PDA

Teljes verzió megtekintése : Akit zavar a helyesírás a fórumon ...

Tomcat
2005-10-20, 12:26
... itt írja ki magából, ne lökje tele a többi - amúgy mással foglalkozó - témát.

Vasix
2005-10-20, 12:44
A rossz helyesírás nam zavar. Az zavar, ha 4x kell elolvasni egy post-ot, hogy megértsem, mit akar a kolléga. :oops:

Tomcat
2005-10-20, 13:16
Hello,

ezzel egyetértek.

Csakhogy vili legyen, hogy miért nyilt a topic és a helyesírás mely része van kritika alatt és milyen formában az Adok-Veszek-nél (ahol nem tudom mit keres mikor nem is oda való) íme:

http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=10795&start=15

Stomi
2005-10-20, 14:08
Nos, az adott helyen ez valóban szerencsétlen megnyilvánulás volt. Ellenben
szakmai témákban (értsd topic-ban) szerintem sem szerencsés a szándékos
(fel sem merem tételezni, hogy nem az) hibahalmozás.

Talán nem én vagyok az egyetlen aki használja a kereső funkciót.
Kellemetlen, sőt néha dühítő, hogy azért nem találsz valamit, mert a
tudás birtokában lévő társunknak nem volt ideje mégegyszer átfutni a
hozzászólását.

Nincs alapom bárkit is kioktatni a magyar nyelv helyesrási szabályairól,
ezért közelítettem praktikus oldalról a problémát.

Maxxx22
2005-10-20, 14:18
Sajnálom ha egyesek igénye olyan alacsony szintű, hogy ezek a szarvashibák nem zavarják, de nekem a szőr feláll a hátamon amikor ilyen szavakat olvasok:
egyenlőre
lessz
eggyetértek

Intelligensebb, tanult embert ez igenis zavar, és nem hiszem hogy jó szemmel nézi. Már csak azért sem mert ha valaki sokszor olvas ilyen baromságokat, akkor egy idő után lehet hogy ez rögzül benne, és már ő sem fogja tudni melyik a helyes írásmód.
Elejét véve néhány dolognak:a hibázó és a buta embert onnan lehet megkülönböztetni, hogy az előbbi belátja a hibáit. Az utóbbi pedig megmagyarázza.

Tomcat
2005-10-20, 14:51
Nincs alapom bárkit is kioktatni a magyar nyelv helyesrási szabályairól, ezért közelítettem praktikus oldalról a problémát.

Egyetértek hogy nincs alapod rá és senkinek sincs, mégis van aki így érzi és nem onnan közelíti meg a dolgot, hogy esetleg keresés közben nem talál meg értékes írásokat.

Sajnálom ha egyesek igénye olyan alacsony szintű, hogy ezek a szarvashibák nem zavarják

Honnan tudod hogy kit zavar és kit nem ?

Intelligensebb, tanult embert ez igenis zavar, és nem hiszem hogy jó szemmel nézi.

Megint csak: aki nem írja le hogy zavarja, az már nem is intelligens? Nem elsz népszerű ez a kijelentés mások szemében ...

És akkor mit csináljunk ? Le kell lőni ezeket az embereket, vagy adunk nekik még egy esélyt, hogy élve megússzák és megtanítod őket helyesen írni ?

Elejét véve néhány dolognak:a hibázó és a buta embert onnan lehet megkülönböztetni, hogy az előbbi belátja a hibáit. Az utóbbi pedig megmagyarázza.

Na látod ebben végre egyetértünk: a hibázó ember belátta hogy helytelenül írt és "elnézést is kért tőled", te pedig folyamatosan elemezgeted az írásokat és megmagyarázod miért nem úgy kell írni, ahogy írták.

Szerintem kicsit legyünk konstruktívabbak és a modellezéssel kapcsolatos irományokat hagyjuk előtérben.
Igazából nem látom értelmét a kioktatásnak helyesírásból itt a fórumon, de ha küldetésed van, akkor csináld! De van még egy ötletem, ha már nagyon feláll a szőr a hátadon és feldühítetted magadat.

Maxxx22
2005-10-20, 15:24
Látom Tomcat te ezt egyszerű basztatásnak veszed, pedig nem erről van szó. (Amúgy eléggé látható hogy neked kifejezetten a személyemmel van problémád, köszönhetően egy korábbi nézeteltérésünknek)
Majd amikor írnod kell például egy önéletrajzot, és azért hibázol benne mert buta emberek helytelenül írt szavai rögződnek a fejedben, majd eszedbe fog ez még jutni.

Tomcat
2005-10-20, 15:30
Szerintem ha itt a fórumon valaki nyilvánosan oktat ki egy hirdetőt a topicjában, azt szerintem elég sokan rossz néven vennék így tőled ismeretlenül.

Legalább vedd a fáradtságot, és ha ennyire van időd helyesírást elemezni, akkor mindenkinek pü-ben küldd meg a saját javított verzióját.

jomunkasember
2005-10-20, 15:36
buziság :D

Maxxx22
2005-10-20, 15:36
Nincs alapom bárkit is kioktatni a magyar nyelv helyesrási szabályairól, ezért közelítettem praktikus oldalról a problémát.

Egyetértek hogy nincs alapod rá és senkinek sincs, mégis van aki így érzi és nem onnan közelíti meg a dolgot, hogy esetleg keresés közben nem talál meg értékes írásokat.

Arra viszont van alapja hogy felhívja a figyelmet az olyan hibákra, amiért egy normális iskolában már buktatnak.

Honnan tudod hogy kit zavar és kit nem ?.
A te válaszaidból kitűnik hogy téged például nem zavar.

Intelligensebb, tanult embert ez igenis zavar, és nem hiszem hogy jó szemmel nézi.

Megint csak: aki nem írja le hogy zavarja, az már nem is intelligens? Nem elsz népszerű ez a kijelentés mások szemében ...

Majd elválik hogy kinek a szemében lesz népszerű.
Normális embereket valószínűleg zavar.
Gondolom lesz szórás, mert téged régebb óta ismernek...

És akkor mit csináljunk ? Le kell lőni ezeket az embereket, vagy adunk nekik még egy esélyt, hogy élve megússzák és megtanítod őket helyesen írni ?
Nem lőjük le őket, de remélhetőleg egy kijavítás után jobban oda fog figyelni.

Na látod ebben végre egyetértünk: a hibázó ember belátta hogy helytelenül írt és "elnézést is kért tőled", te pedig folyamatosan elemezgeted az írásokat és megmagyarázod miért nem úgy kell írni, ahogy írták.
Te miről beszélsz?

Szerintem kicsit legyünk konstruktívabbak és a modellezéssel kapcsolatos irományokat hagyjuk előtérben.
Igazából nem látom értelmét a kioktatásnak helyesírásból itt a fórumon, de ha küldetésed van, akkor csináld! De van még egy ötletem, ha már nagyon feláll a szőr a hátadon és feldühítetted magadat.
Így van, legyünk konstruktívak, de úgy írjunk már hogy a másik ember elsírja magát olvasás közben. Amúgy meg ne adj tippeket, te is leléphetsz. Sőt el is mehetsz a téma mellett.

Tomcat
2005-10-20, 15:54
Arra viszont van alapja hogy felhívja a figyelmet az olyan hibákra, amiért egy normális iskolában már buktatnak.
Mondom hogy igazad van: de ha ez hivatásod, akkor miért nem pü-ben írod meg és égeted szerencsétlent mások előtt ??

A te válaszaidból kitűnik hogy téged például nem zavar.
Ezt is honnan veszed ... :lol: :lol: Zavar, de nem kezdek bele a népoktatásba. A te válaszaid pedig sok mindenről árulkodnak "barátom".

Te miről beszélsz?
Még mindig erről:
http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=10795&start=15

Így van, legyünk konstruktívak, de úgy írjunk már hogy a másik ember elsírja magát olvasás közben. Amúgy meg ne adj tippeket, te is leléphetsz. Sőt el is mehetsz a téma mellett.
Senki nem adott neked tippeket, csak ötletem van. Én elmegyek a téma mellett és nevetek a háborgásodon, bár ilyen is kell, ezért fejlődik ez a társadalom ... :lol:

Maxxx22
2005-10-20, 16:01
Így van Tomcat "barátom".
Te képviseled a "birka beletörődöm" társadalmat(lásd Origo modellbolt webshop bezárós topic)
Én pedig azt aki változást akar.(a fejlődéshez elengedhetetlen).
Ha privátban írom meg a javítást, attól még a többi olvasó nem feltétlenül fogja tudni hogy helytelen szót olvasott.

Tomcat
2005-10-20, 16:06
HAJRÁ "barátom" ! :lol: :lol: :lol:
Sok jó hozzászólást kívánok, a többieknek pedig sok-sok türelmet hozzád, hogy az adok-veszekben is a helyesírásról olvassanak tőled.

