PDA

Teljes verzió megtekintése : 1/5 Elektromos autók.

MTO
2013-08-15, 15:30
Üdv mindenkinek.

Igaz, hogy van már itt egy ilyen kezdeményezésű téma, de már elég régi és halott a dolog ezért úgy gondoltam nyitok egy újabbat.

A téma adott 1/5 elektromos autók. ;D

Nemrég úgy döntöttem, hogy visszatérek ebbe a kategóriába és miközben kerestem az új járgányt rábukkantam pár elektromos gépre is, ezért utána néztem a dolognak.
Mint kiderült több gyártó is gyárt már ilyen méretben elektromos autót vagy átalakító kit-et (mint pl.:FG, MCD stb.).
Tapasztalataim szerint sajnos nem igazán ismert és népszerű ez a kategória, de nem értem, hogy miért.
Igaz, hogy nem olcsó egy ilyen autó, de ahogy láttam nem is drágábbak sokkal mint a benzines társaik.

Mielőtt belevágnék az autó beszerzésébe vagy átalakításába érdekelne, hogy kinek mi a véleménye a dologról, esetleg látott már valaki ilyen autót közelről?

Pár link arról, hogy miről is van szó:

https://www.fg-onlineshop.de/ItemDetail.aspx?ig3=Electric+models&ig2=Electro+models+1%3a5&ig1=Sportsline+4WD+electro+BMW+ALMS&desc1=Sportsline+4WD-530E+BMW+M3+ALMS%2c+RTR%2c+painted&ig3id=27&ig2id=124&ig1id=176&iid=7147&mi=0&hasv=0&webi=0&pr=0

http://www.rc-modelismo.com/MCD-Brushless-Umbau-Set-fuer-V4-X4-W5_1

http://www.youtube.com/watch?v=6ohR3gqdYsw

Egyenlőre ennyi várom a véleményeket és az esetleges tapasztalatokat. :o
Köszönöm, hogy elolvastad ;)
További jó modellezést :D
Üdv:MTO

Mex_2003
2013-08-15, 21:00
Szia!
Ne legyél meglepve, hogy nincs elterjedve az 1/5-ös elektromos modellezés. A szükséges akkupack nem olcsó dolog, és nem bírja túl sokáig. Mi a hagyományos, benzines autózásban azt szeretjük, hogy folyamatosan pályán lehetünk fél órát. Na ezt elektromossal egyenlőre nem lehet megcsinálni. Van két másik dolog is, ami engem visszatart az elektromos autótól. Az egyik, hogy az elektromosnak szinte nincs hangja, a másik pedig a benzingőz hiánya. Ezek nélkül én nem tudnám elképzelni az 1/5-ös autózást.
Üdv:
Mex

MTO
2013-08-15, 21:17
Hello.
Én azt olvastam, hogy 2db 5000MAH 65C körüli akkupackal kibír több mint 30 percet.
A másik két érvet már hallottam, miszerint az 1/5-nek a szépsége a hang és benzingőz ;)
Éppen ezért döntöttem úgy én is, hogy egyenlőre maradok a "hagyományos" vasnál, de azért érdekelne egy elektromos verzió is. ::)

bakelit.forest
2013-08-15, 21:40
nekem az 1/8 truggy 4cella 5800-al nem megy 15 percet...
vagy ez megy istentelenül, vagy az 1/5 nem, ha kibír 30-at...

molb
2013-08-15, 22:04
ugye ugye mi már beszéltünk aZ 1/5 ELEKTRONYOSRÓL akkor is mondtam hogy szerintem elvetemült ötlet.

MTO
2013-08-16, 01:36
bakelit.forest
http://www.youtube.com/watch?v=RXTo6rjEM7U
Igaz, hogy nem derül ki mennyit bír de elég szépen megy.

molb
Hát igen, de nem is álltam még neki...
Mondjuk ennek a legfőbb oka a kevés információ és amíg csak a "sötétben tapogatózom" nem is fogok nekiállni, de éppen ezért indítottam ezt a témát ;)

bakelit.forest
2013-08-16, 09:14
végülis van a Baja 5B-nek FLUX változata...
az ötlet már nem új, de kivitelezni nem biztos, hogy érdemes...

azért én szurkolok! ;)

REDOWL RC
2013-08-16, 09:33
Én is kiszemeltem már a Baja 5 sc flux-ot :P
Csak az ára... :o hülye aki megveszi ::)

Sok sikert a projekthez ;)

MTO
2013-08-16, 21:11
Igen a Baja 5SC Flux nekem is tetszett mindaddig még meg nem láttam a motort és az árat. ;D
Ez a kettő számomra teljesen felejthetővé teszi az autót ugyanis ha jól tudom nagyjából ugyanaz a Flux szett van benne mint az 1/8-as autókban. Ár-érték arányban ezért hát szerintem vicces és akkor szépen és óvatosan fejeztem ki magam és itt arra gondolnék, hogy az 1/8-as autók 150.000 Ft körül vannak de az 1/5-ös 400.000 Ft :o Értem én, hogy nagyobb de szerintem az magában nem ér + 250.000 ft-ot...

