PDA

Teljes verzió megtekintése : Segítség ! 5-6 percig megy aztán leáll, nehezen índul újra !

geier
2005-07-10, 21:16
Sziasztok! Egy Mugen Prime 12-esem van!
Hidegen könnyen indul, stabil az alapjárat, jól kipörög, megy mint a golyó,
úgy 5-6 percig majd megáll és 5 perc pihenés után is alig akar beindulni!
Nem bejáratós az autó és kellőképpen dús a keverék!
Mit tegyek?

lag
2005-07-11, 10:41
-gyertya hőérték?
-légszűrő?
-üzemanyagszűrő?

geier
2005-07-11, 12:17
Kipróbáltam R4, R5-ös gyertyákat, 16%-os Tornádó üzemanyagot használok, üzemanyagszürő nincs beépítve !

lag
2005-07-11, 22:14
A tankba se?
Üdv Lag

geier
2005-07-12, 19:11
A Tankban sincsen!
A szavaidból arra következtetek, hogy erre gyanakszol.
Viszont a hibát rendszeresen produkálja az autó.

Thief
2005-07-12, 22:05
Valószinüleg elhagytad valahol a kompressziót a motorból!
Ezért indul melegen nehezen, illetve sehogy az autó.
Sajna ez a jelenség akkor jön elő, kokszos dugó hüvely, a motor melegszik és a karburátorban elhabosodik az üzi, leáll a motor, ismerős.

Thief

geier
2005-07-12, 22:37
Csak, hogy megértsem a dolgot, én arra gondoltam, ha a motor meleg akkor tágul benne a dugó is, azaz melegen mindíg nagyobb a kompresszió mint hidegen.
Ez csupán az én elmélkedésem, de örülnék, ha cáfolnád, tanulásom céljából.

lag
2005-07-14, 23:07
Na jó már?
(Egyébként a fentebb olvasható kompressziós hozzászólásnak én pont az ellenkezőjét éltem már át egy párszor)
Súgok még eggyet ha túl olajozod a légszűrőt akkor is valami hasonlót csinál legalábbis velem így történt. Újramostam újraolajoztam és huss mentem is tovább. Ez tegnap történt.

szabop
2005-07-14, 23:15
Sziasztok!
Tényleg érdekes..
Egy repülőmotor légszűrő nélkül halálbiztos, az autó meg...... :roll:

lag
2005-07-14, 23:24
Mindig ezt irigyeltem a "nem földönjárókban"
Az autó koszos, retkes állandóan takarítani kell. Az üzit nem hagyhatom benne stb.. :(
Bezzeg a göbzi meg a kopter ott aztán tisztaság van.
nem kell a porral törődni, a kipuffgázt meg ügyesen elvezetjük mi?... :D
Ettől függetlenül imádom

szabop
2005-07-15, 11:38
Ne tudd meg, egy repülő milyen szutykos tud lenni...
Ott akárhová vezeted a "slagot", a belépőtőla függőleges vezérsík csúcsáig sz.... tud minden lenni.
Autó ügyben:
a haverral, ugyanott, ugyanannyit-ő egy napig "kormol" utána.
Én itt-ott törlök egyet, megyek-ő teszi "zuhanytálcába"
Én Duratrax Max ST "utcai"-kontra Mugen Seiki MTX-3.....
Ilyennnek tetszik lenni az életnek Szalacsiéknál....

geier
2005-07-15, 20:49
A légszürőre nem gondoltam,
hát azt elég rendesen megszoktam olajozni.

Egyébként az autó tisztogatása nálam már egészen hozzátartozik
az autózás rituáléjához.

Szeretem az autót szerelgetni, emlegették is páran, hogy akkor jó hobbyt választottam.

kácsor kornél
2005-07-15, 21:14
Kasztni ki van vágva eléggé?
-nem melegszik tul a motor?

geier
2005-07-15, 22:08
Kettő jó nagy kivágás van a kasztnin, és igen nagyon melegszik a motor
pedig dúsítottam a keveréket ameddig csak lehetett.
Ezeddig csak a magasfordulati csavart tekergettem, az alacsony fordulati csavar mint lehetőség még elöttem áll.

