PDA

Teljes verzió megtekintése : Mátyásföldi probléma

SAFECLINIK
2005-08-24, 19:28
Szervusztok MÁTYÁSFÖLDIEK!!!

Én a Mackós vagyok. üdvözlök mindenkit.

Pár héttel ezelőtt egy sporttársunk minden elismerést kivívott,egy rendkívül szellemes írással.
Azért ragadtam "billentyűt" azaz tollat, mert ezt a hangnemet tudnám mindenkor elviselni sportolás, játék, azaz modellezés közben.

Én sajnos alkalmatlan vagyok az ilyen magasszintű, üdítő megfogalmazások sorozatára.

Sajnos a matyiföldi hangnem ennél sokkal lejjebb tartózkodik.
Pl. Bányászbéka alsó.

Ezen írás ezért született, hogy végre tényleg nyugalom lehessen, és reményem, ha valaki végig olvassa írásom,elgondolkodhat egy kicsit mi is van az általam nagyon szeretett MÁTYÁSFÖLDÖN.!

Először is MMBK.

Pártolandó, rendkívül ügyes, helyénvaló kezdeményezés!!!!

De csak akkor működik,ha a többség, VAGY! a józan ész győzedelmeskedik. Nagyon jó ötletek, mint például a reptér körbeárkolása, megbukhat, és meg is bukott azon, hogy a többséggel nem lett egyeztetve, azért,/idézet/ hogy nehogy valaki keresztbe tegyen az ötletnek!

Ha megengeditek, az ötlet jó, szükség is van védelemre, de a modellező sporik egy része nem mer kijárni, fél a géptöréstől. Masznyik Gabi bácsi Pl. az árok mellett van(én is) de ő azt mondja tanuljunk meg leszállni!
Szerintem amellett hogy oktatóm volt és én nagyon szeretem őt, mint modellezőt, meg kell jegyezzem, hogy a motorleállás, a szélirány, stb
nem minden esetben a modellezők által irányított tényezők.
Nekem is tört gépem, és nem is mindenki akar bajnok lenni.
Nem lehet mindenkinek olyan érzéke a repülőgépekhez.
Nem csak érzék, de szem, kéz, és még jó pár dolog kell a tökéletes leszálláshoz.

Árok ügyben az a véleményem, hogy a reptéret védeni kell, de a gát kialakításában, elhelyezkedésében sok embert meg lehetett volna kérdezni.
És most egy kis felsorolás:
Azok nevét teszem közzé akik ehez hozzájárultak, és a Mátyásföldön a közelmultban bekövetkezett változásokkal messze nincsenek kibékülve!
(hangsúlyosom, az általuk vezetőknek tituláltakkal sem)

Ágota Miklós
Lajtos Laci
Üveges ( Csorba Laci)
Dodó ( Pusztai József)
Szabó Józsi
Weinber Zoltán
Győri Zoli
Zöld tamás
?Mó? ő nem akarja közzétenni nevét
Vince Zsolt
Horváth Attila
Toth József
Tónibá
S Gyuri
Robiék
Pápai István
Abonyi Bence
Kertész Atti
Autószerelő Attiék
Kalmár Tibi
Hitl Gabi
Hab Miki
Grúber Laci
Frencsák Laci
És én Nagy Ferenc

A Masznyik Gabibával beszéltem és megengedte, hogy a következőt
leírjam. Ö az árkolással messzemenően egyetért, de azzal NEM , amilyen hangnem uralkodik a reptéren.
Ismertek, héha én is elszólom magam, de a folyamatos trágárság, köcsögözés, lovak nemiszervének, ill. egyeb szervek sorozatos használata kicsit sok.
Ez nem volt divat. Egy-két éve még a családtagok is kijártak, most viszont csak az aki nem tudja mivel fog találkozni.

És ez inkább vonatkozik a nemrég(1-2-3 évben) érkezettekre.
Hozzáteszem a fenti névsor többsége ebben is egyet ért velem.
Végül, de azt hiszm a legfontosabb.
Aki vezetést, vagy a reptér összefogását tűzte ki célul, csak akkor lehet sikeres, ha mindenki elfogadja(többség) és kellő tiszteletet már kivívott.

Gondolatébresztőnek ennyi, ANYÁZÓk kíméljenek, értelmes levelekre válaszolok.

Mackós, Nagy Feri

Iván_a_rettenetes
2005-08-24, 20:00
Azok nevét teszem közzé akik ehez hozzájárultak, és a Mátyásföldön a közelmultban bekövetkezett változásokkal messze nincsenek kibékülve!
(hangsúlyosom, az általuk vezetőknek tituláltakkal sem)

Mindenben egyet értek ! Ugyan Én idegenként fordulok meg Matyin,
de a listára jelentkezem!

Ja és köszönöm az említett főnököknek ,hogy helizni megtanúltam,
mivel mostanság repülőzni a pálya meg a hangulat alkalmatlan .Legalább is nekem a
10 és 15 kilós suhojommal.
Oszt lehet , hogy csak béna vagyok.

ui: Helivel lehet élni, de nélküle nem!

takacsj
2005-08-24, 20:12
Üdv Iván!
Múltkoriban a délpestin keresett egy volt iskolatársad.
Átirányítottuk a Matyira. Megtalált?
A nevét már elfelejtettem...

Bocsi, privátban akartam...

peaceful
2005-08-24, 20:54
Én most jöttem be.
Sajnos nagy volt a szél, de azért többen repültünk.
Közben jó hangulatban dumáltunk.
Úgy látszik lemaradtam valamiről.

Számomra Matyiföld:
- 130 * 30 méter frissen nyírt fű. Erre még én is le tudok szállni.
- Szabályok, amiket ha betartunk, elmondhatjuk, hogy minden
ésszerűt megtettünk a balesetek elkerülésért.
- Hozzám hasonlóan örült modellezők lelkes csapata, akik ha kell segítenek bárkinek.

Árok ? Ugyan, rég benőtte a fű, nem is látszik.Ezt most minek kellett előásni ?

Meggyőződésem, hogy Matyiföld a magyar modellezés szempontjából
egy fontos pont. Sokan modelleznek itt. Bánjunk vele ennek megfelelően !

Francii
2005-08-24, 22:29
Közzétevődött pár név... Biztosan nagyon jó srácok mind. Párat még ismerek is. De két kivétellel eggyel sem találkoztam, amikor táblát kellett ácsolni, szélzsákot kellett venni, asztalt kellett hegeszteni, szemetest kellett állítani, abba megvenni a zsákot, majd elhordani amikor megtelik.

Akkor sem találkoztam velük amikor fűnyírót kellett venni és azt 10-14 naponta 6-7 órán át tologatni.

Viszont azonnal előkerültek, amint ezeket a dolgokat fikázni lehet valaki(k)nek az uszítására. Jó lenne, ha ezen elgondolkodna az a pár ember, aki a viszályt szítja Mátyásföldön vélt, vagy valós sérelmei miatt.

Rossz hírt kell közölnöm velük: mi jól érezzük magunkat, sőt sokan mások is!

Az árok kérdésnek semmi köze ehhez. Az csak egy indok! Pont az ágál az árok ellen, akinek semmi nehézséget nem okozna a leszállás.

Miután pár emberrel beszéltünk telefonon, azt kell mondanom, hogy kifejezetten HAZUGSÁG az, hogy a fennt nevezett emberek közül MINDENKI a nevét adta volna ahhoz, amit Mackós sporttársunk leírt! Sőt, kifejezetten elhatárolja magát tőle.

Azt hiszem ez mínősíti is a hozzászólását.

hilti
2005-08-25, 01:37
Mackós,

A listán nem láttam Donald kacsa, Piroska vagy éppen Mari néni (tudod az a biciklis néni, aki 2 havonta egyszer arra biciklizik) nevét.
Legalább arra vettétek volna a fáradságot, hogy felhívjátok azokat az embereket, akinek a nevét felírtad a listára. Miután elolvastam a levelet, én fogtam a telefont és egy pár embert felhívtam. Nem igazán örültek annak, hogy egy olyan listán vannak, amihez nem adták a beleegyezésüket és nem is értenek egyet leveled tartalmával.
Nem szeretnék név szerint végig menni a listán, de több olyan ember is szerepel benne, aki igen jó ismerősöm, legalább ilyen szarvashibákra figyeltetek volna oda.

Mátyásföldi reptér lenyírt területe 130x30 m ami 3900 m2, itt el kell mondjam, hogy sosem volt még ekkora lenyírt terület. A fűnyírás, amit egy géppel, egy ember végez 6-7 órát vesz igénybe. Minden egyes oldalon a lenyírt rész és az árokból kiemelt földkupac (domb) között minimum 1,5 m széles lábszár középig érő gaz van (az elején és a végén ez min. 2,5-3 m széles), tehát bármilyen modell túlfutása esetén, lehetetlen, hogy a dombhoz ütközzön a repülő. A domb mellett közvetlenül az árok helyezkedik el, amelynek össz szélessége nem éri el a 2 m-t. Az árok külső (nem a lenyírt rész felöli) részén szintén legalább lábszárközépig érő gaz van, ennyit a vészleszállásról. A reptér középpontjára állva a magas gaztól sehol nem látszik a domb. De, hogy ezt a vitát lezárjuk, ezennel felajánlom bárkinek a trainer gépemet, hogy vezesse neki a dombnak. Amennyiben nem sikerül, természetesen a nekem okozott kárt meg kell fizetni.

Egy-két éve még a családtagok is kijártak, most viszont csak az aki nem tudja mivel fog találkozni.

Ez tudod, hogy nem igaz, nagyon sok ember családtagja jár ki, akár a listádról is meg tudnék nevezni egy párat.

Ezen írás ezért született, hogy végre tényleg nyugalom lehessen, és reményem, ha valaki végig olvassa írásom,elgondolkodhat egy kicsit mi is van az általam nagyon szeretett MÁTYÁSFÖLDÖN.

Sajnos nem. Ez az irás azért született, hogy feszültséget láttatva külsö embereket vonjatok be és probáljatok magatok mellé állitani nagyon kis létszámú csapatotok (2-3 fő) bövitésére.
Nem igazán láttok más választ a leveledre, hiszen alapitó tagja vagy az MMBK-nak, végig láttad, szavaztad, véleményezted az összes döntésünket (az árkot is), a csúnya beszédről már nem is beszélek és mind ezek után máról-holnapra kitalálod, hogy nincs minden rendben. Persze meglepödve nem vagyok, mert már történt ilyen, szerintem ez a köpönyegforgatás nem egy hosszútávú befektetés.

Zárszónak csak annyit, hogy rengeteg munka van Matyiföldbe, és még nagyon sok van elöttünk, de csak az a célunk, hogy a maximumot kihozzuk ebböl a kis talpalattnyi földböl. Nem mondom, hogy minden döntésünk a legjobb, de eddig a többségnek tetszik.

Üdv

Francii
2005-08-25, 01:41
Mackós!

Miután újra elolvastam és próbáltam az értelmét megfejteni kissé szétszórt és csapongó írásodnak, néhány dolog szöget ütött a fejembe:

MIT SZERETNÉTEK?

1. Temessük be az árkot, ami szerinted is jó hogy van? Legyen védtelen a reptér a rallisták ellen, hogy hamut szórva a fejetekre, ruhátokat megszaggatva lehessen újra siránkozni a szétdúlt pálya láttán?
2. Távolítsuk el a táblát és a szélzsákot, hogy újra száraz fűcsomókat a levegőbe dobálva kelljen a szélirányt megállapítani?
3. Dobjuk ki a szemetest, majd újra hajigáljuk a szemetet szerte-széjjel a reptéren?
4. Bontsuk le az asztalt, amin ragyogóan lehet akár helikoptert szerelni, akár valami faszányos kolbászos-lecsót is készíteni?
5. Adjuk el a fűnyírónkat, mert Nektek nem megfelelő a 10-14 naponta asztalsimaságúra nyírt 110 méter hosszú fel-leszállópálya?
6. Ne tűzzük ki a frekvenciatáblákat, legfeljebb majd valamelyikünk lezuhan a jól látható csatornaszám hiánya miatt? (itt bátorkodom megjegyezni, miután egyszer merészeltem rákérdezni az önérzetében nagyon sértett, több éve modellező kolléga úr frekvenciatáblájára, a fenntebb annyira elítélt "lóf@sz" jellegű bemutatás volt a válasz!)

Mert ezeket a dolgokat nem az általad hajuknál fogva a semmiből előrángatott emberek teremtették elő, hanem mi! Az, hogy valaki „már 30éve idejár” az nem érdem, hanem állapot! A személyes véleményem, hogy én nem azért tisztelek valakit, mert X éve modellezik, hanem azért mert emberileg méltó a tiszteletre!

Az általad idézett emberek nagy részének fogalma sincs, mi történik Mátyásföldön, mert legutoljára még a két világháború közt volt kinn, akkor is csak bámészkodni.

Azt viszont én hallom vissza más repterekről, hogy pár ember minden mocskos szemétnek el van mondva, megfejelve olyan hazugságokkal, hogy egyeseket „kitiltottak” Mátyásföldről és „elvették a kenyerét”! Aki ezt terjeszti, csak szánalomra méltó.

Majd amikor ezek ellenére valaki mégis friss modellezőként „bemerészkedik” az oroszlánbarlangba azt kérdezi: Hol a 10 méter magas domb az 5 méter széles vizesárokkal és a krokodilokkal? Hol van a rögtönítélő bíróság és a kivégzőosztag, aki bármilyen apró szabálytalanságot megtorol, mégpedig a mérgezett kötéllel történő főbelövés által? Ja, hogy ilyen nincs? Pedig azt hallottam…

Mátyásföldnek van egy méregfoga! Jó lenne egy fogorvos...

Dress
2005-08-25, 07:44
Kedves modellezok!

Ezuton szeretnem mindenkinek a tudomasara hozni, hogy matyasfoldon nagyon jo hangulat van. Termeszetesen mint mindenhol vannak surlodasok, de ez abszolut nem jellemzo.
Az MMBK megalakulasa ota sok pozitiv valtozas tortent a repteren:
-az Onkormanyzat hozzajarult a modell repter hivatalos hasznalatahoz
-a repter korbe lett arkolva, hogy a kijaro rallisok ne tudjanak bemenni a gondozott teruletre (ez is Onk. engedellyel, es kozosen atbeszelt megoldaskent az alpolgarmester ur muszaki javaslatai szerint)
-szuletett egy 130 meter hosszu lehengerelt fuves palyank (sose volt ekkora lenyirt terulet)
-szuletet asztal, szelzsak, hirdetotabla, szemetes
-de ennel meg fontosabb, hogy szuletett biztonsag es fegyelmezettseg

De sajnos szuletett ellensege is ennek a tarsasagnak. Szulettek askalodasok ellendrukkerek.
A repterrol senki nem lett kitiltva. Ha igen kerem irja ide, azonnal visszavonjuk kitiltasat itt mindenki elott irasban.

Nem azt mondom, hogy mi nem kovettunk el hibakat, es heves reform hangulatunk kozben nem sertettunk meg emberkeket, de higgyetek el nem volt szandekunk. Semmi olyan dolgot nem eroltettunk ami nem a modellezes, egymas es a repteren tartozkodok biztonsaga erdekeben elengedhetetlen.

Mackos Feri!
Sajnos az altalad irt levelek keltik azt a hangulatot mas modellezo tarsasagokban, hogy matyasfoldon kautikus allapotok uralkodnak.
A listadrol egy par nevet azonnal le kene huzni.

Es a lenyeg: mit szeretnel?

Ivan!
Te mit szeretnel?
Senki nem tiltott ki! Sot, hivtunk az alakulo ulesre. Tobb mint egy orat agitaltalak telefonon, hogy gyere el. A repteren valo megbeszeleseinkre is mindig odahivtunk. Csak egyszer legy oszinte es ird ide , hogy mi bajod van!

Hozzatartozik a dologhoz, hogy most kezdo modellezok lelkes csapata szivesen jar ki es gond nelkul csatlakozik hozzank, azonnal felveve a szokasokat, szabalyokat.
Remelem idovel mindenki megismeri kis csapatunkat, es az esetlegesen kialakult negativ velemenyek megvaltoznak.
Most hetvegen OB. Gyertek nezzetek korul es alkossatok velemenyt.
A tenyek remelem mindenkit meggyoznek.

Susitu1
2005-08-25, 09:05
MAckós:
azokat akiket felírtál ki sem járnak maximum évente egyszer megszellőztetik a lábukat, szerinted meg kellett volna kérdezni őket is???
Minek????
3* nagyobb a leszállópálya mint ezelőtt 3 éve+ Én egy 40m*20m re tanultam meg leszállni! Most meg nézd meg mekkora !!! Azokat a neveket akiket felsoroltál nem járultak hozzá, hogy nyilatkozz helyettük, mert nem ez a véleményük!!!!!!!!!!!!
Továbbá hazugságokat hordassz össze és szerintem(szerintünk), az Iván sorsára jutsz!!! Keveritek a szart úgy ahogy kell!
IVÁN:
Neked az a abajod, hogy nem te vagy a "FőNőK', semmi más bajod nincs az árok miatt pedig csak csinálod a feszültséget, amíg nem volt árok akkor más volt a baj!!!! igaz? Neked mindig bajod lesz mindennel, de arról nem mi tehetünk, hogy a bkv-nak nem megy jól!!!

Ki az aki nem tud leszállni a lenyírt részre és milyen repülővel??? Mutass egy embert aki nem tudott leszálni, mert én nem tudok senkiről!!!MUTASD meg ki volt az, MUTASD meg hol a sereged??????

Dr. Susitu

Susitu1
2005-08-25, 09:41
Egy kis magyarázat:

Ágota Miklós -nem zavarja, azt sem tudja milyen árok, de nem volt adó a kezében 2 éve!!!
Lajtos Laci - nem tudom ki, mert nem jár ki!!
Üveges ( Csorba Laci) -2 éve nem jár ki
Dodó ( Pusztai József) -2 éve nem jár ki
Szabó Józsi -nem tetszik neki, de végülis jót szolgál
Weinber Zoltán - nem tudom ki, mert nem jár ki!!
Győri Zoli nem tudom ki, mert nem jár ki!!
Zöld tamás -2 éve nem jár ki
?Mó? ő nem akarja közzétenni nevét -akkor minek írod le???
Vince Zsolt - évente 2 szer jön ki, profi nem hiszem hogy zavarná az árok
Toth József nem tudom ki, mert nem jár ki!!
Tónibá - nem tudom ki, mert nem jár ki!!
S Gyuri - nem tudom ki, mert nem jár ki!!
Robiék - nem tudom ki, mert nem jár ki!!
Pápai István
Abonyi Bence -miért zavarja, nem tud leszálni???
Kertész Atti -2 éve nem jár ki
Autószerelő Attiék
Kalmár Tibi - nem tudom ki, mert nem jár ki!!
Hitl Gabi -1éve nem volt kint
Hab Miki - őt nem zavarja!
Grúber Laci - őt nem zavarja!
Frencsák Laci -neki nem mindegy hogy van árok vagy nincs???
És én Nagy Feri -te meg nem ezt mondtad árokásás előtt!!!

Szóval akkor összegezzük a sereget:
Pápai István
Abonyi Bence a profi
Autószerelő Atiék
Frencsák
Mackós

Akkor a fentiek alapján összegeztem a SERGED iván, a többiek akiket a fenti listában látsz, nem elementek ,mert árok van hanem egyszerüen 2 éve nem jár ki!! Dodóbácsi és Üveges 2 éve nem jár ki, nem azért mert ott az árok! Viszont akinek a neve melett érdemi választ látsz azokat felhívtam és megkérdeztem!

Felsoroljuk, hogy ki ért egyet az árokkal:
-Mindenki más!!!!!!

Dr. Susitu

Tomcat
2005-08-25, 10:36
Én most jöttem be.
Sajnos nagy volt a szél, de azért többen repültünk.
Közben jó hangulatban dumáltunk.
Úgy látszik lemaradtam valamiről.

Uraim,

csak a fenti idézett Peaceful kollégához csatlakoznék (a vitába nem beleszálva).
Nem vagyok "tőzsgyökeres" mátyásföldi repítő, mivel alig több mint 5 hónapja kezdtem a modellezést és Matyira is csak 1-1,5 hónapja járok ki (viszont szinte minden másnap).

Tapasztalat:
Szívesen fogadtak, lelkesen segít mindenki egymásnak, és ráadásul jókat dumálunk, röhögünk, és még repülünk is közben.
Egy hangos esetre emlékszem ez idő alatt, amikor a szabályok ellenére olyan valaki kapcsolta be a rádióját és akart repülni (repült is), aki külön meg lett kérve, hogy ne tegye, amikor a mellette 2 csatornával lévő repülő fent van, mert zavaró volt.

Tegnap a szél ellenére is jól tudtuk magunkat vérezni, volt agy 6-7 autó és úgy váltunk el, hogy reméljük holnap (azaz ma) találkozunk ismét.

Nem is értem ezt az egészet, mert a reptéren sosem érzek feszültséget. Talán mert a repülésre próbálok koncentrálni és arra hogy jólérezzük magunkat.

Jó repítést minden Sporttársnak!

Szab
2005-08-25, 12:44
Uraim,
csak a fenti idézett Peaceful kollégához csatlakoznék (a vitába nem beleszálva).
...
Tapasztalat:
Szívesen fogadtak, lelkesen segít mindenki egymásnak, és ráadásul jókat dumálunk, röhögünk, és még repülünk is közben.
...
Nem is értem ezt az egészet, mert a reptéren sosem érzek feszültséget. Talán mert a repülésre próbálok koncentrálni és arra hogy jólérezzük magunkat.

Jó repítést minden Sporttársnak!
Tomcat írásával teljesen egyetértve ragadtam én is billentyűzetet. Hezitáltam egy kicsit ám, hogy leírjam-e egyáltalán a gondolataimat, hiszen akik látják a valós helyzetet, azoknak nem kell külön még bizonygatni is az ismert tényeket, vagyis, hogy nincs semmi feszültség, és nagyon jó baráti társaság van matyiföldön. Ám jelen helyzetben úgy itélem meg, hogy félretéve a manapság divatos rezignált, nemtörődöm gondolkodást, érdemes megpróbálni reagálni az esetleges problémákra. Megpróbálom, de csak remélni tudom, hogy valóban megértő fülekre talál. Én ritkásan járok ki matyiföldre modellezni, de annál többet beszélgetni, barátkozni. Nagyon sok jó haverság, barátság éppen ott alakult ki mátyásföldön, és ezért szívesen találkozunk, beszélgetünk. Sőt, ha segítség kell, még otthon is keressük egymást. Ez minden, csak nem feszült légkör! Amikor pedig feszültség szítására alkalmas vélt vagy valós okot generál valaki, minden esetben megpróbálja a közösség azt normális, ésszerű módon megoldani. Az esztelen vagdalkózással viszont nem lehet mit kezdeni. Az nem vitaalap. Az intelligens vita fogalma ugyanis egy közös-kölcsönös érdekegyeztetést takar, nem pedig az erősebb kutya fucking alapelvét!!! Ezt jó volna a magyar emberekbe génsebészeti úton újra beleültetni! Régen ugyanis ez volt a jellemzőbb. Ma meg mindenki mond amit kitalál, vagy amit akar, aztán máris áll a bál. Pedig a fórumon való írásos vagdalkózás csakis kizárólag negatív megitélést szül mind az írójáról, és sajnos vele együtt az elszenvedő alanyokról is, amit viszont hosszabb idő "lemosni" mint megkapni. Egy két elejtett mondat, aztán hetekig áll a bál. Közben persze kint a reptéren ugyanúgy összejön a társaság, és Tomcat által jól leírt módon, minden normális ember barátkozós hangulatban együtt modellezik!
Ha sérelem van, össze lehet szedni az alapító tagokat a reptéren, és egy helyi megbeszélés szintjén feloldani a vitás kérdéseket. Ehelyett ország-világ előtt megy a cirkusz, feleslegesen, mert ez ugye soha, semmilyen esetben nem vezet megoldásra! Ennek a felismeréséhez nem kell 50-60 év, már az első 20 környékén rá szoktak jönni az élethez rugalmasabban hozzáállók! Nem bölcs gondolat a szeretett repteret lejáratni ily módon, aztán sajnálkozni az "eredménye" fölött. Van olyan is ám, hogy még a kimondott/leírt szó ELőTT elgondolkodva rá lehet jönni, hogy a hatása pozitív, vagy esetleg negatív irányba viszi el, az amúgy közösnek kikiáltott célt, vagyis, hogy a reptér egy meghatározó, kultúrált, kellemes környezete legyen a magyar modellezésnek. Én úgy érzem, hogy akik valóban tesznek érte, hogy ez így legyen, azok hasonlóan gondolkodnak, és ezt át is adják az újonnan érkezőknek. A régi sérelmeket továbbgörgetve sose lesz szebb a jövő! Ha valóban van közös cél, akkor fel kell ismerni, hogy mikor kell tudni erélyesen kiállni mellette és mikor kell hallgatni az érdekében.
Megtehettem volna, hogy nemtörődöm módon nem foglalkozom a dologgal, hiszen repülök én eleget, de pont azért írtam le mégis a véleményem, mert amikor matyiföldre megyek, én azért megyek mert ott találkozom a barátaimmal, akikkel összetartunk. Emellett közös a cél, a hobbi, és feleslegesen nem hergeljük egymást, nem megyünk egymás idegeire, hanem együtt töltjük a szabadidőnket. Ennek alapjai és feltételei tökéletesen megtalálhatóak mátyásföldön. Aki mást mond, az nincs tisztában a tényekkel. És ha valaki esetleg kilógónak érzi magát bármilyen esemény miatt, nagyon egyszerű a "visszaút" a közösségbe: Normális, toleráns viselkedés. Egymás segítése. Az esetleges cirkuszok inkább lenyugtatása mintsem erősítése! Közös érdekek képviselete. Építő és nem bomlasztó hozzáállás. Ezekkel a "módszerekkel" mindenki utat találhat egy-egy közösséghez, akármelyikhez. És mivel ez így van, ezért ez ugyanúgy igaz a mátyásföldi közösségre is. A többi idevágó véleményt pedig már korábban elmondták azok akik szintén komolyan veszik ezeket a dolgokat. Tisztelettel kérek minden érintettet, hogy bölcs gondolkodás előzze meg az írott szót, és inkább a békére törekedve töltsük együtt a szabadidőnket, kint a reptéren!

Iván_a_rettenetes
2005-08-25, 13:30
Ágota Miklós -nem zavarja, azt sem tudja milyen árok, de nem volt adó a kezében 2 éve!!!

Már az első mondatod hazugsággal indul! Miklóssal délelött szoktunk repülőzni. ő nyugdíjas Én meg reggel meg du dolgozom. Hoppá!
Stb.

A Franci hazúg embernek nevezte a Mackóst ! Szerintetek ez mihez vezet?
A nem kijövőktől tán meg kéne kérdezni , miért nem jönnek ki 2-éve! Meg
azokat is akik az állításukat visszavonták.

Hogy én mit akarok Ezek után ? Hát egyet: Haggjatok nyugodtan vizelni!

ui: Nemtom honnan szeditek hogy ,bárkit is egy állami területről kitiltottak volna. Érdekes is lenne. Viszont az a légkőr amit teremtettetek,
na arra nem mindenki kiváncsi! De főleg az a 26 srác a 3- viszakozó nélkül persze.

Dudkin
2005-08-25, 14:00
Az egyik oldalon csak nagy szavak es indulat, a masikon pedig tenyek es tettek.
Mindenki merlegelhet.

Udv: Dudkin

SKY PENETRATOR
2005-08-25, 14:08
Uraim Gyerekek

Mi értelme van a marakodásnak?
Inkább érezzétek ti is jól magatokat és azt keressétek mit lehet tenni a szebbétételéhez a dolgoknak pl, háziversenyek zsákbanfutás lepényevés, és elsősorban a röpülőtökkel többet foglalkozni mint beszemnnyezni mindenféle pánikhangulatu villanylevelekkel a forumot.

Sikeres leszállást erre a zsebkendőnyi területre is :lol:

Susitu1
2005-08-25, 14:20
BUzikám(Iván),
mielőtt leírtam felhívtam mindenkit!!!

Neked lehet, hogy nem merik a szemedbe mondani!

Francii
2005-08-25, 14:22

Semmi...

Minden megy tovább szépen a maga útján. Majd az az egy ember, aki a feszültséget és a marakodást generálja, be fogja látni kénytelen-kelletlen hogy nélkülözhetővé vált Mátyásföldön.

Van már más is, aki oktat, van már más is aki berepüli az új gépeket, van már más is aki épít és javít és van már olyan is aki háromnál több figurát is képes megrepülni.

Biztosan nehéz számára elfogadni, hogy megkopott a glóriája, de ezt leginkább saját magának köszönheti.

"A stílus maga az ember..." És ezt egyre többen észreveszik végre!

jomunkasember
2005-08-25, 14:32

"A stílus maga az ember..." És ezt egyre többen észreveszik végre!

ja,
Nekem például ez naon tetszik: "BUzikám(Iván),"
...
Legalább olyan frankón nyomjátok, mint mi annó a megboldogult dunakeszisiben... :oops:

Ezek szerint ezek lennénk mi modellezők...

takacsj
2005-08-25, 14:42
Most azon gondolkodom, hogy példaértékű-e amit itt látok...
Anno mikor még csak nyálcsorgatni és nézelődni kijártam a Matyira,
példaértékűnek láttam azt ami ott folyik.
Kezdek kételkedni. A profik egymás torkát tépik?
Még jó hogy nem vagyok az és nem ott karcolom az eget...

Francii
2005-08-25, 14:54
példaértékűnek láttam azt ami ott folyik.
Kezdek kételkedni

Ne kételkedj! Az a frankó amit láttál és példaértékűnek éreztél...

Dudkin
2005-08-25, 14:55
Amit Matyasfoldon latsz az peldaerteku es kovetendo, amit itt latsz az par ember szanalmas kiserlete arra, hogy a kialakulofelben levo rendet megtorjek olyan szedett vedett indokokkal, amelyeket en nem latok eszervekkel megalapozottnak.

Udv: Dud

takacsj
2005-08-25, 16:03
Rendrakással mi is kisérletezünk, kevéske sikerrel.
Megpróbáljuk "legálisan" megszerezni a területet, aztán lemásolni a Matyiföldi rendet, ha lehet.
Szerencsére nálunk rallysok -egyenlőre- nincsenek.
Ordítás egyszer volt, mikor egy sárkányos "elkapart" a kifutón, feltehetőleg szándékosan. Kb. két perc múlva fejre is állt miatta egy gép. :evil:
Bosszúság viszont van, mert időnként teleszemetelik (valószínűleg a közeli "pillangók") papírzsebkendővel a pályát. Mi meg jól összeszedjük helyettük.
:barom:

Már régóta készülök ki oda hozzátok, de majd' egy éve nem jutok odáig, csak ide a topicra. Ha nem zavarok és jó az idő, szombaton vagy vasárnap este 5-6 felé kimennék ha nem probléme. És ha az asszony elenged. [-o<
Nem sokat zavarok, kis elektronyosaim vannak.
Csak kiváncsi vagyok, Matyiföldön is elég sűrű-e a levegő a gépeimnek. :D

Dudkin
2005-08-25, 16:25
Szia!

A szombatot nem javaslom repulesre csak nezelodesre, ugyanis F3A OB kerul megrendezesre Matyasfoldon, habar multkor is olyan este hatig leporgott. A vasarnap lehet alkalmasab inkabb az oromrepulesre

takacsj
2005-08-25, 16:44
Ó, az sem baj ha verseny van, legfeljebb kimegyek nézőnek ha sikerül.
Aztán utána majd repkedünk.
Vagy vasárnap. Majd ahogy az asszony elenged. :shock:

Dudkin
2005-08-25, 16:45
Vigyel asszonyt is, altalaban paran kihozzak az asszonyokat es ok altalaban jol elvannak egyutt amig mi "bolondozunk"

Udv: dud

takacsj
2005-08-25, 16:51
Sajnos asszony a lányommal együtt allergiás.
Ahogy kiérünk, azonnal tüsszögés és orrfolyás.
Hiába szed gyógyszert, töményen nem bírják a fűfélék pollenjeit.

dau
2005-08-25, 17:12
Sziasztok!

Tomcat kollégával együtt 1,5 hónapja érkeztünk Matyiföldre és egyben váltottunk elektromosról robbanós technikára.
Csak jelen tapasztalatot írnék le, nem tudom milyen volt régebben a hangulat.
Megdöbbenve olvastam a fenti sorokat, mivel eddig minden alkalommal jó hangulat volt a repülőtéren és MAXIMÁLIS segítséget kaptunk, mint kezdők. Azt gondolom, hogy elfogadtuk a kintlét feltételeit és befogadást nyertünk a társaságba. Amit eddig tapsztaltam az mind pozitív élmény, mégha a gép tört is, akkor utána maradtunk jókat beszélgetni.
Azt gondolom, hogy mivel ez egy hobbi, ezért ezt örömmel csinálja az ember. Ha valaki nem tudja jól érezni magát és elégedetlen, annak főleg magában kell keresni a hibát.
Remélem, hogy ezután is olyan emberekkel találkozunk, akik azért jönnek ki, hogy jól érezzék magukat.

Dzsokó
2005-08-25, 17:56
Marakodás...

Érdekes dolgokra képes a forum.
Egy olyan lehetőség ahol szabadon kinyilvánítja a véleményét bárki
kortól, nemtől függetlenül.
Ezt már leírtam egyszer, de megismétlem. Ezzel két nagy baj van:
1. Amit leírsz az ott fog maradni. A pillanatnyi gondolataidat fogalmazod meg és vésed papírra (képernyőre)
2. Ha esetleg tévedtél valamiben, vagy csúnya hangnemben fejezted ki magad, mentegetőzhetsz a végtelenségig (persze attól függ milyen neveltetésben volt részed), mert azonnal megcáfolni nem tudod.

Ezt azért írtam le, mert a saját bőrömön tapasztaltam.
Leírtam valamit amit nem kellett volna (egy mondat) és egyből nekem estek többen. Köztük a legszebb a "ki kérte meg ezt a "Dzsokó" gyereket, hogy kritizálja más tudását?" mondat. Teljesen nyugodtan, normálisan meg tudtam volna beszélni az illetővel akit megbántottam (természetesen nyilvános bocsánatkéréssel), de volt egy-két egyén aki elkezdte felfújni a dolgot.

rc7
2005-08-25, 19:15
...
Legalább olyan frankón nyomjátok, mint mi annó a Itt egy "picit" hibáddzik a memória...

(Bocs az off-os közbeszólásért...)

Iván_a_rettenetes
2005-08-25, 21:12
megkopott a glóriája, de ezt leginkább saját magának köszönheti.

Igen a glóriát is meg a kopást is ! 15-éves pályafutásom alatt rengeteg elismerést , dicséretet kaptam. Teszek a Te véleményedre, meg az a sok ember is tesz rá,akivel 15-évig jót tettem!

Most már szálljatok le rólam , és már mondtam ,hogy hagyjatok nyugodtan vizelni!!!

jomunkasember
2005-08-25, 22:07
...
Legalább olyan frankón nyomjátok, mint mi annó a Itt egy "picit" hibáddzik a memória...

(Bocs az off-os közbeszólásért...)

Na jó... mi nem durvultunk ennyire... :wink:

SAFECLINIK
2005-08-25, 22:40
Szervusztok!

Kiemelten BOLDOG napot zárok a mai napon!!!

Megszólalt SZAB, mi ketten ugyan nem sokat beszélgetünk a reptéren, nem azért mert haragszunk egymásra, hanem még nem ismerjük egymást.nem szégyellem még tanulnék is tőle higgyétek el lehet.
De ha azt mondom, hogy ilyen intelligens, komoly, megfontolt

ÉSZTőL DUZZADÓ fiatalembert ritkán látni.

Tényleg minden tiszteletem az övé.Bocs de atöbbiek felé mondom
itt az IQ min 200, LEHET KÖVETNI FIATALOK!!!

Kérlek DUD egy darabig NE keruljön a "Légiháború"-ba ez az oldal,menekülésnek tűnne!

Kedves Szab!

Szívemből szóltál. A gond tényleg az, hogy keveset jársz ki hozzánk.
Egyrész egy kis kultúrált viselkedést oktathatnál, másrészt belülről éreznéd azt a feszültséget ami Több mint két éve feszítí ezt a repteret.

Az a mérhetetlen nyomott hangulat, ami ma jellemez minket men most kezdődött. Érdekes módon Nyíregyházától- Pécsig,Győrtől- Orosházáig
MI vagyunk a beszédtéma, és vajon miért.

Hangsúlyozom NEM az Iván volt az ok.

