PDA

Teljes verzió megtekintése : E-Revo 5T

CippyO
2013-10-07, 09:37
Üdv Urak!

Eldöntöttem, hogy imádott Revómat átalakítom kicsit, és egy egyedi alu alvázzal megnyújtom. A végcél egy 1/5 méretarányú gép.

Az elmélet már megvan, a végeredmény valami hasonló lesz, mint a kershaw design megoldása:
http://www.kershawdesigns.com/E-Revo-5TChassisHD2.jpg

Azért lesz eltérés bőven.. Például az alvázat úgy tervezem, hogy csak 2wd lesz, mert egyszerűbb, és ugye a baja 5T is csak hátsó kerék hajtású. Ez nagyban leegyszerűsíti a dolgokat, és helyet, anyagot tudok spórolni.

A gyári alvázról a komplett első és hátsó traktus átkerül, bulkhead, teleszkóp, stb, és a központi hajtásház is. Az alváz nyújtása az egyszerűsítés miatt a központi hajtásház előtt lesz, így ott lesz jópár plusz centi és mivel ott nem lesz hajtástengely, az alváz ott üres lesz. Ide gondoltam betenni az ektronikát, és az akkukat, így le tudom vágni az alváz alsó szárnyait. A servók is bekerülnek középre fektetve.

Az alváz és a felváz 3mm-es alu lemezből lesz, az oldalváz pedig 6-8mm-es lesz. A komplett alváz szélessége 65-70mm lesz, ez az oldalváztól függ majd.

Egyenlőre ennyi, a felvázat és az oldalvázat tervezem még csak.

Két nagy kérdés van, hogy honnan szerzek megfelelő minőségű alumíniumot lehetőleg Fehérváron, megfizethető áron, illetve, hogy kasztnit Honnan tudok majd szerezni.. Ezekkel és minden mással kapcsolatban is minden ötletet, tanácsot szívesen fogadok.

Remélem estére lesz már 3d tervrajzom a felvázról, az meg is osztom majd itt.

Üdv. CippyO

CippyO
2013-10-08, 19:02
Nos, változások vannak. De csak két apró, váz szélessége már fix, 75mm lesz. A másik, hogy az oldalváz 8mm-es alu.

A nyersanyag is megvan már, illetve a felvázról egy félkész 3D terv. Erre már csak központi hajtásház és az első "pakoló" luk fog még felkerülni.

CippyO
2013-10-19, 20:17
felvetődött egy nagy kérdés bennem..

az eredeti koncepció szerint M4x70mm süllyesztett fejű csavarok tartanák egyben a vázat. a gond csak az, hogy nem lehet kapni ilyet, ugyanis az M4 csavarból 60mm a leghosszabb. rengeteg ötletet végiggondolva 2 lehetőségre szűkült le a skála:

A.
az oldalvázba 4mm-es menetet vágok függőlegesen, és alulról, és felülről 8-8 csavar megy a menetekbe, ami a felvázat, és az alvázat rögzíti az oldalvázhoz.

B.
az oldalváz magasságából levágok 3mm-t, így éppen átéri a kapható leghosszabb M4-es csavar.

szóval A, B, vagy valakinek van jobb ötlete?
a könnyebb megértésért mellékelek egy skratch-et.

CippyO
2013-11-05, 21:09
jelenleg így áll a projekt, már csak a CNC marás és pár finomhangolás van hátra..

tomo13
2013-11-07, 19:32
http://www.fabory.hu/hu/product/i10642-010.9-s.f.bkny-m4x70/07400040070.html
http://www.foerch.hu/product.aspx?p=d02f0b2f-eae1-4f37-baab-dcab9a11d682&g=d235f978-16c3-400c-9e7d-1c3a6b4c1839

találtam csavart

Dzsonee
2013-11-07, 20:23
Alakul, alakul.
Ha kész lesz szólj, csinálunk egy közös fotót!

CippyO
2013-11-08, 08:46
Tomo,
köszönöm a lineket, de ezeket énis megtaláltam már, viszont sajnos mindkét oldalon a minimális rendelési mennyiség 200 db, nekem pedig csak 8 db kéne. Viszont az újpesti Szögkerben találtam 15 ft-ért M4x80mm-es csavart, igaz kereszthornyos, és elég vacak minőség, de legalább van. ennek ellenére a végleges verzióban az A elnevezésű megoldás lesz, tehát furatonként 2 db rövidebb csavar fogja rögzíteni az al és a felvázat fentről, illetve lentről. ha esetleg kiszakad a menet az alumíniumból, akkor jön a B, bekerül a hosszú csavar.

Dzsó, mindenképpen fotózkodunk, csak találjak előbb kasztnit elfogadható áron.. ;)

billiyoe
2013-11-09, 15:54
Helló!!!
Én a Győr-i Faboryban szoktam vásárolni a csavarokat és ha kellett akkor 1db-t is adtak a pici csavarból is. Szerintem kérdezz rá, egy emailt megér!!! Bár nem a hosszú csavaros megoldást választod!!! Sok sikert a további építésben!

