PDA

Teljes verzió megtekintése : DJI Phantom FC40 (első HSZ szerkesztve)

oldal : 1 2 [3]

smith_hun
2015-01-08, 13:49
Ha követed a leírást, akkor nem. Első nekifutásra:
- távirányító bekapcsol,
- Phantom bekapcsol,
- iránytű kalibrálás a leírás szerint (a második kört az orrával lefelé tedd meg),
- driver telepítése PC-re a leírás szerint,
- assisstant programok telepítése,
- frissítések keresése, ha szükséges frissítsd a gépet és a távirányítót is,
- Naza-M assisstantban a távirányító kalibrálása, védelmek, és failsafe beállítások végrehajtása,
- a limiteket állítsd 100 méter magasra, és 300 méter távolságra (ha nem ez lenne a gyári beállítás),
- funkciók tanulmányozása az itteni leírások szerint,
- FC40 kamera párosítása a mobillal,
- óvatos első felszállás a géppel, előtte a kamerán indítani a felvételt ( ;))

Elsőre mehet a GPS módban való repülés, és próbálgasd a karokat...tavasszal amikor jön a jó idő, akkor elkezdünk közösen gyakorolni manővereket, és gyakorolni az irányításokat minden irányítási módban...

Sok sikert!

mike99
2015-01-08, 19:07
Elsőre mehet a GPS módban való repülés, és próbálgasd a karokat...tavasszal amikor jön a jó idő, akkor elkezdünk közösen gyakorolni manővereket, és gyakorolni az irányításokat minden irányítási módban...

Sok sikert!

Na megvolt az első repülés.
A korrekt leírásod (a régebbi fórumon lévőket is néztem) alapján nem volt olyan vészes.
Azért egyszer kétszer még fel kellett lapoznom a leírását hogy ez a villogás mit is jelent.

Simán ment az üzembehelyezés, de azért majdnem két órát tartott a doboz kinyitásától az első felemelkedésig.

A Syma X5 után nem jelentett kihívást. Igazi kezesbárány ahhoz képest.

Most töltöm az akksit (még csak egy van, a többi úton van még a Hobbyking-től) Ha feltöltődött akkor még egy menet lesz ma este.... :-)

A gyári akksit mennyivel szabad tölteni? Nincs rajta semmi erre utaló felirat. Jobb a békesség alapon egyenlőre 1C vel, azaz 2,2 A-al töltöm.

smith_hun
2015-01-08, 22:01
Az a "C"-érték elég is lesz...én is mindegyik akkut 2A-el töltöm balanszolva, és sima gyors-töltésben is...Örülök, hogy hasznos volt a leírás, várjuk ám a videót is! ;)

mike99
2015-01-09, 00:36
Örülök, hogy hasznos volt a leírás, várjuk ám a videót is! ;)

Három felszállásom volt ma (mind teljes mértékben kalandmentes) de mind sötétben.
A kamerát ugyan beüzemeltem, hogy egyáltalán működik-e, illetve hogy néz ki a telefonon kijelzőjén a kép. De hát sötétben semmi.
Majd talán holnap meló után még világosban ki tudom próbálni.

mike99
2015-01-10, 16:22
Megvolt az első kisebb zuhanás is. Vélhetően a keresztszél viccelt meg.
https://www.youtube.com/watch?v=0OehsPU-X1g&feature=youtu.be

Egy db légcsavar bánta.

smith_hun
2015-01-10, 16:38
Biztos? Úgy néz ki, hogy inkább a nagy tempó és a szemből irányítás lehetett a ludas...az egész esemény alig tart 1-1.5 másodpercig...

mike99
2015-01-10, 19:26
Biztos? Úgy néz ki, hogy inkább a nagy tempó és a szemből irányítás lehetett a ludas...az egész esemény alig tart 1-1.5 másodpercig...

Előtte való nap is többször megcsináltam ez. Az előre hátra az még szembe is simán megy.
Nem húztam oldalra a kart és elindult oldalra. Pont akkor mikor a szomszéd kb 3 m magas tömött tuja kerítése után kiért az ezért meglevő északi szélbe.
Másra nem tudok gondolni....

Közben rájöttem hogy ha megjön a GPS repülési adatrögzítőm nem is fogom tudni bekötni mert a ház Torx csavarokkal van összerakva. Iyen méretű meg nincs itthon.
Mekkora a mérete? Kell vegyek.

mike99
2015-01-11, 14:14
Ma megnéztem világosban ismét. Nem torx hanem sima imbusz az a csavar nálam is, csak félrenéztem. Így nincs probléma...

Viszont van két kérdés amit még nem igazán értek:

- Azt írtátok hogy a gyári kamera wifi jele 2-300 m-t simán elmegy.
Én már többször próbálgatva 50-80 m-nél messzebb még sose sikerült. Ma is többször megszakadt már 20-30-re a vevőtől.
A környezet Dunapart volt, ahol ugyan vannak házak, de nem az az igazán beépített, wiifivel erősen szennyezett. A telefon pedig egy Iphone6 ami eddigi tapasztalataim szerint erős wifi vételben.

- Itt is meg másik topikokban is láttam hogy az IOSD mini beépítése nem olyan egyszerű, mert itt a PMU az alaplap. Felvilágosítana valaki (akár privátban) hogy mit kell elkövessek hogy egy ilyet be tudjak szerelni. Valamint ha ezzel együtt vagy akár kicsit később egy BTU modult is szeretnék beszerelni akkor az mivel fog járni.

smith_hun
2015-01-11, 15:53
Nos...au iOSD mini-t akkor szereld be, ha utána veszel analóg videórendszert (kábelek, kamera, videóadó, videóvevő, kiegészítő platformok)...ellenkező esetben nem sok hasznát veszed az iOSD mini-nek.

A másik, hogy két lehetőséged van, az egyik az, hogy kompletten kicseréled az alaplapot, amin van már integrált PMU (mert a mi alaplapunkon nincs), vagy teszel bele egy PMU v2-es modult is, ahogy én is...én azért a modul mellett döntöttem, mert, ha véletlenül ripityomra törik a gép, akkor szimplán átteszem a belsejét egy másik, könnyebb vázra, de alaplap nélkül...és a vezérlő működéséhez ebben az esetben kell a PMU...ha viszont alaplapot cserélet, és megússza a törést,akkor azzal nem tudok mit csinálni, és elég kellemes ára van annak is...

A wifi hatótáv erősen függ a készülékektől...lehet, hogy az Iphone6 gyors wifi adatátvitelre képes, de elképzelhető, hogy a fém borítása picit csökkenti a wifi-jel erejét...nálam az SIII full műanyag, így a wifi-jel akadálytalanul mehet ki rajta...ráadásul én tudom az SIII szerviz menüjében ki-be kapcsolgatni a wifi energiatakarékos módját, így többet fogyaszt a mobil, de élből nagyobb a távolság, amit át tudok hidalni vele...

A Wifi terjedésének segít, ha magasabban repülsz...földközelben sok zavaró tényező merülhet fel, ami nem biztos, hogy szerencsés...Igazán jól 50-160 méteres magasságban tud terjedni a wifi-jel...

A BTU modullal a Naza-M vezérlőt tudod állítgatni működés közben az iPhone-ról...ha valamin változtatni szeretnél, csak behozod a gépet mondjuk 15-20 méter körülire (gondolom én), kapcsolódsz, és a progival módosítod a gépet...ha jól emlékszem, akkor majdnem mindent tudsz állítani vele (butusabb megjelenéssel, és a fontosabb vezérlés kihagyásával), mint a PC-n: repülési módok, gain-ek, limit-ek, stb...mivel nyamvadt androidra nincs ilyen, én sem vettem meg a modult...

mike99
2015-01-11, 16:35
Nos...au iOSD mini-t akkor szereld be, ha utána veszel analóg videórendszert (kábelek, kamera, videóadó, videóvevő, kiegészítő platformok)...ellenkező esetben nem sok hasznát veszed az iOSD mini-nek.

Már megrendeltem ezeket a cuccokat. Úton vannak...

A másik, hogy két lehetőséged van, az egyik az, hogy kompletten kicseréled az alaplapot, amin van már integrált PMU (mert a mi alaplapunkon nincs), vagy teszel bele egy PMU v2-es modult is, ahogy én is...én azért a modul mellett döntöttem, mert, ha véletlenül ripityomra törik a gép, akkor szimplán átteszem a belsejét egy másik, könnyebb vázra, de alaplap nélkül...és a vezérlő működéséhez ebben az esetben kell a PMU...ha viszont alaplapot cserélet, és megússza a törést,akkor azzal nem tudok mit csinálni, és elég kellemes ára van annak is...

Ahogy néztem az alaplap és a PMU ára nagyjából egy magasságban van. Olyan 60 dollár környékét láttam mindkettőre.
Ilyen alapon az a logikus amit te is megléptél, hogy PMU-t kell venni. Hisz az később is hasznosulhat phantom nélkül is.
Ha jól értem akkor a PMU áram vezetékeit kell egyedül beforrasztani majd az eredeti phantom alaplapra a többi már plug 'n play?

A wifi hatótáv erősen függ a készülékektől...lehet, hogy az Iphone6 gyors wifi adatátvitelre képes, de elképzelhető, hogy a fém borítása picit csökkenti a wifi-jel erejét...nálam az SIII full műanyag, így a wifi-jel akadálytalanul mehet ki rajta...ráadásul én tudom az SIII szerviz menüjében ki-be kapcsolgatni a wifi energiatakarékos módját, így többet fogyaszt a mobil, de élből nagyobb a távolság, amit át tudok hidalni vele...

A Wifi terjedésének segít, ha magasabban repülsz...földközelben sok zavaró tényező merülhet fel, ami nem biztos, hogy szerencsés...Igazán jól 50-160 méteres magasságban tud terjedni a wifi-jel...

Nem csak gyors az Iphone wifi hanem a gyenge hálózatokat is jóbban látja mint sok a környezetemben lévő másik telefon.
Volt 10 m magassan 50-60 m-re eltávolodás is, illetve volt szinte a fejem felett 30-40 m-re emelkedés mikor megszakadt. Újra csatlakozni is csak akkor volt hajlandó ha olyan kb 10-15 m-en belülre jöttem.

Nem várok igazán sokat ettől az FC40 kamerától. A gép ugyanannyiba került mintha a sima 1.1.1-et vettem volna, akkor meg már miért ne legyen addig is valami kamera játszani amíg a többi cucc meg nem érkezik.
Viszon a te leírásod szerint 2-300 m-ig simán átviszi a jelet alapból. Nálam meg ennek erősen csak a töredékére volt képes.

A BTU modullal a Naza-M vezérlőt tudod állítgatni működés közben az iPhone-ról...ha valamin változtatni szeretnél, csak behozod a gépet mondjuk 15-20 méter körülire (gondolom én), kapcsolódsz, és a progival módosítod a gépet...ha jól emlékszem, akkor majdnem mindent tudsz állítani vele (butusabb megjelenéssel, és a fontosabb vezérlés kihagyásával), mint a PC-n: repülési módok, gain-ek, limit-ek, stb...mivel nyamvadt androidra nincs ilyen, én sem vettem meg a modult...

Igen, tudom.
Azért is szimpatikus mert akkor egy mezőn is el tudok játszani (és főleg pontosan megismerni) a beállítás rejtelmeit. Melyik érték pontosan mire van hatással, és hogy változik a gép viselkedése ha finoman állítok rajta.

Köszönöm a segítséget. Elkezdem bújni a netet honnan tudok legolcsóbban PMU + IOSD + BTU modulokat venni.

fefe p2 vision
2015-01-11, 17:03
Szia Szasza!
Kb 1 hónapot nem repültem mert azt hittem megadta magát az akku. Teljesen feltöltött állapotban benyomtam a gépbe és pirosan villogott folyamatosan. Természetesen nem engedett felszállni. Rádugtam a számítogépre a program azonnal dobott egy üzenetet angolul hogy: Not dji intelligenti battery.
Az akku értékei helyén nem írt ki semmit. Frissítettem is a szoftverét de semmi nem történt. Le is tudtam azzal,hogy tuti megadta magát az aksi. Tegnap unalmamban botorkáltam a youtube-on és sokaknak láttam pont ezt a hibát írta ki. Aztán egyszer csak felkeveredtem a dji oldalra és ott egy koma panaszkodott a dji tesztcsapatának,hogy mi is a gondja. Azok pedig annyit válaszolnak,hogy egyszerűen tisztítsa meg a gép aksi csatlakozóit,különosen az apró csatlakózokat. Na mondom tuti nekem is ez a gondom. Van az a két vastagabb csati ami az akksitól veszi a fő áramot. Ezeken nincs is szinte mit takarítani, de ezek mellett van két apró rugós kis tüske szerű pöcök ami arra szolgál hogy az akkumulátort ha behelyezed a rugónak köszönhetően folyamatos kapcsolatot biztosítson a gép és az akku között. Na ez a két pici tüske közül nekem az egyik be volt ragadva. Kis olaj meg némi ki be mozgatás után újra könnyen járnak. Újra repül a gépem gond nélkül. Ezt csupán azért osztom meg ha esetleg valaki ugyanígy járna ne pánikoljon,de főleg az akkut ki ne dobja mint majdnem én is tettem...:) üdv. Fefe

httomi
2015-01-11, 19:21
Az en Fc40 kameram vagy 2-300m siman tud.Lg G3 telefonnal. Aminek gyenge a wifije, na az a Gopro... Fc40-hez kepest vicc. Mind a ketto van nekem (GoPro Silver4) kep gyonyoru de a Wifi hatotav szar. Nem erte talaltak ki....amugy brutal jo kamera.

opener
2015-01-11, 19:38
Az FC40 kamera és az SJ4000 között van lényeges különbség a videók minőségét illetően?

mike99
2015-01-11, 20:33
Az FC40 kamera és az SJ4000 között van lényeges különbség a videók minőségét illetően?

Szerintem sokkal jobb az Sj4000. A felbontás ugyebár egyértelmű, de szerintem a részletessége, az élessége és kontrasztja is jobb.
A színei talán kicsit kékebbek (ezen lehet utómunkával javítani)

Viszont nekem most simán csak fel volt csavarozva mereven a kamera, és olyan mérvű kocsonyásodást művelt, hogy a rögzített videó semmire se használható. Kell valami rezgéscsillapítós közdarab a rögzítéshez, ami ugye az FC40-en alapból van.

smith_hun
2015-01-11, 22:38
Unalmamban, ha jobb FPV videót szeretné rögzíteni (és nem használnám a gimbal-t), akkor simán FRAME-el teszem fel a Hero3+ Black-et...amíg nem volt iOSD és videóadó, volt olyan is, hogy a GoPro ütésálló házával szereltem fel...alig volt kocsonyásodás...mi is meglepődtünk...

A sorrendet a kamerák között így állítanám fel (maximum értékek mellékelve):
- Hero4 Black (4k/30fps) - brutálisan jó, új beállítások, színkezelés,
- Hero3+ Black (4k/15fps) - szar wifi hatótáv, kiváló képminőség,
- SJ4000 (1080p/30fps) - nem ismerem személyesen, de a videókat nézve elmarad jócskán a Hero3+ Black-től...nem véletlen, hogy általában Hero2 és Hero3 kamerákkal hasonlítják össze a neten
- FC40 (1280x720p/30fps) - ~300 méter hatótáv

Az FC40 kamera képességeit nem érdemes összehasonlítani a többi akciókamerával...nem egy súlycsoport...ellenben, ha nagyon tiszta, szép idő van, és finoman manőverezik vele az ember (lassú repülés, és manőverek), akkor lehet vele jó kis videókat készíteni...de sajnos a felbontása, és a színkezelése miatt lemarad a listában lévő kameráktól...

@FeFe: frankó...még jó, hogy tényleg nem dobtad ki...

Fuxy
2015-01-13, 22:22
Sziasztok!

Kicsit sokáig tartott a hekkelés de elkészült. Egy picit még javítani kell de legalább nem kell a csipeszt megfúrni/toldani stb.

Dobok pár képet. Vagyis dobnék mert nem megy.

Fuxy
2015-01-13, 22:24
Csak összejön.
:)

Fuxy
2015-01-13, 22:25
Csak kettőt enged.
Ezt a fórumot....

Kerti
2015-01-13, 22:32
Ez jó ötlet! Köszi. Már én is agyaltam, hogy hogy lehetne az iPad-ot ráhegeszteni a távra.

Fuxy
2015-01-13, 22:37
Jól látszik, hogy a Samsung Galaxy TAB 3 T110 7" teljes képernyő. A csúszás kicsit több mint telón.
A Probákat, myaudio-n, Ipad 2, Open dott-on, és a Samsung-n végeztem. A történet.
Myaudio, működik, 2X1,2 GHz proci, 512 RAM, késik több mint 1 sec. és rossz a kép felbontása. KUKA
Ipad 2 10 " A legjobb képminőség, de nem teljes kijelzőn. 16:9 ben teszi, viszont csodás, nincs késés, Hátránya, hogy nem való távra, nagy, és nehéz.
Open Dott, mindenki dicsérte, 2X1,2 GHz, 1 GB Ram 8", a kép be sem jött. Nem tudtam tesztelni.
Ár/ érték arányban, méretben maradt a Samsung Galaxy Tab 3 T110 Ez már használható.
Ezt mindenkinek ajánlom, ha nem tud szerezni, Ipad minit. :)

A telefontartó csipeszt nem akartam bántani, ezért egy autós teló tartó lett átalakítva hozzá. Sajnos 1 cm-en múlik, hogy nem fér be a Samsung.

