PDA

Teljes verzió megtekintése : Landolás és robbanós repülő kérdések...

kigyosi
2005-09-18, 18:21
Sziasztok!

Jelenleg van egy Piper - J3 elektromos repülőm!
Nagyon szeretem a gépet mert ezen tanultam meg repülni.
Sajnos már nagyon sokat esett és van rajta egy pár törés!
Úgy döntöttem hogy veszek egy robbanós rc készletet a Paco Modelltől.
Egy "Easy Trainer" gépre gonoltam! Esetleg akinek ilyen gépe van vagy volt vagy csak repült vele az keressen már meg mert lenne egy pár kérdésem! Mi a véleményetek erről a gépről? Mikre képes ez? Mennyire strapabíró a motorja?...

Sajnos a Piper a landolások miatt tört össze. :(
Ti hogy szoktatok a gépekkel leszálni füves területen?
Mert én mindig próbálok rá vigyázni de egy légcsavar minimum összetörik rajta!

APPME
2005-09-18, 19:17
Hali!
Állítsd le a motort és szállj le úgy. A légcsavart úgy tedd fel a motorra, hogy leálláskor vízszintesre álljon be.
appme

kigyosi
2005-09-18, 19:29
És azt hogy tudom beállítani hogy kikapcsoláskor vizszintesen álljon?
Mert nekem mindig változik.

Mert próbáltam elkapni a levegőbe de nem sikerült.
Akkor nagyon nagyot esett.

APPME
2005-09-18, 19:50
Hi!
Én robbanósról beszélek, villanyost nemigen tudod beállítani.
Elkapni se érdemes őtet - mármint a robbanóst...
Leszálláskor lebegtess ki - a leszálló siklószöget megtöröd vízszintesre és a placc fölött 30-50 cm magasan a légpárnán jössz be, amíg le nem lassul és talajt nem ér. Előtte azért ne essen át - huppanjon, vagy forduljon le a gép.
appme

kovach
2005-09-18, 20:03
az elektromoshoz lehet kapni vagy csinálni prop shawert amivel legalább a légcsavar nem törik

Dudkin
2005-09-18, 21:54
az elektromoshoz lehet kapni vagy csinálni prop shawert amivel legalább a légcsavar nem törik

prop saver

http://www.webx.dk/rc/prop-saver.htm

Udv: Dudkin

kigyosi
2005-09-18, 22:01
Én még elég kezdő vagyok ezekhez a szakkifejezésekhez úghogy mit jelent a : :shock:

- kilebegtetés?
- leszálló siklószöget megtöröd vízszintesre?
- légpárnán jössz be?

U.I: Az Easy Trainer-ről senki nem tud?

sl45
2005-09-18, 22:06
Gondolom láttál már repülőt leszállni.?! Neked is úgy kell. És akkor nem fog törni semmi.

Wick
2005-09-18, 22:31
Leszállás elött érdemes egy átstartolási probát tenni, vagyis alacsonyan jössz be a leszállo területre, és egyenesen végigrepülsz, lehetöleg ugy, hogy ehhez mniimális sebességet választasz... A leszállást lehetöség szerint messziröl kezd, miután van tapasztalatod arrol, hogy ha leveszed a gázt, a gép hogyan siklik, milyen hosszan, stb. Ezt magasan tudod gyakorolni. A kilebegtetés az, amikor teljesen leveszed már a gázt, irányba állitottad a gépet, alacsonyan megközelited a területet, és tényleg 30-50 cm-re a földtöl hagyod siklani addig, amig el nem fogy ez a lendülete a gépnek, és akkor hagyod hogy lassan lesüllyedjen a földre. A leszállo sikszöget akkor töröd meg vizszintesre, amikor a területet még messziröl közelited meg, és hagyod lefele süllyedni hogy lendülete legyen, majd amikor ugy érzed hogy elegendö a sebesség, beállitod ezt a kilebegtetéses pooziciot, vagyis 30-50 centire a földtöl vizszintesbe hozod, persze ezt a vizszintesbe hozást kcisit magasabban kezd el, különben odacsaphatod, vagy erösen pattogni fog...

Remélem sikerült jol elmagyarázni...
Üdv: Wick

Szab
2005-09-18, 22:33
Kizárólag a vicc kedvéért, és tényleg csak azért! Nehogy megsértődj, kedves Kovach kolléga! Abszolute a poén jelent meg a képzeletemben, amikor a véletlen elírásodat olvastam. Igazából át is ugrottam rajta, de aztán megláttam magamelőtt az alábbi kis képi motívumot... :lol: Ne haragudj, tényleg, nem az elírásból szeretnék hülye viccet csinálni, hanem az a tudat, hogyha eme művet nem osztom meg a többi halandóval, az végzetes hiba lenne! :lol: :D