CippyO
2013-11-12, 15:37
Billy, köszönöm a tippet, fel fogom keresni majd a fehérvári Faboryt..

jelenleg Ementáli fázisban van a gép. a végleges lyukak száma kereken 52 lesz. még egy kis vagdosás, és rengeteg reszelés van hátra, és az oldalváz befelyezése CnC által.

CippyO
2013-11-16, 12:49
Nos, egy számomra váratlan akadállyal találkoztam, mégpedig azzal, hogy a srác, aki cnc géppel marja az oldalvázakat, most szólt, hogy nem tudja belevágni a menetet. Lehet, hogy a gépe nem képes rá, vagy nincs megfelelő szerszáma, nem tudom, mindenesetre, ha tud valaki segíteni az ügyben, azt megköszönném. 52mm hosszú M4es menetről van szó. Kézi menetfúrás sem jött be mint ötlet, mert nem találtam megfizethető áron hosszú kézi menetfúrót..

Ha senkinek nem lesz ötlete, akkor muszáj lesz az egy csavaros megoldást használnom.

CippyO
2013-11-17, 22:23
lassan kezd úgy kinézni, mint egy ótó 8)

cpt. malac
2013-11-19, 21:39
Szia,

Tetszik a projekt.
Nem gondolkoztál azon, hogy valahogy ráaplikálj e-revo kasznit?
A neten láttam videót 6 kerekes summit-ról ahol valahogy megnyújtotta a kasznit a szakember.

További jó szerelést.

Malac

CippyO
2013-11-20, 17:57
Szia Malac!

hát a nyújtáson nem agyaltam, nem szívesen vágnám szét a bódét, meg mindenképpen kéne mégegy, és a kettőből tudnék egy nyújtottat csinálni. úgy akarom, hogy semmit ne módosítsak az eredetin, hogy ha kell, vissza tudjam alakítani.

jah, és eldöntöttük, hogy nem pöcsölünk a menettel, átfúrtuk az oldalvázat 4 mm-es fúróval, aztán kész, átmenő csavart kap :D
egy kis fejlődés azért történt, megérkezett az első kész oldalváz, és a felvázat is befejeztem teljesen, íme:

CippyO
2013-11-26, 22:37
nem bírtam magammal, ami eddig megvan, összeraktam, egy kis faragás kell még, meg pár apró alkatrész, illetve a másik oldalváz, aztán kaszni, kerekek, és kitudja még....

CippyO
2013-11-29, 22:31
amíg az oldalvázra várok, sok kis apróság történt, kiderült például, hogy a felvázból ki kell vágjak egy darabot, hogy elférjen a kardán, és az alvázra is kell 4 lyuk, hogy a motortartót le tudjam szerelni anélkül, hogy az egészet szét kéne szedjem. szóval jövőhetre ez a terv, és remélhetőleg megérkezik a másik oldaváz is végre..
azért addig sem tétlenkedtem, sok kis apróság elkészült, pl vevő rögzítése, kormány összekötők, méretrevágtam pár csavart, és vettem egy halom csavart, anyát és néhány toldást a lökhárítók nyújtására.

egyenlőre ennyi a "látványos" fejlődés:

CippyO
2013-12-03, 17:45
alváz, és felváz 99%-ban elkészült, sőt, az akku szekciót is szinte teljesen befejeztem. pár finomítás van még hátra, illetve még mindig várok a másik oldalvázra... ilyen az, amikor szivességet kérek, és a másiknak nincs ideje rá... :-\

így néz ki az akkutartó, és a rögzítője, ami a szabit tartja majd:

[HUN]Soma
2013-12-03, 18:29
Hali!!!

Nagyon tetszik a gép, főleg, hogy CNC megmunkálás is van benne. Két kérdésem viszont lenne...

-Miért nincs a meghajtás benne a vázban? (Nem fér el, a kihajtásoknak útban lenne valami, túl bonyolultá tenné a vázat stb... ?)
-A súlyelosztás így milyen lesz? Kell-e rajta majd valamit korrigálni, ha igen, mivel oldod meg?

Soma

CippyO
2013-12-03, 20:04
Szia

köszönöm, igyekszem :)

a meghajtás a vázban fut, legalábbis a hátsó, mert első hajtása nem lesz a gépnek. ennek több oka is van: egyrészt, mert a nagy autók többsége is csak hátsókerék hajtású. másrészt, mert így az akkukat, és a servókat be tudom tenni az első kardán helyére. harmadrészt, mert relatíve macerás lett volna összehozni oda egy kardánt, mert ide került a plusz 20 cm. nem mellékesen így a hátulja maradhatott, ezzel sok melót megspórolva magamnak. így hogy az akkuk, és a servók bekerültek középre, megspóroltam egy nagy tepsi alváz készítését is. igaz, így limitálva vagyok a hellyel az akku számára.. az édes ráadás pedig az, hogy a motornak nem kell mind a 4 kereket hajtania, így kisebb a terhelés rajta. ez addig lényeges, amíg erősebb motort nem tudok szerezni bele, mert a plusz súly miatt valószínűleg így is szenvedni fog a mamba moci.

