PDA

Teljes verzió megtekintése : Segítség: nem tudom beinditani!

breex2000
2005-06-24, 14:26
:cry: :cry: :cry:

Hy!

Az lenne a bajom, hogy amikor beakarom rántani a mocit nem indul be.Van szaga, mert beröffen sokszor azt se...Mi lehet a baj?

:cry: :cry: :cry:

roli
2005-06-25, 00:05
Hello

Kicsit pontosabban ird le,akkor talán tudunk segiteni.
P: milyen a motorod,milyen az üzid stb

Roli

Tucsok
2005-06-25, 08:48
ha a beranto mukszik,akko rossz a cim...mind1

szal nem indul...fu en ennek szinten minden okat tapasztaltam egyszer valaha....

1.elso dolog gyertya es izzito ellenorzes...amut ugy hogy elo veszed a potgyertyat(mer ugyi az mindekinek van) es ra rakod az izzitot,ha azon izzik akko az izzito nincs lemerulve,ha nincs akko kiveszed a gyertyat es megnezed hogy azt is izzitja,ha nem vagy csak felig akko KUKA,rakdbe a potot

2. Karburator,nem tartom valoszinunek,de az is lehet hogy olyan szinten el van allitva karbid hogy be se roffen....

3. HULYESEG: en ma talkoztm olyan RCel akinek meg volt tankolva az autoja,szakatta a berantot 3000/min-el (magyarul:mint egy BAL**SZ) de attol meg uzi nem kerult a tankba es elkezdte fikazni az autojat hogy ez a sz*r nem indul (utana en megnyomtam a pumpatm,2szer es lass csodat egybol beindult....

4.Legszuro: En mar ugy i jartam hogy ugy szetaztattam a legszuromet olajban hogy az auto nem klapott levegot: ilyenkor a teendo: Kimosni a legszurot (ha nem otthon vagy akko nitroval) ,ha otthon vagy akko anyuka mososzervel feherre lehet tisztani...es utana finoman megolajozni..

van meg sok ok,de eggyenlore ezt ellenorizd..

breex2000
2005-06-25, 20:49
A nevet már biztos valaki moderátor nevezte át :lol:
Szétszettem a mocit és a dugattyú meg a hüvely teljesen elvannak kopva :cry: Lehet ijet kapni?Vagy új moci?

HummeRC
2005-06-25, 21:45
Nyertél, valóban én voltam aki átneveztem! Ugyanis az a cím hogy: "Segitség" nem elég kifejező! Ez bármit jelenthetne. Az első hozzá szólásodból pedig számomra nem derült ki egyértelműen hogy pontosan mi is a problémád az autóval.
"....mikor beakarom rántani...."

Legközelebb talán pontosabb topikcimet adj meg kérlek és akkor elkerüljük a félreértéseket. :wink:

Adams2
2005-06-25, 21:56
Sziasztok!Meg tudnátok mondani,hogyan tudnék hirdetést feladni??

Tucsok
2005-06-26, 01:46
Sziasztok!Meg tudnátok mondani,hogyan tudnék hirdetést feladni??

Ocsem a ez kib****tul ebbe a temaba tartozik!!

brex...erre nem gonodoltam hogy a Compressziodat buktad...a kopast ug mondod hogy raneztel:`Hm igen ez kopott`.vagy at tudod nyomni a dugattyut a huvelyen...ha az utobbi akkor kell venned egy felujjito szettet motortol fuggoen 10 HUF korul van az ara..persze lehet ez tobb is mer pl a Collarinal 38....(de a Collari az egy durva moci..)

milyen mocid van?

breex2000
2005-06-26, 10:00
Tamiya 2.7 ccm

A felujjító szett mindegyik mociba jó?

breex2000
2005-06-26, 10:03
Pontosabban:Tamiya FS-12SS engine :D
(lehet nem 2.7 ccm -em :oops: )

Tucsok
2005-06-26, 19:56

az 2.5ccm..az ara pedig 10-15 pontosan az MZ tudja..

Gergew
2005-06-26, 22:56

az 2.5ccm..az ara pedig 10-15 pontosan az MZ tudja..

Még pontosabban 2.11 cc :wink:

norbi868
2005-06-26, 23:18
35T :D :twisted:

gb
2005-06-27, 01:05
kell venned egy felujjito szettet motortol fuggoen 10 HUF korul van az ara..persze lehet ez tobb is mer pl a Collarinal 38....

