PDA

Teljes verzió megtekintése : A hajótesthez képest milyen irányba (szögbe) a hajócsavart

fsm45
2005-04-07, 11:02
A segítségeteket szeretném kérni!

Vettem egy motoros műanyagvázas hajót amiben 2db 380-as motor van és egymással szemben forognak van rajtuk egy balos és egy jobbos hajócsavar. Az irányítás a jobb és bal oldali motor külön történő üzemeltetésével történik. Nos az eredeti hajócsavar eltört, és nem kapok hozzá csak jobbos csavart. Azóta kicseréltem a motorokat is 2db 500-as motor került bele. Viszont a két egyirányba forgó hajócsavar miatt a hajó kanyarodik. Most a hajó tengelyéhez képest elfordítottam a tönkcsöveket, így kiegyenlítődött az elfordulás és egyenesen megy a hajó.
A kérdéseim:
- függőleges irányban a hajótest tengelyétől mérve milyen szögben kell a hajócsavaroknak (tönkcsőnek) a vízben lennie?
-Az 500-as motorhoz milyen méretű hajócsavar passzol?
-A két 500-as 7,2V-os motorhoz milyen teljesítményű akksi kell hogy legalább 15 percig lehessen használni?

Amerika Kapitány
2005-04-07, 15:37
Biztos névnapodra kaptad és csak belecsöppentél, jajj nehogy vizes legyél! Egy jó tanács egy igazi profitól: Zsepkendő mindig legyen nálad!

Szerintem cseréld 600-ra a motort és megoldódik a problémád, de csak ha SZONIC-od van! Jajj egy kicsit elkalandoztam...

De a beniznes a tuti, a buborékoktól óvakodj!

Öveges Ferenc
Rc tréner______________________________
Viktory kroperrel moki sonic vs buborék

Amerika Kapitány
2005-04-07, 18:10
A 15 perc járatás kérdésérer "A" válasz egy profi modellezőtől:

Nekem egy Sonic tipusú 3 hajócsavaros vitorlázó katamaránom van. Ez alakítottam át a következő képpen, amely megoldás a kérdésedre:

A hajócsavar kropellerének és motorjának főtengelyéhez egy generátort csatlakoztattam. Igy az akksi energiája által keltett forgó mozgásból fakadó energiát visszanyerve azt újra elektromos energiává alakítva és az akksiba visszavezetve a hajózási időt kitoltam majdnem egy órára.

Sajnos veszteségek így is fellépnek, de a további kisérleteim a témában igen jó eredményeket hoznak. A technológia kidolgozásában az utólsó lépéseknél járok, és büszkén mondhatom (a sebesség kis mértékű rovására ugyan, de) majdnem 2 és 1/4 óra az egy huzamban eltöltött hajózási rekordom.

A kisérleteim során megállapítottam, hogy a veszteségek a melegedés hatására jönnek létre, amelyet a hajótesbe vezetett vízzel küszöbölök ki. Egy szivattyú rendszer segítségével a motort és az akkumlátort hűtését a hajótest alatt elhelyezett szívócső biztosítja. A meleg vizet a harmadik (középső) hajócsavar tengelyében vezetem ki (ez a nyomócsövem), így a kiáramló víz ís segíti a hajó előrehaladását.

A legnagyobb problémám az, hogy a motor által felmelegített vízet vezetem az akkumulátor hűtőbordáiba, így itt a hűtés már nem kielégítő. A veszteség ezen a pontján lép fel a renszerben. Két külön hűtőrendszer kiépítése sajnos súlyban és energiában is olyan többlet terhet ró fel Saratoga-nak (igy hívom a kicsikét) amely túl hamar (40 perc) lemeríti az aksit.

Ammenyiben érdekel a szivatyú, motor, csövek tipusai, az elektronika kapcsilási rajza, egyeztetünk és a átadom ezt a részedre.

üdvözlettel:

Amerika Kapitány____________________________________
Toptrainer Futuring Captain U.S. of Rc technologic vs. Viktory

PL
2005-04-07, 18:21
Na látjátok! Így készül a perpétum mobile ! :D

SYL
2005-04-07, 20:49
A segítségeteket szeretném kérni!

Vettem egy motoros műanyagvázas hajót amiben 2db 380-as motor van és egymással szemben forognak van rajtuk egy balos és egy jobbos hajócsavar. Az irányítás a jobb és bal oldali motor külön történő üzemeltetésével történik. Nos az eredeti hajócsavar eltört, és nem kapok hozzá csak jobbos csavart. Azóta kicseréltem a motorokat is 2db 500-as motor került bele. Viszont a két egyirányba forgó hajócsavar miatt a hajó kanyarodik. Most a hajó tengelyéhez képest elfordítottam a tönkcsöveket, így kiegyenlítődött az elfordulás és egyenesen megy a hajó.
A kérdéseim:
- függőleges irányban a hajótest tengelyétől mérve milyen szögben kell a hajócsavaroknak (tönkcsőnek) a vízben lennie?
-Az 500-as motorhoz milyen méretű hajócsavar passzol?
-A két 500-as 7,2V-os motorhoz milyen teljesítményű akksi kell hogy legalább 15 percig lehessen használni?
Szia!
Keress meg emilben, skype-n, vagy messengeren.
Az "Amerika Kapitány" hülyeségeket ír, gondolom jópofaságból, de lehet hogy komolyan gondolja... Minden műfajban otthonosan mozog ezen a szinten. A repülősöknél már leszerepelt. Most itt kezdi.

szabop
2005-04-10, 17:32
Húzzál Amerikába, Kapitány!
Ja: de félúton feltétlenülzuhanj az Óceánba!!!!!!!! :lol:

Amerika Kapitány
2005-04-11, 18:08
Kedves Petya, aki a homályzónából lépsz ki!

Az Amerika a nevemben csak az újhullámos beálítottságot jelenti, amelyet ebben az országban is szeretnék meghonosítani. Egyébként ha a bemutatkozásom olvastad, tudhatnád, hogy Németországban, Dortmund-ban élek.

A forum lényege nem az, amit te gondolsz, hogy ilyen stílusban, ilyen szellemi kapacitással mint a tiéd, tönkre tedd, leépítsd annak magasztos voltát.

Buta és öntelt vagy, személyiséged is homályos, a fényképedről látni.

Na szia!

Amerika Kapitány__________________________
Toptrainer Futuring Captain U.S. of Rc technologic

doki
2005-04-11, 20:01
Tisztelt Amerika Kapitány ! / vagy mi/

Attól hogy Németországban élsz ma már senki sem fossa le a bokáját!
Ott is élnek normális emberek.
Nem a kérdésre válaszoltál, a kérdés az volt: milyen szögben kell kijönni a tengelynek! A sok ostobaság amit leírtál senkit sem érdekel!

üdv: doki

Ja egyébként a tengelynek minnél jobban közelíteni kell a vízszintehez!

toja
2005-04-11, 23:40
Doktor Ur!
Hova süllyedünk ha már maga is reagál 1 ilyen :oops: "SZÁJKARATES" :oops: akárki vakaródzására.
Ne süllyedjünk a posványba :!:
A JANI

Francii
2005-04-12, 15:07
...gyébként ha a bemutatkozásom olvastad, tudhatnád, hogy Németországban, Dortmund-ban élek...

Amerika Kapitány__________________________
Toptrainer Futuring Captain U.S. of Rc technologic

Erre azért lenne egy láda söröm... :wink:

gyula.
2005-04-12, 15:16
Valaki gondolt arra, hogy fsm 45-nek ez volt az elso kerdese a forumon, es a valaszok utan valoszinuleg az utolso is :cry:

Gyula

SYL
2005-04-12, 17:14
Valaki gondolt arra, hogy fsm 45-nek ez volt az elso kerdese a forumon, es a valaszok utan valoszinuleg az utolso is :cry:

Gyula
Szerencsére nem veszett el, írt nekem emilt!

Amúgy szerintetek németországban ennyire el van terjedve a magyar ékezetes billentyűzet, hogy még a Kapitány is ezt használja?
:wink:

sry
2005-04-12, 21:30
T. Mindenki!

Először is örömmel üdvözlöm a hajómodellezők körében FSM45
kollégát! Már így kezdésnek is kiütközött belőle a modellezői véna,
mert kapásból nem tetszik neki a gyári modell :taps: . Nagyon helyes!
Addig kell fúrni, faragni a technikát amíg azt nem csinálja amit
szeretnénk.