későbbiekben, ha már eleget teszteltem, tervben van egy erősebb motor ugye, ami 6 cella lipóról fog menni, tervben van még egy szett trencser gumi, illetve egy 4wd átalakítás, de ez mire mind összejön, talán a nyárnak is vége lesz... :o

a könnyebb megértés érdekében, itt egy "kereszmetszeti" kép:

CippyO
2013-12-09, 22:21
egy "kis" update. megérkezett "vertigo", csak egy ráncfelvarrás rá fog férni még...

az már most látszik, hogy ezek a kerekek kicsik lesznek a maguk 15 cm-es átmérőjével, remélhetőleg a jövendőbeli proline trencher gumik jók lesznek, a maguk 17.5cm-es méretükkel...

CippyO
2013-12-17, 19:57
nah, nagy előrelépés volt ma is, nemsokára kész lesz a gépezet. elkészült a másik oldalváz is(végre), és összeállítottam, összehangoltam a vázat. rájöttem, hogy nem egyszerű szerelni a hátsó részt :-\

mostmár csak a ledek, a kerekek, és később elektronika tuning lesz. de addig még rengeteg finomhangolás, a futómű közel nincs az ideálishoz, a kerekek mindenfelé állnak, de a próba menet megvolt. jelentem, eszméletlen jó élmény, még a revó kerekekkel is. terv szerint majd ebayről kap occo 1/5 kereket, meg 24mm-es kerék adaptereket. és természetesen bekerülnek a long travel rockerek, meg vadásznom kell a kéknél keményebb rugokat..

CippyO
2013-12-22, 17:10
készítettem a mai tesztelésről pár képet. Rc piloton több is van fent:
http://rcpilot.hu/gall/auto/768/20131222162843/revo_5t.html
csináltam egy GIF-et is belőlük:
http://sdrv.ms/1exsHOS

a későbbiekben minden képet fel fogok tölteni ebbe az albumba, hogy egy helyen megtekinthető legyen minden.
addig is:

ÉN
2013-12-22, 18:40
Helló
Gratula a géphez úgy látom szedi a lábát a "kis" kerekekkel is...
Hogy viselkedik menet közben?

CippyO
2013-12-22, 18:55
üdv,

köszi, sajnos a futóművön rengeteg állítani való van még, így elég kűzdős. még aszfalton is nehéz kihuzatni, mert elkapar. viszont nagyon jó ereje van a mamba motornak, gyönyörűen viszi a meghízott autót, csak tényleg kellenek az új kerekek rá.. és elvileg a futóműbe úton van már a keményebb rugó is..

ÉN
2013-12-22, 19:13
Lehet,hogy kisebb pinionnal kellene próbálni mert a nagyobb kerekekkel még gyorsabb lesz.

CippyO
2013-12-22, 19:20
majd ha meglesznek a nagy kerekek akkor be fogom lőni az áttételt, ez alap... ;)

cpt. malac
2013-12-22, 20:39
Gratula a géphez.

Én majd videót is kérek.

Akkora lehet mint egy kifejlett teknős. ;D
Csak gyorsabb.

Laca

CippyO
2013-12-23, 14:46
Malac, kívánságod számomra parancs :P
íme:
http://youtu.be/_o1O0s0AZQU
http://www.youtube.com/watch?v=fnry49jNSbg&feature=youtu.be

egy kedves járókelő felvette, és elküldte emailban :o vannak még csodák.. ::)

cpt. malac
2013-12-23, 16:25
Hát ez Qva jó!

A teknőst visszaszívom, mert ez feleakkora mint egy átlagos járókelő. :o

Kösz a videót.
Kellemes ünnepeket.

Laca

CippyO
2014-01-08, 17:58
valami készül a sötétben. lassan de biztosan...

a kerekei is ittvannak már. 195/80 hátul, 195/75 elöl 8)

CippyO
2014-01-22, 19:40
amíg várok a kerékadapterekre, addig finomíthatom a gépet, készülnek az oldalsó kasznitartó elemek, befejeztem a világítást, és finomítottam egy keveset az alvázon is. képek majd jönnek...

és persze, itt egy kis rágcsálnivaló videó:
http://youtu.be/gJ5V89Nim0A
;D

CippyO
2014-01-28, 12:26
megjöttek a kerék hatszögek. kissé csalódott vagyok a minőséget illetően, jobbra számítottam.az alu nagyon puha, az acél ellenanya is puha, és stifteket sem kaptam hozzá, hegesztőpálcából kellett gyártanom. és a cucc ráadásul mindenféle sallangot nélkülözve érkezett a zacsijában, még egy egyszerű rajz, vagy egy darab papír sem volt mellette. Traxxasék még egy pinionhoz is képesek 2 oldalas tájékoztatót mellékelni, ezek meg semmit..

mindenesetre összehoztam a dolgot, fent vannak a kerekek, végre...
most a futómű hangolása van még hátra, kasznitartók kellenek még, illetve pinion.

jelenleg így néz ki:

CippyO
2014-02-04, 14:26
az ember azt gondolná, hogy ott törik, ahol vékony, de nem.. mindegy, kicseréltem a lengőkart.
érdekesség viszont, hogy a változatosság kedvéért a kerékagyak nem szerepeltek úgy, ahogy kellett volna. 1 kivételével mind lelazult, hiába a körmös alátét, és a csavarrögzítő a meneten. az egyik első kerékben pedig a gyárilag beragasztott betét(ami nélkül jó a savage-ra a hatszög) elfordult, ahogy a képen is látszik. a stift, ami pedig benne volt egyszerűen eltűnt, pedig ez volt az a kerék, ami nem lazult le.. :o ráadásul nem tudom, hogy mitől fordulhatott el, mert nem is hajtott kerék.

