PDA

Teljes verzió megtekintése : Dzsokó-nak tisztelettel...

abence
2005-04-09, 17:35
Egy kedves modellező társam hívta fel figyelmemet az alábbi hozzászólásra, melyet hosszas keresés után a SPAD topicban találtam meg:

Sziasztok!

......................

A másik témához (hova menjünk a SPAD-al?) annyit, hogy a hétvégi modellkiállításon (vasóttörténeti park) szívesen megnéztem volna egy SPAD-ost is a bemutatón nem csak az elektromosok reptetését! Köztük is egy magát hihetetlen sztárnak képzelő origo-s gyereket, meg a még nagyobb "sztár" helikopter reptetőst untam már nagyon :?

Előre le szeretném szögezni, hogy a helis modellező szerintem tényleg sztár volt!! Nem kis veszélynek tette ki a gépét, és csak tisztelem azért, mert el merte vállalni a felkérést.

Részemről, mint:

egy magát hihetetlen sztárnak képzelő origo-s gyereket,

A modellező pályafutásom immár 3 éve kezdtem. Az első 2 évben összesen talán 6-8 szor voltam kint a reptéren. Igazán tavaly kezdett el foglalkoztatni a dolog. Vettem egy trénert, és elrepültem vele 20 liter metanolt. Aztán jött egy Fun Star 3D, amivel nyertem Tatán, és 2. lettem Alsónémediben. Ezek mellett még mindig nem tartom magam "sztárnak", inkább hálát adok az istennek, hogy a szüleim finanszírozzák hobbimat, és a reptérre is kivisznek, ha ráérnek.

A kiállításra hogy is jutottam ki :?:

Egyik szünetben csöng a telefonom, és felkérnek, hogy az Origo Modell Kft. színeiben repüljek egy kiállításon, ahol a hely mérete is kérdéses volt. Azt mondták, hogy menjek be a boltba, és adnak egy repülőt + felszerelést, rakjam össze, és kezdjek el gyakorolni. Az összerakás 3 hetet váratott magára, egyrészt mert közben sítáborban voltam, másrészt, mert egy kisebb motorra vártam. Eljött egy szélcsendes napos hétvége, és történt egy kis baki még a beállításoknál, lényeg, hogy leégettem a szabályzót. Sebaj, telefon a bolt vezetőjéhez, vállalom a felelősséget, új szabályzóért mentem rákövethező hét pénteken. A hétvégéken mindig esett az eső, csak egyszer tudtam a géppel 2-3 startot repülni. Majd eljött a kiállítás. Péntek nyitónap, iskola, fizika témazáró miatt nem vettem részt a kiállításon. Szombaton kimegyek, és meglátom azt a 30*15 méteres placcot, aminek a 2/3ánál áll egy fa. Nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek, hogy itt kell repülnöm. A szél az egyetlen leszálláshoz bejöveteli irányból fújt, úgyhogy hátszélben kellett leszállni. Az igazi repülés még csak ott kezdődött. A nap elején a sztratoszférában repültem, de a 3. startot már 20 méternél alacsonyabban repültem végig. Elismerem, hogy tetszett, hogy az ottlévők közül ilyen alacsonyan csak én repültem le a figurákat, de ez még nem jogosít fel senikit, hogy azt írja, hogy sztárnak képzelem magam.

Az, hogy sokat repültem (300 perc 2 nap alatt), nem az én hibám. Nekem az volt a feladatom, hogy a másik 2-3 pilótával folyamatosan a levegőben legyünk. Nem tehetek arról sem, hogy nekem hozta a modellbolt a legtöbb akksit, és töltőt. Nagyon jól éreztem magam.

Köszönöm Origo Modell a meghívást

Azt viszont nem tűröm, hogy valaki hamis állításokat írjon rólam.

NEM KÉPZELTEM, ÉS NEM IS FOGOM MAGAM SOHA SZTÁRNAK KÉPZELNI, MERT MINDIG TUDOM, HOGY VAN MÉG MIT TANULNOM.

ALÁZATOSNAK LENNI ÉS MEGHÚZNI MAGAM NAGYOBB DOLOG, MINT KIÁLLNI A KÖZÖNSÉG ELÉ, ÉS ELKEZDENI TAPSOLNI, HOGY : "GYERÜNK MINDENKI TAPSOLJON, HISZ SZTÁR VAGYOK"

Üdvözlettel: Abonyi Bence "egy magát hihetetlen sztárnak képzelő origo-s gyerek"

Iván_a_rettenetes
2005-04-09, 17:55
A Bence megelőzött és finoman írta azt amit Én nem finoman akartam.