Néhányan hisztis nem odaillő embereknek kívánnak feltüntetni minket,mátyásföldieket most, hogy feszólaltam még engem is.
Csak ezek a fiúk elfelejtik, hogy engem az egész ország ismer mint modellezőt, és mint sport embert.
És nem úgy ismertek meg mint bajkeverőt.
Ha valaki higgadtan figyelte az esményeket, és megfelelő távolságból, az én voltam. Hidd el ha irásra adtam a fejem akkor nagy a baj.
És most megpróbálok válaszolni.

Kedves Francii!

Tipikus populista demagógia amit írsz!!!Minden sértő szándék nélkül,bocs!!!

Nem a REPTÉRI SZABÁLYZATTAL, AZ ASZTALLAL, A TÁBLÁVAL,ÉS HÉHÁNY KITűNő GONDOLATTAL VAN GOND HANEM A TÖBBSÉGI AKARAT FIGYELMEN KÍVÜL HAGYÁSÁVAL.

Hangsúlyozom:

Ami JÓ!
- Reptéri szabályzat Kitűnő gondolat!
- Asztal Kitűnő gondolat!
- Szemetes felállítása Kitűnő gondolat!
- MMVK Kitűnő gondolat!
- Árkolás Kitűnő gondolat! ( de nem igy ) nem
fizikailagértem
- Közös sütés - főzés. Kitűnő gondolat!
- Fűnyírás kell Kitűnő gondolat! ha valaki ellent mond én fogom
lehülyézni
- Freki tábla Kitűnő gondolat! Ha jól emlékszem...........!
- Mátyásföldi repnap / Juniális / KELL! Kitűnő gondolat!

Remélem nem látszik kapkodásnak, mint azt valaki megjegyezte,
de itt el kívánom mondani mindenkinek, ha valaki a szevezők közül esetleg keresett is az ügyön, minden tiszteletem az övé és ez JÁR neki!!!!
Ezt csak azétr jegyzem meg, mert ezzel is megkerestek, és akkor ugyanezt mondtam.
Gondoljatok a kiesett munkaidőre, a pénzben is kifelyezhető közlekedési, vagy telefonszámlákra, stb
Ezeket ne keverd ide kérlek.

Ami viszont felháborít!

Néhány társunk, kétszer is járt a XVI ker önkorm-nál Fényképes reptéri
igazolványok kiadása ügyében, megjegyzem az Önkorm törvényismerő emberei elutasították ezt a gondolatot. Nagyon helyesen.

Kedves Dress!

Tárgyilagos mértékadó leveledhez gratulálok, nagyon örülök neki!

A repulőtér használata szóbeli megegyezésen nyugszik, Vagy függezd ki az Önkorm levelét. ILYEN NINCS? és nem is fognak kiadni soha. -Idézet alpolgm.

Ha nem igy lenne én örülnék a legjobban!

Kedves SUSITU 1!

---------------2 éve nem jár ki----------------- mit gondolsz MIÉRT?
---------------nem tudom miért nem jár ki----hát ezért!
---------------1éve nem volt kint ---------------szintén ezért.

A -felhívtam mindenkit- ellenőrizni nem tudom és men is tisztem, viszont NE FELEDD, HOGY EZEK AZ EMBEREK LEHET,HOGY CSAK NEM AKARNAK VESZEKEDNI. NEM ELKÉPZELHETő?.

A felsorolás sántít, mert a nagy feri a Mackós kijár és ki is szeretne járni! És nem kérdezem, hogy szabad-e!

Kedves TOMKAT !

Nagyon jól esik olvasni amit írsz és ez így is lenne rendjén!

Kedves DUD!

Tökéletesen jól látod, az egyik oldalon csak nagy szavak, a másikon az érvek.
A tettekről csak annyit és ebben tényleg van sértődöttség bennem, hogy a napernyőkhöz vittem ki rudakat leverni, de a Hiltit 3X a Hegyi Zolit
kétszer, hogy helyezzék el vagy verjék le, mert én beteg vagyok gerincsérvvel fekszem, annak ellenére, hogy az ötlat az nem az enyém
Tökéletes undor volt tapasztalható. Miről beszélünk lustaságról, ugye nem!

Mackós

Ui. Ha vealaki ezek után rosszindulattal vádol, hát tegye nem engem minősít.

Köszönöm a higgadt, nyugodt, reális válaszokat, és hozzászólásokat,
ebben a hangnemben bármikor.

KÖSZÖNÖM, sziasztok!

Francii
2005-08-25, 23:07
Nem a REPTÉRI SZABÁLYZATTAL, AZ ASZTALLAL, A TÁBLÁVAL,ÉS HÉHÁNY KITűNő GONDOLATTAL VAN GOND HANEM A TÖBBSÉGI AKARAT FIGYELMEN KÍVÜL HAGYÁSÁVAL.

Hol volt a "többség", amikor akarni kellett volna???

Francii
2005-08-25, 23:09
megkopott a glóriája, de ezt leginkább saját magának köszönheti.

Igen a glóriát is meg a kopást is ! 15-éves pályafutásom alatt rengeteg elismerést , dicséretet kaptam. Teszek a Te véleményedre, meg az a sok ember is tesz rá,akivel 15-évig jót tettem!

Most már szálljatok le rólam , és már mondtam ,hogy hagyjatok nyugodtan vizelni!!!

Miből gondolod kedves Iván, hogy Rád gondoltam? Neked soha nem volt glóriád, ami megkophatott volna...

SAFECLINIK
2005-08-25, 23:17
Sziasztok!

Kaptam egy Privátot.

A választ közzé teszem!

Igen, minden érintett függetlenül attól, hogy hol foglal helyet, tudta mindazt amit leírtam, senkinek a háta mögött nem készült egy sorom sem!

1-AZ árok egyik oldalának megnyitásába Hegyi Zoli, ill. akik ott voltak vasárnap szó nélkül beleegyeztek, ebből csak az derül ki, hogy belső kommunikációs zavarok is vannak!

2-Csora Laci, Dodó, Mackós, Takács B is ott volt! Legközelebb összehangoltabban kéne nyilatkozni.

-3 A fényképes Igazolvány az nem oda illő egyének kitilthatóságárol szólt volna. És két-három ember élvezhette volna a jogot!!!

Ki dönthet ebben?! Az az ember még nem született meg, vagy nem
közülünk való, lásd- Álltalános jog ill. PTK! Együttélés , diszkrimnáció, kizárás, korlátozás stb.

-4 Az Önkorm valószínűen nem fogja a reptér használatát ugymond kiajánlani, mert ez újból a jogot hozza be,
Tulajdonlás, örökség, elbírtoklás, stb. ezen ugyan nevettek amikor mondtam de a tudatlanság nem bűn! csak ismerethiány.

Ahhoz, hogy ilyet az Önkorm aláírjon, min. Szerződés kell!
Megállapodás kevés. A jogászaik nagy valószínűséggel azonnal elutasítanák, a Föváros biztos.

Maci

és még van néhány fejezet!

Iván_a_rettenetes
2005-08-25, 23:28
Hol volt a "többség", amikor akarni kellett volna???

Figyelj te nagyonokos!!!

A többség azért nem ment el a garázsgyűlésre, mert a többség felé elfogadhatatlan dolgokat akartatok megszavaztatni! És ebből persze nagyonsokan nem kértek! Mert előre látható volt ,hogy ebből elöbb utóbb balhé lesz! Aztán bukás! Na sok sikert a mini kiárkolt és " BÉRELT" területetekhez! Elégnagy Matyifőld a többség majd az árkon kívül repülőzik vagy helizik!

ui: persze még nem késő megrázni a víztornyokat és egymást segítve együtt modellezni!!! Nem pedig egymásnak hazudozni,uszítani egymást.

tom100
2005-08-25, 23:57
HI!
Hát kurva szar ezt olvasni!
Főleg, hogy szerintem (már bocsánat) nem a fórum közönségére tartozik ez az egész vita. Tényleg rajtunk röhög az egész ország. Mint a magyar mentalitást ismerve sokan dörzsölik a kezüket kuncogva.
Felnőt emberek vagyunk (bízom benne) miért ne lenetne összeülni egy szép matyiföldi délután mindenkinek és szembe mondani a buját-baját.
Állom a beert és a bambit.

U.I: Csak egy pár PÜ és telefon és akinek fontos ez az ügy az biztos, hogy rá fog érni.

Susitu1
2005-08-26, 09:26
Előbbi üzenet Cenzurázva!!!!!

'Iván Mackós istenek vagytok!'

jomunkasember
2005-08-26, 10:14
Bocs fúk, de inkább leveszem matyiföldet a reptérkalauzból (http://www.repulomodellezes.hu).

Ez így még lófasz nem modellreptér.

Aron1
2005-08-26, 11:00
HI!
Hát kurva szar ezt olvasni!
Főleg, hogy szerintem (már bocsánat) nem a fórum közönségére tartozik ez az egész vita. Tényleg rajtunk röhög az egész ország. Mint a magyar mentalitást ismerve sokan dörzsölik a kezüket kuncogva.
Felnőt emberek vagyunk (bízom benne) miért ne lenetne összeülni egy szép matyiföldi délután mindenkinek és szembe mondani a buját-baját.
Állom a beert és a bambit.

U.I: Csak egy pár PÜ és telefon és akinek fontos ez az ügy az biztos, hogy rá fog érni.

Sziasztok!

Én sokáig nem akartam hozzászolni, mert az egész téma elszomorító.

Viszont Tommal egyetértek...!

Tisztán látszik, hogy mindenki (ha úgytetszik mindkét csoport) szeretne
repülni Matyiföldön.
(Korábban egyébként ezek az emberek remekül megfértek egymás mellett.)

Az is látszik, hogy egyik fél sem győzhet, nem zavarhatja el a másikat.

Ennek csak vesztesei vannak.

Ezek alapján szerintem egyetlen célja lehet a további szócséplésnek, a
megbékélés.

Az sajnos kurva nehéz dolog, mert mindig félre kell tennie mindenkinek
az ellenérzését, és a sérelmeit, és arra kell figyelnie, hogy ne kövessen
el olyan hibát, amitől a konfliktus kiéleződhetne. (Tényleg nehéz.)

Ehhez persze mindkét fél intelligens hozzálállása, és határozott akarása
szükséges.
Ha csak az egyik hiányzik, elég egy szikra, és megy a levegőbe megint
az egész.

Hogy egy tervezett találkozó (lecsózás), vagy a csöndes, láthatatlan megbékélés
a jobb megoldás, azt én nem tudom. Én jobban szeretek elébe menni,
én csinálnék egy közös repülőzést, kajálást, röhögést aminek az a célja, hogy
másnaptól mindenki együtt tudjon repülni a másikkal.

Ehhez nyitottan, jókedvűen, és kezetrázva kell kimenni.

Lehet, hogy hülyeség, de én ezen a napon a problémákról nem beszélnék, hanem
a közös élményre, a repülésre, a kajálásra, a humorra öszpontosítanék.
Mert a közös dolgok hoztak, hoznak össze minket...

Az árok szerintem meg szimbolummá vált, a konfliktus
szimbolumává. Emiatt szerintem kicsit túldimenzionálttá vált.

De ezzel kapcsolatban viszont én tényleg nem dumálok,
mert a helinek elég egy lábtörlő is.

Szóval szerintem azt kell eldönteni, hogy mi a cél. Ha nem az, hogy
megbékéljünk, akkor minden szóért kár...

Ha meg már béke van, akkor le lehet ülni asztalhoz mindannyian, és
megdumálni, hogy merre legyen a tovább. De intelligensen...

Most pedig felállva énekeljük el az Internacionálét... :D :D :D

Cső!

Áron

Szab
2005-08-26, 14:29
Bocs fúk, de inkább leveszem matyiföldet a reptérkalauzból (http://www.repulomodellezes.hu).
Szerintem nyugodtan visszateheted. Ami kint a reptéren tapasztalható annak köze nincs az itteni írásokból kiérezhető hangulathoz. Ott szépen összejön sok modellezni-szerető ember és együtt hódolnak a hobbijuknak. Erről is írtam korábban, miszerint egy-egy baljós hozzászólás után nagyon nehéz lemosni a "gyalázatot", pedig mondani milyen könnyű... Mivel levetted mátyásföldet, ezért így gyakorlatilag egy "fórumozástúlcsordulás" miatt bejött, hogy a szenvedő alany (a reptér) valóban elszenvedi a dolgot... Attól, hogy valamit rossznak mondanak még nem biztos, hogy valóban rossz. Gyere ki párszor, tapasztald meg saját magad, hogy nincs kint semmi intergalaktikus probléma!

Mindemellett kissé idegenkedve olvastam a rólam szóló írást, hiszen nem az a cél, hogy osszuk az észt és ezért elismerésben részesüljünk egymás előtt, hanem, hogy valóban átérezzük a dolgok mélyebb lényegét. Semmivel se vagyok jobb vagy rosszabb mint bárki más aki szintén mátyásföldön találta meg a modellezés örömeit. Inkább csak törekednék a békés egymásmellett élésre, mert nincs mit mást tenni. Ezért is írtam, mert úgy éreztem, hogy az aktuális vita-nyitó hozzászólás nem éppen a közös érdeket szolgálta, így nem is értettem vele egyet. Ez egy többszemélyes bolygó amin élünk, tehát meg kell tanulnuk bizonyos keretek között elviselni egymást. Természetesen ha minden kötél szakad, akkor óhatatlanul kitör a háború, és olyankor tényleg jobb ha eltávolodnak egymástól az ellenséges felek, de azért érdemes inkább mégis a békét és a higgadt gondolkodást előtérbe helyezni. Ennek pedig a legkevésbé eszköze a nyílvános fórumon indított szócsata!

Sajnos olyan a mátyásföldi cirkusz mint a távolsági busz: menetrendszerint jön és megy... és mindíg visszatér... Viszont sok, régebbi tag már belefáradt a sokszor kisértetiesen hasonló forgatókönyvű vitákba, és hát emberek vagyunk, néha elvetjük a sulykot. Ekkor születnek aztán olyan hozzászólások, amik nem biztos hogy kapnának szépirodalmi dijat. Nem vagyunk egyformák, van aki leírja az ilyen gondolatait is, aztán persze megbánja ha túl erősre sikeredett.

Szerintem most - visszanézve a tősgyökeres mátyásföldiek hozzászólásait - kiderül a valóság, a tényleges álláspont, természetesen nem feddhetetlenül de egyértelműen jelezve, hogy a mátyásföldi repülőtér minden szópárbaj ellenére nyugodtan elfér a magyar modellreptrek gyűjteményében, mint egy nagyon is jó pestközeli modellreptér! És, most, pedig tényleg énekeljük el az Áron által javasolt Internacionálét! :lol: :wink: :D

jomunkasember
2005-08-26, 14:41
egyértelműen jelezve, hogy a mátyásföldi repülőtér minden szópárbaj ellenére nyugodtan elfér a magyar modellreptrek gyűjteményében, mint egy nagyon is jó pestközeli modellreptér! És, most, pedig tényleg énekeljük el az Áron által javasolt Internacionálét! :lol: :wink: :D

szeva,

Tudod Susitu1 fentebbi megnyílvánulása ennél sokkal mélyebb gondokat vet fel, aminek a modellezéshez már nincs is sok köze. Ezt a fajta hozzáállást nehezen tudom támogatni sajnos.

Szab
2005-08-26, 15:05
Nos jó, a legjobb az lesz ha inkább valóban hagyjuk magától leülepedni az ügyet. (Mert ugye ez a dolog is inkább csak erősíti a konfliktust...) Viszont itt a hétvége, menjen mindenki modellezni mert vszínű jó idő lesz.

SAFECLINIK
2005-08-26, 20:24
Szervusztok!

Egy rövid senkit sem érintő megjegyzés. ( De válasz! )

Következetesség !!!!!!!!!

Addig, amíg az MMBK az árok mellett szavazott(a többség)
és az MMBK vezetőségi tagja voltam, annak ellenére, hogy az árokkal első pillanattól kezdve fenntartásaim voltak, melynek egyébként több ízben hangot is adtam,

én is egyengettem az árok talaját, ill. a füvezést is én magam csináltam!

OK!

Mackós

Ui.

Legyen tényleg béke és ha mindenki alkalmas az intelligens megbékélésre, kezdjük el MÁTÓL tisztelni, és szeretni egymást.

Ez lett volna a célom is.!!!
2005. 08. 06.

Susitu1
2005-08-26, 21:25
Tisztelettel:

SZerintem a keménymag NEM tud tisztelni sem téged NAGY FERENC sem téged VASAS IVÁN, nincs miért! Iván megendeghetetlen hangnemet használ azért írtam le azokat a csúnya dolgokat, te pedig Ferenc nem tudod melyik oldalra állj, és össze-vissz beszélsz néha magad sem tudod mit modasz...

Ez a bégesség meg áldassék töbször elhangzott már, de valaki mindig előhozakodik, mert álmatlan éjszakáin azon gondolkodik miért nem ő a 'főnök'. Feltehetően az árok marad, a lelki nyugalom nem! Sajnálom azokat akik emiatt az 'árok' miatt nem jönnek ki, de legfőképp azokat sajnálom akik megpróbálnak tenni valamit mátyásföldért, és ez a köszönet!
Ma kimentem pár percre, de egy fantsztikus modellreptéren kívül semmi mást nem láttam, szép a fű(le van nyírva a versenyre önköltségen), a szélzsákot lengette a szél, és békés vitorlázók voltak a magasban, de ezután eszembe jutott, hogy felnőtt emberek 'ölik' egymás emiatt a 200*200 méter miatt. A parázsló tűzre valaki mindig rádob egy jó vaskos fát!

sajnálom

Bleri
2005-08-27, 13:24
Sziasztok!

Mivel még soha sem voltam Mátyásföldön, mindig csak elképzeltem magamnak a reptereteket. (és persze láttam számos fotót, videót)
Tíz éve emeltem le az első charterem, abban az időben Mátyásföldet valami kisebb csodahelyként emlegették. Akkor mi Hajdúszoboszlón repítettünk, és csak egy-egy nagyobb versenyre mentek el a kiváltságosok hozzátok. Amikor visszajöttek ódákat zengtek rólatok.
Nem tudom, ki repült akkor nálatok, és abból ki van ott most, de biztos vagyok benne, hogy ez nem is lényeges. A maiak ugyan úgy tudnának vigyázni a közösségre és a hírnévre mint a régiek.

Ti egy csapat vagytok!!!!

Éljetek hát úgy is mint egy igazi csapat. Ha pedig van egy patinás nevű klubbotok vigyázzatok rá!!!

Nincs igaza annak a kollégának aki azt mondja, az ország röhög rajtatok, vagy dörzsöli a kezét. Szerintem aki olvassa a topikot az elszomorodik, "hogyan múlik el a világ dicsősége".

