PDA

Teljes verzió megtekintése : Kezdő kérdések FPV-vel témában

oldal : [1] 2

Herr Flick
2014-03-15, 20:25
Sziasztok,

Kerestem, de nem találtam kifejezetten ilyen témát.

Pár éve modellezek, de az FPV-el ezidáig nem foglalkoztam. Most viszont meglepett milyen komoly mennyiségű információt halmoztatok fel csak ezen a fórumon.

Tapasztalatom szerint az modellezők nagy többsége segítőkész a kezdőkkel kapcsolatban. Amit eddig olvastam FPV ügyben, az tűnt fel, hogy még nagyobb türelemmel vagytok a kezdők iránt.

Ezért gondoltam, hogy lenne egy ilyen témának helye, ahol szabadon tehetnénk fel kérdéseket FPV témában. Bízom benne, hogy válasz akkor is lesz, ha hülyeség a kérdés, vagy csak a kérdező lustasága, hogy nem keres utána.

Engem igen foglalkoztat az a kérdés, hogy miért 3 cellával repíti mindenki az FPV gépét?
4 cellát terveznék és C4S-t. Ugyan úgy tudja kezelni a robot ezt a feszt, mint a 12,6-ot?

Milyen nagy felszálló súllyal lehet kalkulálni az FPV raptornál? (Mivel 4 cellában gondolkodom, aggódom kicsit a súly miatt)

Köszi!

feket663
2014-03-15, 20:39
Nem tudom miért gondolkodsz 4 cellában, az FPV raptor 3 cellával is bőven jól és sokat tud repülni. Én kb 25-30 percet repültem már vele, és még akkor se fogyott ki a 3 cellás 5000 mah akku, nyilván nem csőgázon hajtva folyamatosan. Nekem más problémáim vannak inkább vele, főképp a felszállás stresszes, iszonyatosat merül a gép eldobás után, ezért át is fogom alakítani két motoros, húzó rendszerűre, a szárnyban lesz a két hajtómű. Remélem így el fog múlni a stressz, mikor elindítom, illetve az is, hogy egyszerűen nem tud repülni vízszintesen, ha utazó tempóra trimmelem ki, akkor teljes gáznál tolja le az orrát, ha meg teljes gázra trimmelem, akkor meg utazóban emeli. próbáltam már a motor szögén is állítani, gáz-magassági mixet is állítani, de sosem lett kedvem szerinti...

Azért se túl praktikus a 4 cella, mert akkor külön akku kell a video rendszernek, vagy step down konverter, ami mind plusz súly, bár nekem is van külön video akkum, igaz, hogy csak 45 grammos, és az is bőven elegendő egy 30-40 perces repülésre egy 800 mW-os video adóval.

Ltomi78
2014-03-15, 21:10
Szia.

Kb 2 kezdőknek szant topic van itt az fpv ben...egyik komplett konfigokra a masik pont a kezdo kerdesekre...azert nezd majd at.

Nem mindenki repul 3 cellaval....ha beteszel megfelelo BEC et akkor csinalsz 12 voltot es oda vezeted ahova akarod. A c4s t a c4s temaban megmondjak mit kezel szerintem 5v al mukodik mint a vevo...a video rendszernek kell 12 v ami keresztul megy rajta.

Szoval nagyobb gepek..pl X8 csupaszarny is sokan 4 cellaval reptetik.

En is raptoros vagyok 1.6 es 2 m fesztav verziokkal. Ez utobbi 1.9kg al szall fel megpakolva 4000 mah akkuval hd kamera ..gps tracker ...c4s robot..vilagitasrendszer..antenna es ..low pass filter. 70 A Turnigy trust ESC
Motor 110gramm Ntm 1400 kv 3536.. ...motorbak atalakitva hogy beferjen.

En is kuzdtem a felszallaskori lefele huzasaval...mint feket kollega....nalam a megoldas az lett hogy nyakamba akasztottam vegre a tavot..igy felszabadult mindket kez...egybol tudok vissza nyulni a magassagihoz...ES stabilizalt modban dobom el igy a robot is ellenkormanyoz nem engedi foldnek a gepet.

Azota nyugodtan dobom el egyedul is ;)

Sziasztok,

Kerestem, de nem találtam kifejezetten ilyen témát.

Pár éve modellezek, de az FPV-el ezidáig nem foglalkoztam. Most viszont meglepett milyen komoly mennyiségű információt halmoztatok fel csak ezen a fórumon.

Tapasztalatom szerint az modellezők nagy többsége segítőkész a kezdőkkel kapcsolatban. Amit eddig olvastam FPV ügyben, az tűnt fel, hogy még nagyobb türelemmel vagytok a kezdők iránt.

Ezért gondoltam, hogy lenne egy ilyen témának helye, ahol szabadon tehetnénk fel kérdéseket FPV témában. Bízom benne, hogy válasz akkor is lesz, ha hülyeség a kérdés, vagy csak a kérdező lustasága, hogy nem keres utána.

Engem igen foglalkoztat az a kérdés, hogy miért 3 cellával repíti mindenki az FPV gépét?
4 cellát terveznék és C4S-t. Ugyan úgy tudja kezelni a robot ezt a feszt, mint a 12,6-ot?

Milyen nagy felszálló súllyal lehet kalkulálni az FPV raptornál? (Mivel 4 cellában gondolkodom, aggódom kicsit a súly miatt)

Köszi!

mmormota
2014-03-16, 01:29

Nem mindenki, nagyobb gépeket gyakran használnak 4-6 vagy még több cellával.

A 3s akku kis gépeknél nagyon praktikus, mert így nem feltétlenül kell külön akku a 12V-os kamera és videó adó tápellátásához.

A C4S a saját tápfeszültségét a BEC-ről kapja, így neki mindegy hogy hány cellás az akku. Az akku feszültség mérés működni fog.
Mivel az akku feszültség 4 cellánál magasabb mint 12V, természetesen nem lehet ezt használni 12V-os videó adó vagy kamera tápellátására. Ennek megfelelően külön videó akkuhoz kell a C4S megfelelő jumperét beállítani. A C4S nem állít elő 12V-ot, csak szűrve tovább tudja adni a fő akku feszültségét, de ez csak 3s fő akkuval működik. Ha 4s akkuval így állítanád be a jumpert, tönkremenne a C4S szűrője és a kamera, adó is.

Ltomi78
2014-03-16, 10:28
Ezert van most nehany uj robot eseteben PMU ...tapkezelo egyseg ami kulon 5 v ot valaszt le a robotnak es 12v ot a videonak 3-6 cellas fő akksirol
Lasd Feiyu 41 AP eseteben.

Herr Flick
2014-03-16, 12:10
Köszönöm a válaszokat.

Külön aksit tervezek a kamerának, videó adónak.
Azért tervezek combosabb konfigot a 2m Raptornak, mert már veszett el gépem, nem volt elég erős, hogy széllel szemben visszajöjjön.
Ráadásul kedvelem a túlmotorozás nyújtotta előnyöket. :)

Ltomi78
2014-03-16, 12:18
Az enyem tul van motorozva szerintem.. 1.6 -1.7 kg tol a motor attol fuggoen hogy 8x4 vagy 8x6 propot teszek fel 3 cellarol is... ha meg nagyobb toloero kell akkor az 1800kv NTM 3536 motort javaslom az 100km/h val vitte a gepet...de fogyasztas is no maH ben.

A 35 os motorhoz a neten is fennlevo motor tarto ki faragasa szukseges kicsit ki kell reszelni a sarkokat.

Köszönöm a válaszokat.

Külön aksit tervezek a kamerának, videó adónak.
Azért tervezek combosabb konfigot a 2m Raptornak, mert már veszett el gépem, nem volt elég erős, hogy széllel szemben visszajöjjön.
Ráadásul kedvelem a túlmotorozás nyújtotta előnyöket. :)

feket663
2014-03-16, 12:21
Az enyém vízszintesen tud 115-öt is a 3536-1450kv-s turnigy motorral, 8x6 propellerrel, 3 celláról. Nem tudom mekkora lehet a tolóerő, de függőleges emelkedéshez még nem elegendő. Majd a 2 húzómotorral remélem ezt is kipipálhatom.

Herr Flick
2014-03-16, 12:30
A 35 os motorhoz a neten is fennlevo motor tarto ki faragasa szukseges

Segíts kérlek, hol találhatom?

pulsarxp
2014-03-16, 12:32

Szerintem a gyarira gondolt. (Csak lehet külön is venni), mert nekem is abba van bele faragva.

Ltomi78
2014-03-16, 16:45
Igen a gyarit faragtam ki...a youtube video alapjan
https://www.youtube.com/watch?v=ykud4EscAUM&feature=youtube_gdata_player

Motortartot kulon a gyarit a throttlestore .com arult de mar az sincs en ezert vettem ket gepet az alkatreszek miatt.

Ltomi78
2014-03-16, 17:05
Ez mar a motor upgrade raptor repulesem
https://www.youtube.com/watch?v=4cvwaRYG6F0&feature=youtube_gdata_player

Sys-Ak
2014-03-16, 21:37
3536-os motor 1400kV-vel és 9x6-os légcsavarral 3 celláról kb. 60A-t vesz fel, ami elég durva.

Néztem a videót, vagy az árammérés nincs jól beállítva, (100A-nél kiakad a kiírás) vagy a motorod brutálisan túl van terhelve.

Én elhiszem, hogy szeretitek a túlmotorozást meg a teljesítményt, de így nem lesz hosszú a repidő....

csomy
2014-03-16, 22:41
Mókás, hogy ugyanezt a gépet, kb ugyanezzel a súllyal 13-16A-el használom :D

Ltomi78
2014-03-16, 22:53
Melyik videot nezted???? Amit linkeltem ott nincs osd.
Volt olyan amikor nem volt jol beallitva mert sokat szenvedtem a merokabellel ezt jeleztem is nektek a c4s topicban...azota is jo lenne egy current sensor a c4s hez hogy ne kelljen kabelt vagdosni meregetni ha valaki nem akar ezzel szenvedni. Ha bealitottam a pontos merest 22 -25A ig mert is pontosan de felette kiakadt ...ha emeltem a value t akkor meg az also tartomanyban merte rosszul a valos fogyasztast. Ha egy masik videom nezted ott rossz volt a beallitasom es mar le sztam mert elment a kedvem tole inkabb repultem

A masik a raptort nem repuljuk 9x6 al mert nem fer el.
A fogyasztas full gazon 33A korul van 8x4 el hasznalom.
9x6 eseteben valoban lehet 60 A.

Tehat fel oras vegyes hasznalatu repuleshez 8x4 el jo az 1400 ntm... 12-14 A az utazo fogyasztas atlagban.
Bezeszem a videot ahol ezt latod

3536-os motor 1400kV-vel és 9x6-os légcsavarral 3 celláról kb. 60A-t vesz fel, ami elég durva.

Néztem a videót, vagy az árammérés nincs jól beállítva, (100A-nél kiakad a kiírás) vagy a motorod brutálisan túl van terhelve.

Én elhiszem, hogy szeretitek a túlmotorozást meg a teljesítményt, de így nem lesz hosszú a repidő....

Ltomi78
2014-03-16, 23:13
Ntm 1800kv osd t talaltam.
Itt mar jobb volt az arammero kalibracio...8x5 prop volt fenn ha jol emlekszem 15A koruli atlag volt.

https://www.youtube.com/watch?v=QsG_YqS0Ptc&feature=youtube_gdata_player

Sys Ak amit lattal videot ott a kicsi 28 as 1800kv volt fenn es nem volt kalibralva a mero...de azert csak feltunt hogy 20 perces a video ed 6000 mah fogyasztottam:)

Ltomi78
2014-03-16, 23:18

Ntm 1800kv osd t talaltam.
Itt mar jobb volt az arammero kalibracio...8x5 prop volt fenn ha jol emlekszem 15A koruli atlag volt.

Sys Ak amit lattal videot ott a kicsi 28 as 1800kv volt fenn es nem volt kalibralva a mero...de azert csak feltunt hogy 20 perces a video ed 6000 mah fogyasztottam:)

feket663
2014-03-17, 05:02
Nekem a D3536-5 motor, ami 1450 kv-s max gáznál 42 ampert vesz fel 8x6 propellerrel, legalábbis az Ardupilot fogyasztásmérője szerint, de szerintem a valós fogyasztás ettől kicsit kevesebb, mert kevesebb megy vissza az akkuba, mint amit mutat, hogy elfogyott.

Herr Flick
2014-03-17, 13:14
Fatshark Attitude vagy Base SD lenne az elképzelésem.
Hol lenne érdemes megvennem? Ár + a cég megbízhatósága lenne a fő szempont.
Ha a Base SD-t venném, milyen 5.8 RX-et vegyek hozzá és hol?

Esetleg lenne alternatív javaslat a kövércápa mellett, hasonló tudás/minőség-ben?

Köszönöm a türlemet és a segítséget! :)

Ltomi78
2014-03-17, 13:57
Kinabol rendelnel es vallalod az afa fizetes lehetoseget plusz vam vagy dragabban gyorsabban akarsz EUn belul?

Nem mindegy ar es csomagvesztes kockazat szempontjabol...

Fatshark Attitude vagy Base SD lenne az elképzelésem.
Hol lenne érdemes megvennem? Ár + a cég megbízhatósága lenne a fő szempont.
Ha a Base SD-t venném, milyen 5.8 RX-et vegyek hozzá és hol?

Esetleg lenne alternatív javaslat a kövércápa mellett, hasonló tudás/minőség-ben?