kácsor kornél
2005-07-15, 22:14
Milyen üzit használsz?
-Biztos jol beállitod?(nem ugy kell mint a repülőt)

geier
2005-07-15, 23:27
16 %-os Tornádó üzit használok.
A beállítást, hogy jól csinálom-e, nos ez jó kérdés.
A magas ford. dúsitót addig nyitom ameddig az autó nem fulladozik az üzitől, és hasonlóképpen járok el az alacsony ford. csavarral is.
Aztán egy normális alapjárat és ennyi.

kácsor kornél
2005-07-16, 08:26
Valoszinüleg nem jol karburálsz!
-1,-gyári alap beállitást csinálsz
-2-magas fordulati csavart addig szegényited amig voll gáznál meg nem fullad a motor és ekkor vissza dusitasz kb1/4 et
-3-alacsony fordulati csavart szegényited amig huzatásnál nem fullad ,ekkor vissza egy negyed
-4- alapjárat korrigálás

-ezenkivül a szilikon csöveket tüzetesen nézd át(cuppanosnak kell lenniük a csonkokon,repedés sérülés nem lehet rajtuk) nem szabad hogy farsot szivjanak!
-kipufogo csonk nincs e megrepedve?

-ha ezeket végigjátszod jo lessz szerintem

lag
2005-07-16, 10:46
A Tornadot meg cseréld le valami normális üzemanyagra. (hallom hogy hörög a tömeg) A M&H-nál van más is.
Vagy ha mindenképpen a tornadot használod tegyél bele olajat (Motul vagy Castrol)
Na megint jól elvittem a szót, bocs

geier
2005-07-16, 11:01
A szavaidból azt veszem ki, hogy teljesen rosszul állítottam be a
motort, kipróbálom az új tudásomat.

Azzal van egy kicsi baj csupán, hogy az autót használtan vettem
és doksit nem kaptam hozzá, így a gyári beállításról fogalmam sincs,
még a gyártó oldalán sem találtam hozzá értékelhető infot.
Szűken írnak a futóműről és az alkatrészeiről.

lag
2005-07-16, 11:25
Állítólag a motorod hajszálra megeggyezik a HPI hasonszőrűjével.
Persze csak ha erről a motorról van szó:http://www.mugenseiki.com/vx12engine.htm
Ha igen akkor:
http://img304.imageshack.us/img304/5726/127zk.th.jpg (http://img304.imageshack.us/my.php?image=127zk.jpg)
és
http://img313.imageshack.us/img313/7025/1229zk.th.jpg (http://img313.imageshack.us/my.php?image=1229zk.jpg)

geier
2005-07-16, 23:40
Köszönöm a doksit ez a motor van az autóban.
Holnap hasznosítani fogom a leírtakat.

Szívesen a autóznék néhány tapasztaltabb társammal,
ha ehhez lenne kedvetek, összehozhatnánk egy alkalmas pillanatban.

RC-vitamin
2005-07-29, 11:45
Nekem teljesen hasonló problémám volt, s a hibát tényleg a kompresszió hiánya okozta. :( Valami kis fém forgács belülről levált, s meghúzta végig a dugót is meg a hengert is. Hidegen még beindult, de ha felmelegedett és leállt, akkor már nem indult be. Én is próbáltam mindent: gyertyák, üzemanyag váltás, állítgatás, stb. Szét kellene szedned a motort és megnézni a helyzetet belülről.

Üdv
RC-Vitamin
Traxxas Revo

geier
2005-08-01, 14:15
Köszi !

Szétkaptam a motort és belül nem találtam ilyen sérülésre utaló jelet ,
a legutóbbi autózásnál egészen jól sikerült a beállítás,
úgyhogy boldog autózásban volt részem.

breex2000
2005-08-03, 16:50
Hy!

