PDA

Teljes verzió megtekintése : JETI JESS szabályozó gond

ZS
2005-07-04, 12:52
Segítséget szeretnék kérni olyanvalakitől akinek van ilyen szabályozója, vagy ért ezekhez a ketyeréknek a belvilágához. :( A következő gondom van vele. Az előre - hátra menet között el kell tellnie 1 -2 másodpercnek mire reagál a fékre már nem is említem. Vajon mitől van ez? Két féle távval is kipróbáltam mind a kettővel ugyan az a probléma.

Yeti
2005-07-04, 20:21
Csak tipp: A szabályzóknál gyakran van némi késleltetés az előre- és hátramanet között, hogy védjék a motort és az egyéb alkatrészeket.
Pontosan melyik típus van neked? Most látom, autózol. A féket azonnal rá kellene hogy tegye...

ZS
2005-07-05, 08:16
A pontos típusa JETI JES 300
Fék egyáltalán nincsen, mondjuk nem ez a baj, hanem mivel késik a hátramenettel, így elég bénának tűnik a vezetés. Ugyanakkor van egy ACOMS szabim is az kapásból megy visszafelé is.

Yeti
2005-07-05, 10:48
Kérdezd meg az autósokat, de szerintem jobban jársz, ha nem megy azonnal visszafelé. - Ez normális.

Olvastad a használati utasítást? Azt írja, hogy arányos fékezést tud a szabályzó! Elvégezted az alábbi műveleteket :?:
(A trimm legyen alaphelyzetben, minden egyéb állítási lehetőséggel együtt.)
"Initial setup of controller
1. Motor is disconnected, prevent a shortcut of yellow wires !
2. Connect drive battery (5 to 7 cells)
3. Switch transmitter on. (Computer TX : throttle servo travel set to normal, i.e. +/- 100%)
4. Switch controller on - LED will flash for about half a second, then dies
5. Move throttle stick on TX to full power forward - LED brights green
6. Move throttle stick on TX to neutral position - LED dies
7. Move throttle stick on TX to reverse (back drive) - LED brights red
8. If the colours of LED are reversed you should reverse throttle control on your TX
9. If everything is OK, disconnect the drive battery - Initial setup is finished."

A teljes szöveg itt: www.jetimodel.cz

ZS
2005-07-06, 12:25
Újra elvégeztem az installálását és akkor is csak 2-3 mp után hajlandó irányt váltani. Játék esetén is bosszantó, versenyen egyenesen kínos.

Yeti
2005-07-06, 15:21
Nézd, én repülőzöm, de eddig ahány autóversenyző hozzászólását olvastam itt a fórumon, mind azt mondta, hogy a legjobb, ha egyáltalán nincs is hátramenet. Ha egy versenyen (szerény véleményem szerint :D ) olyan helyzetbe kerülsz, hogy tolatni kell, akkor az egészet megette a fene. A tolatás arra jó, hogy ne kelljen az autóért gyalogolni, ha gyakorlás közben kicsit hibázol. (Ugye autósok :?: )

Szerintem jól működik a ketyere, mert a leírás is ír 5mp fék késleltetést. Arányos fékezés van?

mrsad
2005-07-06, 21:58
Ha full gázról gondolkodás nélkül megfordulna a motor forgásiránya, akkor néznél ám csak nagyot... :D örülj neki, hogy így van, ez a kulturált megoldás.

ZS
2005-07-07, 08:37
Köszönöm a jószándékú és hasznos szegítségeket!!! :D
A szabályozó működése csak azért okozott nekem meglepetést, mert van egy másik ACOMS RT-7 tip. szabályozóm, és az gyakorlatialg azonnal reagál az irányváltásra mindenféle probléma nélkül. Olyannyira, hogy télen jeges pályán előre mebnetből tolatásba kapcsolva a kerekek elkezdenek hátra forogni, mikor még előre megy a gép. Szilárd kevésbé csúszós felületen pedig fékez.
Mégesgyszer köszönöm a szegítőkészséget mindenkitől!!!