PDA

Teljes verzió megtekintése : Nesze semmi fogd meg jol

tcomp
2005-06-09, 22:03
Szia Dud!

Egy-két kérdés.
Melyik szolgáltatónál van a szerver?
Nem az advertikum?
Milyen a gép, részletezve persze.
Más oldalakat is kiszolgál?
Egyenlöre ennyi.

GK
2005-06-09, 22:59
Szia Dud!

Egy-két kérdés.
Nem az advertikum?
Egyenlöre ennyi.

A tracert szerint ott van....

Dudkin
2005-06-09, 23:02
Hali,

Datanetnel van a gep, a reverse pedig senkit ne vezessen hibas kovetkeztetesekre. Akinek technikai kerdesei vannak, arra szivesen valaszolok maganban, vagy szemelyesen.

udv: D

Anonymous
2005-06-09, 23:05
Akkor jöhet a PÜ...
Ennél nagyobb dolgokat is megoldottunk már.

tcomp
2005-06-09, 23:06
Akkor jöhet a PÜ...
persze ide...
:)

tcomp
2005-06-10, 21:51
Hali,

Datanetnel van a gep, a reverse pedig senkit ne vezessen hibas kovetkeztetesekre. Akinek technikai kerdesei vannak, arra szivesen valaszolok maganban, vagy szemelyesen.

Datanetröl jót vagy semmit.
Nincsen hibás következtetés..
A technikai kérdések meg lehet, hogy mást is érdekelnek, nem csak modellezök vannak itt a fórumon, de ha titok, tartsd meg, én csak segiteni akartam.
De a véleményem azért megvan, a hibaüzenet egyértelmü, nekem legalábbis...
Sok sikert.

Dudkin
2005-06-10, 21:55
Szia!

Nincs titok, a jelenlegi vas keves, muszaj volt limitalnunk az sqlqueryket, mert elzabalta a mysql a fenebe a 2.5+ os procit 1G rammal, igy ugyan fellabon de bir mukodni a forum, amig meglesz az uj vas. A datanettel semmi gond, teljesen jo a vonalunk, hideg van, aram van, mi kell meg?:)

Udv: Dud

tcomp
2005-06-10, 22:07
Legalább a gép adatait már kicsikartam belöled :)
Szerintem nem gép gonddal küzködsz.
A fórumot Te adminisztrálod és a szerverrel ki foglalkozik?

Dudkin
2005-06-10, 22:27
Ezt te onnan igy kintrol a palya szelerol ?:)

Nem untatlak szaraz szamadatokkal, de igen, a jelenlegi gep nem elegendo a forum altal generalt terheles egyeduli kiszolgalasara.

Ha ezen adatok egyeztetesen mulik a felajanlasod, termeszetesen megtehetjuk pu ben vagy szemelyesen, ahogy tegnap ajanlottam.

Udv: Dudkin

tcomp
2005-06-10, 23:19
Valóban nagy megterhelés lehet egyszerre 100-130 forumozó :)
Na hagyjuk.
Üdv, innen a pálya széléröl...

Dudkin
2005-06-10, 23:35
A lehetoseg adott, csinald jobban, az eszkozok a kezedben vannak neked is.

Udv: D

tcomp
2005-06-10, 23:43
:D
Én nem bizonyitani akartam Neked, arra Nekem már nincs szükségem
:lol:
Jó éjt!

Dudkin
2005-06-10, 23:56
Jo ejt neked is :)

ja igen, beferek a TC100 as csomagba ugy hogy csak az adatbazisdump 295 mega? Vagy faxon kerjek ajanlatot?:)

Dud

tcomp
2005-06-11, 00:03
Látom már csak a személyeskedésre tellik az energiádból.
Egy fórum adminttól ez sajnálatra méltó.
Akkor itt részemröl befejeztem, majd héthön átutalok a számládra 1 magyar királyi forintot!
Igy rendben van?
Üdv.

Dudkin
2005-06-11, 00:08
Kedves Tcomp!

Koszonjuk az 1 forintos tamogatast is, mar az elejen megmondtam, van akinek az 1 forint is komoly kiadasnak szamit, barmilyen nevetsegesen hangzik. Ez alapjan nem lehet senkit megitelni, hogy mennyivel tamogatja a forumot.

udv: Dud

ui: foleg ha pont az a forint kerul a gep laba ala, hogy ne billegjen a salgon!

tcomp
2005-06-11, 00:18
Nevetségesen szánalmas a válaszod, ébredj már fel, ezzel nem érsz el semmit!
De ha neked ez igy jó, ám legyen, mostmár nem reagálok, bármit irsz :)

Dudkin
2005-06-11, 00:23
En is most durcas vagyok mert felrugtad a homokozoban a kicsi piros vodromet, meg letekerted a legoauto soforjenek a fejet!!! Maj' jol meg is mondalak 8-[

D

Yeti
2005-06-11, 01:45
Tcomp!

Kérdezhetek valamit? Csak azért, mert furdalja az oldalamat a kíváncsiság. (Komolyan - nem cikizés akar lenni.)

Ha segíteni szeretnél, akkor miért nem segítesz? Ha szerinted Dudkin felszereléséből többet is ki lehetne hozni, akkor miért nem tanítod meg rá egyszerűen? Ha látod, hogy 5X-re sem szeretné leírni a konfigurációt, akkor miért erőszakoskodsz? Egyáltalán, miért nem a telefont használjátok?

(Bocsánat a faggatózásért, de tényleg érdekel. Ha semmi közöm hozzá, akkor egyszerűen ugord ezt át!)

Dudkin
2005-06-11, 01:57
Yeti:)

ne legy vak, ha segiteni akart volna, mar megtette volna, mint az a kozel 100 ember eddig. Ez csak egy konnyu zavarkeltesi kiserlet volt, az ertelmet/okat meg kutatom a fejemben.

bogrács
2005-06-11, 03:08
Azért Yeti, Mert ezt nem Dudkinak szánta hanem nekünk.
És francba nem érdekel, hogy milyen áron kapom meg a mindennapi fórumomat, ha ez az összeg számomra elérhető. :oops:
Fekete fehér ujágért is fizetek, a szinesért többet és nem érdekel a nyomda teknika :wink:
bogracs

lag
2005-06-11, 16:32
Aranyosak vagytok...
Mindenki...

Üdv Lag

tcomp
2005-06-11, 21:55

Yeti!

Az ilyen tipusu beszólásokra Te ugornál segiteni?
Pökhendi stilus, nem kivánok rá mit reagálni.
Mellesleg a fórum már hosszú hetek óta szarakszik.

tcomp
2005-06-11, 22:02
Ezzel részemröl zártam a témát, ugyis kurva sok dolgom van.

GK
2005-06-11, 22:22
Ez komolyan mondom, csak az emberre jellemző, hogy szarban van, de még akkor is acsarkodik a falkatársakkal.

Mi az a tulajdonság, ami miatt az általunk alantas rendnek hitt állatok a szavannán a víz mellett nem rontanak soha egymásnak ??????

Amúgy jó olvasni ezt a topikot... Mulatságos...

Dress
2005-06-11, 22:39
Ezt most komolyan nem ertem!
Oda van irva, hogy kellene egy kis penz.
Mit kell ezen filozofalni, hogy hol a szerver meg ki van a vonal masik vegen.
A forum nekem itt van az asztalomon a monitoromom. Mit erdekel, hogy a drot masik vege hol van.
Itt nezem mar harom eve vagy mittudomen miota. INGYEN.
De most azert, hogy itt legyen, penz kell.
Mi ezen olyan bonyolult.
Laci ha tudsz segiteni akkor segits. Emeld fel a telefont es beszelj a Dudkinnal. A tobbiek segitettek adtak penzt.
Nem hiszem, hogy ez olyan bonyolult.

Komolyan ez is atkerulhetne lassan a legihaboruba.

Atesz
2005-06-11, 23:12
Szerintem tcomp arra volt kíváncsi, hogy a lehetőségekből ki lett e hozva a maximum.
Érted ez olyan, hogy az én régebbi gépem gyorsabb mint sok ismerősöm újabb gépe, mert tudom hogy kell beállítani.
Ezzel nem azt mondom hogy Dudkin nem ért hozzá, de ez a "párbeszéd" alakulhatott volna másképp is, ha mindkét fél odafigyel.

Szab
2005-06-11, 23:48
Come on! Guys! Wake up! Ébresztőőőő!!!
Ha bárki még segíteni akar, akkor uzsgyi, adjon még hozzá a kasszához.
A képlet egyszerű, tiszta, gyors, hatékony:

Ha TÉNYLEG segíteni akarok = utalok pénzt

Aki a fórumot eddig ingyen készítette MINDENKI SZÁMÁRA a saját erőforrásaiból, az most kér egy kis segítséget! Ilyen egyszerű.
GK korábbi véleménye tükrözi a lényeget!

Lefordítva magyarra: bármilyen szépen, ékesen szól bárki bármit, mond nagyokat, kicsiket, szépet, rímeset, szívhezszólót, akkor is a kasszánál CSAK pénzt fogadnak el, amikor szeretnél venni valamit!
Amikor gurul kifelé a bevásárlókocsi a tesco-ban, a pénztárosnéni nem fogadja el a dumánkat, csakis azokat a színes papírokat a pénztárcánkból, amiken a halott történelmi-bácsik fényképei vannak, meg számok, meg nullák... (gyk.: pénz)

Ébresztő! "Dumasegítséggel" tele már az ország! Tényleg van, hogy igazi valódi, kézzelfogható pénz kell a megoldáshoz! Megmondom őszintén, ha én csináltam volna eddig ezt a fórumot az én saját erőmből, mint ahogyan Dudkin tette, most bezárnám az egészet, ha annyit nem várhatnék el az oszlopos, folyamatosan fórumozó tagoktól, hogy egyesült erővel segítsék a munkát! Biztos vagyok benne, hogy a szegény vidéki diákgyerek, aki innen tanulta a modellezés trükkjeit, az ha nehezen is, de adott a zsebpénzéből!