Talán segítettem.

smith_hun
2015-01-13, 22:41
Klafa lett! A készülék információkat beillesztem az első HSZ-be, hogy egy helyen legyenek! Köszi a tesztet!

Fuxy
2015-01-14, 22:18
Megvolt az első kisebb zuhanás is. Vélhetően a keresztszél viccelt meg.
https://www.youtube.com/watch?v=0OehsPU-X1g&feature=youtu.be

Egy db légcsavar bánta.

Szerintem Inkább benéztél egy emelkedés helyett, egy balost.
Vagy valami bazi nagy széllökés lehetett, mert szerintem ilyent nem csinál. A képen az a hirtelen balos kimozdulás. Durva.
Ne Izgulj, én kétszer vertem oda, de akkor nagyon. A mai napig repül a gép.

Fuxy
2015-01-14, 22:23
Klafa lett! A készülék információkat beillesztem az első HSZ-be, hogy egy helyen legyenek! Köszi a tesztet!

Nincs mit! Remélem valakinek segít.

mike99
2015-01-15, 00:41
Vagy valami bazi nagy széllökés lehetett, mert szerintem ilyent nem csinál. A képen az a hirtelen balos kimozdulás. Durva.

Szerintem nem... Ez a legnagyobb bajom. Mert ha tudnám hogy én hibáztam nagyot, akkor tudnám az okát. De így viszont kicsit értelmetlenül állok előtte.

Mint már mondtam, akkor értem ki a szomszéd kerítésének szélárnyékából, és erősen fújt a szél.

Biztos lesz még crash, de ha az ember tudja az okát akkor legalább tanulhat belőle.

httomi
2015-01-17, 00:20
Sziasztok..... Lenne egy számomra aggasztó kérdésem. Dupla aksisra átalakítottam a gépem. A gondom az, hogy egy perccel se hosszabb a levegőben töltött időtartamom az egy aksishoz képest. Aksik egyformák egy idősek... 2.5mm2 a gerincvezetek
Miért van ez? Össz tömegem 1.4kg 2db2700mAh aksi

smith_hun
2015-01-17, 00:51
Újak az akkuk? Ha igen, akkor...hááát...nem tudom. De jó lenne tudni, mert van egy indonéz manus, aki FC40-et röptet Hero3 + gimbal + 2x3000mAh + VTx kombinációban, stabilan 15 percig...ez alapján készülgetek én is a távolsági próbámra...

Forrasztások jók lettek? Y-elosztót használsz, vagy 1-1 kábelt forrasztottál az alaplapra?

pulsarxp
2015-01-17, 06:40
Mennyit töltesz vissza az aksikba?

httomi
2015-01-17, 15:04
4.19V per cella aksik 2 honaposak profi toltovel toltom oket es nem a gagyi gyarival. Ha nem hasznalom raktarozasi toltesre teszem ami 3.85V per cella. Forrasztas direkt,nincs veszteseg,nincs melegedes....

smith_hun
2015-01-17, 17:02
Y-kábellel sincs veszteségem, ha mégis...az nem számottevő...hasonlóan jártam én is, akkor kiderült, hogy az alaplapra forrasztott vezetékem nem rögzült stabilan...esetleg ellenőrizd a forrasztás minőségét...olyan is volt, hogy a gyakori mozgatás miatt egy töltőkábelem elengedte magát...lehet esetleg még vezetékszakadás...

Végső esetben az akkura tippelnék...lehet kifogtál egy rossz élettartamút...szerintem nekem is közelítenek az akkuk az élettartamuk vége felé...felveszi a töltést, de néha egyre több ideig tart a balanszolt töltés...tavasszal kiderül mennyit lehet velük repülni...a feszültségük ennek ellenére jó...

mike99
2015-01-17, 21:15
Ma készült.
Ide teszem mert a gép FC40, de már ne ma gyári kamera hanem egy SJ4000 dolgozik rajta egy 50 dolláros kínai gimbalra függesztve

https://www.youtube.com/watch?v=tdSRGMAJSqY

smith_hun
2015-01-17, 21:49
Elég jó képe van a kamerának, de fehéregyensúlyt érdemes lenne a fényviszonyoknak megfelelően állítani, mert így most túl kékes lett a videó.
Mozgások: ha filmezel, akkor lassabban repülj...ereszkedni csak valamelyik irányban haladva ereszkedj, akkor nem rezeg be a gép, és vele együtt a kamera. Oldalra fordulást minél lassabban, mert a 2-tengelyes gimbal-odon nagyon meglátszik...szép lassan fordítsd a gépet...a részletek úgyis látszanak a nagy látószög miatt...ha a kamera tudja, akkor a felvétel menjen 1080p/60fps-ben...sokkal részletgazdagabb lesz a nyers film...szerkesztés után úgyis 30fp-be mented le...Ha tudod vezérelni a kamera bólintását (pitch), akkor kicsit nézzen lefelé a kamera, több látszik az alul lévő tájból, mint az égboltból...

Idővel szerezz be rá egy Circular Polarizator (CPL) szűrőt...a fényes égboltot sötétíti, a horizont alatti rész nem, és szűri valamennyire az UV-t is...vízfelület felett baromi jó a hatásfoka...

Szívesen látnám, ahogy követed a kompot az átkeléskor...amúgy jó lesz ez idővel... ;)

Ja igen...dupla akkuval repültél? Ha nem, akkor mekkorával bírta ezt az időt, a gimbal+SJ4000 kombóval?

mike99
2015-01-17, 23:26
Elég jó képe van a kamerának, de fehéregyensúlyt érdemes lenne a fényviszonyoknak megfelelően állítani, mert így most túl kékes lett a videó.

A fehéregyensúly nem erősége ennek a kamerának.
Most auto-n volt, minden más beállításban bántóan sárga képe van. Mondjuk a Gopro is szerintem nagyon sárgán vesz fel mindent.

Mozgások: ha filmezel, akkor lassabban repülj...ereszkedni csak valamelyik irányban haladva ereszkedj, akkor nem rezeg be a gép, és vele együtt a kamera. Oldalra fordulást minél lassabban, mert a 2-tengelyes gimbal-odon nagyon meglátszik...szép lassan fordítsd a gépet...a részletek úgyis látszanak a nagy látószög miatt...ha a kamera tudja, akkor a felvétel menjen 1080p/60fps-ben...sokkal részletgazdagabb lesz a nyers film...szerkesztés után úgyis 30fp-be mented le...Ha tudod vezérelni a kamera bólintását (pitch), akkor kicsit nézzen lefelé a kamera, több látszik az alul lévő tájból, mint az égboltból...

Gyakorlás kérdése az egész. de nehéz úgy repülni hogy nem látod mit lát a kamera. A megfelelő alkatrészek beszerzés alatt.
Lesz majd videózásra komolyabb gép, komolyabb 3 tengelyes gimbal-al és komolyabb kamerával. Addig gyakorolgatni jó ez.
Pitch kábel még nincs bekötve mert amíg nem látom lent a képet addig sok értelmét nem láttam.

Idővel szerezz be rá egy Circular Polarizator (CPL) szűrőt...a fényes égboltot sötétíti, a horizont alatti rész nem, és szűri valamennyire az UV-t is...vízfelület felett baromi jó a hatásfoka...

Tudom... régóta fotózok.

Szívesen látnám, ahogy követed a kompot az átkeléskor...amúgy jó lesz ez idővel... ;)

Ja igen...dupla akkuval repültél? Ha nem, akkor mekkorával bírta ezt az időt, a gimbal+SJ4000 kombóval?

Így is dupla volt a pulzusom mikor a gép a Duna fölött volt. Ha ott leesik akkor annyi....

Szimpla akkuval mentem, a dupla akku konzol meg Y kábel még nem ért ide.
Kb 8 percet tudtam repülni. A feszültség riasztás gyári értéken van, az első piros felvillanása után leszálltam. Még maradt benne kicsi. 1600-1900 közt töltöttem vissza az akkukba.

smith_hun
2015-01-17, 23:52
Én nem vettem észre a Hero3+ esetében, hogy sárgás lenne, de majd megnézem apránként...hát igen...videómonitor nélkül így elég nehéz...esetleg próbálkozz olyannal, hogy az SJ4000-re/gimbal-ra valami úton felrögzíted az FC40 kamerát, és azzal láthatod, hogyy mit veszel...persze ez csak egy tipp...

Bocsesz...nem volt rád írva, hogy fotózol... ;D

A kockázat miatt nem repültem még én sem víz fölé...beszari vagyok, nincs mit szépíteni...a partról is biztosan szép lesz a látvány adott esetben...

Ilyen cuccal, a 8 perc szerintem teljesen jó...

mike99
2015-01-18, 00:12
Én nem vettem észre a Hero3+ esetében, hogy sárgás lenne, de majd megnézem apránként...hát igen...videómonitor nélkül így elég nehéz...esetleg próbálkozz olyannal, hogy az SJ4000-re/gimbal-ra valami úton felrögzíted az FC40 kamerát, és azzal láthatod, hogyy mit veszel...persze ez csak egy tipp...

Nem szenvedek ilyennel. Pláne hogy minden tesztemnél max 100 m--es távon megszűnt az FC40 wifije.
Úton van már a lesugárzó. Hamarosan ideér akkor próba.

(illetve van egy 5,8-as lesugárzóm, de ahhoz a távot is ki kéne cserélnem 2,4-esre - ami szintén van - A táv cserébe is fogadók el tőled tanácsot, ha jól tudom már nem a gyárival repülsz.)

Bocsesz...nem volt rád írva, hogy fotózol... ;D

Semmi gond. Kisebb nagyobb megszakításokkal majd 30 éve.
A kedvenc a vízalatti fotózás....

A kockázat miatt nem repültem még én sem víz fölé...beszari vagyok, nincs mit szépíteni...a partról is biztosan szép lesz a látvány adott esetben...

Ilyen cuccal, a 8 perc szerintem teljesen jó...

Egy hete még nem mertem a víz fölé menni. Most kisebb izgulással már igen.

smith_hun
2015-01-18, 00:28
Abból a szempontból valóban nem, hogy kicsit javítgattam rajta, kicseréltem az antennát, beépített volt-mérő van benne, és betettem egy tekerős pot-métert az elejére, hogy a gimbal-t lehessen vezérelni...itt a Phantom-nál marad a módosított gyári táv, bőven elég arra amire kell...

De valóban, a jövőbeni fix-szárnyú gépemhez itt van egy Taranis Plus, és hozzá egy X8R vevő...a távot már nagyjából kiismertem, majd a beépítés van vissza...első ráérzésre mocskosul jó a Taranis kombó pack, ebay-ről kb. 65eHUF volt, és átcsúszott a vámon...ennyi pénzért pedig marha jó vétel...

Ha nagyon belejövök, akkor nem kizárt, hogy kaphat a gép is egy FRSKY vevőt bele...az én véleményem az, hogy:
- olcsó távot ne vegyél,
- legyen benne csatornavédelem: FASST, ACCST, stb...
- minimum 9 csatornás legyen,
- lehessen bele külső modult csatlakoztatni,

Az utóbbi 5 napot azzal töltöttem, hogy olvastam a Taranis-ról, meg oktatóvideókat néztem...egyre jobban tetszik, nem bánom, hogy ez lett, és nem Futaba... ::)

Fuxy
2015-01-19, 23:37

Szerintem nem... Ez a legnagyobb bajom. Mert ha tudnám hogy én hibáztam nagyot, akkor tudnám az okát. De így viszont kicsit értelmetlenül állok előtte.

Mint már mondtam, akkor értem ki a szomszéd kerítésének szélárnyékából, és erősen fújt a szél.

Biztos lesz még crash, de ha az ember tudja az okát akkor legalább tanulhat belőle.

na mindegy. Én is odavertem egyszer kétszer már a gépet. Egyikről én sem tudom mi történt, a másikat benéztem rendesen.
Fő a gyakorlás.

mike99
2015-01-21, 20:24
Ma jött egy kisebb adag csomagocskám Kínából. Így összeállni látszott a komplett Phantom rendszerem végre.

Szerelgettem kicsit:
- a távkezelő megkapta a pitch állító kivezetést a hátuljára (lehet feleslegesen mert van már egy másik 2,4-es komolyabb távkezelőm, és tervezem kicserélni)
- jó kis oda visszaszámoló óra a távkezelőre
- a majdani monitor tartó konzol is felszerelésre került ugyanoda

- a gép megkapta a dupla akkus konzolokat
- illetve egy másik konzolt a seggére ahova majd a videó lesugárzó kerül.

Feltéve a két akksit (és egy 2 tengelyes gimbal egy SJ4000 kamerával már a gépen volt) nem tünt igazán könnyűnek már a gép. Megmértem és 1306 gramm. És még jópár dolog hiányzik róla, folyatatás következik.

Ki kellett mennem kipróbálni hogy miként repül ez a kövér madár, de azon kívül hogy a felszállási gázkarállás feljebb tolódott igazából semmit se vettem észre.

Fog kapni egy garnitúra Phantom 2-es rotorokat. Azok talán kicsit nagyobb felhajtóerőt tudnak.

smith_hun
2015-01-21, 20:28
A legújabb DJI 9450-es (tehát gyári csomagolású!) propellereket vedd meg...elsőre húzós az ára, de az jobb, mint az eddigi külföldi embereket nézve, mint a lágyabb eredeti (vagy akár a kínai másolat OXOX jelzésű) 9443-as propeller...

Ebay-en ~10eHUF volt USÁ-ból a 4db propeller...

Korrekt tömege lett neked is... ;D

Példának okáért, az enyém így néz ki a hosszútávú FPV-re tervezve:
- Phantom FC40,
- 2x 5,8GHz málnakeverő antenna,
- Flytrex Core,
- Sony HAD II,
- ImmersionRC 2,4GHz 700mW VTx + 2,4GHz málnakeverő,
- PMU v2,
- iOSD Mini,
- LC-filter,
- 9050 szénpropellerek, 4x önszoruló csavar,
- Y-akkukábel,
- TK102-2 GPS trekker,
- 2x szénszálas akkutartó,
- karbonszálas videóadó konzol,
Össztömeg: 943gramm...

Akkuk:
1x DJI 2200mAh: 170gramm
2x Zippy 2200mAh: 366gramm
2x Turnigy 2200mAh: 400gramm

érkezik:
2x Wellpower 3200mAh: 520gramm

Klafán necces a határérték, de már két ember láttam repülni dupla 3300mAh-s akkuval...az indonéz manus 1500g körül tudott repkedni...

mike99
2015-01-21, 20:36
A videó lesugárzó összeszerelése is a mai nap feladata lett volna.
El is kezdtem először az asztalon összerakni mindent.
Próbálgattam hogy milyen kábellel tudok a gépen az adónak áramot adni, mivel tudom a távkezelőn elhelyezésre kerülő monitort illetve a vevőt árammal ellátni.
Elég jól sikerült online összeváltogatnom a szükséges kábeleket, mert minden megoldhatónak tűnt. Egyedül a vevő és a monitor összekötése jelenthet még némi játékot, mert hát mindkettőhöz van egy-egy egyik végén 4 pólusú jack mely a másik végén 3 db RCA-ba vált. Itt meg kell keressem melyik RCA-adja ki a képet, és azt a monitor melyik csatlakozójával kell összekötnöm. Még külön 4 pólusú jack csatikat meg kábelt is vettem, hogy majd forrasztok egy kellően rövid és kellően kevés átalakítót nélkülöző jack-jack kábelt.

Egyetlen egy dolgot néztem be, de azt nagyon.
Rendeltem a kamera és a videó lesugárzó közé kábelt. Méghozzá hogy elférjen olyat ahol az usb egy nyákra szerelt derékszögű változat. Csak az kerülte el a figyelmemet, hogy amíg a gopro-n USB mini van, addig az SJ4000-en micro.
Így ennek a próbája és felszerelése egy kicsit később lesz.

Ezen kívül még egy DJI PMU + ioSD mini + BT felszerelés vissza van.

ezek meg a videó lesugárzó még egy újabb 100 gramm-ot jelentenek kb súlyban.

mike99
2015-01-21, 20:39
A legújabb DJI 9450-es (tehát gyári csomagolású!) propellereket vedd meg...elsőre húzós az ára, de az jobb, mint az eddigi külföldi embereket nézve, mint a lágyabb eredeti (vagy akár a kínai másolat OXOX jelzésű) 9443-as propeller...

Már meg van rendelve valami utángyártott.
9443-as propeller, 6,5 dollár a 4 darabos szet. Rendeltem két szetet. Nem jön be rendelek másikat.

Összesen csak 6 percet (most már tudom másodperc pontosan mérni, ha nem felejtem el elindítani) voltam levegőben a próba kedvéért mert szitál valami eső vagy köd, és 1800 mAh ment be a két akkuba.

smith_hun
2015-01-21, 20:47
Szerintem utángyártott van nekem is, de valahogy nem jött be...idegesebb is lett a gép videózáskor, illetve a rugalmassága miatt szerintem nem adott annyi felhajtóerőt, mint a 9050-es szén propeller...a szénpropellereket meg könnyedén kibalanszoltam, és minden remek...húz is mint állat...csóri gép vitte is a testét 101km/h-val... :D

A videóadód milyen típus?

