PDA

Teljes verzió megtekintése : Jeti 020 szabályzó

bgyenes
2005-05-27, 20:26
Az Origomodell oldalán ezt a szabályzót 4 - 8 NiCd/NiMh akksikhoz írják. Én 3 cellás 1500mAh Lipo akksit akarok vele üzemelni. Szerintem ehhez adták el nekem, de biztos ami biztos megkérdem. Használ ilyet vki Lipo akksihoz? Van ebben beépített akksi túlmerítés megakadályozó hardware?

Oleg
2005-05-28, 11:13
Szia!

Ha ez az:

http://www.hobby-lobby.com/images/jes020.jpg

Akkor igen lehet, a képen látszik, hogy a szabályzó jobb oldalán lehet beállítani az akku típusát illetve a féket.

Üdv:

Oleg

JDJ
2005-06-02, 16:09
Szia én is ezt használom 3 X 1250mA LIPO-val

Az enyémen van egy LIPO SUPORT Felirat is

Toro 300 -as gépben repül

Szia JDJ

Yeti
2005-06-02, 18:07
A használati utasítást elküldtem e-mailen. Az Origó oldalán feltehetően elírás történt. Már írtam "Varionnak" (fogalmam sincs, hogy ki ő), de mostanában nem olvas PÜ-t.

A gyártó lapja: www.jetimodel.cz

matis.zomba
2005-06-18, 22:30
Vettem egy JES 020 -as szabályzót. Az összeállítás egyszerűnek tűnt. A polaritásokra figyelve összeraktam.
Úgy tnt, mined rendben. Az akkumulátor rákapcsolása után vártam néhány másodpercet, majd bekapcsoltam a szabályzónál látható kis kapcsolót piros állásba.

kb. 5 másodperc múlva enyhe füst.

Akkumulátorom: Etech 1700 maH; 11.1V; LI-POL

Amit és ahogy beállítottam:
- motor (-) és (+) motorhoz
- (-)A akku negatív pólus; (+) akku pozitív pólus
- rövidzár a (LiBr. ON) - ra állítva
- a szabályzóhoz tartozó kapcsoló nem piros állásban (ez vajon miért van?)

Lehet, hogy valamit nem jól tettem? Biztos. Vajon miért van az a fránya kapcsoló? Tudna valaki segíteni a következő füstjelzés leadása előtt?

DiamantTomi
2005-06-18, 23:37
A motoron nincs schottky dióda?Mert ha fordítva van rákötve a szab.-ra ilyenkor zárlat lesz.Esetleg mérd meg multiméterrel a motort nincs-e rövidzár.Ha nem emiatt ment tönkre akkor hibás volt valószínűleg a szabályzó.(elég fura) :shock:

matis.zomba
2005-06-19, 11:52
Sima Easy Star -as gépen, motorom van. Szerintem nincs a motoromon a fölrakott 100nF-os kodenzátoron kívül semmi más. Az eredeti felállással (7 cellás normál akkupakk és GWS ISC 300 vezérlővel) a gépem továbbra is jól működik.

Esetleg nem tudhatnék meg a szabályozón (JES 020) lévő számomra misztikusnak és feleslegesnek tűnő, külön vezetéken lévő átkapcsolóról esetleg többet?

Eredetileg csak egy kicsit tovább szerettem volna a levegőben mearadni vele.
Mindenesetre veszek egy másikat.

Spion
2005-06-19, 13:58
Hello mindenkinek!

Matis.zomba jól értelmezem hogy te az easy start egy GWS 300 szabályzóval repíted?? Mert tuttommal az easy starban 400-as motor van és a GWS csak 300-as motort bír el? Ha nem jól tudom elnézést!

matis.zomba
2005-06-19, 15:27
Igen, Spion remekül mködikl. A használható szabályozóm GWS ICS 300F - a hűtőbordáját is kihasználva.
De vajon mi lehetett a gond a JETI JES 020 -al?

Ugyanazt az érzést, a következő, jövő héten megvásárolni szánt szabályozóval nehezebben élném át (bár az első, megjelenő füstcsík okozta érzés sem volt kutya).
Vajon mit kellett volna máshogy tennem?

Na mindegy, megyek a kutyám idegeit borzolni (szeret a gép alatt futni hangosan csaholva, ha nincs túl magasan) - ettől majd csak jobb kedvem lesz.

Yeti
2005-06-19, 15:49
Vidd vissza a boltba, cseréljék ki! A következőhöz kérd a magyar nyelvű használati utasítást, amit kötelességük adni!