érdekes, de integy-t nem veszek többet, az tuti.....

dtr
2014-02-04, 23:00
A lengőkarban a törés felületén elég csúnyák a buborékok :(

CippyO
2014-02-18, 20:08
apróságok... az integy kerékagyak lelazulása remélhetőleg megoldódott örökre. cserébe az anya csavar, ami a kerekeket rögzíti(a szép narancs színű, ami megy a kasznihoz) gyárilag fos. konkrétan túl van fúrva, és alig van benne menet, úgy néz ki, mintha trapéz menet lenne benne, pedig "sima" M18-as finommenet.
ezeket sajnos kukáznom kellett, helyette Banderas76 kollégának egy hatalmas köszönet jár a képen látható ezüst színű, azt hiszem MCD-ről származó kerékanyáért, és a hihetetlenül korrekt hozzáállásáért amit a biznisz során tapasztaltam!

a másik apró mod, hogy felkerültek az első lámpatestek, bennük 1W-os powerledekkel. ez a projekt még várja a foncsorokat a befejezéshez.

ha lesz időm, megcsinálom a matricázást is. a jelenlegi állapot:

CippyO
2014-02-19, 14:49
óójeee.... 5 perc játék, és máris megvan, hogy mit kell legközelebb vennem..

ha esetleg valakinek van otthon egy tartalék, akkor dobjon egy privit pls, 5166-os cikkszámú kellene!

így jártam egy ugratás után:

CippyO
2014-05-15, 12:57
a projekt nem állt meg, csak nem volt időm frissíteni a topicot.

ami azóta történt: az 1:5 kerekeket eladtam, az autó kapott egy új szabályzót, egy Trackstar Gen II személyében. elkészült oldalanként 1 db kasztnitartó, kapott telemetria szenzorokat, így folyamatosan nyomon tudom követni majd az akku feszültséget, motor hőmérsékletet, és fordulatszámot. megcsináltam a Traxxas kerékagyakat kotyogásmentesre HPI kerékanyákkal. elkezdtem csinálni egy Swivel-kamera állványt, ez még sok finomításra szorul. tervben van még első fék, kerekenként 1-1 tárcsával, a kerékagyra integrálva. és végül a legnagyobb változás, summit kerekeket kapott a gép. ezekben lehet, hogy cserélni kell majd a tömést, ha túl puha lesz. viszont a csavarjait kicseréltem rozsdamentesre, szerintem így sokkal jobban néz ki.

amint kész a kamera állvány, csinálok is róla videót.

jelenlegi állapot:

CippyO
2014-05-16, 11:46
egy rövidke tesz a kamera állvánnyal:
https://www.youtube.com/watch?v=fgHo-W6XkUw

ÉN
2014-05-16, 12:26
NAGYON TETSZIK :D :D

CippyO
2014-06-22, 12:09
mint egy Selfie:
http://kisauto.blog.hu/2014/06/22/neha_kell_egy_igazan_nagy_kisauto?utm_source=cimla p&utm_medium=link&utm_content=2014_06_22&utm_campaign=totalcar

speedjoe
2014-06-22, 13:32
Hát ez nagyon állat :) Gratula hozzá !!!! Minden elismerésem a kivitelezéshez..........

CippyO
2014-06-22, 14:01
köszönöm 8)

speedjoe
2014-06-22, 18:15
Neked hogy vált be a Turnigy Trackstar GENII szabi ???

CippyO
2014-06-22, 18:29
sok dologért nem szeretem, sokért pedig szeretem.

nem: mert nehéz vele "sétáltatni" az autót, mert 2 szintű a gázadás, és a séta tempó épp határeset a válltáskor, így néha ugrál a gép, ami nem jó. emellett a programozása sok helyen nem egyértelmű, pl a timing.. hangos, szabályozatlan venti. nincs hozzá annyi ketyere, mint a SKYRC verzióhoz. vezetékek felforrasztása után nem, vagy nehezen lehet szétszedni.

igen: kicsi, könnyű, nem melegszik, occo.. :D

u.i.: Te laksz messze...;)

speedjoe
2014-06-22, 18:33
és sensorral használod ?

CippyO
2014-06-22, 18:34
nem, mivel a mamba 2200 moci nem szenzoros, meg offroadban nem is vagyok híve a szenzornak.

speedjoe
2014-06-22, 18:38
nem, mivel a mamba 2200 moci nem szenzoros, meg offroadban nem is vagyok híve a szenzornak.