De jó is lenne... :lol:

Szerintem nem érdemes kínlódni vele, be kell vinni egy modellboltba, vagy keresni kell egy hozzáértőt, aki kézbeveszi és megnézi mi is a baja, majd ő megmondja hogy felújító szett kell-e, vagy keresni kell bele egy jó állapotú használt mocit. Ezt így távgyógyítással nehéz egyértelműen eldönteni. Legegyszerűbb lenne ha kivinnéd egy találkozóra, ott még embert nem ettek. :)

breex2000
2005-06-27, 13:20
Biztos ez a baja.Nagyon el van kopva.Apukám is megmonta :wink:

készákos
2005-06-27, 14:46
Attól még be kellene indulnia.
Az enyém ugy el volt kopva ,hogy a motor sulyát nem birta megtartani ha megfogtam a berántót nemhogy az egész autót :D
Mégis beindult :wink:
Probáld meg betekerni a fődusitót és onnan vissza másfél fordulat. :wink:

breex2000
2005-06-27, 16:38
Hy

Úgy van beállítva.Mindig is úgy volt.Meg tudjátok van amit a kocsiba szoktak tenni az a neve:METABOND Nah ezzel bekentem a hüvelyt és a dugattyút.Be is indult csak 10 mp múlva le is állt.De ez is haladsás hogy beindult, de nem oldódott meg a probléma :cry:

breex2000
2005-06-27, 19:11
Hy

Lehet hogy ez segítség a pontos hiba megfejtésben: nah szóval amikor beindítom teljesen felpörög aztán kezd beállni a fordulat és leáll.Ez kb. 10 mp alatt zajlik le.

Tucsok
2005-06-27, 22:16
akko ma telleg kuka a moci....a kompressziot nem LEHET VISSZA hozni vazze.....inkabb vegye egy LRP Z.12est...

lag
2005-06-27, 22:33
Breex 2000
Segíteni szeretnék, de ehhez szükségem van egy pár információra:
-Hogyan állapítottad meg, hogy el van kopva a dugó és a hüvely
Apukádnak nem hiszek.

Üdv Lag

breex2000
2005-06-28, 11:37
Hy!

Szinte már kotyog a dugattyú a hüvelyben.De ha más a hiba mi lehet?

breex2000
2005-06-28, 12:42
Hy!

Mostmeg:Beindítom és neem áll le :lol: csak annyira pörög a moci hogy neem tudok vele semmit kezdeni, annyira hogy amikor teljesen húzom a gázt.

TescoJim
2005-06-28, 14:50
Sziasztok. Nemrég elkezdett foglalkoztatni a téma, hogy egy benzinnel üzemelő autókat át lehet-e építeni úgy, hogy tisztán metanollal működjenek. Mi ennek az akadálya, van-e akadálya, stb. Tud ebben valaki segíteni?

Kris91
2005-06-28, 14:54
Szia! Ez nem vmi ideillő hozzászólás. :ejnye: :lol: Egyébként amiről most beszélünk (autóról) az nem benzines!

lag
2005-06-28, 15:49
Breex próbáld már meg bekarburálni
Üdv Lag

breex2000
2005-06-28, 16:12
Hy!

Most azt csinálgatom.És nem áll le :D :D :D Csak nem fékez azon e kerek nyavaján a a fék.Azon van ilyen tapasz ami hozzá ér a kerék nyavajáhozhogy fékezzen.Így mindig gurul az autó lassan. :?

breex2000
2005-06-28, 16:13
Waw... De hibásan írok :oops:

készákos
2005-06-28, 19:26
Waw... De hibásan írok :oops:

Azt már megszoktuk :lol:
Rakd össze rendesen a gázszervón a müanyagokat, ha igy sincs féked akkor tekerjél befelé a fékkaron lévő fekete csavaron.(ami huzza neki azt a kiflit a kuplung haranghoz)

breex2000
2005-06-28, 19:31
Hy

Már tekertem sokat.De nem akarja.Persze már sokkal jobb így is.Lassan összeáll az autó, hogy megint mennyek ki minden este a profi vagy a penny parkolóba.