JÓ LENNE EZT VÉGRE TUDOMÁSUL VENNI MINDEN TISZTELT KERESKEDőNEK!!! Legalább szóban adnának TELJESKÖRű tájékoztatást, a szerencsétlen vásárlónak, ha már képtelenek lefordíttatni egy A5-ös méretű leírást!!!
------------------------------------------------

Hogy segítsek is:

A kapcsoló a szab. bekapcsolására szolgál. Egy csippanással jelzi, hogy üzemkész, ha folyamatosan csipog, akkor valami gondja van.

NINCS fordított polaritás védelme, tehát az akku csatlakoztatására nagyon figyelj! Ezzel szemben túláram és túlmelegedés ellen védett.

Az infó a gyártó honlapjáról való. www.jetimodel.cz :arrow: download

bogrács
2005-06-19, 19:51
Meg kell venni hozzá a programozó kártyát vagy az adóval át pogramozható ? És még egy, vettem egy mini tornádót, 2 v 3 lipolival hajtsam. mit javasoltok.

Yeti
2005-06-19, 23:35
Bogrács!

A fentiekben egy kefés szab-ról írtunk (Jes 020), ez nem programozható. Téged melyik érdekel? Valószínűleg a fenti címen le tudod tölteni a leírását angol és német nyelven.

bogrács
2005-06-20, 00:03
Nem tévedtem el 280-as motorhoz kell, de ilyen még nincs, van ugyan 350-es régebbi tipusú, de az biztos nemtudja a lipoli aksit.

Yeti
2005-06-20, 01:15
Nézd meg az oldalt! ( http://www.jetimodel.cz :arrow: products :arrow: DC Microprocesor controllers JES)
A 280-as motorhoz a JES006-tól elkezdve bármelyik kefés szabályzó jó neked. A választás attól függ, hogy később nagyobb motorhoz is akarod-e esetleg használni.

Ezek a szabályzók nem programozhatók. Egy kapoccsal lehet 4-féle beállítás küzül választani: Nixx + fék van/nincs; Lixx + fék van/nincs.

bogrács
2005-06-20, 17:35
Ok köszönöm.

matis.zomba
2005-06-29, 20:42
Megvettem a következő JETI JES 020-at.

Mielőtt bármit tettem volna - hála nektek - alaposan utánanéztem a neten. Bárcsak előbb néztem volna meg a jetimodell.cz -t, vagy mint ahogy írtad, bárcsak kaptam volna hozzá (valamilyen nyelvű) leírást is!

Hogy mit követtem el pontosan? Nekem előtte GWS ICS 300 F szabályzóm volt hagyományos 7 pakkos akkuval. Mivel ez a szabályzó nem adott tápfeszültséget a vevőnek, azt külön rá kellett kötnöm közvetlenül az akkupakkról. Én bizony ezt a vezetéket bekötve hagytam! Szegény JETI JES 020 - feszültségstabilizátora! Nem csoda, hogy füstjelzést adott. Még szerencsém, hogy a vevő elviselte az új akkumulátorom 11.1V-ját.

Remélem más a példámból is okulni fog.

Egyszerűen fantasztikus ez a szabályzó! Kipróbálva és használva a régi és új akumulátorral (NEM SZABAD MEGFELEDKEZNI A SZABÁLYZÓ ÁTKAPCSOLÁSÁRÓL, HA KELL) egyaránt nagyon jól működik.

Ja, és először sikerült olyan magasra mennem a kis Easy Star-al, hogy alig tudtam megkülönböztetni, hogy pontosan vajon hogyan és milyen irányban is megy.

Egyszerűen fantasztikus!

Yeti
2005-06-29, 21:02
Örülök a sikernek, de azért elég szomorú, ami történt. Nem mondhatnám, hogy 100%-ig te vagy a hibás! :roll:

repcsi
2005-08-01, 21:27
Ehhez a szabihoz 7 cellás nicd/nimh akkut használjak?
Köszi
Üdv:Repcsi

hossa
2005-08-26, 22:58
Hali!

Lehet én vagyok béna, de nekem nem teljesen egyértelmű, hogy melyik jumper állás jelenti a lipo+fék módot. Vagyis gondolom, ha a legfelső tüske üresen van majd alatta a jumper,majd két tüske. Így van? Nem akarom túlmeríteni az akkut.

sasmadar66
2005-10-05, 18:57
Sziasztok !

