PDA

Teljes verzió megtekintése : Take Off gumik

Szpídi
2005-08-22, 17:14
Sziasztok!

Mivel nem találtam olyan topicot ahol válaszra találtam volna a kérdéseimre ezért bátorkodtam megnyitni 1 új topicot a témának :) Mivel még soha nem mentem ilyen gumival ézért szeretném kikérni a véleményeteket ezekkel a gumikkal kapcsoltban :) tehát meiket érdemes venni,meik tapad a legjobban,hogyan kopnak meg stb..minden tanácsot szivesen várok :)

Szpídi

cvt01
2005-08-22, 19:51
A Take-Off ket fele gumit gyart a CS-t es az RP-t. A CS jott ki korabban ez az egyik legnepszerubb gumi gyakran hasznaljak mint kotelezoen eloirt gumit nemzetkozi versenyeken is. A CS sorozatbol a legnepszerubb a 27-es. A szamozas a kemenysegre utal. Tehat a 22-es a legpuhabb a 37-es pedig a legkemenyebb. Lehet kapni elore ragasztva is kozepes tomovel valamint csak magat a gumit is:

TOCS22 Take Off Tires CS22 SLICK SEDAN TIRE 24mm (2) with molded medium inserts
TOCS22GLR Take Off Tires CS22 SLICK SEDAN TIRE 24mm (4) pre-glued with medium inserts
TOCS27 Take Off Tires CS27 SLICK SEDAN TIRE 24mm (2) with molded medium inserts
TOCS27GLR Take Off Tires CS27 SLICK SEDAN TIRE 24mm (4) pre-glued with medium inserts
TOCS32 Take Off Tires CS32 SLICK SEDAN TIRE 24mm (2) with molded medium inserts
TOCS32GLR Take Off Tires CS32 Slick Sedan Tire 24mm (4) pre-glued with medium inserts
TOCS37 Take Off Tires CS37 SLICK SEDAN TIRE 24mm (2) with molded medium inserts

Az RP sorozattal a Take-Off iden jott ki ez is kaphato elore szerelve kozpepes tomovel. Ebbol a sorozatbol az RP30-as a legnepszerubb.

TOCRP24 Take Off Tires RP24 SLICK SEDAN TIRE 24mm (4)
TOCRP24GL Take Off Tires RP24 SLICK SEDAN TIRE 24mm (4) pre-glued with medium inserts
TOCRP30 Take Off Tires RP30 SLICK SEDAN TIRE 24mm (4)
TOCRP30GL Take Off Tires RP30 SLICK SEDAN TIRE 24mm (4) pre-glued with medium inserts
TOCRP36 Take Off Tires RP36 SLICK SEDAN TIRE 24mm (4)
TOCRP36GL Take Off Tires RP36 SLICK SEDAN TIRE 24mm (4) pre-glued with medium inserts
TOCRP40 Take Off Tires RP40 SLICK SEDAN TIRE 24mm (4)
TOCRP40GL Take Off Tires RP40 SLICK SEDAN TIRE 24mm (4) pre-glued with medium inserts

Mindket gumi nagyon jo, de az RP kicsit hamarabb veszit a tapadasabol. Kb 10-15 akksi utan mar nem az igazi tobbet. Gyakorolni azonban meg ekkor is eleg jo.

Szpídi
2005-08-22, 22:12
Köszönöm a segítséget mosmtmár nagyjából tisztában vagyok a gumikkal kapcsolatban de azért 1 kérdésm még maradt :oops: :oops: mi a különbség a CS és a RP között?az RP-puhább lágyabb avgy csak az összetételen változtattak?vagy csak úgymond "reklámfogás" h több fogyjon belőle? :?:

cvt01
2005-08-23, 02:11
Ranezesre tok egyformak, a CS27 kb az RP30-cal van egy kemenysegi kategoriaban. Azon a palyan ahol en probaltam ugyanaznap az RP valami boduletesen jol tapadt sokkal jobban mint a CS27 (azert az se volt rossz). Mindketto uj gumi volt. De elofordulhat hogy egy masik palyan pont forditva tortent volna. Probaltam egy RP36-ost is ugyanott de az nem tapadt jol. Ez azert van mert azt melegebb aszfaltra csinaltak (kemenyebb).
Semmikepp sem reklamfogas mert erre nincs szuksege a cegnek mivel ahogy irtam is a CS a legnepszerubb gumi volt eddig is. Az osszeteteluk biztosan mas de hogy min valtoztattak azt csak ok tudjak.