Köszönöm a türlemet és a segítséget! :)

Herr Flick
2014-03-17, 14:27
Mindkét lehetőség érdekel.
Több mint 3 éve rdenelgetek többnyire Kinából, ezidáig gond nélkül.
De ha EU-ban is van olyan lehetőség, azt is megfontolom.

Ltomi78
2014-03-17, 14:44
Mindkét lehetőség érdekel.
Több mint 3 éve rdenelgetek többnyire Kinából, ezidáig gond nélkül.
De ha EU-ban is van olyan lehetőség, azt is megfontolom.
Ha olcso kell ott a hobbyking...kinabol

Ha megbizhato akkor a www.firstpersonview.co.uk
En toluk vettem 6;nap alatt itt volt Dpd vel.
Ja es benne hagytak egy extra akkut is ami akku nelkul jott volna;)

Van meg az electronica.rc spanyolbol picit draga de eu s
sokan rendelnek onnan
De volt mar garis problema veluk...az angol jobb ilyen szempontbol
Erdemes felmenni a fatshark oldalara ott vannak a hivatalos dealerek oldal szerint....ott van egy wing elnevezesu eleg jo aron tart fatsharkot de csajniz persze.

pulsarxp
2014-03-17, 19:25
Vagy EU-ból innen. Én itt vettem a szemcsit:
http://electronicarc.com/catalogo/index.php?cPath=43_67&osCsid=a4d6d7536a422c1daa664fa2c9fb0b74

ascona
2014-03-30, 21:51
Üdv,

Van egy Futaba T10-em és egy Fatshark Attitude szemüvegem.
Hogyan kelthetem életre a headtracker-t?
Kábel bent a szemüvegben és az adó tréner portjában, de nem sikerül összehoznom.

csomy
2014-03-30, 23:08
Általánosságban: engedélyezni kell a távon a használt csatornákat a tréner menüben, majd húzni/rögzíteni a rugós tréner kapcsolót.

ascona
2014-03-30, 23:25
Hm, nem tudom mi a gond.
Tréner menüben engedélyezem, húzom a tréner kapcsolót, semmi.

ascona
2014-03-31, 20:06
Kedves T10/Fatshark tulajok,

Mit feledek el, hogy nem tudom működésre bírni a headtarck-ert?

pulsarxp
2014-04-01, 07:18
Kedves T10/Fatshark tulajok,

Mit feledek el, hogy nem tudom működésre bírni a headtarck-ert?

Nincs T10em, de nem billented tul a szemüt, nem kapcsol ki a headtracker? Hányas csatira van beállitva a tracker?

ascona
2014-04-04, 22:50
Tudnátok tippet adni tablet-re, vagy olcsó notebook-ra/laptopra amin elfut a C4S programja és az ahhoz szükséges kiegészítők (Google Earth, DirectX) ?

Kizárólag erre a célra venném, ezért nem szeretnék sokat rááldozni.

Köszi!

Herr Flick
2014-05-12, 20:14
Sziasztok,

Szeretnék antennát készíteni 433MHz-re.
Sok helyen van tárgyalva az antenna téma itt a fórumon FPV-n belül is. Nagyon hálás lennék, ha valaki aki már rendelkezik egy pici gyakorlattal ez ügyben és rászánna pár percet, leírná ez ügyben az alapokat.

Nem vagyok nagy ász forrasztásban csatakozókat nem szívesen forrasztanék?

Milyen vezetékeket érdemes venni? Hol érdemes SMA csatlakozót venni? Van előszerelve is?
Melyik kalkulátort használjam?

Köszönöm! :)

feket663
2014-05-12, 20:34
RG316 kábelt tudsz venni az ebay-en előszerelve SMA csatlakozóval pár dollárért postázva. Az RCGroups-on találsz pár leírást, de a legegyszerűbb egy dipol antennát csinálni, két darab 154 mm-es szervo vezetéket (ha openLRS-t használsz, minden más esetben 163 mm-eseket) felforrasztasz a kábel végére és örömmel használhatod, ennél jobbat nehéz lesz találni. Vagy próbálkozhatsz a Turnstile antennával is, csak ekkor az adón vízszintesen kell elhelyezni az antennát (pl egy Moxon félét)

Herr Flick
2014-05-12, 20:37
Pontosan ilyen infókra gondoltam. Köszi :)

Egy kicsit több is jöhetne. Pl amit írtál is, antenna elhelyezések, állások különböző típusoknál.
Pl, dipol adó és vevő oldalra is jó?
Mi az oka, az openlrs antennahossz eltérésnek?

feket663
2014-05-12, 22:47
Nem tudom, ezt írta az "antennamágus", kipróbáltam, bevált. 3,5 kilométernél 80% volt az RSSI az 1 wattos openLRS-el (ekkor az adón és a vevő oldalon is dipol volt, függőlegesen elhelyezve)
Most Moxon-turnstile kombinációval próbálkozom, könnyebb elhelyezni a gépen a lapos turnstile antennát.

pulsarxp
2014-05-13, 00:25
Vajon a depolt meg lehet csinálni csunya vezeték helyett két vékony nyaklapbol?

Illetve a bezárt szögnek van jelentősége?

ati
2014-05-13, 03:45
Nem tudom, ezt írta az "antennamágus", kipróbáltam, bevált. 3,5 kilométernél 80% volt az RSSI az 1 wattos openLRS-el (ekkor az adón és a vevő oldalon is dipol volt, függőlegesen elhelyezve)
Most Moxon-turnstile kombinációval próbálkozom, könnyebb elhelyezni a gépen a lapos turnstile antennát.

A Moxon-t rövidhullámon helytakarékossági okokból használják. Nyeresége, írányítottsága gyenge. 70cm-en kicsi az antennák mérete, néhány elemű Yagi-val sokkal többre jutsz!

Herr Flick
2014-05-13, 23:37
RG316 kábelt tudsz venni az ebay-en előszerelve SMA csatlakozóval pár dollárért postázva.

Itthon hol lenne érdemes ilyen előszerelt kábelt venni?
Ahogy nézegettem az ebay-es ajánlatokat, extrém hosszú postázási időket írnak...

voodoo
2014-07-09, 14:32
Sziasztok!

A kamera(mobius) egy db hangcsatornáját hogy célszerű az adó 2 hangcsatornájára kötni, L, R, esetleg osztva mind2-re?

Thx

bebeboy
2014-07-12, 20:04
Sziasztok nem tudja valaki hogy egy sima webkamerát hogy lehet rábírni élőképre?
Vagy egyátalán lehet?

csp
2014-08-07, 11:29
Sziasztok,

Egy fél éve kezdtem el FPV-ni, egy Bixlerrel.
Arra gondoltam, hogy a meglévő Easy Glideremet is átalakítom, amivel már termikelni is tudnék.

Van egy pici kamerám amit a gép függőleges vezérsíkjára tervezek szerelni és így vezetni a gépet, ellentétben a Bixlerre, ahol elöl van a kamera.

Esetleg valakinek van tapasztalata ilyen módszerrel?

Köszönöm

CSP

vasi
2014-08-16, 10:37
Sziasztok!

Erről a komplett rendszerről van valamelyikőtöknek tapasztalata?
http://www.chinesejade.com/FPV_Index.htm

Mikro gépekbe szeretném használni és nem akarok 20 ezer ftnál többet beleforgatni a rendszerbe. Az, hogy nekem kell mindent összeforrasztani és nem csatlakozók vannak nekem csak előny.
- Kérdésem az, hogy megfelelő lenne ez számomra?
- Nagyobb vevőantennával elérhető-e a 200-250 méteres hatótáv?
- Ad-e annyira éles/használható képet, hogy az alapján vezethető legyen a gép?

Herr Flick
2014-10-19, 21:43
Sziasztok,

A C4S-t ismerem, kedvelem. Milyen hasonló, lehetőleg plug and play, no és jól működő rendszert javasolnátok OSD/Autopilot feladatra?
Nincs affinitásom a programozáshoz, forrasztgatáshoz.

Köszi!

Seszi
2014-10-19, 21:56
csvzs épp árul egy RvOSD-t, azzal nem nyúlsz mellé...

ati
2014-10-30, 08:43
Talán hasznos lesz ez a kis táblázat rajzokkal. Különféle antennák és karakterisztikaik szerepelnek benne. Eloszlatnám a tévhitet, miszerint a Vee körsugárzó lenne. Remélem hasznos nemcsak kezdők számára!

ppeter
2014-10-30, 08:55
Szia Ati!

Talán hasznos lesz ez a kis táblázat rajzokkal. Különféle antennák és karakterisztikaik szerepelnek benne. Eloszlatnám a tévhitet, miszerint a Vee körsugárzó lenne. Remélem hasznos nemcsak kezdők számára!

Érzésem szerint néhány antennánál fel van cserélve a Z és az Y tengely . Vagy tévedek?

Üdv ppeter

Egyébként fontos alapműnek tartom, és szerintem sokszor lesz idézve....

ati
2014-10-30, 10:53
Az lehet, nem én rajzoltam. Azért remélem látszik mindegyiknél merre sugároz?

ppeter
2014-10-30, 11:20
Az lehet, nem én rajzoltam. Azért remélem látszik mindegyiknél merre sugároz?

Pont ez a bajom, mert a CIRKULAR LOOP és a SQUARE LOOP szerintem Z irányba sugároznak és nem x, Y irányba, a bonyolultabbaknál meg lövésem sincs... ::)

ati
2014-10-30, 11:45
A loopoz egy kis segítség:

Martin111
2014-11-01, 10:22
Sziasztok.
FOX-800A 800mW video rx,tx el van valakinek tapasztalata, mert ajánlottak egyet használtba.
Köszönöm.

feket663
2014-11-01, 11:48
Nekem ilyen adóm van, igaz Lawmate RX-el használom, házi készítésű antennákkal 16 kilométert repültem egy irányba, és ott se a kép fogyott el, hanem a bátorság...

csomy
2014-11-04, 20:42
Most próbálom összerakni az Arduino nanos, RCGroupsos DIY headtrackert.
A firmware szépen felment a vezérlőre, de a GUI nem akar elindulni Window7-en.
Mi kell neki?

hgabesz
2014-11-05, 17:00
Az 1.2Ghz-es videóadó low pass filterrel gyengíti a 2.4-es táv hatótávját?

davidka
2014-11-05, 17:15
Low pass filterrel nem.

hgabesz
2014-11-06, 10:32
köszi!

tomeek1
2014-11-07, 18:19
Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne hogy van egy boscam 500mv 5.8ghz adó vevő párosom málnakeverő komboval
És eddig a legnagyobb táv amit megtudtam repülni folytonos képpel az kereken 1km volt de mindenki azt mondja hogy 2-5km között még kellene hogy legyen kép.
Mit kellene tenni hogy minimum 2-3km legyen a hatótávom biztonságosan?

vbodi
2014-11-07, 19:10
Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne hogy van egy boscam 500mv 5.8ghz adó vevő párosom málnakeverő komboval
És eddig a legnagyobb táv amit megtudtam repülni folytonos képpel az kereken 1km volt de mindenki azt mondja hogy 2-5km között még kellene hogy legyen kép.

Ajánlom az "Immersion Power Meter"-t, ezzel meg tudod mérni a csatornánkénti valós kimenő teljesítményt.
A 130-dodós árát szerintem nagyon megéri.

voodoo
2014-11-07, 19:31
Sziasztok!

Ajánlom az "Immersion Power Meter"-t, ezzel meg tudod mérni a csatornánkénti valós kimenő teljesítményt.
A 130-dodós árát szerintem nagyon megéri.

Illetve egy vevő oldali irányított antenna csodákra képes, nekem egy 0 Ft ból kihozott saját készítésű helixel a szűk 2km-ből bő 5 lett...

mmormota
2014-11-07, 23:12

Az 1km nem olyan rossz, 2km-hez szerencse, jó adó (ami le is adja a névleges teljesítményt), jó antennák és zavarmentes környezet kell.
Célszerű olyan csatornát választani, amin jó teljesítményt ad az adód. Mérni kell, vagy megkeresni mások mérési adatait, esetleg megnézni mások ugyanolyan adóval melyik csatornán értek el jobb eredményt (mert némelyik típus akár harmad akkora teljesítményt ad bizonyos csatornákon).
Tovább növelni a távolságot legegyszerűbben nyereséges vevő oldali antennával tudod, helix vagy a Fatshark (Immersion) cirkuláris 13dB-s patch ajánlható.
Sajnos a vevők sem egyformák, ha a javítások ellenére is gyanúsan rövidebb a hatótávolságod mint másnak, érdemes megkérni valakit, hogy vegye ő is az adásodat, egyszerre nézve a két vevővel van-e lényeges különbség.

tomeek1
2014-11-08, 01:24
Nagyon szépen köszönöm több helyről is halottam , hogy célszerű lehet a vevő részére egy Immersion antennát beiktatni csak ügye , akkor meg kezdődik , hogy az antennát lehetőleg a géppel egy vonalba forgassuk stb....de , akkor ezek szerint ez elkerülhetetlen ahhoz , hogy tovább fejlődjek...
Reméljük beválik , itthon a fórumozók közül gyárt ilyet valaki?

vbodi
2014-11-08, 06:44
Nagyon szépen köszönöm több helyről is halottam , hogy célszerű lehet a vevő részére egy Immersion antennát beiktatni csak ügye , akkor meg kezdődik , hogy az antennát lehetőleg a géppel egy vonalba forgassuk stb....de , akkor ezek szerint ez elkerülhetetlen ahhoz , hogy tovább fejlődjek...
Reméljük beválik , itthon a fórumozók közül gyárt ilyet valaki?

Ati fórumtársunk gyárt frankó 5.8GHz-es helix antannát.

mmormota
2014-11-09, 09:19
hogy célszerű lehet a vevő részére egy Immersion antennát beiktatni csak ügye , akkor meg kezdődik , hogy az antennát lehetőleg a géppel egy vonalba forgassuk stb....