Légyszi segítsetek !
-a jumperek kötései alább, mi mikor pontosan mit jelent ?
- olvastam a fórumot, néztem a leírást.
de nem tiszta : -hogy van on-off , öt tün, mikor fék és mi is pontosan az ?
- nagyon tudatlan vagyok :-(
köszönöm,
http://www.kepfeltoltes.hu/thumb/051005/jeti012_001.jpg (http://www.kepfeltoltes.hu/view/051005/jeti012_001.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

sasmadar66
2005-10-05, 19:04
http://www.kepfeltoltes.hu/thumb/051005/../051005/jeti012_005.jpg (http://www.kepfeltoltes.hu/view/051005/../051005/jeti012_005.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Maxxx22
2005-10-05, 22:12
Li/Br.off: Lítiumos akksi, nincs fék
Li/Br.on: Lítiumos akksi, van fék
NC/NH/Br.off: NiCd/NiMh akksi, nincs fék
NC/NH/Br.on: NiCd/NiMh akksi, van fék

nincs fék: ha le van véve a gáz, a légcsavar szabadon pörög a légáramlattól (normál légcsavarnál ezt használd)

van fék: ha le van véve a gáz, a szabályzó igyekiszik a motort mozdulatlanul tartani(ez normál légcsavarnál növelné a légellenállást), így ezt visszahajló légcsavarnál használd(ha nem használnád a féket, nem tudna visszahajlani normálisan).

Ha valami nem pontos javítsatok

sasmadar66
2005-10-05, 22:30
:)
Köszönöm Így már tiszta, már ki is próbáltam....

:)

HG2ECI
2005-10-05, 22:33
Sziasztok!

Maxxx22 ötös alá. :)
Ha a légcsavart nem a motor forgatja (az sem mindegy mennyire), hanem pl. a menetszél akkor az is lassít. Ezért pl. a többmotoros nagy gépeken lehet a légcsavart un. vitorla állásba tenni, hogy ha probléma van az adott motorral (pl. beállt) akkor ne fékezze a repülőt. Szerintem modellen ki-ki maga vállaszthat szélforgózik e vagy sem. :D

mmormota
2005-10-05, 23:33
Ha a légcsavart nem a motor forgatja (az sem mindegy mennyire), hanem pl. a menetszél akkor az is lassít. Ezért pl. a többmotoros nagy gépeken lehet a légcsavart un. vitorla állásba tenni, hogy ha probléma van az adott motorral (pl. beállt) akkor ne fékezze a repülőt. Szerintem modellen ki-ki maga vállaszthat szélforgózik e vagy sem. :D

Ha a légcsavart nem tudom vitorla állásba tenni :lol: és nem is visszahajló típus, akkor mikor fékez kevésbé: ha nem állítok féket és hagyom forogni, vagy ha befékezem?

HG2ECI
2005-10-06, 01:42
Szia mmormota!

Szerény tapasztalataim alapján: ha állóra fékezem a légcsavart akkor kevésbé fékez, mint mikor forog. Pl. E-Starterem sokkal kevésbé siklik, de Easy Glider-el is hasonlókat tapasztaltam. Mást még nem vezettem, de ezeket sokat ill. volt még Accipiter ... is de annak nem volt állítási lehetősége. Így ezekből kiindulva mondom ezt.
Üdv!

Maxxx22
2005-10-06, 06:54
valaki felvilágosítana hogy mi az a "vitorla állás" ? :D

lenarth
2005-10-10, 14:50
A vitorlázó állásba állított légcsavar az igazi repülőgépeken azt jelenti, mechanikusan úgy állítják be az álló légcsavart, hogy annak a belépő éle a haladás irányába mutasson.
A légcsavar ezen kívül beállítható negatív állásszögűre is, ilyenkor hatásos fékezést, sőt földön, álló helyzetben megfelelő fordulatszám esetén hátrafelé tolatásra alkalmas erőt is ki tud fejteni.
Élő példa rá a Pilatus Porter, és a legtöbb turboprop repülőgép.

tujunga
2005-10-24, 17:55
.

Maxxx22
2005-10-24, 22:02
Na szóval van ugye 5 tüske.
A jumper úgy működik, hogy 2 lábat rövidre zár.
Tehát van 4 lehetőséged. Innen már adja magát a válasz.
A többi kérdés nem volt túl tiszta. :lol:

tujunga
2005-12-02, 22:06
Na szóval van ugye 5 tüske.
A jumper úgy működik, hogy 2 lábat rövidre zár.
Tehát van 4 lehetőséged. Innen már adja magát a válasz.
A többi kérdés nem volt túl tiszta. :lol:

KedvesMaxxx22!
Most olvasva, meg előtte a többit - szégyenteljes kérdéseket tettem fel eddíg is.
Már világos, csak el kellett gondolkozni, látni /elővenni/ magam előtt a szabályzót - és gondolom OK is lesz.
Ma már minden csirkének lehet ajánlani: olvasgasson és kérdezzen... :evil:
De biztos, hogy még kérdezek, ha nem zavarok :shock:
Kösz
Üdv
t

klac
2006-01-15, 11:28
Az alábbi összeállításban használom :

MIG 600 BB Turbo motor, 9x5 sróf, fenti szabályzó, 2100 Lipo 11,1 volt.