Már sok embertől hallotam én is hogy a tornadó szar.Nekem is az van és van még 4 kemény liter.Milyen olajot keverjek hozzá?(nem a márkára vagyok kíváncsi!!!)és 1 literhez mennyit kell belőle hozzáadni?

kácsor kornél
2005-08-03, 20:38
Ez olyan mint amikor valaki a Pepsit szidja és a Coca coláért van oda!
--Nincs tul nagy különbség a gyári üzik között!
---Egyszerüen mind jo szerintem!
---Csak kinek a pap kinek a papné ....szerintem!
---Szerintem nem jár senki rosszul a Tornádo üzemanyaggal!!!!! :!:

breex2000
2005-08-03, 20:42
Akkor nem kell belekeverni olajat?

kácsor kornél
2005-08-03, 21:18
---Minek?
-Ha autoba valo üzid van akkor vétek bármit is beletenni mert az autos üziben van a legtöbb kenőanyag gyárilag :!:
-gondolod hogy egy komoly gyártó megkockáztatná hogy nem jo kenőképességü üzit dobjon a piacra?
---Beperelnék őket mint a szél!
--A benzinkutnál ha tankolsz szoktál bele utána plussz cuccokat tenni ?..........Nem!!!!

---És ez igy jó!!! :wink:

Kalap
2005-08-04, 00:05
Akkor nem kell belekeverni olajat?
Keverhetsz bele, de az enyém ilyen lett tőle, lehetett pucoválni órákat..
http://img143.imageshack.us/img143/542/img03703jk.jpghttp://img132.imageshack.us/img132/4985/img03646fa.jpg
Egyébként ki milyen üzemanyagot használ a Tornádón és a házi keverésen kívül? :)

breex2000
2005-08-04, 10:08
Aha.Csak feljebb lag írta hogy tegyél bele olajat.Minegy ako tegyen ő

lag
2005-08-04, 23:00
Kalap!

Nekem volt már ilyen olaj nélkül is.... régebben.
Talán a nem tökéletes égés miatt?
Talán a gyertya hőértéke nem volt megfelelő?
Egyébiránt az RC motorkba való olajok tudtommal nem okoznak lerakódást.
Te valószínüleg valami jópofa tecso-s, vagy metyo-s olajat használtál.

lag
2005-08-04, 23:03
Még egy kérdés, észrevétel, hozzászólás vagy bármi megnyílvánulás!
Felrakom azt a bizonyos táblázatot.

Kalap
2005-08-04, 23:13
Kalap!

Nekem volt már ilyen olaj nélkül is.... régebben.
Talán a nem tökéletes égés miatt?
Talán a gyertya hőértéke nem volt megfelelő?
Egyébiránt az RC motorkba való olajok tudtommal nem okoznak lerakódást.
Te valószínüleg valami jópofa tecso-s, vagy metyo-s olajat használtál.
Hi!
Én egy ilyen jópofa zöld flakonos, 4500Ft/l árú Castrol racing M tipusú ricinusolajat használtam. (The product is primary recommended for use as a lubricant for modell engines using methanol fuel.) Gyertya okés volt, de egyszerüen lehetetlen volt bekarburálni, amig ez a szutymák bele volt keverve az üzemanyagba. Akkor is, ha az a bizonyos üzemanyag más volt, mint Tornado... Amint kihagytam belőle, minden jobbra fordult!

lag
2005-08-04, 23:16
Előzőt visszavontam. Valószínüleg túl sok volt az olaj az üzában.

geier
2005-08-12, 10:04
Sziasztok! Visszatérve az eredeti témára fejlemények történtek!

Egy alkalommal úgy gondoltam hűvösebb az idő és visszaraktam a régi
R4-es gyertyát az autóba és láss csodát az autót könnyű volt beállítani
nem melegedett és indult melegen is elsőre.
A hiba okozója nálam egy Navarossi R4,R5-ös gyertya volt ezen gyertyákkal az autó bekarbulálhatatlan volt, azonkivűl megesküdnék rá,
hogy nem a ráírt hőérték szerint viselkedett, azaz egy-egy számmal
tuti hidegebb mint amit a gyár jelölt.
Most rövid menetes OS8-as gyertyával mentem és az is kitűnő volt.
Na erre mit léptek, őrület nem ?

lag
2005-08-12, 15:58
geier
az első válaszom első gondolatát olvasd már el légy szíves.