Na, majd a harmadik világháborúban lesz összetartás megint, az hiányzik a legtöbb "szupermagyarnak"! Ha nem lenne mit kajálni, meg nem lenne hol lakni, rögtön megjönne az esze a sok szájharcosnak is...
Jó volna látni a fukszos-ősmagyart, ahogy könyörög, hogy engedd be a pincébe aludni, mer' ráesett egy gránát a vadiúj audira...
Mindjárt lenne szépszó, meg kéremszépen, meg kölcsönös segítség, meg egymásrafigyelés!

Szégyellni való, hogy ilyen a magyar ember :cry: mindenki szarik a másik dolgára, illetve segítség helyett jön az észosztás! (Szerencsére vidéken azért még sokkal jobb a helyzet.)

Beteg állapotban van ez az ország, hogyha még ennyit, egy ilyen egyszerű dolgot sem lehet "okosdumálás" nélkül elintézni.
Pedig olyan egyszerű:
Nemjó az ingyenfórum számítógépe. Kell egy jobb. Dobjuk össze. Ennyi. (lenne)... :( :cry: :? :( :cry:

tcomp
2005-06-12, 00:05

Semmi akadálya, csak ne a salgó polcon lévö számitógép alá tegyék, hogy ne billegjen !

Aki a fórumot eddig ingyen készítette MINDENKI SZÁMÁRA a saját erőforrásaiból, az most kér egy kis segítséget! Ilyen egyszerű.

Lefordítva magyarra: bármilyen szépen, ékesen szól bárki bármit, mond nagyokat, kicsiket, szépet, rímeset, szívhezszólót, akkor is a kasszánál CSAK pénzt fogadnak el, amikor szeretnél venni valamit!
Amikor gurul kifelé a bevásárlókocsi a tesco-ban, a pénztárosnéni nem fogadja el a dumánkat, csakis azokat a színes papírokat a pénztárcánkból, amiken a halott történelmi-bácsik fényképei vannak, meg számok, meg nullák... (gyk.: pénz)

Teljesen igazad van, ott nincs duma..

Ébresztő! "Dumasegítséggel" tele már az ország! Tényleg van, hogy igazi valódi, kézzelfogható pénz kell a megoldáshoz! Megmondom őszintén, ha én csináltam volna eddig ezt a fórumot az én saját erőmből, mint ahogyan Dudkin tette, most bezárnám az egészet, ha annyit nem várhatnék el az oszlopos, folyamatosan fórumozó tagoktól, hogy egyesült erővel segítsék a munkát! Biztos vagyok benne, hogy a szegény vidéki diákgyerek, aki innen tanulta a modellezés trükkjeit, az ha nehezen is, de adott a zsebpénzéből!

Saját öütlete volt, ezért gondolom nem kell szobrot emelni, ne száljunk már el...

Na, majd a harmadik világháborúban lesz összetartás megint, az hiányzik a legtöbb "szupermagyarnak"! Ha nem lenne mit kajálni, meg nem lenne hol lakni, rögtön megjönne az esze a sok szájharcosnak is...
Jó volna látni a fukszos-ősmagyart, ahogy könyörög, hogy engedd be a pincébe aludni, mer' ráesett egy gránát a vadiúj audira...

Nem szeretném látni öket, Te igen?

Mindjárt lenne szépszó, meg kéremszépen, meg kölcsönös segítség, meg egymásrafigyelés!

Sose volt kis hazánkban, nem is lesz, sajnos!

Szégyellni való, hogy ilyen a magyar ember :cry: mindenki szarik a másik dolgára, illetve segítség helyett jön az észosztás! (Szerencsére vidéken azért még sokkal jobb a helyzet.)

A magyar embert mindig is az ág huzta, meg az oroszok....
Az eltelt 40 év nyomainak eltüntetéséhez kell legalább 120 év!

Beteg állapotban van ez az ország, hogyha még ennyit, egy ilyen egyszerű dolgot sem lehet "okosdumálás" nélkül elintézni.

A betegség oka a tolarencia hiánya.

Pedig olyan egyszerű:
Nemjó az ingyenfórum számítógépe. Kell egy jobb. Dobjuk össze. Ennyi. (lenne)... :( :cry: :? :( :cry:

Francii
2005-06-12, 01:00
Laci! Ha nem megy valami, semmi gond, segítünk:

Semmi akadálya, csak ne a salgó polcon lévö számitógép alá tegyék, hogy ne billegjen !

Teljesen igazad van, ott nincs duma..

Saját öütlete volt, ezért gondolom nem kell szobrot emelni, ne száljunk már el...

Nem szeretném látni öket, Te igen?

Sose volt kis hazánkban, nem is lesz, sajnos!

A magyar embert mindig is az ág huzta, meg az oroszok....
Az eltelt 40 év nyomainak eltüntetéséhez kell legalább 120 év!

A betegség oka a tolarencia hiánya.

Pedig olyan egyszerű:

Most pedig jó lenne, ha kialudnád magad...

Twin
2005-06-12, 01:35
Hogy miért nem adok támogatást? Miért vonakodok? Azért mert ez egy ingyenes fórum! Azzal, hogy a létrehozók, működtetők szépen leírják, mire kell a pénz az még rendben van. De engedtessék meg, ha bizalmatlan vagyok! A működtetők át alakíthatják fizetősre és meg van oldva a finanszírozás. Nem kell arra agitálni mindenkit, fizess, fizess! Nem ez az egyedüli pénzszerzés. Itt sokan tulajdonképpen azt mondják, hogy ez természetes, valamit igénybe veszek, akkor ezért fizetek. Rendben! Ha holnaptól csekket kell feladnom havonta, hogy fórumozhassak, megteszem. De nem így indult ez a fórum! Láttam itt rá néhány példát , hogyan bántak el módszeresen néhány fórumozóval a nagyhatalmú társak. És félek ha nem fizetek velem is ez lesz! Vagy ha fizetek akkor egyenlőbb leszek az egyenlők között! Vagyis ha fizetek akkor szolgáltatást vásárolok. És akkor bizony jogok is járnak hozzá és kötelezettségek. A szolgáltató pedig kötelezettséget vállal. Szerintem a fórum most válaszút elé érkezett FIZETÖS vagy NEM! Ha fizetős akkor én fizetek de senki ne követeljen. Én is csak kérek! Kérlek folytassátok a fórum üzemeltetését ingyenesen! Ha döcögős hát döcögős a fene bánja!

Francii
2005-06-12, 01:39
Láttam itt rá néhány példát , hogyan bántak el módszeresen néhány fórumozóval a nagyhatalmú társak. És félek ha nem fizetek velem is ez lesz!

Ne aggódj, Te kivétel leszel...

Peter N
2005-06-12, 01:43
Ezzel részemröl zártam a témátMégis történnek pozitiv dolgok. Az Úr erösitse meg az elhatározásod :P

Dudkin
2005-06-12, 01:51
Szia!

Engem mindig a hidegleles kerulget ha valaki azt irja le, hogy neki mi jar. Ebben a mocskos kapitalista vilagban mar semmi sem jar ingyen. Aki elolvasta a szamlaszam melletti szoveget, es megis utalt, az erdekesmodon most csendben van. Ok azok akik tudjak, es hiszik, hogy a befektetesuk megterul, mert nem csak penzzel, hanem bizalommal is tamogatjak a forumot. Ennyire egyszeru dolog ez.

A fizetes nem kotelezo, ha valaki ezt olvasta valahol, az valamit felreertett.

Nem, a tamogatok nem lesznek egyenlobbek a tobbieknel, ugyanis most leirom megint, a forum nem egy demokratikus intezmeny, nincsen egyenloseg. Aki tamogatott, az azert tette, mert ugy erezte, hogy jo celt szolgal.

Summazva a mondottakat, a forum nem jog, hanem lehetoseg

bogrács
2005-06-12, 02:08
Helló Twin

" hogyan bántak el módszeresen néhány fórumozóval "

:barom:

cbruder
2005-06-12, 04:43
Szia Dudkin,

esküszöm, ilyen szövegek utan egyre kecsegtetöbb kezdd lenni a "fapados-uszoöves" megoldas !! :-))

Szerintem meggondolando........... :-)

cbruder
2005-06-12, 04:45
majd szolj mikor indulsz !! Megyek veled !!! :-)

chipichape
2005-06-12, 08:33
Twin,

Oszinten, nekem is volt mar egy par otletem a kapitalizalodasra, de azert szerintem ez a fenti beiras nem normalis. Kezeltesd magad javaslom...

Reszvetem,

Chip

mano
2005-06-12, 10:47
Tcomp !