Én alapvetően az ilyenfajta irányítási módszerek ellen vagyok (mármint
a két motor tolóerőszabályozásával történőnek), mert hasznos
teljesítményt von el a rendszerből. Ha teheted FSM45 kolléga alakísd
át szervós-kormányosra a hajót. Azzal én is tisztában vagyok, hogy aki
a modellezés elején tart erősen korlátozva van lehetőségeiben, de
érdemes lenne megfontolni egy jó rádió beszerzését, amit a
későbbiekben is használni tudsz (mondjuk a SzánModell 4+1 csatis
kisrádióját, épp ma néztem meg. Elkezdeni a modellezést tökéletesen
jó)

A sebességi hajómodellezésban nem vagyok otthon, de azért a
hajótestek meghajtásáról, és hidrodinamikájáról rendelkezem
egy-két ismerettel :wink: . A meghajtótengelyek elhelyezéséről
(pontosabban a tolóerővektor irányáról) nálamnál nagyságrendekkel
szakavatotabb személy írt egy jó cikket. őt Kukorelli Károlynak
hívják. A sebességi hajómodellezők között igen ismert és
elismert szakember. A Web könyvtáramba felrakom ezt a cikket,
és akkor elolvashatod. Ha fenn lesz tájékoztatlak.

Ha segthetek valamiben keress meg itt a fórumon PÜ-ben, vagy a
mail címemen.

Sajnos ki kell térnem még Amerika Kapitány hozzászólásaira
is. (de ennek külön hozzászólást fogok írni)

üdv.: SRY

sry
2005-04-12, 21:49
Tisztelt Amerika Kapitány!

Nem tudom miért vagy ennyire ellenséges egy kezdő kollégával?
FSM45 azért jelent itt meg a fórumon, és indította ezt a topic-ot,
mert segítséget szeretne kapni. Drága jó fizikatanárom anno azt
mondta, hogy "nem az a buta ember aki nem tud valamit, hanem
az aki nem is akarja tudni". FSM45 kolléga nem
barbár módon szétvagdalta a hajóját a témában járatlansága miatt.
ő inkább volt annyira bátor, hogy kérdezni mert. Ez nagy dolog ám!
Akinem megvan a tapasztalata, és emberi jóérzése, annak meg szinte
kötelessége segíteni neki.

Te profi modellezőnek tartod magad, ezt nem is akarom kétségbe
vonni, hiszen nem ismerlek, munkáiddal még nem találkoztam. De
gondolom te sem úgy kezted profi modellezői pályafutásod, hogy
azonnal világbajnokságot nyertél, a magad tervezte, technikai
forradalmat jelentő hajóddal. Én speciel úgy keztem sok-sok
éve, hogy egy deszkába belevertem egy 60-as szöget és arra
ráhúztam egy papírdarabot, aztán a művet belehelyeztem egy tócsába.
Az azonnal felborult, én meg nem értettem, hogy miért. Ha akkor
lett volna internet, biztos én is indítattam volna egy topicot
édesapámmal a témában (mert akkor még 6 éves voltam). Nekem
nagyon rosszul esett volna, ha valaki ilyen stílusban reagál a
kérésemre.

Tisztelt Amerika Kapitány, szerintem az egy igen elegáns dolog
lenne , ha egy jó műszaki megoldást javasolnál az FSM45 kolléga
által felvetett problémára, és ezzel el is felejthetnénk a topicban
eddig történteket.

FSM45 kolléga volt olyan bátor, hogy meg merte kérdezni amit nem
tud, szerintem te is lehetsz annyira bátor, hogy érdemben válaszolsz neki.

sry
2005-04-12, 22:16
T. FSM45 és mindenki akit érdekel!

Felraktam a Kukorelli Károly féle cikket a web-könyvtáramba:

www.sry.atw.hu

Találtam egy másik jó kis sebességi hajós cikksorozatot is, majd
alkalom adtán azt is bearchiválom (az nem lesz ilyen gyors, mert
jó hosszú, úgy látom 4 részes)

SYL
2005-04-12, 23:06
Már felvettem vele a kapcsolatot és én is segítek neki amiben csak tudok.