Szpídi
2005-08-23, 02:48
És mi a helyzet tömésekkel?Jó bele a Tamiya?Vagy ez a medium tömés elég jó h ihozza a maxot a gumiból?mert láttam h csak ezzel adják a gumikat..létezik hozzá külön Take Off tömés a mediumon kívül is?

cvt01
2005-08-23, 15:55
Sajna erre a kerdesre nem tudok valaszolni, nagy tapadasu aszfalton probaltam ketfele tomovel az RP30-at. Az egyik a gyari medium tomo volt a masik az Orion JB Blue tomo. A gyari mediummal ezen a feluleten sokkal jobban tapadt. A ket tomo kozott az volt a kulonbseg, hogy a JB kitoltotte teljesen a gumit nem volt legres es a futofelulet lapos volt, a medium tomo hagyott legrest a gumiban es a felulete ives volt. Kb igy:

http://img394.imageshack.us/img394/3343/presentation13xc.gif

A gumi 24 mm szeles ezert ELMELETILEG minden 24mm szeles tomes jo kellene, hogy legyen bele.

Szpídi
2005-08-23, 21:19
amikor letetted az aszfaltra akkor is maradt benne az a kúpszerű ív?mert sztem az fontos..ugyan sokan nem tulajdonítanak neki jelentőséget de olykor a "gömbölyű"gumi nagyon jó tud lenni..Én modellezés Gokartal versenyeztem és ott számított h a gömbölyűvel vagy simával mentünk

cszsolt
2005-08-25, 16:14
"Én modellezés Gokartal versenyeztem "

Ez mit jelent ? :D

-Bálint-
2005-08-25, 16:49
"Én modellezés Gokartal versenyeztem "

Ez mit jelent ? :D

Én arra tippelek h kimaradt az 'előtt' szó. :D Mást nem találtam ami értelmes lenne :)

Szpídi
2005-08-25, 21:39
Hi!

Bálint jól tippeltél :) tényleg az előtt maradt ki :oops: :oops: :oops:

Szpídi
2005-09-15, 17:44
Sziasztok!

Nah..Boltoltam 1 CS 27est Peak Racing töméssel meg Tamiya offset 2es felnivel..nekem nagyon bejött a gumi...ááááállati jól tapad :tanc: :D :D :D
szőnyegre mi lenne a legjobb Take Offból?talán CS 22..mert az jó lágy keverék...gondolom én

cvt01
2005-09-15, 22:36
Sok valasztas nincs, 27 vagy 22, hogy melyik a jobb az erosen palyafuggo - szerintem. Probald ki a 27-est es ha nem jon be meg mindig koltheted a penzt 22-esre :lol:

Toki
2005-09-16, 09:57
Szia Peti !

Kicsit aktualizálom a topikot :)

Szőnyegre melyiket használjuk szerinted ? :)

RDXrobi
2005-09-16, 13:22
Nem a szőnyeg határozza meg milyen gumit használsz, hanem a hőmérséklet! Szőnyegen általában télen megyünk, amikor hidegebb van. A terem hőmérséklete 20 fok körül, a szőnyegé 16 körül, teremtől és fűtéstől függően. Tehát ebben a hőmérséklettartományban a CS22 fog jól működni, mivel 0-30 fokig jó. Ha melegebb van, már jó lehet a CS27!
Figyelem, a lágyabb gumi elmelegedhet, és akkor elmúlik a tapadás! Ha a CS22 30 fok főlé megy már csökken a tapadása! Értelemszerűen egy lassabb gyengébb motorral kevésbé fog melegedni a gumi. Gumumelegítővel jó lehet a CS27 is, mert melegen indul (50 fok) és nem hűl le a futam végéig. Ezért szoktunk mérgesen nézni, ha valaki miatt nem pontosan indul a futam, mert hűl az előmelegített gumi. :lol:

A melegedést a töméssel lehet szabályozni. Illetve a szőnyeg anyaga még beleszólhat a tömés keménységébe.

