PDA

Teljes verzió megtekintése : Hova tünt MÁR MEGINT a topicom!!!!!

Spion
2005-04-05, 16:51
Már nem tudom hogy hanyadig topicomat törölték!!! (pedig megfelelt az adok-veszek szabályzatnak!!!
A legutolsó az volt amit tegnap este tettem fel ""Eladó Tamiaya dirt thrasher"" néven megvolt benne minden név, ár, link,leírás hogy mi van hozzá és milyen idős stb.. AKKOR MIÉRT TÖRÖLTÉK???
És ez nem az első pedig mindig átnéztem hogy mi kell a "leírás" szerint!!!
NEM ÉRTEM!!!!

Dudkin
2005-04-05, 17:55
maskor irj nekem egy levelet es megbeszelem en a moderatorral, de remelem, hogy nem elfogultsag vagy szemelyes ok az amiert torol. Ennyi bizalmat szavazok alapbol nekik.

udV: Dud

Spion
2005-04-05, 18:06
Köszönöm szépen, máskor szólok!
Én is remélem, szerintem, legalábbis az én meglátásom szerint senkivel nem vagyok olyan rossz kapcsolatban. Remélem...

HummeRC
2005-04-05, 19:59
Na akkor:

Az hogy teli van helyes irási hibákkal, az egy dolog.

Az egy másik, hogy külön meg lett mondva (le lett irva több helyen) hogy használjátok az előnézet gombot. Olvasd már el mit irtál! a Tamiya sohasem hozott ki ilyen nevű autót! Az persze más kérdés, hogy én tudom mit akartál irni, de nem nekem irod a hirdetést, és kicsit uncsi mindegyikbe belejavitani hogy utána meg felháborodj, hogy hol a topikod?!

A harmadik dolog, ami szintén el lett mondva, hogy ne áruljunk már hazai átlag bolti ár felett! Ne nézzük már madárnak az embereket!

A negyedik: az általad irt www.tamiya.com nem az autód linkje. Ne legyél lusta megkeresni, hogy mit akarsz eladni! Nálad jobban úgysem tudja senki.

Az ötödik: a fénykép felrakása nem lehetőség, hanem erősen ajánlott! Ha nincs valakinek fényképezője, akkor az azért megérthető, de akkor tessék szépen a neten keresni egy tipusazonos dologról fényképet! (www.google.com a barátod)

A hatodik: Számtalanszor el lett mondva az is, hogy nem kell kommentár a Privát üzenet elküldéséről! Azért privát, mert két ember magánügye! Ha szabályszerűen elküldted a PÜ-t, akkor igen nagy valószinüséggel a cimzett meg fogja kapni, amit a saját üzeneteid kimenő fiókjában ellenőrizhetsz! Ha megkapta a cimzett, átkerül az Elküldött-ekhez!

A hetedik: Azért is szóltunk már, hogy a nem közérdekű kérdéseket tessék privátban feltenni! Miért kell a másik üzletét rontani azzal hogy a topikja tele lesz irva különböző, mások számára érdektelen kérdésekkel mint pl: 'Nekem nem kell hozzá elektronika úgy mennyi?', vagy 'nekem csak az egyik fogaskerék kéne az autódból. nem veszed ki? és az úgy mennyi?' Ezek és társai bőven elfértek volna privátban is, hiszen ez már az alku része a dolognak! az eladó kiirta, hogy mi ér mennyiért szeretne eladni!

Arról már nem is beszélek, hogy azért is szóltunk már, hogy nem kell 10-30 percenként, vagy akár óránként beirogatni a topikokba, hogy 'Na mivan senkinek nem kell?' vagy 'Na mivan senki nem ad el nekem ilyet?' Ez teljesen fölösleges és természetesen ezért is törlés jár!

Nem először szóltunk már, és nem is csak neked! érdekes módon a többiek valahogy kezdik megérteni! Ha nem is rögtön, akkor másodjára-haramadjára! De nem hőbörögnek, hanem először kérdeznek. Pl: privátban!

Természetesen semmi személyes ellentét nincs köztünk annál is inkább, mivel a kérdéseket egyeztetjük egymással (az RC autó adok-veszek 2 moderátora) és megbeszélés után közös egyetértésben cselekszünk.