Ha rám hallgatsz, akkor azért előtte szavaztasd meg, hogy mennyien akarják a javításaidat látni a különböző témáknál ... Tök égő lenne, ha a elküldene valaki sunyiba, miközben te a küldetésedet végzed. :lol:

Kíváncsian várom a projekted indulását itt is a modellező fórumon.
(és ha esetleg más fórumon is van ehhez hasonló projekted akkor a linket is, mert én is szeretnék tanulni és "update" lenni)

Maxxx22
2005-10-20, 16:11
Gondolom te vezéregyéniség lehetsz. Van is követőd vagy csak próbálkozol?
Miért gondolod hogy az értelmes emberek egy normális szándék ellen lennének?

Tomcat
2005-10-20, 16:25
Nem vagyok vezéregyéniség, de mondom, próbáld ki mi bajod lehet ? :lol: :lol:

dau
2005-10-20, 16:40
Na akkor egy kis csemege, amit PÜ ben kaptam egy sporttárstól (név nincs):

" Hy HA-DAU ma berepűltem a gépemet amit őssze törtem a törzsét,azt ahól repkedek az egy Mezőgazdasági terület és csak este hat fele mentek el a gépek már sötétedet móndom akor iss berepitem legaláb ki probálom a világitást,a berepülés sikeres vólt és a világitással nagyon kafavolt remélem neked iss sikeres lesz. "

Számoljunk csak:
15 csodaszép hiba és a mondatszerkesztésről nem is beszélek.
Na az ilyen levélre nem is válaszolok, mert hullik a hajam az ilyentől. :)
A mondatvégi írásjeleket és a tagolást még vélhetően nem tanulta a sporttárs :)

De mindezek mellett nem a mi feladatunk helyesírást oktatni.
Hogy "Segal" nevű VV médiasztárt idézzem: "Nem az a fontos, hanem valami más..." :D

Maxxx22
2005-10-20, 16:45
Nem fogom kipróbálni, mert előfordulhat hogy a fórumozók 60%-a szintén küzd a helyesírás nehézségeivel, és neked ad igazat.
Mellesleg:
http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=11985

Halihó,

vevő nélkül is odaadod ?

ideadod
(nem éppen helyesírás, de idefér :D )
Egyébként én nem mondtam soha hogy nem hibázok, természetesen és is követek el hibákat. Nyugodtan lehet szólni

Maxxx22
2005-10-20, 16:49
Köszönjük ezt a gyöngyszemet :D
És ezeket átengedik amúgy nyelvtanból?

Tomcat
2005-10-20, 16:50
Nagyon köszönöm mester, el ne felejts szólni, ha ismét ekkora bakit követek el valahol! 8) 8)

És szeretném itt látni mostantól az összes hibát kigyűjtve ami a fórumon van - ezek szerint minden topicot figyelsz - különben azt fogom gondolni, hogy elsiklottál a többi hiba fellett, ne adj isten nem vetted észre vagy nem tudtad hogy hibázott valaki ... :-)

Ne okozz csalódást nekem !!! :P Ellenőrizlek ! :lol:

dau
2005-10-20, 16:57
Mindamellett lehet, hogy egy 16 éves kissrác, akinek botrányos a helyesírása, úgy beégetne bárkit a levegőben, hogy csak néznénk.
Folytassátok itt:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9031942&la=48471228 :D :D :D

jomunkasember
2005-10-20, 17:14
ez az egész nyelvhelyességi recskázás akkor jön elő, ha valaki kifogy az ész érvekből...
Én például tudatosan kerülöm a nagybetűk használatát az interneten.
Néha nem sikerül...

szerintem a tartalom a fontos és nem a forma...

szerintem.

Maxxx22
2005-10-20, 17:30
Jómunkásember!
Abban az esetben talán jogos is lehetne az álláspontod, ha ez egy veszekedés során lett volna ütőkártya.
Ez esetben nem erről van szó.

Tomcat
2005-10-20, 17:34
Arra próbált szerintem rávilágítani, hogy ha valakinek már ezzel van energiája és ideje foglalkozni, akkor eléggé kifogyhatott a szakmai hozzászólásokból és hát ...

valamiből gyorsan kapitánynak kell lenni ! :lol: :lol: :lol: Igazad van !

De majd ő biztosan válaszol neked ... 8)

jomunkasember
2005-10-20, 17:44
Jómunkásember!
Abban az esetben talán jogos is lehetne az álláspontod, ha ez egy veszekedés során lett volna ütőkártya.
Ez esetben nem erről van szó.

éppen ezért használtam a recska kifejezést mert az viszont pontosan idevág...

bandita/II
2005-10-20, 18:02
Valóban alap dolog helyesen írni, de én pl. sokszor úgy használom a gépet netezgetésre hogy közben ezer más dolgot csinálok.
Találok valamit amibe bele fogom ütni az orrom, szinte azonnal megfogalmazódik a szöveg és minél hamarabb le akarom írni.
Ilyenkor bele-bele csusszanik itt-ott némi helyesírási helytelenség, de úgy hiszem ez a normális fórumozók szemében nem csökkenti a hozzászólásom értékét.
Akinek ez nem tetszik Az nem csak ezen a fórumon, hanem az egész világhálón megkapja előbb-utóbb/véleményem szerint jogosan/ a beosztását.

üdv
andrás

Stomi
2005-10-20, 19:22
Akár "veszekedés" hozta létre ezt a témát, akár nem, egy biztos. Ha lenne
nézettségfüggő reklámfelület árjegyzék, biztosan a légiháború lenne az egyik
ledrágább kategória. Hogy miért? Néhány óra alatt több látogatót és
hozzászólót vonzott ez a téma, mint bármelyik másik szakmai ugyanennyi
idő alatt. :cry:

Szinyéri Viktor
2005-10-20, 19:30
Nem bírom ki, hogy ne szóljak bele:

...de úgy hiszem ez a normális fórumozók szemében nem csökkenti a hozzászólásom értékét....
Teljesen igazad van, a műszaki tartalom a legtöbb esetben hibás helyesírás esetén is érthető és világos.

A "normális fórumozók" szemében - ha megengeditek ezt a kifejezést - a helyesírási szarvashiba nem a hozzászolásod értékét csökkenti, hanem a Rólad kialakult véleményt.

Sokáig például természetesnek vettem, hogy így kell írni: egyenlőre. Aztán egy titkárnő elmagyarázta, hogy miért is helytelen ez abban a mondatban. No, tudja-e valaki, hogy mi a különbség, ha lehagyom az n betűt?
Nem sértődtem meg, hanem megértettem és megköszöntem a figyelmeztetést. Úgy érzem egy picit most helyesebben tudok magyarul.

"Nyelvében él a nemzet."

mrsad
2005-10-20, 19:48
Hát gratulálok, mindkét topik-törzstagnak :?

(Elörebocsátom, hogy nincs hosszú "ö" és "ü" a német billentyüzetemen, és nincs is kedvem kapcsolgatni a kiosztások között)

Egyébként maxx-szal (így kell írni, bizony... :wink: ) tökéletesen egyetértek, feláll a ször a hátamon, amikor a rotorfely avagy hengerfely megjelenik valamelyik hozzászólásban. Az oké, hogy valaki elgépeli (bár ezt nem hiszem), de hogy a "fej" szót soha nem írta le még (helyesen), azt nem veszem be. De nem oktatok/javítok, mert sokakat nagyon-nagyon érzékenyen érint, ha kijavítják (próbáltam, tudom). Akkor írjon így továbbra is... És valahol igenis az alapokhoz tartozik, hogy az emberfia tudjon rendesen írni, pláne akkor, ha azt a net nyilvánossága elött teszi. Ha meg kételyek gyötrik, avagy tudja magáról, hogy nem tud vakon gépelni, olvassa át a hozzászólását, mielött elküldi. Így látatlanul az elsö benyomást egy ismeretlen emberröl az írásának a stílusa ill. helyessége teszi. Ezen kár vitatkozni.

APPME
2005-10-20, 20:13
Ha a nagy tömegek adnák a vezérfonalat, tehénszart kéne ennünk, légyből van a legtöbb. Az a többmilliárd lény nem tévedhet...
Próbáljunk csak kicsit okosak lenni, butából van elég.
A TV-ben nyomják ezeket a fos "rejalityt", ebből megtudjuk, nem kell ám tanulni, itt ha alapon a legkülöncebb (leghülyébb vagy) előtted a világ kitárulkozva...Nem jó, ha nagy tömegek okosabbak a kelleténél, ki veszi meg azt a rengeteg szemetet, amiről nap, mint nap harsog minden, semmi nem vagy ha ezt, meg azt a valamit meg nem veszed, magadra nem kened...
A másik dolog, ha valakit figyelmeztetünk a rossz beidegzéseire, tévedéseire, az nem biztos, hogy lealázásának szánta a másiknak.
Sokszor élből annak veszik, vesszük, ha valaki felhívja a problémára a figyelmet, mert sajnos ez is gyakori. Esetleg tapintatosabban kéne tennie. Nem hiszem, hogy privátban célszerűbb "javítani", így akaratlanul jól jegyzi meg esetleg más is. Mégse tartsuk a kapcsolatot azért bináris módban...
Nem túl sok energia kell szerintem, hogy itt se legyünk nagyon a szint alatt. Aki ezt a nem könnyű hobbit el tudja sajátítani, egy pici belső késztetéssel sokat javíthat a néha katasztrofális helyesírásán.
Ja, egy híres író kérdezte a véleményét egy híres színésznek, egy írásáról:
- Mit szólsz hozzá? A vége egy kicsit nem túl jól sikerült, de a többi elviszi, nem?
- Nézd, ha elmész egy kifogástalan, többfogásos ebédre, de az asztal sarkán ott van egy pirinkó kis szar...? Az egésznek jónak kell lennie.

