PDA

Teljes verzió megtekintése : Fír. évzáró buli Esztergomban

deltahf
2005-08-31, 09:26
Eltelt még egy év, fejlődtünk és zúztunk.
Melegünk volt sok helyzetben, most fázni fogunk.
De a barátság összetart, és kitartást ad a következő évhez.
Mindenkit szeretettel várok, hogy bemutathassa mire is jutott az elmúlt évadban.
Külön felhivom a debreceni, győri és mátyásföldi repcsapat tagjait a részvételre, hogy viszonozhassam kedvességüket.

A buli időpontja 2005 Október 1 !

Rossz idő esetén Október 8 !

a részvételi visszajelzést megköszönném.

Dress
2005-08-31, 10:24
Koszonjuk a meghivast.
Mi biztos megyunk, de ezt mar meg is beszeltuk.

force
2005-08-31, 12:29
Hi Peti!

A Győriek ott lesznek a repnapodon!
10-15 fő! Csajokkal együtt 20-25 körülbelül!

Látom "Fír" lett ahogy mondtad! :D

force

SALI
2005-08-31, 15:53
Szia Peti!
Örömmel megyünk! :lol:
Köszönjük.
ÜDV:SALI

deltahf
2005-08-31, 17:03
Kürti Péter hozni kell!
:lol:

Vasix
2005-08-31, 17:04
Peti,

ott a helyem! :)

deltahf
2005-09-01, 00:12
Na akkor ez már rossz buli nem lesz az biztos.

Roland
2005-09-01, 18:06
Na én most Győr, vagy Móvár ???? Hmmm
Mind1. Megyek :)

Üdv Roland

abence
2005-09-01, 20:34
Ha minden jól megy, akkor ott leszek...

Üdv.

deltahf
2005-09-01, 21:33
Köszönöm.

jetflyer
2005-09-06, 15:01
Sziasztok!
8)
Szervezkedünk: :wink:

http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?p=125905#125905

Üdv: JF

Vasix
2005-09-19, 16:22
Sziasztok!

Ha Peti is engedi, van valakiknek kedve köteléket repülni elektromos gépekkel? Nekem van egy GWS E-Starterem... ;)

SALI
2005-09-23, 09:16
Hali!
O....h hogyne, akár motorossal is!

peaceful
2005-09-24, 18:50
Úgy tűnik én is tudok menni, még soha nem voltam az Esztergomi reptéren.
Visszaviszem a Staudacher-t a szülőföldjére. :lol:

Dudkin
2005-09-24, 19:34
Deltapeti!

nem jottel ma borzere es Dressel rajottunk mi a gond, egyszeruen nincs eleg benzined :), azert nem jottel. Nembaj jovo heten majd jol megsetaltatunk ;)

Dud

deltahf
2005-09-26, 12:07
Nagy szivesség lenne ha sms-ben jeleznétek a részvételeteket?
A kaja és pia miatt lenne nekem segitség a létszám, hogy ne vesszen kárba sok.
Ugyanis MINDENKI A VENDÉGEM. :lol:
Matyiföldről, Debrecenből, Győrből, Érsekujvárrol.! + a baráti kollégák.

Mondjuk SZERDÁIG legkésöbb!
Aki addig nem dönt az étlen szomjan ki lesz rakva a kifutóra száradni, (vagy ázni)? :roll:

Köszi elöre is.
0630 9933-469 IDE !

Vasix
2005-09-26, 23:03
Szombaton: Időnként megnövekszik a felhőzet, 10-16° lesz, ÉNy szél, 11km/h <--- by www.met.hu Esztergomra

Vasix
2005-09-27, 22:07
:lol:

met.hu varázsolt! Ez jobban tetszik! :)
Derült idő várható, 4-16°C, 4 km/h

Tomcat
2005-09-29, 09:45
Szevasztok,

a ma reggeli RTL-es beharangozó beszélgetés nincs meg valakinek letölthető formában ?

Atti
2005-09-29, 10:38
Igen, engem is érdekelne....sajnos lemaradtam róla... :(

Tomcat
2005-09-29, 10:53
... És továbbra sincsen okunk a túlzott aggodalomra a mai jelentés alaján a szombat miatt:

http://www.kepfeltoltes.hu/thumb/050929/met.jpg (http://www.kepfeltoltes.hu/view/050929/met.jpg)

deltahf
2005-09-29, 11:47
RTL riport :lol: videoja.
http//flymodelll.fw.hu/firbuli.wmv vagy az oldalam videoinál.
Jó, nem nagy szám de még is csak "benne vagyunk a TV-ben" :lol: mi is.
Még talán a Fókusz is kint lesz :shock:

deltahf
2005-09-29, 11:48
http://flymodelll.fw.hu/firbuli.wmv

Bocsi az elöbb kihagytam a :-ot. :lol:

deltahf
2005-09-29, 11:50
EZ A JÓ CÍM !

www.freeweb.hu/flymodelll na ez már biztos hogy jó.

De ha mégsem akkor tojok rá.... :evil:

Susitu1
2005-09-29, 16:46
Helló Petya,

abban esetleg tudsz segíteni, hogy Amerika kapitánya vagy SL45 jelezte, hogy jönnek-é, mert akkor szabaddá teszem magam! :wink:

deltahf
2005-09-29, 18:03
Szerinted? :-)
Én szívesen látnám őket vendégül, de az esély 1000:1-hez hogy itt legyen bármelyikük is.
Gondolom, mindegyik nagyon elfoglalt, pedig elszivhatnánk a béka pipát.

Légyszi ha tudod a helit (maxir) küld le légyszi valakivel.

Aron1
2005-09-29, 23:42
Csá!

Mára sikerült tisztázni, rá fogok érni!

Megyünk a Rapikkal, bár a nagy csak utazik egyet. Az 50-est meg most
macerálom...

Szóval megyünk. :D :D :D

Cső!

Áron

sl45
2005-09-30, 00:10
Én nem tudok menni, mert AK-val megyünk tesztelni. De susityu ha gondolod velünk tarthatsz? :twisted:

deltahf
2005-09-30, 13:57
:-)

Én komolyan mondtam a meghívást!

sl45
2005-09-30, 14:06
Köszönöm szépen, de már van programom.

trisi
2005-09-30, 16:31
jelentem, hogy egy fehér Funtana S40-es is jelen lesz.... remélem velem együtt...

Tomcat
2005-09-30, 17:15
Urak,

távol álljon tőlem hogy pánikot keltsek, de a mostani előrejelzés már kevésbé hangzik jól mint a tegnapi:

http://www.kepfeltoltes.hu/thumb/050930/met.jpg (http://www.kepfeltoltes.hu/view/050930/met.jpg)

deltahf
2005-09-30, 17:22
Jelentem, egésznap süt a nap néha egy egy kis felhő, 18C-fok, szél, de most gyengült egy kicsit.
Holnapra 4km/h-s szelet ír, és változóan felhős időt.
REMÉNYKEDJÜNK, hogy nem változik.

Mi kész vagyunk a kajával és csak várunk, várunk és várunk holnapig, Rátok. :lol:

deltahf
2005-09-30, 20:40
Az oldalamon van fent pár fotó mit kaptok holnap, és milyen szép időnk volt ma. Rosszabb ne legyen!!!
Találkozunk holnap. Jó éjt Nektek.

Bimi
2005-10-01, 19:42
Nagyon jó volt a buli (a kaja meg pláne :D )!
Ezúton is köszönöm a szervezőknek hogy ott lehettem.

Képek találhatóak a

http://images.rcmodell.hu/

galériában.

abence
2005-10-01, 20:22
köszönjük, nagyon jól éreztük magunkat...

Bence

Vasix
2005-10-01, 20:28
:)

Nagyon jó nap volt, köszönjük Peti!

Endre
2005-10-01, 20:57
Sziasztok !

Szuper nap volt ! Végre személyesen is megismertem Petit.És a kaja is jó volt :D Képek az oldalam képek galériában.Majd lesz még több is....

Aron1
2005-10-01, 21:16
Sziasztok!

Nagggyon király volt, nagyon jó idő volt, nagyon kösz a szervezőknek,
a munkát, energiát, és a kaja-pia meghívást.

Sose legyen szarabb napom... :D :D :D

Ja, és Peti királyul nyomtad a Sceadoo-t, király!

Cső!

Áron

deltahf
2005-10-01, 21:32
Köszi Áron a dicséretet. Biztató és nagyon jól esett.

De nélkületek (mindenki aki részt vett) nem ért volna egy fabatkát sem.
Én is köszönöm hogy ennyien eljöttetek.
Sziasztok

jetflyer
2005-10-01, 21:44
:D Peti, nagyon jó volt. Köszönöm. 8) Csak ne lett volna olyan sok impelleres gép :lol:
Üdv: JF

Francii
2005-10-01, 21:45
Hibátlan volt, mint mindig! Nem bánom, jövőre is elmegyek... :wink:

doki
2005-10-01, 21:55
Sziasztok!

Köszönjük a szervezőknek ezt a jó napot! Remélem egyszer viszonozhatom

MÁS:
Azért a néhány légikatasztrófáért kár volt ! Remélem az érintettek levonják a tanulságot és ezentúl jobban odafigyelnek! / ez temészetesen az okozókra vonatkozik/Tudomásul kell venni :EZ NEM JÁTÉK!!! Akár nagyobb probléma, személyi sérülés stb. lehetett volna,és az már nagy baj! És itt nem bántani akarom a fiatal versenyzőket ,hanem arra szeretném rávenni őket hogy jobban figyeljenek másokra, és magukra.
Addig tudunk szerintem viszonylag nyugodtan repülni amíg nem történik valami komolyabb dolog és föl nem figyelnek ránk a hatóságok.Ha ez megtörténik és elkezdenek minket cseszteni majd kitalálnak nekünk betarthatatlan szabályokat, akkor nehéz lesz a modellezők élete!
Rágondolni sem merek, hogy mi történhetett volna ha pont rám kapcsol a
barátunk és elszabadul a helikopter az bizony csúnya dolgokat tudna csinálni.....

Üdv: doki

SALI
2005-10-01, 22:40
Köszönjük szépen delta Peti!
Remek szervezés,finom kaja és nem utolsó sorban ragyogó idő.
Üdv:SALI

Szab
2005-10-01, 23:02
Én is köszönöm, hogy jöhettem. Jó volt újra együtt látni a bandát! Egy kicsit nagyobbacska modellt hoztam mint a többiek, de remélem ez nem volt gond :wink:
Bimi-nek külön köszönet a jól elkapott képekért!

SYL
2005-10-01, 23:21
Sajnos mi csak nagyon későn tudtunk kimenni, de így is nagyon jól éreztük magunkat.
A kondérban még találtunk kóstolót a finom kajából. A SZAKÁCSOKAT is dícséret illeti a Petiékkel együtt!
Mint "osztályidegen" a látottakból Áron és Müller Misi heli varázslata fogott meg a legjobban.
A Dokit ismerem vagy 15 éve, de eddig csak a hajóját láttam repkedni :lol:
Családom nevében is megköszönöm a meghívást.
:taps: :taps: :taps:

Dudkin
2005-10-01, 23:31
Sziasztok!

Mi is koszonjuk a meghivast, kitunoen ereztuk magunkat. Ugy nez ki sikerult Petieknek egy evrol evre mindig jol sikerulo rendezvenysorozatot osszehoznia!

Sajnos voltak olyan problemak a repules rendjeben ami felett nem lehet szemet hunyni, de ezek nem a rendezoseg hibai. Ertem ezalatt az onalloan kijelolt starthelyrol valo felszallasokat es a hasbol bemondott hibas frekvenciakat, ami gyakorlatilag felboritotta a jol mukodo radio leadasos rendszert. Fentiek miatt ket 3 gep tort gyakorlatilag javithatatlanra. Remeljuk mindenki tanult a dologbol, es a karosultak sem keseru szajizzel tavoztak.

Koszonom ismet, hogy ott lehettem,

Udv: Dud

ps: kerultek fel meg Susitu es jomagam gepebol kepek a galeriaba, amely elerheto a http://images.rcmodell.hu cimen

Szab
2005-10-01, 23:37
Még valamit elfelejtettem: azthiszem Susitu kolléga részletes és kimerítő válaszokat kapott azon kérdésére, hogy mikor, hol és milyen cikk jelenik majd meg, és melyik újságban. A "beszélgetést" nem tudtam sajnos végighallgatni, mert vissza kellett indulnom, de azt még megtudtam - többektől is -, hogy a legjobb cikkeket, minden bizonnyal, a (szép)kékszemű újságíró-lányok írják... :wink: :lol: :D
Mégegyszer köszönöm a szíves vendéglátást és a barátságos fogadtatást!

peaceful
2005-10-01, 23:52
Én is köszönök mindent, nagyon jól éreztem magam.
Én is csináltam pár képet:
http://www.peaceful.hu/gallery/Esztergom_05_10

Itt pedig Fuhur JET-je látható
http://www.peaceful.hu/gallery/Videos/FuhurImpeller

tom100
2005-10-02, 08:00
HI!
Nagyon szépen köszönjük a meghívást! Egy újabb felejthetetlen napot kaptunk esztergomi barátainktól. Reméljük ez a szép város továbbra is "melegágya" :lol: lesz ennek a kitűnő rendezvénynek.

force
2005-10-02, 09:13
Hi Delta!

Nagyon-nagyon Jól éreztük magunkat!!!!
Jövőre ugyanekkor , ugyanitt!