Egyébiránt a shawer szó nem létezik, az asszociációm tárgya a shaver kifejezés, de a pontosság kedvéért a shawl szó viszont kendőt jelent. Mégegyszer elnézést a viccért, de ezt muszáj volt "lerajzolnom", ami a "prop-shaver"-ről eszembejutott :D :D :D

Komolyra fordítva a szót, a tanácsod viszont teljes mértékben megfogadandó, vagyis ez az egyik legjobb és leghatásosabb módja a kis elektromos gépek légcsavarjainak megmentésére! (Mármint a prop-saver :wink: )

http://personal.osi.hu/fuzesisz/mmbk/propsha(v_w)er_pic.jpg
prop-shaver

Wick
2005-09-19, 16:28
Szab :D :D Én is utálom amikor már borostás a légcsavar, és nem ugy forog ahogy kéne :) :lol: :lol: Ilyenkor ha tetszik neki ha nem, leszerelem a repcsiröl és alaposan megborotválom ;) :lol:

Telleg csak a vicc kedvéért :) - volt már ilyen az autos mocik eladásánál, ott is csak a vicc kedvéért ment .. ;) -

kigyosi
2005-09-19, 18:28
Nekem még sosem volt robbanó motoros gépem! :roll:
Most ha minden összejön akkor tudok egyet venni! :wink:

Nagyjából el tudnátok mondani hogy miből áll egy ilyen gép karbantartása, mire kell odafigyelni, mivel jobb ez mint az elektromos, meddig repül egy tank üzemanyaggal, hogy kell indítani, mennyi az élettartama, stb...?

Nagyon megköszönném mert eddig sehol nem kaptam választ ezekre a kérdésekre.

Amúgy szerintetek megéri venni egy Easy Trainert a Paco Modell-töl 88.000 - ért? Elég erős az a moci meg ilyenek...?

Előre is köszi!

APPME
2005-09-19, 19:34
Nos:

Nagyjából el tudnátok mondani hogy miből áll egy ilyen gép karbantartása, mire kell odafigyelni, mivel jobb ez mint az elektromos, meddig repül egy tank üzemanyaggal, hogy kell indítani, mennyi az élettartama, stb...?

Az elektromosnál miért jobb? Majd eldöntöd, próbáld ki ezt is, akkor kiderül, számodra jobb-e.
Motor, üzemanyagcsövek, tank tisztántartása, akkuk gondos töltése, 1 tankkal 5-25 percet repülhet kb. Startermotorral célszerű índítani, 1,5V-os izzító áramforrás kell az indításhoz, amit a gyertyának kell juttatni - beindulás után örökhajtós...
Motorélettartam a megfelelő olajhányad alkalmazásával a végtelen és az első startnál földbeállás között szór.

Amúgy szerintetek megéri venni egy Easy Trainert a Paco Modell-töl 88.000 - ért? Elég erős az a moci meg ilyenek...?

A repülő bizonyára megéri, azonban gazdaságosabb megoldásként a kezdők eleinte minél kisebb sírógörcsöt kiváltó - használt, mások által megunt, kinőtt - gépekkel szoktak kezdeni...

Jó modellezést és keress egy haladó modellezőt a gyakorlati útmutatáshoz, élőben sokkal szemléletesebb minden.

appme

dedike
2005-09-19, 20:19
Előre is köszi!

Szia!

Hogy jött ki neked a 88000Ft?
A gép + a motor + szervók kijön max 55ezerből.
Én is most raktam össze egy ilyet és 6,5ccm-es MVVS csapágyazaott motorral sem volt több e fenti összegnél. Ha vevőt is számolsz bele, még akkor is soknak tűnik.
Ja a 6,5ccm-es motor nekem szépen viszi, de még csak egy startom volt vele, úgyhogy erről bővebben nem tudok még beszámolni.

Paco Modell
2005-09-19, 22:44
Dedike!
Az Easy Trainer készletünk ára: 87.900 Ft
Az oké, hogy a repülő, a motor, és a szervók kb 55ezerből jönnének ki, DE
ebben az árban benne van a Skysport 4-es rádió is (32.790 Ft), így máris 87ezer forint. Sőt mi adunk hozzá 3l üzemanyagot, légcsavart, izzító kábelt, fedélzeti akkut, gyertyát stb. Vagyis minden benne van ami a repítéshez szükséges. Így máris megéri.

Paco Modell
2005-09-19, 22:48
Még annyi, hogy most van egy használt róbbanós trainerünk, 39.000 Ft-ért. Egy teljesen összeépített gép jó állapotban 6,5ccm-es motorral, és 4 szervóval együtt. A boltunkban megtekinthető.

dedike
2005-09-20, 00:12
Köszi Paco, értem.

Mondjuk én rádiót nem számoltam és azért csodálkoztam, hogy jön ki ez az összeg.

kigyosi
2005-09-20, 21:44
Senki nem repült még Easy Trainer-el?
Senki nem tud véleményt mondani róla?

kigyosi
2005-09-20, 21:47
Szia Paco Modell!

Most látom hogy van egy használt gépetek is!
Tudnál nekem arról képet küldeni mert lehet hogy érdekelne!

Milyen gép ez és milyen tulajdonságokkal rendelkezik?

kigyosi
2005-09-21, 23:22
Nah...?

Tomcat
2005-09-22, 08:25
Figyi!

szerintem ha tényleg érdekel, akkor javaslom hogy:

- menj be (Budapest, VI. kerület, Csengery utca 48.)
- hívd fel: 06-20/9218-435

Ha én árulok gépet akkor abból lehet lemérni, hogy az az igazi érdeklődő, aki az ilyen kérdésekre nem sajnál 50-60 Ft-ot, hogy felvegye a kagylót.

Lehet hogy vársz-vársz, lemaradsz majd, aztán meg háborogsz magadban.

Paco Modell
2005-09-22, 13:45
csinálok képet, és felrakom, csak egy kis türelem

Dudkin
2005-09-22, 13:51
Urak!

Szoritkozzunk az adokveszekre!

koszi: Dud

cbruder
2005-09-22, 15:12
Szia Kigyosi,

szep kis modell az az Easy Trainer, biztos hogy sok örömet fog nyujtani !!!

Egyetlen megjegyzesem lenne csak az egeszhez !!

Ha megkaptad a gepet, nagyon ajanlom, hogy nezesd at alaposan egy tapasztalt modellezövel (lehetöleg olyannal aki maga is epit modelleket) es figyeljetek a ragasztasokra, szerelmenyekre !!
Ahol ugy latszik, hogy nem latszik ragaszto, inkabb ragasszátok megegyszer utana !!

Az elsö repüleseknel szerintem inkabb a futomü lesz leginkabb strapalva es nem a motor (leszallasok :-) ) ugyhogy ennek a felrögziteset FELTETLENÜL erösitsetek meg !!
A legnagyobb problemat azok a kismeretü kerekek fogjak többnyire okozni, mivel azok ha füves palya van csak keznel, maximum csak a szomszed golf-palyara alkalmasak, ott is csak nagyon ovatosan !!!

Lehetöleg az elsö "edzesek"-hez probalj egy nagyobb parkolot, vagy legalabbis olyan palyat keresni, ahol gyalult a terep, ha mar aszfalt vagy beton nincs keznel es tovabba igyekezz majd egy szelcsendes napot kifogni a berepüleshez !!

Ezek az ARF futoszerelmenyek a leggyengebbek amiket valaha is lattam, ugyhogy nagyon is ildomos lesz ezek rögziteset megerösiteni (megjobb lenne egy seged-labszarral hatrafele is haromszögben "kitamasztani"), mivel egy "normalis" (Matyasföld) füves terep szinte azonnal letepi, vagy jobb esetben csunyan elgörbitene öket !!!

Ezzel most nem a Paco-Modell ellen akarok beszelni, csak sajnos a tapasztalat ezt mutatja !!

üdv,

cbruder

kigyosi
2005-09-22, 18:32
Sziasztok!

Pako Modell: köszönöm a képet előre is!

Cbruder: köszönöm a segítséget.

Tomcat: Bocsi de nem fogok azért 350 km-t utazni hogy megnézzem a gépet. Sajons nekem a környékemen nincs semilyen modell bolt ezért csak messziről tudok beszerezni ilyesmit. Sajnos a munkámból kifolyólag időm sincs rá. Inkább megnézem este az interneten egy képen bár az igaz hogy az nem olyan mintha élőbe látnám...!

Paco Modell
2005-09-22, 22:40
íme néhány link a képekre (elég nagyok ezért nem rögtön ide illesztettem be őket):
http://www.kepfeltoltes.hu/view/050922/elado1.JPG
http://www.kepfeltoltes.hu/view/050922/elado2.JPG
http://www.kepfeltoltes.hu/view/050922/elado3.JPG
http://www.kepfeltoltes.hu/view/050922/elado4.JPG
http://www.kepfeltoltes.hu/view/050922/elado5.JPG
6,5ccm-is pöccintésre induló robbanómotorral felszerelve, kitünő, működőképes állapotban.
4 (Futaba) S3003-as standard szervó van beleépítve Panasonic NiCd (4X AA,100mAh,1,2V) akkupakkal.
Továbbá adunk hozzá: légcsavart, orrkúpot, futóműveket(irányítható orrkerék), gyertyát, és egy dugós izzítót akkumulátorral(Panasonic 1300mAh,1,2V).
Csak a vevődet kell beleraknod és már repítheted is.

Susitu1
2005-09-23, 11:41
Helló kigyosi,
a légcsavarproblémát illetően én inkább a fűnyírót javaslom, hiddel ez bejü :wink:

Dudkin
2005-09-23, 12:45
Pacomodell!

jeleztem korabban, hogy az adokveszeket hasznaljatok a gep eladasara, mivel ez nem valosult meg at kellett helyeznem a topicot.

Udv: Dudkin