PDA

Teljes verzió megtekintése : A1,A2, és más szabadonrepülő modell rajzokat küldök

istju
2005-06-19, 09:12
Üdvözlök minden ebben a témában fórumozót!
Régebbi balsa-fenyő-(1-2programos Graupner/KSB időzítőórás) szabadonrepülő modell rajzaimat(kb.20 db, zömében 1980-1988 között tervezettek) előástam.
Kérésre bárkinek küldök fénymásolatot.
Nem fogadok értük el pénzt!
Ami talán motivál, hogy nem akarok belenyugodni a 2-300 eurós gyári modellek egyeduralmába, és kérek mindenkit, hogy a szabadonrepülő modellezésnek ezt a részterületét -ami ugyanolyan eredményes is lehet mint egy építődobozos repülő- kicsit felélesszük, és jókat repüljünk-csak úgy saját szórakoztatásunkra.
urbani@vipmail.hu

Yeti
2005-06-19, 16:34
Szia!

Én ugyan nem foglalkozom (egyelőre) szabadonrepülőkkel, de minden tiszteletem a hozzáállásodért. :taps: (Szép, érdekes antik RC terveid nincsenek véletlenül?)

istju
2005-06-19, 18:40
Szia Yeti pilot-in command!
Kösz a gratulációt és kb.2-3 héttel ez előtti együtt(törött visszapillantó tükör) érzésedet.
Sajnos nincs már antik rajz nála, de a CF/17-est megvettem egy mobilomat hívó embertől-utánvéttel.
Ha küldesz mailt a címeddel, küldök címet hova dobjál egy válaszborítékot és INGYEN küldöm Neked a CF/17-et!

gusthy
2005-07-10, 23:09
Régebbi balsa-fenyő-(1-2programos Graupner/KSB időzítőórás) szabadonrepülő modell rajzaimat(kb.20 db, zömében 1980-1988 között tervezettek) előástam.
Ami talán motivál, hogy nem akarok belenyugodni a 2-300 eurós gyári modellek egyeduralmába, és kérek mindenkit, hogy a szabadonrepülő modellezésnek ezt a részterületét -ami ugyanolyan eredményes is lehet mint egy építődobozos repülő- kicsit felélesszük, és jókat repüljünk-csak úgy saját szórakoztatásunkra.
urbani@vipmail.hu

Szia,

Nagyon jóóóó!
És hogy lehet belőlük kérni?

Üdv,

Attila

istju
2005-07-11, 08:24
Szia Gusthy!
Küldj egy e-mailt a megadott címemre, és 1.2Mp-es jpg képet küldök- nemcsak Neked, ezt már más is kérte, és meg is kapta tőlem.
Azt viszont kérném Tőled, hogy az e-mail e hét második felében jöjjön, ti. van egy fontos tennivalóm kedden.

gusthy
2005-07-11, 13:09
Szia Gusthy!
Küldj egy e-mailt a megadott címemre, és 1.2Mp-es jpg képet küldök- nemcsak Neked, ezt már más is kérte, és meg is kapta tőlem.
Azt viszont kérném Tőled, hogy az e-mail e hét második felében jöjjön, ti. van egy fontos tennivalóm kedden.

Jó, izgatottan várom...

Amúgy az alap idea, amit leírtál, miszerint vissza a reszelőhöz, lombfűrészhez, japánpapírhoz, nagyon feldobott, épp egy kis modellt építek ilyen módon - kitből, amit nem egészen 2000 forintért vettem.
És erősen gondolkozom a Hársfalvi-könyvben levő "Fecske" A2-es megépítésén, de ha találok versenyképes tervet, akkor lehet hogy változtatok...
De az a gép gyönyörű.

