PDA

Teljes verzió megtekintése : Egy topic, ahol egy profi válaszol minden kérdésedre!

oldal : [1] 2 3

Amerika Kapitány
2005-06-17, 21:55
Kedves modellező társak!

Többetek kérésére ISMÉT megnyitottam "MINDENREVÁLASZ" topicomat!

Témák amikben segíthetek nektek:

- Motortuningolási tippek, tanácsok
- Üzemanyaggal kapcsolatos problémák, alternatív üzemanyagok
- Webtréning
- Az RC modellező képzésben szerzett tapasztalatok és buktatók
- "Csináld magad" tanácsok kezdőknek

Öveges Ferenc
Futuring Captain U.S.
RC trainer

Gall
2005-06-17, 22:26
Figyuzz, Te kétfülű, népművészeti, égetett agyagedény! Előbb adakozz, (ott fenn: piros zöld gyk.) azután verd a melled, vagy keress magadnak másik fórumot! Tudom ajánlani valamelyik főzőcskét az olíva olajodnak, vagy vazelin, vagy micsoda???
Gall
Ui.: Bocs a többi fórumozótól :oops:, ha ezt kihagyom, valami bajom lett volna :lol:

tata
2005-06-17, 22:31
ha ezt kihagyom, valami bajom lett volna :lol:

Engem is csak az önuralmam tartott vissza, hogy írjak valami cifrát :x

De az haladás, hogy a légiháborúba írtad....

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Atesz
2005-06-17, 22:38
Én azt hittem már rég bannoltátok ezt a jómadarat :roll:

Kalap
2005-06-17, 22:48
Keves Amerika Kapitány!
Vettem a Tecsóban múlt héten egy akciós mikrohullámú sütőt, de az a bajom, hogy a mélyhűtött pizza közepét nem melegíti meg rendesen! Mit csináljak?
Öszinte csodálód
Kalap

Tegzi
2005-06-17, 22:52
Pedig már épp kérdéseim lettek volna:(
Most mi lesz velem????

sl45
2005-06-17, 23:24
Amerika Kapitány.... nagyon nagy fej vagy!!!!

A következő a kérdésem: Van egy 7,5ccm izzómotorom, de a gyári üzemanyag (tornado 1%os) drága és hamar elfogy, a környezetet is szennyezi, tehát találd már ki hogy milyen alternativ üzemanyagot használjak, hogyan állítsam elő háztartási körülmények között???

És van itt még valami amit meg kellene oldanod: Jó lenne, ha elfognád a terroristákat, meg bűnözőket(politikusokat), hamár te vagy amerika kapitány! Meg kitalálhatnál valamit a vészesen fogyó olajkészletek problémájára, ja és ha már itt tartunk elmagyarázhatnád nekem, hogy mit is jelent az abiotikus olaj elmélet???

Az erő legyen veled! vagy valami hasonló....

sl45
2005-06-17, 23:27
Most nézem csak: "RC trainer", na akkor engem taníthatnál röptetni, már megvan mindenem csak egy jó oktatót keresek. Lennél te??? De olyan felkészítést kérek, hogy a nyár végén f3a versenyen szeretnék indulni és dobogós helyezést elérni. üdv.

Hassan
2005-06-18, 02:48
te figyu, Bin Ladent sikerült előkeresni vagy még csak a szagát sem érzed? xD

tom100
2005-06-18, 05:45
HI!
Hát majd be sz...tam a röhögéstől :lol: :lol: :lol: . Honnan került elő ez a "nagytudású" már megint :?: 100%, Hogy flepnis az ürge 8) .

szayerg
2005-06-18, 10:51
Miért kell cseszegetni, ezt a jóembert? :ejnye:
Olyan jókat röhögtam a mútkor is :lol:
Pl.:azon az örökmozgón... :lol: :lol: :lol:
(Nem valami óvodás, aki megtanult internetezni??? Honnan a fenéből ez a nagy önbizalom? :lol: )
Szerintem hadd írkáljon, amíg kárt nem okoz... :barom:

Emberek vagyunk: Velem is előfordul, hogy marhaságot írok, igaz nem ekkora önbizalommal, és nem lekezelő stílusban :!:

Kalap
2005-06-18, 10:54
Ja, csak akkor írhatna gyakrabban hogy intenzívebb legyen a hülyeségélmény... :lol: :lol: :lol:

Miért kell cseszegetni, ezt a jóembert? :ejnye:
Olyan jókat röhögtam a mútkor is :lol:
Pl.:azon az örökmozgón... :lol: :lol: :lol:
(Nem valami óvodás, aki megtanult internetezni??? Honnan a fenéből ez a nagy önbizalom? :lol: )Szerintem hadd írkáljon, amíg kárt nem okoz... :barom:Emberek vagyunk: Velem is előfordul, hogy marhaságot írok, igaz nem ekkora önbizalommal, és nem lekezelő stílusban :!:

pilot
2005-06-18, 11:21
Hehe!
Csináljunk egy "Röhögjünk egy jót" Topic-ot :lol: .A moderátora lehetne mondjuk Amerika Kapitány :wink: .Ja , a káros röhögőgörcsért és a sírbaröhögésért a felelősséget nem vállaljuk! :lol:

sl45
2005-06-18, 16:35
Amerika KApitány!!!!

Ha nem válaszolsz a kérdéseimre akkor hülya maradok!!!! Az nem jó, oktass....

Amerika Kapitány
2005-06-18, 23:22
Kedves Modellező Társaim!

Azért nem írtam eddig, mert első feltünésem igen nagy zavart keltett e körben. Gondoltam hagyok egy kis időt Nektek arra, hogy feldolgozzátok az újhullámos - dinamikus lendületet amelyet képviselek. Kérlek benneteket, ne kelljen ismét csalódnom.

Én jószándékkal közeledem felétek, de úgy látom a modellezők híres arroganciája megint felül kerekedik a tudás megosztásának csodálatos és önzetlen voltán.

Köszönöm figyelmetek és várom kérdéseitek!

Futuring Captain U.S. ___________________
Toptrainer Futuring Captain U.S. vs. Blasz IV.

Kris91
2005-06-18, 23:30
Nem baj, hogy már kérdeztek páran!!!! :kemeny: -meg! Oktasd a népet!!!!! :mrgreen:

Szab
2005-06-18, 23:55
Két dolgot tudok elképzelni:

Az egyik, hogy valaki aki most Amerika Kapitány néven ír, az irtó nagyot röhög mindenkin, és poénból nyomatja a már ismert dumát. És semmi köze az "eredetihez", csak tudja mit kell írni, hogy szivassa a népet. Persze erre aztán van válasz rögtön, és máris kész egy "jól menő" légiháború topic. Még azon se csodálkoznék ha kiderülne, hogy orvosi egyetemisták csinálják, akik éppen frissen végeznek a pszichológia szakon. Egy fórum tagjainak viselkedése már megfelelhet egy kisebb tesztnek, hiszen vagyunk itt egy jópáran, akik olvassuk.
Röviden: Javasolt viselkedés az ilyesmivel szemben: Szkeptikusan! Semmi nem igaz, amíg be nem bizonyosodik biztosra! A hírek a TV-ben sem, sőt! Mért gondolná bárki, hogy az mind igaz amit megmutatnak vagy leírva látható egy képernyőn. Ha ez így lenne, akkor létezik terminátor, és Darth Vader is egy élő személy... Hát még Yoda mester... Szóval az egyik gondolatom, hogy ez csak átverés, és a kiagyalója jót röhög a légiháborún...

A másik pedig egy rövidke program, amit az esetleges Amerika Kapitány-ba szerelt agynak végre kellene hajtania:

10 OLVASGASD A FÓRUMOT
20 HA VALAHOL KÉRDÉST TESZNEK FEL ÉS TUDOD A VÁLASZT
30 OTT VÁLASZOLJ AHOL A KÉRDÉST FELTETTÉK
40 GOTO 10

Hogy miért jó, hogy a megfelelő témájú dolgok egy-egy saját helyen vannak?? Háát, címszavakban összeszedem:
rendezettség, rendszerezettség, későbbiekben-kereshetőség, átláthatóság, azösszestöbbifórumozónakeddigígytökéletesen megfelelőség...

szayerg
2005-06-18, 23:59
Itt alapvetően mindenki jószándékú, és nincs "én" meg "felétek", csak MI modellezők, és te nem vagy felsőbbrendű különb lény, ahogy azt szerintem képzeled, hanem csak 1 modellező a többi valahányezer között.
Ezért kérlek ne viselkedj úgy, mintha te lennél itt az überfaszacsávó, aki mindenkinél okosabb, és ő majd jól megmondja, mert írtál te már ugyanakkora hülyeségeket mint én, vagy bárki más...bocs, hogy ez nekem kell leírni :?
Kár egy kis időt hagynod, tudhatod, hogy 3000 fórumozó nem fog stílust váltani egy ember kedvéért, főleg ha az a stílus inkább eltávolítja a modellezőket egymástól!

Inkább próbálj ezentúl "szakmailag" értelmesen kiegészíteni a témákat, és tanácsot adni a tanácstalanoknak, és új érdekes és konkrét dolgokról nyiss topicot!
(Ha véletlen nem megfelelő tanácsot adsz, vagy pontatlan valamilyen téren, akkor azt egy tapasztaltabb modellerő majd kiegészíti...ha nem olyan lekezelő stíulsban adod elő)

Hajrá!

tata
2005-06-19, 00:13

Nemrég vettem egy poligirovenciális lebegőelektroszmogbuktatókvantumhasogatóra emlékeztető virágcserepet. Namost a probléma a következő: abban az esetben, ha csak egy arasznyi olívaolajat öntök a kaktusztápszerhez, a szomszéd anyósának a bukófrekvenciáshomálytizedelője beleesik a WC-be. Ha ennél kevesebbet, a kaktusz nem szárad ki, ha többet, akkor a helyi atomerőmű konyhaablakán három hét múlva kék foltok jelennek meg. Én arra gondolok, hogy a fűtőelemeket szállító pőrekocsik kerékcsapágyában lévő zsír összetétele egybeesik az én extra szűz olívaolajammal, és a New York-ban élő nővérem (akit gondolom közelről ismersz) robbanómotoros bazalt körömollója olyan kibernosztatikus sugárzást bocsált ki, hogy az íróasztalom fiókjában lévő tempera maga köré egy SPADot növeszt, és a fő gammakibocsáltó, az atomerőmű sugárfertőzött konyhája felé indul. Ezt kéne kiküszöbölni.

Segítségedet köszönöm.

Kalap
2005-06-19, 00:31

Azért nem írtam eddig, mert első feltünésem igen nagy zavart keltett e körben. Gondoltam hagyok egy kis időt Nektek arra, hogy feldolgozzátok az újhullámos - dinamikus lendületet amelyet képviselek. Kérlek benneteket, ne kelljen ismét csalódnom. Elnézést kérek sokunk nevében, akik nem estek hasra egy referencia nélküli (végül is nem referencia nélküli, mert egyszer már írtál marhaságokat, de akkorákat, hogy csak élére állítva fértek be az ajtón) ismeretlentől, akinek az értelmező kéziszótárából hiányzik a "szerénység" kifejezést tartalmazó lap. (tán papirrepülő készült belőle.. ? )

Én jószándékkal közeledem felétek, de úgy látom a modellezők híres arroganciája megint felül kerekedik a tudás megosztásának csodálatos és önzetlen voltán.
Ezért van ez a fórum, hogy létrehozzunk egy hatalmas tudásbázist, és megosszuk egymással a tapasztalatainkat, de ehhez nincs szükség arra, hogy "na kérdezz, mer' penge vagyok" mert ha valaki valamit meg akar tudni, úgyis megkérdezi, nem vagyunk szégyenlősek!

Hassan
2005-06-19, 00:32
:D:D:D:D:D:D:lol:

hilti
2005-06-19, 00:38
Nem gondoljátok, hogy meg kéne hallgatni?
Tudom, hogy irt hülyeségeket, tudom, hogy nem nagyon biztok benne, de adjunk neki még egy esélyt?!

Üdv

Kalap
2005-06-19, 00:45
Oké.
Kedves Kapitány!
Van egy Tamiya Gravel Hound autóm, benne egy LRP GT2 Turbo motorral, (2x15 kör) és egy LRP F1 Pro reverse digital szabályzóval. Az a gond, hogy néha egy idő után felcserélődik az előre és a hátramenet, de ha lehúzom az aksit a szabályzóról, majd visszadugom, minden normális megint!
Mi lehet a hiba oka?
Várom válaszod,
Kalap

Nem gondoljátok, hogy meg kéne hallgatni?
Tudom, hogy irt hülyeségeket, tudom, hogy nem nagyon biztok benne, de adjunk neki még egy esélyt?!