" irigyellek, hogy Neked van idod ekkora f...ágra :( "

A Csiga

Twin
2005-06-12, 11:38
Bogrács!
Régen volt itt egypár régi tag akik bizony mindig lelettek ugatva. A nevekre nem nagyon emlékszem már. De ajánlom figyelmetekbe Cbruder Picipocchoz szánt írását a csupaszárny topicban, kíváncsi lennék szemtől szembe hogy mondta volna el a véleményét! E fórumot nem ez kell hogy jellemezzen. Miért nem vonta Cbrudert a Moderátor a stílusáért kérdőre?
Chipichape!
Nekem szerinted miért nem mondták személyes találkozókor , hogy kezeltessem magam. Azért mert az embereknek van neveltetése mely néha jó néha rosszabb. Azért gondoljátok át mi minden történt már itt e fórumon! Én a véleményem miatt kapom a lesajnálást( Franci) az orvosi segítséget (Chipichape) stb…. Miért nem szabad a vélemény, ha az nem sértő másra nézve! Miért nem nyitottak egy topicot a tulajdonosok a probléma előzetes megbeszélésére? Mert a fórum nem demokratikus szerveződés?
Kösz.....

tcomp
2005-06-12, 11:51
Ja és az is nagyon tisztességes , hogy a légiháborúba ugy tette bele dudkin, hogy én vagyok a szerzö :x
Kiszáltam, végleg, pá mindenkinek!

APPME
2005-06-12, 12:23
Közvetlen előzményeket mellőzve gondolom: Ne ! Ezen nem fordul meg a világ...Mindenki "haragszik" vkire, én is, nyilván rám is. Nem fogok a következő életemre várni, hátha nem így lesz. Egy "bölcseletet" olvastam valahol: Aki azzal dicsekszik, hogy az utóbbi x évben mindenben kitartott az elvei mellett, az haszontalanul élte le azt az x évet...
:? APPME :?

Dudkin
2005-06-12, 12:29
Appme!

Mar korabban valaki hozott egy peldat az allatvilagbol, akkor hivjuk ezt termeszetes szelekcionak, es oruljunk, hogy van..

udv: Dudkin

Francii
2005-06-12, 12:53
Miért nem szabad a vélemény, ha az nem sértő másra nézve! ...

Ezt kérdezem én is...

Az miért lesajnálás, ha azt mondom, hogy nem lövünk főbe egy mérgezett kötéllel és nem teszünk egy levágott lófejet az ágyadba, ha esetleg ilyen-olyan okok miatt úgy érzed, hogy Te nem akarsz hozzájárulni a Fórum üzemeltetéséhez?

Csak azt mondtam: nem lesz azokkal sem semmi gond! A Keresztapa szereti őket is...

Francii
2005-06-12, 12:59
Ahogyan azok sem gyártottak ideológiát akik fizettek, Neked sem kellene megmagyaráznod hogy Te miért nem szeretnél hozzájárulni!
Szuverén jogod eldönteni, hogy akarsz, vagy nem...
Az pedig, hogy ezért esetleg diszkrimináció ér majd, az a rágalmazás határát súrolja...

DiamantTomi
2005-06-12, 13:28
Aki keresi a feszültséget azt bedugjuk a 230-ba :!:

Yeti
2005-06-12, 19:24
Kedves Twin!

Ha én meghívlak a házamba vendégségbe, és te ott összeszólalkozol egy másik vendéggel, akkor azért én leszek a felelős :?: - Úgy gondolom, nem.

Ez a fórum egy virtuális hely, amit Dudkin megteremtett és ápol. Az emberek pedig "bejönnek" és beszálgetnek. A kapcsolataikért kizárólag ők a felelősek. Dudkin nem szeretné az idejét mások tutujgatásával tölteni, amit tökéletsen megértek.

Képzeld el, hogy a kerted elötti placcon levágod a gazt, és kiteszel néhány padot meg egy asztalt, hogy kicsit kellemesebb legyen a hely. Mit szólnál, ha az egyik nap valaki dörömbölne az ajtódon, és kérdőre vonna:
- Maga tette oda azokat a padokat?
- Igen - feleled
- Akkor azonnal jöjjön! Nem látja, hogy összeveszett ott két alak?! Jöjjön azonnal és tegyen rendet!!!

Most mondd meg nekem, Te ennek az illetőnek mit válaszolnál :?:

És ha 3 éve alatt leperegne a festék a padokról, és te odamennél azokhoz, akik rendszeresen odajárnak sakkozni, és így szólnál: "Gyerekek, van egy ötletem! Nagyon romos már itt minden. Szívesen rendbehoznám, ha összedobunk némi pénzt."

Erre neked milyen válasz esne jól :?: (Mit szólnál, ha azt mondaná az egyik, hogy múltkor valakinek itt kellemetlen élménye volt, ezért ő csak akkor, ha te garantálod, hogy... :?: )

Szerintem így kell ezt a kérdést felfogni. Ha Dudkin valóban megfizettetné velünk a teljes ellenértékét a szolgáltatásnak, akkor az nagyon drága lenne ennek a 200 (És NEM 3000!) embernek.

Yeti
2005-06-12, 19:26
Szab!

Remélem tudod, hogy ez a duma a szokásos munka utáni, nem pedig a munka elötti!

Yeti
2005-06-12, 19:31
Ja és az is nagyon tisztességes , hogy a légiháborúba ugy tette bele dudkin, hogy én vagyok a szerzö :x
Kiszáltam, végleg, pá mindenkinek!Mit számít? A Légiháború nem a szégyentábla, hanem a nem "szakmai" viták helye. Ha a kötözködést nem érezted rád nézve sértőnek, akkor ez miért zavar?

Szerintem félreértetted Dudkint. A "pálya széle" megjegyzéssel nem azt akarta mondani, hogy Te nem értesz a számítástechnikához/informatikához, hanem azt, hogy Te nem tudhatod, hogy ő otthon milyen karbantartásokat végez. Érted? - egyszerű félreértés volt. (És gondolom, tényleg nem látod, hogy odahaza ki mit bütyköl a gépén.)

Tegzi
2005-06-12, 20:05
Én most komolyan nem értem, hogy mirQl is folyik a vita.
Már máshol is el lett mondva, hogy ez egy lehetQség, nem KÖTELEZETTSÉG.
Fogd fel úgy a dolgot, mint egy választás:
- Általános, mert elmehetsz "fizetni", de NEM kötelezQ, és nem leszel tQle se kevesebb, se több;
- Titkos, pont ezért "harcoltunk", hogy ne legyenek rangok amiatt, hogy ki mennyit fizetett, nincs szükség a fórum "bomlasztására", senkinek semmi köze, hogy ki mennyit fizetett be, és hogy miért;
- EgyenlQ, mert TE is ugyanannyit érsz mint más, és a te segítséged is, akár pénzben teszed meg, akár "szellemi termékben".

InnentQl kezdve pedig végképp nem értem a vitádat Twin, illetve a hozzászólásodat. Nem kell magyarázkodni, és nem kell semmilyen "logikai" magyarázatot kitalálni arra, hogy te miért nem akarsz pénzt adni.
Azt sem kell az embernek megmagyaráznia, hogy miért modellezik, vagy tévedek??? Ha végiggondolnám, hogy mennyi pénzt "öltem" már bele, akkor az már nem modellezés lenne számomra, akkor inkább sakkoznék otthon, az olcsóbb...

Tegzi
2005-06-12, 20:10
Jah, és Közvetlen, mert közvetlenül a fórumot támogatod, nem az állam kasszába megy a "lecsó".
Tiszta kampányduma általános, tiktos, egyenlQ, és közvetlen.

Dress
2005-06-12, 21:27
Yeti!

Nagyra becsullek.
Tisztanlatasod es peldaid .... le a kalappal.
Ha ezek utan valakinek nem tiszta az ugy akkor nem is tudom mivel kell ervelni.

GK
2005-06-12, 21:39
Jah, és Közvetlen, mert közvetlenül a fórumot támogatod, nem az állam kasszába megy a "lecsó".
Tiszta kampányduma általános, tiktos, egyenlQ, és közvetlen.

és önkéntes !

És akkor most már tényleg megalakíthatjuk az MMP -t...

(Magyar Modellezők Pártja)

tcomp
2005-06-12, 23:14
Ejnye, ejnye kedves dudkin!
Tudod mit basztál el?
Azt, hogy nekem megvan az elmult három nap eseménye, akarod hogy minden fórum tagnak elküldjem ?
Oldalak lesznek belöle és mindenki végigoplvashatja mégegyszer!!!
Azt a mérhetetlen aljasságot, amit a fórumban te mint "admin" megtettél, magyarán, összekeverted a hozászólásokat, kivetted az enyémet és a saját oldaladra akartad forditani!!!
A légiháborúba raktad a topicot, egyben megszüntetted a másikat, a fórum támogatását, majd a mai nap megint ott van!
Azt hiszed mindenki olyan fasz, hogy ezt nem veszi észre???
Ha valakinek kell a bizonyiték, küldöm szivesen, csak ne az legyen már hogy én kötekszem!

Undoritó a hozzáállásod és ezt már nem tudod kimagyarázni az okoskodásoddal!
A sértésekkel meg óvatosabban, a fórumon, ahol mindenki olvassa.
Vegyél vissza kicsit, mert ez nem biztos, hogy a hasznodra válik!
Irogatsz a demokráciáról, de szerintem rólad csak egy dolog hiányzik, a bakancs.
Ezt most nagyon elbasztad "kicsim"
Kitörölheted ezt a hozzászólásomat is, van erre is bizonyiték, akkor a saját farkadat harapdálhatod...
Ha mégsem törlöd, akkor olvassa mindenki, hogy dolgozik a döjfös uraság!

Francii
2005-06-12, 23:17
Szia Tcomp!
Megint kellene aludnod egyet...