Remélem most már érthető voltam! :wink:

Dudkin
2005-04-05, 20:13
Hat bizony HummeRC minden szavat aranyba lehet onteni.

Dud

Spion
2005-04-05, 20:32
1 az autó nevét nem én írtam , mert az egész hírdetést az eggyik ismerősöm írta. Lehet hogy tele volt helyesírási hibákkal azért utólag is bocsánatot kérek csak nem volt időm átolvasni. :oops:
2.Az ár nem kamu mivel az autó bolti ára 38e FT-volt kb. 1hónapja vette.
3. fényképet nem tudok mert nincs még az autóról kép

4. Én NEM SZOKTAM olyan üzeneket írni hogy pü ment stb..

5. Bocsánat tényleg szoktam olyanokat írni hogy nekem csak ez vagy az kel megpróbálok változtatni!!!! :oops: :oops:

6.a 10-20 percenkénti írogatásról csak annyit, hogy már nem azért de a te hozzászólásod is mindig "sárgán világít"... Szóval azért senki nem tökéletes ÉN SEM tudom mert sok hibám van.

7. A szólással kapcsolatban nekem még soha nem érkezett pl: privi hogy törlitek a topicom mert...

Ezentúl megpróbálok figyelni ezekre a dolgokra, de titeke is kérlek szépen hogy ha valami hibám van és törölni akarjátok elötte vagy utánna is szólhatnátok. Ezt a topicot is csak hirtelen felindulásból nyitottam. Mert már nagyon ideges voltam, hogy már kb. 3-ik topicomat vagy hozzászólásomat törölték és nem tudtam hogy miért!!!

Köszönöm a felvilágosítást!!!

Necro
2005-04-06, 02:53
csak nehany szot es a magam reszerol ezzel vegeztem is:
a "hova lett topikom" c. adok-veszek rovatban nyitott temakat szinten kommentar nelkul toroljuk...

ha mindenkinek kuldenenk egy privit, hogy torolni fogjuk a topikjak, akkor ugye megvarjuk a valaszt ra, hogy ugyan ne toroljuk, hanem inkabb javitsuk ki, de mivel nem fog erkezni valasz ra, igy majd beirjuk a temaba, hogy kuldtem privi, amiben az van , hogy torolni fogjuk a nyitott temadat...
igy jo? :)

bocsi....

reszemrol ennyi

cbruder
2005-04-06, 04:21
Szia Necro,

halistennek kezdenek mar nalatok is a dolgok rendbejönni !!

Gratula a sok jo munkahoz !! Csak igy tovabb !!

üdv,

cbruder

tom100
2005-04-06, 11:18
Hali!
Nem akarok új topicot nyítni azért írok ide.
Egy kicsit idegesít , hogy az új hozzászólások 70% értelmetlen.
Ki jössz ma hétkorkor meg nyolckor meg mit tudom én mikor repíteni.
Összekeveredik a chat meg a fórum fogalma teljesen. Ha egymással akartok diskurálni hívjátok fel egymást telefonon vagy menjetek fel a trefort.net chatra (abence megcsinálta még tavaly a modellezős szobát).
Küldtem privit,nem kaptam meg, küldj ujjat. Ezektől égnek áll a hajam.
Csak azért írom ezt le (ahogy már többen is), hogy tegyünk egy kis rendet a modellezési fórum terén. Amikor van egy kis időm (főleg délelőtt) és belépek a fórumra, hogy megnézzem az új hozzászólásokat nagy részt a fent említetekkel találkozom.
Természetesen tisztelet a kivételnek!

u.i: A saját védelmem érdekében. Több nagy tapasztalattal és korral bíró modellező kezd elmaradni a fórumtól ( akik 1-2 éve )sok-sok tapasztalattal és tudással láttak el bennünket. Az ok a fent említett dolgok.

Necro
2005-04-06, 11:32
Szia! cbruder!

Koszonom szepen! Igyekszik az ember :)

tom100: egyszerre minden nem megy, sorra kapjuk az ilyen "hova lett a topikom" priviket, de a dolgok szepen lassan megoldodni latszanak ....
es ez jo :)

De hogy Dudkint (es mast is) is idezzem picit: "a szabalyok azert vannak, hogy megszegjuk oket..."