dTk
2005-08-12, 16:07
Hali
Nekem is MS Prime 12 van és hasonló a problémám vele mint geier-nek. 5-6 perc után furcsán viselkedik és megáll a motor. Ilyenkor elég nehéz beindítani. Hiába pumpálok bele üzemanyagot, mindig visszafolyik és levegő marad a csőben. Próbáltam úgy is, hogy befogtam a kipufogót és párszor meghúztam a berántót de ugyanaz. Novarossi R4es gyertya van benne. A karburátor sztem jól van beállítva mert full gázon is füstöl a kocsi és a hangja is elég szép. Az alacsony fordulati csavarral is sokat próbálkoztam mert mindig lefulladt a kocsi ha induláskor nagy gázt adtam neki. A légszűrőt is rendszeresen kitakarítom és olajozom. Ja és sztem az a HPIs motor amelyet lag belinkelt nem egyezik meg a VX-12-essel mert eleve nincs rajta midrange needle valamint a magasfordulati csavart sem lehet 6 fordulatnyira kinyitni sztem.

geier
2005-08-12, 19:51
Lag-nak!

A gyertyára gyanakodtam volna utoljára, mert vadiúj volt és a Modell & Hobby-nál azt mondták "ezt vedd ez a legjobb most mindenki ezt viszi!", és én jól bedöltem nekik.
Amúgy elötte is r4-es gyertya volt benne.
Minden jó, ha a vége jó!

geier
2005-08-12, 19:55
dtk-nak
Hali ! Amikor leáll az autó valószínű nagyon forró lehet, erről meggyöződhetsz, ha leveszed a légszürőt és üzit pumpálsz, ha elforr az üzi akkor meleg a moci. Itt van egy link nagyon korrekt karburálás olvasható itt!

http://www.rcoffroad.hu/media/cikkek/cikk12.php

dTk
2005-08-12, 20:05
Azt észrevettem, hogy pezseg az üzi de nem tudtam, hogy miért. Az meg sem fordult a fejemben, hogy talánn forr. Próbáltam nyállal mérni a hengerfejen a hőmérsékletet és azonnal pezsegve elpárolgott. Szerinted vágjak ki egy darabot a kocsi hátsó szélvédőjéből is a jobb hűtés érdekében? Az első szélvédőre már csináltam egy nyílást a könnyebb tankolás végett. Tényleg jó ez a leírás, megpróbálok esszerint eljárni.

geier
2005-08-12, 20:10
Az én járgányom burkolatán két furat van egy elől és egy hátul!
Így jobb a hűtés.

dTk
2005-08-12, 23:23
Holnap ha lesz időm akkor alakítok kicsit a burkolaton aztán meglátjuk mi lesz.

dTk
2005-08-13, 19:32
Kivágtam a hátsó szélvédőből is egy részt, valamit segített is, de a motor még mindig túl forró szerintem. Full gázon füstöl rendesen, hangja se olyan éles. Kb. 3 teli tank üzemanyaggal mentem vele folyamatosan, és az alapgáz egyre magasabb lett. A végén már magától ment az autó közepes sebességen, hiába korrigáltam a távirányítón. Aztán jobban megnéztem és valószínűleg a rázkódástól átállítódott. Hogy tudom megoldani, hogy ne csavarodjon be?

Időközben egy külföldi fórumban olvastam, hogy a motor hőmérsékletét leginkább az alacsony fordulati csavar befolyásolja. Akkor sztem nekem ezzel van a gond, ezen kéne még finomítani. Én úgy vettem észre mintha alapgázon nem füstölne rendesen a motor.

Modell & Hobbyban egyébként lehet még kapni alkatrészeket ehhez a kocsihoz?

dTk
2005-08-16, 00:42
Geier: meg tudnád nekem mondani a karburátorod beállításait?

geier
2005-08-16, 11:55
A karbi beállítása a következő:
magasfordulati csavar 1és1/4 fordulat, alacsony fordulati csavar( a piilangó szelep oldalán) 2 fordulat, az alapjáratot feljebb kell állítanod!
Sok sikert!