Üdv

Gall
2005-06-19, 00:56
Hilti!
Nézd már meg jobban az avatar-ját a "karácsonyfának"!
Nem esély kell neki, hanem egy hosszabb nyakpánt :twisted:
Nem személyeskedésnek szántam :oops:
Üdv.: Gall

hilti
2005-06-19, 01:04
Speciel, én az avataromat loptam és nem tudom, hogy Ö nem e ugyan igy tett?!
Persze a sütöolajos megoldásait én is furcsán fogadtam, de lehet, hogy van olyan a tarsolyában amit még nem hallotunk.
Például én kiváncsi lennék a beköszönö levelében leirt motortuningokra.

Üdv

Gall
2005-06-19, 01:23
Szia Mindenkinek!
Hiltinek külön!!!
Meggyőztél! Mégegyszer bocsánatot kérek!
Igazad van: "lássuk a medvét"!!! Hátha tud valamit. Én azért megvárom az "öregeket". Egy db. motorom van, nem szeretném idő előtt hazavágni.
Lehet, hogy a Szabnak van igaza?

Gall

Peter N
2005-06-19, 01:29
de úgy látom a modellezők híres arroganciája megint felül kerekedik a tudás megosztásának csodálatos és önzetlen voltán.

Kedves barátom, szerintem a modellezök nagy része nem arogáns söt szivesen fogadját a jótanácsokat. Én semmit sem tudok rólad és nem is értem hogy miért támadtak meg. A topic cime szerint profi vagy (azaz mesterségszerüen üzöl valamit) Nagyon jó lenne ha bemutatkoznál egy pár szóban amivel meggyöznéd a társaságot hogy valóban érdemes kérdéseket feltenni neked és akkor valószinü az Un. "arogancia" helyett kédésekkel ostromolnának és mindenkinek haszna lenne a dologból.

hilti
2005-06-19, 01:40
Ezt egy másik topicban találtam:

Kedves hozzászólók!

Ezúton szeretnék válaszolni kérdéseitekre. Honnan jöttem? Ki is vagyok? Honnan ez a hatalmas tudás? Nos lássuk csak sorjában.

5 éves koromban kezdtem a reptetést. Édesapám kezembe nyomta első repülőmet egy használt elektromotoros Corsair gépet, ami a mai napig ready-to-fly állapotban van. Remélem majd ha megsokasodom, gyermekem is ezen a gépen fog megismerni a repülés szépségét. Végtelen jóindulatú gép. Bocsánat kicsit elkalandoztam.

Sajnos most külföldön, Németországban dolgozom, igy csak a neten keresztül tudok segíteni bárkinek aki kérdéssel fordul hozzám.

Dortmundban élek, ahol szerencsére könnyen beszerezhető a modellezésben használt régi és új motorok, igy mikor csak tehetem, ezeken tesztelem az általam kisérleti stádiumban lévő üzemanyagkeverékeimet.

Honnan ez a hatalmas tudás? Nem hatalmas tudás ez, csupán tapasztalat, amit az elmult 23 év során szereztem a modellezés világában.

Nem osztom azok véleményét akik egy ilyen "mindenreválsz" topic ellen szóltak több okból is. Egyrészt hasznosnak gondolom a kérdések és válaszok széleskörű tudásanyagát amelyet egy forumon belül egyesítünk modellező társaimmal. Igy ha valaki végigolvassa az itt leírtakat, olyan tudásra, tapasztalati leírásokra tehet szert, amelyek talán fel sem merültek eddig bennük.

Viszont, hogy nektek is igazatok legyen! Legyen ez a topic a máshol meg nem kérdezett, máshol fel nem vetett témák fóruma, így leszűkíthetjük a válaszok számát és egy mindenki által kezelhető egészként vitathatjuk meg a felvetett problémákat.

Amerika Kapitány__________________________
Toptrainer Futuring Captain U.S. of Rc technologic

Peter N
2005-06-19, 01:45
Közben utána elovastam a régebbi hozászollásaidat. Ha jó értettem 23 éves vagy és 5 éves koroban keztél repülni egy használt elektromos repülövel. Tehét ez a repülö minimum 18-19 éves volt. Leirhatnád az adatait(motor-vezerlés- akumulatur ,stb.) Ti. 18 évvel ezelött nemigen volt elterjedva az elektromos repülés, vagy legalalábbis nagyon gyerekcipöben járt.

Peter N
2005-06-19, 02:17
40 éve dolgozok elektronikával(tanult szakmám) sok RC berendezést épitettem és javitottam de azért nem lenne pofám profinak nevezni magam amikor valakinek tanácsot adok, modellezésbe is több mint 45 évem van de távolról sem vagyok profi, esetleg egy tapasztaltabb modellezö. Egyébként az "Amarika kapitány" nick tetszik nekem mert valóban az Amerikai nagyképü stilusnak megfelelö, viszont a kapitány szót nem igazán értem. És azt sem hogy mi teszik neked Amerikában? Mit kellene átvenni ? Ha megnézed egyetlen egy tudos ember sem amerikai származásu aki az amerikai teknologiát elöre vitte( Szilárd Leo és társai) Egyetlen pozitivum amerikában hogy a tökével rendekezö(nem mondom kik) nem diszkrimináják a külföldi negytudásu embereket hanem aprópénzért megveszik a tudásukat .(A péznek nincs szaga és a pénztárca vastagodik) Ne érts félre, abszolut nem vagyok komunista érzelmü de az amerikai, nyereségre alapozott társadalmi forma ahol többre becsülnek egy spekulativ pénzes embert mint egy nagytudásu akadémikust az szerintem egyáltalán nem egy csodálatra való példa.

Francii
2005-06-19, 10:04
Ezt elolvasva döntse el mindenki, hogy érdemes-e további esélyeket adni, vagy inkább újraindítjuk itt a fórumon belül a Ludas Matyi on-line kiadását...

A 15 perc járatás kérdésérer "A" válasz egy profi modellezőtől:

Nekem egy Sonic tipusú 3 hajócsavaros vitorlázó katamaránom van. Ez alakítottam át a következő képpen, amely megoldás a kérdésedre:

A hajócsavar kropellerének és motorjának főtengelyéhez egy generátort csatlakoztattam. Igy az akksi energiája által keltett forgó mozgásból fakadó energiát visszanyerve azt újra elektromos energiává alakítva és az akksiba visszavezetve a hajózási időt kitoltam majdnem egy órára.

Sajnos veszteségek így is fellépnek, de a további kisérleteim a témában igen jó eredményeket hoznak. A technológia kidolgozásában az utólsó lépéseknél járok, és büszkén mondhatom (a sebesség kis mértékű rovására ugyan, de) majdnem 2 és 1/4 óra az egy huzamban eltöltött hajózási rekordom.

A kisérleteim során megállapítottam, hogy a veszteségek a melegedés hatására jönnek létre, amelyet a hajótesbe vezetett vízzel küszöbölök ki. Egy szivattyú rendszer segítségével a motort és az akkumlátort hűtését a hajótest alatt elhelyezett szívócső biztosítja. A meleg vizet a harmadik (középső) hajócsavar tengelyében vezetem ki (ez a nyomócsövem), így a kiáramló víz ís segíti a hajó előrehaladását.

A legnagyobb problémám az, hogy a motor által felmelegített vízet vezetem az akkumulátor hűtőbordáiba, így itt a hűtés már nem kielégítő. A veszteség ezen a pontján lép fel a renszerben. Két külön hűtőrendszer kiépítése sajnos súlyban és energiában is olyan többlet terhet ró fel Saratoga-nak (igy hívom a kicsikét) amely túl hamar (40 perc) lemeríti az aksit.

Ammenyiben érdekel a szivatyú, motor, csövek tipusai, az elektronika kapcsilási rajza, egyeztetünk és a átadom ezt a részedre.

üdvözlettel:

Amerika Kapitány____________________________________
Toptrainer Futuring Captain U.S. of Rc technologic vs. Viktory

pilot
2005-06-19, 10:29
Hali!
Miután átértékeltem a dolgokat magamban én is csatlakoznék Hilti-hez , nézzük meg , hogy mit tud.
Amerika Kapitány:Bocsi az előző hozzászólásomért , picit támadóra sikeredett. De azért ne ekkora "önbizalommal" lécci.

Atesz
2005-06-19, 11:50
Egyébként az "Amarika kapitány" nick tetszik nekem mert valóban az Amerikai nagyképü stilusnak megfelelö, viszont a kapitány szót nem igazán értem.

Amerika kapitány egy képregényhős, aki nem rendelkezik szuperképességekkel, mint a többi Marvel karakter, csupán egy veterán katona egy törhetetlen pajzsal, és hatalmas hazaszeretettel. :P
Egy kép róla:
http://www.kepregeny.net/galeria/index.php?spgmGal=Marvel/Boritok/2004_08&spgmPic=43&spgmFilters=#pic

DiamantTomi
2005-06-19, 12:11
és a kezében a csupaszárny :D

sl45
2005-06-19, 12:20
http://www.kepfeltoltes.hu/050619/America_capitano.jpg

Peter N
2005-06-20, 02:25
A hajócsavar kropellerének és motorjának főtengelyéhez egy generátort csatlakoztattam Idióta

kogasom
2005-06-20, 10:48
Ez olyan, mintha örökmozgót akarna építeni, csak tudomásul veszi a veszteséget. Kamu az egész. Én jót röhögtem rajta. Amúgy Amerika Kapitány eltűnt egy idelye, szerintem hagyjuk el a topicot, és várjuk vissza békében, hogyha visszatér mindenki ....... . Szóval azt csinál, amit akar :D

APPME
2005-06-20, 12:35
A hajócsavar kropellerének és motorjának főtengelyéhez egy generátort csatlakoztattam
Gyerekkorom háborúsdijaiban kb. ilyen elven működött a géppisztolyunk - golyógyártós...
Egyébként humornak gyengéllem, "szívatásnak" meg vérszegény...
Jöhet a következő sziporka.
:? APPME :?

Amerika Kapitány
2005-06-20, 22:39
Kedves sl45!

Köszönöm a képet, de nem vagyok ilyen szuperhős!

Mindenki más: Autókban nem vagyok annyira otthon. Nekem nincs komoly autóm, csak egy minden játékboltban kapható autó. Inkább a hajózásban és a repülésben vagyok otthon.

ui: A pizza közepe akkor melegedik át a mikróban ha félbevágod és úgy teszed be! Próbáld ki és egy új világ tárul eléd!

ferland
2005-06-20, 23:20
Mindenki más: Autókban nem vagyok annyira otthon. Nekem nincs komoly autóm, csak egy minden játékboltban kapható autó. Inkább a hajózásban és a repülésben vagyok otthon.

Amerika kapitány!
Érdeklődnék ,hogy FSR 6,5 ös direkteshez hanyas csigát ajánlasz?
Elég nagy gondban vagyok mert ez a rendszer már kifutott!
Várom a segítéget előre is köszönöm!

tata
2005-06-20, 23:25

Nemrég vettem egy poligirovenciális lebegőelektroszmogbuktatókvantumhasogatóra emlékeztető virágcserepet. Namost a probléma a következő: abban az esetben, ha csak egy arasznyi olívaolajat öntök a kaktusztápszerhez, a szomszéd anyósának a bukófrekvenciáshomálytizedelője beleesik a WC-be. Ha ennél kevesebbet, a kaktusz nem szárad ki, ha többet, akkor a helyi atomerőmű konyhaablakán három hét múlva kék foltok jelennek meg. Én arra gondolok, hogy a fűtőelemeket szállító pőrekocsik kerékcsapágyában lévő zsír összetétele egybeesik az én extra szűz olívaolajammal, és a New York-ban élő nővérem (akit gondolom közelről ismersz) robbanómotoros bazalt körömollója olyan kibernosztatikus sugárzást bocsált ki, hogy az íróasztalom fiókjában lévő tempera maga köré egy SPADot növeszt, és a fő gammakibocsáltó, az atomerőmű sugárfertőzött konyhája felé indul. Ezt kéne kiküszöbölni.

Segítségedet köszönöm.

De ez nem autó....talán mégsem értesz hozzá :twisted:

Hmm....lehet hogy mégsem vagy olyan okos....(én tudom a választ az idézett kérdésre, csak kíváncsi vagyok a tudásodra..... :)

Peter N
2005-06-21, 00:09
Szia AM a motor- generator páros ötleted tetszik nekem, érdemes lenne tovább fejleszteni. Például ha starmotort párhuzamba kötöd egy dinamóval, esetleg közbeiktatsz egy egyenáramu transzformatort akkor az aku csak addig szükséges amig a starter felpörög, persze tanácsos közbeiktatni egy szabályzót is nehogy a generator ha túl van méretezve kiégesse a startert. Miután a robbanómotor beindult a felesleges energiát fel lehetne használni egy közepes telyesitményü hüttögép üzemeltetésére amivel lehütthenéd a túlhevült fantáziádat. Tudom hogy vannak veszteségek de ha mélyfagyasztataná az agyadat az sem lenne túlnagy veszteség a forumnak.

kogasom
2005-06-21, 00:14
1 pont Peter N-nek. :taps:

Peter N
2005-06-21, 00:15
Gondolom hogy viccnek szántad az egésszet mert egy 23 éves ember ennyire teknikai analfabéta nem lehet. Viszont gondolj arra hogy vannak nagyon fiatal kezdö modellezök akik még nem tanultak fizikát és az ök félrevezetése szerintem bün. Idöközönként megirhatnád hogy viccröl van szó.

angelo
2005-06-21, 01:23
A hajócsavar kropellerének és motorjának főtengelyéhez egy generátort csatlakoztattam. Igy az akksi energiája által keltett forgó mozgásból fakadó energiát visszanyerve azt újra elektromos energiává alakítva és az akksiba visszavezetve a hajózási időt kitoltam majdnem egy órára.