Szerintem még nem késő, álljatok egy csapatba, ne hegyjátok szétverni azt a közösséget ahová mindannyian feltöltődni kikapcsolódni jártok.

Az vesse a többiekre az első követ aki még soha sem hibázott vagy nem mondott ill. tett olyat ami nem volt helyes. Félre a sértettséggel hatalomvággyal, legalább a kikapcsolódás "szenthelyén".
Gondolom más is azért megy ki a reptérre, mert van elég harc, vita veszekedés az élet más területein, és a reptér a leeresztés, megbékélés helye. Ha ezt csodálatos helyet puskaporos hordóvá változtatjátok, hogyan látja majd el a feladatát???

Mátyásföldiek! Régiek és újak!

Gondoljátok ezt át, és csináljatok egy olyan közösséget akinek nem a veszekedésétől, hanem az eredményitől, a szuper jó hangulatától hangos a modellező élet!!!!!

Én drukkolok nektek.

Üdv,

Bleri

Dudkin
2005-08-27, 21:56
Sziasztok!

Amig a reterunkon az OB folyt, addig mi a gyori modellezo barataink vendegszeretet elvezhettuk. Csodalatos napot toltottunk naluk. Kapcsolodo tema itt:

http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=10669

SAFECLINIK
2005-08-27, 22:10
Szia Szabi!

Tényleg nem kötözködés, de Te magad is elismered előző
leveleddel a megosztottságot.

Miért kéne bármelyik old. állnom?

Ezzel azt ismerted el, amit állítunk rólad, csak az a jó sportoló matyiföldön aki veled van.????

Ez így beláthatod nem működik.

Feri

SAFECLINIK
2005-08-27, 23:07
Szabi még valami eszembe jutott!

Én mindíg vállaltam a Szüleimtől kapott nevemet, ha emlékeim nem csalnak vannak akik ezt nem mondhatják le magukról!

Tényleg felvállaltam azt a nem kellemes feladatot, hogy békétlenség ellen fellépjek, és ennek egy igen erős megoldását választottam, miszerint
szembesítettem a két "csapatot", hátha elgondolkodik mindkét "oldal"
azon hol hibázott!

Értelmes beszélgetés kezdődött a megosztottságunkról, de Te újból a személyeskedés szintjére próbálod süllyeszteni a vitát.

Engem állítassz be úgy, mintha minden baj okozója Én lennék.

Te utálod Ivánt nem én. A 2004-es OB. botrányt megintcsak nem én kezdtem! Ugye.

Az én BűNÖM egyedül az, hogy mind a két oldalt megpróbáltam csitítani, erre mindenféle hazug tetünek próbálsz feltüntetni.
Ne feledd ,alig egy éve volt már egy botrány, és ezt senki nem felejtette el.

Hosszasan beszéltem a Hegyi Zolival telefonon, nem jutottunk mindenben
közös nevezőre, de soha nem merném feltételezni róla, hogy a hátam mögött valótlanságokat merne állítani, vagy aljaskodna velem.

Ennél Ö komolyabb fickó.

Az Ivánt, és a többieket is arra kértem, ill. Titeket is, kérlek, tegyétek félre a gyűlölködést, legalább addig, amíga mindenki lecsillapodik, és értelmes beszélgetésre alkalmas lesz a hangulat.
Titeket is erre kérlek.

Utána remélem sok minden megoldódik.
Nagy Ferenc a "Mackós"

hilti
2005-08-28, 00:30
Hello Feri!

Ha megengeded egy pár dolog nekem is eszembe jutott:
1., Az általad Szabinak keresztelt illetöt ezen a forumon légyszives hivd Susitunak, ugyan is van egy Szab nevezetü forumlakó is közöttünk és könnyen összekeverjük Öket, ha a fenti szabályt nem tartjuk be.
2., El tudom képzelni rólad, hogy jót akartál ennek a közöségnek és a leveleidet is jószándékkal irtad, de ez nem igy sült el. 3 oldalon keresztül védtük azt amiért dolgoztunk és amit elértünk.
3., A Mi kis "belső" ügyeinket nem a 3000 forumlakó elött kell megbeszélnünk. Sokan félre értik a "beszélgetésünket" és azt hiszik világ vége van Matyiföldön. Ott van a reptér, vagy akár egy "garázsgyülés", ahol mindenki elmondhatja amit gondnak érez.
4., Ivánnal kapcsolatban csak annyit, hogy számtalanszor hivtuk a megbeszéléseinkre, akár a reptérre, akár a garázsba. Számtalanszor elnézést kértünk a viselkedéséért, számtalanszor nyujtottuk a békitő jobbot. Szerintem én erre újból képes leszek, de mondjuk úgy 2008 tájékán.
5., Kérlek javits ki ha tévedek, de nekem ez a leveled egy kicsit egy hösi mártir levelére emlékeztet, aki feldulja a méhkast, majd elrohan a füstölöért és a csapat élére állva mindenkit megvéd a darazsaktól.
Tényleg nem háborút szeretnék, csak nem fér a fejembe miért kellett ezt az egészet itt, igy megcsinálni.
Nem itt van a helye! (itt a forumra gondolok, alternativa lehetet volna mondjuk a reptér)
Nem most van ennek az ideje (az árok kész, a gaz benötte, nem látszik)!
Nem ez a módja! (levelezés)

Ha megengeded egy dolgot szeretnék csak tanácsolni, fogadjátok el, hogy nincs gond Matyin és akkor nem is lesz.

Üdv

SAFECLINIK
2005-08-28, 09:43
Szia Hilti!

Nagyon komolyan mondom,elértem a célom!!!

Ne vedd sértésnek, de az az első NEM műszaki tartalmú levél,ahol a negyközönség által is elfogadható, nem sértő, reális hangvételű levéled született.

Elértem a célom!
Lehet, hogy durva volt, de ha mindenki ilyen handnemben tudna válaszolni a másiknak mint most Te az lenne az ideális.

Igazad van, lehet hogy kicsit mártírom hangja volt az egésznek, de Te is beláthatod egy két-három éve dúló helyenként elfajult agresszív, sértésektől sem mentes időszaknak kizárólag egy kijózanító nagy
durranás vethetett véget!

Abból, ahogy leveledet megfogalmaztad és hibáimra felhívtad figyelmem, számomra az derül ki, hogy Te is beláttad, hazugságokkal, egymás sértegetésével nem megy előre semmi, csak elmélyülnek a konfliktusok.

1. Igazad van félreérthető lehet a "szabi", de Ö SZAB és róla egyáltalán nem sértő dolgokat írtam ellenkezőleg.
Szab-tól bocs!

2. Ami jó azt nem kell védeni, abba nem kötött bele senki.
Levelem öszinte, helyenként néhányunknak kellemetlen hangvétele egy
célt szolgált, egy elérendő cél érdekében.
A szembesítés a hibákkal sokszor eredményes.

3. Ebben az egy pontban határozottan elutasítónak kell lennem!

Abban az esetben amikor Matyiföld dolgait szóban kiteregeti valaki, és ebben a pillanatban mindeggy, hogy melyik oldal tette, ugyanezt a "közvéleményt igenis tályékoztatni kell, mert a kelekótya szóbeszéd többet árt mint használ. Rólunk ne találjanak ki semmit, épp elég ami van!

Ez esetleg rosszul eshet valakinek, de a csoport előbbre való az egyénnél.

4. Ivánnal beszéltem, az ő stílusa sem mindíg patyolat, igéretet tett arra, hogy "visszafogja magát", de arra kérlek Titeket is, hogy ne provokáljátok. Ilyenkor a toleranciája 0.

5. Igazad van. Valakinek fel kellett vállalnia az egyáltalán nem népszerű feladatot.
Ha észrevetted egy levél kivételével jó hangulatú, értelmes, és tartalmas beszélgetést folytatunk, hát ez volt a célom!

Mackós

Iván_a_rettenetes
2005-08-28, 10:44
abban az időben Mátyásföldet valami kisebb csodahelyként emlegették. , és csak egy-egy nagyobb versenyre mentek el a kiváltságosok hozzátok. Amikor visszajöttek ódákat zengtek rólatok.
Nem tudom, ki repült akkor nálatok, és abból ki van ott most. Ha ezt csodálatos helyet puskaporos hordóvá változtatjátok, hogyan látja majd el a feladatát???

Akkor letenném a békéhez vezető út első kavicsát:

Először is köszönjuk peacefulnak az asztalt meg a szélzsákot.Ha régen ilyen lett volna még klasszabb lett volna.

Mi " őregek " Büszkék is voltunk 10-20 éven keresztűl az óriási reptérre.
A Németek is nagy örömmel hozták a túrbinás gépüket , irigyelték is.
De jó nektek a városon belül ekkora nagy repteretek van-mondták.
Ez a több mint egy kióméteres reptér hát persze, hogy a szivünkhez nőlt.
Repűltek itt púlzós gépek oríási dübőrgéssel, meg impelleres gépek is.

De jó volna ha ez megint lehetséges volna! [-o<

ui: ha lehet mostantól tényleg bírálat nélkül csak a tényeket , mert csak ÖSSZEFOGVA tudunk tovább lépni pl:
/ talán , hát persze, meggondoljul, visszatérünk rá, stb /

Susitu1
2005-08-28, 16:18
Engem ért az a megtiszteltetés, hogy Iván és Mackós alatt vágjam a fát!

Minden mondatommal és cselekedetemmel azon leszek, hogy nektek soha ne legyen jó, sem most, sem a jövőben Mátyásföldön. :twisted:

SYL
2005-08-28, 17:13
Ez az egész "háborúzás" már tisztára olyan, mint a "Pál utcai fiúk"-ban a grundért folyó harc... Annak a végén pedig jól beépítették a területet azután mindenki kereshetett másik játszóteret magának...
Nem igaz, hogy nem bírtok megférni egymással!

Iván_a_rettenetes
2005-08-28, 17:50
Minden mondatommal és cselekedetemmel azon leszek, hogy nektek soha ne legyen jó, sem most, sem a jövőben Mátyásföldön.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lo:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: l: :lol: :lol: :lol: :lol:

SAFECLINIK
2005-08-28, 19:04
Kedves Szabados Szabolcs!

Látom nem férsz a bőrödbe!

Beteges agyrém amit csinálsz!

És hol vannak a moderátorok? Csak az ellenzők leveleit tudjátok azonnal levenni? Most már késő, bemutetkoztatok egy ország előtt!

Most már aláírtad a bizonyítványt!

A többiekre-- MMBK nem gondolsz? őket járatod le,és hozod kellemetlen helyzetbe. Gratulálok.

Endem is megfenyegetsz mint az eddig ellened ágálókat,? Ám legyen!

Feri

Susitu1
2005-08-28, 21:22
Mackó testvér:
Kiváncsi vagyok mivel rukkolsz elő? Esetleg rámküldöd, az elhárítást, mint Dudkinra. egy két dolgot elsuttogtál ám amit nem kellet volna páncélos!!! :wink:

MMBK-nak te már rég nem vagy az oszlopos tagja!
Ebből adódik, hogy Matyiföld nem lát szívesen, ezt csak úgy megsúgom neked, mert én kimondom amit mások nem mernek. Téged csupán Bélabá szárnya véd(ett).

Egyébként olvasva mártír írásaid úgy tűnik, mintha lassan én lennék a hibás mindenért sőt az árok is az én bűnöm, pedig én csak letudok szállni 150 méterre úgy mint mindenki!

Susitu1
2005-08-28, 21:26
Iván:
AMit írtam nem olyan vicces, mert te olyan sötét vagy, hogyha másik járatra ültetnek eltévednél térkép nélkül és az utasok csak útlevélle lszállnának fel.
Bele kellene nyugodnod a sorsodba, Iván csak egy van, és te ugyan az maradsz aki voltál, szerintem mindenki ismer és ismerni is fog. MOndjuk ha így folytatod?.......

okosska
2005-08-28, 21:49
Fiúk!

Az utolsó oldalakat visszaolvasva a külső szemlélő is könnyedén rájöhet arra, hogy Matyiföldön az egy négyzetméterre eső GYÖKEREK száma elérte a kritikus mértéket.

Így azt javaslom, hogy a továbbiakban a kocsma előtt késsel rendezzétek a vitáitokat!

Legalább szelektálva lesz a létszám egy kicsit! :twisted:

A moderátoroktól pedig azt KÉREM, hogy több jóérzésű modellező nevében, hogy ezt a szemetet törölje, vagy legalább helyezze át a légiháburúba.

okosska

sl45
2005-08-28, 21:57
Hány évesek is vagytok? :idea:

Iván_a_rettenetes
2005-08-28, 22:37
Aki későn kapcsolódott be , hát így kezdődőtt. Ezeket a sorokat régebben írtam a vélemények-ben:

--------------------------------------------------------------------------

Velem kapcsolatban ilyen, meg olyan pletyka kezdett terjengeni !

Most elszeretném mondani csakis az én véleményemet.
Elöször egy kis helyre igazítás:Én nem azért nem repülőzöm és
oktatok mint sok éve már, mert nem engednek a Mátyásföldiek, hanem mert
Én így döntöttem.Nem vagyok rászorulva Matyiföld repterére,
mert tagságom van Némedibe és saját repterem van a házam előtt 50 méterre.
Hogy miért döntöttem így, indokaim a következők:
Pár hónappal ezelőtt elterjedt a hír, hogy kézbe veszik Matyiföld sorsát,
ennek nagyon örültem és utána kérdeztem, hogy mik a feltételek.
Ekkor ért a meglepetés a következők hallatán
- elegen vagyunk huszan nem kell több
- főleg nem kell púp a hátunkra
- csak az jöhet majd be akit mi beengedünk "beugró 10.000 Ft.-ért"
- egy modelles csak egy vendéget hozhat, ha többet hoz ők azt
kockáztatják, hogy megbünteti a rendőr " mivel Európába tartunk"
- előzetes megbeszéléskor csak szakszerü, szakértőkkel elfogadott
körül árkolásról volt szó nem pedig
domb készítésről. Mert így egy sokéve működő nagy reptér innentől kezdve kizárta
az impelleres, turbinás és gyorsan repülő nagy sebességgel leszálló
modellek repítési lehetőségét.Plussz nem várt motor leállások esetén
nagy veszélybe kerülnek a modellek.Szerintem ez a "Dombság" pszychésen
és indokolatlanúl terheli a pilótákat.És veszélybe sodorja a modelleket.

Ezekkel a tervekkel,tényekkel Én nem értettem egyet, ezért nem mentem el
a megalakuló gyűlésre..Én már így döntöttem.Én is Európába tartok.Jogom van eldönteni , hogy hol érzem jól magam.

Persze sok sikert kivánok , nagy fába vágták a fejszéjüket a Srácok.Elismerésem eddíg
erre senki nem válalkozott.Tán ezért is kellett volna az Öreg rókákat elötte megnyerni.

Hangsúlyozom ez csak is az én saját véleményem!!
Akinek más a véleménye vagy netán azonos írja meg. De ha lehet csak a véleményeket ne a .............

Ui:Nyet domb, nyet sorompó = Dá Iván.

-------------------------------------------------------------------------------

Így talán teljes lesz a kép, mindenkinek!!! Sajnos ez van. :cry: :cry: :cry:

hilti
2005-08-28, 22:47
És hol vannak a moderátorok? Csak az ellenzők leveleit tudjátok azonnal levenni? Most már késő, bemutetkoztatok egy ország előtt!

Most már aláírtad a bizonyítványt!

A moderátoroktól pedig azt KÉREM, hogy több jóérzésű modellező nevében, hogy ezt a szemetet törölje, vagy legalább helyezze át a légiháburúba.

A moderálás szabadidös tevékenység, tehát akkor üzzük ha van rá idönk.
Most értem haza és volt idöm vele foglalkozni.
Az, hogy Ti szarral dobáljátok egymást, az ne legyen már az én feladatom lemosni. Kicsit gondolkodjatok mielött irtok, vagy éppen válaszoltok.

Üdv

Iván_a_rettenetes
2005-08-28, 22:54
És Így folytatódott !!! :cry: :cry: :cry:

http://users.atw.hu/ivi/lebukas3.jpg

Kedves keménymag kft ! Milyen érzés a satu pofái között darabokra tőrni?

Sebaj morzsa darabokra is szükség lehet Matyin! :wink:

---------------------------------------------------------------------------------

Ui: Hát akkor .................................................. ............................
.................................................. .................................................
................................ !!! Asszem el lehet képzelni a pontok
jelentését!

SAFECLINIK
2005-08-28, 23:04
T Hikti!

Ha nem értél rá akkor valakinek átadtad a stafétát arra az időre,
ugyanis valaki hozzászólásokat "próbált eltüntetni!!!

Ha valamiről nem tudsz, az még nem biztos, hogy nem létezik.

Ez az igazi arcod? Nem hiszem.

Feri

Susitu1
2005-08-28, 23:35
Tisztelt Nagyközönség,

nem értem, hogy felnőtt emberek létére szócsatát vívtok az interneten ahelyett, hogy szóban megbeszélnétetek kint a szent reptéren. Miért kell ezt így csinálni többezer felhasználó elött? Ez számomra érthetetlen???
Úgy érzem az bújik az internet mögé aki nem meri megmondani a másik szemébe amit gondol, hála isten én itt is megírom mindíg az igazat.

A keménymaKK, mindig keménymag maradd :x

ui:
árok=domb=hegység=alpok=csomolungma vagyis
autó=ferrári???

ezt azért gondoljuk végig?

Francii
2005-08-28, 23:54
És Így folytatódott !!! :cry: :cry: :cry:

Kedves keménymag kft ! Milyen érzés a satu pofái között darabokra tőrni?

Sebaj morzsa darabokra is szükség lehet Matyin! :wink:

---------------------------------------------------------------------------------

Ui: Hát akkor .................................................. ............................
.................................................. .................................................
................................ !!! Asszem el lehet képzelni a pontok
jelentését!

Nem vagy azért akkora ász, hogy ne derüljön ki, hogy ki áll ezen privát üzi mögött. A Bence ennek ellenére mindenkivel jóban van! Mi nem köpködjük meg, amiért szóba áll veled! Te viszont beszóltál neki, amikor szóba állt velünk. Pedig állítólag a barátod...

http://cronus.eof.hu/red/user1/kepek/alairhat.jpg

hilti
2005-08-29, 00:44
T Hikti!

Ha nem értél rá akkor valakinek átadtad a stafétát arra az időre,
ugyanis valaki hozzászólásokat "próbált eltüntetni!!!

Ha valamiről nem tudsz, az még nem biztos, hogy nem létezik.

