PDA

Teljes verzió megtekintése : Igazságtalannak tartod ?

Toki
2005-09-28, 20:12
Sziasztok !

Az elektromos autók adok-veszek rovatban szemet szúrt mostanában egy dolog. Mégpedig az, hogy egyes hirdetések a moderátor által kiemelést kaptak.

Minden fórumozó egyenlő... vagy vannak egyenlőbbek :roll: ?

üdv, Taál Péter

Atesz
2005-09-28, 20:33
Ez szerintem attól függ.Ha csak szóltak, hogy hé, emeld már ki a hirdetésemet, akkor gáz, ha mondjuk extra támogatást biztosítanak a fórumnak, akkor elfogadható.
Szóval én megvárom a fejleményeket a szavazatommal.

Ui.:Mivel nincs kiírva, hogy hogy lesz valami kiemelt, így ez jelenleg tényleg "etikátlan".

norbi868
2005-09-28, 20:34
Sziasztok!

Én nem szavaznék csak annyit szeretnék mondani hogy magam mentségére hogy nem én kértem meg a moderátorokat hogy emeljék ki én is meglepődtem szerintem ez a dolog csak példaértékű mert sokan mérgesek vagyunk ha valaki nem tud feltenni normális hirdetést. Teljesen igazad van én is igy lennék vele viszont kigondoltam egy kompromisszumot mindenki számára hogy ha valki igényes hirdetést tesz fel az legyen mondjuk 2napig kiemelt és akkor mindeni rákényszerül arra hogy hogy ne olyat tegyen fel hogy ELADÓ XY üdv. Vagy ha ezt baromságnak tartjátok akkor kitalálunk mást vagy marad minden a régiben.

Üdv

oceanearth
2005-09-28, 20:47
Sztem teljesen normális a kiemelés, mert tényleg annyi hirdetés van, hogy eladó RC autó, itt és itt érdeklődj.

gb
2005-09-28, 20:51
Én az első ilyen jellegű hírdetés megjelenése után fél perccel egy enyhén szólva felháborodott hangvételű pü-t írtam a T. moderátoroknak. A lényege az volt, hogy egy másik fórumon már láttam hasonlót, és ott barátinak tűnő alapon ment ugyanez, szerintem kár lenne itt is bevezetni. Ezután hamarosan kaptam egy teljesen normális hangvételű választ, amiben rögtön fény derült a kiemelés okára, ami teljesen korrekt volt, azonnal meggyőzött így azóta nekem egy kicsit sem zavaróak ezek a kiemelt dolgok.
Egyébként ezen a fórumon admin, vagy moderátori adás-vétel jellegű hírdetést soha nem láttam.

breex2000
2005-09-28, 20:53
hy!

szerintem jogos a kiemelés.
hát nagyon sok hírdetés van.
én nem zárolnám az eladott topicokat hanem TÖRÖLNÉM!

Kalap
2005-09-28, 21:25
Ha megnézitek, azok a hirdetések vannak kiemelve, amelyek példásan jól meg vannak csinálva, minden adat megtalálható, izléses formátumban van szerkesztve, és alapjában véve mintaként szolgálhatnak a többi hirdetés számára!

hyperspale
2005-09-28, 21:35
Ha megnézitek, azok a hirdetések vannak kiemelve, amelyek példásan jól meg vannak csinálva, minden adat megtalálható, izléses formátumban van szerkesztve, és alapjában véve mintaként szolgálhatnak a többi hirdetés számára!

csatlakozom Kalaphoz!
nekem is volt egy hirdetésem amit Necro emelt ki azért mert meg volt jól csinálva, de "csak" egy hétig tartott ez a kényesztetés! hidjétek el megéri "szépre" megcsinálni a hírdetést és akkor biztos hogy a Tiétek is ki lesz emelve! ja és még annyit hogy én nem tartozom se Necro, se HummeRC barátai közé szal nem ezért emelték ki a hírdetésemet az biztos! még soha nem találkoztam Velük, sőt még nem is beszéltünk, ugyhogy a "baráti alapon való kiemelésről" szó sincs!
uff!

HummeRC
2005-09-28, 23:24
No akkor kezdeném az elején.

A "kiemelés" NEM alanyi jog, hanem egy lehetőség a moderátorok kezében. Teljesen ránk (moderátorokra) van bízva! Nem csak az autóknál, hanem minden topikban az adott moderátor(ok)ra.

DE...

Arra viszont kinosan ügyelünk (mivel meg szoktuk beszélni egymás között), hogy ne legyen részrehajló kiemelés! Biztos vagyok benne, hogy senki nem tud olyan hirdetést mutatni, hogy saját hirdetést kiemeltünk volna. Még csak a "barátainkét" sem! Pedig megtehettük volna, de nem tartjuk etikusnak, ezért nem tesszük!

A kiemeléseinknek ugyanis nem az az elsődleges célja hogy előnyt biztositsunk valaki számára.

Számtalanszor elmondtuk, leirtuk hogy egy hirdetésnek hogyan kellene kinéznie úgy, hogy mindenki számára közérthető, világos, egyértelmű, jól tájékoztató és tiszta legyen. Nem az a lényeg hogy sok/vagy éppen kevés duma legyen benne, vagy az hogy teli legyenek pakolva képpel.
Az a lényeg hogy minden ami fontos a megértéshez és a bemutatáshoz, az legyen benne. A műszaki tartalom leirása és egy-két kép bőven elég!

Nem egyszer szóltunk már hogy tessék mindenkinek rendes hirdetést feladni, ki vannak irva az adok-veszek szabályok. Mégis legtöbbször felháborodást és negativ beszólásokat kaptunk, hogy "mi közünk van ehhez, ne szóljunk bele az eladási stratégiákba!".

Mi erre kitaláltuk azt, hogy aki képes rendes hirdetést feladni, azokból találomra választunk egyet-egyet és kiemeljük mindenkinek követendő példaként, hátha ez majd jobban sarkallja az embereket arra, hogy ne raboljuk fölöslegesen más energiáját és idejét az igénytelen hirdetésekkel!

Tehát senki ne várja el, hogy ha követi a szabályokat akkor azonnal kiemelés jár! Viszont ugyanolyan esélyt kap rá, mint a többiek, ezt garantáljuk.

Jah és igy a végére megjegyezném még (mivel felmerült), hogy ennek semmi köze ahhoz hogy ki és mit/mennyit adakozott a fórumhoz! Annál is inkább, mivel erről fogalmunk sincs. Ezt csak és kizárólag Dudkin (a fórumadmin) tudja és tartja teljes titokban!

Egyébként a kérdésekre szivesen válaszolok akár személy szerint is, de a vádaskodást abba lehetne hagyni, mivel azt hiszem kielégitő választ adtam a kérdésekre. Egyébként nem harapok, egész nyugodtan meg lehetett volna keresni PÜ-ben is és ott megkérdezni hogy ha nem tetszik valami. De senki nem tette! Egy sort sem! Tehát nem értem a felháborodás alapját. :?

Toki
2005-09-29, 08:30

Számtalan más hirdetés van amelyik korrektül van feladva, mágsincs kiemelve... érdekes...

pl ez itt :
http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=11337

Szándékosan nem a sajátomat raktam fel !

üdv, Taál Péter

JakabI
2005-09-29, 09:03
Sziasztok!

Mivel úgy érzem, hogy az én hírdetésem volt az utolsó csepp Toki poharában, kibújnék a gyanú árnyékából.

Nem ismerem a moderátorokat, sosem találkoztam velük, így a "baráti kör" dolgot kizárhatjuk. Gondolom egyértelmű, hogy "nem"-mel szavaztam és nem csak azért mert kiemelték a hírdetésem. Szerintem jó ötlet, hogy így próbálják emelni a hírdetések színvonalát, én pl. örülök neki, ha egy tetszetős, jól tálalt hírdetést látok.

Egyébként Gergew-nek - ha jól emlékszem - volt egy kiemelt hírdetése a közelmúltban a robbanómotoros adok-veszek rovatban, de javítsatok ki, ha tévedek. Valószínűleg ezért nem kapott ismét kiemelést...

Toki
2005-09-29, 09:07
Hummer :
"A "kiemelés" NEM alanyi jog, hanem egy lehetőség a moderátorok kezében."

Ez manipulálhatóságra ad okot. Érdekes, hogy a többi adok-veszek rovatban nem láttam kiemelt hirdetést. A többiek nem gyakorolják ezt a jogot, vagy csak igazságosan gondolkoznak.

"A kiemeléseinknek ugyanis nem az az elsődleges célja hogy előnyt biztositsunk valaki számára. "

Pedig ez sajnos nagy előny. Gondolj csak bele. Van két ember aki ugyanolyan autót akar eladni ugyanolyan korrekt hirdetéssel. Melyiket fogják előbb megvenni? Amelyik mindig a tettején van, vagy amelyik nincs kiemelve és ott van az oldal alján? Ezt ne ti döntsétek már el! Tudjátok mi az, hogy tisztességes piaci verseny?

"Tehát senki ne várja el, hogy ha követi a szabályokat akkor azonnal kiemelés jár! Viszont ugyanolyan esélyt kap rá, mint a többiek, ezt garantáljuk. "

Ez sajnos nem megvalósítható. És nem is igazságos. Mi alapján döntöd el két ugyanolyan hirdetésről hogy melyik igen és melyik nem? Szimpátia? Akkor ez egy halott dolog.

