PDA

Teljes verzió megtekintése : Milyen üzemanyagot használtok, mik a tapasztalatok?

kekbon
2005-04-21, 21:05
Alapjárati egyenletesség?
Fordulat felvételi készség (rugalmasság)?
Teljesítmény?
Motor élettartam?
Szubjektív vélemény (hogy vált be)?

És ami még eszetekbe jut...

thenin
2005-04-21, 21:31
szia!ha jó kenést akarsz akkor vegyél heli üzemanyagot.attól jól füstöl,és jól megy :wink: kérdezd toommcy-t.(remélem jól irtam a nevedet) :wink:

toommcy
2005-04-25, 14:00
Hi!

Helyesbítek... nem heli hanem repülőüzemanyag :D

üdv: toommcy

kekbon
2005-04-25, 14:18
Hi!

Helyesbítek... nem heli hanem repülőüzemanyag :D

Jókor szólsz, már vettem helit :(
de nem bánom, mert a repcsi lényegesen alacsonyabb fordulaton megy, és alacsonyabb hőfokon is. Vannak vélemények, hoyg az nem szerencsés autóba.

toommcy
2005-04-25, 14:52
nemtom nekem eddig bevált és nem lett baj...még van 1 kicsi az 1 literből,utána lehet én is helit veszek...megköszönném ha majd leírnád ide a tapasztalataidat az üzemanyaggal kapcsolatban...amúgy amit én vettem repülőüzemanyagot arra még a boltban mondták hogy több benne az olaj, mint a normál autónaftába...tehát nem lesz baj :D

kekbon
2005-04-25, 15:04
nemtom nekem eddig bevált és nem lett baj...még van 1 kicsi az 1 literből,utána lehet én is helit veszek...megköszönném ha majd leírnád ide a tapasztalataidat az üzemanyaggal kapcsolatban...amúgy amit én vettem repülőüzemanyagot arra még a boltban mondták hogy több benne az olaj, mint a normál autónaftába...tehát nem lesz baj :D

Jaja, eddig rendben is volna. Néztem a dayton gyári összetételét, a heli és a kocsi közt nincs más külömbség, csak a heli javára + 5% szintetikus olaj. Ha ez így van, akkor szuper!

Egy másik boltban (www.modell.hu) azonban azzal ijesztegettek, hogy vannak még abban más adalékok, amikkel viszont nem lehet tréfálni. No, ennek a gyári leírásban nincs nyoma. Szóval, majd kiderül.

Egy biztos, szerintem, meg a motorom leírása szerint a 10% olaj kevés. tehát az autónafta kilőve. Más meg nincs.

pajzi
2005-04-25, 15:46
Milyen motor ez?
Elvben az extra olajos Tornado minden autoba jo. Bar csak 12%-ot irnak ra. En most RB Concept Fuellal jarok, amiben 10%van, es eddig tokeletes. Egy idoben hasznaltam a Thomas altal kevert anyagot (15%), az is jol zenelt.

Vírus
2005-04-25, 17:46
A túlzottan sok olaj sem jó!!! Mivel romlik a teljesítmény, és a TRX 2.5 nem is szerette... nagyon melegedett....
A legjobb a gyári autós üzemanyag... 16% vagy 20%-os
Nem hinném, hogy van fölös 30-40 pénzetek új motorra... Ezek spéci kihegyezett, nagy fordulatu motorok... Ha nem adjátok meg neki ami jár akkor nézhettek...

Janika.Hu
2005-04-25, 20:05
Én megint kilógok a sorból, mert szoktam venni 20 lityi metilt, belevágok 3 liter Castrol olajat, meg 2 liter nitrót, rázom, nem keverem, és kész is a remek kis üzemanyag.....
Én is helis Tornádót használtam, már az is lényegesen jobban tetszett nekem mint az autós üzemanyagok, valahogy másképpen megy vele a gép, könnyebben kiforog, erősebbnek tűnik.

Aztán próbaképpen kevertem egyszer üzemanyagot, és nagy meglepimre ugrásszerű javulást tapasztaltam ismét, még erősebb az autó, még könnyebben kiforgott.

De persze ismét kipróbáltam gyári 16%-os tornádó üzivel is, és rosszabb lett.......természetesen újra kellett karburálni, de meg sem közelíti a "kutyulmány" üzemanyag minőségét.
Na.....nekem meg ez vált be..-)

kekbon
2005-04-25, 20:41
Azt hiszem, hoyg itt nem lehet okosnak lenni. Annyira ellentmondó vélemények vannak, hogy nem lehet megspórolni a tanulópénzt, ki kell próbálni mindenkinek, amit gondol.

Mindenesetre az biztos, ezek a motorok nem a tartósságukról híresek, szóval tehetünk bele, akár rakéta-üzemanyagot is, akkor is kipurcannak egyszer....

:lol:

Vírus
2005-04-26, 00:10
Azt hiszem, hoyg itt nem lehet okosnak lenni. Annyira ellentmondó vélemények vannak, hogy nem lehet megspórolni a tanulópénzt, ki kell próbálni mindenkinek, amit gondol.

Mindenesetre az biztos, ezek a motorok nem a tartósságukról híresek, szóval tehetünk bele, akár rakéta-üzemanyagot is, akkor is kipurcannak egyszer....