Köszönöm a támogatást, de egyenlőre még nem állok neki amíg nem látok saját szememmel egy ilyen autót.
Ha valakinek van és megmutatná azt nagyon megköszönném ;)

REDOWL RC
2013-08-17, 00:11
Igen, méretéhez képest gyikfing motor van benne. ::)
Nekem wr8-ban van kb olyan moci mint a bajában :P na de az enyém legalább megy mint az őrült ;D
De tényleg elég sok érte ???

DiveZ
2013-08-17, 00:45
Sziasztok!

Nekem van egy 1:5 4wd Offroad vasam.
Kb februárban lehetett, hogy a lőtéren rosszalkodtam vele amikor egyszer csak jött egy lopakodó és majdnem bealázott.

Egy ugyan olyan, mint amilyen az enyém és a srác megcsinálta trolinak.
Nem tudom, hogy mit rakott bele, mert totál zártra csinálta.
Amikor odaért mentünk kb 10 percet és lemerült.
Cserélt aksit 2db, tán 4 cellásak lehettek...
Aztán játszottunk még vagy 30 percet és elindult haza, mert, mint mondta evvel még haza tudja játszani magát...

A gáz csak az, hogy nem volt túl bőbeszédű és nem adott szinte semmi infót a vasról...

Jól ment nagyon, de nekem is hiányzott a feeling...

MTO
2013-08-17, 01:56
Kár pedig nagyon megnéztem volna. :(
Nekem is csak második autó lenne ;D

MTO
2013-08-20, 14:48
Egy turnigy szett 1/5-be. :D
Várom a véleményeket.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__24850__turnigy_trackstar_1_5th_sensorless_brushl ess_motor_730kv.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__24754__turnigy_trackstar_1_5th_scale_sensorless_ 200amp_8s_opto_car_esc.html

REDOWL RC
2013-08-20, 15:53
Durva az a szabi :o
De szerintem jobban járnál egy szenzorossal,
ilyen nagy autónál. a sensorless lehet rángatná? ::)
nemtom... majd jönnek az okosak és megmondják :P

Üdv

DiveZ
2013-08-20, 19:23
Én is csak szenzorosban gongolkodnék ekkora méretben.
Ha másért nem is, akkor csak azért megéri, hogy tovább lehessen játszani...
És sokkal simábban is fog futni...

MTO
2013-08-26, 14:41
Tud valaki ekkora méretben szenzoros szettet? Vagy árat esetleg?

MTO
2013-09-08, 22:44
Ahogy látom megakadt a dolog :(

[HUN]Soma
2013-09-09, 09:08
Hali!!!

A Baja-hoz van elektromos átalakító, gondolkodom is rajta, mert a benyás nagyon hangos, és nem tudok akárhol játszani.

Ami ellene szól, hogy 16kg a vas és egy ilyen szett nem biztos, hogy elég lenne bele... A másik amit DiveZ is írt, hogy egy akkupárral 30 perc játék... Az sem túl megnyerő...

Itt a linkje:
http://www.castlecreations.com/products/baja_conversion_kit.html

Soma

MTO
2013-09-09, 11:21
Köszönöm a linket ;) Ha esetleg megvalósulna ez az átalakítás akkor mindenképp jelezd, hogy milyen lett :D

DiveZ
2013-09-09, 13:23
Én a következőn kezdtem agyalni:
- kell egy megfelelő BL szett ha átalakítás!?! Ez elméletileg adott, bár nem épp olcsó!
- No, de mi van a tömeggel?
- mennyit nyom (nekem egy 1:5-ös carson monster) a benne lévő meghajtás? Motor, üza tank benyával, légszűrő, rezó...
- ezzel szemben mennyit nyom a BL szett?
- és mi van ha mondjuk bele teszek két motort?
- vagy mi van ha nem egy - két hanem mondjuk 4 - 6 pakkot teszek bele? PÁRHUZAMOSAN vagy vegyes kötésben!!!

Mert ugye ha sorba kötöm, nő a V érték és jobban pörög a motor. No de ha párhuzamban teszek bele több cellát akkor az A érték nő, ami azt jelenti, hogy tovább fogja bírni, azaz kitolható a játékidő.

Nyilván sokba kerülnek az akkuk is, de alap ötletnek talán érdemes elgondolkozni rajta...

Másik (lehet már most elvetélt 5let) magát a hajtást kicserélni fogaskerekesről szíjasra?!
Ebben a méretben talán már élhető lehet... :o

MTO
2013-09-11, 00:20
Jó észrevételek ;) (ilyen hozzászólásokat várok sokat ::))
-A BL szett megoldható csak pénz kérdése hogy melyik...
-A tömeg 8-9 Kg körül van (olvastam nem saját tapasztalat) egy hátsó kerekes BL szettes autó esetében.
-ha jól emlékszem a sajátom 15 Kg volt menetkészen hasonló konstrukcióval, de 23ccm-es motorral.
-a két motoron én is gondolkoztam de az csak a fogyasztást növelné meg az árat (szerintem).
-én eddig csak olyan autót láttam amiben 2 pakk volt, de lehet, hogy a több sem rossz ötlet ;)
Én is a szíjas hajtást választanám már csak az egyszerűség kedvéért is (legalább is hátsó kerék hajtás esetén)!