Twin
2005-06-12, 23:19
Kedves Mindenki!
Én nem akartam megbántani senkit a felvetésemmel. Csak egy ellenvélemény volt arra , hogy amíg van aki a fizetésre biztat , lehet hogy más nem így látja. De pont egy fórumon ne mondhassam el , hát ez furcsa!

tcomp
2005-06-12, 23:21
Szia Tcomp!
Megint kellene aludnod egyet...
Franci, ez már unalmas, ha nem tudsz mást, akkor inkább maradj csendben, lécci, jó?

Francii
2005-06-12, 23:29
Tcomp! ez már unalmas ( a mocskolódásod), ha nem tudsz mást, akkor inkább maradj csendben, lécci, jó?

tcomp
2005-06-12, 23:33
Nem én mocskolodom és nem én élek vissza....
Nem világos számodra?

Twin
2005-06-12, 23:34
Yeti irta:
Kedves Twin!

Ha én meghívlak a házamba vendégségbe, és te ott összeszólalkozol egy másik vendéggel, akkor azért én leszek a felelős - Úgy gondolom, nem.

Ebben az esetben nem te vagy a fellelös de TE CSINÁLSZ RENDET! És itt a gond az ,hogy eggyesek a moderátorok részéröl máshogy vannak mérve! Egy moderátornak nemcsak joga hanem FELELÖSSÉGE is van! Ha ez a forum egy valaki önállo kezdeményezése akkor, mikor nyilvánossá tette, válalta ennek minden következményét. Abban a pillanatban mikor kilépett a netre, fellelös az általa létrehozott forumért illetve annak erkölcsös részrehajlás nélküli müködéséért. Talán ezt még jogszabály is rögziti.
Amugy nincs gondom senkivel csak mondjuk irásban gondolkodtam

Tegzi
2005-06-12, 23:47
Yeti irta:
Kedves Twin!

Ha én meghívlak a házamba vendégségbe, és te ott összeszólalkozol egy másik vendéggel, akkor azért én leszek a felelős - Úgy gondolom, nem.

Ebben az esetben nem te vagy a fellelös de TE CSINÁLSZ RENDET! És itt a gond az ,hogy eggyesek a moderátorok részéröl máshogy vannak mérve! Egy moderátornak nemcsak joga hanem FELELÖSSÉGE is van! Ha ez a forum egy valaki önállo kezdeményezése akkor, mikor nyilvánossá tette, válalta ennek minden következményét. Abban a pillanatban mikor kilépett a netre, fellelös az általa létrehozott forumért illetve annak erkölcsös részrehajlás nélküli müködéséért. Talán ezt még jogszabály is rögziti.
Amugy nincs gondom senkivel csak mondjuk irásban gondolkodtam

Nem hiszem, hogy lenne ilyen jogszabály, kicsit gondold már át logikusabban a dolgot.
Mondok neked egy nagyon élQ példát. Itt van az érettségi botrány is, melyben mint ismeretes a tételeket valaki felrakta egy hasonló fórumra, akár ide is felrakhatta volna. KésQbb ezt természetesen a moderátorok törölték, nade addigis elérhetQ volt a dolog, ilyenkor szerinted ki a felelQs? Vagy ha mondjuk nem veszi észre a moderátor, vagy admin?? A regisztráció legelején is OTT SZEREPEL, hogy felelQsséget a tartalomért nem vállal magára. Ha így lenne, ahogy te írod, akkor ki lenne az a "hülye", aki csinálna egy ilyen fórumot, hogy aztán az illetQ kerüljön esetleg börtönbe???
Kicsit logikusan kellene gondolkodnod.
A véleményedet elmondhatod, de akkor vállald, hogy lesznek olyanok, akik nem értenek veled egyet. Ha nem akarod ezt vállalni, akkor meg tartsd meg magadnak. Ennyi.

Tegzi
2005-06-12, 23:50
Valamit még lefelejtettem. Milyen felelQsségük van a moderátoroknak? Legfeljebb erkölcsi felelQsségük. És már többször is elhangzott, ezért én is kénytelen vagyok ismételni: "A fórum NEM egy demokratikus intézmény", vagyis aki nem fogadja el annak szabályait, ami a mqködését illeti, annak "fel is út, le is út".
Nem kötelezQ a fórum tudtommal...

jomunkasember
2005-06-13, 00:00

Yeti!

Az ilyen tipusu beszólásokra Te ugornál segiteni?
Pökhendi stilus, nem kivánok rá mit reagálni.
Mellesleg a fórum már hosszú hetek óta szarakszik.

Nekem is volt hasonló problémám a főnökkel.
De el kell vonatkoztatni.
Ki a fenét érdekel, hogy milyen ember az admin?
A lényeg, hogy fórumozni lehessen. :idea:
Úgysem az adminnal dumálsz, hanem azokkal akikkel...

Meg reptetni kell egyébként is nem fórumozgatni... :wink:

Francii
2005-06-13, 00:01
Szia Twin!
Én úgy érzem ki a szavaidból, hogy Téged valamelyik moderátor részéről egy vélt, vagy valós sérelem ért és ezt Te valamilyen szinten az egész fórumra "kiterjeszted".
De egy ember nem a maga a fórum!

A felelősségről szeretnék egy példát felhozni: létezik egy másik fórum, ahol szoktam leledzeni (HWSW), ahol van 29841 tag, a jelen pillanatban 277 felhasználó van jelen és eddig íródott közel 2,5 millió hozzászólás.

Gondolod, hogy az üzemeltető tényleg felelősséggel tartozik mind a 2,5 millió hozzászólásban megjelent tartalomért? őt fogják felelősségre vonni, ha valaki a kb. 30.000 tag közül netán rasszista, vagy önkényuralmi jelképeket tenne fel a fórumra?

A tartalomért, amit Te esetleg leírsz, Te vagy a felelős és nem az üzemeltető! Nem rajta kell elverni a port, mert neki egy csak egy gombnyomásba kerül és mehetünk a halál f@...ra fórumozni!

Ilyen erővel a Szentendrei Papírgyárat (asszem már rég be is zárták) is felelőssé lehet tenni, ha én teleragasztom horogkeresztekkel a várost, mert ők gyártották hozzá a papírt, amire rajzoltam őket...

Dudkin
2005-06-13, 00:18
Ejnye, ejnye kedves dudkin!
Tudod mit basztál el?
Azt, hogy nekem megvan az elmult három nap eseménye, akarod hogy minden fórum tagnak elküldjem ?
Oldalak lesznek belöle és mindenki végigoplvashatja mégegyszer!!!
Azt a mérhetetlen aljasságot, amit a fórumban te mint "admin" megtettél, magyarán, összekeverted a hozászólásokat, kivetted az enyémet és a saját oldaladra akartad forditani!!!
A légiháborúba raktad a topicot, egyben megszüntetted a másikat, a fórum támogatását, majd a mai nap megint ott van!
Azt hiszed mindenki olyan fasz, hogy ezt nem veszi észre???
Ha valakinek kell a bizonyiték, küldöm szivesen, csak ne az legyen már hogy én kötekszem!

Undoritó a hozzáállásod és ezt már nem tudod kimagyarázni az okoskodásoddal!
A sértésekkel meg óvatosabban, a fórumon, ahol mindenki olvassa.
Vegyél vissza kicsit, mert ez nem biztos, hogy a hasznodra válik!
Irogatsz a demokráciáról, de szerintem rólad csak egy dolog hiányzik, a bakancs.
Ezt most nagyon elbasztad "kicsim"
Kitörölheted ezt a hozzászólásomat is, van erre is bizonyiték, akkor a saját farkadat harapdálhatod...
Ha mégsem törlöd, akkor olvassa mindenki, hogy dolgozik a döjfös uraság!

Tcomp!

Dol beloled a rosszindulat, es a vak duhodben mar kezdesz olyan hatarokat is atlepni, amit szerintem nem tennel meg, ha egymassal szemben ulnenk. Most utoljara megkerlek, olvasd el megegyszer a regisztraciora vonatkozo szabalyokat, es ha nem ertesz veluk egyet, akkor hagyd el a forumot.

Koszonom: Dud

tcomp
2005-06-13, 00:20
Na megint megy a fórum.
Jött egy pár levél, megörzöm öket :)
Jó éjt :)
Szia Francii :)

Twin
2005-06-13, 00:25
Francii!
Nem sértett meg senki! Csak néhány dologra felhivtam a figyelmet. Ha nem baj? Nézd a forum olyan amilyen, egy biztos soha többé nem fogok itt vitatkozni.
Csokolok mindenkit!

tcomp
2005-06-13, 00:27
Dudkin!

Most már elég legyen!!!!
Te saját magad hágod át a saját szabályaidat!
Nem veszed észre?
Túl nagynak képzeled magad, tilts ki, törölj ki, vagy csinálj amit akarsz!
A mai nap kaptam kb 15-20 levelet, mint elöbb irtam!
Nem te vagy a nyerö benne, hidd el !
Egy ideig még melletted álnak egyesek, de ez mulandó dolog, ha igy folytatod.
Kénytelen voltam megint válaszolni, mert te aljas dolgokat müvelsz, de asszem már tényleg nem érdekelsz...

Francii
2005-06-13, 00:37
De ha neked ez igy jó, ám legyen, mostmár nem reagálok, bármit irsz

Akkor itt részemröl befejeztem...

Ezzel részemröl zártam a témát, ugyis kurva sok dolgom van...

Ezekre az ígéreteidre kellene a jelenleginél nagyobb hangsúlyt fektetned, és akkor jobb lenne mindenkinek...

