PDA

Teljes verzió megtekintése : Gyujtes a forumert!

oldal : [1] 2

Dudkin
2005-05-26, 22:16
Sziasztok!

A forum fennallasanak harmadik eveben eljutottunk oda, hogy kenytelenek vagyunk a mostani gep melle beallitani meg egyet, ami ki tudja szolgalni a megnovekedett igenyeket. Ennek a koltsegeit kell most valahogyan eloteremtenunk.

Megfogalmazodott a fejemben par otlet a tamogatasi mod kialakitasara, de mindenekelott, hogy a napokban tortent leallasokat kikuszoboljuk, elo kell teremtenunk valahonnan cirka 150.000.- magyar kiralyi forintot, amibol megvasarolhatjuk a gepet.

A gep hosting dijarol meg nem is beszeltunk, erre kapok ajanlatot a kozeljovoben.
Aki komoly javaslatot tud tenni, azok jelentkezeset varom emailben, az egyeb otleteket ide.

Udvozlettel:

Csenki Zoltan Dudkin
forumadmin

Zaquron
2005-05-26, 22:31
Csak egy kósza ötlet:
Mi lenne ha a máshol bevált technikát használnád?
Arra gondolok hogy a fórum ugyan ingyenes, de a hirdetések és bizonyos részek használata csak megvásárolt tagsággal lenne lehetséges.
Ha egy ésszerű ára lenne a dolognak akkor szerintem nagyon sokan kérdés nélkül fizetnének érte. (én pl. örömmel tenném)
Természetesen ha ez túl bonyolult akkor egyszerűen össze is dobhatjuk ezt az összeget...
(Esetleg némi marketingmunkával egy-kevés reklámfelületet eladni? ;) ..najó csak vicceltem )

Üdv

Zaquron

sry
2005-05-26, 22:58
T. Dudkin!

Én sehol nem vagyok modellező-klubb-tag, vagy eggyesületi tag.
Nagyon szívesen lennék mondjuk egy virtuális modellező-klub tagja.
Mondjuk az RCMODELL.HU-klub-nak. Persze a tagság tagdíjjal is
jár, ezek a dolgok már csak ilyenek.

üdv.:SRY

Yeti
2005-05-26, 23:08
1. Én az összedobásban benne vagyok, szívesen áldoznék rá kp-t.
2. Lehetővé lehetne tenni valahogy az adó 1%-nak fogadását/felhasználását?
-----------------------------------------------
Miben jelentkezik a kapacitás hiány, miért kell új gép?

dezsikkh
2005-05-26, 23:23
T. Dudkin! Én sehol nem vagyok modellez-klubb-tag, vagy eggyesületi tag. Nagyon szívesen lennék mondjuk egy virtuális modellez-klub tagja. Mondjuk az RCMODELL.HU-klub-nak. Persze a tagság tagdíjjal is jár. üdv.:SRY Jó ötlet! :-)

-Bálint-
2005-05-26, 23:32
Sziasztok!

Előbb visszalapoztam h megnézzem, hány regisztrált tag van: 3026.
Ebből elég sokan a 'mindenoldalonregisztrálommagamdekirályvagyok' típusú emberekhez tartoznak, és 1667tag rendelkeznek legalább 1 hozzászólással.
Más kérdés, hogy közülük mennyien használják rendszeresen a fórumot. Csak hasból, sztem 200nál nem sokkal lehet több.
Akkor ezzel a 200zal osszuk el a 150ezret: 750 kemény magyar forint.
Szerintem nem egy halálos összeg, de értelemszerűen biztos lesz olyan aki azt mondja, hogy nem fog fizetni, és nem kizárt hogy lesz olyan is, aki fizetne ennél többet.

Én, mivel szinte minden nap olvasom, benne lennék a fórum segítésében.

Várom a többiek reakcióját is! :wink:

Yeti
2005-05-26, 23:40
Arra gondolok hogy a fórum ugyan ingyenes, de a hirdetések és bizonyos részek használata csak megvásárolt tagsággal lenne lehetséges.
Ha egy ésszerű ára lenne a dolognak akkor szerintem nagyon sokan kérdés nélkül fizetnének érte. (én pl. örömmel tenném)Az ötlet jól hangzik, de egy kicsit agyonütné szerintem a fórumot. Jobban szétszélednénk alternatív, kezdetben ingyenes, majd elhaló fórumokon. Ráadásul a pénz is lassan csordogálna.

A gyűjtés (legalábbis most) nekem jobban tetszik. A fórumot kb. 100 fő használja rendszeresen, ha csupán 30 adakozik, már akkor sem olyan nagy teher 1-1 embernek. Már a juniálison el lehetne kezdeni. Próbáljuk meg, ha nem jön össze elég, akkor utána még mindig lehet új dologgal előállni! (Persze jegyezni kéne az adakozókat, hogy ha késöbb mégis (remélem nem kerül rá sor) valami fizetős rendszer alakul ki, akkor figyelembe lehessen venni.)

5000-10 000 Ft közötti összeget szívesen rááldoznék, ha nyerünk vele még 2-3 évet.

dezsikkh
2005-05-26, 23:51
Csatlakoznék -Bálint-hoz én is minden nap (néha többször is)benézek mizujs a fórumon. Azt a keveset amit sejtek a modelezésröl mind mind a fórumnak köszönhetem. Bár nem élek nagylábon,de ha kell szivesen beszállok.Mert még van mit tanulnom.

Atesz
2005-05-27, 00:09
csak egy ötlet.ha megvan már a logo, kéne csinálni egy pólót/sapkát... és aki "adakozni" akar, rendel/vesz(mondjuk modellboltban) egyet-kettőt.bár ez sok munkával járna.
vagy csak szimplán megadtok egy számlaszámot, ha mindenki bead egy kevés pénzt, hamar összegyűlne.

Necro
2005-05-27, 00:18
nos en annyiban tudok segiteni, hogy nagykerbol meg lehet vasarolni a cuccost, akar szamlazni is lehet
es felajanlok egy HDD-t a kivant kapacitassal (azert ne UW2 SCSI legyen 70 gigabol es 15k rpm-bol :D :D :D )
+ meg a kemeny magyar 750 Ft-ot :D

cbruder
2005-05-27, 00:32
Szia Dudkin,

amennyiben nyilvanossagra tudnal hozni egy bankszamlat, nevvel, cimmel es IBAN + SWIFT (BIC) szammal ellatva, küldök is azonnal egy kis "apropenzt" a szent ügy javara !!!

üdv,

cbruder

cbruder
2005-05-27, 00:37
Remelem a sokezer autos-hirdetö is szor valami apropenzt a kasszaba, Talan egyszer eletükben magukbaszallnak es adakoznak is a sokezer ingyenes autos-hirdetesekert csereben !! :-)

Necro !!
Sorry, ezt nem tudtam kihagyni !! :-)

cbruder

akox80
2005-05-27, 00:44
hi! ...........és ha emelt díjas sms-t csínálnátok?!
aki beküldi( mondjuk log név alapján) megjelenik az adatlapján....

erre a paraszt:

"kűdők má égyet én nem égők ,amikó itt dekolok mindőn nap....." :lol:

Necro
2005-05-27, 00:44
Remelem a sokezer autos-hirdetö is szor valami apropenzt a kasszaba, Talan egyszer eletükben magukbaszallnak es adakoznak is a sokezer ingyenes autos-hirdetesekert csereben !! :-)

Necro !!
Sorry, ezt nem tudtam kihagyni !! :-)

cbruder

Yepp!
de gyorsabb voltam !!! 8) :lol:

cbruder
2005-05-27, 00:46
Csak amugy, teljesen melleslegesen megyjegyezve !!

Nezegetve a hirdetesek szamat (es most itt nemcsak az autosokrol beszelek !!!!!!!!!! ) szerintem egy hirdetöt sem vagna földhöz, ha minden hirdetes belekerülne mondjuk nyamvadt 20 Ft-ba !!! Annyit akar meg a gyermmekeitek szaja elöl is el tudnatok sporolni hamar ugyis nyeresegre szamitotok az eladott cuccokbol !!

Mar ezzel is kisse lehetne segiteni a Forum ügyen, nem gondoljatok ??

cbruder
2005-05-27, 00:52
Dudkin haza falara (mindjart jobbra a bejarattol) felszerelni egy rohadt nagy badogladat, majd mindenki aki hirdetni akar, bedobja szepen oda a hirdeteset boritekolva, persze a boritekot elöbb megsulyozza egy huszassal.

Dudkin ezt estenkent begyüjti, majd szepen felteszi az erdemesnek bizonyult hirdeteseket a Forumba !!

Aki többet ad mint egy huszast, annak a hirdetese meg aznap meg is jelenne !!

cbruder
2005-05-27, 00:56
Tudom, tudom !!

Ez rohadt sok melo lenne Dudkinnak !!

Akkor legyen mindjart soronkent egy huszas !!

gb
2005-05-27, 01:01
Talán megoldás lehetne egy emelt díjas SMS igénybevétele, amire minden eddíg regisztrált tagnak küldeni kellene mondjuk három hónap alatt összesen három SMS-t.
Aki nem teszi meg, annak a nickneve törlésre kerülne. Ezután minden újonnan regisztrált tag egy SMS-sel fejezhetné ki támogató szándékát.
Ez így nagyon kényelmes, nem kell bankba menni, sokan vannak itt kistelepülésről is, három hónapig havi 200-300 forintot mindenki kibír. Esetleg még bővíthető lenne a dolog azzal is hogy ranglétra előrelépés estén megint küldeni kellene egy SMS-t. Így talán csökkenne a felesleges hozzászólások száma is.

Vagy ki milyen rendfokozatban van, annyi SMS-t küldjön (pl. csirke=1, gólya=2, rádiós=3, másodtiszt=4, elsőtiszt=5, kapitány=6), tehát ki mennyit fórumozik/dumál, annyit tejel.

Na ez jutott eszembe, akinek nem tetszik, mondhat más variációt is.

cbruder
2005-05-27, 01:07
Hat mondjuk ebböl a mobil-ceg nagyon szepen meg fog elni, de ettöl meg a forumnak nem lesz uj szervere !!

cbruder
2005-05-27, 01:09
nekem mondjuk van havi 1200 ingyenes SMS-em !! Abbol hogy fogsz te uj szervert venni ??

dezsikkh
2005-05-27, 01:17
Ne má mért tejeljek a multiknak? Minden sms röl leveszik a vámot.Akkor inkább rózsaszinü csekk a postán,vagy átutalás vagy boriték vagy szervezzünk tombolát vagy . . .

P306
2005-05-27, 01:20
Nem belevauvau, de rózsaszínű csekkel a postának, átutalással a banknak, borítékkal a papírgyárnak tejelsz. Akkó meg nem mindegy ? :-)

Üdv:

P.

Necro
2005-05-27, 01:21
jajjmaaa....gyerekek!

Itt komolyan vagy egy felajanlott server kellene, vagy tenyleg ossze kell dobni az arat es kesz....
nem kene talan agyonbonyolitani mindent, csak egyszeruen penz kell
meghozza abbol is 150k, majd Dud csinal egy bankszamlat es mindenki szepen beledobja amit akar, vagy tud....
oszinten szolva en rabiznam a becsuletre, nem kell ehhez nev sem
aki forumozni akar, az ugyis megteszi, aki meg nem tette, az ugyis szegyellni fogja magat.....

cbruder
2005-05-27, 01:43
varom a bankszamlat !!

Privatban vagy nyilvanosan !!

De feltetlenül szükseges egy IBAN es SWIFT (BIC) szam !!

cvt01
2005-05-27, 02:02
Mivel kb ketszerannyit szoktam pofazni a forumon mint az atlag ezert egy bankszamlaszamra 1500HUF-ot szivesen befizetnek.

Az sms nekem nem jo mert nincsen mobilom :D (nem vicc)

bogrács
2005-05-27, 02:40
És a mindenennap fórumunkat ad meg nekünk ámen. :lol:
Várom a számlaszámot, v hogy hova lehet utalni. :roll:

Az ujságért is kellene fizetni. :D

Bogracs

wolfteam
2005-05-27, 05:52
Nem látok egyetlen "élversenyzőt" se a lelkes adakozni kívánkozók között!! :?
Kell egy bankszámla szám és mi utaljuk a pénzt.
És aki jótékonykodott azt nevezd meg ugyanebben a topic-ban aki meg nem járúl hozzá szégyelje magát!
Sportársi üdv Wolf Team

kácsor kornél
2005-05-27, 06:18
Ha irtok bankszámlaszámot én is szivesen befizetem a 750-ft
-és szerintem még sokan mások is !(nagyon remélem)

Bat21
2005-05-27, 06:37
Jó reggelt !