Még csak annyit ,hogy sajnálom a látogatókat ! Mert végig kellett szenvedniük a nagy heli lerotálását egy hangyafingnyi helyre .
Aztán meg 3 repcsi repülését egy pi......nyi helyen. Azért hogy a közönség szenvedése biztos legyen, mindenkit odakötöztünk a körülöttünk lévő fákhoz! Még a felyüket sem tudták elfordítani!

Iván_a_rettenetes
2005-04-09, 18:04
a felyüket !

Bocsi a gépírónőm elírta. fejüket : helyesen

DASCO
2005-04-09, 19:21
azt sose ertettem h miert kell
szidni a masik modellezot. meg akkor is ha esetleg tobbet
tud mint "en".
nem irnam le azt amit mar leirtam az INFERNO topick-ban.
es ha az illeto SPADOT akrt latni akkor miert nem kuncsorgott
oda a szervezok hoz hogy bocsi van egy spadom nem lehetne hogy izeee... vagy ha az sincs keressen egy sapdos kollegat es kerje meg hogy bemutatozzon neki.

D

Iván_a_rettenetes
2005-04-09, 19:26
:lol: :lol: :lol:

zaveczky.t
2005-04-09, 19:48
IRIGYNEK- ÉS BUTÁNAK - BÜSZKE DOLOG LEHET: [-(

ANTer
2005-04-09, 20:34
nem érzem az agyam.....

tülök
2005-04-09, 20:39
Zaveczky kolléga lehet rámutatott a dolog lényegére?

Tülök

hilti
2005-04-09, 21:46
Az az igazság, hogy én is ott voltam ezen a kiállitáson és ráadásul még én is repülöztem és hogy még fokozzam a dolgot egy origos modellt vezettem, de még sem vettem magamra ezt a hozzászolást!!???
Az Almát védeni szerintem nem kell, aki látta tudja!!!
Aki már látott vagy vezetett spadot az tudja, hogy arra lett kitalálva, hogy ha törjük akkor ne fájon annyira a pénztárcánknak. Repülözésre nem jó.
De hát aki arra gyárt repülöt, hogy törje ...

Üdv

zaveczky.t
2005-04-10, 10:34
Nem dumálni kell - Szerintem az kritizál . aki semmit se tud . Az irigység is nagy ur. Biztos 1 év alatt űgyesebb mint bárki 15 é .alatt.

tcomp
2005-04-10, 19:19
Nem értem, mit nem értetek :gondolkodik:
Nem olvastok?
Nem tanultatok történelmet?
Nem tudjátok melyik országban éltek?
Akkor szégyeljétek magatokat :barom:
Ha nem tudnátok, magyarországon élünk, buták!
A magyar ember irigy, azt szereti, ha a szomszéd tehene is megdögölne, mert az övét felfujta a kis halász, mondta HOFFI!
Én nagyon nem tudok repiteni, de a pofám is annak megfelelQen kicsi, viszont nem huzom a pofámat, ha valakinek segiteni kell!
Ezt kéne végre megérteni, ehez viszont "emberanyag" kellene!
:gondolkodik: :gondolkodik:
Azt hiszem, egyre nehezebb lesz, mert az élet is egyre sz..rabb.
Nem kéne már tenni valamit, hogy ne igy legyen?
Nem csak a fórumon, az életben is kipróbálnád???
Vagy menjen minden ugy ahogy eddig....
:gondolkodik:

Bmajor
2005-04-10, 20:08
......................

A másik témához (hova menjünk a SPAD-al?) annyit, hogy a hétvégi modellkiállításon (vasóttörténeti park) szívesen megnéztem volna egy SPAD-ost is a bemutatón nem csak az elektromosok reptetését! Köztük is egy magát hihetetlen sztárnak képzelő origo-s gyereket, meg a még nagyobb "sztár" helikopter reptetőst untam már nagyon :?

Szép öcsém ...

Ahogy én látom: a kiállításon az Origó állított ki. ők fizették ki a helypénzt, mint a piacon. ők hívtak meg pilótákat repíteni, ők adták a gépet Bencének is.
Mint a kocsmában: aki fizet, az mondja meg mit húzzon a zenekar.
Ha az origó úgy gondolta, hogy nem akar spadot, akkor az úgy van jól. Ha úgy gondolta azokat hívja meg repíteni akiket meghívott akkor az úgy van jól. Ha az elektromos dolgokat akarták bemutatni az is az ő dolguk.

