PDA

Teljes verzió megtekintése : Politika a reptéren!!!

Skydancer
2005-10-23, 12:26
Ma délelőtt munka után kimentem (igen vasárnap is dolgozok) Budaörsre.
Nem kellett volna!

Ahogy megérkeztem, szóba került a munka, meg hogy kivel dolgozom (gépkocsivezető vagyok és sohasem "dicsekedtem", hogy hol dolgozok). kb 1 percel érkezésem után megkaptam a magamét: SZÉGYELJEM MAGAM, HOGY KIKET SZOLGÁLOK!!!

Nézelődni mentem ki, mert nincs időm többre. Erre agyas "kolléga" nekiáll politizálni, meg engem :kemeny: -ni, hogy hol dolgozom anélkül, hogy igazából tudná a politikai beállítottságomat (ami nemis fontos sem itt, sem a reptéren)!!!

Hol élünk(?!!!) , hogy már a reptérre sem lehet kimenni politika nélkül :?: :!:

Pláne úgy, hogy a MUNKÁMAT támadja a kolléga, nem is a nézeteimet!!!
Amíg ő nyugisan kimászik az ágyból, reggelizik, kávézik addíg én végzem a dolgom és örülök, ha van egy kis időm KINÉZNI a reptérre...

Szándékosan nem írtam kinek dolgozok és pontosan miket vágott a fejemhez repülés helyett a kolléga. VÉLETLENÜL SEM SZERETNÉK ITT IS POLITIKAI VITÁT!!!

Nagyon remélem, hogy itt ez volt az utolsó ilyen eset és máshol elő sem fordul!!!
Ha egyszer végre lesz időm repülni, semmi kedvem ijen lelki állapotba kerülni. Mondhatnám "kicsit" felzaklatott az eset.

Legalább mi modellezők tartsunk össze politikai, vallási és egyéb nézetektől függetlenül!!!

Zolifox! Nem rád haragszom, hanem a kollégára! Pumilacival is elszórakoztunk anno a témán. Nem azonosak a nézeteink, de ki nem sz...le. Jókat lehet attól dumálni, repülni...

Remélem egyszer eljön az az idő, hogy TÉNYLEG béke lesz ebben az országban (de legalább a reptéren!!!)!

Mindenkinek jó repülést!

Skydancer

ui: bocsánat a témáért, de nem bírtam magamban tartani... :(

picipocc
2005-10-23, 14:00
Bocsi hogy belevau!

Legközelebb ha szóba kerül a téma akkor mond azt hogy szippantós kocsit vezetsz! :D Gyanítom hogy arra a szállítmányra senki nem kíváncsi.
Ha ilyen marhaságokon felhúzod magad akkor meg csak törni fogsz nem repülni Pláne nem kikapcsolódni!

Idegeskedni annyi mint mások hülyesége miatt magunkat büntetni!
(ezt nem tudom hol hallottam de nagyon igaz!)

Üdv a Picipocc

Skydancer
2005-10-23, 14:28
Szia Picipocc!

Mondhattam volna, de fuvar után rögtön még öltönybe a "munkakocsimmal" mentem. (muszáj azzal, mert bármikor hívhatnak)
Nem hittem volna, hogy bármikor szégyelnem kellett volna a munkámat... (bármijen munkát!!!)

Mindegy, már nem vagyok ideg, csak hát...

Idegeskedni annyi mint mások hülyesége miatt magunkat büntetni!
(ezt nem tudom hol hallottam de nagyon igaz!)

Akárki mondta, igaza van! :)

Üdv

Sd

force
2005-10-23, 14:36
Hi!

Az a baj, hogy a politika nagyon megosztotta ezt az országot!
Az emberek ahelyett hogy összetartanának egymásnak esnek!
Sztem ne törődj a történtekkel! Tudod, okos enged...

force

APPME
2005-10-23, 14:49
Nos:
Valós és vélt megosztás...
Ahogy biztonságban látjuk a jelenünket, jövőnket, urambocsá' gyerekeinkét és nem nézik, teszik hülyévé (esetleg koldussá) az arra méltatlan, egyszerű embereket - a politika le lesz sajnálva...
Kár, hogy közel sem vagyunk ebben a helyzetben...
appme

DASCO
2005-10-23, 16:29
en konkretan leszarom a politikat (annak ellenere hogy a fel csaladom politikus)
addig nem is fogok vele foglalkozni amig arrol szol az egesz hogy hogy tudunk a masiknak keresztbe tenni es megszegyeniteni es nem arrol hogy jobba tegyuk az orszagot.
tavaszra csinalni is fogok egy polot a kovetkezo felirattal:
"HA SZAMIT AZ ORSZAGOD NE SZAVAZZ!!!"
vagy valami ilyesmit.
lehet hogy kicsit eros de jogomban all a szolasszabadsag(legfeljebb peppe vernek az utcan de hat ez van :P )

D

picipocc
2005-10-23, 16:38
Ha belegondoltok egy cseppet akkor még a Modellezők Pártja se lenne megoldás!Rögtön kitörne a háború a repcsisek autósok és hajósok között ! :D
Ja meg a helisek !

Üdv a Picipocc

APPME
2005-10-23, 16:48
Ha belegondoltok egy cseppet akkor még a Modellezők Pártja se lenne megoldás!Rögtön kitörne a háború a repcsisek autósok és hajósok között ! :D
Ja meg a helisek !

Üdv a Picipocc
Ne menj ilyen messzire! Párton belül már a nitro tartalom miatt is fejek hullanának...
Mindenesetre hadd legyek én a pénztáros!
...és le a vasútmodellezéssel! Utánam!!!
appme

Tegzi
2005-10-23, 17:09
Hi.

Ez tényleg nagyon idegesítő lehetett. Szerintem aki elkezd politizálni egy ilyen helyen, azt ki kell közösíteni.
Tényleg nagyon gáz ez az ország, ha már ott tartunk, hogy modellezés közben is politizálnak egyesek.
Máshol is van politika, meg pro és kontra érvek, de nem hiszem, hogy ott is előfordul ilyesmi.

Én azt utálom, amikor valaki megpróbál meggyőzni, hogy melyik a "jobb" párt. Mintha a politikusok helyettem elmennének dolgozni, és nekem keresnék meg a pénzt.

Ha legközelebb is összefutsz azzal a méltán "értelmes" taggal, és elkezd politizálni, akkor mondd meg neki a következőt: "Csak folytasd nyugodtan, én addig el megyek egyet modellezni".

picipocc
2005-10-23, 17:54
Ez a pénztáros dolog nekem miért nem jutott az eszembe???? :oops: :oops: :oops:

:D

Skydancer
2005-10-23, 18:22
Sziasztok!

A legrosszabb nem az volt, hogy a politikai nézetemet támadta, azt le se sz...om!
Az okozott neki gondot, hogy mejik politikusnál dolgozok!!! :shock:
Az már megszokott, hogy pro-contra győzködik egymást az emberek, de ez az ember... mindegy.
Délután megint voltam kinnt (csakazértis)a családdal és láttam szép és nagyon-nagyon nemszép repüléseket (részvétem Pumilaci).

A modellezők pártjába viszont én is belépnék(most nem vagyok tag sehol :wink: ). Lehetnék az elnök sofőrje :lol: .

Üdv

Sd

vegyész
2005-10-23, 18:46
Ezek után elmesélem, hogy 1980-ban a Budapesti Műszaki Egyetemen dolgoztam, ahol az egyik kutatási témánk az útfelbontás nélküli csatornajavítás volt. Az FCSM-től kaptunk négy csatornatisztító munkást a hórukkmunkákhoz. Egykosztos urak voltunk, ettük az otthonról hozott uzsonnánkat, ittuk rá a közösen beszerzett sört, és politizáltunk. Én kifejtettem a naív idealista nézeteimet arról, hogy a két alapvető rendszer szépen lassan összenő és eltűnik a különbség a két világ között. Az egyik idősebb (és bölcsebb) csatornatisztító munkás azt mondta, hogy: "Én már sok csatornát láttam, hidd el nekem, hogy a tetején mindig ugyanaz úszik." A rendszerváltás óta gyakran eszembe jutott ez a mondás, és azt kell mondanom, hogy nagyon igaz.
Szóval szerintem nagy marhaság, ha ebbe a szép játékba bárki politikát akar keverni. Szerintem...
Üdv

picipocc
2005-10-23, 19:16
Pedig mekkora buli lenne politikai alapokon repülni! :D
A piros gépek támadnák a kékeket stb,stb....
Pár nap és tele lenne a reptér lövészárkokkal meg szögesdróttal! :D

http://img397.imageshack.us/img397/3637/594mo.th.jpg (http://img397.imageshack.us/my.php?image=594mo.jpg)

Mi már gyúrunk erre a témára egy ideje! :lol:

Üdv a Picipocc

Ui : ebben a modellező pártban még az lenne a legjobb hogy akik hatalmon vannak legalább egyvalamihez konyítanak egy kicsit! :D

APPME
2005-10-23, 19:45
Sziasztok!
Véleményem szerint annyira meg kéne maradnunk egy "egészséges" opportunista megoldásnál, hogy csuda...
Rengeteg érvem van, hadd ne bontsam ki - politikai... :oops:
Ne legyen pro és kontra, csak a pőre modellezés...
Ma egy évforduló van, ami érzékenyen érinti a lakosság bizonyos részét.
Gondolom ebből fakadt az egész.
Szeretném magam részéről kérni Moderátor bácsit, suhintson egyet a varázsvesszejével és a topic huss...
nomen est omen

Skydancer
2005-10-23, 19:53
Esetleg még valaki feldobhatná, hogy FTC vagy UTE! :lol: 8) Vagy bármi más...

Én mondjuk nem szeretem a focit(sem)!

Üdv

Sd

Skydancer
2005-10-23, 20:06
Ezzel vitatkoznék:"Ma egy évforduló van, ami érzékenyen érinti a lakosság bizonyos részét." nem hiszem. Ez az ember bármej más napon elhajtott volna, mint egy nem kívánt magzatot...
De tényleg legyen elég ennyi. Visszamentem, lenyugodtam, nézelődtem...

APPME, ebben igazad van!: (topic huss)
(bár lehet, hogy tanulságként meg lehet őrizni)

Modellezzünk és kész!

Sd

Dress
2005-10-23, 20:43
Csak a szep befejezes miatt szivesen itt hagynam.....engedelmetekkel

Skydancer
2005-10-23, 20:57
:wink:

Skydancer
2005-10-23, 21:04
:oops:

Én írtam:
"Ezzel vitatkoznék:"Ma egy évforduló van, ami érzékenyen érinti a lakosság bizonyos részét." nem hiszem."

Mielőtt félreértené valaki: csak erre az egy emberre gondoltam!
Eszembe sem jutott az évfordulő szellemiségét, vagy bármelyik ember érzéseit megsérteni!!!

Sd