Én alapvetően egy öreg ember vagyok, de emellett nagyon lusta is !
Ebből adódóan előszeretettel használom az E-bank szolgáltatásait. Ez azt jelenti, hogy van olyan bank, ahol a kisebb pénzügyi tranzakciókat egy internetes felületen keresztül le lehet játszani. Nagyon kényelmes és gyors mutatvány.
De ahhoz mindenképpen kell egy célszámlaszám és a kedvezményezett megnevezése, hogy utalni tudjak valamit, valahová.
Részemről egyébként mehet a dolog, már süldő kiscsávó korom óta szerettem volna egy szép nagy szerver résztulajdonosa lenni !

Na pá !

Poki
2005-05-27, 08:07
Sziasztok!
Amint lesz számlaszám, én is szívesen beszállok.
Én innen tanultam eddig mindent, mert nincs egyetlen ember sem a környezetemben, aki ezzel foglalkozik.

Üdv: Poki

valter
2005-05-27, 08:22
Arra gondolván , hogy nem minden regisztrált ember fogja a szervert támogatni , úgy gondolom valahogy meg kellene különböztetni a támogatókat és a nem támogatókat. Aki nem támogat annak ne legyen például avatara, vagy ne hírdethessen. A támogatóknál jelenjen meg hogy ők szerepet vállalnak a fórum fennmaradásában.
üdv:Valter

-Bálint-
2005-05-27, 08:38
csak egy ötlet.ha megvan már a logo, kéne csinálni egy pólót/sapkát... és aki "adakozni" akar, rendel/vesz(mondjuk modellboltban) egyet-kettőt.bár ez sok munkával járna.
vagy csak szimplán megadtok egy számlaszámot, ha mindenki bead egy kevés pénzt, hamar összegyűlne.

Atesz ötlete nekem nagyon tetszik, szívesen feszítenék RCMODELL.HU feliratú pólóban a találkozókon, vagy ha estleg versenyeken is megjelennék. Ezzel mindenki látatná az ilyen alkalmakon a többi fórumos emberkével, h ő bizony támogatta a fórumot, és hátha ők is a póló láttán arra gondolnak, h 'Hú, milyen igényes dolog, még enyenruhájuk is van, én is veszek, ezzel erősítem a magyar modellezők összetartását!' :P

Na de komolyan: én szívesen vennék magamnak ilyesmit, h ezzel támogassam a fórumot. Volt itt egy Matrica, logo téma is, ott már alaposan kitárgyalták a dolgot, de akkor aktívan rajta kéne lenni, mert szerintem más is szívesebben 'adakozna', ha kapna a pénzéért cserébe vmi ruhadarabot (persze a póló elkészítési áránál valamicskével többet kelljen fizetni, h összejöjjön elég pénz az új szerverre).

http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=288

vegyész
2005-05-27, 08:50
Azon feleslegesen vitatkoztok, hogy milyen fizetési formával kinek "tejeltek", mert minden formáról leszedik valamilyen formában a sápot. Amúgy én is lusta vénember vagyok, aki az e-bankot szereti. Ezen felül a fórum oldalain közzétett céges hirdetésekért, céges oldalakra mutató linkekért el lehetne fogadni egy szerény, de nem bántó összeget. Egy erre vonatkozó pü-t már küldtem pár napja Dudkinnak. Ha ez eddig nem volt gyakorlat, akkor ideje leszámolni a konvencionális morállal, mint egy kezdő szobalány (Copyright by Szerb Antal) és ellenszolgáltatást kérni.
A magam részéről nem helyeslem,hogy az esetleges egyéni adakozás adatait bárki közzétegye. Ha az ilyen összegek átutalását az motiválja, hogy a többiek szégyeljék magukat, akkor az inkább bomlasztja, mint erősíti a közösséget.
Ezzel együtt azt hiszem, hogy ennyien együtt nem csak komoly szaktudást, hanem gazdasági erőt is jelentünk. Tehát akár a rendszeres tagdíj bevezetését, akár az önkéntes adományok begyűjtését elképzelhetőnek tartom.
Üdv

Roland
2005-05-27, 08:52
Hol az a számlaszám??
Én is beszállok!!!
Üdv Roland

hkund
2005-05-27, 09:07
Sziasztok!

Én is szívesen beszállok! Ha van számlaszám úgy is jó akkor a többiek által felajánlott összeg körül, de akár úgy is, mint Necro javasolta: Megmondjátok, hogy mire van szükségetek és megveszem (alaplap, memória, valami max 16 + ÁFA) - de akár úgy is jó, hogy megveszitek a cégem nevére és én meg a számláért cserébe kifizetem.

hamar ugyis nyeresegre szamitotok az eladott cuccokbol !!

Az az igazság, hogy eladott cuccból nekem még nem volt nyereségem... :roll: de biztos ügyetlen vagyok.

Vásárolt cuccból igen 8) (legalább is a bolti árhoz viszonyítva)

hkund
2005-05-27, 09:11
szívesen feszítenék RCMODELL.HU feliratú pólóban a találkozókon, vagy ha estleg versenyeken is megjelennék.

Az is nagy poén lenne, hogy ha egyedileg rávasalható azonosítók is lennének a pólóhoz. Így mindenki természetben is beazonosíthatná, hogy ki kicsoda.
:)

Pl. Általános póló nagy mennyiségben rendelve + 12x6 cm vasalható matrica az azonosítóval.

Andre
2005-05-27, 09:26
Hi!

Amint kialakul a végleges formátum, számlaszám, bádogbili Dud ajtaján, póló, sapka, alsógatya, természetesen jómagam is szeretnék beszállni a támogatásba. Sokat lehet itt tanulni, jókat derülni, kereskedni. Kár lenne ha nem fejlődne a fórum.

Várom a fejleményeket.

Üdv

gb
2005-05-27, 09:28
Én még arra gondoltam, hogy esetleg egy pár nagyobb modellboltnak reklámfelületet lehetne biztosítani az oldal tetején, mint ahogy működik ez nagyon sok külföldi fórumnál.
Egyösszegű pl. 20.000 Ft. + Áfáért mondjuk két évig fent lenne a reklámjuk (addíg az új számítógép is kibírja). Az öt-hat nagyobb modellbolt, amit minden nap ajánlgatunk itt egymásnak, meg sem érezné ezt az összeget, és így ha közvetve is, de a mi pénzünkből mehetne tovább a fórum.
Ez az összeg nevetségesen alacsony ahhoz képest, hogy mibe kerül akár csak egyszeri hírdetés egy szórólapon, vagy mennyi az üzlethelység havi bérleti díja.

Azért ha a tettek mezejére kell lépni és meglesz a számlaszám, természetesen én is hozzájárulok a szerver üzemeltetéséhez.

DiamantTomi
2005-05-27, 09:31
Na gb megelőzött én is támogatóra gondoltam.A pólóról jutott eszembe.Az mégiscsak reklám.Talán a pólót sem kellene fizetnünk.Persze ha marad az eredeti verzió akkor 5000-el beszállok :D

zskoszik
2005-05-27, 09:41
Sziasztok!

Ha kapok számlaszámot. utalok hozzájárulást. Szerintem néhány ezer forintba senki nem fog belehalni, pláne, hogy itt csomó ötletet fellelve többet lehet spórolni.

üdv

Zs

Totyasrác
2005-05-27, 09:51
Csatlakozom, gyűjjék az a szémlaszám :)

Gall
2005-05-27, 10:05
Sziasztok!
Zskosziknak igaza van! Nekem is az jutott először a fejembe, hogy mennyi időt, pénzt megtakarítok a fórumon található ötletekkel, segítségekkel...
Szvsz. a helyi kisebb-nagyobb klubokban is rá lehet kérdezni az adakozási szándékra. Jobban ismerik az emberek egymást, bár előfordul, hogy a "nick mögé bújnak", de példát lehet mutatni egymásnak!
Egy pár doboz cigi és néhány konzerv sör árával én is beszállok!
Személyesen kiviszem Matyira (kellemest a hasznossal)!
Nekem tetszik az ötlet: :arrow: az enyém és még egészséges is :lol:

Gall

valter
2005-05-27, 10:07
A póló és sapka jó ötlet csak szerintem nem kellene belekeverni a fórum fenntartásába.

A magam részéről nem helyeslem,hogy az esetleges egyéni adakozás adatait bárki közzétegye. Ha az ilyen összegek átutalását az motiválja, hogy a többiek szégyeljék magukat, akkor az inkább bomlasztja, mint erősíti a közösséget.

Én sem gondolnám, hogy nyilvánossá kellene tenni ki mennyit adott. Aki használja a fórumot és számára fontos, hogy tovább működjön attól elvárható, hogy erre áldozzon 3 év működés után . Annak a kereső felnőtt embernek ( nyugdíjas és diák szerintem más ketegória ) aki modellezik nem szabad hogy a 750-1000 Ft teher legyen. És igen is, hogy jelenjen meg, hogy ki az aki fizet és aktív tagja ennek a közösségnek nem csak a hozzászólásgyűjtésben . Aki nem támogat azt nem kell kizárni, nem kell büntetni, de tegyünk a két csoport között különbséget.
Azonban azt ,hogy valakinek sok hozzászólása van nem jutalmaznám azzal, hogy többet fizessen, hiszen ez valamilyen szinten a fórum alapvető szerepével ellentétes ( Ne büntessük azt aki másoknak tanácsaival segít )
Személy szerint is a számlaszámot támogatom.

chipichape
2005-05-27, 10:14
Hallo,

Akkor most hol van az a szamlaszam?

Kuldenem a zsozsot...Hallo...

:)

Chip

k2iller42
2005-05-27, 10:30
Én is benne lennék a dologban! Szivesen beadom a részem!Várom a bankszámlaszámot!

k2iller42

ball
2005-05-27, 10:33
Kiváncsian várom mi lesz a végleges megoldás de én is szivesen adakoznék a fórumért. Sok törés megspóroltam az itt található infokkal

hyperspale
2005-05-27, 10:49
sziasztok!
én jóformán itt a fórumon kezdtem el modellezni. több hétig csak olvastam a sok építő hozzászólást és ebből a felindulásból vettem meg az első autómat. azóta mégtöbbet olvastam a fórumot és elértem már azt hogy 3 autóm legyen és rengeteg (HANGSÚLYOZOM ELMÉLETI) tudásom lett! szóval ide azt a számlaszámot mert most van itthon egy kis pénzem és örömmel fizetnék ha ezzel tudok segíteni!
üdv!

u.i.: ha nem jön lassan a számlszám akkor elköltöm a pénzem alkatrészekre! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tegzi
2005-05-27, 10:51
Sziasztok.

Szintén benne vagyok én is az adakozásban. Sok jó ötlet hangzott már el, a pólós ötlet sem rossz, de most az a legfontosabb, hogy összegyűljön a lecsó.
Továbbá bármelyik megoldást választjuk, abból a "multik" úgyis kiveszik a részüket.
Ezért én is a legegyszerűbb megoldást javasolnám. Szintén az emelt díjas SMS-t javaslom, mondjuk 1000 HUF 3 hónapra, ami nem sok. Így nincs is megkülönbözetetés, hogy ki mennyit, mikor fizetett, nem lesz "csoportbomlasztó" hatás. Ennél egyszerűbbet nem lehet szerintem kitalálni, telefonja mindenkinek van.
Tudom láttam már, hogy valaki írta, hogy nincs telefonja, hát ebben az esetben használja az ember az eszét... Azért a közelében csak van valaki, akinek van telefonja??? Majd neki odaadja a pénzt és kész, úgyis gondolom, hogy valami regisztrációs kódot fog cserébe kapni az emeltdíjas SMS-ért. Szóval nem a telefon lesz a gond...

Atesz
2005-05-27, 10:57
Hát, én az sms-t nem igazán támogatnám.Annak igen kis hányada jutna el a megfelelő helyre, ha jól tudom.Inkább a bank.

zskoszik
2005-05-27, 11:01
Hát, én az sms-t nem igazán támogatnám.Annak igen kis hányada jutna el a megfelelő helyre, ha jól tudom.Inkább a bank.

Igen, ha jól tudom az emelt dijas sms-t nem teljes egészében kapná meg Dudkin.
Én a utalasára utalok:) De Dudkiné döntés.

üdv

Zs

HYPO
2005-05-27, 11:02
Hi.

Számlaszámot kérek.

Fizethetnékem van. :lol:

Jó fórumozást, sok sikert.

angelo
2005-05-27, 11:14
Milyen kaliberû szerverre lenne szükség?

Gondolok itt CPU / MEM / DISZK igényekre.

Üdv:
Angelo

Dudkin
2005-05-27, 11:16
Sziasztok!

Koszi a sok felajanlast. Orulok, hogy ennyi embernek fontos a forum lete. A gyujtest lafora utalassal fogjuk megkezdeni, azthiszem ebben az esetben postan is befizetheto lesz az osszeg azoknak akik nem rendelkeznek az utalas lehetosegevel. A tamogatok mindenkeppen kapnak egy tamogatoi jelet a nickjuk melle, es egyeb jutalommegoldasok is jarnak a fejemben.

Az emeltdijas SMS lehetoseget kizarom, nem rentabilis, aki valaha kotott ilyen szerzodest, tudja mennyit nyul le a szolgaltato.

koszi: Dudkin

moszkvicsslusszkulcs
2005-05-27, 11:28
Hi!

Természetesen én is támogatom a dolgot.

shark
2005-05-27, 11:32
Irtó sokat tanultam innen,kisdiákként az anyutol kapott zsebpénzböl énis természetesen adok! :D :D

cbruder
2005-05-27, 11:37
Szia Dudkin,

ne felejts el olyan szamlat nyitni, amelybe külföldröl is lehet atutalni !!

Tehat IBAN es SWIFT (BIC) szama is legyen !!

Kb. igy:

Dudkin Alajos

Modellforum utca 11

H-1234 Pest-Buda

Haszonelvezö Bank, Budapest

IBAN: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

SWIFT (BIC):yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

Mivel itt többnyire az E-Banking van hasznalatban (es föleg az asszony reven ingyenes) ez a formatum szükseges bankatutalasokhoz.

A postan fizetnék ca. $20-at egy atutalasert !!
Ezt a penzt is inkabb a forum javara szannam minthogy a Posta hizzon meg ezen is !!

üdv,

Charles

Tegzi
2005-05-27, 11:41
Én meggyőzhető vagyok, akkor marad a bankos, átutalásos, csekkes, befizetős... módszer :D

cbruder
2005-05-27, 12:54
Dudkin !!

Majd ha vegleg összejött a penz, azert egy kepeslapot majd küldhetnel nekünk forum-tagoknak Acapulco-bol !! :shock: :D

Dudkin
2005-05-27, 12:56
hat ennyibol meg fapadossal sem jutnek ki acapulcoig. haza usznom kene..

D

Hassan
2005-05-27, 13:03
Hi mindenki!
Szégyellem magam, sok baklövést követtem itt el (hozzászólások/felesleges hozzászólások).
Mindig hálás leszek, mert a fórum juttatott el gyerekkori álmomhoz és sok-sok új baráthoz! :)

A számlaszámot, vagy a cimet szintén várom!!!!!

pilot
2005-05-27, 13:19
Hali!
Én is beszállnék az adománygyűjtésbe , ha van számlaszám küldeném a pénzt (Dodó-val eggyütt) :lol: .

zskoszik
2005-05-27, 13:47
Utalva, remélem hétfőn ott van.

üdv

Zs

APPME
2005-05-27, 14:08
Hali!
Az ember segít ahol tud! Egyelőre megadom a saját számomat, és kérnék segítséget, variációkat a rulett, félkarú rabló, stb. holtbiztos hasznosítására.
Esetleg tudok szerezni templomi perselyt...
...estleg tudnék adni még 50 bála hereszénát...
Aki nem érti, vagy szereti a tréfát, fentieket ne olvassa el...

Már úgy kell egy sz.sz., mint egy falat kenyér...
Ha ezután is így megy, meg tudjuk venni azt a híres sakkozó kompjútert is.

:? APPME :?

Atesz
2005-05-27, 14:12
Hali!
Az ember segít ahol tud! Egyelőre megadom a saját számomat, és kérnék segítséget, variációkat a rulett, félkarú rabló, stb. holtbiztos hasznosítására.

Hasznosítási tippek:
Rulettasztal: bóléstálnak, vagy süti, ropogtatni való tárolására ideális.
Félkraú rabló: súlyokkal ideális bi vagy tricepsz erősítő.
:P

Tegzi
2005-05-27, 14:28
LEHET UTALNI

Atesz
2005-05-27, 14:29
LEHET UTALNI

Teged? miert? :twisted:
Vagy hagyjam abba mostmar? :roll:

Necro
2005-05-27, 14:31

igen, pliizzz :)

ahh...dehogy :oops: :lol:

Smash
2005-05-27, 14:36
Sziasztok!

Én is szívesen adakoznék, hisz én is egy csomó dolgot tanultam meg itt.
De, még a topic elején említette valaki az 1%os módszert...
Nem lehetne tényleg alapítani egy közhasznú, online modellklubbot?
Tagságinak elég lenne valami jelképes összeg (pl. 1000/év), viszont a begyűlt 1%okból vígan élne a fórum az idők végezetéig... a felgyűlt pénzt pedig lehetne rendezvények szervezésére költeni...
Lehet, hogy ez egy nagyon naív elképzelés, de elképzelhető, hogy megvalósítható.

Uff, én beszéltem. :D

APPME
2005-05-27, 14:43
...és én leszek a pénztáros...
Sztem várjuk meg a döntéshozó elgondolását, de Smash felvetése nagyon ésszerűnek látszik!
:? APPME :?

Dudkin
2005-05-27, 14:45
A szamlaszam megtekintheto egy szinttel feljebb. Mar erkeztek is osszegek, ami nagyon biztatonak tunik.

udv: Dudkin

mas: 1 % hoz sok sok sok ev kozhasznu mukodes szukseges, ha nem hibaznak az informacioim akkor 5 ev..

Francii
2005-05-27, 14:45
Nem javaslatokra van szükség, hanem az adott lehetőséggel kell élni... (már aki akar és tud...)

Tegzi
2005-05-27, 14:50
LEHET UTALNI

Teged? miert? :twisted:

Ha engem akarsz utalni, az megfizethetetlen lenne :)
Igen, tegye meg mindenki a magáét, már én is megtettem, ez bíztatás a többieknek.

Necro
2005-05-27, 14:51
Nem javaslatokra van szükség, hanem az adott lehetőséggel kell élni... (már aki akar és tud...)

es itt a pont :)

justbuythis!
2005-05-27, 15:26
Én(is) részemről természetesen beszállnék az "adományokba",hiszen nekem már létszükséggé vált a fórum.Még új vagyok itt,nem régóta regisztráltam,de ezen idő elég volt ahhoz,hogy megismerjek pár segítőkész arcot,és sokat is lehet tanulni(nekem még bőven van mit)az itt leírtakból.

Nem csak azért nézek fel,hogy megnézzem,hogy jött-e PÜ a hirdetéseimre,hanem hogy körbenézzek,hogy ki mit akar eladni,ki milyen problémát,hozzászólást vet fel,és ezeknek az elolvasása engem felettébb érdekel, szórakoztat.Bízom benne,hogy összehozzuk a dolgot.Most attól az összegtől nem rohanunk a kukához,ha beledobunk havonta némi pénzt a fórum megléte érdekében--->ez csak az én véleményem(úgyis horribilis összegeket ölünk bele szeretett játékszerünkbe/játékszereinkbe).

cvt01
2005-05-27, 16:44
Elkuldtem 2000 forintot, ha tobb penz jon ossze legfeljebb veszel egy nagyobb szervert ugyis megtoltjuk :)

csefacs
2005-05-27, 18:11
hali én is a mellet vagyok ,hogy dobjuk össze. ugy érzem az a750magyar forint nem vág tacsra. ha belegondolunk 2 doboz márkátlan cigi vagy 3liter benzin ára.részemröl támogatom a dolgot.

Dudkin
2005-05-27, 18:54
UDv mindenki!
a tamogatas modjarol itt bovebben.

http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=8765

Igen a 750 forint is szamit, de ez soha nem hangzott el, hogy ennyi az amit be kell fizetni. Termeszetesen a 100 forint is segitseg, az 500 is es az 5000 is. A 750 es megkozelites akkor lenne igaz, ha azt legalabb 200 ember tenne meg. En orulnek a legjobban, ha sikerulne 200 embert tamogatasra birni, mert az azt jelentene, hogy legalabb ennyi embernek fontos a forum tovabbi lete.

UDv: Dud

Anonymous
2005-05-27, 18:56
Hello!!

Én is szivesen beszállok pénzel hogy minél több idejig élvezhess a forum nyujtotta lehetőségeket és kommunikálni tudjunk!!De szerintem azért vagyunk annyian hogyha mindenki beszállna egy ezressel akkor pikk pakk meglenne az az összeg!!De az az ötlet sem rossz amit nem rég olvastam hogy legyenek az oldalon reklámok,de persze csak cash cseréjében!!Nem tudom pontosan hány tagu a forum de ha elosztjuk az a 150ezer forintot a forumozók között,szerintem akkor fejenként nem kéne olyan nagyon sokat fizetni!!!!!De aki tud jobb ötletet annak hajrá irja ide!!!!!

Csáó

dobokai
2005-05-27, 18:57
Az elöbbi szöveget én irtam csak elfelejtettem a hülye fejemmel bejelentkezni!!

Tegzi
2005-05-27, 18:59
Szerintem most már ne "ötletezzünk", hanem mindenki tegye meg a maga "tétjét", és pont.

Janika.Hu
2005-05-27, 23:48
Én utaltam 3k-t.......ennyit simán megér a dolog nekem.

cbruder
2005-05-28, 01:51
Dudkin,

remelem a fapadokhoz egy kisparnara es a hazauthoz egy kiskacsas uszogumira talan eleg lesz !! :-)

Sok sikert !!

Charles

Francii
2005-05-28, 21:43
Nagyon leült a topic, emberek...

Necro
2005-05-28, 21:45
Nagyon leült a topic, emberek...
az nem baj, hogy leult csak a penz gyuljon :)

chipichape
2005-05-28, 22:36
Én utaltam 3k-t.......ennyit simán megér a dolog nekem.

Emelem a tetet, 5k... Lassuk a lapokat :)

Chip

Janika.Hu
2005-05-28, 22:49
Emelem a tetet, 5k... Lassuk a lapokat :)

Chip

Remélem nem forintban küldted :lol:

Dudkin
2005-05-28, 22:53
Sziasztok!

Azert nem tettem nyilvanossa a befizetett osszegeket, hogy azok, akik kevesebbet tudnak hozzaadni, de megis szeretnenek, ne erezzek, hogy az altaluk felajanlott osszeg alacsony. Mivel sokan vagyunk, igy az 500 forint is szamit, es az 5000 meginkabb, de kar lenne ebbol versenyt csinalni. Mindenki adakozzon belatasa es hatarai szerint, es akkor nekem kevesbbe kell a zsebembenyulni majd a gepvasarlaskor

Koszonve az eddigi tamogatasokat:

Dudkin

chipichape
2005-05-28, 23:24
Dudkin,

Jogos es igazad van.

Bocsanat.

Chip

Peter N
2005-05-28, 23:36
Szervusz Zoltán
Én i szivesen bepótólom azt a pár svédkoronát ami szükséges a forum tartásához habár nekem kifele áll a szekerem rudja mert megkezdtem harcot a tévhitetterjesztö közbenszollások ellen és garantáltan elöbb vagy utobb kiutálnak a forumból. Szóval adj egy kontószámot és biztosan én és sokan mások átvirálunk egy összeget ami esetleg biztositja a forum további létezesét. 100 Svéd koronát(kb2500forint) vagy esetleg valanmivel többet szivesen áldozok csak add meg a megfelelö formát. 'Legegyszerübb lene boritékban elküldeni de félö hogy a forum helyett egy postás vagy vámtisztviselö annyagi helyzetét financirozná.

Dudkin
2005-05-28, 23:42
Kedves PeterN!

Nem hiszem, hogy barki a szekered rudjat kifele forgatna a forumbol, vagy aki igen annak velem gyulik meg a baja:) Azok kozt a kevesek kozt vagy, akiktol ez a forum tud mukodni, ugyanis a tudasodra es a tapasztalatodra igenis szuksegunk van a sok felinformacio kozott ami elhangzik itt. A tovabbiakban is szamitunk a jelenletedre!!!

FEntiek vonatkoznak mindenkire, aki ugy erzi, hogy a forum egy szelmalomharc... nem, nem az. Akinek fontos, a sok informaciobol ki fogja tudni valasztani azt a hozzaszolast, amelynek az alapja tudas, vagy tapasztalat.