Egyébként merre laksz, mert tudnék segíteni, ha találkozunk egy autózásra ?!

szabop
2005-08-16, 12:14
Sziasztok!
Egy Dura Max ST-vel kezdtem tavaly dec-ben, 16-os Tornádóval.
Elfogyott, vettem... Legközelebb nem volt a boltban (Székesfehérvár :oops: )
Jött "kolléga", agresszív kereskedő stílusban (név, cím a szerkesztőségben :D ), 10-es Jamara. Raklap szar.... Prüszkölés, karburálás 5 percenként.... :cry: Alig vártam, hogy elfogyjon...
Újra Tornado, most már 20-as-megy, mint állat.
Kornél! A Green autóját segítettem belőni Neki, (anno még gyermeknapon), hát, nincs rá általános recept....
A volt sógorom Infernoja is egész mást igényelt...
Már csak azt remélem, hogy az on-road vásárlásom is bejöjjön, feltéve, ha mindenki betartja, amit ígért... :shock:

dTk
2005-08-16, 13:19
A karbi beállítása a következő:
magasfordulati csavar 1és1/4 fordulat, alacsony fordulati csavar( a piilangó szelep oldalán) 2 fordulat, az alapjáratot feljebb kell állítanod!
Sok sikert!

Egyébként merre laksz, mert tudnék segíteni, ha találkozunk egy autózásra ?!

A magasfordulati csavar nekem is 1 1/2 - 1 1/4 környékén volt, azt hittem hogy ez kevés de akkor ok. Alcsonyfordulatira most nem emlékszek pontosan. Tegnap előtt voltam kint autózni akkor meg a berántó zsinórja nem húzódott vissza, szétszedtem és ismét el volt törve a rugó. Üzemanyagot is kéne vennem mert az enyém már nagyon régi, az is okozhat gondokat nem? Kb. 3 liter fogyott el eddig belőle, annyit ment összesen a kocsi pedig már van vagy 5-6 éves. És ráadásul ez csak 5%-os üzi.
Felvidéken lakom egyébként.

geier
2005-08-18, 12:58
Ha 5%-os üzit használsz akkor ezek a beállítások nem biztos, hogy pont így jók lesznek a számodra.
Egyébként ez az üzi repülőbe való ?
Ugyanis a repcsibe árult üzemanyagokban több az olaj a kenéshez, és egy jó beállítással nem kellene melegednie az autódnak.

dTk
2005-08-19, 04:59
Sztem nem repülőbe való, mert ezt adták hozzá az MH-ban mikor lett véve a kocsi.

dTk
2005-09-06, 18:44
Légyszi segítsetek: Mit tudok csinálni az alapgáz állító csavarral, hogy a rázkódástól ne állítódjon el?

Kalap
2005-09-06, 22:20
Légyszi segítsetek: Mit tudok csinálni az alapgáz állító csavarral, hogy a rázkódástól ne állítódjon el?
Elvileg kellene lenni egy rugónak a csavaron, ami fesziti, hogy ne tudjon elállitódni! Nincs rajta? (esetleg miután beállitottad, tehetsz a csavar tövére, ahol a karbiházzal érintkezik, egy nagyon kicsi sziloplasztot, vagy csőszerelő menettömitő pasztát! Ez ilyen ecetszagú , ha kikeményedik, gumi állagú..)
Kalap

dTk
2005-09-07, 01:30
Kösz, hogy válaszoltál. Nekem rugó nem volt rajta soha, de lehet hogy az a legjobb megoldás ha teszek rá egyet, vagy marad a paszta. Golyóstollból a rugó talán meg is felelne, csak le kellene rövidíteni.

geier
2005-09-08, 19:50
Sziasztok!
Az alapjárati csavar tövében van egy menetes anya, ha azt meghúzod
akkor a csavarod rögzül és nem tud kirázkódni!

dTk
2005-09-09, 16:53
Ahaa, nézegettem azt az anyát de nem tudtam, hogy erre való. Köszi

breex2000
2005-09-18, 10:48
Hy!

Ahogy én állítottam a mocimat és tök jól megy:

Annyira levettem az alapjáratot amíg állóhelyzetben nem fulladozik
A nagy tűt meg addig tekertem kifelé még szintén állóhelyzetben nem fulladozik

Kalap
2005-09-18, 13:19
Na EZ AZ, ahogy NEM lehet rendesen motort karburálni....
Lehet hogy csak azt hiszed hogy tök jól megy, de lehet benne sokkal több is!

Hy!
Ahogy én állítottam a mocimat és tök jól megy:
Annyira levettem az alapjáratot amíg állóhelyzetben nem fulladozik
A nagy tűt meg addig tekertem kifelé még szintén állóhelyzetben nem fulladozik

Ezt a Pajzi féle leirást tessék elolvasni mindenkinek, aki karburációs gondokkal küzd:
A Tamiya mocikon csak fődusitó (magas fordulati) csavar van!
Kalap

breex2000
2005-09-18, 13:26
Hy!

