PDA

Teljes verzió megtekintése : GWS 300 gyógyítás

rcgabor
2005-07-23, 21:28
Tegnap rákötöttem a gépre és a motor elkezdett ellentétesen full gázon menni.Később meg elég büdös lett a szabályzó.Van valakinek tippje,hogy mit kellene belőle kicserélni?Eddig 2*esett le a gép ezzel a szabályzóval és most megadta magát. :( A gép énmiattam esett le nem a szabályzó miatt.Javítható?

DiamantTomi
2005-07-23, 23:02
fordítva raktad a szabályzóra az akksit és a feten lévő védő dióda vezetett, ami ugye a normál árammal ellentétesen van kötve.Ezen folyt az áram, amit nem bírt a dióda úgyhogy fet cserét javasolok.

rcgabor
2005-07-24, 12:47
Szerintem nem kötöttem fordítva mert ,meg van jelölve a polaritás.De lehet,hogy most figyelmetlen voltam.Az a 3lábú hűtőlapos szigetelt kütyü szagosodott.Én sajnos nem értek ezeknek a javításához.Ki tudná megcsinálni?Műszerész?Rádió-tv szerlő?

Peter N
2005-07-30, 22:17
:(

rcgabor
2005-08-02, 09:38
Az nem lenne baj,de mire kijut Svédországba,az nem kevés idő :D

rcgabor
2005-08-20, 18:05
Megnézettem és az a kis 3lábú hűtőlapos valami büdösödött.Megéri egyáltalán megcsinálni?Nem garancia ,hogy csak a fet rossz. :(

Blage
2005-10-26, 14:23
Sziasztok!

gavegame!

Szerintem ott több minden is elfüstölhetett.
Meg kellene mérni a cuccost, hogy a PIC ad e életjelet magából?
Ha a szabályzó rész működik, akkor még menthetó a helyzet.
A lapkán van 2 dióda. Az egyik a mocit, amásik pedig a tápot köti össze. A fenéken található tranzisztorok a fetet vezérnik és a motort kapcsolják ki, ha lecsökken a kritikus szint alá a cellák feszültsége. Ezek cserélhetőek!
Nézd meg ezt az oldalt. (http://blage.atw.hu/a/icslipo.html)

Üdv

Blage