Feri

Nem adtam át a stafétát senkinek. Minden egyes témánál ott van a moderátor nick neve. Amikor a moderátor ugy itéli meg, hogy a hozzászolást törölni, áthelyezni kell akkor vagy megbeszéljük vagy azonnal cselekszünk (ez esemény függő).
A "Klub élet" témát 3-an tudjuk moderálni és egyikünk sem volt elérhető ezért volt a késés.

Ez az igazi arcod? Nem hiszem.

Ezt nem értem.

Üdv

Dress
2005-08-29, 07:20
Miért kéne bármelyik old. állnom?

Feri!
Ha meggondoltad magad es le szeretned venni az MMBK-s polot tedd meg nyugodtan. (szivesen visszavasaroljuk)
En ugy gondolom, ha valaki tagja kis csapatunknak akkor azt minden tettevel es energiajaval elorebb szeretne vinni. Itt sajnos nem ezt latom.
Ez a nyilt vita nagyon sokat art az ugynek, matyasfoldnek.

Ivan!
Meg nem erezzuk a satu szoritasat.
Foleg ha ti ketten a Bencevel vagytok a "satu pofaja".
(ez volt ugye a beke utjanak az elso kavicsa)

Mert így egy sokéve működő nagy reptér innentől kezdve kizárta
az impelleres, turbinás és gyorsan repülő nagy sebességgel leszálló
modellek repítési lehetőségét.

A junialisra nyirtunk neked es a nagy Szuhojodnak eleg nagy palyat.
Ugye jol emlekszem le is szalltal ra tobbszor is.
A palya ott van csak nem nyirja senki a fuvet. Ha akkora ra az igeny miert nem teszitek.
Es tulajdonkeppen az osszes ellenervedet meg lehetne cafolni, de minek.

Szamomra nagyon megnyugtato, hogy egyre tobben csatlakoznak hozzank (regi oregek is - koztuk eleg nagy nevek a modellezesben).
Ez valahol igazol bennunket.

Remelem toletek fuggetlenul megmarad az a jo hangulat kint a repteren ami most mar eleg regota jellemzo.

Felfigyeltek rank ez ketsegtelen:

http://mmbk.hu/movies/fokusz_matyi.wmv

Ezek tenyek, vitatkozni nem akarok.

Szab
2005-08-29, 07:51
Ha már szóba kerültek a moderátorok, kifejteném, hogy számomra mit is takar ez a fogalom itt a fórumon. Ahogyan Hilti kolléga is írta, minden témának megvan a maga moderátora, van amelyiknek több is van, így ott természetesen előzetes megbeszélést kíván egy-egy beavatkozás. Ám, ahogyan már ő is kifejtette korábban, a moderátor fogalma mást-és-mást jelent egy-egy adott környezetben. Ez egy közfórum, ahol bárki hozzászólhat. A moderátor(ok) csak időben kicsit eltolva, a hozzászólás(ok) megszületése után tudnak cselekedni. De akkor is csak egy bizonyos feltételrendszer szerint. Ez úgy néz ki, hogy:

- Nem feladata senkinek sem mások után eltakarítani a szemetet!
- Ez nem óvoda! Aki hozzászól, vállalja érte a felelőséget!
- Az írott szó mindig nagyobb jelentőségű mint a csak mondott, ennek fényében a moderátor elsősorban a vitás kérdések ésszerű, intelligens hangvételű, nyomdafesték-kompatibilis levezetésében érdekelt. Másképpen fogalmazva: Többször megpróbálom rávezetni a szembenálló feleket az előbb említett vitakultúrára. DE NEM feladat helyettük bírálni, és vitatkozni. Ha egyetértek valamelyik féllel esetleg, annak is úgy adok hangot mint magánember és nem úgy mint moderátor. Ezzel megvalósul pl. az a szabály, hogy a moderátor nem él vissza a jogaival!
- Ha "elcsúszott" egy topic, akkor az adminnal egyeztetett módon, átkerül a légiháborúba. Ez most megtörtént, de ez is ésszerű módon: nem a mátyásföld topic került át, hanem csak az aktuális problémás része.
- Ha valaki ír, nem árt ha tudja, a hozzászólások visszakereshetőek, éppen ezért nem érdemes új nick-eket sem regisztrálni a balhézáshoz, mert az is látszik, hogy ki, honnan, stb. Magyarán, egy esetleges büntetőjogi eset során mindenkinek saját magának kell vállalnia a hozzászólásai következményét. A moderátor nem egy pajzs, ami mögé be lehet bújni, ha rátör valakire a veszekedhetnék!

Ismételten: ha probléma van, és valami nem felel meg az általános szabályrendszernek, akkor a moderátor(ok) felhívja('k) a figyelmet a hibákra, de azok kijavítása az "elkövető" feladata! Nem ám szórjuk az áldást oldalakon keresztül, aztán "a moderátor úgyis kipucolja ami nem oda illő". Nos ez nem pálya! Közfórumon vagyunk. Nem kapunk fizetést azért, hogy őrködjünk felette, hanem önszántunkból próbálunk segíteni, ahol kell és ahol tudunk. Így nem is jut idő minden esetben kivizsgálni mindent. És tegyük hozzá, volt már nem egy olyan topic ami átkerült a légiháborúba, aminek már csak a sima elolvasásáért is pénzt kellett volna kérni... Nehogy azt gondolja bárki, hogy munka mellett ERRE van igénye bármelyikünknek is!

Mindenki viselkedjen rendesen magától! Akinek meg fogni kell a kezét, hogy egyenesen menjen, egy ideig megpróbáljuk, de nem tesszük meg helyette!

Zlin
2005-08-29, 09:58
Hány évesek is vagytok? :idea:

Csupa meglett, komoly, értelmes, felelősségtudó ember. Pláne ez a susicsu... Hát nem látod? :lol:

Amerika Kapitány
2005-08-29, 11:13
Kedves Barátaim, Modellező Társaim!

Elolvastam e topicot és úgy döntöttem hosszas remeteségem és hallgatási fogadalmam felbontása után, nem hagyhatom szó nélkül az itt elhangzott dolgokat.

Az idén kétszer voltam Mátyásföldön. azt mondhatom az itt ágáló személyeknek, hogy egy igen színvonalas reptérrel találkozhat az, aki kilátogat oda. Az védárok rendszer számomra egy nagyon nagy meglepetés volt, és kivalló ötletnek tartom. sőt, képeket is készítettem róla és Dortmundban javasoltam is a "kis" Benjáminnak, hogy ők is építsenek hasonló védő rendszert. ők nem ralisoktól szenvednek a felszálló pályán, hanem maguktól a modellezőktől, akik minden további nélkül a gépjárművűkkel az átázott pályán keresztül hajtva használhatatlanná teszik azt. Hozzá tartozik a dologhoz, hogy egy katlanban helyezkedik el a pálya, ahol eléggé megáll a víz (sajnos). De igy ezzel a fantasztikus ötlettel a vízelvezetés is megoldhatóvá válik majd számukra. (szégyellem, de erre még nem gondoltunk) Bocsánat, kicsit elkalandoztam, de visszatérek az eredeti problémára.

Egy nagyon jól karbantartott és nagy terjedelmű pálya található Mátyásföldön, és meg kell mondjam, talán túl nagy is (ami nem baj, csupán arra szeretnék rámutatni, jóval kisebb területen is biztonsággal le lehet szállni). Azt kell mondjam itt soha nem a pályáról, az árokról volt szó, hanem ezekre vetítve, ezekre fogva sérelmek felemlegetése és egyes emberek rossz színben való feltüntetése a cél.

Voltam ott, tudom miről beszélek! Én úgy gondolom elég nagy az a terület, hogy elférjen rajta a két tábor. Egyik az egyik végéről, másik a másik végérő reptessen és megoldódik a probléma!

US Captain__________________
Rc technologic & futuring trainer
Webmester & Web trainer

Susitu1
2005-08-29, 11:26
Gratulálok Usa men, ilyet még nem írtál sohase nem!

1.Arra gondoltam miután gondolkodtam, hogy tegyük fel a kérdést az Ivánnak, hogy ő mit tenne azzal a problémával ami miatt az árok(DOMB)
odakerült ahova? Mint tudjuk, ösztől tavaszik rallyznak, rendszerint a lenyírt részre is bemennek, de a parkolót mindig tönkreteszik. Télen igen sokat dolgoztunk azon, hogy fel lehessen szállni, mert elég csúfos volt a pálya! Önkormányzat széttárt karokkal támogatta a DOMBOT, mert ugye nem állíthat oda egy fakabétot reggeltől estig. Ha valakinek jobb ötlete van saját kézzel ásom vissza A DOMBOT.

2. Leszállási problémák, mint már sokszor leírtam most is leírom, hogy ki az aki 130 méter pázsitra nem tud leszállni??? Ja igen Iván egy 15 kilós szuhojjal!!!, de gondoljuk végig, hogy nincs árok és van egy 80 méter hosszú pálya igen vaskos gazzal mindkét oldalon. Ide, hogy szállsz le???

Iván_a_rettenetes
2005-08-29, 13:02
Nem vagy azért akkora ász, hogy ne derüljön ki, hogy ki áll ezen privát üzi mögött.

Először is aki a privátot nem tiszteli az : olyan ember !!!

Gondolom mostmár a Bence sem tisztel titeket!

Susitu1 megneveltek ,hogy emberi hangon szólaltál meg?
15-év alatt a ralisok árkolása miatt soha nem tört gép, a Ti árkotoktól viszont már 12 gép tört meg. Ennek ellenére az ároknak több funkciója is lenne: minket is véd mert nem tudnak a kocsiknak szaladni a göbzik.
De ha nem az a 16 aminek a fele se igaz már, hanem kint a reptéren mindannyian beszéltük volna meg a helyét, gondolom nem itt tartanánk.
Mert hely az lett volna dögivel! Nemhinném hogy csorbúlt volna a reptér híre ,mert 200 méteres a pályánk. Igaza van az Amerika Kapitánynak nem az a 70 méter itt a gond!!!

Iván_a_rettenetes
2005-08-29, 14:00
Nem vagy azért akkora ász, hogy ne derüljön ki, hogy ki áll ezen privát üzi mögött.

Először is aki a privátot nem tiszteli az : olyan ember !!!

Gondolom mostmár a Bence sem tisztel titeket!

Susitu1 !
15-év alatt a ralisok árkolása miatt soha nem tört gép, a Ti árkotoktól viszont már 12 gép tört meg. Ennek ellenére az ároknak több funkciója is lenne: minket is véd mert nem tudnak a kocsiknak szaladni a göbzik.
De ha nem az a 16 aminek a fele se igaz már, hanem kint a reptéren mindannyian beszéltük volna meg a helyét, gondolom nem itt tartanánk.
Mert hely az lett volna dögivel! Nemhinném hogy csorbúlt volna a reptér híre ,mert 200 méteres a pályánk. Igaza van az Amerika Kapitánynak nem az a 70 méter itt a gond!!!

Iván_a_rettenetes
2005-08-29, 14:01
...

Dudkin
2005-08-29, 14:06
Sziasztok!

Sokaig kibirtam, de most leirom a velemenyemet:

Ivan! a privatot TE nem tisztelted, elkuldted meg nekem is. Beleleptel egy bokaig ero kutyaszarba, szetkented magadon, meg a szadba is jutott, most ne masok ruhaiba probald torolni.

mas: az a $#%^&* godor:) ami mar nem is latszik, de a sotet fejekbe valamiert beleegett a teglalap:

Ott volt a junialison, sot elotte meg ket napig egy gyonyoru nyirt 1000 meter hosszusagu terulet, amire te magad leszalltal tobbszor is a nagy madarral.
Ha neked ekkora kifutora van szukseged a leszallashoz, akkor nosza, elo a funyirot es olyan nagyot es hosszut nyirsz magadnak a jelenlegi melle amekkorat csak szeretnel. Nagy a terulet, elferunk rajta, csak a ket kifuto egymassal erintkezzen a hosszabbik oldalan a frekiegyeztetes miatt. Ha pedig az igeny nem valodi, akkor oruljel annak 130 meternek ami megadatott, ugy, hogy a kisujjadat sem kellett mozditanod a !nevleg! magatok moge allitott 26 emberrel egyetemben.

Mackos:

Ha az ember egyszer az egyik oldalra nyujtja ki a nyelvet, aztan a masikra, aztan ezt sokszor felvaltva, ne csodalkozzon ha leharapja a kintfelejtett nyelvet egy nagyobb doccenonel.

Lehet ezt hitvallaskent is megelni, meg lehet hozza szep ideologiat is gyartani, de a vege csak az, hogy elvesztesz magad korul mindenkit.

Bence:

Gratulalok, On most ebben a korben hibasan valasztott bizalmast. A szanatoriumbol csak 6-os dobassal lehet kikerulni.

Susitu1
2005-08-29, 14:07
Egyszer mondanád, hogy IGAZA van másnak is leszakadna az ég?!!!

Reménytelen eset vagy. A kérdéseimre nemnagyon válaszoltál? Talán azért mert igazam van. Az árok mostmár jelképes szimbóluma a kettészakadásnak, pedig de szép volt együtt modellezni.

Igaza van az Amerika Kapitánynak nem az a 70 méter itt a gond!!!

Ha te is érzed ezt akkor miért szítod a tüzet.

Neked nem tetszett a JUHÁSZ akkor mindenkit ellene kovácsoltál sikerült elüldözni, csak azért mert neked nagy riválisod volt, oszt jött valami vega probléma, utánna MMBK, és végül az árok. Gondolom az sem tetszik, hogy a fűnyírópénzt sem te szeded, mert nincs miből új repcsit venni, vagy nemjól emlékszem!
Gondolom az sem tetszik majd ha lesz egy betonos kifutó és egy házikó árammal.
Piros szőnyeget ne rakjunk le a tiszteletedre???

A személyes véleményem, amit már egyszer leírtam: hogy te Iván voltál leszel és vagy is, megváltozni nem fogsz az biztos, de az igéreted remélem(jük) betartod végre.

abence
2005-08-29, 14:25
Sziasztok!

Eleinte nem akartam beleszólni a vitába, most sem teszem. A privát üzenetről nem szólok, mert tudtam, hogy így úgy úgyis bekerül majd. Hogy kiderült, az nekem mindegy, én nem szidok benne semmit, csak egy tényt írtam le, de ez nem változtat az álláspontomon.

Hogy melyik oldalon állok? Döntse el mindenki magának.

Szeretek repülni, igaz az elmúlt évben hülye módon csak kevés alkalmam nyílt rá. Az hogy van árok nem volt meglepetés, csak hirtelen jött. Engem eleinte zavart, hogy ott van, de akkor nem szólhattam, mivel repülőm sincs, minek kötegszem. Aztán a Cappal érdekes módon elsőre le tudtam szállni, és nem is zavart az árok. Innentől kezdve nem mondom, hogy a pálya kicsi, mert még a 9 kilós fingnyi szárnyú Katanámmal is le tudok ide szállni. Az az egy ami tényleg zavar az árokban, hogy vannak akik nem vezetnek olyan jól, és félnek attól, hogy mi van ha valami történik, és összetörik a gép. A vészhelyzet részemről reménytelen, mert a gépem alapjáraton is átesik, úgyhogy ha a motor megáll, nem hiszem, hogy az árok miatt fog összetörni.
Ami tetszik:
-A pálya nagyon rendezett, ilyen még mióta kijárok sosem volt.
-A tábla jó ötlet, csak eddig semmi fontos nem került ki rá, az a Trimmelési Segédlet nem tudom, hogy kinek volt segítség. Arra bármikor jó, hogy van egy buli, azt ki lehet hirdetni ott is (pl. Juniális).
-A szemetes szerintem a legjobb, ami velünk valaha megtörtént. Édesapámmal, ha kimentünk repülni, míg én elvoltam, ő összeszedte a rossz gumikat, műanyag illetve fémhulladékot. Két dolog nagyon szúrja a szemem: Egyik az a rengeteg cigarettacsikk a földön, a másik, hogy nagyon úgy tűnik, mintha a szemét a hordóból a gödörig menne csak el. Ha már csinálunk valamit, akkor ne fél munkát végezzünk.
- Az asztal bárkinek bármikor jól jöhet...
- A frekitáblák nagyon hasznosak
- Mióta az árok van, csak egyszer rally-zták össze a pályát.

Én nagyon szeretem ezt a repteret, tetszik, hogy karban van tartva, hogy sokan repülünk itt. Ami nem tetszik, hogy mind a két fél szidja a másikat, és állandó veszekedésektől zajos a fórum, a reptér. Tavaly még mindenki segített mindenkin, mindenki tanult a másiktól. Jó lenne, ha ez ezentúl is így lenne.

Szerintem a pályát nem nehéz még mittomén 60 méterrel nagyobbra árkoltatni a ferland-dal. Szerintem még az idősek is benne lennének mind a pályáért, mind a jó hangulatért egy kicsit áldozni, és összedobni rá a pénzt.

Részemről ennyit. Úgy gondolom, nincs probléma, ami ne lenne megoldható, és egy jó cél érdekében érdemes áldozatot hozni.

Üdv. mindenkinek Abonyi Bence

Dudkin
2005-08-29, 14:37
Sziasztok!

Szerintem a pályát nem nehéz még mittomén 60 méterrel nagyobbra árkoltatni a ferland-dal. Szerintem még az idősek is benne lennének mind a pályáért, mind a jó hangulatért egy kicsit áldozni, és összedobni rá a pénzt.

Részemről ennyit. Úgy gondolom, nincs probléma, ami ne lenne megoldható, és egy jó cél érdekében érdemes áldozatot hozni.

Üdv. mindenkinek Abonyi Bence

Szia Bence!

Orulok, hogy valamennyire tisztan latod ezt a dolgot.
A nagyobbra nyirasrol annyit, hogy jelenleg a palya mindket vegen 10 meter magasra hagyott fu biztositja a repulo teljes megallasat a godorig, ha mar gurul. Ez eddig a legnagyobb gepeket is megallitotta.

Odebbnyirasaval csak azt ernenk el, hogy a jelenlegi ~4000 azaz NEGYEZER negyzetmeter terulet megnone ~5700 negyzetmeterre.

Matekpelda jon:
A jelenlegi terulet nyirasakor a 45 cm vagoszelessegu funyirot tolo ember a fenti adatok alapjan 8666 metert setal ugy pedig 12666-ot. Te Bence mekkora osszegert vallalod ezt el havi atlag 2x?

abence
2005-08-29, 14:38
Eleinte nem akartam beleszólni a vitába, most sem teszem.

Mármint most sem vitatkozom...