Nekem az XBG után ez az autó a 25. század akárhogy is karburálok :)

screampiu
2006-08-22, 17:35
Sziasztok
Egy hónapja vettem egy hpi rs4 evo3-t használtan,de nem ez a lényeg,hanem hogy a moci erősen melegszik
A vásárláskor 10%-os Daytona üzivel hajtva a motor ment mint állat le le álogatott,de beállítás után nem volt vele probléma,aztán vettem 16% Tornádót (mert csak az volt) azóta iszonyatosan melegszik a motor.
Gyakran megy 160-170 fok körül de volt már 258 fokos is egy keményebb hajtás után,infrás hőmérővel mérve, hozzáteszem hogy az autó füstöl rendesen 2.5 fordulatra van tekerve a fődúsító (felette már fullad)de kasztnival már nem is merem használni.
Ha véletlenül leáll akkor már nem is könnyű (nem is szeretem)beindítani,mert az anyag a karbihoz érve olyan forrásba jön hogy visszanyomja a tankba az üzit.
Kérdésem lehet-e ez üzemanyag probléma,vagy valami más.
A motorban van kompresszió,a berántónál fogva fel lehet emelni a masinát,de féltem hogy baja lessz.
Ha valakinek van bármilyen tippje, akkor legyenszíves írjon mert ez már így nem szórakozás,meg hát ennek a motornak(T15) azért bírnia kellene hajtást.
Köszi Gábor

Kalap
2006-08-22, 17:39
screampiu, ezt olvastad már?

Ezt a Pajzi féle leirást tessék elolvasni mindenkinek, aki karburációs gondokkal küzd:

Kalap

oceanearth
2006-08-22, 17:54
Sziasztok
Egy hónapja vettem egy hpi rs4 evo3-t használtan,de nem ez a lényeg,hanem hogy a moci erősen melegszik
A vásárláskor 10%-os Daytona üzivel hajtva a motor ment mint állat le le álogatott,de beállítás után nem volt vele probléma,aztán vettem 16% Tornádót (mert csak az volt) azóta iszonyatosan melegszik a motor.
Gyakran megy 160-170 fok körül de volt már 258 fokos is egy keményebb hajtás után,infrás hőmérővel mérve, hozzáteszem hogy az autó füstöl rendesen 2.5 fordulatra van tekerve a fődúsító (felette már fullad)de kasztnival már nem is merem használni.
Ha véletlenül leáll akkor már nem is könnyű (nem is szeretem)beindítani,mert az anyag a karbihoz érve olyan forrásba jön hogy visszanyomja a tankba az üzit.
Kérdésem lehet-e ez üzemanyag probléma,vagy valami más.
A motorban van kompresszió,a berántónál fogva fel lehet emelni a masinát,de féltem hogy baja lessz.
Ha valakinek van bármilyen tippje, akkor legyenszíves írjon mert ez már így nem szórakozás,meg hát ennek a motornak(T15) azért bírnia kellene hajtást.
Köszi Gábor

szia!

sajnos a motord, nem volt normálsian bekarburálva, ráadásul sztem már nem is lesz, mert egyszerűen emgfőzted a motort.
258 fok az nagyon sok, kiváncsi lennék, hogy néz ki a motorod belül, sztem koromfekete

screampiu
2006-08-22, 18:08
A karbi beállítást olvastam de sokra nem mentem vele mert teljesen más a karbim és nem lehet ennyit állítani.
Ha fekete a hengerfal akkor van a baj ?
Ne láttam még ekkora égett mocit.
Most kimegyek és szétszedem,egyébként teljesen simán egy rántásra indul (mindenki el van ájulva tőle)nincs is baj csak az első 20 perc után,
persze nem hajtom végig full gázon.
Na most meglátom.

screampiu
2006-08-22, 19:05
Elnézést 15A motorom van megnéztem a hüvelyt és a dugót is mindkettő makulátlan,a dugó tetején volt egy kis kávészínű folt amit letöröltem.
Szépen összeraktam,két rántás és indul semmi szokatlan zaj,alapjárat egyenletes,de valami nem lehet oké ha ennyire melegszik.
Lehet hogy nagyon hajszolom,erről mondjuk nem sok infót hallottam.
Én hetente 2x2-3órát zümmögtetem,nem tudom mi az ajánlott hajtási idő,már ha van ilyen.