Mi meg majd teszunk rola, ha igy tortenik, akkor segitunk :)

okosska
2005-04-07, 01:53
Tökéletesen egyetértek az előttem szólókkal!
Teljesen összekeveredik a chat és a topic fogalma!
Olvassatok bele például "Mindenki Dunakeszin repül" címűbe. Már a százon túl járnak a fiúk, és igen tartalmasak a hozzászólások... :twisted:
Az agyam eldobom ezekektől!
És tényleg egyre több az ilyen, ki kell szűrni őket, mert oldalakon keresztül csak ilyeneket olvasol: "Holnap kijössz? v. Tegnap jó idő volt"
Vegyét elő ollóitokat, és nyírbáljatok!

Okosska

Zlin
2005-04-07, 02:52
Na akkor most fölhomályosítalak Okosska!
A "Mindenki aki Dunakeszin repül..." topik épp azért lett oda nyitva, ahova, mert mint a téma címében is szerepel: "Csapatépités, kötetlen csevej, vidamsag". Ebbe pedig sztem bőven belefér!!! Mi ott a topikban jól érezzük magunkat - ÍGY! Ha mondjuk a "Modellboltok, kereskedők" topikon belül lett volna megnyitva, tökéletesen egyetértenék veled, de így legfeljebb csak azt tudom javasolni neked, és a te nézeteddel szimpatizálóknak, hogy egyszerűen NE KATTINTSANAK RÁ a topikra. Ennyi. Bonyolult a feladat? :?: :?: :?: :?:

Omega
2005-04-07, 05:57
Hello

Okosska

Ha mar egyszer szurja a szemed a Topikunk, akkor legalabb vedd a faradtsagot es idezd rendesen a cimet.
Amit irtal, az meg nem igaz :)

Erdekes, engem meg sosem zavart az, ami nem erdekel a forumbol.
Es tudjatok miert? Mert nem olvasom el :idea:

Azonkivul a forumot nem ugy olvasom, hogy rakattintok az uj hozzaszolasokra, hanem az engem erdeklo topikok mellett latom, ha szerepel benne uj hozzaszolas.

Pld az autos topikokra sosem kattintok.

force
2005-04-07, 10:26
Hi!

Nincs semmi baj ezzel a Dunakeszis topiccal!
Én is szoktam olvasgatni, jó az Omegáék bandája! Pedig én győri kölök vagyok!
A klubéletben ott a helye az efféle topicoknak!
Remélem 500ig is elérnek!

Force

fuhur
2005-04-07, 10:40
Sziasztok!

A Dunakeszis csapat nagyon jól csinálja. Innen kívülről szemlélve egy jó kis társaság alakult ki ott és ha ebben a fórumnak volt (van) egy kis szerepe, akkor már megérte :!:

Sokkal nagyobb gond az, hogy tényleg eltünögetnek az "öreg" modellezők. Bár én ritkán kérdezek, de sajna egyre többször nem jön válasz :(

Üdv mindenkinek,
Fuhur

Omega
2005-04-07, 14:13
Hello

Fuhur Force

Koszonjuk a megerositest.Tenyleg jo a " Banda".
Annyit azert hozzatennek, hogy nem az en bandam, sot senki bandaja.
Aki kijon az jol erzi magat, repit egy jot vagy nem, de kellemesen eltolti az idejet es ez a lenyeg. En csak egy ujjonc vagyok a csapatban, de orulok, hogy " befogadtak", istapoltak, segitettek, es segitenek folyamatosan. Sokszor hetvegen, mikor megtelik a repter jo ha 2 stratot repitek, mert mindig eldumalom az idot az elet nagy dolgairol, vagy tatom a szam egy-egy hihetetlen legi-kur lattan. Itt igy is jol erzem magam. Senki sem profizik, barki segit barkinek es jonnek repulo nelkul is sokan.

A forumrol :

Abban azert egyetertek, hogy a tartalom elegge hig.Sok a hiabavalo uzenet, es a foloslegesen nyitott topik. De ezt ne a KLUBBELET cimszo alatt kritizalja senki. Ha a forum gazdaja ezt nem engedne, akkor nyilvan nem csinalt volna neki szabad helyet. Sot a cimszo egyenesen hivogat a KOTETLEN CSEVEJRE.
Inkabb azokat kene szurni, hogy egy-egy temaban foloslegesen ne nyiljon tobb topik. Sajna nem egy ilyen van, nyilvan figyelmetlensegbol es a forummotor nem ismeretebol adodoan.
En egy topikot nyitottam anno, es ha kerdesem van akkor azt a mai napig abban a topikban vetem fel.
A PU-uzenetek jelzesere pedig az a valaszom, hogy sajna neha ez is kell.
Tudniillik sajna en hiaba irok PU-t egy hirdetesre mondjuk, ha a hirdetes gazdaja azt sem tudja, hogy van ilyen a forumon. A PU-tartalma pedig lehet masra nem tartozik. PLD. egy alku nem hiszem, hogy publikus lenne, mert ha az uzlet megsem kottetik meg , akkor az elado uzletet rontom az alltalam mar kisse levert arral. Sajna maradtam mar le ugy uzletrol, hogy az elado nem ismerte a PU-t es ezert megkapta ugyan, de nem olvasta el az uzenetemet.
Nos neha ezert kell jelezni a PU-mentet.
Az "oregek" elmaradasarol
Nem tudom hanyan es kik maradtak el a Forumtol mostanaban, es annak okat sem tudom. Remelem nem a felduzzado tagletszam miatt, hanem egyeb okok miatt. Ha valaki azert marad el innen, mert sok az autos hirdetes, vagy mert mi jol erezzuk magunkat az erre a celra jelolt topikban, vagy mert sok a "PU-ment" uzenet, akkor attol az embertol egyebkent sem varhattunk volna segitseget. Ugyanis ha egy ember arra nem vesz faradtsagot, hogy atugorja az ot nem erdeklo iromanyokat, akkor az segiteni sem fog senkinek sem.

A sok zsortolodes es morgas helyett koszonet a Forum gazdajanak, hogy helyet es lehetoseget ad arra, hogy az interneten keresztul is tarthatjuk a kapcsolatot olyanokkal, akikkel lehet az eletben nem talalkozunk soha, de itt jol eldumalunk, esetleg segitunk egymasnak.
Allitom ez a Forum a fennalasa alatt tobb uj modellezot toborzott a "csapatba" mint az MMSZ az utobbi 10 evben.
A forum szerepe nem csak az, hogy szakmai dolgokat jol kivesezzenek a hozzaertok, mert akkor csak ok onnon magukban dumalgatnanak itt, hanem sokfajta szerepe van. Szerepe a kapcsolattartas, egymas megismerese, kerdesek felvetese, oktatas, ismeretterjesztes, "henceges"
vasarlasi tippek tanacsok, kezdok segitese, uj dolgok bemutatasa, es vegul de nem utolso sorban az UJ TAGOK TOBORZASA.

No ennyit akartam mondani, ez most csak ugy kikivankozott.

Red
2005-04-07, 14:29
Okoska:
én irígylem a Dunakeszis topicot, engem egyáltalán nem zavar
ha téged igen, minek olvasol bele??????
ahol ennyi hozzászólás van, csak jó lehet

a baj az, hogy kevés ilyen van...

gcs
2005-04-07, 14:36
Allitom ez a Forum a fennalasa alatt tobb uj modellezot toborzott a "csapatba" mint az MMSZ az utobbi 10 evben.Én is ennek a fórumnak a segítségével kezdtem el repülni. Jó mondjuk én nem sokat számítok :lol: csak a statisztika miatt írom :)
Mijazaz ememesz :?: :roll:

Yeti
2005-04-07, 14:42
Helló Okoska!

Engem nem érint a Dunakeszi topik (sajnos messze van a reptér), viszont át szoktam pörgetni néha (olvasás nélkül), mert jó képeket szerválnak a skacok.

Omega
2005-04-07, 14:45
Hello

Red

Jolesett nekunk :) :)

GCS

Miert ne szamitanal? Es akkor en mit szoljak.

A kerdesedre:

Na itt a baj , latod? sokan azt sem tudjak mi az.