[HUN]Soma
2014-02-25, 09:48
Sziatok!!!

Az év elejlén hozzájutottam egy Carson Attack buggyhoz... Motorját eladtam, elektomosítás céljából.

A szabi már megvan (Hobbytronic Krypton 150A) a motorért ma megyek (Leopard 1800kV), akku 2x2cellás 5200mAh-s.

Már csak a motorfelfogatást kell valahogy összehozni, amire van is gyári megoldás, nem túl olcsón:
http://rc-car-online.de/shop/en/products/fg_68512-68512-electric-conversion-kit-for-1-6-wb535-2wd-4wd-and-1-5-new-version-set.html

De találtam egy másik fajtát is és ezen az oldalon olcsó is:
http://www.jointchoice.com/goods-431327-Offer-wholesale-price-of-RH5245-FG-Conversion-Kit---wo-brushless-ESC-and-motor!.html
Ezen még agyalok, hogy megrendeljem-e, mert nem tudom itthon mennyi lenne csináltatni egy hasonlót...

Képek később :)
Soma

U.i.:
Anyagiak eddig:
-Buggy +35e. HuF
-Motor -10e. HuF
-ESC +22.5e. HuF
-Servo +6e. HuF
-BL motor +13e. HuF
-Össz.:66.5e. HuF
Eddig... Az akkuk már rég megvannak az 1:10-ekbe és távszett is van.

Soma

kisjaki
2014-02-25, 09:57
Szia!
Hm érdekes dologban agyalsz de nem elvetélt ötlet sőt, szerintem egy jó bl szettel agyon üti a gyári benzines verziót bármelyiket... :D
Most hogy láttam már pár baját stb és más 1/5 benyás gépet hm , nem vagyok elragadtatva tőlük.(kivétel amit már megreszeltek és nem olyan mint egy lassított felvétel) elnézést hogyha megsértettem a bajás társadalmat. ;)
A motortartót szerintem simán egy esztergályos vagy egy kicsit jobb műszaki érzékkel rendelkező ember megoldja neked.
Esztergályos vagy marós szerintem kb 10-ből , akku tartókat te is megtudod gyártani; veszel L profilt alut (obi stb) meghajtogatod lecsavarozod stb kész.
Akkukat ahogy az előttem szóló kartársak is írták párhuzamosan kötve minél nagyobb C értékűt és lehetőség szerint 5.3 vagy 5.8 stb tegyél bele és azzal biztos nem lesz gond vagy de itt millió fajta verson lehet...
Sok sikert és kitartást hozzá :)

DiveZ
2014-02-25, 13:45
...pont egy CNC mesternek mondod... :D
Igaz Soma?!

Nekem pont az a véleményem, hogy a modellezés két leginkább élhető véglete az elektromos és a benyás.
Régen, még lány koromban nekem is volt nitrós, de folyton állítgatni, meg piszkálgatni...
Ellenben szerintem 1:5-ben majdnem bűn benyásról elektromosra váltani.

Mire gondolok:
Nitró - Troli általában 1:10 - 1:8
drága fenntartás az olcsóval szemben,
~8 perc játékidő a 30-40 perccel szemben
30% - 70% játék - szerelés arány a 90% - 10% -el szemben.

Egyértelmű, hogy a troli nyer, bár akit a nitró gőze megcsap és imád szerelni, az vitatja.
De persze ez csak az én véleményem.

1:5-ben szintén saját tapasztalat:
Egy tankolással kb 60-70 perc játék. Ha meg nem unom vagy el nem fáradok, mert akkor kitolódik. Ja és egy kis kannába 5 liter benya megy. Még SOHA nem jutottunk el odáig, még ha egész nap kint is voltunk, hogy kellett volna kérni valakitől...
Szerelni (lehet csak nekem van szerencsém), de az elmúlt években kb 1 órát/ év szántam rá.
Az természetes, hogy minden játék után kap egy takarítást, de ezt szerintem minden méretben és géposztályban illenék.

Evvel szemben ugyanez troliban:
Haver autójában 2x4 cella párhuzamban. Nem mondom, hogy nem veri oda az enyémet, de amíg én két tankolás közben sörözgetek http://www.pic4ever.com/images/oregonian_winesmiley.gif a székemben és terelgetem a vasat, addig ő szorgosan cserélgeti és töltögeti a sajátjában a !60C!-s akkukat.
Na azért az sem két fillér!!!

Van neki 2x2db, de az elmúlt egy évben már 4db http://www.pic4ever.com/images/pop.gif !

Én ennek a 4 akkunak az árából...

...mennyit is megyek???

Issssszonyú sokat! még akkor is ha a söri árát is beleveszem http://www.pic4ever.com/images/29dz8zk.gif

Szóval még kicsit fejlődni kell és elérhetőbbnek is kell lenni a megfelelő aksiknak, hogy megérje.
Szerintem!

[HUN]Soma
2014-02-25, 14:36
Köszi a bókot, de sajna munkatapasztalat híján csekély a CNC tudásom... A papír az csak papír...

