PDA

Teljes verzió megtekintése : Nitrós motor generálozása

lag
2005-03-13, 11:18
Valaki csinált már ilyet? Nekem Már 3 garnitura dugó+hüvely van feltéve a polcra, valamit kezdeni kellene velük...
Nem nem. nem adom oda senkinek, túl szép emlékek fűződnek hozzájuk.
Üdv Lag

magnum
2005-03-13, 12:03
Szerintem szétszed -> kicserél -> összerak -> üzemeltet. :D
Vagy nem ilyen egyszerű? :lol:

Dodge
2005-03-13, 12:10
Hali!
..Vagy veszel hozzá egy generálozó szettet...tudtommal árulnak ilyet...

lag
2005-03-13, 16:30
Kössz de ez már megvolt:
---Szerintem szétszed -> kicserél -> összerak -> üzemeltet.
Vagy nem ilyen egyszerű?--- Vagy veszel hozzá egy generálozó szettet...tudtommal árulnak ilyet...
megtörtént háromszor de csak a dugó+hüvely a többi alkatrész kifogástalan állapotban van, de kezd elegem lenni a 18E Ft mutatványokból.
Tehát összefoglalva: Krómozás Teflonozás vagy bármilyen hasonló, vagy erre alkalmas felületkezelést ismer-e valaki? A motor ABC konstrukció.

Üdv Lag

MAGura
2005-03-16, 14:40
"de kezd elegem lenni a 18E Ft mutatványokból"

Ha ez túl gyakran előfordul, lehet hogy valahol máshol van a hiba :roll:

lag
2005-03-16, 22:53
Ne vigyük el a szót. Maradjunk a felületkezelésnél...

Üdv Lag

Sumi
2005-03-16, 23:58
Ne vigyük el a szót. Maradjunk a felületkezelésnél...

Üdv Lag
Te még mindig a barkácsolásnál tartasz. Soha sem lesz jó :!:
Best

SYL
2005-03-17, 21:40
megtörtént háromszor de csak a dugó+hüvely a többi alkatrész kifogástalan állapotban van, de kezd elegem lenni a 18E Ft mutatványokból.
Tehát összefoglalva: Krómozás Teflonozás vagy bármilyen hasonló, vagy erre alkalmas felületkezelést ismer-e valaki? A motor ABC konstrukció.

Üdv Lag
Szia!
A legegyszerűbb megoldást a magasabb olajtartalmú, vagy jobb minőségű (olaj szempontból) üzemanyag használatában látom. Vagy egyszerűen kicsit dúsabbra állítsd a porlasztót, így jobb kenése lesz a motorodnak, nem kopik szét ilyen gyorsan.
A mefelelő bejáratás is fontos ha ezeket az alkatrészeket cseréled.

m5m
2005-03-17, 21:51
Üdv Mindenkinek!
Hátha van ötlet!

Adott egy Team Losi LST Off Road (1/8). Vadi új összeszerelt. Minden ellenőriz az leírás szerint. Üa. - izzítás és azonnal indul. Ment kb. 5 percet színte csak alapjáraton, néha leállt, de azonnal indítható volt. Aztán szünet néhány óra szünet és indít (egyből) aztán kb. 10 perc üzem, már haladva az autóval. Semmi erőltetés, még negyed gáz sem. nagyon szépen ment minden. Aztán egyszer csak leállt. Semmi megszurolás. Próbálom indítani, izzító rajta, azonnal indul. Izzító levesz, azonnal leáll. Innen kezdve csak izzítóval üzemelt.

A moci 4,5 cm3. A leírás szerint 20%-os nitró kell neki, a boltban 16%-os kaptam hozzá!

Esetleg valami ötlet, hogy mi lehet a gond?

A felületkezeléssel szerintem az a gond, hogy "házi" körülmények között nem igazán lehet olyan pontos illesztést elérni, amire szükség lenne! Ha més is, akkor meg már lehet, hogy olyan drága lenne a cucc, hogy nem érné meg.

Tényleg! Mennyit bírnak ezek a motorok?

SYL
2005-03-17, 21:59
Szia m5m!
Mielőtt széttekergeted a porlasztót, vagy szétszednéd a motort, cserélj gyertyát!
Tipikus jelenség a gyertyahibára.
Ha így sem jó, akkor tovább kell gondolkodni.

Elnézést az autósoktól, hogy a hajós szekcióból beleszólok a dolgaitokba, de a motor az mindenhol motor :-)

m5m
2005-03-17, 22:42
Köszi a segítséget!
Holnap próba! 15 perc egy gyertya? Így egy kicsit sokba fog kerülni a "játék"!