értem, mert én sensorral használom, és nagyon jól mászik a dög, nem rángat, igaz csak 1650kv - s mocival , de nekem bevállt :)

Emunem
2014-06-26, 15:51
Hát szégyeldd magadot, hogy ilyen géped van, és ilyen messze laksz tőlem... :P
Nagyon ott van a gép! Kerék még éppen elmegy kategória, losi five kereke nem jött szóba nálad?
Mindenesetre Rispekt a kitartásodért, nem a verdáért!

CippyO
2014-06-26, 16:02
Köszi a zelismerést :P

Gondolkoztam mindenféle keréken, a gond az, hogy a Losi kerekek is 24es hatszögre mennek, és bídlokkosak. A 24es hatszöggel az a baj, hogy integy van csak(ami jó a revóra), az meg egy kalap trágya. A beadlock kerekekkel pedig az a gond hogy nehéz, kb dupla akkora súlyú mint a summit kerekek. A gyenge hatszög és a nehéz kerék eredménye lett, hogy eltört egy kihajtásom, feljebb megtalálod. Egyszerűen a revó tengely nem bírja, de ha tudsz olyan kereket, ami 1/5re való(18-19 cm átmérő), és nem bídlock akkor ne tartsd magadban a zinfót... ;)

Emunem
2014-06-26, 16:55
Tricikli kerék, 18cm. ;D ;D ;D ;D

Emunem
2014-06-26, 17:11
Na ez is igaz, h beadlockos, de műa:

http://m.aliexpress.com/item/486508630.html?tracelog=storedetail2mobilesitedeta il

Súlyt nem találtam, de nem lehet túl nehéz.

CippyO
2014-06-26, 18:41
Köszönöm, de sajnos ez nem jó. Ugyan ilyen felnijeim voltak, csak feketébe. A gumi pedig baja 5b-re való, kisebb az átmérője mint ami kell, ez kb 16.5 cm..

Emunem
2014-06-26, 21:02
ebben a megvilágításban akkor azt kell hogy mondjam, tökéletesen néz ki az autód! ;D Minden nagyon OK rajta.

(tényleg nehéz dolgod van rá egy kompromiszumokkal teli kereket találni)

Dzsonee
2014-06-26, 21:04
Az 5b hátsó kerék 170mm
az 5T 190mm

Ha kell nekem van eladó 4db 5b kerekem4

CippyO
2014-06-26, 21:47
a summit kerekei pedig a hivatalos adat szerint 18.1cm, szóval ő nyert ;) 5T kerekekkel próbáltam első körben, csak proline kopival, de ez ebből a szempontból mindegy, nehezek... pedig jó lenne. 1.2kg a 4db summit kerék, és 2.5kg a 4 db 1/5 trencser kopi..

egyébként a summit kerekek eddig nagyon beválltak, van tapadás rendesen, nem kopik veszélyesen aszfalton sem, pedig szép guminyomot hagy 8) az oldalfalak tartása szinte nulla, ez a summiton jó is volt, itt csak kanyarodáskor zavar, hogy kicsit alágyűrődik, de bírja... :D ha elég bátor lennék, lefőzném(vagy sütném) a gumikat, és kapna egy keményebb tömést, az sokat javítana, de nincs tömésnek valóm, se időm foglalkozni vele. a féknyergek is készen pihennek a polcon... addig meg a kerekek maradnak puhák, mint a cer egy hosszú éjszaka után... :P

Dzsonee
2014-06-27, 17:32
CippyO!
Keress meg!
Most hoztunk öszze egy kasznit "5T" hűzilag!
3ezer forintból!

CippyO
2014-07-04, 22:48
nah, amíg a fékhez lesz türelmem, addig sem tétlenkedtem, és kapott egy kis extra világítást a tetejére. még nem teljesen "scale" de mindenképp látni akartam ma menni vele.
íme a tető lámpasor:
http://rcpilot.hu/users/768/22347/s_20140704223940221.jpg (http://rcpilot.hu/users/768/22347/b_20140704223940221.jpg) http://rcpilot.hu/users/768/22347/s_201407042239597655.jpg (http://rcpilot.hu/users/768/22347/b_201407042239597655.jpg) http://rcpilot.hu/users/768/22347/s_20140704224012484.jpg (http://rcpilot.hu/users/768/22347/b_20140704224012484.jpg) http://rcpilot.hu/users/768/22347/s_201407042240342169.jpg (http://rcpilot.hu/users/768/22347/b_201407042240342169.jpg)
A képet az RcPilot.hu tárolja. (http://www.rcpilot.hu)

sajnos a képek nem a legjobb minőségűek, de csak teló volt nálam. de amúgy sem adja vissza rendesen.

CippyO
2014-07-13, 12:55
Tervezgetem a 2.0 alvázat, de nincs ötletem hol lehetne alu U profilt szerezni. Ha valaki tud ilyet helyet bp-en ne tartsa magában... ;) 2cm magas falú és kb 75mm széles kéne, úgy 40 centi hosszú..