Udv: Dudkin

A forum szamlaszama megtekintheto itt:

Peter N
2005-05-29, 00:41
Nem hiszem, hogy barki a szekered rudjat kifele forgatna a forumbolNem bárki hanem én magam, tudniillik amiota felcsaptam juhászlegénynek IA, a szamaram örökké fenéken bök a nagy busa fejével mihelyt elnézö vagyok egy csacsiságra. A napokban azt mondta hogy csacssiág ide csacsiság oda itt mi vagyunk a szamarak,és mi köztudottan makacsok vagyunk tehát a végtelenségig vitatkozunk. Ez mind rendben is lenne elfogadom a szamár és én együtmüködését de hogy boldogulunk as kis szamarakkal akik mindenképp nagy-okos szamárnak akarják feltüntetni magukat. Na de elég a viccböl és elég az állatmeséböl, a lényeg az hogy lehet hogy megöregedtem és egy kötekedös vén...r lettem de nem birom megjegyzés nélkül nélkül olvasni hogy: Csináld igy meg ugy mert valamikor valhol olvastam(egy angol vagy más szent foromon) hogy ezt valahogy igy kell csinálni. Valahol sehogy sem tudom ép ésszel felfogni hogy egy magyar forumon ha valaki kérdez vagy neadj isten egy logikus választ ad miért kell a témában abszolut laikus tömeg szövegeljen és mindenféle pseudo elmélettel maszlagolja a kérdezöt. Én egy forumtól elvárom hogy konkrét pontos vállaszt kapjak a kérdéseimre vagy semmit ha nincs a témában kompetens ember. Hogy nézne ki ha én az elektronikus a Vegyész(aki szakember e témában)válaszaira kezdenék reatromfolni hogy :igen-de de tulajdonképpen attol függ hogy mitöl függ mert én olvastam egy bantu indián honlapon hogy nem ugy van és én ösztönszerüen ismerem a nyelvüket tehát Vegyész nekem ne adja be hogy a viz H2O keveréke hisz mindakettö gáz és a viz pedig csepfolyos. A sok szöveg lényege az hogy a kérdésre amit elméletileg tudok és személyes tapasztalatom is van szivesen vállaszolok viszont a balga hozzászollásokat cinikus módon letámadom. Ezért fognak kiutálni. Egyszerü? :?:
Most néztem meg , egy modellröl feltett kérdésre 663 azaz hatszázhatvanhárman válaszoltak, eltudod képzelni hogy 663 ember kikisérletezte ezt a modellt, illetve hasznos tanácsot tudott adni?
Ne válszoljatok mert átböngészem a topicot és a 663 ból Kb 650et meGsértek mert marhaságot irtak vagy találgatásokkal szórakztak

DiamantTomi
2005-05-29, 11:18
Előbb utóbb rájön az áldozat miért támadták le :D
Engem is támadtak le és tudom hogy miért 8) szerintem jogos

Anonymous
2005-05-29, 15:04
Szerintem törölni kelle azokat a profilokat akik 3 honapja nem szoltak hozzá
Üdv:Ejah

-Bálint-
2005-05-29, 20:11
Szerintem törölni kelle azokat a profilokat akik 3 honapja nem szoltak hozzá
Üdv:Ejah

Vagy mégjobb:

Az összes olyan adok-veszek hirdetést, ami már nem aktuális, tehát elkelt, meggondolta magát, fölhasználta, mittomén..

Tehát nem elég a lezárás, mert attól még foglalja a drága helyet, törölni kell.

Nemrég, amikor Necronome és HummeRC moderátorok lettek, olyan jól letisztult az autós fórum. Az eredeti (asszem 9-10 oldal) helyett csak 3 maradt a 'nagy takarítás' után.
Rákérdeztem Necronome-nál, h mért nem törli a lejárt topikokat, és azt mondta, h sokan sírdogálnak, mert 'eltűntek a hozzászólásai'.

Kérem szépen, attól, h a nevem alatt kisebb szám fog szerepelni, nem veszik el az eddig megszerzett modellező tapasztalatom!

Tehát az efféle siránkozásokat nem kell figyelembe venni, nyugodtan lehetne törölni ezeket a topikokat, és máris sokkal kevesebb hely lenne.

üdv!

Atesz
2005-05-29, 20:46
Bár nem tudom mi a fejlesztés fő oka, de én úgy sejtem, hogy nem a tárhely a kevés.Ha csak az lenne a baj, nem kéne komplett szerver.INkább a fokozott érdeklődés jelenthet problémát szerintem.

Dudkin
2005-05-29, 21:49
Sziasztok!
Atesz latja jol, ugyan az adatbazis sem kicsi, de a problema az, hogy a megnovekedett igenyeket ezzel a forummotorral egy gep mar nem kepes ellatni. Az uj gep csak adatbazist fog kezelni.

Udv: Dud

Hassan
2005-05-29, 23:15
még egy kérdésem lenne, ha összejön az uj szerver, akkor 1uttal a grafikus felületen is akartok modositani? vagy minden marad a régi :?:

Dudkin
2005-05-30, 07:43
Szia

Leirtam mit fog csinalni az uj szerver, de ha sikerul talalni par jobb iroi venaval rendelkezo embert, aki foglalkozna a hirsite al is, akkor felfuttathatnank azt is. Jelen allapotaban csak stagnal, nekem nincs idom/energiam foglalkozni azzal is.

UDv: Dud

Hassan
2005-05-30, 12:46
ok, bocs!

valter
2005-05-30, 13:37
Jelenleg mennyinél tart egyébként az gyűjtött összeg ?

Dudkin
2005-05-30, 14:14
Szia!

Reggeli banki egyenleg megtekintesekor sajnos a remelt osszeg egeszen kis toredeke volt csak a szamlan, de a honi banki ritmust ismerve en meg remenykedem.

zskoszik
2005-05-30, 14:18
Szia!

Reggeli banki egyenleg megtekintesekor sajnos a remelt osszeg egeszen kis toredeke volt csak a szamlan, de a honi banki ritmust ismerve en meg remenykedem.

Pláne, hogy ha valaki ez "ellenséges" bankból utalt. Gondolom házon belül ott is gyorsabb.

Zs

vegyész
2005-05-30, 15:00
Szervusztok!
Aki a hét végén utalt, annak még ezután érkezik meg a pénze. Én ma reggel 8 óra 4 perckor kaptam meg a visszaigazolást, hogy elküldték. Ez a K&H. Hogy az OTP mikor kapja meg, és főleg, hogy mikor teszi a számlára...
űdv

chipichape
2005-05-30, 15:42
Sziasztok,

Nekem is ma reggel 6:37-re igazolta vissza a hetvegi utalast az OTP Hazibank. Elmeletileg a bankon beluli atutalat azzonnal jovairjak - ha jol tudom, persze.

Chip

Zaquron
2005-05-30, 16:40
Szia!

Relax Dudkin! :wink:
Épp hóvége van ha jól sejtem.
Holnapután tőlem is csörgedez egy kis pénzmag, de most még nincs miből utalni..

Üdv.
Zaquron

bogrács
2005-05-30, 17:26
Ami tőlem tellett :?

Yeti
2005-05-30, 20:01
Szia!

Udv: Dud :D Még jó, hogy reménykedsz! 2-3 hétig azért el fog tartani szerintem. Csüggedni csak utána érdemes! :lol:

Localhost
2005-05-30, 22:56
Szia Dudkin!
Nem tudom milyen Hardware-re lenne szükség,de én sztem tudnék segíteni mivel hardware-rel foglalkozom,és szívesen felajánlanék nektek egy P4-est,ha ez segít...Ha érdekelne ez,vagy bármi másban tudok a segítségetekre lenni,Írjál...
Byez
Localhost

HYPO
2005-05-31, 14:06
Üdv a sok segítőnek.

Megtettem ami tőlem telt.
Jó látni hogy ennyi segítőkész ember van.
Összehozza az embereket a fórum, és a segíteni akarás.

Csak így tovább.

Sok sikert Dudkin, remélem meg tudjuk köszönni neked a munkádat.

Jók legyetek...

Skydancer
2005-05-31, 20:16
Sziasztok!

Kicsit késön néztem be ide :oops: . Holnap rohanok az OTP-be. Ez a fórum segített, hogy egy régi álmomat megvalósítsam!!! Hónapokig olvasgattam, majd belevágtam egyedül :oops: több kevesebb sikerrel. Most már elég jól megy. Ha ez az ára, hogy tapasztalatokat gyüjtsünk-cseréljünk, kezdökkel megszerettessük ezt a hobbit, hát legyen :lol: .

Sok sikert Dudkin!

Sd

dannyboy
2005-05-31, 22:53
Amint lesz fizu, én is hozzájárulok természetesen!

Csak a főnököm igazi "vállalkozó", ú.h. a fizu össze-vissza szokott lenni :(

chipichape
2005-06-01, 07:23
Dudkin,

Hol jarunk? Igazan tajekoztathatnad a nagyerdemut az osszegyult osszegrol, mondjuk 2-3 naponta.

Igy lehetne latni, hogy mennyi hianyzik es esetleg volna aki meg egy kicsit bedobna a kozosbe, ha szukseg van ra...

Chip

Phonetic
2005-06-01, 08:23
T. Fórumtársak!
Nagyszerű, hogy így igyekszünk összelapátolni a hiányzó összeget, de ha jól látom egy picivel feljebb már felajánlott Localhost kolléga egy gépet a célra, mégse látom a fórumban, hogy bárkit is érdekelne... Félre ne értsétek, nem bántó szándékkal szólok, hiszen én is szeretném, ha a fórum jól és biztosan működhetne!
Üdv: P.

Yeti
2005-06-01, 08:35
T. Fórumtársak!
Nagyszerű, hogy így igyekszünk összelapátolni a hiányzó összeget, de ha jól látom egy picivel feljebb már felajánlott Localhost kolléga egy gépet a célra, mégse látom a fórumban, hogy bárkit is érdekelne... Félre ne értsétek, nem bántó szándékkal szólok, hiszen én is szeretném, ha a fórum jól és biztosan működhetne!
Üdv: P. :idea: Lehet, hogy privátban intézik. A fejlesztésben kizárólag Dudkin az illetékes, ezért nem reagáltak rá a többiek.

Zlin
2005-06-01, 08:40
8) Hali! 8)

Amint lesz fizu, én is hozzájárulok természetesen!

Nálam szintén ez a helyzet....Amint lesz "zseton", megy az utalás :wink:

Dudkin
2005-06-01, 10:00
Sziasztok!

A gyujtes jelenlegi allasa szerint icipicivel tulhaladtuk a felet az osszeszedni kivant summanak.

Eddig osszesen 26 ember tamogatta penzzel a kezdemenyezeset.

Valoszinusithetoen a tobbi forumozohoz nem is jutott el a keres, igy ha leporog az MMBK s banner, ott fog kellenem meghirdetni a gyujtest.

mas: hw felajanlasok, koszonjuk oket, altalaban a tecnikai egyeztetes soran kiderul, hogy alatta vannak az eszkozjellemzok a kivant szintnek. Olyan targybeli ajanlatokat tudunk felhasznalni, amely uj/garancialis termek, es belefer az amugy igen magasra helyezett specifikacioba.

zskoszik
2005-06-01, 10:12
Sziasztok!

Sajnos úgy látszik Dudkinnak nem kell túl sok embernek "köszönő oklevelet" gyártania. Én mégis abban bízok, hogy a 3057 regisztrált usernek legalább a 3%-a minimum egy standard szervó árát nem fogja sajnálni a fórumtól.

Hajrá fórumozók hajrá, legyen meg legalább a 3%.

köszi

üdv

Zs

Francii
2005-06-01, 10:16

Ez számomra kissé elkeserítő...
Nem a fele összeg a gáz, hanem a 26(!) ember! Jó lenne ha magatokba tekintenétek! Több mint háromezren vagyunk...

jomunkasember
2005-06-01, 11:33

Nem a fele összeg a gáz, hanem a 26(!) ember! Jó lenne ha magatokba tekintenétek! Több mint háromezren vagyunk...

27.

az a baj, hogy teljesen észrevehetetlen a kezdeményezés.

Én is csak akkor vettem észre, mikor végső unalmambna letekertem az aljára... :oops:

cbruder
2005-06-01, 12:54
Szia Francii,

ez jo volt !! "...tekintsenek magukba....." Mi a fenenek ??

A sötetben ugy sem latsz semmit.............:-(
Aki meg idetartozonak erzi magat, annak meg nem kell lampas.......

Na mindegy !! Meg csak egy hete sincs hogy megjelent a felhivas, ugyhogy meg ne adjuk fel a remenyt !!