Nem olyan kellemetlen mint ahogy elsőre gondolnád, mert ha messze van a gép akkor alig változik az iránya, nem kell gyakran igazgatni.
Ha közel van, akkor nagyobb a jel, ha nagyjából arrafelé repkedsz amerre az antenna áll, elfogadható vételed lesz.

Persze az automatikus antennaforgató még jobb. Vagy két vevő diversityben, egyiken körsugárzó antenna közeli géphez. Nekem a forgató vált be jobban.

Tarczali Viktor
2014-11-09, 09:43
1.2G-re van diverzity vevő, mert én nem találok? Létezik frekvencia független diverzity, ami két ugyanolyan vevő (két különböző antennával) a videójel minősége alapján válogat?
Viktor

Tarczali Viktor
2014-11-09, 10:20
Ilyenre gondoltam, de ha jól értem, ez csak RSSI kimenetes vevőkkel működik:
http://www.rangevideo.com/diversity/142-micro-diversity-controller.html
Egyéb ötlet?

bedrock
2014-11-09, 10:50
Ezzel oldottam meg: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__25463__Eagle_Eyes_FPV_Ground_Station.html
Egy irányított hélix és egy GP antenna van a 2 vevőn.
Nem utolsósorban pedig van 3 videó kimenet.

Ltomi78
2014-11-09, 22:01
Jaja mar en is 2 eve nyuzom..es tokeletes..azota nincs is video gondom...7 km ig forgatni sem kell az antennakat..gyorsan tisztan valt es kicsit ra is erosit a videojelre

Ezzel oldottam meg: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__25463__Eagle_Eyes_FPV_Ground_Station.html
Egy irányított hélix és egy GP antenna van a 2 vevőn.
Nem utolsósorban pedig van 3 videó kimenet.

tomeek1
2014-11-13, 14:58
Köszönöm szépen a segítséget Atival már gyártattam is egy irányított antennát ma máűr át is vettem és nagyon komolyat javúlt 750 méterre a föld felett max 10 méterrel olyan volt a kép , mint idáig málnakeverővel 50 méter magasan és fél távon szóval rengeteget javult!!!!

tomeek1
2014-11-19, 23:48
Sziasztok ismét én :D
Előjött egy olyan probléma az irányított antennánál , hogy egyszer csak a semmiből nagyon becsíkozódik a kép.
Itt van róla egy kép:http://kepfeltoltes.hu/view/141119/becsikozod__k_p_www.kepfeltoltes.hu_.png
Én 2 dolgot tudok elképzelni vagy kellene az fpv adónak egy külön aksi vagy mivel a vevő részén irányított antenna van lehet , hogy kimegyek a 60 fokos látószögből bár ezt meg kétlem , mert csont egyenesen mentem vagy még talán bezavar a mobius vagy esetleg az antenna nem az igazi.Szerintetek mi lehet a baj?100 méter fölött bármelyik pillanatban elő jöhet és ahogy jött úgy egyszer csak el is tűnik a közelben nincsen semmilyen olyan tényező , ami a videó átvitelt zavarhatná.

kabir bedi
2014-11-20, 00:52
Sziasztok ismét én :D
Előjött egy olyan probléma az irányított antennánál , hogy egyszer csak a semmiből nagyon becsíkozódik a kép.
Itt van róla egy kép:http://kepfeltoltes.hu/view/141119/becsikozod__k_p_www.kepfeltoltes.hu_.png
Én 2 dolgot tudok elképzelni vagy kellene az fpv adónak egy külön aksi vagy mivel a vevő részén irányított antenna van lehet , hogy kimegyek a 60 fokos látószögből bár ezt meg kétlem , mert csont egyenesen mentem vagy még talán bezavar a mobius vagy esetleg az antenna nem az igazi.Szerintetek mi lehet a baj?100 méter fölött bármelyik pillanatban elő jöhet és ahogy jött úgy egyszer csak el is tűnik a közelben nincsen semmilyen olyan tényező , ami a videó átvitelt zavarhatná.

Helyesen a link,hogy ne keljen másolgatni! ;)

http://kepfeltoltes.hu/view/141119/becsikozod__k_p_www.kepfeltoltes.hu_.png

tomeek1
2014-11-20, 00:55
Köszönöm szépen!
:D

http://kepfeltoltes.hu/thumb/141119/becsikozod__k_p_www.kepfeltoltes.hu_.png (http://kepfeltoltes.hu/view/141119/becsikozod__k_p_www.kepfeltoltes.hu_.png)

Seszi
2014-11-22, 09:19
Nem lotyog a videokabel a szekeren? Kozel kerulhet esetleg valami zavarashoz... A csikok - amikor eppen vannak - a gazra valtoznak?

tomeek1
2014-11-22, 13:22
Üdv!
Nagy valószínűséggel megvan , hogy mi volt a baj , nem volt kellőképpen rá forrasztva a spirál antenna az aljazatra most újra forrasztottam nemsokára kiderül , hogy jobb lett-e.....

tomeek1
2014-11-22, 21:05
Nem igazán értem :D mostanában üldöz a balszerencse sajnos törés lett a próbálkozás vége csak az a baj , hogy nem tudom , hogy mi volt a hiba amit a felvételen láttok adótorony ez előtt már több százszor körbe repültem és sosem szakadt meg így az adás idáig 17 órát repültem fpv-vel és soha nem volt olyan , hogy nem jött vissza a kép most ezt is megéltem :/ Szerintetek?
Irányított antennával mentem de annak tutira a lefedettségében voltam mivel minden hibátlanul működött én már nem is tudok másra gondolni , minthogy leállhatott menet közben az fpv.Sajnos még nincsen gps a gépen ez most megmentett volna...........
Ti mit mondanátok így elsőre?

https://www.youtube.com/watch?v=rpyUVgjbfA8&feature=youtu.be

ppeter
2014-11-22, 21:30
Szia!
Páralecsapódás?
Üdv ppeter

tomeek1
2014-11-22, 21:37
Egészen jók voltak a körülmények szürke idő volt de repültem ennél sokkal rosszabb időben is és , akkor nem volt ilyen illetve ha meg is szakadt , akkor se végleg ilyen most fordult velem először elő , azért vagyok tanácstalan , mert minden jól működött , elvileg legalábbis maga a rendszer az a törés után is az első próbánál hibátlan volt.(szerencsére nem sérült)

Seszi
2014-11-22, 23:39
ha a zuhanáskor Te (vRx) a torony másik oldalán voltál, akkor szerintem a torony zavart be...

mmormota
2014-11-25, 17:50
Egy nagy teljesítményű adó közvetlen közelből nem csak rádió zavart tud okozni, hanem megzavarhatja az elektronikus eszközök működését. A belső vezetékeken több voltos feszültségek léphetnek fel, ez tönkre is tehet alkatrészeket, vagy megzavarhatja a program futását a processzorokban, lefagyást okozhat.

Gigigego
2014-11-25, 22:26
Sziasztok!

Styroman Twisterbe ez a konfig jó?

RcTimer 2836-7 1120kv, 30A szabikkal, 9x5 prop
4000mah 25c Zippy Compact akkuk

Köszi!

kovipeti
2014-11-27, 18:35
Sziasztok!

Adott a fényképen lévő adó ill. ccd kamera és nem tudom hogyan kell összekötni.
Próbáltam már sokféle módszerrel de képet soha nem adott.

http://kepfeltoltes.hu/thumb/141127/IMG_20141127_181722_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/141127/IMG_20141127_181722_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

mybuster
2014-11-27, 19:38
Sziasztok!

http://kepfeltoltes.hu/thumb/141127/IMG_20141127_181722_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/141127/IMG_20141127_181722_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

Adónál piros-fekete táp, sárga video jel, fehér audio (ez eltérhet, az nem kell) Tápellátásnak 3s aksi ha 12V os. Kamera piros-fekete táp, sárga video jel. Ha a kamera is 12V os akkor mehet az előbb említett aksira közös GND! Ha pedig 5V-ról menne kell neki egy UBEC vagy bármi más ami előállít 5V-ot.

kovipeti
2014-11-28, 18:35
Sziasztok!

Adónál piros-fekete táp, sárga video jel, fehér audio (ez eltérhet, az nem kell) Tápellátásnak 3s aksi ha 12V os. Kamera piros-fekete táp, sárga video jel. Ha a kamera is 12V os akkor mehet az előbb említett aksira közös GND! Ha pedig 5V-ról menne kell neki egy UBEC vagy bármi más ami előállít 5V-ot.

Megpróbáltam 4 biztonsági kamerából kibontott kamera modullal is de semmi sajnos. Színt színre kötök.
Mit csinálhatok rosszul?

mybuster
2014-11-28, 19:18
Ellenőrizd a csatornakiosztást, ezt dip kapcsolósorral tudod beállítani. Van adatlapja az adónak ill. vevőnek?

kovipeti
2014-11-28, 19:22
Ellenőrizd a csatornakiosztást, ezt dip kapcsolósorral tudod beállítani. Van adatlapja az adónak ill. vevőnek?

Nincs róla semmi papírom sajnos.

kovipeti
2014-11-28, 19:24

Az nem lehet gond,hogy egy infrás biztonsági dómkamerából lett kibontva a kamera rész?

bakesz
2014-11-28, 19:25
A masik topikban irtam.

Az adon ne kapcsolj csatornat, csak a vevon probalgasd.
Az is lehet h kuka vagy az ado vagy a vevo.

Qlacs
2014-11-28, 19:29
A masik topikban irtam.

Az adon ne kapcsolj csatornat, csak a vevon probalgasd.
Az is lehet h kuka vagy az ado vagy a vevo.

Tőlem vette meg!
Nálam klappolt, ez fix!

bakesz
2014-11-28, 20:14
Akkor segithetnel neki;-)

kovipeti
2014-11-29, 08:34

Sikerült beüzemelni. Az a gond,hogy az adó csak 12V 500mha-el hajlandó képet adni.
A 12V 1A-nél már olyan zavaros,hogy nincs kép. Mit tudok ilyenkor csinálni?

csomy
2014-11-29, 10:04

Sikerült beüzemelni. Az a gond,hogy az adó csak 12V 500mha-el hajlandó képet adni.

Mivan?? Mah ,az mennyiség. 'A' az erősség. A 12V meg 12V. Akkor is, ha Paks adja közvetlen.
Különböző tápokkal próbálkozol?

kovipeti
2014-11-29, 11:13

Mivan?? Mah ,az mennyiség. 'A' az erősség. A 12V meg 12V. Akkor is, ha Paks adja közvetlen.
Különböző tápokkal próbálkozol?

Hát ez az. Én sem értem. Próbáltam 4 féle táppal is és csak az 500mah-es táppal működik. Pedig mindegyik 12V-os.

bakesz
2014-11-29, 11:16
Akkor meg van a bibi:-D
Az 1 amperes tap vagy nagyon kuka, vagy nem is 12 voltot ad le.
Merj ra, nehogy megsusd vele az adod meg a kamerat.

GaborApa
2015-01-08, 17:32
Sziasztok!

A monitorommal van egy kis gondom.

Használtan vettem, kétszer működött is, de harmadjára már nem akart.

Konkrétan így néz ki: http://kepfeltoltes.hu/thumb/150108/WP_20150108_002_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/150108/WP_20150108_002_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

Annyit látok, hogy a kék led a powernél eddig folyamatosan világított, most az akku csatlakozásakor felvillan és annyi.
Viszont a monitor menüje és a hátérvilágítás működik. Sőt az előbb mikor összedugtam az aksival fél percig égett a powerled és váltakozva az RX1 és RX2 ledek is, de aztán megint feladta.
Volt valakinek ilyen gondja?

Vagy, létezik olyan szerviz, vagy okos ember aki meg tudná nézni a mi a gond?

karee2
2015-01-08, 19:22
Sziasztok!

Konkrétan így néz ki: http://kepfeltoltes.hu/thumb/150108/WP_20150108_002_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/150108/WP_20150108_002_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

Annyit látok, hogy a kék led a powernél eddig folyamatosan világított, most az akku csatlakozásakor felvillan és annyi.
Viszont a monitor menüje és a hátérvilágítás működik. Sőt az előbb mikor összedugtam az aksival fél percig égett a powerled és váltakozva az RX1 és RX2 ledek is, de aztán megint feladta.

Szia! Vissza a feladónak!!!

GaborApa
2015-01-08, 21:20
Sziasztok!

Szia! Vissza a feladónak!!!

csak van más megoldás.

GaborApa
2015-01-17, 14:01
Sziasztok!

Lehet, hogy nincs ilyen szerviz vagy okos ember?

Egy itteni fórumtárstól vettem, nem akarom visszaadni, hisz akkor jó volt.
Hülyén is nézne ki, meg nem is az a cél, hanem, hogy használni tudjam.

Tudna valaki ebben segíteni?

gégéza
2015-01-18, 23:33
Sziasztok,
Tudja valaki, hogy az ublox 7-et hogyan lehet csatlakoztatni naze-hoz??
Köszi.

Bercel
2015-01-28, 21:18
Sziasztok!

Boldog tulaja lettem egy Flip32+ vezérlőnek. Érdeklődöm, hogy a "Ublox NEO 6M GPS with Compass for APM2.6 + GPS Folding Amount Holder Black QA" megnevezésű GPS használható-e (megfelelően konfigurálható, eepromos, aksis változat-e). Nem sokat lövök a GPS-ekhez ... sajnos.
Köszi előre is a segítő szándékot!

Bercel

Kozi
2015-03-11, 11:51
Sziasztok!
A helyzet az, hogy szeretnék FPV-zni, és próbálok eligazodni a fórum topicokban is, de egyelőre sok a téma. Segítenétek, hogy hol kezdjem, ha a hardware összeszedéséről van szó? Előnyben részesítem a DIY megoldásokat, nem félek forrasztani. Tudtok ajánlani topicot, ahol utána tudok olvasni, mi most a jól menő konfig, ami nem feltétlenül a leg-PRO-bb kategória, de használható?

Köszi.

csomy
2015-03-11, 12:58
Írd ide milyen kérdéseid vannak, illetve hogy milyen szinten vagy egyéb modellezéssel. Repültél-e már, vagy teljesen idegen a távirányító formája.
Alapvetően a szuperminimál FPV cucc egy kamerából egy rádiófrekvenciás videó adóból, egy hozzá tartozó vevőből és egy megjelenítőből áll, ami lehet bármi, amibe a videó jelet be lehet vinni. LCD monitor, vagy videószemüveg pl.

Kozi
2015-03-11, 14:47
Köszi a reagálást :) Igen, repültem, volt 450es helim régen, legutóbb egy Cub és egy Extra tulajdonosa voltam. Van egy FF7 adó vevő párosom. Nézegettem hobbykingen cuccokat, nem tudom mennyire megbízhatók ezek mostanság, elég régen foglalkoztam már velük. Valamint itt a fórumon is hirdetett egy srác egy 200mW-os adó vevő párost például.
Főként bevált olcsóbb szettek érdekelnének, akár a repülőtől kezdve (mert az most nincs).
A kamera/megjelenítő már elvileg ki van nézve, de még minden képlékeny. Nincs hosszútávú tervem egyelőre, viszont szeretném elkerülni a felesleges vásárlást, nyilván. Elképzelésem van később robot és OSD használatáról, ezek beintegrálását a lehető legkisebb plusz költséggel tenném később. Amit kinéztem az pl az Ardupilot, OSD-re viszont nincs tippem.

Köszi.

smith_hun
2015-03-11, 15:49
Arduhoz van OSD, ha azt választod...és még olcsó is...

Kozi
2015-03-11, 19:53
Eszembe jutott még kérdés. Az oké, hogy teszek fel körpolár antennát a videójelhez, de pl a Futaba FF7-em hatótávja mennyi lehet? Sosem próbáltam hogy őszinte legye, sejtésem sincs. Tipp esetleg pontos adat valakinek? FF7 - R617FS páros (két csutka koax antennás vevő). Lehet/érdemes turbózni a repcsi távot is más antennával? Köszi.

Ltomi78
2015-03-11, 20:00
Ezt jobb ha magad teszteled a foldon eloszor..ezt nem lehwt meguszni ha fpv ni akarsz;)

pulsarxp
2015-03-11, 20:12
vagy legalább egy RTH robot kéne a gépbe ilyen estre.
Én anélkül nem mernék FPV-zni.
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__31162__Arkbird_Autopilot_System_w_OSD_V3_1020_GP S_Altitude_Hold_Auto_Level_.html
Ennél olcsóbbat nem nagyon találsz, és az ECGroupson sem csak szidják, szóval teszi a dolgát :)

Kozi
2015-03-11, 20:26
Ez jól néz ki. Viszont akkor nem érdemesebb az a magyar C4 gyártmány? Vagy árban ez a jobb? Esetleg funkcióban is ez a jobb?

embertars
2015-03-12, 07:34
Volt arkbirdem, nekem nem jött be. A c4s sokkal jobban paraméterezhető, és sokkal szebben vezeti a gépet. Megbízhatóbb és nem mellékesen(véleményem szerint) messze a legszebb és átláthatóbb az osd-je. Az ff7-es hatótávja körülményektől függően 1,5 és 3,2km között van, de ezt feszegetni robot nélkül nem érdemes. Vevő oldalon én kicseréltem az antennákat MH-nál kapható ellensúlyosra(990/db).
Üdv. Z.

csomy
2015-03-12, 07:56
Én is azt mondom, hogy kezdőként a legjobb a C4S, egyrészt mert integrálva van minden egy dobozban, másrészt tényleg szépen repül.!

embertars
2015-03-12, 09:42
Plusz ugye szállítással, magas devizákkal, globálból esetleg vámmal már nem is igen olcsóbb.
Üdv. Z.

Kozi
2015-03-12, 15:09
Köszi köszi, terelgettek, ami jó :) Szia Zoli :)

pulsarxp
2015-03-12, 15:25
Nyilvan en is a c4s-t preferalom, csak egy ajanlat volt kezdesnek, mert jobb mint a semmi ;)

embertars
2015-03-12, 18:53
Szia!
Áttérsz? :) Gyere ki a reptérre, aztán dumálhatunk ott is.
Üdv: Z.

do78
2015-03-13, 15:05
Sziasztok,

1 éve repkedem egy nagy rét felett, viszont most már szeretnék FPVzni kicsit, hogy lássam, mit fotóz a masinám odafenn. 5.8-as 200mWos SMT351-en keresztül a képet egész jól le tudom már hozni - gondolom a gyári fókaverő botokat kellene kicserélnem rendes antennákra, hogy ne menjen el néha a kép nevetségesen kis távolságon - de szeretnék valami OSDt is, ami legalább olyan dolgok ellen véd, amit kezdőként be lehet szívni, pl hatótávon kívül repülés, lapos aksi figyelmeztetés (árammérés), merre van a hazafele. A C4S nagyon szimpatikus, de azt nem fogom, hogy a 3 matolcsy-lila bankó áráért a szenzorokat, és az árammérőt is megkapom? Ha igen, akkor nyerő :-)

Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv, Péter

embertars
2015-03-13, 15:34
Szia!
Benne van minden, ami szükséges. Air speed sensor nincsen, de gps alapján méri a földhöz képest a sebességed.

smith_hun
2015-03-13, 16:02
Ugyan hullára kezdő vagyok, és én is csak segítséggel fogok erre az útra lépni, de én talán inkább az APM-et javasolnám...én is nézegettem az olcsóbb, butább robotokat (Turnigy T1000FC), és a C4S-t is...de az ára, és a lassú frissítések, valamint a pár ember által leírt beépítési nehézségek miatt (fordított polaritások miatti hibák, valszeg felhasználói félreolvasás miatt), valamint a sokkal nagyobb tudás miatt én egy APM 2.6 mellett tettem le a voksom...

Szinte mindent egyenként hozatok meg 2 fizetési időciklusban (így a Párom sem gyilkol agyon), és ennyibe kerültek eddig a cuccok (az árak tartalmazzák a postaköltséget):
- FTDI USB csati: 750HUF
- 90A árammérő modul: 1230HUF
- NEO GPS-6M: 3500HUF
- MinimOSD: 2250HUF
- rezgéscsillapító padozat: 640HUF
- APM 2.6: 9200HUF
- 10x 20cm-es szervókábel: 2000HUF
- APM 2.6 OSD-telemetry Y-cable: 595HUF
- APM 2.6 nyomásszenzor: 3800HUF
- Eagle tree pitot cső: 4150HUF
- 3DR telemetry modul 433MHz: 6750HUF
Összesen: 34865HUF (mivel egyenként jönnek, nem akad fenn a vámon)

Szerintem a nyílt forráskodú rendszer, az állandó frissítés, a további bővítési lehetőségek (pl. sonar-sensor, gimbal vezérlés, rangefinder, stb., valamint az autó/hajó/helikopter/repülő/multirotor támogatás) a legjobb ár/érték arányú vezérlővé teszi...ha a Bixler3-ban mindez rendesen beépül, és kevés szívás lesz vele (bizakodó vagyok a netes videók, és a segítő modellezőtárs segítségére számítva), akkor a következő vezérlőim is ilyenek lesznek (mert a Phantom nem bírja el a 3 tengelyes gimbalt 2 akkuval, így elképzelhető, hogy valamikor bepróbálok egy nagyobb kapacitású quad építésébe majd)...

Halkan jegyzem meg, hogy a butus Turnigy vezérlőhöz nem tudtam volna 28-30eHUF-nál olcsóbban hozzájutni...

De persze ez csak egy kezdő ember optimista véleménye...

feket663
2015-03-13, 17:14
Igazat adok az előttem szólónak, én ugyan még csak repülőgépen használtam, de eddig elbírt tolómotoros normál elrendezésű géppel, kicsi és nagy csupaszárnnyal, V-tail géppel, valamint húzómotoros 2,1 méteres fesztávú repcsivel is.

bedrock
2015-03-13, 17:23
Kinek a pap, kinek az APM. :)
Nekem a C4S. Kezdőket és haladókat egyaránt kiszolgál, egyszerű beállítani, mégis pontosan tudod paraméterezni mindenféle repülésed.
Lassú frissítés? Nem hiszem, hogy van olyan rendszer, ahol a fejlesztő/gyártó folyamatosan elérhető számodra neten, telefonon. Vagy akár személyesen is. Nagyra értékelem mmormota hozzáállását, segítőkészségét.
Sőt én nagyobb örömmel költöm olyan fejlesztésekre a pénzem, amit hazai modellezők fejlesztettek. Legyen az mmormota, Száki, HC, Appme, Ltomi.
Nagyon tetszett a C4S az első repüléseimnél is, és most is elégedett vagyok vele amikor ha profinak nem is, de remélem gyakorlott FPV pilótának mondhatom magam.

Kozi
2015-03-13, 19:03
- FTDI USB csati: 750HUF
- 90A árammérő modul: 1230HUF
- NEO GPS-6M: 3500HUF
- MinimOSD: 2250HUF
- rezgéscsillapító padozat: 640HUF
- APM 2.6: 9200HUF
- 10x 20cm-es szervókábel: 2000HUF
- APM 2.6 OSD-telemetry Y-cable: 595HUF
- APM 2.6 nyomásszenzor: 3800HUF
- Eagle tree pitot cső: 4150HUF
- 3DR telemetry modul 433MHz: 6750HUF
Összesen: 34865HUF (mivel egyenként jönnek, nem akad fenn a vámon)

Hú ez tök laikusan árban tök jó konfignak tűnik, várnám én is a hozzászólásokat. Mert bát szívesen támogatnék magam is magyar fejlesztést, lehet első konfignak inkább valami olcsó leejtőset vennék.

bakesz
2015-03-13, 19:20
Mindamellet hogy nekem is apm vezérlőim vannak, egy segítség nélkül maradt kezdőnek nem ajánlom.
Némi előképzettség, és programozási ismeret kell hozzá.
Nem annyira plug&play cucc mint a c4s.
De tény hogy nagyon jól, és sokoldalúan beállítható okos szerkezet.

feket663
2015-03-13, 19:22
Ettől még olcsóbban is ki lehet hozni, mert mondjuk telemetriára nem nagy szükség van, ha van osd, rezgésekre se túl érzékeny, bőven elég a tépőzáras rögzítés, nem muszáj rezgéscsillapító alátét.

Én a következőket venném meg:

Vezérlő

http://www.ebay.com/itm/APM-2-6-Flight-Controller-Board-For-Multicopter-ARDUPILOT-MEGA-2-6-Version-F5-/291352622191?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item43d5f8346f

GPS

http://www.ebay.com/itm/APM-2-6-GPS-Drones-Ublox-NEO-GPS-6M-HMC5883L-Compass-ARDUPILOT-MEGA-2-6-Module-/201124391856?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item2ed3f2abb0

OSD

http://www.ebay.com/itm/On-Screen-Display-OSD-Board-MinimOSD-APM-Telemetry-to-APM2-0-APM2-5-APM-1-2-GT-/121449571546?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item1c46f564da

Én jobban szeretem egy külön bec-ről táplálni a robotot, ezért a power modulok közül ezt venném meg:

http://www.ebay.com/itm/Current-Sensor-Module-90A-APM-Flight-Controller-APM2-5-APM2-52-AttoPilot-Voltage-/181485306857?pt=AU_Toys_Hobbies_Radio_Controlled_V ehicles&hash=item2a415e03e9

pitot cső:

http://www.ebay.com/itm/Pitot-tube-for-APM-2-5-2-6-Arduplane-Airspeed-sensor-/321559701122?pt=FR_YO_Jeux_RadioComRobots_Vehicule sRadiocommandes&hash=item4ade73a682

hozzá szenzor:

http://www.ebay.com/itm/Airspeed-APM2-5-MPXV7002DP-Meter-Breakout-Board-Transducer-Pressure-Sensor-/231357243929?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35ddf76219

Ezen kívül kell még egy jobb fajta árnyékolt BEC:

http://www.ebay.com/itm/HOBBYWING-RC-UBEC-5V-6V-3A-Max-5A-Lowest-RF-Noise-BEC-/351208251527?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item51c5a4a087

Én szoktam berakni egy pufferkondit is a rendszerbe, mondjuk 6800 uF/ 10 volt körüli már jó

FIGYELEM!!! Egy ilyen rendszer sajnos nem plug&play, feltételez némi beállítási tudást, vagy egy jó közepes szintű angol nyelvtudást, mert minden le van írva a megfelelő fórumokban. Nem árt némi forrasztási érzék sem, mert szinte minden át kell flashelni, konfigurálni, ehhez kell egy FTDI átalakító, mondjuk egy ilyen:

http://www.ebay.com/itm/FT232RL-FTDI-Serials-Adapter-Module-Mini-Port-USB-to-TTL-3-3V-5-5V-f-Arduino-/151618066098?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item234d2416b2

Kb ennyi, ami szükséges, de ennyiből nem úszol meg semmilyen, akár kisebb tudású rendszert sem. Ennek viszont a fentebb említett kissé nehezebb beállítás az ára, illetve az, hogy az OSD kijelzés valóban nem olyan szép, mint mondjuk a C4S-en... Persze mindentől van jobb, van már szines kijelzős OSD is.

Kozi
2015-03-13, 19:31
Köszi a részletes linkeket, és az ellenvéleményt is. Jómagam 3D nyomtatáshoz is Arduino megát használok, melómban is C-ben programozok és pcb tervezésben is otthon vagyok, szóval megijedve nem vagyok a fizikai részétől. A beállítások és azok alalmazása már teljesen más helyzet, nade ki marad itt segítség nélkül, ha ilyen gyorsan válaszoltok mindenre? ;) feket663 köszi a sok linket! Zoli ha tőlem kérdezted, igen, átnyergelnék a "normál" repülésről FPV-re, végre megjött a döntésem.

smith_hun
2015-03-13, 21:03
Ezeket vettem meg én is, kivéve az UBEC-et...A telemetriát a mobilomhoz, és a lapihoz csatolnám...de nyilván akinek nem kell, annak mindez annyi mínusszal jár...a rezgéscsillapítót azért vettem meg, mert alig került pénzbe...enni nem kér szerencsére...;)

Kezdő fejjel azt mondom, hogy baromi sokat olvasok utána, nézem a videókat, a beállítási how to-kat, a wikipédiás leírásokat, és feket663 fórumtársat zaklatom...
A szar benne az, hogy minél többet olvasok, annál jobban felfogom, hogy baromi sok minden van még vissza...mindig van egy új alpont, egy új funkció, stb...de pl. az új Pixhawk vezérlő tudja a terepkövető repülést, ha egy memókártyára lemented neki a terep-információkat...

azért ez sem semmi...

do78
2015-03-14, 11:13
Feket663: meggyozo cuccoknak tunnek, amiket linkeltel - ez egy kiprobalt konfig? A minimosd nekem eleg jo, szerelni, es konfigolni szeretek, megugranam, ha tulleszek az es2 osszerakason, es az is hasonloan kezes lesz, mint a nehai es1em :-)

feket663
2015-03-14, 11:16
én is ezeket használom/használtam.

Kozi
2015-03-14, 11:24
Már nem keresek. Köszi.

do78
2015-03-14, 13:58
Koszonom, akkor elkezdem osszevadaszni.

pzotya
2015-03-14, 20:43
Sajna mára már elég drága lett, de nekem ez tetszik. Nem tudom van-e erről tapasztalat:
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__74654__Micro_HKPilot_Mega_Master_Set_With_OSD_GP S_Telemetry_Radio_PDB_BEC_Power_Sensor_433Mhz_APM_ .html

Meg lehet venni persze darabonként is.

do78
2015-03-16, 10:00
én is ezeket használom/használtam.

Arra tudnál kérlek javaslatot tenni, hogy az RC vevőből RSSIt hogyan lehetne bekötni, illetve megjeleníteni? Példát láttam arra, hogy mondjuk FrySky vevővel egy RC taggal simán bekötötték az ardupilot bemenetére, de nem feltétlenül ez a legoptimálisabb megoldás.. nekem Turnigy x9em van.

Köszi szépen!

csomy
2015-03-16, 10:07
Arra tudnál kérlek javaslatot tenni, hogy az RC vevőből RSSIt hogyan lehetne bekötni, illetve megjeleníteni? Példát láttam arra, hogy mondjuk FrySky vevővel egy RC taggal simán bekötötték az ardupilot bemenetére, de nem feltétlenül ez a legoptimálisabb megoldás.. nekem Turnigy x9em van.

Köszi szépen!

Kell hozzá egy átalakító, vagy szűrő.
Így:
http://forum.rcmodell.hu/showthread.php?16878-433MHz&p=1333485&viewfull=1#post1333485

Ott a kép melléklet.

embertars
2015-03-16, 10:42
Hátha valakit épp érint.
http://www.ebay.com/itm/Autopilot-RANGE-VIDEO-RVOSD-generation-3-RC-telemetry-and-FPV-with-waypoin-/251869583402

do78
2015-03-16, 11:16
Kell hozzá egy átalakító, vagy szűrő.
Így:
http://forum.rcmodell.hu/showthread.php?16878-433MHz&p=1333485&viewfull=1#post1333485

Ott a kép melléklet.

Akkor ha jól értem, meg kell találnom az RSSIt a turnigy 9x vevőmön, és annak a PWMjét kell simítanom egy RC taggal. Köszönöm szépen!

feket663
2015-03-16, 11:29
Sajnos a Turnigy eredeti modulokból nem jön ki az RSSI jel semmiképpen. (Tudomásom szerint) A népszerű Frsky vevőkből is csak a telemetriásokból vehető ki.

csomy
2015-03-16, 12:07
Ez így van.

Kozi
2015-03-16, 13:11
Ha jól veszem ki, az ARDUpilotnál lehet konfigolni az RSSI határfeszültséget? Nekem R617van, aminél ha jól olvastam (ma tervezem mérni) kevesebb van a lednél mint 3.3V. Le lehet menni ilyen alacsonyra is a konfiggal? Változtat ez a szűrő komponensek értékein? Btw sok helyen látok alu elco-t a fotókon. Teljesen jó oda a megfelelő értékű tantál vagy kerámia is, ugye? Abból gondolom, hogy nem a kondi saját ellenállása szabályozza úgy sem a töltést, hanem a 10K. Szóljatok ha rosszul értettem :)

feket663
2015-03-16, 14:29
3,3 voltnál nem lehet kisebbre venni, de tulajdonképpen nem baj, mert a minimosd-t be lehet állítani, hogy 100%-ot mutasson kisebb szintnél is.

Kozi
2015-03-16, 16:58
Ezt találtam a vevőm vezérlő IC-jének adatlapjában (R617FS vezérlője). Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy nem feltétlenül kell a lednél megpiszkálni és maradni az 1.8 voltnál, hanem ki lehet nyerni a 3.3V-t is. Persze csak szolíd árammal, nem hiszem, hogy 10-20 mA-nél többet tudna szolgáltatni. Szóljatok ha benézek valamit plz update: Annyit mindenképp benéztem, hogy ez eleve analóg kimenet). Ez a vonal elvileg 2 IC közötti jelátvitel, valamint ez a magyarázat kapcsolódik még hozzá: "The Received Signal Strength Indicator (RSSI) pin supplies a voltage proportional to the logarithm of the received
power level. It is normally connected to the input of a low speed ADC and is used during channel scanning to detect
clear channels on which the radio may transmit. It can also be used to set transmit power to optimize power
consumption while maintaining an acceptable bit error rate (BER)." Van valami vélemény/ellenvélemény erről?
3007

Elek
2015-03-16, 17:54
Szia!

Annó így használtam a 617-es vevőt. Tökéletesen működött c4s-el.

http://s108.photobucket.com/user/cayote64/media/617fs.jpg.html

Kozi
2015-03-16, 17:57
Szia!

Annó így használtam a 617-es vevőt. Tökéletesen működött c4s-el.

http://s108.photobucket.com/user/cayote64/media/617fs.jpg.html

Szia! Ez azt jelenti, hogy ezt az analóg jelet hoztad ki egy analóg bemenetre, mindenféle (ilyenkor nyilvánvalóan felesleges) kondi és ellenállás nélkül?

Elek
2015-03-16, 17:58
Pontosan,egy szál vezeték ment a robotba.

Kozi
2015-03-16, 17:59
Klassz, köszönöm! Ez nagyban leegyszerűsíti a dolgot. Még annyit kérdeznék, hogy ez itt akkor 3.3V jelszint, igaz? És nem invertált, tehát ha rossz a jel akkor kúszik felfelé?

Elek
2015-03-16, 18:02
Itt megtalálsz mindent,hülyeséget nem akarok írni.

http://www.fpvhub.com/index.php?topic=10310.0

Kozi
2015-03-17, 00:04
Koszi,megneztem. Itt nem derul ki hogy az analogot lehet-e kozvetlenul hasznalni. Ellene sen szol semmi...
Nem talalok topikot ahol kamerakat hirdetnenek. Hol vannak ezek? Elszorva? Mert keresek kamerat,

Thx. Ardupilot szett megrendelve, mar csak par dolog...:-)

móki
2015-03-19, 21:02
Sziasztok !
Használ valaki ilyent ?
Ha igen akkor mik a tapasztalatai a cuccal ?
Köszi !

OSD FPV Remzibi OSD thin GPS Module USB TTL Programmer

3206

smith_hun
2015-03-23, 00:04
A DIY Drones oldalon az egyik gép leírásában azt olvastam, hogy a gyártó a li-ion akkut javasolja használni, mert ugyanakkora kapacitás mellett közel fele a tömege az akku-packnak...ez mennyire állhatja meg a helyét?
Azt tudom, hogy nem képes ugyanakkora pillanatnyi áram leadására, mint a lipo...de ez valóban lehetséges?

feket663
2015-03-23, 00:11
Ha fél tömeg nem is de 2/3 mindenképpen valós lehet. Egy 2600 mah Samsung akku 45 gramm. ebből 10 ah 4 cella az 720 gramm, míg lipoból ugyanez kb 950-1000 gramm. Ezt csak hirtelen találtam, lehet vannak még jobb tömeg/kapacitás arányú lion akkuk is.

SwissAirplane
2015-03-25, 19:57
Sziasztok!
Nézegettem most elég sok robotpilótát, van jó sok ahol elindult a fejlődés, de tudunk e olyan rendszerről ahol a "polgári végfelhasználók" számára elérhető adatküldési lehetőség van, tehát pl WP módosítás RTH nál megközelítési értékek stb stb
Találtam egyet igaz ott csank funkció jellegű adatmódosítást láttam de hátha! RVOSD!

Ezekről ki mit tud?

feket663
2015-03-25, 20:02
Az APM-nél, ha van egy telemetriás szetted, változtathatsz minden paramétert repülés közben is, a szett hatótávolságáig. Vagy ha bevállalsz egy openlrs rendszert, annak is van transzparens soros átvitele, azzal is csatlakozhatsz a földi szoftverhez.

móki
2015-04-22, 20:51
Sziasztok !
Használt már valaki ilyent ?
Ha igen akkor egy kis segítséget szeretnék kérni tőle .
Köszi !

Remzibi OSD thin GPS Module USB TTL Programmer

3206

pulsarxp
2015-04-22, 21:39
Sziasztok !
Használt már valaki ilyent ?
Ha igen akkor egy kis segítséget szeretnék kérni tőle .
Köszi !

Remzibi OSD thin GPS Module USB TTL Programmer

3206
Már?
Ugy 5 eves cucc... aki koran kezdte mindenkinek ilyen osd-je volt kb ;)

móki
2015-04-23, 08:32
Nekem még új !
De akkor bocsánat a rossz kérdésért !
Akkor már csak olyant keresek aki tudna segíteni a beüzemelésében .

móki
2015-05-03, 08:21
Sziasztok !
Sikerült beüzemelni a fenti Remzibi OSD-t .(már ahogy )
Problémám van a képi megjelenítésben .
Ha az OSD -n keresztül megy a videó jel akkor nagyon zavaros és elmosódott .
AZ OSD feliratok és a videó jel csak részben és ugrálva jelennek meg .....mintha zavarná valami az egészet .
Pl. ha kézzel megfogom a kamerát akkor picit jobb lesz .és fixen látható az OSD de a videó rossz marad ...................ha bármit mozdítok akkor változik a kép minősége azonnal ....általában rossz irányban .
SJ4000 a kamera aminek csak videó kimenetét használom .........a táp akkuknak is össze kötöttem a negatív pontjait ..........ferrit gyűrűt is próbáltam itt ott elhelyezni a videó kábelen de semmi változás .
Ennek a problémának a megoldásban kérnék segítséget .
Köszönöm előre is .
üdv .Móki

Tarczali Viktor
2015-05-03, 09:20
Használj árnyékolt vezetéket a videó jel továbbításához! Az árnyékolás legyen a test.

foxlala
2015-05-03, 12:55
igen, árnyékolás jó gondolat, bár én még nem folyamodtam rá, és soha nem volt gondom 10-20 cm videó jel vezetéken...
amit viszont el kell felejteni, a 'jel' vezetékekre ferritgyűrű... az csak a táp vezetékbe szabad, hiszen a jel vezetéken pont nagy frekvencia megy, és azt ferrittel... hát csoda, hogy jön belőle valami :)

móki
2015-05-03, 14:26
Sziasztok !
Kicseréltem a kábeleket árnyékoltra és majdnem tuti lett de még mindig van egy kis képzavar .
Köszönöm a segítséget !
Sajnos a kép még mindig torzul de már minden látható .
Feltettem a tápkábelre egy ferrit gyűrűt de mintha ott sem lenne .
Mint már írtam egy SJ4000 kamerát használok és a saját akkujáról táplálom így csak a videó kábelek (+,- ) vannak felhasználva .
Lehet ez okozza a problémám !....?
Igazából szeretnék rendelni egy panel kamerát és azt használni és abban bízom ,hogy azzal nem lesznek ilyen problémáim ....viszont azok közül elég nehéz jót ,jó áron venni .

feket663
2015-05-03, 14:29
Esetleg ez?

http://www.surveilzone.com/800TVL-FPV-CMOS-Camera-5-20V-with-28mm-Lens-for-Penetration-g-1295

van tesztvideo is róla, és már volt akinek jó tapasztalata volt vele.

bakesz
2015-05-03, 16:02
En is pont ezt linkeltem Janinak multkor priviben.
Rendeltem is egyet.
Majd beszamolok rola. ;-)

feket663
2015-05-03, 16:04
Én is rendeltem egyet...

móki
2015-05-03, 16:59
Igen és köszönöm is az ajánlatot !.
Viszont a link alatti videók nem valami meggyőzőek talán ezt tart vissza attól ,hogy rendeljek egyet én is .

bakesz
2015-05-03, 17:21
Mert az Sj4000 felvetelehez hasonlitod..... :-D
Full hd nem lesz, foleg nem dvr-én keresztul.

móki
2015-05-03, 17:33
Nem akarom rögzíteni azt a képet amit a panel kamera ad de jó lenne látni is vele .;)
Ebben a műfajban igen csak kezdő vagyok és ha még rossz képet is látok akkor teljes lesz a káosz ........az meg nem igen hiányzik .
De lehet ,hogy igen is jó élő képet ad az a kamera amit linkeltek csak amivel rögzítették és feltették ide a webre azzal volt gond és így lett rossz minőségű.
Még egy picit turkálok és ha nem találok mást akkor még ma rendelek egyet én is !

feket663
2015-05-03, 19:24
Ha igazán jó képet szeretnél, akkor vegyél DJI LIGHTBRIDGE-t, csak az sajnos kettoezer dollárba fáj...

móki
2015-05-03, 19:32
Ha igazán jó képet szeretnél, akkor vegyél DJI LIGHTBRIDGE-t, csak az sajnos kettoezer dollárba fáj...
Az még csak a kisebbik dolog volna az ára....ami fájna .......de kés a hátamban az asszonytól .....na az megölne .......no meg persze ennyi pénzt még nem is láttam .;)
De most azért is megrendelem azt a kamerát .....már mint a 10 dolcsisat ;)

móki
2015-05-03, 20:16
Na de itt van még egy kérdés !......most ,hogy nézegetem a specifikációkat .
A linkelt Kamera CMOS amit nem mindenki dicsér ....és mi a helyzet a CCD -vel ? ...vagy ez lényegtelen ?

feket663
2015-05-03, 20:22
keress a youtube-on olyan videókat, amiben pz0420 kamera szerepel, az egy stabil minőség kb 30 dolcsiért), és hasonlítsd össze ezzel a 10 dolláros kamerával.

Nyünnye
2015-05-04, 17:05
Sziasztok!
Ha esetleg lenne valaki aki értelmes magyarázatot adna...
Következő problémám.
Vásároltam egy FPV adót, és vevőt.
Ezek azok:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__43724__SkyZone_5_8g_600mw_32CH_FPV_Wirless_AV_Tx _Rx_Set_TS832_and_RC832.html
Mobius kamerát használok hozzá.
Ilyen szemüvegem van:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__53706__Quanum_DIY_FPV_Goggle_Set_with_Monitor_KI T_.html
Földön beüzemelve, tökéletes tükör kép van!
Felszállás után kb 50 méterre tőlem, már csak ugy van kép, hogy kb 2mp-ig van, 4-5 mp csak hangyás a monitor.
Vettem rá másik antennákat hátha:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__51625__Circular_Polarized_5_8ghz_Antenna_Set_RP_ SMA_LHCP_60mm_.html
Szinte semmi változás, csak talán annyi, hogy 3mp-ig van kép, aztán megint 4-5mp-ig csak hangyás...
Érdekessége, hogy mikor van kép, akko tükőr tiszta.... de inkább nincs... :(
Probáltam meszebb küldeni a gépet kb 4-500 méterre ugyan ez a jelenség csak mikor van kép, az már szemcsés nagyon.
Probálgattam csatornát váltani, de mindig ugyan ez a vége.
Mi lehet a gond?
Az adóm 600mW, állitólag 3km-ig simán jónak kellene hogy legyen.
Mi okozza szerintetek ezt???
Az antennák, az adó, a vevő, vagy esetleg a mobius miatt van ez?

Kérlek szánjatok rám egy választ.

Nagyon szépen köszönöm a türelmeteket és a segítségeteket!

Szaby

Tarczali Viktor
2015-05-04, 17:18
Először nézd meg az antennákat. Az egyik adó antenna, a másik vevő. Nem egyforma, valószínűleg rá van írva, hogy RX, vagy TX. Nézd mag az SMA csatlakozókat. Az egyik lyukas legyen, a másik pöcsös, amit összecsatlakoztatsz. Véletlenül nem lyukas-e mindkettő?
A másik a kontakt hiba. Nekem a 2.5mm-es videó csatlakotó volt állandóan kontaktos, esetleg a tápcsatlakozó.

móki
2015-05-04, 18:17
Sziasztok !
Kicseréltem a kábeleket árnyékoltra és majdnem tuti lett de még mindig van egy kis képzavar .
Köszönöm a segítséget !
Sajnos a kép még mindig torzul de már minden látható .
Feltettem a tápkábelre egy ferrit gyűrűt de mintha ott sem lenne .
Mint már írtam egy SJ4000 kamerát használok és a saját akkujáról táplálom így csak a videó kábelek (+,- ) vannak felhasználva .
Lehet ez okozza a problémám !....?
Igazából szeretnék rendelni egy panel kamerát és azt használni és abban bízom ,hogy azzal nem lesznek ilyen problémáim ....viszont azok közül elég nehéz jót ,jó áron venni .Egy picit tovább vizsgálgattam a dolgot .
Ha a kamera lencséje elé teszem pl az ujjam akkor kisimul a kép és egészen jó lesz .......... ha viszont hirtelen elveszem akkor elugrik és ismét torzult lesz .........................de ami érdekes az az ,hogy amit rögzít az SD kártyára az tökéletes .
Amit még észre vettem ,hogy nem az eredeti színeket látom a monitoron , hanem túl színezett pirosas lesz .

bakesz
2015-05-04, 19:44
Valoszinu az elokepnel lesz a gond.
Probaltad siman a kamerat rakotni a.monitorra?
5.8nelkul.
Vagy valami zavart szed ossze a kamera es a vtx kozt a kabel.

pulsarxp
2015-05-04, 20:56
A monitorod nem igen FPV-re való, mert valszeg egy kis képzavarra kikapcsol egyből. Neked no blue scrren-es kéne.

eosbandi
2015-05-04, 21:13
Egy picit tovább vizsgálgattam a dolgot .
Ha a kamera lencséje elé teszem pl az ujjam akkor kisimul a kép és egészen jó lesz .......... ha viszont hirtelen elveszem akkor elugrik és ismét torzult lesz .........................de ami érdekes az az ,hogy amit rögzít az SD kártyára az tökéletes .
Amit még észre vettem ,hogy nem az eredeti színeket látom a monitoron , hanem túl színezett pirosas lesz .

tegyel a kamera video kimenetre 75ohm ellenallast a video jel es a fold koze..... valoszinuleg tul nagy a video jelszint.

móki
2015-05-04, 21:16
Hibátlanul működik a Remzibi OSD nélkül ..................repítettem is a repcsit rövid ideig FPV módon csak OSD és némi navigáció nélkül nekem igencsak para volt mert az volt az első FPV repítésem.

Nyünnye
2015-05-05, 07:48
Az antennák a helyükön vannak rendessen! TX RX egyaránt!
A pöcsök is csatlakoznak....
Ha videó csatlakozó hiba lenne, akkor annak a földön is jelentkeznie kellen szerintem....
Nem tudom, nyomozok, de semmi érdemleges változás! :(

Nyünnye
2015-05-05, 11:02
Eddig a Mobiust repülés közben töltötte az adó!
Az nem okozhatta a hibát hogy sok áramot elvett a töltés?
Lekötöttem most a Mobius a saját akksijàról megy.
Sajnos repülni még nem tudtam mert itt ökör szél fúj. :(

Nyünnye
2015-05-05, 12:29
Meg van a hiba!!!!
Elfelejtettem leirni hogy ez egy két motoros gép.
összeraktam a gépet beüzemeltem a kamerát az fpv-t mindent.
Leszedtem a légcsavarokat és forgattam a motorokat.
A motorok okozzák a kép zavart!
Na erre esetleg valakinek egy jó ötlet ami ezt orvosolná?????

csomy
2015-05-05, 12:40
A kereső szó: "LC filter"

Nyünnye
2015-05-05, 13:38
Ha egyik motorral probálom, semmi hiba.
Ha a másikkal csak egymagában akkor is bezavar.
Valószinű lóg a csapágy annak a motornak, és ez lehet a baj, mert sokkal hangosabb is, mint a másik!
Probáltam ferrit gyűrűvel szűrni, de semmit nem használ.
Szerintem motor csele lesz... :(

Ltomi78
2015-05-05, 17:17
Szia!
lehet hogy a motor okozza a feszültségingadozást, vagy a hibás motor mégjobban beránt...de amit csomy írt az egy alapvető megoldás későbbre is hiszen a jó motorok vagy szabályzók is becsikozhatják a képet....a Ferrit max kiegészítésnek jó...lehet készíteni vagy készen is venni LC filtert. Általában quadokon van rá szükség ahol több szabályzó és motor egyszerre dolgozi, és nagy amperek miatt fesz ingadozás okoz videó zavart.
Erre egy megfelelő 470uf kondi és egy tekercs megoldás.
A fatshark alapból ad ilyen szűrőt a videó adóihoz

nekem egy ilyen dolgozik a miniquadban és szépen szűri a videót : http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__43725__FatShark_Filtered_FPV_Transmitter_Power_S upply_2S_3S_4S_.html

De a történet ennyivel megoldható hazilag 10 perc alatt (régi videókártyákon..szivargyújtó tápokban sok ilyen alkatrészt találsz ám) :)
http://fpvlab.com/forums/showthread.php?25691-Sander-Style-LC-Filter-remove-lines-in-your-video

Ha egyik motorral probálom, semmi hiba.
Ha a másikkal csak egymagában akkor is bezavar.
Valószinű lóg a csapágy annak a motornak, és ez lehet a baj, mert sokkal hangosabb is, mint a másik!
Probáltam ferrit gyűrűvel szűrni, de semmit nem használ.
Szerintem motor csele lesz... :(

móki
2015-05-05, 19:22
tegyel a kamera video kimenetre 75ohm ellenallast a video jel es a fold koze..... valoszinuleg tul nagy a video jelszint.
Köszi a segítséget .
Hát ez nem lesz egyszerű itt a közelben ilyent beszerezni .

RC Zumuld
2015-05-10, 23:58
Sziasztok,

Repül valaki úgy C4S- el, hogy két kamera van a gépén és a két kamera képe közt váltogatni is tud?
Ha igen, kérem, jelentkezzen!

Zs

eosbandi
2015-05-11, 00:25
Sziasztok,

Repül valaki úgy C4S- el, hogy két kamera van a gépén és a két kamera képe közt váltogatni is tud?
Ha igen, kérem, jelentkezzen!

Zs

Nem ketto, hanem harom.... mi a gond ?

RC Zumuld
2015-05-11, 14:24
Gond nincs. Még nincs. Csak azt szeretném ha nem is lenne.
Ugye, a C4S- nél mindig kritikus volt, hogy az RC oldal GND- je és az OSD oldal GND- je ne legyen összekötve, keverve, stb, mert a potenciálkülönbségtől fóliák éghetnek el.
Namármost, ha HK- s video switch- et akarok használni, akkor a switch kimenetét az OSD oldalra kötöm, viszont a switch- re megy egy RC csatorna is, a kamerák közti kapcsolgatás végett, így pedig kvázi a C4S két külön földjét már össze is kötöttem jól a switch- en belül!

Vagy? Van ennél eltérő megoldás is?

Előre is köszi ha megosztod, hogy Te, hogy csinálod!

eosbandi
2015-05-11, 16:26
Ugye, a C4S- nél mindig kritikus volt, hogy az RC oldal GND- je és az OSD oldal GND- je ne legyen összekötve, keverve, stb, mert a potenciálkülönbségtől fóliák éghetnek el.
Namármost, ha HK- s video switch- et akarok használni, akkor a switch kimenetét az OSD oldalra kötöm, viszont a switch- re megy egy RC csatorna is, a kamerák közti kapcsolgatás végett, így pedig kvázi a C4S két külön földjét már össze is kötöttem jól a switch- en belül!

Szopás.. a HKs átkapcsoló nem fog működni, sőt a SSR-es átkapcsolók nagy általánosságban nem mennek, komoly áthallás lesz a két csatorna között és az egyik kamera kiüti a másik képét. Ezen kívül valóban összekötődik a két föld.... Ami ugye gáz, mert a C4S-ben össze van kötve a két oldal földje és ha máshol is összekötöd már kész is a földhurok :(
Szóval a megoldás a galvanikusan is leválasztott átkapcsoló ami relékkel kapcsolja a videó jelet... A gebasz az, hogy ilyet nem nagyon kapsz készen, csinálni kell (vagy várni pár hetet a enyémre, ami prototípus állapotban van...)

RC Zumuld
2015-05-11, 18:56
Galvanikus leválasztás az OK. De a relével nem lesz gond? A behúzó körben mégis csak egy tekercs van. Nem fog a videó jelbe bezavarni? Már én is gondoltam arra, hogy HC- től "el lesett" módon mechanikusan rossz szervóból csinálok relével egy kapcsolót, de akkor legtöbben lebeszéltek erről a behúzó tekercs miatt...

1-2 hét még belefér! :)

pulsarxp
2015-05-11, 19:42
Galvanikus leválasztás az OK. De a relével nem lesz gond? A behúzó körben mégis csak egy tekercs van. Nem fog a videó jelbe bezavarni? Már én is gondoltam arra, hogy HC- től "el lesett" módon mechanikusan rossz szervóból csinálok relével egy kapcsolót, de akkor legtöbben lebeszéltek erről a behúzó tekercs miatt...

Opto kapuval nem lehet leválasztani, kapcsolni?

eosbandi
2015-05-11, 19:46

Miert zavarna bele, egyenáramú relerol van szó, kb 50mA behuzoarammal... A generált mágneses tér minimális es nagyon lokalizált. A kapcsoló kontaktusok meg megfelelnek egy sima kapcsolónak.
A legnagyobb előnye, hogy ha nem kap tápot akkor is átmegy rajta a jel.. A hármas atkapcsolo két morze erintkezovel van megcsinálva...

RC Zumuld
2015-05-11, 20:10
Közben csináltam is gyorsan egy ilyen kapcsolót! Viszont legkorábban hétvégén tudom próbálni...
Azért köszi a megerősítést!

Zs

eosbandi
2015-05-11, 20:29
Opto kapuval nem lehet leválasztani, kapcsolni?
Csak spec nagy frekis optocsatoloval, de utana kell video erosito is, mert a kapcsolok atmeneti ellenallasa nem elhanyagolhato.

embertars
2015-05-12, 07:17
Sziasztok!
Én használok banggoodrol vásárolt switchert c4s-el kb. egy éve, minden gond nélkül.
Üdv. Z.

RC Zumuld
2015-05-12, 08:25
Szia
C4S robottal hasznalod?
Itt elsosorban a robot sajatossagai azok, ami miatt nem tanacsos az ilyen switch- eket hasznalni.

Zs

Sziasztok!
Én használok banggoodrol vásárolt switchert c4s-el kb. egy éve, minden gond nélkül.
Üdv. Z.

embertars
2015-05-12, 09:18
Igen, azzal. Nem tudom, hogy számít-e, de a háromállású switcher 1-es és 3-mas bemenetét használom.
Bocsánat. Aliexpress-es: http://www.aliexpress.com/item/3-Channel-Video-Switcher-Module-3-way-Video-Switch-Unit-For-FPV-Camera/1703748190.html

RC Zumuld
2015-05-12, 09:25
Ja, bocs, most nezem, benne is volt az irasodban.
Tudnad kerlek linkelni, hogy melyik switch- rol van szo, melyiket hasznalod?
Mindentol fuggetlenul en ugy tudom, hogy a ket gnd-t nem szabad ossze kotni. Mindezt a gyarto is megerositette korabban.

Igen, azzal.

Ltomi78
2015-05-12, 12:38
Erre a kérdésre jó lenne Mmormotáéktól is kapni egy egyértelmű választ mint hogy itt totozzunk rajta nem:)
nem hinnám hogy ccd kamerák esetében akkora amperek repkednének hogy ne lehetne használni a c4s a hobbykinges FPV camer switchel.

még jöbb lenne egy kapcsolási rajzot látni hogy néz ki a switch és a robot közötti föld kapcsolat.

Az alábbit találtam...és ha képen lévő minimosd tekintjük c4s nek akkor oda egy föld fut be...az hogy swithbe közös lesz a föld hogy befolyásolja c4s-t?

Szia
C4S robottal hasznalod?
Itt elsosorban a robot sajatossagai azok, ami miatt nem tanacsos az ilyen switch- eket hasznalni.

Zs

RC Zumuld
2015-05-12, 12:43
Mar beszeltunk korabban, O sem javasolja! Ezert hoztam fel a temat.
Az itteni nick-e pedig nem aktiv!

Erre a kérdésre jó lenne Mmormotáéktól is kapni egy egyértelmű választ mint hogy itt totozzunk rajta nem:)
nem hinnám hogy ccd kamerák esetében akkora amperek repkednének hogy ne lehetne használni a c4s a hobbykinges FPV camer switchel.

Ltomi78
2015-05-12, 12:45
kép miatt előre hoztam

még jöbb lenne egy kapcsolási rajzot látni hogy néz ki a switch és a robot közötti föld kapcsolat.

Az alábbit találtam...és ha képen lévő minimosd tekintjük c4s nek akkor oda egy föld fut be...az hogy swithbe közös lesz a föld hogy befolyásolja c4s-t?

Ltomi78
2015-05-12, 13:00
nem elég a jelkábelt bekötni, mint a gimbal bólintó vezérlésnél...földet már nem is használok csak a signal-kat kötöm be a föld úgyis közös?

RC Zumuld
2015-05-12, 13:30
nem elég a jelkábelt bekötni, mint a gimbal bólintó vezérlésnél...földet már nem is használok csak a signal-kat kötöm be a föld úgyis közös?

Nem kizart, hogy igazad van, de en a magam reszerol nem kiserleteznek. Egyfelol a gep ara, masfelol a zuhanas, es ebbol kifolyolag a baleset elkerulese miatt.
Amugy RC oldalon egy csatornarol mindenkepp kell gnd- t adnod. Osd oldalon meg main batt miatt 2x is. Eddig nincs is gond, mert a ket gnd nincs ossze kotve. A gnd-k osszekotese a swich- ben valosul meg.

pulsarxp
2015-05-12, 14:42
De a fold kozos az osses kamerának, nem is kapcsolja a hk-s swich, igy miert nem lehet igy bekotni?
A c4s foljei nem kozosek?

RC Zumuld
2015-05-12, 14:52
De a fold kozos az osses kamerának, nem is kapcsolja a hk-s swich, igy miert nem lehet igy bekotni?
A c4s foljei nem kozosek?

A switch-:ben a kamerak foldje es a koztuk torteno kapcsolgatas rc csatorna foldje ugyanaz. A c4s-ben az rc csatornak es a kamera oldali module viszont nagyon nem. Egeszen addig, amigvegy switch- et ra nem kotsz.

pulsarxp
2015-05-12, 14:56
A switch-:ben a kamerak foldje es a koztuk torteno kapcsolgatas rc csatorna foldje ugyanaz. A c4s-ben az rc csatornak es a kamera oldali module viszont nagyon nem. Egeszen addig, amigvegy switch- et ra nem kotsz.
Aha igy mar ertem. Direkt van vajon kulon fold a c4s-ben?

Ltomi78
2015-05-12, 18:40
En is csak talalgatok....de ha az egesz rendszer egy akkurol megy akkor nem kozos a foldje mindennek?
Hogy lehet c4s en belul ket kulon fold ..bocs a naiv kerdesert:)

Ltomi78
2015-05-16, 12:53
Igen, azzal. Nem tudom, hogy számít-e, de a háromállású switcher 1-es és 3-mas bemenetét használom.
Bocsánat. Aliexpress-es: http://www.aliexpress.com/item/3-Channel-Video-Switcher-Module-3-way-Video-Switch-Unit-For-FPV-Camera/1703748190.html

Le tudnad fotozni...esetleg leirni melyik fold es jel kabel hova van bekotve..es mi fut a robot kamera input pin re?

embertars
2015-05-16, 17:54
Nemsokára szétkapom a gépet, és akkor igen. Át költözik a robot és az fpv egy x8-ba.
Üdv. Z.

móki
2015-05-19, 20:51
Sziasztok !
Érdeklődnék .hogy az Aliexpress mennyire megbízható cég ?
Csak közvetlen mastercard kártya adatok megadásával lehet vásárolni és ez picit elbizonytalanít .

bakesz
2015-05-19, 21:05
Szia Jani!
Én sok mindent rendeltem már onnan, a telefontoktól a cipőn át az rc cuccokig. Minden megjött, volt ami gyanusan korán.... :)
Drágább termékek alapból, az olcsobbak pedig opcionálisan jönnek trackinges csomagként.

móki
2015-05-20, 06:11
Szia Jani!
Én sok mindent rendeltem már onnan, a telefontoktól a cipőn át az rc cuccokig. Minden megjött, volt ami gyanusan korán.... :)
Drágább termékek alapból, az olcsobbak pedig opcionálisan jönnek trackinges csomagként.
Szia !
Értem és köszi !
Nem a csomag érkezése a zavaró hanem a kártya adatainak közvetlen megadása .
Na mindegy .......megpróbáljuk !

bakesz
2015-05-20, 06:35
Nekem pl ket szamlaszamom van, az egyik ures, es csak akkor utalok ra, ha vasarolni szeretnek,es kb csak annyit amennyire pont szuksegem van.
Igy nincs olyan veszely hogy jogtalanul emelnek le a szamlamrol penzt.

móki
2015-05-20, 06:41
Na igen ....erre már gondoltam .
De ez plusz költség ........új kártya vagy számlaszám ,+ tranzakciós díj minden pénz áthelyezésnél !
Inkább csekkolom a kártyát minden netes utalás után .
Most is megtettem .:)
Igen kedvező volt amit vettem és a pay-pal kimaradása is jótékony a pénztárcára .:D

icahone
2015-05-21, 12:44
Na de itt van még egy kérdés !......most ,hogy nézegetem a specifikációkat .
A linkelt Kamera CMOS amit nem mindenki dicsér ....és mi a helyzet a CCD -vel ? ...vagy ez lényegtelen ?

En mar egy ideje hasznalom ezt a kamerat, es semmi baj nincs vele.

http://www.youtube.com/watch?v=smhDU1vYONA
http://www.youtube.com/watch?v=SZ_aOU5144A

Sot, miota megvettem a HS1177-est, volt alkalmam osszehasonlitani oket.
A 800TVL CMOS kepe egyszeruen jobb, tobb a reszlet, de meg jobban is lat sotetben.
A HS1177-es egyetlen elonye az, hogy kisebb.

Ltomi78
2015-05-27, 12:12
Robi..dobnál egy linket pontosan melyik 800TVL es kameráról van szó....mennyi dodó? nyitott vagy zárházas verziója is van?
Piximet 690 seawolfot használtál? van különbség szerinted?
köszi

En mar egy ideje hasznalom ezt a kamerat, es semmi baj nincs vele.

http://www.youtube.com/watch?v=smhDU1vYONA
http://www.youtube.com/watch?v=SZ_aOU5144A

Sot, miota megvettem a HS1177-est, volt alkalmam osszehasonlitani oket.
A 800TVL CMOS kepe egyszeruen jobb, tobb a reszlet, de meg jobban is lat sotetben.
A HS1177-es egyetlen elonye az, hogy kisebb.

Ltomi78
2015-05-27, 12:14
Na hogy áll ez a story...be lett kötve a dupla kamera a swithcel? C4s fejlesztőktől kaptunk érdemi választ?

Nem kizart, hogy igazad van, de en a magam reszerol nem kiserleteznek. Egyfelol a gep ara, masfelol a zuhanas, es ebbol kifolyolag a baleset elkerulese miatt.
Amugy RC oldalon egy csatornarol mindenkepp kell gnd- t adnod. Osd oldalon meg main batt miatt 2x is. Eddig nincs is gond, mert a ket gnd nincs ossze kotve. A gnd-k osszekotese a swich- ben valosul meg.

icahone
2015-05-27, 12:24
http://forum.rcmodell.hu/showthread.php?39450-Kezd%C5%91-k%C3%A9rd%C3%A9sek-FPV-vel-t%C3%A9m%C3%A1ban&p=1354349&viewfull=1#post1354349

Ltomi78
2015-05-27, 12:47
http://forum.rcmodell.hu/showthread.php?39450-Kezd%C5%91-k%C3%A9rd%C3%A9sek-FPV-vel-t%C3%A9m%C3%A1ban&p=1354349&viewfull=1#post1354349

Ez? mert feket63 linkjében egy lencse nyilt meg
http://www.surveilzone.com/sony-960h-ccd-effio-v-800tvl-ultra-wdr-camera-cc1526 ?

bakesz
2015-05-27, 12:51
Esetleg ez?

http://www.surveilzone.com/800TVL-FPV-CMOS-Camera-5-20V-with-28mm-Lens-for-Penetration-g-1295

van tesztvideo is róla, és már volt akinek jó tapasztalata volt vele.

Meg is jött tegnap, 20 nap alatt ért ide.
Ha annyi időm lenne amennyi most nincs, akkor a napokban csinálnék tesztvideót, de türelmet kérek. :)

bakesz
2015-05-27, 12:56
Tomi!
Asszem Robi erről a kameráról beszélt:
http://www.surveilzone.com/800TVL-Camera-5-20V-with-28mm-Wide-Anlge-Lens-for-FPV-g-1295

Sajnos a honlapon, nem tudom miért nem látszik a kép.

Ltomi78
2015-05-27, 13:01
9 dollár? :) csak..mi ez kontaklencse:)

bakesz
2015-05-27, 13:11
Ha a lap alján levő tesztvideók tényleg azzal a kamerával készültek........
Mondjuk engem a videók győztek meg.
De nekem 11,valamennyi volt, mert trackinggel kértem....biztos ami biztos.

vbodi
2015-05-27, 13:59
Ez? mert feket63 linkjében egy lencse nyilt meg
http://www.surveilzone.com/sony-960h-ccd-effio-v-800tvl-ultra-wdr-camera-cc1526 ?

Amit én találtam 800 TVL 50 dodo.
http://www.surveilzone.com/0.00008lux-star-super-low-light-800tvl-1-2-cmos-wdr-fpv-camera-cc1564

feket663
2015-05-27, 14:09
Amit linkeltem az 10 dolcsi, és nem csak a lencse, hanem a kamera 2,8 mm-es lencsével.

http://www.surveilzone.com/800tvl-camera-5-20v-with-28mm-wide-anlge-lens-for-fpv-g-1295

RC Zumuld
2015-06-06, 20:28
Sziasztok,

Talán ide elfér a kérdésem és előbb kapok választ mint a saját topikjában...

Adott egy C4S. A gép fő akksija 4s, plusz a videó körnek 3s akku. Egy éve repülöm ezt a konfigot annélkül, hogy hozzá nyúltam volna.
Ma a 2. repülésnél a következőt tapasztaltam: 35% utazó gázzal haladva, gondoltam, emelkedek kicsit. Feltoltam a gázt 50%- ra, amikoris megjelent a képernyőn a "Motor can not start" felirat. Gyorsan haza fordultam. Gáz lehúz, visszatol, ismét a felirat 50% gázállásnál. A helyzet viszont az, hogy a motor szépen ment. Árammérő rendben, feszmérés rendben, motor forog, veszi a gázt, de 50%- nál megjelenik a felirat. Mi lehet ennek az oka? Tapasztalt már valaki ilyet?

Ltomi78
2015-06-07, 11:39
Igen...volt mar..skkor nekem azt mondtak a szabalyzo miatt van.....

Martin111
2015-08-01, 09:45
Sziasztok.
Ts 832 renddzer ,melyik vsatornán ad erősebb jelet ?

RC Zumuld
2015-08-01, 20:47
34

Sziasztok.
Ts 832 renddzer ,melyik vsatornán ad erősebb jelet ?

Martin111
2015-08-01, 20:59
Köszönöm.

hangazoo
2015-08-11, 18:34
Urak,

van valakinek ötlete, hogy ez a jello miből jöhet?
Quanum q 3D, F450, Multsistar 2213, 3s.
1045 propok (hub is) balanszolva. Motorok, gimbal újak.
Egy korábbi 2 axis gimbalnál nem volt ez a jello, de nem akarom elhinni hogy ez abból jönne...
Ha a gimbalból jönne, állítanom kellene vmit vagy más a gond? Tök tanácsatalan vok.
Esetleg a váz nem elég kemény???

https://www.youtube.com/watch?v=NOVMY4ctMbI&feature=youtu.be

köszi előre is

pulsarxp
2015-08-11, 18:41
Urak,

Egy korábbi 2 axis gimbalnál nem volt ez a jello, de nem akarom elhinni hogy ez abból jönne...
Ha a gimbalból jönne, állítanom kellene vmit vagy más a gond? Tök tanácsatalan vok.

köszi előre is
Gimbal gumik túl puhak szerintem

RC Zumuld
2015-08-11, 18:56
Vékony kábelkötegelővel húzd össze a gumibakokat!

Urak,

köszi előre is

hangazoo
2015-08-11, 19:08
Vékony kábelkötegelővel húzd össze a gumibakokat!

Köszönöm a választ.
Ez jo megoldás a 2 axis gimbalnál, de ennél nem lehet, mert a 3. motor felfelé kilóg és alig hagy mozgásteret a gumiknak.
http://cdn.hobbyking.com/hobbyking/store/catalog/65793s.jpg

esetleg más ötlet Urak?

RC Zumuld
2015-08-11, 19:11
Keményebb gumibak, esetleg füldugót gyömöszölj a meglévőbe. Az is keményíthet rajta.

hangazoo
2015-08-11, 19:19
Keményebb gumibak, esetleg füldugót gyömöszölj a meglévőbe. Az is keményíthet rajta.

a füldugó nem rossz ötlet, ez kipróbálom!
Azt nem értem, hogy ugyanez a típusú gimbal miért ad full stabil képet egy quanum nován, mindenféle sufnituning nélkül?

pulsarxp
2015-08-11, 19:22
a füldugó nem rossz ötlet, ez kipróbálom!
Azt nem értem, hogy ugyanez a típusú gimbal miért ad full stabil képet egy quanum nován, mindenféle sufnituning nélkül?
Motorokat is lehet kellene balanszolni

hangazoo
2015-08-11, 19:43
Motorokat is lehet kellene balanszolni

ezt a témát már kerülgettem...
van esetleg vmilyen video tutorial amit ajánlanátok? Youtubeon-on nem találtam egyszerűt.
feltéve hogy nem kell hozzá semmilyen + eszköz, szerszám...

hangazoo
2015-08-11, 20:24

Fat Jesus,
Isten vagy, mind a négy gumibakba tettem egy füldugót és láss csodát király stabil a felvétel!
Mindössze 90Ft-ba került a megoldás! :)

Jövök egy sörrel!!! Köszönöm szépen még1x!!!

RC Zumuld
2015-08-11, 20:26
Fat Jesus,
Isten vagy, mind a négy gumibakba tettem egy füldugót és láss csodát király stabil a felvétel!
Mindössze 90Ft-ba került a megoldás! :)

Jövök egy sörrel!!! Köszönöm szépen még1x!!!

Örülök ha tudtam segíteni! :)

Zs

hangazoo
2015-08-12, 13:52
34

Ennek mi a tudományos háttere?

RC Zumuld
2015-08-12, 17:42
Ennek mi a tudományos háttere?

Szakértői becslés! :)

Viccet félretéve, úgy egy éve valaki végig mérta a kimenő teljesítményét ennek az adónak és azt találta, hogy a 34- es csatornán jön ki belőle az, aminek kell!

hangazoo
2015-08-12, 17:44
Szakértői becslés! :)

Viccet félretéve, úgy egy éve valaki végig mérta a kimenő teljesítményét ennek az adónak és azt találta, hogy a 34- es csatornán jön ki belőle az, aminek kell!

Köszi, valamilyen ilyesmire számítottam.: )

Mayday
2016-01-23, 08:33
Sziasztok.

433 as adó vevő szettet vennék Futaba rádióhoz, rmilec , és Arkbird néztem melyiket ajánljátok?
Vagy egyéb tanácsot is elfogadnek .

feket663
2016-01-23, 09:17
Attól függ, mennyire szeretsz szerelgetni, ha a kérdésre igen a válasz, akkor akár az openlrs-el is jól járhatsz, ha nem, akkor válassz inkább valami plug&play megoldást, pl. Dragonlinket.

Vírus
2016-01-23, 23:37
Ha jót akarsz akkor veszel egy Scherrert, vagy Dragonlinket.. ha nem akkor bármi mást...

Mayday
2016-01-24, 15:09
Azok használhatók a gyári antennákkal?
Vagy készíttetni kell inkább hozzá jobbat ?

Vírus
2016-01-24, 18:37
Azok használhatók a gyári antennákkal?
Vagy készíttetni kell inkább hozzá jobbat ?

valamelyik topicban olvastam, hogy eladtál egy működésképtelen irányítást??

Jók a gyári antennák is már ezen a szinten persze adó oldalon azért javítható nagy antennával..

Heliflyboy
2016-02-05, 00:17
Sziasztok, én most gondolkozom FPV szemüvegen, valaki meg tudná mondani, mi a különbség látványban egy FPV szemüveg (( két kis kijelzővel)) és egy nagy kijelzővel szerelt Google típusú szemüveg között?
Mivel másabb a két kijelzős és mivel tud kevesebbet az egy nagy kijelző?????????

Erre gondolok: Goggle féle http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__78125__Quanum_DIY_FPV_Goggle_V2_w_5_inch_LCD_Mon itor_Kit_.html
FPV:
http://www.aliexpress.com/item/FatShark-Teleporter-V3-FPV-Goggles-Glasses-Headset-System-w-5MP-720p-Camera-and-5-8G-250mW/32276927410.html?spm=2114.01010208.3.78.Bi9mJ8&ws_ab_test=searchweb201556_2,searchweb201644_1_505 _506_503_504_301_502_10001_10002_10016_10017_10010 _10005_10011_10006_10003_10004_401_10009_10008,sea rchweb201560_1,searchweb1451318400_-1,searchweb1451318411_6451&btsid=2e2e0b8d-fa7e-49d7-a9cf-97fe3099866b

Ja és ezt meg szabad venni????
http://m.aliexpress.com/item-desc/32348761209.html

Várom a hozzászólásokat,

imrepeti
2016-02-05, 09:38
Heliflyboy: Pontosan az a különbség, mint a rövidkaraj és a pulykamell között. :) Remélem érted mire gondolok. Erre a célra nagyon jók a modellezői csoportosulások, kimész és megkóstolod, mert teljesen szubjektív a dolog. Én elmondhatom, hogy nekem a xy cucc a kedvencem, de ha neked nem az jön be ...

nmhu77
2016-02-05, 13:30
jól értem ezt a kütyüt?
9 grammos vackot beteszem a gépbe, és a telefon mutatja, hogy az jelenleg hol van.
akkor egy ilyennel megtalálom a gépem, ha az lepottyan valahol?

http://www.tinydeal.com/4-in-1-bluetooth-40-anti-loss-keychain-tracker-selfie-remote-button-p-149291.html

vagy van erre valami más bevett módszer?
jelenleg az OSD képet rögzítem, amin rajta vannak a gps koordináták. elvileg vissza lehet nézni.

de sokkal menőbb lenne, ha a telefonon térképen mutatná a kütyü aktuális pozícióját.

de honnan tudja a telefon a hatótávon kívül, hogy épp hol van a kütyü?
kell bele sim kártya adatforgalommal?

m.

csomy
2016-02-05, 13:46
Nem. Ez csak Bluetooth alapon működik, szóval a hatótávja pár 10 méter jó esetben.
Ráadásul koordinátát sem ad, mert GPS sincs benne, max annyira jó, hogy ha már a közelben vagy, a telefonnal rá lehet bírni, hogy csipogjon. Nem a mi felhasználásunkra tervezett kütyü.

móki
2016-02-05, 20:27
vagy van erre valami más bevett módszer?
jelenleg az OSD képet rögzítem, amin rajta vannak a gps koordináták. elvileg vissza lehet nézni.

de sokkal menőbb lenne, ha a telefonon térképen mutatná a kütyü aktuális pozícióját.

m.
Ez a kütyü tudja azt amit szeretnél ........ RF-V16 tracker
www.youtube.com/watch?v=IevC4bj_T0w
De sim kártya függő ...................kis hazánkban ahol gyenge a mobil net ott csak a Vodafone a jó .
De ha csak a gps koordináta kell akkor bármelyik mobil társaság sim-je okés bele
Nagy elégedettséggel használom ..

nmhu77
2016-02-08, 13:35
Köszönöm!

szasza79
2016-02-12, 12:22
Sziasztok!

Nem tudtam hol tegyem fel a kérdésem, így ide merészkedtem.
Lassan összeáll a rendszerem, de kamerát még nem vettem.
Kezdőként nem akarok sokat költeni rá, így az ár/érték arány volt az elsődleges szempont.
Amik vannak:
Quanum V2 szemüveg
Eachine TS832, Boscam RX832
Polarizált antenna
2 habgép HK Walrus és AXN Floater Jet.
Kamerából a SurveilZone 9$-os kameráját nézegetm, de nem tudom a Quanum szemüveghez melyik szabvány "passzolna" jobban a PAL vagy az NTSC?
Képaránya az NTSC-nek van közelebb a szemüveg felbontásához (800x480) és 30 FPS-t is tud, de külföldi oldalakon mintha azt olvastam volna, hogy az OSD-hez jobb a PAL.
Ti mit ajánlotok, ha később esetleg OSD is lenne a rendszerbe építve?
Elvileg a kamera is mehet 3S akksiról és az adó is, gondolom egy LC filtert nem árt bekötni még hozzá.
Köszönöm a választ előre is!

Vírus
2016-02-15, 23:25
Kihagytad az egyik legfontosabb dolgot és az pedig a robot.. Mert ha megszakad a távval a kapcsolat mi lesz a géppel? Ha elmész valamerre hogy találsz vissza osd nélkül??

pzotya
2016-02-16, 20:06
Azért, hogy válasz is legyen, én a PAL-t preferálom, de mindig a kamera határozza meg a dolgot, mert az csak egyféle üzemet tud. Legalábbis az olcsóbbak.

Keldorn
2016-03-05, 09:52
Sziasztok!

Rendeltem egy ilyen gépet: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=78980
Jön hozzá még egy Quanum DiY V2 szemüveg meg pár akksi. Ehhez a konfighoz kell még ugye egy rc adó-vevő (valószínűleg Turnigy 9x lesz), meg fpv szett.

Két kérdés: a célom a 2 km-es hatótáv elérése. Ehhez milyen erős videóadó-vevő kell? 400mw elég, vagy erősebb kell? (persze normális antennákkal, nem a gyári bot antennákkal gondoltam)

A másik pedig, hogy a csomagban - hiába PNF - nem láttam FC-t. Repülőgépeknél hogy működik ez? Anno, mikor 250-es drónt építettem, egy KK mini irányította az egészet, nem is rosszul. Persze jó lenne, ha jelvesztés esetén hazajönne a gép. Tehát kell még külön vennem FC-t, vagy "csak" robotot?

A választ előre is köszönöm!

feket663
2016-03-05, 10:04
Alap eset, hogy egy fix szárnyas gépet te irányítasz... Ha kell return to home funkció, esetleg osd, akkor ezeket külön meg kell venni, ami attól függően, hogy mit szeretnél az alapszintű Ardupilot rendszer 60-70 dolláros árától (vezérlő+GPS+OSD+power modul) egészen a csillagos égig terjedhet...
Ha jó antennáid vannak, elég a 400 mw (feltéve, hogy valóban tudja ezt a teljesítményt), de ehhez azért már nem árt egy irányított antenna a vevő oldalon, az meg már magával vonzza azt is, hogy érdemes egy diversity vevőt is vásárolni és arra tenni egy irányított és egy omnidirekcionális antennát.

Keldorn
2016-03-05, 10:13
Értem, köszi. Néztem, hogy sok verziója van az ardupilotnak (ez az APM?)

Melyiket ajánljátok, amiben van gps (rth) és mondjuk compass?

Ez pl?
http://www.ebay.com/itm/Hot-ArduPilot-Mega-APM-2-6-Ublox-6M-GPS-w-compass-DIY-Drones-APM2-6-for-RC-Plane-/351467275107?hash=item51d5150363:g:QhAAAOSwpdpVW~r P