Emunem
2014-07-14, 01:27
Tervezgetem a 2.0 alvázat, de nincs ötletem hol lehetne alu U profilt szerezni. Ha valaki tud ilyet helyet bp-en ne tartsa magában... ;) 2cm magas falú és kb 75mm széles kéne, úgy 40 centi hosszú..

A szomszédnak amikor a pincében csinálták az elektromosságot akkor kb hasonló elemmel dolgoztak, csak nem volt tömör az alja, hanem lukacsos... ha gondolod megkérdezhetem, h honnan való? Az vezette el a kábeleket.

CippyO
2014-07-14, 11:25
jöhet minden infó, akár a szomszéd telefonszáma is, ha tud jó helyet :P

Emunem
2014-07-14, 12:44
Nya, nem alu volt az, hanem rozsdamentes acél idom. Nameg azt a cég hozta magával, de sztem nagyobb tüzépeken utána lehet nézni, biztos van aluból is hasonló elem, elég ha egy irodaház árnyékoló szerkezetét megnézzük, a legtöbbet aluból csinálják. Nem csak Baumax van a világon. ;)

Szerk: kicsit off, sajna a tüzépeken csak nagyban találni alu elemeket, de neked ez kedvez, csak a nagyobbakban van, vagy lehet rendelni kisebb méretben.

CippyO
2014-10-14, 20:30
nos, úgy néz ki, hogy egy Latya Mestertől kapott füles segítségével sikerült a 2.0 alvázhoz találni nyersanyagot, holnap megyek átvenni, ha minden jól alakul.

galád módon fel fogok áldozni egy nitrós revóhoz való carbon alvázat,ezt fogom meghosszabbítani. készülnek a kék színűnél kb 30%-al keményebb egyedileg legyártatott rugók, melyek kicsivel hosszabbak is, így nem fog kelleni neki alapból előfeszítés, 50mm hosszú lesz.

a kerékagyra faragható kerekenkénti fék kissé vegyes eredményeket hozott, így inkább azt találtam ki, hogy vissza teszem az első tengelyeket, és a diift is, és az alváz védelmező bölcsőjén belülre építenék egy külön első féket, ami a difin keresztül fékezné a kerekeket. kérdés csak az, hogy onród autókhoz hasonlóan volna-e értelme, hogy az első difit lezárjam? elvileg a kanyarodást nem befolyásolná a rendszer negatívan, kérdés, hogy megérné-e? kíváncsi vagyok a véleményetekre ;)

CippyO
2014-10-19, 20:18
jelenleg itt tartok, sajnos elég lassan tudok csak haladni mert gyorsan megeszi az alu a dremel korongjait.
az alváz nagyjából így fog ráülni a carbon félre, csak a "púpnak" még ki kell vágnom a helyét(középen a kis kocka), illetve az U profil szárait le kell majd csiszolni szögben, hogy szépen felüljön a carbonra.

CippyO
2014-10-21, 22:23
egy kis haladás, kész az eleje. még a teló toronynak kell egy kis kivágás, meg a servóknak hogy elférjenek, de ezen kívül kész, és jól illeszkedik, erős. a képen látszik az egyedileg készíttetett rugó is.

CippyO
2014-11-02, 22:00
nah, csak sikerült végre. napok óta csiszolgatom, reszelgetem, de végre ma befejeztem a hátsó részét az alváznak. mostmár "csak" a központi hajtásnak kell likat vágni, és az oldalsó tálcákat kell elkészíteni. ez utóbbi még tervezés alatt áll. csináltam egy súly próbát is a mostani összeállítással, úgy néz ki, jó lesz így a futómű. long traval rockerek, és az általam készíttetett keményebb rugók. valószínűleg be fog még kerülni hátulra egy stabilizátor, hogy elkerüljem a tengelytöréseket.

íme:

CippyO
2014-11-18, 19:24
végéhez közeleg a 2.0 alváz építése.

kivágtam a motortartó helyét az alvázon, és csináltam egy kis helyet a kardánnak is, emellett elkészültek az oldalsó akkutartók is. utóbbin még van bőven finomítani való, de nagyjából kész. már nincs megkötve az akku a hely miatt. 2x2s, vagy 2x4s akkukat is tökéletesen be tud majd fogadni. emellett az egészet 5 cm-el előrébb lehet helyezni a csavarokkal, így lehet játszani a súlyponttal is.

apróság, de a motortartót háttal szereltem be. a szabályzó a motortartó mögött lesz, a vevő pedig a motortartó előtt.

egy haspáncélt is fog kapni a szekér, illetve az összes csavart egységesen rozsdamentes inbusz-fejűre fogom cserélni, az anyákat pedig önzárós-talpasra. emellett az első skidplate-ről egy merevítő fog futni az alvázra, ez által is picit megerősítve.

CippyO
2014-11-18, 19:26
még egy kis kiegészítés. az 1.0 alváz 1395 gramm volt. a 2.0 alváz jelenleg 780 grammot tesz ki, ez érdemben nem fog már nőni.

