PDA

Teljes verzió megtekintése : Felhábórítró Tortúra!

k2iller42
2005-07-17, 01:10
Üdv minenkinek!
El szeretném mondani mindenkinek hogy mekkora tortúra egy """"nagyon nagyon ritka"" autóhoz alkatrész venni(Xray T1 evo 2,valóban nagyon ritka szinte minden 2ik versenyzőnek xray-ja van)
Tehát május 20-án küldem el e-mailon a rendelést ami ezeket az alkatrészeket tartalmazta:

305630 30T acél fogaskerék motorra
302111 SUSPENSION ARM FRONT LOWER EVO2
930407 BALL-BEARING MR74ZZ 4x7x2.5
301217 Composite Upper Holder For Bumper

egy szegedi modelles barátomnak,aki egyből a kereskedőhöz fordult(azért neki adtam le mert sok kapcsolata van)aki mondta hogy napokon belül megjön az alkatrész, én közben megkérdeztem Csekő Gergelyt aki mondta hogy ezek az alkatrészek nincsenek neki,aztán a napokban újra felkerestem hogy hátha de újra nem jártam szerencsével,jöhet a kérdés hogy miért nem rendeltem le nála? hát azért mert engem hitegettek hogy meglesz a cucc,de aztán eltünt a dealerünk "egy kis"(nem is olyan kicsivel) pénzzel,és azóta semmi infó semmi hír!
Ez kb 2 azaz két vagyis kettő hónapja tehát ha pontos akarok lenni akkor 56napja történt,ötvenhat napja!!!
Nem tudom mit kell tennem hogy megkapjam ezeket az alkatrészeket mert teljesen kivagyok,ugyanis járok versenyezni de egyszerűen szar nem 100%autóval menni,vannak helyek ahol csapágy helyett műanyag persely van,van ahol már rég csapágyat kellett volna cserélnem......stb! Gondolkodtam hogy milyen jó lenne xrayos polót vagy sapkát venni de ezekt után biztos hogy még egy xrayos gombostűfejet sem vennék!
Egyszerűen fel nem foghatom hogy mindez miért történik,jah és a legjobb most jön, gondoltam hogy akkor ha már nem hoztam a dealer a cuccom akkor megrendelem mártól és utána már hiába hozza nem fizetem ki neki,ekkor CSekő Gergellyel beszéltem aki nagyon készségesen segített,és közölte hogy ha egy kicsit hamarabb hívom akkor "LEHET" hogy meglesz az alkatrész,aztán megtudtam hogy az egyik közreműködő xray forgalmazó most ment el nyaralni, én meg csak várok, várok ,várok és csak várok mint egy hülye,komolyan mondom hogy én imádok modellezni határtalanul elég sokat elviselek a kereskedőknek mert imádom ezt a hobbit de ami sok az sok,ha az xray cég ezzel azt akarja elérni hogy hagyjam abba akkor nagyon jó úton halad,mostmár azon gondolkodom eladom ezt a szart,csak utána megint jön a kérdés hogy mi a francot veszek ugyanis még én olyat nem láttam volna hogy valaki azt mondja hogy igen ehhez az autóhoz ha kell 1 héten belül megkapok mindent,akármit! És így aztán nincs értelme az egésznek!
Én elég sok hobbit ismerek de olyat még nem láttam hogy áll az ember kézébe a sok lóvé és leszarják,nem értem az xray az nem pénzből él? vagy mit adjak nekik egy fél disznót?vagy mit?Mégis akkor most hogy van ez,
elegem van ebből az egész meghurcoltatásból pár alkatrészért,mostmár levontam a megfelelő konzekvenciát és rájöttem hogy a szlovákok abszolút nem korrektek,és ha tehetem ezt mindenkinek elmondon hogy igenis mindenki tudja meg hogy ma 2005-ben nem számít a pénz semmi csak a szivatás van!
Bocs hogy ilyen hosszúra sikeredett,ha netalántán van valakinek ilyen alkatrésze korrekt áron(bolti ár) akkor azt azonnal megveszem amíg nincs addig nem megyek versenyre,pedig szeretnék Paksra menni Tamiya kupára de nem lesz ilyen alkatrész akkor nem megyek!

Ménesi Márton
Szeged

Necro
2005-07-17, 01:35
bocs, de ez nem eppen ide tartozo tema...
megy a helyere

lag
2005-07-17, 12:16
Ha barát vagy ismerős intéz, csinál, segít valamit az általában kétszer annyiba kerül, és héromszor annyi ideig tart.
Ezt jegyezd meg!

cvt01
2005-07-17, 17:54
Egyszer mar irtam neked, hogy csapagybol nem muszaly xray gyartmanyut vegyel, hivd fel a modell & hobbit vagy a modellzonat tutti van nekik ez a meret. A kormanyrud ala amugy is tokmindegy milyen csapagyat teszel szoval nem kell a legjobbat megvenni. (en lecsereltem mar lassan az osszes xray csapagyat az automon mert utalom a gumi porvedot - ami nem is gumi hanem gumival bevont fem). Hidd el nem jobbak az xray csapagyak sem mint azok amiket 300-400Ft-ert kapsz barmelyik jobb hobbiboltban, csak ezek az olcso csapagyak televannak zsirral amit jobb ha mar az elso hasznalat elott kimosol beloluk es modellezo csapagyolajjal kened meg oket. Ember nem mondja meg az autorol milyen csapagyak vannak benne ha jol karban vannak tartva.

30-as fogaskereket is gyart vagy 1000 masik ceg csak arra kell figyelni hogy 48DP-s legyen. Sot az xray acelfogaskerekei eleg nehezek a robitronic pl sokkal jobb. Ilyen valszeg lesz a gyori modell es hobbiban es potom penzert el is kuldik neked.
Az xray alkatreszeket egyebkent rendelhetsz online a serpent ausztriatol is: www.serpent.at Nekik van raktarkeszletuk az biztos.

Szoval tobb megoldas is van a problemadra. Az egyik legkezenfekvobb az internet - 56 nap alatt barmelyik kulfoldi online aruhazbol megjott volna a keresett cucc (altalaban 2 heten belul minden megjon). Az ebay-en rengetegen probalnak megszabadulni regi xray alkatreszeiktol.

Az alkatreszhianyert ne az xrayt hibaztasd ok tovabbra is gyartjak az evo2-hoz az alkatreszeket (foleg a felso utkozot mivel az az FK05-ben is ugyanez :D), az hogy nem jutsz hozza nem az O hibajuk. Egyebkent javaslom probalj meg egy masik gyarto 2 eve kifutott modelljehez alkatreszt talalni - elore is sok szerencset kivanok hozza.

Egyebkent a regi kitbol maradt meg nehany bontatlan tartalekalkatreszem pivotballos futomuhoz, ha kifizeted a postakoltseget elkuldom neked:

302220
302110 (2db)
303110

udv

Peter

MAX36
2005-07-17, 21:31
Peti
Le a kalappal elötted, türelmed és jóságod határtalan.
Pedig ezt a topicot is, hogy szét tudnám offolni!
Üdv MAX

k2iller42
2005-07-18, 01:17
ok,átgondoltam a helyzetet igazatok van,köszönöm Péternek a szemfelnyitást így már tisztán látok és a leírtak alapján fogok cselekedni,így biztos több esélyem lesz arra hogy mindent megkaphassak!
Jah és Max36-nak üzenem hogy néha egy eggyüttérző szó jobban esik az embereknek,és sem vagyok hülye nem jókedvemből irtam amit írtam sajnos én ilyen szűklátokörű voltam,elismerem ezeregy megoldás lehetett volna,tanultam az esetből többször másképp járok el!

Üdv: Marci

MAX36
2005-07-25, 09:43
Kedves Marci
No comment!
Üdv MAX