Szücsix
2005-10-02, 13:10
Van egy Force motorom ami 2.5 köbcentis és nem akar beindulni az üzemanyag kevert 20% ricinus olaj és 80%metilén vagy valami ilyesmi a neve. :lol: De ha meg beindul akkor pörög mint az állat és kezd beállni az alapjárat és leáll :cry: . A gyertya jó a kompresszio meg van az egész autót meg birom vele emelni a behúzóval az szerintem jó légszürő tiszta mert most volt kitakaritva már régebb ota állt a gép de lelet kezelve Metabond sprével az izzitó is mükszik.

Ui.:A metabondot mi forgalmazuk ha valakit érdekel!!!!!!!!!!

breex2000
2005-10-02, 13:13
Hy!

Én nekem is voltak ilyen problemáim a force mocival.Karburálni és karburálni kell és jo lessz.Te hova teszel és milyen fajta metabondot?

Szücsix
2005-10-02, 13:48
Hátra és előre a kerekekbe oda zsirt a motoron a szabadon futó csapágyhoz is egy kis sprétha meg elteszed az autot több ideig állni akkor meg a légszüröt veszed le és oda fújsz be meg a gyerrtya alá nekem ezt mondták hogy oda kell de nelem nem rég ota van az autó meg úgy hogy én még nem csináltam ezt. Mert te honnan ismered az anyagot??? Amúgy nagyon jó anyag a mMetabond :lol:

Ui.:azt a bekarbuláélást hogyan kell végezni lehet hogy most hülyének nézel de hogyan kell?? :cry:

breex2000
2005-10-02, 14:16
Hy!

Ezt olvasd el:

http://www.rcoffroad.hu/media/cikkek/cikk12.php

Szücsix
2005-10-03, 16:05
Beállitási problémák vannak itt hogy bekéne hangolni valaki tudna segiteni????????????

Godzsi
2005-10-05, 22:47
Hi!

Van 1 Protech autóm VX-18-as motorral, eddig kb 1,5l-t ment el gond nélkül. Mostanában meg kicsit nehezebben indul, és sokkal nehezebb berántani, olyan, mintha megnőtt volna a kompresszió benne. Gond nélkül megemelem a kb 3kg-os autót, sőt még pörgethetném is a berántónál fogva. :twisted: Ez mitől lehet? :?:

kornel38
2007-06-24, 13:16
Sziasztok.Én tényleg egy kezdö modellezö vagyok.A problémam az,hogy az ujjonan vásárolt 1/10 r/c 4wd touring car 2.5cc / 15cxp Ricing Engine/ nem indul.Azt hiszem h mindent beállitottam a levegöt 1-1.5 mm,a benzin adagolot kicsit megnyitva h ne kapjon sok üzemanyagot.De még igy sem indul és nem is köhentett.Ha gyertyát kiveszem belsejében üzemanyag cseppeket látok ez h jo vagy nem.Vagy lehet h nagyon megszivattam,ha igen mi erre a megoldás.És ha kiveszem a gyertyát és belerakom az izzitoban a szálnak izzania kell vagy nem?Tudom sok a kérdés de kérlek segitsetek az elinditásában..KÖSZÖN[img] :cry:

B Jani
2007-06-25, 16:53
Sziasztok.Én tényleg egy kezdö modellezö vagyok.A problémam az,hogy az ujjonan vásárolt 1/10 r/c 4wd touring car 2.5cc / 15cxp Ricing Engine/ nem indul.Azt hiszem h mindent beállitottam a levegöt 1-1.5 mm,a benzin adagolot kicsit megnyitva h ne kapjon sok üzemanyagot.De még igy sem indul és nem is köhentett.Ha gyertyát kiveszem belsejében üzemanyag cseppeket látok ez h jo vagy nem.Vagy lehet h nagyon megszivattam,ha igen mi erre a megoldás.És ha kiveszem a gyertyát és belerakom az izzitoban a szálnak izzania kell vagy nem?Tudom sok a kérdés de kérlek segitsetek az elinditásában..KÖSZÖN[img] :cry:

Ebben a leírásban a legnagyobb "szamárság" a ne kapjon sok üzemanyagot.Már ha a benzin adagolónak én a fődúsítót értelmezem. :oops:

Gyertyának izzítóban izzani kell.

Ha megszivattad gyertya nélkül rotostartozz vagy pullstartozz.