Én nem vagyok semmi féle fejlődésnek, újnak ellene, csak azt szeretném, ha úgy fejlődnénk, hogy az mindenkinek tetszen. A reptér nagyon jó irányba halad, de előrréb csak a kölcsönös megértés fogja vinni.

Amúgy mindig lesz valaki aki bele akar tojni a palacsintába, de neki is meg lehet mondani, hogy ez vagy az miért lett. Az lenne a jó, ha minél többen kijárnánk, és egy összetartó kis csakpat lennénk (de inkább nagy). A reptér elég rég óta a modellezőké. Mindenki örülne, ha egy európai szintű placc várná, ahol nem kell félnie.

Hangsúlyozom nekem az árok így jó, de jobban érezném magam, ha másnak is jó lenne. Ez az ami mindig megoldható. Mindig tudunk javítani, és nem gondolom, hogy ez olyan nehéz feladat.

Üdv. Bence

Francii
2005-08-29, 14:38
Szia Bence!

Ezek szerint Te is azt mondod, mint minden normálisan gondolkodó ember: ami idáig történt, az előrelépés. De akkor mi a baj? Mit szeretne az a "tömeg" aki ezekért a kisujját sem mozdította?

Mit szeretne az, aki a leghangosabban kiabál? Ha viszaolvasod ezt az öt oldalt, meglátod, már többször fel lett téve ez a kérdés, de választ még nem kaptunk rá! Tehát mégegyszer megkérdezem, lassan és érthetően:

HA AZ AMI TÖRTÉNT, SZERINTETEK IS ELőRELÉPÉS, AKKOR MI A GOND? MIT SZERTNÉTEK?

Koronázzuk királlyá Ivánt a Duna jegén? Az előzmények alapján a csörgősipka jobban illik a fejére...

abence
2005-08-29, 14:41
A jelenlegi terulet nyirasakor a 45 cm vagoszelessegu funyirot tolo ember a fenti adatok alapjan 8666 metert setal ugy pedig 12666-ot. Te Bence mekkora osszegert vallalod ezt el havi atlag 2x?

Látod, ebbe többen, mint én is bele sem gondoltunk...

Az összeget nem tudom. Mivel tanulok nem tudom elválalni, de szerintem a békességért megéri...

Bence

Dudkin
2005-08-29, 14:46
12 teliberakott kilometert? Hat kertesz cegek arajanlata alapjan ez alkalmankent felulrol uti a 25ezer forintot a jelenelgi meretekkel. Ha nagyobb, akkor tobb. Havi 50 ezer forintrol beszelunk. Van megoldas?

abence
2005-08-29, 14:49
akkor nem tudom, de ez igy nem mehet tovább. Folyton csak a veszekedés megy, és nem tudom minek jó ez. Valahogy oldódjon már meg.

Susitu1
2005-08-29, 14:55
Egyszerű a megoldás azt a pici kis igéretet kellene betartani :P

APPME
2005-08-29, 15:10
Mindenki csak ígéri! Jöhet már az a rühös Internacionálé végre???
Talán itt az alkalom, hátha már mindenki eldobta a követ és épp csillapszik a víztükör...
appme

Francii
2005-08-29, 15:21
Egyszerű a megoldás azt a pici kis igéretet kellene betartani :P

Ezekre a pici ígéretekre gondoltál? :wink:

... mert én befejeztem a Matyiföldi pályafutásomat.

EZZEL BEFEJEZTEM A HOZZÁSZÓLÁSOKAT ÉS A MATYI PÁLYAFUTÁSOMAT!!!

hilti
2005-08-29, 17:24
Egy picit nem figyelek és már is 1/2 órát kell olvassak, hogy beérjem az eseményeket.
A pálya méretének több oka is van:
1., Amit már Dudkin is leirt a fünyirás.
2., Az önkormányzatnál a tárgyalásaink során felmerült, hogy bérbe adják az általunk használt területet. Az sem mindegy, hogy itt mennyit kell fizetni.
3., A hengerlés és a földmunka is pénzbe kerül(t) itt is fontos volt, hogy mennyit fizetünk.
4., Vannak olyan modellezök is közöttünk, akik nagy repülöt is vezetnek. ők azt mondták, hogy egy Cessnával is letudnának szállni erre a területre. Tehát akkor egy modellnek ez nem lehet gond.
5., Beszéltünk Jet-esekkel akik elmondták, hogy mátyásföld alkalmatlan az ő általuk folytatot modellezésre. Közel vannak a lakóházak, még ilyen szépen karbantartott pályára sem tudnak leszállni az ő preciz futojukkal, stb.

Ivántól kaptam egy privát levelet, amit ő is egy másik modellezötöl kapot, ha megengeditek be idézem ide és itt reagálok rá csak a tisztán láttás véget:

Búcsuzoúl , szomorú szívvel mert mi már nemhiszem hogy Matyin valaha is együtt modellezzünk!

Innentől kezdve befejeztem és feladtam !!!

Feladó:..................................
Címzett: Iván_a_rettenetes
Elküldve: .................................
Téma: Matyi-főd Üzenet idézése
Szia Iván!

őrület, hogy hová jutottunk! Ezek az újgazdag bunkók, és a talpnyalóik mindenhol mindent csak maguknak akarnak.
A régieket, (már lassan mi is ez a kategória vagyunk) egy cseppet sem tisztelik, sem a múltjuk, sem a tudásuk miatt.
Sárba taposnának mindenkit!
Ugyan én már jó néhány éve nem járok ki Matyira, de leírom, hogy tudd: én Neked, és a régieknek drukkolok!
Azt kell hogy mondjam, ehhez hasonló csúnya dolgok más Bp. környéki reptéren is előfordultak... Úgy látszik, ez a trend!
Jómagam, már évek óta a világtól elbújva modellezem, egy dzsindzsás réten! És a 4-5 cimborámmal Qurva jól érzem magam!

Üdv:

Újgazdag:
Panelépület 6. emeletén lakom, nincs autom de még egy mobilom sincs.
Talpnyalok:
Kiét???????
Régiek:
Van egy kedves barátom, Francii névre hallgat, akinek van egy mondása ami ide való (sajnos még nem tudom szorol-szora):
"Nem azért tisztelek egy ember, mert kell, hanem mert kiérdemelte."
Sár:
Sohasem tapostunk senkit a sárba. Legfeljebb eltakaritottuk elöle.
Matyira járok?:
Ha nem jár ki Matyira a levél iroja akkor miért véleményezi azt?!
Örülök, hogy van egy ember, aki minket nem ismer, matyira nem jár ki, de neked drukkol. Remélem azt tudja miért?!
Trend:
A trend az, hogy van olyan modellező, aki ugy osztja az észt, hogy fingja sincs miröl beszél. Erröl irhatnátok mégy egy pár sort egymásnak.
Jómagam:
Iván, kérdezd meg tölük, hogy nem e vesznek be Téged a csapatba. ők is eggyel bövülnének, és nálunk is javulna a hangulat és akkor mindenki nyer.
Útolsó sor:
Erre a Bencénél sem figyeltél, gondolom majd ő is ide fog érni és hosszan fogja taglalni, hogy ő nem is ugy gondolta.

Üdv

Dudkin
2005-08-29, 17:40
Sziasztok!

Hu de ismeros ez az alairas:) mintha a forumon is volna valakinek ilyen? Ivan, hany szovetsegest tervezel meg ilyen nyiltan kiadni?

Kedves felado:
Akkor mar ird le nyiltan, ki ebbol a csapatbol az "ujgazdag bunko", es ki a "talpnyalo". Ha ezt akarjatok hat menjen tovabb a jatek nyilt lapokkal.

Francii
2005-08-29, 18:03
Bennem már többször megfogalmazódott a dolog, csak lusta voltam leírni:

A "tudásuk" és "tapasztalatuk" alapján tisztelni való modellezők egy részében mindíg éreztem azt, hogy elvárják egy kezdőtől, hogy ugyanúgy szívjon beállíthatatlan motorokkal, reszeljen hónapokon át bordákat egy poros műhely mélyén, küzdjön különböző 5 méter hatótávú rádiókkal, mint ők valaha modellező pályafutásuk kezdetén...

Ezzel nem tiszteletet vívnak ki maguk iránt, hanem csak szimplán az irigység beszél belőlük...

Ha meg meri venni kezdő létére valaki a mai modern technikát, akkor már "bunkó újgazdag"-nak számít.

Emberek! Ébresztő! Ezek az idők elmúltak! Azért mert a nagyapámék, akik hárman voltak fiútestvérek, de csak egy pár cipőjük volt és azt hordták felváltva, nehogy már nekem is azt kelljen tennem!

APPME
2005-08-29, 20:16
Francii!
Ez a téma, amit fejtegettél, igazságot és a magyar (?) ember lelkületét (?) mutatja.
Magam is tudok olyan "tanítóról", aki a fára vezettette a tanulóval a gépet, aztán harsányan röhögve közölte, hogy ő is 6 gépet tört össze, amig megtanult vezetni. Aztán az idegenből fordított "trimmelési segédlet"-nél gondoltam - nem igaz, hogy ezt egy jó pár magyar modellező ne tudta volna! Csak valahogy mégse lett közkincs tőlük...
Sajnos eléggé széttartó nép, emberek vagyunk.
appme

SAFECLINIK
2005-08-29, 21:48
Kedves látogatók!

Először a kötelesség!!!

Mindazokat megkövetem, egyszerűbb sporttársak kedvéért
mindenkitől BOCSÁNATOT kérek, akinek neve helytelenül jelent meg a névsorban!
A helytelent értem :

- Neve megjelenését nemkívánatosnak tekinti!
Nem tisztem vizsgálni, hogy a konfrontálódás lehetősége-e,
melyet szívemből sajnálok,

- egyszerű nevezzeük! (félreértésnek) alapján jelent meg,

- vagy meggondolta magát

mindenkinek szíve joga ezt eldönteni! És ezt mindenek előtt tiszteletbe tartom.
Illetékesek ne örüljetek egy kezem felén meg tudom számolni őket!!!

Most a fekete leves!

1. Kedves Dress, hátha nem tudja valaki ki bújik meg a név mögött.

Azóta vagyok szálka a szemedben, mióta az MMBK Ellenőrző Bizottsági
tagságáról lemondtam az általam tapasztalt,"nevezzük "könyvelési lazaság"-nak egyenlőre.
Ne mond, hogy a hátad mögött cselekszem mert erről többször beszéltem veled telefonon,és személyesen,mégis támadsz. Vállalom a felelősséget a nyivánosságért. Nagyon jól tudod, hogy a HORT SE vezetője is kérte a bizonylatokat tölem.

Azt amit Te fenyegetésnek tituláltál, hogy az adóhivatalt miért emlegetem, azért, mert nincs egy esetleges ellenőrzés alkalmával
a saját páncélszerényemet is nyitni nekik! Igen az APEH hatósági nyitóembere is én vagyok! A többit nem szerénységből nem mondom, Ha figyeltél tudod!

Értsétek meg végre EZ NEM a valóvílág, vagy a big b. kisbetűvel!

A HORT se elnökével HORVÁTH TIBOR ÚRRAL IS konzultáltam!

Sok minden a futurisztikus jövő, ami mind-mind kész ténykény lát napvilágot.
Ez eddig ment, most vége!

Az MMBK-bót történő eltanácsolásom valószínű elhamarkodott lesz!
Majd az idő eldönti.

2. Meggondolatlan módon(?), és ezt így is terveztem ( BOCS )
elszóltátok megetokat! Belekapaszkodtatok az árokba! Semmi köze az ÜGYHÖZ!

Nem mondom miért, vagy rájöttök magatoktól, vagy..........? sok NEM modellező is olvasta az itt megjelenteket.
Elmondtatok sok dolgot, aminek semmi köze az árokhoz,miközben elismertetek mindent, amit az ellenzőknek bemondásra nem hitt volna el senki!!!?

Dud. Te engem nem bántottál, vagy ha igen, semmi jelentősége,napokon belül meg fogod kapni a fórum üzemeltretésével kapcsolatos "törvényi" lehetőségeidet,ezt vártad ugye?, Lehet, hogy a fórum a Te tulajdonod, de NEM a játszótered, ahogy azt valaki szellemesen megjegyezte!

Ne hülyézz le, mert azok az emberek is izelítőt kaptak az autós , helis rep.-s hozzászólásaidból! Ja, és ők az EU-s törvények hazai
előkészítői! Az aláírásokat hitelesítsd ahol tudod, de ha bemennél majd a Ig. minisztériumba, és ........( megtudod időben)az lenne számodra is a legmegnyugtatóbb.
Engem lehülyézhetsz, őket anyázod-e később?

Viszont mielőtt elfelejtem tényleg sok a Bunkó aki Téged rosszindulatúan, ok nélkül támad, őket én is elítélem, de egy " KÖZÉLETI" szereplő sajna sokkal többet kell nyeljen az átlagnál! Pláne, ha "beszól".
A fenyegetéseidre gondolok! Nézz utána a neten ,biztos elmentetted őket.

Lehet, hogy a netre is felteszem a törv. hátha a levelezők nincsnek tisztában jogaikkal, kötelességeikkel.

Hilti! Többször elhangzott, és tanuként igazolom abbéli szándékaitokat,
miszerint aki nem "fekszik le " Nektek, az TAKARODJON Matyiföldről.
(Ezt Te nem írtad le, de handoztattad, no ez az egyetlen amit bizonyítani nem tudok.)

Ez az MMBK nekem nem kell!

Ki még nem lépek, hátha jó sok víz lefolyik a Dunán! Optimista gyerek vagyok.

konklúzió:

1.Egy levelező társunk szerint igen szellemesen (sokat nevettem rajta, mert igaza van) megvárjuk JANÓ döntését, Lásd -Pál Utcai Fiúk.

2.Vagy megvárjátok amíg az önkorm. elzavar.a francba ÉS AKKOR LESZ REPTERETEK:, vagy grundunk, (mindannyiunknak.)

Ha a sporttársak meghökkentek megértem, idegeik borzolásáért kérjen bocsánatot akinek ezt A MÁTYÁSFÖLDI MODELLEZőK köszönhetik!

ÉN MINDENKINEK VÁLASZOLOK, TEHETSÉGEM SZERINT!
KEDVES PRIVÁTOS, MÉG MAGNőRA IS VEHETED!!!

nagy ferenc A mackós

VÁROM SÁRBATIPRÓ, ANYÁZÓ KUR...ZÓ..(Te hüly miért sértenél meg? Nem volt az Te Buta.) Spicliző leveleket!
Igen én voltam.

Ui. Azoknak akik nem látják! Alakoskodó hozzászólások mögött a Privátok egyszerűen undorítóak.

A Maci

Francii
2005-08-29, 22:01
Értitek , ugye...? :wink:

chipichape
2005-08-29, 22:05
Ha otthon vagok a teveben mindig csodalkozva nezem a kulonbozo kibeszelo showkat, ahol az emberek egymas nyomorat a nagykozonsegre ontik, azok meg elvezkedve csamcsognak rajta. Soha nem ertettem ki lehet az a lelki szegeny aki ilyesmit nez.

Mostanra sajnos be kellett latnom, hogy megfelelo tema eseten akar meg en is, lasd ezt a topikot - valahogy addiktiv az elolvasasa ha erre jarok. Ez egy kicsit elszomorit, az meg meginkabb, hogy ez a show itt egyaltalan letrejott.

Tenyleg semmi kozom hozza es nem fair, hogy innen a tavolbol igy beledumalok, de valoban itt kell (es ilyen modon) ezt a ugyet elintezni?

Megyegyszer elnezest, nem all szandekomban egyik felet sem megserteni, stb...

Chip

SAFECLINIK
2005-08-29, 22:12
IP címeket Kéretik Békén hagyni!!!!!!!!!!

Maci

SAFECLINIK
2005-08-29, 22:14
Kedves Chipichape!

Sajnálom, ezzel még nincs vége!

Feri

hilti
2005-08-29, 23:03
Most a fekete leves!

Szerintem ezt a fekete levest magadnak fözted, tehát meginni is neked kell.

Értsétek meg végre EZ NEM a valóvílág, vagy a big b. kisbetűvel!

Te csináltál belöle showt, mi ezt csak végig nézzük, és közben örlödünk a satu pofái között.

Az MMBK-bót történő eltanácsolásom valószínű elhamarkodott lesz!

Szerintem pedig késésben vagyunk. Biztunk a hozzáértésedben, ezt elhibáztuk, mert nem, hogy nem értesz hozzá, hanem még hireszteled is.
Nem a megoldásokban gondolkodsz, hanem a gáncsoskodásban. Ez nem visz elöre.

Horváth Tiborral ne fenyegetözz, ha problémája van velünk, biztos vagyok benne, hogy meg fog keresni.

Meggondolatlan módon(?), és ezt így is terveztem ( BOCS )
elszóltátok megetokat! Belekapaszkodtatok az árokba! Semmi köze az ÜGYHÖZ!

Ha Te tudatosan kevered a sz@rt, akkor még szégyelheted is magad és gondold át a céljaidat. Szerintem nem fogsz benne találni olyat ami elöre visz.

Nem mondom miért, vagy rájöttök magatoktól, vagy..........? sok NEM modellező is olvasta az itt megjelenteket.
Elmondtatok sok dolgot, aminek semmi köze az árokhoz,miközben elismertetek mindent, amit az ellenzőknek bemondásra nem hitt volna el senki!!!?

Ahhoz, hogy Te csapdába tudjál csalni, ahhoz nekem el kell követnem valamit ami a csapdába eshet. Gondolom ilyet nem tudsz, tehát kreálsz.
Amit tettünk a modellezésért, a modellezökért csináltuk.
Most, hogy már letisztult benned, hogy az általad kreált lista nem volt teljesen fer, ha megtennéd kreálnál egy ujat, ami közelebb áll a valósághoz, csak hogy lássuk az ellenzöket.

Hilti! Többször elhangzott, és tanuként igazolom abbéli szándékaitokat,
miszerint aki nem "fekszik le " Nektek, az TAKARODJON Matyiföldről.
(Ezt Te nem írtad le, de handoztattad, no ez az egyetlen amit bizonyítani nem tudok.)

Tanuként az embereket felesketik, hogy az igazat csak is az igazat fogják mondani. Ennél a pontnál egy kicsit bajban lennél.
Leirom ezt neked pontosan, hogy késöbb tud bizonyitani.
Nincs olyan emberre szükség a Mátyásföldi reptéren, aki nem tartja be a szabályzatot, amelyben szerepelnek magunkra, másokra vonatkozó biztonsági szabályok. Aki nem hajlandó segiteni abban, hogy ezt a repteret minnél szebbé, jobbá, használhatobbá tegyük. Ha ezt jelenti a lefekvés, és a többszöri könyörgés a TAKARODJ-ot, akkor kreáltál egy mondatot. Kérlek jobban figyelj mert egyszer csak elveszted a fonalat.