Tomi75
2005-04-14, 16:44
fsm45!

Üdvözöllek a modellezők táborában!
Jó ha tudod, hogy a modellezők 99,99%-a segítőkész és minden kezdőnek örül. Egyre csökkenő létszámunk mellet ennél nincs is természetesebb dolog.

Függőleges irányban, (ahogy Doki írta) minél jobban meg kell közelítenie a hajótest és tengely által bezárt szögnek a 0 fokot.
Az fsr hajóknál nem ritka, hogy a vízcsavar tolla 1mm-el a hajótest alatt suhan el. Emiatt a kavitáció gyakran szó szerint egy kis hornyot mar a hajótestbe.

Javaslom gyere el egy egy versenyre és ott személyesen bárki szívesen ad neked tanácsot.

Üdvözlettel
ifj.Angel Tamás

Tomi75
2005-04-14, 16:49
Szia Csaba!

Most találtam rá erre a fórumra. Egész jó. De látom neked jól fel vitte az Isten a dolgod. (Egész a moderátori címig) :lol:

SYL
2005-04-14, 22:27
Szia Csaba!

Most találtam rá erre a fórumra. Egész jó. De látom neked jól fel vitte az Isten a dolgod. (Egész a moderátori címig) :lol:
Szia Tomi!
Örülök hogy idetaláltál :D
Remélem visszatérő látogató leszel! Sok érdekes téma van itt a Fórumban. Ez is az volt...

A témát áthelyeztem a "Légiháború"-ba.
A végére egy érdekesség: fsm45, bb11 és Amerika Kapitány üzenetei ugyanazon IP címről jöttek... :?

jomunkasember
2005-04-15, 12:05
[quote="Tomi75"]Szia Csaba!

M

A végére egy érdekesség: fsm45, bb11 és Amerika Kapitány üzenetei ugyanazon IP címről jöttek... :?

Vigyázz az IP-vel öcsém, mert a 93-as internetről szóló törvény értelmében szigorú szabályok vonatkoznak reaá, mivel személyes adatnak minősül!

Magyarul, tilos az IP figyelés...
csak szólok, mielőtt más is szólna...

Vasix
2005-04-15, 12:10
Tilos az IP-vel a viccelődés igaz... de nem is mondta meg, hogy honnan jött! ;)

SYL
2005-04-15, 12:15
Szia Csaba!

Szia Tomi!
Örülök hogy idetaláltál :D
Remélem visszatérő látogató leszel! Sok érdekes téma van itt a Fórumban. Ez is az volt...

:?

SYL
2005-04-15, 12:23

M

Vigyázz az IP-vel öcsém, mert a 93-as internetről szóló törvény értelmében szigorú szabályok vonatkoznak reaá, mivel személyes adatnak minősül!

Köszi a figyelmeztetést, "kijavítottam", bár nem figyelte őt senki.
Amúgy talán Te lehetnél az én öcsém. Szerintem. :wink:

SYL
2005-04-15, 12:26
Szerintem kár ezt a topicot folytatni, nincs semmi értelme.
Zárjuk le és kész.

jomunkasember
2005-04-15, 12:28
[quote="jomunkasember"][quote="SYL"][quote="Tomi75"]Szia Csaba!

Amúgy talán Te lehetnél az én öcsém. Szerintem. :wink:

Meglehet.... :wink:

zskoszik
2005-04-15, 12:35

M

Meg tudnád mondani a pontos joganyag számát?
köszönettel

Zs

jomunkasember
2005-04-15, 12:40

M

Meg tudnád mondani a pontos joganyag számát?
köszönettel

Zs

Hát persze, hogy nem.
Én is egy affér kapcsán futottam bele, de bíztatlak, a google hamar kiadja...

zskoszik
2005-04-15, 12:43
a jogtár viszont nem adta ki:D

fuhur
2005-04-15, 12:49
Szerintem jelen pillanatbana jogalkotónak fogalma sincs, hogy mit kezdjen a kérdéssel:

"Az adatvédelmi biztos munkatársa szerint az ügyet nehéz elbírálni, mivel nem eldöntött, hogy személyes adat-e az IP-cím. Az adatvédelmi törvény szerint ugyanis az IP-cím személyes adatnak minősül, a magyarországi gyakorlatban azonban a felhasználók minden bejelentkezéskor más IP-címet kapnak szolgáltatójuktól. "