Poki
2005-06-01, 13:44
Sziasztok.
Szerintem össze fog jönni.
Még most esedékesek a fizetések.

28

Poki

Skydancer
2005-06-01, 13:52
29.

Most jövök az OTP-böl.

Üdv

Sd

Tegzi
2005-06-01, 14:00

27.

az a baj, hogy teljesen észrevehetetlen a kezdeményezés.

Én is csak akkor vettem észre, mikor végső unalmambna letekertem az aljára... :oops:

Igen, tényleg eléggé "el van dugva". Egy picit jobban be lehetne itt a fórumon reklámozni, annyi nem elég, hogy "illik benézni ide". Kicsit lehetne figyelemfelkeltőbb is a cím.
Egyébként én is azt mondom, hogy még várjunk legalább egy-két hetet, még most fognak az emberkék fizetést kapni, és reméljük, hogy jut majd egy kevés a fóromra is belőle. Utána majd le lehet vonni a konzekvenciát.

Szab
2005-06-01, 16:29
Éppenpont 3059 tagja van pillanatnyilag a fórumnak. Ha csak a fele ad, és csak mondjuk 100 Ft-ot fejenként, akkor máris megvan a kívánt összeg. A 100 Ft valóban alacsony összeg és csak 50%-os a részvétel ha csak kb. 1500-an adakoznak. Arra gondolnék, hogy talán tényleg megér másoknak is, akár többet is. Én ezek figyelembevételével utaltam. Nem túl sokat, mert az ingyenélők pont abból élnek, ha valaki nagylelkű, de nem is túl keveset, hogy ne aprózódjon el a dolog. Talán ha (majdnem)mindenki így gondolja majd, akkor szépen összejön a pénz.

Tegyük fel, hogy átlagosan mindenki ad 500 Ft-ot, máris csak 300 adakozó kell, hogy összejöjjön a kívánt summa. A 300 ember a jelenleg regisztráltaknak csak a 10%-a!!!

Ennél remélem többen érzik úgy, hogy tenniük is kell valamit azért, hogy legyen jó fórum. Lelkiismereti okokból például azoknak erősen javallott az adakozás, akik itt adtak el valamit, a fórum segítségével. Elég végignézni az adokveszek rész topic-nyitó felhasználóit. Vannak bőven!

Tényleg nagyon sokszor hal el az SQL motor az adatbázis alatt mostanában, tehát a "szükség nagy úr": Kell az új szerver a fórum alá! Nekem jó érzés volt egy picit úgymond "meghálálni" a lehetőséget, hogy annyi sok hasznos információt szerezhettem a fórumon keresztül.

Aki nem tette meg idáig, most kapja elő gyorsan melegében a banki alkalmazást, telebankot, akármit, és tegyen hozzá valamit, belátása szerint!

Tegzi
2005-06-01, 16:37
Éppenpont 3059 tagja van pillanatnyilag a fórumnak. Ha csak a fele ad, és csak mondjuk 100 Ft-ot fejenként, akkor máris megvan a kívánt összeg. A 100 Ft valóban alacsony összeg és csak 50%-os a részvétel ha csak kb. 1500-an adakoznak. Arra gondolnék, hogy talán tényleg megér másoknak is, akár többet is. Én ezek figyelembevételével utaltam. Nem túl sokat, mert az ingyenélők pont abból élnek, ha valaki nagylelkű, de nem is túl keveset, hogy ne aprózódjon el a dolog. Talán ha (majdnem)mindenki így gondolja majd, akkor szépen összejön a pénz.

Tegyük fel, hogy átlagosan mindenki ad 500 Ft-ot, máris csak 300 adakozó kell, hogy összejöjjön a kívánt summa. A 300 ember a jelenleg regisztráltaknak csak a 10%-a!!!

Ennél remélem többen érzik úgy, hogy tenniük is kell valamit azért, hogy legyen jó fórum. Lelkiismereti okokból például azoknak erősen javallott az adakozás, akik itt adtak el valamit, a fórum segítségével. Elég végignézni az adokveszek rész topic-nyitó felhasználóit. Vannak bőven!

Tényleg nagyon sokszor hal el az SQL motor az adatbázis alatt mostanában, tehát a "szükség nagy úr": Kell az új szerver a fórum alá! Nekem jó érzés volt egy picit úgymond "meghálálni" a lehetőséget, hogy annyi sok hasznos információt szerezhettem a fórumon keresztül.

Aki nem tette meg idáig, most kapja elő gyorsan melegében a banki alkalmazást, telebankot, akármit, és tegyen hozzá valamit, belátása szerint!

Lehet, hogy logikusan hangzik, amit írsz, de mégsem az. Hiába van 3059 regisztrált tag, azok száma, akik rendszeresen használják, nem több mint 100-150. Ha figyeled a fórumot, és sokat olvasol, akkor erre te is rá fogsz jönni. Továbbá nem akarok "ünneprontó lenni", meg lehet, hogy enyhe pesszimizmusra vall, de szerintem jó ha 60-70 ember fog "adakozni" e nemes célra.
Nem kell már sokat várni, max 1,-1,5 hét, és utána már lehet biztosabbat mondani, de a fentebbi az én véleményem, ami eléggé empirikus is, nemcsak "hasból" mondtam.

Zaquron
2005-06-01, 16:51
Ne értsetek félre, de szerintem 6 nap alatt összelapátolni a felét már szép teljesítmény, azt is figyelembe véve hogy sokaknak (köztük nekem is) hónap végén nincs miből adni.
Szerintem ahogy megérkeznek a fizetések gyorsan nőni fog az adakozókedv.
Az enyém is most jött meg ;)

Üdv
Zaquron

k2iller42
2005-06-01, 17:04
Az enyém is most jött meg
:D :D :D :D :D :D :D
Hát igen vannak későn érő típusok! :D

Tehát interneten nem lehet pénzt átutalni? Mert próbálkozom de nem megy ha nem jön össze akkor holnap megyek a bankba!

K2

Zaquron
2005-06-01, 17:11
...
:D :D :D :D :D :D :D
Hát igen vannak későn érő típusok! :D
...

Ja! És vannak olyan zárlatos, mindent félreértelmezős típusok is.
:P :P :P :P :P :P

:lol:

Üdv
Fodor László
(aka Zaquron)

k2iller42
2005-06-01, 17:20
Bocsika de ezt nem bírtam kihagyni! Ja neten nem bírtam pénzt átutalni ugyhogy holnap go to the bank!
Zaquron! elnézést ha megbántottalak!

K2iller42

Zaquron
2005-06-01, 17:34
...
Zaquron! elnézést ha megbántottalak!
...

hold the sweat m8 8)
Nem olyan könnyen megy az ;)

Localhost
2005-06-01, 18:05
Most utaltam,én drukkolok,hogy összejöjjön az összeg,Dudkin,ha esetleg tudok vmi alkatrésszel hozzájárulni a géphez(HDD,VGA kártya,stb),csak bátran szólj...Természetesen 0Km-es garis cuccokról beszélek...

HummeRC
2005-06-01, 18:15
Sorry, nálam tizedike körül lesz fizu, addig nem tudok nélkülözni néhány ezrest. (nem volt betervezve) 100-200 hufnak meg szerintem nincs értelme, mivel a regisztrált fórumozók legalább 90%-a nem fogja megegerőltetni magát, ergo kevés lenne. :roll:

Yeti
2005-06-01, 19:29
Elnézést, hogy feladatokat osztogatok, de szerintem remekül megférne a repnap banner jobbján egy gyűjtés banner. :oops:

Apuka
2005-06-01, 23:11
Hi ! Én csak 2 hete olvasgatom ezt a forumot , de mareggel én is feladtam egy utalást !

De én sem tudtam a problémáról és a gyüjtésről míg be nem írtam az eggyik topicba a ledobálós problémámat és egy kedves kolléga felnem hívta a figyelmem a gyüjtésre !

Szerintem 1-1,5 hét még biztos kell a sikerig !

Ötlet : mindenki írjon be egy felhívást abba a topicba amit a leggyakrabban olvas !

Omega
2005-06-02, 00:08
Hello

Bocs Dudkin, De csak most olvasom, Holnap utalok.

Szab
2005-06-02, 07:28
Elnézést, hogy feladatokat osztogatok, de szerintem remekül megférne a repnap banner jobbján egy gyűjtés banner. :oops:Pontosan oda került! Tegnap kreáltam, ma Dudkin mester oda is helyezte. Mostmár csak a csillagok állásán múlik a dolog... :D :D

Atti
2005-06-02, 08:03
Sziasztok!

Ma reggel láttam csak a bannert.

Este csatlakozom én is a támogatókhoz.

bgyenes
2005-06-02, 08:09
A napok óta tartó szenvedést követően láttam meg ma reggel a gyűjtés bannert. Korrekt dolognak tartom, gondolkodás nélkül adakoztam. e-Bank rulez :) Valszeg velem együtt már 30 felett járunk! Ja és ez nem az állam kasszájába megy, láthatóan visszaforgatják nekünk --> mindjárt más az adakozási kedvem :)))

takacsj
2005-06-02, 08:12
Huh, csak véletlenül vettem észre a topicot!
Mindenesetre leróttam az ildomos összeget. Remélem összejön a szerver, mert komoly elvonási tüneteim vannak mikor nem műxik a fórum!

Dodó
2005-06-02, 08:36
A nevemben és "pliot" nevében is ment... :lol:
Jó a banner.... :lol:

mabor
2005-06-02, 08:36
Természetesen beszállok én is!
Mivel útálok mindenféle banki műveletet, a " Mátyásföldi Juniálison "
kp. fizetek 1500 ft ot. Az kitelik még a " nyögdíjból "is.

Csak legyen ott valaki, aki átveszi.....

Szab
2005-06-02, 09:11
Jó a banner.... :lol:Köszi! :)

bgyenes
2005-06-02, 09:40
Néha Dudkin írhatna egy részeredményt. Persze nem óránként gondoltam :)

Sonek
2005-06-02, 09:45
Reszemrol is ment egy kis zseton. Remelem meglesz a szukseges osszeg! :)

Aron1
2005-06-02, 10:15
Csá!

Én is hozzájárultam egy 5 rugóval.

Anonymous
2005-06-02, 10:26
Szia Zoli

Természetesen rám is számithatsz, 5000.- ?
De miért nem csinálod pl. sms- alapúra vagy havidijasra.
Így a sok 'értelmetlen' beleirkálót is elkerüljük.

Regisztrál! utal, vagy befizet, vagy sms, pl. havi 1000.- az kibirható 'nekem' :shock:
De az ár legyen a Te eldöntésed.

Egy ötlet volt a pénzt eljuttatom Nektek. Matyiföldön odaadom szombaton.

De a Fórum megmaradjon ha kérhetlek :wink:

cbruder
2005-06-02, 11:44
Sziasztok,

talan ez egy picit serkenti majd az adakozasi vagyat :

Lehetne pldl. az "adakozok" között nyeremenyeket is kisorsolni:

1. dij = Ismerd meg a balsafat !!
2 hetes körut a balsafak hazajaban Delamerikaban

2. dij = 2 hetes nyaralas a Rivieran, 2 före

3. dij = 2 hetes nyaralas a Balatonon, 2 före

4. dij = 1 hetes nyaralas Balkoniaban (a nyertes kap meg egy negert is aki majd legyezi)

5. dij = a nyertes megkapja az idei szezonban lezuhant törött gepek egyiket, Szabadon valaszthat közülük.

6. dij = egy hetes munkatabor a Matyasföldi repteren, 2 före

7. - 10. dij egyeves ingyenes Forum.RCModell tagsag !!

es meg sorolhatnam ha ez sem lenne eleg !!!

Dudkin !!

Csak figyeld meg, mindjart özönleni kezd a penz !! :-)

cbruder

Dodó
2005-06-02, 11:57
Tényleg jó lenne némi részeredmény!
Nem összegre gondoltam, hanem az adakozók számára.. :shock:

cbruder
2005-06-02, 12:01
Hüüüüü Dodo !!!!

Mar a ket kezeden sem tudnad megszamolni öket !!!

Allitolag mar több mint 30-an fizettek !!!!!