Ez az MMBK nekem nem kell!

Ki még nem lépek, hátha jó sok víz lefolyik a Dunán! Optimista gyerek vagyok.

Te sem kellesz az MMBK-nak.
Optimizmusod viszont jobb lenne, ha átmenne realizmusba

Vagy megvárjátok amíg az önkorm. elzavar.a francba ÉS AKKOR LESZ REPTERETEK:, vagy grundunk, (mindannyiunknak.)

Ha a vezetéssel van gond, ezt is meg lehet beszélni, ha van olyan ember akinek vannak tervei, tudja vállalni, hogy rendben tartja a repteret, szervezi a rendezvényeket, tehát elöre mozditja ezt az egészet, hát hadd jöjjön. Nekem ez lenne a legkényelmesebb. Év elején oda adom neki a kért összeget és egész évben modellezhetek, és nem kell agyamenteknek azt bizonygatnom, hogy értük is csinálom ezt az egészet.

Ha a sporttársak meghökkentek megértem, idegeik borzolásáért kérjen bocsánatot akinek ezt A MÁTYÁSFÖLDI MODELLEZőK köszönhetik!

Tehát, akkor hadd halljuk. Szerintem szöllőzsirra is szükséged lesz, mert annyiszor kell majd elmondanod

ÉN MINDENKINEK VÁLASZOLOK, TEHETSÉGEM SZERINT!
KEDVES PRIVÁTOS, MÉG MAGNőRA IS VEHETED!!!

Jó lenne, ha egy kicsit a tehetséged fölött probálnád meg, vagy átgondolni, hogy mit akarsz? hová szeretnél eljutni? stb.

VÁROM SÁRBATIPRÓ, ANYÁZÓ KUR...ZÓ..(Te hüly miért sértenél meg? Nem volt az Te Buta.) Spicliző leveleket!
Igen én voltam.

Gondolom ez is egy csapda. Ócska fenyegetéssel, szurkálásokkal, mondhatni felbujtással rávenni az embereket durva beszédre, pocskondiázásra. Ezt a forumot egy ember használja játszótérként.

A Maci

Üdv

Zlin
2005-08-29, 23:10
Én, mint kívülálló, szeretném javasolni a MMBK rövídítésből a "B" betű eltávolítását. Szomorú az, ami nálatok itt most megy fiúk.

hilti
2005-08-29, 23:21
Sajnálom, hogy a forumot olvasok között ez a kép jelenik meg.
Azt kérem csak mindekitöl aki véleményezi ezt az egész mizériát, hogy járjon utána egy kicsit ennek a kérdésnek.
Tudom, hogy én az egyik oldalt képviselem, ezért a szavahihetöségem nagyban megkérdöjelezhető, de higyétek el nekem, hogy ez most két ember oktalan balhéja, hiszen már kideritettük, hogy nem az árok, nem a többség stb. a valódi ok. Sajnos még az igazi ok nem került nap világra, ha addig eljutunk, biztos rövidre zárhatjuk az egészet.

Üdv

hilti
2005-08-29, 23:23
Iván a kérésed legyen parancs:

Szia !

Ezt is felteheted a Fórumra!

Ez egy kurva jó csabda volt egy nagy balfácánnak!!! Nem hittem hogy ennyire hülyének nézel.

Szerencsére beszoptátok!!!

Üdv

sl45
2005-08-29, 23:44
Csabda vagy CSAPDA? Nem mind1. Ha magyar szakos tanár lennék, akkor már a fórum olvasása közben tuti megőrültem volna.

deltahf
2005-08-30, 00:04
őrület, hogy hová jutottunk! Ezek az újgazdag bunkók, és a talpnyalóik mindenhol mindent csak maguknak akarnak.
A régieket, (már lassan mi is ez a kategória vagyunk) egy cseppet sem tisztelik, sem a múltjuk, sem a tudásuk miatt.
Sárba taposnának mindenkit!
Ugyan én már jó néhány éve nem járok ki Matyira, de leírom, hogy tudd: én Neked, és a régieknek drukkolok!
Azt kell hogy mondjam, ehhez hasonló csúnya dolgok más Bp. környéki reptéren is előfordultak... Úgy látszik, ez a trend!
Jómagam, már évek óta a világtól elbújva modellezem, egy dzsindzsás réten! És a 4-5 cimborámmal Qurva jól érzem magam!

Üdv:

Ez a legjobb duma :lol: "nem 1967 van" a szociban.
Minden halad és fejlődik, de legfőképpen változik. Mind minden.
Öregek mennek fiatalok jönnek, ez az élet rendje.
Mindenki maradjon ott ahol jól érzi magát. Ez igy van.
Nálunk sincs vita hogy ha valakinek nem tetszik, intéz, csinál,épit, vagy szerez egy repteret és azt csinál amit akar.
Egy szónak is száz a vége.
Élelmesnek áll a világ.

Zlin
2005-08-30, 13:08
Sziasztok!

Hu de ismeros ez az alairas:) mintha a forumon is volna valakinek ilyen? Ivan, hany szovetsegest tervezel meg ilyen nyiltan kiadni?

Kedves felado:
Akkor mar ird le nyiltan, ki ebbol a csapatbol az "ujgazdag bunko", es ki a "talpnyalo". Ha ezt akarjatok hat menjen tovabb a jatek nyilt lapokkal.

Hmmm....Jééééé....Nekem is rémlik valami ( valaki ), ezzel az aláírással, mintha már találkoztam vón' én is itt... :twisted:

Nomeg ezen nem éppen hízelgő jelzőkkel illetett emberek kiléte engem is felettéb érdekelne :?: :!: :twisted:

Nos kedves feladó....Tessék csak...tessék :!: :twisted:

SAFECLINIK
2005-08-30, 18:31
Kedves Mindenki!

Hála Istennek egyre többen vagyunk!
Kezd fellazulni a hangulat!

Ez jó.

No akkor sorban:

1. Kedves Hilti.
Nem tudom mi az oka feledékenységednek, vagy csak provokálsz.

Tedd azt. Úgyis ezt akartad még egyszer hallani, hát leírom,
hátha valahol még fel tudod használni!

Igen, az az ember aki felemelte hangját egy sportegyesület (HORT SE )
Modellező Szakosztályának könyvelési, nyilvántartási, "hiányosságai miatt az nem más mint a "Mackós."

Aki nem más és ezt akartad hallani,

A Vagyonvédelmi Vállalkozók Országos Szövetségének alelnöke!!!!!
Előzőleg három évig a szövetség Ellenőrző Bizottságának tagja.
A Vagyonvédelmi Törvények (1998és2005) előkészítője.

No használd ha tudod.

Ez arra azért jó lesz, hogy az olvasók el tudják dönteni kinek hihetnek!
Nem azért mert az esetemben ez KÖBE VÉSETT, hanem ezen a szinten már nem szoktak mellébeszélni. Igaz, Óvodát sem nyitnak.

A kirúgatásomról, ill. az MMBK-s életemről csak annyit, hogy a Mátyásföldi Juniális előestéjén mondtam le tisztemről a már említett szabálytalanságok miatt, és lám DUD az első parancsodra TÖRÖLTE a netről az MMBK levelező listáját.

VAGY EZT IS TAGADOD!?

A többit holnap, van még.

Feri

SAFECLINIK
2005-08-30, 18:38
Hali!

Most olvasom _ZSOLTI_ levelét, és ez nagyon tetszik,kiegészítem.

Nemcsak, hogy nem katapultál de be sem repül oda.

Igaz DUD!?

Feri

Dudkin
2005-08-30, 18:53
Feri!

Mi a problemad? azt ird le vegre... most hetet-havat osszehordasz de a konkret gondot en meg mindig nem ertem.

a., A godor tiszta? megbeszeltuk.

b., Az ellenzok latszolag megbekeltek, nyitott mindenki az ertelmes kommunikaciora

c., Az mmbk lista az en tulajdonomban futo gepen fut, ha kedvem szottyan leallitom, vagy elinditom, arra a mocskolodasra ami ott ment nem szanok felesleges energiat, ezert leallitottam. Osszefuggeseket kar keresni.

Ujra megkerdezem, mert lehet, hogy buta vagyok, de nem latom a problemat! Mi a gond??

Feri, akar maganban is irhatod, de en nem ertem.

Dud

deltahf
2005-08-30, 20:47
Mindenkinek!

Miért ez a hosszú vita? Ennek már semmi értelme.
Nem fog változni semmi tőle ez tuti.
A reptér az ugyis a MMBK-é marad aki elfogadja és akit elfogadnak az ott fog repülni aki meg nem az keres más egyéb helyet.
Minden csoda 3 napig tart.

Szerintem itt legyen vége mert innentől már csak hobbi szinten megy a vita.
Csak azért is! :evil:

Mindenkit nagyon szeret 'DeltaPeti'

Francii
2005-08-30, 21:36

Büszkék vagyunk rád...!!!

hilti
2005-08-30, 22:17
Kedves Mindenki!

Hála Istennek egyre többen vagyunk!
Kezd fellazulni a hangulat!

Ez jó.

Szerintem Te vagy az egyetlen aki ennek örülsz. Én úgy látom, hogy ez egyre több embernek csak nyüg és partalan vita. Már én is nagyon várom a végét, remélem elárulod azt a problémát ami a valós oka ennek a levelezésnek.

No akkor sorban:

1. Kedves Hilti.
Nem tudom mi az oka feledékenységednek, vagy csak provokálsz.

Tedd azt. Úgyis ezt akartad még egyszer hallani, hát leírom,
hátha valahol még fel tudod használni!

Még mindig nem derült ki számomra, hogy mit felejtettem el.
Provokál Téged a Gobi Hilda lovasszobra, csak várom a végkifejletet.

Igen, az az ember aki felemelte hangját egy sportegyesület (HORT SE )
Modellező Szakosztályának könyvelési, nyilvántartási, "hiányosságai miatt az nem más mint a "Mackós."

No használd ha tudod.

Ne haragudj, de mit használjak? és mire?
Én nem akartam hallani a titulosod, mert már annyiszor elmondtad, hogy szinte kivülröl fújom.

Ez arra azért jó lesz, hogy az olvasók el tudják dönteni kinek hihetnek!

Ha gondolod, hogy ez elöbbre mozditja a dolgot és ettöl bekövetkezik a nagy "felnézés", én csak pártolni tudom.

Nem azért mert az esetemben ez KÖBE VÉSETT, hanem ezen a szinten már nem szoktak mellébeszélni. Igaz, Óvodát sem nyitnak.

Ennek nagyon örülök akkor légyszi, légyszi ne beszélj mellé és bökd ki, hogy mi a gond és zárjuk be ezt az Óvodát.

A kirúgatásomról, ill. az MMBK-s életemről csak annyit, hogy a Mátyásföldi Juniális előestéjén mondtam le tisztemről a már említett szabálytalanságok miatt, és lám DUD az első parancsodra TÖRÖLTE a netről az MMBK levelező listáját.

VAGY EZT IS TAGADOD!?

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ez nem igy volt.
Ennek megbeszéléséböl Téged akkor kihagytunk és Te úgy gondolod, hogy igy volt, pedig nem.
A Dud a barátom, a barátaimnak nem kell parancsolnom (valószinüleg, ha ezt tenném, akkor az ánuszomon keresztül feldugott és szétnyitott esetrnyövel sétálnék haza.), söt ha jól emlékszem még kérni sem kellett.

A többit holnap, van még.

Feri

Hány naposra tervezed még ezt a marathont?
Mond ki ami a bögyödbe van, aztán zárjuk le ezt az egészet.
Szerintem ez már a vicc kategória.

Üdv

SAFECLINIK
2005-08-31, 19:34
Szervusztok!

Adhatnám a BÉKÜLÉS MATYIFÖLDON címet is a mostani írásnak.

Érdemes végig olvasni, ma sok minden kiderül!

Miért is?

Ma délután Dud-al telefonon beszéltem, és majdnem minden szóba került, ami manapság probléma M.-földön.

A tegnapi békülékenyebb hangnem hájjal kenegetett, és arra gondoltam végre valami elindult!

De eszembe jutott, 70-es évek beli tanulmányaim tantárgya, mely a bizalmatlanságról szólt! No ezt nem magyarázom tovább, mert megint beleszólnak azok is, akik túl sok kémfilmen nevelkedtek.

Kedves Hilti!

Nagyon fiatal vagy még, a habitusodra nincs magyarázatom!

A lényeg. DUD-nak , (mivel őszintének hallottam ki szavait,) kérésére elmondom, mi miért történt úgy, ahogy történt.

1. Tömegek mozgatásának, irányításának komoly irodalma van.
(ember csoportok, tömegek irányelveiről beszélek)

Franci meg ne dicsérj, mert zavarba jövök!

Nem kezdek hosszas fejtegetésbe.

Egy biztos. A módszer bevált, ugyanis többen a "rondabeszédűek" közül,
és a sokkal árnyaltabb beszédűek közöl is magyarázatot várnak a miértre? és a miért így-re? is. És beszélgetni szeretnének a történtekről!

2. Komolyabb magyarázat nélkül, a szembesítés az ami gondolkodásra
készteti az arra képes embereket.

Néhány példa:

Nagyon sokat kapott tőlem Dress, telefonon, szóban, interneten,
mégsem anyázott, egyszerűen intelligens, ill. tanult nagy tudású
pali.

Dud: Szinte nem is ismertük egymást, azt kell mondjam, hasonló
az eddigi benyomásom.

Szabról ismeritek véleményem.

STB-STB

-Hogy miért kellett?

Egyszerűen addig, amíg a probléma meglétére nem hívtuk fel a figyelmet , (még ha még oly erőteljesen, is) addig az egyszerűen anyázások mellett le lett söpörve. Ezt a közvélemény figyelme mellett tovább csinálni nem lehetett.

-A miért így?.re válaszom ---egyszerűen ez a mód maradt azok után, hogy az előbb felsorolt urak mellett néhány olyan is van aki csak a butaságait ismétli mindaddig, amig környezetén nem látja a "másfelé mozgás" lehetőségét.
( tehetetlenség ). Ez ugyanúgy jellemezhető mint egy fizikai tömeg,
amely nehezen mozdítható ki nyugalmi, vegy egyesnesvonalú mozgási helyzetéből.

Ha megengeditek:

1. A repülőtéren kizárólag a többség akarata érvényesülhet.

Ez nem zárja ki annak a lehetőségét, hogy valaki, vagy valakik megpróbálják irányítani egy csoport mozgását, de aki ezt felvállalja a többség egyetértése nélkül, az így jár mint most Ti.

Magyarul, sokan nem kértek abból, hogy fiatal, még meggondolatlan, tapasztalatlan, és főleg tanulatlan, (ez most nem sértés ne reagálj rá!)
ismerethiányos emberek tüntessék fel magukat vezetőnek.

Erre a posztra kizárólag olyan ember(ek) kerülhetnek, akik ezt már kiérdemelték, bizonyítottak, és emellett alkalmasak is!

Nem kell két három diploma, a műveltség, az intelligencia, és a tudás
NEM együttmozgó fogalmak!

-------------

Reptéri tulajdonlás kérdése! (MMBK Fő kérdése.)

A Mátyásföldi Önkormányzati kezelésben lévő osztott( helyrajzi számmal bíró) területet a XVI. ker. kapta meg hasznosításra.

Nem akartam erről hamar beszélni, de a napokban várom az hivatalos állásfoglalást, a terület részbeni-ill. egészben történő hasznosításáról, bérbe adhatóságáról.

Az Önkorm. csak szóbeli használatot engedélyezhet, mert a kezük meg van kötve.
Ha végig gondoljátok igazából amit az előzőekben leírtam ,és nem csak azonnal hülyéztek, akkor rájöhettek mennyire összetett szerződést kellene megfogalmazni, az általam említett, jogban előírt az önkormányzatra kötelező érvényű előírások értelmében.
Ha csak azt kiszámoljátok, hogy egy Ügyvéd egy ekkora területre négyzetméterszámítás alapján egy egyszerű használatot
megfogalmaz, az százezrekre rúg!
Ezért haragudtam meg a " majd a haver megírja" mondatra.
Ez tényleg minősíthetetlen butaság!

Ha valaki vett már földet, én többet is, akkor ezzel tisztában van, és nem
beszél butaságot.

Sajna ez halott ügy.

Egy kis Internetes JOG!

A Fórumon tett kutakodásaim alapján azt kell mondanom, hogy DUD. sokszor kap feleslegesen sértő megjegyzéseket, leveleket.

Nem vethetem szemére, hogy sokra ingerülten reagál, én sem tettem volna másképp!

Amellett, hogy megjegyzem bölcsessége lehetőséget ad Néki arra, hogy sokra ne is válaszoljon néha nem bírta türtőztetni magát.

Reményeim szerint azok az emberek akik az ide vonatkozó tötvényeken ajánlásokon sokat dolgoztak kivonatolják, és törvényi kereteken belül csökkentett szöveg környezetben de a rendelkezések lényegét nem csorbítva azt átadják közzétételre!

Úgy szeretném közzétenni, hogy a Fórum tulajdonosa és a Fórum használója is meg tudja mit tehet és mit nem törvénysértés nélkül.

Megjegyzem fejlettebb országban még feljelentést sem lehet tenni az üzemeltető ellen, ha a hatóság előtt az üzemeltető hivatalosan igazolja a törvénysértést.

Márpedig ebben neki van a legkönnyebb dolga.

Nálunk egyenlőre ha jól tudom a rendőrség járhat el(elhárítás, ill. nemzetbiztonságiak ) előtt, hát azért ez is elég kemény!

Addig, amíg komoly, megfontolt, tisztelettudó beszélgetés zajlik,
cikkek megjelenését felfüggesztem. de írásukat nem.
Nem fenyegetés! Tanulmány! Jó?

Feri

Sziasztok

hilti
2005-08-31, 21:22
Kedves Hilti!

Nagyon fiatal vagy még, a habitusodra nincs magyarázatom!

Nekem van.
Ha ugyan abban a stilusban szeretném lereagálni a jellemzésedet amit rólam irtál, akkor az igy hangzana rólad:
Öreg vagy már, és az elhalasztott éveket nem lehet okoskodással potolni.