Nem hittem volna hogy ma még lefejelem az asztallapot, de mégis... Ez naaagyoon súlyos, naagyooon beteg... :barom: :barom: :barom:

Angelo

Peter N
2005-06-21, 03:38
Ez naaagyoon súlyos, naagyooon beteg...

Nem kell foglalkozni vele, 2005 ben akkora idióták nem léteznek, vagy viccel vagy panoptikumba kell tenni a viasz másolatát mint a "21edik század legbutább embere" Valószinü büszke lessz mert több miliárd ember közül a legbutábbnak lenni nem túl
egyszeü feladat. De ö nem anyira buta csak adja a hülyét remélve hogy valakit sikerül megmaszlagolni és röhög a marha ötleten. Ez paranojás embereknél egy közismert jelenség ahol az empatia = 0ával de az ö kisded élvezete ki van elégitve Az hogy a dummája romboló hatású abszolute nem érdekli, egyedül csak az (ÉN ILLETVE AZ ÉN ÈRDEKEM, AZ ÉN LELKI KIELÉGÜLTSÉGEM ÉRDEKEL.) és bocsánat a kifejezésért; magyarúl mondva "szarok mindenkire"[/b]

Peter N
2005-06-21, 04:09
Egyébkény ilyen zsenik léteznek. Volt egy A K hoz hasonló modellezö társunk aki épitett egy alsószárnyas akármit(minden, csak nem modell) Természetesen mivel hogy aerodinamikai ismerete (De talán még a 7 általános iskolai végzetsége) sem volt ugy érezte hogy saját ötletekkel kell jöni mert hanem a tanultabb tagok nem becsülik eléggé az ö szellemi képességeit. Szóval minden aerodinamikai törvényeknek ellentmondó marhaságot beleépitett a gépbe. Egy pár éves RC tapsztalatom volt de nem sok viszont az illetö életiben nem repült. A röptéren összefuttunk és megkért hogy próbáljam berepülni a modellt. Én a marha, beleegyezterm és a start után 10 másadpercel leföldeltem a modellt. Beismerte hogy a modell nem egésszen tökéltes tehét nem az én hibám. Eddig minden OK. A röhely az volt amikor tovább adta hogy ö azelött repült vele,többek közt csinált 3 bukfencet és 2 órsót és utána leszállt,(Életiben nem vezetett azelött) és én valószinü rosszindulatból odavertem az akármit(modellnek nem nevezhetem) Szerencsémre mindenki ismerte a kapacitását és a müveltségi szintjét, tehát nem sikerült a hibát átháritani.

Peter N
2005-06-21, 16:50
magyarúl mondva "szarok mindenkire Nem én, félre ne értsetek. Hanem a félrevezetö tipusra utaltam.

jomunkasember
2005-06-21, 17:02
szerintem meg csak egy ordas szopatásnak vagytok lelkes részesei. :wink:
mert ilyen hülye ember nem volt, nem van, és nem lenni fog...

shark
2005-06-21, 17:07
Amerika kapitány!
Légyszi nkeem is segíts!
Gws Zero repülömhöz kaptam egy eletromotort és szeretnék rárakni egy rezonátort! Milyet vegyek szted rá? jah és még h hova kell csatlakoztatni?? :D :D
Elöre is köszönöm a válaszod!
Tisztelettel:Shark

angelo
2005-06-21, 17:12
Gws Zero repülömhöz kaptam egy eletromotort és szeretnék rárakni egy rezonátort! Milyet vegyek szted rá? jah és még h hova kell csatlakoztatni?? :D :D

Teljesen mindegy hogy hova rakod, csak beleérjen egy hajszálnyit a légcsavarba hogy rezonáljon. :P :shock: :twisted:

Remélem segítettem. :lol:

Angelo
(A rezonátor és légcsavarbolt tulajdonos :lol: )

shark
2005-06-21, 17:14
köszönöm a nagyon gyors választ!
azonnal megyek és kipróbálom :D :D :D :D :D :D

jomunkasember
2005-06-21, 17:22
köszönöm a nagyon gyors választ!
azonnal megyek és kipróbálom :D :D :D :D :D :D

előtte nem árt ellenőrizni a kipufogó cső fordulatszámát is :idea:

APPME
2005-06-21, 17:52
Hali Fiúk!
A topic alakul és betölti eredeti célját is...
Múlassuk az időt vidáman!
Minek mindig várni április 1-re.

kogasom
2005-06-21, 19:08
A rezonátorral vigyázz, mert csak akkor fog úgy rezonálni(és emiatt búgni), mint a városi galamb, ha megfelelő méretű :P Ennek a legjobb módja, ha olivaolajat összekeversz egy kis dízellel, V-Poverrel, Vodkával, meggyújtod, és ha a beledobott rezonátor megszólal, akkor jó. Nagyobb villanymotorhoz nagyobb rezó kell, ezért több vodkát kell adni a keverékhez. Külön ki kell emelni a 3fázisú motorokat, amnek az esetébe az Amerika Kapitányhoz is Vodkát kell adni, és az kiváltja a benzines oldatot :D

kácsor kornél
2005-06-21, 21:45
Jo-jo de mennyit fogyaszt,és mennyi a vége 100-on! :lol:

Gall
2005-06-21, 21:55
ui: A pizza közepe akkor melegedik át a mikróban ha félbevágod és úgy teszed be! Próbáld ki és egy új világ tárul eléd!

Mivaaaaaan :?: :?: :?:
Kit érdekel a félbevágott pizza :twisted:
És tessék mondani, annak hol van a közepe??? :barom:
Még egy újabb világ? Anyám borogass....

Gall

ferland
2005-06-22, 00:41
A három fázisból egy visszatermel 100-on két vodkát,viszont a félbevágott pizza közözepe a hidrogén hatására lábra kel.

ferland
2005-06-22, 00:42
:lol: :lol: :lol:

kogasom
2005-06-22, 01:16
Fogyasztás: mivel ASmerika Kapitány nem Orosz, ezért feltételezhetően nem kell neki sok vodka, hogy megmondja a rezócső méretét, így ferland írása tökéletesen helytálló :D

Peter N
2005-06-22, 01:26
A pizzával igaza van tudniillik a magasfrekvanvia egyenes vonalban terjed és visszapattnan a pizza kérges felületéröl. Viszont ha talál egy hézagot ahol be tud hatolni a pizza böre alá akkor a pizza mérgében elvörösödik és felhevül. :P De képzeljétek el menyire uj világ nyilna ki AK elött ha elovasna egy ellemistának szánt fizika könyvet.

Peter N
2005-06-22, 01:28
magasfrekvanvia magasfrekvencia(sajnos nem lehet javitani ebben a topicban)

ferland
2005-06-22, 01:42
De lehet!
Mégpedig az egyeneságú magas interreferenia ,ami 120 fokon egyenesen arányos a képlékeny magasfrekvenciával .

:)

ferland
2005-06-22, 01:45
interreferenia

:)

interreferencia

Peter N
2005-06-22, 01:46
Köszi, tanultam megint valamit és fogom alkalmazni ha megmagyarázod hogy mi az az "interreferenia "

Peter N
2005-06-22, 01:49
interreferencia
Nem interferenciára gondoltál esetleg :?:

ferland
2005-06-22, 01:52
De igen! :)

Peter N
2005-06-22, 03:20
Jó, megpróbálok azonos fekvencián és azonos fázisbam mozogni a a topical, akkor nem lessz gond az interferenciával de nem tudom hogy a "szerkeszt" jelt hol találom. Lehet ha szellemileg interferencia mentes azonos fázis és frekvencián gondolkodom megjelenik a büvös "szerkeszt " szó? Én hiszek benne, hisz egyesek szerint a hit képes sziklákat is megmozgatni . Szóval egy órát meditálok és amikor ugy érzem hogy a pozitiv energiáknak köszönhetöen szinkronban vagyok a topickal megpróbálok szerkeszteni. De ha nem sikerül akkor ne kerülj a szemem elé mert nyilvánosan kinevezek sarlatánnak :P :P

Peter N
2005-06-22, 03:39
Ez van, ezt kell szeretni :!:

jomunkasember
2005-06-22, 09:34
Fogyasztás: mivel ASmerika Kapitány nem Orosz, ezért feltételezhetően nem kell neki sok vodka, hogy megmondja a rezócső méretét, így ferland írása tökéletesen helytálló :D

szerintem is ferland leírása a helytálló ebben a témában, annyival egészíteném csak ki, hogy a vodkát az akupakk hűtésére lehet használni, illetve üzemanyagcella töltésére is. igaz kedvezőbb lenne a hulladékhő hasznosítása egy

bukófrekvenciás vadnyulhámozó tápjában.

T1mmy
2005-06-22, 16:14
Ez a csávó alapból ilyen hülye vagy neki futásból?! :shock: :pff:

Amerika Kapitány
2005-06-22, 17:35
Kedves Modellező Társaim, Barátaim!

Kérlek benneteket, hogy ne szóljunk többé ezen a topicon Peter N-hez.

Köszönöm

Spion
2005-06-22, 17:43
Én szólok :P :P :P :twisted: :twisted: :twisted:

Most vedd úgy hogy hozzádszóltam!!!!!

DiamantTomi
2005-06-22, 17:50

Köszönöm
:gondolkodik: én azt hittem mindenki leírhatja a saját gondolatát

APPME
2005-06-22, 17:52
Köszönöm
Szerintem is egy kerékkötő! Csináltam róla egy kis woo-doo figurát. Mit tegyek vele?

Dudkin
2005-06-22, 18:07
nekem az a gazolajos robbantasod nagyon tetszett, nem lehetne ot is beleporlasztani joisten egebe woodoobabu formajaban?

Dud

APPME
2005-06-22, 18:14
Minket meg kinyírna az unalom...

hilti
2005-06-22, 23:44

Köszönöm

Azt hiszem ezzel a hozzászolással nálam is buktad a témát.
Már nem vagyok kiváncsi a hülyeségeidre, inkább PeterN már bizonyitott ötleteire lennék kiváncsi.
Szerintem huzz el innét.

Üdv

bogrács
2005-06-23, 00:55
Tisztelt :?:
A kapitány: Hogy a modellmotorom dugattyúja kopogott volna a körmödön mikor Peter N :kemeny:

pilot
2005-06-23, 13:28
Én erre a fizika kérdésre szeretnék választ kapni:

Bori néni pulóvert köt 40 km/órás sebességgel. A rendelkezésére álló fonal hossza 15 km.
a) Mennyire kell Bori néninek fölpörgetnie a sebességet, hogy befejezze a pulóvert, mielőtt elfogy a fonal?
b) Hogyan változik a sebesség, ha időnként Pista bácsi is beleköt?
c) Mekkora az a maximális sebesség, ami fölött Bori néni elveszti a fonalat?

:lol:

DiamantTomi
2005-06-23, 13:37
Milyen jó lenne ha nem a légiháborút hízlalnátok hanem a hasznos tudástárat. :?

Peter N
2005-06-24, 01:36
Kérlek benneteket, hogy ne szóljunk többé ezen a topicon Peter N-hez. Kedves kapitány ur! Én nem azt vártam hogy a tagok hozzám szoljanak, hanen hogy Te személyesen megvédd magad a támadásoktól és magyarázd meg az elméleteid tudományos hátterét. De azt tapasztaltam hogy a pajzsod mögé bujva gyáva patkányként lapitasz és aljas intrikákkal próbálod mások segitségével megvédeni magad. Részemröl ez a topic le van zárva mert nem tartom méltónak egy gyáva patkánnyal vitatkozni aki nem képes saját érdekében sem kiállni. Javasolom hogy az Amerika Kapitány nicket cseréld fel páldául " Kuka patkány vagy Sunyi Nyuszi" nickre. Ez jobban reád illene, Ha erre sem válaszolsz akkor ezeket a nickeket sem érdemled meg. Ne légy gyáva, irj mert ugysem válaszolok. Lezárva :twisted:

Katmandu
2005-06-24, 03:21
:D :D :D

szerintem AK akármit szól,le van hülyézve :lol: :lol:
de mindenhova kell egy bűnbak :lol:

valakinek nincs meg véletlen AK régebbi hozzászólásai?
jót mulattam a hozzászólásian,meg főleg az azt követő dolgokon (pl: pizza,vodka/ez elengedhetetlen :lol: /,motor- generator /huh/)

de ne bántsátok AK-t! ő nem is fórumromboló tevékenységet folyatat,inkább IQ rombolót ( :lol: :lol: :lol: ) ,ami,mint tudjuk,államilag engedélyezett és támogatott dolog :lol: :lol: :lol:

kácsor kornél
2005-06-24, 21:25
:shock:

Kalap
2005-06-24, 21:35
Nade tényleg, erre nem tudja valaki a választ? Ha már itt ez a jó kis pörgős mindentmegmondós- pizzasütős-vodkaellátásúáramgenerátoros topik.. :lol:

Kedves Kapitány!
Van egy Tamiya Gravel Hound autóm, benne egy LRP GT2 Turbo motorral, (2x15 kör) és egy LRP F1 Pro reverse digital szabályzóval. Az a gond, hogy néha egy idő után felcserélődik az előre és a hátramenet, de ha lehúzom az aksit a szabályzóról, majd visszadugom, minden normális megint!
Mi lehet a hiba oka?
Várom válaszod,
Kalap

kácsor kornél
2005-06-24, 23:49
Má utál téged az autod :lol:

tata
2005-06-25, 00:01
Mert methanollal és ricinussal járatod.....mivel.....a shell V-power a modellek magántulajdona....