A kábeleken már én is gondolkodtam, igaz majd a repülőm esetében, mert a monitorban nekem 2,4GHz-es vevő van, és a repcsibe meg majd 5,8GHz-es fog kerülni...a monitorhoz ez is vezetékekkel fog becsatlakozni...én arra gondoltam, hogy beviszem a pécsi technikusokhoz, és megcsináltatom szakemberrel a vezetékek összekötését, vagy szimplán legyártatok egy újat hozzá (remélhetőleg), és megspórolom a dugókat...nekem sem tetszenek...

mike99
2015-01-21, 20:48

Már meg van rendelve valami utángyártott.
9443-as propeller, 6,5 dollár a 4 darabos szet. Rendeltem két szetet. Nem jön be rendelek másikat.

Összesen csak 6 percet (most már tudom másodperc pontosan mérni, ha nem felejtem el elindítani) voltam levegőben a próba kedvéért mert szitál valami eső vagy köd, és 1800 mAh ment be a két akkuba.

A gyáriból 30 dollár a 4 db
http://www.aliexpress.com/item/2-pairs-Thrust-Boosted-DJI-Phantom-2-Part-P2-13-9450-Self-tightening-Propellers-Free-Shipping/32247216482.html

Fuxy
2015-01-22, 23:31
Na Sziasztok!

Ha a mérlegelésről van a szó!

Nekem is megjött a dupla aksi tartóm. :)
Úgy néz ki a dolog. Bár a mérleg sztem nem teljesen pontos...

-Phantom fc40 kamerával
-2 X aksitartó
-4 x eredeti prop
-2 X wellpower 2200mA 30c aksi
-------------------------------
1080g

Eddig én vezetek, de nincs gimbal szerelve a gépre.

Most kellene okosnak lenni, hogy milyet tegyek rá.

mike99
2015-01-23, 15:16
Na Sziasztok!

Ha a mérlegelésről van a szó!

Nekem is megjött a dupla aksi tartóm. :)
Úgy néz ki a dolog. Bár a mérleg sztem nem teljesen pontos...

-Phantom fc40 kamerával
-2 X aksitartó
-4 x eredeti prop
-2 X wellpower 2200mA 30c aksi
-------------------------------
1080g

Eddig én vezetek, de nincs gimbal szerelve a gépre.

Most kellene okosnak lenni, hogy milyet tegyek rá.

nekem ilyenem van fent:
http://www.aliexpress.com/item/Super-Lite-version-only-160G-Brushless-Camera-Gimbal-w-Motors-Controller-RTF-for-DJI-Phantom-Gopro3/32219011194.html

merem ajánlani. Olcsó és teszi a dolgát. Kiveszed a dobozból felszereled és működik, akár rá se kell kötni a számítógépre a vezérlőt.

Ez 160 gram. Ha ehhez még azt a 60-70 gramm környéki go pro (vagy klón) kamerát hozzávesszük akkor szinte grammra pont ott leszel mint én.

smith_hun
2015-01-23, 16:03
Mennyire van a gimbal alja a talajtól? Csak azért kérdezem, hogy megússza-e a lábmagasítást...

mike99
2015-01-23, 16:15
Mennyire van a gimbal alja a talajtól? Csak azért kérdezem, hogy megússza-e a lábmagasítást...

Működik lábmagasítás nélkül is. Nekem is úgy van. Kb egy centi marad alatta.

mike99
2015-01-30, 00:17
Megjöttek a Phantom 2 méretű (9443) rotorjaim. A hétvégén tervezem kicserélni a gyáriakat.
A hozzáértőket kérdezném, hogy a beállításokban merre felé próbáljak elmenni az értékekkel?

Elképzelhető hogy előbb beszerelem a PMU + BTU-t, akkor egyszerűen akár repülés közben is tudnám állítgatni telefonon Bluetooth kapcsolaton.

fefe p2 vision
2015-02-01, 19:06
Sziasztok! Elég jól pakoljátok a jobbnál jobb cuccokat a gépeitekre. Szasza nagyon király a monitorod. Nagyon tetszik. Fuxy ez 160 g-os gimval tényleg ennyibe kerül? Nekem van egy cnc kínaim de az 210 g alsó hangon. Ha ez valóban teszi a dolgát és valóban ennyi az ára már rendelem is.

mike99
2015-02-01, 20:51
Sziasztok! Elég jól pakoljátok a jobbnál jobb cuccokat a gépeitekre. Szasza nagyon király a monitorod. Nagyon tetszik. Fuxy ez 160 g-os gimval tényleg ennyibe kerül? Nekem van egy cnc kínaim de az 210 g alsó hangon. Ha ez valóban teszi a dolgát és valóban ennyi az ára már rendelem is.

A 160 g-os gimbal szerintem én emlegettem. És valóban 160 g és valóban 50 dollár egy teljesen jól működő 2.2-es Alexmos vezérlővel. Gyakorlatilag Plug and Play.

smith_hun
2015-02-01, 21:25
Üdv újra itt Fefe!! :-D

mike99
2015-02-02, 18:24
Kicsit dolgozgattam megint a gépen.

Egyrészt felkerült a gépre a PMU + OSDmini + BTU illetve a videó adó.
Még nem komplett a rendszer mert kábelezés még hiányzik (miután a második rendelésemre is sikerült a kis kínaiaknak SJ4000-hez mini USB-s kábelt küldeniük, miközben azon micro van), de így is már átléptem az 1400 g-ot.
A vevő is még a gyári 5,8-as van benne amit szintén tervezek kicserélni egy 2,4-esre (mert a videó adóm 5,8-as, mint a többi gépemen is lesz) így a súly még néhány tíz grammot emelkedni is fog.

Állítgattam a Gain-eket az új 9,4-es propphoz. Hát nem tudom....
A roll meg a pitch 170-en egész jónak tűnik, egyszerre tud aggilis is lenni meg akár szép finom. Nekem jónak tűnik. Viszont a yaw valahogy nem az igazi. Igaz eléggé fújt a szél a próbán, de ha forgattam a gépet egy 3-5 m-es sugarú körben szépen körbejárt, aztán a forgás végén gyakorlatilag beállt az eredeti poziciójába. Eddig ilyet nem vettem észre még ennél nagyobb szélben se (mondjuk akkor súlyban lényegesen lejjebb voltam)

A feszültségriasztáson is meglátszik a nagy súly. A mostani állás az első riasztásra 11,15 V, -0,6 V és 10,55 V. Bejelzett egy full emelkedésre, és miután leszálltam a terheletlen feszültség még 11,5 V volt.
Úgy gondolom erős terhelésre nagyon beesik a feszültség. De ha villiog a piros akkor már nem merek repkedni vele.... Állítsak mást?

A BTU modullal telefonnal lebegés közben is állítgattam a Gain értékeket. Elkég kényelmes és egyben elég izgalmas. Egy kis félsz azért volt bennem mikor 8-10 magasan állítgattam hogy nem zuhan e véletlenül le....

Fuxy
2015-02-02, 23:05
Sziasztok!
Szia fefe! Örülök, hogy újra látlak.
Mike99 nagyon tuti lett a gép. Jól néz ki. irány a bevetés.
Én most szombaton vettem elő a gépet. Nem is tudom mikor volt a levegőbe. :) Képzeljétek, még repül. :)
Elég jó képeket készítettem vele itt Heténybe, kisütött a nap, és mindent hó borított. Bár nem állatkodtam, mert mindenki mondta, hogy hidegben gyorsan merül az aksi. Így csak gyors emelkedés, egy kis billegetés, és már 5 perc után leszállás. Ennyit bírt.(Eredeti aksi) Nincs tovább.

fefe p2 vision
2015-02-10, 22:46
Sorry Mike99, de benéztelek... :) tarot 2d- vel szemezgetek, de az valamivel nehezebb. Nekem van egy cnc gimbal-om amivel a nedves fűbe szálltam le. Azóta megőrült mivel a nedves fű valszószínűl összezárhatott egy áramkört és kinyírt valamit a vezérlőjében,mert rángatózik. Hobby king - től szeretném rendelni. Egyszerűen megfogott a külseje, ára. Az,hogy zárt a vezérlője, ja meg az,hogy van hozzá alkatrész is tök olcsón.. vélemény erről?

fefe p2 vision
2015-02-10, 22:52
Fc40 kamerámban megadta magát az akku. Miért van az akkun 3 vezeték? Nem 2 nek kellene rajta lenni? Túrtam a netet,de fogalmam sincs honnan rendelhetnék bele másikat. Szasza? Te ezekben otthon vagy rendesen. :)

smith_hun
2015-02-10, 23:03
Utána nézek...de élból arra gondolok, hogy ebay-ről, vagy egyedi akkut kell gyártatni...UHF rádióba már gondolkodtam ilyen vonalon, hogy nagyobb legyen a kapacitása...kis időbe beletelik sajnos...

fefe p2 vision
2015-02-11, 22:37
Gyártani? Hmm... ezen most elkezdek én is agyalni.

fefe p2 vision
2015-02-17, 11:42
Ma megjött végre a az 5.8 as távimhoz a panel antenna. Naná hogy mikor elkezdtem beleoperálni az rp-sma antenna kábelt, akkor vettem észre,hogy pont mint sma kàbel az antenna is fiú csattlakozós. Rendeltem zennről hozzá egy adapter ami holnapra szerintem itt is van és végre megnézhetem milyen 2 kilómérernél távolabb elengedni a helimet. Mikor összecsavaroztam és rátekertem az sma csatira a szobai router-em 2.4 es antennáját és bekapcsoltam, simán adott jelet az 5.8-as távi a phantomnak. Na mondom ki is próbálom ,mert ha el is veszti a jelet max megáll és visszajön. Csak kb 200 métrre engedtem el, de simán lehetett irányítani. Szasza ez meg ,hogy lehet? Nem zavarodhat be ettől az antennától a gép? Mert ha nem márt csavarom is fel a 30 centis 9 dbi tp-link antennámat és nézem is azzal meddig megy el.. további jó napot mi de kinek. Válaszod köszönöm.

Gózika
2015-02-17, 15:49
Szia!
Az, hogy az antenna nem 5,8GHz-re van hangolva 2,4GHz helyett, az nem jelenti azt, hogy egyáltalán nem sugároz ki teljesítményt. Csak sokkal rosszabb a hatásfoka!
Az, hogy mennyivel rosszabb, az attól függ milyen típusú az antenna.
Csak az antenna miatt szerintem nem zavarodhat össze a gép, mert csak olyan, mintha egy kisebb antennát tennél fel rá. A hatótávolságban veszed észre, hogy mennyire hozzávaló...

Az, hogy az adó mit szól hozzá, az már jó kérdés. Ha nincs megfelelően hangolva az antenna az adóhoz, akkor az antenna teljesítményt ver vissza az adó felé (állóhullám aránya romlik). Azt nem tudom a gyakorlatban, hogy erre mennyire érzékeny az adó végfoka, tönkreteheti-e?! Szerintem ilyen alacsony teljesítményszintnél ez nem okozhat problémát...

smith_hun
2015-02-18, 02:08
Így van...a gyári FCC teljesítményen simán megy a 2,4GHz-es antenna...ha mákod van, akkor kb. 1000-1300 métert elérhetsz vele...nekem is kb. eddig ment el a gép, de 5dB antennával...ASUS 2,4GHz antenna van rajta, de lehet ráteszem az 5.8GHz/2,4GHz antennát...ez valami duál frekis antenna...csak nem foglalkoztam eddig vele...

Ne felejtsd el óvni az iránytűdet, és óvatosan küld el...nehogy megbolonduljon! :)

Gózika
2015-02-18, 08:55
Ne felejtsd el óvni az iránytűdet, és óvatosan küld el...nehogy megbolonduljon! :)

Megbolonduljon... Távozz tőlem sántán! :)

Viszont, jó hogy megemlíted, gondolkoztam is rajta már: Iránytű és az új antennák a gépre...
Mennyire szeretik egymást? Mekkora távolságot illik tartani köztük?
Néztem videókat, némelyik megoldásban egész közel van hozzá, pár centire az új antenna...

smith_hun
2015-02-18, 09:25
Nézd...Phantom 1.1.1 és FC40 esetében a két gyári antenna jobb elöl, és bal hátul vannak. A compass pedig jobb hátul...van köztük kb. 20cm távolság. Az FC40 kamera antennája a géptest elején, középvonalon helyezkedik el, 100-125mW-os adással sem okoz gondot. Amiket én láttam fényképeken hibrid megoldású átépítésekkel, ott is tartották ezeket az elrendezési módokat:
- jobb elöl és bal hátul egy-egy 5,8-as málnakeverő,
- bal oldal középen egy 2,4-es málnakeverő,

Szerintem, ha valaki nem aggat rá egy 2W-os erősítőt a range extender felé, akkor nagyon nem zavarhat be...

Fefének az okozott gondott, hogy a gépet az autóban a nagyméretű hangszórók közelében vitte, és ez megzavarta a compass-t, de szerencsére sikerült rájönni mi volt a gond, és utána egy kalibrálás és egy advanced calibration orvosolta a problémát...

Múltkor megemeltem a gépemet a két bazinagy akkuval, és kíváncsiságból egy aknafedlapra tettem a gépet...pár pillanat múlva azonnal jelezte az iránytű abnormális működését...levettem, átvittem 1-2 méterrel odébb, mindjárt jó volt...

Gózika
2015-02-18, 09:46
Igen, azt az ominózus mágnesezést olvastam itt a fórumon... Ügyelek is rá. :)
Nekem akkor jelzett be az iránytű, amikor leszállás után kikapcsolás nélkül bevittem az előtérbe (fém kalickát képzelj el). Egyből panaszkodni kezdett... :)

antonov
2015-02-22, 10:41
Sziasztok! A napokban sikerült beszereznem egy Phantom FC40 szettet ezzel kapcsolatban szeretnék tőletek tanácsot kérni ,mint kezdő multikopteres.Az első kérdésem ,hogy az asistant softwerben nem találom azt az opciót ahol a hazarepülési magasságot át lehetne írni 20 méterről feljebb .A honlapról töltöttem le az FC40-hez valót(Naza M V2) másikkal nem próbáltam még.A második ,hogy az IOC-t aktiváltam ezzel kapcsolatban azt nem tudom ,hogy repülés közben is át lehet kapcsolni pl.curse lock-ba ,vagy ezt indítás előtt kell meghtenni csak úgy aktív? Válaszotokat előre is köszönöm.
Lajos

smith_hun
2015-02-22, 12:15
Üdv a táborunkban!

Örömmel tölt el, hogy még mindig piacképes a masina a sok megjelenő géppel szemben.

A lényeg: a RTH magasságot nem tudod beállítani. A 20 méteres határ gyárilag van megadva. Ha ez alatt vagy, akkor felemelkedik erre a magasságra, és úgy megy a HomePoint felé, ha a 20 méteres határ felett vagy, akkor azt a magasságot fogja tartani, elindul a HomePoint felé, majd onnan ereszkedik le.

Az assisstant proggramban aktiváltad az IOC-funkciót. Innen kezdve nagyon más dolgod nincs. Amikor használni szeretnéd, elég átkapcsolni a távon a kapcsolót, és már mehet is. A programban a pipálási lehetőségre nézz úgy, mint egy biztonsági lehetőségre, a friss tulajok miatt van az, hogy ne tudjanak véletlenül átkapcsolni, és aztán összetörni a gépet. Ha egyszer aktiváltad a programban, a gépen áll a repülésre. De óvatosan használd, mert tud meglepetést okozni az irányok tartásával, ami rutin nélkül csúnya meglepetést okozhat.

Használata:
"A-módszer":
- leteszed a gépet a földre, és arra nézzen az eleje, amerre repülés közben szeretnéd, hogy az előre irány legyen.
- csatlakoztatod az akkut, megindul a bemelegedési folyamat.
- bemelegszenek az érzékelők, hosszú villogással jelzi a gép,
- aztán rögzíti a HomePoint-ot, és ezzel együtt a gép elejének irányát is az iránytű segítségével,
- utolsó ellenőrzés fejben, majd felszállás,
- CL aktiválása,
- repülés

"B-módszer":
Normális repülés közben rájösz, hogy lenne valami érdekes, amit lekövetnél a CL-repülési móddal.
- megállítod a gépet a levegőben, megvárod amíg stabilan áll,
- befordítod abba az irányba, amerre szeretnéd, hogy egyenesen mmenjen,
- az IOC kapcsolót gyorsan fel-le kapcsolgatod (a pontos leírásért nézd meg a user manual-t!),
- a gép frán lévő LED ugyanúgy villogni fog, mint amikor a földön rögzítette a HomePoint-ot (tulajdonképpen ezzel új HP-ot adsz neki),
- aktiválod a CL-ot,
- repülsz.
DE! Az új HP megadása után ne, vagy csak fokozott óvvatossággal használd az RTH funkciót, mert innen kezdve nem a felszállási pont lesz ahová visszamegy, hanem amit a levegőben rögzítettél!!! Tehát ha aktiválod az RTH-t, akkor úgy tedd, hogy lásd amikor visszajön a gép, és adott időben vedd vissza az irányítást a F/S-ből GPS-be kapcsolással.

smith_hun
2015-02-22, 12:58
Sajnos az új fórummotor miatt az első HSZ-ből elvesztek (illetve érvénytelenek lettek) a régi linkek...ezeket most az új fórum szerkezete alapján frissítettem, így ismét élnek a linkek!

antonov
2015-02-22, 13:02
Nagyon szépen köszi a kimerítő válaszodat! Amit a végén leírtál azt is meg szerettem volna kérdezni,de már megadtad a választ ,hogy RTH-ból vissza lehet venni az irányítást bármikor.A B verziót egyelőre nem fogom használni még szerintem.A softweren az eredeti beállításokon én csak az IO-t aktiváltam ,meg az S1 kapcsoló alsó állására tettem failsavet.A karok kalibrációja stimmel ,remélem nem rontottam el semmit.

smith_hun
2015-02-22, 13:14
Csak arra figyelj, hogy két módon tudod F/S-be "kényszeríteni" a gépet:
- jobb felső kapcsolóval,
- távirányító kikapcsolással.