Nos, természetesen mindnyájan, a legnagyobb jóakarat mellet is téveszthetünk, tévesztünk, de ne csináljunk a hibából erényt.
Valaki mondta: "Érte haragszom, nem rá."

Én például minden modellezőt szeretek - akinek nem tetszik, operáltassa magát férfivá...( ez már csak az az élcelődés volna, amivel szeretném az írásom keltette feszültséget oldani...)
appme

pravda
2005-10-20, 20:16
"Szerintetek meiket éri jobban megveni vagy ajájatok olyan adot amit mostanába érdemes megveni 80 ezerélt.
AZ ff7 azért nem tetcik anyira mert nagyon lefikázták és inkáb helyete a futaba fx-18 at ajáloták.
De én csak ara vagyok kivancsi hogy milyet vegyek 80ból!"

"Szetet akarok veni!!!Mind a3 80kötül van!!! de meiket vegyemmmmm????
JA repcsihez veszem és mi az a 4flight mod???ezt az ff7 nem tudja??"

"Hy azt ha elatad mit vesszell hejete."

Yeti
2005-10-20, 20:44
Szerintem ne szidjuk azt, aki hibázik, de törekedjünk a helyes írásra - a rossz értelemben vett igénytelenségből tényleg ne csináljunk erényt :!: Örülnék, ha mindenki törekedne erre, mert akkor nem kéne folyton a WinWordben megnéznem, hogy mit hogyan írnak. :oops:

(Régen ment simán, de mostanában valahogy hülye az agyam, és folyton elbizonytalanodom. :gondolkodik: :arrow: :pff: :arrow: :barom: )

A nagyon gyakori, durva hibák esetén szerintem egy minősítés nélküli, diszkrét figyelmeztetés még elfogadható. (Tehát nem szleng, elgépelés, "gyorsított írás", stb.)

A másik dolog, hogy a trágárság kerülése szerintem még ennél is fontosabb lenne. Elég furcsa, amikor valaki azt írja, hogy - finoman fogalmazva - "<Babrálja> a csőrét a sok helysírási hiba."

A fórumozás egyik célja a tanulás. Miért baj, ha ez a modellezéstől független dolgokra is kiterjed?

Yeti
2005-10-20, 21:04
Elfelejtettem leírni a lényeget:
Akármit is csinálunk, ne vegyük el mások kedvét a fórumozástól!

force
2005-10-20, 21:10
Háj!

Tanully fijam mer begbux!!!

force

Maxxx22
2005-10-20, 21:20
Örülnék, ha mindenki törekedne erre, mert akkor nem kéne folyton a WinWordben megnéznem, hogy mit hogyan írnak. :oops:

(Régen ment simán, de mostanában valahogy hülye az agyam, és folyton elbizonytalanodom. :gondolkodik: :arrow: :pff: :arrow: :barom: )

És mit gondolsz miért van ez így?
Csak nem azért mert sok badarságot olvasol?
Én személy szerint már szinte dühös vagyok az olyan emberekre akik képtelenek helyesen írni. Nekik köszönhetően romlik az én helyesírásom is.

dannyboy
2005-10-20, 21:35
"Akit zavar a helyesírás a fórumon ..."

Engem nem a helyesírás zavar, hanem a hiánya :wink:
De az nagyon.

Yeti
2005-10-20, 21:38
Lehet.... De ez azért alkati kérdés is. Nem fogható a fórumra, már csak azért sem, mert rengeteg más dolgot is olvasok, ami viszont hibátlanul van írva.

Maxxx22
2005-10-20, 21:56
Danny! Én is gondoltam rá hogy megjegyzem...:D
Tomcat! Még mindíg úgy gondolod hogy megbukna az álláspontom a szavazásban?
Nekem úgy tűnik hogy elég sok embert zavar.

DiamantTomi
2005-10-20, 22:34
Ha a légiháború lenne a tűzifám sose fáznék :lol: :lol:

Tegzi
2005-10-20, 23:35
Modellezők.

Olyanról vitatkoztok (értekeztek ha így tetszik jobban), aminek sosem lesz vége. Nem akarok állást foglalni semmiben sem, de egy valami tény: én is törekszem arra, hogy normálisan fogalmazzam meg a mondandómat, és helyesen írjam le. Persze néha én is tévesztek, de azért igyekszem. Aki eddig is sz@rt a helyesírásra, az most sem fog ezen változtatni, és rájuk aztán nem hatnak ezek a sorok. Ergo ez is egy meddő vita.
A hozzászólások olvasgatása közben pedig eszembe jutott valami, ami nagyjából összefoglalja azt, hogy miért is mondom: "meddő vita".
Tízemeletes házban élek, és van itt is sokféle ember. Vannak dohányzók, és nem dohányzók. A dohányzókon belül is van bunkó, és nem bunkó, vagyis olyan aki bedohányzik a zárt térbe és nem foglalkozik más lakókkal, ezért egy szellemes lakó a következőt függesztette ki a liftbe:

"Intelligens ember nem dohányzik a liftbe, a többieknek meg TILOS"

Persze még most is előfordul az ominózus "eset". No ezért mondom, hogy a kettő közt van kapcsolat ("korreláció"), mert aki igényes az figyelni fog - persze még ettől is fog hibázni - a többit pedig nem fogja eztán sem érdekelni a helyesírás.

Peter N
2005-10-21, 00:11
mert aki igényes az figyelni fog - persze még ettől is fog hibázni - a többit pedig nem fogja eztán sem érdekelni a helyesírás.
És hogy lessz azokkal akiknek nem volt lehetöségük magyar iskolába járni és a helyesirást önmaguktól tanulták meg némi hibával? :?: Van aki tökéletes helyesirással bödületes marhaságokat ir a forumban és van aki nyelvtani hibákkal értelmes dolgokat ir. :idea:

Yeti
2005-10-21, 00:23
És hogy lessz azokkal akiknek nem volt lehetöségük magyar iskolába járni és a helyesirást önmaguktól tanulták meg némi hibával?Nekik van a legnagyobb szükségük a jó példára. :wink:

Artur H
2005-10-21, 04:21
Sokan mondták már elöttem hogy egymástól tanulunk.
Szeretett Magyar anyanyelvünkben nincs olyan szó hogy lessz.
Mert azt egy sz -szel kell irni. Úgy hogy lesz.
http://www.arturhernadi.com/A/peace.gif

vegyész
2005-10-21, 09:38
A nyilvánvalóan véletlen (nem stilisztikai célú) hibákat, elütéseket az általam moderált területen kijavítom, de nagyon indokolt esetben is csak akkor, ha személyesen ismerem az illetőt. Ugyanis véletlenül sem szeretném megváltoztatni az eredeti hozzászólás értelmét. Gyakran nagy a kísértés, hogy átvegyem a nyelvtantanár szerepét, de nagy hiba lenne, ha megtenném. Ez egy szakmai és nem egy nyelvtani fórum.
Vannak olyan fórumozók, akiknek a lakhelyén egészen egyszerűen nem áll rendelkezésre a magyar nyelvű billentyűzet. Ezért le kell mondaniuk egyes ékezetes betűkről.
A másik figyelembe veendő tény pedig az, hogy ahogyan Péter írta, nem mindenki tanulhatta anyanyelvi környezetben a magyar nyelvet.
Szóval mindenki olvassa el, amit írt, -- erre való az előnézet -- és csak azután küldje tovább. Ha pedig valaki bármilyen okból nem tud helyesen írni, afölött hunyjunk szemet mi és keressük az írásában az egyéb értékeket.
Üdv

Tomcat
2005-10-21, 09:49
Tomcat! Még mindíg úgy gondolod hogy megbukna az álláspontom a szavazásban?
Nekem úgy tűnik hogy elég sok embert zavar.

Kedves Maxxx22!

Annyira belemelegedtél a dologba, hogy már azt is elfejetetted, hogy mire mondtam, hogy szavaztasd meg ... :lol: :lol:

Olvasd csak vissza drága "barátom":
[quote="Tomcat"]Ha rám hallgatsz, akkor azért előtte szavaztasd meg, hogy mennyien akarják a javításaidat látni a különböző témáknál .../quote]
Akárhogy számolom, eddig az egy kezem bőven elég hogy összeszámoljam hányan szeretnék azt, hogy te lektoráld itt az írásokat ...
Mégegyszer mondom, mert azt hiszem egyszer nem volt elég leírnom, mert te csak a helyesírási hibákat veszed észre, a tartalomra már nem koncentrálsz:

Engem is zavar ha nincs valami helyesen leírva, de nem kezdek bele a nyilvános lektorálásba és nem javítgatok olyan embereket mások előtt, akiket nem is ismerek. Még mindig nem értem, ezt pü-ben miért nem lehet megcsinálni ... (illetve igen: a pü asszem nem növeli a neved melletti kis számot) :lol: :lol:

Kicsit az arcod azért leljebb csúszhatna, mert az írásaidat visszanézve abban is van javítani való gazdagon, nem beszélve a szakmai tartalom kicsi százalékos jelenlétére bennük.