"Egyébként nem harapok, egész nyugodtan meg lehetett volna keresni PÜ-ben is és ott megkérdezni hogy ha nem tetszik valami. De senki nem tette! Egy sort sem! Tehát nem értem a felháborodás alapját. "

Én Necronome-ot kerestem fel a problémámmal és nem győzött meg az igazáról. Az hogy ezt ő nem említette neked azt bizonyítja, hogy nem is beszélitek meg a dolgokat.

Az igazságtalanságot soha sem bírtam és felháborító ami ez ügyben történik !

üdv. Taál Péter

u.i. : Necronomenak : Ezek után kétlem, hogy lesz valaha is kiemelt hirdetésem, hiszen elmulasztottam a lehetőséget, hogy barátok legyünk. Te az alapján ítéled meg az embereket, hogy a te álláspontoddal szemben mit képviselnek.

Toki
2005-09-29, 09:22
"Nem ismerem a moderátorokat, sosem találkoztam velük, így a "baráti kör" dolgot kizárhatjuk. "

Ekkor már P.Ü-ben elmondtam a kifogásaimat Necronome-nak. És megkérdeztem, hogy csak barátok lehetnek kiemeltek ? Valószínűleg ezért lett a te hirdetésed is kiemelve. Számtalan olyan hirdetés van ami ötletes és teljes mégsincs kiemelve. Erről van itt szó ... sajnos...

Toki
2005-09-29, 09:41
Sziasztok!

Én nem szavaznék csak annyit szeretnék mondani hogy magam mentségére hogy nem én kértem meg a moderátorokat hogy emeljék ki én is meglepődtem szerintem ez a dolog csak példaértékű mert sokan mérgesek vagyunk ha valaki nem tud feltenni normális hirdetést. Teljesen igazad van én is igy lennék vele viszont kigondoltam egy kompromisszumot mindenki számára hogy ha valki igényes hirdetést tesz fel az legyen mondjuk 2napig kiemelt és akkor mindeni rákényszerül arra hogy hogy ne olyat tegyen fel hogy ELADÓ XY üdv. Vagy ha ezt baromságnak tartjátok akkor kitalálunk mást vagy marad minden a régiben.

Üdv

Ezt kifejezetten jó ötletnek tartom :!: Végre egy értelmes megoldás :)

Andre
2005-09-29, 09:50
Hát én ezzel úgy vagyok, hogy egy hírdetés lehet akármilyen csiri-biri, akármilyen kiemelt, mindig megnézem a többit is, ha kell valami, mert lehet, hogy egy oldallal visszább találok egy gépet, ami még nincs lezárva, és az ára jobb, akkor megy a pü a hirdetőnek, hogy megvan-e még? Nem kell se kép, se állapotleírás, mert azt e-mailban, pü,ben el tudom kérni. Nekem az ár a döntő, aztán, ha nem tetszik akkor tovább keresek. Nemmel voksoltam

Necro
2005-09-29, 09:51
"Nem ismerem a moderátorokat, sosem találkoztam velük, így a "baráti kör" dolgot kizárhatjuk. "

Ekkor már P.Ü-ben elmondtam a kifogásaimat Necronome-nak. És megkérdeztem, hogy csak barátok lehetnek kiemeltek ? Valószínűleg ezért lett a te hirdetésed is kiemelve. Számtalan olyan hirdetés van ami ötletes és teljes mégsincs kiemelve. Erről van itt szó ... sajnos...

Nos akkor: megbeszeljuk nem beszeljuk dolog....
miota van ez a mizeria, egyeb okokbol nem beszeltunk....azaz 2 db napig
oka egyszeru, nem volt itthon gepem...
Amiket elmodtal kifogasokat, arra reagaltam
Ha Teged ez nem gyozott meg, rendben van
Viszont, ha direkte modon nem vagy hajlando az erveket megerteni es elfogadni......hmmm
Nem vagyuink baratok, valo igaz
De amit tudok garantalni, az a felhaborodasod alapja, amibol is indult az egesz mizeria.."a Te hirdetesed miert nincs kiemelve?"
Szoval szerintem az egesz tema nyugodtan felejtos is lehet, ill. nagyon nem is ide tartozik....szvsz mehet a lecsoba

Necro
2005-09-29, 09:56
es meg valami....
az elektromos adok veszekben szurt csak szemet?
pedig a robbanos adok veszekben is van kiemeles
es jomagam ugy latom, ez a tendencia fog folytatodni
Barkinek kiemeljuk a hirdeteset, ami peldaerteku....

Gézabá
2005-09-29, 13:15
Hogy a túróba tudtok ilyen szaron összeveszni?
Ha valamit venni akarok, engem sem érdekel, hogy kiemelt, vagy nem. Ha jó az ára és állapota megveszem, ha nem, akkor nem.
Egyébként engem inkább taszít a "ezt vedd meg, mert ezzel jól jársz" kiemelés.
Csak még egy gondolat. Szerintem a hirdetés nem szépségverseny, hanem egy egyszerű lehetőség. Én például nem értem mi szükség van erre kiemelősdire.

APPME
2005-09-29, 13:25
Üdv Fiúk!
Én ebből a topicból tudtam meg, hogy van ilyen - kiemelés...
És akkor mi van? Biztosan rosszul közelítem meg, de valami csudára nem érdekel...
Aki kiemel és kiemeltetik, úgy kell neki.
appme

Toki
2005-09-29, 14:37
NecroGnome:
"Viszont, ha direkte modon nem vagy hajlando az erveket megerteni es elfogadni......hmmm "

Miről beszélsz ?

"De amit tudok garantalni, az a felhaborodasod alapja, amibol is indult az egesz mizeria.."a Te hirdetesed miert nincs kiemelve?" "

Sosem arra hivatkoztam, hogy az enyém nincs kiemelve! Soha nem példáloztam a saját hirdetéseimmel, csak az összessel !!! Látszik, hogy nem figyeltél oda.

"Barkinek kiemeljuk a hirdeteset, ami peldaerteku...."

Tisztára mint az oviban ... :)

"Szoval szerintem az egesz tema nyugodtan felejtos is lehet, ill. nagyon nem is ide tartozik....szvsz mehet a lecsoba"

Ebből látszik, hogy nem ezen a földön élsz és ráadásul egy gyökér vagy. Uralkodj csak tovább a kis szemétdombodon! Soha nem fogod megérteni azt amiről beszéltem. Hummer legalább egy értelmes ember mert tudja miről beszélek és észérveket hoz fel, de te azt sem tudod miről van szó !!!

A többiektől elnézést kérek hogy ez a téma felmerült elvontam a figyelmüket. Megértettem a hozzászólásaikból, hogy ez nem egy fontos téma és nem firszírozom tovább. Részemről a vita lezárva.

üdv, Taál Péter

ICE-titán
2005-09-29, 19:15
Üdv!

Én csak annyit tudok rá mondani , hogy a kiemelt topic ugyanúgy elkel mint egy sima. Szó mi itt a gond? ha jó a cucc amit jínálnak elviszik akkor is ha kivan emelve és akkor is ha nem. Meiner Meinung nach...

Tomcat
2005-09-29, 19:31
Megmondjam mi az igazságtalan???
Az, hogy itt megy az elégedetlenkedés, amire később senki nem emlékszik, pl arra hogyan születtek itt a virtuális "nagy kapitányok" akik nagy beggyel fognak a kopaszoknak fél év múlva irogatni itt a fórumon.

Gyerekek!
Ha élvezitek ezt a grafomán irogatást mindenki előtt akkor bocs, de ha kínlódás van, akkor arra ott a pü, és a telefon, amin tisztázni lehet mindent.
Egy biztos: én kiemelés nélkül eladtam 1 nap alatt a repülőmet, meg néhány dolgot, pedig nem volt példaértékű hirdetés.

A többi szájtépés ... hihetetlen.
(természetesen nem azokra gondolok itt, akik megpróbálják normáls hangnemben csitítani a népet, bár megjegyzem minél többet próbálnak segíteni jó szándékkal ezek a kollégák, annál több labdát dobnak fel itt a "szegény eltiport népnek")

Bocs ha megbántottam valakit, már nyomta a begyemet ! Nem is kell rá reagálni itt fent, max pü-ben szívesen beszélgetek akárkivel.

Farkas Mihály
2005-09-29, 19:36
Nem tudom hogy mondta-e már valaki, mert lusta voltam végigolvasni a topicot, de véleményem szerint:
Igazságtalannak és bosszantónak tűnhet ugyan, hogy kitörlik vkinek a hirdetését látszólag ok nélkül, de (szerintem a szabályzatban is benne van (amit szintén nem olvastam el)), hogy ez egy INGYENES szolgáltatás/lehetőség, amiért egyedül a moderátorok fizetnek szabadidejükkel és munkájukkal! Itt értelmét veszti a pénztártól való távozás utáni reklamáció, mert nincs is pénztár. És azt se hiszem hogy a moderátorok egyéb szórakozás hiányában véletlenszerűen törölgetnek ki hirdetéseket, hogy aztán jót röhöghessenek a reklamáló felhasználókon.
Sőt még olyan is van hogy adok-veszek hirdetési szabályok. Mi itt a gond?!
Kiemelik vki hirdetését, a tiédet meg nem? Egyrészt szerintem az is hatalmas lehetőség, hogy egyáltalán lehet itt hirdetni! Másrészt nekem pl a kiemeletlen hirdetés uolyan feltűnő mint a kiemelt. Annyi hogy az nem a tetején van a felsorolásnak (nem tom ki hogy fog letolni érte, de ha írogatsz bele rövid bíztatásokat, akkor fent lehet tartani :wink: )

kácsor kornél
2005-09-29, 20:54
Végigolvastam.........
Mire volt ez az egész jo?
-Miért sértegetsz mást Toki(gondolok itt a gyökér jelzőre)
-Én ismerem Necronomot,de soha nem emelte ki egy hirdetésemet sem!
-Olyan kicsi a modellezők tábora miért égetjük le magunkat ilyen piszlicsáré ügyekkel .....Szerintem!