A lényeg, hogy valóban megvan a maga gyönyöre a 2T motor szagának és élvezetének, de a hangja miatt nem jácchatok az utcákon... A másik pedig a rükverc...

Van egy fúróállványom, amin a satu keresz- és hossz irányban mozgatható, azaz tudnék marni, de nem találok sehol nyersanyagot, vagy horror áron...

Amit az előbb kihagytam, hogy csak a roller (elektronika, 2T motor és kasztni nélkül) 4.5 kg-ot nyom. Ez elég biztató, ugyanis a Baja 5B ~11kg, elektromos átalakítóval majdnem ugyan ennyi (LINK (http://www.youtube.com/watch?v=rXghLHJVCWc))

Soma

voicespeed
2014-02-25, 17:18
Sziasztok!

Szerintem 1:5-ös méretben van létjogosultsága igazán a cellaszám szaporításának. Én 6 vagy 8 cellával próbálkoznék. 4 cellánál túl nagyok az áramok bika nagy C értékű aksik kellenek, 8 cellához ugyanakkora teljesítményhez fele akkora áramfelvétel tartozik. Fele akkora kV értékű motorral lehet ugyanazt a tempót elérni.

Üdv Petya

DiveZ
2014-02-25, 17:48
Ebben igazad van, csak azt kell eldönteni, hogy szabadidős tevékenység vagy verseny!?
Próbálgattuk a sráccal különböző konfigokat, és a teljesítmény az egyik oldal a játékidő a másik.
Illetve "Z" tengelyen ott vannak még az anyagiak is... :D

Illetve amikor a 60C megadja magát kíméletes üzemmódban...
Nos, olyankor hervad a mosoly a szájszélről...

ÉN
2014-02-25, 18:44
Soma ]
Köszi a bókot, de sajna munkatapasztalat híján csekély a CNC tudásom... A papír az csak papír...

A lényeg, hogy valóban megvan a maga gyönyöre a 2T motor szagának és élvezetének, de a hangja miatt nem jácchatok az utcákon... A másik pedig a rükverc...

Van egy fúróállványom, amin a satu keresz- és hossz irányban mozgatható, azaz tudnék marni, de nem találok sehol nyersanyagot, vagy horror áron...

Amit az előbb kihagytam, hogy csak a roller (elektronika, 2T motor és kasztni nélkül) 4.5 kg-ot nyom. Ez elég biztató, ugyanis a Baja 5B ~11kg, elektromos átalakítóval majdnem ugyan ennyi (LINK (http://www.youtube.com/watch?v=rXghLHJVCWc))

Soma

Helló Soma van 1cm vastag alu profilom ha érdekel,elküldöd a méretet ÉN meg elküldöm az cuccot ingyé.

dtr
2014-02-25, 22:20
Ebben igazad van, csak azt kell eldönteni, hogy szabadidős tevékenység vagy verseny!?
Próbálgattuk a sráccal különböző konfigokat, és a teljesítmény az egyik oldal a játékidő a másik.
Illetve "Z" tengelyen ott vannak még az anyagiak is... :D

Illetve amikor a 60C megadja magát kíméletes üzemmódban...
Nos, olyankor hervad a mosoly a szájszélről...

Nade pont azért hervad meg az aksi, mert nagy áram szaladgál át rajta. Sorbakötve és fele kv motorral csak feleakkora áram megy, mint párhuzamosan és mindenki vidám.

[HUN]Soma
2014-02-25, 22:21
A kormányzással is van dilemmám, hogy hogyan helyezkedjen el a szervó.
Kettő elképzelésem van:
Álló vagy fekvő.

Az álló azért lehet jobb, mert így mind a két kar mozgatja a kormányrendszert, de a fekvő egy kicsit kedvezőbb helykihasználást tesz lehetővé...

Az akkukal majd később fogok játszani/tesztelni, először a motor befogadására kész roller legyen kész.

bakelit.forest
2014-02-25, 22:24
Soma ]
A kormányzással is van dilemmám, hogy hogyan helyezkedjen el a szervó.
Kettő elképzelésem van:
Álló vagy fekvő.

Az álló azért lehet jobb, mert így mind a két kar mozgatja a kormányrendszert, de a fekvő egy kicsit kedvezőbb helykihasználást tesz lehetővé...

mert mihez kell hely, hogy el kellene fektetni azt a szerencsétlen szervót? :)
a benzinmotor és tank helyén elég sok hely keletkezett! ;)

[HUN]Soma
2014-02-25, 22:40
Még nem tudom, egyenlőre csak dilemmáztam :)

Amíg megérkezik ÉN-től az alu anyag, addig készítek sztirolból egy minta tartót (sablont), hogy azzal könnyebben lehessen majd a motortartót kialakítani. Gondolkodtam univerzális 1:8-as átalakításhoz használt motortartón is, de azzal nem tudom megoldani a diffi és a motor közti tengely megtámasztását, ezért "lemásolom" a fentebb linkelt FG átalakítót (http://rc-car-online.de/shop/en/products/fg_68512-68512-electric-conversion-kit-for-1-6-wb535-2wd-4wd-and-1-5-new-version-set.html).