Az első esetében az irányítást visszavenni nem nagy ügy, GPS vagy ATTi módban kell kapcsolni (célszerűbb a GPS-be), és az irányítás a miénk...
A második esetben játszani kell a kapcsolókkal, erről Artur_H csinált frankó videót, de megtalálod a gyári leírásban is...

Én az elsőt szeretem használni, gond esetén azonnal működik...

antonov
2015-02-22, 13:23
Semmi kedvem a távirányítót kikapcsolni repülés közben,marad a fs kapcsoló.Még azt szeretném kérdezni,hogy az iránytűkalibrálást meg lehet csinálni az előtt ,hogy megtalálta a műholdakat vagy utána kell?

smith_hun
2015-02-22, 15:02
Szerintem Compass kalibrálás nélkül tovább sem lép a gép...figyelj arra, hogy a gép milyen irányban áll...bár állítólag nem számít, nekem az adatok sokkal kisebbb hibahatárral dolgoztak (amikor a gépet PC-re dugva lehet látni az érzékellők adatait) akkor, ha a vízszintes forgáskor a gép segge felém nézett, függőleges forgatáskor pedig az orra a föld felé.

De alapvetően a lényeg az, hogy a folyamat befejezése után a LED fénye változik...ha nem folyamatos vörös, vagy folyamatos sárga lesz (már nem emlékszem melyik jelzi a nem megfelelő kalibrálást), akkor megfelelő a kalibrálás...

antonov
2015-02-22, 19:21
Köszi segítségedet.Ma repültem vele két akksit normál módban GPS-el tökéletesen repül.A kamerát a második repülésnél beletettem de pechemre lemerült az akksi mert tagnap 70 percig teszteltem és elfelejtettem újra tölteni.Olyat vettem még észre ,hogy valamikor nem tudom beindítani a motorokat hiába várom meg a GPS-t ,meg az iránytűkalibrálást is megcsinálom mégse indul el,ehelyett mikor indítani akarom zölden pislog a led négyszer ha jól mlékszem.

fefe p2 vision
2015-02-26, 14:37
Hali mindenkinek!
Az ördög nem a részletekben lakozik hanem az iránytűben! Van egy közelebbi phantom 2 vision plus ismerősöm akinek a minap pottyant le a gépe. Azt hiszem elég egyértelmű ha elárulom,hogy sokszor indította az autója tetejéről amit a napokban is szintén így tett. Azt mondja először nem fogott elég műholdat ezért átsétált egy másik helyre ahol már megkapta a várt zöld jelzéseket. Felemelkedett és kb 1 percen belül egy jobbos irányváltásnál megbolondult pár másodpercre majd megállt. Azt mondja ő úgy emlékszik alig akart reagálni az irányítóra. Villám gyorsan le akart szállni vele de miközben lefelé jött újra jobbra oldalra meglódult és belerongyolt egy kerítésbe. Ház: menthető egy apró hegesztéssel. Egy csatlakozó belül elszakadt. Vision kamera rángat,de valszínű menthető egy gimbal érzékelő reset-tel.

fefe p2 vision
2015-02-26, 14:50
Mivel ezen már én is átestem azt hiszem kijelenthetjük,hogy afly away mindig a felszállás előtti első percben következik be ezek után ha a duna fölé megyek, akkor első dolgom kalibrálni. Második pedig,hogy lebegtetem magam mellett miközben törzskörzéseket végeztetek phantom urasággal. Nehogy görcs álljon valamelyik karjába és belefulladjon szegénykém.. Karácsonykor ez is megtörtént nálunk Baján a sugovica nevezetű vizünk ragadott el egy phantom 2-est gopro szereléssel. A búvároknak kellett kiszedni... ördög bújt az iránytünkbe

fefe p2 vision
2015-02-26, 15:00
Jelez az iránytű felszállás előtt ha valami nem okés?

smith_hun
2015-02-26, 15:13
Csak akkor jelez, ha az iránytű mérési hibája túlmegy egy bizonyos határon...ebben az esetben fel sem száll a gép, hanem lehet "Phantom-táncot" csinálni...ezzel helyrejön...
A legjobb megoldás a megelőzés...nem szabad fémen melegíteni a rendszert, és kerülni kell az erős hangszórókat a kocsiban...elvileg 30-40cm távolság az ajtóba szerelt hangszórótól már elég, bár én a csomagtartóba teszem, ott nincs semmi, és a koffer is kényelmesen elfér...

Gózika
2015-02-27, 08:37
Kérdés: Iránytű hiba esetén az S1: Atti mód segíthet, S2: normál orientációs IOC állással?
Én minden felszállás előtt érzéki keringőt járok vele, biztos ami-biztos. Műanyag ládáról szállok fel. S felszállás után megvárok pár plusz műholdat, s újra Home-pozíciót veszek fel hozzá... Főleg mióta felborult a levegőben.

smith_hun
2015-02-27, 19:45
Igazából az IOC-hez kell igazán az iránytű...így szerintem az nem segít...a GPS-ből nem fogja tudni merre néz az orra...
A levegőben én nem vennék fel HomePoint-ot, hátha ott kapcsolja le a gép a motorokat...

Gózika
2015-02-27, 19:57
Hát lehet, hogy rosszul írtam. Arra gondoltam, hogy az IOC kapcsoló alapállásba van kapcsolva, ki van kapcsolva. A gép orra szerint vezetem, mintha FPV-ben vezetném...
Ma ez lehet, hogy bejött nekem.
70 méter magasan lebegett. Fotóztam körbe-körbe. Egyszer csak hallom, hogy megindul. Átkapcsoltam Ati-ba, s megfogtam.
Kicsit bizonytalan vagyok, hogy én fogtam-e meg, vagy mint a múltkor magát korrigálta. De esett is valamennyit. Most fogom az adatokat kiolvasni. Hátha okosabb leszek.
Valami nem stimmel nálam...
Kicsit kontakthibára gyanakszok. Gyanús, hogy most is ugyanabba az irányba tört ki, mint a múltkor.
Ráadásul cseréltem ma antennakábelt a gépben, s kis mozgatástól az akkumulátor adatkábele kontakhibás lett! Cserélnem kellett a pineket a csatlakozóban. Még jó, hogy Amper29 ajánlott a múltkor egy kábelkészletet, s az pont tudtam donornak használni...

Gózika
2015-02-27, 20:36
A homepoint felvétele nálam nem probléma a levegőben. Nem ott akar leszállni. Csak vízszintesen használja azt a pozíciót. Függőlegesen addig ereszkedik, amíg nem érzi hogy nem süllyed tovább (mert pl. a kezembe, vagy a talajra ért), s csak utána veszi vissza a fordulatot teljesen alapjáratra. (S gondolom áll le utána...)

Scythe
2015-03-07, 18:36
Nem olvastatok esetleg arról infót hogy terveznek-e a DJI-nál FC40 amolyan V2.0 verzió kiadását, feljavított kamerával? Mert el akarom adni a Phantom 1.1.1-et, de mindenképp olyan gépet akarok venni amin már van kamera. Most a sima Vision után nézelődök hogy EU-ba hol lehetne normális áron hozzájutni, de nem sok sikerrel. Helipal-nál nagyon jó áron van most, de az Áfa..
Szóval jó lenne ha lenne a közeljövőben egy olyan gép ami az FC40 és a Vision között helyezkedik el árba.

smith_hun
2015-03-07, 19:44
Szerintem biztosra veheted, hogy nem lesz...at FC40 vonal volt szerintem a Vision széria tesztje...megnézték hogyan megy az 5,8-as irányítás, és miképp viselkedik a wifi...aztán megcsinálták kicsit feljavítva...és tegyük hozzá, hogy a tapasztalatokat elnézve nem mindenkinek lehet szerencséje a kamera-Samsung SIII kombóval, mint nekem...

Ha olcsón akarod megúszni, akkor vegyél egy 5,8-as irányítást a gépedre, és egy FC40 kamerát külön...de ha futja a Vision+ verzióra, akkor ne habozz!

Fuxy
2015-04-09, 23:46
Sziasztok!

Nézzünk egy kis tesztet.
Adott egy Phantom FC40, gyári állapotban, csak dupla aksitartó, ami 15g (saját, prop, semmi tuning, nincs semmi a gépre plusz súly helyezve) erre helyezünk, egy nem könnyű, kb 200g-os kínai CNC 2 axis alexmos gimbalt. Mivel az FC40 kamera, könnyűnek bizonyul, még tegyünk, a gimbal szélére, kb.25-30g-ot, hogy könnyen egyensúlyban tartsuk a gimbalt. Így nem kell szegény roll motornak erőlködni. Ezek jól látszanak a képen. most kb. 200g gimbal,+ kb. 35g FC40, + 30g súly. =265g ( nem kevés)
Ha ezzel megvagyunk, és sikeresen beállt az egyensúly, és jól mozog a gimbal, akkor azt hihetjük, hogy minden rendben van. :)

Na de!
Irány a szabad. a gép orr nehéz, mikor azt hiszed előreborul, akkor még gáz, és fent van. :)
A jól beállított gimbal az oldal dőléseket, széllökéseket, jó korrigálja. az előre, ill. süllyedő mozgásnál, már jelentkezik a remegés.
Finom mozdulatokkal szépen dolgozik, mind a 4, max 5 percen keresztül, mert utána lejön. Mindenképp :)
Hozzáteszem új első használatos 30c 2700mA aksikkal.

Egy szó. ezt a gépet nem erre a kombóra tervezték. Persze mindenki saját maga dönti el mit szeretne, és kívánom is a próbáját.
A gépet nagyobb proppal, könnyebb gimballal, még talán lehet használni.
Ez szerintem igy nem jött be. :( Persze nem azt mondom, hogy nem használom, de marad sima FC40, és tartója) meg a 12 perc. Az biztos.

Képeket mellékelek, és itt egy videó a tesztről.
https://www.youtube.com/watch?v=8dclcBqD6KQ&feature=youtu.be

smith_hun
2015-04-18, 18:24
Ma csináltam egy kis itthoni tesztet...Kipróbáltam a dupla akkus lebegést...

Akkuk: 2x Lindingeres Wellpower SE 11,1V 2700mAh 20C - összesen 5400mAh

Fogyasztók:
- Phantom FC40 gép,
- DJI PMU v2,
- DJI iOSD Mini,

Plusz tömeg:
- FC40 kamera, gyári rögzítéssel,
- Karbonszálas külső tartók 3x,
- ImmersionRC 2,4GHz videóadó - használaton kívül

Így a géppel a szobában lebegve 19perc 30másodperc volt a lebegési idő...10,2V maradt az akkukban, és 2698mAh ment vissza...

A másik technikai manőver a TENDA wifi átjátszó meghekkelése volt...a megvétele után pár héttel azért belenéztem a belsejébe, és láttam, hogy alapvetően ugyanolyan vékony, árnyékolt kábellel csatlakozik az alaplaphoz az antenna, mint amit a távirányítók antennacseréjéhez használunk...azzal a különbséggel, hogy itt nem az ismert U.FL csatlakozón (http://en.wikipedia.org/wiki/Hirose_U.FL) keresztül csatlakozik az alaplaphoz, hanem az árnyékolás, és a kábelér rá van forrasztva a nyáklapra. Első nekifutásra a nyáklapról próbáltam leforrasztani, de annyira lassan olvadt volna meg a forrasz, hogy tartottam az alaplap sérülésétől...így inkább megfelelő hosszúságban elvágtam ezeket a vezetékeket, bontottam az árnyékolást, és a központi szálat is...ezután az SMA-csatiban végződő vezetékhez forrasztottam, majd szigeteltem/rögzítettem.

Mivel két antenna volt az átjátszón, pesszimista módon ellenőriztem a munkám minőségét...mivel úgy tűnt, hogy minden működik, a második antennát is lecseréltem az előbb említett módon...mindkét antennát egy-egy omni 20dB 2,4GHz-es wifi antennára cseréltem le.

Az eredményét az alábbi képeken tudom bemutatni:

5052 Ezen a képen a három legerősebb wifi-hálózat látható a kép tetején...Interpol néven az otthoni, FC40_S64C45 a kamera, és FC40_S64C40 a wifi átjátszó neve...

5053 5054 5055 Itt a három hálózat ereje látható...az első teszteket nézve az FC40 kamera mintha picit gyorsult volna, de inkább azt szeretném hinni, hogy a kapcsolat minősége, illetve a hatótávolság lesz majd ugrás-szerűen jobb...

Ez lett pedig az új kinézete az átjátszónak:

5056

Hamarosan megkezdem az első tesztrepüléseket, a friss eredményeket majd felírom.

Poli27
2015-04-18, 19:01
Kiváncsi lennék, ha nagyobb halat fogott volna a géppel mit csinál :D

https://www.youtube.com/watch?v=2hqppfBJmng

Gózika
2015-04-18, 20:43
Ma csináltam egy kis itthoni tesztet...Kipróbáltam a dupla akkus lebegést...
Akkuk: 2x Lindingeres Wellpower SE 11,1V 2700mAh 20C - összesen 5400mAh
Így a géppel a szobában lebegve 19perc 30másodperc volt a lebegési idő...

Ez komoly távot feltételez! Mennyire fog ez az idő lecsökkenni távrepülés közben? Felére? Azért az is hozhat 4-5km a konyhára! Mit saccolsz?
ATTI-ban repülöd majd? 30fokban tudod dönteni? Tudja tartósan ezt tartani? Gondolom a két aksinak ez meg se kottyan... Nekem magasabb környezeti hőmérsékleten már panaszkodik a melegedésre. Előbb-utóbb aksi hekkelés lesz nálam is, mert dupla aksinak több előnye is van a szimplához képest...

A másik technikai manőver a TENDA wifi átjátszó meghekkelése volt... mindkét antennát egy-egy omni 20dB 2,4GHz-es wifi antennára cseréltem le.

Azt lehet tudni, hogy mennyiről nőtt meg -12dBm-re? Az igen tekintélyes vett teljesítmény. Mekkora távolságban mérted?
Nem hiszem, hogy észrevehetően gyorsult volna. Inkább csak nagyobb távolságban lesz érezhető hatása! Később kezd el belassulni az adatátvitel...

Hamarosan megkezdem az első tesztrepüléseket, a friss eredményeket majd felírom.
Kíváncsi vagyok! Várom az eredményeket! Sok sikert hozzá!

smith_hun
2015-04-18, 21:04
Nem szeretem az ATTi módot ilyenkor, mert sokkal hajlamosabbnak láttam az oldalsó csúszásra (sodródásra)...biztosabbnak látom a GPS módot...ATTi módban jól be lehet dönteni, attól függően mennyire állítom a GAIN értéket..amikor túl nagyra tettem, a gép meredeken dőlt be (szerintem volt vagy 40-45 fok), gyorsan is jött, de a magasságot nem tudta kompenzálni, és lassú (~1m/sec) süllyedéssel vesztett a magasságból...azonnal GPS módba tettem, kisebb lett a dőlés, és tartotta a magasságot...

Az idő csökkenésre nem tudok mit mondani...egyszer megnéztem FLYTREX-en, hogy melyik stílusban tudok hosszabb utat megtenni, ugyanazon a napon repülve: csapatva, vagy óvatosan haladva...hááát nem hozott nagy különbséget...nem is értettem...
Ez volt a kényelmes repülés: http://www.flytrex.com/mission/quadcopter-dji-phantom-fc40-kovacs-szabolcs-qWfzaBAA/ ----- 12:05 perc repülés - 3,8km - 18,7km/h átlag - 60,7km/h csúcssebesség volt,
Ez volt a csapatós repülés: http://www.flytrex.com/mission/quadcopter-dji-phantom-fc40-kovacs-szabolcs-6vPEB2nn/ ----- 9:18 perc repülési idő - 3,5km - 22,3km/h átlag - 46,5km/h csúcssebesség volt,

Az időre nem tudok mit saccolni, kénytelen vagyok lerepülni, és számolni...

Tenda átjátszó: hááát...passzolom...mivel CE szabvány, szerintem kb. azon a szinten kéne lennie, mint az itthoni hálózatnak olyan -40dBm-re tippelném...nem jutott eszembe, hogy kimérjem...elvileg 4x-es nyereségű antenna került a helyére...de most néztem, és virult fel a képem, van itthon egy FRSKY 7dB-s patch antenna...azt is rátehetem...hátha dob rajta irányantennaként...majd tesztelem ezt is...
A mérési távolságom ugyanaz volt, 1m-en belül volt mindhárom kütyü...

Gózika
2015-04-18, 21:29
GPS módban azt tapasztaltam, hogy sokkal többet fogyaszt nálam. Mert gondolom folyamatosan korrigálgat. Pl. amikor visszafordulok, akkor a fékezésre is energiát pazarol, míg ATTI-ban hagyja csúszni tovább. Meg széllökésekkor is ellentart...
ATTI mód nálam egyértelműen előnyösebb. Szélcsendben meg nem szabad sokat csúsznia oldalra. Szélben, meg ki kell tapasztalni, hogy mennyit fordíts el az orrát.
Próbáltam azt is, hogy oldalszélben egyenesen tartom, s oldalra húzom, de azt nem bírtam fixen tartani tartósan.
De szerintem alapszabály, hogy csúcsdöntés szélcsendben! Pláne nem oldalszélben.

Hát a két linkelt repülésed szerintem nem mérvadó! Igen sok gyorsítás-lassítás vette el az aksi energiájának nagy részét! Oda-vissza egyenletes repülések adnak jó támpontot csak! Amit meg tudsz ismételni többször ugyanúgy. Úgy, hogy a vezetési különbségek ne befolyásolják érdemben a mérést!
Egyébként szerintem a "csapatós" repülésnek meg lehet az a hátránya, hogy a nagyobb teljesítmény igény kisebb hatásfokkal nyerhető ki az aksiból. Nálam ez néha be is jön, mert esik a feszültség, ha nem pihentetem picit kisebb gázzal.
Szerintem két párhuzamos aksinál ez már nem lehet probléma, mivel kevesebb terhelés esik egyre, biztos, hogy jobban viselik...
Csapatósnak elvi előnye viszont sokkal nagyobb! Kevesebb ideig kell a gravitáció ellenében tartani a gépet. A gép energiájának 80-90%-át szerintem ez veszi el. A maradék marad csak az oldalra haladásra. Más szóval minél kevesebb idegig kell fenn tartani a gépet, annál kevesebb energia megy veszendőbe, annál több marad haladásra. Azaz nyomni mint az őrült, ami a csövön kifér, ha bírja a gép, s vízszintben tud maradni. Többet fogyaszt, de több is jut oldalra haladásra. Minél előbb lerepülni a távot...
Én a csapatósra szavazok, nálam eddig az jött be... ;) De te látod majd mi az igazság a te gépednél! Részletes eredményeket várok! :)

smith_hun
2015-04-18, 22:26
Az ATTi mód azért kockázatos, mert emlékeim szerint a jel elvesztése esetén csak a beállított távolságig jön vissza...de ezt még megnézem pontosan...

Gózika
2015-04-18, 23:31
Az ATTi mód azért kockázatos, mert emlékeim szerint a jel elvesztése esetén csak a beállított távolságig jön vissza...de ezt még megnézem pontosan...
Ne idegesít fel! :) A szívbajt hozod rám!
Nem találtam (Vision+-nál) ilyesmit a leírásban. Csak műholdak számától, meg aksi merültségétől függ, ha jól értelmezem. 6 felett tér csak haza, és ha még nincs kritikus szinten az aksi.
Azt biztos, hogy ATTI módban sok műholdnál hazaindul, azt már próbáltam. De szinte azonnal át is vettem a kontrollt...
Egyszer meg kritikus szintnél adtam go home parancsot, elkezdett leszállni... :)

smith_hun
2015-04-19, 00:47
No, arra értettem, hogy abban az esetben amikor GPS módban mondjuk elérek a Naza-M-ben megadott távolsági határra (legyen mondjuk 3500 méter), akkor a GPS mód használata esetén ugyebár belül marad a határon, nem repül 3500 méternél távolabbra...ellenben ATTi mód esetén a gép kirepül 3500 méteren túlra, és amíg az irányítás megvan, addig repül. Ha közben GPS módra váltok, a gép visszaindul a legrövidebb úton a 3500 méteres határon belülre, és elvileg ott lebegni fog.

Nos amit nem tudok hirtelen, hogy az irányítás megszűnése esetén mit csinál a 3500 méteres határon túl...

Okés, megnéztem....Papíron így néz ki az ATTi-s próbálkozás:
- repülünk ATTi módban, túlmegyünk a 3500 méteres határon,
- mondjuk 4000 méternél az irányítójel minősége olyan szintre esik vissza, hogy a gép úgy érzékeli, megszakadt az irányítás, de a távirányító bekapcsolva marad,
- a gép azonnal lebegni kezd, és vár 3 másodpercet,
- aktiválódik a F/S, és a gép elindul a Home Point felé,
- a hazaút során, ha helyreáll az irányítás, megszakad a F/S mód, és ismét visszaáll a normál repülési mód,

Az az igazság, hogy fosok ezt kipróbálni...

Gózika
2015-04-19, 11:38
Hát igen. A félsz bennem is folyamatosan megvan. A múltkori repülésemnél azért fordítottam vissza előbb, mint amit az aksi indokolt volna, mert szürkén jelezte a GPS műholdak számát (talán 11 volt). 120-at vert a szívem. Még nem tudom mit jelent, hogy nem kéken jelezte...

Egyébként én jellemzően úgy repültem régebben az őskorban (pár hete :) ), hogy amikor megszakadt a wifi, akkor hazahívtam. Amikor visszaállt a kapcsolat, akkor meg visszavettem az irányítást. Most is így csinálnám (pár napja is megesett).
Ha nem jönne vissza a wifi kapcsolat, akkor hagyom F/S módban, s hazajön magától, vagy ameddig eljut... mert ha ATTI-ban a legmesszebb elrepülök, onnan már GPS módban nem ér haza. Go-Home-ban meg pláne nem. Hacsak nem hátszele van vissza...

smith_hun
2015-04-19, 16:54
Megvolt ma az idei első tesztrepülés...biztató eredmények születtek, és következnek az újabb próbák...

FLYTREX adatlap: http://www.flytrex.com/mission/quadcopter-dji-phantom-fc40-kovacs-szabolcs-A0EsEa1i/

Repülési idő: 19 perc
Megtett összes út: 10,3km

Legnagyobb távolság: 2877 méter

Időjárás: viszonylag szélcsendes, néha változó erősségű Északról érkező gyenge szél.

https://www.youtube.com/watch?v=NSpIlqLa8kY

Akku:
2. riasztási szint: 10,3V
Leszállási feszültség: 10,5V (én ereszkedtem le, nem vártam meg az automatikus ereszkedést),
Akkuszint töltés előtt: 10,8V
Felhasznált kapacitás: töltés után beírom.

Videó:
ImmersionRC 2,4GHz 700mW VTx + 2,4GHz málnakeverő (a 3-drótos)
2,4GHz 5" DVR monitor + FRSKY 7dB patch antenna

Hááát...vegyesek az érzéseim...majd megpróbálom kisilabizálni a repülési adatokból, hogy mi a pite van, de úgy néz ki, hogy a 150 méteres repülési magasság a 2,4GHz videónak valahol 1600 méteres távolságban kezd el kevés lenni. Végülis kitartott 2877 méterig, de a minősége egyértelműen annyira romlott, hogy csak tájékozódni volt elég, gyönyörködni a tájban nemigen (bár 5"-es kijelzőn gyönyörködni a tájban is elég gyenge ötlet)...aztán 2450 méter körül emelkedtem 200 méterre, de számottevően nem javult a képminőség, legfeljebb annyiban volt jobb, hogy amikor a gép megfordult, hogy jöjjön haza, még volt némi kép, és nem vakon vártam, hogy jöjjön haza...igazán statikus-hang nélküli, minimálisan szemcsés videókép visszafelé 1100 méter körül lett.

Erőteljesen gondolkozom azon, hogy legközelebb feltegyem a DVR-re a málnakeverő vevőt, hátha az adó málnakeverő, és a vevő patch antenna polarizációja ennyit bírt csak...bár vonz a kíváncsiság, hogy az adóra tett gyári rubber antenna, és a patch-vevő mit művelne...Esetleg összedobok egy GP antennát...

Ami viszont megnyugtató, hogy a gyári vevőantennát, amit múltkor sikerült csatlakozóstól letépni a nyákról, azt jól sikerült visszatenni, mert a saját legnagyobb repülési távolságomat kitoltam kb. 150 méterrel...ebből én arra merek következtetni, hogy még működik. Itt jön a képbe az 5,8GHz-es helikális antennám...lehet legközelebb azzal próbálom ki az irányítást, bár szerintem szűkebb lesz az irányítójel-nyaláb, mint a patch antenna esetében...így még jobban figyelni kéne az antenna irányára, és a repülési irányszögre...

Papíron 4500-4800 méterig mehetek el biztonságosan...ez pedig ebben a formában, ettől a rendszertől baromi jó lenne...

smith_hun
2015-04-19, 17:10
Gózika kérésére ma megnéztem a wifi átjátszó jelerősségét...megkapta a 20dB-s antennákat, és 9,5V-os tápról üzemelt a placcon...Szerencsére ahol repültünk, a közvetlen közelünkben mentek a villanyoszlopok, 50 méteres térközökkel, így a távolságok mérése nem volt gond...a módszer az volt, hogy az előző képeken látható Wifi-analyzer programot használtam ismét a jelerősség mérésére.

A képeket 10 méteres, 50 méteres, 100 méteres, és 150 méteres távolságban csináltuk, de mivel 100 és 150 méteren kb. ugyanannyi volt a mérhető érték talajszinten, nem láttam értelmét, hogy a párom messzebb mászkáljon vele. Szóval a párom mászkált, én meg a kocsinál felé fordultam figyeltem a mobilon a jelerősség változását.

Tehát a képek 10-50-100/150 méterről:

5124 5125 5126

Gózika
2015-04-19, 17:43
Gózika kérésére ma megnéztem a wifi átjátszó jelerősségét...

:) Köszi!
Sajnos így nem sokat mutat. Sokkal jobban csökken a mért teljesítmény, mint amit a távolság indokolna.
Gyanítom, hogy a telefon nem pont jól használható erre a célra... ;)

Egyébként ezzel kapcsolatban egy javaslat:
Telefonról böngészőbe be tudsz lépni a wifi átjátszód admin oldalára. Gondolom ott jelzi a kapcsolatokat, s azok jelerősségét. Az segíthet valamit! Biztos, hogy nem ilyen mértékben fog zuhanni a jelerősség repülés közben...

Én a telefonom böngészőjével be tudok lépni az extender és a gép wifi egységébe, s folyamatosan tudom monitorozni a jelerősséget.
Eddig csak a gép wifijét néztem. Ma kiderült, hogy az nem elég, mert csak azt mutatja, hogy milyen teljesítménnyel fogja az extender wifi jelét.
Kiderült ma számomra, hogy a jelenlegi konfigurációmban inkább az extendert kell figyelnem, mert a gép által sugárzott wifi gyengébb, mint amit az extender sugároz. Azaz a gyenge láncszem a gép wifije (vagy az extender vevője, de ez most mindegy). Annak meg az extenderben látom a jelét. Különbség kb. 10dBm. Azaz hiába jó a jel a gép fele, ha visszafele elvész... :(

Gózika
2015-04-19, 18:03
Repülési idő: 19 perc
Megtett összes út: 10,3km

Úúúú... én most irigykedek! Szép időtartam, és út, s biztos vagyok benne, hogy hosszabb is lehetséges vele egyenletes egyenes tempóban!

Legnagyobb távolság: 2877 méter

Gratula az egyéni csúcsodhoz!
Jó lenne egy közös repülés hosszútávban!

Hááát...vegyesek az érzéseim...majd megpróbálom kisilabizálni a repülési adatokból, hogy mi a pite van, de úgy néz ki, hogy a 150 méteres repülési magasság a 2,4GHz videónak valahol 1600 méteres távolságban kezd el kevés lenni. Végülis kitartott 2877 méterig, de a minősége egyértelműen annyira romlott, hogy csak tájékozódni volt elég, gyönyörködni a tájban nemigen (bár 5"-es kijelzőn gyönyörködni a tájban is elég gyenge ötlet)...aztán 2450 méter körül emelkedtem 200 méterre, de számottevően nem javult a képminőség, legfeljebb annyiban volt jobb, hogy amikor a gép megfordult, hogy jöjjön haza, még volt némi kép, és nem vakon vártam, hogy jöjjön haza...igazán statikus-hang nélküli, minimálisan szemcsés videókép visszafelé 1100 méter körül lett.

Engem meglepett, hogy ilyen gyenge a kép minősége, s hogy ilyen hirtelen romlott el... Majd szinte ugyanoda visszatérve meg már rendben volt (odaúton). Antenna iránya nem stimmelt?
Az a villanyvezeték előtted nem okozhatott leárnyékolást? Inkább mögötted legyen legközelebb...
Én eddig úgy hittem, hogy a wifi-vel nehezebb nagyobb távolságot áthidalni, mint analóg jellel. Rosszul gondoltam?

Papíron 4500-4800 méterig mehetek el biztonságosan...ez pedig ebben a formában, ettől a rendszertől baromi jó lenne...
Hajrá!

Lesz videó a saját kamerájával is?

smith_hun
2015-04-19, 19:09
Hááát...az FC40 kamerával igazából az a legnagyobb bajom, hogy nincsenek adatok, és ugyebár semmivel sem lehet rávarázsolni...mondjuk egy veszett gondolat eszembe jutott: az FC40 kamerát az Unicam (vagy mi) U40-es kamerájáról készítették, DJI igény szerint...valahogy meg kéne nézni, hogy a microUSB-n véletlenül nem jön-e ki olyan videó-jel, amit a 2,4GHz-es videóadóra tudnék küldeni, mint egy GoPro/SJ4000 esetében...majd keresgélek a neten...

A videó minőségromlására több dolgot tudok elképzelni:
- a videóvevő a DVR-ben nem tudja azt az érzékenységet, amit írnak rá,
- kevés a monitor 3,7V-os beépített akkuja a vevőnek, és emiatt gyenge a vétel,
- nem hangolt antennákat használok,
- az antennák eldeformálódhattak minimálisan, és ez is ronthat a jel minőségén,
- fejjel lefelé van az antenna, és nem ideális a jel terjedése,

A következő, az FC40 kamera hatótávjának a próbája lesz az átjátszóval együtt...az akku bírja ezek szerint...a távolsági repülésre is kinéztem tegnap egy frankó 4500-4600 méteres távot, csak a kérdés az uralkodó szélirány...ugyanis az FC40 kamerával szép lesz az élőkép, és kiválóan fogom tudni követni az irányadó tereptárgyat (1500 méteres kifutópálya)...ha szépen fel tudnék menni 170-200 méteres magasságra, akkor szerintem a Wifi jel is elég lesz...

Gózika
2015-04-19, 19:45
Hát azért azzal a kamerával biztos sokkal szebb lesz a videó... :)
Én repülés közben nem igazán élvezem, mert nagyon izgulok. Viszont utána a videót sokszor visszanézem. Főleg telemetriával tetszik...
Ja és ne menj 5300m-nél távolabb! Nagyon veszélyes! ;)

smith_hun
2015-04-19, 19:52
...Ja és ne menj 5300m-nél távolabb! Nagyon veszélyes! ;)
Ez jó! Annyira nem vágyom rá...elég a kategóriában előre lépkedni...ha belegondolsz, minimális változtatásokkal már azon a távon röpködőm, amire azt mondták, hogy 5,8GHz-en nem érhető el erősítés nélkül, csak 2,4GHz-en...

pulsarxp
2015-04-19, 19:54
Nem probaltatok 5.8ra valami iranyitott antennat tenni, pl helixet?

Gózika
2015-04-19, 20:17
Nem probaltatok 5.8ra valami iranyitott antennat tenni, pl helixet?

Én használtam pár repülésre erősítő nélkül, csak patch-el. Gőzöm sincs már, hogy meddig ment el. Úgy rémlik, hogy a wifim állított meg akkor.
Ha meguntam a minél messzebbre repkedést, akkor visszafele is lépkedek, hogy miből mit lehet kihozni.
A wifit akarom tökélyre fejleszteni, ha baj van, legalább lássam... ;)
Van patch, meg kétféle helix, majd kiderül, mire jók. Egyenlőre az erősítőn a patch van.

smith_hun
2015-04-19, 20:44
Eddig csak a sima Patch 14dB-s antennával próbálkoztam, de itt van nálam egy kétes minőségű helix, 7 menettel...a legközelebbi ez lesz, csak meg kell néznem a nyaláb szögtartományát, mert mocskos könnyen ki lehet repülni belőle...remélem vele is lehetne nyerni pár métert...

Azért azt tegyük hozzá, hogy iOSD-vel repülni marha jó, mert ha kezd csökkenni az irányítás minősége, már villog is a FS felirat a repülési mód alatt...ilyenkor kicsit igazgatva van esélyem az irányítást jobbá tenni...

Gózika
2015-04-19, 20:52
Azért azt tegyük hozzá, hogy iOSD-vel repülni marha jó, mert ha kezd csökkenni az irányítás minősége, már villog is a FS felirat a repülési mód alatt...ilyenkor kicsit igazgatva van esélyem az irányítást jobbá tenni...
Most legyek gonosz? :) 5:40 környékén villog az FS, de alig látni, mert rángat a gép a kontrolvesztés miatt... ;)

smith_hun
2015-04-19, 21:55
A FS kijelzése stabil...ami miatt látod, hogy rángat a gép, azon egyszerű prózai ok miatt van, hogy a gép valószínűleg a patch antenna rádiónyalábjának az egyik oldalán (valószínűleg a felső oldalán a négyszögnek) lavírozott, és ki-kihagyott az irányítójel...aztán rájöttem erre a hibára, emeltem az antennán, és volt irányítás...

Nem tájoltam be magam, mert nem volt tervben az ilyen messzire repülés...

smith_hun
2015-06-17, 15:35
Csak egy kis friss tapasztalat, nehogy mást is meglepetésként érjen...
FC40 kamera 1280x720 pixelben küldi a wifi-n keresztül a videót...Nekem eddig Samsung S3-as mobilom volt, szintén 1280x720 pixeles felbontásban...a kijelzőn a méretéhez képest (4,7") részletgazdag, és jól látható (energiatakarékos üzemmód: OFF, maximális fényerő) volt a Super AMOLED kijelzőn az élőkép...

Lecseréltem az S3-ast egy Samsung S5-re...picivel gyorsabb lett az élőkép, természetesen a Super AMOLED kijelző miatt itt is jól lehet látni a képet, de a képminőség a kijelző nagyobb felbontása miatt leromlott. A régi PC-s 640x480 videók szintjén van a pixelesedés...az oka szerintem igen egyszerű, a HD kép fullHD kijelzőn történt megjelenítése miatt mesterségesen növeli fel a pixelek méretét, ezáltal rontva a képminőséget...

https://www.youtube.com/watch?v=lMBZwCeyRKQ

Gózika
2015-06-17, 15:50
Nem tudom, hogy ennek ennyire kellene-e látszódnia. Ha jól van megcsinálva a kép megjelenítés, akkor ugyanakkora fizikai megjelenítőn nem kellene szerintem ennyire látszódnia a megjelenítő felbontáskülönbségének.
Szerintem ez is egy olyan jellegű probléma, hogy pl. nem minden telefonon, tableten full képként jelenik meg a V+ képe. Nekem ezzel nem volt gondom telefonon és tableten, de pl. szemüvegen már nem a DJI programját használom, mert ott "kimosták a képet". Összement... :)

Miket repülsz mostanában?

smith_hun
2015-06-17, 16:05
Hááát...őőőő...izé...hírszerzést csinálok az ellenfél repülésének a módjáról...igazából fúrja az oldalam a 4200 méteres táv megdöntése, de előtte külön-külön a földön tesztelni szeretném a rendszert...most azon filózunk, hogy a helikális antenna mennyit dob a jelerősségen/minőségen, próbáljuk feszegetni a 2,4GHz analóg videó képességeit földi antennákkal, keresem a megfelelő helyszínt a táv megrepülésére, és hát elkezdem összeépíteni a repülőmet...

Igazából a repcsi viszi el az agyam, nem egy Phantom, amit kezdőként kicsomagolsz, szöszölsz vele 20 percet, és már repülhetsz is...

Meg aztán akkukat rendelek, és erősen gondolkodom a propellerek méretének növelésén, próbálok visszaemlékezni, hogy mit nyerek és veszítek akkor, ha a 9050-es szénpropeller helyett egy 9443 szénszálas, balanszolt propellert tennék fel...és ilyen apróságok...

;)

Gózika
2015-06-17, 16:14
Helyszínben tudok segíteni. Dombtető... :)
Antennában nekem a helikális sokat dobott a kis patch-antennához képest. S a gépre felkerültek az 5 ágú málnakeverők. Az 5000m stabilan van jelem, tök mindegy merre fordítom a gépet. Messzebbre nem mentem azóta. Féltem a gépet. 5500m környékéről rizikós hazahozni. Akksi mintha gyengülne.
Egy jó elektronikájú cellahibás aksit kéne szereznem, meghekkelni két külső aksira...

Gózika
2015-06-17, 16:18
Ja, és amit használsz botantenna (20dBi-s), az a valóságban 10-13 körül van. S mivel lejön belőle a polarizáció miatt 3dB, így nem elég nekem.

smith_hun
2015-06-17, 18:44
A 20dBi-s antennákkal még nem teszteltem, csak kialakítottam a felfogatását...;)

Szabi46
2015-11-12, 20:33
Mire szolgál amúgy az FC40 kameráján az a 4 kis furat? Olyan mintha mikrofon helye lenne ránézésre. Igaz még nincs FC40 gépem, de holnap, már lehet, hogy meglesz :) (bár látom már leállt ez a topik... mindenki továbblépett már?? ) :D
http://static.dji.com/uploads/photos/2014/2/camera.jpg

(http://static.dji.com/uploads/photos/2014/2/camera.jpg)

smith_hun
2015-11-12, 21:20
Halihó! Isten hozott az FC40 Klubban!

Nem állt le a topik, sokunknak megvan még a gépe, és repülgetünk is vele néha, de igazából már sok technikai újdonságot nem tudunk feltenni...magammal meg a tükör előtt is tudok csevegni...:D

A négy lyuk....hát igen...valaha az FC40 app-ban volt lehetőség a mikrofon állítására, de ezt a programot nagyon gyorsan frissítette a DJI, és ez az opció eltűnt...az alaplapon én nem láttam mikrofonra hasonlító valamit, de ez nem jelent semmit...amit sikerült megtudnom, hogy egy kínai gyártó kameráira hasonlít az FC40, és a kínai gyártó U40 néven futó kamerájára kísértetiesen hasonlít a kamera...elképzelhető, hogy benne van a funkció, csak kivették...ezt akkor tudhatnánk meg, ha sikerülne az első szériás programok valamelyikét előkeresni, feltenni, és tesztelni...
Sok tulaj ölni tudna azért, hogy az FC40 rögzítsen hangot...

Ha esetleg valami segítség infó kellene, amit itt nem találsz meg...keress nyugodtan, igyekszem segíteni...

Szabi46
2015-11-12, 22:08
Ha esetleg valami segítség infó kellene, amit itt nem találsz meg...keress nyugodtan, igyekszem segíteni...

Tudnál linkelni valami magyar nyelvű tájékoztató anyagot akár a távhoz (melyik gombokat hogyan kell állítani RTH stb módokhoz) vagy pl a gép villogásai miket jelentenek, meg a kalibrálás?

smith_hun
2015-11-12, 22:29
Hááát...ha esetleg átnézed ennek a topiknak a legelső hozzászólását, és megnézed azokat a linkeket, videókat amiket betettem...akkor szerintem elég sok mindent tudni fogsz...ha utána kérdésed van, megbeszéljük.

Szabi46
2015-11-13, 09:56
Hááát...ha esetleg átnézed ennek a topiknak a legelső hozzászólását, és megnézed azokat a linkeket, videókat amiket betettem...akkor szerintem elég sok mindent tudni fogsz...ha utána kérdésed van, megbeszéljük.

Megnéztem, főleg a manualt-tanulmányoztam, viszont nem vagyok angol így csak szavakat fordítgatok googleval :D
Ezen az oldalon helyesek az IOC és GPS gombok leírása?
http://droncenter.hu/dji-dron/dji-phantom

Szabi46
2015-11-13, 13:35
Valamint az akkuról kérdeznék, hogy a 3-4-5-6000mAh lipo is jó bele, csak 11.1V-os Legyen? Mert az első pár hsz-ban csak 2200est teszteltetek.

smith_hun
2015-11-13, 14:09
Megnéztem a linket, itt-ott pontatlan, de nagyjából jól írja le a dolgokat...pontatlan a kapcsoló funkcióinak a lehetősége, a FAILSAFE metódus, és a műholdak használata...én erősen javaslom, hogy olvasd el az első hozzászólásban szereplő Hogyan használjuk a NAza-M v2 assisstant programot, szerintem elég szájbarágósan írtam le az összefoglalást. Szintén erősen ajánlom, hogy nézd meg azokat a videókat, amiken a LED villogást mutatjuk be, és közben nézd a leírást, hogy melyik esetben mit kell látnod...

Akku: azért látod a 2200mAh-s akkukat, mert igazából azokkal lehet manőverezni/kavarni a konfigurációban...ugyanis, ha úgy van kedved, akkor egy akkut beteszel a testbe, és repülsz egy akkuval, ha ahhoz van kedved, akkor felteszel rá két akkut, és két pakkal repülsz...a lényeg, hogy a gép terhelhetőségét ne lépd túl, illetve igazából az sem árt, ha nem nagyon közelíted meg a határát a felszállósúlynak a kezdeti időkben...

A gép nyúzható, tuningolható, attól függően mire szeretnéd használni...ellenben egy jó mobil nem árt az APP-hoz...iPhone picivel gyorsabb az élőkép mutatásban, gyorsabban reagál a mozgásra, a Galaxy S3 ellenben kijelzőben veri a szifont, az S5-ről meg ne is beszéljünk...

Szóval első körben nézd meg a Naza programozást, mert így meg is érted mi miért történik, hogyan működik a gép...ha ezután sem lesz tiszta, még mindig átrághatjuk...nem egy NASA űrrepülő...

Szabi46
2015-11-13, 15:30
Szóval első körben nézd meg a Naza programozást, mert így meg is érted mi miért történik, hogyan működik a gép...ha ezután sem lesz tiszta, még mindig átrághatjuk...nem egy NASA űrrepülő...

Köszönöm, azt hiszem foglak még nyaggatni a kèrdéseimmel :D
Samsung galaxy s4em van, remélem nem lesz baj. Akkut akkor keresek valami új 2200est, a videót tanulmányozom és este pedig (péntek 13 ellenére) átveszem a gépet az eladótól ;)

smith_hun
2015-11-13, 16:25
Mivel az S4-ben már 2GB RAM van, és az S3-ason szépen megy az FC40 APP, nem hiszem, hogy gond lesz...ellenben ne lepődj meg, ha a fullHD kijelződön nem lesz olyan szép tiszta, éles a kép, mint egy S3-ason...a kamera 1280x720p-ben, HD-ben küldi a képet...így azt egy fullHD kijelzőn megjelenítve kicsit rosszabb lesz a kép...

Szabi46
2015-11-14, 19:58
Kipróbálni még nem tudtam, de a naza beállítás és firmware frissítések kész vannak :)
Holnap ha az idő is engedi akkor éles bevetés, azért a fail safe gombot beállítottam az ATTI alsó állásába :D
Akkunál azokat az értékeket használod amiket a leírásban is beírtál már a szoftverbe?
Valamint a gyári FC40 kamera milyen felvételi méretekkel dolgozik? Csak, hogy mekkora microSD-t vegyek bele. 10 perc mondjuk kinek mekkora helyet foglal? Vagy mennyi idő fér 8 ill 16Gb-ra?
15632

smith_hun
2015-11-14, 22:52
Úgy emlékszem, hogy azokat használom még mindig, ami a leírásban van...
A felvétel HD felbontású (1280x720p/30fps)...a 8 és 16GB-os kártyára annyit tudsz filmezni, hogy az akkuid nem fogják bírni egy alkalommal...emlékeim szerint 10perc ~500-600MB lehet, de nem emlékszem már tisztán a méretére...

Szabi46
2015-11-15, 13:38
Kellene csipognia a gépnek a beállított akku feszültségek elérésénél? Mert nekem csak villogott, és 10 percnél leszállt, de nem adott ki hangot, csak villogott a piros, akkor már csak 3-4 méter magasan repültem, a videóm az 10 perc 30körül járt amikor ereszkedett szépen és leszállt majd leállt a prop.

12.59V-ig töltötte fel az Imax B6 és 1756mAh-t töltött vissza, 1róa 9perc, 2 A-ra beállítva a töltő áram. Gyári 2200mAh-s Phantom akkuról van szó. Ez jó így?

smith_hun
2015-11-15, 14:09
Az FC40 nem csipog...csak villog, erre figyelni kell nagyon. Ahogyan arra is, ha az idő vége felé járva nyomsz neki egy kövéret, és vörösen kezd villogni, akkor beesik a feszültség, és a kapacitás a vége felé jár...ezért kell úgy beállítani az értékeket, vagy te is visszaszámláló órát használsz, mint többünk.

Ellenben erősen javaslom, hogy már most az elején szokd meg, hogy a leszálláskor a kezedbe szállsz le! Nem bonyolult, és csak addig tűnik veszélyesnek, amíg legelőször meg nem csinálod...amikor lassan ereszkedik a gép fühhőlegesen (akár magától, akár te ereszkedsz vele lassan), lépj alá, figyeld a gépet, majd biztos fogással fogd meg kényelmesen az egyik lábát egy kézzel. Aztán, ha nem áll le a motor magától, akkor a gázkart (mondjuk bal kézzel -attól függően milyen kezes vagy-), húzd le ütközésig, tarts lenn pár másodpercig, amíg a motorok le nem állnak.

Ezzel elkerülheted azt, hogy a gép leszálláskor valamelyik irányban eldőljön, és a propellerek (vagy a kamera objektíve) akár kicsit is sérüljenek.

Ja, és persze a videók (ha publikus lesz) mehetnek fel youtube-ra, és beteheted ide őket...:cool:

Szabi46
2015-11-15, 15:12
Jó lenne egyszer eljutni eddig a szintig, hogy így fel tudjam engedni akár az FC40-et vagy ha tovább lépek majd valamikor A csipogást akkor sajnálom, hogy nem tudja, csak láttam videót ahol csipogott, de akkor szerintem az valami akku teszter kis kütyü volt, amit az akku balancer csatijára kell dugni. http://www.getfpv.com/1-8s-lipo-battery-voltage-tester-low-voltage-buzzer-alarm.html
https://www.youtube.com/watch?v=Ft4u-6PTUFk
https://www.youtube.com/watch?v=utZOPsXJlCo

smith_hun
2015-11-15, 17:40
Így van. a lipo buzzer tök jól használható, ilyenem nekem is van, az akkufedélen van a tépőzáras rögzítési pontja...ezen a videón hallod is, ahogy elkezd csipogni a végén:

https://www.youtube.com/watch?v=kls-cMuL2hI

Jó kis cucc, mert teljesen feltöltött akkut rádugva tudod állítani, hogy mekkora mért feszültség esetén csipogjon...Mike H-nak voltak érdekes próbálkozásai, de egy idő után feladta...ennél emelkedtünk már jócskán magasabbra a géppel, itt a saját emelkedésem, talajtól számítva 490 méter emelkedés:

https://www.youtube.com/watch?v=Lwj_ZI-L4lU

De ehhez kis módosítások kellenek, a gyári antennával maximum 200-300 méterre tudsz "csak" emelkedni...az antenna módosítás, ahogy itt a topik elején is le van írva hasznos, mert nagyobb nyereségű antennát tudsz feltenni a távra, és stabilabb lesz a jel...

Szabi46
2015-11-15, 19:11
Kaptam egy ajándék gimballt a géphez, de nem tudom, hogy erre még mit kellene rákötni, mert ahogy néztem a piros feketén kapja a tápot, ezt gondolom az akku csatija mellé kell beforrasztani az alaplapra (vagy nem) meg az a 4x3 lábas csati van, amit a NAZA-val kell össze kötni? Ezzel a kábellel amit kaptam hozzá? Valamint a táv hátuljára amikor bekötöm (nem most rögtön) ezt a gumball állitó kart, ahhoz nem kellene még egy lapos kis műanyag? Mert úgy néztem a videókon, hogy egy kb 2x3cm-es kis műanyagba megy bele ez a kar, ami nekem karbonból van. (a gopro 1-est csak bele próbáltam, hogy ki esne vagy sem :D15713157141571515716

Esetleg az a 4x3 csatlakozó az a 4-es sor ami P1, P2, P3, abból a 4ből kell mondjuk a P1-et a 4 színű vezetékemmel összekötni, a másik végét pedig a Naza-ba? De milyen sorrendben vannak ezek a színek? :D (ha így lenne esetleg)

Szabi46
2015-11-17, 20:40
Van a gyári FC40 kamera tetején egy sín. Ez milyen szabvány, vagy hogyan tudták rárakni, mondjuk erre a karra?
Szerintem így, olcsóba :D http://www.phantompilots.com/threads/how-i-mounted-my-fc40-camera-to-an-ebay-gimbal.20056/
15845
Egy ilyen konzol tökéletes lenne, ha valaki szaki a fémmunkálásban, akkor beszéljünk :D
http://www.phantompilots.com/threads/how-i-mounted-my-fc40-camera-to-an-ebay-gimbal.20056/

smith_hun
2015-11-17, 23:15
Simán tegyél bele egy olyan anyát, ami azért mozog benne, nem szorul meg. Aztán egy olyan csavarral ami átfér a sínnél simán át kell fűzni a gimbal kameratartójának az alján, meghúzni a csavart, és már rögzül is...célszerű olyan csavart venni, ami azért nem fúrja át a kamera falát...de megteheted fordítva, a csavar megy a kamerába, csavart átvezetni a gimbal-on, és a gimbal alján rögzíteni az anyát...

Szabi46
2015-11-18, 14:07
Voltam ma kint, kipróbáltam ezt a gimbalt is amit kaptam a géphez, igaz csak GoPro 1-est tudtam bele rakni. Ami feltűnt, hogy nagyon orrnehéz lett, szinte fejre állt indulásnál. De nem is csodálom. Maga a GoPro nehezebb, mint az FC 40 kamera a tartójával együtt :)
62,2g gyári FC40 kamera+tartó
98.5g csak a gopro 1
200felett van csak a gimbal :)
2db használt gyári akkum van, amivel 1x próbáltam csak a gyári kamerát, azzal 10:30-at tudtam, míg ezzel az újabb kombóval 5:20 - 6:30 nagyjából.
NAZA értékeket nem változtattam, lehet, hogy több kakaó kellene neki indulásnál, vagy több erő a motorokra.

https://youtu.be/-qTqPjFA54E

smith_hun
2015-11-19, 00:26
Ki kell tapasztalni, de általában a kövérebb gáz és/vagy némi hátra korrigálás segít...

Szabi46
2015-11-20, 20:49
Motorokat szokás az FC40-nél lecserélni, vagy a gyárinál jobbakat felszerelni? Esetleg repülési idő növelő módosítások az akku cserén és a 9450-es Propellereken kívül? :D (akkunál maradnék a 2200mAh-nál, nem akarom vagdosni az akku nyílását.)

smith_hun
2015-11-21, 12:02
Hááát...aki megteheti, az cserélte a motorokat T-Motor Antigravity motorra, és T-Motor carbon propellerre, de ezek ára jelenleg meghaladja a gép értékét...sokat viszont nem nyersz vele, maximum 2-3 percet pluszban, viszont közel 50-60eHUF a ráfordítás...
A gyári 8045-ös propeller helyett feltehetsz maximum 9445-ös propeller-t, azok még elférnek...ha megfelelően kiegyensúlyozod, akkor használhatsz 9050-es háromtollú propellert is...én elég sok propellert próbáltam ki, és jelenleg az AERO-NAUT CAM LIGHT 9050-es propellereket használom. Viszonylag olcsó szénalapú propeller, nem karbonszövetes. Baromi jól ki lehet egyensúlyozni, csak venni kell hozzá direkt FC40-hez, vagy DJI önszoruló motorhoz való kúpos cuccot...én egyszer tettem rá, szorítottam meg, párszor ellenőriztem, hogy nem lazultak-e meg, de soha nem lazultak még meg...

Nagyobb emelkedésű propellereket (a második számpár a propellernél 9050 ez mutatja meg az elméleti emelkedést egy fordulattal), mert nő az ellenállása, a motor erőlködni fog, több áramot vesz fel, és a szabályozó nem biztos, hogy bírni fogja...

Én csak végső esetben használom már csak az önzáró propellereket, mert házi körülmények között nehézkes kiegyensúlyozni, míg a normál propellereket gyerekjáték egy pluszban megvett balanszolló-állvány segítségével...

Az akkuból betehetsz picit nagyobbakat is, sőt...mi reszelővel, csiszolóval, dremmellel kiszélesítettük az akkuajtó nyílását, így nagyobb fizikai méretekkel rendelkező akkut is bele tudunk tenni...néha magát az ajtót is ki szokták kicsit vágni oldalt (nekem is így van megoldva), mert néha olyan hosszú vezetéket adnak az akkuhoz, hogy nem lehet betömködni a belsejébe, illetve a sok betömködés miatt a vezeték szerintem előbb-utóbb megtörne...így meg az akkuajtó körül csatolom össze az akku vezetékét a géppel, és az ajtó tökéletesen záródik...a vezeték helyén pedig picivel nagyobb akku is elfér pluszban, ha szélesíted a nyílást...semmi hátránya nem lesz, csak előnye, ha nem ormótlanra csinálod meg.

Szokás még dupla akkut is használni, de ezzel eléggé megnövekszik a tömeg, viszont közel 18-19 percre (a biztonságos repülési idő tartalékot is hagyva 15perc) növekszik a repülési idő, a megtehető távolság...ellenben mindenképp kell hozzá a propeller cseréje, mert könnyebben viseli a megnövekedett tömeget. De azért igyekezz minél alacsonyabban tartani a tömeget.

Akkuból vehetsz Turnigy Nano-tech, wellpower, és gyári akkukat....ami nekünk nem jöttek be (2db FC40 Phantom esetében): zippy flightmax, sima kék turnigy...mindegyik felpuffadt nem is kicsit.

Ja...a távba tehetsz nyugodtan AA nimh akkut, de célszerű egy 650HUF-os, szimpla voltmérő elektronikát belefabrikálni, ahogy sokan megtettük...akkor látod, hogy az akkuk milyen állapotban vannak...emlékeim szerint 5V körül kapcsol ki a táv...

Szabi46
2015-11-21, 20:27
Nem 9443 vagy a jobb 9450-est akartad írni? (9050-es nem láttam a gyári katalógusban) Mert ezeket olvastam fórumokon, youtube videókon, hozzá adva a gyári 8050propokhoz képest ~2,5perc repülési időt.
(http://www.ebay.co.uk/itm/4Pair-9450-Self-locking-CW-CCW-Prop-Propeller-For-DJI-Phantom-1-2-3-Vision-RC42-/141799352799?hash=item2103e669df:g:jtgAAOSwVL1WATo C)
http://www.ebay.co.uk/itm/4Pair-9450-Self-locking-CW-CCW-Prop-Propeller-For-DJI-Phantom-1-2-3-Vision-RC42-/141799352799?hash=item2103e669df:g:jtgAAOSwVL1WATo C

Ezen a videón gyári távval és gyári antennával ért el 1,7km-es távot AA elemekkel 9450-es proppal:

https://www.youtube.com/watch?v=xOLWdc0x14Q

Itt is 9"-os prop, de nem írja a méretét pontosan, csak hogy 2,5perc plusz a gyárihoz képest.:

https://www.youtube.com/watch?v=hKBq9ymDz98

Ilyen kijelző tetszik, mert rejtve van, és nem meríti folyamatosan a táv elemeit, csak ha megnyomják a gombot:

https://www.youtube.com/watch?v=CYwrZD4_bCU

smith_hun
2015-11-21, 22:56
Figyi...kipróbálhatsz egy csomó mindent, vagy bejön, vagy nem. Mi is tanulunk belőle...

Nem írtam el a dolgot.

Az FC40-es gyári önszoruló propellere 8045-ös. Az önszoruló Phantom2/Vision propeller 9445-ös (de lehet rosszul emlékszem, pár századon nem akadok fenn). Az új P2v2/P3 önszoruló 9450-es...de ez utóbbihoz a DJI azt írja, hogy az új, nagyobb teljesítményt bíró ESC kell hozzá, bár sokan használják.

Én jelenleg a 9050-es Aero-naut Cam Light propellereket használom, és ezzel a rekordom jelenleg 2890 méter oda és vissza, ebben a repülésben elértem a 10km megtett távolságot, és pluszban fenn volt két Turnigy nano-tech 2650mAh-s akku, egy panelkamera, és egy 2,4GHz-es videóadó...benne egy PMUv2 és egy iOSD Mini...

A távomban a feszmérő kijelzőjét én nem takarásba építettem be, mert tartok tőle, hogy napfényben semmi nem látszik belőle, mert még az enyém sem látszik mindig rendesen...a srác is sötétített szobában mutatja be...

Nekem ez az 1,7km a gyári távval, és antennával, FCC módban 125mW-al elég érdekes videó...a fordulója a gépnek amikor visszafordul kifejezetten érdekes volt, nem éppen FC40-es fix kamerarögzítéses forduló volt, inkább hasonlított a Phantom Vision v2 FPV-beállításos fordulójára...Normális esetben a gyári antenna, tiszta időben, FCC módban, 70 méteres magasságban jó, ha 900-950 méterre elmegy...de inkább számíts 500-600 méterre...

Antenna módosítással nyilván ez kitolható, minden csak pénz, és bátorság kérdése...

A 9450-es propellerekkel nagyon vigyázz, mert az eladók hajlamosak a régi 9443-ast küldeni, vagy a kínai OXOX másolat propellereket, amiket vagy kínlódva, vagy egyáltalán nem lehet kiegyensúlyozni...

Szabi46
2015-11-22, 13:19
Itt bele veszi az FC40-et is a listába, de másik ESC-et nem láttam, hogy írna. Akkor ezek a kínai ebay-es 9450-eket nem ajánlod, mint mondjuk amit linkeltem nemrég?
Javítani szeretném ezt az 5-6perces repülést amit a gimbal+gopro1 kombó ad. Te hol vetted azokat az Aero-nautokat? .

(https://wolfpaulus.com/journal/life/too-close-for-comfort/)http://store.dji.com/product/9450-props (https://wolfpaulus.com/journal/life/too-close-for-comfort/)
(https://wolfpaulus.com/journal/life/too-close-for-comfort/)
https://wolfpaulus.com/journal/life/too-close-for-comfort/ (https://wolfpaulus.com/journal/life/too-close-for-comfort/)

(https://wolfpaulus.com/journal/life/too-close-for-comfort/)

smith_hun
2015-11-22, 16:00
Ebay-ről, a német oldalról...

Nézd...próbálhatod növelni a repülési időt bármivel, de igazán az akkukapacitás növelésével tudsz plusz időt nyerni...a gond az, hogy van egy maximalizált felszálló tömeg, amivel a gép emelkedni tud. A 9450-es propeller igaz, hogy rámegy az FC40-re, de kell hozzá az upgrade-elt motor nagyobb teljesítménye, hogy érjen is valamit...de a motorhoz már kell az új szabályozó is, mert a mostaniak nem bírják a megnövekedett fogyasztást...

Nekem van egy 3-tengelyes dögnehéz, de jól működő gimbal-om, gopro-val közel 300g volt a tömege...ez dupla akkuval elérte a közel 1300g-ot...ez a vége a gép teljesítményének, és nagyon észnél kell lenni, mert leterhelten nem marad tartaléka a gépnek, ha valamiért menteni kell...egy erősebb süllyedés esetén, kis magasságban pl. nem elég a motor ereje ilyen terhelésnél, és több tíz méter kell neki a lassuláshoz, hogy be ne csapódjon...

A súly miatt a gép remegni fog, amit a gimbalod nem biztos, hogy korrigálni tud...én sem örülök neki, de a mi gépünk ennyit tud biztonságosan egy akkuval...

Persze kitolhatod az időt 1-1,5 perc plusszal, de akkor megint elveszted a tartalékot, és a gép téglaként hullik le, töri a gimbalt, és a kamerát is...

Szabi46
2015-11-22, 16:18
És a leszorító csavart is ebay-en vetted? Vagy hol kapok balos és jobbos csavart is? sima csavarboltba?

Sajnos az én gimbal+gopro együttesem is több, mint 300gr, viszont csak 1db 2200-es akkuval hajtom.

pulsarxp
2015-11-22, 16:31
És a leszorító csavart is ebay-en vetted? Vagy hol kapok balos és jobbos csavart is? sima csavarboltba?

Sajnos az én gimbal+gopro együttesem is több, mint 300gr, viszont csak 1db 2200-es akkuval hajtom.
Bármilyen csavar boltban (normalisabban) van mind két irányú csavar/anya

Tapatalk-kal küldve az én SM-G928F-el

Szabi46
2015-12-04, 14:18
A legújabb videóm :
Fc40 kamera + kínai 2 tengelyes gimbal

https://youtu.be/YvXxlztLF4c

smith_hun
2015-12-04, 15:55
Egészen jó lett elsőre...:)

Szabi46
2015-12-10, 17:05
Segítség!

Miért csinálja a régi 2 gyári Phantom akku, hogy feltöltés után is pirosan villog ha bekapcsolom, mintha le lenne merülve? Az egyikkel már fel sem száll, míg a másikkal kb 5 percet repülök, de folyamatosan pirosan villogva? Mellettük a 3ik ÚJ Turnigy 2200.as rendesen működik? Totál halottak az akkuk?

Viszont a Turnigy akkut leszívja rendesen, most 1% maradt benne, a múltkori vidinél pedig 3%-maradt benne. De akkor is az egyik akku épp csak elindította a gépet pár centi emelkedés után vissza ment a földre, pedig kb 86% maradt még benne.... De miért nem jön le korábban a Turnigy-akkuval, miért csak ilyen későn száll le? A harmadik akku ami még repült azt lehozta kb 30%nál.

https://youtu.be/YePU891XLTQ

smith_hun
2015-12-11, 19:46
Hááát igen...a gyári akku frankó, én azt kímélem, hogy minél tovább jobb legyen...nem is puffadt fel még, és a töltést is jól tartja szerencsére...sok kérdés merül fel:
- rá tudsz-e mérni az elméletileg feltöltött akkukra, és a mért feszültség közel van-e a 12,6V-hoz?
- ha van okos töltőd (IMAX B6 például) ami kiírja cellánként a feszültséget, akkor mindegyik cellában azonos feszültség van-e, vagy esetleg cellahibás-e az akku?
- ha nincs okos töltőd, akkor vegyél egyet...jobb, mint a gyári...bár a barátunké tökéletesen üzemel, én mondjuk ki sem csomagoltam,
- a gépen a feszültségbeállítás jól van-e beállítva?
- egyáltalán be van-e kalibrálva a feszültségmérés a gépen?
- mennyi töltési ciklus van az akkukban?
- a turnigy frissebb akku, biztosan ezért bírja jobban...
- az, hogy mennyire merül az akku, és mennyit töltesz vissza, nagyban függ a programban történt feszültség beállítástól,
- a repülési idő befolyásolja a visszatölthető kapacitást,
- a repülési stílus a repülési időt is valamennyire...

Első körben ki kéne nyomozni, hogy az akkuk cellái milyen állapotban vannak: cellafeszültség, akkufeszültség töltés után, mennyit lehet velük repülni...ki kell ábrándítsalak, sajnos az én gépem is olyan volt, hogy nyáron tudtam vele minden gond nélkül repülni, a téli hidegben viszont leesett a repülési idő közel a felére, és gyorsan vesztette az akku a kapacitást...

Ami a jó barátunk:
- lipo battery checker,
- okos töltő (Imax B6 és a többiek), - néha éppen folózom, hogy le kéne cserélnem az IMAX B6-om valami erősebb, okosabb töltőre, ergo lehet, hogy eladhatnám-,
- lipo battery buzzer (ezen lehet állítani a cellafeszültség minimális értékét, ha eléri az akku veszettül sípolni fog),

Felszállás előtt az akkukat pedig zsebben tároljuk...

Szóval ezeket ellenőrizd, aztán majd okoskodunk...

Szabi46
2015-12-11, 20:41
Van eredeti hologramos kutya... Imax B6 legújabb kiadású V2-töltőm, az szerint mind a 3 akkut 12,59 és 12.6V-ra tölti fel, 4,20, 4,10 , 4,20 körüli értékekre cellánként, 1-2 tized eltérések vannak a Phantom akkuknál. A kalibrálás viszont lehet hogy nem jó a gépre dugva, azt nem értem pontosan, hogy mi a jó érték a kalibrálásnál?! (Sőt egyre jobban erre gyanakszom, mert mióta megvan a turnigy azóta nem tudom használni a gyáriakat és a turnigy csontra lemerül, pedig az értékek ugyanazok 11,4V az első és 10,5V a második figyelmeztetés, de nekem már úgy jön le, hogy kifogy és nincs már ereje, nem biztonságból jön le

Valamint azt, hogy hányszor volt töltve az akku, azt mivel tudom megnézni ezeknél?

Lipo checker a jövő hétre érkezik.

Szabi46
2015-12-12, 16:14
Ma megjött a lipo Buzzer,
4.10 / 4.12 / 4.17V van azon az akkun, amivel nem tudok felszállni. AKkor valszeg ezért ?!

smith_hun
2015-12-12, 22:32
Látszólag az akkunak semmi baja...a Phantom feszmérőjét így kalibráld:
- töltsd fel az akkut az okos töltővel,

- az akku feltöltött feszültségét mérd meg egy multiméterrel,

- csatlakoztasd a PC-hez a Phantom-ot USB-vel, akku mehet a gépbe, és csatlakoztathatod is. Amíg az USB csatlakoztatva van, a gép nem száll fel failsafe módban.

- ezek után:
https://lh5.googleusercontent.com/-f1xA4GU4YFU/U2eeUm6_hPI/AAAAAAAAAJc/4XxfBh8NFhc/s800/advanced_5.jpg

Az aktiválása esetén a Phantom figyelni fogja az akku feszültségét. Beállíthatjuk, hogy a gépünk milyen akkut használ 2S-6S lipo akkuig. Figyeljünk arra, hogy a Phantom-ok csak 3S (11,1V-os) lipo akkuval üzemelnek!! Ennél nagyobb akku használata esetén a Phantom ESC-i kiéghetnek, és a gép lezuhan.

1. Battery: mutatja a csatlakoztatott akku pillanatnyi feszültségét, illetve teljesen feltöltött akku esetén lehetőség van kalibrálni a gépet, hogy megjegyezze az akku feszültségét, mint 100%-os értéket. Ebben az esetben repüléskor ezt veszi alapul, amikor figyeli az akku feszültségét.

2. First level protection: két értéket állíthatunk be, az egyik egy terhelés nélküli akkufeszültség (lebeg a gép, vagy finoman repül), illetve egy terheléskori értéket (nagy sebességgel repül, vagy erőteljesen emelkedik). Amikor a rendszer érzékeli valamelyik érték elérését, a rendszer a gép hátulján lévő LED-et vörösen villantja fel.

3. Second level protection: az itt beállított értékek elérésekor a gép folyamatos vörös fénnyel villogtatja a hátsó LED-et, miközben ereszkedni kezd. Ereszkedés közben lehetőség van a süllyedés mértékét gázadással csökkenteni, ezzel is mérsékelve a földet érés erejét. Ez a lehetőség addig tart, amíg az akkuban van annyi kapacitás (akkufigyelés beállítástól függetlenül), hogy gép repülni tudjon.

Figyeljünk arra, hogy ha túl alacsony értékeket állítunk be, nem marad tartalék az akkuban, illetve könnyen túlmeríthetjük az akkut, ami csökkenti az élettartamát, tönkreteheti a cellákat, vagy extrém esetben az akku kigyulladását is okozhatja...tehát csak óvatosan!

- tehát ezen az oldalon nyomj a kalibráció gombra, írd be az akku multiméterrel mért feszültségi értékét, majd (azt hiszem) enter-t nyomva rögzítsd az értéket. Ezzel készen is van a kalibráció.

A másik: Ha van lehetőséged lakáson belül megemelni, akkor a Phantom akkukkal próbáld meg...jól keveri a gép a levegőt, de szépen lebeg a lakásban is, csak a GPS vétel hiánya miatt akkor is ATTi módban finoman csúszkálni, ha GPS módban van a gép...Ha a gép gond nélkül megemelkedik, akkor egyszerűen túl hideg volt az akku...ha akkor sem, akkor elhalt az akku.
Az akku élettartamát (azt hiszem) az akku belső ellenállását mérve lehet ellenőrizni...

Így hirtelen ennyi jutott eszembe...

Ha még nem olvastad el, akkor ajánlom: http://forum.rcmodell.hu/showthread.php?39609-DJI-Phantom-FC40-%28els%C5%91-HSZ-szerkesztve%29&p=1176945&viewfull=1#post1176945

marciart11
2015-12-23, 15:13
Sziasztok!

Boldog tulaja lettem egy ilyen keveset használt gépnek, kérdésem az hogy 5.8 as az irányítás valyon 5.8 as fpv hez mit szol zavarja e vagy nem az fpv ém más csatornán működik mint ez? Vagy ha igen, akkor milyen fpv adó vevő párost javasoltok?

ITEM
2015-12-23, 19:30
Sziasztok!

Boldog tulaja lettem egy ilyen keveset használt gépnek, kérdésem az hogy 5.8 as az irányítás valyon 5.8 as fpv hez mit szol zavarja e vagy nem az fpv ém más csatornán működik mint ez? Vagy ha igen, akkor milyen fpv adó vevő párost javasoltok?

Szia,

1.2Ghz-es Analóg videó
2.4Ghz-es Analóg videó
2.4Ghz-es FC40 kamera (Beépített wifi)

;)

smith_hun
2015-12-23, 19:43
Anno mcelek volt Pécsen nyaralni, és repkedtünk egyet közösen, én az DC40-el, ő sima Phantom1-el. Nyilván mindegyik gép a megfelelő FPV frekikkel:
- mcelek: 2,4G irányítás, és 5,8G FPV
- én 5,8G irányítás, és 2,4G wifi FPV.

Semmi gondunk nem volt, de erre nem szabad építeni...ha a gépre felteszel egy 5,8G-s videóadót, el fogja nyomni az irányítás gyengülő jelét. Ebben az esetben a gép vagy hazajön, vagy elrepül Kína irányában...ezzel nem szabad kockáztatni.
Mivel a gép képességei korlátozottak, ezért én inkább valami kisméretű 2,4G videót javasolnék, mert ebben az esetben tudsz majd telemetriás adatokat is látni...ehhez a részleteket itt megtalálod a topikban elszórva, példákkal...

Ha nem akarsz telemetriával kínlódni, vagy szeretsz veszélyesen élni, akkor egy átjátszásra képes wifi router kell csak, és azzal is tudod fogni az FC40 kamera jelét...erre is találsz megoldást itt a topikban bemutatva.

Ha valami nem tiszta írj csak, szívesen segítünk sokan...

Sikeres repülést vele!

Szabi46
2015-12-25, 10:22
Aki galaxy s6 vagy s6 edge telefont szeretne és FC40-et akar rá csatlakoztatni csalódás fogja érni.....
Egyszerűen nem csatlakozik. Látni látja a telefon az FC40 wifijét, de a csatlakozás az végtelen időt vesz igénybe, Scanning és semmi. Kicsit elavult az applikációjuk, de szerintem már nem is fognak frissíteni rajta :(

felvettem a DJI fejlesztőkkel a kapcsolatot, utána néznek, majd válaszolnak, hogy mi lesz az app-al.

smith_hun
2015-12-26, 00:32
Köszi az infót!

marciart11
2016-01-11, 14:38
Kipróbáltam végül mit csinál ha 5.8 fpv van rajta gyakorlatilag egy szobával arrébb már failsafe be kapcsol, kikapcsolt fpv vel nincs failsafe. Kicseréltem benne 2.4 re a vevőt így a probléma orvosolva.

smith_hun
2016-01-11, 17:58
Igen ez egy megoldás...számítani lehetett rá, hogy a videó elnyomja az irányítást...sajnos ez van...a zavarvédelemnek ez az ára...ha minőségibb 2,4G irányítást (Futaba, Spektrum, Taranis) használsz, az kitolja a határokat...nálam egyenlőre még marad az 5,8 irányítás...

marciart11
2016-01-12, 16:21
Próbálta valaki nagyon 5000 es aksival a gépet?
Illetve nekem nem tud Carbon prollerrel repülni.

smith_hun
2016-01-12, 17:14
Akkor ide is:

...Én nem faragtam szét a gép testét, így a testen kívül van két oldalon két akkupakk. Konkrétan 5000mAh-s akkuval nincs tapasztalat, de van 4400mAh, 5300mAh, és 5400mAh-val...mi érdekel?
Nekem repül karbonszálas, és karbon propellerrel (jelenleg) is...

pelyhes
2016-01-12, 19:44
Akkor ide is:

Nekem repül karbonszálas, és karbon propellerrel (jelenleg) is...

Nekem 6000 mah is repült gond nélkül.

smith_hun
2016-01-12, 20:07
Ennyire én nem mertem leterhelni, illetve amikor egyszer próbáltam, akkor gimbal is volt rajta, és erősen túl volt terhelve...FC40 kamerával, vagy pici analóg kamerával lehet, hogy elbírná...de nem szeretném ennyire határra nyomni a súlyt...igaz nekem 9050-es szén propellerek vannak fenn...most rendeltem kísérletképp 9450-es, de háromtollú propellert...a 4db volt postával 3600HUF...egy próbát megér majd...

A 6000mAh akku tömegével marad még elég tartalék emelőerő mondjuk egy intenzívebb süllyedést utána megfogni?

marciart11
2016-01-13, 12:18
Nagyon billeg a Carbon proppal. Kb 5300 as aksival mennyit repül gimbalal?

smith_hun
2016-01-13, 14:52
Háát...igazából nem tudom pontosan megmondani, mert nekem egy ARRIS CM3000 3-tengelyes gimbalom van, és gopro-val ez a kombó nálam túl nehéz volt. De 4400mAh akkukkal még éppen elment, szerintem kb. 10 perc biztonságos repidővel...de FC40 kamerával már nem volt gond, bőven bírta a súlyt...

marciart11
2016-01-13, 15:16
Hány grammos a ARRIS CM3000?

marciart11
2016-01-13, 15:40
Nekem egy dys smart gimbal van, sajnos orr nehéz lett tőle a gép.

smith_hun
2016-01-13, 17:14
Emlékeim szerint 230-250g körüli...pontosabb adatokért keress rá gúglin, jelenleg nem vagyok otthon. Ehhez jön a dupla akku (280-400g), az akciókamera (65-85g), a Phantom tömege (~850g), vezetékek, PMU V2, iOSD Mini, videóadó, lipo buzzer, Flytrex Core...könnyen elérte a súlyhatárt...

marciart11
2016-01-15, 22:03
Nagyom oszcillál gimbalal a gép mi lehet az oka? default phantom gain nek vannak beállítva

marciart11
2016-01-16, 00:24
Ha a roll és pitch 90 en van akkor nincs remegés.

smith_hun
2016-01-16, 10:10
Egy részletes konfigot tudnál felírni, esetleg tömegekkel? Talán okosabbak leszünk...

Igazából ez a gép akkor érzi jól magát, ha könnyű...a Phantom 1 oldalági fejlesztése, olcsó FPV gépként...akkuval, és FC40 kamerával alig van tömege. Erre jövünk mi, és ráaggatunk minden köcöléket, és terheljük...ezzel megváltozik a viselkedése...

Tehát milyen propeller, és mekkora, mennyi akku, milyen gimbal, milyen kamera, milyen FPV cumó, kiegészítések, stb...

Nálam, ha egy akku van a gépben, már nem gond a 3-tengelyes gimbal, csak rövid a repülési idő...

mybuster
2016-01-16, 20:04
Így van nálam a max 1150gr volt a Phantommal azon volt fpv kamera fém vázosan, mini 200mW tx egy 200gr os mobius gimbal bgc, erre a mobius mindez 3s 2200 es aksival repülve (nem FC40) gyári 8 as proppal.

marciart11
2016-01-16, 22:10
szóval a config

Config:

-2700 as 3S 30C akku
-DYS smart 3 axxis gimbal +xiaomi yi
-Eachine TS835 fpv
-remzibi osd
-Hobbywing 3A UBEC

mybuster
2016-01-16, 22:50
Ha tul korrigál a gép, vedd le biztonságosan csökkentve a gain értékeket. Találnod kell egy olyan pontot mikor nincs tulkorrigálás rezonálás és a vezérlő stabilan működik.

marciart11
2016-01-17, 14:05
Úgy nézz ki táv hiba volt. Most másik távval szép stabil.

smith_hun
2016-02-04, 20:38
Volt egy felesleges FRSKY X8R vevőm, így átváltottam az 5,8GHz-es irányításról a 2,4GHz irányításra, és az analóg 5,8GHz videóra...a tervek szerint vagy a Yi kamera lesz fenn, vagy egy 700TVL-es CMOS kamera...mindkettőnek szép képe van, bár a Yi-nél van 0,1-0,15sec késés...A vezérlőhöz gond nélkül csatlakoztattam, a Taranist beállítottam, és az Assisstant programban újrakalibráltam a vezérlőt a távirányító értékeihez...ami változás lett, hogy a Taranis lehetőségei lehetővé teszik, hogy három repülési mód legyen beállítva (GPS-ATTi-Manual), valamint külön kapcsolóra a FailSafe is...egyenlőre a hagyományos GPS/ATTi/FailSafe van felprogramozva, amíg kiderül, hogy minden rendben működik-e...

Kíváncsi leszek, hogy az X8R vevő PCB antennái milyen vételt tesznek lehetővé, mert kénytelen voltam a testben elhelyezni...ha nem lesz legalább olyan jó, mint az átalakított 5,8GHz, akkor első körben kicserélem 40cm-es vezetékantennákra, és kivezetem a testen kívülre...Ha azzal sem lesz olyan nagy a hatótáv, mint az 5,8GHz gyári irányítással, akkor visszapakolok mindent....

Jackal
2016-02-05, 17:24
Próbálta valaki nagyon 5000 es aksival a gépet?
Illetve nekem nem tud Carbon prollerrel repülni.

Pedig állítólag a karbon propeller jobban viszi a láncot, mint a sima :cool:

marciart11
2016-02-07, 18:52
Azóta megy carbonnal is.

Tapatalk-kal küldve az én D5503-el

Szabi46
2016-03-03, 15:38
Galaxy s6/edge és az FC40 applikáció hibára, amiért nem tud csatlakozni az S6 a kamerára ez a válasz jött a DJI Support-tól:
""We have posted the devices that we have tested and work with our App. Your device may not be currently supported. Please underwent that the FC40 was discontinued over a year ago.""

smith_hun
2016-03-03, 18:05
Fasza gyerekek...:eek:

gerlice
2016-03-04, 07:42
Ho.ott egy jó FC40 odaver a mai jampi Phatntomoknak, ha ért hozzá az ember egy kicsit

smith_hun
2016-03-04, 21:18
;)

marciart11
2016-03-17, 11:03
Ho.ott egy jó FC40 odaver a mai jampi Phatntomoknak, ha ért hozzá az ember egy kicsit

Szerintem egy megbízható/javítható gép.

hornet
2016-05-29, 21:00
sziasztok!
segítséget szeretnék kérni...
át sikerült térnem egy phantom 1-re végre....:-)
de
a gép távja fordítva működik.....
szoftveresen próbáltam feltelepülni win7-em van de nem ismeri fel a driver telepítéskor......
sajnos
:-(
kérlek segítsetek nekem tudom öreg a gép de nekem ez az első komolyabb technikám a kinai egyszerűbbek után
szép vasárnap estét a modellező társaknak
előre is köszönöm a segítséget

smith_hun
2016-05-30, 10:01
Halihó!

Próbáld meg innen feltelepíteni a drivert, a naza-m assisstant software-t, és a távirányító szoftverét...a driver win7 kompatibilis...a topik első hozzászólásában találsz egy linket, hogy hogyan kell kapcsolódni a Phantom-al a PC-hez...
Fontos, hogy a progikban a kapcsolatot jelző "LED"-ek az aktív kapcsolatot mutatva villogjanak...

Ami szokott nálam is hiba lenni, az USB kábel minősége, mérete...ilyenkor nem illeszkedik a csatlakozó a gép vázába...vagy esetleg nem adatkábellel akarsz csatlakozni, hanem mobilos USB-vel, ami olcsóbb verziók esetében néha csak töltésre jó, PC-kapcsolatra nem, mert hiányoznak az adatátviteli szálak bekötései...

Szóval figyelmesen ellenőrizd a kapcsolódást lépésről-lépésre...hirtelen jobb ötletem nincs, a gyári driverrel nem szokott gond lenni...

gerlice
2016-05-30, 10:40
Ha külföldröl jött akkor még a botokat a tãvon is meg kell cserélned hardveresen kiszerelve meg össze, a szoftveres bugera nem elég, jãrtam hasonlóan egy amerikábol érkeuett phantommal, de utãna tuti lett

ferostas
2016-07-20, 21:09
Sziasztok!

Tudja valaki hogy miért csinálja az Fc40-sem azt hogy aksi betétel, kalibrálás, műhold megtalálás után ha indítanék, gázadásra gyors zöld villogást ad és nem indul. Lehúzom az akksit majd újra csatlakoztatom, egyből indítom a propikat, múködik, ezután megvárom a homepoint jelzést és minden Ok.???
Üdv :
Ferosti

smith_hun
2016-07-24, 17:36
Kétszer kell gyors zöld villogást várni...az első a rendszer bemelegedése, a második a home point rögzítése...a kettő között a környezeti állapotoktól, és a műholdak számától függően hol rövidebb, hol hosszabb idő kell...szóval, ha nem vártad meg a második zöld villogást, akkor várd meg, és utána emeld el a gépet...ha megvártad, akkor meg kéne nézni, hogy a villogási leírásban mit jelent...

De szerintem nagy az esélye, hogy nem vártad meg a home point rögzítését...erre utal, hogy másodjára nem volt gond...

ferostas
2016-07-25, 22:42
Lehet hogy igazad van, majd odafigyelek legközelebb. Köszi!
Üdv
Ferosti

mexi
2016-07-27, 22:56
Üdv!
Azt szeretném kérdezni valaki használ walkera g2d gimbalt?
Olyan gondom van vele,hogy a távon ha mozgatom a gimbal kart csak a felétől kezdi a kamerát mozgatni.
Vissza fele úgy szint a feléig semmi majd utána indul csak a bólintás.
Próbáltam már mindent de semmi változás.
Köszi:mexi

csabatex
2016-10-11, 15:17
Sziasztok!

Tudja valaki hogy miért csinálja az Fc40-sem azt hogy aksi betétel, kalibrálás, műhold megtalálás után ha indítanék, gázadásra gyors zöld villogást ad és nem indul. Lehúzom az akksit majd újra csatlakoztatom, egyből indítom a propikat, múködik, ezután megvárom a homepoint jelzést és minden Ok.???
Üdv :
Ferosti

Ezzel a jelenséggel én is találkoztam, és nem oldotta meg a második zöld villogás utáni indítás sem.
Egész egyszerűen az akku csatlakozása után, ha rögtön indítom a motorokat, abból tudja, hogy (ja, nekem majd repülni is kell) szituációt.
Ha ezt nem csináltam meg, sosem reagált a TX-re.

csabatex
2016-10-11, 15:31
Megtaláltam a manuálban.........

A motorok első indításánál a rendszer elvégzi a szenzorok ellenőrzését. Ennél
Önnek a légijárművet egy szilárd felületre kell helyezni. (a pontos vízszintes hely-
zet nem szükséges) Ha Ön a motorokat nem tudja beindítani, akkor a LED 6-szor egymásután gyorsan villog, ami a szenzor nagy hibájára utal. Ekkor
csatlakoztassa a kisegítő szoftvert és menjen az „Eszközök” (Tools) menüpont-hoz és végezze el az „IMU kalibrálásá”-t (IMU Calibration).