Force

dau
2005-10-02, 10:39
Nagyon köszönjük a meghívást, igazán jól éreztük magunkat. Még az időjárás is kegyes volt. A szervezés és étel kiváló volt. Reméljük egyre több ilyen találkozó lesz idehaza is.
Fotók a buliról:
http://www.zenn.hu/dau/esztergom/

Ízelítő:
http://www.zenn.hu/dau/esztergom/best/IMG_9374.jpg
http://www.zenn.hu/dau/esztergom/best/IMG_9414.jpg
http://www.zenn.hu/dau/esztergom/best/IMG_9668.jpg
http://www.zenn.hu/dau/esztergom/best/IMG_9259.jpg

Tomcat
2005-10-02, 11:08
Nagyon köszönjük a meghívást, igazán jól éreztük magunkat. Még az időjárás is kegyes volt. A szervezés és étel kiváló volt. Reméljük egyre több ilyen találkozó lesz idehaza is.

Csatlakozom a párom és a saját nevemben is !
Szerintem lassan Mátyásföld lesz a következő helyszín ! :lol: :lol:

deltahf
2005-10-02, 11:45
én is töltöm a képeket lassan... mivel nincs helyem igy kicsiben!
De legalább képek... :lol:
Köszi mindenkinek a sok fotót is.

Boldog a szám nagyon :lol: :lol: :lol:

az oldalamon vannak !!!

Tomcat
2005-10-02, 13:15
Az oldalamról letölthető a készülő kisfilm beharangozója is ... 8)

hangya
2005-10-02, 13:29
Tomcat : Megnéztem a beharangozót. Nagyon tetszett :D Tűkön ülve várom a "teljes" filmet! Mikorra várható az elkészülte?

Tomi75
2005-10-02, 13:43
Sziasztok!

őszintén bevallom, most először voltam először ilyen modellező repülő napon és elmondhatom, hogy rettentően tetszett. Fantasztikus gépeket, megodásokat láttam. Eddig én csak a hajó modellezéssel foglalkoztam, de köszönhetően Vasix barátomnak, egyre többször kacsingatok a repülés felé is. Annak idején, talán én vittem őt előszőr modell versenyre, mégpedig FSR-V hajómodell versenyre. Arról nem tehetek, hogy ő nem azt a műfajt favorizálta. De mint azt néhány ezen a rep.napon is megjelenő hajó modellező társam (Doki, A Jani, SYL stb..) példája mutatja, az egyik kategória nem zárja ki a másikat. Jövőre mi is szeretettel meghívunk minden érdeklődő repülős kollégát, az Alsónémediben megrendezendő FSR-V és FSR-H? versenyek megtekintésére. Jó lenne a szakosztályok között nagyobb érdeklődést és elismerést kialakítani. Mégegyszer gratulálok a rendezőknek és sok ilyen szép napot kívánok minden minden modellezőnek.

Üdvözlettel
ifj.Angel Tamás

Tomcat
2005-10-02, 13:51
Tomcat : Megnéztem a beharangozót. Nagyon tetszett :D Tűkön ülve várom a "teljes" filmet! Mikorra várható az elkészülte?

Hello hangya,

nagyon köszi, de azért készült a beharangozó, mert ezt 25 perc alatt össze lehetett dobni, a "teljes film" összerakása pedig jó 3-4 órás meló mindennel együtt, mivel sok kis apró snittből lesz összevágva.

A párom nagyon szereti az ilyen repnapokat és el is jön velem, de utána azt mégjobban szereti, ha vele IS foglalkozom kicsit ... :lol: :lol:

Sz'al hogy a kérdésedre válaszoljak szerintem ha rossz idő lesz a héten, akkor jobban haladok és akkor pár nap, de ha repülni is lehet, akkor 1-2 hét max .. :-)

Vasix
2005-10-02, 16:15
Sziasztok!

Beszéltem a fotós barátnőmmel, várhatóan a csütörtöki Népszabiban lesz a cikk a rendezvényről.

Ha biztosat tudok, jelentkezem!

Tomi75, úgy érzem, kezd sikeres lenni a "fertőzés"-em! :lol:

Dress
2005-10-02, 16:53
Amikor ennyi hasonlo iranyitottsagu emberke osszetalalkozozik az csak jo lehet. Ez is az volt.

Koszi Peti!

Sajnos a harom temetes bearnyekolta a hangulatot.
Foleg, hogy az okozok nem nagyon tanultak a dologbol, sot a vitatkozast tartottak megoldasnak.

deltahf
2005-10-02, 17:29
Mert jó volt a társaság.

Szívesen...

Úgy tudom az egyik okozó becsülettel rendezte a dolgát. (ferland)

ferland
2005-10-02, 19:31
Sajnos a harom temetes bearnyekolta a hangulatot.
Foleg, hogy az okozok nem nagyon tanultak a dologbol, sot a vitatkozast tartottak megoldasnak.

Bizony!
Baleset után odajöttetek hozzánk ,és nekiáltatok vitatkozni! Ha ez nem történik meg akkor nincs vita! :twisted:

ferland
2005-10-02, 19:44

Idéztem mégegyszer

Susitu1
2005-10-02, 20:51
Ferland kifizetted a modelljét a srácnak akire rákapcsoltál!? :twisted:

Te is és a barátaid is kellemetlenkedő alakok, akik jobb ha maradnak az autózása mellett! Nem nektek való ez a kultúrált sport!(modellrepítés)

mano-ne
2005-10-02, 21:09
Koszonjuk a meghivast, jol ereztuk magunkat!
Este felkerulnek a mi kepeink is! (talan)

deltahf
2005-10-02, 21:17
Úgy tudom 15.000.- fizetett a srácnak.

De hátha ezt elfogadták mind a ketten akkor sztm ez rendben.

A hiba az meg megfizethetetlen. ...ha a szlovák 3m-es is azon van az akkor GÁZ !!! ám nagyon.
Ide nem csalom őket töbet. :cry: azt meg nagyon sajnálnám.

Remélem Zsolti nagyot tanult ebből. :wink:

Susitu1
2005-10-02, 21:21
Tizenötezer az tudodmennyi!!! Mintha a helit adtam volna annyiért!? :?

egy építő ötlet:
A szlovákokat meghívhatod, viszont a pór népet nem kell odacsődíteni!
:wink:

ferland
2005-10-02, 21:34
Susitu 1!Most hogyan kellene reagálnom a tömény rosszindulatú megjegyzéseidre?
Inkább sehogy!
Téma lezárva!

Dudkin
2005-10-02, 21:57
Sziasztok!

Nah mielott elmocskoljuk az egesz rendezvenyt, inkabb leirom, mi tortent, hogy nehogy rossz erzes maradjon az emberekben, vagy a rendezveny fenyet csorbitsuk. Tehat jelen esetben ket esemenyt vizsgalunk

az elso:
/legi talalkozo/
resztvevok:

http://images.rcmodell.hu/albums/album66/egom027.sized.jpg

A repites rendje az volt, hogy aki felszallna, beall a varakozo repulok soraba, amely az egy helyen megszakitott kordonnal varakozott, hogy repulhessen.
Aki bevallalta, hogy nem egyedul repit, az megegyezett a masikkal, ez igy is van rendjen. A problemat az jelentette, hogy ezt nem mindenki tartotta be, hanem volt aki a kordon vegenel, a palya jobb szelen repulozott, sok esetben a palyairanyt keresztezo vonalon, neha pedig a vendeglatok altal kihelyezett padok felett, elozetes egyeztetes nelkul.