Igazság szerint fenti motorhoz már 30 A-os szabályzó járna, de megmérve 15-16 A-nál nem vesz fel többet, nem melegszik. Lehet nyáron más lesz a helyzet.
Jó kis szabályzó. Az egész egy 2m-es csűrös vitorlázóban dolgozik.

KLac

zsoli
2006-01-19, 21:06
a jeti megy brushlessel is ugye

klac
2006-01-20, 20:56
Zsoltika ! Meséld el pontosan mi van a szabályzódra irva ! Igy nem lehet segíteni !

KLac

zsoli
2006-01-20, 23:13
Zsoltika !

KLac
klacika :evil: menj a busba jó :roll:
elírtam jetit jetixre hűha marha jó .
ha még egyszer le zsoltikázol ..., és ne beszélj úgy velem mint egy komplett idiótával .

mindegy a kedvenc szólásom ez lett mióta valakitől a fórumban eltanultam ne haragudjon érte, de szerintem fantasztikus. valahogy így szól :sose vitatkozz idiótákkal mert lessüllyedsz az ő szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal.
"te meséld" el hogy milyen intézetben nőttél fel, hol tanítják ezt a flegma lenéző modort. nem lehet mindenki minden téren profi rögtön, én a modellezés más terén kezdtem. pl: nem hinném hogy te valaha is építettél volna 1*1 es könnyű balsa lécből 4grammos gummimotoros gépet amely négy percet repül, úgy hogy 14 éves voltál . ha mégis akkor se van jogod így beszélni velem .
k***rva nagy üdvözlettel klacikácskánaknak (kék csoportos)
zsolti bácsi óvóbácsi

Yeti
2006-01-21, 16:37
a jetix megy brushlessel is ugyeBevallom én nekiálltam keresni a Jetik között valami X jelzésűt. Mivel nem találtam, nem írtam semmit. A trehányságod fölösleges munkát okoz a segítőszándékú fórumtagoknak. (Ráadásul Te sem kapsz választ.) Telefonszámot, címet, meg még néhány dolgot nem célszerű elírni :!:

Egy szabályzó vagy kefés vagy kefétlen motorhoz van. A Jeti a legtöbb méretből mindkét fajtát gyártja.

Az akku típusára lehet kérdezni, hogy többfélét is tud-e kezelni. Az új Jetik mennek NiCd, NiMh, Li aksikkal is.

zsoli
2006-01-22, 10:48
Zsoltika ! Meséld el pontosan mi van a szabályzódra irva ! Igy nem lehet segíteni !

KLac
kedveseim. nem vagyok trehány . jó elszartam, bocsánat tényleg ne haragudjatok. de szerintem te is felkapnád a vizet egy ilyen válazstól.
különben már leírtam a mentségeimet, de mint már sok "segítő" fórumozótól hallottam náluk nincs megbocsátás ők az istenek csak nekik van joguk élni a földön.
ui:nem hinném hogy szegény klacika nagyon gyötörte volna magát csak bele akart rugyni valakibe.
kérlek ne írjatok több választ mert marhára nem érdekel, és különben is mindenki hibázhat vagy nem, jaj :oops: boccs vannak kivételek, se**fejek.
üdv: zsolt

klac
2006-01-22, 19:25
Zsolti !

Nem akarlak kioktatni, de a fenti szabályzóról nagyon sok információ található ebben a topicban.
Elnézést kérek nem állt szándékomban megsérteni.

Egyébként egy 51 éves egyszeres nagypapa vagyok .

Bocs . Igérem, a továbbiakban nem szólok Hozzád !

KLac

klac
2006-01-25, 18:44
A nézeteltérés TISZTESSÉGGEL rendeződött !

KLac

Tomi71
2007-01-25, 09:07
Üdv,

egy fentebb említett (Yeti yes 020) szabályzó füstölt (saját figyelmetlenségem miatt) - de csak egy kicsit :shock:

Lehülte után próbáltam, és asztalon 3-4 perc működés alatt stabilnak tűnik.. , alig melegszik.
Szétbontottam, az elektronikára ragsztott fém lap vált le a ragival együtt, alatta apró égésnyomok...

rábíznátok egy Easy Star-t?

t

scary
2007-02-06, 19:20
Sziasztok!