Szerintem jelentkezz és hívasd meg magadat a legközelebbi alkalomra oda repíteni. Vigyél spadot, akkor lesz.
Előtte persze menj ki egy hétvégén, és lépd ki mennyi hely van ott. Gondolj arra is, ha egy másfél-kétkilós modellel hosszúra jössz be, vagy csak simán elszabadul, a gurulóút végén áll ötven ember. Impassz nincs mert ott vannak a fák. Elvállalod?

Különben pedig a nagyképűségről: Szombaton több bemutatót is megnéztünk a gyerekeimmel. Nekem nem tűnt fel. Viszont tetszett, ahogy Gabi Bácsi a székben ülve oktatta Bencét, aki erre mindenféle fura dolgot repült.

Hát ennyi...

Major

Susitu1
2005-04-10, 21:04
Hilti:eladtad magad az origónak, de ők még 10% kedvezményt sem adnak neked! Szép dolog mondhatom!
Ezekután nevet kellene változtatnod: Origós_Hilti
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Iván_a_rettenetes
2005-04-10, 22:58
Hilti:eladtad magad az origónak, de ők még 10% kedvezményt sem adnak neked!

Ha itt lesz az ideje nyugi ,hogy fog kapni. Irigyled ,hogy őt kérték fel
és nem téged?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ui: Bocsi nem tudtam kihagyni. De mi a fütyülő köze van ennek a Bencéhez?

DASCO
2005-04-11, 10:49
BARCSAK EN IS ELADHATNAM MAGAM AZ ORIGONAK :D :wink: :twisted: 8) :wink:

D

Robotmadár
2005-04-11, 10:59
egyáltalán azt nem értem az egészben, hogy ki kérte meg ezt a "Dzsokó" gyereket, hogy kritizálja más tudását?... :roll:

Iván_a_rettenetes
2005-04-11, 14:25
BARCSAK EN IS ELADHATNAM MAGAM AZ ORIGONAK

Csinálj egy Xwinget és el van intézve.

Dzsokó
2005-04-11, 14:32
Kedves Bence!

Szeretnék mindenki előtt tisztelettel és alázattal bocsánatot kérni!
Mindenkinek vannak rossz napjai, amikor ezt ide írtam, sajnos pont egy ilyen napom volt! Tudom, hogy ez nem mentség.
Természetesen fele annyira sem haladja meg a tudásom a tiédet!
A bemutatót szeretném megköszönni, és gratulálni, valóban egy nagyon szűkös kis hely volt kijelölve!
Nem szeretném, hogy emiatt az értelmetlen és esztelen kritizálásom miatt az egész modellrepülős társadalom kirekesszen, ezért mindenkitől is szeretnék elnézést kérni!
Ebből tanulva, soha nem fogok ilyen szemétbe illő dolgokat irogatni, pláne nem egy több ranggal felettem álló személyről/személynek!
Remélem elhiszitek, hogy nem vagyok egy utolsó kritizáló, esztelen, neveletlen kis senki!
Amennyiben ezt el tudtam érni ezzel a hozzászólásommal, úgy köszönöm!
Ha nem, akkor pedig nagyon sajnálom!

Iván_a_rettenetes
2005-04-11, 15:16
Amennyiben ezt el tudtam érni ezzel a hozzászólásommal, úgy köszönöm!

Nálam már elérted, spongyát rá !
Örülök hogy bocsit kértél, nyugodtan írd meg máskoris a véleményedet.
Mi ebből is tanulunk. Csak kicsit ha lehet finomabban. :wink:

abence
2005-04-11, 16:41
Szia Dzsokó!

El van intézve, köszönöm a bocsánatkérést, és minél több szép, törésmentes startot kívánok Neked, és barátaidnak.

Bence

u.i.: Nem hiszem, hogy bárki ne tudna ennyit elérni 1 év alatt, higgyétek el, csak sokat kell gyakorolni. Nekem még nagyon-nagyon sok van hátra, hisz még nem volt egy sérülésmentes gépem sem.

MINDENKINEK SOK SZÉP GÉPET ÉS LANDOLÁST KÍVÁNOK

Dzsokó
2005-04-11, 18:16
Köszönöm, hogy elfogadtátok bocsánatkérésem!
Egy forum ugye lehetőséget ad, hogy bárki, akár szinte névtelenül is kinyilvánítsa véleményét. Én is kinyilvánítottam, csak igen-igen nyers fogalmazásban. Ez annak tudható, hogy, mint említettem nagyon rossz (azt hiszem hétfői) napom volt. A hétfő tudjátok, mindíg a legrosszabb.
HIBÁZTAM, ÉS EZT ELISMEREM!
-----------------------------------
És akkor most, jöjjön a véleményem ezek után:
Szeretnék gratulálni mindenkinek aki bemutatót tartott azon a kis helyen.
Be kell valljam végig ott ültem a "pálya" mellett. Csak az esett rosszúl, hogy amikor tapsoltam (megjegyzem csak a fele társaság tapsolt) olyan fent hordta az orrát a Bence. Ezt írtam le vitathatatlanul visszataszító módon!
Ivánnak sok kellemes pillanatot köszönhetünk! Pl, amikor a csö alatt átrepült egy nagyon szűk helyen (hozzátéve, hogy a szél is fújt)! Hallottam a felszisszenéseket!