Egy nagymodell bemutato kozben ahol a szlovak pilota hatarozott kerese volt, hogy ne legyen mas a levegoben a kollega ismet eleresztette a gepet a jobb oldalrol, de amikor szoltak neki, odebb ment a geppel, hogy ne zavarja a leszallni keszulo nagy modellt. Fuhur ekkor mar jaro motorral varakozott a starthelyen, ahonnan a rendezett repules folyt. Miutan a nagygep leszallt, o elstartolt es par fordulo utan talalkozott a palya jobb oldalan modellezo kollegaval a levegoben.

Ha mindeketten a kijelolt starthelyrol indulnak, szerintem senkinek nincs egy rossz szava, mert aki repul tudja, hogy direkt talalkozasra az esely 0, de igy, hogy mi is tobbszor jeleztuk szoban a jobb oldalon repulo uriembernek, hogy ne a fejunk felett mikozben ebedelunk, hanem menjen ki a palyara, igy bizony rossz szajizzel neztuk vegig a ket gep pusztulasat, es az azt koveto furcsa hangvetelu beszelgetest. Ezt a feszultseget feloldando probaltunk leulni megbeszelni a problemat, de nem volt sajnos kozos nyelv, igy a kerdesekre nem lett valasz.

a masodik:
/frekvenciarend/
a torott gep:
http://images.rcmodell.hu/albums/album64/DSCF2680.sized.jpg

A szervezok az evek ota bevalt radioleadasos modszert tartattak be iden is, ami latszolag eddig mukodott. Ferland sajnos nem ismerte a sajat frekvenciajat pontosan, vagy eltevesztette a bediktalaskor, igy tortent meg az, hogy a levegoben tartozkodo gep lezuhant, mert rakapcsoltak. A helyzet normalis esetben ugy oldodik meg ilyenkor, hogy aki hibazott, bunbanoan odaballag, majd ertekegyeztetes utan fizet, vagy cserel vagy barmi, itt inkabb csak kiserlet volt az esemeny elmutyizasara.

Ferland felajanlasanak targya egy olyan 6.5 kilos 170 cm es Extra volt amelynek csak a forumrol volt 3 tulajdonosa korabban. A csere ugy uttetett volna nyelbe, ha a karosult ad meg 40 ezer forintot es meg a lezuhant repulojebol a motort. De ehhez mar ugy igazan senkinek semmi koze.

Ez volt az en szemszogembol a ket tortenet, szivesen olvasnam a legalabb ennyire nyugodt hangvetelu valaszokat.

Udv: Dudkin

ps: ha van ilyen gep 15ezerert mint ami a kepen van, szoljatok mielott felkerul az adok-veszekbe.

ferland
2005-10-02, 22:44
Hibáztam! Sajnáltam nagyon a srácot az ,hogy a problémát egymás közt hogyan rendeztük ez csak is kettönkre tartozik .

Dudkin
2005-10-02, 22:48
Ferland!

Orulok ha sikerult megegyeznetek, de ott a srac nem ugy tunt, mint aki elegedett az alkuval es jo szajizzel fog jonni a tovabbi egomi rendezvenyekre. Ha sikerult ugy megegyeznetek, hogy o is jol erezze magat, akkor az kituno hir, es valoban csak a kettotok dolga!

udv: Dud

bb
2005-10-03, 09:43
Sziasztok! Én vagyok, voltam az extra tulaja.

A gépet sajnálom mert szerttem. Az ügyet Zsolttal lezártuk.
Nem haragszok senkire csak egy kérésem lenne. Ha kettőnél több ember modellezik egy placcon 100% -ik legyen mindenki tisztában a saját csatornaszámával!
Egyébként köszönet a szkenneres srácnak aki kibogozta a frekiket, mert forgott addig az agyam, hogy mi lehetett a zuhanás oka.

És SZUPER VOLT A BULI PETI!
Köszönöm a vendéglátást.

Bányai Balázs

Dudkin
2005-10-03, 09:48
Susitu1 volt a "szkenneres srac"

Udv: Dud

trisi
2005-10-03, 09:58
Csak halkan tanácsként említeném, mi lenne akkor ha nem bemondás alapján menne a csatornaszám regisztrálás hanem meg is kellene mutatni a kristályt. Picit macerás, de egy gép lezuhanása sem kis fájdalom.
A másik, hogy egy ilyen össznépi repkedésen valóban be kellene tartani a szabályokat amiket a rendezők is kérnek.
Gondolom nem volt szándékos egyik repülőzúzás sem, de hátha el lehetne kerülni egy pici önfegyelemmel.

Egyébként jó volt a buli, jó a kaja én nagyon élveztem! Köszi mindenkinek!

Tomcat
2005-10-03, 09:58
Sziasztok !

Nagyon sajnálom azt a szép gépet, nagyon tetszett.

Ha javasolhatok egy olyat - ebből az esetből okulva - a legközelebbi találkozóra, akkor szerintem érdemes volna az első távleadás alkalmával mindegyiket szkennerrel megnézni, hogy ténylegesen milyen frekin tartózkodik az illető.

Olyan is előfordulhat hogy valaki csatit vált és "ösztönösen" a régit mondja be, és olyan is - ami most történt velem pénteken - hogy az origoban vettem 2 db vevő és 1 db adó kristályt, mindegyiken a saját matricájukkal megjelölve a csatolnaszám és frekvencia, de a tartalom már egészen más, a kristályon már egy közeli, de másik csatorna volt.

Ma megyek vissza kicserélni, bele sem merek gondolni mi lett volna akkor, ha véletlenül "rákapcsolok" valakire jóhiszeműen, miközben azt hiszem másik csatit kapcsoltam be. (még jó hogy nem cseréltem ki a hétvégére, mert repülni sem tudtam volna)

Az origo-ban is emberek dolgoznak (nem is hibáztatom őket ezért, amikor áru jön, akkor tömegével matricáznak), de érdemes ezek után gyorsan a vásárolt kristályokra ránézni, hogy tényleg azt kaptuk-e amit kértünk.

Dudkin
2005-10-03, 10:02
Tomcat!

a markas gyartok kirstalyait soha nem a boltban matricazzak...

Tomcat
2005-10-03, 10:20
Dudkin mester,

az origo-ban vásárolt minden termékre a saját EAN kódjukat ragasztják (ezen van minden info, amit a vásárlónak tudnia kell a termékről), amely sok esetben takarja a csomagoláson eredetileg feltüntetett termék jellemzőket. (ez természetesen nem hiba, amíg azt tartalmazza, ami rá van írva)

A matrica jelen esetben meg,utatta:
csatornaszám,
márka,
termékmegnevezés,
valami iktatási szám.

