PDA

Teljes verzió megtekintése : GWS vs. JETI (kicsiben)

sry
2005-07-08, 10:32
Most vagy én látom rosszul és akkor bocsi, vagy tényleg van különbség
a két szabályzó között. Mielőtt lerohanna valaki, hogy ...persze, hogy
van, hiszen két különböző gyártmány... elmondom miről van szó.

Adott egy 280-as áttételes moci, ezt szeretném beépíteni egy masinába
és éppen ott tartottam, hogy próbálgattam a cuccokat, hogy mi hol
férne el. Az aksi nem változott a vevő sem a szervók sem és a motor
sem.
Először egy GWS ICS300-as szabályzóval volt összerakva. Semmi
gond ment minden. Aztán azon agyaltam, hogy mégiscsak Li-Po-s
nak kéne lennie a masinának és ráraktam egy JETI JES 006-t de
még NiCd/NiMh üzemmódban mert az volt éppen a tesztaksi.

És a motor magasabb fordulatra pörgött fel, és érezhetően jobban
is húzott :shock: :shock: :shock:

Monodom mégegyszer semmi máson nem válozattam, csak a
szabályzón, és mégis megváltozott a motor viselkedése (jobb lett) .
Nem mértem le a változás pontos mértékét, de jelentős lehet, ha füllel
hallható a magasabb fordulatszám, és érezhető, hogy jobban húz
a hajtáslánc.

Tapasztalt más is ilyesmit? Tényleg létezik, hogy az egyik szabályzó
annyire eltérjen a másiktól, amikor nagyjából egy kategória (igaz
különböző gyártó) a kettő?

üdv.: SRY

Borsa
2005-07-08, 13:55
hello

nekem az and now-ban van ics300 és egy idő után (1 hónap) elgyengült.
ha direktbe kötöm az akkuval a mocit kétszer annyit húz mint szabályzón keresztül fullgázon. jó-jó a vevő+szervók is elvesznek valamennyit, na de a felét??? szóval szerintem az ICS 300 a bűnös, az valmiért nagyon rossz hatásfokú. (az akksim 8 darab 900mah ni-mh)

Spion
2005-07-08, 14:02
Hello!

Szerintem a Jetiben a fetnek sokkal kissebb a belső ellenállása, pl én aaz eggyik szabályzómat "tuningoltam" egy kicsit, kicseréltem a fetet sokkal kissebb ennek a fetnek a belső ellenállása és tényleg én is azt vettem észere hogy nekem is jobban ment a motor.Persze még millió oka lehet de szerintem ez az eggyik legfontosabb.

mmormota
2005-07-08, 14:08
Meglepő, hogy egy szabályozó gyengébb, mint a másik. A mai Fet-ek átmeneti ellenállása annyira kicsi (kisebb mint a motrhoz vezető dróté) hogy művészet rossz szabályozót csinálni. :lol:

Persze ha a gyakorlat azt mutatja hogy vacak, akkor semmit se számít az okoskodás.

Meg kellene nézni szkóppal, miből származik a kisebb max. fordulat. Két értelmes oka lehet:

- A szabályozó valamilyen okból teljes gázon is azt hiszi, nincs teljes gáz és ennek megfelelően állítja be a motort (ez esetben a Fet nincs állandóan nyitva, négyszögjel van rajta teljes gázon is). Ezt esetleg fel lehet ismerni szkóp nélkül is: teljes gázon felfelé kell trimmelni a gázkart, ha ettől gyorsul még egy picit a motor, akkor ez a helyzet.
Ha így van, akkor meg kell nézni, hogy a rádió nulla gázon mit ad ki, mert lehet hogy ez csapja be a szabályozót. Egy csomó rádió nulla gázon a robbanósok alapgázának megfelelő jelet ad ki, ami nagyjából 20-25%-a a teljes gáznak. Ez arra kell, hogy nulla gázkarnál is pörögjön a robbanós, ha le akarják állítani, egy gombot benyomva veszi le teljesen a gázt a rádió.

- A szabályozó teljesen kinyitott, de mégis jelentős rajta a feszültségesés. Akkor a szabályozó minősége gyenge, esetleg Fet-et lehet benne cserélni, leginkább pedig kerülni kell mint kutya hagyatékár az út közepén... :lol: