PDA

Teljes verzió megtekintése : GWS ICS F 300-as szabályzó tuningja???

Spion
2005-04-18, 23:24
Hello mindenkinek!!!!!

A fent nevezett szabályzóm van!!! Szerintetek ha kicserélem azt az egy fetet rajta, valami nagyobb teljesítményűre, akkor nagyobb motort is el fog bírni????
Az elektronika többi része ugye bírni fogja???
Egy autós szabályzónál ez működött!!!!

Szerintetek milyen fetre cseréljem????

A válaszokat előre is köszönöm!!!!

Blage
2005-10-17, 00:34
Szia!

A felyzet pont ua. A fet-nek a cseréjével simán növelheted az áramot. De akkor ajánlom, h a hűtőbordát, fúrd ki, és vágj bele menetet, h a fethez tudd csavarozni, a minél jobb hőátvitel miatt. A felületek közé kenj hővezető szilikontrutyit, ha van. A fet végül is mindegy. Írd fel a fet számát és menj el egy elektronikai boltba és kérj egy helyettesítőt, ami tudja ugyanazt a feszültséget, de nagyobb az áramot bír. Az gyári fetednek a tulajdonságát, megtudhatod, úgy is, h beírod a típusszámot betűjelöléssel eggyütt a Google keresőjébe. Add meg még a "pdf" kritériumot is és az első 5 találat között ott szokott lenni a kérdéses alkatrész leírása :)

Üdv

Blage

mmormota
2005-10-17, 03:48
A fet végül is mindegy. Írd fel a fet számát és menj el egy elektronikai boltba és kérj egy helyettesítőt, ami tudja ugyanazt a feszültséget, de nagyobb az áramot bír.

Ez nem elég. Nagyon fontos, hogy alacsony gate-source feszültségen nyisson. Ellenkező esetben rosszabb is lehet, mint volt. Lehetőleg "logic level" Fetet célszerű választani.

- legyen az eredetinél kisebb a nyitófeszültsége
- legyen kisebb a nyitott drain-source ellenállása mint az eredetié
- legyen nagyobb a megengedett árama mint az eredetié
- legyen legalább 25V a megengedett drain-source feszültsége

Szinyéri Viktor
2005-10-17, 10:00
Én éppen egy szabályzó építésébe kezdtem, most nézegetem a FET-eket hozzá. Amit érdemesnek találtam:

IRL3803 (IR) N-POWERFET-LOGIC 30V 140A 200W 0.006R TO-220AB
IRL2203N (IR) N-POWERFET-LOGIC 30V 100A 130W 0,007R TO-220
IRF3205 (IRE) * N-POWERFET 55V 98A 150W Rds<0.008R TO-220

Ezeket a www.lomex.hu-n lehet is kapni.
Ha valakinek van jobb ajánlata, arra én is kíváncsi lennék.
Viktor

Blage
2005-10-20, 23:58
Elromlott a szabályzóm (GWSICS300). Hiába cseréltem fetet, állandóan fullon járt a moci.
A PIC lábáról 2 tranzisztoron keresztül hajtja meg a fet bemenetét. Van egy ICS480éasom, annak nincsenek berakva a tranyók, simán rövidta can zárva a PIC a Fettel.
Mivel kiderült, h az egyik smd tranyó múlt ki, és nem találtam egyet sem a konyhafiókban, vettem a bátorságot és rövidrazártam a 2 tranyós fokozatot.
Teszteltem 1 a-es mocival, 4 Aéessel, végül egy 8 A-est is gyönyörűen visz, a fet nem melegszik.

Gondoltam megosztom, hátha valakinek egyszer segít!

Üdv

Blage

Szinyéri Viktor
2005-10-21, 12:16
A rövidre zárás mit jelent?
PIC láb -> FET Gate, vagy PIC láb -> ellenállás -> FET Gate?
Viktor

Blage
2005-10-21, 12:37
Sziasztok!

Bocsi tényleg nem voltam valami egyértelmü.

A PIC kimenetét simán rákötöttem a Fet Gate lábára.

Üdv

Blage

Blage
2005-10-26, 15:29
Sziasztok!

Elkészült a javítás a szabályzón! Sőt, azóta a LiPo módosítást is elvégeztem.

Lefordítottam a LiPo módosítást, néhány saját megjegyzéssel.

Itt megnézheted! (http://blage.atw.hu/index.html)

Van kép az általam javított, majd módosított ICS300-ról is.
Ami immáron ICS300LiPo :wink:

Üdv

Blage