PDA

Teljes verzió megtekintése : AR Drone vagy Walkera QR X350?

Diamond
2014-03-27, 16:43
Sziasztok!

Teljesen új vagyok az rcmodellezés területén. Egy multirotoros gépet szeretnék venni. 200.000 forint keretem lenne rá. A legfontosabb szempont számomra, hogy legalább 1 kilométerre el tudjon menni a gép, és hogy FPV-s legyen. Azt találtam, hogy az AR Drone kezdőknek nagyon ideális, mert könnyű irányítani, nekem pedig van pont iPad-em. És bár csak 50m-re megy alapból, találtam hozzá több lehetőséget a hatósugár növelésére, pl. ezt a Range Extendert:

https://www.xagyl.us/store/product.php?productid=16722

Ennél azt írják 1 km-re növelhető vele a hatósugár, mondjuk azt nem tudom, hogy ehhez lehet-e kapni aksit, hogy kivigyem terepre, és hogy ez egymagában tényleg képes-e ennyire megnövelni a hatótávot, vagy még egyéb módosításokhoz is szükség lenne?

Ezzel együtt az AR Drone Power Edition simán beleférne a 200.000-be. Valamint olvasható olyan leírás is az interneten, miszerint próbálkoznak 3G hálózaton keresztüli jelátvitellel AR Drone-hoz, ami elég szimpatikusnak tűnik, hiszen akkor ha jól gondolom még épületek között is simán elnavigálható lenne a cucc a jel megszünte nélkül. Szóval nagyon tetszik ez a sok moddolási lehetőség.

A Walkerára azért figyeltem fel, mert az ha jól értem a leírását, a Devo F7 -tel alapból 1km-ig el tud menni és addig videójel is lenne. Viszont ahogy olvastam, ez a gép nem való kezdőknek, és én nem szeretnék egy halom pénzt kiadni olyasmiért, ami aztán egyből összetörik, ha használni kezdem. Tehát ha ezt választanám, akkor gondolom előbb egy kezdő gépet kellene venni, amivel megtanulnám az alapokat, aztán válthatnék a komolyabb típusra. Ez kicsit körülményesnek tűnik, meg azt sem tudom egyenlőre, hogy a Walkera későbbi moddolásához is van-e annyi jó leírás, mint az AR Drone-hoz? De az viszont előnye, hogy ha kiviszem valahova, akkor a repeater nélkül is könnyen elmegy messzire.

Ti mit gondoltok, melyik irányba lenne jó indulni, ha a legfőbb elvárásom a nagy hatótáv?

Red
2014-03-27, 16:50
nem tudom mit akarsz 1 km-re, de szerintem DJI Phantom vagy F450, az később bővíthetőbb

http://electronicarc.com/catalogo/index.php?cPath=107_157&osCsid=9286051745278d157b93415453128ae0

Diamond
2014-03-27, 17:10
Azt elfelejtettem írni, hogy mindenképp FPV-s kellene. De már pótoltam. Így a Phantom FC 450 lenne kézenfekvő, ennél ezt írja a gyártó oldalán a hatótávra: CE: 300m; FCC: 500m. Ez most most jelent egész pontosan? Meg ha jól sejtem, ehhez a géphez is kellene némi nagykorlat, nem?

csikan
2014-03-27, 17:12
Maximálisan egyet értek az előttem szólóval dji phantom...

Volt már szerencsém néhány típusú multicoptert kipróbálni, de a dji az dji...

Tehát, ha nem akarsz csalódni, pláne, ha kezdő vagy, akkor vegyél phantomot

Red
2014-03-27, 17:16
pl a walkera tudni fogja az 1km-t?

nekem, volt waLKERA is, van phantom és egyéb DJI cuccom is, de a dji eddig a legjobb ami elérhető áron van
3 multi gépem van, mindben naza v2 van

a Phantom kb olyasmi mit a Walkera, csak jobban repül, jobb mindene
a dji-ra mondják, hogy a kezdőknek való

ezeknél a gépeknél az FPV a probléma 1km-en
az 5.8-as adóm képe nekem sokkal előbb szétesik mint 1km

na de várjunk, mit írnak mások...

Diamond
2014-03-27, 17:20
Rendben van. De még azt nem értem ezzel kapcsolatban, hogy az FC40 -hez milyen távirányító van? Azon lehet látni amit lát a kamera, vagy a kamera képét min nézed? Mert azt írja a gyártó, hogy van egy app amivel a kamerát tudod állítani, de a kép mire van közvetítve? Vagy a távirányítóval irányítod a gépet, az iPad-en meg nézed a képet? Bocsi ha hülyeséget kérdezek, de teljesen kezdő vagyok ezen a téren.

http://www.dji.com/product/phantom-fc40/spec

a8l
2014-03-27, 17:28
Az FC40-nek 5.8-as irányítása van, biztos nem vennék olyat 1km-re.
Szerintem a walkera sem rossz, bár még nem volt phantomom.
Ez is elmegy 1km-re a pro verzió könnyebben irányítható van phantomhoz hasonló gps mód benne. Árban még mindig nem egy phantom.

csikan
2014-03-27, 17:32
Természetesen távirányítóval irányítod és iphone-on vagy ipadon nézed a képet, ezzel meg sem lehet közelíteni az 1 km fpv-vel.

Én a helyedben egy phantom 2-őt vagy vison-t vennék és külön fpv felszerelést (mondjuk videószemüveggel.) Összességében többre fog kijönni a vége, mint 200 e Ft, de az a helyzet, hogy ha ragaszkodsz az 1 km-hez kezdőként a multikopterrel, az nem 200, hanem 300 ezer Ft :( Viszont nem kell egyben kiadni.

Előbb megtanulod biztosan kezelni a gépet, aztán jöhet az fpv.

A phantomhoz nem kell profinak lenni, nem árt előtte szimulátorozni, de ha veled van egy olyan személy a beüzemelésnél és az első 1-2 repülésnél, aki ért hozzá és elmondja mire figyelj, simán menni fog.

Diamond
2014-03-27, 17:46
Így elsőre nekem akkor mégiscsak az AR Drone tűnik kézenfekvőnek, mert akkor csak meg kellene hozzá venni a range extendert, és már menne is minden. Az az igazság a Phantom esetében nem nagyon értem azt sem pl. min megy a videójel? Mert szó volt itt a GPS jelátvitelről, de az milyen jelet továbbít benne, gondolom csak az irányításához küldi a jelet, a videó nem azon megy, vagy igen? Mert akkor ha bemegy épület vagy fa mögé a gép, a videójel elvész. Vagy egy darabig a rádiójel is tud továbbítani takarásban? Szóval ezzel az aspektussal is mi a helyzet?

Tarczali Viktor
2014-03-27, 17:56
Leírhatnád, hogy mire szeretnéd használni, mert azt látom, hogy van pénzed, de a modellezés nem igazán érdekel, csak egy bizonyos cél megvalósítása. Ne haragudj, de megfordult már itt a fórumon legalább 10 olyan "modellező", akit csak az érdekelt, hogyan lehet nagy terhet nagy távolságra eljuttatni, mindegy mennyibe kerül. Ezek a határokon átívelő tervek hamar elhaltak, pedig biztos nagy pénzt hoztak volna a "modellezőnek". Aztán nem hallottunk felőlük többé. Biztos felhagytak a "modellezéssel". Elnézést a cinikusságomért és a szkepticizmusomért, de nem ilyen kezdő kritériumokkal szoktak elkezdeni modellezni!
Viktor

csikan
2014-03-27, 18:01
Természetesen a Te pénzed a Te döntésed!

Azért egy példa:

phantommal repülsz, megszakad a videójel, te kikapcsolod a távot és a phantom vissza jön hozzád.

Mi történik jelvesztéskor az ar drone-nal???? - mert szabad szemmel nem fogod ám látni, már 350 méternél sem.

Én csak azt mondom, hogy nekem is az a célom, hogy fpv-zek multival, de gps, elektronikus iránytű és naza vezérlő nélkül nem mernék...

Diamond
2014-03-27, 18:11
Leírhatnád, hogy mire szeretnéd használni, mert azt látom, hogy van pénzed, de a modellezés nem igazán érdekel, csak egy bizonyos cél megvalósítása. Ne haragudj, de megfordult már itt a fórumon legalább 10 olyan "modellező", akit csak az érdekelt, hogyan lehet nagy terhet nagy távolságra eljuttatni, mindegy mennyibe kerül. Ezek a határokon átívelő tervek hamar elhaltak, pedig biztos nagy pénzt hoztak volna a "modellezőnek". Aztán nem hallottunk felőlük többé. Biztos felhagytak a "modellezéssel". Elnézést a cinikusságomért és a szkepticizmusomért, de nem ilyen kezdő kritériumokkal szoktak elkezdeni modellezni!
Viktor

Engem az érdekelne, hogy videófelvételeket tudjak csinálni miközben repülők, és azért lenne jó a nagy hatótáv, hogy érdekes is legyen a videó, mert ha csak a közelben lehet repülni, az annyira nem inspirál. Az AR Drone-nak van egy promo videója, ami nagyon megfogott, abban repkednek vele keresztül kasul a városon, ha ezt valóban valamilyen géppel meg lehetne csinálni, az remek lenne. Mert úgy ahogy a dobozból kiveszi az ember, még nem lehet.

csikan
2014-03-27, 18:24
AR Drone-val meg pláne nem... Az arra van kitalálva, hogy néhány méterre magad körül repkedj vele, ha szép az idő. A bemutató videókat meg osztani kell százzal...

smith_hun
2014-03-27, 18:25
Wakera 350 pro, Phantom 2 + FPV cucc, Phantom FC40, Phantom 1 + FPV rendszer, Phantom 2 Vision.

Az AR Drone nekem játéknak tűnik ezekhez képest...hiába veszel hozzá ilyen távnövelő cuccot, jó sok pénzért...
Nyilván vannak a Parrotnak is előnyei, pl. külföldről simán megvan a Power Edition 200e alatt, marad egy "valag" pénzed utána...könnyen megveheted bele a Flight recorder-t, amivel önálló repülésre küldheted, de amint kiküldöd a wifi hatótávjából, elmegy a kép, és az irányítási lehetőséged...

nekem FC40 van, láthatod a topikját is, jobban körbenézel...én nem bántam meg, hogy ezt vettem...vehettem volt sima Phantom 2-est is, de az akku ára nekem nem volt elfogadható...ellenben az FPV-hez ugyanazokat kellene megvennem, mint majd az FC40-hez...én is úgy indultam, hogy volt rá 200eHUF-om...választhattam a Parrot, Walkera, és a DJI között...

Picin múlott, hogy nem a Walkera lett...de meggyőzött a stabilitása a gépnek...vannak elmaradásai a Walkera-hoz képest (pl. a lábai), de ezeket filléres összegből meg lehet oldani...

Az AR drone promó videónak ne higgy...az ilyen videókat mindig eltúlozzák...olyan videót keress a youtube-on, amit az egyszeri felhasználó tölt fel...
Egyébként a messze készült FPV videó a legnehezebb, és abból nem igazán fogsz tudni élvezetes filmet vágni...az FC40 kamera jobb videót csinál, mint a Drone-é (ugyanaz a 720p-s video), és az igazán elmarad a menő videóktól...hidd el, nem a Drone a jó választás...

Az 5,8GHz-es távirányító zavarmentes irányítást biztosít, nagyobb szélben is elég stabil...azt, hogy milyen messzire megy el...még nem tudom pontosan...a legnagyobb távolság amire elküldtem ~250 méter volt kb. 150 méter magasságban...
Még erősen gondolkodom, hogy miként javítsam fel, de biztosan jó lesz, és szép befektetés...

A jelenlegi cuccommal ~ 3x10 percet tudok repülni kényelmesen, ha meghajtanám intenzíven biztosan lejjebb menne 8,5-9 percre...dupla akkuval eddig 18,5perc volt a nettó repülési időm...

Az FC40 kamera arra jó, hogy FPV-t repülj kb. 150 méter távolságig (bokros, fás terepen), vagy magaslati repülést csinálj ~220 méterig. Eddig megy el a wifi jel nálam...
A kamera pehelykönnyű, szinte jelly-mentes a videó...

Én kedvelem a kis mocskot, és másztam is már fára érte... ;D

Gépet pedig vegyél külföldről, EU-ból...sokat lehet vele spórolni az itthoni árakhoz képest, és ugyanúgy él rá az 1 év gari...én németből hozattam meg az FC40-et, postaköltséggel 154eHUF-ért...itthon laza 30eHUF-al kerül többe, és ők is csak ugyanúgy megrendelik, mint ahogy te tennéd...

Diamond
2014-03-27, 18:30
Akkor az FC-40-en is wifin megy a videó jel?

Red
2014-03-27, 18:53

ezeknek mindnek van topicja, szánjál rá időt és olvasd el...
ha lesz amit nem értesz belőle, azt kérdezd meg szerintem

a8l
2014-03-27, 19:18

Nem értem míért fontos hogy wifin megy e a videojel.
Jobb ha 2.4-es az irányítás, megbízhatóbb, nagyobb hatótávú és 5.8g-n megy a video, mert akkor nem tud wifin menni a video mert zavarja az irányítás.
Ha olcsón akarsz kijönni, akkor el kell felejteni ezeket az előre megépített szebb házba csomagolt gépeket. Egy 450-es kell építeni és raksz bele egy naza-t ha azt akarsz legalább egy lite-t.
Én is folyamatban vagyok egy 450-es cuccainak a beszerzésével.
Tarot 450-es váz 3500ft, hosszabb leszállótalp 1500ft, 4db sunnysky motor 14500 ft, 4db simonk 30A-s ESC 7000 ft, vettem már propokat is 1500ft, kell még akku ami van a HK-ból, meg vmi repülés vezérlő ami lehet pl egy naza lite gps-el kb 40e, ez így együtt 68e ft eddig, kell még egy táv, vevő és már repképes is 100e alatt akár, ehhez jön az fpv de bőven befér 200alá szerintem.

Diamond
2014-03-27, 19:31
Nekem nem baj, ha wifin megy a jel, mindössze kérdezem. Azért csak, mert ha azon megy, akkor mindegy hogy milyen gépről van szó, egy ilyen hatósugárnövelő ketyere gondolom kell majd, ha azt a karom messziről is tudjam fogni a videójelet.

Az építgetés nem lenne gond, ha tudnám mi kell ezekhez. Megérteni megérteném, de nem tudom mik a komponensek meg ilyesmi, és annyira nincs időm ennek utána nézni mostanság, később talán. Meg nincs a környezetemben senki aki foglalkozna ezzel. Az talán még menne, ha az elvárásaimnak megfelelő leírást találnék, hogy hogy kell egy olyat összerakni. De anélkül ez nekem most még elég ingoványos terepnek tűnik ahhoz, hogy magam vágjak bele...

Red
2014-03-27, 20:13
egy darabig még az is lesz :)
ha olvastad a többi topicot is, akkor látod, hogy mindenki variál, senki nem elégedett :)
december óta az 5. configot építem...

Diamond
2014-03-27, 20:35
Na ezaz.

pulsarxp
2014-03-27, 21:00
Na ezaz.

amit a8l leírt az pontjó lehet arra amire neked kell. Alá pakolsz még egy gimbalt, és kész. De előbb tanulj meg vele repülni.
Persze, sosem elégedett az ember, mert mindig más a cél, így más gép kell rá. Videózásra, egy nagy gép kell, még öröm repkedésre meg kicsit fürge. Persze mindenki mind a kettőt akarná egy képpel, ezért megy a "keresés" de ha neked fox elképzelésed van, akkor nincs gond.

smith_hun
2014-03-27, 21:03
A hatótáv növelő wifi extender az AR Drone esetében műxik, normál antennákkal ~300-350méterig biztosan. Ha ennél messzebb akarsz menni, akkor kell egy iPad, meg egy wifi irányantenna, megfelelő nyereséggel...egy ilyen konfigot a youtube-on látható manus 1,5km-re és vissza repítette GPS adatrögzítéssel...bár ő nem használt hozzá wifi erősítőt, csak a külső irányantennát...

Az FC40 kamerájához nem lehet wifi router-t kapcsolni, mert a szoftvere nem engedi...sem a kameráé, sem a mobilon lévő progi. Legalábbis az én eddigi infóim szerint...ellenben az FPV repülést csinálhatod vele egyből, és biztos lesz a jel fogása kb. 150 méterig...de arra nagyon figyelj, hogy ehhez mobilkészülék is kell...sanszos, hogy más, fel nem sorolt készülékkel is mehet a progi, ha erős proci van benne, és rendelkezik külön grafikai GPU-val is...kell a szaggatásmentes megjelenítéshez...

Range extender van a Phantom 2 Vision távirányítóján, de ahhoz is csak a gyári FC200-as kamerát lehet csatlakoztatni...ellenben ez utóbbit elegánsan lehet hack-elni külső antennával, és a ~300 méteres jelátviteli távolság kitolható 400-450 méterre...de ez a gép nem 200eHUF...

Nem tudom milyen a Walkera 350pro, de jobbnak tűnik, mint a sima 350...és olcsóbb, mint a Phantom 1. De nem annyira jó, mint a Phantom...

A lényeg, hogy kompromisszumot kell kötnöd...mindent nem lehet "olcsón"...

Ja...és a mobilodra, vagy a PC-re tegyél fel egy szimulátor progit, sokat segít a gép törésének minél jobb elkerülése érdekében...

ITEM
2014-03-27, 21:24

Jobb ha 2.4-es az irányítás, megbízhatóbb, nagyobb hatótávú és 5.8g-n megy a video, mert akkor nem tud wifin menni a video mert zavarja az irányítás.
Ha olcsón akarsz kijönni, akkor el kell felejteni ezeket az előre megépített szebb házba csomagolt gépeket. Egy 450-es kell építeni és raksz bele egy naza-t ha azt akarsz legalább egy lite-t.
Tarot 450-es váz 3500ft, hosszabb leszállótalp 1500ft, 4db sunnysky motor 14500 ft, 4db simonk 30A-s ESC 7000 ft, vettem már propokat is 1500ft, kell még akku ami van a HK-ból, meg vmi repülés vezérlő ami lehet pl egy naza lite gps-el kb 40e, ez így együtt 68e ft eddig, kell még egy táv, vevő és már repképes is 100e alatt akár, ehhez jön az fpv de bőven befér 200alá szerintem.

Ezeket a cuccokat honnan rendelted ?

a8l
2014-03-27, 22:04

Ezeket a cuccokat honnan rendelted ?

Ezeket rendeltem:

http://www.banggood.com/Tarot-Glass-Fiber-Nylon-Quadcopter-Main-Frame-Rad-And-White-TL2749-05-p-910463.html

http://www.banggood.com/SK450-Z450-FPV-High-Landing-Skid-For-DJI-F450-F550-Quadrocopter-p-920670.html

http://www.banggood.com/Wholesale-Blade-1045-1045R-CW-CCW-Propeller-For-Multi-rotor-Copter-Quadcopter-p-66288.html

http://www.banggood.com/Wholesale-SunnySky-X2212-KV980-Brushless-Motor-For-RC-Airplane-Quadcopter-p-60600.html

http://www.banggood.com/30A-SimonK-Procedure-Brushless-ESC-For-Quad-Multi-Copter-p-919129.html

Kell még valamilyen FC bele, még nem tudom milyen, meg akku(az van bőven itthon 3S), meg kell egy vevő mert az sincs.
Gimbalom van még egy vadi új tarot és videó adóm is van még egy 400mw ami nincs használva az x350-be.

Saabi
2014-03-27, 22:15
Nekem van AR.Drone 2.0-m és Walkera QR X350-em is, nagyjából sejtem mit tudnak. Az AR.Drone 2.0 arra a célra, amit írsz, felejtős. A kamerája vicc, a hatótáv detto. Nem erre való.
Az X350-et valóban nehezebb vezetni, nekem sokat segített hogy egyrészt egy értő ember hasznos tanácsokat adott, másrészt hogy egy kissebb multival sokat gyakoroltam. Kamera és FPV cucc híján én még száz méterre sem engedtem el nagyon, nemhogy egy kilométerre, szabad szemmel könnyű hamar elveszteni. Az RTH meg vagy visszahozza, vagy sem.

a8l
2014-03-27, 22:59
egy darabig még az is lesz :)
ha olvastad a többi topicot is, akkor látod, hogy mindenki variál, senki nem elégedett :)
december óta az 5. configot építem...

Én elégedett vagyok, de azért variálok, mert érdekel a téma.
Pl az x350-et nemsokára átépítem pro-ra. De gondoltam nem sima pro lesz hanem sunnysky 980kv motorokkal kipróbálom, meg P2 esc -et vennék bele ami erősebb mint az x350 gyári esc viszont nagyon valószínű hogy gond nélkül be lehet építeni. Kap pro FC-t meg gps-t usb portot a többi cucc van.
Akkuból meg 2x2200mah zippy compact befér a pro házba és kb majdnem annyit is tud mint a pro 10C-s 5200-ese, súlyban se nehezebb, megúszom 6500ft/pakk(2 akku). Ez meg jó lehet a 450-eshez is.
450-esből meg elsőnek kipróbálom ezt a tarot vázat ami kb dji f450 másolat, aztán jó lenne megnézni egy asszimetrikus váz milyen nagyobb motorok stb. El lehet legózni ezekkel a quadokkal egy ideig.

Diamond
2014-03-28, 00:35
Ha a hatótávnövelő extender mükszik az AR Drone-nál, akkor lehet mégis csak az lenne a jó megoldás. A kamera minősége most annyira nem oszt nem szoroz. Az az igazság ennek a kertyerének az esetében élég sok szájbarágós moddolási leírás van, és mint kezdőnek ez pont jó. Az baj, ha nem jön vissza, de nem tudom, akkor majd kötök rá valamit ami küld gps-en jelet, ha elvész, azt nem lehet?

a8l
2014-03-28, 01:18
Ha a hatótávnövelő extender mükszik az AR Drone-nál, akkor lehet mégis csak az lenne a jó megoldás. A kamera minősége most annyira nem oszt nem szoroz. Az az igazság ennek a kertyerének az esetében élég sok szájbarágós moddolási leírás van, és mint kezdőnek ez pont jó. Az baj, ha nem jön vissza, de nem tudom, akkor majd kötök rá valamit ami küld gps-en jelet, ha elvész, azt nem lehet?

Szerintem meg hidd el legalább egy olyan tulajnak akinek van ar drone meg más quad is hogy közelébe sincs az ar drone egy rendes quadcopternek.
Persze legkésőbb akkor mindenképp megtudod ha megvetted.
Sokkal jobban jársz akár egy phantom-al akár egy qr x350 pro-val de egy épített 450-es quad-al is, abból is vannak készre összerakott változatok ha nem akarsz szerelni.
A lényeg hogy irányításra 2.4G legyen és videóra meg 5.8G, ne erőltesd a wifit a videóra. Pár ft egy 5.8g vevővel egybeépített monitor amit fel tudsz szerelni a távodra:
http://rcpilot.hu/users/3470/23342/s_20140224132299079.jpg (http://rcpilot.hu/users/3470/23342/b_20140224132299079.jpg) A képet az RcPilot.hu tárolja. (http://www.rcpilot.hu)
Ezzel meg is oldódott a videó vétel kérdés, a gépre meg kell egy kb 15e ft-os immersion rc 600mw-s 5.8g adó. A devo f7 se túl használható a túl kicsi kijelzővel. De ha spórolni akarsz nagyon akkor lehet kapni 800x480 felbontású 5" monitorokat 40$-ért és van pici videó vevő csak a vevő 12$-ért ezt össze lehet építeni vmi antennával és máris van élőkép. Én inkább vettem 40e körül ezt a 7"-os diversity(dual vevő) monitort felszereltem a távra, mert ezen legalább látni valamit, persze a 7" se túl sok. Kamerának meg veszel egy mobiust annak van élőképe fpv-hez és fel is tud venni fullhd-ben mindezt 16e ft-ért, vagy pár ezerrel drágábban itt is árulnak a fórumon és akkor nem kell várni heteket rá.
Az egész FPV felszerelést meg lehet úszni kb 70e ft-ból mobius-al.
Ha nem tetszik a gép amit veszel elsőre akkor átrakod a következőre.

Diamond
2014-03-28, 03:04
Na és ehhöz mit szólnátok: http://www.modelsport.co.uk/hubsan-x4-pro-fpv-quadcopter/rc-car-products/382837

GorPro kamera, 2000m-ig van videókép, 25 perc repülési idő, és csak 499$. Szinte már hihetetlen.

pulsarxp
2014-03-28, 03:28
Na és ehhöz mit szólnátok: http://www.modelsport.co.uk/hubsan-x4-pro-fpv-quadcopter/rc-car-products/382837

GorPro kamera, 2000m-ig van videókép, 25 perc repülési idő, és csak 499$. Szinte már hihetetlen.

Ha ez elmegy 2000 métert ugy hogy van elő kép, megeszem a quadkopterem :D

Saabi
2014-03-28, 06:51

Van ilyen cucc, Flight-recordernek hívják (http://ardrone2.parrot.com/apps/flight-recorder/), nekem még nincs ilyenem, de tervben van a beszerzése (csak most egy gimbal jobban kell az X350 alá :-)). Ez lehetővé teszi az autonóm repülést és így reményeim szerint irányíthatóvá és programozhatóvá válik egy számítógépről is.
Ne érts félre, nem akarlak lebeszélni az AR.Drone-ról, jó kis gép az, messze okosabb mint bármelyik másik távirányítós cucc errefele, egyszerűen ez a WiFi vezérlős megoldás nem igazán segíti elő a hatótávolság növelését. Láttam videót ahol még messzebb is mentek vele egy kilométernél, de ott WiFi helyett LTE-n irányították. Mobilnettel meg a hatótáv tulajdonképpen csak az akkumulátorkapacitástól függ. (meg egyéb körülményektől)
Ahogy láttam olyan videót is, ahol WiFi-vel vezették kilométeren túlra, de ahhoz azért módosítani kell a koptert, nem elég egy WiFi range extender. Először is ki kell vezetni a WiFi antennáját a házon kívül, mert a beépített nem rendelkezik a legjobb vételi képességekell. És vezérlés oldalon sem elég egy párezer forintos range extender, ott már erős adóval, irányított antennákkal játszanak. Olykor kissé illegálisan magasra emelt jelszinttel.
Szóval a kilométeren túli FPV repülés szerintem még nem tart ott, hogy leemeled a polcról a OneKM-O-Drone készüléket és örülsz. Ha meg már úgyis tuningolni kell, akkor azért az AR.Drone-nál találni alkalmasabb alapot.

roland.nagy
2014-03-28, 07:20
Nekem volt Flight Recorder-em az Ar.Drone 2.0-hoz, de eladtam, nekem nem jött be. A sebesség max.1,2m/s amivel vele lehet repülni, ez elég lassú szerintem. Persze, ez érthető, a gps modul miatt.
Amivel még lehet okosítani a drone-t, hogy szerelsz rá külső körantennát, az is megnyomja a hatótávot és ha erre még rájön az extender... ;)
Egyébként árulom az Ar.Drone 2.0-ám, adok hozzá range extender-t is, azzal tényleg jó a hatótávja!
Az adok-veszek topicban megtalálható!

Red
2014-03-28, 09:25

Camera Mount and Gopro Camera (Not Included)

Diamond
2014-03-28, 12:21
Ennél viszont GoPro videót ír, azt nem írja, hogy nincs benne:
http://www.banggood.com/Hubsan-H109S-X4-PRO-5_8-GHz-FPV-RC-Quadcopter-p-914223.html

Red
2014-03-28, 12:44

Package included:
1 X Hubsan H109S X4 PRO Quadcopter
1 x transmitter

a8l
2014-03-28, 14:25
http://www.banggood.com/Hubsan-H109S-X4-PRO-5_8-GHz-FPV-RC-Quadcopter-p-914223.html

Ez azt jelenti hogy gopro-hoz ki van építve a video kábel és a tartó.
Nem gondoltad komolyan, hogy egy 400$-os kamerát(Itthon 140e ft) adnak hozzá összesen 500$-ért free shipping-el.

Diamond
2014-03-29, 11:54
Vannak cikkek a neten amiből az szűrődött le nekem, hogy rajta van a GoPro is. De ha még nincs is rajta, az igazán már a legkevesebb, mert akkor is ott van a 2km-ig sugárzott videójel, a 25 perces akkuidő, 500$-ért ez már egy egész nekem való alap, egy Go Pro-t meg majd veszek hozzá használtan, úgy még mindig 200E-en belül leszek. De az is lehet, hogyha megjelenik a termék, akkor lesz kamerával szerelt verziója is. Egyenlőre még a gyártó is csak beharangozta ezt.

a8l
2014-03-29, 12:07
Vannak cikkek a neten amiből az szűrődött le nekem, hogy rajta van a GoPro is. De ha még nincs is rajta, az igazán már a legkevesebb, mert akkor is ott van a 2km-ig sugárzott videójel, a 25 perces akkuidő, 500$-ért ez már egy egész nekem való alap, egy Go Pro-t meg majd veszek hozzá használtan, úgy még mindig 200E-en belül leszek. De az is lehet, hogyha megjelenik a termék, akkor lesz kamerával szerelt verziója is. Egyenlőre még a gyártó is csak beharangozta ezt.

Ezt a 2km-ig jóvideójelet azért fenntartással kell kezelni.
Semmi olyan nincs benne amitől biztosan el tudsz menni 2km-t, vagy jobban mint más 5.8g rendszerrel, a lényeg hogy nem kell megsértődni ha 500m-nél megszakad a videó.
Ettől függetlenül ez a gép jó lehet, ha ennyi lesz az ára, mert még az se biztos, ezek a pre orderes árak semmit nem jelentenek sajnos.
Hosszú repidő, 5.8g videó kiépítve, gopro tartó. A távon meg bár nem túl nagy de azárt talán használható beépített képernyő, remélhetőleg 1km-re azért el lehet menni vele, 6-800m-re biztosan.

Saabi
2014-03-29, 15:48

Ezt a 2km-ig jóvideójelet azért fenntartással kell kezelni.

Főleg azért, mert ott az van: 300-2000. Ami ugye nem azt jelenti, hogy 300m-nél közelebb már nincs videójel. :-)

Diamond
2014-03-29, 21:33
A 2000 biztos azt jelenti, hogy "tiszta időben". :) Nade, majd kiderül még hogy meg mint lesz ezzel, de így a leírás alapján ez egy nekem való cuccnak tűnik. Persze mindig benne van, hogy olcsó húsnak híg a vele, nade legyünk optimisták, mert néha előfordul az ellenkezője is. :)

icahone
2014-03-30, 13:02
Kedves Diamond,

orulok hogy megtalaltad a neked valot.
Ez a tema igy is joval tovabb letezett mint kellett volna (szabalyzat!!!) es a szabalyzat be nem tartasa miatt most le is zarom.
Egy ideig meg itt marad, hatha van benne olyan info ami masoknak is hasznos.

A tovabbiakban kerlek irj a megfelelo temakba.

Udvozlettel, MOD.