istju
2005-07-11, 15:40
Szia Ghusty!
Na engem is ez a gondolat vezetett ami Téged, amikor e topicot beindítottam.
Rajzom legalább 3-4 fajta van mind F1A, F1B, F1C kategóriákból.Mind kivételesen szép modell és egyedi tervezésű is van közötte-nem ujság mellékletként jelent meg a '80-as években.
Április óta kb. 120 munkaórával csináltam egy igazi, épített szárnyat.
Rögös volt az út(fele munkával lehetett volna hab-balza borításút építeni, habár szabadonrepülő madarakra ez nem igazán jellemző építési mód), de megérte a modellező munka öröme, a több mint két évtizedes kihagyás után.
az hogy hogy fog repülni még csak sejteni merem.(Nogyan nóknarf!)

gusthy
2005-07-11, 17:11
Szia Ghusty!
Na engem is ez a gondolat vezetett ami Téged, amikor e topicot beindítottam.
Rajzom legalább 3-4 fajta van mind F1A, F1B, F1C kategóriákból.Mind kivételesen szép modell és egyedi tervezésű is van közötte-nem ujság mellékletként jelent meg a '80-as években.
Április óta kb. 120 munkaórával csináltam egy igazi, épített szárnyat.
Rögös volt az út(fele munkával lehetett volna hab-balza borításút építeni, habár szabadonrepülő madarakra ez nem igazán jellemző építési mód), de megérte a modellező munka öröme, a több mint két évtizedes kihagyás után.
az hogy hogy fog repülni még csak sejteni merem.(Nogyan nóknarf!)

Ez esetben volt 120 óra jó szórakozásod, ez az, amiből kimarad mindenki aki vesz egy kész cuccot a boltban. Nincs is annál jobb mint amikor az ember csinálja az alu bordasablont... :-)

istju
2005-07-13, 11:04
Szia Gusthy!
Ment Neked egy privi!
Ha nem ment volna, jöhet az e-mailod, és megígérem menni fog rá válasz is!
Istju

istju
2005-07-15, 07:50
Ghusty!
Ment-e e-mail Neked?
Sokaknak küldtem az elmúlt napokban, és nem emlékszem, hogy Neked ment-e.
Kicsit feledékeny voltam , de ennek már vége lesz lassan, bocs érte.
Ha írsz, akkor urbani@vipmail.hu- ra tedd meg kérlek!

gusthy
2005-07-15, 18:20
Ghusty!
Ment-e e-mail Neked?
Sokaknak küldtem az elmúlt napokban, és nem emlékszem, hogy Neked ment-e.
Kicsit feledékeny voltam , de ennek már vége lesz lassan, bocs érte.
Ha írsz, akkor urbani@vipmail.hu- ra tedd meg kérlek!

Megkaptam, köszi.
Szépek nagyon.
A szárny, amit lefotóztál, mennyit repült?

istju
2005-07-15, 22:36
Szia Ghusty!
Hát sajnos még nem repült egy percet sem a szárny.
De majd fog!
Értesíteni foglak.
A rajzokból tudtál találni magadnak?
A borításnál ha nem vasalós borítást teszel, nagyon sokat segít a csavarómerevség növelésében és a kórók japán papírt kiszúró aljasságaival szemben, ha először egy olyan tüll anyagot nitrolakkozol fel, mint amilyen az én szárnyamon van.
Sok sikert neked Ghusty!
Ps:építési képeket nagyon szívesen látnék Tőled!

gusthy
2005-07-25, 16:27
Szia Ghusty!
Hát sajnos még nem repült egy percet sem a szárny.
De majd fog!
Értesíteni foglak.
A rajzokból tudtál találni magadnak?
A borításnál ha nem vasalós borítást teszel, nagyon sokat segít a csavarómerevség növelésében és a kórók japán papírt kiszúró aljasságaival szemben, ha először egy olyan tüll anyagot nitrolakkozol fel, mint amilyen az én szárnyamon van.
Sok sikert neked Ghusty!
Ps:építési képeket nagyon szívesen látnék Tőled!