Atesz
2005-06-13, 00:45
Szülővárosomban történt meg a dolog, néhány hete/hónapja.A város egyik nagyobb "disco"-jában tartott razziát a rendőrség hajnalban.Az emberek nagyrészénél találtak olyan dolgot,amit a törvény büntet, természetesen el is vitték őket.DE mindemellett, a helyet is bezáratták jó időre, és csak egy jó ügyvédnek köszönhető, hoy újra nyitva van.

Más: én már nem először írom, hogy én mikor elolvastam tcomp hozzászólásait, semmi támadó szándékot nem véltem felfedezni, sőt én úgy vettem ki a szavaiból, hogy hozzáértő ember, aki szakmai tanácsot akart adni.
És az ebből fajult vita engem is elgondolkoztatott.

tcomp
2005-06-13, 00:46
Francii!

Kabbe!

Nem fogok kussolni, meggondoltam magamat, tudod miért?
Mert melettem áll egy pár ember, aki nem nyalja a seggét az adminnak!
Azért megint segitek Neked ha gondod lesz, emlékszel?

Spion
2005-06-13, 00:47
Én erre az egészre csak eggyet tudok mondan, nem mintha nekem itt olyan nagy szavam lenne, hiszen én itt csak egy porba fingó kis valaki vagyok aki marhára örül annak hogy itt tanulhat valamit a "nagyoktól" és ha valakinek ez a rendszer nem tetszik nyugodtan elmehet senki nem mondta neked Tcomp hogy viseld el ezeket a "nagy megpróbáltatásokat" hogy valaki meg "moderált" hisz ez a dolga ő a fő moderátor és ha nem tetszik neki az eggyik "a" betűd akkor kitörölheti és még így is csak letérdelhetsz elötte és csókolgathatod a lábát hogy megteszi nekünk ezt a nem is kis szivességet hogy fenttartja ezt a fórumot!!!!:roll: :roll:

Egyszóval szerintem ezt a topicot itt és most kéne bezárni !!!

Csak még egy kérdésem lenne ezzel tcomp mi a célod fellázadni és átvenni a hatalmat vagy mi??? :?: :?: :roll:

Bocsánat hogy én is itt off-oltam!!!!!

Francii
2005-06-13, 00:50
Egyszóval szerintem ezt a topicot itt és most kéne bezárni !!!

Ne má ! Én élvezem!!

tcomp
2005-06-13, 00:50
...ha még kimehetek matyira és nem kell engedélyt kérnem valakitöl ...
Jóccakát :)

Francii
2005-06-13, 00:51

Köszönöm, de inkább nem élek vele, mert fél év múlva majd az orrom alá dörgölöd ismét...

tcomp
2005-06-13, 00:53
Csak még egy kérdésem lenne ezzel tcomp mi a célod fellázadni és átvenni a hatalmat vagy mi??? :?: :?: :roll:

Bocsánat hogy én is itt off-oltam!!!!!

:D :D :D :D

Ezen csak röhögni tudok
Boccs...
:D :D :D

tcomp
2005-06-13, 00:54

Köszönöm, de inkább nem élek vele, mert fél év múlva majd az orrom alá dörgölöd ismét...

Francii, sosem dörgöltem az orrod alá, már te is ????
Akkor tényleg nincs mit mondanom...
Szia.

tcomp
2005-06-13, 00:55
Ez nem semmi.

Tegzi
2005-06-13, 00:57
Szülővárosomban történt meg a dolog, néhány hete/hónapja.A város egyik nagyobb "disco"-jában tartott razziát a rendőrség hajnalban.Az emberek nagyrészénél találtak olyan dolgot,amit a törvény büntet, természetesen el is vitték őket.DE mindemellett, a helyet is bezáratták jó időre, és csak egy jó ügyvédnek köszönhető, hoy újra nyitva van.

Más: én már nem először írom, hogy én mikor elolvastam tcomp hozzászólásait, semmi támadó szándékot nem véltem felfedezni, sőt én úgy vettem ki a szavaiból, hogy hozzáértő ember, aki szakmai tanácsot akart adni.

A "nagy vitába", ami itt van én nem szólok, mert ez már a személyeskedést súrolja. Viszont ha ezzel te azt akarod mondani, hogy a fórum létrehozója is felelQs a fórumon elhangzottakért, akkor nagyon tévedsz, a hasonlatod meg korántsem állja meg a helyét.
Egyébként még egyszer mondom, hogy maga a VITA nem igazán érdekel, nem állok senki pártján, és nem nyalom senki seggét, csak jó lenne, ha még sokáig lenne fórum.

Francii
2005-06-13, 00:57

A másik oldal részéről (admin) tudnál esetleg valami támadó szándékú, obszcén, vulgáris, kultúrálatlan kifejezést idézni?

Ha én hívlak meg egy jó bográcsos csülökpörköltre, nehogy már belebeszélj hogy hogyan forgatom a fakanalat...
Ha nem ízlik, legfeljebb otthagyod.

Francii
2005-06-13, 01:00
Francii, sosem dörgöltem az orrod alá, már te is ????
Akkor tényleg nincs mit mondanom...
Szia.

Atesz
2005-06-13, 01:01
Nem vagyok jogász, de nekem idevalónak tünt a példám (különben nem hoztam volna fel :P ).Amúgy én is csodálkoztam a dolgon.

Atesz
2005-06-13, 01:03
Ha én hívlak meg egy jó bográcsos csülökpörköltre, nehogy már belebeszélj hogy hogyan forgatom a fakanalat...
Ha nem ízlik, legfeljebb otthagyod.

Ha jelzed a bográcsos party résztvevőinek, hogy problémád van az elkészítésével, és te azt mondod, hogy hozzunk egy kis sót, mert az majd segít, de én mint mesterszakács azt mondom, hogy inkább forgatsd másképp a kanalat, mert úgy jobb lesz, akkor nem értem hol a hiba.

Dudkin
2005-06-13, 01:08
Ha mondod, akkor nincs semmi hiba:) de ha csak elkezdesz susmorogni hogy azt nem ugy meg nem igy, de ki fizeti a fat, meg kulonbenis, az a bogracs a szomszede, es miert hivtam meg masokat, akkor eljutok arra a pontra, hogy elzavarlak a picsaba kukta sapkastul, fakanalastul a hazambol.

udv: Dud

Francii
2005-06-13, 01:11
Ha jelzed a bográcsos party résztvevőinek, hogy problémád van az elkészítésével, és te azt mondod, hogy hozzunk egy kis sót, mert az majd segít, de én mint mesterszakács azt mondom, hogy inkább forgatsd másképp a kanalat, mert úgy jobb lesz, akkor nem értem hol a hiba.

Akkor azt mondom, hogy add csak ide azt a kis sót, de akkor is én főzök! Ha meg továbbra is erősködsz, hogy Te jobban tudod, akkor felrúgom a bográcsot... (tényleg megtettem egyszer :D )

Dudkin
2005-06-13, 01:13
igy is jo, a vege mindenhogy az, hogy egy balfek miatt nem esznek a tobbiek sem :)

Dud

Spion
2005-06-13, 01:15
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

bogrács
2005-06-13, 01:18
Az én főztömbe ne szóljon bele senki, és ha kérek hozá egy kis sót hogy jobb íze legyen, volt aki szó nélkül adott, de csak sóra volt szükségem,
és nem tanácsra. Megtörtént, hogy meghívottak körébe volt egy főnökféle, bedörgölt 3 tányér halászlevet majd utána kifejtette hogy mért nem volt jó, gondolod meghívom még egyszer az asztalhoz?

Bogracs

Francii
2005-06-13, 01:21
Azért azt se felejtsük el, hogy itt mindenki szívesen van látva egy "csülökpörköltre". Akkor is ha hoz valamit bele, akkor is ha nem! Csak a főzésbe ne beszéljen bele... :wink:

bogrács
2005-06-13, 01:21
Lemaradtam. :D

Atesz
2005-06-13, 01:22
Tegzi, bár itt jogsértésről még nem esett szó (bár ha így folytatjuk...)

Az elektronikus kereskedelemről és az információs társadalom egyes kérdéseről szóló 2001. évi CVIII. törvény ( lásd: jogszabályok) értelmében a szolgáltató nem köteles ellenőrizni az általa biztosított tárhelyen elhelyezett tartalmat. Ugyanez a törvény mentesíti a szolgáltatót a jogellenes információért való felelősség alól, ha annak tartalmát nem változtatta meg, és a hozzáférést a szakmai szabályok szerint biztosította. A szolgáltató azonban felel, ha a jogsértő tartalomról való tudomásszerzést követően nem távolítja azt el haladéktalanul, illetve nem akadályozza meg a hozzáférést.[b]....

A becsületsértésről:

A szolgáltató felelőssége akkor áll be, ha a kétséget kizáróan becsületsértő tartalmat az erről való tudomásszerzést követően nem távolítja el haladéktalanul.

Dudkin: lehet hogy én olvastam félre, de én csak informálódást véltem felfedezni tcomp soraiban.A példánál maradva én mint mesterszakács is megkérdezném, hogy mennyi sót tett már bele, vagy hogy hogy forgatja a fakanalat.

Francii: engem nem zavar ha hozzáértő ember tanácsot ad, mindíg lehet újat tanulni.

gergol
2005-06-13, 01:25
Azert ez mar szanalmas!!! Hagyjatok mar abba!