Meghalt a 3s 1700es himodel lipom, 7,7 voltra merült és nem tudom már feltölteni.A probléma az lehetett, hogy a jeti jes 20as szabályzómról nem húztam le az akksit???De viszont a kis kapcsolót lekapcsoltam ami kijön a szabályzóból!Szerintetek?

Üdv!

Tomi71
2007-02-07, 11:48
Üdv,

egy fentebb említett (Yeti yes 020) szabályzó füstölt (saját figyelmetlenségem miatt) - de csak egy kicsit :shock:

Lehülte után próbáltam, és asztalon 3-4 perc működés alatt stabilnak tűnik.. , alig melegszik.
Szétbontottam, az elektronikára ragsztott fém lap vált le a ragival együtt, alatta apró égésnyomok...

rábíznátok egy Easy Star-t?

t

Ne bizzátok rá :shock:
Ingadozik a motor fordulatszáma.... kuka? :(

scary
2007-02-07, 14:12
Bármi baj lehet repülés közben, abból meg nagyobb bajod is származhat...!

OFF:Én pl. egy hibás piros mdld szervó miatt zuhantam le az Easy Gliderrel, pedíg a beállításnál minden rendben volt.Eldobás után mikor túrtam a gázt, bezavarta az egész rendszert és beállt minden, szerencsére egy fára zuhantam uh. megúsztam 1-2 karcolással :x :)

tujunga
2007-04-02, 02:13
Klac, vagy v.ki:

A BB turbo jelzést amit írtál az mit jelent?
A teljes gáz miatt nem mehetett ezért tönkre?
Köszz
t :lol:

mmormota
2007-04-02, 06:04
Sziasztok!

Meghalt a 3s 1700es himodel lipom, 7,7 voltra merült és nem tudom már feltölteni.A probléma az lehetett, hogy a jeti jes 20as szabályzómról nem húztam le az akksit???De viszont a kis kapcsolót lekapcsoltam ami kijön a szabályzóból!Szerintetek?

Üdv!

Az akku csatlakozót bontani kell, mert a szabályozó kikapcsolása után is marad kismértékű fogyasztás. Ez hosszú idő alatt túlmeríti az akkut.

Nem biztos, hogy tönkrement az akkud. Egy jó balanszeres automata töltővel érdemes megpróbálni a feltöltését, olyannal amely kezelni tudja a túlmerített akkut. A lényeg, hogy nagyon kis árammal kell tölteni addig, amíg el nem éri valamennyi cella a 3V feszültséget.

Az akku fokozottan tűzveszélyes, ennek megfelelően tűzmentes helyen, mellette maradva szabad csak tölteni.

scary
2007-04-04, 16:31
Szia mmormota!

A 3 cellából a középső merült le csutkára de már nem tudtam orvosolni a bajt így csináltam belőle 2cellásat (azóta minden OK)!Sajna balancerem nincsen, de csináltam egy tüskés töltőkábelt amivel celánként tudok töltögetni ha esetleg nagyon elcsúsznak egymástól a feszültségek!

Üdv!

bladzser
2007-07-16, 23:52
Sziasztok!
Én arról szeretnélek kérdezni titeket hogy ez a config jó-e így?
(motor) 480 HS BB + (aksi)8,4 V 1000 mAh+(szabályozó) a fentiekben emlegetett JES 020 + És a sky lady eredeti vevője

:arrow: Motor: http://www.szanmodell.hu/catalog/product_info.php?cPath=40_53&products_id=354
:arrow: Aksi: http://www.zenn.hu/modelsport/product_info.php?cPath=27_101&products_id=633
:arrow: Szabályozó: http://www.zenn.hu/modelsport/product_info.php?products_id=297

Mindez Sky Ladybe lenne. Előre is köszi a segitséget!! :!:
Üdv.: balázs
Ut.: :cry: Én sajna ilyen dolgokban csirke vagyok! :oops:

Fülee
2007-07-17, 00:14
Nálam a vevőn kívül ugyanez működött az SL-ben, úgyhogy jó.

bladzser
2007-07-17, 00:18
Köszi Fülee :roll: akkor én is ezekt próbálom ki!
Új motorral kézből felszáll vagy nem kell olyan erősen dobni:?:

Fülee
2007-07-17, 00:31
Kézből azért nem fog felszállni... :D
El kell dobni rendesen, szabályosan, csodát nem tesz a motor, csak dinamikusabban emelkedik.