Kicsit lassan válaszoltam:
- Csináltam egy pár építési képet a most épülő modellemhez, remélem 1-2 napon belül lesz egy weboldal ami tartalmazni fogja őket
- A rajzokat megnézegettem, tök jók, de még válogatok, ha már van miből :-)
- A most épített gép olyan pici, hogy a papír alá a tüll már túl sok súly :-)

istju
2005-07-25, 22:57
Kedves Ghusty!
Azt, hogy website-n lesz az építés egyszerűen remek!
Hiánypótló alkotást fogsz létrehozni!
Nekem jó ám e-mailban is az építési kép, akkor talán tudunk a tapasztalatokról eszmét cserélni.Ezen kívül nekem is van az elküldött fotó előtt négy hónappal készült fényképsorozatom a szárnygyártásról.
Más!A tüll akkor jó, ha minimum F1A méretű a gép, egyéb esetben- ez mások véleménye is- a vasalás marad.Például az egyik ismerősöm most gyártott egy oracoveres, SÓHAJ-hoz hasonló szárnyat(a lekerekítést megspórolta, ezért kisebb lett a vízszintes vezérsíkja) és meg akarja küldeni rövidesen.Órát is vett hozzá.
Még másabb! Ha már válogatsz, akkor azt javaslom, hogy olyan madarat építs az F1A készletből, ami tűri a szélsőséges szélviszonyokat is.
Nekem az volt a tapasztalazom, hogy a kis szárnymélységű(120-135mm) modelleknek hiába volt pontos az építésük nagy szélben szerettek kitörni, zsinóron egyszerűen vezethetetlenek és korrigálhatatlanok voltak.
Ez a probléma nem fordult elő 140mm és e feletti szárnymélység esetén úgy mentek fölfelé, mint a parancsolat, ezeket a "TARKA", "ZAZI" ,"SÓHAJ" nevű modelleket, ha nagy volt a szél nem lehetett zsinóron köröztetni.
Ekkor egyszerűen "sárkányoztunk"velük, akár 10-15 percen át is egy helyben lebegtettük őket, amíg nem jött a megváltó buborék termik.
Ekkor a jobb startkampókkal belelőttük a termikbe őket.
Nem variáltunk a vízszintes vezérsík állásszögével(nem nyomattunk rá a vezérsíkra) mert ekkor könnyen a kritikus relatív állászög alá lehetet vinni a modellt-egész a földfelszínig 2-5 másodperc- alatt.
Remélem tudtam újat mondani Neked, de ha másoknak is az sem baj.
Ha nem világos valami, emilezz.
Jó választást, élménydús építést kívánok!

Peter N
2005-07-26, 00:19
:lol:

istju
2005-07-26, 12:20
Szia Peter N!
Sajnos nincs oldtimer szabadonrepülő rajzom, kivéve a CF-17-est, ámbár emlékeim szerint ez egy R/C modell volt.
Engem is hívott valaki a mobilomon, és 800 Ft-ért vettem tőle ezt a tervrajzot egy nagyon jó öreg embernek, akinek neve fényesen cseng a mai magyar (nagy)repülőgépjavító berkekben.
ő KENYERES JÓZSEF bácsi.
Viszont akik nagyon-nagyon segítőkészek voltak- ingyen és barátságból-
azok a Budapesti modellező egyesület tagjai.
Javaslom egyeztess velük időpontot a honlapukon (www.bpmse.hu) található telefonon.

leoncia
2005-08-12, 22:47
HELLÓ!!!!
Én most kezdtem a modellezést és nagyon szeretek építeni.
Ha tudnál tervrajzot küldeni akkor azt nagyon megköszönném.

istju
2005-08-15, 16:25
Szia Leonica!
Kérlek emilezz nekem, a többit majd levélváltás útján megbeszéljük!
urbani@vipmail.hu
Tisztelettel:Dr. Urbán István

istju
2005-08-15, 16:32
Repcsi!
Amennyiben nem ment el Neked a privim, kérlek emilezz nekem.
A rajzok még mindig a Te (és még sok más modellezőnek is) ingyen rendelkezésedre állnak!
Tisztelettel:Dr. Urbán István

csabaaa
2005-09-18, 20:34
hello nekem tudnál vmilyen tervet küldeni?

