PDA

Teljes verzió megtekintése : DJI Phantom FC40 (első HSZ szerkesztve)

oldal : 1 [2] 3

fefe p2 vision
2014-08-23, 21:12
Legközelebb Szasza dobj rám légyszi egy üzit ha ilyen rendezvény van,mert szívesen lementem volna.Egyébként már gondoltam rá én is ,hogy egy közös reptetést összehozzunk esetleg egy ebéd utánna. Természetesen barátnőkkel!Csak semmi vakrandi! : ;D

fefe p2 vision
2014-08-23, 21:20
ja!! úgy értettem,hogy a telefonomra,mert ezt az üzenőfalat nem minden nap nézem meg.

smith_hun
2014-08-23, 23:20
Bakker...nem maradtál le semmiről...volt egy darab vitorlázógép, egy darab légcsavaros, egy darab MD-500-as rendőrségi helikopter, és egy mentőhelikopter...a földi gépeket nem lehetett közelebbről megnézni...volt egy légcsavaros kisgép sétarepülésre...az érdekesebb gépekbe nem lehetett beülni, a személyzet 2 ember kivételével unott volt. Az egyik pilóta kérdésünkre nem ismerte ki magát a VFR térképén...
Az irányítótoronyba csak 30 ember mehetett be, akik a szaros fészbúkon bejelentkeztek...de ezt nem közölte a repteres manus sem, aki a szervezők között volt...

Ja...volt egy felejthető Jak-52-essel végrehajtott nyugger műrepülés, mert a pilóta nem hozta ki a gépből amit bírt volna...volt pár orsó, bukfenc, egy-két harang...mindezt közepes gázon, viszonylag elfogadható tempóval...

Ennyi...még szerencse, hogy Pécshez közel volt, így nem ment el rá sok benzin... ;D

Fuxy
2014-08-24, 22:47
Szia! Én is ki szerettem volna menni de féltem az időtől. Van nekem is egy fc 40-s gépem. Egyszer mehetnénk egyet közösen, repülni.
Ha már neked, is ilyen géped van megmondanád, hogy miért mozog, a gépemen a kamera. Hullámzik a felvétel. Lehet, hogy jobban meg kellene döntenem a kamerát?
Feri

smith_hun
2014-08-25, 00:17
Halihó!

Sajna jelenleg hanyagolnom kell a munkahelyem, így itthon vagyok beláthatatlan ideig...ha összebeszélünk egy időpontot, részemről kimehetünk valami nyugodt helyre...Összehasonlítjuk a gépeinket, és kitotózzuk, hogy mi a gond...a remegés, amit a jello-effektus több mindentől lehet: nem kívánatos rezgés, túl nagy sebesség, rossz kamera rögzítés, stb...

Nekem csak akkor jello-zik kicsit, ha túl nagy tempóval megy a gép előre...egyébként nálam tök mindegy merre dől a kamera, a legtöbb esetben nem jello-zik...

Fuxy
2014-08-25, 00:52
Oké! Összefuthatunk a héten. Merre szoktál repülni Pécsen? valami gyakorló pálya kellene, ahol nem zavarunk senkit.

smith_hun
2014-08-25, 12:58
Én az alábbi helyek valamelyikén repkedek:
- Béke-park a Tesco mögött, ahol a PMFC focisuli pályája van,
- Pellérd Szőlőhegynél, amikor a távolsági repülésekkel próbálkozom, vagy hatótávot ellenőrzöm,
- POTE belső park...

Átbeszélni a dolgokat talán ez lenne a legjobb, és viszonylag nyugodtan lehet kipróbálni a masinát...de mehetünk a Béke-parkba is...

Fuxy
2014-08-25, 21:56
Oké! Felőlem lehet a POTE is, bár azt nem ismerem.
Mikor tudnánk összefutni?

smith_hun
2014-08-25, 22:43
Szombaton 1000 után bármikor szerintem, PM-ben küldj javaslatot, és esetleg felvehetjük egymást skype-on...a sorompó előtt meg tudsz majd állni, balra az épület előtt...és belül leszek majd a sorompó közelében...

fefe p2 vision
2014-08-26, 17:29
Sziasztok! Úgy mennék én is veletek...:( hétköznap nem tudok most lemenni,mert holnaptól tovább kell melóznom, hétvégén pedig lakodalomba kell mennem. Következő héten viszont csatlakoznék hozzátok én is ha lehet.

smith_hun
2014-08-26, 17:39
Megoldjuk majd! A két 5,8GHz-es irányító egymás mellett, és a két gép egymáshoz közel sem okozott irányítási gondot...Szerintem a Vision+-od sem lesz kivétel ez alól.. ;D

Fuxy
2014-08-26, 21:58
Hali!
Problémamentes repülés volt, és a sok javaslatot megfogadom. Be is állítom a gépet. A szombat nekem sem jó. Viszont ha pénteken úgy adódik mehetünk du. egyet. De előtte majd csörgök. Aksikat töltöm, és goo... Jövő héten meg mindenképp nyomunk egyet akár hármasban.

smith_hun
2014-08-26, 23:07
Próbáld ki az alábbi Gain beállításokat:
Basic: 135% - 135% - 100% - 125%
ATTi: 145% - 145%

Jelenleg 9x5-ös propellerekkel használom...de szerintem jó lesz a gyári 8x43-ashoz is...

Fuxy
2014-08-27, 16:52
Hali!
A péntek nem lesz jó. A beállításokat megcsináltam. A failsafe-t beállítottam, a s2 kapcsolót aktiváltam, és a beállításaidat a Gain -be megcsináltam. Kíváncsi vagyok mi történik. Majd beszámolok.

smith_hun
2014-08-27, 17:58
A péntek nekem sem lesz jó...Addig gyakoroljatok...lehet kitalálok valami feladatot legközelebbre... ;)

fefe p2 vision
2014-08-27, 20:08
Hali! meséljetek már! mi volt???

fefe p2 vision
2014-08-27, 20:24
Nekem ma megjöttek a Carbon légcsavarjaim. Tök be voltam tojva,hogy agresszív lesz a gép irányváltásnál ,de szerintem sokkal jobb lett az irányíthatósága.Talán csak hangosabb lett tőle és ennyi.Na jó talán picit be vok szarva ha ezekkel a közelemben van.Nem is fogok egy darabig hátat fordítani így neki, még összekócolja az orrszörzetem. :)

Fuxy
2014-08-27, 22:23
Én benne vagyok. Szerintem jó buli lesz.

Fuxy
2014-08-27, 22:25
Nem történt semmi különös, szépen repült a két gép, és kaptam egy-két jó tanácsot kezdőként. Beállítási dolgokat, stb..

smith_hun
2014-08-27, 22:27
Lesz videó is...csak tegnap összeborult a videoszerkesztő-progi...

ITEM
2014-08-27, 22:44
Lesz videó is...csak tegnap összeborult a videoszerkesztő-progi...

Na,mi történt vele? Melyik progi ??

Nekem a Sony Vegas Pro 13 egész jól bírja a dolgot. Na meg most újítottam be az új Adobe AE CC 2014-re is. 8)

Még szerencse,hogy a Creative Cloud kliens folyamatosan frissen tartja,mert így gyorsan javítják a bugokat benne,ha találnak valamit. ;D

smith_hun
2014-08-28, 00:17
Adobe Premiere Ellements 11.

De nincs semmi gond, nincs adatvesztés, csak nem mentettem a munkát, és az automatikus mentést nem tudtam elővadászni...csak bosszantó volt picit, mert 1 órán keresztül keresztül daraboltam, meg zenésítettem...de kár nem keletkezett...csak instabil a program...ennyi az egész...pár éve használom gond nélkül...csak éppen a vége előtt voltam, mentenem kellett volna a videót...és akkor krepált be.. ;D

fefe p2 vision
2014-08-28, 00:19
Tök megnézném milyen az amikor más irányít egy phantomot. nagyon várom a videót! :) Pár órával ezelőtt másodszorra is repültem a carbon légcsavarokkal. Azt hiszem elmondhatom magamról,hogy nem vagyok egy félős típus,de úgy hiszem nem játék a carbon propi. Az oké ,hogy nem figyelek és magamra húzom, de azzal is számolni kell,hogy nagyon könnyen kiveri a szemem, ha rosszul landolok. Megbillen ...eldől.. és szerintem simán kiverheti egy leszakadó nagyobb légcsavar darab a szemem nem? Tapasztalatból mondom,hogy felborulhat landoláskor ha erősebb a szél. A gyárival nem volt gond mikor ez történt,de ma majdnem ez lett a carbonnál is.Sötété volt alig láttam és a szél is marha erős volt. Soha többet nem megyek közelebb 3-4 méternél ha carbon van rajta. üdv fefe

smith_hun
2014-08-28, 00:23
De miért nem kézbe landolsz?? Fuxy is most csinálta először, ráadásul szélben...mégis ment neki...próbáld ki te is! Sokkal-sokkal könnyebb...

Ja, láttam a templomtornyos videódat...egész jó.

fefe p2 vision
2014-08-28, 00:30
szia! szélben mindig kézzel veszem le. Most valamiért nem így tettem. Talán pont az újdonság miatt.
Tetszik a videó? köcke! :)

fefe p2 vision
2014-08-28, 00:38
villámkérdés!!! Ha GPS módban(mivel én mindig abban repülök) átrepülnék az itteni Duna-Híd alatt mi lenne? úgy értem ,hogy mi történik ha elveszti a műholdakat? a Híd kb olyan 10 méter széles vasbeton szerkezet. Tehát tuti elveszti 1-2 másodpercre a jelet. Szeretnék átrepülni egy Híd alatt.

smith_hun
2014-08-28, 01:21
Fogalmam sincs...szerintem átmenne, de én nem a GPS miatt aggódnék inkább, hanem elsősorban az 5,8-as irányítójel miatt, utána a 2,4-es wifi-jel miatt...ki tudja...a vasbeton leárnyékol, és nem megy át rajta az 5,8-as jel...rossz esetben megáll a gép, és FS-be kapcsol...ha viszont megszakad a GPS jeled...ki tudja merre indul haza...a híd vasszerkezete megzavarhatja repülés közben az iránytűt is...

Nekem ugyan a sok, egymás mellett tárolt vasúti sín nem okozott látványos problémát, de nekem volt megfelelő GPS jelem...

Én nem mernék kockáztatni, mert a híd alatt lehetne akár káros lefelé irányuló áramlás, ami süllyedésbe viszi a gépet, és csobbanni fog...
vagy megnő a GPS jel szórása, és magától süllyed a gép, mert azt hiszi a pontatlan adatok miatt, hogy magasan van, és süllyedni kezdhet, és csobban...vagy ellenkezőleg, azt hiszi alacsonyan van, és beleemelkedik a híd aljába...

Én erre egyetlen módot tudnék közel biztonságosan elképzelni: a full manuális módot...ebben ugyanis nem dolgozik a GPS és az iránytű...
Ellenben nagyon kell tudni repülni, egy ilyen manőverhez...

Aztán lehet, hogy csak túlvariálom a dolgot, és simán menne...én bevallom, gyáva vagyok ilyenhez...pár hete a Dunába esett Bp.-en egy komplett hexa...én nem szeretnék ilyen sorsa jutni, pedig szerintem harmada/negyede a gépem ára az övéhez képest...

smith_hun
2014-08-28, 11:52
@fefe: megnéztem a gabonatárolós videód, és azt látom, hogy indokolatlanul nagy a jello-effekt...próbálj meg a gimbal gumijain változtatni...

Látom a sok GSM antenna nem sokat zavart be...de a gimbal viszont jól kompenzál.

@Fuxy: na, volt jello-effektus a videódon?

fefe p2 vision
2014-08-28, 22:42
Hi! Milyen gimbal? a magtárolós küldetésemre sima fc-40 kamerával mentem. semmi gimbal. D

fefe p2 vision
2014-08-28, 23:07
Én nem tudom feltenni az fc 40 kamerát úgy mint te. Nincs hozzá az az alu gyors szoritó meg az a műanyag bigyó amivel fel lehet rögzíteni a gép aljára. ezért én úgy tettem fel,hogy a vision plus gimbal alu keretéhez szorítottam kábelkötegelővel.Illetve mostanság már 3 darabbal rögzítem a jello miatt.Azt,hogy teligáznál csak nekem csinálja vagy nektek is azt nem tudom,de én azt csináltam,hogy befőttes gumival két oldalrol 1-1 extra rezgéselnyelőként ráakasztottam. Ameddig ezek a gumik el nem fáradnak szinte nincs jello efekt,de amint elfáradnak ez kb 1 hét jelentkezik. úgy ellenőrzöm a gumikat,hogy egyszerüen két ujjal oldalról megütöm a heli lábát és ha rezeg a kemera fél vagy negyed másodpercig az ütés után akkor a levegőben is rezegni fog. Szerintem mikor a magtárolónál jártam a gumik fáradtak voltak. Csinálok egy fényképet a kamera rögzítésről meg a csóró kis jello elnyelő gomijaimról.

Fuxy
2014-08-28, 23:22
Hali!

Minden rendben volt, semmi zavar, nincs probléma. Szerintem néha az egyik kötegelő befeszült és attól lehetett a néha a jello-zás.
alig várom, hogy kipróbáljam az új beállításokat. Remélem nem lesz gond vele, mert élesbe megy a történet.

A híd alatti átrepüléshez csak annyit, hogy bátor vagy. Nekem minden felszálláskor remeg a lábam, igaz utána elmúlik.
Én nem merném kipróbálni, főleg nem manuálisba. A múltkor mikor együtt repültünk, akkor láttam a manuális repülést. Eszméletlenül vitte a szél a gépet. De lehetett uralni.
Hol lehet megnézni a videókat?
És várom a képet a kamera rögzítésről, kitalálunk valamit.

fefe p2 vision
2014-08-28, 23:26
Íme a csóri rezgéselnyelőm amit szabadalmaztatni kellene. :)

fefe p2 vision
2014-08-28, 23:27
.

fefe p2 vision
2014-08-28, 23:37
Szia! a videókat a youtube on nézheted meg. üsd be: Fekete zoltán baja azt keresd ami alatt 10-12 videó van.
Egyébként én már akkor remegek mikor leállítom az autót a helyszínen ahol repülni fogok. Nem vicc van ,hogy úgy remeg az újjam az izgalomtól, hogy nem tudok a levegőben vele egyenletesen visszafordulni mikor elküldöm jó messzire. Annyirafelmegy az adrenalinom. : ;D

fefe p2 vision
2014-08-28, 23:44
Átfűztem a kamera rezgéselnyelőjén is biztonsági okokból egy kábelkötegelőt és a kamera bezáró fedelét is folyton ragasztom egy szig.szalaggal,hogy ki ne pottyanjon a víz felet belőle. Na nem mintha a beton jót tenne neki. :)

Fuxy
2014-08-28, 23:50
Nem rossz de kicsit gondolkodjunk.
Ha a gyors kötözőkhöz betennél egy rezgéscsillapító gumit? Na?
Vagy a másik, hogy barkácsboltban vegyél két db, L alakú fém pántot, ami kb 2-2 cm. Ha ezt a lemezedre felcsavarozod, akkor fel tudod rögzíteni a fc40-t.

fefe p2 vision
2014-08-29, 00:10
Gyorskötözőt azért választottam,mer 1 gram plusz súlyt sem akartam és azért is kötöző mert az alu gimbal felfogatás ban van egy egy olyan kivágás amibe tökéletesen beleillik a kamera csak kötegelővel át kell kötnöm.:) Mikor gimbalt teszek fel egyszerűen elcsípem és már teszem is fel a másikat.

fefe p2 vision
2014-08-29, 00:15
Egyébként hidd el agyaltam sokat,hogyan oldhatnám meg a rezgéselnyelést, de súlygyarapodás nélkül ez a legegyszerűbb. A Próbáld meg te is amit én szoktam. üsd meg picit 1 vagy 2 ujjal a heli lábát. Ha rezeg a kamerád fent is rezegni fog.Persze marha nagy szélben úgy is fog ha nincs fent gimbal.

fefe p2 vision
2014-08-29, 00:18
Tök jó,hogy nem csak én vagyok ilyen agyalós ha heliről van szó. :)

Fuxy
2014-08-29, 23:20
Szerintem nem jelentene több sújt sokkal. De ha nem akarod persze nem muszáj.

Fuxy
2014-08-29, 23:44
Hali
Jók a videók! Ne bántsd a dunsztos gumit!
Azért bátor vagy az esti repüléshez.

fefe p2 vision
2014-08-30, 13:16
.

fefe p2 vision
2014-08-30, 13:17
.

fefe p2 vision
2014-08-30, 13:21
Szazsa és fuxy! Mondjátok meg a telefonjaitok pontos típusát és méreteit miliméterben! Ha elfogadtok ajándékba 1-1 telefon árnyékolót akkor szívesen megcsinálom nektek és sikerül összehozni egy közös reptetést meg is kapjátok. Én elképzelhetetlennek tartom,hogy napsütésben ez nélkül repüljek és pontosan lássam is,hogy mit csinálok a helivel. Tehát urak ide a méreteket!

fefe p2 vision
2014-08-30, 13:28
Szorry Szaszát akartam írni!:) Maga a dolog műenyag nagyon könnyű és még könnyebb feltenni. Egyszerűen csak bele kell fektetni a telefont és ugyanúgy mintha ott sem lenne felcsípteted a telefont a távira. Most mennem kell esküvőre. További jó napot mindenkinek! Chiaó.