Üdv:
Robi

Toki
2005-09-16, 16:31
A melegedést a töméssel lehet szabályozni. Illetve a szőnyeg anyaga még beleszólhat a tömés keménységébe.

Pont erre lennék kíváncsi :)

Szpídi
2005-09-17, 23:00
Hát tényleg elég szívás lenne odamenni felszerelkezve mindenféle atom gumival aztán jól pofáraesni mert a szőnyegnek 1ik sem jóbarátja...legalábbis nekem :oops:

cvt01
2005-09-18, 08:48
.... Ezért szoktunk mérgesen nézni, ha valaki miatt nem pontosan indul a futam, mert hűl az előmelegített gumi. :lol:
...

Meg azert nezunk morcosan mert megvaratni 8-9 embert parasztsag...

Komolyra forditva: sajna ehez a tomes temahoz tok vagyok. Egesz nyaron eloreszerelt CS-27-et es RP30-asokat hasznaltam take-off medium tomovel szoval hogy mit tesz egy kemenyebb tomes vagy a tomes es a gumi kozotti legres valtozasa azt sajnos nem tudom.

Robi, elo a farbaval azt mindenki tudja, hogy ezek hatassal vannak a gumi viselkedesere de hogy hogyan azt kene itt elmondani... ;)

Azert keresgeltem a neten es a kovetkezo VELEMENYEKET talaltam
- alacsony tapadasu szonyegen az RP24 mindent ut :)
- ami meg szoba johet cs22/27 sorex 24/28.
- ha keves a tapadas akkor puhabb tomo kell ezekhez a gumihoz de a kozepes egy jo kompromisszumnak tunik.
- JB tipusu tomesek - foam inserts - jobbak szonyegen mint a HPI tomesek - molded inserts
- Ami meg nagyon fontos es szonyegen meg inkabb kijon az az hogy hogyan tarolod a gumikat versenyek kozott. Ha csak be vannak dobva a modellezo dobozba konnyen kiszaradnak es veszitenek a tapadasbol. Javasolt lemosni oket es zarhato nylontasakban tarolni a leheto legkevesebb levegot hagyva a tasakban. A tasakba lehet tenni egy par csepp vizet is.

Megegyszer ezek velemenyek nem tenyek

A gumi elmelegedese a vezetesi stilus es a setup hibaja nem pedig a gumie... szerintem... persze ha nem CS-22-essel akarunk menni 80 fokos aszfalton...

Szpídi
2005-09-21, 15:39
Sziasztok!

ezt a JB tömést nem értem...ez 1 gyártó neve vagy 1 tömésfajta?és ez a sorex is 1 gyártó cég? :oops:

cvt01
2005-09-21, 18:20
Ket fele tipusu tomes letezik:
1) foam (habszivacs)
2) molded (nem habszivacs :))

Az elso tipusba tartozik pl a Peak/Orion JB markanevu tomese.
A masodik csoportba pl a HPI tomesei mondjuk a zold :)

Sajnos ennel jobban nem tudom elmondani ami persze az en hibam azert remelem igy erthetobb?

Szpídi
2005-09-22, 16:33
thx..most már tiszta :D

B Jani
2008-02-10, 17:43
Üdv!
Kicsit régi a topic,de mit csináljak,én most szembesülök a témával.
Szóval a következőt kérdezném:a gumi oldalán a következő áll
CS-27.W
Amit tudni kell róla,gyárilag ragasztott teli felniken a szett.
Ezzel szőnyegen,20T motorral,Spint 2 vel van-e értelme próbálkozni,vagy maradjak a VTec 27R nél?

Jani

B Jani
2008-02-10, 18:46
Üdv!
Kicsit régi a topic,de mit csináljak,én most szembesülök a témával.
Szóval a következőt kérdezném:a gumi oldalán a következő áll
CS-27.W
Ezzel szőnyegen,20T motorral,Spint 2 vel van-e értelme próbálkozni,vagy maradjak a VTec 27R nél?