És 2 kép, hova is kerül a motor:

dtr
2014-02-25, 22:45
Az álló szervó sokkal egyenletesebb kormányzást ad, mint a fekvő, bár egy kicsit több anyag kell hozzá. Egyszerűbb is, kicsit tán a mechanikát is jobban kíméli, még ha minimálisan emeli is a súlypontot (ami porban használva nem feltétlenül hátrány).

DiveZ
2014-02-25, 23:09
Nade pont azért hervad meg az aksi, mert nagy áram szaladgál át rajta. Sorbakötve és fele kv motorral csak feleakkora áram megy, mint párhuzamosan és mindenki vidám.

Már próbálva lett sok variáció, de valahogy nem kielégítő a végeredmény.
Amúgy a motor ha jól tévedek 2000KV alatt van.
Szóval annyira nem vesz fel sokat.
Épp azért lett betéve a 4 cella, mert annyi elégségesnek bizonyult. Persze nem csúcsra húzva.
Illetve azért kapott párhuzamba még további 4 cellát, hogy tovább bírja.

Na de lehet, hogy igazad van és meg kellene próbálni még több cellát sorba tenni...
Nem tudom! Ha nyílik rá alkalom, majd jól kipróbáljuk...
:D

xinis
2014-02-26, 13:43
Bocsánat a belevauvauért, de itt most 1/5-ös gép amperosításáról beszélünk nem?
Csak azért, mert röpködnek itt a 2000kV körüli értékek, meg a 4 cellák, stb.
Nos, ha szétnéztek a Net-en láthatjátok, hogy 7-800kV körüli motorokat pakolnak ezekbe a gépekbe és esetenként 8-12+ cellával hajtják őket, hogy az eredmény megfeleljen az elvárásoknak. Mint tudjuk, minél nagyobb a kV-érték, annál kevesebb a motorban a nyomaték és fordítva. Egy 8-10kg-os autóhoz pedig inkább a nyomaték szükségeltetik, mint a végfordulat, főleg off-road esetén.
Ez a legalja: http://hobbyking.com/hobbyking/store/__24850__Turnigy_TrackStar_1_5th_Sensorless_Brushl ess_Motor_730KV.html + http://hobbyking.com/hobbyking/store/__24754__Turnigy_Trackstar_1_5th_Scale_Sensorless_ 200amp_8s_Opto_Car_ESC.html

Ezeknek a motoroknak nem 5mm-es a tengelyük, hanem 8mm-es. A szabik kábelezése és minden egyéb paramétere ezekhez a nagy, az 1/8-as gépekhez képest óriás masinák mozgatásához van méretezve.

Szerintem ilyesmi szettben kellene gondolkoznia annak, aki 1/5-ös 1/6-os gépet akar elektromosra átalakítani, nehogy elmenjen a kedve az egésztől, amikor az első nagyobb gázfröccsnél füst száll ki a gépből.

Üdv.

voicespeed
2014-02-26, 14:08
Bocsánat a belevauvauért, de itt most 1/5-ös gép amperosításáról beszélünk nem?
Csak azért, mert röpködnek itt a 2000kV körüli értékek, meg a 4 cellák, stb.
Nos, ha szétnéztek a Net-en láthatjátok, hogy 7-800kV körüli motorokat pakolnak ezekbe a gépekbe és esetenként 8-12+ cellával hajtják őket, hogy az eredmény megfeleljen az elvárásoknak. Mint tudjuk, minél nagyobb a kV-érték, annál kevesebb a motorban a nyomaték és fordítva. Egy 8-10kg-os autóhoz pedig inkább a nyomaték szükségeltetik, mint a végfordulat, főleg off-road esetén.
Ez a legalja: http://hobbyking.com/hobbyking/store/__24850__Turnigy_TrackStar_1_5th_Sensorless_Brushl ess_Motor_730KV.html + http://hobbyking.com/hobbyking/store/__24754__Turnigy_Trackstar_1_5th_Scale_Sensorless_ 200amp_8s_Opto_Car_ESC.html

Ezeknek a motoroknak nem 5mm-es a tengelyük, hanem 8mm-es. A szabik kábelezése és minden egyéb paramétere ezekhez a nagy, az 1/8-as gépekhez képest óriás masinák mozgatásához van méretezve.

Szerintem ilyesmi szettben kellene gondolkoznia annak, aki 1/5-ös 1/6-os gépet akar elektromosra átalakítani, nehogy elmenjen a kedve az egésztől, amikor az első nagyobb gázfröccsnél füst száll ki a gépből.

Üdv.

Ott a pont!

Üdv Petya

DiveZ
2014-02-26, 15:12
Jogos az észrevétel :D

Nem hagyott nyugodni. Utána kérdeztem a srácnál és Ő azt mondta, hogy 1200KV-s a motor...

Nem tudom, mióta van fent amit linkeltél, de amikor Nekiállt evvel kísérletezni, akkor még nem volt ilyen. Vagy csak nem találta.