Ha Dudkin ugy erzi nincs szuksege segitsegre akkor ugysem fogja elfogadni azt. Lehet megoldhato lenne a forum uzemeltetese a mostani configgal is. De amig Dud nem kerdez ra a lehetosegekre/javaslatokra addig felesleges akar beszelni is a dologrol.
Az en olvasatom szerint Tcomp felajanlotta a segitseget amivel a masik fel nem el mert azt gondolja ennel tobbet nem lehet kihozni az adott gepbol. Nyilvan a legjobb tudasa szerint uzemelteti a forumot. Vsz sokan vannak a vilagban akik jobban csinalnak es sokan azok is akik rosszabbul. De mivel o kezdte el had csinalja. Ha a felajanlott segitseget nem fogadja el hat az az o dolga.

Szerintem

bogrács
2005-06-13, 01:26
Atesz nem föztél még 40 v több ember részére, mindeki eszik, mindeki hibáttalál benne de seki sem ugyan azt jó volt a kaja.

Dudkin
2005-06-13, 01:27
Akkor Atesz mondom nekedis:

"Beleegyezek, hogy nem küldök sértegető, obszcén, vulgáris, rágalmazó, gyűlöletkeltő, támadó, vagy bármely más olyan tartalmat, illetve anyagot, mely törvényt sért. Sem olyan anyagot, mely ellentétes az általános közízléssel, mivel ez egy nyilvános fórum. A fentiek megsértése azonnali és végleges törlést von maga után.
Elfogadom, hogy a Fórum webmesterének, az Adminisztrátornak és bármely Moderátornak jogában áll eltávolítani, szerkeszteni a hozzászólásaimat, vagy lezárni az általam nyitott témákat, amennyiben úgy ítélik meg hogy ez szükséges. "

Ezen sorok ala kattintva fogadod el, hogy regisztralsz a forumra. Melyik soraval nem ertesz egyet? Ha elfogadtad hasznald, ha nem hat ne tedd.

Koszonom: Dudkin

Dudkin
2005-06-13, 01:29
Az en olvasatom szerint Tcomp felajanlotta a segitseget amivel a masik fel nem el mert azt gondolja ennel tobbet nem lehet kihozni az adott gepbol.

Szia Gergol!

Ne haragudj, nem ertek veled, egyet, idezned ezt a sort?

UDv: Dud

Francii
2005-06-13, 01:32
Lemaradtam. :D

akkor felrúgom a bográcsot...

Jó lesz, ha Te is vigyázol velem... :lol:

gergol
2005-06-13, 01:36
Sajnos nem tudom h mukodik az idezet gomb egyszer probaltam de nem az lett amire gondoltam. Ugyhogy csak bemasoltam.
Szia Dud!

Egy-két kérdés.
Nem az advertikum?
Egyenlöre ennyi.

Hali,

Akkor jöhet a PÜ...

Datanetröl jót vagy semmit.
Nincsen hibás következtetés..
A technikai kérdések meg lehet, hogy mást is érdekelnek, nem csak modellezök vannak itt a fórumon, de ha titok, tartsd meg, én csak segiteni akartam.
De a véleményem azért megvan, a hibaüzenet egyértelmü, nekem legalábbis...
Sok sikert.

Szerintem abszolut segitoszandekkal indult a dolog.Aztan jott a palya szele meg a tobbiek

Ezt te onnan igy kintrol a palya szelerol ?

Nem untatlak szaraz szamadatokkal, de igen, a jelenlegi gep nem elegendo a forum altal generalt terheles egyeduli kiszolgalasara.

Ez meg nem ellenseges de ez azert mar felreertheto:

A lehetoseg adott, csinald jobban, az eszkozok a kezedben vannak neked is.

bogrács
2005-06-13, 01:40
Én nem vagyok annyira meleg. :D :?

Atesz
2005-06-13, 01:40
Viszont ha ezzel te azt akarod mondani, hogy a fórum létrehozója is felelQs a fórumon elhangzottakért, akkor nagyon tévedsz, a hasonlatod meg korántsem állja meg a helyét.
Dudkin én a fentiekre reagáltam.

Dudkin
2005-06-13, 01:43
Szia!

Megtenned, hogy a konkret segitseget, vagy felajanlast masolod be? Elhiheted, hogy ezer modja van annak, hogy segitseget nyujtson valaki, es hogy erre a megfelelo kommunikacios eszkozt megvalassza. Egy nyilvanos forum nem alkalmas technikai reszletek megvitatasara, Tobbszori szemelyes talakozasunk soran Tcomp egyszer sem mutatott semmilyen segito szandekot, igy innentol kezdve ez a beszelgetes meddo.

Es kerlek, ne hunyj szemet a kesobb elhangzottak felett sem. Rajzolj egy nagy T betut, es ird le a jelzoket amiket en hasznaltam, az egyik oldalra, a masikra pedig magasan kvalifikalt vitapartnerem altal hasznaltakat.

Francii
2005-06-13, 01:46
Na jóccakát mindenkinek! Ma ismét jól kimulattam magam! Faszányos kis találmány ez a légiháború... :wink:

Dudkin
2005-06-13, 01:50
hat igen, "panem et circenses" :)

Jo ejt.: Dud

Yeti
2005-06-13, 02:01
Atesz!

Nem piszkálni akarlak, nem azért írom.... Tcomp nem adott tanácsot, csak arra utalt (ha egyáltalán jól értem), hogy ő aztán tudna tanácsot adni, és akkor minden sokkal jobb lenne.

Meg is kérdeztem tőle, hogy ha tud valamit, akkor miért nem segít. Erre ő azt válaszolta, hogy azért, mert Dudkin megsértette. Természetesen azért hiszi ezt, mert félreértett egy mondatot. Erre próbáltam felhívni a figyelmét, de semmi reakció. (Aztán ami utána jön :shock: :shock: :shock: ... most olvastam csak!)

Mellesleg szerintem az egész ügy teljesen lényegtelen. Néhány ember mindent véresen komolyan vesz, mintha a fórumon kívül nem is lenne élet. A Légiháború amúgy rendkívül szórakoztató rovat (kénytelen vagyok bevallani :D :oops: ), a felhőtlen nevetést csak az fékezi, hogy szerintem lehet, hogy nem mindenkinek okoz örömet...

Atesz
2005-06-13, 02:36
Yeti:

Szóval én nem írtam, hogy adott tanácsot,hanem hogy felajánlotta.
Az hogy mi történik privátban, meg személyesen, azt én nem tudom.Abból tudok következtetést levonni,amint látok.

Amúgy tényleg szórakoztató néha.Sőt még az étvágyamat is meghozta a sütés-főzés :P

Peter N
2005-06-13, 03:57
Gyerek, végigolvastam az egész topicot és ugy látom hogy csodálatos dolog a szar fürészelése. Csak igy tovább! :P Pitiáner szar dolgokon vitakozni feltétlenül érdemes. Ha nem ezt csinálnánk nem is lennénk igazi Magyar emberek. Fürészeljök tovább is a szart, azzel is megvédjük a magyar virtust.

jomunkasember
2005-06-13, 10:25
Gyerek, végigolvastam az egész topicot és ugy látom hogy csodálatos dolog a szar fürészelése. Csak igy tovább! :P Pitiáner szar dolgokon vitakozni feltétlenül érdemes. Ha nem ezt csinálnánk nem is lennénk igazi Magyar emberek. Fürészeljök tovább is a szart, azzel is megvédjük a magyar virtust.

Fején találtad a szeget... :D

Francii
2005-06-13, 11:02
...Sőt még az étvágyamat is meghozta a sütés-főzés :P...

Egy jó kis főzőverseny?
Én indulok az Európa szerte híres csülökpörköltömmel, Te pedig a tartózkodási helyedből ítélbe valami halas balhéval?

Roszz dolog nem sülhet ki belőle!
(legfeljebb megvívunk a fakanalakkal :D )

Atesz
2005-06-13, 13:16
Hát, halat még életemben nem csináltam, csak tanulmányaim miatt vagyok "halas" környéken.Meg amúgy a főzési tudományom sem túl kiterjedt, bár kicsiny kis lakóközösségünket rendszeresen megörvendeztetem valami finomsággal :P De ezek nem párbaj fegyverek :D

tcomp
2005-06-18, 00:51
Szia!

Tobbszori szemelyes talakozasunk soran Tcomp egyszer sem mutatott semmilyen segito szandekot, igy innentol kezdve ez a beszelgetes meddo.

Tisztelt Admin!

Nem zaklatok, csak olvasom a fórumot, azóta is...
A kérdésem :

Mikor, melyik nap, hány órakor találkoztunk „többször is” , amikor is én nem kívántam segíteni Önnek?
Várom szíves válaszát a konkrét időpontok megjelölésével.

tom100
2005-06-18, 05:36
Na, már kezdtem aggódni :!: Lassan egy hét is eltelt és kezdet béke hangulat lenni :roll: . Ez igy nem helyes 8) .

tcomp
2005-06-18, 10:07
Ne aggódj, ez volt az utolsó kérdésem az adminhoz!
De úgy sem tud rá válaszolni, mert nem igaz amit leirt, ugyanis nem találkoztam vele már hetek óta, tehát alkalmam sem volt személyesen nem felajánlani a segitségemet, mint ahogy azt irja!

