PDA

Teljes verzió megtekintése : GWS-480-as szabályzó probléma

rcgabor
2005-07-09, 19:28
Rá van kötve a Pro -480-as motor,6db AA méretű 1200mAh-s aksival.És nem képes pörögni a motor mert már negyed gázon megáll.Az aksik formázva már lettek és töltöttek is voltak.Lehet,hogy kevés neki a 6 cella?Vagy gyorsan ki lettek sütve az aksik?Vagy az adapter tehette tönkre az aksit?Mi baja lehet,mert én nem tudom . :? :evil: :evil:

Szinyéri Viktor
2005-07-10, 00:29
Szerintem mérd végig az akksikat egyesével, lehet hogy valamelyik halott - nagy ármnál annyit esik rajta a fesz, hogy a szabályzó lekapcsol.

Maxxx22
2005-08-24, 15:20
Hello
Az ICS-400hoz amit adnak bordát, azt hova kell rakni? :?
le kell szedni a fóliát a szabályzóról, és arra a fémre? :?

Maxxx22
2005-08-24, 16:47
Naaaa lécci valaki :evil:
:D

varnai
2005-08-24, 19:35
Szia.

Itt egy videó hogy hova kellr akni a bordát és hogyan.

http://www.gws.com.tw/images/vcd/ics480.wmv

Maxxx22
2005-08-24, 21:01
fontos rárakni azt a bordát?
Szerintem ha le is fóliázom, ahogy a videoón van, akkor semmit sem ér. A borda elvileg a vele érintkező levegőnek adja le a hőt

varnai
2005-08-24, 23:10
Ha 10-15 A a terhelés akkor már fontos.
Én egy 300-as motort borda nélkül használok.
Egy 400-as motoron van borda de nem melekszik.
Az 480-as és 500-as motorral bordával is melegedet szépen.

Ari
2005-08-24, 23:17
Nem akarlak elkeseríteni, de nézz be az elektromos repülés, easy glider, 7. oldal, 2. hoszászólásához. Nem tudom, lehet hogy nem jól használta. De kitartás. :lol:

varnai
2005-08-24, 23:28
Én is Easy Gilder ben használom a 480-as szabályzót már egy hónaja és semmi baja. 6x2100 és 7x1500 NiMh pakkokal.

Maxxx22
2005-08-29, 09:14
ugye az ICS-400 nem jó feszültségnél szabályozza le a 3s1p Jeti powerion akksimat? :?

Blage
2005-10-26, 14:45
Sziasztok!

Itt egy módosítási lehetőség, hogy a GWS ICS300-480-as sorozatát tetszőleges motorlekaocsolási feszültségre hangoljuk be.

A leírás LiPo cellákhoz készült, de az ellenállás osztó átméretezésével, tetszőleges vágási feszültség beállítható.

Itt megnézheted! (http://blage.atw.hu/index.html)

Üdv

Blage

husi
2005-10-31, 19:16
Hali

A GWS 480 Szabályzóra 3S 11,1 V lipó aksit rá lehet kötni vagy csak a 2 S 7,4 V aksit lehet rákötni

üdv
husi

Blage
2005-10-31, 23:12
Sziasztok!

A GWS ICS 480-as szabi a GWS honlapja szerint ( www.gws.com.tw )
6V-9,6V-ig jó. A 480E 3,6V-9,6V-ig.

A lipos szabi ICS-480Li 2 vagy 3 cellához való.

Ennek megfelelően, ha nem a LiPo szabid van, akkor nem ajánlott 3 cellával működtettni. Az igazat megvallva én is használtam már 3 cellával, mielőtt még utánanéztem volna. Baja nem lett. De gondolom, h hosszútávon nem szereti.

A szabályzó bemenetén (táp oldal) van egy Dióda, aminek szerintem biztos, h kell bírnia. A moci felöli oldalon is van egy dióda, az is bírja szerintem. A Fet ami gyárilag benne van, annak is bírnia kell, mert azok kb 30V ot bírnak.
Talán a PIC vezérlőjének árthat egyedül a nagyobb feszültség, bár lehet, hogy az a működési feszültségét a vevőből kapja. Ezt nem mértem még.
Ha közvetlenül a tápból kapja akkor sincs túl nagy baj. Ha így van akkor szerintem érdemes lenne egy zéner diódával szabályozni a PIC tápját. És akkor tényleg már csak a FET feszültsége határolná a max tápfeszt.

Üdv

Blage

mmormota
2005-10-31, 23:37
Sziasztok!