Na de majd jól átküldöm Neki, hátha ismét rákap... :D

CippyO
2014-02-27, 19:40
Nos, Urak, én ezekkel nem értek teljes mértékben egyet.

szerintem a belevaló motort reálisan az autó súlyához kéne megválasztani. alap esetben 1/8-as monster autónk kb 4.5-5kg. ezt repíti egy 2000kv körüli motor, 4 celláról, elégséges teljesítménnyel, és túlterhelés nélkül. sőt, általában 4 kerék hajtással, ami plusz terhelés, mivel a nagyok általában csak hátsókerekesek.

namost egy baja 13-14 kiló, elektromosítva sem hiszem hogy sokkal kevesebb lenne. ezekbe szoktak 8 cellát tenni, és 700kv értékű motort. hasít is rendesen, 10-15 percig. ezzel szemben, egy "egyéb márkájú" átalakított autó, ahogy Soma is írta, az üres roller volt 4.5 kiló, tehát elektromossággal együtt is max 8-9 kiló lesz. ez azért jelentősen kevesebb, felesleges lenne bele 700kv értékű motor 8+ cellával. szerintem...

ezt támasztja alá a SAJÁT tapasztalatom is, az általam épített 1/5ös autó is 8kg RTR, és az alváz erősen túl van méretezve, hogy biztos bírja a strapát. jah, és ebből 2.5kg a kerék!! az eredeti revó pedig 5.1kg volt az átalakítás előtt!! hiszitek-e vagy sem, az autó 8 kilósan is repeszt a hatalmas kerekeivel, és a bl revó GYÁRI MAMBA motorjával, 4 cella lipóról! és bár valószínűleg a hideg időjárásnak és a jó szellőzésnek is köszönhető, de a motor soha nem volt 50 fok fölött, rendszeresen mérem!

ezzel nem azt mondom, hogy kis motorok kellenek a nagy autókba, mert tudom, hogy (bár jól bírja a mamba a kiképzést) több kell ide. csak jelzésképpen mondom, hogy nem kell mindenkinek 700kv motort tenni az autójába, mert lehet, hogy felesleges.

szerintem, a reális középút(amit én is akarok majd) egy nyújtott 1/8-as motor, 85-90mm-es hosszal, és 40mm átmérővel, 1800kv körül, 5 celláról hajtva. vagy ha ez kevés, akkor a híres, hírhedt Castle 1717, ami ugye nagyobb, de 1580kv, és ezt megküldeni 6 celláról. szerintem ez bőven elég egy 8-9kg-os autóba....

[HUN]Soma
2014-02-27, 21:39
Sziatok!!!

Engem ez a videó meggyőzött. LINK (http://www.youtube.com/watch?v=Tk2ExDLLVfY)

Mindenki hozzászólásában van igazság. Én az építés és a felfedezés miatt csinálom valamint tapasztalatgyűjtés miatt :) Nincsenek nagy elvárásaim, ezért a kicsivel is nagy örömöt fog okozni :)

Soma

voicespeed
2014-02-28, 06:25
Soma ]

Ok az egy 6S konfig, DE a motor az már 5674 800kV, nem 4074 mint az 1:8-ban. Így mondjuk lehet 120$ sporolni/aksira költeni a 8S verzióhoz képest. Viszont a melette futó 1:8 sem egy rendes 4S felállás (2700-es motor 3S), 4065-ös Leo mocit 1900-est szoktak 4cellával küldeni Buggyban, Truggyban inkábbb már 4074-est. Játékidőben jók a fenti konfigok, de nem biztos, hogy dinamikában egy rendes 4 Cellás 1:8 mellé oda lehetne őket állítani. Egy biztos 1:5-be az áramfelvétel és akkuélettartam miatt legalább 6cella javasolt.

Üdv Petya

dtr
2014-02-28, 17:22
Soma ]
Sziatok!!!

Te is ilyen helyen fogod hajtani? A két egyenes csúszós, mint a jég; ahol van tapadás, az pedig csupa rövid szakasz.

DiveZ
2014-02-28, 18:46
No de mekkora állatság már terepautók számára leszőnyegezni a hátsó kertet?! :o

[HUN]Soma
2014-03-03, 21:20
Sziatok!!!

Ma megérkezett az anyag és a sablonok is készen vannak.

Ami a videót illeti, nem szőnyegre szánom, de valami kert végi kis pályára (majd, ha lesz saját házunk...)

Motort illetően most ezt találtam: LINK (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17705__XK5674_800KV_Brushless_Inrunner.html) A szabályzómat elegendőnek tartom.

Soma

voicespeed
2014-03-03, 23:51
Sziasztok!

[Hun]Soma, az moci jónak tűnik. De 6-os tengelyre érdekes lesz piniont találni.
Nem lenne bölcsebb valami kuplungot beiktatni a hajtásba, kisebb áramcsúcsok lennének, meg nem biztos, hogy a szabályzó szeretné-e azt amikor a 8 kilós vasnak húzol egy satuféket, én meghagynám a tárcsás féket is.