Amerika Kapitány
2005-06-26, 14:36
Kedves Kalap!

Kételkedsz a szavaimban? Neked nem igéret kell hanem bizonyíték! Ott van a Pizzás trükköm!

Nem hiszem el, hogy ezek után még bizonyítanom kell számotokra!

na... kalap-kabát!

Futuring Captain U.S. ________________________
Toptrainer Futuring Captain U.S. vs. Kuka Nyuszi P.

Tegzi
2005-06-26, 14:55
De legalább próbálnál valami értelmeset írni, hogy meggyQzz minket.

Bocsánat, de a te soraid olvasásakor erQsen asszociáltam az egyik egyetemi évfolyamtársamra, senki se szerette mert egy "csöppet" nagyképq volt, mint te, aztán elnevezték Qt "segglovag"-nak.......

Kalap
2005-06-26, 20:10
Kedves Kalap!
Kételkedsz a szavaimban? Neked nem igéret kell hanem bizonyíték! Ott van a Pizzás trükköm!
Nem hiszem el, hogy ezek után még bizonyítanom kell számotokra!
na... kalap-kabát!
Futuring Captain U.S. ________________________
Toptrainer Futuring Captain U.S. vs. Kuka Nyuszi P.
Úgy látom, a Hárs-hegyen a sárga házban csak ritkán megy az internet.. :lol:

APPME
2005-06-26, 20:34
Ismét oda lett egy illúziónk! Állítólag nem jön a Mikulás, most elment a Kapitány.
Már csak az hiányzik, hogy kiderüljön, nem a gólya hozza a gyerekeket...
A pizzás-trükknél még reménykedtem, hátha kiránt bennünket a válságból ez a világszabadalom, aztán most oda lett a folytatás.
Kellett nektek kételkedni. És ha a jövőből jött ???
Kapitáááááááááááány!
Semmi...Fenébe...

Spion
2005-06-26, 20:44
Nem is a gólya hozza, hanem a pelikán mivel neki öblösebb a csőre és több gyereket is hoz! !!! :wink:

Elek
2005-06-26, 21:15
Sziasztok

Erőt vettem magamon és végigolvastam a topicot.

Ezt az embert nem szabad bántani mert beteg.(nagyon beteg) :pff:

Peter N
2005-06-26, 22:35
És ha a jövőből jött ???
Lehet hogy igazad van de inkább a multból, például 1643 amikor Isaac Newton még csak egy éves volt vagy legalább is 1687 elötti korból tehát nem olvashatta Newtonnak a mozgás 3 alaptörvényét. Ha az Úr 1688 éve után jött volna biztosan másképpen gondolkodna. Tisztelt A K végy eröt magadon, gyözd le a szerénységedet és válaszolj a rágalmazásaimra.

Twin
2005-06-27, 01:52
Gall irta:

Figyuzz, Te kétfülű, népművészeti, égetett agyagedény! Előbb adakozz, (ott fenn: piros zöld gyk.) azután verd a melled, vagy keress magadnak másik fórumot!
Mintha egy másik topicban épp azt irta volna valaki, NEM GOND HA NEM FIZETSZ AKKOR IS UGYAN OLYAN TAG VAGY E FORUMON!

Kalap irta:

Keves Amerika Kapitány!
Vettem a Tecsóban múlt héten egy akciós mikrohullámú sütőt, de az a bajom, hogy a mélyhűtött pizza közepét nem melegíti meg rendesen! Mit csináljak?

Szerintem AK válasza tökéletes volt erre a kérdésre! Vágd félbe hihi :lol:

AK irta:

Azért nem írtam eddig, mert első feltünésem igen nagy zavart keltett e körben. Gondoltam hagyok egy kis időt Nektek arra, hogy feldolgozzátok az újhullámos - dinamikus lendületet amelyet képviselek. Kérlek benneteket, ne kelljen ismét csalódnom.

Számomra egy dolog világos nincs humor érzéketek :cry: Egymást hajszoltátok bele a minél durvább sértésekbe, pedig AK,egy durva szot sem irt le! Ha ezeket a lapokat elmentitek a gépetekre talán késöbb jot nevettek rajta. Talán az ö célja is a humor volt. De ti bizony durván, reagáltatok az ö eszement ötleteire. Az meg hülyeség ha attol féltek hogy egy kezdö komolyan veszi. Szoval VELED VAGYUNK WISZKIS akarom mondani Amerikai Kapitány!

DiamantTomi
2005-06-27, 09:32
Tudod akinek van humorérzéke az tudja azt is mikor kell abbahagyni. 8)

Stocc
2005-06-27, 10:13
Amerika kapitány, Te egy Sony Wega vagy.... Nagy képű!!! :lol: :lol: :lol:

Amerika Kapitány
2005-06-30, 09:20

Örömmel értesítelek benneteket, hogy nemsokára elindítom WEBtréning szolgáltatásomat, melyet regisztrált felhasználók számára INGYENESEN biztosítok!

Egyúttal megnyitom hoompédzsemet ahol képeket és videókat tölthettek le rólam és találmányaimról és egy két mosolyogtató videót Tanítványaim kissebb nagyobb sikertelen reptetéseiről.

Mindenkit szeretettel várok remélhetőleg hamarosan!

Futuring Captain U.S. ________
Toptrainer Futuring Captain U.S.

APPME
2005-06-30, 09:32
Hányat kell még alunni???

Stocc
2005-06-30, 10:26
Mester, taníts minket, botkezűeket!!! 8)

Amerika Kapitány
2005-06-30, 10:30
Drága Barátom APPME!

Tudom hogy Te és a többi modellező Társam is epekedve várja az új oldal létrejöttét mely felpezsdíti újhullámos lendületével a magyar modellezés állóvizét.

Tehát Kedves Barátom, válasz kérdésedre csupán egy szám:

11

Dudkin
2005-06-30, 10:33
-Doktor ur mondja meg oszinten mennyi van meg hatra?

- haat, 10

- na de 10 mi ? ev honap nap?

- 9, 8, 7....

Hehe

Stocc
2005-06-30, 10:39
:o
Esküszöm, beírom a naptáramba, aznapra nem tervezek semmit sem!!! :) :twisted:

zskoszik
2005-06-30, 11:08
Nem volt szó semmi napról:)

Stocc
2005-06-30, 11:36
APPME tette fel ezt a kérdést:

Hányat kell még alunni???
S erre írta a "Mester", hogy 11. Nem nap, hanem éjszaka! :D :roll:

zskoszik
2005-06-30, 11:58
de miért kell olyan sokat aludni még?
és miért pont annyit?
most nem lehetne?

Stocc
2005-06-30, 12:14
Jó munkához idő kell!!! A szarhoz meg még több.... :lol:

Amerika Kapitány
2005-06-30, 13:01
Kedves Barátaim, Modellező Társaim!

Bizonyára mindjáan értesültetek róla, hogy nemsokára megnyílik Amerika Kapitány elektronikus segítő-tanácsadó WEBshopp és WEBtréning portálja.

A fórum tanulmányozása közben feltérképeztem a modellezéssel kapcsolatos fehér foltokat a kérdések tengerében. Mivel ezen fórum keretei szűkösek lennének minden kérdés megválaszoloására (melyben mégis igazatok volt a mindenreválasz topic kritikája során) ezért küldetésemnek tartom a Magyar modelelző világ felvilágosítását a már említett kérdéskörökben.

FELHÍVÁS

Ezúton szeretnélek megkérni benneteket kedves Barátaim, modellező Társaim hogyha bármi észrevételetek, tanácsotok építő jellegű kritikátok lenne fent leírtakkal valamint a megnyíló oldal eszmei értékeinek gyarapításával kapcsolatban, úgy az elkövetkezendő 11-0 időszakban várom hozzáfűzni valótokat ebben a tipp-topp kis topikban!

Célom egy hatalmas tudásanyag megosztása a Magyar Modellező társadalommal

Peter N
2005-06-30, 13:24
Ez egy jó szórakoztató topik volt de sajnos az idiotizmusnak is vannak határai és kezdett elcsépelödni. Nem ártana az egész topikot kiirni és megpályázni vele az idiotizmus rekordját. Gondolom hogy a Rekordok könyvében egy kiemelt helyet kapna. Ha a pályázat elnyerése(ami garantált) után és folytatjuk akkor a cél a saját rekordunk megdöntése lessz amiben Am....Ka.... a hatalmas gyakorlatával nagy segitséget tud nyujtani. Nem szabad bántani Öt mert ha megsértödik és nem ir többet oda az esélyünk az Idiotizmus csucs megdöntésére.

Smash
2005-06-30, 14:05
Ezt én nem értem....
A.K. még mindig nem veszi észre magát???
Azért ekkora EGOt már rég vagy még sose láttam....

zskoszik
2005-06-30, 14:06
Felkaptam a fejem a Webshop szóra. Modell cikkeket is fogsz árulni? Milyen márkákat és mikortól? Gondolom a cikkek árfekvése és kinálata az eddigi boltokénál alacsonyabb illetve nagyobb lesz!

Gergew
2005-06-30, 14:42
Bizonyára mindjáan értesültetek róla, hogy nemsokára megnyílik Amerika Kapitány elektronikus segítő-tanácsadó WEBshopp és WEBtréning portálja.

Ajjajjajjajajjajj nem lesz ez egy picit túl nagy falat neked? Inkább vigyázz arra nehogy a hatalmas tudással elöntött fejed szétdurranjon mikor bevered a falba :lol:

APPME
2005-06-30, 15:53
Tehát Kedves Barátom, válasz kérdésedre csupán egy szám:

11
[-o< [-o< [-o< :tanc: :tanc: :tanc: :taps: :taps: :taps:

kogasom
2005-06-30, 23:11
Fáradtan megérkeztem a táborból, leestem a gép elé, és ránéztem erre a topicra :D Jól indult az estém :D

Vigyorogjunk emberek, néhány nap, és feltárul a hatalmas ......... anyag, hogy a nyugodt vizű modellező társadalom megmozduljon a röhögéstől(aka. kiterülés).

looszg
2005-06-30, 23:20
11?
Nem bírom kivárni...

Most akarom.
AK!
lécci-lécciiiiii

RJani
2005-06-30, 23:26
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Peter N
2005-06-30, 23:50
hatalmas tudással elöntött fejed szétdurranjon Ugy látom Gergew nem vagy tisztában a fizikai törvényekkel. Egy vilanykörte, egy TV képcsö és egyéb vákumozott tartály nam szétdurran hanem berobban ,azaz a külsö nyomás hatására összeesik majd a szilánkok elentétes irányba kirepülnek. (Inplozio) Tehát egy fej amiben totális vákum van nem képes explodálni(szétrobbanni) csak berobbanni(inplodálni) Minden jel szerint AK nem kel féljen az exploziótól. Szerencsés esetben sem be sem ki robbanás nem történik henem latens zsugorodás lessz, azaz lassan tovább zsugorodik az amugyis kis szvéra.

tata
2005-06-30, 23:56
Szerencsés esetben sem be sem ki robbanás nem történik henem latens zsugorodás lessz, azaz lassan tovább zsugorodik az amugyis kis szvéra.

Ettől nem kell félni, hiszen az agykoponya teljes térfogatát kitölti a káposztalé.

Katmandu
2005-07-01, 00:08
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
és mi van,ha nem elég erős a külső "borítás"?
behorpad,összezsugorodik vagy "inplodál"?
szerintem horpad (de szép látvány lehet :D)

Katmandu
2005-07-01, 00:09
ájájájj
akkor most tele van "tudással",káposztalével,vagy üres?

tata
2005-07-01, 00:21
Tudás nincs benne, csak káposztalé, az is csak azért, hogy ne inplodáljon.

Peter N
2005-07-01, 00:32
Ahogy az avatort nézem gondolom hogy müanyagból van.A felület kifogástalan, gondolom hogy vákumos laminálással készült és a nyakon fekvö gömbb még mindig vákumozott.