Szélmentes hétvégét kívánok!

Szia Dzsokó!

El van intézve, köszönöm a bocsánatkérést, és minél több szép, törésmentes startot kívánok Neked, és barátaidnak.

Bence

u.i.: Nem hiszem, hogy bárki ne tudna ennyit elérni 1 év alatt, higgyétek el, csak sokat kell gyakorolni. Nekem még nagyon-nagyon sok van hátra, hisz még nem volt egy sérülésmentes gépem sem.

MINDENKINEK SOK SZÉP GÉPET ÉS LANDOLÁST KÍVÁNOK

Iván_a_rettenetes
2005-04-11, 18:24

tcomp
2005-04-11, 20:00
Meglepödtem volna, ha az eredeti topic nem itt végzi...
:taps:
Drakula

DASCO
2005-04-11, 23:25
na akkor mindenki orul mindenkinek :D
KIRALY!!

ivan: csinalnek X-winget de azt mar lelotted :D
mason torom a fejem. (megaztan nem csak bemutatokkal lehet
az origot oregbiteni de pssszt)

D

force
2005-04-12, 09:34
Hi!

Volt a STAR WARS-ben 1 A-Wing nevű szerkezet is!
Egy kis sikló!
Na az sztem ütős modell lehetne!

Force

DASCO
2005-04-12, 11:18
force:

ne keverjuk az A-winget a Landspeederrel.
az A-winget a Jedi Visszaterben lehet latni a landspeedert meg
a birodalom visszavagban a Hot bolygon. :D 8)

D

ANTer
2005-04-12, 11:39
dév épisd meg a HalálCSillagot azt annyi :P

Dudkin
2005-04-12, 11:40
sziasztok, en mar megepitettem, itt egy kep rola, csak messzirol csinaltam:

ime ----------> .

udv: Dud

ANTer
2005-04-12, 11:46
aranyos:)
és hogy repül? :D

és van uj idegesitő avatarom :wink:

DASCO
2005-04-12, 19:45
most neztem meg a videot az origo oldalan.
huhh hat eleg kis pi**anyi helyen kellet repulni.
en biztos megizzadtam volna.

D

abence
2005-04-12, 20:53
jó hogy mondod, nem is figyeltem, hogy fent van. :oops: :oops: :oops:

Köszi Bence

Perik18M
2005-04-25, 21:37
szaisztok bocsi hogy ide pofátlankodok!!!!!!!!hogy írjak valami szépet ujjként!!!figyu bence én repültem azzal az infernóval!!!!!!!!amivel te repültél,,csak én kkfházán szeri andrásnál!!!!és hát őőőőőőőő le a kalappal előtted nagyon profi vagy szerintem!!!akarki bármit mond!!!!!az x.wing az meg egy csodálatos!!!!!!!!!!Szerintem szeri andrás csak jót tud mondani rólam,és én így ismeretlenül rólatok!!!!

DASCO
2005-04-25, 22:34
nahh ennek sok ertelme volt.
nem ba**ogatas de gondoldat h mit irsz es aztan ird le.
sokszor jartam en is hasonlo keppen es nekem is szoltak.

D

ANTer
2005-04-26, 18:08
perik, ne aggódj, énis hallom, csak én igy:
-Gondold át, mit akarsz mondani, aztán szépen lassan artikulálva.
:lol:

Perik18M
2005-04-26, 21:21
tényleg most hogy visszaolvastam semmi értelme!!!!!!!! :lol:
de a lényeget azt értettétek!!!!!!!gratuláció mindenkinek!!!!!

szerintem ennyi elég lett volna!!!!!!!!
bocsi!!!!!!

ICE-titán
2005-09-17, 20:40
Üdv!

Ne izé én 3x elolvastam és megértettem :)
abence-nek meg csak annyit , hogy grat remélem ha 1 évet végigörömködök repüléssel én is hasonlóan bátor leszek :) (értem ezt repülési manőverekre)