Fuxy
2014-08-30, 22:16
Köszönöm! Elfogadom. De a méretet még nem tudom megmondani, mert még a szervizbe van a telóm. Valószínű nem javítják, és kell választanom egy újat. Addig nem tudok méretet adni.

fefe p2 vision
2014-09-01, 22:41
Hi! Hihetetlen,hogy ma hol repūltem, ráadásul úgy, hogy az Országos renőrkapitányság sajtószóvivője kūlön engedélyezte nekem. Részleteket később. Egy helikopter bázis átadásán lehettem jelen csupa ezredes meg tábornok jelenlétében. Videót még ma megnézhetitek a youtube-on nálam. Chiaó.

fefe p2 vision
2014-09-02, 20:11
A holnapi járatra már van két utasom. Zöld felsőben és nadrágban MR. Bruce. Kék egyberészesben Misis Odee. Beszállás Reggel 7:30-kor, indulás 7:32-kor. Köszönjük,hogy járatunkat választották. Pápá

smith_hun
2014-09-03, 19:35
Az ígért közös FC40 repülés videója, illetve a jobb pillanatai két kezdő esetében: KLIKK ide a videó megnézéséhez! (LINK!) (https://www.youtube.com/watch?v=WWUGASwKJc0&feature=youtu.be)

Fuxy első kézbe leszállása is látható... ;D

fefe p2 vision
2014-09-04, 21:08
Gratula Fuxinak! Fuxy gépe tuti sokáig egyben lesz. Ő nem az a vadorzó mit mi. ;D

Fuxy
2014-09-04, 23:15
Igyekszem nem összetörni. De volt már csúnya landolás. Mikor repülünk? Jövő hét, hétfő, kedd?

Martin111
2014-09-05, 12:11
Az admin kódot honnan lehet elő hívni ?

smith_hun
2014-09-05, 15:03
Tedd meg légyszi, hogy ezt a baromi hosszú idézetet megszerkeszted rövidebbre!

Válasz: a gyári leírás "Initialization" résznél leírják. Alapban: 123456

Ez a későbbiekben megváltoztatható.

Fuxy
2014-09-06, 15:41
Akkor ezek szerint jól működik a kütyü. Gondolkodom, én is a beszerzésen, de el kell döntenem, hogy egyáltalán kell-e, vagy kihasználnám-e? Még elég amatőr vagyok, hogy szem előtt maradjon a gép. De tényleg repülhetnénk egyet valamikor.
Mit szólsz Szasza?

smith_hun
2014-09-06, 22:53
Amíg esik, és másnap párás a levegő, vagy nedves a fű/talaj...addig én nem viszem ki a gépet...ha bejön a szép idő maradék része, mehetünk...

Fuxy
2014-09-07, 23:49
Oké Majd összecsörgünk.

Fuxy
2014-09-08, 22:02
Egyébként! Szasza Nem is mondtam , jó lett a videó! Én is csináltam egyet. Itt megnézheted.
https://www.youtube.com/watch?v=yYqsjX5k-jg

Fuxy
2014-09-09, 22:14
Szasza, holnap egy repülés? Akkor beviszem a gépet. Jó időt mondanak.

smith_hun
2014-09-10, 14:14
Hááát..az Isten tudja mikor tudok ezzel foglalkozni...elég komoly gerincbajom lett, nem ugrálhatok, mászkálhatok... ???

Fuxy
2014-09-10, 22:25
A repülés le van tójva... és az idő is ellenünk van. Mi történt veled?

Fuxy
2014-09-10, 22:28
fefe" láttam a videódat, nagyon tuti. tetszik a távra hekkelt, telefon burkoló. Miből készült?

smith_hun
2014-09-10, 23:27
Mi történt veled?
Pontosan kedden tudom meg, de úgy néz ki gerincsérvem lett, de egyenlőre nem tudjuk a súlyosságát...most egy kísérletet csinálok saját kútfőből, hátha sikerül elkerül a sebészetet... ???

Ha jobban leszek, majd jelentkezem...

Grimbow
2014-09-11, 09:17
Ha jobban leszek, majd jelentkezem...

jobbulást. én 3 éve élek gerincsérvel. és eszem ágában síncs kés alá menni. Faternak is rosszabb lett ;)

Fuxy
2014-09-11, 23:52
Oké Várom a jelentkezésed, de minden esetre pihenj, aztán majd megyünk.

fefe p2 vision
2014-09-15, 21:50
Szia fuxy! A teló árnyékoló 2mm-es műanyag táblából vágtam ki ès ragasztópisztoly segítségével ( tesco) ragasztottam össze. Jó mi? :) műanyagtáblát kisboltból kérhetsz. Legjobb a szétnyitható jégkrémes reklámtábla. :) tegnap repūltem nálatok. A tv torony alatti kilátónál. Villámlátogatást tettūnk nőmmel Pécsen. Én egy invertert akartam venni amivel kocsiba is tölthetem a phantom aksiját 220 töltővel. Végūl ma vettem meg nálunk Baján. Videót szerintem holnap feltöltöm. Chiaó
Szaszának jobbulást!

smith_hun
2014-09-15, 22:58
Várom a videóid...javulgatok... :D

Fuxy
2014-09-16, 00:23
Köszi a tippet fefe! Szerzek és hekkelek egyet én is. Kipróbálom. Várom a videót. Kár, hogy villámlátogatás volt. Összefuthattunk volna. :(
szasza jobbulást, várom a jelentkezésed!

Artur H
2014-09-16, 08:01
Jobbulást kivánok Szabolcs, vigyázz magadra.

pulsarxp
2014-09-16, 19:42
Jobbulást...

smith_hun
2014-09-16, 20:51
Köszi Srácok! ::)

Fuxy
2014-09-19, 00:56
fefe" jó lett a videód! Máskor ha ere jársz szólj.

gerlice
2014-09-23, 21:00
Egy kérdés a tudorokhoz

Ground Stationt rá lehet kötni a FC40-re egy komplett szettet?

smith_hun
2014-09-23, 21:39
Szerintem igen, mert az a vezérlőhöz kapcsolódik, és nem a kamerához...Az egy más kérdés, hogy a két eszköz, az FC40 kamera 2,4GHz wifi-je, és a ground station 2,4GHz adatátvitele mennyire ütközik egymással...a kamera 100-125mW körüli teljesítménnyel ad, a gorund station-t sajna nem ismerem ilyen behatóan...

Maga a rendszer szerintem ugyanolyan könnyedén beszerelhető adott esetben, mert az FC40 csak a kamerában, és az adó-vevő frekiben különbözik csak a sima Phantom 1-től...

De ha leszereled a kamerát, é helyette más kamerát használsz, ami utána már 5,8GHz-en küldi vissza az élőképet, akkor az 5,8-as irányítás már nem okozhat gondot...

De csak tippelek...GS-re futja majd legutoljára... :D

gerlice
2014-09-23, 22:40
Szerintem igen, mert az a vezérlőhöz kapcsolódik, és nem a kamerához...Az egy más kérdés, hogy a két eszköz, az FC40 kamera 2,4GHz wifi-je, és a ground station 2,4GHz adatátvitele mennyire ütközik egymással...a kamera 100-125mW körüli teljesítménnyel ad, a gorund station-t sajna nem ismerem ilyen behatóan...

Maga a rendszer szerintem ugyanolyan könnyedén beszerelhető adott esetben, mert az FC40 csak a kamerában, és az adó-vevő frekiben különbözik csak a sima Phantom 1-től...

De ha leszereled a kamerát, é helyette más kamerát használsz, ami utána már 5,8GHz-en küldi vissza az élőképet, akkor az 5,8-as irányítás már nem okozhat gondot...

De csak tippelek...GS-re futja majd legutoljára... :D

Akkor elvileg egy sima P1-be is bele lehet tenni, mert alap helyzetben az lenne a projekt

smith_hun
2014-09-23, 23:26
Tutira, mert előbb volt a Phantom 1, mint a Phantom 2... ;D

gerlice
2014-09-24, 20:09
Tutira, mert előbb volt a Phantom 1, mint a Phantom 2... ;D

oks köszi csak már p1 korban volt GS? végűl is lehet

Toyota
2014-10-08, 22:06
Sziasztok!

Végre megérkezett a szervizből az FC40 kamerám :D
Azt szeretném megtudni hogy mivel töltsem a laptopon keresztül vagy valami telefon töltővel pl S3?
Mert ha laptopra kötöm folyamatosan piros a led és nem tudom eldönteni hogy mikor van feltöltve.
De ha telefon töltőre teszem akkor meg folyamatosan villog a led pirosan.
Nem merem rajta hagyni nehogy baja legyen.
Ti hogyan töltitek?

smith_hun
2014-10-08, 23:01
Halihó!

Én az S3 töltővel töltöm, amíg a piros led kialszik (vagy amíg eszembe jut leszedni a teljes töltés után).

Az S3 töltő közel 1000mA-el tölt, majdnem kétszer gyorsabban, mint az usb port. A kis Cheerson micro-t is 15 perc körül tölti fel...

Toyota
2014-10-09, 20:53
Köszönöm akkor nyugodtan töltöm az S3 töltőjével ;D

smith_hun
2014-10-11, 19:21
Az FC40-em a pár hete felszerelt 3-tengelyű gimbal + Hero3+Black kombóval felszerelve:

https://lh3.googleusercontent.com/-On3vazcjSsg/VDlWPV1QZZI/AAAAAAAAAW0/8si9KtiBtfU/s640/20141011_180729.jpg

Hamarosan kimegyek majd vele legalább egy rövid referencia videót, és publikálom. De a lényege a gépnek nem fog változni, bármikor visszaépíthető lesz FC40 szintre, csak kábeleket kell széthúznom, és két csavart kicsavarni! :D

csongor87
2014-10-11, 23:13
Sziasztok, most szeretnék venni egy phantom fc40 et. Kérdésem a következö, mivel lehetne az fc40 wifi jelét felerösiteni, hogy legalább 200-300 méteren belül telefonról/tabletröl legyen élö képem. Köszönöm srácok.

smith_hun
2014-10-12, 00:11
Elvileg semmivel sem kell...ha megfelelő magasságban vagy (~60-100 méter) akkor a wifi videójelet 300 méteren minden irányban fogod tudni fogni...Amire inkább ügyelj, hogy igazán egy jó felbontású (600p-720p) kijelzővel rendelkező mobillal fogd a képet (lásd használati leírás, illetve a topik első HSZ-e), illetve kell hozzá teljesítmény, ellenkező esetben vagy durván késni fog a kép megjelenítése (2-3 sec), vagy kifagyhat a program, és megszűnik az élőkép a mobilon...

Wifi hatótáv növelés igazán akkor kell csak, ha 300-400 méteren túlra repülsz, de akkor is csak azért, mert a kamera nem egyenletes minőségben lövi szét a wifi jelet maga körül (erről is találsz a topikban képet adatokkal).

Tudom, hogy szar végigolvasni a topikot, de szinte minden fontosabb infót megtalálsz benne, amit igyekeztünk mindig érthetően leírni, illetve az első HSZ úgy lett megszerkesztve, hogy a topikba beírt fontosabb/értékesebb információk is linkelve vannak, így nem kell az infó majdnem 70%-ért végigolvasni az összes oldalt.

Nyilván ha ezek után is marad homályos folt...megpróbálunk segíteni feloszlatni...

csongor87
2014-10-12, 10:18
Köszönöm a gyors választ.Rajta vagyok a fórum olvasáson. Csak sok az új dolog még. :)

smith_hun
2014-10-12, 10:41
No problem...mielőtt megvettem én is az FC40-est, vakargattam a fejem én is adatokat böngészve... :D

csongor87
2014-10-13, 15:29
Egyetlen dolog nem hagy nyugodni, ez az fc40 elég silány minösége.(legalábbis a youtub szerint) Nem lehet a phantom 2 kamerát kicserélni vele? Nem találom sehol, hogy külön mennyi lenne az ára. Szemezgettem az sj4000 el is, csak ott meg nem vágom hogyan lehetne megoldani az fpv-t.:-((

smith_hun
2014-10-13, 19:24
Nézd...Ha találsz olyan kompakt, olcsó kamerát, ami 1280x720-ban 30fps-el videózik ennél jobb minőségben...akkor ez a kamera valóban gyík. De nem fogsz találni. Ennél egy olcsóbb van, a Mobius, de az meg néha-néha megzavarhatja a Phantom GPS-ét (youtube videó szerint)...

Az FC40 FPV-repülni kezdő szinten (tehát nem FPV Race) bőven jó, mert a mobilon kívül más nem kell hozzá. Ha a hagyományos felépítést választod, akkor kell majd egy kamera, egy videóadó, egy videóvevő, és egy monitor a távirányítóra...ez alsó hangon is kb. 50e-60eHUF körül van pluszban, és a kamera is olcsó panelkamera szinten van számolva.

Az SJ4000-nek volt topikja az FPV részlegben, de eltűnt...ahhoz is kell kameratartó/gimbal, a TV out-képes SJ4000, valamint az analóg videó-rendszer.

csongor87
2014-10-13, 20:58
Jol van.:-))) Meggyöztél:-) Valóban elég nekem,mivel most tanulom. Majd egyszer. Köszi.

ToTo1981
2014-10-13, 22:10
Én mobiussal repülök, nem hallottam még erről, hogy megzavarja a GPS-t! Hol találok ilyen videót, mi a konkrét jelenség? Fly away azért nem lesz ebből ugye?

ITEM
2014-10-13, 22:28
Én mobiussal repülök, nem hallottam még erről, hogy megzavarja a GPS-t! Hol találok ilyen videót, mi a konkrét jelenség? Fly away azért nem lesz ebből ugye?

Ez meggyőző ? : Mobius Cam jamming GPS signal (https://www.youtube.com/watch?v=8Ew_liryMC8)

Az újabb verziók állítólag kaptak valami belső réz árnyékoló borítást,de én tuti nem használnám,főleg nem egy phantomon.

Phantom 2 GPS alufóliás árnyékolás: Improve GPS signal on Phantom 2 Vision+ (https://www.youtube.com/watch?v=q31s6NDFUlA&feature=youtu.be)

smith_hun
2014-10-13, 22:38
Ha elnyomja a GPS jelet nagyon hamar leesik a használható műholdak száma 6db alá...onnan kezdve hiába nyomogatod neki a go home and landing gombot...akkora pontossági szórása lesz a gépnek, hogy ki tudja merre indul el...ehhez még hozzáadódhat, ha alaki nem megfelelően szállítja, és a használati utasítás ellenére a kocsiban a hangszórók közelébe teszi a gépet, és az iránytűt jól megmágnesezi...

Fefe is így járt, még jó, hogy sikerült rájönni hol volt a hiba a rendszerben... ;)

opener
2014-10-13, 23:07
.. a hangszórók közelébe teszi a gépet, és az iránytűt jól megmágnesezi...

sebaj, úgyis a GPS adatokból számolja az északi irányt :D

smith_hun
2014-10-14, 00:09
Amit a hajadra kenhetsz, ha csak mozgás közben dolgozik...Gondolom nem véletlenül biggyesztette oda a DJI a GPS egységhez az elektronikus iránytűt...

A GPS adatokból a térbeli helyzetét, mozgási adatait tudja kiszámolni...de azt, hogy merre van a gép orra...ahhoz iránytű kell...pl. IOC módban...de végül is lényegtelen, tapasztalt eset volt, szerencsés kimenetellel...ami nyilván nem következett volna be, ha az iránytűt nem használta volna a Vision+... ;)

Fuxy
2014-10-15, 00:44
Szeva Szasza! Látom felturbóztad a gépet. Nem semmi. Sok sikert hozzá!

Fuxy
2014-10-16, 00:30
Szasza! Most néztem a videót. Ez már nem semmi. Nagyon jó stabil képet készít a masinád. Vajon a fc40 kamera is tud ilyen jó éjszakai képet?

Mastersigma
2014-10-19, 16:30
Sziasztok!

Lassan 3 hete én is birtokában vagyok egy Phantomnak, konkrétan az fc40-nek. Rettentően jó szórakozás, már vettem hozzá plusz akksikat, így azért fél órát biztosan tudok repülni. Miután végig olvastam ezt és a sima Phantom topicot, elég sok mindent megtudtam, köszönöm mindenkinek, aki ezt lehetővé tette.
Most azért írok ide, mert van egy problémám. Ma sajnos eldurrant a gyári töltőm. Minden kábel a helyén volt, polaritások nem lettek felcserélve. Kb. 10 perce volt fent, azóta nem reagál semmire. A gyári akksija volt épp rajta, amit ezután megmértem és 11.9 V-ot mutat. Ezzel így jártam, hétfőn visszaviszem kicseréltetni/javíttatni.
Van viszont egy másik töltőm is, amit a Zenn-nél vettem és elvileg alkalmas két akksi töltésére. Mikor megvettem megkérdeztem, hogy ezt miként tudom összehozni és azt mondták, hogy kössem sorba a két akksit és az egyik balansz kábelét csatlakoztassam a töltőre. Eddig nem nagyon foglalkoztam vele, amíg jó volt a gyári, de most akkor megcsinálnám, de egyszerűen nem értem. Ha sorba kötök kép akksit, akkor a fesz megduplázódik. Nem párhuzamosan kellene kötnöm? Csatolok ide egy képet a töltőről és a kiegészítő kábelekről. Valaki tudna segíteni? Hosszú hétvégén nem szeretnék gép nélkül maradni. Nagyon köszönöm.

https://drive.google.com/open?id=0B6ABY-Oy_nesYVR2TUdFUXBvTU0&authuser=0

smith_hun
2014-10-19, 18:26
Halihó!

Üdv az FC40 Klubban! :D

Megnéztem a képeket, és csak sejtem, hogy miképp tudod ELVBEN(!!!) megoldani szerintem...
Van egy olyan vezetéked, amit a töltőbe dugsz, és T-csatis vége van. Egy másik kábeled T-csatiban kezdődik, és ahogy elnézzem 3 vezetékbe ágazik...Nos...elvileg ezen tudnál tölteni egyszerre több akkut, de nem fog menni, mert nem tudod az XT60-as csatival rendelkező akkut rányomni...

Csak egy naiv kérdés: nem ér rá kényelmesen, biztosan, balanszolva, 2A-es töltéssel, 65-70perc alatt egyenként feltölteni az akkut?
Én alkalmanként 3-4-5 akkut töltök egyenként a B6-os töltővel, 2A-el...tegnap este a három akkuba 1870mA ment vissza egyenként, és ~65perc volt a töltési idő...

Anno én is néztem a profira épített több akkus adaptert, de úgy döntöttem, hogy teszek rá, ki tudom várni, amíg este mindegyiket feltöltöm. Meg aztán nem is biztos, hogy nyersz vele...ezeknek az Imax B6 és klónjai töltőknek azért kell ám ilyen esetekben az erős tápegység, mert több áramot igényel a töltő. Ha pedig mondjuk ugyanúgy 2A-el töltesz (mondjuk a kis képességű tápegység miatt), akkor meg az akkuk között eloszlik a töltőáram (szerintem), és növekszik a töltési idő...ergó, dupla akkut mondjuk 65perc helyett 100-120 perc alatt töltesz fel...

A mókolt balanszolásban én meg sem mernék bízni...ez is odavezetett, hogy nem vettem meg végül a több akkus adaptert...

A gyári töltőnél nézd meg (ha van rá lehetőség), hogy a biztosítéka milyen..lehet, csak az pukkant el...apró forintos tétel, és elvileg te is cserélheted, ha kiszedhető...(mivel én nem használom a gyári töltőt, így nem emlékszem, hogy ez a lehetőség létezik-e).

Mastersigma
2014-10-20, 11:26
Köszönöm a választ!

Tegnap még elég sokat keresgéltem a témában és a következőket találtam:
Van lehetőség több akku egyidejű töltésére (ez nem újdonság). Ha párhuzamosítom a balansz és a töltőkábeleket, akkor a két akksi "közös" feszültsége ugyanakkora marad, viszont az áramfelvétel duplázódik (két ugyanakkora mAh akksinál), ez logikus. Az én töltőm max. 5A-t tud kipréselni magából, így két akkut tudok csak párhuzamosan tölteni, mert 2*2200mAh ~ 5A. Így egy óra alatt kettőt tudok feltölteni. Arra kell figyelni, hogy azonos cellaszámú akksik tölthetők, illetve azonos töltöttségűek. Ezen esetben párhuzamosítható.
A párhuzamosított balanszkábelt már legyártottam, most még az XT60-as párhuzamosító van vissza. Jelzem majd, hogy mi lett.

smith_hun
2014-10-20, 13:16
Esetleg mellékelhetnél majd képeket a lépésekről, működésről...

Mastersigma
2014-10-20, 13:25
Ha működik, mindenképpen. :)

Fuxy
2014-10-20, 15:31
Elvileg működhet a töltés. Elektronikailag elfogadható.
Csak egy kérdés! Ha mind a kettő aksit, rákötöd, akkor ott hogy lesz balance-od? Melyiket fogja figyelembe venni? Én kicsit kockázatosnak tartom.
Még mindig igazat adok Szaszának, hogy egyenként kellene tölteni, és ha lehet a gyári töltővel. Elég drága aksik, hogy kísérletezz vele.
De persze ez csak egy kérdés, és tanács volt. Várom Én is a végeredményt.

Fuxy
2014-10-20, 15:34
Szasza! Nagyon jó képet készit a kamerád. Ezt is tudod telón követni? Ad Wifi jelet?

Mastersigma
2014-10-20, 19:55
Én úgy gondolom, hogy ebben az esetben a cellákat is párhuzamosan látja, tehát a "két" akksi megfelelő cella értékének átlagát. Ezért nem egészséges pl. ha nagyon eltérő feszültségen vannak, mert ha az egyik már feltöltött és a másik még nem, akkor előbbi kapja az energy-t, amíg a másik nem végez.
Ez kisebb feszültségnél - gondolom - nem gáz, mert az áram ebben az esetben leginkább arra a körre koncentrálódik, ahol még van felvétel.
Az áramerősséget egyébként sem a töltő határozza meg, hanem, ami felveszi, nem? A töltőnek csak bírni kell leadni. Ezt most nagyon idézőjelben, erre az esetre írom
Elvileg működőképesnek kell lennie, ha a cellák száma és a cellák feszültségei ugyanakkorák.

Elvileg működhet a töltés. Elektronikailag elfogadható.
Csak egy kérdés! Ha mind a kettő aksit, rákötöd, akkor ott hogy lesz balance-od? Melyiket fogja figyelembe venni? Én kicsit kockázatosnak tartom.
Még mindig igazat adok Szaszának, hogy egyenként kellene tölteni, és ha lehet a gyári töltővel. Elég drága aksik, hogy kísérletezz vele.
De persze ez csak egy kérdés, és tanács volt. Várom Én is a végeredményt.

smith_hun
2014-10-20, 21:33
Szasza! Nagyon jó képet készit a kamerád. Ezt is tudod telón követni? Ad Wifi jelet?
Áááááá! Kipróbálgattam a GoPro Hero3+BE wifi használatát...ezeket tapasztaltam:
- igen,tudom a telefonon követni, de nem stabil a kép,
- csak 1080p-ben működik az élőképes nézés (igaz itt minden fps-ben), 1080Superview módban már sötét a kijelző,
- a kép késése ~2-3 másodperc, tehát FPV-zni lehetetlen vele,
- a wifi jel terjedési irányai sokkal rosszabbak, mint az FC40 kameráé (hátrafelé 250-300 méter, más irányban nem néztem meg, mert oldalazó repülésnél már megszűnt az élőkép, és tőlem 10 méterre sem állt vissza automatikusan a kapcsolat a mobil és a kamera között. Vissza kellett lépnem a programban, és újra kapcsolódni a kamerával!)

Azt el lehet mondani, hogy filmezéshez csak szükségmegoldásként alkalmazható a wifi-s élőkép, de a gép irányítását és követését vizuálisan kell követni, mert a kép késése olyan sok ideig tart, hogy belerepül a gép a fákba, és később láthatjuk csak, hogy baj történt.
Szükségmegoldásként arra jó csak ez a módszer, hogy a gimbal-lal a kamera bólintását be tudjuk állítani, és úgy filmezzünk.

Egy pozitívuma van még a dolognak, hogy az újrakapcsolódás után is ott folytatta a közvetítést ahol megszakadt a wifi-s kép, és a felvétel sem szakadt meg...

Amúgy meg csak a kamerát beállítani jó csak a dolog.

Ebből következik, hogy nekünk marad a 2,4GHz-es videójel küldés.

MÁS:
Ma a TESCO melletti kis parkban találkoztunk mcelek-el, repültünk 2 akkunyit, és sokat beszélgettünk, megnéztem az FPV-cuccát...
Nekem nagy segítség volt, mert már tudom, hogy apránként mi érkezik majd a géphez:
- 5" monitor benne 2,4GHz-es videóvevő, és DVR lehetőség. ~200g - 36eHUF
- 2,4GHz 700mW videóadó , ~30g - 29eHUF

Aztán majd még jön az iOSD Mini...

Kiderült, hogy a két Phantom nem zavarja egymást, neki 2,4GHz irányítása volt, nekem 2,4GHz wifi-videóm, neki 5,8GHz videója, nekem ugyebár az 5,8GHz irányítás...nem volt gond sehol, szépen repülgettünk (csak éppen elfelejtettem bekapcsolni a felvételt az FC40 kamerán >:( )

Kiderült, hogy nekem ne jön be a videószemüveg (érdekes mozi-feeling volt a látványa belül), de kétség kívül nagy előnye, hogy elsötétíti a szemünk, kizárja a külvilágot...de a dupla kis kijelző benne, a dupla nézőkén semmilyen térbeli érzetet nem adott.

Kiderült az is, hogy az 5"-os DVR monitor kényelmesen elfér a mobiltartóban, így nem kell durva átalakítást eszközölni a távirányítón sem!

Képek:
https://lh4.googleusercontent.com/-RZ-TwAi8ao0/VEVUYg_AXhI/AAAAAAAAAXk/ngEz_PBw_ig/s320/DSCF5196_mini.jpg (https://lh3.googleusercontent.com/-9WoET1qnr3M/VEVUYA-lYMI/AAAAAAAAAXc/fpbnExmV5Zc/s640/DSCF5196.JPG)https://lh4.googleusercontent.com/-6p93H6oXSPY/VEVUZL_uG3I/AAAAAAAAAX0/9S0PCcGruNI/s320/DSCF5197_mini.jpg (https://lh6.googleusercontent.com/-wbmnEZC2wDU/VEVUZJLcmLI/AAAAAAAAAX4/rrLfNL7sSvI/s640/DSCF5197.JPG)https://lh3.googleusercontent.com/-8cn7Pb_wM10/VEVUYBSNjkI/AAAAAAAAAXg/ywHk-L9or_8/s320/DSCF5195_mini.jpg (https://lh5.googleusercontent.com/-lHfgnW_b7sI/VEVUYfVSX5I/AAAAAAAAAXo/HBskG5xmmUE/s640/DSCF5195.JPG)

Ezúton is köszönöm a kipróbálási lehetőséget!

Gimbal és GoPro nélkül 9 perc 30 másodperc volt a repülési időm. Ja, és 4-es volt a K-index....

Fuxy
2014-10-20, 23:30
Hát köszi a felvilágosítást. akkor egyenlőre nem kell kamerát cserélni. Nem gondoltam volna, hogy ilyen jó az fc40. Azért a hero3 kamera az nem rossz képet készít. Szerintem nagyon jó. arra lennék kíváncsi hogy milyen a gimbal az fc40-l. a szemüveget nem merném használni, persze elég magasan, talán, kicsit. A monitor nagyon jó a távon, szinte oda való, tekintélyes. Nem is kell ennél nagyobb, pont jól mutat. Ha a hero3 -t felturbózod a kiegészítőkkel, akkor már tuti szuper lesz.

Köszi az infókat.

Fuxy
2014-10-20, 23:33
Én úgy gondolom, hogy ebben az esetben a cellákat is párhuzamosan látja, tehát a "két" akksi megfelelő cella értékének átlagát. Ezért nem egészséges pl. ha nagyon eltérő feszültségen vannak, mert ha az egyik már feltöltött és a másik még nem, akkor előbbi kapja az energy-t, amíg a másik nem végez.
Ez kisebb feszültségnél - gondolom - nem gáz, mert az áram ebben az esetben leginkább arra a körre koncentrálódik, ahol még van felvétel.
Az áramerősséget egyébként sem a töltő határozza meg, hanem, ami felveszi, nem? A töltőnek csak bírni kell leadni. Ezt most nagyon idézőjelben, erre az esetre írom
Elvileg működőképesnek kell lennie, ha a cellák száma és a cellák feszültségei ugyanakkorák.

Próba cseresznye. Ha nem próbálod ki akkor sosem tudjuk meg! Egyébként nézted a töltőt? Nincs benne biztosíték?

Mastersigma
2014-10-21, 08:12
Néztem, de nincsen, vagy nem találtam. Viszont az egyik elektrolit kondi kicsit megégett. Ma rámérek.

Próba cseresznye. Ha nem próbálod ki akkor sosem tudjuk meg! Egyébként nézted a töltőt? Nincs benne biztosíték?

Mastersigma
2014-10-21, 18:57
Az egyik tranyó adta meg magát. :( Látszik, hogy tényleg füsttel működik, mert az kijött belőle. Nem kísérletezek, leadom ott, ahol vettem.

smith_hun
2014-10-22, 23:24
Uraim!

Aki arra adná a fejét, hogy a gépe/távirányítója antennáját módosítja/lecseréli, annak segíthet az alábbi linken megtalálható bemutató, hogy a különböző antenna típusok esetén miképpen terjed a rádióhullám:

http://rcexplorer.se/educational/2009/06/understanding-antenna-gain/

A kedvencem az irányantenna modellje:

http://rcexplorer.se/wp-content/uploads/2012/09/8dbipatch.gif
http://rcexplorer.se/wp-content/uploads/2012/09/dsc_0966.jpg

csongor87
2014-10-24, 00:00
Hello, egy kérdés, a dji phantom 1 es dji phantom fc40 között, csak a kamera külömbség van? Mert itt olcsóbb az fc40 , ezért nem értem, hogy tud olcsóbb lenni ha kamera is van vele, és az fc40 re is simán lehet màs kamerát csatlakoztatni, ugye? Kösz.

smith_hun
2014-10-24, 01:19
Nem csak a kamera a különbség. A fő különbség a használt frekvencia. A Phantom 1 / 1.1.1 / 2 irányítása 2,4GHz-en keresztül megy, és az FPV videót (a legtöbb esetben) 5,8GHz-en lehet küldeni.

Ezzel szemben az FC40 / Vision / Vision+ gépeknél 5,8GHz-en megy az irányítás, és a hordozott/beépített kamerák 2,4GHz wifi-n keresztül küldik vissza az FPV videót, és a repülési adatokat.

Természetesen van lehetőség az 5,8GHz-es irányítást kicserélni más, 2,4GHz-es irányításra, ebben az esetben a PhantomFC40 visszaesik a Phantom 1 szintjére. Ezután persze ugyanúgy olyan kamerát szerelhetsz fel, amilyet szeretnél.

Ezek mellett ugyanúgy lehetőség van (az FC40 esetében) a kamerát két csavar kicsavarása után lecserélni, meghagyni az 5,8GHz-es irányítást, és másik kamerát felszerelni...de ebben az esetben az élő videóképet 1,2 v. 1,3 v. 2,4GHz-en célszerű visszaküldeni. (ebben az irányban haladok most én is).

Analóg videóküldés esetén az alábbiak kellenek majd:
- valamilyen kamera,
- videókábel,
- videóadó-modul,
- videóvevő-modul,
- monitor.

Az analóg videó mellé már beszerelhető utólagosan a gépbe a gyári iOSD mini, ami a repülési adatokat rákeveri a videóra, és így küldi utána vissza a földre. Ehhez kell 2 modul: iOSD mini és Naza PMU v2.

Én első körben a 2,4GHz mellé voksoltam, mert az 1,2GHz-es videóadók túl nehezek lennének a gépre.
Kompakt rendszert szeretnék kiépíteni, mindegyik modul (kivéve a későbbiek során beépítésre kerülő iOSD mini) plug&play lesz, ami azt jelenti, hogy gyorsan lehet majd fel-leszerelni őket (gimbal+Hero3; videóadó, szervó-kábelek, stb.), illetve a monitor is kompakt rendszer lesz, mert csak 5" lesz a kijelző (kicsivel nagyobb az átmérője, mint a mostani S3 kijelzője), bele van építve egy 2,4GHz-es vevő (cserélhető antennával), és egy SD-kártyára rögzítő DVR egység, plusz az akkumulátor (állítólag 9 órát bír az akkuja).

Szóval nem olyan bonyolult a dolog...csak át kell gondolni. Amint megérkezik a felszerelés, megindul a beépítés, és felkerülnek majd ide a lépések, illetve a teszteredmények...

Mastersigma
2014-10-24, 10:23
Ha sikerrel jársz, szerintem mindenkit érdekelni fog a konfig, és miért ne sikerülne.
Én most problémába ütköztem, mert vettem egy SJCAM SJ4000-es wifi nélküli kamerát és a felszerelés óta nagyon nehezen, vagy nem talál elég műholdat. Ha letakarom a kamerát alufóliával, nincs gond, ha leveszem róla, 2-3-szor pirosan villog. Kipróbáltam és telefon mellé téve is 5-6 mp után blokkolja a műholdak vételét. Most próbálok alufóliát beépíteni a phantomba, persze szigetelve.

csongor87
2014-10-24, 11:17
Okés, köszi, várom én is a teszt eredményeidet ::)

smith_hun
2014-10-24, 12:00
...a felszerelés óta nagyon nehezen, vagy nem talál elég műholdat. Ha letakarom a kamerát alufóliával, nincs gond, ha leveszem róla, 2-3-szor pirosan villog. Kipróbáltam és telefon mellé téve is 5-6 mp után blokkolja a műholdak vételét. Most próbálok alufóliát beépíteni a phantomba, persze szigetelve.

Az derék!!! Akkor hasonló lehet a helyzet, mint a mobius esetében...az is zavarta a GPS működést néhány esetben. Árnyékolásra próbáld ki első körben az izolációs fóliát...Talán nem annyira "veszélyes", mint a hagyományos alufólia. Illetve megoldás lehet az olyan öntapadós hőszigetelő fólia is, amit néha autókba, vagy más helyre építenek be.

Eddig te vagy az első SJ4000-es tulaj, aki ilyennel találkozott.

Tudod mit nézz még meg? Akkor is előjön-e ez a jelenség, ha tiszta égboltnál, és alacsony K-indexnél működik a rendszer. Ugyanis az elmúlt napokban a borult ég nem túl kedvező a gps jelnek, és a K-index is hullámzott még egy napon belül is: sokszor voltunk 2-es és 4-es szinten is...

De persze az árnyékolás is lehet ehhez út, a kérdés már csak az, hogy hová kerüljön a fólia: a GPS-hez, az alaplap alá az akkutérbe, vagy a test aljára kívülről, vagy a kamerára? ::)

Mastersigma
2014-10-24, 21:21
Nekem is egyből a mobius jutott eszembe. Csakhogy ebben nincsen wifi. Valószínűleg semmiféle árnyékolás nincs a kamerában és önmagában ennyire képes blokkolni.
Csináltam árnyékolást, de még nem az igazi, ráadásul kint még nem nagyon tudtam kipróbálni a rossz idő miatt. A K index 2, max. 3 volt, ez nem szokott gondot okozni, legalábbis eddig nem okozott.
Kb. egy napja ezzel foglalkozom és azt sikerült kiderítenem, hogy minél közelebb van az árnyékolás a kamerához, annál kevésbé zavar bel. Az sem elég neki, hogy ha csak a gép felé árnyékolok, hogy ne legyen "rálátás" a phantomra, a kamerától, de nem jó. Csak akkor jó, ha teljesen leborítom.
Nagyon idegesít, mert a kamerával elégedett vagyok.

Fuxy
2014-10-25, 15:52
Sziasztok! Kérdés, az FC40 kamera, windows-os telón nem fut? Nem próbálta valaki?

ITEM
2014-10-25, 16:08
Sziasztok! Kérdés, az FC40 kamera, windows-os telón nem fut? Nem próbálta valaki?

Nem fejlesztettek hozzá alkalmazást. (Ios, és android van csak)

Fuxy
2014-10-25, 16:13
Azt tudtam, csak gondoltam...

csongor87
2014-10-26, 15:58
Nagy gondban vagyok:-) Szerintetek melyik jobb megoldás? Phantom fc40 vagy phantom 1 és FPV vele? Hosszú távra gondoltam, és kicsit tartok az fc40 távolsági kórlátaitól. Igazából 500£- om van most erre. Ebböl 330£ körül van az fc40 es valamivel drágább a simma phantom 1. Szerintetek a maradék 170£ meg éri beruházni egy FPV re? Ha igen, akkor milyen kombót érné meg? Köszi.

smith_hun
2014-10-26, 17:09
Mit értesz távolsági korlát alatt? Milyen messzire szeretnél repülni?

csongor87
2014-10-26, 18:35
Hát max 200-300 méterig van jele a kamerának,de szeretnék 1 km-es távot elérni.

smith_hun
2014-10-26, 20:53
Jaaaaa! ;D Az mingyá' más! Akkor vegyél nyugodtan FC40-et, meg egy 7000HUF körüli wifi-átjátszót...az átjátszó, és a gép/távirányító módosítása nélkül elvileg el is fogod érni ezt a távolságot...itt a topikban találsz is róluk leírást...A Phantom 1 + FPV szett nem fog kijönni a fennmaradó összegből...

FPV szett:
- olcsó kamera 7500-15000HUF
- videóadó: 8000-15000HUF
- kombinált monitor (videóvevő, DVR rögzítő): 36500HUF
vagy
- 5" TFT monitor 25000HUF
- videóvevő 8000-15000HUF
- akku a földi videóegységhez: 6000-8000HUF

Ezt kellene minimum az FPV-hez ráköltened még...én is ezért vettem anno az FC40-es típust...

Azt azért mindenképp tudd, hogy az 5,8-as irányítás FCC módban neccesen éri el az 1000 métert. Ellenben a távirányító egyszerű módosításával ez a távolság baromi olcsón kivitelezhető, és könnyedén kitolja a távolságot 1300 méterre. Irányantennával 1800 méterre...mindezekről van leírás és adat itt a topikban.

csongor87
2014-10-26, 21:11
Ahammmm...értem. Neked meg van még az fc40? Láttam itt 600£-ért phantom 2 vision-t. Kérdés, meg ér 270£ külömbséget szerinted?

smith_hun
2014-10-26, 22:40
Próbálj kicsivel többet rátenni, és vegyél Vision+ verziót...a sima Vision is már jóval többet tud, mint az FC40.

Ha megnézed, hogy mennyi ráfordítással lehet elérni a Vision+ szintjét...akkor megéri egyből azt megvenni...

FC40 konverzió:
- GoPro Hero4 Black: 145e
- használt 3 tengelyes gimbal: 40e
vagy
- Zenmuse H3-3D (Phantom 2-höz): 130e
- 2,4GHz videóátvitel komplett ár: 54e
- DJI PMU v2: 16e
- DJI iOSD mini: 16e
- ilyen-olyan köcölékek: ~12e
összesen: 269e :o

és ezzel a repülési idő valahol 7,5 perc körül lesz...

A Vision-ök alapban tudják ezt, sőt...van benne butított Ground station is...a repülési idejük valahol 18-20perc körül lehet, de erről igazán Fefe tudna mondani közelebbit, neki van Vision+ verziója...vagy Artur, mert neki van sima Vision-je...Bár ennél a gépnél az intelligens akku horribilis árban van, és úgy néz ki, hogy ez az akku sem bír többet 30-40 töltési ciklusnál...de ezt is azok tudják, akiknek régóta van Phantom 2 vagy valamelyik Vision...

Az FC40 kiindulási alapnak jó, nagyon jól lehet vele megtanulni az alapokat...de sajnos vannak korlátai...

csongor87
2014-10-26, 22:52
Hehe ;) ;) Pont a vision+ -t neztem,telepatia:) Egesz szep darab.... DEEEEE, mi az hogy csak 30-40 ciklust birnak??? 40 toltes utan ujat kell vegyek? :(((( az ugy eleg borsos. (bocsi az ekezetekert)

smith_hun
2014-10-26, 22:59
Ezt nem tudom neked megválaszolni mert ilyen cuccom nincs...de pár felhasználó panaszkodik, hogy 30 töltés után az élettartama a gép szerint csökken, de az akku elvileg 50 vagy több töltési ciklust bír ki.

Hát nézd...valamit, valamiért...nekem vannak jónak mondott akkuim, de szarok. Felpuffadtak...jó, ha van bennük 25 ciklus...kb. 28e volt a 4db akku (két külön vásárlással)...és 1db akkuval, FC40 konfigban 9,5 percet tud repülni a gép. Két akkuval ez 16 perc körül van...

Nem lehet minden tökéletes...pláne, ha DJI... :D

Mindettől függetlenül szeretem a kis gépem... 8)

Mastersigma
2014-10-27, 14:51
A videó adó, amit említesz milyen súlyt képvisel? Azért kérdem, mert az utóbbi repülésemkor felrögzítettem az fc40 kamerát az akksi ajtóra, alul pedig az SJ4000 volt. 8-9 percig repült így is két kamerával és élőképet is láttam.
Az igaz, hogy minőségben nem az igazi, de legalább el tudod helyezni magad a térben, ha nem látod szemmel a madarat. Te mekkora hatótávot értél el szaggatásmentesen a wifi átjátszóval? Mekkora volt a kép késleltetése?
Én is gondolkodom az FPV szetten, de ennek tükrében nem biztos, hogy nekem(!) megérné, ha a gyári kamera is jó erre.

Jaaaaa! ;D Az mingyá' más! Akkor vegyél nyugodtan FC40-et, meg egy 7000HUF körüli wifi-átjátszót...az átjátszó, és a gép/távirányító módosítása nélkül elvileg el is fogod érni ezt a távolságot...itt a topikban találsz is róluk leírást...A Phantom 1 + FPV szett nem fog kijönni a fennmaradó összegből...

FPV szett:
- olcsó kamera 7500-15000HUF
- videóadó: 8000-15000HUF
- kombinált monitor (videóvevő, DVR rögzítő): 36500HUF
vagy
- 5" TFT monitor 25000HUF
- videóvevő 8000-15000HUF
- akku a földi videóegységhez: 6000-8000HUF

Ezt kellene minimum az FPV-hez ráköltened még...én is ezért vettem anno az FC40-es típust...

Azt azért mindenképp tudd, hogy az 5,8-as irányítás FCC módban neccesen éri el az 1000 métert. Ellenben a távirányító egyszerű módosításával ez a távolság baromi olcsón kivitelezhető, és könnyedén kitolja a távolságot 1300 méterre. Irányantennával 1800 méterre...mindezekről van leírás és adat itt a topikban.

smith_hun
2014-10-27, 15:04
Hát nézd...a távolság szerintem egyben függ a magasságtól...ha alacsonyan repül a gép (20-50 méter) biztosan kisebb lesz az átjátszó hatótávja...de pl. a 2700 méteres távolsági FPV repülésem ~150 méter magasan volt, és 2700 méterről még szaggatásmentes volt a videó (odafelé hátra lőtt jellel, és visszafelé előre lőtt jellel)...mindezt a router 125mW-os adóerejével, és az 5dBi-s antennáival...

Nyilván minél magasabban repülsz, úgy tolható ki a távolság...a kép annyit késik csak, mint átjátszó nélkül...de ugyanúgy sok a késés egy FPV racing stílusú repüléshez...én mindenképp úgy alakítom ki a rendszert, hogy moduláris legyen, és pillanatok alatt lehessen visszaépíteni FC40 konfigurációra...

Az analóg adóm elvileg 30g körül lesz antennával...

Mastersigma
2014-10-27, 15:11
A rendszer amit építesz, mondhatni csúszásmentes felvételt biztosít?

Dorel
2014-10-27, 15:40
az fc40 alaplapja hekkelhető, hogy legyen can bus?

smith_hun
2014-10-27, 15:55
A rendszer amit építesz, mondhatni csúszásmentes felvételt biztosít?
A felvétel mindig csúszásmentes, mert azt az FC40 és a GoPro is magára a kártyára végzi...az élőképben volt az FC40-nél egy kb. 0,5-0,75 másodperces csúszás csak, ami nem vészes, ha nem őrültködik az ember. A GoPro nagy csúszását a wifi-n inkább nem is mondom...Az új analóg rendszer késése szinte nulla (ahogy icahone 5,8-asát néztem)...de nekem inkább a távolsági repüléshez kellene majd az iOSD miatt...a 2700 métert szeretném túlszárnyalni minimum 3000 méterre, vagy még messzebb, ha a Flytrex elfogadja a csak odautat is, és nem kell haza is repülni... ;D Kezdenek feljönni a többiek, és inkább biztosítanám a kis helyem a lista élén... ;D

az fc40 alaplapja hekkelhető, hogy legyen can bus?
Szerintem csak a módosított alaplap hekkelhető. Csillagvzs mondta, hogy valaki egyszer beáldozott egy gyári CAN HUB-ot, hogy megnézze milyen belül, és állítólag semmi komoly elektronika nincs benne, csak a kábeleket osztják szét...ebből kiindulva, szerintem megoldható a dolog, de feltételezi, hogy valahol van CAN-port...én mondjuk gyáva vagyok ehhez, és inkább PMU-zom... :D

Dorel
2014-10-27, 16:13
akkor viszont pmu, és iosd... pénz, pénz, pénz...

csongor87
2014-10-27, 18:52
Helloz olvasgattam kicsit a lipo akkukról. Ezt a linket kaptam,ahol azt irja, hogy a lipo akksinak ha megfelelöen van karbantartva, nagyon sokáig birja, akkor nem értem,hogy hogy csak 50körüli a töltés élettartama. http://rchub.hu/hu-HU/rcrulez/technikai-leirasok/116-lipo-akksikrol-altalaban

Scythe
2014-10-27, 22:56
Helloz olvasgattam kicsit a lipo akkukról. Ezt a linket kaptam,ahol azt irja, hogy a lipo akksinak ha megfelelöen van karbantartva, nagyon sokáig birja, akkor nem értem,hogy hogy csak 50körüli a töltés élettartama. http://rchub.hu/hu-HU/rcrulez/technikai-leirasok/116-lipo-akksikrol-altalaban

Leírva ez mind szép és jó, de sajnos a gyakorlat mást mutat. Hiába vigyázunk rá, nem merítjük/töltjük túl, nem tároljuk melegbe, nem dobáljuk, stb.. Attól azért az hogy "nagyon sokáig bírja" kicsit meredek kifejezés. Mondjuk úgy hogy felhasználó függő. Aki csak hétvégente használja, annak nyilván több ideig bírja, mint aki hétközbe is 2-3 alkalommal ki megy esténként repülni egy multis vagy bármilyen más géppel.
Nyilván itt nagyobb beruházás, de hosszú távon jót tesz az akkunak ha nem folyamatosan van használva. Értem ezalatt hogy legyen 4-5 akkud legalább, alkalmanként ez bőven elég úgy vélem. Szóval nem mindegy hogy egy akkuba alkalmanként 1 vagy 2 ciklus megy bele. Mert ha mondjuk kirepülsz 1 akkut, sokan egyből dobják töltőre, majd mire a maradék akkukat kirepülöd, addigra az is feltöltődik, és jöhet a köv. Szóval nem érdemes csak 1-2 akkut használni. Nyilván konkrét választ szerintem senki sem fog a kérdésedre adni, amiből az jön le hogy miért csak 50 startot bír 1 akku. Elhasználódik sajnos, ennyit lehet csak mondani.

Ja és az egy dolog hogy egy 3-4k-s akku 50 startot bír ki, de amikor egy 40k-s akku is 50 ciklust bír ki, na az már durva. Itt pl Phantom 2-re értem.

csongor87
2014-10-27, 23:26
Hat a P2 aksik eleg borsosak :( Velemeny az Walkera QR X350 Pro- rol? Arban joval a phantom alatt van, Most olvsagatom a topikjat, de hat 80 oldal...... :( :)

csongor87
2014-10-28, 00:31
Na sikerult atolvasnom 30 oldalt... nem kell walkera. Maradok az fc40 nel. Meg egy annyit szeretnek, hogy milyen tipusu router kell, hogy noveljem az fc40 tavjat? A masik pedig , hogy noveljem valamelyest maga a gep tavjat. Nem tudom, hogy csak antennat kell cserelni? Koszi

smith_hun
2014-10-28, 00:52
Router-ből bármelyik gyártó jó lesz, a lényeg annyi, hogy legyen benne repeater (átjátszó) lehetőség. A topikban látató Tenda tökéletesen megteszi...

Az általad nemrég leírt 1km-hez elég a távirányító antennájának tuningolása...

ToTo1981
2014-10-28, 15:59
Az említett K értékeket hol nézitek, melyik weboldalon, és mi ez pontosan?

ITEM
2014-10-28, 16:07
Az említett K értékeket hol nézitek, melyik weboldalon, és mi ez pontosan?

Androidos alkalmazás: https://play.google.com/store/apps/details?id=info.kijk.Kmonitor&hl=hu

Internetes oldal: http://kmonitor.kijk.info/

3-ig még jó, 4-nél már el kell gondolkodnod,hogy kockáztatsz-e 5 és afelett pedig nem ajánlott a GPS reptetés,de szerintem a sima sem.

A geomágneses vihar intenzitását mérik. Minél nagyobb ez az szám,annál erősebb a hatása.

ToTo1981
2014-10-28, 16:15
Köszi!

Scythe
2014-10-28, 20:25
Van valakinek személyes tapasztalata arról hogy iPhone 5S vagy iPad mini retinán mekkora késése van az élő képnek a gyári kamerával?

smith_hun
2014-10-28, 21:45
Fuxy!

A repteret hogyan hoztad össze? ;D PM-ben beszélhetnénk róla... ;)
Klafa volt a helyszín, de sok volt bele szerintem a filmes jelenet...ha több saját manővert tudnál belevágni, még jobb lehetne...

Mastersigma
2014-10-28, 22:05
Sporttársak!

Ki milyen gimbal-t javasol/használ?

smith_hun
2014-10-28, 23:04
Milyen kamerához, milyen gépre?

Mastersigma
2014-10-28, 23:05
FC40-ra és SJ4000 kamerával.

Milyen kamerához, milyen gépre?

Fuxy
2014-10-28, 23:13
Fuxy!

A repteret hogyan hoztad össze? ;D PM-ben beszélhetnénk róla... ;)
Klafa volt a helyszín, de sok volt bele szerintem a filmes jelenet...ha több saját manővert tudnál belevágni, még jobb lehetne...

Szasza! Azért van benne sok filmes jelenet, mert kevés a jó felvétel. Ugyanis tényleg kiéltem magam, egészen egy aksi erejéig. Ennyi időt kaptam.
A videó szerintem jól sikerült. A számomra fontos dolgokat megtudtam: Mit lehet, és hogyan, a reptéren. Tényleg kiéltem magam, ott nem volt félelmem forgott jobbra, balra, előre, és hátra, emelkedés, és süllyedés közben. Nem tudsz téveszteni, mert akkora helyed van, hogy nincs minek ütközz.

A reptér pedig zárt légtér.

Szeretnél ott repülni? :)

smith_hun
2014-10-28, 23:15
Szeretnél ott repülni? :)
Kit kell megöl....izé...megvendégelni érte? ;) ;D

Fuxy
2014-10-28, 23:20
Van valakinek személyes tapasztalata arról hogy iPhone 5S vagy iPad mini retinán mekkora késése van az élő képnek a gyári kamerával?

Hali!

Én repültem iphone 4s el. Szerintem minden más hozzá, egy gagyi. Bocs de senkit nem szeretnék megsérteni. A céges telómat használtam, sajna nincs meg. :(
Ott nem kell árnyékoló. Az mindent tud, nem kell semmi. De az a készülék, tudása. Nem ebben a fórumban a helye.
Sajnos nem tudtam kipróbálni Ipad-al, mert nem tudtam kölcsönkérni, de kijelzője ugyan az, csak jobb lehetett volna. Nincs csúszás, nem veszíti el a wifi jelet. Viszont az indítás nehezebb volt. Mindig meg kellett mondani neki előbb, hogy melyik wifi-re csatlakozzon, és csak utána indítani az app-t. csak akkor ismerte föl a kamerát. De megérte az élményt.

Scythe
2014-10-28, 23:27

Hali!

Én repültem iphone 4s el. Szerintem minden más hozzá, egy gagyi. Bocs de senkit nem szeretnék megsérteni. A céges telómat használtam, sajna nincs meg. :(
Ott nem kell árnyékoló. Az mindent tud, nem kell semmi. De az a készülék, tudása. Nem ebben a fórumban a helye.
Sajnos nem tudtam kipróbálni Ipad-al, mert nem tudtam kölcsönkérni, de kijelzője ugyan az, csak jobb lehetett volna. Nincs csúszás, nem veszíti el a wifi jelet. Viszont az indítás nehezebb volt. Mindig meg kellett mondani neki előbb, hogy melyik wifi-re csatlakozzon, és csak utána indítani az app-t. csak akkor ismerte föl a kamerát. De megérte az élményt.

Az nem gond hogy mindig meg kell neki adni. Lényeg akkor hogy jól működik. Csak gondolkoztam hogy esetleg FC 40 legyen az 1.1.1 helyett. Retinás mini ugye 7.9"-os, szóval az pont jó lenne, már ami a képernyő méretét érinti. Jobb mégis egy tabon nézni az élőképet, mint egy telón. De akkor lényeg hogy jól működik.

Köszi!

Fuxy
2014-10-28, 23:40
Az nem gond hogy mindig meg kell neki adni. Lényeg akkor hogy jól működik. Csak gondolkoztam hogy esetleg FC 40 legyen az 1.1.1 helyett. Retinás mini ugye 7.9"-os, szóval az pont jó lenne, már ami a képernyő méretét érinti. Jobb mégis egy tabon nézni az élőképet, mint egy telón. De akkor lényeg hogy jól működik.

Köszi!
[/quote]

A 4s-en állat klafa volt.

Fuxy
2014-10-28, 23:54
Vasárnap elmentem repülni. Annyira vizes volt a fű, így arra gondoltam, majd az autó tetejéről startolok. Hát nem!
Meglepődtem, 1 piros, 1 sárga visszajelzésem volt. Valami nem tetszett a kicsikének, de gondolom az íránytű.

Abban a pillanatban, ahogy beraktam a fűbe, megkaptam az égiektől a jelet.
Ezek szerint nem bírja a kocsimat.
Próbált valaki már onnan startolni?

smith_hun
2014-10-29, 00:04
Minden tapasztalat idevaló, ami segíti a pilótatársakat...van elég "szemét" a topikban, szerintem elfér itt bármi, amit a mobil/FC40 kamera ügyében el tudsz mondani...Hogyhogy nem veszítette el a wifi-t?

Valamikor tarthatnánk egy tesztnapot a pécsi régióban... ;)

Gondolkodtam én is rajta, de arra jutottam, hogy az iránytű működését valószínűleg erősen befolyásolja a karosszéria...nálad meg pláne, mert a tiedben még több a vas, mint az enyémben...
Tipp: használj felszálló platformot...én néha a kofferről szállok fel...ha gimbal-os repülésről lesz szó, akkor mindenképpen, mert a gimbal kalibrálásához szerintem jobb a minél vízszintesebb felszállóhely.

Fuxy
2014-10-29, 00:24
Szóval már kipróbáltam 2 androidos mobilon is. A feleségemé, egy LG az is hatókörön kívül, sztem 50 méter lefagy. Az enyémet visszakaptam javításból, azóta rosszabb, és veszekszek a szolgáltatóval. Már fenyegető stílusban. az egy ZTE Blade 3, az is eldobja a wifit. De sztem ott a teló k.o.
Iphone-t érdemes kipróbálni.

smith_hun
2014-10-29, 22:28
Megérkezett a monitor...A videóadó még úton van sajna...

https://lh5.googleusercontent.com/-_nUgo6pJliI/VFFEsnjNCMI/AAAAAAAAAYU/o49DVNBeViw/s640/20141029_203656.jpg https://lh3.googleusercontent.com/-M92MawNMQy8/VFFE2Um8d9I/AAAAAAAAAZM/BYubz9BgrpI/s640/20141029_203857.jpg

Szépen illeszkedik a mobiltartóba, a beépített antenna nincs útban...A 7"-es monitorok nem férnének bele a tartóba. Vettem a DVR-be egy Kingston 8GB-os microSD kártyát...

Amikor itt lesz minden, akkor lesz majd részletes bemutató a beszerelésről is...eddig optimista vagyok.

Scythe
2014-10-29, 22:39
Megérkezett a monitor...A videóadó még úton van sajna...

https://lh5.googleusercontent.com/-_nUgo6pJliI/VFFEsnjNCMI/AAAAAAAAAYU/o49DVNBeViw/s640/20141029_203656.jpg https://lh3.googleusercontent.com/-M92MawNMQy8/VFFE2Um8d9I/AAAAAAAAAZM/BYubz9BgrpI/s640/20141029_203857.jpg

Szépen illeszkedik a mobiltartóba, a beépített antenna nincs útban...A 7"-es monitorok nem férnének bele a tartóba. Vettem a DVR-be egy Kingston 8GB-os microSD kártyát...

Amikor itt lesz minden, akkor lesz majd részletes bemutató a beszerelésről is...eddig optimista vagyok.

Keresgéltem de vagy elsiklottam felette, vagy nem írtad be, de megtennéd hogy linkeled hogy pontosan miket vásároltál FPV-hez a Phantomhoz? 5.8GHz-es szettnek milyen igazi hátránya vagy előnye van a 2.4GHz-es szetthez képest? Mert ugye én 1.1.1-et rendeltem, de még elvileg tudok belőle csinálni FC40-et. De egyelőre nem tudok dönteni hogy mivel járok jobban. De van aki azt javasolja hogy inkább a videórendszer legyen 5.8GHz-es, az irányításnak jobb a 2.4GHz. Úgyhogy még agyalok hogy a 1.1.1 mennyivel jobb vagy rosszabb az FC40-től.

Jó ez a DJI-os nyakba akasztó, rendeltem Banggood-ról én is. Itthon nem nagyon találtam sehol : )

csongor87
2014-10-29, 23:15
Jól néz ki:-)

smith_hun
2014-10-30, 00:49
1. Keresgéltem de vagy elsiklottam felette, vagy nem írtad be, de megtennéd hogy linkeled hogy pontosan miket vásároltál FPV-hez a Phantomhoz?
2. 5.8GHz-es szettnek milyen igazi hátránya vagy előnye van a 2.4GHz-es szetthez képest? Mert ugye én 1.1.1-et rendeltem, de még elvileg tudok belőle csinálni FC40-et. De egyelőre nem tudok dönteni hogy mivel járok jobban. De van aki azt javasolja hogy inkább a videórendszer legyen 5.8GHz-es, az irányításnak jobb a 2.4GHz. Úgyhogy még agyalok hogy a 1.1.1 mennyivel jobb vagy rosszabb az FC40-től.
3. Jó ez a DJI-os nyakba akasztó, rendeltem Banggood-ról én is. Itthon nem nagyon találtam sehol : )
1. Én ezekkel próbálkozom:
2,4GHz 5" DVR monitor (http://www.ebay.com/itm/271508913279?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT)
Kingston 8GB microSD (http://www.ebay.com/itm/360501915289?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT)
700TVL Mini FPV Camera with 1/3"SONY SUPER HAD CCD II CCTV FPV Camera 2.1mm Lens (http://www.ebay.com/itm/131331478497?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT)
ImmersionRC 2.4GHz Audio/Video Transmitter (700mW) (http://www.ebay.com/itm/ImmersionRC-2-4GHz-Audio-Video-Transmitter-700mW-/261626922961?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item3cea2e07d1)

Van még egy Hero3+ Black kamerám. Kellenek még a hozzávaló kábeleket, a gimbalra a pitch szervókábel, egy potméter a távirányítóra, második körben a PMU v2, és az iOSD mini.

2. Hát nézd...nem tudom neked pontosan leírni, hogy igazán mi a gyakorlati különbség. Ezek biztosan:
- ugyanolyan teljesítménnyel a 2,4GHz messzebb megy el.
- az 5,8GHz-en elvileg nagyobb a sávszélesség, jobb minőségű lehet az élőkép egy minőségi kijelzőn,
- a 2,4GHz terjedése jobb, mint az 5,8-asé...
- az 5,8-ashoz kisebb antennák kellenek (málnakeverő például),
- a 2,4GHz videó ugye nem működik a 2,4GHz-es irányítással,
- 2,4GHz irányításhoz vagy az 5,8-as videó, vagy az 1,2-es videó használható.

Szokták mondani a srácok, hogy először inkább a videó-jel szűnjön meg, mint az irányításé. Van is benne logika. Ha elmegy a videó-jel, akkor csak FailSafe-be kapcsolsz, vagy HomeLock-ba, és a gép hazajön...Bár eddig amerre én repkedtem (pláne hosszútávon) a folyamatos videó-jel mellett sem volt gond az irányítás megszűnése, mert a gép automatikusan FailSafe-be kapcsolt, és elindult vissza, amikor az irányítójel nem volt elég neki...Igaz ehhez nekem volt egy 150 méteres repülési magasságom.

Ezt mindenkinek magának kell eldönteni, hogy mit szeretne...Azt is célszerű kitalálni, hogy FPV-zni hogyan szeretnél...ha csak repkedni a "közeledben" és ott a lehető legjobb képminőséget élvezni egy fasza 1280x720 felbontású IPS monitoron...ahhot lehet célszerű lenne az 5,8-as videó. (bár halkan jegyzem meg, hogy az orosz srác 17km-es repülése során ~4km-ig az 1,2GHz-es videó is szép képet adott, de ott az irányítás is más volt).

Tévedés ne essék: az 58GHz-es irányítás sem maga az csoda...volt nekem is olyan, hogy alig volt 100 méterre a gép tőlem, egy magas fa dús lombja leárnyékolt, és a gép jött haza...elsőre nem is értettem miért jön vissza a gép...aztán felfogtam...azóta nagyon ügyelek arra, hogy a gép, és köztem semmi akadály ne legyen...tehát itt is van mire figyelni...nyilván a 2,4GHz-es irányítás jelének jobb az áthatolási képessége a növényeken...csak ott mg kérdéses ugyebár a videórendszer kiválasztása...

Én abból indultam ki, hogy nem lehet annyira szar a 2,4GHz, ha a TBS-hez is adják...
Nem könnyű dönteni az biztos...engem anno az motivált, hogy volt egy keretösszeg, és abból kellett kihozni a maximumot...Jó mobilom volt (Samsung S3), és a kamerás FC40 szett anno Németországból csak 5-7eHUF-al került csak többe, mint a Phantom 1.
Így viszont egyből volt egy belépő szintű, tanuló FPV szettem...és alig telt el fél év, és máris komolyabban tudom kis lépésekben fejleszteni...

A monitort például azért ezt választottam, mert van benne DVR, és az A/V bemenettel rádughatok akár 5,8GHz-es videót, vagy 1,2GHz-es videót is...és kompakt...látod, nem kell tartóvázat felszerelnem, mert a gyári mobiltartóban pont elfér...

Kompromisszumot kell hozni néha.

3. Valóban nem nagyon lehetett találni, de még a hagyományosak is többe kerültek itthon, mint kinn...

Mastersigma
2014-10-30, 14:56
Sziasztok, megkérdem mégegyszer, hátha valaki tud segíteni. Olyan gimbal-t keresek Phantom FC40-re, ami tutira működik és beletehető az SJ4000 cam is. Van valakinek tapasztalata, hogy milyen gimbalt nézegessek, illetve, hogy milyen kiegészítők szükségesek még hozzá?

Köszi :)

smith_hun
2014-10-30, 15:11
Zenmuse H3-2D, Tarot T2-D, Arris CM2000, Arris CM3000...

A Zenmuse, Tarot, Arris CM3000 esetében nem kell emelni a gép lábán, éppen elfér úgy, hogy ne érjen a talajhoz/felszállóplacchoz...
Amúgy mindennek a pénztárca szab határt...a Zenmuse gimbalt alig kell állítani, mert mindent elvégez maga az FC adatai alapján.
A Tarot-ot csak nézegettem, a kezelőfelületét nem ismerem (merthogy nem vettem ilyen gimbalt), az Arris CM3000 teljesen önálló, csak 12V táp kell neki, és a vezetékeknek szabad mozgás...ez utóbbit USB-n keresztül (PC, Android mobil) tudom állítgatni, és az Alexmos vezérlő szoftverével működik az egész...kicsit pöcsölős, de megoldható.

Én azért vettem át a CM3000-et, mert a mérete pont jó volt (még van 5-7mm a talajtól), karbon az egész, az önálló vezérlés miatt pedig csak két csavart kell kicsavarnom, és levehető az egész gimbal...Ja, és szerelhető. Rengeteg alkatrész van hozzá, ha sérülne...bár a 8db rezgőcsillapító gumi miatt kis kavarás van a felszereléssel, de megoldható...

Még igazán finomhangolni kell a beállításokat, de így is elég jó videókat lehet készíteni vele...és természetesen a távirányítóról manuálisan mozgatható a pitch döntése is...(meg a YAW is de az itt nekünk nem lényeg)...

Azt kell megnézni, hogy az SJ4000 méretei milyenek a Hero3-hoz képest...illetve az villant be, hogy a Zenmuse-on hátul van GoPro port, ami miatt oda az SJ4000 nem fog illeszkedni...így ez kiesett...

Mastersigma
2014-10-30, 15:34
Köszi! Ebay-ről szerezted, milyen áron volt? Vám, ÁFA ment rá?
Jobb szerettem volna itthon venni, de nem nagyon találok ilyet.

smith_hun
2014-10-30, 16:45
Item-től vettem át, cakk-pakk 40eHUF volt...szépen működik, elégedett is vagyok vele, és a Tarot T2-D csak picivel lett volna olcsóbb...így viszont a vízszintes mozgást is korrigálja a 3.-ik tengelyen, jobb a videó minősége...de mivel baromi sok értéken lehet változtatni, így nem olyan hülye biztos, mint a Zenmuse...de a H3-2D-nél biztosan jobb...a H3-3D-t meg nem biztos, hogy lekezeli a Phantom...hacsak nem a sima dobozos verziót veszed meg, amiben benne van a gimbal vezérlő...

smith_hun
2014-11-03, 15:37
A DJI egyik amerikai fejese magyaráz arról, miként előzzük meg a Flyaway jelenséget:
https://www.youtube.com/watch?v=KcHyGbS3Z5k

Mondjuk sok újdonságot nem hallunk benne... ;)

csongor87
2014-11-05, 18:57
Szerintetek melyik akksi tipus birja a legjobban? Melyiknek a leghoszabb az élettartama/több startot bir?? Köszi.

smith_hun
2014-11-05, 20:37
A gyári egész jól bírja, a Hobbbyking-es Zippy és Turnigy felpuffadt nekem kissé...Ellenben Fuxy Wellpower akkuja még nem puffadt fel, igaz nem tudom mennyit használta, és mennyiszer töltötte...de többen dicsérték.

csongor87
2014-11-05, 20:46
Értem,én itt Angliában sehol nem találok ilyen wellpower tipusu akksit. Ellenben van: http://www.maxamps.com/Lipo-2800-111-Phantom-Pack.htm, ezt nagyon dicserik, viszont Amerikábol van. :-(

csongor87
2014-11-05, 20:51
Ami itt található http://www.buzzflyer.co.uk/DJI-Phantom-Spares/c-1-199/ ismerös neked?

smith_hun
2014-11-05, 23:42
Esetleg nézd meg itt: http://www.lindinger.at/de/Home

A magyarországi Wellpower akkuk is innen kerülnek be. Szállítanak egész EU-ba.

csongor87
2014-11-06, 20:08
Oké,meglesem, amiket belinkeltem, valamelyik ismerös?

smith_hun
2014-11-06, 20:34
Egyáltalán nem ismerősek...igazán egy dolog számít, a fizikai méretek szerint beférjen a testbe...

smith_hun
2014-11-07, 11:27
Kis adalék a lehetőségekhez. Van ugye a 2,GHz-es DVR monitorom. Szerencsére közvetlenül a gyártótól vettem meg, benne a lehetőséggel, hogy egyedi logo-kat helyezhetek el a készülékben bekapcsoláskor, és kikapcsoláskor.

Mielőtt felvettem volna a kapcsolatot a céggel, ők kerestek meg email-ben, örültek, hogy megvettem a DVR-egységet, és kérdezték, elégedett vagyok-e vele (nyilván a videóadó hiánya miatt nem tudtam még megnézni, hogy miként működik rendesen)...

Aztán pár email váltás után szerkesztettem egy egyedi képet és kiküldtem...aztán eszembe jutott, hogy a kikapcsoláskor is elég ratyi kép jelenik meg...így oda is szerkesztettem egy képet, és még egy email-ben kiküldtem.

Ma (két nappal a képek kiküldése után) megjött az egyedi firmware, amivel frissíteni tudtam a DVR-egységet.

Az eredeti DVR bekapcsoláskor:

https://lh4.googleusercontent.com/-_Fe6aEVNTzc/VFyM5w3Y2EI/AAAAAAAAAak/t4Sfgs-j20w/s640/DSCF5204.JPG

így üdvözöl, kikapcsoláskor pedig így:

https://lh3.googleusercontent.com/-6uW-x3HZ4x0/VFyM5mOwsOI/AAAAAAAAAaE/hF3Y_h8n1og/s640/DSCF5207.JPG

Az email-ben érkezett, .rar-ba csomagolt firmware-t a memóriakártya gyökerébe kellett kicsomagolni, majd a kártyát a készülékbe visszatenni, és elindítani a frissítést:

https://lh5.googleusercontent.com/-gUduk66m3Tw/VFyM6Rh_SCI/AAAAAAAAAac/NEI7g-PcCMs/s640/DSCF5211.JPG

A frissítés alig egy perc alatt fejeződik be, majd a DVR kikapcsol. Ezután bekapcsoláskor már az új üdvözlőkép fogad:

https://lh3.googleusercontent.com/-lKgfaDUHROs/VFyM7MlKDLI/AAAAAAAAAag/Mu56NEZXU50/s640/DSCF5221.JPG

a készülék kikapcsolásakor pedig az új, módosított kép köszön el:

https://lh4.googleusercontent.com/-vd4VHd6624w/VFyM64ScBmI/AAAAAAAAAao/W4X_vpOD1Is/s640/DSCF5217.JPG

Természetesen bármi szerepelhet a képeken, a lényeg, hogy 800x480 pixel felbontású legyen a kép...

Az ügyfélszolgálattal könnyen ment a levelezés angol nyelven, nagyon készségesek.

http://www.3rdee.com

Fuxy
2014-11-07, 22:31
Hali! Én ahogy Szasz Is mondta, sokat használtam már az aksikat. KB 30 ciklus biztos van benne. Mindig a eredetivel kezdek repülni, és aztán jön a 2 wellpower. Sokkal jobb mint az eredeti. mondjuk 30c-s. Nem puffadtak föl, és nem csökkent sem a rep. idő, sem pedig a töltés idő nem változott. Szerintem ha itthon rendeled az biztos jó választás. A zennél, 7800 ft, de nincs rajta csatlakozó.

smith_hun
2014-11-09, 01:01
Alakul ;D...elkészült az analóg FC40 FPV rendszer:

Jelenleg a Hero3+ van a gépre rögzítve, hogy tesztelni tudjam a monitort, és a videóadót...A későbbiekben felkerül egy 36g-os Sony kamera, hasonlóan, mint az FC40 kamera. A videóadót kénytelen vagyok egy karbon lapra rögzíteni, mert melegszik, és az öntapadós ragasztó emiatt elengedte a videóadót...a karbon lapra a máshol már látott, és megszokott módon, gyors-kötözővel érdemes majd rögzíteni...Ellenben ennél az elrendezésnél az antennát nem éri el a propeller, és nincs a közelében sem az iránytűnek, sem a Tx vevő-antennának...

A kamera tized-századmásodperces késéssel küldi az élőképet, szinte nem is mondanám késésnek...A monitor képe viszont elsőre elég gyenge a mobil (Galaxy S3 - 1280x720 pixel, SuperAmoled) kijelzőjéhez képest, de nem is kell csodálkozni ezen, gyengébb a fényereje, kisebb a felbontása (TFT monitor, 800x480 pixel) a kb. hasonló mérethez képest...tehát a mobil dupla olyan részletes...de megszokható (kb. 30 perc elég is hozzá)!

https://lh5.googleusercontent.com/-wcSN07Ejjsg/VF6ZqiYssxI/AAAAAAAAAb4/nMVz2wMdIic/s912/20141108_224853.jpg
A képen:
- módosított DJI 5,8GHz távirányító (antenna csere, feszültségmérő, visszaszámláló óra - gimbal potméter folyamatban)
- 5"-os 2,4GHz FPV monitor + DVR,

https://lh6.googleusercontent.com/-7eHlCCX331M/VF6ZtQ122wI/AAAAAAAAAcI/mCPJDeDw38c/s912/20141108_225103.jpg
A képen:
- Flytrex adatrögzítő (a gép felső részén)
- GoPro Hero3+ és egy nyitott kameratartó (plusz ütésálló tok folyamatban)
- saját készítésű ImmersionRC <- Hero3 miniUSB videókábel, audió kimenettel,
- ImmersionRC 2,4GHz 700mW videóadó

Fenti költségek:
- antenna módosítás: ~2500
- feszültségmérő: ~800
- DVR monitor: ~36000
- Flytrex: ~14000
- Hero3+: ~125000
- Hero3 tartó: ~2000
- 2,4GHz VTx: ~17000
- Arris CM3000: 40000

Későbbiekben beszerelésre/beszerzésre kerül:
- PMU v2,
- iOSD Mini,
- gimbal manuális pitch mozgatás,
- gyors bontást lehetővé tevő vezetékezés,
- SONY 700TVL HAD II CCD kamera (megvan, csak később kerül beépítésre, hogy az eredeti FC40 kinézet nagyjából megmaradjon),
- vezetékezés a kamerákhoz, az iOSD-hez, és a csatlakozók

A cél egy olyan konfiguráció összerakása, aminél nem kell hosszasan szerelni a konfiguráció cseréhez, csak néhány vezetéket kelljen ki-be csatlakoztatni...

Még több kép a kezdeti állapotról: https://picasaweb.google.com/116794294059143060837/ImmersionRc24GHzFPVSystem#

Fuxy
2014-11-09, 22:19
Alakul a masina! Mehetünk próbálni.

Fuxy
2014-11-09, 22:37
Sajna, a múltkori repülésünkről a videót még mindig nem csináltam meg, de rászánom magam, mert elég sokat kell átnézni.

Elkészül szép lassan.

smith_hun
2014-11-09, 23:29
Hááát...a közös program videóját megszerkeszteni nem 10 perc nekem sem...mivel berendeltek vizsgázni a cégemhez...van 48 órám beseggelni kb. 120 jogi kérdést...így csak a mai analóg fpv-t dobom össze, és rakom fel...

csongor87
2014-11-10, 18:43
A modositott antenával mekkorára nött a repülési tábolságod?

smith_hun
2014-11-10, 18:49
Hááát...a kategória jelenlegi csúcsa az enyém: 2700m (http://www.flytrex.com/challenges/distance/phantom-fc40/) ;D

De úgy látom a követők rákapcsoltak, így kénytelen vagyok még javítani a csúcson...a cél a 3+ km elérése... ::) ;)

Fuxy
2014-11-10, 22:15
Szasza!
Nekem is beesett a múltkori repülésünk után egy faltenyészet. Azt kellett összeszednem. Talán láttátok is.
http://youtu.be/qciWxdgfCM8
Ha nem is érdekes, de a fejlemények, és tapasztalatok érdekesek:
Kérésre gyors felszállás, 1-2 perc repülés, helyváltoztatás, újrarepülés, helyváltoztatás, újrarepülés.
1 aksi 3 felszállás. kb 3 perc. a GPS nagyon nehezen találta meg a házak között, néha egyet el is hagyott.
Aksik kb. 3-szor voltak töltve, 3 db van belőle. A töltő, aksik jól bírták, 60-70 perc, 2 A töltésnél. Semmi gubanc.
Nagy sikere volt a repülésnek. Aztán besötétedett.
Az FC40 kamera a lámpa, tér világításnál nagyon silány. Rossz minőségű képek, videó készültek. Ez kicsit csalódás.
Viszont a Jókai térről KB: 60 m magasból simán szépen benézni a Széchenyi térre, az pazar.
Viszont nehéz repülés, sötétben a házak között, vezetékeket nem látva, inkább kamikaze repülésnek nevezném.
Nagyon szép a gép sötétben, a magasban, jól látszik az eleje, a forgás. Élmény lenne az esti repülés, ha a kamera, jó képet rögzítene.

Fuxy
2014-11-10, 22:24
Szasza! Jó a videód, tetszik, hogy mindent kiír. Most beszélem le a távolsági rekordodhoz a helyet. Ha megkapom a pontos paramétereket, akkor jó idő, és goo..

smith_hun
2014-11-10, 23:16
Szuper! Köszi Fuxy! Most szerzem be a többi cuccot a rekord kitoláshoz...megjelent egy német srác, és megrepült egy 2,1km-es távot...még van vissza neki 600 méter... ::)

Így erőteljesen nézem a felszerelést, tudjam növelni a hatótávot...a legkisebb távolság ami szóba jöhet az 3000 méter...keresgélek én is a térképen, hogy hol lenne az ideális...

Meg aztán, ha megelőz, akkor lesz miért haladni előre...

ToTo1981
2014-11-12, 10:57
Sziasztok!

Nekem megjött tegnapelőtt az 1.1.1 és a bőrőnd. Ez utóbbiba szerelmes vagyok, annyira praktikus és jól kigondolt minden részlete, hogy érdemes volt lecsapni rá.
Próbarepülés még nem volt ezzel, de kíváncsi vagyok, hogy érezhető-e a különbség az 1.1 ás az 1.1.1 között , illetve az új propok és a Naza M v2 miben más az elődjénél.

smith_hun
2014-11-12, 14:38
Biztosan jobb lesz...majd kihozod mindkettőt, és egymás mellett repülve látni fogod... ;D

ToTo1981
2014-11-16, 15:17
Kipróbáltam, nem igazán éreztem jelentősebb különbséget helytartás szempontjából. Ha a kezembe adnának egy 1.1 és egy 1.1.1-est, hogy repülés után mondjam meg melyik-melyik, hát nem tudnám az biztos.

smith_hun
2014-11-16, 16:01
Az 1.1.1 két antennás vevője és a távirányító is jobb. Repülés közben nem fogod látni, de valószínűleg az irányítás védettsége jobb, mint a sima P1 esetében...ráadásul a két antenna jobban is veszi a jelet...szerintem.

ToTo1981
2014-11-17, 00:04
Az 1.1, az már nem a legelső 1.0-s verzió.
Ebben is már a két antennás, Futaba kompatibilis vevő van, a távok belseje ugyan az, megnéztem az 1.1.1-essel azonos.
http://image.helipal.com/dji-phantom-v111-transmitter01.jpg

Szóval a differencia csak:
- az önzáró propok
- szivacs aljú leszállótalp
- NAZA M V2-ben rejlik

Amúgy sehol nem találok olyan összehasonlítást, hogy miben térnek el egymástól az 1.0, 1.1, illetve az 1.1.1-es verziók így egymáshoz képest, illetve több helyen látni 1.2-es verziót, ami szerintem az 1.1 akar lenni!

Fuxy
2014-11-22, 22:45
Sziasztok! Szasza, ToTo! Most kezdem el vagdosni a közös repülésről készült képeket.
Szasza! Levizsgáztál?

Fuxy
2014-11-27, 00:35
Sziasztok! Most töltöm a videót. Szerintem egész jó lett. Miikor megyünk legközelebb?
http://youtu.be/dlQmtOYgjcc
Kipróbáltam az új telómon, most nem megy el a wifi. De még fejlesztek. Jönnek az ötletek.

smith_hun
2014-11-27, 00:56
Fuxy, a videó privát...majd állítsd át vagy nyilvánosra, vagy korlátozottra... ;)

Részemről kinézhetünk a hétvégén a laktanyába, ha nem lesz más dolgom...Kéne antennát tesztelnem...meg aztán dumálgathatunk is a szokott kávé mellett...

Én apránként fejlesztem az analóg videót...tavaszig mindenképpen várok, és aztán jöhet a határok feszegetése...majd erről is beszélünk... ;)

Viberen vagyok...PC-n is...

Fuxy
2014-11-27, 22:44
Igen Kicsit csúszott a feltöltés. Már nyilvános, és gondolom láttad is. A hétvégén nekem nem jó. Talán a szombat délután de ez sem biztos. Családi program lesz, vagy nem, ezt még nem tudom.
Ha tudom majd rádírok viber-en.

Dorel
2014-11-29, 17:55
belevágott már valaki gopro range extender elkészitésébe? Azt gondolom jól használható lenne az fc40el, ha nem is ad tökéletes fpv érzést, de mindenképpen segithetne a felvételeklnél. Szóval kiváncsi lennék a tapasztalatokra, és a "how to" rész is érdekelne, ha van ilyen.

smith_hun
2014-11-29, 19:06
Volt tervben. De megbukott csúfosan a Hero3+ korlátozott wifi-képessége miatt. Az élőkép S3-ason késik 1,5-2 másodpercet, ráadásul csak a sima fullHD módig van élőkép a wifi-n keresztül, mindhárom FOV-ban. Nagyobb felbontásban már nincs élőkép felvétel közben.
Ezeket mind be is lehetne nyelni, de a wifi kapcsolat kb. 150 méter távolságig, és ~60-80 méteres magasságig volt folyamatos, és csakis hátrafelé küldve a jelet. Amint fordult a gép, azonnal megszakadt a wifi kapcsolat, és az FC40 kamerával ellentétben, a Hero3+ nem építi fel automatikusan a wifi kapcsolatot, még 5 méteres távolságban sem. Csak manuálisan lehetett újra kapcsolódni, addig meg ki tudja mit csinál a gép, ha éppen takarásban van...

Mivel ilyen szar a Hero3+ wifi jelének a terjedése, azt már ki sem próbáltam, hogy milyen wifi-átjátszóval...ha még működik is, akkor is 1-1,5 másodperccel többet késik az élőkép az FC40 kamerához képest...így szerintem, ha még össze is jönne nagyobb távolságon a biztos wifi-kapcsolat, az élőkép nagy késése miatt én alkalmatlannak találom az FPV-re a Hero3+ wifi kapcsolatát...

A Hero3+ wifi-je semmi zavarást nem okozott az gépen, de hát az enyém 5,8GHz-en megy ugyebár...

Én ezt tapasztaltam ki...

Dorel
2014-11-29, 21:37
a késés ok, az bele van kalkulálva, de ezt a forgásnál elvesziti a jelet még nem tapasztaltam. hmm tesztelgetem még akkor anélkül, de nekem igazából arra kellene, hogy lássam hol a gép, illetve, hogy mit veszek fel. Nem az alapján történne az irányitás, arra tényleg nagy a lag. Nézegettem közben pár repeatert, próbaképpen lehet, hogy beruházok egyre. Már csak az áramforrást kéne megoldani. kb azt, hogy egy 11,1es lipo akkuval, hogyan tudnám a 9v 0,6A felvételt biztositani.

smith_hun
2014-11-29, 22:02
...ezt a forgásnál elvesziti a jelet még nem tapasztaltam...
Nyilván kérdés az, hogy milyen messze próbálgattad...az 50-100 méter valószínűleg még meglenne neki...nálam egy használható távolság 200 méteren túl kezdődik. Ha azon a távolságon működik, akkor ezen belül viszont tökéletesen...

Dorel
2014-11-29, 22:41
hát mivel csak a gyári wifi ment semmi erősités nem volt mögötte, kb. 50m lehetett, és ott már szakadozott. De nem emlékszem arra, hogy utána ne állt volna fel a kapcsolat, amikor újra közelebb került a gép. Holnap majd igyekszem kipróbálni ezt csak a kamerával. Neked viszont van range extendered nem? próbáltad már a gopro wifit kiterjeszteni vele?

smith_hun
2014-11-29, 23:04
Pár HSZ-el ezelőtt írtam, hogy nem látom értelmét...én is ezért gondolkodtam a wifi-ben, hogy lássam, mit kamerázom vele...mivel az összeköttetés ilyen instabil volt, ki sem próbáltam az átjátszóval...helyette inkább 2,4GHz analóg videózom... :D

Dorel
2014-11-30, 16:58
Sikerült tesztelgetnem kicsit a hatótávot, és semmi gond nem volt a kapcsolat elvesztésénél. Amit irsz, hogy nem épül fel újra, nálam egyáltalán nem fordult elő, minden esetben visszajött a kép, ha közelebb jött a kamera. A latency probléma, de ezt eddig is tudtam, ez nem újdonság.

smith_hun
2014-11-30, 19:56
Miket használtál a teszthez, és mekkora távolságon?

smith_hun
2014-12-01, 16:47
Esélytelen, de hátha: Eladó komplett Phantom FC40 full szett + sok kiegészítő (http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,167753.msg1951380.html#msg1951380) ;D

ITEM
2014-12-01, 17:46
Esélytelen, de hátha: Eladó komplett Phantom FC40 full szett + sok kiegészítő (http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,167753.msg1951380.html#msg1951380) ;D

Nocsak Szasza merre felé kacsintgatsz ? :D Hexa ?

smith_hun
2014-12-01, 17:59
Neem...azt nekem túl nagy...Vision+ v3 + Flytrex + SIII + antenna módosítások...Tetszik az új konfig, és ha van lehetőség váltani...miért ne? De ennyiért nem hiszem, hogy elmegy...egy próbát megért... ;)

Közben persze megy az FC40 finomítása itt-ott, meg a Tx rendszer biztosabbá tétele, tavasszal pedig az új távolsági csúcs döntögetése, ha addig nem megy el...

Úgy vagyok vele, hogy benyelem a minőségbeli különbséget a Hero3+ és a Vision+ között, de a komplett rendszer és a vele járó tömegcsökkenés előnyösebb, mint az FC40-nél valamennyire...na meg a lényeg: úgy néz ki, stabilan futná a drága akkura...

ITEM
2014-12-01, 18:36
Neem...azt nekem túl nagy...Vision+ v3 + Flytrex + SIII + antenna módosítások...Tetszik az új konfig, és ha van lehetőség váltani...miért ne? De ennyiért nem hiszem, hogy elmegy...egy próbát megért... ;)

Közben persze megy az FC40 finomítása itt-ott, meg a Tx rendszer biztosabbá tétele, tavasszal pedig az új távolsági csúcs döntögetése, ha addig nem megy el...

Úgy vagyok vele, hogy benyelem a minőségbeli különbséget a Hero3+ és a Vision+ között, de a komplett rendszer és a vele járó tömegcsökkenés előnyösebb, mint az FC40-nél valamennyire...na meg a lényeg: úgy néz ki, stabilan futná a drága akkura...

Na igen,ha egyben nem is menne el,de azért szerintem jól el tudnád adni külön is a cuccokat. Ezek szerint van rá lehetőséged,hogy bevételt is termeljen a gép,azt meg meg kell lovagolni akkor. Nálam esetenként úgy van,hogy megelőlegezem magamnak a pénzt a cuccra és közben a darabokban kiárultakból úgy is jön vissza szép lassan. Velem az a baj,hogy sokszor türelmetlen vagyok és előbb lecsapok az új cuccokra,mind hogy egy régiből kiszállnék. Ez az én hülyeségem,de ez van. :D

smith_hun
2014-12-01, 18:59
Nem termelne bevételt...azon hajszálvékony réteg közé kerülök, akiknek egy cégátalakítás miatt javul valamennyire az anyagi helyzete...

Persze, gondolkodhatnék a külön-külön eladásban, de miként? Itt jelenleg a legnagyobb érték a Gimbal, és a Hero3+ meg aztán a DVR és a 2,4GHz adó...A gépnek mennyi lenne a reális ára külön? 100e vagy max 110eHUF? Ááááá...szaré'-hugyé' viszont nem adom el...annél kicsit többet ér...így is baromi jól használható a nem spéci akkuk miatt...a gimbal meg fasza, amióta sikerült beállítani...

Semmi komoly, csak egy próba az egész...ha valaki lecsap rá...akkor ennyi. Ha nem, akkor maradok nála...jó kis gép ez.

fefe p2 vision
2014-12-02, 09:30
Hello mindenkinek! Szasza te eladod a drágád? :)

fefe p2 vision
2014-12-02, 09:42
vettem egy új laptopot mert a régi már inkbb számológép volt mint számítógép. az új masinával sikerült a pahantomba belepiszkálni végre. frissítette saját magát. a távirányítóm és a gép szoftverét is ja és mintha az akkuját is frissítette vagy mi. Nem is tudtam hogy ilyenkor azt is megmondja mennyi van az akkuban meg,hogy milyen állapotban van. 220 töltés van az én striguláim szerint és mielőtt elmentem itthonról még úgy 17 percet tudott egyszerre fent maradni a kb 22 fokos melegben. Most hogy kivittem ebbe a 3-4 fokba 10-12 perc a max és már jönne le. az előbb viszont kipróbáltam,hogy működik e a fail safe....és működik véégreee! lekapcsolom megáll és jön is hazza.az akuja meg újra bírja nagyon sokáig. Kérdés: mi a francot frissíthetett az akun,hogy most újra sokat bír. ráadásul tök hideg van...

smith_hun
2014-12-02, 09:50
Csak próbálkozom...Ha valaki viszi, átnyergelek, ha nem...akkor minden marad a régiben.

Itthon vagy végre? Viber csoportot látod? Szervezkedünk szombatra, ha nem zuhog az eső vagy havazik...

smith_hun
2014-12-09, 15:27
Nem tudom, kinek milyen az APP verziója a mobilon, de nézzétek meg, mert augusztusban frissült!

Én most frissítettem, és hirtelen ránézésre mintha javult volna a wifi kapcsolat sebessége...mintha gyorsabb lenne a mozgás továbbítása, ergo csökkent az élőkép késés.

Itt lehet letölteni az APP-ot: http://www.dji.com/product/phantom-fc40/download

httomi
2014-12-09, 18:42
Sziasztok

Elvileg holnap kapom meg az uj fc 40 gepemet. szeretnek toletek segitseget kerni, hogy milyen gimbalt erdemes vennem hozza,illetve mit erdemes tuningolni rajta. Azert ezt vettem mert ez fogott meg es erre volt zsetonom es alap gepben mindig csak ujban gondolkodom. Utana mar barmi johet......ezert kerek toletek tanacsot "nagyoregektol"

szoval vettem egy alapgepet kpl plusz egy darab szervomotort a kamera fel-le mozgatasahoz es a taviranyitoba plusz egy kapcsolot......

elore is koszonok minden tanacsot vagy javaslatot kitol-mitol-mit vegyek meg

Ja delpesten xxker ben lakom es alapban sarkanyozassal foglalkozom a sarkany.info honlap global moderatora vagyok
A gepet jatekra vettem meg egy par sarkanyunk lekamerazasara hasznalnam hogy mikent csinalja a trukkot a levegoben(total hobbi)

smith_hun
2014-12-09, 20:39
Halihó! Üdv a Klubban! :D

Hááát...szerintem a szervomotoros mozgatást kipróbálhatod, de nem hiszem, hogy jól járnál vele...Még, ha be is építed, és az FC működteti is a szervót...a gyári kamera rögzítésnek fixnek kell lennie, hogy a gumik hatékonyan csillapítsanak szerintem...

Ha maradni szeretnél az FC40 kameránál, akkor inkább nézzél rá egy kínai 2-tengelyes gimbalt...A topikot végigolvasva találhatsz linket direkt FC40 kamerához készült gimbalra is...Van egy társunk, akinek a Vision+ gépe zuhant egyet, és a gyári kamera helyére feltett egy kínai gimbalt, valamint egy FC40 kamerát, és vígan repül vele...

Például egy Tarot T-2D gimbal jó lehet erre, vagy bármilyen normálisabb vezérlővel ellátott 2-tengelyes gimbal...A kamerát csavarral rá lehet rögzíteni, és készülhetnek is a jó kis videók...
Csak ügyelj arra, hogy az FC40 kamera hátsó része ne legyen takarva (ezért vetettem fel a csavarral történő rögzítést), mert az antennája igazából hátrafelé ad legjobban...ha leárnyékolod egy fémmel, vagy karbonszálas anyaggal (ez nem tudom mennyire árnyékol), akkor elképzelhető, hogy elég rossz minőségű lesz a vétel (szakadozni fog az élőkép), vagy csökken a jelátviteli távolság...

Gondolom nem véletlenül találták ki így a kamera rögzítést...Fefe is azt hiszem csavarral rögzítette a kamerát a Vision+ gépére...a topik közepe felé van asszem a kép a gépéről...

httomi
2014-12-09, 20:52
hmmmm köszönöm gyors válaszod. Miért vegyek 2 tengelyes gimbalt? Miért ne 3 tengelyeset.... illetve érdemes-e a kamerát lecserélni.... Azért kérdem mert befutott némi anyagi plusz ami ha 2 héttel korábban jön akkor lehet újabb gépet veszek...de ha így alakult akkor ez lesz a kezdő gépem ebben a szakágban. Most finoman tapogatózom körbe mit érdemes vele tennem még. Vagy valaki innen esetleg meg akar válni bevált dolgától és menne feljebb de nekem az ő tapasztaltabb meglátása alapján még tökéletes vagy jó tanáccsal tud szolgálni ....nálam figyelő szemekre talál ,vagy jó vevőre :-)

httomi
2014-12-09, 21:20
ja.....bocsi,de nem kezdek itt mindenfele keresgélni, de most mi vonatkozik ránk erre a gépre a reptetésével kapcsolatban? Mert találtam olyan jogszabályi leírást is ahol 50m a megengedett távolság amire a "pilótától" eltávolodhat a gép...
Szóval,ha kint játszom épp a réten ahol sárkányozni szoktunk meg oktatni paplanernyőzést, ott ezekért nem szólt még senki...de egy ilyen bigyóért ha megáll ott a "szerv" mit mondhatok neki? Vagy mire hivatkozhatok. Illetve kötöttek már belétek ezért?

smith_hun
2014-12-09, 23:26
Gimbal, kamera, filmezés, analóg FPV ügyében ajánlom a topik tőlem származó ilyen témájú HSZ-eit olvasni..a némi keret, az kevés lehet...én valahol 450-500eHUF körül leszek a géppel, mire elkészül...ebből 145eHUF volt az alapgép tavasszal...

Ellenben szinte mindenre tudom majd használni a gépet (kivéve a Ground Station, erre még sajnálom a pénzt)...Az, hogy mit tegyél a gépre pluszban, az nagyban függ attól, hogy mire szeretnéd használni, milyen minőséget vársz el, és mennyit áldoznál rá...

Nálam még pár cucc, egyenként 5000-10000HUF értékben van vissza...de én a maximumot igyekszem kipréselni a gépből, és a technikából...ugyanezt várom el a hobbifilmezésre alkalmas Hero3+ kamerától, és a háromtengelyes gimbal-tól...

Ha neked nincsenek ilyen irányú maximalista elképzeléseid, akkor olcsóbban megúszhatod...szerintem az önmagát vezérlő gimbal (tehát nem a gyári Zenmuse) tengelyes kezdésnek jó az FC40 kamerával...olcsón megúszhatod így, és HD videót tudsz készíteni...

Reptetési hely: fogalmam sincs mi a szabály...igyekszem kerülni a lakott részeket, emberek fölé nem küldöm...szántóföld fölé megyek a távolsági próbák során...meg a hétvégi telkemen...ott meg nagyjából azt csinálok az Isten háta mögött, amit szeretnék... :P

Majd amikor kijön a szabályozás, eldöntöm alávetem magam, vagy illegáliskodok...

httomi
2014-12-09, 23:34
http://m.origo.hu/techbazis/20140515-akar-egy-jatekdron-is-gyilkolhat.html

Nezzetek ra....

smith_hun
2014-12-10, 00:46
A hozzászólók nagyon szépen mutatják a magyar társadalom értelmi szintjét... ;D

Fuxy
2014-12-10, 01:02
Biztos tudod mit szeretnél az új drónoddal csinálni, hiszen vettél egyet. Találd ki, hogy mire van szűkséged, Játszani, emberek közé, fölé menni, vagy videózni, fotózni. Ha ilyen cikkeken fennakadsz, jobb is ha visszafordítod a csomagot, és inkább villanyvasutazol.
Én nem kötekedni szeretnénk, mi hobbyzunk, tesztelgetünk, és videózunk. Én még senkitől nem hallottam, hogy van-e engedélyem, vagy hogy mit csinálok vele.
Egyszerűen élvezd. próbálj gyakorolni, bár az idő nem kedvez, ahol nincs senki, és nem megy el messze.
Mi mindig olyan helyre megyünk, ami vagy szabad, vagy tulajjal lebeszélt. Mondjuk én néha élvezkedem máshol is, de ha szólnak, akkor inkább dicséret, vagy érdeklődés.
Az első két zuhanásom után minden felszállásnál felmegy az adrenalin bennem, de rájövök, hogy megy a gép( amerre akarom) és élvezem.
Tedd te is ezt.
Jó szórakozást.

httomi
2014-12-10, 07:58
Koszonom,de a villanyvasut nem erdekel. Azert kerdeztem ezt is mert szeretem betartani a szabalyokat ilyen teren is. Csak gondoltam tudjatok mi vonatkozik rank. Azert mert nem tudsz rola attol meg rad is vonatkozik jogszabaly ha van ra. Sajnos a nem tudas nem mentesit! Videozni,fotozni szeretnek vele mint irtam. Igen emberek is lesznek alatta meg mindenhol mivel eleg nagy csapat egyik vezetoje vagyok. Elnezest ha valakit zavartam kerdesemmel de azert mert nem veszel(vesztek)tudomast jogszabalyokrol attol meg leteznek. Mivel rendezveny szervezojekent enyem a felelosseg igy tudnom kell mindenrol ami erre vonatkozik....
Szoval megegyszer bocsanat a kezdo kerdeseimert ha zavart volna.

smith_hun
2014-12-10, 09:04
Figyi...ha komolyan be szeretnéd tartani a szabályokat, akkor a légtérhasználaton kívül még sok egyébnek meg kell felelni...ha te szervezed a rendezvényt, akkor biztosan tudod, hogy azt miként kell...ha nem, akkor csak pár tipp:
- névsor vezetése a jelenlévőktől,
- felelősségi nyilatkozatok, 18 év alatt pedig szülői jelenlét,
- engedély a terület tulajdonosától,
- nem árt lejelenteni a rendezvényt a helyi rendőrőrsre,
- 15 fő felett ÁNTSZ engedély kell,
- 20 fő felett helyi elsősegély,
- szemétgyűjtők kihelyezése, és elszállításuk,
- a mindenkori jogszabályok betartása (adott esetben tűzgyújtási, vagy dohányzási tilalom),
és talán még sorolhatnánk, ha nagyon beleásunk...jómagam is szerveztem/szervezek szabadidőprogramokat baráti társaságnak erdészeti és magánterületen...vannak pár kitekert jogszabályok, amik miatt csapkodhatjuk a homlokunk.

Ha elolvasod a cikket, akkor észreveheted, hogy jelenleg nincs pontos szabályozás, csak dolgoznak rajta. A cikk szerint június végére ígérték a szabályozást...most van december. Szerintem még jövő nyáron sem lesz belőle semmi. Így viszont konkrét szabályozás nélkül azokat az egyszerű szabályokat célszerű betartani, amit amúgy is betartanál a józan ész szerint...

Ha kimész valahová (és az nem közterület), akkor illik engedélyt kérni a terület tulajdonosától. Gyakorlatban ez azt jelenti, ha tudod kié a föld, akkor vagy szóban, vagy írásban megegyezel vele. Még gyakorlatiasabban, azt jelenti, hogy arra a fél órára, vagy órára amíg kinn repkedsz, senki sem fog veled papírt írni, pláne akkor, ha semmi nem változik a területen. Nyilván be kell tartani az íratlan biztonsági szabályokat, meg a józan ész által diktált dolgokat (pl. nem repülsz be egy óvoda fölé).

Ezen kívül arra ügyelj, hogy ha véletlenül bármilyen más légijármű betéved a légtérbe, akkor neked kell szabaddá tenni a légteret, nem neki figyelni a quadra...az emberélet még mindig fontosabb, mint a gépünk...

Az emberek egyébként kíváncsian jönnek érdeklődni, és marhára tetszik a dolog nekik, eszükbe sem jut az, hogy ezzel vissza lehet élni (teszem hozzá nem is lehet)...ha normálisan elbeszélgetsz velük, és mesélsz róla, kellemes élménnyel távoznak, és dicsérgetnek...én ezt tapasztaltam, amikor a parkban reptettem/próbálgattam a konfigurációt. Hülyével még tényleg nem találkoztam...Vagy Pécs ennyire normális...ezért nem is értem a neten pánikoló embereket, hogy veszélyes, meg embert lehet vele ölni...ez így van...de jelenleg a magyar focipályán idén több ember halt meg, mint a civilek által vezetett "drónok" zuhanása miatt a világon (a katonai nyilván nem számít)...Amíg nincs tételes szabályozás, addig a íratlan irányelveknek megfelelően repülj velük...
Valami félreeső helyen próbálgasd a gépet, és amikor már kellően kiismerted akkor menj más területekre...Ha betartod azokat a szempontokat, amiket te is elvárnál adott esetben egy másik reptetőtől, akkor nem lesz semmi baj...

Ja, a rendőrök sem foglalkoztak eddig velünk, igaz nem is voltunk szem előtt... :)

Grimbow
2014-12-10, 09:12

itt a kedvencem:

"törekedjünk egy mindenki számára optimális megoldásra: ENGEDÉLYEZZÉK A FEGYVERVISELÉST! Ha a Berettámmal időben leszedem a rohadékot, akkor nem jut célba a bomba, nem figyel a kormány nem zuhan le a repülő és a gyerek szeme is megmarad! Kurvára ez az egyetlen értelmes és biztonságos megoldás a problémára. Legyen már eszetek, a biztonságunk a tét!"

sírok komolyan... jó hogy nem RPG-t minden háztartásba, nagyobbakba KETTŐT! ;D

Fuxy
2014-12-11, 00:00

itt a kedvencem:

"törekedjünk egy mindenki számára optimális megoldásra: ENGEDÉLYEZZÉK A FEGYVERVISELÉST! Ha a Berettámmal időben leszedem a rohadékot, akkor nem jut célba a bomba, nem figyel a kormány nem zuhan le a repülő és a gyerek szeme is megmarad! Kurvára ez az egyetlen értelmes és biztonságos megoldás a problémára. Legyen már eszetek, a biztonságunk a tét!"

sírok komolyan... jó hogy nem RPG-t minden háztartásba, nagyobbakba KETTŐT! ;D

Ez nagyon jó! Ezt nem olvastam. Sírok a röhögéstől. ;D

Fuxy
2014-12-11, 00:07
Koszonom,de a villanyvasut nem erdekel. Azert kerdeztem ezt is mert szeretem betartani a szabalyokat ilyen teren is. Csak gondoltam tudjatok mi vonatkozik rank. Azert mert nem tudsz rola attol meg rad is vonatkozik jogszabaly ha van ra. Sajnos a nem tudas nem mentesit! Videozni,fotozni szeretnek vele mint irtam. Igen emberek is lesznek alatta meg mindenhol mivel eleg nagy csapat egyik vezetoje vagyok. Elnezest ha valakit zavartam kerdesemmel de azert mert nem veszel(vesztek)tudomast jogszabalyokrol attol meg leteznek. Mivel rendezveny szervezojekent enyem a felelosseg igy tudnom kell mindenrol ami erre vonatkozik....
Szoval megegyszer bocsanat a kezdo kerdeseimert ha zavart volna.

Mint ahogy írtam nem kötekedni akartam. NINCS jelenleg jogszabály, mint ahogy Szasza is írta. Jómagam is megnéztem mielőtt vásároltam.
Ha ügyes vagy, és van érzéked hozzá, szépen lehet vele játszani/dolgozni.
Gyakorlás!

httomi
2014-12-11, 18:23
nos tanácsotokat megfogadva vettem egy használt gombalt. Egy Tarot T-2D .... kipróbálom a gyári kamerát és ha nem válik be akkor valami másik képrögzítő alkalmatosságot is néznem kell. Nos ez ügyben is egy kis segítség, hogy mi a jó szerintetek...(mondjuk én személy szerint nem szimpatizálok a Gopro modellekkel mert picit túl van misztifikálva) Beismerem ,hogy tuti gépek.....csak azért ennyire nem kéne elszállni az árával. De ha csak az működik akkor azt fogok venni.
Sajnos még a gépem mindig a vámon ül és a vámosok játszanak vele >:( gimbalom 1..2 napon belül érkezik.
Nem sértődök meg és nem haragszom senkire. Szeretem az építő jellegű kritikát főleg ha lehet belőle tanulni.
Továbbra is elfogadok nagyon szívesen minden tanácsot és előre is köszönöm. Nem futnék bele a már kijárt kátyúkba én is...

Ha valaki viszont szívesen ismerkedne sárkányozással, paplanernyőzéssel, landboard, buggy illetve Revozás és trükksárkányozás rögös útjával annak szívesen segítek. Mi ingyen oktatunk nézz szét nálunk www.sarkany.info itt vagyok global moderator szintén httomi néven ott is a fórumon csevegünk.A sárkányozás 1..2..4 zsinóros földről eregetett irányítható sárkányokat értsd!

smith_hun
2014-12-11, 19:08
Akárhogy nézem, a GoPro Hero3+ Black, és a Hero4 Black a legjobb...felhős időben, alkonyatkor, és éjszaka (a megfelelő beállítással) verhetetlen...de elvileg ugyanilyen jó lehet az SJ4000 is, a Sony akciókamerája (Tesco-ban most 44eHUF körül van, és van HDMI kimenete), bár ez utóbbival nulla infóm van...

Ha beéred, hogy igazán szép videókat csak nappal tudsz majd vele csinálni, akkor az SJ4000 biztosan jó lesz annyi pénzért...Kezdetben az FC40 is bőven elég, csak ne repülj túl messze elsőre...Ha a gimbalra teszed fel aFC40-et, akkor előtte majd esetleg egyensúlyozd ki, és a szélére tedd a kamerát, akkor kevesebb plusz súly kell rá valszeg...

A gimbal felszereléséről majd készíthetnél ide leírást, hogy másoknak is hasznos legyen...Ha a gimbal-hoz nincs alapban, akkor szükséged lesz majd egy male to male futaba vezetékre, hogy a kamera bólintását tudd vezérelni...

httomi
2014-12-11, 19:32
Hmmm ok veszek vezeteket ha nincs hozza gyarilag

smith_hun
2014-12-13, 22:17
Ehhh... :( 140 nap után a távolsági rekordom a múlté lett...maximum 200 méterrel repültek túl, így a jelenlegi rekord ~2900 méter...de már tervezési szakaszban van a gép finomítása a végső rekordért...és bizakodásra ad okot a srác teljesítménye. Tehát nem lehetetlen... ::)

menki007
2014-12-13, 22:40
Egy kis infó az SJ4000-ról: http://www.mobilx.hu/hu/multicopter-fpv/kamer%C3%A1k-hu/sj4000-akciokamera-full-hd-1080p-rogzites-szines-kijelzovel.html

httomi
2014-12-14, 20:43
Ajaj....... :( elég meggyőző az előző összehasonlító video.....

Fuxy
2014-12-14, 22:30
Ehhh... :( 140 nap után a távolsági rekordom a múlté lett...maximum 200 méterrel repültek túl, így a jelenlegi rekord ~2900 méter...de már tervezési szakaszban van a gép finomítása a végső rekordért...és bizakodásra ad okot a srác teljesítménye. Tehát nem lehetetlen... ::)

Lesz még jóidő. Készítsd a gépet, keresünk jó terepet, azt irány Darány:)

Ne szomorkodj:)

smith_hun
2014-12-15, 01:02
Gondolhatod, hogy rajta vagyok az ügyön... ;)

httomi
2014-12-15, 22:08
Olyan kérdésem lenne,hogy milyen programot használtok hogy lehessen látni a repülési paramétereket....
Illetve térképre illeszteni azt...stb...
Köszi

smith_hun
2014-12-15, 22:52
Két lehetőséged van:
1. utólagosan másolod fel a repülési adatokat a videóra, és amikor kész, olyan lesz, mint egy HUD. Ehhez kelleni fog egy Flytrex adatrögzítő, illetve a Dashware program licence...repülés közben nem látszanak az adatok, csak tippelsz...

2. átalakítod a géped, mint én, egy analóg videórendszerre, és abba építesz OSD adatmegjelenítőt. Ebben az esetben repülés közben látod az élő adatokat, és a videóképet.
Ehhez kell:
- analóg videokamera (4000 - 130000)
- DJI PMU v2 (20000),
- DJI iOSD mini (17000),
- 1,3GHz vagy 2,4GHz videóadó (17000),
- 1,3GHz vagy 2,4GHz videóvevő (12000),
- valamilyen FPV-re alkalmas monitor 5" - 10" (30000 - 90000),
- vezetékek, csatlakozók (10000),
- LC-szűrő (3000),

Amivel tudsz spórolni, az ugyanaz a monitor, ami nekem van (itt a topikban megtalálod), ebben van 2,4GHz videóvevő, 5"-es kijelzője van, és microSD kártyára tud rögzíteni...én 36000HUF-ért vettem.

smith_hun
2014-12-15, 23:00
Beépítésre került a PMU v2, az iOSD mini, az LC-filter, a gimbal bólintás, a gyors-oldású csatlakozások, és kapott a leszállótalp egy szivacsos emelést, hogy a gimbal önkalibrálása jól menjen :D
...most még vissza van a SONY kamera rendes vezetékezése, mert úgy néz ki, hogy a tápellátást nem kapja meg az iOSD-ről... ;) Ha azzal is megvagyok, akkor készen van az analóg FC40...hamarosan érkezik az antenna átalakítóm, és a monitorra is megy fel a málnakeverő...akkor kiderül milyen lesz a videólink...

Az iOSD képe elég szép, nem kell úgy tűnik firmware frissítést végezni, de az adatok kicsit kilógnak jobbra, ez a kezelő progival elvileg lehet korrigálni...

...és ezek után már csak az irányítás finomítása van vissza, a tesztelések, és mehet a távolsági próba...ha szép idő lesz holnap, lehet kiviszem egy gyors próbára délelőtt...a lakásban kézzel mozgatva jónak tűnik a gimbal...

httomi
2014-12-15, 23:45
Hmmmmm koszonom.....meg nem vagyok ennyire elvetemult...
Sarkanyozasban igen de itt meg csak tutyogok es figyelem a "nagyokat"

smith_hun
2014-12-16, 08:33
Óóóóó...ne ringasd magad hiú ábrándokban... ;D Elvetemült leszel te is...csak az a kérdés, hogy mikor, és mennyire... ;D

httomi
2014-12-16, 23:11
tudom sajnos IGAZAD VAN! Ma vettem új magasított talpakat a gimbal miatt, csatlakozókat és egy olyan balancer töltőt amit a kocsiban is tudok használni és kb 30-40 perc alatt feltölti a 2700-as aksikat is 7A tud tolni. Igen elkapott a gépszíj...
még egy Gopro és kész
Most este felküldtem az udvarról egy kicsit a gépet megnézni milyen a környék így este....

http://youtu.be/S63VOQPdFVQ

smith_hun
2014-12-16, 23:41
Háááát...nekem elég vegyesek a tapasztalataim, most inkább negatívak...feltettem ugyebár a 3-tengelyes gimbat, a belső elektronikákat, a videóadót, és a GoPro-t...frissen feltöltött akkuval közel 4:40 volt a repülés idő 2200mA-es akkuval...ráadásul szegény motorok "erőlködtek", közel van szerintem a maximális felszállósúlyhoz...

Így ölég nehéz lesz filmezni...

Visszatettem a SONY analóg kamerát, maradt a belső elektronika, és a videóadó...így rögtön 8 perc lett a repülési idő...

...és mindezt úgy érem el, hogy hosszabb és nagyobb emelkedésű propellerek vannak fenn, kibalanszolva...

Hát nem is tudom...

httomi
2014-12-16, 23:48
na most akkor kell rá vagy nem kell rá nagyobb légcsavar? ha jobb vele a gép akkor honnan rendeljem mert van bőven választék....na de melyik legyen :o

smith_hun
2014-12-16, 23:57
Én vettem rá szénpropellert (nem karbonszálas), ezzel eddig jól megy...van gyári FC40 is, meg Vision is...ma feltettem a Vision 9443-asokat, de le is szedtem rögvest, mert érezhetően nagyobb volt a rezonancia, mint a szénpropellerrel...igaz ezt szépen kiegyensúlyoztam, és így nagyon szépen lebeg, és dinamikusan repül is...

Kezdem egyre inkább úgy gondolni, hogy ezzel a "filmes setup"-al nagyon a határra vittem a gépet...amikor leszedtem, és feltettem a mini kamerát, azonnal jobban viselkedett...nem "vonyítottak" a motorok, nem volt erőlködés...

Talán külön gépet kéne építeni a filmezéshez, aminek nem nem kottyan meg ez a rendszer...ezzel meg lehet öröm-röpködni...

httomi
2014-12-22, 14:27
Nos kesz a gepem es egy ideig nem akarok "szeretnek"rajta butykolni semmit. Megjott a gopro4silver kameram is es a vedokeret is. Ami igazabol a paplanernyok zsinorzatat es a sarkanyaink iranyito zsinorjat hivatott vedeni.....szoval kiralysag van :D

smith_hun
2014-12-22, 15:02
Azért csak óvatosan a közelítéssel...a propellervédő (legalábbis a gyári) csak bizonyos szögig (vegyük nulla foknak a vízszintest) +20 és -70 fok között akadályozza meg a tárgyak bejutását a propellerhez...ergo, ha van egy függőleges kötél, és a gép bedőlve halad előre, minden gond nélkül feltekerheti a kötélzetet. Én inkább javasolnám (már csak a méretük miatt is) a nagyobb távolságból történő filmezést (mondjuk 1080p/60fps - nagyobb nem kell, mert csak a file méretét növeli - és mondjuk a medium látószöget)...

csillagvzs videói között találsz a youtube-on egy ernyős társaság filmezését mutató videót...van köztük jócskán távolság...Érdemes lenne pár próba felvételt készíteni vele, hogy kiderüljön melyik beállítás a jó...mivel a Hero4 már képes 4k-ban 30fps-el videózni, már az is elég lehet, ha 2,7k-ban videózol 60fps-el, és a videó szerkesztésekor is meghagyod ezt a frame rate-et, és 50%-al ráközelítesz a képre...aztán csak el kell menteni az eredeti 2,7k-s videót 1080p-ben, 30fps-el...így elfogadható lesz a file mérete is...

8-9perc 1080p/60fps nálam (Hero3+BE) olyan 1,5-2GB körül szokott lenni...

httomi
2014-12-29, 21:49
http://youtu.be/XJSHASor19w

Gyakorlok......

ITEM
2014-12-29, 21:51
http://youtu.be/XJSHASor19w

Gyakorlok......

Ez a videó nem érhető el az országodban.

httomi
2014-12-29, 22:04
pill.....youtube belekötött a zenébe alatta

httomi
2014-12-29, 23:54
http://youtu.be/PfooviHwamw (http://youtu.be/PfooviHwamw)

Petya1
2014-12-30, 00:30
pill.....youtube belekötött a zenébe alatta

A tecső sűrűn kibaszik az eccerű pógárral. Ezért szoktam át az indavideora. Ott nincs kukacoskodás. Hátránya, hogy alapban 500 mega a max, illetve a Föld nevű bolygó nem minden országából érhető el.

mike99
2015-01-04, 17:41
Sziasztok teljesen újként ez az első hozzászólásom.
Az elmúlt napok (hetek) fórum olvasása után tegnap megrendeltem a gyakorló Syma x5c multirotoros mellé egy Phantom FC40-et.

Sokáig vacilláltam hogy ez vagy egy Phantom II Vision+ legyen, de az hogy annak az ára kb 2,5x ennyi sokat nyomott a latba.
Ha minden igaz egy héten belül kezembe a kicsike és ki tudom próbálni.

Külön öröm hogy ennyien vannak itt Pécsről és környékéről (én Mohácson lakom, de Pécsen dolgozok).
A későbbiekben szívesen becsatlakoznék közös repülésbe és tapasztalatcserébe ha majd lesz ilyen.

smith_hun
2015-01-04, 18:48
Halihó!

Üdv köztünk! Külön öröm, hogy Pécs-Mohács vonalon vagy! Remélem segítségedre lesz a topik, ha kérdésed lenne amit itt nem beszélünk ki, nyugodtan kérdezz, megpróbálunk válaszolni rá...

Jelenleg 5 Phantom, és egy mini FPV quad van a csoportosulásban, meg valszeg pár repülő, és jó pár kocsi is... ;D

httomi
2015-01-05, 19:01
Na BUÉK

Kérdésem a következő lenne. Alapgépem egy fc40. A gimbalomra vettem egy Gopro silver4 es kamerát. Viszont nagyon karcsú a Wifi ereje a kamerának a gyárihoz képest.(a kamerakép viszont nem kell mondanom ugye? :D ) Tudja valaki hogyan tudnék jelerőt növelni ennél a kompozíciónál és még habként a tortán esetleg bele lehetne-e csempészni osd jelet is a visszasugárzott jelbe?

Nem jutottam kezdőként zöldágra a bajommal..... köszi

smith_hun
2015-01-05, 19:12
Nem is fogsz. OSD adatokat nem fogsz tudni rátenni, mert mind az FC40 kamera, mind a GoPro közvetlen wifi kapcsolaton keresztül kommunikál a mobillal...ezekhez tudsz használni wifi átjátszót (leírása itt a topikban), amivel az FC40 kamera hatótávja drasztikusan kitolható...ezt a módszert még nem próbáltam ki a Hero3+ wifi-jével (nem is fogom)...a közvetlen Hero3+ <-> mobiltelefon kapcsolat esetében pedig annyira pocsék/tré/szar volt a wifi kapcsolat stabilitása, hogy inkább a 2,4GHz-es analóg videóátvitelre szavaztam...így egyből került iOSD a gépbe, és lehet látni a repülési adatokat...

Ha lehetne OSD-t hekkelni az FC40 kamerához, nos akkor az lenne a kategória Szent Grálja...én egyre inkább úgy gondolom, hogy az FC40 kamera egy teszt volt a Vision széria megjelenése előtt, hogy mennyire életképes a wifi-s videó és adatátvitel...és mint tudjuk, működik rendesen....

httomi
2015-01-05, 19:50
szóval NEM AZ FC40 KAMERÁJÁBAN GONDOLKODOM. Gopro silver 4 szeretném felhúzni. mi kell hozzá hogy ha lehet osd és nagyobb hatótáv legyen mint 100m

smith_hun
2015-01-05, 20:31
Elsőre is megértettem, hogy milyen kamerával repülsz...azért írtam az FC40-et példaként, hogy még tisztábban láss...

A lényeg: ha OSD szeretnél, akkor egy választási lehetőséged van: analóg videóátvitelt kell kiépítened.

Az analóg videóátvitel lehet 2,4GHz vagy 1,3GHz-es videóátvitel. Talán az antennák mérete miatt inkább a 2,4GHz-et javasolnám, illetve az 1,3GHz adott eseten megzavarhatja a GPS jelet, mert közel lesz egymáshoz a GPS antenna, és az 1,3GHz-es videóadó...

Én a 2,4GHz-et tettem fel, és egy szabadon alakítható iOSD mini - 2,4GHz videóadó kombót tettem fel, hogy több kamerával lehessen használni...de egyre készülj fel, a rendszer fogyaszt, és a repülési idő korrektül lecsökken kb. az eddigi 50-60%-ára...ha eddig az FC40 kamerával repkedtél ~10percet, gimbal+Hero4S+2,GHz+iOSD kombinációval ez lecsökken 4,5-5 percre...

Dupla akkuval esetleg növelheted a repülési időt, bár nekem a dupla akku már akkor plusz súly volt, hogy drasztikusan megnőtt a rezonancia annyira, hogy a gimbal nem is tudta kezelni...

Fuxy
2015-01-06, 23:12
Sziasztok teljesen újként ez az első hozzászólásom.
Az elmúlt napok (hetek) fórum olvasása után tegnap megrendeltem a gyakorló Syma x5c multirotoros mellé egy Phantom FC40-et.

Sokáig vacilláltam hogy ez vagy egy Phantom II Vision+ legyen, de az hogy annak az ára kb 2,5x ennyi sokat nyomott a latba.
Ha minden igaz egy héten belül kezembe a kicsike és ki tudom próbálni.

Külön öröm hogy ennyien vannak itt Pécsről és környékéről (én Mohácson lakom, de Pécsen dolgozok).
A későbbiekben szívesen becsatlakoznék közös repülésbe és tapasztalatcserébe ha majd lesz ilyen.

Üdv a klubban. Szeretettel várunk.

mike99
2015-01-08, 12:22
Üdv a klubban. Szeretettel várunk.

Köszönöm.

Ma megjött a gép.
A gyári leíráson és a neten fellelhető üzembehelyezésen fellül van bármi amire érdemes figyelnem? Főleg az elején.

este akkutöltés és tervezem kipróbálni.