istju
2005-09-19, 08:28
Hello!
hello nekem tudnál vmilyen tervet küldeni?
De tudnék.
De jobb lesz így:
http://www.istyu.freeweb.hu

csabaaa
2005-09-20, 07:15
hello
http://plans.rcmodell.hu/planscal.html

istju
2005-09-20, 09:29
Hello!
Jó link, de nem ide, mivel ezt a topicot szabadonrepülő topicnak A1,A2(F1A) indítottam.
Másold át talán a motoros repülés topicba a hozzászólásodat, ott biztos lesz több társunk is aki használni tudja majd ezt az általad belinkelt weboldalt.
Dr.Urbán István

leoncia
2005-09-23, 00:00
Helló!!!!!!!!!!
Megtudnád mondani hogy milyen tervrajzaid vannak?Nagyon érdekelne.
Légyszi írj leoncia@freemail.hu

istju
2005-09-23, 11:57
Szia Leonica!
Megtudnád mondani hogy milyen tervrajzaid vannak?Nagyon érdekelne.
Légyszi írj leoncia@freemail.hu
Minden szónál többet ér egy rajz : http://www.istyu.freeweb.hu
Mint ahogy hat hozzászólással feljebbis ajánlottam.
Istju

Becó
2005-10-31, 21:50
Sziasztok! Ez elég jó lehet h ott a levegőben zsinórral irányitasz vmit :D Sajna én az épitéshez elég pancser vok meg nincs hozzá türelmem de modellboltokba lehet kapni ieneket??? mert eléggé tetszene v ha nem és csak épiteni lehet akkor leirnád emailba h h kezdjek hozzá meg miből? email: bujvari1@axelero.hu kösszi előre is hello

istju
2005-11-01, 09:41
Szia Becó!
E-mail ment!

Bádám
2005-12-06, 19:17
hi!
Érdeklne hogy meg van-e a tapsi nevezetű modell rajza
az én rajzom sajna felszívódott
Igazából én már nem foglalkozom hagyományos modellekkel csak
mertem ajánlani egy haveromnak mert nagyon jó tapasztalataim voltak a madárkával kapcsolatban

Jancsó András tervezte ha ez esetleg segít az előkerítésében
előre is köszi

istju
2005-12-06, 21:17
Szia Bádám!
Hát persze hogy megvan.
http://www.istyu.freeweb.hu/
Jó építést!
Sok repítést!

istju
2005-12-11, 10:47
Bádám!
Értesíthetnél a fejleményekről.....

Bádám
2005-12-13, 16:12
hi!
megadtam a srácnak az oldalad már biztos kirajzolta
kellemes ünnepeket!

istju
2005-12-13, 17:24
Szia Bádám!
Ok.
Nked is kellemes ünnepeket.

kovacszs
2007-01-12, 20:54
Szervusztok !

Tisztelettel kérdezném rendelkezik-e valaki Szivárvány A/1 modell tervrajzzal.
Elvileg nekem volt de nem találom meg. :oops:
Előre is köszi.

balsa64
2007-01-13, 00:06
Szia!

Van, ha a Szivárvány 2 megfelel. Ennek 1344 mm a fesztávja, fülezett száryú és a hossza 750mm.

Ha erre gondoltál, akkor akár másolni is tudok belőle, jó kapcsolatban vagyunk egy mérnöki céggel. A régi modellezés melléklet méretű rajzokat (ilyan a Szivárvány is) valami 2-300 Ft-ért másolják.

Üdv: balsa

kovacszs
2007-01-13, 07:30
Szia !

Köszi , de sajna ez az 1-es verzió, fesztáv 1210 mm ha jól emlékezem.

sanyi1959
2007-02-20, 15:40
1-es verzióra én sem emlékszem, de, hogy bonyolítsam a dolgot, van egy Szivárvány nevü A/2-es amit Pataki Géza bácsi tervezett még az én gyerekkoromban. Több versenyt megnyert vele és 2m 30 a fesztávja!

