PDA

Teljes verzió megtekintése : Oktató-, gyakorló-, és egyéb tanítófoglalkozások

smith_hun
2014-03-30, 19:22
Halihó!

Lehetőség lenne április 13.-án Újpesten oktató-gyakorló foglalkozáson részt venni. (A pontos címet majd kiírjuk időben)

A tervezett témakörök:
- megtanulni repülni,
- Funckiók és korlátaik,
- szenzorok tévedéseinek okai és megoldásaik,
- működő konfigok,
- bevált kiegészítők,
- hatályos szabályok,
- vészhelyzeti eljárások,
- Kerülendő dolgok,
- Veszélyes dolgok,

Információk:
2014 04.13. vasárnap, kezdés 1030-1100 (esőnap külön megbeszélés szerint)
A foglalkozás időtartama: minimum 2-3 óra

Részvételi díj: maximum 5000HUF/óra/csoport (ez azt jelenti, hogy a résztvevők között egyenlő arányban oszlik meg az óradíj)

Foglalkozásvezető: csillagvzs

Egyéb szolgáltatások:
- akkutöltési lehetőség,
- gép bérlése, ha nincs sajátod (ebben az esetben kérem jelentkezzetek nálam, és megadom a telefonszámot, hogy egyeztetni lehessen),

Jelentkezés itt a topikban!

Jelentkezők:
- Smith_hun (Pécs), Phantom FC40 + 1fő családtag lelkes(?) néző,
- Saabi (Bp.), Walkera x350,
- pulsarxp (Bp.),
- fodo23 (vidékről), Walkera x350,

kiskiru
2014-03-30, 23:18
Példás :D

Saabi
2014-03-30, 23:49
Engem érdekel, egy Walkera QR X350-el jönnék.

icahone
2014-03-31, 10:35
Erdekes kezdemenyezes, lehet hogy en is kinezek.

pulsarxp
2014-03-31, 10:43
naná, hogy megyek.
Gépem ha kész lesz viszem

Saabi
2014-04-05, 08:13
Rajtunk kívül mindenki olyan jól repül, hogy nincs szüksége egy kis oktatásra?

smith_hun
2014-04-05, 08:34
Pedig minél többen megyünk, annál olcsóbb fejenként... :D

Saabi
2014-04-05, 08:37
Pedig minél többen megyünk, annál olcsóbb fejenként... :D

Viszont, ha kevesen vagyunk, több figyelem jut egy emberre... 8) Hmm... Távozzanak kérem, nincs itt semmi látnivaló! ;D

Hellfirenorbi
2014-04-06, 07:40
Üdv
Nagyon jó kezdeményezés??
Csak sajnos nem valószínű hogy sok vidéki ember 80-150 km fog tud utazni!!
Engem pl sok minden érdekelne a repülésen kívül, de sajnos nagyon kevés az időm nem valószínű hogy el tudok menni.
- szenzorok tévedéseinek okai és megoldásaik,
- működő konfigok,
- bevált kiegészítők,
- hatályos szabályok,
- vészhelyzeti eljárások,
- Kerülendő dolgok,
- Veszélyes dolgok,
Ha esetleg volna leheteőség ezen dolgoknak valahol egyben leírni szerintem sokan taunhatnának ,
persze aki szeretne .
Üdv
Esetleg lehetne egy vidéki rendezvény szervezni ;D pl Gyomaendrődön :D
Sok sikert a foglakozáshoz !

Saabi
2014-04-06, 07:56

Ez állandó probléma, hogy a vidékinek a város, városinak a vidék van messze. Ezen nem lehet segíteni, az előadó nem tud osztódással szaporodni és jelenlenni mindenütt. Élek a feltételezéssel, azért lett Újpest a helyszín, mert ezt tudja könnyen megközelíteni. (ha tévedek, akkor elnézést kérek)
Ha valaki úgy érzi, ennyi utazást nem tud bevállalni, akkor sajnos így járt. Ha viszont nagyon érdekli a téma, akkor még az is előfordulhat, hogy vállalja. (ha jól látom, pl. smith_hun történetesen pécsi, az sincs épp újpest mellett...)
Biztos lehetne könyvet is írni a témáról, én még ilyet nem láttam egy könyvesboltban sem. De ez most nem erről szól.

Hellfirenorbi
2014-04-06, 08:04
Na ez szép kis iromány ha elolvastad volna amit írtam (nem valószínű hogy sok vidéki ember).....
Részemről lezártam ezt a témát !!!

Ez állandó probléma, hogy a vidékinek a város, városinak a vidék van messze. Ezen nem lehet segíteni, az előadó nem tud osztódással szaporodni és jelenlenni mindenütt. Élek a feltételezéssel, azért lett Újpest a helyszín, mert ezt tudja könnyen megközelíteni. (ha tévedek, akkor elnézést kérek)
Ha valaki úgy érzi, ennyi utazást nem tud bevállalni, akkor sajnos így járt. Ha viszont nagyon érdekli a téma, akkor még az is előfordulhat, hogy vállalja. (ha jól látom, pl. smith_hun történetesen pécsi, az sincs épp újpest mellett...)
Biztos lehetne könyvet is írni a témáról, én még ilyet nem láttam egy könyvesboltban sem. De ez most nem erről szól.

ITEM
2014-04-06, 10:11

Egyszerű a megoldás, nem csak csillagvzs tart majd ilyen "okosítást" ,hanem más is elkezdheti. Vannak itt a fórumon elegen,akik elég tapasztalattal rendelkeznek egy ilyen oktatás lebonyolításához,és mellesleg nem Budapestiek. Ezen nem kell kiakadni,hogy valakinek nem ér meg 300-500 km-t utazgatni egy oktatás miatt. Ez olyan,mint egy nyelviskola. Először azokból sem volt sok,aztán szépen bővült a körük. Ott ugyan olyan probléma volt a felutazás stb. Én azt kívánom,hogy terjedjen ez a fajta oktatási kezdeményezés, hogy azok is könnyen odajuthassanak,tanulhassanak akik nem a főváros vagy annak 5-10km-es körzetében laknak.

Egyébként meg a mai technika állása szerint akár közvetíteni és vagy felvételről elérhetővé tenni is lehetne a foglalkozást videó streamen keresztül. A technika adott erre. Beállítható hogy csak egy bizonyos kód beírása után lehessen hozzáférni a streamhez.

Saabi
2014-04-06, 10:16
Ha esetleg volna leheteőség ezen dolgoknak valahol egyben leírni szerintem sokan taunhatnának ,
persze aki szeretne .

Mondjuk ez éppen nem rossz ötlet. Mondjuk egy wikipédia keretében összegyűjteni a tudást, ami magyar nyelven leginkább ezen fórumon, de kissé nehezen visszakereshető formában található meg. Persze ha már van ilyen, akkor sztornó, de akkor ez az oldal nagyon el van dugva, mert sehol nem találom. :-)

pulsarxp
2014-04-06, 10:22
Hosszú távú tervem ez (is) lenne az fpvszovetseg.hu oldallal.

smith_hun
2014-04-06, 11:01
Hááát...én pl. Pécsről oda-vissza 460km-t fogok autózni...nyilván nem olcsó mulatság...
A stream jó ötlet lehet, de akkor inkább már a helyben készített videó feltöltésére voksolok...aki nem ér rá feljönni mert dolgozik, az élő stream-et sem fogja nézni...

ITEM
2014-04-06, 11:13
Hááát...én pl. Pécsről oda-vissza 460km-t fogok autózni...nyilván nem olcsó mulatság...
A stream jó ötlet lehet, de akkor inkább már a helyben készített videó feltöltésére voksolok...aki nem ér rá feljönni mert dolgozik, az élő stream-et sem fogja nézni...

Ez már csak részletkérdés. A stream szerver programok képesek arra,hogy egy időben felvétel is készüljön az "adásról" ;)

OBi_
2014-04-06, 11:46
Tudjátok a világ végén ez úgy történik, hogy sok sok jó emberke egy repternek nevezett helyen, ami kicsit távolabb van az épületektöl, összejön, játszadozik, és közben beszélget. Tudásukat kicserélik. Ha már valaki nem szeret építeni, csak megvásárolja a modelljét, annak is erdemes lenne csatlakozni egy ilyen kis közösséghez. (sokat tanulhat)
Ezek után nem kel megvetni az embert, ha nem akar száz kilométereket utazni.
(nem az oktatás hiányzik hanem a közösség)

Tarczali Viktor
2014-04-06, 12:02
Mi az a közösség? Fészbúk?? :D

Szpeti
2014-04-06, 14:10
Obi, Viktor, és a többiek BCs. környékén. Ha akarjátok, én megtatrom az oktatást nektek. Fejenként egy üveg jéger a beugró, amit azonnal meg is kostolnánk, hogy gördülékenyebben menjen a kvadóra.

fodo23
2014-04-06, 16:24
Minket is érdekel, egy Walkera QR X350-el jönnék Bp re

smith_hun
2014-04-06, 16:43
Felírtalak.

nhadrian
2014-04-06, 17:45
Dícséretes kezdeményezés. Emlékeztet a régi szép időkre amikor még a srácok a modellező klubban készítették a kis modelljüket délutánonként… az volt az idazi modellezés, ráadásul erősen közösség építő formában. HAJRÁ!!!!

pulsarxp
2014-04-06, 18:49
Dícséretes kezdeményezés. Emlékeztet a régi szép időkre amikor még a srácok a modellező klubban készítették a kis modelljüket délutánonként… az volt az idazi modellezés, ráadásul erősen közösség építő formában. HAJRÁ!!!!

Ezért jok a talin, és most hogy jon a jo idő lassan lehetne is egy-ketto :D

csillagvzs
2014-04-06, 19:55

Ezért jok a talin, és most hogy jon a jo idő lassan lehetne is egy-ketto :D

Multikopter Tali szervezése folyamatban. :)
Eddig úgy néz ki, hogy 2-3 napos lesz.
Esti beszélgetésekkel, ügyességi feladatokkal, stb..........

Ha lesz rá igény a későbbiekben is akkor lesz még tapasztalat csere.
Eddig is igen sokan járnak hozzám. Bocsi ha az én időm is véges és nekem is van családom.
De jó lenne ha más is csatlakozna a kezdeményezésünkhöz és segíteni a kezdőket.

Többen kérték, hogy írjam le az évek óta felgyülemlett tapasztalataimat (tapasztalatainkat)
Elég gyér az írói vénám és legtöbbször a javításra váró multikopterek elborítják a műhelyemet.
Arra is szoktam lehetőséget biztosítani, hogy a leendő tulaj a műhelyemben saját maga rakja össze az alkatrészeit egy korrektül működő multikopteré. (akár hobbi akár pro célra)
Az én gépeimre is alig van időm. :'(

smith_hun
2014-04-14, 00:12
Köszönöm az idődet Zsolti, tanulságos volt a repülés...ilyen széllökésekben, és változó szélben azt hiszem nem nagyon reptettem még a gépet...volt pár pillanat, amikor azt hittem, hogy nem marad fenn...de mégis... ;D

pulsarxp
2014-04-14, 04:23
Én is köszönöm, és a megjelent társaságnak is, jó volt :)

Saabi
2014-04-14, 06:19
Csatlakozom az előttem szólókhoz, köszönöm a tegnapi találkozót, tanulságos volt. És ismét sikerült törés nélkül hazavinni a koptert! :-D

csillagvzs
2014-04-14, 06:47
Szivesen. :)

gerlice
2014-04-29, 21:18
Erről lemaradtam, de a következőre esetleg szívesen lemennék, egy kis gyakorlás rám is rámfér... ;D