PDA

Teljes verzió megtekintése : Csomagok nyomkövetése (Tracking), szállítási, rendelési tapasztalatok

Ltomi78
2014-03-26, 09:52
Mivel a Hol vásároljuk topicot nem a célnak megfelelően használtuk, javaslom legyen egy szállítási, rendelési tapasztalatokat megosztó topic. Létjogosultsága egyértelmű, hiszen minden évben változhatnak a megbízható postai szolgáltatók, melyeket adott vásárlás esetén érdemes választanunk. Sok külföldi eladó lehetővé teszi, hogy postai szolgátatót válasszunk a rendelésnél, és nem feltétlenül az expressz és gyors postákra gondolok. A normál regisztrált küldemények szállítói is között vannak gyors megbízható szolgáltatók, mely évről évre változhat.

Nobi
2014-03-27, 07:45
Bevrc -től EMS posta mennyi idő alatt ér ide?

bedrock
2014-03-27, 08:02
SCS expressel rendeltem múlt hét kedden a HK-tól. Nem nagyon akar mozdulni a tracking szerint, pedig 42$ kértek érte...

bedrock
2014-03-27, 08:06
Ami pedig kevéssé vicces, az hogy kedden rendeltem sima SG postával is a HK-tól, az pedig már itt van a vámon :o

Ltomi78
2014-03-27, 10:45
Ami pedig kevéssé vicces, az hogy kedden rendeltem sima SG postával is a HK-tól, az pedig már itt van a vámon :o

Bizony most én is ezt tapasztalom. A kínai ünnepek elmúltával mind a singapur-i SG mind HK hong-kong post felgyorsult rendeléstől számítva 10-13 nap alatt célországban van, volt ami csak 3 napot utazott miután feladták.
SCS esetében azt irták a többiek hogy EU-ba érkezik be előbb elosztóba. Az ilyen elosztós megoldások, mint Sweden Post (SE) ami csak svédországi beérkezés után követi nyomon a csomagot. ettől függetlenül a Track 17 .net -en lehet látni végig a mozgását talán az SCS-t is.

gergo75
2014-03-27, 11:57
SCS expressel rendeltem múlt hét kedden a HK-tól. Nem nagyon akar mozdulni a tracking szerint, pedig 42$ kértek érte...

Nekem 24nap volt az scs express. Ha beérkezett az angliai raktárba, 3-4 nap alatt vámolják le ott, és onnan 4-5nap alatt fog jönni a DPD-vel úton Angliából.
Az általuk vállalt 3-7nap helyett erre lehet számítani.
Gergő

mmormota
2014-03-27, 12:25
Ebayen Kínából rendelt cucc ingyenes szállítással 1 hét alatt ideért.

Ltomi78
2014-03-28, 13:45
Megoldódott a rossz kevesebb tracking számot adó ebayes eladóval az ügy.
24 én indult februárban a calim,
Ez idő alatt csak 1 levél jött a pay pal-tól.
Tegnap zárták le tehát kicsit több volt mint 30 nap. A paypal-on visszautalják az összeget.

SomaLaci
2014-03-28, 14:28
03. 13.-án feladott HK-s csomagom ma megérkezett. Alá is kellett írnom szigszámmal együtt.
A csomag Singapurból jött. Két hét nem rossz... :)

bedrock
2014-03-28, 16:53

Ma megérkezett, igy 9 nap alatt itt van. De a trackinkben nem tudtam követni, csak az EU vámig.

Ltomi78
2014-03-29, 11:57
Na ezzel meg nem talalkoztam...az elado a rendelesi szamot adta meg aminek koze nincs a nemzetkozi tracking kodokhoz...megis azen az oldalon nyomkovetheto...de normal RC vagy egyeb trackinget nem latok
http://www.sendfromchina.com/track/track/tracking
A rendelesszamnal megy a tracking mert igazi tracking vagy ninincs vagy még nincs
Order Number: QTXxxxxxxxx
Tracking Number:
Shipping Method: SFCQM2

Kaptatok mar send from china trackinget?

a8l
2014-03-29, 12:01

Ma megérkezett, igy 9 nap alatt itt van. De a trackinkben nem tudtam követni, csak az EU vámig.

Elfogadták az értéket ami rá volt írva, tehát nem kellett fizetni?

gergo75
2014-03-29, 19:46
HK. December 18.-án rendelt csomag a mai napig nem jött meg. Pénz visszaad febr.18.-án újraküldték, azóta sem ért ide. Mindkettő FIJI Post.
Márc 18.-án ajra össze lett állítva a csomag, a mai napig nem adták még fel.
11 napja képtelenek becsomagolni. Printed a status.
Nem tudom mi van náluk. :(

bedrock
2014-03-30, 00:30

Elfogadták az értéket ami rá volt írva, tehát nem kellett fizetni?

Nem kellett fizetni.

Ltomi78
2014-04-02, 10:14
Javulunk Fiji után:
Hobbykinges nemzetközi rendelés (orange lrs), olcsó registrált postával...Singapur Post-os.

márc 24 én fizettem, 25-én feladták. 31 -én 6 nap alatt megérkezett az országba! :)

Ltomi78
2014-04-02, 12:15
Szeretem ha nemzetközi raktár ugyanolyan gyors mint az EU raktáros rendelés 8)

Javulunk Fiji után:
Hobbykinges nemzetközi rendelés (orange lrs), olcsó registrált postával...Singapur Post-os.

márc 24 én fizettem, 25-én feladták. 31 -én 6 nap alatt megérkezett az országba! :)

drager
2014-04-08, 12:33
nagyon beindult a posta, 04.02-án este rendeltem egy minimosd-t ebay-ről, 04.03.-án feladták, ma a kezembe nyomta a postás.

Ltomi78
2014-04-08, 12:38
nekem is 7-12 nap az átfutás fizetéstől kézbekapásig ;)----slágerek singapour postot kell választani ahol lehet, de gyors a HKong is

csomy
2014-04-08, 12:49
HK Eu raktár.
Pénteki rendelés ma a kezemben.

Ltomi78
2014-04-08, 13:45
HK Eu raktár.
Pénteki rendelés ma a kezemben.

az alap! :D de lassan a nemzetközi is utoléri

csomy
2014-04-08, 15:16
Readymare RC
Rendelés 03.31.
Érkezés 04.08.
Sima posta, Normál méretű doboz.

Ltomi78
2014-04-08, 16:02
Readymare RC
Rendelés 03.31.
Érkezés 04.08.
Sima posta, Normál méretű doboz.

Egszer 6 nap volt aztan 20..us post fura neha

BCorsa
2014-04-08, 16:45
Sziasztok!

EMS-nél ha 8 napja célországba elküldve az nem kezd bukós lenni?

pulsarxp
2014-04-08, 21:53
Sziasztok!

EMS-nél ha 8 napja célországba elküldve az nem kezd bukós lenni?

nem, de ha HK nemzetközi, akkor felesleges az EMS-t választani, mert párszor rendeltem úgy, hogy egyszerre, és kb majdnem ugyan azt is. Az egyik csomag EMS, a másik sima. kb 2 nappal előbb kaptam meg az EMS-t mind a sima levelest.

BCorsa
2014-04-08, 22:06
Természetesen nem HK-s EMS csomag. Ott sajnos felesleges mert mire feladják...:D
Köszi, csak eddig pikk-pakk megjöttek az EMS csomagok, ez meg kicsit bezsibbadt.
Remélem hamar felbukkan a csomag.

a8l
2014-04-23, 20:07
Az EMS csomag az sima postával jön Mo-n belül?
Ma feladtak egy csomagot de csak Flyt-es tracking van megadva, ahol azt írják hogy ship type: SG EMS meg hogy szerintük megérkezik 4-8nap alatt, elindult már a sorting center-ből ide.
Remélem lesz rendes tracking number is 1-2 napon belül.

dr
2014-04-25, 11:48
42 napja rendeltem egy jelentéktelen összegű 1db tétel az RCTimer-től. Utolsó bejegyzés a 17track.net-en 8-án, "Local mail tracking", origin Sweden....

RCTimer egy hete ígérte utána néz, nem tette, nincs válasz 2 naponta küldött kérdéseimre.... Posten.se szintén nem válaszol, pedig 24 órát írnak az automatikus válaszban....

Kapnak pár napot és paypal-nak szólok.

Ez a posten.se-n keresztüli dolog elég akadozva megy. Ha lehet, ne ezt válasszátok....

dr
2014-04-25, 12:50
Ehh... épp hogy leírtam ezeket, a posten.se válaszolt. Nem az ő rendszerükben, hanem a directlink.com-ban van. Persze itt is az utolsó a local mail tracking. Közben a magyar postát is felhívtam, persze nem tudnak róla (a világukról sem)....

17track.net, directlink.com... mind ugyanazt a bullshit-et adja vissza, egyik alapján sem lehet tudni hol van a cucc... Mi a fenének a tracking akkor???

42 napja rendeltem egy jelentéktelen összegű 1db tétel az RCTimer-től. Utolsó bejegyzés a 17track.net-en 8-án, "Local mail tracking", origin Sweden....

RCTimer egy hete ígérte utána néz, nem tette, nincs válasz 2 naponta küldött kérdéseimre.... Posten.se szintén nem válaszol, pedig 24 órát írnak az automatikus válaszban....

Kapnak pár napot és paypal-nak szólok.

Ez a posten.se-n keresztüli dolog elég akadozva megy. Ha lehet, ne ezt válasszátok....

a8l
2014-04-25, 15:37
Az EMS csomag az sima postával jön Mo-n belül?
Ma feladtak egy csomagot de csak Flyt-es tracking van megadva, ahol azt írják hogy ship type: SG EMS meg hogy szerintük megérkezik 4-8nap alatt, elindult már a sorting center-ből ide.
Remélem lesz rendes tracking number is 1-2 napon belül.

Közben lett rendes tracking number is EM..........SG
Akkor ez tényleg EMS ami talán valamivel gyorsabb mint a sima SG post?
Ma jött meg a HK-tól(global wh) egy csomagom, 12.-én fizettem, még aznap fel is adták és ma már át is vettem, ez is SG volt, 13nap a fizetéshez képest nem is rossz.
Egy CN-es is érkezett a BG-től azt is aznap adták fel. Jó lenne ha így maradna és átlag két hét alatt minden ideérne kínából.

bedrock
2014-05-10, 07:04
Ez az első rendelésem amit megfogott a vám.
A csomag státusza:
2014.05.09
09:32
Küldemény információ:
Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted

Pontosan mi a teendőm?

gergo75
2014-05-10, 07:34
Ez az első rendelésem amit megfogott a vám.
A csomag státusza:
2014.05.09
09:32
Küldemény információ:
Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted

Pontosan mi a teendőm?

Visszarakni a tegnap általad törölt hirdetésem. :P :P :P
Várni. Fogsz kapni egy hivatalos levelet amiben leírják, hogy mi a teendőd. Az utalásod fogják bekérni amit e-mail-ben vagy postai úton kell visszajuttatni hozzájuk. Ők megállapítják az áfa vagy a vám+áfa összegét, amit kézhezvételkor ki kell fizetned.

ati
2014-05-10, 09:50
Én is most kaptam egy 60 dodós csomagot, most először vámkezelték. A papírjára csak VÁM van írva, az ÁFA rovat 0 mégis 12000Ft-ot kellett fizetnem, nem sok ez egy kicsit? 90% a VÁM?

Peck
2014-05-10, 10:29
De, sok.
Vám ilyen összegnél 0%, ÁFA meg ugye 27%, persze a posta is felszámít némi kezelési költséget, merthogy elintézték neked a vámolást... az kb 1500-3000 Ft körül lehet.
Nincs tételesen felsorolva tételesen hogy jött össze a 12e?

Ltomi78
2014-05-10, 10:41
Én is most kaptam egy 60 dodós csomagot, most először vámkezelték. A papírjára csak VÁM van írva, az ÁFA rovat 0 mégis 12000Ft-ot kellett fizetnem, nem sok ez egy kicsit? 90% a VÁM?

Abszolut lehetetlen, hacsak nem olyan termék amit valamiért különleges elbirálás alá esik. ahog Peck is írja ...ekkora összegnél nincs vám, elméletileg 150 usd-ig nincs. addig csak áfat fizetsz ez a jelenlegi szabályozás. Ha jól tudom 40 usd-ig talán áfa sincs.
márpedig jól tudom ;)

Peck
2014-05-10, 10:52
http://www.posta.hu/ugyfelszolgalat/gyakori_kerdesek/maganszemelyeknek/csomag/milyen_osszegig_vammentes

icahone
2014-05-10, 12:20
Pontosan mi a teendőm?
Várni. Fogsz kapni egy hivatalos levelet amiben leírják, hogy mi a teendőd.

Arra ugyan varhatsz akar tobb hetet is.
Erre a cimre: postaimport@posta.hu kuldd el a szamlat es ird le milyen termekrol van szo,
es hany darab.
A targyba irde bele: vamkezeles, xxx regszamu kuldemeny

Igy 1-2 nap utan mar kaphatsz is valaszt toluk, ha kell meg valami, vagypedig mar ki is hozza a MKIR. posta.

ati
2014-05-10, 12:39
De, sok.
Vám ilyen összegnél 0%, ÁFA meg ugye 27%, persze a posta is felszámít némi kezelési költséget, merthogy elintézték neked a vámolást... az kb 1500-3000 Ft körül lehet.

Nincs a DHL vámolta, de a papirokon csak a VÁM tételnél szerepel ez az egyetlen összeg. Tehát felesleges táblázatokat kreálni, VÁM költséget számolni, úgyis annyit számítanak fel, amennyit akarnak. Én is arra számítottam, hogy kapok egy tételes számlát, de ebben egyetlen tétel a VÁMköltség. Lehet amúgy VÁM -raktározási költség is, de ezt külön nem írja.

Ltomi78
2014-05-10, 12:56
Az tény hogy a DHL egyből vámoltatja, de ott is azok a szabályok érvényesek tehát az említett összeghatárig csak ÁFA kéne hogy legyen.

De, sok.

Nincs a DHL vámolta, de a papirokon csak a VÁM tételnél szerepel ez az egyetlen összeg. Tehát felesleges táblázatokat kreálni, VÁM költséget számolni, úgyis annyit számítanak fel, amennyit akarnak. Én is arra számítottam, hogy kapok egy tételes számlát, de ebben egyetlen tétel a VÁMköltség. Lehet amúgy VÁM -raktározási költség is, de ezt külön nem írja.

ppeter
2014-05-10, 17:14
Szia Ati!

Régebben nekem cégesen akarták vámkezelni, és az ügyintézésért akartak kérni 6 - 7 eFt körüli összeget. Azóta nem iratom be a címzésbe a cégünk nevét, csak a címet....
Üdv ppeter

ati
2014-05-10, 18:53
Erről nyilatkoztam EMAIL-ben magánba kértem.

Smith
2014-05-10, 21:59
Régebben nekem cégesen akarták vámkezelni, és az ügyintézésért akartak kérni 6 - 7 eFt körüli összeget. Azóta nem iratom be a címzésbe a cégünk nevét, csak a címet....
Üdv ppeter

A munka helyemre rendeltünk egy csomagot amit SCSExpress-el küldenek kínából - valahová? - ott elvileg vámkezelik és onnan már DPD-vel jön az EU-n tovább,(a címben a név mellett szerepel cég név is,(hogy meg találjon a csomag :o )) pár napja kaptam egy levelet az interlinkexpress.com-ról hogy átcsomagolták ??? az értesítő levélben már csak a név szerepel a cég név nem. Jelenleg a DPD-vel utazik az ő értesítő levelükben sem szerepel a cég neve.
Lehetséges hogy a céges vámkezelés miatt? vagy lusták voltak annyit gépelni..

ati
2014-05-11, 09:46
Lehet, de egy korrekt elszámolást akkor is elvártam volna.

a8l
2014-05-11, 11:27
Lehet, de egy korrekt elszámolást akkor is elvártam volna.

A tanulság, hogy lehetőség szerint kerülni kell a DHL és nagy futárcégeket.
Sima regisztrált postával is ideér mostanság 1-3hét alatt és nagyobb eséllyel nem kell fizetni semmit.

a8l
2014-05-11, 11:31

Abszolut lehetetlen, hacsak nem olyan termék amit valamiért különleges elbirálás alá esik. ahog Peck is írja ...ekkora összegnél nincs vám, elméletileg 150 usd-ig nincs. addig csak áfat fizetsz ez a jelenlegi szabályozás. Ha jól tudom 40 usd-ig talán áfa sincs.
márpedig jól tudom ;)

Rosszul tudod.
Cég feladó esetén 22,5Eur -ig áfamentes, magánszemély feladótól érkező küldeménynél 45Eur-ig, cég esetén ha gift-ként jön akkor 45Eur, de ha bekérik a számlát és kiderül, hogy fizettél érte akkor ugyanúgy 22,5eur ami kb 30usd-ot jelent árfolyamtól függően.
Erre nem árt odafigyelni, én ahol nem lehet beállítani ifzetéskor, minden esetben küldöm emailben hogy 20-25$ legyen max a CN22 -re ráírva, maguktól is rendesek általában, de biztos ami biztos jobb tisztázni nagyobb érték esetén.

Ltomi78
2014-05-20, 21:28
Majus 12 ota celorszagban van egy csomim vagyis itthon..se ertesito se posta..se info hogy vamon van.

Posta meg irja hogy majd hozzak latjak ok is hogy megerkezett.

Nekzek is lassul a magyar posta folyamata...3-5 napon belul eddig kihoztak mindig

Ltomi78
2014-05-21, 09:18
Szoval ez bosszanto hogy valami ideer 10 nap alatt..de a magyar postan meg 10 napig all...es se kep se jang hohgy mikor hozzak

Seven66
2014-05-21, 11:31
Dátum

Információk

2014.05.10
22:04
Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted

2014.05.20
01:56
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2014.05.20
01:57
Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

2014.05.20
08:25
Küldemény információ:
Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

FPVModelltől rendeltem egy gépet, ingyenpostával, ma hozta a postakocsi.

Kicsit féltem az "ingyenpostától", nameg ekkora csomagot még sosem rendeltem, de kellemesen csalódtam.
11 nap nem rossz szerintem kínából, nameg se áfa, se béta.... :)

a8l
2014-05-21, 13:08
Buyalleasy.com-al van valakinek tapasztalata?
Szerintem ez a BG-é, mert ugyanazok a termékek vannak ugyanazok a leírások cikkszámok, minden. Az infók között is ott a BG cégneve.
Sőt be tudok lépni a BG-s adatokkal látom az összes rendelésem stb.
Viszont olcsóbban adnak pár dolgot ami engem érdekel kb 10%-al.
Fő különbség hogy külön van bontva a szállítás és lehetőleg több mint egy darabot kell venni akkor olcsóbb.

a8l
2014-05-23, 09:48
Megkérdeztem a BG-t emailben, ővék az oldal, tehát nem csaló.
Sokkal olcsóbb több minden ha min 2-őt vesz az ember, 10-20% különbség is lehet.

bla
2014-05-23, 10:30
Csitt! ;D
Nekem nem gond, hogy van amikor 1 hónap amikor ideér. Csak érjen ide! :-X

Szoval ez bosszanto hogy valami ideer 10 nap alatt..de a magyar postan meg 10 napig all...es se kep se jang hohgy mikor hozzak

Ltomi78
2014-05-23, 10:33
Persze...de itt a magyar posta ult rajta 11 napot

Mar megjott;(

Csitt! ;D

Ltomi78
2014-05-23, 10:47
;)

Persze...de itt a magyar posta ult rajta 11 napot

Mar megjott;(

Csitt! ;D

Krisz22
2014-05-26, 22:11
Sziasztok!

miért nem tudok rendelni banngood-ról?

Expedited Shipping-en akarok,de azt írja hogy English karakter kell,nem tudok mit csinálni

köszi

Ltomi78
2014-05-27, 10:45
Ha nem fogadja el akkor irod ékezet nélkül. nyilván ez a baja, nem az expedited shipping a lényeg hanem a bangood oldala nem elég nemzetközi. Attól mé a csomag idetalál ha ékezet nélkül irod, a lényeg az irányítószám. Én mondjuk volt hogy ilyen esetben megírtam nekik hogy mi a pontos cím hogy igazolják vissza és jeleztem hogy magyar karakterrel hogy helyes.
Egyébként a pay pal -nál is megvan a címed és lehet úgy fizetni hogy nem check out -ot csinálsz mint regisztrált bangoodos, hanem egyből a paypal os check out-ot választod, igy a paypalról veszi a címed ahol már tudsz ékezetet irni ;)

No ennyi

Sziasztok!

miért nem tudok rendelni banngood-ról?

Expedited Shipping-en akarok,de azt írja hogy English karakter kell,nem tudok mit csinálni

köszi

Ltomi78
2014-05-27, 13:02
hong kongi rendelések hogy állnak nálatok.

Nekem május 6-i vásárlás 13 -án célországba elküldve ..azóta semmi. Máskor 6-8 nap alatt itt volt az országban. 14 napja uton van valahol kína és köztem, rendeléstől számítva már 21 nap

a8l
2014-05-27, 21:38
Nekem is minden lassan jön mostanában. HK-tól is meg BG-től is.
Van ápr 30.-ai feladás ami nincs még itt, de volt olyan amit máj 12.-én adtak fel és megérkezett pár napja.

Zeuss
2014-05-27, 21:53
HobbyKing május 23.-án rendelve, és feladva...ma jelent meg, hogy regisztrálva. :(
Banggood május 15.-én rendelve és ma meg is jött...igaz, hogy EMS-el kértem.

Ltomi78
2014-05-28, 13:21
csak szólók hogy a GLB -nél némelyik cuccot akkor is árulják előre ami még el sem készült. Rékérdeztem hogy miért áll 9 napja processingbe a rendelésem. Irták hogy már gyártják a cuccot és jövőhéten feladják talán.
Mondtam hogy gyártsák nyugodtan, de a többi cuccot a csomagban talán küldjék el külön.
Fantasztikus ez a kina...le sem gyátja de már eladta előre

Ltomi78
2014-05-29, 12:43
HK tól kérdeztem:
Ok. but that invoice does not include VAT which necessery in my country for accounting. Do you have EU registered VAT number on the invoice?

HK válasz:
Please be informed that our product is tax free that is why there is no VAT included in it.

capriv6
2014-05-30, 08:55
RCtimer rendelésmem:
5.27 20:30 rendelés
5.30 8:00 Vám alatt
Hétfőn meg is fogom kapni felhívtak hogy Mo.-n van és most vámolják...

Sállítás DHL ;D ;D ;D

icahone
2014-06-02, 20:24
Sziasztok,

mindannyiunk erdekeben kerlek benneteket hogy konkret nyomkovetesi szamokat
ne publikaljatok sem itt sem barmelyik masik temaban.
Azok a hozzaszolasok amelyekben konkret szam lesz azonnal torlesre kerulnek.

Koszi a megertest.

//MOD

icahone
2014-06-05, 14:36
Hobbyking, holland raktar, 2-an adtak fel, ma jott meg, 3 nap alatt.

jpeti29
2014-06-06, 08:19
De jó nektek. Én meg 1 nónapja nem kapok semmit. Se Ebay-ról se HK-tól se GLB-től. >:(

djzomy
2014-06-06, 08:36
hk tól rendeltem egy csomagot.
SCS Express to Hungary szállítja, milyen gyorsak/lassúak? Valakinek van vele tapasztalata?

bedrock
2014-06-06, 09:20
9-10 nap az SCS

Ltomi78
2014-06-06, 10:13
Valamit angliából rendeltem volna az ebay-en ..legalábbis a leirása szerint. Mivel nem volt angliában elnézést kért és mondta feladja kínából de DHL-el... végül nem DHL -el adta fel ezért refundot adott kb 10%-ot.
A dolog érdekessége hogy majus 24-i rendelés 8 nap alatt ideért...feladás utazás magyar posta minden együtt ..kínából..! :D és még ő kért elnézést

icahone
2014-06-09, 08:01
SCS-nel vammal is szamolj

djzomy
2014-06-09, 19:50
SCS-nel vammal is szamolj

78$-nál is?

Ltomi78
2014-06-19, 09:48
egy GLB-s rendelésem 1 hónapja nem indult el..soha nem volt még ilyen. Két héttel rendelés után kaptam ez UNDEFINED -el kezdő szokásos RC,,,HK végű trackingszámok...ami persze nem jó. Utána írtam nekik és kaptam egy olyat ami most megérkezett de Nyíregyházán vették fel Junius 4-i feladással (szóval más trackingjét küldték vagy az én csomagomat vidékre >:()
Mivel eltelt tobb mint 30 nap és a rendelésem processing statuszban marad két használhatatlan kamu trackinggel én szóltam nekik 5 szor indult a paypal claim...pedig eddig nem volt gondom velük

bla
2014-06-19, 14:21
E-Bay -en keresztül rendeltem tőlük. $3-t fizettem pluszba külön a követésért, amire küldtek egy számot ami nem stimmelt. Különösebben nem izgattam magam miatta, kb. 3 hét alatt ért ide. A szám persze nem egyezett azzal amit levélben küldtek.

Más: RCtimertől rendeltem, állítólag 4.-én postázták. Érdekes módon a követési szám csak kb. 2 napja él. A szerint 14.-én küldték Magyarországra. Meg 15.-én is.

egy GLB-s rendelésem 1 hónapja nem indult el..soha nem volt még ilyen. Két héttel rendelés után kaptam ez UNDEFINED -el kezdő szokásos RC,,,HK végű trackingszámok...ami persze nem jó. Utána írtam nekik és kaptam egy olyat ami most megérkezett de Nyíregyházán vették fel Junius 4-i feladással (szóval más trackingjét küldték vagy az én csomagomat vidékre >:()
Mivel eltelt tobb mint 30 nap és a rendelésem processing statuszban marad két használhatatlan kamu trackinggel én szóltam nekik 5 szor indult a paypal claim...pedig eddig nem volt gondom velük

Zeuss
2014-06-19, 15:53
Nekem a banggood küldte el a csomagot:
2014-06-17 23:02, Célországba elküldve / Item sent abroad
2014-06-16 23:02, Célországba elküldve / Item sent abroad
2014-06-16 09:40, Célországba elküldve / Item sent abroad
2014-06-15 17:45, Küldemény felvéve / Item accepted

:)

Ltomi78
2014-06-19, 17:15
Ma megjött nekem is. Persze egyik tracking sem volt jó abból amit küldtek ugye 2 db 1 hónap alatt. Végülis két hét után adták fel és rá 13 napra jött meg ma egy 3. tracking számmal...az order status még mindig processingba van az oldalakun ;)

E-Bay -en keresztül rendeltem tőlük. $3-t fizettem pluszba külön a követésért, amire küldtek egy számot ami nem stimmelt. Különösebben nem izgattam magam miatta, kb. 3 hét alatt ért ide. A szám persze nem egyezett azzal amit levélben küldtek.

Más: RCtimertől rendeltem, állítólag 4.-én postázták. Érdekes módon a követési szám csak kb. 2 napja él. A szerint 14.-én küldték Magyarországra. Meg 15.-én is.

bla
2014-06-20, 09:19
Lehet ez a +3$ csak lehúzás, és minden esetben csomagkövetéssel adják fel. Múltkor mintha nem fizettem volna extra díjat és az is követéssel jött volna. Akkor meg minek fizetni pluszba ha így se, úgy se mondják meg a jó számot amivel meg lehetne nézni mi van a csomaggal?
Ezt a feltételezést erősíti, hogy nem E-Bay -en keresztül szedik be a 3$-t hanem jön egy levél a befizetéshez ami után küldenek egy rossz számot ami az E-Bay oldalra sem kerül fel a rendelésekhez. Lehet meg kéne reklamálnom és visszakérni a 3$-t az E-Bay -en keresztül? ;D

Ma megjött nekem is. Persze egyik tracking sem volt jó abból amit küldtek ugye 2 db 1 hónap alatt. Végülis két hét után adták fel és rá 13 napra jött meg ma egy 3. tracking számmal...az order status még mindig processingba van az oldalakun ;)

Ltomi78
2014-06-20, 12:08
Rendelt valaki mostanság HK tól úgy hogy Singapore post al SG vel küldték..kaptam egy RQ...SG -s számot de 7 napja not found-to ír az összes nemzetközik tracking olda track 17 net is a magyar posta és a singapuri is.
Létezik hogy 10 nap alatt jelenne csak meg?

bla
2014-06-20, 12:26
Ja. Az előbb írtam. Kb. 10 nap kellett, hogy megjelenjen.

Rendelt valaki mostanság HK tól úgy hogy Singapore post al SG vel küldték..kaptam egy RQ...SG -s számot de 7 napja not found-to ír az összes nemzetközik tracking olda track 17 net is a magyar posta és a singapuri is.

Daine
2014-06-20, 14:17
Csak érdekesség képpen a HK tól rendeltem 06.17.-én és ma itt van! :o

Friday, June 20, 2014 Location Time
14 Delivered - Signed for by : XXXXXXXXX13:10
13 With delivery courier BUDAPEST - HUNGARY 08:42
12 Clearance processing complete at BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 08:20
11 Arrived at Sort Facility BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 07:56
10 Departed Facility in BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 06:46
9 Transferred through BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 06:44
8 Customs status updated BUDAPEST - HUNGARY 05:14
7 Departed Facility in LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 05:02

Thursday, June 19, 2014 Location Time
6 Processed at LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 21:46
5 Arrived at Sort Facility LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 16:59
4 Departed Facility in HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 05:33
3 Processed at HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 05:25

Wednesday, June 18, 2014 Location Time
2 Arrived at Sort Facility HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 23:44
1 Shipment picked up HONG KONG - HONG KONG 18:28

Igaz DHL, de ezentúl ezt fogom kérni!

Pistu
2014-06-20, 14:22

14 Delivered - Signed for by : XXXXXXXXXX 13:10

Ha nem csak filleres aprosagok vannak akkor megeri, de egy 5$os csavarnal nem :D

Daine
2014-06-20, 14:30
Szerintem az 5 dolláros csavart te is az OBI-ban veszed!? ;D

Pistu
2014-06-20, 15:02
Szerintem az 5 dolláros csavart te is az OBI-ban veszed!? ;D

Sajna 4es alatt nem arulnak a multik :( A tobbit igen ;D

Balázs1986
2014-06-20, 20:33
Megerősítve, nekem is ma jelent meg az egy hete kapott szám.

Ja. Az előbb írtam. Kb. 10 nap kellett, hogy megjelenjen.

bla
2014-06-20, 20:42
Vagy gyorsan kell és drágán, vagy occón és 1 hónap mire ideér. Hát nekem nem sürgős. ;D

14 Delivered - Signed for by : XXXXXXXXXX 13:10

djzomy
2014-06-21, 11:00
Nekem gyorsan kellett volna... De 16-a utolsó dátum a trckinginfoban eu elosztót elhagyta.... Hk scs

Smith
2014-06-21, 21:35
Először és utoljára rendeltem a banggood-tól,kihagytak pár alkatrészt a csomagból (vagy kilopták valahol) kárpótlásul jóváírják bónusz pontban,amit meg rendelnék a pontokból megint kihagyják. >:(

bebeboy
2014-06-24, 08:48
Nekem a Helipalról 4nap alatt itt volt.
A banggood ról expedited shipping el(15 dollár +) szintén 4 nap.

Pistu
2014-07-02, 15:06
Lehet az, hogy nemetbol ugy adnak fel csomagot, hogy singapore postos trackinget kapok hozza?

Stallmaster
2014-07-02, 18:49
lehetni lehet. rendeltem ebay-ről microSD-t, Németo.-ból, jött a tracking number, és erősen gondolkozóba estem, mert Guangdong nevű német városról még nem hallottam. persze fake eladó, kínából, fake terméket küldött:)

Lehet az, hogy nemetbol ugy adnak fel csomagot, hogy singapore postos trackinget kapok hozza?

Pistu
2014-07-02, 19:03
lehetni lehet. rendeltem ebay-ről microSD-t, Németo.-ból, jött a tracking number, és erősen gondolkozóba estem, mert Guangdong nevű német városról még nem hallottam. persze fake eladó, kínából, fake terméket küldött:)

Na pont erre gondoltam enis. Marmint hogy marhara nem nemetbol fog az jonni

Ltomi78
2014-10-01, 10:23
Mi a tapasztalat hany nap utan aktiv az SCS express trackingje...
Kaptam egy 2800XXXXX ..9 jegyu szamot mar hetfon de meg ma sem talalja az scs oldala :o

ITEM
2014-10-01, 10:41
Kaptam egy 2800XXXXX ..9 jegyu szamot mar hetfon de meg ma sem talalja az scs oldala :o

Lehet még fel sem adták a csomagod,a legtöbb bolt a csomagolás után a szállítócég saját programját használja,hogy generáljanak egy nyomkövetési számot. Ezt el szokták küldeni a vevőnek,és miután felvették a csomagot tőlük el kell tellenie kb 1 napnak amíg megjelenik a futárcég rendszerében (amit ugye te kérdezhetsz le) normál esetben ők már látják,mert a bolt online küldi el az infót a szállítócégnek,szóval a rendszerbe már bekerül,de kifele feléd még nem aktív a nyomkövetés.

Ltomi78
2014-10-01, 10:54
Koszi.
Egyeb tapasztalat scs rol...tartjak a vallalt 7 napot? Tenyleg eu n keresztul jon vam nelkul?

Lehet még fel sem adták a csomagod,a legtöbb bolt a csomagolás után a szállítócég saját programját használja,hogy generáljanak egy nyomkövetési számot. Ezt el szokták küldeni a vevőnek,és miután felvették a csomagot tőlük el kell tellenie kb 1 napnak amíg megjelenik a futárcég rendszerében (amit ugye te kérdezhetsz le) normál esetben ők már látják,mert a bolt online küldi el az infót a szállítócégnek,szóval a rendszerbe már bekerül,de kifele feléd még nem aktív a nyomkövetés.

ITEM
2014-10-01, 10:59
Koszi.
Egyeb tapasztalat scs rol...tartjak a vallalt 7 napot? Tenyleg eu n keresztul jon vam nelkul?

Ezt nem tudom,mert csak egyszer kaptam scs-es szállítással csomagot,az asszem 1 hét alatt volt itt. Honnan rendeltél ?

Ltomi78
2014-10-01, 11:25
HK tol egy fx61 csupat. Hat nem kis csomag de nem volt EUn mar regota..es gondiltam jobb az scs mint a sima airmail.
Bar ketlem hogy megussza a vamot...de valakinel olvastam hogy anelkul atjott

Daine
2014-10-01, 11:33
HK tol egy fx61 csupat. Hat nem kis csomag de nem volt EUn mar regota..es gondiltam jobb az scs mint a sima airmail.
Bar ketlem hogy megussza a vamot...de valakinel olvastam hogy anelkul atjott

Szerintem meg senki nem úszta meg vám nélkül!

Ltomi78
2014-10-01, 11:50
Attol fugg mekkora a csomag...a zacsis cuccok rendre atjonnek...csak a dhl miatt kerul vamra....a sima airmail atjon

Ltomi78
2014-10-01, 11:53
Tudja valaki az scs t eu n belul.kihozza ki.vegul? Dpd? Gls? Tnt?
Az angol royal mailt itthon a gls hozta ki peldaul.

Ltomi78
2014-10-01, 12:48
Ja most nemzeti unnep van kinaban sept27 - okt 3 kozott...gondolom addig all minden!

Smith
2014-10-01, 20:22
Tudja valaki az scs t eu n belul.kihozza ki.vegul? Dpd? Gls? Tnt?

Egy FrSky rádiót SCS-el amit Angliában átcsomagoltak és vámoltak (paypal-on keresztül kell fizetni) kis hazánkba már a DPD szállította házhoz.A címkén angol feladással.
Most meg (pár hete) a nemzetközi raktárból rendelt apróságokat NL végű nyomkövetési azonosító számmal Hollandiában adták fel (miután közel 2 hétig feldolgozáson állt) .
Totál kiszámíthatatlan az egész :o

Ltomi78
2014-10-01, 21:28
Fantasztikus ereztem ahogy most olvasom az rc groupsot is.
Volt 45 usd sima airmail volt 62 scs...ea volt 140 erz Dhl.
Hat mondom repcsit inkabb expressel rendelek de azert a dhl.durva arat szabott.
Igy maradt az scs. Hetfon kuldte a hk a trackinget azota not found. Gondolom all az unnepp miatt is de hogy egy express posta 3 nap utan sem.jelzi hogy felvette a csomagot az zavaro...A hobbyking persze 4-7 napot ir a levelben a szallitasra. Ezek szerint az scs ben semmi express nincs:(

nmhu77
2014-10-01, 21:55
ezt írja a magyar posta nyomkövetője:

2014.09.30 10:31 Budai Központi Kézbesítő Posta
Küldemény információ:
Kézbesíthetetlen / Undeliverable
Kiegészítő információ:
cím nem azonosítható

szerintetek, ilyenkor mi a teendő?

írtam emailt tracking numerrel, és helyes címmel, holnap telefonálok is.

van valakinek tapasztalata ilyesmivel?

djzomy
2014-10-02, 12:02
Nekem kb 20 nap volt a szállítás... És nem eu-n belül rendeltem így küldték a vám számlát...

Ltomi78
2014-10-02, 13:43
Megindult az SCS tracking ezt látom, most melyik vámon késik kínában vagy itthon:

DATE TIME LOCATION STATUS
2014/9/30 1959 SCS-HKG CHECK IN BY SCS-HKG BAR CODE COLLECTOR
2014/9/30 2046 SCS-HKG BAG IN BY STAFF CODE 90001-SCS-HKG
2014/10/1 1400 SCS-HKG EXPORT TO EUROPEAN HUB STATION
2014/10/2 0800 SCS-EU HUB CUSTOMS CLEARANCE IN PROGRESSING
2014/10/2 1600 SCS-EU HUB CUSTOMS CLEARANCE DELAY

Igy maradt az scs. Hetfon kuldte a hk a trackinget azota not found. Gondolom all az unnepp miatt is de hogy egy express posta 3 nap utan sem.jelzi hogy felvette a csomagot az zavaro...A hobbyking persze 4-7 napot ir a levelben a szallitasra. Ezek szerint az scs ben semmi express nincs:(

ITEM
2014-10-02, 14:42
Megindult az SCS tracking ezt látom, most melyik vámon késik kínában vagy itthon:

Az SCS európai elosztórészlegénél van a csomagod. Gondolom ott vámolják le majd a célország áfa szabályozási rendelkezéseinek alapján.

Valahol egy Angliai vagy Franciaországi elosztórészlegben lehet a csomagod most: http://www.scsexpress.com/offices.php?char_set=eng/

Ltomi78
2014-10-02, 15:35
szuper.. köszi, remélem ott nincsenek szabin :P

eosbandi
2014-10-02, 16:07
Ja most nemzeti unnep van kinaban sept27 - okt 3 kozott...gondolom addig all minden!

helyett okt 1. es okt 7.kozott....

Ltomi78
2014-10-02, 20:24
Na megjott a pay pal keres...maga antoy h hobby king levelevel.
Osszesen 16 eur...es allitolag nem kell mast fizetni.
Dhl vagy gls fogja hozni 3-4 nap. Igy mar egesz gyorsnak tunik az scs :)
SCS Express International Limited

E - M e s s a g e

Dear Tamas Landa ,
Re: Your order no.Xxxxxx from Hobby King under our Airwaybill number xxxxxxc
We are glad to inform you the parcel you ordered from Hobby King has arrived at our Europe hub
station. Your parcel was cleared from EU region by bulk declaration under one consolidated
shipment in order to minimize the clearance costs. Now your Parcel is ready for dispatch and
awaiting your payment to settle by Paypal as follows :
The total amount of EUR 16.18 which is inclusive of any duty and VAT charge if applicable.
( Attached file for the AWB copy and the receipt for your reference)
You have no need to pay additional VAT or duties in your own countries as your parcel was finished
custom clearance in EU region.
All VAT charge needs to be paid within 7 days as Free storage charge only for 7 working
days only and Money request will be sent to you via Papal for your payment at the same time.
Our Paypal account is support@scsexpress.com https://www.paypal.com
Once we have received payment confirmation from Paypal, our EU Hub station will arrange your parcel
to be delivered to you by GLS or DPD service within 3-4 working days. You can track the further
shipping details and status from our web site at www.scsexpress.com by using our Airwaybill number
quoted above after your payment has been confirmed and accepted on next working day afternoon.

ITEM
2014-10-02, 23:12

Na,akkor hamarosan lehet örömködni. Amúgy mennyi volt a repcsi amit vettél ? A 16 euró vám nem is sok. ;)

Ltomi78
2014-10-03, 11:41
77 usd voltva gep es 60 a szallitas...de mivel a HK 23 usd irt ra plusz szallitas igy ennek szamoltak a VAT jat.
Nekem igy osszesen 160 usd lett a vege...EU bol meg lett volna 110 kb szallitassal de ott ugy honapok ota nincs keszleten..ha majd lesz tartalekot onnan veszek

Na,akkor hamarosan lehet örömködni. Amúgy mennyi volt a repcsi amit vettél ? A 16 euró vám nem is sok. ;)

ITEM
2014-10-03, 21:37
77 usd voltva gep es 60 a szallitas...de mivel a HK 23 usd irt ra plusz szallitas igy ennek szamoltak a VAT jat.
Nekem igy osszesen 160 usd lett a vege...EU bol meg lett volna 110 kb szallitassal de ott ugy honapok ota nincs keszleten..ha majd lesz tartalekot onnan veszek

http://www.dvxuser.com/V6/images/smilies/thumbsup.gif

Ltomi78
2014-10-06, 12:06
Vegul a csomagot a DPD vette at ok hozzak UK bol..meg is jott a tracking mail ;)

Ltomi78
2014-10-09, 14:00
Megjott csupa fx 61.Scs el indult..DPD hozta vegul.. 12 nap volt rendelestol szamitva..vam es afa negyedet kellett csak fizetni

Ltomi78
2014-10-09, 14:13
Kb igy olyan mint ha EU raktárból rendeltem volna de vámot kellett volna fizetni. szóval 15 e ft az árkülönbség sajna..viszont már itt van :D

Megjott csupa fx 61.Scs el indult..DPD hozta vegul.. 12 nap volt rendelestol szamitva..vam es afa negyedet kellett csak fizetni