PDA

Teljes verzió megtekintése : Alkatrészek,kiegészítők idö előtti cseréje a BIZTONSÁGOS repülés érdekében!

Daine
2014-01-28, 12:34
Sziasztok!

Sok szó eset mar a jogi oldalról , de erről a másodlagos dologról szinte semmi!
Mostanában foglalkoztat a gondolat szabályzom,illetve szervoim cseréjén meg ha teszik a dolgukat hiba nélkül ezidáig!
Esetleg külön bec bekotesen és vezetékek cseréjén is elgondolkodom, mivel lassan egy éve üzemelnek!
Köztudott, hogy minden kopó működő mechanikanak, elektronikanak van uzemideje és nem igazán lenne jó ha repülés közben ér a baj valamilyen meghibásodás miatt!
Esetleg van ezeknek az alkatrészeknek valahol ajánlott uzemideje?
Kiváncsi vagyok a velemenyetekre!
Udv!

Ltomi78
2014-01-28, 16:01
Egyetértek. :)DE Nálam ez még nem játszik mert eddig max 15-20 szor rerpültem egy év alatt.
Akksit cseréltem már de servot még nem kelett. BEC-et fogok bekötni de csak a biztonság kedvéért hogy ne szabim 3A-s BEC je vigyen mindent.
Motor csapágyakat is cseréltem de csak multikopteren.

Gaben
2014-01-28, 16:09
Mivel mindenki hobbycuccokal repül és nem minősített alkatrészekkel/pedig vannak ilyenek horror áron/,azokra nincs üzemidőhöz kötött karbantartás,csere.
A minősített cuccokhoz tanusítványt kapsz,van üzemideje,karbantartási útmutatója.

Gaben
2014-01-28, 16:33
Amit tehetsz a biztonság érdekében.

-szakszerűen építesz
-túlméretezed a hajtásláncot,szervókat stb. 80-100 százalékkal.
-nem repülsz az adott sárkánnyal,amire nem való
-rendszeresen ellenörzöd a mechanikai dolgokat/szervóholtjáték,kormányemelők állapota,ragasztások,stb..../
-nem építesz be köztudottan szar minőségű, megbízhatatlan dolgokat.

Márkás dolgokat is láttam elfüstölni az asztalon,úgyhogy az sem biztosíték semmire,de ennek ellenére én azokat preferálom.

Kb. ennyit tehetsz hobby szinten

Daine
2014-01-28, 17:45
Mivel mindenki hobbycuccokal repül és nem minősített alkatrészekkel/pedig vannak ilyenek horror áron/,azokra nincs üzemidőhöz kötött karbantartás,csere.
A minősített cuccokhoz tanusítványt kapsz,van üzemideje,karbantartási útmutatója.

Ez így van, de ha már hobby cucokkal repülünk akkor jó tudni, hogy jó volt-e a választás megbízhatóság terén.

Én az X8-ba majdnem egy éve 2013.03.04.-én az alábbi hobby cucokat raktam bele és valószínüleg hamarosan cserélem szinte ugyan ezekre.
-motor:http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=36420
-szabályzó:http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=24253
-szervók:http://www.gpdealera.com/cgi-bin/wgainf100p.pgm?I=FUTM0031

Ezzel a konfival már szerintem 50-80 üzemórán túl vagyok ami nem rossz hobby cucokhoz képest.

Nyílvánvalóan tisztában kell lenni az adott repülő tűréshatárával és nem viszi bele az ember olyan fordulókba ahol akkora terhelés éri, hogy akkár szétszakadhat.

Mik azok a márkás dolgok hol kezdődnek?
Volt már Axi motor ami 1percet élt majd elfüstölt vagy Hacker szabályzóm 20.000.-ért ami a levegőben a repülőn kigyulladt.

csomy
2014-01-28, 17:52
Hány akkuval nyomtad le ezt az üzemórát?
Azokat is vedd bele a leírásba és véleményezésbe. Érdekes lehet.