-Kolégák inkább becsüljük,segitsük,egymást :!:
---És persze TISZTELJÜK IS :!: :!:
--Pláne azokat akik értünk probálnak tenni nap mint nap :idea:
-Persze ők is hibáznak néha,de ki nem kédem én.....

Peter N
2005-09-30, 00:52
Olyan kicsi a modellezők tábora miért égetjük le magunkat ilyen piszlicsáré ügyekkel .....Szerintem!

-Kolégák inkább becsüljük,segitsük,egymást
EZ igy igaz :!:

Peter N
2005-09-30, 01:35
Falháboritóan antidemokratikus ez a forum. Dudkin egyéb dolga nem névén osszehoz egy forumot ami pénzébe sem kerül és a szabadidejét sem terheli. Mia balga tagok feláldozva a szabadidönket hirdetéseket teszünk fel meg információkat cserélunk és mindezt teljesen ingyen és jószántunkból csináljuk.Dudkin és a moderatorok arra sem hajlandók hogy idöközönként homlokon csókoljanak minket. Hát az igazán felháboritó. Javasolom a forum bojkotálását; akármenyire eladó az a bizonyos szervó-motor stb. ne hirdessük meg a forumban és akkor azok a fránya moderatorok bánatukban világgá mennek- Dudkin meg mérgében kiapcsolja a szervert. És a nagy forum foradalom után szabadon , büszkén nézzük a monitort, végre demokracia lett eljött az uj idö, a forum a mult kapitalista világból sarjadt átok megszünt. Lenin élt, él és élni fog.

cvt01
2005-09-30, 04:23
Egy tenyadat az eBayrol: a kiemelt hirdetesek 39%-kal nagyobb aranyban kelnek el mint a sima tarsaik... Talan ezert van, hogy a kiemelesert eleg borsos arat szamolnak fel.

Peter N,

Igazad van abban, hogy dudkin szivesseget tesz nekunk ezzel a forummal de balgasag lenne azt hinni, hogy ha valami miatt ugy dontene, hogy lekapcsolja a szervert akkor az itt aktivan forumozok az ures monitort fogjak bamulni. Ha a maltai RC orulteknek lehet sajat forumuk a legrangosabb amerikai autos RC forumon ( http://www.rctech.net/forum/forumdisplay.php?f=52 ) akkor nem latom akadalyat, hogy a magyar automodellezoknek miert ne lehetne. Szoval ha nem itt akkor mashol osszefutunk. Ezzel nem akarok senkit megbantani csak bosszant az a tendencia, hogy nagyon sok a forum uzemeltetesevel kapcsolatban kialakult vitat ugy probalnak egyesek lezarni, hogy "kussoljatok mer ingye van" (ami egy ideje mar nem is igaz).

kácsor kornél
2005-09-30, 06:45
Egy tenyadat az eBayrol: a kiemelt hirdetesek 39%-kal nagyobb aranyban kelnek el mint a sima tarsaik... Talan ezert van, hogy a kiemelesert eleg borsos arat szamolnak fel
Peter N,

Igazad van abban, hogy dudkin szivesseget tesz nekunk ezzel a forummal de balgasag lenne azt hinni, hogy ha valami miatt ugy dontene, hogy lekapcsolja a szervert akkor az itt aktivan forumozok az ures monitort fogjak bamulni. Ha a maltai RC orulteknek lehet sajat forumuk a legrangosabb amerikai autos RC forumon ( http://www.rctech.net/forum/forumdisplay.php?f=52 ) akkor nem latom akadalyat, hogy a magyar automodellezoknek miert ne lehetne. Szoval ha nem itt akkor mashol osszefutunk. Ezzel nem akarok senkit megbantani csak bosszant az a tendencia, hogy nagyon sok a forum uzemeltetesevel kapcsolatban kialakult vitat ugy probalnak egyesek lezarni, hogy "kussoljatok mer ingye van" (ami egy ideje mar nem is igaz).

-Szerintem csináld meg azt a forumot,és meglátjuk hogyan is kell egy forumnak jol müködni!

Én nagyon örülnék neki ha jol müködne!!

Ezt a forumot pedig akkor nem kell használnod,és bárkinek akinek baja van vele azt átküldhetjük a forumodra!

Szeretném ha tényleg megcsinálnád mert evvel segitenéd a modellezőtársadalmat!

-Drukkolok neked,és várom a forumod!

_Béke legyen veled!!!

deltahf
2005-09-30, 13:11
Falháboritóan antidemokratikus ez a forum. Dudkin egyéb dolga nem névén osszehoz egy forumot ami pénzébe sem kerül és a szabadidejét sem terheli. Mia balga tagok feláldozva a szabadidönket hirdetéseket teszünk fel meg információkat cserélunk és mindezt teljesen ingyen és jószántunkból csináljuk.Dudkin és a moderatorok arra sem hajlandók hogy idöközönként homlokon csókoljanak minket. Hát az igazán felháboritó. Javasolom a forum bojkotálását; akármenyire eladó az a bizonyos szervó-motor stb. ne hirdessük meg a forumban és akkor azok a fránya moderatorok bánatukban világgá mennek- Dudkin meg mérgében kiapcsolja a szervert. És a nagy forum foradalom után szabadon , büszkén nézzük a monitort, végre demokracia lett eljött az uj idö, a forum a mult kapitalista világból sarjadt átok megszünt. Lenin élt, él és élni fog.

:-) Okoskák. Ti aztán sokat tudtok a fórumról és fenntartásáról.
Igaz ami igaz Necronom és Hummerc kollágák ugy ahogy irták gyökerek.
Azért nem huzatom ki a faszukat mert szarok rájuk.

DiamantTomi
2005-09-30, 14:45
Ez itt az irónia helye volt...

cvt01
2005-09-30, 15:14
Kornel,

Olvasol is vagy csak gepelni szeretsz? Egyreszt nem akarok sehova se menni en jol erzem itt magam, masreszt a lenyeg az volt, hogy nem kell masik forumot csinalni mert mar megcsinalta mas csak hasznalni kell. Szoval ha ezt lekapcsoljak az nem nagy ugy lesz masik helyette. De amig megy addig felesleges megosztani a bandat egy masik forum elinditasaval.
Tenyleg el is felejtettem a masodik kedvenc vitaberekeszto ervet szoval mar ket gyongyszemunk van:

"kussojja mer' ingye van"
"ha nem tetszik csinald meg a sajatodat"

hat ezzel tenyleg elorebb vagyunk, kosz kornel

beke veled is

Peter

Gergew
2005-09-30, 18:41
Üdv!

Mikor meghirdettem a buggymat bevallom megkerestem Nec-et h emelje ki nekem rögtön az volt a válasza hogy NEM. Azt mondta hogy azt csak a megfelelően korrektül megszerekesztett hirdetésekkel teszi meg. Megírtam a hirdetést, azonnal kiemelte. (2 hétig)

Szerintem minden hirdetést ki kellene emelni ami hasonloan igényesen meg van szerkesztve. Aki meg nem képes erre, nem érdmeli meg h kiemeljék. Ezt a moderátor döntse el, ez a feladata.

Ennyi.

DeltaHF tőled nem vártam kevésbé primitív hozzászólást.

Üdv, Gergew

deltahf
2005-09-30, 19:14
Aztán most nagyon összetörtem, hogy Te gergew ezt gondolod. :lol:
Egy fillér sem maradt a zsebemben... úgy bánom.

Peter N
2005-09-30, 19:27
Azért nem huzatom ki a faszukat mert szarok rájuk. És ha ezt a szöveget a moderatorok törlik mint nem idevalót akkor felháborodsz?

deltahf
2005-09-30, 19:42
Talán igen, talán nem. Próba cseresznye.
Messziről jött ember azt mond amit akar... :-)

Gergew
2005-09-30, 19:43
Azért nem huzatom ki a faszukat mert szarok rájuk. És ha ezt a szöveget a moderatorok törlik mint nem idevalót akkor felháborodsz?

Én azt nem hinném. Szerintem szarna rá és folytatná a seggnyaló primitív hozzáállását mindenhez.

deltahf
2005-09-30, 19:47
Jól hiszed seggfej. Ez már a légiháború topic.
Szeretem amikor ilyen macskajancsik eszik. :lol:

Gergew
2005-09-30, 19:51
Jól hiszed seggfej. Ez már a légiháború topic.
Szeretem amikor ilyen macskajancsik eszik. :lol:

Az a szomorú hogy te és a hozzád hasonló unintelligens faszok a példamutatói a magyar modellezésnek. Még az a szerncse hogy abbahagytad az autózást. Az nem ilyen embereknek való.

deltahf
2005-09-30, 20:04
:lol: hmm hmm. Elgondolkodtató...
...talán be is iratkozok egy isibe, hogy ujból közétek tartozhassak méltóan.
TISZTELET A KIVÉTELNEK, de írhatnám így is, AKINEK NEM INGE NEM VESZI MAGÁRA.

...az a jó kis autózás, csak az hiányzik. :roll: túl uninteligens vagyok arra.

de talán egyszer nekem is sikerül nekem az úton mint neked a levegőben :-)
Látod, és eszed és eszed és eszed. :wink:

De segitek abbahagyni ha egyáltalán megbirod állni hogy ne edd a szöveget. Na... próba?

Peter N
2005-09-30, 20:07
Mi történt veled Deltahf? Kezdetben volt ez a stilusod,utána meg anyira megváltoztál hogy öröm volt olvasni a hozzászollásaidat és most kezded elölröl. Ha neked igy jó engem nem zavar de a saját érdekedben gondolkodj el a stilusodon.

Gergew
2005-09-30, 20:14

De segitek abbahagyni ha egyáltalán megbirod állni hogy ne edd a szöveget. Na... próba?

Megbuknál te abban az "isiben"...

Delta! Te vagy a fórum csúcsszarembere, ne hidd hogy ez sikerülni fog neked!

Szerintem mindenki foglalkozzon azzal mi neki tetszik, és ne verje a mellét olyan kategóriában amihez lövése sincs.

Egyáltalán mit keresel itt?

Majd én megmondom! A BALHÉT.

deltahf
2005-09-30, 20:26

Megbuknál te abban az "isiben"...

Delta! Te vagy a fórum csúcsszarembere, ne hidd hogy ez sikerülni fog neked!

Szerintem mindenki foglalkozzon azzal mi neki tetszik, és ne verje a mellét olyan kategóriában amihez lövése sincs.

Egyáltalán mit keresel itt?

Majd én megmondom! A BALHÉT.

A vitára irtam okostojás! mit bánom én hogy te autózol... autózol..?! vicc.
talán még is csak sikerülne az a suli, szerintem.
:lol: még mindig etted. ... és nem is értetted a kis fejeddel.

PeterN

amikor nem birom megállni akkor ugysem hagyom szónélkül.
Veled semmi bajom, de a messziről jött ember tényleg azt mond amit akar, nem ismered a mondást?

Gergew
2005-09-30, 20:37
Szerintem itt végig te eszed a kétnapos szart, mivel te kelted mindenhol a vitát a primitív személyeskedő mondataiddal amivel egy jócsomó ember utálatát vívtad ki (most jön az hogy kit érdekel?)

Ha egyszer eljön az ideje autózhatunk egyet :D Alig várom :!:

Peter N
2005-09-30, 20:39
Veled semmi bajom,Nem is gondoltam arra hogy haragudnál reám mert feltételezem hogy nem adtam okot rea. Amire céloztam az hogy túl nyersen fogalmazol és hidd el nekem hogy csak ellenségeket szerzel magadnak. Valamikor egy közös forumismerösönk (feltételezem hogy reajösz hogy ki) dicséröszavakat irt rolad és valóban sikerült fékezd az indulataidat. Nekem semmi közöm az egészhez, részemröl azt és ugy irsz ahogy akarsz de minek szerezni ellenségeket amikor nem muszály. Az igazság hogy én is sok tagot letámadtam akik biztosan nem lettek a legjobb barátok. másnap bántam is a hozzaszollást de nem töröltem mert az ember áljon ki a véleménye mellet akkor is ha sért egyeseket. De felesleges trágár szavakat használni.
Üdv Péter

deltahf
2005-09-30, 21:01
Jól van na. :wink: Te ugyan azt ismerted el amit én tettem.
Haragosok meg nem szeretnek? El sem tudok képzelni hogy egy embert mennyire nem szeretnek. Ez igy van gergew-vel és másokkal is.
Engem nem nagyon érdekel, ha mindig arra adnék ki szeret akkor állandóan csak csöndbe lennék. :lol:
Hála Istennek nem függök tőlük, mint mint ők se tőlem.
Ezzel Te is igy vagy. A véleményem meg ugyan az mint neked, a szavakat meg nem én találtam ki és mindenki beszél igy. (biztos vannak akik nem, de olyat még nem láttam)
Legfeljebb nem mindenki elött. Azok meg képmutatók, én ha kimondom akkor kimondom bárhol bárkinek.
Aki meg nem szeret az ne szeressen.
Azért a többséggel JÓL kijövök.
Az minősit aki szintén igy beszél. (gergew)?! :lol:
Na jó éjt Neked.
Remélem egyszer összefutunk és személyesen is dumálunk róla és másról többet.

thenin
2005-09-30, 21:18
Deltahf!nem értelek.én nekem sokat segítettél még a HB választásában.meg bármit kérdeztem szívessen segítettél.velem jófej voltál.nem tudom mi történt veled :?

deltahf
2005-09-30, 21:26
Szia thenin

Semmi. De neked sem szimpi mindenki nem? Főleg aki...
Ugyan olyan vagyok mint voltam, már 38éve :lol:

MAX36
2005-10-01, 20:47
Szevasz Delta

Te mit keresel itt, miért nem a mátyásföldi légiháborús topicba írogatsz?

Különben a repülőzés az tudod milyen? Mint a faszverés, egyedül csinálod és kb 5 percig élvezed.

Üdv MAX

Peter N
2005-10-01, 21:35
Különben a repülőzés az tudod milyen?
Egy ronda gyerekjáték amit a felnöttek müvelnek, ennél értelmetlenebb sport csak az RC autozás

MAX36
2005-10-01, 21:44
Szia PeterN

De legalább nem egyedül csináljuk, ha legalább levernétek egymást az égről akkor igényelne egy kis intelligenciát.

Üdv MAX

Peter N
2005-10-01, 21:55
2D/3D :?: na ne viccelj :!: :P

Peter N
2005-10-01, 21:59
legalább nem egyedül csináljuk Értem egy fajta gruppensex :P

tata
2005-10-01, 22:14
Haggyátok már...teljesen felesleges erről vitázni.

Ez olyan mit hogy ki szereti jobban a sülthúst és ki a rántotthúst...

Én a sültet :twisted:

Persze mindig vannak vegetáriánusok is...

MAX36
2005-10-01, 22:14
Kedves PeterN

Csak egy kérdésem volna, miért gondolja minden repülős felsőbbrendünek magát?
Az útobbira: bárhogy is irigykedsz, nem veszünk be!
Üdv MAX

HYPO
2005-10-01, 22:15
Hi.

Ezért imádom én a légiháború topicot. Olyan elemi.
Itt olyan jó dolgokat lehet olvasni.
Ez a mostani topic kezdi átvenni a "kedvenc topicom" kategória első helyét.
Ott mondjuk olyan erős az élen álló versenyző, hogy az elején egy szilveszteri buli kezdődik, aztán jön a "mert te vegetáriánus vagy" ,majd egymás torkának ugrás. Az élen van még az ominózus "túl nagy az árok" topic.
Sráccok ez nagyon jó. Semmiképpen ne hagyjátok abba. Ahol Amerika Kapitány írogatott az olyan erőltetett volt, de ez......

Egyszerűen imádom.

thenin
2005-10-01, 22:20
:lol:

Peter N
2005-10-01, 22:45
Csak egy kérdésem volna, miért gondolja minden repülős felsőbbrendünek magát? Ezt nem tudom honnan szeded, nem hiszem hogy egy komoly modellezö felsöbrendünek érezze magát a másiknál csupán azért mert egy bonyolultabb katagoriát választott. A 6 éves unokám a Kyosho Mega Force t teljes gázzal vezeti a pályán anélkül hogy felboritaná vagy kifutna a pályáról, szeretném látni azt a 6 évest amely egy mürepülöt zuhanás nélkül elvezet. Nem akarok vitatkozni de egyezzünk meg hogy 3 dimenzióban bonyolultabb a vezetés mint 2 dimenzióban.
Egyébként van aki hobiból gyufásskatulyát gyüjt vagy kis bádogautókat és azoknál sem felsöbbrendüek sem a repülösök sem az autósok.
Üdv. Péter

lag
2005-10-01, 22:57
Alakul gyerekek, alakul....
Na majd ha Mr. AK is beSzáll... :D :lol:

MAX36
2005-10-01, 23:26
Nem akarok vitatkozni de egyezzünk meg hogy 3 dimenzióban bonyolultabb a vezetés mint 2 dimenzióban.

Üdv. Péter

Na erről beszélek!
Tekergeti a manus a botot veszettűl, majd felkiált na láttátok ezt a dobott orsót!

cvt01
2005-10-02, 03:43
Szerintem autos es a repulos ket kulon allatfajta, teljesen mas megszallotsag kell a kettohoz (ez persze nem azt jelenti, hogy nincs olyan akiben mindketto megvan). Az hogy mindketto modellekkel foglalkozik kb ki is meriti a kozos vonasok listajat.

deltahf
2005-10-02, 09:35
Nem akarok vitatkozni de egyezzünk meg hogy 3 dimenzióban bonyolultabb a vezetés mint 2 dimenzióban.

Üdv. Péter

Na erről beszélek!
Tekergeti a manus a botot veszettűl, majd felkiált na láttátok ezt a dobott orsót!

MAD36

Megsértselek? :lol:
Talizzunk egy helyen viszünk repülőt és viszünk autót, legyenek az autósok is 3-4.-en és a levegősök is.
Mindenki a saját autojával és repülőjével :lol:
aztán meglátjuk. Én tudok vinni autók a repülősöknek, lehet offroad vagy onroad bármelyik megfelel, Ti is oldjátok meg hogy legyen repülő vagy helitek.
Aztán a közönség dönt. :lol: 2D vagy 3D ? :lol: :lol: :lol:
Mi már nagyon beszartunk.
Főleg a Te tudásodtol bármelyikben.

deltahf
2005-10-02, 09:39
MAD36

Ja és ne vedd sértésnek, de nem gondolod komolyan hogy az autó egy kategoria a repülőkkel.
Mert akkor annyi repülő lenne az égen mint autó.
De tényleg? hogyan jött ez most ide?
Azért a probában benne vagyunk szerintem, ha egyáltalán van értelme.
De ne legyen benne harc csak egy egészséges viadal.
Részemről a vita bezárva.

Tomcat
2005-10-02, 10:28
Szevasz Delta

Te mit keresel itt, miért nem a mátyásföldi légiháborús topicba írogatsz?

Különben a repülőzés az tudod milyen? Mint a faszverés, egyedül csinálod és kb 5 percig élvezed.

Üdv MAX

Erről a mondatról már gondoltam milyen lesz a többi hozzászólásod ...

Szia PeterN

De legalább nem egyedül csináljuk, ha legalább levernétek egymást az égről akkor igényelne egy kis intelligenciát.

Üdv MAX

Itt már tudtam azt sem tudod milyenek a repülősök, és tudtam hogy ha te intelligenciáról beszélsz, akkor csak irigykedsz.

Kedves PeterN

Csak egy kérdésem volna, miért gondolja minden repülős felsőbbrendünek magát?
Az útobbira: bárhogy is irigykedsz, nem veszünk be!
Üdv MAX

Az előbbi hozzászólásod miatt érezhetik, de biztos nem mindenki ezt érzi, de én legalábbis igen veled kapcsolatban, olyanokról - akik velószínűleg sokkal normálisabbak nálad és ismerek is ilyen embereket - meg nem nyilatkozom, akiket nem ismerek ellentétben veled aki vakon állít ilyesmiket.

Na akkor klikkelj csak ide csepeli okostojás és nézd meg hányan vertük egyedül a farkunkat Esztergomban tegnap.

http://www.peaceful.hu/gallery/Esztergom_05_10
http://images.rcmodell.hu/

Legalább ne írj olyanról, amiről halvány lila gőzöd sincs.

ferland
2005-10-02, 15:29
Szerintem ez egy értelemtlen vita a repülős ill.autós részről.
Ha alap fokozatot vizsgáljuk akkor az autót csak leteszed ,és 3 másodperc alatt rá is érzel,repülőnél viszont nem így van legalább 3-4 óra szimulátor no meg 2-3 start oktató kábellel ,és azután jöhet csak a próbarepülés :) Ha reptetés végén épségben rakod be a repcsit az autóba, akkor azt jelenti hogy ...
Autót profi szinten vezetni ( on-road ,vagy off-road )2-3 méter széles pályán féktáv, ideállis kanyar ív, gázozni ,kibas..ott nehéz .
Sok repülős lenézi, mert csak 2D. Mégyeszer mondom más tesco pakolóban bohckodni ,meg teljesen más versenyben kb 10 autóval együtt Efra homolog pályán küzdeni!
Minden modellágnak megvan szépsége!
Ennyi!

mabor
2005-10-02, 16:17
Tistelt Uraim/

Ez az egész vita rettenetesen méltatlan a modellezőkhöz és egyáltalán "emberekhez"

A mások iránti empátia és tolerancia olyan alapvető emberi erény mely
minősíti tulajdonosát! /mindenki magából indul ki! /

Talán a legszebben Babits Mihály írt erről. "Második ének" c- versében.

" Minden ember lelkében egy DAL van.
Saját hangját hallja, minden egyes DALBAN.
Akinek lelkéből SZÉPEN.SZÓL- az ének,
CSAK AZ hallja mások énekét is szépnek"

Talán ez segít eligazodni....

deltahf
2005-10-02, 17:18
Gabi bácsi, ez szép volt!
Kiváncsi leszek a foly.köv.re? :lol:

De ismeri a csapatot, nem...?
Üdvözletem és hiányzott a név'show'rból.

Ezek az autósok... azért csinálják ezt mert erre telik.
Tisztelet a kivételnek!

mabor
2005-10-02, 17:47
Peti!

Az autósok ugyanolyan modellezők, mint bárki más.
Kemény, nehéz feladat ott is a komoly eredmények elérése.

Annak idején a MÁV. klubban jó barátságban modelleztek együtt
hajós, autós repülős fiúk. / pl:Hajós Világbajnok Takács Béla- repülős Európabajnok Egervári géza... no..és autós EB és. VB. helyezett , sokszoros rekorder Horváth Ernő. ...stb...

Ezt a témát itt le kellene zárni, és a szakmai dolgokkal foglalkozni a továbbiakban.. ha számít valamit a véleményem...

mabor
2005-10-02, 17:52
Bocs, de itt nem lehet szerkeszteni.

Természetesen: Egerváry Géza a helyes név.

ferland
2005-10-02, 18:21
Gábor bácsinak igaza van!
Régi szép időkben az nem volt vita kérdés melyik nehezebb!
Mára más szelek fújnak. :)

cvt01
2005-10-03, 02:19
Ahogy mar par hozzaszolassal ezelott leirtam almat kortevel hasonlitgatunk ha a repulozest az autozashoz hasonlitjuk. Teljesen ertelmetlen.

Valami kissebsegi erzes megis van nehany repulos kolegaban mert nem egy az automodellezoket lenezo vagy egyenesen becsmerlo hozzaszolast lehet a forumon talalni. Sokaknal az autos egyenesen szitokszo. Viszont az autos topikokban nem talalni egyetlen negativ dolgot sem a repulosokrol. Miert van ez?

Max, ne kekeckedj deltahf-fel mer "ki lesz huzatva a faszod" :lol:

Andre
2005-10-03, 10:46
Mára más szelek fújnak. :)

Hát akkor bolond lyukból bolond szél fúj!

Szerintem a modellező az modellező, akár vizen, foldön, levegőben csinálja amit csinál akkor is modellező.
Ideálisan ennek így kellene kinéznie:

-Heló én repülőzöm.
-Sziasztok én hajózok.
-Hahó én autózok.
.....
-Iszunk egy sört?

Érdekes volt végigolvasni idáig ezt a topikot. És látni miként gerjeszt egy két ember vitát és feszültséget a külömböző modellező ágak képviselői között.
Ha valaki feltenné az egyszerű kérdést kinek milyen előnye, haszna származik belőle, szerintem értelmes válasz nem születne, ami tényleg válasz.
Nem az, hogy: mert jól esik, vagy mert ő kezdte, hanem valóban a kérdésre adna választ at illető, hogy mi értelme van egymás szidásának, jelzőkkel illetésének, lenézésének.

Fog-e valaha egy autós és egy repülős egy helyen modellezni? Nem beszélve a hajósokról! Nem. Teljesen más közeg kell hozzá.
Fog-e valamikor is találkozni egymással hajós, vagy autós, esetleg repülős, modellezés közben? Nem. Szintén az elöbbi miatt.
Ezekből kiindulva van-e értelme vitázni azon, hogy melyik a jobb? Nem, mert úgysem tudjátok egymást meggyőzni.

Én nem szeretm a spenótot, a haverom igen. Nem tud meggyőzni róla, hogy milyen finom, mert utálom, de ezért ne legyek többet ea barátja? Esetleg szidjam az anyját, vagy illessem jelzőkkel? Mi értelme lenne? a spenót attól még szar marad, ő meg tovább fogja szeretni. Mindemellet mindketten "evő" emberek vagyunk, tehát van közös dolog bennünk. Ezt kellene meglátni kedves modellezők! Nem repcsisek, autósok, hajósok, hanem modellezők.

rc7
2005-10-03, 12:50
feszültséget a külömböző modellező ágak képviselői között.
Vagyunk "egy páran" akik mind a három ágát műveljük a modellezésnek. Velünk mi lesz? Legyünk skizofrének? :lol:

Andre
2005-10-03, 13:01
feszültséget a külömböző modellező ágak képviselői között.
Vagyunk "egy páran" akik mind a három ágát műveljük a modellezésnek. Velünk mi lesz? Legyünk skizofrének? :lol:

Csak azt tudnám, hogy te hogy férsz meg magaddal? :D :D :D

Természetesen a mondandóm nem neked és azoknak szól, akik modellezők.
Ha tehetném én is művelném mindhárom ágat, de nincs hozzá elegendő keretem, így az autónál maradtam meg.
Azért repcsit még úgy is kiizzadok egyet. :D

Gergew
2005-10-03, 19:19
Szerintem ez egy értelemtlen vita a repülős ill.autós részről.
Ha alap fokozatot vizsgáljuk akkor az autót csak leteszed ,és 3 másodperc alatt rá is érzel,repülőnél viszont nem így van legalább 3-4 óra szimulátor no meg 2-3 start oktató kábellel ,és azután jöhet csak a próbarepülés :) Ha reptetés végén épségben rakod be a repcsit az autóba, akkor azt jelenti hogy ...
Autót profi szinten vezetni ( on-road ,vagy off-road )2-3 méter széles pályán féktáv, ideállis kanyar ív, gázozni ,kibas..ott nehéz .
Sok repülős lenézi, mert csak 2D. Mégyeszer mondom más tesco pakolóban bohckodni ,meg teljesen más versenyben kb 10 autóval együtt Efra homolog pályán küzdeni!
Minden modellágnak megvan szépsége!
Ennyi!

Így van, szóról szóra, köszönöm Zsolt! Nem repülőztem még, csak repülőgép szerelőnek tanulok, de nagyjából tudom mi a 2 müfaj közti különbség. Mindegyiknek megvan a maga szépsége.

Üdv, gergew

Toki
2005-10-04, 08:41
Gyerekek ez a topik jól elkanyarodott... :)

Nekem az az álláspontom, hogy mind profin repülőzni mind profin autózni qrva nehéz. Repcsivel is lehet 70-nel a földbe fúródni és autóval is lehet 70-nel a kerítésben végezni.

DeltaHF felvetésére (autósok vs. repcsisek) az a válaszom, hogy valószínűleg döntetlen lenne.

MAX36
2005-10-04, 09:36
Jóreggelt

A kedves sporttársak közül (repülős,hajós,autós) néhányan, korrektül leírták, hogy nincs miről vitatkoznunk, mert az almát nem lehet azonosítani a körtével ill. a sülthús és a rántotthús közti elvi ellentét is szóba jött. Minden tiszteletem az övék, teljes mértekben igazuk van.
De azért a lelki szegényekhez is szólnék néhány szót:

Ezek az autósok... azért csinálják ezt mert erre telik.
Ezt nem értem? Intellektuálisan vagy anyagilag vagyunk kevesek? Mondjuk az utobbiról vitatkozhatunk egy keveset, az elöbbiről is megvan a véleményem.

Na akkor klikkelj csak ide csepeli okostojás és nézd meg hányan vertük egyedül a farkunkat Esztergomban tegnap.
A lakhelyemre vonatkozó rasszista kifejezést nem veszem fel, de megnéztem a képeket és láttam, hogy mindenki a saját játékszerét piszkálja, viszont a levegőben nem láttam falkában a gépeket.

2D/3D na ne viccelj!
Mi "raj" csávók vagyunk mert ugyan 2D-ben mozgunk, de a negyedik dimenzió ellen harcolunk. 4D ha-ha-ha én nyertem.

Üdv MAX

Tomcat
2005-10-04, 09:42
"... megnéztem a képeket és láttam, hogy mindenki a saját játékszerét piszkálja, viszont a levegőben nem láttam falkában a gépeket.

Szia MAX36,

belátom nem vagyunk egy súlycsoport ... TE nyertél ... :oops: :oops:

dau
2005-10-04, 10:20
Na de fiatalok!
Mire ez a felhajtás :?: Nem azért választotta mindenki a modellezést, mert a hétköznapi nyűgöktől a hobbijában szabadulhat fel ??? Még itt is gyűritek egymást? Teljesen mindegy, hogy 2D vagy 3D, a lényeg az élvezet, kinek ez, kinek a másik. Örüljünk neki, hogy csinálhatjuk! Minek ezen rivalizálni?
Nem kérdés, hogy repülőzni elkezdeni nehezebb, de profi szinten mindkettő (mindhárom) tiszteletet érdemel.
Kedves Max36! Azért nem látsz falkában repülőket a levegőben, mert két autó ütközése kicsit veszélytelenebb a modellezőkre nézve, mint két huszonkilós gép ütközése a levegőben. Tehát ez biztonság kérdése és nem az, hogy melyik modellezéis ág a menőbb.
Mindegyik szép, találja meg mindenki benne az örömét :!:

Vasix
2005-10-04, 10:23
Max36,

a képeken nem látszik, de a szlovák kollégák felmeletek egyszerre 5 modellt (1 motoros húzott 4 vitorlázót) is aznap, a magyar kollégák 3 géppel (mind motoros) voltak fent egyszerre!

(nem kötekedem, csak a képeken ez nem látszik jól...)

MAX36
2005-10-04, 10:37
Uraim Uraim

Tomcat kollegával lejátszottuk 1:1-re. Minden tiszteletem a modellezőké!
A többivel meg vitatkoznék egy kicsit.

Üdv MAX

lag
2005-10-04, 11:18
Én a Buggymal szoktam 3D-ben mozogni....
Igaz max 3 méter magasságig.
(és ritkán töréssel végződik a dolog) :wink:

Janika.Hu
2005-10-04, 13:34
Mi meg tegnap a haverommal szalagvadásztunk egy keveset, aztán elővettük a buggykat, és azzal is nyomultunk egy jót.

Amúgy Petinek van igaza szerintem is. :lol:

Peter N
2005-10-04, 15:53
Engem nem érdekel hogy ki mit szeret, kik járnak falkában és kik szoloban és azt sem döntöm el hogy mi könyebb az autó vagy a repölö.
De ez

egy pofátlan megjegyzés volt. Egyáltalán nem értem hogy ilyeneket iró alakoknak van pofájuk adni a sértödöttet.

MAX36
2005-10-04, 17:52
Kedves Peter N

Ne hisztizz, úgyan ezt el szoktam mondani a tesco parkolóban egyedűl vigéckedő autósoknak is.
Én ezt így gondolom ez tény ezen sem te sem más nem tud változtatni, ezzel együtt, lehet engem szeretni vagy útálni is. Vannak repülős és hajós haverjaim, akik ezzel teljesen tisztában vannak és mégsem köpdösnek le, jól el szoktunk viccelődni rajta. De egyik sem bizonygatja, hogy az ő felkészültsége nagyobb mert ennyi meg annyi dimenzióra kell figyelni.
A másik engem soha nem láttál repülős topicba írni, az egy más szakma semmi közöm hozzá. Ha gonosz lennék még tudnám folytatni de nem teszem.

Üdv MAX

rc7
2005-10-04, 18:21
úgyan ezt el szoktam mondani a tesco parkolóban egyedűl vigéckedő autósoknak isVannak olyan dolgok amit kettesben csinálnak az emberek, de nem feltétlen ildomos ország világ elé tárni. Még ha erre büszke is valaki, egy kis jóérzés azért szorulhatna bele.

Az egész huzakodás egyébként nevetséges. Érdemes magatokat lejáratni?

Gergew
2005-10-04, 18:32
Mi "raj" csávók vagyunk mert ugyan 2D-ben mozgunk, de a negyedik dimenzió ellen harcolunk. 4D ha-ha-ha én nyertem.

:lol: Ez jó.

Rc7, ez nem lejáratás hanem bemutatkozás. Én személy szerint jól szórakozom, jókat nevetek egyes hozzászólásokon :lol:

Peter N
2005-10-04, 20:16
Ne hisztizz Szervusz Max.
Nem hisztizek, nem utállak, igaz nem is szeretlek de amit irtál eléggé sértö a repülösökre nézve és ezért is irtam. Sajnálom hogy vitattam a kategoriák közötti külömbséget mert ezzel talán én is megsértettem azokat az autosokat akit nem szolgáltak rea a bántogatásra épugy mint ahogy te is megsértetted a repülösöket. Talán azt kellett volna irjam hogy L.F.aS. és ezzel lezárjam a vitát. Szerintem eléggé hosszu a topic ugy hogy nincs értelme fojtatni. De ha továbbra is érdekel téged a :kemeny: akodás szivesen állok rendelkezésedre privátban igy legalább ok nélkül nem sértegtjük a külömbözö modellkategoriák müvelöit.
Üdv Péter

Peter N
2005-10-04, 20:49
ezt el szoktam mondani a tesco parkolóban egyedűl vigéckedő autósoknak is.
Én ezt így gondolom ez tény ezen sem te sem más nem tud változtatni, Talán ha elmennél egy pszilhologushoz az tudna változtani. :P
Feltételezem hogy kiválló eredményeket értél el a versényzésben mert másképp nem tudom hogy honnan ez a nagy arogáncia hogy a kategoriádban tevékenykedö tagokat is igy lenézed.
vigéckedő autósoknak is.
Persze alkalomadtán jelemzö a sikert elért emberekre a nagyfoku arogancia (remélem ismered az arogancia szó értelmét, hanem megtalálod az értelmezö szótárban)(tudod az a szótár ahol megmagyarázzák az egyes emberek által nem ismert fogalmak értelmét) de vanak itt a netten nagy sikerrel rendelkezö multú modellezök akik soha nem engednék meg maguknak ezt a stilust. De ök müvelt uriemberek. Erröl ennyit,ezt is csak azért irtam hogy akit szeretik a légiháborut legyen mit élvezzenek.
Tisztelettel Péter

Peter N
2005-10-04, 21:32
rasszista kifejezést nem veszem felNem értem hogy mi a raszizmus abban hogy okostojásnak nevezett hisz azt sem irta hogy;cochin, , leghorn,plymouth,rhode island vagy milyen tyuknak vagy az okostojása. Ha langshan, brakma tyukot nevezt volna meg talán megérteném mert ezek ázsiai fajták. A leghorn,plymouth viszont amerikaiak ami gondolom nem sértene téged. Kedves Tomkat meg tudnád pontosabban magyarázni hogy tulajdonképpen ki is tojta le ezt a tagot? :P

Gergew
2005-10-04, 21:40
Szerintem Max36 itt a "csepeli okostojás"-ra gondolt. De én sem értem hogy ez hogy jön ide.

Tomcat
2005-10-04, 21:53
Péter!

Neked pü-ben válaszoltam, szívesen folytatom OTT a beszélgetést veled, de itt ha megnézitek hogy mi a topic címe, már régen nem arról folyik a vita és egymás mészárlása amiről kéne.

Mi lenne ha nyílna egy topic pl. ismerjük meg egymás hobbiját címmel és ott kultúráltan elemezgetnénk egymás hobbijainak a mivoltát.

Minden tiszteletem az itt tovább marcangolóké, nem bántok senkit, a véleményem meg van, de szerintem ezzel már le is lehetne zárni ezt a topicot ...

Szerintem nem erőltessük ezt a témát, mert ha valaki az itteni írásaitól lesz "virtuális kapitány" vagy mittómén, arra később ő sem lesz büszke.

Használjuk ezt a fórumot arra ami való.

Peter N
2005-10-04, 22:03
Használjuk ezt a fórumot arra ami való.

Telyesen igazad van, felesleges terhelni a szervert marhaságokkal, részemröl lazárva a vita.

MAX36
2005-10-05, 21:53
Kedves Peter N

Talán ha elmennél egy pszilhologushoz az tudna változtani. :P ....

(remélem ismered az arogancia szó értelmét, hanem megtalálod az értelmezö szótárban)(tudod az a szótár ahol megmagyarázzák az egyes emberek által nem ismert fogalmak értelmét)
Erre utaltam amikor megkérdeztem miért gondolják a repülősők felsöbbrendüeknek magukat.

Péter a beírásomra te reagáltál a leghevesebben, ebből én azt a konzekvenciát szűröm le, hogy "az kiabál a leghangosabban akinek a háza ég".
De tudod mit probálj meggyőzni, hogy miért is jobb, amit te csinálsz, mint amit én.

Peter N
2005-10-06, 00:31
Én irtam és fentartom.
részemröl lazárva a vita. :P

Toki
2005-10-07, 19:24
[quote]arogancia szó értelmét, hanem megtalálod az értelmezö szótárban
Te ismered a helyesírás fogalmát? Tudod általános iskola! Vagy mielőtt beírod ide legalább mozgasd be a wordbe és futtasd át a helyesírás ellenőrzőn, ha nem vagy benne biztos. :)

Erre a beírt stílus miatt reagáltam. Nem hagyhattam ki...

Uff...

Peter N
2005-10-07, 20:08
Te ismered a helyesírás fogalmát
A fogalmát ismerem a magyar helyesirást nem tökéletesen mivelhogy nem volt szerencsém magyar iskolába járni. A word be meg ok nélkül irom be mert minden magyar szót hibásnak jelez, csak a svédet hajlandó elfogadni.
Dra åt helvete din jävla idiot, du som är en idiot som en åsna, kys mig i arslet. Fordisd le és utána szövegely az általános iskoláról te 4 kerekü takonypolc :P

lag
2005-10-07, 20:09
peter N takarodj

Peter N
2005-10-07, 20:13
ezen a héten ta vagy a harmadik autómodellezö akivel vitatkozok marhaságokon. Most vonjam le azt a következtetést hogy az autómodellezök nagypfáju idióták? de inkább azt hiszem hogy sok köztük az idióta miképpen a repülösök közt sem hiánycikk.

lag
2005-10-07, 20:17
nem vagyok autómodellező!!!
csak nyomom a gázt....
te meg bekaphatod ami a kipuffon kifér

TE KÖCSÖG

lag
2005-10-07, 20:17
és vagy 66 vagy 99
Te fajankó

SYL
2005-10-07, 20:20
peter N takarodj
Szerintem ezt itt és most hagyd abba.
A légiháborúba került topicokba bárki beleszólhat!
Neked sincs több jogod mint másnak.
Kerüljétek a trágár kifejezéseket, lehet vitatkozni normális hangnemben.

lag
2005-10-07, 20:23
tetszik a piros!
téged tisztellek
Peter N jöhet Jobbról Balról Középről ( egy kicsit berágtam rá tegnap este)
Ja és nekem is lessz 1426 beszólásom a mostani 170 helyett
hü de jóóóóóó

Peter N
2005-10-07, 20:26
szét offoltad a topikomat Csodálkozol :?: :P Egy ilyen neveletlen taknyos ne inditson topikot vagy tanuljon meg normálisan gondolkodni és viselkedni. Azt hiszem hogy a nyáron sokat fürödtél a Sóstóban és a kis agyad bealgásodott. Egyébként ha ellöttem a topkodat akkor itt válaszolok a kérdésedre: Ragaszd takonnyal mert az nem kerül pénzbe és téged böven megÁldott vele az Isten. Egyébként fémre a fékpofát lejobb poliuretán ragasztóval ragasztani prés alatt mert máskápp habosodik és sossz lessz a ragasztás minösége.

Marlboro man
2005-10-07, 20:43
Peter N!

Az eddigi 1470 hozzászólásodból 153 a légiháború fórumban van, ez több, mint 10%. Van ennek értelme?

Teljesen felesleges ideírogatnod, mert bármilyen hozzászólásodra a válasz ismét felbosszant, és csak írsz, írsz. Legalább te ne viselkedj ilyen gyerekesen. Hagyd a fenébe a kölyköket, hadd veszekedjenek egymással. Inkább írj az értelmes topikokba.

Üdv,
Mm

lag
2005-10-07, 20:46
próbálsz villantani te kis buzi
szokás szerint Peter N- nek szólt

Dudkin
2005-10-07, 20:53
lag, most kerlek, hogy vegyel vissza abbol a gazbol.
PeterN, te meg nyelj egyet, es ne olvasd ezt a topicot

Udv: Dud

lag
2005-10-07, 20:55
Köszönöm Dudkin

Dudkin
2005-10-07, 20:59
Nincs mit megkoszonni, PeterN egy oszulo halanteku nagypapa sok ev modellezotapasztalattal, akit bosszant, ha nem jol megfogalmazott kerdesekre valaszol. Te meg egy duhos csibesz aki sertve erzi magat es tragarkodik ha valaki beszol.. En orulnek a legjobban ha egyszer a sok ember aki itt veszekszik leulne valahol face to face es beszelgetne, mint a felnottek.

Dud

lag
2005-10-07, 21:11
A dühös csibész túl van a harmadik X-en. és unja ha rövid kérdéseire nem kap választ, vagy ha kap az valami lenéző, megalázó "hülyegyerek mit keresel itt feeling"
a hülye gyereknek van 5 autója meg egy repülésre alkalmas jószága.
az Ötödik autóját saját maga faragja 7075 t6 aluból ez keményebb mint a balsa (ugye mindenki tudja).
és csak a harmadik alvázra mondta azt, "na talán megéri egy tesztkörre"
Az őszülő Halántékú Úriembernek azt kívánom legyen annyi türelme a fiatalokhoz, mint nekem van a Tíz éves fiamhoz. Nem magamról beszélek, hanem egyébb áldozatokról....
Amúgy mindenki szeretek

Dudkin
2005-10-07, 21:13
Azert ez igy sokkal jobban hangzik, nem? irva is meg olvasva is.

Udv: Dud

Peter N
2005-10-07, 21:15
Teljesen felesleges ideírogatnod, mert bármilyen hozzászólásodra Igazad van, túl belemerültem a légiháboruba, ideje abbahagyni,mondjuk egy része az AK sorozat volt ahol nem sértegettük egymést komolyam hanem az egész egy humoros vicc topik volt szerintem. De vegyük komolyan az egészet, nem a légiháború ami bosszant mert mint irtam humoros piszkálodásként értelmeztem akkor is ha néha személyeskedtünk mint például MAX al akivel szemben szintén nem érzek haragot söt valahol szimpatizálom mert kiált az elvei mellett.
APPME vel meg egyenessen viccelödtünk és privátban tisztáztuk hogy nincs sértö szándék a piszkálodásban. Ami dühösitt amikor szeretnék segiteni olyan témákban amit ismerek és a köszönet egy trágár leszurás. Ezért kérten Dudkint privátba hogy törölje az eddigi összes hozzászolásom és továbbra is kitartok a kérésem mellett.

SYL
2005-10-07, 21:16
Na végre... BÉKE.
Köszönöm Mindenkinek!

cvt01
2005-10-07, 21:18
Peter N,

A helyedben en is ezt tennem, nem lehetsz buszke egyikre sem.

udv

Peter

SYL
2005-10-07, 21:20
Na végre... BÉKE.
Köszönöm Mindenkinek!
Vagy mégsem... ?

Peter N
2005-10-07, 21:23
lehetsz buszke egyikre sem.

Kifejtenéd bövebben? Na nem nit háboru. :P

cvt01
2005-10-07, 21:27
Pongyolan fogalmaztam bocs: Nem lehetsz buszke az ebben a topikban elkovetett hozzaszolasaidra - en is kitoroltetnem oket a helyedben.

lag
2005-10-07, 21:28
Igazad van!
De ha egy IBM szerverrel kapcsolatban kérdezek valahol... valamit...
fél óra, na jó max 3 óra és valaki válaszol valamit...
és lehet hogy müködik is a dolog....
az én kérdésemre pedig: "mivel hogy fel akarod ragasztani" volt a válasz
miért kell vajon provokálnom, hogy felfigyeljenek egy szakmai kérdésre,
mindenki a légiháborút olvassa?
ugye mindenki emlékszik AK ra. ő is így kezdte, nem kapot választ a kérdésére jó-jó először olvassunk. Én is szoktam
de ha nem találod az információt? Akkor mi van?
És közben Peter N is válaszolt
Szakmailag.
igaz nem akkor amikor kellet volna de én csak ennyit vártam volna akkor:
Pl.:ezzel ragaszd és nyomás alatt Vagy azzal ragasz és 12 óra múlva tedd be a sütőbe
közben szeretek mindenkit

Peter N
2005-10-07, 21:40
"mivel hogy fel akarod ragasztani" volt a válasz
Igen de rögtön hozza is tettem hogy: Idézem "na de elég a viccböl" és megkértelek hogy részletezd hogy milyen anyagra milyen anyagot akarsz ragasztani, esetleg tudunk segiteni. Igy volt :?: Egyébként a választ megkaptad a sértegetések ellenére. Ez volt az utolsó válaszom a feltett kérdésekre. Üdv Péter

Peter N
2005-10-07, 21:44
a topikban elkovetett hozzaszolasaidra - en is kitoroltetnem oket a helyedben.

Nem eben a topikban elkövetett hanem az öszes forumban elkövetett hozzászolásom akarom töröltetni, és ezt minél sürgösebben.

Marlboro man
2005-10-07, 22:07
Nem eben a topikban elkövetett hanem az öszes forumban elkövetett hozzászolásom akarom töröltetni, és ezt minél sürgösebben.
Ezt a hisztit is már átéltük egyszer.
Dudkin légy szíves töröld Peter N hozzászólásait a kérése szerint, és akkor mindenki boldog lesz. Nekem minden tiszteletem ellenére elegem van már ebből a csökönyös visszavágósdiból, akár ősz halántékkal teszi valaki, akár nélküle.

Mm

Peter N
2005-10-07, 23:53
:P

Peter N
2005-10-07, 23:54

Peter N
2005-10-07, 23:55

Peter N
2005-10-07, 23:56

Peter N
2005-10-07, 23:57

Peter N
2005-10-07, 23:59

Peter N
2005-10-08, 00:00

Peter N
2005-10-08, 00:03
:(

Peter N
2005-10-08, 00:04

Peter N
2005-10-08, 00:06

Peter N
2005-10-08, 00:07
:lol:

Tegzi
2005-10-08, 21:05
Sziasztok.

Nem igazán akartam bele szólni az itt kialakult "elmés, értelmes" vitákba, úgy érzem nem az én asztalom.
Mostanában - sajnos - nincs túl sok időm, hogy modellezzek, mi több ide is keveset járok, de amikor feljövök, egy dolog holt biztos: a légiháború mindig up-to-date, azaz ide mindig születnek "értelmes" irományok. Ami önmagában nem is lenne "gáz", habár tudtommal ez egy szakmai fórum lenne, de lehet hogy tévedek. Pedig én magam is ismerek itt jópár embert, akik tapasztalattal rendelkeznek, a modellezésben elvitathatatlan sikereket értek/érnek el, de úgy látszik, hogy az ő erejükből is csak annyira futja, hogy ide irogassanak.
Nem személyeskedni akarok, de mi lenne, ha ilyen szaporán irogatnátok értelmes, mások által is használható "cikkeket", vagy versenyzők esetleg tapasztalatot oszthatnának meg velünk kezdőkkel, vagy haladókkal.
Vagytok/vagyunk - kinek hogy tetszik - egy nehányan akik mások számára is értékes tudással vannak felvértezve, azt is meg lehetne osztani másokkal, köszönet is lenne benne. Kb. ennyit akartam.

Üdv, Tegzi

ICE-titán
2005-10-08, 22:41
http://jm.g.free.fr/smileys/smiley_abuv.gif

Hogy mik nincsenek :) éppen olvasgatok és közben egy mocit ültetek be a repcsimbe. Arra gondoltam a beépítgetés közben , hogy míg ti vitatkoztok én majd modellezek.http://jm.g.free.fr/smileys/ylsuper.gif

Peter N
2005-10-08, 23:41
esetleg tapasztalatot oszthatnának meg
Megosztani :?: :P :P :P
És miért :?: Azért hogy lag és hasonló alakok le :kemeny:
Hát nem, legalábbis én nem. :ejnye:

lag
2005-10-09, 10:13
esetleg tapasztalatot oszthatnának meg
Megosztani :?: :P :P :P
És miért :?: Azért hogy lag és hasonló alakok le :kemeny:
Hát nem, legalábbis én nem. :ejnye:

lag
2005-10-09, 10:15
Csak Lag, a többieket hadjuk ki

Anonymous
2005-10-09, 13:50
Csak Lag, a többieket hadjuk ki

Szerintem leállhatnál már. :? Már mindenem ki van ezzel a hülyeséggel.
Lépj tovább és gondold át mielőtt írsz.

PEACE :)

deltahf
2005-10-09, 16:56
Kis paraszt gyerek túl a XXX-en. Hagyjátok rá.
Nem kell válaszolni semmi hozzászólásához...
Figyeljétek milyen ideges lesz erre is :-) ?! :lol:

Peter N
2005-10-09, 22:10
Ugy döntöttem hogy töbet nem irok de ezt kötelességemnek tartom leirni.
Ma felvettem a kapcsolatot a " Data inspektion" www.datainspektionen.se A svéd adatközlési intézményel(töbekközt a személyi integritással is foglalkoznak Lásd a fent nagy betükkel irt szöveget) és megkérdeztem hogyha egy forumon valakit sulyosan megsértenek nick alatt vane lehetösége az illetöt beperelni az Eu törvényszéken . Csattoltam a lag beirását magyarul valamint valamint a tolmács általi svéd forditást közjegyzöileg hitelesitve
Ha a válasz pozitiv lessz akkor lag barátomat személyesen is megismerem a törvényszéken.

lag
2005-10-09, 22:15
hogy is kezdődött? " te idióta fa..fej"
ezt te írtad nekem
én is lementettem....

lag
2005-10-09, 22:16
én is szeretlek :wink:

rc7
2005-10-09, 22:21
Olyan kicsi a modellezők tábora miért égetjük le magunkat ilyen piszlicsáré ügyekkel .....Szerintem!

-Kolégák inkább becsüljük,segitsük,egymást
EZ igy igaz :!:

Peter N
2005-10-09, 23:20
Elküldve: 09 Okt. 2005 21:16 Hozzászólás témája:

--------------------------------------------------------------------------------

én is szeretlek
Miért men válaszolsz a privátra? ez a kettönk ügye és felesleges nyilvánosan vitatni hogy másokat zavarjunk vagy hogy röhögjék a 2 marhát akik egymást nyilvánosan :kemeny:
Hát nam lehet ezt lezárni civilizált módon :?: És egyébként Dudkinnak javasoltam hogy szüntesse meg a "légiháboru" topikot mert ez csak arra jó hogy egymást lekutyap......uk és az nem szül jó vért.Amiért légiháboru a neve sem engem sem mást nem jogositt fel a mások sértegteésére.
Egyébként jókat nevettünk Amerika Kapitány hozzászolásain de ha megnézitek az ö honlapján levö forumot, azonnal cenzuráznak minden trágár szót amit igenis tisztelek.( na de Mindenki másképp csinálja.) Ha itt is azonnal törölnék a trágárságokat sokkal barátságosabban lehetne forumozni

Marlboro man
2005-10-10, 07:30
Peter N,

ha már képtelen vagy felnőtt módjára viselkedni, akkor próbálj meg hű lenni önmagadhoz, és tényleg ne írkáljál többet erre a fórumra és ne is olvasd. A sértett óvodás stílusoddal nevetségessé teszed magad.

Van olyan dolog, amiben igazad van, de amit csinálsz már átmegy minden határon.

Bár itt sokan nagy tapasztalattal rendelkező, rutinos modellezőnek tartanak, én ha a neved látom egy új hozzászólásnál, akkor nem szakmai ötletek, tippek vagy praktikák ugranak be, hanem az örökös pattogás, provokáció és sértődős hangvételű ömlengések.

Ha a svédek annyira kultúráltabbak és intelligensebbek, mint mi magyarok vagyunk, akkor maradj meg a svéd modellező-fórumoknál, ahol nem sértegetnek téged, próbálj jogorvoslatot szerezni a sérelmeidre, meg amit akarsz. Esetleg menj át Amerika Kapitány fórumára, ha ott neked tetszetős módon moderálnak.

Egyszóval: ha nem bírod a strapát, akkor lépj le, de elegánsan, és ne így.

Üdv,
Mm

HYPO
2005-10-11, 01:19
Imádlak benneteket!!!!!
Semmiképp ne hagyjátok abba!!!!

Mindenki káromkodjon, itt a megfelelő fórum. Egymás tisztességben, becsületben megőszült édesanyját se felejtsétek ki. Kínáljátok fel testnyílásaitokat egymásnak, búvóhely gyanánt.
Ujra kezdődjön az "egy vegetáriánus nem tud repülöt vezetni" topic.

Hát olvasgattam az autós topicot amit szoktam, de semmi érdekes nem történt, szomorúan ballagtam a jobb felső sarokba az x-hez, mikor észrevettem ezt a gyöngyszemet. Én állat meg azt hittem hogy befejeződött ez a csoda....

Magyarországon rágalmazásért feljelenteni internetes fórumon elkövetett írásokért???? Gondolkozz!!! Ez itt nem Svédország!!! Milliós csalások elkövetőivel sem tudnak mit kezdeni, majd pont ezzel fognak???

Toki
2005-10-12, 23:30
te 4 kerekü takonypolc :P

Azért ez undorító !!! Erre inkább nem is válaszolok, mert az túl durva lenne...