Röviden. :wink:
Jani

kornel38
2007-06-26, 15:12
Sziasztok.Még mindig nem indul az auto,de igazatok volt a gyertyával kapcsolatban tényleg izzania kell,és ezt nekem nem csinálta.Ma vettem 1uj gyertyat és beleraktam az izzitoba és müködött ez után visszahelyeztem a hengerbe h ráinditok de semmi,ujra kiveszem már nem izzott.A kérdésem az hogy a gyertya vékony szála elpattanhatott a sok üzemanyagtol,vagy esetleg más ennek az oka?Ez a második gyertyám ami igy romlott el de miért.Segitsetek...

B Jani
2007-06-26, 15:17
Hmmmmmmmmmm,olyan esetleg nem fordulhat elő,hogy az izzítód csak annyira van feltöltve,hogy egyszer le tudod tesztelni a gyetyát,aztán utána már nem izzítja.Tudom amatőr a kérdés,de előfordulhat.
A gyertyán konkrétan látszik hogy elszakad a szál?

kornel38
2007-06-26, 16:31
Az izzito tuti,hogy jo,mert legalább 14 orat töltöttem és utánna probaltam,az kizárt h 2 perc alatt lemerüljön.Akkor van mindig a gond amikor ráinditok.A gyertynak a szálával nincs semmi gond ugy látom,de ha szerintem ha vennék egy ujjat ugyan ez fog megismétlödni de nem tudom miért..Lehet 2db egymás után hibas?Mennnyi a gyertyának az élettartalma?Köszönöm elöre is a válaszokat.

B Jani
2007-06-26, 16:35
Hááát,akkor nem tudom.
Én még csak olyan gyertyát láttam nem izzani ami szakadt volt.
ami nem szakad el azt nem tudom miért nem izzít.
Nincs agyonszivatva,és a sok anyagot nem tudja berobbantani?
Gyári beállítások megvannak hozzá?Oda kellene csavarni,esetleg hajszárítóval rámelegíteni,meg egy R3 gyertyával próbálkozni bejáratás alatt.
Előtte próbáld gyertya nélkül kiindítózni a sok anyagot,vagy meglátod így,kap-e egyáltalán anyagot.

kornel38
2007-06-26, 17:01
Elvileg minden be van állitva raja,a henger belsejében látok üzemanyag cseppeket,de gondolom annyi kell az inditáshoz vagy az is sok nem tudom..De lehet h a töltö zárlatos lessz amikor inditani akarom az autot és az izzito hozzáér a hengerhez ,az lehet h probléma?,lehet hogy ez egy hülyeség csak feltételezem.Vagy tényleg vennem kéne egy uj izzitot.Eyt már én sem értem.Na mindegy veszek még egy pár 6 euros gyertyát és elválik.Ha müködik megtartom hanem megy a levesbe.Már tök ideg vagyok itt az uj auto és nem megy.Még egyszer köszi h segittél. 8)

B Jani
2007-06-26, 17:41
Abszolút senki a közeledben,aki látott már legalább ilyet?
A töltő zárlatosságának mi köze az indításhoz? :pff:
Szerintem keress valakit,és együtt könnyebben fog menni,aztán jöhet az autózás!
Forgalmazó nem tud segíteni?

kornel38
2007-06-26, 18:38
Ugy néz ki h lehet h megoldottam a relytéjt.Vettem egy aksit a töltöbe és lám ujra izzianak a gyertyák.Megyek ki is probalom.

kornel38
2007-06-26, 19:56
Megint egy egyszerü buta kérdésem van.Ha gyertya utolso izzoszála a tetején nem izzik az lehet inditási probléma?Mert nem végig izzik,igy is beindulhat?