Különben meg nem kell ezt túllihegni. Az ilyen öntelt, arrogáns .....kat egyszerűen ki kell zárni. Már szétvert néhány repülős témát, most látom, hogy hajóban is elévülhetetlen érdemeket szerzett. Gondolom autóban is menő :evil:

Dudkin
2005-04-15, 15:24
Sziasztok,

arrol nem is beszelve, hogy nyugodtan hasznalhatjak 3 an ugyanazt a proxyt.. tehat az azonos ipcim meg egyaltalan nem bizonyitek semmire, de feltetelezheto, hogy valamilyen szal koti ossze oket.

Udv: D

cbruder
2005-04-15, 18:59
Mellesleg megjegyezve, a rendszer-gazdanak kötelessege figyelni a bejövö/atmenö IP-ket !!!

A provider altal kiadott IP-k a provider tulajdonat kepezik, nem pedig a felhasznaloet !!

Amennyiben sajat IP cimed van (sajat domain) ebben az esetben beszelhetünk adatvedelemröl !!

Minden rendszer-tulajdonos törveny altal van kenyszeritve felelösseggel tartozni a rendszeren tarolt, vagy akar atmenö adatokert, ezert is vannak intern az összes cimek figyelve (nehany esetben még cenzuralva is)

Legalabb is itt nalunk ezek a törvenyek !! Minden rendszer-tulajdonos, rendszer-gazda titoktartasra van mar eleve a szerzödeseben kenyszeritve, adatok kiadasara meg a rendörseg, ügyeszseg is csak birosagi itelettel/felhatalmazassal igenyelheti egyes cimek megfigyeleset, vagy adatok kiadasat !!!

Hogy aztan egyes reklam-cegek (vagy hasonszörü egyletek) milyen illegalis hacker-programmok segitsegevel igyekeznek adatok kikutatasara, felhalmozasara, ennek megakadalyozasa mar nem a rendszer-tulaj/-gazda feladata, egeszen addig, amig nem a sajat rendszerenek a megtamadasarol van szo !!
Ezert is KELL hogy a rendszerüket figyeljek.
Maga a rendszer egyebkent automatikusan listazza a hozza bejövö/kimenö IP cimeket, igy van mar eleve mindegyik felepitve !!

[/b]

cbruder
2005-04-15, 19:03
[quote="cbruder"]Mellesleg megjegyezve, a rendszer-gazdanak kötelessege figyelni a bejövö/atmenö IP-ket !!!

A provider altal kiadott IP-k a provider tulajdonat kepezik, nem pedig a felhasznaloet !!

Amennyiben sajat IP cimed van (sajat domain) ebben az esetben beszelhetünk adatvedelemröl !!

Minden rendszer-tulajdonos törveny altal van kenyszeritve felelösseggel tartozni a rendszeren tarolt, vagy akar atmenö adatokert, ezert is vannak intern az összes cimek figyelve (nehany esetben még cenzuralva is)

Legalabb is itt nalunk ezek a törvenyek !! Minden rendszer-tulajdonos, rendszer-gazda titoktartasra (lasd=orvosi, ügyvedi titoktartasi kötelezettseg) van mar eleve a szerzödeseben kenyszeritve, adatok kiadasara meg a rendörseg, ügyeszseg is csak birosagi itelettel/felhatalmazassal igenyelheti egyes cimek megfigyeleset, vagy adatok kiadasat !!!

Hogy aztan egyes reklam-cegek (vagy mas hasonszörü egyletek) milyen illegalis hacker-programmok segitsegevel igyekeznek adatok kikutatasara, felhalmozasara, ennek megakadalyozasa mar nem a rendszer-tulaj/-gazda feladata, egeszen addig, amig nem a sajat rendszerenek a megtamadasarol van szo !!
Maga a rendszer egyebkent automatikusan listazza a hozza bejövö/kimenö IP cimeket, igy van mar eleve mindegyik felepitve !!

cbruder
2005-04-15, 19:05
Bocs, itt a szöveg javitasa közben valami mellement !! :oops:

Nem volt szandekomban duplan irni !!

cbruder
2005-04-15, 19:26
Mas !!