Itt egy módosítási lehetőség, hogy a GWS ICS300-480-as sorozatát tetszőleges motorlekaocsolási feszültségre hangoljuk be.

A leírás LiPo cellákhoz készült, de az ellenállás osztó átméretezésével, tetszőleges vágási feszültség beállítható.

Üdv

Blage

Két megjegyzést tennék a leíráshoz:

A lekapcsolási feszültséget ajánlatos szabályozható tápegységgel ellenőrizni.

Si félvezető alkatrész pákával történő túlmelegítésétől nem kell félni. Semmi baja se lesz a melegtől. Lánggal ki lehetne nyírni, de forrasztópákával soha. A panel maga sokkal kényesebb.
Inkább fenyegeti mechanikus törés, ha forrasztás közben feszegetik szerencsétlent a pákával meg a vastag lábú ellenállásokkal.

mmormota
2005-10-31, 23:40
Talán a PIC vezérlőjének árthat egyedül a nagyobb feszültség, bár lehet, hogy az a működési feszültségét a vevőből kapja. Ezt nem mértem még.
Ha közvetlenül a tápból kapja akkor sincs túl nagy baj. Ha így van akkor szerintem érdemes lenne egy zéner diódával szabályozni a PIC tápját. És akkor tényleg már csak a FET feszültsége határolná a max tápfeszt.

A PIC a szabályozóban levő 5V-os stabról (BEC) kapja a tápot, ugyanazt ami a vevőre is megy.

Blage
2005-11-01, 02:50
Sziasztok!

Mmormota!

Akkor ha jól értem a szabályzót nyugodtan lehet 3 cellához is használni?
Gondolom a feszültségszabályzó elemnek el kell bírnia a + feszültséget.

Megnéztem a szabit, de azon a 2 diódán kívül (bár az egyik nem is dioda, hanem valami 3 lábu kütyü, aminek a középső lába ki van csípve) csak a fetet, valamint a PIC-et láttam, leszámítva néhány szűrőkondit, ellenállást, valamint a tranzisztorokat, melyek a vágási fesztültséget állítják be, valamint a fet meghajtó fokozatai.

Megnéztam tüzetesebben is a szabályzót és a 3 lábu kütyü lehet a feszültség stabilizáló, mert bár a középső lába ki van csípve, de a hűtő felülete, (ami forrasztással a nyákra van rögzítve) és a kicsípett láb között rövdzár van. Így már működhet fesszabályzóként. Tüzetesebben nem tudtam vizsgálni, mert gépben van és csak épp, h hozzáfértem.

Üdv

Blage

husi
2005-11-01, 14:47
Sziasztok

A pontos bajom amiért feltettem a szabályzó kérdést
Van egy cap 580 depron 3 d gépem, amit 370 motor (5,1 áttétellel) hajt .
Melyhez kaptam egy GWS 480 szabályzót a M&H -ól de valamiért 7,4 2 s aksít ajánlottak.

Néztem én is neten az adatokat és tudom, hogy 9,6
de pl. a géphez már mindenki 11,1 V aksít ajánl

a lényeg hogy kicsi lett a húzó erő után olvasgattam és igen megoszló véleményeket tapasztaltam.

Ezért tettem itt fel a kérdés kinek mi a volt a tapasztalat ezzel a szabályzóval kapcsolatba hajthatom 11,1 volttal vagy inkább szabályzó csere.

üdv
husi

mmormota
2005-11-01, 15:10
Sziasztok

A pontos bajom amiért feltettem a szabályzó kérdést
Van egy cap 580 depron 3 d gépem, amit 370 motor (5,1 áttétellel) hajt .
Melyhez kaptam egy GWS 480 szabályzót a M&H -ól de valamiért 7,4 2 s aksít ajánlottak.

Ezért tettem itt fel a kérdés kinek mi a volt a tapasztalat ezzel a szabályzóval kapcsolatba hajthatom 11,1 volttal vagy inkább szabályzó csere.

Saját közvetlen tapasztalatom nincs, mivel csak kefe nélküli motorokat használok.

Úgy gondolom, hogy a szabályozó múködne 3s LiPo-val. A problémát az jelenti, hogy a lekapcsolási feszültség túl alacsony. Emiatt nem kapcsol le automatikusan a használat vége felé, mikor a LiPo kezd lemerülni. Ha te sem veszed észre hogy gyengül, túlzottan kisülhet a LiPo, ami nagyon árt neki, hamar tönkremegy.