Seszi
2014-01-28, 17:57
a jobb minőségű szervók zajosak lesznek, de még akkor is mennek sok üzemóra után. na akkor kell őket kicserélni

kicsit off, de talán valakinek hasznos...
nálam a dupla, külön csatornára kötött magassági szervo, ami a két oldalt külön vitte, eddig bevált, mentett is gépet kétszer. Ha az egyik elmegy vadászni, simán leszállsz a másikkal. Ugyanezt az elvet követve lehet csupát is építeni 4 szervoval, csak ezek a dupla szervos megoldások a roboton keresztül nem mindig valósíthatók meg. 2 szervo, egy Y kábel és egy jelfordító is jobb megoldás, mint a sima, szimpla szervo

a legújabb gépemnél a flap kormányokat a robottól függetlenül, a távon a 2 alsó potméterrel tudom le-föl mozgatni, ami helyettesítheti baj esetén a magassági és a csűrő kormányokat is.

Daine
2014-01-28, 18:00
Hány akkuval nyomtad le ezt az üzemórát?
Azokat is vedd bele a leírásba és véleményezésbe. Érdekes lehet.

Igaz.
Az akkuk amire esküszöm és lerepülte ezt az időt 11X6 sróffal:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8588
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=21356

Daine
2014-01-28, 18:03
a jobb minőségű szervók zajosak lesznek, de még akkor is mennek sok üzemóra után. na akkor kell őket kicserélni

kicsit off, de talán valakinek hasznos...
nálam a dupla, külön csatornára kötött magassági szervo, ami a két oldalt külön vitte, eddig bevált, mentett is gépet kétszer. Ha az egyik elmegy vadászni, simán leszállsz a másikkal. Ugyanezt az elvet követve lehet csupát is építeni 4 szervoval, csak ezek a dupla szervos megoldások a roboton keresztül nem mindig valósíthatók meg. 2 szervo, egy Y kábel és egy jelfordító is jobb megoldás, mint a sima, szimpla szervo

a legújabb gépemnél a flap kormányokat a robottól függetlenül, a távon a 2 alsó potméterrel tudom le-föl mozgatni, ami helyettesítheti baj esetén a magassági és a csűrő kormányokat is.

Igen, a dupla szervó is egy plusz biztonsági megoldás lehet!

Gaben
2014-01-28, 18:24
Nos nézzük a szabályzót.
Abban talán egy alkatrész,aminek megtalálod az üzemidejét/kondik/
És a fet ek,stab ic k?
Azok adatlapjain nincs ilyen megadva.

Tehát ami egy éve megbízhatóan működik versus vadiúj.

Sokat gondolkodtam ezen én is....nem tudom a helyes választ.

A motorok élettartama igen magas,ami függ a mágneseitől,csapágyaitól,meg a lakktól,amit a tekercshez használnak.

Mechanikai meghibásodást sokkal könyebb előre látni mint elektromost.....

Ettől függetlenül az olcsó elektromos komponensek,általában ugyanazt az alkatrészeket rejtik,mint a drágább társaik,csak az összeszerelés minőségében vannak különbségek.
Lásd forrasztások.

A másik fontos kérdés minek hiszel jobban? Egy Hitec adatlapon látható húzóerőnek,vagy egy turnigynek?
És ha még tudja is a húzóerő paramétert mérte már bárki is mekkora áramfelvétel mellett teszi mindezt,mennyire melegszik,ha határon járatják?

Félreértés ne essék az olcsó is lehet jó.
De személyesen akkor érzem azt,hogy megtettem mindent a biztonságért,ha márkás dolgokat teszek a gépembe.

Megismétlem ez sem életbiztosítás.

Gaben
2014-01-28, 18:37
Mondok egy nagyon durva példát.
Elektromos hiba/pl egy szervó...ide direkt nem írok márkát/kinyírsz valakit.
Utána megkérded magadtól:Mindent megtettem azért,hogy ez ne történjen meg?

Nem vagyok a hks cuccok ellen ,sokat böngészem őket is és tényleg vannak jó dolgok ott is,de érdemes elolvasni a termékhez tartozó hozzászólásokat is.
Sokszor ez tart vissza létfontosságú elemek vásárlásától.

Gaben
2014-01-28, 18:41
[/quote]
Igen, a dupla szervó is egy plusz biztonsági megoldás lehet!
[/quote]

Csak akkor ha nem szorul meg mehanikusan,vagy nem dolgozik a másik ellen.

Seszi
2014-01-28, 18:57
hát igen, ahány szervo, annyi kormány!