oceanearth
2006-08-22, 19:16
Elnézést 15A motorom van megnéztem a hüvelyt és a dugót is mindkettő makulátlan,a dugó tetején volt egy kis kávészínű folt amit letöröltem.
Szépen összeraktam,két rántás és indul semmi szokatlan zaj,alapjárat egyenletes,de valami nem lehet oké ha ennyire melegszik.
Lehet hogy nagyon hajszolom,erről mondjuk nem sok infót hallottam.
Én hetente 2x2-3órát zümmögtetem,nem tudom mi az ajánlott hajtási idő,már ha van ilyen.

milyen gyertya van benne??

screampiu
2006-08-22, 19:57
4 es van rajt ,próbáltam másikkal is talán ha 6-ost raknék bele.
Ennyire befolyásolná a hőmérsékletét?

oceanearth
2006-08-22, 21:14
4 es van rajt ,próbáltam másikkal is talán ha 6-ost raknék bele.
Ennyire befolyásolná a hőmérsékletét?

igen, angyon befolyásolja. próbáld emg a 6ossal

screampiu
2006-08-22, 22:06
Ok köszi hétvégén kipróbálom egy nagyobb területen

fikás
2006-08-22, 22:55
szevasztok

a T-15be 3-as vagy 4-es gyertyát tegyél
a hőmérődet próbáld ki olyan dolgon aminek biztosan tudod a hőfokát (ezt azért írom mert ha DURATRAX hőmérőd van az álltallában nagyon csal, vagy nincs bekelibrálva) én még nem láttam motort 260-fokon működni
...vagy esetleg másik hőmérővel kontroláld a méréseidet
karbulálni pedig üzemmeleg (100-120fok) motort lehet -szerintem-
kezd a gyári értékekkel és fokozatosan zárj a DVD ezen fejezete szerint
ha esetleg nincs HPI DVD-d írj pü másolok egyet neked (hasznos dolgok vannak rajta)

F

screampiu
2006-08-23, 19:53
De mért pont hatossa, azzal nem inkább melegebb lenne?

fikás
2006-08-23, 22:11
szevasz

a hatos már nagy motorokba való (pl: 4,6ccm)

r3: (2.11-3.00ccm) 10-16%nitro
r4: (2.11-3.00ccm) 16-35%nitro
r5: (3.00-4.59ccm) 10-16%nitro
r6: (3.00-4.59ccm) 16-35%nitro

F

screampiu
2006-08-24, 12:32
Köszi ezt a részt azért nem értettem igazán,de inkább a r3 lessz a nyerő.
Még nem igazán értek hozzá, pedig 1:1-t tudok szerelni :)
Tegnap megnéztem a HPI honlapját ahol az vol írva hogy a gyári érték a karbin 3 fordulat,nekem ott már nem is megy,lehet hogy ezzel kell bejáratnimost már a 2.5ford is majdnem sok szinte ömlik a kipuffon az anyag.
Lehet hogy az alacsonyfordulatin is visszább kellene tekerni?
Na majd délután megbonyolítom a dolgot,az a baj hogy az utcára kiviszem akkor semmi probléma 3x50méter,csak ha a parkolóba ami 20x80m na az már az sok neki,lehet hogy túl van hajtva?
A haverom carson-ja pörög mint a veszedelem és nem melegszik.(annyira,azon is mértünk már 160 fokot)
Azt nem írta senki hogy mennyi az ajánlott csapatási idő/per alkalom,vagy ami fontosabb mennyi az élettartama egy átlagos motornak.
Tudom hogy az 1:1 -k elmennek több száz kilómétert, de a verseny változatok azokban sem bírják sokáig,gondolok itt a rallyra,de ebben az esetben is erről van szó mert ezek a gépek is így mennek.

ennyi

screampiu
2006-08-24, 12:35
Több száz ezer kilométerre gondoltam,gondolom itt is van ilyen üzemóra vagy méter vagy mi.