Peter N
2005-07-01, 00:56
Kedves AK Mássz már ki a csigaházadból és védd meg magad. Már én kezdem unni és haragszok magamra hogy egy modellezötársat enyire :kemeny: den hogy valaki enyire gerinctelen legyen hogy ne probáljon védekezni a támadások ellen azt nem tudom egyszerüen felfogni. Hosszu csend után jössz egy süket politikusra valló szöveggel és mintha semmi sem történt volna kezded hogy :Kedves mo.............sak Ked.................bar....im. Jobb ha nem :kemeny: tovább AK-t mert azt hiszem hogy a nick mögött egy Gy. F. nevü politikus rejtözik, legalábbis a stilus és az inteligencia nivo reavall

Peter N
2005-07-01, 01:56
Szerintem mint egy pár hozzaszollással elöbb is céloztam rea ideje lenne ezt az idiota topikot lezárni. AK nem hülje(vákum Káposztalé Stb.) nem illik rea . Egyszerüen provokálja a modellezö társaságot,élvezi hogy egymással versenyezve mondunk mindent róla. Elégé hidegvérüen eltür minden sértegetést hisz csak egy nicket séretegetünk és ö aki tisztában van azzal hogy felkavarta a hangyabolyt nem veszi magára a sértéseket. Enyire nagyképü és primitiv ember egyszerüen nem létezik viszont ezt nem ehéz megjátszani egy kis hidegvérel ,elfogadva a sértéseket amik nem öt hanem a szerepet sértik igazán jól mulattatja. Azok a bizonyos perpetuum mobile ötletek is tisztán mutatják hogy egy cinikus provokációról van szó. Az a sok idiotizmos amiket leirt és a tulzott öndicséret ez mind arra vall hogy várta a logikus reakciót a provokacióra és jobban élvezi mint mi a piszkálodást.Remélem ez volt az utolsó hozzaszollás ebben az eltorzult topikbanahol versenyeztünk egymással egy tag sértegetésével.Meg ha a valóságban is anyire nagyképü hülye lenne mint amilyent játszik, talán akkor sem lennénk feljogositva ezekre a sértegetésekre amit itt csoportosan csináltunk. Zárjuk le a kopikot és biztosan lessz más légiharc ahol tudunk humorizáni

Amerika Kapitány
2005-07-01, 08:46
8

APPME
2005-07-01, 09:54
Egyszerüen provokálja a modellezö társaságot,élvezi hogy egymással versenyezve mondunk mindent róla.
Akit tud...
Fiatal koromban szenvedélyes sci-fi olvasó voltam. Amikor a Star Wars-t bemutatták, hasonszőrű barátaim elmondták mindennek - a hülye hátrasiklásos laser ágyú, stb. Én is egy színvonalas sci-fit vártam. Aztán negyedóra múlva váltottam agyilag - ez egy "mesefilm!", onnéttól jól szórakoztam...
Időnk van, ha ide felfér a szórakoztatás is, nincs ellenemre...

Aztán, ha nemsokára megtudnánk, hogyan kell az ólomból aranyat csinálni, de türelmetlenül leradírozzuk a topicot, majd fognánk a fejünket!!! :^o

Amerika Kapitány
2005-07-01, 10:06
Péter N.

Annyira sem méltatlak hogy reagáljak még egy "z" betűrde sem. Kár strapálnod magad, tőlem még egy "i" betűt sem hallasz.

zskoszik
2005-07-01, 10:22
Péter N.

Annyira sem méltatlak hogy reagáljak még egy "z" betűrde sem. Kár strapálnod magad, tőlem még egy "i" betűt sem hallasz.

Sajnos logikai bukfencet vettetél. :D

looszg
2005-07-01, 12:20
Június 30-án 11 nap...
Július 1-én 8 nap...

Ha így haladunk, holnaputánra meglesz a "világlegjobb" információs portál.
Rettenetesen várom. Tegnap óta, - mióta megtudtam, hogy lesz- csak vegetálok...

lg

Amerika Kapitány
2005-07-01, 12:40
Kedves Barátaim!

Örömmel értesítelek benneteket, hogy észerevételetek helytálló! A 11 ből hírtelen 8 lett! Nagyon jól haladok az oldal létrehozásával.

A megjelenése nagyon jól sikerült, meg vagyok elégedve az eddigi munkámmal, azonban a tartalmat még bővítenem kell, egyenlőre a több éve felgyülemlett videóim digitalizálásával és azok feltöltésével foglalkozom.

Nem szeretnék egy hűbelebalázs módjárra összecsapott oldalt elétek tárni, így türelmeteket kérem még pár napig, de meg szeretném kösszönni azt a lendületet ammelyet kaptam tőletek a nagy érdeklődés hatására!

Türelem Barátaim!

Smash
2005-07-01, 12:42
Péter N.

Peter N
2005-07-01, 19:16
Időnk van, ha ide felfér a szórakoztatás is, nincs ellenemreIgazad van de ez a topik egy életveszszélyes játék, eddig féltem hogy belehalok a nevetésbe,utána meg majd infarktust kaptam a kapitány ötletetitöl. Amikor kezdtem megszokni és visszajött a remény a túlélésre AM kitagadott a kegyeiböl és a hátam is borsodzik ha arra gondolok hogy ily mostoha a sors hozzám, igy kell leéljem a hátralevö napjaimat és mincs semmi remény hogy AK irjon egy I vagy lebalábbis egy kis i betüt nekem. Azt hiszem most mindennek vége, bele fogok halni a bánatba.

APPME
2005-07-01, 22:19
Ha ezután jó leszel és nem zavarod meg az Erőt kétkedéseiddel, még minden jóra fordulhat. Most verbuválom a FTMK egyletet - Földhöz Töpörödött Modellezők Köre - akik oly régóta szomjúhozzuk az egyetlen igazságot. Fényes fáklya volt számunkra a pizzás trükk is, ami megmutatta a kivezető utat ebből a technokrata ........ ( ide képzeljetek olyan csúnyákat, amiket csak akartok) világból!
AK Mester ! Mondj valamit nekünk és az úgy van!
Én már a Nagy Napig csak ételt eszem, csak italt iszom, ( vszínűleg nőhöz sem nyúlok) hogy megtisztíthassam a lelkemet a mindenféle földi bűnöktől és tisztán fogadhassam a kinyilatkoztatandó szentenciákat...
Kár, hogy nyár van, egyébként megpróbálnék addig téli álmot aludni.

Smash
2005-07-01, 22:24
Ezennel megalapítom az " Amerika Kapitány Fun Clubot "!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Szab
2005-07-01, 22:28
A Magyar nyelv egy igazi versenyzongora, egy finom hangszer, és APPME a zenész. Gyönyörűen játszik rajta! :taps: :P :tanc:
:D

Amerika Kapitány
2005-07-02, 08:43
Eljött a 7. nap, ma megpihenek!

APPME
2005-07-02, 10:06
Úgy legyen - Mester...
Modellezésben megkérgesedett lelkünknek már nem sokat kell várnia a megújhodásra, türelem hát, barátaim.

Stocc
2005-07-02, 11:01
Már vágom a centit...

Amerika Kapitány
2005-07-02, 17:22
A reptetéshez elég rossz idő van, de a Weblap szerkesztéshez elég jó, igy mégsem pihentem meg, hanem készítettem tovább a dolgot. Ha valakinek van ötlete vagy kívánsága amit látni szeretne, az írja le és meglátom kivitelezhető e.

Ezen kívül tud valaki olyan helyet ahová a weblapot el lehet helyezni?

5,2

Amerika Kapitány______
U.S. TopCap WebTrainer

tata
2005-07-02, 17:26
Ha a weblap mérete 500 megabájt alatti, akkor regisztrálj itt tárhelyet. (http://www.atw.hu)

Stocc
2005-07-02, 17:44
A.K-ban felgyülemlett tudásanyag miatt szerintem az a weblap 500 kiló alatt lesz...

kovacszs
2005-07-02, 20:20
Sziaztok !

Én például rendkivűl jól szórakozom ezen a topicon. :lol: APPME hozzászólásai kifejezetten tetszenek. Amúgy hétfőn megyek a kádárhoz abroncsér, nehogy megviseljen a hirtelen rám szakadó tudásanyag.... :oops:
Bár egészen pontosan még nem látom hogy mikor nyilik meg a bőség szaruja, de azért abroncs legyen készen biztos ami biztos.
A határnapra pedig azt hiszem kiveszek egy nap szabadságot.

szayerg
2005-07-02, 21:00
De mi tart ennyi ideig?
Egy "WWW.FORUM.RCMODELL.HU" link felrakása egy weblap-szerkesztővel? :lol: :lol: :lol:
Hány éve is gyűlik itt a fórumon az építő hozzászólások száma?
De ez az Akril Köcsög majd jobbat csinál pár nap alatt...hát hajrá, várom az eredményt :?

Szerintem volt idelye rájönni, hogy nem jön be itt senkinek a stílusa :!:
Azt a hatalmas "tudástárat" nagyon várom már, gondolom, majd kiteregeti a Privát oldalakban is, egy nagyképű felvezetővel. De addig én inkább foglalkozom a modellezéssel, mint eltévedt emberekkel. (ide a végére írtam volna szebbet is)

Peter N
2005-07-02, 21:10
De mi tart ennyi ideig?
Az Úr csodásan müködik de utja rejve van............. De biztos kézzel hozza fel mi most még rejtve itt.

DiamantTomi
2005-07-02, 21:21
Kedves Ak
Ha legközelebb nyitsz topicot légyszi tegyél be szavazási lehetőséget hogy érdekel-e valakit a tudástárad vagy sem amit mindenáron ránk akarsz erőltetni.
Köszi

sl45
2005-07-02, 21:34
Amerika Kapitány!!!
Várom az oldalad, hajrá hajrá hajrá... legyen rajta sok video és kép. És persze saját készítésű videot is látni akarok!!!

bingo
2005-07-02, 21:37
Amerika Kapitány és többiek!

Nekem lenne egy értelmes kérdésem:

Meg érdemes-e venni az új skyladyt? (http://shop.origomodell.hu/product_info.php?cPath=51_124&products_id=812
Reális ár a 28000 ezért a repcsiért? Van már vkinek tapasztalata ezzel?

BiNgO

DiamantTomi
2005-07-02, 21:53
Van már vkinek tapasztalata ezzel?

BiNgO
Esetleg nézz be az elektromos topicba ahol egy 17 oldalas topic vár rád Skylady címmel.És ha értelmes választ akarsz kapni ne itt tedd fel a kérdésedet megkérlek hanem a neki való topicban.Kösz sokunk nevében

Peter N
2005-07-02, 21:56
türelem hát, barátaim.

Igazad van, ki kell várni a Megváltót, de addig is javasolom a modellezök seregének hogy holnap Vasárnap lévén menjünk el a templomba és énekeljük el: Ne csügedj el kicsiny sereg van még nékünk Istenünk.
Lehet hogy pár órával hamarább részesedünk a megváltó web oldalban.
Utána jön az örök repülés, nem lessz köhögö motor meg rádiózavar, vezetési hiba, anyagfáradás, szellemi fáradás, habozó tank, kiégett gyertya, hideg pizza, lemerült akumulator Stb. De természetesen hogy ez a nirvanai csodás álapot fentmaradjon az esti ima után tanácsos Dortmund felé fordulva egy ujjhullámos dinamikus imát elmormolni a Mesternek nehogy kiessetek a kegyeiböl mint én akit a hitetlenségem miatt örök tudatlanságra kárhoztatott.

Amerika Kapitány
2005-07-02, 22:41
Meg érdemes-e venni az új skyladyt?

Kedves bingo!

Volt egy hasonló kategóiába tartozó gépem, én csak annyit mondok: nem egy hosszú életű gép.

Amerika Kapitány____
U.S. TopCap & Web Dr.

Amerika Kapitány
2005-07-02, 22:44
29/6

k2iller42
2005-07-02, 22:51
Akril Köcsög :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
hát ez nagyon tetszett! :D

Gall
2005-07-02, 23:10
Ezt a "szerénységet" :oops: :

Amerika Kapitány____
U.S. TopCap & Web Dr.

Még nem érhető el a weblap és már gyógyítani kell :cry:

Gall

bogrács
2005-07-02, 23:54
Én is nagyon várom a weblapot, de szépen kérlek ne rakj ki fotót magadról, tudod az asszony nyűgös ha köpködöm a monitort. :oops:

Peter N
2005-07-03, 00:23
Volt egy hasonló kategóiába tartozó gépem, én csak annyit mondok: nem egy hosszú életű gép.