Szerintem Te teljesen eltévedtél.
Leirom szépen, hogy mi is a történelme a mátyásföldi reptéren modellezök csoportosulásának. MMBK!
Van Mátyásföld szélén egy régi orosz reptér, aminek egy részét hosszú évek óta a modellezök használják.
Több egyesület is és magán emberek is repitenek itt évek óta.
Voltak bizonyos problémák ami egy teljesen kivül állonak is szemet szúrt volna. Gondolok itt olyanokra, hogy szemét, a szét rallyzot pálya, a repitésben tapasztalható veszélyeztetések stb.
Volt egy kis lelkes csapat, aki azt gondolta, hogy szervezödjünk egy táborba és a felmerülő problémákat oldjuk meg.
Első lépésként a XVI. ker. önkormányzatba fáradtunk el ahol nagy örömmel fogadtak minket. Itt egy hosszabb tárgyalás sorozat kezdödött el, a reptér további sorsát illetöen, a tárgyalások a mai napig sincsenek lezárva. Több fajta megoldás is felmerült, az egyikröl Te is hamarosan papirt fogsz kapni.
Miután ezt végig jártuk, kaptunk bizonyos engedményeket, hogy a pályát és környezetét megovjuk.
Ekkor csapatba szervezödtünk és a mátyásföldi modellezök nagy táborából huszon valahány embert (nem emlékszem a pontos számra) meghivtunk egy megbeszélésre, a meghivottak között szerepelt pl. az Iván is. Itt térnék vissza a Bence esetére. Mi már akkor arra gondoltunk, hogy alapitunk valamilyen egyletet, aminek törzstökére lesz szüksége, de mivel tudjuk, hogy a Bence még tanuló ezért nem akartuk ezzel őt terhelni.
A megbeszélésen elmondtuk, hogy milyen informáciokat kaptunk az önkormányzatnál, milyen lehetöségeink vannak a jövöre nézve, és milyen terveink. Minden egyes döntésünknél kéz feltartással szavaztunk. Te is!
Megalakult az MMBK.
Elsöként lett árkunk, ezt már 10000000-szer kitárgyaltuk, tovább megyek.
Majd lett táblánk a Zsolt jovoltából. Eztt azért láttuk fontosnak, mert rengeteg embernek nincs internet hozzáférése és velük is szerettük volna közölni a reptéren történő dolgokat, rendezvényeket. Rákerült a szabályzatunk, azzal a céllal, hogy a magunk és társaink (család, barát stb), nem utolsó sorban vagyon tárgyaink (autó, repülő stb) biztonsága érdekében minél jobban leszükitsük azokat a lehetöségeket, hogy probléma történhesen.
Bimi jóvoltából kikerült egy szemetes, ami egyre jobban muzsikál, szerintem tisztább lett a reptér, de teljesen egyet értek a Bencével a csikekkel még van mit kezdeni.
Szintén Zsoltnak köszönhetöen most már egy asztallal is gazdagabbak vagyunk, aminek a funkcióját egyre többen ismerik fel és szivesen használják.

Hát ez a Mi kis történelmünk. Tisztán és érthetöen leirtam, hogy minden döntésünk többségi szavazással történt, söt bizonyos döntések elött külsö, nálunk hozzáértöbb emberek véleményét is kikértük.
Tény és való, hogy olyan emberek akik már 2-3 éve nem járnak Matyira, vagy évente 4-5-ször repitenek, nem voltak a meghivottak között, mert arra koncentráltunk, hogy azok véleményére adjunk, akik rendszeresen használják a területet, vagy segiteni tudnak egy jövökép kidolgozásában.
Én ezt a többségnek tartom.
Én mint az MMBK volt elnöke, soha nem hoztam önálló döntést, soha sem parancsoltam, minden egyes dolgot közössen beszéltünk meg és hajtottunk végre. Minden egyes megoldásért és döntésért teljes felelöséget vállalok, mert tudom, hogy nincs köztük öncélú, nem vállalható, rossz megoldás.
Amikor megalakultunk a jobbá tétel volt a fő cél ami ugy gondolom minden tekintetben meg is valosult.

Egyszerűen addig, amíg a probléma meglétére nem hívtuk fel a figyelmet , (még ha még oly erőteljesen, is) addig az egyszerűen anyázások mellett le lett söpörve. Ezt a közvélemény figyelme mellett tovább csinálni nem lehetett.

Mi a probléma?

Probáljunk meg ebbe az irányba elindulni.
Gondolom e levelem után Te is belátod, hogy a többségi akarat érvényesül.
Remélem azt is sikerült bebizonyitanom, hogy az MMBK-nak nem reptéri tulajdon megszerzése a fő célja. A terület modellezés célú hasznositása a célja, ha ehhez arra van szükség, hogy az önkormányzattól erre valamilyen módón irásos engedélyt kapjunk, akkor meg fogjuk oldani.

Nagyon szeretném ezt a vitát már lezárni.
Úgy gondolom, hogy már igazi gondot nem tudsz felhozni, ezért dobálozzol titulosokkal és jogi frázisokkal. Eröböl nem fogjuk tudni a problémát megoldani. Igyekeztem minden információt a rendelkezésedre bocsájtani ahhoz, hogy el tud mondani a valódi gondjaidat az MMBK bármely részével.

Kérlek, légy tényszerü

Üdv

Susitu1
2005-08-31, 21:26
Szasztok,

Hát fiúk én nem is tudom, hogy írjak é vagy ha írok akkor mit!!!
Az számomra kiderült, hogy Mátyásföld élére egy okos, intelllligens, persze nem árt ha széfeket tud nyitni ember kell, vagyis a Mackós! Szinte gondoltam, hogy ez nyomja a szíved, és nem a 'rettenet' panasza.

Szerintem jövőre megkapod, hatod az esélyt, de nem ér ám lemondani egyből ha valami gebasz van!!! :wink:
Ne vedd sértésnek Feri, de egyszerűen az internet tényleg nem neked való, egyszerűen olyan érthetetlen átláthatatlan az egész, szóval nem egyértelmű, és ha nem az akkor elég sokat gondolhat az ember. Egyszerűen átláthatatlan az egész amit írsz, jobb ha szóban előre megfogalmazva mondod el....

Érti mindenki????

Susitu1
2005-08-31, 21:31
Megelőzött ITI! :?

Igen Feri IGEn!
MOnd meg nyíltan mik a követelseitek, és meglátjuk, hogy mit tehetünk, már ha a többség akar.

Ja és hol a Sereged?

Susitu1
2005-08-31, 21:31
Megelőzött ITI! :?

Igen Feri IGEn!
MOnd meg nyíltan mik a követelseitek, és meglátjuk, hogy mit tehetünk, már ha a többség akar.

Ja és hol a Sereged? :lol:

SAFECLINIK
2005-08-31, 21:55
Hali!

Igen! Hilti hozzászólása tetszik, így képzeltem.

Az elképzelés jó, sőt továbbmegyek ez csak így lenne jó.

Válaszolj légyszíves azokra a kérdésekre, amit DUD. -nak délután feltettem.

Mik a kizárásokkal kapcsolatos elképzeléseid, ill. miért kellett (később kiderült információ hiány) elzavarni kérdések nélkül a reptérről,

-Az Egri modellezőket, ill. az őket képviselőket
-Pápait,
-Zcipa Lacit,
-Szabó Józsit, stb. olyan lendülettel, hogy mostanában már nem is jönnek.
De nem akarom Újra kezdeni, azért mert sokan nem jelentkeznek sokkal inkább azt mutatja, hogy elegük van és nem hajlandók Veletek együtt modellezni!
Ezen törted -e a fejed?

Soha nem vezéreltek MMBK-s vezéri gondolatok, ezért nem is válaszolok újabb barátságtalan kijelentésekre.

Feri

hilti
2005-08-31, 23:29
Hali!

Igen! Hilti hozzászólása tetszik, így képzeltem.

Örülök, hogy megfelelő játszópartnerre találtál szerény személyembe.

Az elképzelés jó, sőt továbbmegyek ez csak így lenne jó.

Tovább megyek, ez most igy müködik. Köszönjük

Válaszolj légyszíves azokra a kérdésekre, amit DUD. -nak délután feltettem.

Amint tudom igérem megteszem.

Mik a kizárásokkal kapcsolatos elképzeléseid,

Szerintem minden olyan MMBK tagot, aki az általad is jónak itélt (szerintem is jó) rendszernek csak azért szeretne ártani vagy folyamatában visszatartani, mert feltünési viszketettsége, vagy önös, a többséggel szemben álló érdekei ezt diktálják, vagy egyéb olyan ok(ok) miatt amivel a tagság nem ért egyet, ki kell zárni közülünk.
Természetesen ez nem egyenlő azzal, hogy valaki ne modellezhessen Matyiföldön.
Matyiföldön bárki modellezhet.
Csak nem szivesen szervezünk, rendezünk, élünk meg együtt programokat, a fent emlitett tipusú emberekkel.

ill. miért kellett (később kiderült információ hiány) elzavarni kérdések nélkül a reptérről,

-Az Egri modellezőket, ill. az őket képviselőket
-Pápait,
-Zcipa Lacit,
-Szabó Józsit, stb. olyan lendülettel, hogy mostanában már nem is jönnek.

Az "elzavarni" szó egy kicsit erös, mondhatni hazugság!?
Minden egyes itt feltüntettet személlyel, csapattal a Június 4-5 rendezvényen történtek konfliktusok.
Egri Modellezök:
Sajnos nem ismertük Öket, eddig még nem találkoztunk. ők bejöttek a kordonon belülre, ahol megkértük őket, hogy menjenek ki.
Itt hangot adtak nem tetszésüknek, ami természetesen jogos volt.
Dress ott a helyszinen többször elnézést kért, és vendégül látta öket egy ebédre.
Pápai Pista bácsi:
Ugyan ezen a reggelen érkezett. Azt kérte, hogy hadd repitsen egyet. Mi elmondtuk neki, hogy itt egy repülönap kezdödik és ha van rá mód, akkor ezt tegyük át máskorra. Ezen ő megsértödött a kocsijába ült és elment.
Végig fültanúja voltam az eseményeknek, semmi bántó vagy tiszteletlen dolog nem hangzott el. Nem értem a viselkedését.
Zcipa Laci:
Szintén ugyan ez a nap délelöttje.
Mint Te is tudod a helyszint úgy alakitottuk ki, hogy a bemutaton, a résztvevöknek egy külön részt keritettünk el. Azért, hogy aki hozott modellt ne kelljen a nagyon távoli, látogatoi parkolóból sétálni a cuccával, ill. biztonságba tudjuk a saját felszerelésünk. A Laci épp ebbe a parkolóba szeretett volna beállni, amikor arra kértük, mivel nem hozott magával modellt és a parkolónk területe véges legyen szives a kinti parkolóba megállni. Ezt ott a helyszinen nem sikerült megoldani, de tudom, hogy Dress a Lacival is megbeszélt mindent és természetesen semmi probléma nincsen.
Szabó Józsi:
Az ő eltünéséröl sajnos nem tudok nyilatkozmi. Józsi kezébe már nagyon régóta nem láttam rádiót, a boltjával kapcsolatban pedig csak pletykákat tudok, amik nem éppen pozitivak.

Gondolom, ez megint nem a végleges lista.
Lassan meg kellene értened, hogy nem csináltunk semmi rosszat.

De nem akarom Újra kezdeni, azért mert sokan nem jelentkeznek sokkal inkább azt mutatja, hogy elegük van és nem hajlandók Veletek együtt modellezni!
Ezen törted -e a fejed?

Szerintem pedig azt jelenti, hogy elégedetek azzal amit most tapasztalnak Matyiföldön, és Ti probáljátok rájuk eröltetni ezeket az ostobaságokat.

Mit szolnál, ha megkérdeznénk tölük?

Tudod nagyon jól esik amikor igazi nagy nevek jönnek oda hozzánk és köszönik meg a munkánkat amit ezért az egészért tettünk, teszünk. Nyugdijas létükre pénzzel szeretnének támogatni minket és jobbnál-jobb ötletekkel segitik a munkánkat.
Ez az amiért nem legyintelek le, és probálak meggyözni arról, hogy ha ő nekik tetszik, nem hiszem, hogy létezik olyan amiért ezt az egészet feladnánk.

Üdv

Francii
2005-08-31, 23:40
Erre a posztra kizárólag olyan ember(ek) kerülhetnek, akik ezt már kiérdemelték, bizonyítottak, és emellett alkalmasak is!

Hú Feri, de jó, hogy ezt leírtad... Már kezdtem megijedni és azt gondolni, hogy esetleg Te akarnál valamiféle góré lenni...

Francii
2005-09-01, 00:06
Nálunk egyenlőre ha jól tudom a rendőrség járhat el(elhárítás, ill. nemzetbiztonságiak ) előtt, hát azért ez is elég kemény!

Addig, amíg komoly, megfontolt, tisztelettudó beszélgetés zajlik,
cikkek megjelenését felfüggesztem. de írásukat nem.
Nem fenyegetés! Tanulmány! Jó?

Még valami, amiről úgy látszi elfelejtkeztél: az 50-es ével elmúltak már!! Az ÁVH is megszűnt... Sőt, lefüggönyzött ablakú fekete autók sem jönnek házhoz éjszaka! Az Andrássy úti épület is múzeumként funkcionál!!

SAFECLINIK
2005-09-01, 08:28
Francii!

DUDKINT VÉDTEM TE KIS figyelmetlen !!!!!

FERI

Francii
2005-09-01, 11:15
Álltalános jog ill. PTK! Együttélés , diszkrimnáció, kizárás, korlátozás stb...

...napokon belül meg fogod kapni a fórum üzemeltretésével kapcsolatos "törvényi" lehetőségeidet...

...ők az EU-s törvények hazai
előkészítői...

...de ha bemennél majd a Ig. minisztériumba...

...amit Te fenyegetésnek tituláltál, hogy az adóhivatalt miért emlegetem, azért, mert nincs egy esetleges ellenőrzés alkalmával
a saját páncélszerényemet is nyitni nekik! Igen az APEH hatósági nyitóembere is én vagyok...

...Lehet, hogy a netre is felteszem a törv. hátha a levelezők nincsnek tisztában jogaikkal, kötelességeikkel...

...eszembe jutott, 70-es évek beli tanulmányaim tantárgya, mely a bizalmatlanságról szólt! No ezt nem magyarázom tovább, mert megint beleszólnak azok is, akik túl sok kémfilmen nevelkedtek...

...Egy kis Internetes JOG...

...a rendőrség járhat el(elhárítás, ill. nemzetbiztonságiak ) előtt...

Feri! Van itt minden, amitől gatyába kellene csinálnunk!

Törvény, igazságügy, APEH, jog, kémfilm, rendőrség, elhárítás, nemzetbiztonság...

A többiekkel, Néró császárral, Buddhával és Napóleonnal egyeztetted ezeket? Így gondolják ők is?

Ha mégegyszer belógtok a főorvos úr irodájába internetezni, nagy balhé lesz belőle!

SAFECLINIK
2005-09-04, 15:24
Szia Francii!

??? Buddhával Mi a bajod?

A többi ugyanojan fékevesztett emberke volt, mint amijenekről az általad felsorolt szervezetek gondoskodnak!

Ha beszélgetnél a Matyiföldiekkel, tudhatnád, hogy amíg nem tisztázódnek az általam felvetett gondok, addig "fegyverszünet " van!

Telefonon beszéltem Hiltivel, Dress-el, Dudkinnal, Susituval, és érdekes módon normális hangú, tiszteletteljes hangvételben volt részünk, erre jössz Buddhával!!!

Egyébként mielőtt válaszolsz, közöltem Velük, hogy amit fél év alatt a Mátyásföldi repülőtérrel "fizikailag"csináltak, az páratlan, és minden elismarésünk az Övék.

Ez mi, ha nem dícséret ,kedves Francii?

Gond, csak az általam leírtakkal van.
Választ a mai napig nem kaptunk!
De mint mondtam egyenlőre nem 3000 ember előtt "zajlunk" tovább!!!

Maci

Feri

Susitu1
2005-09-04, 19:16
Ezt nem értem!!! [-(

Most mikor megint behódoltok, és rájöttök mekkora ökörséget írtatok le, akkor ne a 3000 ember előtt, mikor békéltetés egyezkedés van akkor ne tudjon a 3000 ember erről!!! Ácsi bácsi maga talán mohácsi???

Igen tudja meg mindenki az igazat: Mátyásföld Szép :lol: és Jó :lol: , nyugodtan lehet MINDIG MINDENKINEK modellezni.
Vita mindig, mindenhol van, csak nálunk szeretik közhírré tétetni hátha lejárathat mást az ember, de álltalában csak magát járatja le a renitenskedő ellenzék, mint mindig.
Árok marad, jókedv marad és ellenzék is marad. (sajna)

Feri ez most kijelentés, vagy kérdezés, mert ha kijelented az oké ha kérdezed akkor Igen.

Mire?? Mert mi is kérdeztük mi a baj, de konkréten senki nem merte leírni, vagy nem tudta mert nincs!!

Francii
2005-09-04, 19:20
Ha beszélgetnél a Matyiföldiekkel, tudhatnád, hogy amíg nem tisztázódnek az általam felvetett gondok, addig "fegyverszünet " van!

Feri!

Az általad felvetett gondok csak a Te lázálmaidban léteznek!

Fegyverszünetet pedig csak harcoló felek köthetnek! De itt egyedül csak Te harcolsz a nemlétező árnyékhadseregeddel a hátad mögöt...

hilti
2005-09-04, 23:33
Feri,

Egyszer és minden korra tegyük rendbe ezt az egészet.
Én már nem tudok mit irni vagy kezdeni hozzászolásaiddal.
Ez elött 8 oldallal minden sz@r volt, mindent rosszul csinálunk.
Most ott tartunk, hogy minden a legjobb, de

MILYEN GONDOK????????
MILYEN FEGYVERSZÜNET????????

Egyébként mielőtt válaszolsz, közöltem Velük, hogy amit fél év alatt a Mátyásföldi repülőtérrel "fizikailag"csináltak, az páratlan, és minden elismarésünk az Övék.

KÖSZÖNJÜK!

HOL VAN LEIRVA?
KÉRLEK, KONKRÉT PROBLÉMÁKAT, GONDOKAT IRJ LE!
KÖNYÖRGÖM!!!!!!!!!!!!!!

KIK?
MIRE?

De mint mondtam egyenlőre nem 3000 ember előtt "zajlunk" tovább!!!

SZERETNÉM KÉRNI, HOGY NE ZAJOLJUNK TOVÁBB, HANEM IRD LE MI A GOND!!!!!!!!!!
MIÉRT A KIRÁLYI TÖBBES?

Üdv