CippyO
2014-11-25, 20:03
azt a csúúnya alját kicseréltem egy haspáncéllal egybe kötött rögzítésre. sokkal letisztultabb, és szebb, sőt, védettebb is! emellett, azzal a szép nagy alu lemezzel alig 10-15 dekát hízott az alváz. plusz kicseréltem az összes csavart, és anyát szépre :)

dtr
2014-11-25, 21:58
Szép lesz ez! Az aksitartókat viszont ki kéne bélelni, mert így a csavarfejek és anyák hamar szétverik a tokot és örülhetsz, ha tűz nélkül megúszod.
Belül egy kis plusz lemez és süllyesztett fejű csavarok, a végéken pedig egy-egy műanyag vagy akár fa tömb, ami szélesebb az anyáknál elég is lesz. A leszorító pálca alá is jót tenne valami lap, ami nagyobb felületen osztja szét az erőt.

CippyO
2014-11-25, 22:29
igen, ez mind szerepel még a listán, csak megfelelő szivacsos(vagy gumis) anyagot nem találtam még itthon. olyasmit akarok, amivel az akkuk nem mozdulnak el semmiképpen, mégsem veszít az akku tartó a "hasznos" helyből. tehát az érintkező felületeken(főleg az alsón) kell egy relatíve csúszásmentes bevonat, ami helyben tartja a megfelelően leszorított áramforrást. az 1.0 alvázban ezt 1.5mm vastag öntapadós szivaccsal oldottam meg(tökéletes volt), de sajnos ez elfogyott már. az akku leszorítókat szivaccsal bevonni elég körülményes lenne, emellett valószínűleg ezek cserélve lesznek. türelmetlen voltam már, ezt sikerült gyorsan és egyszerűen összehozni. valami nagyobb felületű kell majd(3mm vastag alu csík?), amire lehet szivacs borítást is tenni majd.

Emunem
2014-11-25, 22:46
művész ellátó/papirosnál lehet kapni 2-10mm-ig polifoam lapokat. Én ezeket ajánlanám, nem csúszik, mégis puhát a helyén tartja a dolgokat. ;)
Nem "fárad" el olyan hamar.

dtr
2014-11-25, 23:54
Öntapadós tépőzár dupla haszon; csillapít is, rögzít is. Átmenetileg ócska kínai papucs talpa tökéletes.

CippyO
2014-11-26, 09:49
nah, ez igen, van itt ötlet bőven, már gondolkoznom sem kell! :D köszönöm, már csak válogatnom kell... :P

Emunem
2014-11-26, 16:13
Csak el ne lustulj... :P

Bazsi94
2014-11-26, 16:55
ezigen!emelem kalapom előtted! nagyon ügyes vagy és szép munkát végeztél/végeztetek!!
2 kérdésem lenne. kamera álványt vetted vagy csináltad?az nagyon tetszik :D
led csíkot hol vetted és hogy rögzítetted a kabinra?

CippyO
2014-11-26, 18:43
nyugi, nem fogok ellustulni! ennél jobban..;)

node, a sok ötlet láttán megijedt a kincses szekrényem, és előugrott belőle a képen látható bigyóból 4 db. puha, szivacsos, és az egyik oldala öntapadós, szóval tökéletes a célra. mindazonáltal, fogalmam sincs, hogy mi lehetett az eredeti felhasználási célja, de lipó' alá tökéletes.

Bazsi, köszönöm!
a kamera állványt én csináltam teljes mértékben, vettem alu csövet, meg fotel görgőt, és felfúrtam a bódé tetejére :D
a led csík alatt nem tudom pontosan, hogy melyikre gondolsz, mert 3 különböző volt az autón, már csak 2 van. de többségében az ilyen elektromosságokat íbéjről szoktam venni, és öntapadósak(legalábbis a ledszalagok),így a rögzítés eccerű.

ma nem bírtam magammal, és lebirkóztam a vacogást, kimentem az ótóval. imádom a revó futóművet! fel is szereltem egy kis kamerát, íme a zeredmény(jutub nagyon elpusztítja a minőséget):
https://www.youtube.com/watch?v=Bra54DBbjSE
konklúzió: szép, és jó, de nagyon magas a súlypont, köszönhetően a magasan lévő nehéz kaszninak, és a hosszú rugóútnak. stabi mindenképp, és valahogy nagyon felkeményíteni a hátsó difit, csak épp nincs kemény olajam, a 2 legközelebb lévő modellboltban pedig nincs(Zenn, és M&H). lehet hogy teljesen zárni kéne a hátsó difit. kellene első fék is...

Bazsi94
2014-11-26, 19:45
kamera álványról tudnál küldeni pár képet hogyan tetted fel?érdekelne :D

CippyO
2015-01-08, 13:16
bazsi, küldtem neked mailban képeket, de nem jelentkeztél azóta, remélem megkaptad.

az új évet új görgőkkel kezdtük, kezd frankeistein lenni az építés :D főleg azért, mert ez a kerékszett iránymutató a 3.0 alváz megépítéséhez.

konkrétan azért, mert ez a gumma az Axial Yeti XL gyárija, és a tervek szerint, sok fog még érkezni a mászós gyártó kínálatából. remélem ezek a gumik jók lesznek az offsetes Geode felnikre. délután megsütök egyet...