Koncentrálj inkább a modellező fórumon a medellezéssel kapcsolatos értékesebb hozzászólások megírásához, ha pedig Arany János nyomában kívánsz maradni, akkor segítség képpen küldöm azt a linket, amit kedves HA-DAU kolléga már ideírt, és a helyesírást népszerűsítő fórumon isenkirály lehetsz, valamint ki is élheted ott magadat ráadásul nem mész majd remélhetőleg senkinek az idegeire. :lol:

Maxxx22
2005-10-21, 10:43
Tomcat!
Nekem úgy tűnik, hogy neked fóbiáddá vált ez a "biztos gyorsan akar kapitány lenni" dolog. Ez nem véletlenül neked valami mániád?
Eléggé gyermeteg lelke lehet valakinek ha csupán ezért írogat.

Mellesleg csak az ilyen kis szerencsétleneknek (mint te :P ) mehetek az idegeire.
Normális embereket a rossz helyesírás zavar, nem pedig a kijavítás.
Úgy látom azért kezdesz ideges lenni. :D
ez tetszik :lol:

Tomcat
2005-10-21, 11:07
Nem akartam, de akkor Best of Maxxx22, a helyesírást oly támogató ember itt a fórumon, aki másokat akar javítgatni:

Szal ilyen távirányítót keresek

Szia! Pontos tipus? kora?

Én nem tudom, de a rádiók topicban valszeg hamarabb kapnál választ

nemkevésbé

Naaaa lécci valaki

ba***meg ha nem én is beleakartam kötni...

khmm

Így van, amikor elkezd piytogni, akkor kezdd is el lehozni a gépedet

Nekem miért mondták hogy a 3.ba kell? nekem úgy működik rendesen.

Ha jól tudom a szabályzót a táppal mindíg a 3. csatiba kell

de nemám

Naszal áruba bocsájtom ezt a remek gépet

most látomcsak hogy megint megy a webshop

ráadásul még balfasz is volt...

wazeg szal zárható

ne ilyeszd el mert emigrál, és ugrott Freshy gépe

Egyenlőre csak 3 darab jött
[quote="Maxxx22"]wazzeg ott a két kép]

wazeg szal zárható

A winword kiverte a szememet a sok piros aláhúzással. 8) 8) 8) De valószínűleg más hozzászólása jobban zavar téged mint a sajátod. Bocs lehet hogy tévedek, az is lehet hogy már annyi helytelen írást olvastál itt, hogy te elhajoltál .. :lol: :lol:

Ezek a tények, ne arra válaszolgass, ami nem is témához vág. (itt látszik hogy kifogytál) Az előző hozzászólásodhoz megint egy külön témát nyithatnék. :lol: :lol:
Ideges te szoktál lenni, ha akarod olyat is idézek majd ! :P

mrsad
2005-10-21, 11:30
Össz-vissz az "ilyedt" volt 10 pontos, a többi 90%-ban netes szleng, nem helyesírási hiba...

Kedves Tomcat, Te most tulajdonképpen személyes háborút folytatsz, avagy tényleg a rossz helyesírás mellett kardoskodsz? Nekem inkább az előbbi tűnik valószínűbbnek...

Maxxx22
2005-10-21, 11:35
Mint mondtam, nem tagadom hogy hibázok.

Egyenlőre csak 3 darab jött

Ha jobban kinyitnád a csipádat, akkor észrevehetnéd, hogy ezt idéztem...

A winword kiverte a szememet a sok piros aláhúzással. 8) 8) 8) De valószínűleg más hozzászólása jobban zavar téged mint a sajátod. Bocs lehet hogy tévedek, az is lehet hogy már annyi helytelen írást olvastál itt, hogy te elhajoltál .. :lol: :lol:
Te olyan lúzer vagy hogy képes voltál a válaszaimat bemásolni a word-be? :lol:

Én elfogadom ha engem kritizálnak, de nevetséges amikor visszavágásként használják ezt fel. Na az nem vall érett gondolkodásra.

Mellesleg kielemezhetnéd azt is hogy szerinted pontosan mi a hiba a hozzászólásokban. Az, hogy nem mindíg kezdem nagybetűvel? Netán a mondatvégi írásjel esetleges hiánya zavar?
Ez ugye nem egy fajsúlyú az "egyenlőre, lessz, fely, ügye, stb" (majd idézek még) szavakkal?

PeterN!
Ha meg tudtad tanulni a szavak nagyrészét, és a nyelvtant is (gondolom nem volt egyszerű), akkor ugye nem veszed zokon ha megpróbálja valaki mégjobbá tenni a tudásod?

Tomcat
2005-10-21, 11:36
Hali,

Nem kardoskodok a rossz helyesírás mellett, én azt nem szeretem, mikor egy szakmai fórumon valakinek a hozzászólásai a mások hibáinak kiemelése és javítása, holott a sajátján is van javítani való. Ebből indult a vita is ... és ez a topic is ...

Amúgy ha jobban megnézed, akkor azért tűnik személyes harcnak, mert a kolléga ezt feltételezte egy hozzászólásában, holott nekem érveim vannak ő meg vagdalkozik nem ideillő dolgokkal. Tudom sajnálni szegényt.

Üdvicsek,

Maxxx22
2005-10-21, 11:37
Igen! Igazad van. Az "ilyed" egy durva hiba.
Erről beszélek, amikor azt mondom hogy nem tűröm hogy tovább rongálják az én helyesírásom. Már ez is tök égő.

Tomcat
2005-10-21, 11:44
Te olyan lúzer vagy hogy képes voltál a válaszaimat bemásolni a word-be? :lol:
Ha majd egyszer a fórum használatát is elkezded tanulgatni, akkor rájössz, hogy max 4 db kattintással meg lehet csinálni. :lol: A lúzerség, pedig ott van kigyűjtve az aranyköpéseidben.

Én elfogadom ha engem kritizálnak, de nevetséges amikor visszavágásként használják ezt fel. Na az nem vall érett gondolkodásra.
Látod csak nem fogadod el, és láthatod hogy nem visszavágás, hanem példa.

Mellesleg kielemezhetnéd azt is hogy szerinted pontosan mi a hiba a hozzászólásokban.
Te vagy a szózsonglőr, majd te megteszed, mindenki tudja ezekkel mi a hiba.

Ne menj bele inkább én sem akarok. :lol: Kérlek ![/quote]

Maxxx22
2005-10-21, 11:52
Nem, nem látom hogy nem visszavágás lenne.
Netán a word csak azt jelzi hogy hibás, azt pedig hogy pontosan mi is a hiba benne azt nem? :lol:
Részemről ezt a vitát veled lezártam (a topicot nem), nem tartalak érdemesnek az eszmecserére.

Tomcat
2005-10-21, 12:09
:cry: :cry: Milyen kár ... :wink:
Azért már várom munkásságod beígért építő jellegű javításait! :P

Üdvözlettel,
Tomcat

Tegzi
2005-10-21, 12:14
mert aki igényes az figyelni fog - persze még ettől is fog hibázni - a többit pedig nem fogja eztán sem érdekelni a helyesírás.
És hogy lessz azokkal akiknek nem volt lehetöségük magyar iskolába járni és a helyesirást önmaguktól tanulták meg némi hibával? :?: Van aki tökéletes helyesirással bödületes marhaságokat ir a forumban és van aki nyelvtani hibákkal értelmes dolgokat ir. :idea:

Erre tényleg nem gondoltam. De mint már más leírta előttem, nekik lenne pont szükségük a jó példára. De azért nem ez az átlagos, hogy valaki egy magyar fórumon "böngészik, irogat...", és nem magyar iskolába tanult, lévén hogy a magyar azért nem egy "világnyelv". Amit te felhozol példának, az a probléma a felhasználók 1%-át érinti kb., a többi 99% magyar iskolában tanult, és ott van nyelvtan óra.
De ha elolvasod a hozzászólást, pontosan arról van szó, hogy nem akartam állást foglalni, csak tényeket állapítottam meg.

Maxxx22
2005-10-21, 12:33
Csak "érdekességképpen":
http://www.cavalloni.hu/2000_2/repuleselmelet.htm

http://www.kepfeltoltes.hu/051021/s_ly.JPG
:)

mrsad
2005-10-21, 13:36
Dud, kéretik átnevezni a topikot "Maxxx22 és Tomcat óvodai hétköznapjai" címre! :wink: :wink: :wink:
Már kezdem élvezni... :oops:

Susitu1
2005-10-21, 13:49
A helysírás az helysírás a netes szleng pedig van.
Kizárhatnánk azokat a forumozókat akik külföldről írnak, mert nem tudnak ékezetes betűket írni, de azt sem kelle elfeledni, hogy ha valaki paraszt az az is marad. :-({|=

Sokan szerintem beleesnek abba a hibába, vagy csapdába, hogy vannak olyan topikok ahol nem tudja kijavítani amit ír, pl: adok veszek légiháború
....
énis sokszor leírok valamit kutyafuttában elolvasom és mikor elolvasom akkor látom, hogy a mindiget hosszúúúú í vel írtam.!!! :wink:

Tomcat:
az, hogy ki hogy ír az alapján talán csak megítélni tudod, de elítélni vagy kijavítani szerintem nem kell, ismétlem szerintem.
Azt sem tudod, hogy a mittom én milyen név mögött ki van. Egy 10éves kisrás aki még nem tud írni, vagy egy tata aki már nem tud írni ez az internet. U know? ez most hiba, hogy a You-t nem írtam ki?
De azért igazad van nem szép dolog helytelenül írni, mindenki igyekezzen a tudásához mérten írni és fogalmazni.

ui: bocsi, hogy beleírtam a vitátokba :P :lol: :o :P :shock: :roll: :wink:

Tomcat
2005-10-21, 13:49
Kedves mrsad,

ugyan én nem oviztalak le sem a hozzászólásaidat, hanem tisztelettel beszéltem Veled, de most meg kell állapítsam, hogy az oviba - ha már így nevezted - te is beléptél azzal hogy beleírtál, hasonló ötleteim nekem is vannak ha kifogytál.

Különben minössze 1,5 órával maradtál le arról, hogy lezártuk a témát kettőnk között.
De nincs jelentősége. :oops:

További jó szórakozást kívánok Neked ! :P

Üdvözlettel,
Tomcat

Tomcat
2005-10-21, 13:53
Tomcat:
az, hogy ki hogy ír az alapján talán csak megítélni tudod, de elítélni vagy kijavítani szerintem nem kell, ismétlem szerintem.

Haligali,

ezt tuti nem nekem akartad szerintem címezni, hanem a "másik" kollégának. :lol: Szerintem. ő kifogásolja a helyesírást, vagy akar tanítani, onnan indult a topic. :roll: :pff: :^o

Csővázas

Susitu1
2005-10-21, 14:13
Na akkor tuggyátok mit:
Vegyet be egy szanaxot egy pohár sörrel azt holnap modellezetek egy faszát!
:twisted:

bandita/II
2005-10-21, 14:15
Az a baj az internettel hogy nagyon gyorsan túlkapások keletkezhetnek.
Jópár éves internetes történetem során azt figyeltem meg esetenként elég egy félreértett szó ahhoz, hogy napokig lehessen témázni rajta.
Elősegíti ezt az is, hogy ugyebár "a szó elszáll az írás megmarad", idézgetések össze-vissza, hivatkozások össze-vissza, és mindegyik be akarja bizonyítani, hogy ő a fasza gyerek, mindamellett hogy illemtudó, béketűrő, sőt még mérhetetlenül tapasztalt is.
Az én mérlegem ebben a vitában inkább tomcat felé billent a következők miatt:
-olyan volt, amilyen, próbált hiteles maradni, de a végére azért eldurvult
-a saját topikját kezdte szétoffolni maxx, amit én sem vennék túl jó néven
-maxx régebbi hozzászólásaiban egy szlengesebb, lazább stílust üt meg, itt a vita elején viszont nagyon higgadt és kimért volt, akkor most melyik az igazi maxx?/egyébként szerény véleményem szerint ebbe a hibába magamat beleértve, akarva akaratlanul mindenki belecsuszik egy kicsit/

Láttam hogy a vitának vége, azért írtam le a véleményemet.
Senkit nem szeretnék megbántani vele, ha mégis úgy érzi, jelezze és bocsnánatot kérek.

üdv
bandi

mrsad
2005-10-21, 15:09
Kedves mrsad,

ugyan én nem oviztalak le sem a hozzászólásaidat, hanem tisztelettel beszéltem Veled, de most meg kell állapítsam, hogy az oviba - ha már így nevezted - te is beléptél azzal hogy beleírtál, hasonló ötleteim nekem is vannak ha kifogytál.

Különben minössze 1,5 órával maradtál le arról, hogy lezártuk a témát kettőnk között.
De nincs jelentősége. :oops:

További jó szórakozást kívánok Neked ! :P

Üdvözlettel,
Tomcat

Nem láttad a szmájlit?? Örülj, hogy járhatsz oviba :D
A másfél óráért meg bocsi, itt később kel a nap...

mrsad
2005-10-21, 15:11
Ez lemaradt: :wink: :wink:

ICE-titán
2005-10-21, 15:24
Üdv!

Én megint úgy látom , hogy amíg ti azon vitatkoztok másoknak milyen a helyesírása, én majd modellezek helyettetek. http://jm.g.free.fr/smileys/wav.gif

Maxxx22
2005-10-21, 19:24
Nem a helyesírás milyenségén vitatkozunk.
Az egyértelműen szar :lol:

APPME
2005-10-22, 09:39
Egyébként:
Ha látunk valakit rosszul repíteni, segítünk. Nem azért repül rosszul, mert úgy akar, hanem nem tudja a jót.
Egyéb dolgokban is így van. Gondolom - remélem...
appme

dj_us
2005-10-30, 12:49
Hát erre az egészre csak annyit tudok mondani, hogy LOL. :D (javítsatok ki ha tévedek, pl háttal nem kezdünk mondatot :P :wink: )

Maxxx22
2005-11-01, 20:39
hát nem tom üresen talán ugy 25-26e :!:
De ahogy te akarod anyiért adod el csak szerintem ha annyiért akarod eladni emanyiértlehet venni egy újjat vagy csak pár ezer forintal olcsobban akkor biztos az új modelt vállaszák ami még szüz újj :!: :roll: szerintem :roll:

http://www.forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=12217&start=15

Zlin
2005-11-01, 22:29
Helló!

Maxxx22, ha nem kattintok a linkedre akkor fel sem tünik, hogy megduplázódtam AVATAR KÉP ügyileg itt a fórumon...
Nekem elég furcsa ez az azonosság...Mondhatni már-már zavaró...!! :roll:

ICE-titán
2005-11-02, 14:44
Üdv!

Tényleg nyithatnátok egy "lopják az avatarom" topic-ot is :D volt már rá példa

Zlin
2005-11-03, 15:33
Hellóka! :wink:

Üdv!

Tényleg nyithatnátok egy "lopják az avatarom" topic-ot is :D volt már rá példa
Én nem akartam ebből újabb vitatémát indítani, csak meglepődve láttam az azonosságot...És emlékeim szerint annó' fuhurral esett meg, hogy valaki egy betű eltéréssel, de majdnem azonos néven regelt...Az is szóvá lett téve, és ebből jutottam arra a következtetésre, hogy az avatar kép azonosság is lehet roppant zavaró...
De a gond megoldódott...Illetve nem is volt igazából gond! :D

Üdv:_Zsolti_

DiamantTomi
2005-11-03, 16:44
Egy-két adok-veszek rovatba még most is írkálnak emberek annak ellenére hogy itt van nekik külön bejáratos topic is hogy kitárgyalják a helyesírási hibákat.Úgy tűnik semmibe veszik ezt a megoldást.A kérdésem az lenne az urakhoz hogy mi a jó abban ha mások topicját szétbombázzák (ráadásul adok-veszek topicot) olyan hozzászólásokkal aminek az eladáshoz semmi köze :?: :roll:

Maxxx22
2005-11-03, 16:50
Na akkor szórjál ki gyorsan négy vesszőt! :)

DiamantTomi
2005-11-03, 17:31
A kérdésre nem válaszoltál

APPME
2005-11-03, 19:40
Hozzászólásomat ötször átírtam - azonban úgy döntöttem, ha az írástudók harcolnak a "szabaccságért" - úgy kell nekünk...
Aki nem tud, alanyi jogon maradjon úgy.
Végül is életet, vagyonbiztonságot nem veszélyeztet...
Ember, ne küzdj, és ne bízz - maksz ugyanojan stiluncsba írly az aktuálincs topikhó...senki nem mossa le rólad, hogy direkt bántani akarod az illetőt.
Hogyan kéne segítenünk??? Vagy "tiszteljük" a tudatlansághoz való emberi jogait...?
appme

Tomcat
2005-11-03, 20:36
Na akkor szórjál ki gyorsan négy vesszőt! :)

Ahogy néztem te sem állsz túl jól a vesszőkkel, úgyhogy szerintem örülj, hogy a téma elcsitult. Ha valakit továbbra is tanítani kívánsz, akkor a kérésnek megfelelően itt tegyed, mielőtt tényleg a fórumozók idegeire mész. (mert most nagyon jó úton haladsz felé)

Maxxx22
2005-11-03, 21:55
Csak nem a kis hatszemélyes csapatod idegeire megyek? Mert abba tojok magasról :)

Dudkin
2005-11-03, 22:00
hatszemelyes csapat?
he?

D

Maxxx22
2005-11-03, 22:05
Engedd szabadjára a fantáziád! :D

Tomcat
2005-11-04, 11:42
Engedd szabadjára a fantáziád! :D
Egyszer fussunk már össze személyesen, szívesen megismerném hogy ki lehet ez a nagyon szofisztikált, bátor, okos figura.

Csak nem a kis hatszemélyes csapatod idegeire megyek? Mert abba tojok magasról
Észrevehetnéd, hogy te vagy az egyetlen lassan, akit ez a helyesírás dolog szórakoztat. Az eddigi hozzászólásaidat megnézve, még mindig az a véleményem, hogy vagy egy helyesírási fórumot, vagy egy chat szobát kéne neked használnod, mert szakmai hozzászólás kb 5%. Már amennyire azt szakmainak lehet hívni.

Szóval: inkább ha rám hallgatsz bár miért is tennéd - arc kicsit vissza, csendesebb vígadás, és több figyelés. Még az is lehet hogy egyszer arra fogod ezt az oldalt használni amire való, okosodsz belőle és jó ismerősöket is fogsz gyűjteni. (mert van itt ilyen is, nem csak háború)

Maxxx22
2005-11-04, 12:24
Össze akarsz velem futni? Hát nem biztos hogy azt látnád amit vársz.
Mellesleg nekem eddig szinte mindenki szimpatikus a fórumról, kivéve téged. Megint a "többiek" nevében beszélsz, mintha olyan sokan lennének veled.

Susitu1
2005-11-04, 12:51
Segítek Tom!!!!

Jobb lett volna ha anyád lenyel, de hamár nem tette miért nem fulladtál a magzatvízbe:))))))))

Tomcat
2005-11-04, 12:53
Ford Fairlane-t idézve egy gondolat ami az eddigi hozzászólásaidról jutott eszembe:
Veled beszélgetni olyan, mint sajtreszelővel rejszolni: egyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas.

Megint a "többiek" nevében beszélsz, mintha olyan sokan lennének veled.
Idézd már ide lsz hogy kinek a nevében beszéltem megint. Lehet hogy nem is az én válaszaimat figyeled ?

Ez a sokan lennének veled vagy akárkivel duma meg tőled származik, de egy biztos nem vagyok egyedül akit zavar a "munkásságod" itt a fórumon tele OFF-olva csomó topic helyesírás ügyben.

Kis minden lében kanál fiúcska !! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Amúgy meg ha találkoznánk, te se arra számíts, amit elképzeltél magadnak.

Mondom: kisebb arc, nagyobb odafigyelés a szakmai dolgokra.
Részemről ez a mi kis vitánk lezárva, tőlem OFF-olhatod ezt a légiháborús topicot - ezért is nyitottam kizárólag neked - úgyhogy válaszolj ha akarsz, de részemről zárt fülekre találsz már ÉN inkább a modellezéssel kapcsolatos hozzászólásokat részesítem előnyben.

További jó fórumozást, belátom nem vagyok veled egy súlycsoport kemény Maxxx22. :oops: :oops: 8)

Maxxx22
2005-11-04, 13:30
Idézd már ide lsz hogy kinek a nevében beszéltem megint. Lehet hogy nem is az én válaszaimat figyeled ?

Részemről ez a mi kis vitánk lezárva, tőlem OFF-olhatod ezt a légiháborús topicot - ezért is nyitottam kizárólag neked - úgyhogy válaszolj ha akarsz, de részemről zárt fülekre találsz már ÉN inkább a modellezéssel kapcsolatos hozzászólásokat részesítem előnyben.

lol

cbruder
2005-11-04, 20:41
Nem unjátok még ???

Mar kezd az egesz kisse faraszto lenni....... [-(

dannyboy
2005-11-04, 20:56
De, én már unom azokat, akik szarnak a helyesírásra.

Sőt, ha udvariasan, viccesen figyelmeztetem, még le is basznak érte.

Pumilaci
2005-11-04, 21:26
Hááát szasz danifijú 8)

Nem mindegyy ki mijen művelt vagy tán megműveletlen 8)
Parasztlengővel is lehet K.O. nyerni egy bokszolkodó mérkőzést.
Az se szép, de nem mindegy :lol:

Húú de lyó érzem most magam ide is jo odaszótam :twisted:

Na ezzen csámcsogly kicsicsikó :lol:

dannyboy
2005-11-04, 22:27
Oké öcsisalyt, majd rágódok ralyta mozizás közben :lol:

Maxxx22
2005-11-04, 22:39
Oké öcsisalyt, majd rágódok ralyta mozizás közben :lol:

Hogy stílszerű legyél: közbe :twisted:

dannyboy
2005-11-04, 22:47
Jaja, bocs, nem vettem észre :oops:

Zlin
2005-11-04, 23:07
Szerintem tök király ez a topic.... :lol: :lol: :lol:

Dudkin
2005-11-04, 23:13
Jo hogy ide lett nyitva, legalabb ezzel nincs gond :)

D

Zlin
2005-11-04, 23:15
Jo hogy ide lett nyitva, legalabb ezzel nincs gond :)

D
Így igaz.... :lol: :lol: :wink:

Tomcat
2005-11-05, 01:13
Csak maradjanak is itt és ne OFF-olják tele az összes másik topicot. :oops: :oops: :lol:

APPME
2005-11-05, 08:59
Aki hülye, alanyi jogon hadd maradjon úgy - van aki így jókat tud röhögni...?
Szabaccság...
Így most a 8 általános és 3 ipari elefántcsont tornyából érezzem magam felsőbbrendűnek?
Miért kell szenvednünk a kirívóan slendrián - á, a t...m megtelt, úgy van, térjünk vissza a rovásíráshoz.

Másról nem szólt ez a topic, hogy:
1, Emberek utálják egymást - főleg.
2, Miért lenne baj, hogy nem tud egy-két száz szót nagyjából helyesen leírni, és akkor mi van???
3, Nem kell azzal megtisztelni a többieket, hogy egy kis akaratot mutatok az írások helyességére, kovácsoljunk a hibákból erényt.

Én köszönöm azok bátorságát, akik önkéntes moderátorként felvállalják a kezdeti iskolaévek mulasztásának pótlását.
Örömhír: Itt fejeztem be a topic figyelését, bosszankodást, éljenek a "nyelvújítók"!
appme

Zlin
2005-11-05, 13:31
Mondjuk részemről csak annyi a véleményem erről a helyesírásos vitáról, hogy...
Szerintem a modellezés egy precizitást és odafigyelést igénylő szép hobbi...De sajnos ez a precíz odafigyelés sok esetben nem tükröződik az irományokban, pedig azért ott sem ártana odafigyelni a dolgokra néha..! :wink:

Andre
2005-11-05, 15:27
Hát ti készen vagytok komolyan! :D :D :D

Szerintem fogjuk fel úgy ezt a helyesírási kérdést, hogy egyszerűen vannak már köztünk olyan úttörő szellemű modellezők, akik jeles nyelvújítóink nyomdokaiba lépve vették a bátorségot és tovább egyszerűsítették amúgy is mát túl egyszerű nyelvezetünket.
Képzeljétek milyen káosz lenne itt, ha a halotti beszéd nyelvszerkezetében löknénk itt a rizsát. :

És látoám szümümmel vala, hogy a modellové autóm felett repülöve tova az ő masinériája isa föllgenek égboltján tova repüle az ő három és egynek fele s liternek tizede levén a harmadikon belfogatú motojával.

Szerintem fogjátok fel úgy, hogy a fejlődés egyik jele, a mind egyszerűbb szóhasználat.

Ahogy elolvasgattam a belinkelt topikokat azt vettem észre, hogy a legtöbb hiba a kielytés szerinti írásból fakad.

És télleg, miér ne lehetne így írni ezetúl hiszen akko nem kéne foglalkozni ijen hülyeségekkel, mint hogy mit hogyan kell írni. Sokkal keveseb vitaalapot ada az embereknek.

Egyébként még az jutott eszembe mikor ennek az egésznek az elejét olvastam, hogy az itt jelenlevő fórumozók legtöbbje, egymásnak se kutyája, se macskája. Egyáltalán hogy jövök én ahoz, hogy megmondjam másoknak ,hogyan írjon ide bármit is.

Az hogy rossz a helyesírása a saját bizonyítványa, az oké, de ennyi. Semmi jogom itt bárkit is kiosztani az írása miatt, még akkor sem, ha az én topikomba ír valamit, sőt köszönöm neki, hogy megtisztel azzal, hogy elolvassa.

További jó évődést nektek!
:D :D :D :D

Andre

Zlin
2005-11-05, 15:35
További jó évődést nektek!

Évődik a fene...!! :lol:
Csak elmondtam a véleményem, ahogy Te is és mások is...
Ennyi... :wink:

Peter N
2005-11-05, 17:40
Mert abba tojok magasról Nyelvtani hiba nélkül jelezted az IQ ot

Maxxx22
2005-11-05, 17:56
Az IQ ot?
Te menjél nyelvet tanulni!

Mert abba tojok magasról Nyelvtani hiba nélkül jelezted az IQ ot

Maxxx22
2005-11-05, 18:00
Mellesleg az intelligencia hányadosom kifejezetten magas.

Peter N
2005-11-05, 19:31

Menjél :?: vagy menj :!: :P

Peter N
2005-11-05, 19:37
Példa a hibátlan helyesirással irt helytelen magyar beszédre.

sl45
2005-11-05, 20:01
[/quote]Mellesleg az intelligencia hányadosom kifejezetten magas.

Azt látjuk vagy lássuk?... Jó neked.

Maxxx22
2005-11-05, 20:02
Ez a szép a nyelvünkben (amit te sosem fogsz elsajátítani) , hogy sokféleképpen lehet a szavakat használni. Mellesleg helyes volt amit írtam.

fukeneh
2005-11-05, 20:54
Igazság szerint csak egyet nem értek.
A topicot azért nyitotta a Tomcat hogy ITT, figyelmeztessük, vagy javítsuk ki az illetőt, ha máshol rosszul írt valamit.
Nem avval van a probléma, hogy szól az illetőnek az ember, mert a szerintem fontos, még se korcsosuljon el a magyar nyelv és szerintem a helyesírás igényessége alap dolog. Nem ott van a gond, hogy valaki nem tud, de legalább próbálja meg, és ne kapja fel a vizet, ha szólnak neki, hanem vegye jó szándékú észrevételnek. A gond, az, hogy he ezt az adott topicban teszed akkor minden második beszólás ilyen, lenne és akkor 80 oldalas, lenne egy topic, elég dühítő számomra, ha egy „Adok-Veszek” topicban látom, hogy van egy új hozzászólás, és klikk után derül ki, hogy egy "helyesírás figyelmeztető”, téma szempontjából haszontalan vagy a legszebb egy smlie.
A Tomcat -től jó ötlet volt ez a topic és a címe is pontos, aki meg szóvá teszi a helyesírást annak is igaza, van hogy ez fontos alap dolog, de tegye ITT.

Persze ez a személyes véleményem.

Yeti
2005-11-05, 22:43
Ahogy elolvasgattam a be]Egy idő után azon menne a vita, hogy mit hogyan kell kiejteni, és ez alapján akkor hogyan kell leírni. Az iskolákban nem tudnák eldönteni, hogy melyik változatot oktassák. (Minden második 4 évben suk-sükölnünk kéne! :lol: ) Mikor már az ország életében gondokat okozna, hogy mindenki csak makog, akkor maradék javaink eladásával importálnánk egy "jól bevált" nyugateurópai nyelvet. :lol: [quote="Andre"]Egyébként még az jutott eszembe mikor ennek az egésznek az elejét olvastam, hogy az itt jelenlevő fórumozók legtöbbje, egymásnak se kutyája, se macskája. Egyáltalán hogy jövök én ahoz, hogy megmondjam másoknak ,hogyan írjon ide bármit is.Egymásnak fórumtársai vagyunk. Azért ez is valami! - nem? :wink:

Maxxx22
2005-11-06, 01:34
Kedves Fukeneh!(vagy mi a franc)

Össze sem tudtam számolni a hibákat. :)

Maxxx22
2005-11-06, 01:47
Most hogy ujra elolvastam........., te MAGYAR VAGY ? :D

Maxxx22
2005-11-06, 01:48
mielőtt valaki beleköt: Ú (mint ú)

elike
2005-11-06, 03:35
Már kötök is bele :D:D:D

Ha tudod, hogy rosszul írtad, akkor miért nem javítottad ki?????
Nem lett volna egyszrűbb végigolvasni elküldés előtt???
Pláne, hogy ilyen hosszú és lényegretörő hozzászólást tettél. :D:D
Vagy esetleg szerkeszd át!!

DE

Ha valaki ír egy tényleg lényeges dolgot, ami mondjuk hosszabb is, mint a Tiéd (a megszólítást egyébként nagybetűvel szokták írni Pl: Tiéd, Te) és elküldi átolvasás nélkül, szerintem nincs kedve újra, kijavítva elküldeni. Szerkeszteni pedig nem mindig lehet!!! Ha lehetne, pl. az adok-veszekben, akkor lehet, hogy még meg is tennék. Ha másért nem is, csak hogy megnyugodjon a lelked. Ugye ugye...

Azért jó tudni, hogy van közöttünk valaki, aki odafigyel ezekre a dolgokra. Biztos mindenhol "szeretik" az ilyen embereket.
Még szerencse, hogy ennyire ráérsz. Mi is lenne velünk nélküled.
De az sincs kizárva, hogy én is nagyon rá fogok érni, megkeresem a hozzászólásaidat, átnézem helyesírásilag, biztos, hogy lesz benne hiba!!!
Azt szépen meg is fogod kapni, csokorba gyűjtve.
Csak az a kár, hogy ezer más dolgom is van és nem érek rá ilyen f...zságokkal foglalkozni és a másikat b.....zogatni a helyesírása miatt.

Én igazából úgy látom eme helyesírás dolgot, hogy a helyesírás az alapvető műveltség része. A helyesírásból következtetni lehet az illető szemályiségére, műveltségére. Úgy is fogalmazhatnék, hogy a helyesírás az alapvető műveltség alapja. Ha valaki nem tanult meg helyesen írni, azzal csakis magát járatja le, vagyis magárol tesz ki műveltségi bizonyítványt az ablakba a többiek számára. Azaz, az ő baja. Engem is zavar, ha valami égbekiáltó hibát látok, de nem kell ám mindig mindenkit kijavítani. Vegye észre magától. Ha nem veszi észre, nem mehetsz vele mindenhova, hogy segíts neki. Van rengeteg elírás is, teljesen véletlenszerűen. Mindenki átsiklik a dolgon, csak egy-két embernek szúr szemet. De nagyon.
Ebben az egészben csak az a szomorú, hogy ez egy modellezéssel foglalkozó fórum és nem nyelvtani szigorlat.

Kedves Maxxx22.
Ha Neked annyira nagy az IQ-d, akkor miért nem jössz rá, hogy nem mindenki szereti, amit csinálsz????? Ahhoz nagyobb kéne?? Lehet, hogy a fórumon van néhány ember, akinek sokkal magasabb az IQ-ja, mint Neked és mégse kérkedik vele. Érdekes nem????
Aki külföldön él és onnan ír, azt meg végképp nem kellene cseszegetni. Azért megnézném, Te mit csinálnál, ha kint élnél több 10 évig, egy magyar szót se hallanál és nem is beszélnél, milyen lenne a magyar helyesírásod. Gondolom tökéletes.

Egyenlőre befejezem, mert nagyon álmos vagyok és a végén még valami helyesírási hibát ejtek.

Üdv: Elike

cbruder
2005-11-06, 07:54
Szia Elike,

46 eve elek külföldön, volt idö amikor 12 evig egy magyar szot se hallottam, nemhogy beszeltem.
A magyar szokincsem is egy mostani ca. 14 eves otthoni diak nivojan all.
Ketlem hogy sok idö all meg rendelkezemre ezt tovabb fejleszteni.....
(öreg kutya esete az uj trükkökkel...vagy Toth Marival, ki hogy veszi....)

Nezdd at a hozzaszolasaimat es helyesbitsd öket legyszi !!

Szerintem, aki csak egy picit is odafigyel es nemi gondot is fordit a környezetere, az meguszhatja a forumbeli kipellengerezest is :-)

üdv,

cbruder

elike
2005-11-06, 09:43
Kedves Cbruder!

Szerintem egy kicsit félreértettél valamit.

"Aki külföldön él és onnan ír, azt meg végképp nem kellene cseszegetni. Azért megnézném, Te mit csinálnál, ha kint élnél több 10 évig, egy magyar szót se hallanál és nem is beszélnél, milyen lenne a magyar helyesírásod. Gondolom tökéletes."

Ez Maxxx22-nek szólt.
Megpróbáltam egy picit a kint élő kollégák mellett felszólalni.
Én nagyon becsülöm, hogy aki kint él, legalább ennyire megőrizte anyanyelvét és nem felejti el, honnan jött. Tudom, hogy nem könnyű. De sajnos vannak, akik ezt nem tudják és végre egy lehetőség, hogy belekössenek az emberbe. Szerintem tőlem egyetlen javításra vonatkozó hozzászólást sem kapott senki. De nem is fog. Maximum Maxxx22. Tőled becsülendő, hogy( a többi kint élő, itt fórumozó kollégától is) van benned annyi magyarság, hogy nem leszarva az egészet egy külföldi oldalon olvasgatsz, hanem itt, a magyar fórumot használod. Így jobban meglátszik, ki a magyar.
Szerintem.
Repülésnél sem úgy kell mérni a tudást, hogy kinek mekkora repülője van, meg kinek mennyi pénze van erre a hobbira, hanem hogy, valójában hogyan is tud repülőgépet vezetni és mennyire ért a modellhez. Sokan mégis a repülő nagyságától, és árától teszik függővé a tudást. Teljesen tévesen.
Ha nem haragszol, nem fogom megkeresni a hozzászólásaidat. Nem igen érek rá ilyenekkel foglalkozni. Szólj Maxxx22-nek. Gondolom ő szívesen megkeresgéli és még szívesebben ki is javítgatja Neked.

"Szerintem, aki csak egy picit is odafigyel es nemi gondot is fordit a környezetere, az meguszhatja a forumbeli kipellengerezest is "

Látod, mondasz valamit.
Én meg szoktam nézni, mit adok ki a kezemből. Akármi is az.
Mert én csináltam, az én munkám, engem jellemez.

Szépen telik a légiháború. Lehet, ha így halad, én is másodtiszt leszel Maxxx22 mellett?? :D:D:D
Azzal sincs semmi bajom, csak ne a másik cseszegetéséből, hanem érdemi hozzászólásokból legyek másodtiszt.
Tudjátok, amikor modellező modellezőtő kér és kap segítséget modellezéssel kapcsolatban.

További jó fórumozást és modellezést mindenkinek.

Maxxx22
Neked további jó cseszegetést és nyelvtanoktatást.
Tényleg Maxxx22. Tudod, hogy mi is az a modell???? Hogyan működik?? Mit csinál???

Ezennel én be is fejezném.
Ha valaki tud helyesen írni, az tud. Aki nem, az nem. Ha belülről zavarja a dolog, majd megtanul.

Maxxx22!
Ne ba...zogass másokat. Próbálj a modellezésre koncentrálni. Itt rengeteg érdekes és okos dolgot lehet olvasni a modellezésről, még ha hibásan is vannak leírva. De látod senkit nem zavar, csak Téged.
Lépj túl ezeken a problémákon. Ha annyira zavar, hogy nem bírsz túllépni rajta, ne olvasd a fórumot.

Maxxx22
2005-11-06, 11:08
Egyenlőre befejezem, mert nagyon álmos vagyok és a végén még valami helyesírási hibát ejtek.

Egyelőre

dezsikkh
2005-11-06, 11:28
Nem érzitek úgy,hogy ez már tulzás 1 picit?
Tagja vagyok 1 másik fórumnak 12800! ! regisztrált felhasználó böngészi és ez a téma még csak szóba sem került. Vagy találtam 12800 analfabétát,vagy itt van elgörbülve valami.

dezsikkh
2005-11-06, 11:39
Nem érzitek úgy,hogy ez már tulzás 1 picit?
Tagja vagyok 1 másik fórumnak 12800! ! regisztrált felhasználó böngészi és ez a téma még csak szóba sem került. Megnéztem és pontosan 13029 a regisztrált felhasználó.

elike
2005-11-06, 11:53
Azt a mindenit.

Ezt mind találtad????

ÁÁÁááááá :)
Tudom én hogy az alacsonyabb árral alacsonyabb minőség is jár, de azért remélem még így is jobb lesz egy dragonflynál :)

Nicsak.
Innen lemaradt valami.:D:D:D:D:D:D
Na mi lehet az???? :(:(:(:(:(:(

Folytassam, vagy belátod, hogy csak az hibázhat, aki dolgozik is.

Maxxx22
2005-11-06, 12:04
Ha elolvastad volna a hozzászólásaimat, megtaláltad volna azt is amiben azt írom, hogy én is hibázok, nyugodtan lehet javítani. Még örülök is neki. Én szégyellem ha a helyesírásom nem makulátlan.

elike
2005-11-06, 12:24
Kedves Maxxx22

Az a fránya vessző megint elugrált. Ugye????
Pedig nem írtál valami sokat. :D:D:D
Hogy honnan???? Csak megtalálod.
Így nem kellene másokba belekötni.

fukeneh
2005-11-06, 12:52
Kedves Maxxx2.

Tényleg szégyellem magam, hogy nem vettem a fáradságot és nem olvastam át az írásomat mielőtt vettem a bátorságot és elküldtem. Bár mentségemre legyen szólva, hogy a rengeteg felesleges vesszőt a kisujjam rakoncátlankodása okozza gépelés közben, és mivel egyszerre több dolgot írtam és létezésed ténye nem kötötte le annyira a figyelmemet, hogy 100% -ban pár soros írásomra koncentráljak. Azt nem ígérem, hogy hozzászólásaim hiba mentesek lesznek, de kérlek MESTER ne kímélj és tárd fel előttem helyesírásom hiányosságait. Bárkitől szívesen tanulok, kortól, nemtől függetlenül, hisz sajna tőled MESTER ellentétben nem vagyok tökéletes és szégyellem, de sajnos szoktam hibázni. Azért szeretném, hogy tudd mélységesen boldoggá teszi a lelkemet, hogy vannak olyan professzionálisan, tökéletesen helyesen író, és a magyar nyelvtant ily makulátlanul ismerő emberek, mint TE MESTER.

Ne feledd MESTER, ezt is olvasd jól át, mert biztos ebben is van hiba.

Maxxx22
2005-11-06, 13:07
:lol:

Vasix
2005-11-07, 08:44
:cry: :barom:

Susitu1
2005-11-07, 08:45
Kedves MAxx(imalista)!
Ez most nemtudom, hogy helyes vagy nemhelyes, de én jóképű vagyok:)))

Remélem te is megtiszteled személyeddel az Indoor 2006-ot(mert ugye nincs olyan messze Nyiregyháza) és ott elmondod ennek a sok, BÉKÉS embernek személyesen is a véleményed....
Azt azért megsúgom, hogy jobban teszed ha a parsztsusogóst és a gumicsizmát lecseréled, fehérzokni makkoscipőre.

A legközelebbi Viszontlátásra!

ui: leszarom mennyi hibát találsz a levelemben!

Artur H
2005-11-07, 09:02
Miért kell egymáshoz ilyen kegyetlennek lenni?
Mi a baj velünk magyarokkal?
:cry:

Tomcat
2005-11-07, 09:51
Lehet hogy az Indoor 2006 választóvonal lesz az életünkben? :lol:
Én úgy ismertem meg ITT Maxxx22-t hogy ő BIZTOSAN ELJÖN, mert valószínűleg élőben is vállalja magát és a tanításait, esetleg ott még javít majd egy-két ember kiejtésén és a repülési stílusán is.

Ugye nem fogunk csalódni és eljössz oda ? Tényleg nincs messze, kifogás nincs! Ott majd oszthatod az eszedet ...

Vasix
2005-11-07, 10:58
Nem értem az ilyen embereket, mint ez a max is pl. Modellezik, ha akar, ha nem, találkozni fog más modellezőkkel is... nem fél, hogy egy kis seggfejnek fogják nézni, a szuper intelligenciája ellenére is?! (részemről elkönyvelve ;) )

A másik, amit nem értek, hogy az ilyen embereknek nincs családja, kutyája, munkája? Honnan a tökből van ennyi idejük, hogy ilyen felesleges dolgokkal órákat töltsenek?!

cbruder
2005-11-07, 11:32
Szerintem ennek a forumnak a legmegfelelöbb mottoja lehetne, hogyaszongya:

"Ember, ki ide belepsz, hagyj fel minden remennyel...."

Nemtom man hogy hun ovastam, tan valami ösmagyar uriember is irhatta volna, aki tollal probalta a kenyeret megkeresni (de megeshet hogy talan valami olasz szarmazasu is lehetett), de jol hangzik akkor is....... :D

.

Anonymous
2005-12-12, 22:29
Remény nincs mert a magyar nyelv elcsökevényesedik. Én se irok helyesen te se ted.. :D

vegyész
2005-12-13, 09:51
Dante Alighieri: Isteni színjáték. (La divina commedia)
Babits Mihály fordítása. Ez a pokol kapujának a felirata. Talán még annyit, hogy nem ide, hanem itt...
Bocsánat Charles, de a véremben van a kötözködés.
Egyébként nálunk havazik. Gondolom a Te "dombjaid" most még szebbek.
Üdv

Anonymous
2005-12-13, 12:11
:D :kemeny:

Tomcat
2005-12-13, 12:44
Hűha most látom megint beindult a topic.
Részemről - mivel én nyitottam - ZÁRHATÓ A TOPIC, mielőtt újabb szófosásba elegyednénk a semmiről ...

Anonymous
2005-12-13, 13:08
A légiháboru topicot minek zárolni???

Tomcat
2005-12-13, 13:54
Hűha most látom megint beindult a topic.
Részemről - mivel én nyitottam - ZÁRHATÓ A TOPIC, mielőtt újabb szófosásba elegyednénk a semmiről ...

Itt megtalálsz mindent a kérdésedre. Most sem a lényegről van szó.

Anonymous
2005-12-13, 15:04
ez a jo aki szofosásban szenvedd annak jó

APPME
2005-12-13, 23:00
Ejha!
Üdv a fedélzeten...

Maxxx22
2005-12-14, 21:14
:D
Most látom csak.

Anonymous
2005-12-14, 22:05
Szofosás ellen nincs valami gyogyszer?

Tomcat
2005-12-15, 09:18
Már hogyne volna !!!

Egyik kezecskéddel kivágod az ablakon a billentyűzetet, a másikkal elvágod a tápkábelt hátul, ráülsz a klotyóra és kívülről magadra zárod a WC ajtót. Ott tuti nem fogsz így unatkozni és nem lesz szófosásod sem a továbbiakban.