PDA

Teljes verzió megtekintése : Hidroplán

Amerika Kapitány
2005-10-21, 09:54
Kedves Barátaim, modellező Társaim!

Ez úton a mester fordúl hozzátok.

A videókon látható repülőmet szeretném átalakítani vízenjáróvá, mely hidat fog képezni a repülés és hajózás között.

Kérdésem lenne felétek:

- miben befolyásolja az úszótalp a repülőgép aerodinamikai
tuajdonságait.

- a csűrő és magassági kormányok kitéréseit miként kell módosítani

- sújpotbrobléma

- le- és felszállási problémák

Kérlek benneteket, hogy ezen topik kereteni belül szorítkozzunk a komoly és céirányos válaszokra. Amennyiben személyemmel kapcsolatos illetve személyem elleni hozzászolásokat szeretnétek intézni, úgy azt a légiháborúban indított topicomban szíveskedjetek megtenni.

US Captain vs hidroplaning

Vasix
2005-10-21, 10:51
Kedves Kapitány!

Szerény tapasztalataimat egy GWS E-Starter hidroplánná történő alakításából merítettem:
- súlypont sokkal lentebb lesz, mint gondolnád. A gép a bedöntött fordulóban sokkal hamarabb akar lecsúszni, mint korábban.
- fontos, hogy az úszótalp "lépcső"-je a súlypont alatt/előtt legyen, mert különben nem akar elszakadni a víztől.
- a motor, ami az úszótest nélkül tépte a gépet ezerrel az égen, pont elég lesz, hogy felgyorsítson felszállósebességre.
- leszálláskor érdekes érzés megtapasztani a párnahatást: sokkal távolabbra siklik a gép a levegőben víz felett, mint föld felett.
- a kormányok kitérésén nem változtattam.
(Ha hülyeséget írtam, bocs, de én ezeket tapasztaltam... ;) )

Susitu1
2005-10-21, 13:01
Engedd meg, hogy csak Kaptain-nak szólítsalak!

Örömmel olvastam az álltalad nyitott ismét fantasztiks topikot, melyet végigolvasva egyhe röhögésben törtem ki! :cry:
Kedves Kaptain, így az elején az utolsó mondatodra próbáljak meg utalni, de tényleg nem a személyed ellen hanem a tudásod ellen szóljon az intő mondat miszerint szerény belátásom szerint előbb az energia visszacsatolást kellene befejezni aztán megtanulni repíteni utánna kezdj hozzá a hidrolánozáshoz.

Fontos dolog lehet, hogy erre a projektre egy éved van, mert mostanság európában a folyó és állóvizek hőmérséklete kezd a 0 felé közelíteni. Nem gondoltál inkább sítalpra?! Vasix kolléga elég alapossággal leírt mindent, ha így csinálod tuti jó lesz minden.
jajajaja majd elfelejtettem mondani, földről ne próld meg a felszállást nem fog sikerülni, ha vizes a fű akkor sem. :oops:

Pontosan melyik repülőre gondolsz a corsairre vagy a trénerre?

Alázatos tisztelettel, örök híved:
Susityu

mrsad
2005-10-21, 13:45
Kepten!
A sújpot broblémájával ne foglalkozz :wink: , inkább próbálj a súlypont problémájára koncentrálni. Azért ez a hídverés érdekes lesz....

Vasix
2005-10-21, 14:45
Na, ez is légiháború lett, pedig én komolyan válaszoltam... :shock:

Amerika Kapitány
2005-10-21, 19:20
Kedves Vasix kolléga!

Köszönöm a tanácsokat! Ha bármi eszedbe jut és elmondod azt köszönöm!

Többiek:

Légiháború.... mást nem fűzök hozzá

Dudkin
2005-10-21, 19:24
Csendben orulj, hogy hagyom elni a marhasagaidat.

D

mrsad
2005-10-21, 19:37
Vasix: elnézést kérek Töled, a válaszodat én is elolvastam és teljesen kimerítönek találtam. Szerintem minden lényegeset elmondtál, ezzel a Kepten már kell, hogy tudjon kezdeni valamit.

A sújpot-ot nem bírtam kihagyni... :oops: Ez van...

Susitu1
2005-10-21, 22:00
MOst mi rosszat mondtam? (Mármegint)? :cry:

bandita/II
2005-10-22, 08:37
Nézzétek meg a honlapját.(amerika kapitány)
Ha igaz az élettörténete, akkor szerintem nézzétek el neki a hülyeségeit.
Azért nektek is van szivetek.
A honlap felépítéséből is abszolut az jön le hogy inkább furcsa, de semmiképp nem rosszándékú

üdv
bandi

bandita/II
2005-10-22, 08:40
Arrol meg nem is beszélve hogy magyarországi barátokat említ és ugyanebben a mondatban szerepel a forum.rcmodell.hu
Hát döntse el mindenki.