Üdv Petya

[HUN]Soma
2014-03-04, 09:13
Petya, erre én is gondoltam és ezért találtam ki, hogy hosszbordás szíj fogja hajtani az autót amihez én magam esztergálok szíjtárcsákat. Ebből adódóan a pinion is olyan lesz, amilyen tengelyen lesz :).

Soma

Kb.:

bertalan
2014-03-19, 23:00
sziasztok!
ezt a szörnyet találtam a napokban :P
https://www.youtube.com/watch?v=iZtvfBoWy38
mi a véleményetek?
engem nagyon meglepett ez a lehner- motor, a hatalmas erejével :o
(engem az érdekelne hogy miért van a motornak olyan hangja lassításnál mint egy repülőnek)

[HUN]Soma
2014-03-23, 20:27
Sziatok!

Lassan halad az elektromosítás is, meg van rendelve a motor (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17706__XK5682_900KV_Brushless_Inrunner.html).

Soma

[HUN]Soma
2014-03-31, 16:40
Sziatok!!!

Megérkezett... Nem kis darab, pont jó lesz ;D

Soma

[HUN]Soma
2014-04-08, 19:50
Sziatok!

Szépen lassan halad a GreenPowered buggy, már minden furatnak meg van a helye. A tengely csapágyainak a helyét még ki kell fúrni úgy, hogy belemenjenek a csapágyak, de azt még nem tudom, mert még nincs akkora fúróm...

Soma

http://rcpilot.hu/users/2696/23362/s_20140408183041590.jpg (http://rcpilot.hu/users/2696/23362/b_20140408183041590.jpg) http://rcpilot.hu/users/2696/23362/s_201404081831151732.jpg (http://rcpilot.hu/users/2696/23362/b_201404081831151732.jpg)

dtr
2014-04-08, 20:24
Soma ]
A tengely csapágyainak a helyét még ki kell fúrni úgy, hogy belemenjenek a csapágyak, de azt még nem tudom, mert még nincs akkora fúróm...

Mivel csinálod meg olyan pontosan, hogy ne feszüljön a tengely?

[HUN]Soma
2014-04-08, 21:53
Hát rengeteget mérek és ha minden okés, akkor nem fog szorulni. Amúgy csak egy állványos fúróm van... Amúgy a hátsó megtámasztón még lehet állítani, úh ha mégis szorulna, ott még tudok raja javítani.

Soma

dtr
2014-04-10, 20:02
Kellemes móka lesz bejátszani, sok sikert és biztos kezet!

ati00009
2014-04-14, 17:04
Sziasztok!

Nemrégiben hozzám kerűlt a Maverik Vader 1/5 nevű jószágból. Jóárasítva Németországból nagyságrendileg HPI 1/10 FLUX on road árában.

Forgalmazó: http://www.hpiracing.co.uk/piw.php?partNo=MV12701 alias
Redcat Rampage XB-E 1/5

A gép eszméletlen szép és erős konstrukció.
Hétvégén csapattunk egy kicsit a kollégákkal Losi(30cc+samba+...), Baja 5B SS 30cc, 5sc Rovan 26cc, Baja 5SC 30cc.
Hát nem kellet szégyenkeznem....SŐT. Abszolút előny a 8 kg.
6S Akku 2 x 2600 mAh(30dollár/db) játékidő 20 perc.
Teljjesen gyári cuccokal /kivéve csapágy mert az mind kuka/

video hamarosan.....

Emunem
2014-04-14, 22:48
na az érdekelne!

nyiregy környékén merre helyileg csapattok?

bertalan
2014-04-15, 20:28
Bocsi de nekem feltűnt egy kis hasonlóság :D
http://www.rcmodelswiz.co.uk/rc-cars/brushless/buggies/himoto-panthera-hi4077-1-5-brushless-buggy/
De tényleg nagyon jó, várjuk a videót. :)

ati00009
2014-04-15, 23:38
Borbanyan szoktunk repulozni, autózni. Elektromos sct,scb 1/10 meg a BMX pályán.
Praktiker mellet.

Ki tudja hány reinkarnációja van?:))

Vannak gyerek betegségei, de bátran vállalható ebbena kategóriában.

Emunem
2014-04-16, 00:37
Borbanyan szoktunk repulozni, autózni. Elektromos sct,scb 1/10 meg a BMX pályán.
Praktiker mellet.

Ki tudja hány reinkarnációja van?:))

Vannak gyerek betegségei, de bátran vállalható ebbena kategóriában.

Régebben ott voltunk páran deszkázni. Lehet megcsekkolak benneteket a hétvégén. ;)

DiveZ
2014-04-16, 22:01
OFF:
Deszkázni!?!?

Na ez szimpi !!! ;D

ON!

ati00009
2014-04-17, 23:33
http://youtu.be/3gIhB8Kq8TQ

Emunem
2014-04-19, 21:25
OFF:
Deszkázni!?!?

Na ez szimpi !!! ;D

ON!

OFF:
Ja Mari néninek csináltunk egy ólat, jól bedeszkáztuk. ;D ;D ;D ;D Na jó, ez szar vicc vót.
Igen, csak annak vagy 6-8 éve vagy hogy. Azóta már inkább csak gurulok rajta, nem lenne előny, ha valami történne közben velem. Öregszem na... ::)
Off end.