Csak a tisztánlátás miatt voltam ezt kénytelen közölni a fórum olvasóival, mert az ominózus mondata másokban azt az érzést kelthette, hogy jár a szám, miközben nem akarok segiteni, pedig többször is lett volna rá lehetöség személyes találkozások alkalmával!
Mivel személyes találkozások nem voltak, igy az admin ezen mondata HAZUGSÁG!
Ettöl kezdve, mindenki itélje meg saját belátása szerint az admin további hozzászólását, irkálását a témával kapcsolatban!
Most pedig önszántamból hagyom el ezt a "fórumot", nem pedig ahogyan az admin utasitott rá!!!

hilti
2005-06-19, 00:56
...Csak a tisztánlátás miatt voltam ezt kénytelen közölni a fórum olvasóival, mert az ominózus mondata másokban azt az érzést kelthette, hogy jár a szám, miközben nem akarok segiteni, pedig többször is lett volna rá lehetöség személyes találkozások alkalmával!
Mivel személyes találkozások nem voltak, igy az admin ezen mondata HAZUGSÁG!....

Tcomp,

Sokakban merült fel (bennem is) az a dolog, hogy tényleg csak a szád jár, és a kákán is csomot keresve, nem segitesz, hanem csak hátráltatod ezt a dolgot.
Mint már sokan leirták, ez a kezdeményezés azért jött létre, hogy pénzt gyüjtsünk egy jobb, használhatobb rendszerre, tehát ha van pénzed rá (és akarsz adni akkor) adsz, ha nincs akkor nem.
Most már Te ott tartasz, hogy az admin hazudos, mert nem találkozott veled személyesen, közben pedig ezt állitja.
Olyanokat csavarsz egy-egy hozzászoláson, hogy néha követni sem tudom. Részben ismerve téged, ezt nem gondoltam volna rólad, illetve a célját sem látom.
Jelen pillanatban mind a ketten személyeskedünk, egy olyan forumon ami nem erre van kitalálva.
Abba kellene ezt hagyni, és segiteni ezt a forumot, hogy minnél jobb legyen, illetve áll a zászló neked is, hogy egy jobbat, szebbet stb. csinálj.

Üdv

Peter N
2005-06-19, 02:30
Idézet a másadik oldalról:
Ezzel részemröl zártam a témát, ugyis kurva sok dolgom van. Már mindenki megkönyebült. Miért nem tartod be a szavad?

rc7
2005-06-19, 07:33
Feltehetően nem lett volna légiháború, és még kevesebb kérdés lett volna feltéve, ha pontos tájékoztatást kap a fórum közönsége. Ha pontosan fel lenne tárva az igazi gond, ismertetve ennek megoldási eszközei, a megoldáshoz szükséges feltételek.

Nagyon sok ember van, aki egy angol nyelvű hibaüzenetet el tud olvasni, érti, talán még megoldása is van rá, hiszen hivatása a számítástechnika. ők is -és még sokan mások-, több tájékoztatást érdemelnek meg.

hilti
2005-06-19, 09:29
Feltehetően nem lett volna légiháború, és még kevesebb kérdés lett volna feltéve, ha pontos tájékoztatást kap a fórum közönsége. Ha pontosan fel lenne tárva az igazi gond, ismertetve ennek megoldási eszközei, a megoldáshoz szükséges feltételek.

Én azt gondolom, hogy a pontos tájékoztatás lényege az, hogy "pénz kell egy új gépre", minden más csak bla-bla.
Pont Te aki értesz ehhez az egészhez, pont Neked kell több info?
Szerintem van bennetek, számitástechnikusokban,egy kis irigység a Dudkin forumára. Neki sikerült megcsinálni egy jó forumot!

Üdv

APPME
2005-06-19, 09:59
Érdemes lenne az ide ölt energiát másra fordítani.
Mindenképpen meg szeretnétek a futballbírót tanítani másképp csücsöríteni, hogy kihúzza a régi, rozoga sípjával - meddig?
Ráadásul ő fizet azért, hogy "jókat anyázhassák"...
Volt, van egy konkrét kérés a többi csak...
A jelzett korhatár felett miért kell magyarázkodni?

:? APPME :?

rc7
2005-06-19, 13:28
Szerintem van bennetek, számitástechnikusokban,egy kis irigység a Dudkin forumára. Neki sikerült megcsinálni egy jó forumot!

- Több info nem csak nekem kellene.
Van egy-két ember akinek nem elég annyi, hogy fizess és "NO ERROR".

http://img68.echo.cx/img68/503/gyujtesbanner7hz.jpg (http://www.imageshack.us)

- Másokról nem tudok nyilatkozni. Bennem az ég világon semmi irigység. Tényleg. Nem is tudom, hogy gondolhat valaki ilyet?
Pontosan tudom mi kell egy PHPNuke-os fórumhoz, mi is üzemeltetünk egyet.
Naprakészen követek négy-öt külföldi fórumot. Elég tájékozott vagyok. A szemem előtt zuhant szét egy német fórum a veszekedések miatt. Itt ilyen veszély nincsen, de nem kedvelem a légiháború rovatot. Sokkal korrektebb normálisan megtárgyalni a dolgokat. Ezért is írtam az előző hozzászólást. Irigység nincs bennem. Némi rossz érzés van, miután már lehülyéztek egy pár hónapja. De az az én bajom. Miért kell mindig kérdezgetni?

Atesz
2005-06-19, 13:49
Én azt gondolom, hogy a pontos tájékoztatás lényege az, hogy "pénz kell egy új gépre", minden más csak bla-bla.

Üdv

Benne sincs irígység, mint leendő informatikusban.Bár nem értek a fórumokhoz, de az, hogy pont ez a fórum "futott be", szimplán szerencse kérdése volt, illetve hiánypótlás(jó idő, jó hely).A fórum motor adott, a fordítás adott.Természetesen ha Dudkin nem teszi alá a vasat, akkor semmi nem lenne, de úgy gondolom, hogy akkor ezt később megtette volna más.
Amúgy meg a pénz nem minden, sokszor a szaktudás sokkal többet ér.Hiába adnátok nekem ide egy hiper szuper szervert, hogy csináljak egy php-s fórumot, lehet hogy 10 embert nem tudna kiszolgálni, mert nem értek hozzá, mert nem csináltam még ilyet.De az is megeshet, hogy a jelenlegi vasból sokkal többet is ki lehetne hozni.Ezzel nem Dudkin hozzáértését kérdőjelezem meg, csak én úgy vélem, hogy senki sem tud mindent, és több fej, többet tud.

Atesz
2005-06-19, 13:51
Jah, és még annyit, ha értenék hozzá, én is megkérdeztem volna, hogy mi van.Mivel nem értek hozzá, maradt számomra az anyagi támogatás.

cbruder
2005-06-19, 14:01
Hiaba, fura ember a magyar......

Itt kinnt vettem csak igazan eszre a különbseget a többi "faj"-hoz hasonlitva.

Összetart a zsido, az olasz, a portugal, a kinai, es meg sorolhatnam, de a magyar az egyetlen, amelyik kepes a masikat egy kanal vizbe is belefolytani !!
Ha segit is, csak azert segit, hogy meselhesse, hogy az az egyen is csak azert lett olyan, mert Ö segitette. De ahogy az elkezd "növögetni", mihelyt a vallaig nött, mar üt is fejere, nehogy meg tulnöjön rajta !!

Jo, lehet hogy azt mondjatok, hogy "Ja kerem, azok a "kinti" magyarok !!!" De valamikor azok is M.O.-on eltek es valahonnan hozniuk is kellett a "genjeiket", nem ?? :-)

Egy viszont igaz !!

Ha mind az igazat beszelne, a Rozsadomb mar akkora lenne, mint fel Europa, mivel mind ott lakott es a törökök es a perzsak csak a magyaroknak gyartották volna a perzaszönyegeket generaciokon at mivel mindnek az "volt" faltol-falig :-)

A legtöbbje is "hajo-mernök" (mi igy neveztük el öket, akik a hajon, amerikaba menet, lettek "mernökök") vagy eppen "kisnemes".

Egy keresem lenne csupan !!

Ne akarjunk mi is azza lenni amive ezek a "kinntszakadt" vilagpolgarok is lettek !!

cbruder

hilti
2005-06-19, 14:22
...Ezzel nem Dudkin hozzáértését kérdőjelezem meg, csak én úgy vélem, hogy senki sem tud mindent, és több fej, többet tud.

Pont erre gondoltam!
Van a Dudkin, kitalált valamit, futat valamit, ami kinötte magát. Arra gondol, hogy le kéne cserélni egy jobbra, használhatobbra. Erre jön ezer kérdés arrol, hogy "biztos?". Nekem ebböl abszolult az jön le, hogy Dudkin nem ért hozzá szerintetek.
Ráadásul, ha nektek kiir valamit ez a küttyü, akkor tudjátok, hogy mért teszi, söt azt gondolom, hogy azt is tudjátok, hogy milyenre kell kicserélni az adot alkatrészeket és persze az árakkal is jobban képben vagytok.
Már csak a kasszához kell fáradni.
Csak azt nem tudom, mért nekem kell ezt magyaráznom, akinek lövésem sincs az egészhez.
Dudkin felajánlotta, hogy magán levelezésben minden szakmai kérdésre válaszol, tehát ott van a szakmai kérdések helye is.

Üdv

Atesz
2005-06-19, 15:07
Ráadásul, ha nektek kiir valamit ez a küttyü, akkor tudjátok, hogy mért teszi, söt azt gondolom, hogy azt is tudjátok, hogy milyenre kell kicserélni az adot alkatrészeket és persze az árakkal is jobban képben vagytok.
Már csak a kasszához kell fáradni.