Meddíg és hogyan kell bejáratni a mocit?

Kalap
2005-03-18, 00:55
Volt nekem olyan hogy 3 (három) percig volt jó egy gyertya, újonnan raktam be, aztán utána kicseréltem egy megint egy újra ami ugyanolyan, az meg azóta is teljesen jó... ki érti...?

Köszi a segítséget!

SYL
2005-03-18, 01:25
Volt nekem olyan hogy 3 (három) percig volt jó egy gyertya, újonnan raktam be, aztán utána kicseréltem egy megint egy újra ami ugyanolyan, az meg azóta is teljesen jó... ki érti...?

Köszi a segítséget!

A nyers alkatrészekről leváló apró fémszemcsék képesek tönkretenni a gyertyaspirál lehelet vékony bevonatát és ezzel a gyertya elveszíti a katalizátor jellegű tulajdonságát (nem marad izzásban). Ez a jelenség erősen függ az alkatrészek (dugattyú-persely) illesztési pontosságától és minőségétől. Van amelyik újonan eszi a gyertyát, más típusok pedig nem.
Ezért a motor működése bizonytalanná válhat, rosszabb esetben leáll.
Ha rákapcsoljuk az izzítóáramot, akkor izzik, de ahogy levesszük a motor indulása után, már kialszik.
A motor bejáratása egyszerű:
Dúsra állított porlasztó (füstölős), és két-három tanknyi üzemanyagot alapjáraton kijáratni. Ügyelni kell a motor hűtésére, nehogy a szoros motor túlmelegedjen.
A bejáratási idő az adott motor illesztési pontosságától függ. Általában ennyi elég szokott lenni.
Persely-dugóattyú cseréje esetén újra be kell járatni a motort!
Dióhéjban ennyi.

lag
2005-03-18, 09:50
Örülök a hozzászolásoknak, de már látom rossz címet adtam a topiknak.
Átírni már nem fogom, marad így.
De higgyétek el, nem az érdekel hogy kell bejáratni egy motort vagy hogyan kell használni -mint fentebb említettem elkoptattam már egy párat, és nem egy nap alatt- hanem az hogyan lehet felújítani dugó+hűvelyt nem barkács módszerekkel.
Na talán most jobban sikerül....

Üdv Lag

m5m
2005-03-18, 14:06
Bocsánat én "piszkítottam" bele a topicodba!
Nem akartam újat nyitni és ezért kérdeztem is! Még lenne kérdésem, de akkor majd máshol vagy nyitok egy újat!

SYL
2005-03-18, 16:23
hogyan lehet felújítani dugó+hűvelyt nem barkács módszerekkel.
Na talán most jobban sikerül....

Üdv Lag
Ha a hengerpersely keménykrómrétege hibátlan (általában az alumínium dugattyú kopik el), akkor új dugattyú készítésével megoldható a dolog.
Ha nem tudod baráti alapon megcsináltatni, akkor nem is érdemes foglalkozni a dologgal, mert nagyon drágán vállaják. Gondold végig:
Önteni kell egy nyers dugót, ehhez forma kell stb., megmunkálni gyémántkéssel ezred pontossággal (a legnehezebb a kúposság eltalálása), kifúrni a csapszeg helyét, feldörzsárazni méretre, beilleszteni a hengerperselybe stb. stb.
Átmeneti megoldásként azt javaslom, hogy próbáld meg a régi henger-dugattyú garnitúráidat egymásba próbálni. Ha szerencséd van, akkor találsz olyan párosítást, amit még használni tudsz egy darabig.

lag
2005-03-18, 23:04
SYL!
KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!

-Természetesen a dugattyúk koptak el.
-Az öntési eljárásokról már olvastam veterános szaklapokban, tudom hogy nem egyszerű dolog.
-A garniturák közötti cseré -hát persze, hogy végigjátszottam-sajnos nem vezetett eredményre.

m5m nem piszkítottál bele semmibe, a fórum ugyanannyira a tied mint az enyém.
a nyers motor bejáratásakor lepattogzó apró fémrészecskék kártékony hatásáról nem tudtam én sem eddig semmit.
Mostmár tudok... ezt kinek köszönjem?
Te ugrasztottad ki a nyulat a bokorból.