Szojuz
2007-02-22, 08:00
Van 1-es verzió. Építődobozban volt, mint a papirusz. Műanyag bordák voltak hozzá. Valahol biztos van tervrajzom hozzá, csak meg kellene keresni. :roll:

istju
2012-07-06, 12:19

Sajnos a tervrajzok már múltidőben léteznek-nekem.
De nem annak a fórumozó társunknak, akinek elküldtem tavasszal.
Azóta sem jöttek vissza hozzám saját rajzaim.
Küldtem már visszakérő e-mailokat (amíg kellettem , kellettek a rajzok, addig 5 órán belül válaszolt)és facebook üzenetet is, de hiába.
Nemcsak a rajzokkal lettem szegényebb (kis baj), hanem a modellezőkbe vetett becsületességi ideám is elveszett.
De Ti, akik megkaptátok, visszaküldtétek -legalább tíz emberről van szó- mind mind becsületesek vagytok.
Soha nem kértem és nem kaptam pénzt a rajzokért, a postaköltségeket a küldő, valamint a visszaküldő fél állta.

Amennyiben az utolsó ember, akinek elküldtem a rajzaimat, betegség, vagy egyéb emberileg elfogadható ok miatt nem tudja visszaszolgáltatni a szabadonrepülő modell rajzaimat, akkor elnézést kérek.

Az e-mailom nem változott, kereshet.

Kérem a moderátort, zárja le a topicot, de ne törölje.
Minden fent leírt szavamért vállalom a felelősséget.

Stefi
2012-07-06, 18:53
Szia istju! Ha megírod, milyen rajzaid hiányoznak, talán ki tudnálak segíteni. Elsősorban a Modellezés újságban megjelent rajzokra gondolok, mert sok éven át járattam több példányban az ÚJSÁGOT.
Üdv stefi

istju
2012-07-06, 23:42
Tisztelt Stefi!
Köszönöm a felajánlott segítségedet!
Igazán rendes Tőled, hogy a bajban segíteni akarsz.
Azonban én megvárnám a postást, még ha késne is, hátha csak hirtelen ítéltem....
Maradok Tisztelettel:

repcsi
2012-07-15, 11:46
Tisztelt Istju!
Nem szeretném még jobban lehúzni a topic hangulatát, de nagyon sajnálom ami Veled történt. A mai napig a legodaadóbb modellező vagy akit megismertem. Remélem egy napon visszakerülnek Hozzád a rajzaid.
Minden jót!

istju
2012-07-16, 08:55
Tisztelt Repcsi!
Nagyon köszönöm a dicséretedet, ez is jól esik.
A jókívánságod pedig teljesülése pedig álmaim netovábbja lenne.
Maradok Tisztelettel:Istju

istju
2012-07-16, 08:56
Nem tisztelt tervrajzbitorló!
Van már tervem a rajzok visszaszerzésére, úton vagyok hozzád.
Az is egy tényező, és gondolkodj el rajta, hogy 25 évig mint hivatásos katonai pilóta teljesítettem szolgálatot a Magyar Köztársaság Légi erejénél.
tisztelet legkisebb jele nélkül:

gyr
2012-07-16, 18:10
Kedves Istju!

Néhány pilótát ismerek, és mindannyian barátságos, segítőkész emberek. Úgy látom, hogy Te sem lógsz ki ebből a sorból. Szomorú, hogy a jóindulatoddal a jelek szerint vissza éltek. Épp ezért szívből sajnálom, hogy ez történt. Már történt itt felajánlás, ehhez én is csatlakozom: Ha nem sikerül a rajzokat visza szerezni, akkor a magam módján én is segítek. Várjuk a fejleményeket.

istju
2012-07-16, 22:12
Tisztelt Gyr!
Nemcsak egy nagyon-nagyon jó embert ismerek Balassagyarmaton, természetesen ezek közé tartozol Te is.
Jó emberek között még jobbá válunk-ez igaz Rád is, valamint majdnem az összes modellezőre is.
Empatikus, biztató, soraidat köszönöm, ma, és máskor, ez különösen jól esik.
A fejleményeket valahogy tudatom Veled.
Segítségedet előre is köszönve maradok Tisztelettel:

ORCA17
2012-07-29, 10:51
Igazán sajnálom, hogy vannak ilyan emberek - feltételezve, hogy nem tőle független akadály gátolja a visszaküldésben - akik ennyire nem tőrődnek a "becsületükkel".
Megértem a busszúságod és a haragod, de tudod, a kivételek erősítik a szabályt: a modellezők rendes emberek ;)
Nem csak az együttérzésemről akartalak biztosítani, de én is szerettem volna a segítségedet igénybe venni.
Fiataloknak csinálok modell klubot. Jól jött volna néhány komplet rajz, fénykép.
Bízzunk benne, talán lopva olvasgatja a fórumot és megszállja a jólélek ;D

Barátsággal
Csaba

istju
2012-07-29, 19:46
Szia ORCA17!
Nagyon becsülendő, hogy csinálsz modellező klubot fiataloknak.
Természetesen, ha visszakapom a rajzokat, itt megírom majd.
Ebben az esetben ne habozz értesíteni e-mailban, építhetnek majd a fiatalok.
Tisztelettel:

ORCA17
2012-07-29, 23:41
Szerbusz ISTJU!

A pilóták amúgy is a kedvenceim - civilben 4 évig ejtőernyőztem, a seregben meg mélységi felderítő voltam, szóval ezért is, meg mert laza gyerekeknek ismertem meg őket. De azt is tudom, hogy elég kemény fickók, ha sors úgy hozza. Nem irigylem a "barátunkat" ha el fogsz vele társalogni ;D
Épp ezért remélem(az érdekében), hogy csak valami fatális félreértésről van szó :(

qpak
2012-07-30, 00:13
A modellezés tervrajzmellékleteinek nagy része nekem is meg van.
Ha nem kerülnének vissza hozzád a terveid,tudok benne segíteni,hogy a másolatait megkapd!
Sok féle modell tervem van.
Körrepülők közül is Team Racing,Speed,Műrepülő.Vannak szabadonrepülő,illetve korabeli RC terveim is.
Természetesen a körpályás autómodellek és a vitorláshajók sem hiányoznak!
Remélem,hogy rendesen elbeszélgetsz azzal,aki sok "szép" napot okozott Neked ezzel!
Barátsággal: Qpak!

istju
2012-07-30, 09:58
Tisztelt Qpak!
Segítségedet nagyon köszönöm, a bajban ismerszik meg a modellező.
Tervrajzaid nagyon értékesek, ráadásul szélesebb spektrumot ölel fel a modellezésből az enyémeknél.
Azonban ha van valamilyen rajz ami Neked kellene, azt itt Szolnokon a a társaimtól be tudom szerezni, mivel mi is mindannyian különféle modelleket építünk.
Remélem vissza tudom szerezni az enyémeket, de ha nem, akkor fogok jelezni Neked.
Maradok Tisztelettel:

qpak
2012-07-30, 12:23
Találtam még egyéb ínyencségeket is.
Körpályás,légcsavaros sebességi autómodell,körpályás hajómodell,RC műrepülő,Scale RC repülő,Vontatóhajó,scale hajó,vitorláshajók,gumimotoros repülők,mechanikus modellek.

Peter N
2012-09-30, 20:53
Ü
Sajnos a tervrajzok már múltidőben léteznek-nekem.

Valamikor nem gondoltam hogy én egyszer igy maradok.......... (rajz nélkül)
"Azonban én megvárnám a postást, még ha késne is,"
Álom,álom,de szép álom............
Énekeljünk tovább: Ne higgy a barátnak, hü szeretönek, ne higgy az eskünek, ne higgy soha mert minden, minden csak komédia.
Modellezö becsület? Azt hiszed hogy a 40-50-60-70-es években élünk?
2012 és becsület???? Na ne viccelj!

istju
2012-09-30, 22:26
Tisztelt PeterN!
Valóban igazad van, sok minden elkopott már a régi időkből.
Azonban az Úriember keresett már, és egy részét a rajzaimnak visszajuttatta.
Maradok Tisztelettel: