PDA

Teljes verzió megtekintése : 3.5 ccm-es Force hiba

Peti10000
2005-10-30, 17:32
Sziasztok!

Szereztem egy Carson Buggyt amiben egy 3.5ccm-es Force motor teljesít.
Az a gondom vele, hogy kilövi a gyertyákat. Van ami elmegy 4-5 tankot is, de van ami kb.2 percet bír. Gyertyákat amit használtam idáig: vega 7, valami 8, OS 8. Üzemanyag:High Power 15%. Könnyen indul hidegen melegen egyaránt, erő is van benne kb. 3L ment idáig.

Segítséget előre is köszi mindenkinek!

kácsor kornél
2005-10-30, 19:59
Szerintem rossz lehet az izzitod!

Tucsok
2005-10-30, 20:15
szó szerint kilövi?vagy csak behal?
ha csak behal,az lehet karburátor,vagy nem tjó lgészűrö vagy víy vagy pára ment a motorba,vagy,egyszer migszvattad porral és most nincs benne kompresszió(én 8 gzartyát durrantottam el egy nap alatt amiko elszállt a kompresszióm....előtte lévő nap a motor jól megszivta magát porral.....

---------------------------------
szerk.: bakker Tucsi, legalabb 1x nezd at mit irsz, kulon szotar kell, hogy kifilozza valaki
Necronome
=============

Peti10000
2005-10-30, 23:31
Az izzítóm szerintem jó, mert nem csak én izzítok róla és a másik géppel nincs probléma. Csak elszakad az izzítószál(ha ez számít nem lent a testelésnél hanem a pozitív résznél bent) Elméletileg volt rendesen olaj a szűrön, de ez nem zárja ki azt, hogy megszívta magát(kicsi a valószínűsége)Szerintem a kompresszióm sem ment el mert neház berántani. Amúgy ha a kompresszió megy el akkor kuka?

Necro
2005-10-30, 23:33
azert en a helyedben csak kiprobalnam egy masik izzitoval, felteve, ha meg nem tetted meg, mert ez nagyon ugy tunik, hogy izzito lesz megis....

SYL
2005-10-31, 00:30
Véleményem szerint először meg kellene próbálni kicsit NYITNI a fő tűn és az alapjárati tűn. Állandó gyertyakiégést okozhat a túl szegényre állított keverék. Picit "füstölősre" állítsd.
Mivel hidegebb az időjárás, amúgy is kellene.
Ha ez sem segít, meg kell próbálni más, alacsonyabb nitró tartalmú üzemanyaggal.
Sokat segítene a tippadásban, ha többet tudnánk az előzményekről.

Tucsok
2005-10-31, 07:49
vagy esetleg nem 7,8as gyertákat belebakolni hanem mondjuk 3,4est...kiprobálni(a hideg idő miatt)

Peti10000
2005-10-31, 08:09
SYL modassz valamit mert ennek az előzménye az, hogy sok volt neki a kaja nem akart teljesen felpörögni, meg ha picit állt akkor fulladozott. Finoman állítottam rajta de akkor meg nem akart azonnal a gázra reagálni(gondolom kevés volt neki a kaja)állítottam rajta, azonnal vette a gázt fel is pörgött de az alapjárat alacsonyabb lett(nem sokkal de hallható volt)füstülni nem nagyon füstölt. Ennyire érzékeny lenne az ilyen dolgokra is?
Ha sikerül szereznem gyertyát akkor a tanácsodat megfogadva mégma ki is próbálom.

Köszi mindenkinek írok a fejleményekről.

Peti10000
2005-11-03, 00:33
Köszi úgy néz ki megoldódott rossi 8-as gyertya és adtam neki anyagot picit füstöl.
Igaz az,hogy nyáron majd szenvedni fog ez a motor állandó állítgatás kell, hogy jól menjen és ne álljon le stb...?

Janika.Hu
2005-11-03, 11:00
A hőmérséklet függvényében ezentúl is kell majd karburálgatnod, ha pedig üzemagyot cserélsz /pl.:Tornado-ról Mugenre / akkor tutira nem lesz jó a másik beállítás.
A te motoroddal az a baj, hogy az én tapasztalataim szerint a kis teljesítménye miatt szinte mindig teljes gázon kell járatni, úgy pedig rettenetesen tud melegedni. Pár napja a Standard nevű barátunk motorja 200 fok körül járt.....egész délután.:-) ha lejjebb vette a hőfokot, akkor meg nem ment.

modell321
2005-11-07, 22:53
Sziasztok!

Ha már emlegettek......

Szóval elég egyértelmű a moci baja. CSAPÁGYAS!!!!!!!

A csapágyat, rendszeresen cserélni kell!!!! A főtengelynél is
és a hajtókar csapnál is.

Ha ez nem történik meg, előbb a gyertyák fogynak, majd
a hajtókarok törnek, végül a főtengely.............

Üdv: András

Sanyi bátyó
2005-11-16, 10:46
Hello Mindenkinek!

Andrásnak igaza van! Az ilyen szinte érthetetlen gyertyafogyás egyik fő oka, hogy kopott vagy sérült a főtengely nagycsapágya. Ez egy aljas magasfrekvenciájú rezgést kelt a motorban üzem közben. A szerencsétlen gyertya normál üzemben izzik, igy anyaga átmenetileg elveszíti rugalmasságát, meglágyul és közben ott a csapágy káros rezgése. Az izzószál ekkor megadja magát. De! Nem tudom mennyit futott ez a motor! Öreg autós vagyok, sok motort "pusztítottam" már el. Mert ez a hiba kb. 3 óra futás után következhet be, illetve akkor, ha eleve selejtes volt a csapágy.
E miatt javasolt is, a még ép jó motorban, 3 óránként a golyóscsapágyakat lecserélni! Határozottan csak növelt hézagú C3-ra.
A nagycsapágy mindenképpen műanyag kosaras legyen!
Ne sajnáljuk kidobni a még jónak tünő csapágyakat!
Ha mégsincs a csapágynak semmi baja sem, akkor kérdés mennyi a hengerfej alátét? Általában 3,5-es motornál, 0,1 mm-es alátét kell 10% nitronál, 0,2 20% nitronál, 0,3 kell 30% vagy annál több nitronál.
A motorba 0,3 mm-nél több hengerfejalátétet ne tegyünk, mert akkor már túl nagy lesz a káros tér. Ha kicsi a hengerfej alátét, de sok a nitro, akkor az izzógyertya túlizzik, túlvilágítja magát és szó szerint elolvad. Nyilván ott ahol legkissebb a keresztmetszete. A Rossi R8 gyertya sok ilyen kegyetlen környezetet kibír, mert vastagabb az izzószál átmérője.
Mindenképpen először a hengerfejalátétet kell ellenőrizni mikrométerrel, majd utána csapágyvizsgálat, esetleg csere.

Sanyi bátyó :twisted:

SYL
2005-11-16, 20:03
Úgy látszik mindkét kolléga problémája megoldódott :)

Bodobali
2005-11-16, 21:23
Hello Mindenkinek!

Andrásnak igaza van! Az ilyen szinte érthetetlen gyertyafogyás egyik fő oka, hogy kopott vagy sérült a főtengely nagycsapágya. Ez egy aljas magasfrekvenciájú rezgést kelt a motorban üzem közben. A szerencsétlen gyertya normál üzemben izzik, igy anyaga átmenetileg elveszíti rugalmasságát, meglágyul és közben ott a csapágy káros rezgése. Az izzószál ekkor megadja magát. De! Nem tudom mennyit futott ez a motor! Öreg autós vagyok, sok motort "pusztítottam" már el. Mert ez a hiba kb. 3 óra futás után következhet be, illetve akkor, ha eleve selejtes volt a csapágy.
E miatt javasolt is, a még ép jó motorban, 3 óránként a golyóscsapágyakat lecserélni! Határozottan csak növelt hézagú C3-ra.
A nagycsapágy mindenképpen műanyag kosaras legyen!
Ne sajnáljuk kidobni a még jónak tünő csapágyakat!
Ha mégsincs a csapágynak semmi baja sem, akkor kérdés mennyi a hengerfej alátét? Általában 3,5-es motornál, 0,1 mm-es alátét kell 10% nitronál, 0,2 20% nitronál, 0,3 kell 30% vagy annál több nitronál.
A motorba 0,3 mm-nél több hengerfejalátétet ne tegyünk, mert akkor már túl nagy lesz a káros tér. Ha kicsi a hengerfej alátét, de sok a nitro, akkor az izzógyertya túlizzik, túlvilágítja magát és szó szerint elolvad. Nyilván ott ahol legkissebb a keresztmetszete. A Rossi R8 gyertya sok ilyen kegyetlen környezetet kibír, mert vastagabb az izzószál átmérője.
Mindenképpen először a hengerfejalátétet kell ellenőrizni mikrométerrel, majd utána csapágyvizsgálat, esetleg csere.

Légyszives ezt fejtsd ki bővebben, mert nem igazán értem :oops:
Előre is köszi!
Üdv!
:D

Sanyi bátyó
2005-11-17, 15:09
Hello Mindenkinek!

Hello Bodobali! Ha jól látom Hong Nor buggyd van! A múltkor a Karácsony Sándor utcában nagyon csorgott a nyálam, amikor kezembe vettem néhány Hong Nor-t. Sok éves pályaautózás után lehet, hogy átállok az offroad-ra. "Teccik" nagyon, az meg különösen, hogy gyorsan fejlődik a kategória!
Na!
A kérdésedre válaszolva:
Induljunk ki abból, hogy van egy jó és új 3,5-es motorod. De ez a tájékoztató, igaz minden modellmotorra 15 köbcentiig!
Minden motort első beindítás előtt át kell nézni és alaposan ki kell tisztítani! A gyárakban ezt ömlesztve gyártják, nem tiszták! Egy gombostűfejnyi fémdarabka teljesen hazavágja a motort, ha benne marad a kartertérben! Még kézzel se tekergessük az új motort!
Illik az elején egy 20-30 perces olajban gazdag "rotyogós" bejáratás.
Utána bátran jöhet a döngetés!
Mindig fel kell jegyezni, hogy kb. hány percig járt a motor.
Igy összeadódik a három óra üzem idő. Amelyik motorral jól bántak, az ilyenkor még a csúcson van.
De!
A főtengely csapágyak ilyenkor elérik az elöregedési szakasz végét.
Főleg a nagycsapágy. Az autómotorok rendszerint főtengelyszívásúak, így összesen két golyóscsapágyat kell csak kicserélni. Egy nagy, egy kicsi.
Muszáj! Az iszonyatos mennyiségű robbanás úgy kalapálja a főtengely csapágyait, hogy az borzalom! Nincs elég olaj! A nagy fordulat következtében szinte minden olajat kivernek magukból az extrém centrifugális erő miatt. Majdhogynem szegény nagycsapágy szárazon jár.
A sorozatos ütő hatás a golyókat és a golyók futófelületét kikészíti. Nem más ez, mint a természetes anyagkifáradás.
Szabad szemmel, azaz erős(órás)nagyítóval is meggyőződhetünk róla.
Tisztítsuk le a koszos motort! Tiszta asztalon, fehér rongyon, tiszta kézzel és szerszámokkal óvatosan szedjük szét a motort! Semmi feszegetés, semmi erőltetés! Ez a motor még tökéletes! Sőt! Csapágycsere után még ugyan olyan király lesz! Ha nem királyabb...
Teljesen szétszedtük a motort, erős fényben, nagyítóval vegyük szemügyre a nagycsapágy golyóit! Itt mellesleg megjegyzem, hogy az a dögös motor amelyikben ilyenkor műanyagkosarat látunk.
Ha a nagycsapágy golyói nem gyönyörűen és csillogóan fényesek , akkor annak a csapágynak vége! Csere! Ha enyhén matt, vagy foltos, vagy sápatag-bágyatag fényű, akkor elfáradt az anyaga! A vasdrót is eltörik, ha sokat hajtogatjuk...
Ilyenkor már a csapágygyűrűk futófelülete is ilyen fénytelen, csak azt a kis szűk helyen lehetetlen megfigyelni.
Új, ugyanolyan csapágyat kell venni, vagy a modellboltban, ahol a motort vetted, vagy a csapágyszám szerint az SKF-nél. Nem akarok elkeseríteni senkit sem, de ezek nem normál csapágyak, így aztán áruk borsosabb.
Mi az a C3? Aki nem tudja, annak elmesélem. Ugyanolyan csapágyméretben csinálnak nagyon pontos "lötyögésmentes" és ennél lazább, "lötyögős" csapágyat. A lazább illesztésű csapágyakat nevezik, növelt hézagúnak, jelüket Cx-nek írják.(x =0-8) A mi motorjainkban szinte egységesen a C3-as jelű, növelt hézagú csapágy van. A pontosság kedvéért elmondom, hogy ez a „lazaság”, csak néhány ezred, illetve század milliméter eltérésben nyilvánul meg.
Csak ez a jó! Drága is...
A csapágyat kicserélni nem egyszerű, spéci szakmunka! Ha soha nem csináltál ilyet, akkor keress fel egy műszerészt, vagy egy másik aranykezű modellezőt. Ugyanis a nagycsapágy szoros illesztéssel van rögzítve a motorblokkba! Mostanában szokás új gonoszság is, LOCTITE ragasztóval beragasztják. Szívás!
A motorblokk szabályozott felmelegítésével az alumínium ház nagyobbat tágul, mint az acélanyagú csapágy. A megfelelő hőmérsékleten a régi csapágy kiesik. Lehűtés, csapágyülés tisztítás. Lehet oda beégve, egy kis ricinus olaj maradvány. Tisztítás után újabb felmelegítés, majd gyorsan és pontosan beilleszteni az új csapágyat, majd gyors hűtés, mert a műanyag kosár nem bírja a meleget! Külön vigyázni, hogy az új csapágy golyói a nyitott oldallal látszódjanak! Ugyanis a műanyag kosár nem szimmetrikus, az egyik oldala nyitott és itt bármikor szemrevételezhetjük a csapágygolyók állapotát. Nagy előny! A csapágyak a helyükre kerülnek, akkor a motort óvatosan összerakjuk.
Aztán jöhetnek a következő versenyek, még sokáig!
Mert aki nem így tesz, az a 3.-ik üzemóra után retteghet! Garantáltan valamelyik csapágygolyó a fáradástól kettépattan. Vagy a gyűrűk valamelyik felületéről válnak le acéldarabkák. Iszonyat, amit odabent működés közben rombolnak!
Mert a motor nem fog leállni! Az jár tovább és saját magát szétveri.
Megtapasztaltam már sokszor…

Sanyi bátyó H-75

Janika.Hu
2005-11-17, 15:29
Ez egy tankönyvben is megállná a helyét!

norbu
2005-11-17, 17:20
És aki legalább a 23 óránál jár és még nem cserélt semmit.............?????

Bodobali
2005-11-17, 17:53

Ezt igy gondolom én is !

Sanyi bátyó!
Köszönöm, hogy válaszoltál!

SYL
2005-11-17, 17:56
A Sanyi bátyó már csak ilyen :)
Le sem tagadhatja hogy Tanár :wink:
Ezért is csaltam ide a fórumra!

Bodobali
2005-11-17, 18:41
A Sanyi bátyó már csak ilyen :)
Le sem tagadhatja hogy Tanár :wink:
Ezért is csaltam ide a fórumra!

:taps:

SYL
2005-11-17, 19:38
És aki legalább a 23 óránál jár és még nem cserélt semmit.............?????
Az lehet hogy füllentesz egy picit? :wink:
Félre a tréfával, itt a tiszta motorjárati időről van szó.
A "normál" motorok hosszú élettartamúak, de teljesítményben sokkal gyengébbek a "versenymotoroknál", amelyek a nagyobb teljesítményt sokkal rövidebb ideig tudják leadni.
A különféle tuningokkal a teljesítményt növeljük az élettartam rovására.
Abszolút nem mellékes az üzemeletés körülménye sem.
Sanyi bátyó a versenyre használt, CSÚCSTELJESÍTMÉNY-en járatott motorokra mindenképpen alkalmazandó metódust írta le.
És a lényege pont az volt, hogy NEM szabad megvárni a csapágy, vagy más alkatrész teljes tönkremenetelét, hanem a még biztosan jó alkatrészt le kell cserélni, hogy a maximális teljesítmény, üzembiztonság a versenyen meglegyen. A versenysport ezért (is) drágább a hobby sporthoz képest, mert rengeteg még jó alkatrészt cserélünk (látszólag feleslegesen).
A "játszó motorokat" is karban kell tartani, hogy méghosszabb ideig okozzanak örömet kifogástalan működésükkel.

norbu
2005-11-17, 20:18
HPI S25 50 liter felett van,és még volt,van 1 jó pár mocim.Ezek között volt verseny moci is.Számold ki 50litert mennyi idő alatt lehet elfüstölni egy S25 mocival.A versenymotorokat tényleg sűrűn kell szervizelni,de ez most,hogy jön ide,Én úgy láttam 1 sima Force motorrol volt szó.

SYL
2005-11-17, 20:50
HPI S25 50 liter felett van,és még volt,van 1 jó pár mocim.Ezek között volt verseny moci is.Számold ki 50litert mennyi idő alatt lehet elfüstölni egy S25 mocival.A versenymotorokat tényleg sűrűn kell szervizelni,de ez most,hogy jön ide,Én úgy láttam 1 sima Force motorrol volt szó.
Ez úgy jön ide, hogy az eredeti Force téma ugyan megoldódott, de a topicba beírt modell321:

Sziasztok!

Ha már emlegettek......

Szóval elég egyértelmű a moci baja. CSAPÁGYAS!!!!!!!

A csapágyat, rendszeresen cserélni kell!!!! A főtengelynél is
és a hajtókar csapnál is.

Ha ez nem történik meg, előbb a gyertyák fogynak, majd
a hajtókarok törnek, végül a főtengely.............

Üdv: András

bandita/II
2005-11-17, 21:08
Na álljunk csak meg az azért annyira nem sima, bordás a henger és a hengerfej :P

Sanyi bátyó
2005-11-18, 15:00
Hello Mindenkinek!

Látom, illetve olvasom, hogy felborzoltam a kedélyeket!
De erre való a fórum!
Nos SYL-nek igaza van, az én "agyam" a versenymotorokra van "beállva"!
De a modellmotorokban pont az a király dolog, hogy pici méretük ellenére, hatalmas erőt adnak le. Minden modellezőnek azt tudom mondani, hogy száguldozzon, mert csúcstechnika van a kezében.
A legtöbb modellkategória gyorsaságra és sebességre megy!

Kiegészítem a korábbi javaslataimat:

Alap 3,5 ccm-es modellmotorok átlag 12 500 ford/perc üzeműek.
Versenymotorok (Rossi,CMB,Picco,stb) 32 000-40 000 ford/perc üzeműek, melyek szintén 3,5 köbcentiméter lökettérfogatúak.
Ebből is látható, hogy egy alapmotornál ráérünk később is csapágyat cserélni, azaz 6 óra, vagy 8-9 óra után.
Ha bármelyik motortípusban nitrometánt használunk, akkor okosabb, ha hamarabb cserélünk, mert a golyóscsapágy nagyobb ütéseket kap a jobb üzemanyag miatt.
16 000-res maximális fordulatszám alatt működő motorokban nem kötelező a műanyag kosaras csapágy csere. Jó a fémkosaras is.
Fémkosarasból mindegyik jó akkor, ha a kosár két fele szegecselve van. Ha a kosár füles megoldású, azaz ugy van összekacsolva a két fél kosár, hogy az egyikről át vannak hajva a lemezfülek, nos az nem túl nyerő fajta. Ha felborul mondjuk a modellautó és felbőg a motor, ráadásul sokat kell érte szaladni, na akkor baj lehet!
Még az alapmotorok is ki tudnak pörögni megadott fodulatszámuknál sokkal magasabbra terhelés nélkül! Ilyenkor a hajlított fülü fémkosár fülei lenyíródnak és 5-6 lemezdarabka elindul a motorban szabadjára!
És a motor nem áll meg...
Lehet csinálni házilag műanyag kosarat. Kétféle anyagból is. Én rendszerint azonnal kidobom az új csapágyból a fémkosarat és csinálok bele műanyagból. Erre a célra jobb mint a gyári! Ha fórum lelkes modellezőit érdekli, akkor egy következő cikkben elmesélem.
Többen méltatlankodtak, hogy több, illetve sok órája ugyanazzal a csapággyal hajtanak!
Semmi kifogásom ellene, vannak gyárak, akik kiváló csapágyakat készítenek! Szerencséjük van, hogy az ő motorjukba ilyet szereltek bele gyárilag!
Mert a műszaki dolgokhoz szerencse is kell...
Amit elfelejtettem:
Vannak új high technológiával készített csapágyak is! Ezek a kerámiacsapágyak. Akinek pénze van bátran használhatja őket. Nem szorulnak cserére, sőt, pont az ilyen nagy fordulatszámú extrém környezetre fejlesztették ki őket.
Lehet, hogy abban a 23 órás motorban ilyen van?
Meg kell róla győződni.