Na még egyszer KÖSSZ mindenkinek

Üdv Lag

Gézabá
2005-03-20, 11:42
m5m!
Tényleg tipikus gyertya hibának tűnik az eseted. Azonban nem biztos, hogy hibás a gyertyád, csak rossz hőértékű. Elképzelhető, hogy menet közben az intenzívedd hűtés eredménye képpen nem marad izzásban agyertya. Mérni kellen az üzemi hőmérsékletét, és ehhez egy hozzáillő gyertyát kellene választanod.

SYL
2005-03-20, 19:46
néhány óra szünet és indít (egyből) aztán kb. 10 perc üzem, már haladva az autóval. Semmi erőltetés, még negyed gáz sem. nagyon szépen ment minden. Aztán egyszer csak leállt. Semmi megszurolás. Próbálom indítani, izzító rajta, azonnal indul. Izzító levesz, azonnal leáll. Innen kezdve csak izzítóval üzemelt.

Üdv Gézabá!
Ez nem lehet hőérték probléma, mert akkor 10 percet sem ment volna.
Egy új "szoros" motor pedig inkább túl meleg mint hideg.

krisz25
2005-03-21, 02:28
A legegyszerubb felujitast termeszetesen ugy csinaljak,hogy a huvelyben megutik a dugattyut,es ez megnoveli a meretet.
A masik,
A huvelyt nyomjak ossze,akkor amikor a dugattyu kb feluton jar.
Elmegy valameddig,termeszetesen nem lesz uj.
De 2 szer 3 szor meglehet csinalni.
Ha elarulod milyen mocirol van szo,talan tudok segiteni

lag
2005-03-21, 10:32
Kedves krisz25!

Ez a dugattyú nyomás tetszik, kipróbálom.
A motor HPI 15Fe, nem egy nagy durannás (ezért merek rajta gyakorolni).

Köszönöm

Üdv Lag

SYL
2005-03-21, 20:46
A legegyszerubb felujitast termeszetesen ugy csinaljak,hogy a huvelyben megutik a dugattyut,es ez megnoveli a meretet.
A masik,
A huvelyt nyomjak ossze,akkor amikor a dugattyu kb feluton jar.
Elmegy valameddig,termeszetesen nem lesz uj.
De 2 szer 3 szor meglehet csinalni.
Ha elarulod milyen mocirol van szo,talan tudok segiteni
Bizonytalan művelet.
Sajnos a zömítéskor az alkatrész kúpossága is torzul. Az igaz hogy szorosabb lesz, de nem ott ahol kéne!
A felső holtpont előtt kellene megszorulni és tömíteni.
Ha ABC-s a belsőrész és a hüvelyben megütik a dugót, akkor a bronz persely is deformálódhat, mert puhább mint az alumínium (és vékonyabb az anyagvastagsága).
Ha túl "szorosra" sikerül a művelet, számíthatsz egy hajtókarszakadásra, rosszabb esetben karter törésre (a törött hajtókar nagy fordulaton csodákra képes :-) ). Esetleg letörik a forgattyúscsap és a főtengely is mehet a kukába.

lag
2005-03-21, 23:27
Sírba tesztek!

És ha satuval megpréselem......egy kicsit
tudom kúposság....

Üdv Lag

SYL
2005-03-21, 23:50
Amúgy használhatnál tényleg több olajat, ha gyorsnak találod a kopást, vagy jobb minőségű levegőszűrőt.
Van egy mondás: Sz..rból nem lehet légvárat építeni...
Érted mire gondolok?

m5m
2005-03-22, 08:53
Tényleg!
Úgy átlagban mennyi üzemórát bír egy motor? Átlagos használat, nem verseny körülmények, átlagos (előírt) üa.
Tudom, hogy sok mindentől függ, de normál esetben. Aki regebbi "motoros" azért biztos tud egy átlagot!

Azt is tudom, hogy néhány perc alatt is tönkre lehetne tenni, de nem erre lennék kíváncsi!

rcdragon
2005-03-23, 00:27
Ha ésszel használod akkor még versenykörülmények között is 10-12 óra/1 évad.( Ezután is működik,csak sokat eszik és már nem annyira ütős.)
Ez erősen függ a motortól. Pl HPI 15FE nem a hosszúéletű motorok netovábbja. Én mentem vele ~2,5 évadot (nyári bajnokság, téli bajnokság...egyszer volt télen robbanós teremverseny +1/2 nyári), ez mondjuk extrém hosszú élettartam és csak az hiszi el aki látta. Egy jobb minőségű motorral 1 évet el lehet harcolni. Persze észnél kell lenni, rendszeresen karburálni és nem megfőzni.

Zs.

m5m
2005-03-23, 09:19
Köszi, majd igyekszem odafigyelni!