fikás
2006-08-24, 19:48
Köszi ezt a részt azért nem értettem igazán,de inkább a r3 lessz a nyerő.
Még nem igazán értek hozzá, pedig 1:1-t tudok szerelni :)
Tegnap megnéztem a HPI honlapját ahol az vol írva hogy a gyári érték a karbin 3 fordulat,nekem ott már nem is megy,lehet hogy ezzel kell bejáratnimost már a 2.5ford is majdnem sok szinte ömlik a kipuffon az anyag.
Lehet hogy az alacsonyfordulatin is visszább kellene tekerni?
Na majd délután megbonyolítom a dolgot,az a baj hogy az utcára kiviszem akkor semmi probléma 3x50méter,csak ha a parkolóba ami 20x80m na az már az sok neki,lehet hogy túl van hajtva?
A haverom carson-ja pörög mint a veszedelem és nem melegszik.(annyira,azon is mértünk már 160 fokot)
Azt nem írta senki hogy mennyi az ajánlott csapatási idő/per alkalom,vagy ami fontosabb mennyi az élettartama egy átlagos motornak.
Tudom hogy az 1:1 -k elmennek több száz kilómétert, de a verseny változatok azokban sem bírják sokáig,gondolok itt a rallyra,de ebben az esetben is erről van szó mert ezek a gépek is így mennek.

ennyi

szevasz

leht,hogy meg van a baj?!! (az álltalad leírtak alapján)
... ha 80 métereket mész cső gázon akkor ahhoz kell állítani a motorodat
...a nitro-3 szeret köpködni, az ne zavarjon, köpködnie KELL!
...a gyári értékek igazán a bejáratásra vonatkoznak (ami persze dúsra van állítva) ennél kicsit szegényebbre kell állítani bejáratás után
... a haverodnak milyen CARSON autója van?
...a normál motorok élettartára senki sem mond semmit, mert nagyon függ a használattól és a karbantartástól, de álltalában 300-400 órát, vagy 60-70l-er anyagot elhasználva kezdenek elfáradi

tőszavakban ennyi de azért még áll az ajánlatom, hogy megnézem ha kell vagy ha nem boldogulsz vele (írj pü)

F

AccordTR
2006-10-07, 10:55
Én is jönnék a gondommal. Adott egy Picco 21 motor teljesen hidegen nehezn indúl majd mikor elkapja normálisan viselkedik. Megy mint a veszedelem, majd mikor elkezd a motor olyan 130 fok felé melegedni akkor el kezd fuladni, és leáll ,de csak akkor ha visszaengedem a gázt mint ha elfogyna az üzemanyag. Hiába nyitom rá a főfuvokát akkor is nagyon felmelekszik nem áll be 120 fokra. Segítséget kérnék!!!!

SYL
2006-10-07, 15:40
Sziasztok!
Akinek gondja van a motorral-karburálással és van lehetősége behozni a boltba az autóját, azoknak szívesen beállítom ott helyben. Minden típust.
Nem kell fizetni érte, a Cég ajándéka :-)
Csak egy telefont kérek előtte, mert nem vagyok mindíg bent az üzletben.
Fikás, Neked még mindíg őrizgetjük a differenciál alkatrészeidet, nem jössz be értük?
Üdv: SYL

Thief
2006-10-08, 09:43

szevasz

...a normál motorok élettartára senki sem mond semmit, mert nagyon függ a használattól és a karbantartástól, de álltalában 300-400 órát, vagy 60-70l-er anyagot elhasználva kezdenek elfáradi

F

Sziasztok,

Egy-egy versenyen ezek a motorok egyhuzamban elmennek 2-3 tankolást megállás nélkül. Sőt nemzetközi buggy versenyek 60 percesek 5-7 perces tankolási gyakorisággal. Ott is húzzák a gázt :wink: :wink:
Persze ha csak csőgázt használsz akkor dúsabban kell járatnod a motort, mert különben megfőzöd.

A normál motortok sem mennek el 300-400 üzemórát :lol: :lol: :lol: sajnos.
400 óra alatt ha kiszámolod nem 70 liter folyik át a motoron hanem közel 300 liter. Na ezt nem bírják az alkoholos motorok, bár biztos van kivétel. 50-60 liter jó karburációval, homok nélkül, általában elfutnak az alap motorok.

Thief