Jani

_Tomiboy
2008-02-10, 19:49
molded (nem habszivacs :))

A molded azt jelenti valami formába fröccsöntötték habosították stb. Ez is lehet habszivacs, de nem anyagleválasztási eljárással készült, hanem egy adott formába öntötték, habosították.

Giorgio
2008-02-11, 09:49
Üdv!
... a gumi oldalán a következő áll
CS-27.W

Jani

Szia!

A tapasztalatok azt mutatják, hogy a VTEC 27R az egyik legjobb gumifajta, az általában használtak közül. Úgy néz ki olyan jól eltalált keverékről van szó, hogy nagyon jó kompromisszum a tapadás és a kopásállóság terén is. Egyetlen probléma, hogy nagyon nehéz beszerezni. Úgyhogy ha van ilyened jó állapotban, vagy hozzá tudsz jutni, mindenképpen ezt ajánlom.

B Jani
2008-02-11, 12:03
Üdv!
... a gumi oldalán a következő áll
CS-27.W

Jani

Szia!

A tapasztalatok azt mutatják, hogy a VTEC 27R az egyik legjobb gumifajta, az általában használtak közül. Úgy néz ki olyan jól eltalált keverékről van szó, hogy nagyon jó kompromisszum a tapadás és a kopásállóság terén is. Egyetlen probléma, hogy nagyon nehéz beszerezni. Úgyhogy ha van ilyened jó állapotban, vagy hozzá tudsz jutni, mindenképpen ezt ajánlom.

Szia Giorgio!
Köszönöm a választ,elvileg van 3 garn használt 27R em,csak gondoltam spórolok velük,ha felteszem a CS27.
Végül is nem derül ki,hogy ez a CS27 akkor hová is való.
Különösen a W betű izgat,vagy ez az előre szerelt jelzője?
Jani

cvt01
2008-02-11, 18:15
...
Jani

Az biztos, hogy csak egyfele CS27 gumi letezik. Az eloszerelt verzioknak szoktak mindenfele betukodot adni. Jelenleg a Schumacher (amerikai forgalmazo) csak egyfajta eloszerelt szettet arul amit "GLR" betukoddal jelolnek a csomagolason. Ez medium tomovel es a tavaly kiadott nagyon strapabiro telefelnivel szerelt.
Lehet, hogy a te W verziod egy regebbi tomessel van szerelve vagy a felni elter de maga a gumi ugyanaz a cs27 kell hogy legyen.

Ja es hogy az eredeti kerdesedre is valaszoljak: igen van ertelme vele probalkozni. A cs27 gyari eloszerelt gumikkal nekem csupa jo tapasztalatom van szonyegen.

B Jani
2008-02-11, 18:38
...
Jani

Az biztos, hogy csak egyfele CS27 gumi letezik. Az eloszerelt verzioknak szoktak mindenfele betukodot adni. Jelenleg a Schumacher (amerikai forgalmazo) csak egyfajta eloszerelt szettet arul amit "GLR" betukoddal jelolnek a csomagolason. Ez medium tomovel es a tavaly kiadott nagyon strapabiro telefelnivel szerelt.
Lehet, hogy a te W verziod egy regebbi tomessel van szerelve vagy a felni elter de maga a gumi ugyanaz a cs27 kell hogy legyen.

Ja es hogy az eredeti kerdesedre is valaszoljak: igen van ertelme vele probalkozni. A cs27 gyari eloszerelt gumikkal nekem csupa jo tapasztalatom van szonyegen.

Heló,köszönöm ezt a véleményt is.
Igazából használtan,csomagolás nélkül került hozzám a garnitúra.
A neten amiket találtam az a CS22 0-30 fokig.......a CS27 10-50 fokig.
Megrémültem,hogy nem véletlenül aszfalt kerék-e.
Olvastam itt is róluk.......melegíteni célszerű a kisebb motoros autókon,ahol nincs tempó és nehezen melegszik fel.
De akkor mindenképp kipróbálom.
Jani

cvt01
2008-02-21, 01:47
Problemak a take-off gumikkal:

http://rctech.net/forum/showthread.php?t=203654