A frekvenciának a megnevezését (pl. 35.150) nem tudom sajna mi alapján kell átváltani, nem is gondoltam, hogy nem a feltüntetett kristályt tartalmazza a csomag.

dau
2005-10-03, 10:37
Abban azért meg kell különböztetni a két balesetet, hogy az ütközés egy Menyus nevű (fórum nickjét nem tudom) srác fegyelmezetlen viselkedéséből adódott, ami ugyebár valahol tudatos károkozásként könyvelhető el, mellesleg rettentően veszélyes.
Ferland által okozott baleset viszont figyelmetlenségből adódott, ami persze szintén szomorú.
De ami szintén különbség, hogy Ferland állítólag kiívánta rendezni a kárt (nem tudom mi lett a végeredmény), ellenben Mennyus kollégával, aki jót röhögött az egészen és tudomásom szerint nem nagyon hajlott a kártérítésre.
Tehát repülősbalesetek természetesen adódnak, de megkülönbözteti őket az ok és a kárrendezés mikéntje. Én azt gondolom, hogy aki jelentős mértékben nem tartja be a rendezőség által előírt szabályokat, azt ki kell tiltani a rendezvényről. Lehet, hogy drasztikus, de ennyi gépnél és ennyi embernél rendet kell tartani.
Felmerül a kérdés, mi van ha a 27 kg-os gépre kapcsol rá valaki. Letarolja a fél társaságot :?: Ez veszélyes üzem, ehhez mérten kell itt viselkedni.

dau
2005-10-03, 10:41
És a járulékos képanyag:

http://www.zenn.hu/dau/IMG_9700.jpg

fuhur
2005-10-03, 11:29
Sziasztok!

Mindenekelőtt köszönet Petinek, Helgának és mindazoknak, akik segítettek ezt az összejövetelt megszervezni és lebonyolítani :!:

Szerintem nyugodtan mondhatjuk, hogy a szokásos esztergomi buli remekül sikerült. Az időjárás is szuper volt és a kaja is nagyon jó volt :D

Itt repült először a kis Kamdax MIG-15. Jópofa kis robbanós tréner :lol: Nagyon könnyű vezetni, jól is repül, de nem egy villám gép.

Ami a légibalesetet illeti:
... most mit mondjak. Kicsit erőltetett mosollyal talán azt, hogy örülök, hogy olyat tudtam mutatni, amit igen ritkán látni :cry:
Aznap sajna nemigen tudtam aludni, mert azon járt az agyam, hogy hogyan és mikor lesz egy másik Texanom, mert nagyon szerettem a kis gépet.
Végiggondolva ezerszer az esetet én még mindíg úgy érzem, hogy nem én hibáztam. Ráadásul számtalanszor repülőztem már mások társaságában (mindíg megkérdezem, hogy mehetek-e) és sose volt semmi gond. Ha viszaemlékeztek kicsivel előbb épp hárman repülőztünk mindenféle probléma nélkül.
Magam részéről, amíg nem voltam biztos a kezemben, modellező összejöveteleken, vagy más hasonló rendezvényeken nem repülőztem, mert tartottam a képességeim hiányától. De ez természetesen csak az én véleményem. Elfogadom, ha más másként gondolja.
Nekem elég lett volna az is, ha a srác odajön és azt mondja "bocs"! (most már nem kell)

Most egy kicsit megtorpantam, de gondolom kiheverem, hiszen "csak" egy tárgyról van szó. Lesz még Texanom és fogunk még közösen repülőzni.

Peti! A következő modellezős bulitokon is ott leszek, mert jól csináljátok :taps:

Vasix
2005-10-03, 11:43
Sziasztok!

Tegnap este írtam ezt a privátot Petinek:

Szia Peti!

A Ferlandos témáról jutott eszembe...

Ha tavasszal rendezel összejövetelt, természetesen ismét felajánlom segítségemet! Viszem a számítógépemet, a javított progival és - ha te is beleegyzel és látod értelmét - a nyomtatómat is.
Arra gondoltam, hogy a regisztrációt ki kéne bővíteni a következővel:
A kolléga megérkezik, kivett kritállyal, bemuatja az adminisztrátornak, és előtte teszi be az adóba. Felvesszük az adatait, és kinyomtatunk egy doksit, amit alá kell írnia, ha repíteni akar.
Ezen az egy lapon kb a következők lennének:
- a repítés rendje,
- a kijelölt starthely meghatározása,
- a kijelölt légtér leírása,
- felelősség tisztázása, kárrendezés (pl.: új áron való megtérítése)
- szabályok megsértése esetén a rendezvény végéig (nem addig, amíg ő haza akar menni) elkobzott adó, mint retorzió
- + bármi jó ötlet, ami a biztonságot, baleset esetén a felelősség kérdését rendezi

Szerinted megvalósítható ötlet?

Vélemények?

trisi
2005-10-03, 12:06
Vasix: Teljesen egyetértek. ( kis zöldfülűként)
Ejtőernyőzésben is vannak ilyen esetek és ott már le van szabályozva a dolog, ha ezeket átteszem akkor talán valami hasznos lehet.
pl:
- mindenkinek balos iskolakörrel kell földetérnie ( így nincs ütközés)
- egy bizonyos légtérben mindíg csak egy valaki lehet a legprofibbak is!
- nincs szembe repülés a másikkal, hanem egy előzetesen elfogadott irányt kell tartani. ( például az óra járásával egyező körön kell repülni)

A kristályok ellenőrzése is alapfeltétel kellene legyen és a felelősség elismerő papírt is alá kellene íratni minden repítővel. Viszont kell valami támpont hogy mi az ára a gépnek. Ehhez mondjuk lenne egy etalon árlista és ez alapján lehetne megállapítani a kárt.
Ennek kivitelezése a nehezebb, szép elmélet...

DASCO
2005-10-03, 12:45
elhangzott egy nev MENYUS

nem egy ilyen borzalmasan idegesito 150cm koruli gondor barnahaju szemuveges kis hulyegyerekrol van szo??
mert ha igen akor nagyon sajnalom azokat akik megismertek.
sajnos volt szerencsem modellezesre okitani :(

D

dau
2005-10-03, 14:17
Az általam közzétett fotón bal oldalon látható. Éppen "sír", hogy mekkora kárt okozott másnak. :?

DASCO
2005-10-03, 15:22
akor elnezest kerek.

csak a menyus nalam meg mindig az a kis idegesito kolok.
legrosszabb remalmomban szokott elokerulni. :D

D

deltahf
2005-10-03, 15:46
És a járulékos képanyag:

http://www.zenn.hu/dau/IMG_9700.jpg

Nem is kívánatos vendég Esztergomban ezen túl !

Ferland

Tudomásom szerint bűnbánatot érzett és a további jó hangulat megtartása miatt vásárolt egy új extra 300-at bb kollégánknak.
+ ! megtanulja és felmondja 100x a saját kristályait... :lol:
Szerintem ezzel végleg korrektan rendeződött a kár :wink:

...már csak fuhur-nak a Texan-ját kellene ujjá varázsolni.