Tegyük fel, hogy van egy repülőm egy ideje,és mondjuk értek is hozzá valamit.Egy idő után megáll a repcsim motorja.Szétszedem, megnézem hogy mi van, de a tudásom nem terjed ki a hiba pontos felderítésére, és javítására(esetleg téves következtetést is levonhatok).Ekkor két lehetőség áll előttem:
1. szaladok a boltba új motorért.
2. megkérdezek másokat is, hátha ők már tapasztaltak ilyet, és tudnak segíteni a probléma megoldásában.
Ez nem jelenti azt, hogy én nem értenék a motorokhoz.És a kettes lehetőség választása után is visszairányíthatnak az 1. megoldáshoz.

Tisztelettel.:Atesz

Ui.:A fenti kis történet az elmém szüleménye, bármi hasonlóság a valósággal, csupán a véletlen műve.Tehát se repülőm, se hozzáértésem nincs.Ez a topic egyébként felvetett még néhány hasonló fikciót a fejemben, de ezeket majd máskor, máshol...

Francii
2005-06-19, 16:29
Még egyszer leírom, lassan, hogy mindenki megértse:

Nem értem miért kell ilyen-olyan elméleteket gyártani, miért kell megmagyarázni mindenkinek mindent, miért kell kéretlen tanácsokat adni, miért kell belebeszélni abba, amiről lövésetek sincs?

A fórum úgy működik, ahogy a gazdája csinálja! Mi pedig használjuk! Ha a gazdi úgy gondolja, hogy kell az új vas, akkor ne magyarázzunk már bele különféle okosságokat, hogy miért nem kell, vagy mit lehetne jobban-másképp csinálni! Ha nem tetszik, bal klikk a jobb felső sarokban a kicsi X-re!

Emlékeim szerint senkit nem kényszerítettek fegyverrel, hogy járuljon hozzá anyagilag, hanem KÉRTEK!!!

Sehol nem volt leírva az, hogy aki nem támogat, az alacsonyabb rendű fórumlátogatóvá válik!

Valami nagyon faszán működik jó régen, előszeretettel használja egy kosárnyi ember, de páran nem bírják ki, hogy ne keressenek különféle összeesküvés elméleteket a gyűjtés mögött!

Legyen már annyi gerinc mindenkiben, hogy ha már nem mozdítja előre a dolgot, akkor csituljon el szépen és legalább ne rontsa el azok örömét a viszálykeltéssel és a széthúzással, akik itt jól érzik magukat!

Ez nem népjóléti intézmény és nem kisdedóvó! Minden pénzbe kerül! Eddig a tulajéba, ezután remélhetőleg a közösségébe.

A használat módját és mikéntjét pedig ha tetszik, ha nem, az a bizonyos ember határozza meg a drót másik végén!

Ezzel együtt kell élnie mindenkinek, aki szeret ide járni! Lehet hőzöngeni, lehet anyázni, lehet viszálykodni, lehet okoskodni, de attól még mindig nem a farok fogja csóválni a kutyát!

Ha nem, akkor bárkinek áll a zászló, lehet jobbat csinálni, olcsóbb vasból.

Marlboro man
2005-06-19, 17:03
Sziasztok,

én nem tudok semmit a fórum-vasról, meg arról sem, hogy hogy van beállítva. A következőket viszont tudom:

-Dudkin a saját számítógépén üzemelteti ezt az ingyenes fórumot,
-saját szabadidejét pazarolja a fórum karbantartására, üzemeltetésére,
-saját pénzéből fizeti a gép hardverének bővítését, felújítását,
-saját pénzéből fizeti a hosting díjat.

Ha senki nem ad egy fillért sem, feltételezem a fentiek továbbra is érvényben maradnak.

Ha félsz, hogy a befizetett adományod rosszul lesz felhasználva, ne adj isten felesleges, mert konfigurálással is meg lehet oldani a problémát hardvercsere helyett, akkor ne fizess.

Ha remekül értesz a fórumüzemeltetéshez és idegesítenek a hibák, akkor csinálj egy saját fórumot, és álld magad a költségeit, üzemeltesd magad. Remélem sikeres lesz.

Üdv,
Mm

U.i.: Feltételezem, hogy Dudkin már réges-rég konzultált a fórumüzemeltetés problémáiról és nehézségeiről másokkal, és mivel nem csak az itteni önjelölt fórumguruk az egyetlen szakértők a világon, esetleg kaphatott hasznos tippeket, aminek során arra a következtetésre jutott, hogy hardverbővítés szükséges.

Atesz
2005-06-19, 17:24
Egy filmből jutott eszembe egy részlet, nem tudom miért, de azért megosztom veletek, ha már a légiháborúban vagyunk úgy is. :roll:

Béláim, toljuk arrébb a kocsmát...

bogrács
2005-06-19, 19:56
Énnekem meg az egyszerifeleség az ollóval nem nyirják, vágják. csakazért is .

tülök
2005-06-19, 21:12
Én csak egyet nem értek :?: ,miért nem vagytok a reptéren és miért nem repültök.

Üdv tülök

vegyész
2005-06-19, 21:58
Béláim, toljuk arrébb a kocsmát...

Ennek van folytatása is:
Álljunk meg Béláim! Túltóltuk! Rátóltuk a kabátra!
Szóval álljunk meg! Aki úgy gondolja, az küldjön pénzt, aki bármilyen okból nem akar küldeni, az ne küldjön! Az első csoprt eleme ne hivalkodjon, a másodiké ne magyarázkodjon! Aki a hardver beszerzésében tud segíteni, az egyenesen Dudkinnal konzultáljon.
Ennyi Béláim...
Üdv

kogasom
2005-06-19, 23:32
Remélem gyoran vége lesz ennek a vitának.....

A konfigurálásról:

1) A sok szaki, aki a konfigurálást felhozza, dobjon egy linuxot a gépére, és csináljon benchmarkot, utána hasonlítsák össze a fórumot üzemeltető géppel. Ha jobbak, akkor TALÁN van joguk pofázni, ha nem, akkor kusosljanak csak.

2) Mindig van egy profibb ember, aki megmondja a frankót, és az ősöreg gép is működni fog de:
a) Kevés ilyen van
b) ő sem isten, ennyire képes, még a legprofibb sem képes jobbá tenni

Illetve minden program olyan, hogy egyszer szétesik, és utána javíthatatlan, bármit próbál az ember. Még akkor is széthullik, ha semmit sem csinálsz, ugyanis nem csak a kezelő lehet a hibás. Ilyenkor 2 dolgot lehet tenni:
a) Vár az ember egy újabb verzióra, ez nem jó megoldás, mert kitudja meddig kell várni.
b) Vesz az ember a rossz program alá egy jó vasat, amin jobban megy, ez jó megoldás, mert azonnal orvosolja a problémát, és később úgyis eljött volna az idő cserére, mert a programot foltozgatják, de egyszer már magától is nagy lesz az igénye, mert a technológia halad, és így megtehetik, hogy nagy igényű dolgokat csinálnak, de ez nem helyes(mindegy, ez már más téma).

Nagyjából ennyi. Biztos vagyok benne, hogy dudkin már végigjárta az utánajárós-konfigurálós utat.

Szab
2005-06-20, 00:42
Francii legutóbbi "kifejtős" irománya egyszerű, érthető, szinte a végletekig leegyszerűsített.
Akinek ez se jó... háááát, az, na mindegy...

Illetve még egy apróság: a szó elszáll, az írás marad! Ugyanis van itt vagy kilenc oldalnyi betű egymásután... Érdemes végigolvasni, és kiszemezgetni belőle, hogy kik azok pontosan akik bele-, mögé-, alá-, fölé-, mellé- látnak ennek az amúgy egyszerű törekvésnek, hogy jobb legyen a fórum.
Mindenkinek van szép avatarja, meg nickneve, stb.stb. Érdemes átrágni, mert szinte egy egyetemi szintű pszicho-tanulmány kérdéskörét feszegeti az a tény, hogy az idáig leírt hozzászólásokban simán felismerhető: sokrétű társadalmunk egy-egy jellegzetes szereplőjének viselkedésmintája és megnyílvánulásai. Van aki kóstolgatja a másikat (olyan módszeresen, hogy az FBI ügynökök sorban állhatnak az ajtaja előtt korrepetálásért), van aki csak szurkálódik (de olyan ügyesen, hogy oktatni kellene), és van aki csak simán birka (és képtelen felfogni azt - amit csak itt, ebben a topicban - már olyan sokan leírtak, hogy már egy szobanövény is megértette volna)...

Tanulságos, tényleg!
Akikkel pedig szóban is megbeszéljük a dolgokat a reptéren, nos azok között van egy pár olyan, aki valóban élvezi ezt a topicot, hiszen tényleg olyan már mint egy szerepjáték. És az a legszebb benne, hogy van aki nem is tudja, hogy szerepet játszik. A pszichológia az egyik legtutibb tudomány, már kezdem érteni, hogy miért...

Atesz
2005-06-20, 01:03
Szab nálad a pont, és a hangfal :P Bár nem értem miért kellett lelőni a poént. :cry: Én olyan jól szórakoztam.
Amúgy a kis kiértékelésedből kihagytál pár típust, pl azt aki elé ha odatesznek valamit,akkor őrzi azt mint a jó házörző(gondolkodás nélkül és vicsorít ha valaki közelebb lép megnézni hogy mi is az valójában amire vigyáz).
Valóban, aki akarta megértette már Dudkin kezdeti felhívásából is a lényeget.ez már csak játék a szavakkal, és az emberekkel...