Egyebkent ez az adakozas levonhato az adobol ???? :shock:

Sys-Ak
2005-06-02, 12:06
Szevasztok tisztelt modellező társak!
Én is most vettem csak észre, hogy itt anyagi gondok vannak, nem szoktam mindent végignézni a fórumban. A banner ilyen szempontból NAGYON hatásos. A mátyásföldi repülőnapról is ilyen módon értesültem, úgyhogy támogatnám a fontosabb dolgok ilyen reklámozását. Nagyon szeretnék eljutni szombaton matyiföldre, megismerkedni veletek, jót repülni :wink: és természetesen leróni amit megkövetel a fórum fenntartása.
Szeretném javasolni, hogy mindenki olvassa el visszamenőleg, hogy épp mihez is szól hozzá.... (kinek nem inge ne vegye magára)

Tisztelettel: Sys-Ak

Dodó
2005-06-02, 12:48
cbruder :
Hüüüüü Dodo !!!!

Mar a ket kezeden sem tudnad megszamolni öket !!!

Allitolag mar több mint 30-an fizettek !!!!!

Ketten a fiammal ( pilot ) akár 42-ig is el tudunk számolni..... :lol: :lol:

k2iller42
2005-06-02, 13:30
akkor ha jól számolom én vagyok a 33! Ha nem akkor meg mind1! én is beszálltam!

Ménesi Márton K2iller42

Sys-Ak
2005-06-02, 13:33
Én spec 12287-ig tudok elszámolni a két kezemmel, de mivel most vettem észre ezt a topicot, ezért még nem tudtam gyarapítani az adakozók számát. Majd Dudkin elmondja hogy hányan adtak, szerintem mostanában fog beindulni az adakozás a banner miatt. Ja és mi értelme van ennek a szófosásnak? Tényleg nem sokan adtak eddig, de valószínüleg azért, mert nem tudtak róla.

Atesz
2005-06-02, 13:37
Én spec 12287-ig tudok elszámolni a két kezemmel,
És azt hogy?Én max 2047-ig.Ha jól számoltam :P

DiamantTomi
2005-06-02, 14:51
Hány kezetek van tulajdonképpen? :lol:

szayerg
2005-06-02, 15:27
Hali!

Nekem is feltűnt...
De én csak akkor tudok egy keveset adni, ha az a retkes biztosító végre kifizette a totálkáros cangámat, meg a telefonom...lévén, hogy még tanuló vagyok :(
De szerintem késöbb is a fórum hasznára fog válni az a kevéske segítség...

Én totál hülye vagyok ilyenekben ezért volna egy kérdésem: Ha nincs bankszámlám akkor csekken is be lehet ezt fizetni ugye?

Anonymous
2005-06-02, 15:38
Ha nincs bankszámlám akkor csekken is be lehet ezt fizetni ugye?

Nekem sincs bankszámlám...Én bementem a Dunakeszi Auchan-ban az OTP-be, és megadtam a bankszámlaszámot amire be szeretnék fizetni ( Jelen esetben a Dudkinét ) és befizettem rá az összeget kp-ben...

szayerg
2005-06-02, 15:43
Köszi, bankot még találok is...
Nekem a másik nagy őrületem a kerékpár, és amíg, az nincs egy darabban addig a modellezéssel is "állok", de nyár végére biztos kerítek valamennyit :!:
Nagyon tetszik ez a fórum, és elég sokat pofáztam is benne... :lol:

Anonymous
2005-06-02, 21:09
HI.

Nekem így a 11. oldalra érve kicsit kusza lett a téma!!!
Lécci valaki,RÖVIDEN,TÖMÖREN válaszoljon,v. írja le:
Mi az alapvető probléma???
Mi a megfejtés???
Hogy és mi módon tudnék segíteni???
A mellébeszédtől kíméljetek CSAK A LÉNYEGET!!!!!!!!
NEM CSEVEGNI AKAROK A PROBLÉMÁRÓL,HANEM MEGOLDANI AZT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Remélem ezzel más is így van................

Üdv:NOIC.................................. :D :D :D :D :D

NOIC1
2005-06-02, 21:12
Sorry az előbb nem regisztráltam!!!

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Üdv:NOIC.........................................

Francii
2005-06-02, 21:17
HI.

Nekem így a 11. oldalra érve kicsit kusza lett a téma!!!
Lécci valaki,RÖVIDEN,TÖMÖREN válaszoljon,v. írja le:
Mi az alapvető probléma???
Mi a megfejtés???
Hogy és mi módon tudnék segíteni???
A mellébeszédtől kíméljetek CSAK A LÉNYEGET!!!!!!!!
NEM CSEVEGNI AKAROK A PROBLÉMÁRÓL,HANEM MEGOLDANI AZT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Remélem ezzel más is így van................

Üdv:NOIC.................................. :D :D :D :D :D

Sokan vagyunk, nem bírja a vas (hardwer) a terhelést. Új szervert kell venni, ha tovább akarjuk eme remek fórumot használni. Kinek-kinek a lelkiismeretére és a pénztárcájára van bízva, hogy mennyivel tud ehhez hozzájárulni.

bgyenes
2005-06-03, 07:40
Remélem jól áll a dolog!

Esténként a sok SQL error rémisztően hat rám, mert napközben is ilyeneket látok a munkahelyemen... :) Deadlock, SQL belassulás, transaction error, nem folytatom...

Omega
2005-06-03, 13:06
Hello

Amit tudtam megtettem :oops:

Stomi
2005-06-03, 14:02
Még soha nem voltunk ilyen közel a végéhez, sem időben sem pedig
összegben. :)

Csatlakozva Bgyenes és Dodó társunkhoz én is szívesen látnék egy
részeredményt.

picipocc
2005-06-03, 16:05
Sziasztok!

Csak most olvastam ,hogy mi a pálya!
6 leendő modellező x 500-al = 3000 ft-al benne vagyok! :D
Vagy bemegyek holnap reggel valami multiba vonattal ,vagy hétfőn reggel megy az utalás!

Üdv mindenkinek a Picipocc

GliderAR
2005-06-03, 17:14
Támogatás a lehetőségeimhez mérve úton.

Kicsik vezeklésként is amiért új topicot nyitottam, ahelyett, hogy egy sorral lejjebb végigolvatam volna ezzt a topicot.

AlfaRomeo

Pippi
2005-06-03, 19:15
Sziasztok!

Na én is hozzájárultam. Remélem odaér.
Gyakorlatilag itt, a fórumot olvasgatva tanulok modellezni már majdnem két éve. Más modellezővel személyesen mégy egyszer sem beszéltem, de már meg tudtam tanítani repülni az álmenyezet lapokat.

Atesz
2005-06-03, 21:22
Csak nekem van az, hogy nem látom az új hozzászólásokat, illetve egy délutáni állapotot látok rendszeresen?Az előbb is egyszer jó volt, írtam egy hozzászólást, aztán a topic is eltűnt amibe írtam.

Localhost
2005-06-03, 21:56
nem ülsz proxy mögött?

giraffe
2005-06-03, 23:14
Hol az a számlaszám!!! Én beszállok mert teccik a fórum!

De erQsen támogatom a Virtuális Egyesületi Tagságot is!!!!

Más esélyem úgy sincs repülös egyesületi tagnak lenni, mert a környéken nincs ilyesmi!!!

Üdv! Szóltam!

SYL
2005-06-03, 23:42
Hol az a számlaszám!!! Én beszállok mert teccik a fórum!

De erQsen támogatom a Virtuális Egyesületi Tagságot is!!!!

Más esélyem úgy sincs repülös egyesületi tagnak lenni, mert a környéken nincs ilyesmi!!!

Üdv! Szóltam!
Egy topiccal feljebb :? Nem vetted észre?

Atesz
2005-06-04, 00:07
nem ülsz proxy mögött?
De időközben, rájöttem, hogy a szolgáltatóm vagy a gépem viccelt meg.Bár csak először csak ennél az oldalnál tűnt fel.

chipichape
2005-06-05, 18:36
Dudkin,

Reszeredmenyt kerunk, ha lehet....

Chip

takacsj
2005-06-05, 21:09
Csatlakozom az előttem szólóhoz.
Ha csak némi "aprópénz" kell az új szerverhez, szólj!
Én szivesen küldök még, mert elég idegesítő a sok hibajelzés.
Tudod, az elvonási tünetek...

Smash
2005-06-05, 21:14
Hello!

Nah végre Én is rávettem Anyukámat, hogy menjen el az OTPbe...
:D

Hajrá! Hogy áll az egyenleg?

Dudkin
2005-06-05, 21:40
Sziasztok!

Bocsi a par napos eltunesert, de a hetvegi MMBK rendezvennyel voltunk elfoglalva. Tehat: ~65 tamogatonal tartunk es olyan 150k forint magassagaban. A szerver aranak eloiranyzata 195+afa koruli osszeg, Minel tobb penz jon ossze, annal magasabbra tudjuk tenni a tech.spec. lecet. A hostingra kaptam egy jonak tuno ajanlatot, megprobalok meg belole alkudni, es meglatjuk, de a befolyo osszeg ha tobb mint a szerver ara, azt beleforgatom ertelemszeruen a hostingdijba. Az eddigi tamogatoknak koszonom a hozzajarulasokat, es orulok, hogy hetvegen ennyien kerestek meg szemelyesen, es biztositottak rola, hogy erdemes csinalnom a forumot.

udv: Dud

lag
2005-06-05, 22:50
Dud

-Ugye nem kiskerben veszed a szervert?
-Brand vagy összerakott?

Ha technikai segítségre van szükség, vagy a beszerzésben kell egy kis hátszél, szólj bátran. Igyekszem mindent elkövetni.

Üdv Lag

Dudkin
2005-06-05, 22:56
Szia!

Ertelemszeruen nem kiskerben. Brand ennyibol nem lehet te is tudod, ha a szakmaban dolgozol. soho eszkozokbol egy eros pc vas, es ha eleg love jon ossze akkor nem asus lap lesz benne hanem intel/supermicro.

Dud

lag
2005-06-05, 23:09
IBM-eket láttam jó áron.
Dobok e-mailt
Üdv Lag

cbruder
2005-06-05, 23:50
Dudkin,

ha egy honappal ezelött indult volna ez a gyüjtögetes.....akkor dobtam ki eppen egy SUN szervert !! :-( Client vett egy ujat, a regit meg nem tudtam elajandekozni sem a system-software miatt (Solaris....$$$$ !!)

Pedig a Linux is ragyogoan megy rajta !!

Atesz
2005-06-05, 23:56
cbruder: legközelebb,mielőtt ilyet tennél, szólj bátran!!!minden ilyen érdekel :P

cbruder
2005-06-05, 23:59
el is jössz erte ??

Most lesznek a banknal ahova bedolgozok, sytem cserek, Ugy szeptemberre lesz egy par megint

cbruder
2005-06-06, 00:01
OK, majd beszolok ha aktualis lesz.

Atesz
2005-06-06, 00:04
Állom a postát,bár ha sok van, szervezek egy utat is akár.Mondjuk szeptemberben kezdődik a félév....

jerry
2005-06-07, 11:37
Szasztok!

Kb egy éve láttam egy videót egy modellreptetésről, ami nagyon megtetszett.
Elhatároztam hogy én is akarok ilyet.
Találtam is modellboltot, meg egy tapasztalt modellezőt(sajnos angliában)
Hát a modellboltban elvették a kedvemet a dologtól, mondván soksok pénz, idő, energia a modellezés.
Aztán egyszer csak rátaláltam erre a fórumra.
Hetekig olvasgattam, infót gyűjtöttem, eldöntöttem melyik kategória érdekel.
Aztán megvettem első gépemet.
Az oldalon minden kérdésemre választ kaptam, összeraktam a cuccot, és azóta ha van időm repítgetem a kis gépem, egyelőre egyedül, mert a társ visszarepült englishbe.
Mindenkinek köszönöm a segítséget!

Nekem személy szerint nagyon hiányozna ez a fórum, ezért beszálltam a támogatásba.

remélem sokan éreznek még így

dannyboy
2005-06-07, 14:55
Jött a fizu, hát beszálltam én is.

Atesz
2005-06-07, 16:25
Jött a sulitól egy kis lóvé, úgyhogy én sem voltam rest megtenni, amit meg tudtam tenni :P

xtr
2005-06-08, 08:02
csatlakoztam én is az adományozók népes (és lelkes) táborához! :)

chipichape
2005-06-08, 12:38
Dudkin,

Motivacios szempontbol szerintem hasznos volna valamilyen tamogatoi cimeket osztogatni a befizetett penzosszeg alapjan

pl.:

bronz <1000Ft
ezust 1000Ft-5000Ft
arany 5000Ft-10000Ft
gyemant >10000Ft

fokozat.

A titulust fel is lehetne tuntetni pl. az avatarnal.

A modellezok nagy jatekos gyerekek (legalabbis en az vagyok), az ilyesfalyta vetelkedes meg hasznos lenne a bankszamlanak. Nekem biztos hizna a majam, ha az avatarom mellet lathatnam a gyemant fokozatot :roll: :roll: :oops:

A meg tiszta ciki lenne, ha valami "nagydumas" neve mellet nem lenne semmilyen tamogatoi fokozat...ami szinten egy motivacios faktor

A fenti osszegek pedig (osszevetve a modellezesre koltott penzekkel) kicsit sem tulzoak...

Mi a velemenyed?

Chip

Omega
2005-06-08, 12:49
Hello

Chipichape

Bocs, hogy belepofazok, de.....

Nem lenne okos dolog, ha barmibol is kiderulne, ki mennyi penzel tamogatta a Forumot. Eleg ha azt Dudkin tudja.

Gondolj bele. Nem egyforma eselyel indulna itt mindenki.
Vannak tanulok, nyugdijasok es olyanok, akik epp kiszoritjak a hobbyt a keretbol.
Valakitol 1000ft tobbet jelent mint mastol 10000ft.

Elhibazott dontes lenne kozzetenni ki mennyivel tamogatott, ha mar tamogatasrol es fokent onkentes dologrol van szo.
Bar Dudkin dont.

Nekem biztos hizna a majam, ha az avatarom mellet lathatnam a gyemant fokozatot

Orulok, hogy mododban allna kiharcolni a gyemant fokozatot.
Kivanom , hogy kapd is meg, de ne a befizetett 10000ft-odert :!:

Tegzi
2005-06-08, 13:15
Csatlakozom az elöttem szólóhoz.

Ezt már egyszer felvetették, pont itt, csak pár oldallal korábban. Nincs szükség olyan intézkedésre, amely bomlasztaná a fórumot. Ez teljesen hülyeség. Ha arra vagy kíváncsi, hogy ki mennyit adott a fórumba, akkor kérdezd meg töle személyesen, vagy ha azt akarod "terjeszteni", hogy te mennyit adtál bele a közösbe, akkor írd ide, és dagadhat a májad.

U.i.: inkább abban kellene kiugrani az "átlagból", hogy ki mennyit tesz hozzá szellemileg a fórumhoz, mint pl.: kezdök segítése, tapasztalatok másokkal való megosztása,.....

chipichape
2005-06-08, 13:17
Omega,

Bocs, de nem ertek egyet. Ha jol gondolom, Dudkinnak sem adjak a szervert olcsobban csak mert esetleg kevesebbje van mint xyz multicegnek.

Az emlitett osszegek kb. egy szervo aranak felelnek meg, es egy egyebkent igen koltseges hobbirol beszelunk, ugyhogy nem hiszem, hogy ez az osszeg vinne csodbe csaladokat, stb...

Ez a forum igenis egy szolgaltatas, aminek koltsegei vannak. Ez a koltseg resze kene, hogy legyen a modellezes koltsegeinek, ugyanugy mint egy szervo, radio, stb...

Ha jotekonykodasbol gyujtunk, akkor mindenki annyit fog adni, amennyit ugy erez (altalaban alulrol kozelitve), de mondjuk egy uj szervo megvasarlasat a legtobben mar nem fogjak elhalasztani, hogy ahelyett ide adjak a penzt.

Raadasul a vilag (sajnos) ugy mukodik, hogy az emberek azert hajlandoak fizetni amiert "muszaly" vagy "latszatja van" - azt hiszem errol Dudkin tudna meselni, azutan hogy a 3000 akarhany regisztralt tagbol eddig max. 40-en jarultak hozza az ugyhoz, a legtobben pedig csak lapulnak.

Persze ez csak az en velemenyem...

Chip

chipichape
2005-06-08, 13:18
Tegzi,

Mint fent, nem hiszem, hogy Dudkin szervert tudna venni a "szellemi hozzajarulasokbol"..

Persze lehet, hogy igen, ez esetben elnezest :wink:

Chip

Tegzi
2005-06-08, 14:00
Tegzi,

Mint fent, nem hiszem, hogy Dudkin szervert tudna venni a "szellemi hozzajarulasokbol"..

Persze lehet, hogy igen, ez esetben elnezest :wink:

Chip

Ez biztos, ezért van a gyüjtés. De a te 10.000 HUF-od az egy egyszeri hozzájárulás, ami meg a hosszú távú müködéshez kevés. Ha néhányan nem irogatnak "nap mint nap", amiböl lehet tanulni, akkor senki sem fogja használni a fórumot. A gyüjtéssel semmi bajom nincsen, de számomra 100x többet ér néhány hasznos tapasztalat, mint egyszer 10.000 HUF, egy kezdö számára pedig a fórum aranyat ér, pontosan a szellemi termékek miatt.
Abban igazad van, hogy nem olcsó hobbyról van szó, de mutass egy hobbyt ami olcsó...
Viszont tudnék neked mutatni itt a fórumon is nem egy embert, akik örülnek, hogy egy 50.000 HUF értékü autót össze tudtak pakolni, ami mint tudjuk "nem pénz" ebben a "szakmában". Talán tölük nem kellene elvárni, hogy 10.000-t áldozzanak.
Meg egyébként is, a rongyrázásból személy szerint is elegem van, ez "Balkáni betegség", "Gyözike 2 Reality Show".....

Csak egy idézetet engedj meg nekem ennek analógiájára: "Az emberi nagyságot nem centikben mérik".

Tegzi
2005-06-08, 14:02
Még egy valami, amit utólag olvastam csak a hozzászólásodba.
MÁR több mint 70-en hozzájárultak a gyüjtéshez, és nem 40-en.
Persze lehetne több is, de azért nagy különbség...

Zlin
2005-06-08, 14:09
Helló!

Ha jotekonykodasbol gyujtunk, akkor mindenki annyit fog adni, amennyit ugy erez (altalaban alulrol kozelitve), de mondjuk egy uj szervo megvasarlasat a legtobben mar nem fogjak elhalasztani

Nos...Én igenis elhalasztottam a szervó vásárlást!!!
Ahogy tehettem egyből befizettem a hozzájárulásom, ami tőlem tellett!!
Azért, mert nem mindenki teszi közzé egyből, hogy befizetett, az nem azt jelenti, hogy "lapít"....
Azért, mert Én nem tudok 10.000Ft-ot befizetni, nem érzem semmivel sem hitványabbnak magam...
Úgyhogy meghagyom neked a "Gyémánt" fokozatot!!!

Omega
2005-06-08, 14:15
Hello

Hala Dudkinnak ez a Forum egyszer utjara indult, de nem hiszem, hogy barminemu haszonszerzes motivalta volna a gazdat.

Most evek multan kinotte magat a technika, ezert Dudkin kert.
Akinek fule volt hallotta, es megtette amit tudott.
Nem hiszem, hogy aki barminemu segitseget is tudott nyujtani, az elvarna a "gloriat" a feje fole. Ha igen, akkor az mar nem segitseg.

Es barmilyen hihetetlen szamodra, igenis vannak olyan emberek, akik egy szervo megvetele miatt is varnak a kovetkezo, vagy megtovabbi fizetesig, de a forumtamogatashoz hozzajarultak.

Ha valaki mar segitett, akkor ne "dongesse" a mellet, hogy segitett.

En semmit nem varok cserebe, csak annyit, hogy a kozel, s tavoli jovoben is olvashassam a Forumot.

Viszont vannak itt sokan, akik az Adok-Veszek rovatbol boven profitalnak, ok is beszalhatnak a Forum sponzoralasaba.
Sooot , annak sem lennek ellenere, ha a hirdetes szekcio fizetos lenne.
Mondjuk befizetett 1000ft elleneben hirdethet 4-et 5-ot, persze esszeru ertekhatar felett.

Azért, mert Én nem tudok 10.000Ft-ot befizetni, nem érzem semmivel sem hitványabbnak magam

Es nem is kell. Miert kellene?
Nem mindegy, ki mennyibol ad mennyit.

De halljuk, olvassuk Dudkint.
Kivancsian varom az allaspontjat

HYPO
2005-06-08, 14:52
Hi.

Ez a fokozat, rang, dolog amit a befizetett pénzért adnak nagyon nem tetszik. Én nem ezért csináltam.
Olvasom itt a hozzászólásokat, és látom hogy valaki az iskolától kapott pénzből ad a fórum számítógépere.
Na ez itt a lényeg. :taps:

chipichape
2005-06-08, 14:52
Ok, meggyoztetek. Hulyeseg volt reszemrol felvetni a dolgot, szegyellem magam erte, megyek a sarokba, mea maxima culpa egy hulye kapitalista vagyok...

70/3000 :?

Chip

Yeti
2005-06-08, 17:13
70/kb. 200, ha nyomtok egy taglistát hozzászólás szerinti csökkenő sorrendben. És az arány napról napra javul :tanc: !

Omega
2005-06-08, 17:17
Hello

Orulok, hogy itt a vege ennek, es nem mentunk a "Legihaboru"-ba.

Egyebkent bocs a kirohanasert, nem szandekoztam senkit megbantani.

Mas topikokban valo hozzaszolasaid alapjan tudtam, hogy nem megy szulozesbe a dolog.

A zaro soroddal
70/3000 szomoruan egyeteretek.

Szerintem nem ennyien irjuk es olvassuk ezt a Forumot.

Omega
2005-06-08, 17:20
Hello

Yeti

Ezt most nem pontosan ertem?

Yeti
2005-06-08, 17:39
Üdv Néked!

Arra utaltam, hogy a számláló hiába jár 3000 felett, akik rendszeresen résztvesznek a fórum életében, azok körülbelül 200-an lehetnek. Ha megnézed a taglistát a fent leírt módon, akkor látszik, hogy a "tagok" majdnem fele egyetlen hozzászólást sem írt, csak regisztrált. De, hogy miért... :gondolkodik:

chipichape
2005-06-08, 21:02
Fuggetlenul a mar lezart tematol:

Megneztem, jelenleg 748 tagnak van tobb mint 10 hozzaszolas a neve alatt.

Tehat helyesbitek:

70/748 :?

Megjegyzem a lapulo tobbsegen, szervovasarlaselnemhalasztokon (na ez milyen galadul hangzik :)) a masik 678 tagot ertettem, nem ertem miert vette mindenki magara...

Anyway, elnezest, ha megbantottam valakit...

Chip

Atesz
2005-06-08, 21:07
A lényeg az, hogy tegye meg mindenki, amit tud.

Yeti
2005-06-08, 21:25
Megneztem, jelenleg 748 tagnak van tobb mint 10 hozzaszolas a neve alatt.Én úgy 100db-tól kezdtem számolni. Bár ez nem igazán mérvadó, az jelent inkább valamit, hogy ki milyen gyakran jár erre, és mennyit időzik itt.

Úgy gondolom, az ötleted megvalósítása rossz hangulatot keltene, ezzel együtt szerintem nem írtál semmi bántót.

Atesz
2005-06-09, 07:33
Ami érdekes számomra:

A legtöbb felhasználó (131 fő) 2005 Feb. 17 19:29 (-én/án) volt itt

Más:
Átmenetileg nem lehete terhelést csökkenteni azzal, hogy mondjuk:
Néhány topicban az 1 hónapnál régebben hozzá nem szólt témákat törölnétek?PL.:
Adok veszek,légiháború
Esetleg máshol a több éve nem használt topicok,pl klubélet, vagy a légiháború jó néhány topicja.
Üdv.:Atesz

Phoenix
2005-06-10, 23:30
Hali.

Hogy tudnék pénzt küldeni a fórumnak?

Szívesen hozzájárulnék én is egy kevéssel. :lol:

Dudkin
2005-06-10, 23:32
Szia!

itt elolvashatod a szukseges informaciokat.
Koszi elore is:

Dud

Tegzi
2005-06-11, 12:34
Tényleg egy kérdés. Mindigis úgy gondoltam, hogy 10-15 között fog nagyjából befejezQdni a gyqjtés, hisz akkorra már mindenkinek meg kell kapnia a fizetést (vagy nekünk diákoknak az ösztöndíjat, stb...). Szóval arra lennék kíváncsi, hogy mennyien is járultak hozzá e nemes adakozáshoz?

Köszi, Tegzi

chipichape
2005-06-12, 07:38
Dudkin,

Biztos nem en talalom fel a spanyolviaszt, de a kulonbozo modellboltokat megkerested reklam eladas celjabol? A legtobb kulfoldi forum tele van bannerekkel, amik raadasul meg jok is (en legalabbis szeretem latni a kulonbozo akciokat, uj termekeket, stb...)

Modell hu es a tobbiek intenziven hasznaljak ezt a forumot, biztos beszallnanak egy egy banner erejeig.