Mégegyszer ez nem fog előfordulni nálam az biztos!!!

Köszönöm mégegyszer a részvételét MINDENKINEK!
Találkozunk jövöre ugyan itt. :lol:

Vasix
2005-10-03, 15:55
Sziasztok!

Beszéltem Katával (a fotós csajszi), a cikk megjelenése után kapunk tőle képeket. (kiválogatja a jobbakat)

bb
2005-10-03, 15:59
Deltahf -et megerősítve.

Ferland maradéktalanul kártérítet. Mégegyszer megbeszéltük a történteket és teljes békében köszöntünk el egymástól.
bb

trisi
2005-10-03, 16:00
:) ilyen is van! :)

Dress
2005-10-03, 18:00
Deltahf -et megerősítve.

Ferland maradéktalanul kártérítet. Mégegyszer megbeszéltük a történteket és teljes békében köszöntünk el egymástól.
bb

Na ez teljesen megnyugtato es talan ilyennek kene lenni a modellezo "tarsadalomnak". Nagyon orulok, hogy atfordult a dolog. Kovetendo a pelda es nagyon fontos a szabalyok meghozasa, betartasa, betartatasa.
Mindannyiunk erdeke es biztonsaga.

Jo leszallast mindenkinek!

Vasix
Azok a kek szemek azert ott voltak. Aki nem latta sajnalhatja.
http://images.rcmodell.hu/album66/egom012

DASCO
2005-10-03, 20:10
o a fotos lany??

ez a tekintet meseszep :D
meg hogy h en is a filmes szakmaban dolgozom :D

D

Vasix
2005-10-03, 20:12
Nem, ő az újságíró.. ;)

Mindjárt teszek fel a fotós lányról is képet! (gyerekkori barátom (mintha olyan öreg lennék ezzel a 30-al ;) )

Vasix
2005-10-03, 20:25
ő a fotós Kata :)
http://www.freeweb.hu/vasix/vasix/e107_plugins/autogallery/Gallery/repcsi/EStarter/IMG_0347.JPG

Ezt művelte az E-Starteremmel! :lol:

force
2005-10-03, 20:54
Ferland!

Legalább te, a hibád ellenére megmutattad,hogy ha kárt okozol más modellében véletlenül, akkor is emelt fővel lehet cselekedni!
Mindenképp említést érdemelsz! Jó tett volt!!!!

Példaértékű cselekedet!!!

Force

ferland
2005-10-03, 20:58
Köszönöm uraim!

Vasix
2005-10-03, 21:01
Ferland mester!

Szerintem ezt csak magadnak köszönheted! :)

bandrás
2005-10-03, 21:08
Szervusztok!

Sajnos ritkán kerülök számítógép közelbe, így nem tudtam korábban reagálni az itt ért intrikákra és sértésekre (Szabados gondolatok a pórnépről, rámhúzva azt. Igaz Szabika?) :cry: !
Én tavasszal ismerkedtem meg a modellrepítéssel. Azóta sok gépet berepültem, talán egy-kettőt le is zúztam már (másét nem beleértve, kivéve szegény Fuhurét, aki még szimpatikus is lehetne a számomra, ha más körülmények közt találkozunk)
Na akkor innét in medias res: nem számoltam vele, hogy véletlen, kölcsönös károkozásunk így fog kibuggyanni Fuhur száján: "Na ez sokba fog ám kerülni neked, öcsi!" Nem is hittem a fülemnek. De pár percen belül megerősített benne, h jól hallottam. Ez váltotta ki belőlem a bűntudat teljes hiányát! Onnét kezdve, kezdtem védeni magam és az érdekeimet. (Nyers, elutasító, arrogáns stílusomat, többnapi önkontroll után evvel magyaráznám.) Majd jött a KÖCSÖGÖSKÖDÉS, megfélemlítéssel fűszerezve, tőletek... (4 testes ember jelenléte és néha lenéző, fenyegető stílusa számomra ezt sugallta. Szerintem Fuhurral, más stílust eszközölve, biztos megbékéltünk volna egymás személyével, ha négyszemközt tárgyalhatunk) A dúrva válogatott beszólásokra én sem maradtam kussban, ezt aláírom.

Engem senki sem fenyegethet!

A modellezésem kezdetétől, sokkal több jóindulatú emberkével ismerkedtem meg, mint akik most vettek körül Egomban. Ennek örülök és remélem valóban más ez a "kúltúrált sport"- Jóindulatú Szabados úr tollából - mint amit szombaton tapasztalhatott bárki, aki ezt a pour palait-t végighallgathatta, megjegyzem mindkét fél oldaláról.
Az álláspontom törés ügyben:
-a stílus amivel a kesztyűt felvettétek minősíthetetlen!
- Francii a baleset után mondta be a hangosba: " ...veszélyes üzem, MOSTANTÓL a biztonság érdekében egyszerre egy gép..."
-Szabálytalan helyről, beelőzve startoltam!!!! (nem pofátlanságból, tudatlanságból)
-én voltam előbb a levegőben (hamár szerintetek a házszabály szerint egyszerre csak egy lehetett volna fennt, mégsem én követelőztem oly reménytelenül a gépem ára után!)
-Normál stílusban nyílvánultam volna meg, ha ezt a sémát a beszélgetésre Fuhur nem erőlteti rá! Te sem azzal kezdted, hogy ne haragúdj kiscsávó, hogy lezúztuk egymás gépét.
-Miről beszélünk itt akkor? Hol vagyok én a hibás?
Miért jöttök ilyen gyerekes sablonnal, hogy mi lett volna ha!?
Ez már szomorú történelem és mostantól,( a csattanástól )azt kell néznetek, hogy mi lesz a jövőben!!!? Hogy lehet megelőzni a hasonló katasztrófát, ami akár személyi sérüléssel is végződhet! A szervezőkön, házigazdákon és a pilótákon közösen múlik ez. Vagy nincs igazam?
Dress! Tanúltam a hibáimból!!! Tudom, hogy a szabályok értünk vannak és egymásért kell őket betartanunk. Téged tudlak egyedül tisztelni a népes kavalkádból, már amennyiben te vagy Hegyi úr, aki velem szemben ült az "egyeztető tárgyalássorozat csúcs találkozóján).
Dudkin! Bocs, hogy belerepűltem a fínom kajádba! Tudom ez neked érzékeny pont volt :D !
Ha-Dau! Neked ki engette meg, hogy használd a képem, a nevem és rágalmazz, be nem bizonyított dolgokkal? Látod ezzel mehetnék igazságszolgáltatást kérni a rendőrségre. Egy jó ügyvéddel... De inkább: B..d meg!
Köszönöm a szervezőknek, hogy ott lehettem és sajnálom a kellemetlenségeket, melyeket közösen okoztunk!
Tisztelettel megkérek mindenkit, hogy innét kezdve ejtsétek a témát, mert nem lehetek fényes társaságotokat élvező személy a neten. Észrevételeitekkel, beszólásaitokkal, titkos vágyaitokkal, kérlek legyetek úri emberek, ha megy egyáltalán nektek(?) és a szemembe mondjátok a továbbiakban, ne sunyi módon a hátam mögött! (Nem várom, hogy így jártok majd el, de a remény hal meg utószor)
Zaklassatok a lenti telszámomon, ha kell:
[/b]

deltahf
2005-10-03, 22:18
Szervusztok!