Tibi20
2007-07-09, 04:20
Üdv én is így jártam egyszer, bár én állítható izzítót használok. Ha nem izzik a vége, az lehet probléma ha tudsz mérj rá az akkud feszültségére, leadja a kellő feszt? Milyen gyertyát használsz? Ha most indítózol, és néha füstöl akkor valszeg kevés az izzítás, vagy hidegebb gyertyával próbálkozz.

h@PCy`
2007-07-24, 18:21
nekem sem izzik a legfelső... éééés....elindul :)

trialtaraj
2012-04-08, 22:29
Üdv
Van egy Picco 26 maxom csapágy cserére szorult kicseréltem és azóta istenért sem akar indulni vettem új gyertyát izzik semmi gond vele üzemanyagot kap mert mikor a gyertyát kiveszem ott van nata :) kimostam a légszűrő szivacsot mert azt is olvastam hogy lehet az a gond nagyon sok olajat kapott és nem kap levegőt! szétszedtem darabokra a motort hogy átnézzek mindent hogy rendben van e a csapágyak is faszán passzolnak összeraktam és nem megy karbit kipucoltam próbáltam karbulálni de semmi még csak pöffenni sem akar! :( :@ valaki valamit esetleg tudna segíteni mi tévő legyek?
Előre is köszönöm!

shinter8
2013-02-04, 15:34
hello
ha még aktuális akk nézd meg h a hengerfej jól levan ae csavarozva... sokszor szívok vele énis.. picit kifuj és máris nem fog indulni...
amit probálj meg h a csövekben van e dugulás... h ami a kipuffra megy az lehuzod és belefujsz.. ami a karbira azt meg nézed h jön e belőle... ha ezek mind jók meg a gyertya is, akkor reménykedj h karburálás.. túl elvan zárva akár a levegő akár a benzin. vagy nézz körül itt az oldalon h h kell, vagy ajánlom neked sylkáékat. Jófejek segítenek. Ha egyiksem jön be akkor lehet h kuka a moci:/

szekinek
2013-02-04, 23:23
2012 04 08

shinter8
2013-03-04, 22:49
"ha még aktuális" ........

Smokey
2013-10-20, 00:16
Sziasztok!

A következő problémám van.
Egy Kyosho Fazer GP-m van és most mikor be szeretném indítani,akkor rángatom a berántót, de nem érzek ellenállást rajta, tehát olyan, mintha nem forgatná meg a főtengelyt. Mi lehet olyankor a hiba? Esetleg csak azt a csapágyas anyát kellene cserélnem amit a berántó forgatna meg, vagy a motortérben kellene valamit mókolnom?

Köszi előre is a választ.
Attila

szekinek
2013-10-21, 03:05
Szia!

Jó a meglátásod, azt a csapágyas anyát kell cserélni, vagy az is lehet, hogy kissé el van koszosodva és nem tud fogni az egyirányú csapágy.
Szereld ki, mosd ki, hígítóban, és mikor megszáradt egy kevéske WD-40-et adj neki.
Ha ez nem gyógyítja akkor cserés.

Üdv Szeki

Smokey
2013-10-22, 01:55
Köszönöm szépen a választ, holnap kipróbálom, és lehet felkeresek azért egy boltot is, hogy beszerezzem ezt az alkatrészt. Legfeljebb tartalék lesz. :)

Smokey
2013-10-22, 12:42
Na megnéztem és miután megtörölgettem az anyát, meg a tengelyt is,, akkor utána működött. Mondjuk 10 rántás után ismét megmakkant. Úgy nézz ki újra meg kell törölgetnem. Akkor lehet a motornál valami tömítés rossz, hogy mindig koszolódik, olajosodik a tengely és az anya?
Szét kell azt is szednem?

szekinek
2013-10-22, 23:49
Én ezt egy TRX. 2,5 motorral jártam végig.
Ha már ott folyamatosan felgyűlik a kenőanyag az baj!
Nem érdemes szétszerelni, sajnos nincs ott semmi tömítés amit ki lehetne cseréni, egyszerűen a pontosra megmunkált anyag miatt nem tocsogott eddig a kenőanyagban.
Ami használva van az bizony kopik.
Próbáltam a tengelyt, csapágyat cserélni, nálam nem hozott javulást!
Nekem az ideiglenes megoldás egy furat készítése volt az indítószerkezetbe, amin befér egy cső, ezen keresztül ki lehetett mosni az olajat belőle szerelés nélkül.
A végleges megoldás a motorcsere lett, persze nem ez miatt a hiba miatt.
A berántóba nem tudom hogy megoldható e a furat, a Revo indítórendszerébe megvalósítható volt.
Azért a csapágyat próbáld meg cserélni, a nem kopott, talán még működik egy darabig.

Van még más lehetőség is!
Esztergáltatni a hátlapba perselyt, vagy kicserélni a hátlapot és az indító tengelyt a motoron.

Üdv Szeki