Minden motor meghal... csak nem mindegy mikor és hogyan...

kekbon
2005-04-26, 08:47

Minden motor meghal... csak nem mindegy mikor és hogyan...

Ez igaz. De, ha visszaolvasgatod ezt a fórumot, akkor azt látod, hogy mindenki mond valamit, ami tökre ellentmond a többieknek. Ha átlagot vonok, akkor az jön ki, hogy 0. Azaz nem lehet leszűrni hasznos infót.

Vagy, te tudod a tutit? Akkor mond el.

Bármit mondasz, találunk olyan véleményt itt kicsit feljebb, ami ellentmond neked.

Általánosságokat én is tudok mondani, pl. néma gyereknek anyja sem érti a szavát.... de ettől senki sem lesz okosabb.

kekbon
2005-04-26, 08:51

Hála annak, hogy vasárnap egy menet alatt elfüstöltem mind a 4 kerekemet, és még nem sikerült újakat beszereznem, még nem sikerült kipróbálnom. Talán a hét 2. felében....

Janika.Hu
2005-04-26, 09:49
Kevésbé általánosan el lehet mondani, hogy használj autós üzemanyagot, csak a nitrotartalommal törődj, de ne azzal, hogy minnél kevesebb legyen, hanem hogy annyi legyen amennyit a gyár ajánl a motorhoz. Játék után AfterRun olaj, a levegőszűrő pedig a lelke a dolognak, azt kell a leggondosabban ápolnod. Ha kezd koszolódni habozás nélkül mosd ki, nyugodtan használhatsz közönséges benzint is hozzá. Utána gyári légszűrőolajjal vékonyan itasd át. Arra nagyon figyelj oda, hogy miközben a koszos légszűrőt szerelgeted, a légtorokba semmi por ne kerüljön!!
Így lehetsz a legbiztosabb a hosszú életű motorodban.

kekbon
2005-04-26, 10:42
Kevésbé általánosan el lehet mondani, hogy használj autós üzemanyagot, csak a nitrotartalommal törődj, de ne azzal, hogy minnél kevesebb legyen, hanem hogy annyi legyen amennyit a gyár ajánl a motorhoz. Játék után AfterRun olaj, a levegőszűrő pedig a lelke a dolognak, azt kell a leggondosabban ápolnod. Ha kezd koszolódni habozás nélkül mosd ki, nyugodtan használhatsz közönséges benzint is hozzá. Utána gyári légszűrőolajjal vékonyan itasd át. Arra nagyon figyelj oda, hogy miközben a koszos légszűrőt szerelgeted, a légtorokba semmi por ne kerüljön!!
Így lehetsz a legbiztosabb a hosszú életű motorodban.

Ezzel az a bajom, hogy a kocsim gyári gépkönyve 20%-os olajtartalamt ír elő. Az autós üziben meg csak 10% van.
Ezért vettem most helit, abban 17% van. Meg azért is, mert a helikoptereknek ahogy olvasgatom melegebben jár a motorjuk, a repcsikhez képest, ugyanúgy, mint a kocsiknak. Így most azt találtam ki, hogy hagyom bejáratós (dús) állásban a keveréket, használom a heli üzemanyagot, és reménykedem. A nitro tartalom rendben van, a motoromban a 10% az ajánlott, azzal is használom.

Mindegy, kipróbálom, aztán majd lesz valami.

Köszönöm mindenesetre a segítséget.

Janika.Hu
2005-04-26, 10:49
Nos a helis üzemanyaggal elvi bajok vannak, ugyanis a helikopter nagyjából a harmadát, felét forogja mint az autó......elképzelhető, hogy nincs felkészítve ekkora fordulatra.
De szerintem semmi baj nem lehet belőle, én egy motoromba elhasználtam már belőle pont 20 litert, teljesen tökéletes azóta is, nem tapasztaltam kompressziócsökkenést, sem hangosodást, úgyhogy csak bátran vele.:-)

pajzi
2005-04-26, 11:03
[quote="pajzi"]Milyen motor ez?[quote]

Talan konnyebb lenne valaszt talalni a kerdesre.

kekbon
2005-04-26, 11:03
Nos a helis üzemanyaggal elvi bajok vannak, ugyanis a helikopter nagyjából a harmadát, felét forogja mint az autó......elképzelhető, hogy nincs felkészítve ekkora fordulatra.
De szerintem semmi baj nem lehet belőle, én egy motoromba elhasználtam már belőle pont 20 litert, teljesen tökéletes azóta is, nem tapasztaltam kompressziócsökkenést, sem hangosodást, úgyhogy csak bátran vele.:-)

Köszönöm segítségedet!

Igazából én sem tudom, hogy mi a megfelelő, a kocsinaftában kevés az olajd, a helik meg nem forognak annyit. A fene se tudja :)

Mindenesetre köszi a biztatást, belevágok.

Azért az vigasztal, hoyg a bécsi conradban pont 100€-ért kapható olyan kocsi alváz, menetkész, amiben pont olyan motor van, mint az enyémben :) Így ha baj van, akkor is csak 100€-nyi a baj.

Köszi még 1x a biztatást

kekbon
2005-04-26, 11:08
[quote="pajzi"]Milyen motor ez?[quote]

Talan konnyebb lenne valaszt talalni a kerdesre.

Force Engine, X-Race 2.76cm3-as