Sajnos ritkán kerülök számítógép közelbe, így nem tudtam korábban reagálni az itt ért intrikákra és sértésekre (Szabados gondolatok a pórnépről, rámhúzva azt. Igaz Szabika?) :cry: !
Én tavasszal ismerkedtem meg a modellrepítéssel. Azóta sok gépet berepültem, talán egy-kettőt le is zúztam már (másét nem beleértve, kivéve szegény Fuhurét, aki még szimpatikus is lehetne a számomra, ha más körülmények közt találkozunk)
Na akkor innét in medias res: nem számoltam vele, hogy véletlen, kölcsönös károkozásunk így fog kibuggyanni Fuhur száján: "Na ez sokba fog ám kerülni neked, öcsi!" Nem is hittem a fülemnek. De pár percen belül megerősített benne, h jól hallottam. Ez váltotta ki belőlem a bűntudat teljes hiányát! Onnét kezdve, kezdtem védeni magam és az érdekeimet. (Nyers, elutasító, arrogáns stílusomat, többnapi önkontroll után evvel magyaráznám.) Majd jött a KÖCSÖGÖSKÖDÉS, megfélemlítéssel fűszerezve, tőletek... (4 testes ember jelenléte és néha lenéző, fenyegető stílusa számomra ezt sugallta. Szerintem Fuhurral, más stílust eszközölve, biztos megbékéltünk volna egymás személyével, ha négyszemközt tárgyalhatunk) A dúrva válogatott beszólásokra én sem maradtam kussban, ezt aláírom.

Engem senki sem fenyegethet!

A modellezésem kezdetétől, sokkal több jóindulatú emberkével ismerkedtem meg, mint akik most vettek körül Egomban. Ennek örülök és remélem valóban más ez a "kúltúrált sport"- Jóindulatú Szabados úr tollából - mint amit szombaton tapasztalhatott bárki, aki ezt a pour palait-t végighallgathatta, megjegyzem mindkét fél oldaláról.
Az álláspontom törés ügyben:
-a stílus amivel a kesztyűt felvettétek minősíthetetlen!
- Francii a baleset után mondta be a hangosba: " ...veszélyes üzem, MOSTANTÓL a biztonság érdekében egyszerre egy gép..."
-Szabálytalan helyről, beelőzve startoltam!!!! (nem pofátlanságból, tudatlanságból)
-én voltam előbb a levegőben (hamár szerintetek a házszabály szerint egyszerre csak egy lehetett volna fennt, mégsem én követelőztem oly reménytelenül a gépem ára után!)
-Normál stílusban nyílvánultam volna meg, ha ezt a sémát a beszélgetésre Fuhur nem erőlteti rá! Te sem azzal kezdted, hogy ne haragúdj kiscsávó, hogy lezúztuk egymás gépét.
-Miről beszélünk itt akkor? Hol vagyok én a hibás?
Miért jöttök ilyen gyerekes sablonnal, hogy mi lett volna ha!?
Ez már szomorú történelem és mostantól,( a csattanástól )azt kell néznetek, hogy mi lesz a jövőben!!!? Hogy lehet megelőzni a hasonló katasztrófát, ami akár személyi sérüléssel is végződhet! A szervezőkön, házigazdákon és a pilótákon közösen múlik ez. Vagy nincs igazam?
Dress! Tanúltam a hibáimból!!! Tudom, hogy a szabályok értünk vannak és egymásért kell őket betartanunk. Téged tudlak egyedül tisztelni a népes kavalkádból, már amennyiben te vagy Hegyi úr, aki velem szemben ült az "egyeztető tárgyalássorozat csúcs találkozóján).
Dudkin! Bocs, hogy belerepűltem a fínom kajádba! Tudom ez neked érzékeny pont volt :D !
Ha-Dau! Neked ki engette meg, hogy használd a képem, a nevem és rágalmazz, be nem bizonyított dolgokkal? Látod ezzel mehetnék igazságszolgáltatást kérni a rendőrségre. Egy jó ügyvéddel... De inkább: B..d meg!
Köszönöm a szervezőknek, hogy ott lehettem és sajnálom a kellemetlenségeket, melyeket közösen okoztunk! Tisztelettel megkérek mindenkit, hogy innét kezdve ejtsétek a témát, mert nem lehetek fényes társaságotokat élvező személy a neten. Észrevételeitekkel, beszólásaitokkal, titkos vágyaitokkal, kérlek legyetek úri emberek, ha megy egyáltalán nektek(?) és a szemembe mondjátok a továbbiakban, ne sunyi módon a hátam mögött! (Nem várom, hogy így jártok majd el, de a remény hal meg utószor)
Zaklassatok a lenti telszámomon, ha kell:
[/b]

:-) ...azt azért hidd el, hogy nem így van. (ha gondolod bebizonyitom)

...akkor nem kell többet erre felé járni, ha nem gondolod meg magad.

...ebben meg ugy tudom teljesen igazad van és tényleg te voltál fent előbb.

Ez is végre egy bölcs hozzászólás.

Mehetnél, ez igaz. De jól ki is röhögnének vagy lehuznák a pénzedet.
Próbáld csak ki! :-)

Szívesen látunk mindenkit aki odafigyel a másikra felelősséggel. Téged is bármikor!!!

U.i.: Ez a levél amit irtál nagyon de nagyon korrekt. Talán van is benne igazság, főleg a Te szemszögedből. Ez igy van rendjén. Én is így tettem volna. Gondold át kérlek és beszéljétek meg telcsin fuhurral. nagyon jó ember. Gondolom Te sem vagy más...

Köszi Peti

dau
2005-10-04, 10:10
Kedves BAndrás (alias Menyus)!

Nem a te képedet használtam, hanem a sajátomat, amin te vagy rajta. (nagy különbség). Bátran fordulj ügyvédhez, sikeres per lenne. (amennyit buknál rajta, már ki is fizethetnéd Fuhur gépét) :D
Egyébként az, hogy ebben a stílusban válaszolsz ("b...d meg"), elég szomorú. Én személy szerint nem bántottalak, pusztán elmondtam a véleményemet, ahogy sokan mások is. És érdemes lenne elgondolkoznod, ha 20 ember mondja, hogy nem így kellett volna reptetni, akkor talán az úgy is van.
Én nem kívánok Veled vitatkozni, hiszen ez Rád és Fuhurra tartozik.
Egyébként vélhetőleg mindenki szívesen vár a jövőben is modellező rendezvényre, ha betartod a szabályokat.

dau
2005-10-05, 10:48
A fotót levettem, hogy ne lehessen vita tárgya. Úgy látszik ebből a balesetből nem lesz megegyezés, nem hatnak az ész érvek.
Amikor elkezdtem a modellezést, azt gondoltam, hogy kikapcsolódás végett csinálják az emberek. Próbálok a jövőben is hinni benne, hogy csak ezért művelik ezt a hobbit a modellezők.
Jó repülést!