Amiert kertem hogy a tagok legalabb a minimumot töltsek ki a "Profil"-okban, annak az az egyszerü oka, hogy ha egy 10-12 eves "tag" feltesz egy kerdest, ne az legyen a reakciom, hogy "Ki az a barom, aki felnött letere ilyen hülye kerdeseket feltesz....." hanem legalabb vissza is tudjam vezetni, hogy "Hoppa, itt egy gyerekröl van tulajdonkeppen szo !! ", igy ehhez merve tudjam a valaszomat, tanacsadasomat megfogalmazni is !!

Vagy pldl. ha latom hogy egy egyetemi tanar, vagy hasonlo kepzettsegü egyen a kerdezö, tudjam szükseg eseten a mondokamat is olyan szinten fogalmazni/alatamasztani, tudvan hogy egy nyelven beszelünk !!
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy esetleg egy köfarago, vagy balett-tancos nem rendelkezhet ilyen szintü kepzessel, felfogassal, de sok esteben a kor es a foglalkozas tudata sok segitseget tudna nyujtani egy-egy tema kitargyalasaban is !!

Pusztan csak ezert mertem a Profil-ok kitölteset szorgalmazni !!

Amennyiben ez egyeseknek meg mindig nem felfoghato es tovabbra is ezt az u.n. "adatvedelmi" baromsagot hangsulyozzak, erre mar nem is tudok mit valaszolni !!

üdv,

cbruder

jomunkasember
2005-04-18, 14:34
Mellesleg megjegyezve, a rendszer-gazdanak kötelessege figyelni a bejövö/atmenö IP-ket !!!

Legalabb is itt nalunk ezek a törvenyek !! Minden rendszer-tulajdonos, rendszer-gazda titoktartasra van mar eleve a szerzödeseben kenyszeritve, adatok kiadasara meg a rendörseg, ügyeszseg is csak birosagi itelettel/felhatalmazassal igenyelheti egyes cimek megfigyeleset, vagy adatok kiadasat !!!

Hogy aztan egyes reklam-cegek (vagy hasonszörü egyletek) milyen illegalis hacker-programmok segitsegevel igyekeznek adatok kikutatasara, felhalmozasara, ennek megakadalyozasa mar nem a rendszer-tulaj/-gazda feladata, egeszen addig, amig nem a sajat rendszerenek a megtamadasarol van szo !!

[/b]

Nem a szó szerinti figyelés a probléma, hanem az esetleges visszaélések.
Volt már részem benne más fórumokon, amikor konkrét fenyegetést kaptam például...

Dudkin
2005-04-18, 18:48
pedig soha nem is adsz ra semmi okot :shock:

:wink: Dud

jomunkasember
2005-04-19, 10:42
pedig soha nem is adsz ra semmi okot :shock:

:wink: Dud

:D :D Itt nem...
:wink:

ANTer
2005-04-19, 23:22
az adatvédelem igen érdekes dolog.....
amerikában szent dolognak tartják de az FBI-nak(meg a többi akármien nemzetvédelmi szarnak) jogában áll figyelni hogy mit csinálsz. ez ellen van ám sok per is, de háát nem sok sikerrel:) pl én is kaptam az imélt hogy erösen gyanus vagyok webszerverk feltörésében és regélték az ip-m, és minden pőroxy-n figyelik. mindezt az azért mert nem csak ezt a forumot nézem hanem más témában is más nyelven(találjátok ki vajon mien témában;))

Amerika Kapitány
2005-09-05, 16:36
http://E:/S_3.JPEG

thenin
2005-09-05, 20:23
Amerika kapi :wink: pls kimélj minket a picur agyad szüleményeitől mert már nagyon idegesítesz...nem csak engem ezt elhiheted .hanem sok más forumozót is.
UI:nem lehetne kitiltani?! 8)

-Bálint-
2005-09-05, 20:41
Nektek bejön a kép amit a Drága Jó Kapitányunk tett ide?
Mert én sajnos nem látom.. :evil:

bingo
2005-09-05, 21:20
Be kellett volna linkelni egy OLDALról, nem a gépéről: így persze, hogy nem műxik: [ímg]http://e/S_3.JPEG[/img] :?