Lehet kovezni... megint kitort belolem a mocskos kapitalista :)

Chip

Dudkin
2005-06-12, 08:31
Szia!

Egy designvaltassal van egybetervezve a dolog. A modellboltok hozzallasa eddig nem ismert, de remenyeim szerint pozitiv.

vegyész
2005-06-12, 16:40
Egy ilyen, lehetőség valószínűleg az én munkahelyemet is érdekelné.
Üdv

Dudkin
2005-06-13, 00:22
Kedves Vegyesz!

Elsokent foglak ertesiteni, ha kialakitottam egy kulturalt hirdetesi lehetoseget.

rc7
2005-06-13, 02:57
Hová tüntek tcomp szakmai kérdései???

chipichape
2005-06-13, 07:27
Dudkin,
Lehet tudni hol allunk (hanyan/mennyit osszesen/mennyi hianyzik meg)?

Kivancsi vagyok na...

Chip

Dudkin
2005-06-13, 08:48
Szia Chip!

91 ember hozzajarulasaval osszejott az az osszeg ami a hardware megvasarlasara elegendo lehet. Az eloiranyzott osszegnel tobb folyt be, ami biztosithatja, hogy a specifikaciot kitagitsuk soho alkatreszgyartok termekei helyett egy par komolyabb szerveralkatreszre. A hostingdijra a tudomany mai allasa szerint nem jut penz, de en meg remenykedem abban, hogy nem all le teljesen a tamogatasi osszegek erkezese. Legjobb remenyeim szerint a szerver megvasarlasara 15 munkanapon belul sor kerul.

chipichape
2005-06-13, 11:07
:taps:

Chip

GK
2005-06-13, 11:20
Éljen !
:taps: 8)

és akkor nem lesz többé anyázás se ...? [-o<

Zaquron
2005-06-13, 16:58
Dudkin,

csak egy kósza 5let:
Mi lenne ha kibiggyesztenél egy számlálót ami azt mutatja hogy a havi üzemeltetési költségekből eddig mennyit adtak össze a tagok és mennyi kell még a fennmaradáshoz?
Ez talán adakozásra bírná azokat akik épp megtehetik, és optimális esetben hosszabb távon is működhet fennakadás nélkül.
Ha hülyeség akkor vedd úgy hogy nem szóltam..
(..ha meg nem az akkor lemondok a copyright díjáról ;) )

Üdv
Zaquron

pilot
2005-06-13, 18:10
:taps: !Éljen! :taps:

HYPO
2005-06-14, 10:06
Hi.

Hurrá!!!!
:taps: :tanc:

Dudkin
2005-06-14, 10:20
Dudkin,

csak egy kósza 5let:
Mi lenne ha kibiggyesztenél egy számlálót ami azt mutatja hogy a havi üzemeltetési költségekből eddig mennyit adtak össze a tagok és mennyi kell még a fennmaradáshoz?
Ez talán adakozásra bírná azokat akik épp megtehetik, és optimális esetben hosszabb távon is működhet fennakadás nélkül.
Ha hülyeség akkor vedd úgy hogy nem szóltam..
(..ha meg nem az akkor lemondok a copyright díjáról ;) )

Üdv
Zaquron

Teljesen jo otlet, koszi, megprobaljuk!

lynx
2005-06-14, 22:56
Hello!
És ahhoz mit szólnátok, ha csinálnánk egy árverést a fórumért?
Sokaknak nem árt úgyis kipucolni a garázst, és biztos lennének olyan dolgok amiért más áldozna egy kis pénzt. Ezeket felajánlhatnák árverésre.

LYNX

bogrács
2005-06-15, 01:04
Jó ötletnek tartom, így aki mindeáron kapni akar valamit a pénzéért kap is. :lol:
De én valami árverés félére gondoltam, lenne egy kikiáltási ár, idötartam 1 hét, nyilvános licit, a vevőgondokodik az árú átvételéről. az áru ára meg mene a a fórum számlaszámára.
bogracs

dannyboy
2005-06-15, 09:07
Ebbe én is beszállok! Van 1-2 hasznos modellezős dolgom, ami nekem nem kell.

SzaboZE
2005-06-16, 06:40
Csak amugy, teljesen melleslegesen megyjegyezve !!

Nezegetve a hirdetesek szamat (es most itt nemcsak az autosokrol beszelek !!!!!!!!!! ) szerintem egy hirdetöt sem vagna földhöz, ha minden hirdetes belekerülne mondjuk nyamvadt 20 Ft-ba !!! Annyit akar meg a gyermmekeitek szaja elöl is el tudnatok sporolni hamar ugyis nyeresegre szamitotok az eladott cuccokbol !!

Mar ezzel is kisse lehetne segiteni a Forum ügyen, nem gondoljatok ??

Persze, csak ahhoz, hogy ezt fizetőssé tedd, kell egy sms fogadó rendszer, egy sms alapján aktiválható hirdetési fórum, ami lehet, hogy belekerülne a 150kft-ba :) Ezen kívül valószínüleg többen inkább nem hirdetnének a "bonyolultabb" hirdetésfeladás miatt.

Amúgy elhangzott egy kérdés, hogy mire kell a plusz kapacitás, milyen funkciót nem tud ellátni a jelenlegi server? És pontosan mi kerülne 150e Ft-ba?

SzaboZE

SzaboZE
2005-06-16, 06:57
Elnézést, nem olvastam végig a fórumot. Szóval ha írnátok egy specifikációt, hogy milyen gép kellene (minden paraméterrel), akkor én is utánanéznék, mivel van brand gyártói kapcsolatom (DELL).

SzaboZE

m5m
2005-06-17, 17:40
Ég a pofám, mert már elég régóta olvastam a "szükség" helyzetről! Az utaláshoz az infók a pénztárcámban vannak, de még nem jutottam el az OTP felé. (Ráadásul úgy útálom a szívást, ami erre felénk van a legnagyobb bankban.)
Azért előbb utóbb elindul az erre szánt összeg és örömmel olvasom, hogy jól jön később is!

m5m

pilot
2005-06-17, 18:04
Hali!
Én csak azt akarom megkérdezni , hogy hogy állunk , megvettük már az új cuccot , vagy még gyűjtögetünk?
Köszike!

Dodó
2005-06-21, 08:18
Nagyon elült ez a topic...
Mostanában nem láttam errort, a topic elült... ügyes gyerek ez a Dud...
CSAK vicc volt!!!!!
:D :D :D
Most komolyan... mi a helyzet?
Van új gép? Milyen? Mikor látjuk?
Egy képet légyszi róla, ha megvan ( engem a belső része érdekel ) .
Dodó

Dudkin
2005-06-21, 20:33
set Dodo writeonly mode off
goto junius 13
read
writeonly mode on

D

Dodó
2005-06-22, 11:14
Reméltem, hogy érted a viccet....... :oops:

SzaboZE
2005-06-22, 17:44
set Dodo writeonly mode off
goto junius 13
read
writeonly mode on

D

Én visszanéztem 13-ra ebben a fórumban, de biza nem találtam infót.

P306
2005-06-22, 17:55
Szia Chip!

91 ember hozzajarulasaval osszejott az az osszeg ami a hardware megvasarlasara elegendo lehet. Az eloiranyzott osszegnel tobb folyt be, ami biztosithatja, hogy a specifikaciot kitagitsuk soho alkatreszgyartok termekei helyett egy par komolyabb szerveralkatreszre. A hostingdijra a tudomany mai allasa szerint nem jut penz, de en meg remenykedem abban, hogy nem all le teljesen a tamogatasi osszegek erkezese. Legjobb remenyeim szerint a szerver megvasarlasara 15 munkanapon belul sor kerul.

Szerintem erre gondolt Dudkin.

Üdv:

P.

m5m
2005-06-22, 19:33
Végre sikerült eljutni az OTB-be, így már én is nyugodt szívvel használom a fórumot!

pilot
2005-06-23, 12:37
Hali!

Dodó írta: Reméltem, hogy érted a viccet....... :oops:

Mindig is mondtam , hogy szakállasak a vicceid :lol: :lol: :lol: !!!
Ez is csak vicc volt :D !

kfmboy
2005-06-25, 21:48
Dudkin!

Írtam Neked levelet a server hostinggal kapcsolatban. Ha érdekel, keress meg!

Dudkin
2005-06-26, 00:35
MEgkaptam, valaszoltam koszonettel.

D

fabi
2005-06-26, 17:54
Sziasztok!

Valaki említette, hogy a régóta csendes tagokat töröljék.
Pedig lehet hogy számukra is érdekes és fontos ez a fórum, de még csak tájékozódnak, információkat gyűjtenek, hozzászólásaik egyelőre, még nem emelnék a szakmai színvonalat.

Szóval remélem sokáig lesz még ez a fórum és örülök, hogy egy kicsivel én is támogathatom.

(Előbb-utóbb talán értelmes hozzászólásokat is tudok majd írni, egy hozzászólás miden esetre megvolt, akkor most három hónapig nem töröltök ugye :) )

üdv,
fabi
(eddg) "read only" tag

Szab
2005-06-26, 19:20
Sziasztok!

Valaki említette, hogy a régóta csendes tagokat töröljék.
Pedig lehet hogy számukra is érdekes és fontos ez a fórum, de még csak tájékozódnak, információkat gyűjtenek, hozzászólásaik egyelőre, még nem emelnék a szakmai színvonalat.

Szóval remélem sokáig lesz még ez a fórum és örülök, hogy egy kicsivel én is támogathatom.

(Előbb-utóbb talán értelmes hozzászólásokat is tudok majd írni, egy hozzászólás miden esetre megvolt, akkor most három hónapig nem töröltök ugye :) )

üdv,
fabi
(eddg) "read only" tag

A valaki aki ilyet említ, szintén csak egy valaki a sok közül. Miért lenne szerinted igaz amit ír?! Ha bármit hallunk egy "valaki"-től, az rögtön azért nem vesszük igaznak!
Senki - azok közül akik készítik, üzemeltetik a fórumot - nem mondana vagy tenne ilyen marhaságot. A feltevés is értelmetlen, főleg, hogy csak egy VALAKI tette. Ha majd egy moderátor, vagy az adminisztrátor mond bármit a fórummal kapcsolatban, azt kell készpénznek venni!

Ne tessék feleslegesen ilyesmit se gondolni, se írni, mert elég negatív a fórumra nézve, és rögtön akad is pár agyasmalac aki tovább is viszi a gondolatot, a nevető smiley ellenére! Minden viccet félreérthet valaki...

Aki csak olvasni szeret, az is szívesen látott vendég természetesen! Ha meg megjön az írhatnékja is időközben, az is jó: Ezért van a fórum. Lehet írni, olvasni, vagy mindkettőt egyszerre.

Dudkin
2005-06-26, 22:50
Amen, bro! :lol:

D

SAFECLINIK
2005-06-27, 13:46
Szia DUD!

Most olvastam a támogatási igényről,és lehetőségről.

Ha tudok anyagilag is segítenék vagy wincsivel, meg ilyesmi egy kérésem azért lesz!

Soha ne fenyegesse senki a beszólókat( megkereséssel), van törvényes
útja a kizárásnak.

Ajánlat a = Kamara információvédelmi ajánlata.

Maci

Dudkin
2005-06-28, 18:29
Kedves egybegyultek!

Van szerencsem bejelenteni, hogy a hardver megvasarlasa megtortent, itt zug a labam mellett, es ha minden jol megy a heten elhelyezesre kerul a hosting cegnel. Az osszegyult osszeg nem fedezte a kiadasokat, de mivel az eredetileg tervezettnel nagyobb osszeg erkezett, igy tudtunk magasabb muszaki tartalmu szervert epiteni egy kicsit tovabbnyujtozkodva annal ameddig a takaro ert. Remelhetoleg ezzel biztosithatjuk nem csak a forum tovabbeleset, hanem a kapcsolodo oldalaket is, mint a kepgaleria, vagy a mostanaban elhanyagolt hiroldal.

udv: Dudkin

tom100
2005-06-28, 19:06
:taps: :taps: :taps:

Dodó
2005-06-29, 12:14
Csatlakozom...

HYPO
2005-06-29, 13:27
Hi.

Gratula!!!!

Dudkin, csak így tovább!!!

pilot
2005-06-29, 19:01
Én is:

Turbo
2005-06-30, 11:06
Gratulálok én is.
Most jövök az OTP-ből,inkább később mint soha.
Örülök,hogy segíteni tudtam.

force
2005-06-30, 14:43
Hi Dudkin!

Örülök én is az új szervernek!
Remélem sokáig nem lessz vele gond!
További sikeres Admin teendőket az új géppel!

Force