DASCO
2005-10-05, 12:08
ez elvileg egy ilyen hobbi

nekunk szintesoha nem volt ilyen problemank.
balesetek tortennek es utanna mar csak ember fuggo hogy hogy reagaljak le a dolgot. ha 2 ember nem tudja egymast elviselni akkor nem kell egyutt jatszani...

D

Vasix
2005-10-06, 09:00
Néztem ma reggel már 6-kor a népszabit, de nem láttam a cikket benne :cry: ...

Telefonálgatok párat, hogy képben legyek.

Tomcat
2005-10-06, 09:02
Aztán lécci írd ide, ha megvan melyik nap lesz benne, mert megvenném ..
Köszike előre is !

Vasix
2005-10-06, 12:52
Csütörtök... de nem az eheti, hanem a következő csütörtökön fog megjelenni a cikk.

Endre
2005-10-06, 22:23
Sziasztok !

Kerültek újabb képek az oldalamra.A négy vitorlázós vontatás pl.nagyon tuti lett sztem.

peaceful
2005-10-09, 00:01
Hali

Én is összeraktam még egy videót az eseményről : http://www.peaceful.hu/gallery/Videos/SzlovakEXTRA

Vasix:
Nem tudom a népszabiban mennyi kép lesz, de félek nem sok.
Szerintem a fotós lány sok jó képet csinált, jó lenne azokat közzéteni,
feltéve, hogy ennek nincsenek jogi akadályai.
Ha más nincs és valahogy eljutnak a képek hozzám, én felrakom szívesen
az oldalamra.

Vasix
2005-10-09, 11:19
Peaceful kolléga,

már egyeztettem Katával, hogy a cikk megjelenése után kapunk tőle válogatást, amit feltehetünk az images.rcmodell.hu-ra. Egy kikötése volt, hogy az ő neve alatt jelenjen meg, ami szerintem nem lehet probléma.

dudaorr
2005-10-09, 11:31
szia andrás gyere velünk modellezni mi nem baszogatjuk az emberket ilyen véletlenekkel mennyi az esélye hogy két gép összeütközzön a levegőbn?Mi arra megyünk hogy leszedjük egymást de mégígy is nehéz telnek el úgy alkalmak hogy nem is jön össze de ha gondolják többiek és van erre feláldozni való gépük állok eléb,nem csak a boltban megvett arf géppeel kell iskolaköröket repkedni tisztelet a kivétel. a balatoni voltam andrás hívj ha mehetünk együtt modellezni

Vasix
2005-10-09, 12:03
Kedves elektromos kolléga!

Ezt pü-ben akartad inkább küldeni, igaz? És nem akarod szétoffolni egy csomó ember sokórai kemény munkáját, igaz? Majd ha vállaltad ország-világ előtt az arcodat egy rendezvényért, akkor majd egyezkedhetünk...

Láttad te azokat az "iskolaköröket" ?!

Ott a lehetőség neked is, hogy nyiss egy másik topicot, amiben szervezhetsz géptörő találkozót.
Jó szervezést! ;)

Ps.: nem baj, ha használsz írásjeleket a hozzászólásaidban, nagyban növeli az értelmezhetőséget, olvashatóságot ;)

béka116
2005-10-10, 18:17
Tizenötezer az tudodmennyi!!! Mintha a helit adtam volna annyiért!? :?

egy építő ötlet:
A szlovákokat meghívhatod, viszont a pór népet nem kell odacsődíteni!
:wink:

Ferland kifizetted a modelljét a srácnak akire rákapcsoltál!? :twisted:

Te is és a barátaid is kellemetlenkedő alakok, akik jobb ha maradnak az autózása mellett! Nem nektek való ez a kultúrált sport!(modellrepítés)

Nem vagy egy kissé bunkó???? Az a pór nép szerintem ugyanolyan szarf....ú mint te,
hiába van több lóvéd kiscsákó. ha van egyáltalán Te beszélsz kultúráról?

Vasix
2005-10-10, 19:16
Kolléga,

Te ezzel a száddal szoktad megpuszilni a szüleidet is? :shock:
Nem tartasz tőle, hogy besorolnak a stílusod alapján? Tényleg a légiháborúba akarjátok lökni ezt a topicot is?

DASCO
2005-10-10, 19:52
béka116-nak nem ez az elso ertelmetlen vagy
nem szalonkepes hozzaszolasa.
ezennel kernem a moderatotokat mielott
szet ver nehany topickot hogy zarjak ki a forumrol
(mar ha van erre lehetoseg)

koszi

D

APPME
2005-10-10, 22:30
béka116-nak ...
nem szalonkepes hozzaszolasa.
ezennel kernem a moderatotokat ... hogy zarjak ki a forumrol
D
Először elég lehet, ha visszaminősítik béka115-nek...aztán, ha ebből se tanul...
appme

peaceful
2005-10-13, 18:43
Itt a csütörtök, itt a népszabi, de hol a cikk.
Lehet, hogy valamelyik vizsgálóbizottság jelentései közé van rejtve és
nem olvastam elég tüzetesen át ?
Esetleg átvette a cikket a Nemzetőr ? :lol:

Vasix
2005-10-13, 19:38
:oops: erről nem tehetek... Én is érdeklődve lapoztam át az újságot, de semmi... telefonáltam: "majd benne lesz"
Azt sikerült elintézni, hogy kijöjjenek, de erre már nincs ráhatásom. Innentől kezdve nem én :oops: , hanem :oops: -kodjanak a médiákok ;)

Ha lesz biztos infom, itt közzéteszem.

Vasix
2005-10-20, 12:43
Még nem vettem meg, de ha a hírek igazak, a mai Népszabiban benne a riport... :)

Vasix
2005-10-20, 14:00
Megvettem, benne van! :)

cslaci
2005-10-20, 14:04
Sziasztok!

Itt online olvasható:
http://www.nol.hu/cikk/381287/

Üdv:cslaci

justy
2005-10-20, 14:04
Itt is meg lehet nezni:
http://www.nol.hu/melleklet/cikk/381287/
justy

hangya
2005-10-20, 14:57
Tomcat:

Mikorra várható a teljes videó az esztergomi buliról :?: :?: :?:

Tomcat
2005-10-20, 15:05
Hali Hangya,

pici türelem még, mert amíg ilyen jó az idő, addig inkább a repüléssel vagyok elfoglalva.. :-)
Igyekszem vele, csak mostanában nem sok időm és kedvem volt a gép elé ülni.

hekus
2005-11-23, 17:21
Üdv!

Ha majd lesz olyan ütközős verseny, amit "elektromos" javasolt, Space Scooteremmel mindenkit leradírozok az égről!
Ez nem vicc!!