CippyO
2015-02-05, 22:05
legújabb "apróság", új gumik érkeztek, igaz, még csak egy pár, de még egy pár úton van. Yeti XL gyári gumijai, kis segítséggel elférnek a 3.8-as Geode felniken. a verda kapott még egy új kamu-bídlokk gyűrűt, ez aluból készült Rgepforg kolléga által. jól mutat a verdán, meglátjuk, hogy a gumik bevállnak-e.
a képekkel még gondban van a rendszer, így itt egy link:
http://rcpilot.hu/users/768/22347/b_201502052131418735.jpg

CippyO
2015-03-10, 11:10
nincs érdembeli fejlődés, de az eddigi anyagokból össze vagdaltam egy kis videót, élvezzétek :D

https://www.youtube.com/watch?v=RpxUFRYkWaA

goku
2015-03-16, 22:20
:) 2:09-től az kajak jó felvétel! :)

CippyO
2015-10-17, 22:55
a 2.0 alváz felélesztése folyamatban van....
14407144081440914410

még nem dőlt el, hogy ez a kaszni lesz-e vagy egy class1 buggyt építek carbon csövekből... vélemény?

sajnos a képek eltűntek az új engine miatt, így minden részlet is a projektről..

CippyO
2015-11-06, 21:47
újabb fejlődés. elkészültek a középső áttételház két alsó rögzítő konzolja.
152781527915280

fentről fog még a centerdifi fölé kerülni 2 db fogaskerék, aztán a legfelső fogaskerék tengelyére a spúr, a fogaskerekek mellé pedig a motor. a poén az lesz, hogy a motortartó lap egyben a két felső fogaskerék, és a spúrtengely csapágytartója is lesz.

CippyO
2015-11-09, 23:28
újabb mérfoldkő:

a gyári traxxas hatszögek menetes részét levágtam, és egy egyedi készítésű anyával helyettesítettem:
154411544215443
ennek a megoldásnak az a lényege, hogy kiküszöböli a gyári kerék hatszögek kotyogását, ami sajnos minden revón, summiton, és maxx-on előjön. emellett jól is mutat ;) a képeken 2 garnitúra is látszik, azért mert a másik revómra is megcsináltam a modot, csak nem csúcsos, hanem sima anyákkal.

a másik update a hajtás. elkészítettem egy régi kerékagyból egy ideiglenes csapágyházat a nyújtott első hajtáshoz. ez segít összekötni a center difit és az első difit. fogtam egy komplett kihajtás tengelyt, és a kerékagyban lévő 12 és 18mm-es csapágyakkal együtt megtartottam a fém tengelyt is, amire gyárilag a hatszöget lehet rögzíteni. erről a kis fém tengelyről levágtam a menetet, és máris tökéletesen passzolt rá a gyári központi kardán. a teleszkópos kihajtásoknak köszönhetően a hossz nem jelentett problémát sehol, így a hajtáslánc teljesen össze is állt. már csak 2 db konzol kell az alváz felső felére, ami majd a motort is fogja tartani.
15444

az utólsó "apróság":
megjött a fizu, így a modellezős keretet gyorsan ki is merítettem. megvettem a fentebb látható kasznit, és egy Hitec 8335SH servot a kormányra. amit érdemes tudni a servóról: normál méretű, vízálló, high voltage digitális servó, 24 kilós, és acél fogaskerekes. egy 20A külső BEC-ről fogja kapni az áramot, amit 7.4V-ra állítok be. a vevő pedig megy majd a szabi BEC-jéről.
15445

CippyO
2015-12-04, 20:24
utolsó előtti lépéshez érkeztünk. elkészültek a felső konzolok is, ez tartja a hajtás nagyobbik felét, és a motort. szerencsére az esztergályos cimborám ismét domborított egy gyönyörűt, így szépen és pontosan illeszkedik ez az egyedi alkatrész is. íme:
1675616757

már csak egyetlen egy alkatrészre vár a verda, ez pedig a szintén egyedileg készített acél spúrkerék. ez már múlthét pénteken nálam kellett volna legyen, de hála a jó magyar postának, valahol elveszett útközben... :(

ha az is meglesz, kész lesz a verda, és jön az első teszt videó.

ja, még egy apróság. a center difit feltöltöttem 300000-es szilikon olajjal(inkább zsír már, olyan sűrű).

CippyO
2016-01-09, 23:14
Üdv fórumozók!

Ma voltam kint picit csapatni, de sajnos nem sikerült túl sok megfelelő minőségű médiát megörökítenem, így be kell érnetek ezzel a két képpel.
1858118582

imádja a gép a havat, és nagyon szépen muzsikál, csak valamiért mindig lelazul a kuplung, és elengedi a hajtást. ennek okára még rá kell jönnöm, és orvosolni, mert így elvész az erő... :(