Még a Mester kezében sem :?: Akkor mi lessz egy átlag halandó kezében :?: De ne csügedj mert lehet hogy egy kis reflex meg egy kis vezetési tapasztalat segitségével hosszu életü lessz. Hogy egy modell hosszúéletü legyen tudás gyakorlat érzék és tapasztalat kell. Ahoz hogy a modell hosszú életü legyen nem elég a nagypofa, kell tudni vezetni. Ez nem csak az én szerény véleményem, a MESTER is megerösitette a hozzászollásával és az ö szava több mint a Szentirás

Peter N
2005-07-03, 00:25
Még nem érhető el a weblap és már gyógyítani kell
Szellemes hozzászollás :!:

HummeRC
2005-07-03, 02:22
Peter N: Az a dortmund az jó lesz gödöllőnek is. Ott divat ez a nagyszájú, mindig-mindent-jobbantudó, felelőtlenül-megváltom-a-világot-mindegy-milyen-áron stilus a tapasztalatok alapján. (Tisztelet a kivételnek, de itt most azért boritékolnám a dolgot.)

Mindenki más:
Előrebocsájtom hogy egyáltalán nem vagyok hozzáértő a repülésben, de azt elég könnyen meg tudom állapitani hogy ki mennyire ért valamihez. Amilyen gondos/konkrét/egyenes a társalgásban, annyira lesz gondos az élet egyéb területein is. (És itt most nem a nyálas s*ggnyalásra gondolok, hanem az értelmes/tartalmas beszédre.) Nem mellékesen vannak itt néhányan a fórumon, akiknek a korábbi publikálásait olvasva bizton állithatom hogy elfogadom az adott témában a véleményét akkor is, ha szöges ellentétben áll az elképzeléseimmel.

Az elején jót nevettem "Amerika Kapitány" topikjain és komolyan egy viccnek hittem. (Annak tényleg jó lett volna, ha felismeri mikor kell abbahagyni.) Később már sértőnek éreztem azt a lenézést és lekezelést, amivel viseltetik a többi embertársai iránt. Ez az érzés pedig egyre erősödött bennem, mikor kezdett kiderülni hogy ezt komolyan is gondolja, ráadásul nyilvánvalóan mindenfajta hozzáértés nélkül!
Ekkor pedig leesett a dolog hogy ez nagyon veszélyes is lehet, ha valaki "újonc" olvassa és esetleg elhiszi a 'tuti tanácsokat'. Erről néhai nagyapám mondása jut eszembe: "Más f@szával könnyű verni a csalánt!"

Véleményem szerint az "Amerika Kapitány - művésznévvel" irogató fórumtársunk súlyos beteg. Komoly skizofréniában szenved, melynek erős kisebbrendűségi érzés a kiváltója. Nincs ezen semmi szégyellni való, ez egy betegség és sok-sok türelemmel gyógyitható is. Kezelni/kezeltetni kellene amig még senkinek nem esett baja és nem származott baleset belőle. :idea:

Kedves Kapitány:
Ha orvosi segitséget vennél igénybe, nyugodtan keress meg. "Mint profi, biztosan tudom kezelni az összes betegségedet!" :wink:

Omega
2005-07-03, 02:45
Hello

Hattttttt. Elolvastam ezt a Topikot, mert unatkoztam.

Most mar tudom, miert ezt a Nicket valasztottad.
Arrol a Foldreszrol, abbol az orszagbol meg semmi jo nem szarmazott.
Pokhendi, gogos, nagykepu, mashonnan szarmazo tudassal kerkedo emberek gyujtohelye.

En maradok a Tenkes Kapitanynal :D

Szab
2005-07-03, 10:00
Arrol a Foldreszrol, abbol az orszagbol meg semmi jo nem szarmazott.
Pokhendi, gogos, nagykepu, mashonnan szarmazo tudassal kerkedo emberek gyujtohelye.

Azért a társadalom összetétele nem homogén. Ezt érdemes azért nem elfelejteni. Persze vannak jellemző dolgok, a nagy többség miatt, de ennyire azért nem szabad általánosítani. Képzeld el, hogyha mondjuk egy idegen civilizáció aképp ítélné meg a föld lakosságát, amit mondjuk ott lát ahol földet ért? Mi lenne a véleményük a bolygóról és lakosságáról ha mondjuk pakisztánban szállna le? vagy mondjuk a gázai övezetben? vagy - hogy ne menjünk messzire - itt Pesten a nyolcadik kerületben?

Amerikában nagyon sok olyan tudós elme tudott érvényesülni, aki itt nem tudott. Tény és való, hogy eredeti amerikai ember nincsen, vagyis de, azok voltak az indiánok. De őket kiirtották. Tehát végül is az amerikai nép egy nagy halom bevándorló. De mindezzel együtt egészen jól működött az elképzelés az életükről egészen a múlt századig. Mostanában viszont sajnos úgy látszik, hogy nagyon "belefulladtak" a szabadságukba, már nem tudnak mit kezdeni magukkal annyian vannak. De még mindíg, ott egészen másképp működik a törvényhozás, a kormányzás, a gazdálkodás. Amikor ott éltem, 36% volt a teljes adótartalom amit levontak a fizetésemből (nem majdnem a fele mit itt) és csak 6% volt az ÁFA! Engem sose érdekelt, hogy milyen adót, hogyan hívnak és hogyan magyaráznak, csak a puszta különbség a bruttó és nettó között. Mi magyarok, itt, már számolatlanul pakoljuk tele a sokadik kormány zsebeit mindenféle hangzatos adók szerint, úgy hogy közben csak reméljük, hogy jobb lesz, de nem lesz. És ha valamelyik politikusunk igazán tesz valami hasznosat, elnyomják az eredményeit a többiek hülyeségei.

Szóval minden népnek megvan a maga sara, de semelyiket nem szabad csak azért TELJESEN elítélni, mert a nagy többség valamit rosszul csinál. Ausztriában ki volt írva egy pár éve: "Magyarok, NE lopjatok!", gondolom mindenkinek rosszul esik, ha tolvajnak nézik. Mégis, ott annyit loptak a honfitársaink (helyesebben: azok, akikkel együtt kell laknunk ebben az országban), hogy már mindenkihez, az összes magyarhoz intézték a felhívást! Szóval az általánosítás visszirányban nem igazán esik jól senkinek...
De ahogy nem minden arab terrorista vagy gyilkos, úgy nem minden amerikai hülye és pökhendi, vagy nem minden magyar tolvaj és paraszt.

Tény, hogy az önbizalom gátlástalan elhatalmasodása az amerikai felfogásra jellemző, és talán ezért is lett a modellezés mindenható urának, a mi istenünknek, a mesternek: Amerika Kapitány a neve.

De ez a topic annyira csúcs, hogy nagyon jót szórakozom rajta, és APPME legutóbbi írásain akkorákat nevettem, hogy percekig nem bírtam továbbolvasni! :D :D :lol:

Szab
2005-07-03, 10:12
Peter N: Az a dortmund az jó lesz gödöllőnek is. Ott divat ez a nagyszájú, mindig-mindent-jobbantudó, felelőtlenül-megváltom-a-világot-mindegy-milyen-áron stilus a tapasztalatok alapján. (Tisztelet a kivételnek, de itt most azért boritékolnám a dolgot.)
Ezt fejtsd ki nekem légyszi. Olyan normális társaságot sikerült megismernem a gödöllői reptéren, hogy tényleg nem tudom mire gondolsz. Autósokat meg ott nem láttam. Van valami autós pálya máshol gödöllőn, ahol rosszabb a banda? A reptéren egyébként azon a részen, ahol modellrepítés folyhat, sok a lovarda, az egyik igencsak közel van. A lovak rettentően félnek a modellektől, úgyhogy a tulajok nem igazán örülnek a repítésnek, és ezt összhangba is hozzák a reptérvezetővel. Neki is vannak lovai. Szóval az a pár ember, akit ott látni lehet rendszeresen, nos azok közül senkire nem illik rá a leírás. De, én a reptérről beszélek. Van vmi más hely is?

Omega
2005-07-03, 12:29
Hello

Szab

Irasom tartalmi lenyeget, ennek a Topiknak a "szellemehez" igazitottam.

Persze, tudom en is, hogy Amerikai Kapitany inkabb Harshegyi Kapitany, csak inkognitoban van :)

Kalap
2005-07-03, 13:27
Sikerült megtudnom A MESTER kilétéről egyet-s mást, pl. hogy Vibranium-Adimantium ötvözetből van a pajzsa. Remélem, ennek az anyagnak is közkincsé teszi az előállitását, hogy ebből tudjunk olyan repülőket építeni, amelyeket csak úgy lehet megsemmisíteni hogy molekuláris szinten bontjuk meg az anyag kötését, amire egy jó magas fa nem képes, ha rázuhanunk..
Bővebbet a MESTERRőL itt találtok, kedves tudásra éhező sorstársain:
http://www.marveldirectory.com/individuals/c/captainamerica.htm

szayerg
2005-07-03, 15:11
Kalap! :D
Ez szép találat volt! :lol: :lol:
Mostmár biztos, hogy egy 10 éven aluli valaki ugrál a nick mögött, mert ki a fene lát ilyen "Captain america"-t a gondolom TV-ben...
Már várom a songokut :lol: :lol: :lol:

Dudkin
2005-07-03, 15:13
ohh ugyanmar, Szab kollega mar evek ota dolgozik - sajat bevallasa szerint - a DEZINTEGRATORON!!!!! rettegj Vibranium-Adimantium ember!!!

D

APPME
2005-07-03, 15:38
... mire való ez a másik elutasítása, lerángatása! Előítéletek, rágalmak, nemszeretemség, semmi humánum. Nem mondom, hogy a jobb érzésűek vegyenek példát a flagellánsokról, akik a világ (modellezők) bűneit próbálták magukra venni. Különben is az előbb próbából hátba vágtam magam emiatt egy 91-es négyüteművel, nem ajánlom...
Annyi szép példa van a világban a másik megértésére, elfogadására.
Most olvastam, Bolíviában, vagy hol készült szökni egy életfogytos fegyenc az udvar drótkerítésén át. A világ dolgain töprengő, gépfegyveres őr pillanat alatt átlátta, megérezte, hogy ez az ember mégegyszer szeretne a szabadság levegőjéből, a virágok illatából, a szabad naplemente látványából részesülni. Nem lármázta hát fel a többi kutyás, állig felfegyverzett őrt, nem vijjogtak szirénák, hanem csak halkan odasszólt a drótokkal bíbelődő embernek: Hova-hova tata? - ratatata...
Ezt írták.

HummeRC
2005-07-03, 17:49
Szab:

Mint irtam természetesen tisztelet a kivételnek, de itt és most azért boritékolnám a dolgot, ugyanis kisértetiesen emlékeztet a stilus néhány srácra egy nagyobb társaságból, akiket gödöllőről ismertem. Ugyanez a pökhendi, lenéző stilus. A probléma ott volt már korábban is, hogy nem is értették mit nem értünk a lángelméjükön. De ha már itt tartunk azért, (én mint magánember) azt hiszem kicsit utána keresek majd kedvenc Kapitányunknak, hogy kiderüljön mennyire találtam el a dolgot. Az internet akár csodákra is képes lehet. :lol:

A félreértés elkerülése végett leszögezném, hogy még véletlenül sem akartam leszólni a gödöllői repülősöket, pláne hogy tudtommal nem is ismerem őket.

Szab
2005-07-03, 18:51
Irasom tartalmi lenyeget, ennek a Topiknak a "szellemehez" igazitottam.
Ohh, ez így már egészen más megvilágításba helyezi a dolgot. Megértettem. Átjött... :lol: :lol: :) :D :P

Amerika Kapitány
2005-07-03, 21:12
4

Szeretném felhívni a figyelmetek, hogy a szapuláson kívűl egy két használható ötletet is várnék a Weblaphoz, hisz Nektek készül.

shark
2005-07-03, 21:36
de akkor ez a topik legalább megszünik? :D :D

tata
2005-07-03, 21:40
Nem hiszem....szerintem ez lesz a lap hivatalos topicja.

Kalap
2005-07-03, 21:52
Szeretném felhivni a figyelmedet arra, Kicsirigó, hogy a nagy arcodon kívűl eddig semmi használhatót nem adtál hozzá ehhez a hatalmas tudásbázishoz, amit ezen a fórumon megtalálhat akárki, úgyhogy ne gyere itt ilyen dumákkal.

4
Szeretném felhívni a figyelmetek, hogy a szapuláson kívűl egy két használható ötletet is várnék a Weblaphoz, hisz Nektek készül.

szayerg
2005-07-03, 21:54
Bocsi, de mégis milyen ötletet??? :?
Mi nem vagyunk elég okosak ahhoz, hogy ilyesmibe beleszóljunk. :(
Mert elvégre te vagy az isten...

Na meg mégis mi alapján ötletet, ha még nem láttuk az oldalnak egy kis részét se...

Töltsd fel azt ami megvan belőle, és írd alá, hogy "Under construstion" vagy valami.

tata
2005-07-03, 21:55
Serintem halgassuk végig....várjuk meg azt a szuper áhított oldalt, aztán meglátjuk, hogy tényleg csak a szája nagy-e, vagy tényleg tapasztalt.