Ezért, ha nem választasz másik szabályozót, nagyon célszerű a javasolt átalakítást elvégezni.

Blage
2005-11-01, 15:18
Szia!

Mmormota bizti tudja a választ :)

De szerintem, ha nem a 480 lipo szabid van, akkor inkább vegyél egy Lipo lekapcs feszültséget tudó kütyüt, vagy módosítsd lipora, mert könnyen túlmerül a cellád aztán huss, lehet vele kukábadobást gyakorolni :) Bár tapasztalataim szerint nem annyira vészes az eset. Nekem sikerült túlmeritenem és pár töltés, merítés után úgy tűnik helyrerázódott. :)

De lehet, h simán is bírja a LIpo 3 cellát is a szabi,mert a szabi módosításban 3 cellát is ajánlanak és gondolom, ha valaki vette a fáradságot és megalkodta a módosítást akkor utánagondolt ennek is.

Üdv

Blage

Blage
2005-11-01, 15:20
Szia Mmormota :)

Miközben én itt pötyögök 2 ujjal a gépembe te meg is előztél a válasszal.

Üdv

Blage

husi
2005-11-01, 17:20
Sziasztok

Átalakítás szempotjából mire gondoltok

bár most találtam egy kis infot a szabályzóról
cut off 5,4 volt 2S és 8.1 volt a 3S

tehát ezek szerint lehet használni 3 S lipóval
mert lekapcsol?

husi

mmormota
2005-11-01, 17:25
Sziasztok

Átalakítás szempotjából mire gondoltok

bár most találtam egy kis infot a szabályzóról
cut off 5,4 volt 2S és 8.1 volt a 3S

tehát ezek szerint lehet használni 3 S lipóval
mert lekapcsol?

husi

Ha a LiPo-s változatod van, természetesen nem kell átalakítani... :lol:

husi
2005-11-01, 17:37
Szia

A doboza nem volt nálam és totál be volt építve kb egy órája mindent lebontottam és ami rá van írva abból követekeztettem ki, hogy lipó..

vagyis gondolom ...

Az a gond tudom az árát de a modell és hobbin szereplö árak közül egyik sem az

4090 Ft ért vettem

Holnap beviszem és rákérdezek mit tegyek miért ezt adták....
csak így 4 nap alatt szinte nulla élvezhető repülés:(
és veszek máshonna egy 11,1 v aksit

husi

Blage
2005-11-02, 03:23
Sziasztok!

Husi!

A szabályzón ott kell lennie egyértelműen a tipusjelzésnek.
Ha a szabályzódra rá van írva. hogy ICS480Li akkor a vágási feszültség jó 2 vagy 3 cellának.

Így néz ki.

http://www.kepfeltoltes.hu/051102/esc_ics480li_01.jpeg

Ha más van ráírva akkor nem az.

Az ICS480 4,2V-nál tiltja a motort.
Az ICS480E 3,2V-nál.
Az ICS480F -ez van nekem- 4,2V-nál.

Ha nem LiPo-s szabályzód van, akkor kell megcsinálnod rajta az előzőekben linkelt módosítást.

Sziasztok!

Üdv

Blage

husi
2005-11-03, 00:45
Kösszi Blage mmormota

Minden rendbe ma ment 11.1 V és nagyon élvezhető volt végre

Ráadásul sikerült egy újabb gépet vennem

bövült a gép állomány egy Easy Gilder Eleketroval

éppen azzzal munkálkodok, hogy holnap repülhető legyen

mégegyszer kösszi
husi

kalmanz
2008-01-18, 13:53
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy az ICS480Li szabi ugyan úgy tudja az 5-8 cella NiMh-et is mint a sima 480?(én így gondolom,de lehet,hogy tévedek :) ) Mert ezt sehol sem említik csak a 2-3 cella LiPo-t.
Üdv: Zoli

Blage
2008-01-20, 21:15
Szia Kalmanz,

A GWS oldala szerint, két vágási feszültséget ismer a szabályzód.

A cellák 2-3 felismerése, nem tudom, hogy automata e. Akkor valamilyen feszültség tartományban eldönti 2 vagy 3 cell ali-pot lát. kiszámolhatod, hogy a Te cellaszámod és az ahhoz jó vágási feszültság jó e. De LI-PO-hoz lett csinálva.

Ha nagyon kell át lehet alakítani a vágási feszültséget a nyákon lévő ellenálás osztó buherálásával, de 3 pénzért kapsz újat, ami neked is jü lehet.

ÜDv

Blage