Magyar Modellezo Szovetseg

gcs
2005-04-07, 15:06
Csak költői kérdés volt, tudtam mi az, de kb. ennyit is jelent nekem...

Omega
2005-04-07, 15:12
Hello

GCS

:) Gondoltam, hogy tudod, csak Platoi volt a valasz :wink:

Zlin
2005-04-07, 15:12
Okosska írta:
"...És tényleg egyre több az ilyen, ki kell szűrni őket, mert oldalakon keresztül csak ilyeneket olvasol: "Holnap kijössz? v. Tegnap jó idő volt" ..."

No erre meg csak azt tudom mondani, hogy ez valszeg azért van, mert nem mindenki rendelkezik szélessávú nethozzáféréssel, minek következtében - érthető okokból - sem az általad javasolt trafó vagy treffort vagy miaszöszre :lol: nem tudnak elmenni csetelni, sem ICQ vagy MSN chatprogramot nem tudnak használni.
De ha esetleg megszponzorálnád ezirányú költségeiket... :P

Mint látod, egyedül neked szúrja a szemed a dolog, az utánad következő 10 (!) hozzászólás mind-mind pozitív hangvételű.
Szóval most menj és keresd meg, hova dobtad az agyad, tedd vissza a helyére, és gondolkozz el az ügyön még1x! :lol:

Omega
2005-04-07, 15:26
Hello

Kezd a helyere kerulni a tema :) :)

LEGIHABORU

Reszunkrol lezartnak tekintjuk a temat, Zlinnel bezarolag :) :)

Koszonjuk a pozitiv reagalasokat. Jo sok landolast mindenkinek az idenyre. Mindegy ki-hol csak repitsen sokat :) Vagy autozzon, vagy hajozzon a teljesseg igenye nelkul :)

Okosskatol pedig elore elnezest kerek minden Dunakeszin repteto ember neveben, hogy hozzajarultunk es fogunk ezentul is a sok felesleges egerkattintas alltal kialakult inhuvelygyulladasahoz. En kerek elnezest a mail fiokjaba erkezo sok Spamert, es a televizioban a filmek szuneteben levo reklamokert is, hisz ezek is felesleges gombnyomasokhoz vezethetnek. En kerek megegyszer elnezest. :oops:

Yeti
2005-04-08, 23:26
:D :D :D Csak finoman a válaszokkal, mert kerülhettek még kínos helyzetbe, amikor megtudjátok, hogy ki "Okoska"! :wink:

Omega
2005-04-08, 23:41
Hello

Okosska hozzhatott volna fel sok jo peldat a mondanivaloja alatamasztasara, de ezt elvetette.
Rossz cimszo alol rossz topikot hozott fel peldanak, es ez lett lereagalva.
Talalhatott volna sok jo peldat.

Azt, hogy o kicsoda nemtudom, de ezzel a nevvel irhatott volna korultekintobben is :)

Ha meg mas nevvel is irogat ide, akkor plane felhaborit, hogy nem meri felvallalni.
Ha nem erre gondoltal Yeti, hanem arra ,hogy a valos eletben mennyire ertekes tagja a tarsadalomnak, akkor erre az a valasz, hogy ezt senki nem is vonta ketsegbe.

Red
2005-04-09, 00:01
:D :D :D Csak finoman a válaszokkal, mert kerülhettek még kínos helyzetbe, amikor megtudjátok, hogy ki "Okoska"! :wink:

számít?

Yeti
2005-04-09, 00:37
Hááát ... számíthat... El tudom képzelni. :D

tcomp
2005-04-11, 21:30
A privát üzikkel kapcsolatban nem értek egyet, hogy oda kell irni, ment a privi :(
Bocsánat, de mindenki beállithatja magának a témakövetést, és már marha mély elnézést kérek, de aki nem olvassa naponta legalább egyszer a leveleit, az minek van a neten?
Ezek szerintem olyan magyarázkodások, meg viszket az ujjam, csak irjak már valamit...
Nekem még sosem sikerült lekésnem semmirQl, mert nem kaptam meg a privit :gondolkodik:
A többi simán egyértelmú.
Szerintem... , bár már ezt a szlogent is unom :)