Amúgy az én egyszerű kérdésemre máig nem adott választ.... :(

Peter N
2005-07-03, 21:59
egy két használható ötletet is várnék a Weblaphoz, hisz Nektek készül. Szerintem Istenkáromlás és felségsértés lenne ha mi a kis tudatlanok ötletekkel jönénk. Ez ugy nézne ki mintha reklamálnánk az Uristennek hogy Évának miért teremtett szájat hisz már van rajta egy hasznosabb nyillás. Szóval kedves Mester, bizunk a remekmüben és véletlenül sem szeretnénk az ötletekkel rontani a világmegváltó müvön. Amióta kegyvesztett lettem mindeneste imádkozok egy órát Dortmunt felé fordulva , az órom a földön, a fenekem magassabban. hasonlóan mint Mekka felé a muszlimok de a fenekem alacsonyabban tartom mert nem ismerem a szekszuális hajlamaidat, és az olvasottak után semmi sem lepne meg. Illetve nagyon meglepne ha kisülne hogy egy egészen normális halandó vagy. Ezt az imát rebegem naponta 10 szer remélve hogy megbocsájtod a buneimet. Mesterünk ki vagy a Webekben szenteltessék meg a Te neved, legyen meg a Te akaratod,jöjön el a
Te honlapod ugy a PCnkben mint a WWW-n................................................ s bocsásd meg a mi vétkeinket miképpen mi is megbocsájtunk azoknak akik a te szövegeidhez hasonló marhaságokat irnak. Dics....... dics.......g most és mindörökké Ámen

Kalap
2005-07-03, 22:25
Aztán figyeljétek meg, az lesz a vége, hogy ez az AK valami végzős pszihológia karos ember aki rajtunk kisérletezik, és a "nagy embertömeg izgatásra és provokálásra történő reagálása az interneten" lesz a diplomamunkája címe..

abence
2005-07-03, 23:03
:lol:

szayerg
2005-07-03, 23:11
Csak nehogy az arcán is meglátszódjon a veszélyes kísérlet eredménye. :lol: :lol: :lol:
"A feldühödött tömeg nagyon agresszív" lessz a diplomameló címe :lol:
Ránéznek a mankóval járó, félholtra vert szerencsétlenre, és látják, hogy ő mindent megtett... :lol:
Ez persze nem fenyegetés :D

Szab
2005-07-03, 23:23
Aztán figyeljétek meg, az lesz a vége, hogy ez az AK valami végzős pszihológia karos ember aki rajtunk kisérletezik, és a "nagy embertömeg izgatásra és provokálásra történő reagálása az interneten" lesz a diplomamunkája címe..
Ezt már kifejtettem én is korábban valahol. Úgy gondolom nem véletlen, hogy egynél több embernek is eszébejut ugyanez. Egyvalamit azért sikerült elérnie - tényleg - úgy várom a weboldalt mint a messiást! [-o<
Legyen rajta videó, fényképalbum, letölthető magyarázatok a modellezés minden területére vonatkozólag, online tudásbázis, kereshető indexelő-motor témák szerinti csoportosításban, illetve adószám és technikai szám, az adó egy százalékának az odaadásához. Vagy esetleg egy 06-90-es telefonszám is, ahol egy automata ad választ a felmerülő kérdésekre: alkoholos motorokhoz nyomja meg a 6-os gombot... akkumulátorok: 7-es gomb... aviatikai alapismeretek: 1-es gomb stb.stb.stb.

HummeRC
2005-07-03, 23:39
Vagy esetleg egy 06-90-es telefonszám is, ahol egy automata ad választ a felmerülő kérdésekre: alkoholos motorokhoz nyomja meg a 6-os gombot... akkumulátorok: 7-es gomb... aviatikai alapismeretek: 1-es gomb stb.stb.stb.

En nagyon jó! :lol: :lol: :lol:

készákos
2005-07-04, 00:00
Sziasztok!
Vettem a fáradtságot és végigolvastam ezt a topicot, nem tudok rájönni ,hogy egy ilyen ember mint kedves AK, hogyan tud kiváncsivá tenni ilyen sok magasan kvalifikált embert mint ti vagytok.
Mit foglalkoztok vele? Nem értem :roll: .

tata
2005-07-04, 00:01
Az egészet mint viccet fogjuk fel....

Legalábbis én :oops:

Kalap
2005-07-04, 00:24
Meghát mi magunk is jól szórakozunk, és talán kíváncsiak vagyunk a végkifejletre, mikor kiderül az igazság! :lol:

Katmandu
2005-07-04, 01:47
én csak attól félek,hogy a hatalmas beharangozás ellenére egy "semilyen" oldalt kapunk
vagy legyen jó,hogy végre AK el legyek ismerve,vagy olyan,mint eddig megismertük és akkor jó mulatás lesz
a végén Peter N szektát alapít (farizeusok,szadduceusok,alternatívok)

bogrács
2005-07-04, 02:24
Jöhet a fotó, elköltözött a házisárkány.

Amerika Kapitány
2005-07-04, 12:26
3

Tacsy
2005-07-04, 13:18
Jöhet a fotó, elköltözött a házisárkány.

Akkor mostmár lehet köpködni? :lol: :lol:
Szerintem Amcsi Kapcsi webshopjában kapható lesz beépíthető moncsitörlő, olyasmi mint az autóknál az ablaktörlő... :twisted: :lol: :mrgreen:
USB-s kivitel és bármilyen moncsival kompatibilis. Már várom :lol:

Peter N
2005-07-04, 14:02
a végén Peter N szektát alapít Jó az ötlet! Fogok gondolkodni rajta, igy talán AK Mester visszafogad a kegyeibe :!: :P

Amerika Kapitány
2005-07-04, 14:09
Kedves Barátaim!

Ma tartják szeretett Amerikánknak (aminek én vagyok a Kapitánya) a Függetlenség napját!

A mai napon tisztelegjünk a Függetlenségi Nyilatkozat aláírásának emlékére úgy, hogy szívünket és repülőínket Amerika színeibe öltöztetjük és egy tiszteletkört repülünk!

További szép Függetlenség Napját mindenkinek!

Amerika Kapitány_________
Rc Trainer mindenki kedvece

-Bálint-
2005-07-04, 14:22
Mi az hogy szeretett amerikánk?? :barom:

Én pl rühellem, Isten ments hogy bármi a környezetemben amerikai színekben 'pompázzon', nemhogy a szívem is!!

Tisztelegjél otthon magadban, mert szerintem nemsok partnert fogsz találni magadnak a fórumosok közül..

Szánalom.... :pff:

Katmandu
2005-07-04, 14:55
Peter N
közeledünk a végsőmegnyugvás felé,ahol részei leszünk a mindenségnek és részesedhetünk a felhalmozott tudásanyagból,amit istenünk és mesterünk őriz [-o< [-o< [-o<

cvt01
2005-07-04, 15:51
Kedves Barátaim!

Ma tartják szeretett Amerikánknak (aminek én vagyok a Kapitánya) a Függetlenség napját!

A mai napon tisztelegjünk a Függetlenségi Nyilatkozat aláírásának emlékére úgy, hogy szívünket és repülőínket Amerika színeibe öltöztetjük és egy tiszteletkört repülünk!

További szép Függetlenség Napját mindenkinek!

Rc Trainer mindenki kedvece

Ilyet ember nem ir le... :shock: Mert ha leirná akkor nem irhatja ugyanis a zartosztalyon nincs internet. Ezzel a hozzaszolassal egyertelmuve valt szerintem, hogy itten modszeres szivatas folyik :).

APPME
2005-07-04, 16:18
Ilyet ember nem ir le... :shock: Mert ha leirná akkor nem irhatja ugyanis a zartosztalyon nincs internet. Ezzel a hozzaszolassal egyertelmuve valt szerintem, hogy itten modszeres szivatas folyik :).
Akkor én mostan eddig hiába düllesztettem a mellem, mint domináns kőszáli kecske???!!! Mester... :cry:
appme

Amerika Kapitány
2005-07-04, 17:09
Kedves Barátaim, Modellező Tárasim!

Eljutottam a Link készítésének oldalához! Tisztelettel kérdezlek benneteket, hogy készülendő oldalam linkjei közé kinek a honlapját tehetem fel.

Rc Trainer

sl45
2005-07-04, 17:28
Ja igen,,, kérdés: Szlovákiában modellbolt címek érdekelnének, főleg Pozsonyban. AK kérem a választ!!

Peter N
2005-07-04, 17:47
Tisztelettel kérdezlek benneteket, hogy készülendő oldalam linkjei közé kinek a honlapját tehetem fel.
www.vicc.hu

Peter N
2005-07-04, 18:10
közeledünk a végsőmegnyugvás felé,ahol részei leszünk a mindenségnek és részesedhetünk a felhalmozott tudásanyagból,amit istenünk és mesterünk őriz Igen ez lessz a modellezök Menyországa, aki ide bejut az továbbá nem kel gondolkodjon csak kövesse a Mestert. A hitetlenek viszont a pokolba kerülnek ahol minden megoldásra a saját eszüket kell használják és azonkivül csak olivaolajas üzemanyagot forgalmaznak és nem forgalmaznak generatorokat amivel majd 15mA/h akuval a hivö tagok majd orákig repülnek töltés nélkül. Ugy nézki hogy az új vallás megszületett de félö hogy köztünk is akad egy Judás aki egy pár légcsavarért elárulja a Mestert és az ápolók viszaviszik a diliházba. De nem kell csügedni, az eszme tovább él és lesznek egy páran akik átveszik a stafétabotot

Amerika Kapitány
2005-07-04, 18:31

Kérlek benneteket ne hívjatok Mesternek. Hiába ez a sok év tapasztalata, ez a hatalmas tudásanyag, én is csak egy vagyok a sok modellező közül. A barátaim hívjanak egyszerűen csak Cap-nak (tudjátok kiker gondolok), a többiek pedig Kapitánynak.

Reagálva a webcím ajánlatokra:

Nem igazán vagyok tisztában a jogokkal, igy nem akarok linkek közé olyan címet tenni, amihez a tulajdonos nem járúlt hozzá. Belátom szellemes hozzászólások születtek, de olyan aki valóban rendelkezik Web címmel, sajnos nem írt. Úgy érzem közös célunk az oldal létrejötte, többek között azért hogy bizonyítsak Nektek, modellezőknek. APPME barátom, légy te az első aki hozzájárúl! Megtisztelnél vele.

Amerika Kapitány_________________________
Rc Trainer és csupán egy modellező a sok közül

APPME
2005-07-04, 18:42
Megvallom, könnyáztatta majdnem arcom, annyira váratlanul ért az ajánlat! Magamtól nem akartam hiú előrefutással másoktól elvenni a méltó helyet. Tehát mégse éltem már hiába...
Mi sem természetesebb, mint a webcímem szerepeltetési lehetőségének felkínálása!
( Csak ne lennék még mindig Ambivalenciába...)
Eccer csak megjövök...
appme

Gall
2005-07-04, 19:16
"A barátaim hívjanak egyszerűen csak Cap-nak (tudjátok kiker gondolok), a többiek pedig Kapitánynak."

Nem érzem magam barátodnak, de legyen!
CAP-bea....
Gall

shark
2005-07-04, 19:20
:D :D :D :D
énse vagyok sztem a barátod.....szal......

szayerg
2005-07-04, 22:42
Már gondolkozom, hogy a főnököm adna-e egy kimenőt a nagy napra. :lol: :lol: :lol:

lag
2005-07-04, 23:34
Amerika Kapitány egy nagy ember. Ez tény.
Egy egész topik épül az ő személyiségére.
Olyan emberek írnak hozzá/róla akiknek adott esetben 500 néha 1000 felett van a hozzászólásuk azaz "kapitányok elsőtisztek stb".Az én szememben félistenek.
Bárcsak Én lennék ilyen nagy ember.
De nem vagyok.
Ha ennyire utáljátok, megvetitek, lenézitek, kigúnyoljátok stb stb stb stb gondold ide ami akarsz .... akkor miért
Vagy rajta gyakoroltok?

Jól esik mi :twisted: :twisted: :twisted:

Gondolkodj!

Üdv Lag

Kalap
2005-07-04, 23:42
....
Olyan emberek írnak hozzá/róla akiknek adott esetben 500 néha 1000 felett van a hozzászólásuk azaz "kapitányok elsőtisztek stb".Az én szememben félistenek.
Bárcsak Én lennék ilyen nagy ember.
Üdv Lag
Itt nem a rang tesz valakit naggyá, hanem az, hogy hogyan viszonyul a közösség többi emberéhez, segít-e nekik jó tanácsokkal, (és közben megőrzi a szerénységét) megosztja a tudását, és segít egy összetartó csapatot még erősebbre kovácsolni! Ne a rang legyen az első, ne azért szóljunk hozzá, mert növekszik a szám a nevünk mellett! (hál' istennek ez abszolút nem jellemző) Én Topictársakra nem a rangja, hanem a TUDÁSA miatt irigykednék, de nem teszem, hanem olvasok, tanulok, és ha segiteni tudok, hát megteszem.

lag
2005-07-04, 23:45
Az egészet nézd ne csak egy darabját elemezd.

Üdv Lag

lag
2005-07-05, 00:06
Kalap (kemény)!

Egyébként ilyen maszlagot tudod hol hallotam utoljára?

:twisted: Üdv Lag

Peter N
2005-07-05, 00:16
[quote]A barátaim hívjanak egyszerűen csak Cap-nak (tudjátok kiker gondolok), a többiek pedig Kapitánynak.

[/quote Én hogy merjelek szólitani :?:
Gondolom hogy a CAP DE PULÂ megfelel. Igaz hogy nem angolul van hanem románul, de egy szótárral lehet értelmezni.

Peter N
2005-07-05, 00:21
De nem kell csügedni, az eszme tovább él és lesznek egy páran akik átveszik a stafétabotot Jól sejtettem :!:
Egyébként ilyen maszlagot tudod hol hallotam utoljára? :P :P :P

lag
2005-07-05, 00:25
Thomas Tedenholt Stockholm Herrangen beach 12. (bocs az umlauttos á-ért)
Jó barátom 23 éve.
Üdv Lag

Kalap
2005-07-05, 00:25
Na, egy szó mint száz, mielőtt belháború tör ki eme frankó kis topikban, én is kiváncsian várom azt a weboldalt, de ha ne adj' isten nem olyan lesz, mint a beharangozása... asszem nem kell folytatnom.. :twisted:

lag
2005-07-05, 00:27
Ja és repcsizik.

Puszi Lag

Gondolkodj már!

lag
2005-07-05, 00:28
Kalap mit vársz a 14. oldalon?
ez egy őszinte kérdés volt.

Üdv Lag

Kalap
2005-07-05, 00:29
..Viszont ha olyan lesz, mint a demója, meghajlok a tudás előtt, beismerem, hogy előítéletes rossz emberismerő vagyok, és a szőnyeg alól boldogan veszem birtokba az ott talált dolgokat!

Kalap
2005-07-05, 00:32
Semmi mást, csak használható ötleteket, megvalósítható dolgokat, emészthető stílusban. Mondjuk a reklám ettől többről szól, de ennyivel is megelégszem kezdésnek! :wink:

Kalap mit vársz a 14. oldalon?
ez egy őszinte kérdés volt.
Üdv Lag

bogrács
2005-07-05, 00:32
[
Ha ennyire utáljátok, megvetitek, lenézitek, kigúnyoljátok stb stb stb stb gondold ide ami akarsz .... akkor miért
Vagy rajta gyakoroltok?

Természetesen. :lol:
Mint az egy szeri ember: Tóni ba***od a feleségem, nem, csak a gyerekcsinálást gyakorlom. :wink:

lag
2005-07-05, 00:40
Alakul, alakul.... lessz ebből valami.
Várok még egy-két hozzászólást.
De eddig AK-47 Vörös Csillagos 5-ös.
Ja egyébként akik a közeli ismerőseim, tudják mennyire utálom amerikát.

Na jó éjt mindenkinek
Lag

Peter N
2005-07-05, 00:45
Gondolkodj már!
Megfogadtam a tanácsod,gondolkodom,gondolkodok azon hogy mit is akartál mondani? gondolkodok azon hogy ki lehet ez az uriember? Svédországnak 8000000 lakosa van és én sajnos nem ismerem az egésszet ugy hogy a Thomas Tedenholt név nekem nem mond semmit. :oops:

lag
2005-07-05, 00:53
Egy topic, ahol egy profi válaszol minden kérdésedre!
Én nem vagyok az.
Üdv Lag

Katmandu
2005-07-05, 00:54
CAP DE PULÂ?
ez mit jelent? sajna nincs román szótáram :( (ez lenne az utolsó amit beszerzek)

Istenünk,CAP DE PULÂ (izé) kérünk,add meg nekünk a reülés örömét minden nap,úgy,ahogy tegnap és azelőtt is,óvj meg a zuhanások és a lefulladó motoroktól rémétől,cserébe mi se vágjuk pofán a szomszédot és megbocsátunk az (esetenként elég bunkó) siklóernyősöknek. ÁMEN
[-o< [-o< [-o<
ezt kell minden délben,alacsonyabban tartott fenékkel :kemeny: :lol: Dortmunt felé fordulva elrebegni
Peter N,neked napi 10,mert különben a kárhozat és bűnhődés vár rád

Kalap
2005-07-05, 01:05
http://www.transilvania.info/Dictionary/dictionary.php?lang=2

CAP DE PULÂ?
ez mit jelent? sajna nincs román szótáram :( (ez lenne az utolsó amit beszerzek)

Katmandu
2005-07-05, 01:20
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
köszi Kalap

Peter N
2005-07-05, 01:23
ez mit jelent? sajna nincs román szótáram
Megirtam privátban

Amerika Kapitány
2005-07-05, 09:03
H O L N A P

thenin
2005-07-05, 09:31
uhhhhh már alig várom.már lerágtam az összes körmöm!nem lehetne elöbb?

Amerika Kapitány
2005-07-05, 09:39
Kedves mindenki.

.cig kódolási problémáim vannak. Nem tudna valaki segíteni hogyan leghet megoldani az átkódolást?

Amerika Kapitány
2005-07-05, 09:44
azaz cgi kódolás. Most olvastam a feltöltési útmutatóban hogy ez kell neki, de programot nem találok hozzá ami meg is csinálja.

Amerika Kapitány
2005-07-05, 14:01

Nomatékosabban kérlek benneteket S E G Í T S E T E K hogy vére megnyílhasson régen áhított weboldalunk! Aki rendelkezik honlappal, gondolom találkozott a problémával melyet a cgi kódolás jelent. Ammenyiben mégsem merült fel eme kérdés a ftp feltöltés során, úgy osszátok meg velem Ti milyen programmal készítettéttek el honlapotokat.

Magyarország modellezői egyesűljetek!

cbruder
2005-07-05, 14:14
Nofene !!

Elöbb "Eljen Amerika !!" (4th of July, Independence Day, etc...) :pff:

Most meg "Magyarorszag Modellezöi Egyesüljetek......" ??? :shock:

Ugato kutya legyek, ha itt kiismerem magam...........

Vagy lehet hogy csak valami rejtett "hazafiassagi-roham" ütött ki rajtad ???

Ami pedig a honlapokat illeti, nem keverted itt a dolgokat kisse össze ??

Azt hittem, nekünk kene a tanacsokat TÖLED kerni, nem pedig forditva !!??

No de sebaj !! Majd ha ezt magadban is tisztazni tudod, ugy is irni fogsz még....... :pff: [-o<

tata
2005-07-05, 14:23
Én a weblap készítéshez microsoft fronpage-t használok, FTP kliensnek pedig total commandert.

Nem volt gondom cgi küdolással 8)

Francii
2005-07-05, 14:27
Noha jómagam még nem találkoztam az általad vázolt problémával, azért nézz körül ezeken az oldalakon, hátha segítenek. Gondolom a nyelvvel nem lehet problémád....

Különben soha nem tudjuk meg a kinyilatkoztatásaid mibenlétét és én ezt a felelősséget nem vehetem a nyakamba!

http://www.jmarshall.com/easy/cgi/

http://www.w3.org/CGI/

Amerika Kapitány
2005-07-05, 15:17
Azt hittem, nekünk kene a tanacsokat TÖLED kerni, nem pedig forditva !!??

Én nem a weblapkészítés és internet használatban szereztem a tapasztalatot és tudást, hanem a modellezésben.

Sajnos nekem ez a microsoft fronpage program nincs meg, én a Word-el készítettem és webes formába mentettem el, csak így a sorok végén a záró karakter nem kompatibilis a internet által használt karatkterrel és ezért van szükség az átkódolásra.

Amerika Kapitány
2005-07-05, 17:28
Kedves Barátaim, Modellező Társaim és a többiek!

Ez úton szeretném ünnepélyesen bejelenti, hogy Gyurgyák barátom segítségével persze ha George Washington is segít akkor még holnap délelőtt lerántom a leplet a NAGY Amerika Kapítány szuper modellezős weblapjáról!

Megértéseteket kérem, ugyanis a vídeók képek egyébb anyagok feltöltése valószínűleg még egy két hétig tartani fog de már így is megtekinthettek egy csokorral multimédiás felvételeim közül.

Természetesen a honlap folyamatosan frissűlni fog, melynek hivatalos fórumává emelem fel eme topic-ot.

Köszönöm eddigi segítségeteket és értékes hozzászólításaitokat, mellyel emelitek mind e tipp-topp topik mind pedig a jővőbeni weblap hivatalos fórumának fényét. Követhetnétek APPME barátomat aki mint egy példát statuálva elsőként jelentkezett hogy a Linkek között feltüntethessem a weblapját. A további jelentezéseket 2005 07. 06-ig reggel 7 óráig várom!

US Captain________________
RC Trainer & super Webmester

tata
2005-07-05, 17:49
super Webmester

Én nem a weblapkészítés és internet használatban szereztem a tapasztalatot és tudást.

:roll:

APPME
2005-07-05, 17:52
...szeretném, ha közös amerikai-magyar határ lenne, vhogy el kell kezdeni...

HummeRC
2005-07-05, 17:55
super Webmester

Sajnos nekem ez a microsoft fronpage program nincs meg, én a Word-el készítettem és webes formába mentettem el.
Büdös nagy LOL :D:D:D

Omega
2005-07-05, 20:32
...szeretném, ha közös amerikai-magyar határ lenne, vhogy el kell kezdeni...

Ha meg egy-ket orszagot lerohannak mondvacsinalt indokkal, akkor valora valhat.

Bar a kijelentesed olyan formaban, hogy Kanadan es Mexicon is Piros-Feher-Zold zaszlo lengedezik, kifejezetten tetszik :) :D

cbruder
2005-07-05, 21:08
Mellesleg megjegyezve,

gondolom nem csak szoloban van az MS-Word telepitve a PC-re nalad, hanem az MS-Office, vagy valamelyik MS-Works kereten belül ?????

Az MS-FrontPage pedig mar eleve egy integralt resze ezeknek (persze lehet hogy mocskosul tevedek.....) tehat a FrontPage-re vonatkozo kijelentesed valahol santit......

De ha telepitened az MS-Office-t, ez a problemad is azonnali hatallyal megszünne.......

De ugy latszik a mi problemank (lasd = Amerika Kapitany) sajnos nem ilyen könnyen megszüntethetö ............. :-(

tovabbra is üdv,

cbruder

HYPO
2005-07-05, 21:43
Húúúú
Átrágtam magam.

Erről a "tanácsadós" ,"profi vagyok" ,"azt sem tudom ki van a név mögött", "baromságokat beírkálós" stílusról csak annyi jut eszembe, hogy a népi megfigyelés szerint: aki sokat keveri a szart ,azt berántja a kanál.

Páka.

force
2005-07-05, 21:46
Hi!

AK!

Kiváncsi vagyok.....

force

szayerg
2005-07-05, 22:40
Wordben honlapot??? :lol: :lol: :lol:
A "Webmaster AK"...Egoista Alacsony Karó!!!
(Már bocs)
Ha weblapot akarsz szerkeszteni akkor weblapszerkesztővel kéne próbálkozni:
-Macromedia Dreamweaver MX 2004 -weblap
-Macromedia Flash MX 2004 -animációk/gombok
-Adobe Photoshopb -képek utómunkálatai stb.
(-AutoCad a 3D-s műszaki ábráknak)
Ezt a három szoftvert megtanulod hasznáni profi szinten pár év alatt, és kívülről fujod egy webszerver felépítését stb., majd akkor legyél te a webmaster...eddig legfeljebb egomaster :lol:

Ha az én (nem modellezés hanem, kerékpáros) oldalam linkje kikerülne a te wordcsodád margójára, az lejáratná a bringásokat...

De ha már wordben írtad, nem akarod kiplakátolni az utcákra?(csak hogy művelődjenek az emberek...) :lol:

Kalap
2005-07-05, 23:49
Vördben...... Na az szép lesz az én Firefoxomon..http://img209.echo.cx/img209/6440/idiota5dt.gif

Katmandu
2005-07-06, 01:16
már MA van!
akarom mondani,a mai napon kerül nyilvánosságra az oldal
:D :D :D
remélem jó lett

shark
2005-07-06, 09:27
nagyon várom énis :!: :shock:

bingo
2005-07-06, 10:07
Lássuk, lássuk!

force
2005-07-06, 11:01
Hi!

Na hol az az oldal?
Már nagyon várom a megvilágosodást!
force

shark
2005-07-06, 11:03
ne mmegvilágosodás hanem felvilágosodás....
bár még mindig nem ért ide :lol: :lol:

Smash
2005-07-06, 12:03
Messzi van az óóó hatalmas Amerika! Sokáig tart amíg ideér a megvilágosító fénysugár! :lol: :lol:

bingo
2005-07-06, 12:26
Már csak fél órád van rá, ó yankee kapitány, hogy ényt deríts pállott agyamra :)

Amerika Kapitány
2005-07-06, 12:39
hamarosan

bingo
2005-07-06, 12:45
Coming soon

sl45
2005-07-06, 12:53
LÁSSUK LÁSSUK LÁSSUK :( :( :?