Gaben
2014-01-28, 20:13
Ha megvizsgálunk egy szervót,modjuk egy átlagos kefés motorral ellátott,hagyományos potival szereltet....márkától függetlenül.
Mivel a poti is és a motorban a kefe is kopásnak van kitéve jó lenne tudni ezek élettartamát.
Mivel ez egy repcsiben van rázkódásnak is ki van téve,így a várható élettartam drasztikusan le is csökkenhet.

De hogy mennyi is az annyi,ember legyen a talpán,aki megmondja.

Daine
2014-01-28, 20:18
Megint a burkolt megfogalmazás nehogy más is tisztában legyen a dolgokkal!
Szerintem van aki még a HK-s oldalról sem vesz újat, hanem töbször használt, évekig üzemelt alkatrészekből pakolja össze az első fpv repülőjét!
Na ez ami már elég necces!

Gaben
2014-01-28, 20:21
A másik érdekes dolog,hogy Magyarországon rc modellel halálos balesetet profi pilóta,profi felszereléssel okozta.

Szóval szerintem szervó és szervó között csak az esélyeidet rontod,vagy növeled.

Daine
2014-01-28, 20:22
Ha megvizsgálunk egy szervót,modjuk egy átlagos kefés motorral ellátott,hagyományos potival szereltet....márkától függetlenül.
Mivel a poti is és a motorban a kefe is kopásnak van kitéve jó lenne tudni ezek élettartamát.
Mivel ez egy repcsiben van rázkódásnak is ki van téve,így a várható élettartam drasztikusan le is csökkenhet.

De hogy mennyi is az annyi,ember legyen a talpán,aki megmondja.

Ezért gondolom azt, hogy érdemes ezeket időben ÚJRA cserélni és ezzel minimálisra csökkenteni a meghibásodási lehetőségét akár egy szervónak.

Gaben
2014-01-28, 20:33
Megint a burkolt megfogalmazás nehogy más is tisztában legyen a dolgokkal!
Szerintem van aki még a HK-s oldalról sem vesz újat, hanem töbször használt, évekig üzemelt alkatrészekből pakolja össze az első fpv repülőjét!
Na ez ami már elég necces!

Fórumról nem veszek létfontosságú dolgokat,mert az eladó dolgok nem azért kerülnek ide,nem kellenek,hanem mert szarok.
Az esetek igen nagy százalékában.
Tudod hányszor hallottam modellezőtöl ismerőstől ismeretlentől,ahogy ott állt a beszart technika felett,majd fejcsóválva kijelentette:Nembaj,majd felteszem a fórumra.
Így vettem Vadiúj Flymentort ami üzemképtelen volt,15 startos trex 500 as helit ,amiben később kiderült volt vagy 300.....és még sorolhatnám.
Természetesen nem mindenkire igaz és ez csak a saját tapasztalatom.

vbodi
2014-01-28, 20:37
Nos nézzük a szabályzót.
Abban talán egy alkatrész,aminek megtalálod az üzemidejét/kondik/
És a fet ek,stab ic k?
Azok adatlapjain nincs ilyen megadva.

Tehát ami egy éve megbízhatóan működik versus vadiúj.

Sokat gondolkodtam ezen én is....nem tudom a helyes választ.

A motorok élettartama igen magas,ami függ a mágneseitől,csapágyaitól,meg a lakktól,amit a tekercshez használnak.

Mechanikai meghibásodást sokkal könyebb előre látni mint elektromost.....

Ettől függetlenül az olcsó elektromos komponensek,általában ugyanazt az alkatrészeket rejtik,mint a drágább társaik,csak az összeszerelés minőségében vannak különbségek.
Lásd forrasztások.

A másik fontos kérdés minek hiszel jobban? Egy Hitec adatlapon látható húzóerőnek,vagy egy turnigynek?
És ha még tudja is a húzóerő paramétert mérte már bárki is mekkora áramfelvétel mellett teszi mindezt,mennyire melegszik,ha határon járatják?

Félreértés ne essék az olcsó is lehet jó.
De személyesen akkor érzem azt,hogy megtettem mindent a biztonságért,ha márkás dolgokat teszek a gépembe.

Megismétlem ez sem életbiztosítás.

Egyszerű megoldás húzóerő mérésre:

http://www.cnctar.hunbay.com/Vbody/2012.07.10/DSCF1223.JPG

Seszi
2014-01-28, 20:52
útban van a rekesz ;D