[HUN]Soma
2014-04-22, 20:42
Sziatok!!!

A motor felfogatási rendszere és a meghajtás többi része készen van. Már csak egy hétvége kéne az esztergámmal és akkor a ékszíjkerekek is meglennének, meg pár tisztességes csavar... Egy két "kép" a rendszerről és hogy az elemek hogyan férnek el.
Soma

Emunem
2014-04-23, 23:59
Soma ]
Sziatok!!!

A motor felfogatási rendszere és a meghajtás többi része készen van...

:o Ezek poszterek! Kicsinyíteni kellet a képernyőt, h lássam. :D
Összeáll az,... teljes képet is kaphat majd a proli?

[HUN]Soma
2014-06-10, 16:59
Sziatok!
Hosszas várakozás után végre elkészültek a szíjkerekek. Még egy két apróságot kell velük bíbelődni, de a külleme nem fog változni. Még egy szíjat kell vennem és akkor a hajtáslánc kész is lesz. Azután akkutartókat kell csinálni és készen is lesz.

dtr
2014-06-10, 22:56
Milyen szíj lesz rajta, hogy fogod megúszni csúszás és csapágygyilkolás nélkül?

Emunem
2014-06-11, 11:11
Like. ;)

[HUN]Soma
2014-06-11, 18:11
Sziatok!

Nem tudom, hogy fog viselkedni a szíj hajtás... Majd meglátjuk. PowerBelt-ről lesz rendelve 5x3-as ékszíj.

Egyébként a hajtáslánc kész.
Soma

bakelit.forest
2014-06-11, 22:26
kíváncsi leszek! ;)

bertalan
2014-07-11, 00:48
Helló
Két 1/5-ös modell, a turnigy trailblaizer, és a redcat shredder, után érdeklődök, valakinek van valamelyikkel tapasztalata?
Tényleg, egy az egyben ugyan az a kettő? körübelül mennyivel megy egy ilyen? nem melegszik a motor nagyon?
a válaszokat előre is köszönöm

bertalan
2014-07-13, 17:21
Helló
Két 1/5-ös modell, a turnigy trailblaizer, és a redcat shredder, után érdeklődök, valakinek van valamelyikkel tapasztalata?
Tényleg, egy az egyben ugyan az a kettő? körübelül mennyivel megy egy ilyen? nem melegszik a motor nagyon?
a válaszokat előre is köszönöm

esetleg, ami kicsit drágább; hpi super 5sc flux?

[HUN]Soma
2014-07-28, 16:33
Sziatok!!!

Nos, az autó kész. Még egy gumi kellene rá hátra, hogy lehessen rendesen is menni vele. Már ki is próbáltam, szépen lassan gurigázgatva. Az autó megy, a fogaskerekes rész az zajos, de az maradt gyári. Komoly tesz, az tényleg csak akkor, ha lesz gumi, mert fő a biztonság :P Súlyát még később lemérem. Mod.: 6,2 kg

Soma

Emunem
2014-07-29, 18:41
Frankó kis gép. ;) várjuk a videót.

Mikeylama
2015-03-12, 20:56
Sziasztok,

Egynémelyitek írt a topicban olyanokat, hogy a fejemet fogom. A szenzoros motor miért fogyasztana kevesebbet, mint a szenzor nélkuli??? A versenyszabik (CC Mamba pro, Tekin RX széria) hibrid uzemmódban (offroad autókhoz) kikapcsolják a szenzort menet kozben, és csak szenzornélkuli módban hajt...
1/5-os autókba a 6 cella a legalja, amit akkubol érdemes beletenni. Az alább levo videoban egy sporttárs átalakított FG evo-ja van, kb 2500 fontot tett bele, uh nem olcsó(használt volt az alváz). Castle szabi és motor van benne, elmegy 30 percet, és megeszi a benzines társait mindenutt, végsebességen úgy, mint kigyorsításban(az elektromotornak a nyomatékgorbéje sokkal jobb, mint a benzinesé, hamarabb érkezik meg a kakaó) Az oddified motorokkal sem tudták megszorongatni(aki versenyzik, az tudja, hogy mirol beszélek) Ez egy 1/5-os pálya, de felengedtek minket az 1/10-es túaautókkal is, a 13.5-os motorok kb 5 koruli végáttétellel, agyonhúzva(a szabimon a boost és a turbo is maxon volt) kb 85-90-et ment a célegyenes végén, szóval lehet menniigen, az akkumulátorozása drága, és gyorsabban fog elhalni az akku, mint a benzinbol elfogyasztassz annyit, de egyferrari enzo-nak se lesz olyan futásteljesítménye, mint egy régi dízel mercinek, ami elmegy egy millió km-t. Természetesen most versenytechnikáról beszélek, hobbi autózásra bármi jó.

https://www.youtube.com/watch?v=Cccjn2r_Uuc

Mikeylama
2015-03-12, 20:59
ugyan így, ugyan ezen a pályán, az 1/8-as elektromos autók megeszik a nitrós autókat, mert egyszeruen jobb az elektromos hajtás a robbanósnál.