Janika.Hu
2005-11-18, 15:13
Sanyi bátyó!

Kívánok magamnak még sok-sok írást Tőled! :-)

norbu
2005-11-18, 21:51
Hali,Sanyi Bátyó,nem borzoltad fel a kedélyeket és biztos,hogy igazad volt.A kivételek erősítik a szabályt.Én csak leírtam ,hogy mennyit füstöltem el a géppel,Ahogy számolgattam ez a bő 50 lityó ez min 50 óra kb.De tudok olyat aki 30 felett jár és tuti jó a moci,HPI 4,6.A mostani egyik mocimban most van 20liytó szinte újj(STS28)ezek 30000 fordulat felet is tudnak,de nem versenymocik :wink:

Tucsok
2005-11-19, 00:07
sanyi batyo azt leirnam neked hogy en olyan modell auto robbano motort nem lattam a minek a max fordulata 12 500, es azt is megsugnam hogy a Force 21nek ( HN buggykba gyari moci) 38 000ret porog az 1.7 lovacska mellett..es az nem egy verseny motor...az csak egy alap....ezt igy nem tudod beskatulyazni hogy az alap motor az ez a verseny motor meg ez (az en mocim pl 42 000 porog...)

bandita/II
2005-11-19, 20:53
Tucsok!

Elkerülte a figyelmedet egy aprócska szó: ÁTLAGOS fordulatszám. Arról is szó volt hogy az alap motor is képes extrém nagy fordulatszámok elérésére.
Gondolom a Force motort nem kell kidobni a kukába pár óránként.
Nos amelyik motorral ez megtörténik én onnantól nevezném versenymotornak az ügyet.
Ha szerinted nincs különbség köztük...rendben.

üdv
bandi

Sanyi bátyó
2005-11-22, 01:07
Hello Mindenkinek!

Semmi gond TUCSOK! Csak azért nem láttál még ilyen alacsony fordulatú 12 500 ford/perc modellmotort, mert nem volt annyi a kezedben, mint ami már nekem volt! De ha látnál náhány motorgyüjteményt öreg modellezőknél, nos csodálkoznál és biztos tetszene is. De, hogy ne beszéljek a levegőbe. ENYA, japán gyártmányú, 3,25 köbcentis, bronz siklócsapágyas "vasdugós" motor. Lehet, hogy már nem gyártják, de rengeteget gyártottak belőle! Olcsó volt, elnyűhetetlen. Repülősök sokat használták, bár kissé gyengécske motor. Mi a vasdugó? Sok évtizeden keresztül finomszemcsés grafitos öntöttvasból volt a dugattyú. A dugattyú viszonylag nagyobb súlya nem engedett magasabb fordulatszámot.
Ma valóban dominál az ABC rendszerű motorgyártás.
De a 38 000-res fordulatú, 1,7 LE-rős FORCE21 motorod szerintem már versenykategória. Csak 0,5 LE-vel marad le a 90-100 ezer forintos Novarossi, illetve Rossi motoroktól. Mert én egyszer láttam egy igazi Collari tuning pályautót 2,9 LE-vel száguldozni. Dögös volt! De nem voltam elájulva! Mert a tulajdonosa többet volt a kerítésen, mint a pályán! Ahogy elnéztem a rcoffroad.hu oldalakon a video fájlokat, mennek a buggyk rendesen! Gondolom Te is ott voltál köztük.

Sanyi bátyó H-75

Gergew
2005-11-22, 14:14
ENYA, japán gyártmányú, 3,25 köbcentis, bronz siklócsapágyas "vasdugós" motor. Lehet, hogy már nem gyártják, de rengeteget gyártottak belőle! Olcsó volt, elnyűhetetlen. Repülősök sokat használták, bár kissé gyengécske motor.

:lol: Nekem volt is ilyenem. Viszont egy Force .21 és egy igazi minőségi verseny motor (mint pl. az O.S. VZ-B V-Spec - ami 40 EZRET pörög!!!) közt óriási, szemmel igen könnyen látható különbség van!!!

gergew

Tucsok
2005-11-22, 14:47
kezit csokolom sanyi batyo!
en modellautomotort nem lattam aminek a max porgese 12 500....a repulsoknel van olyan...azt hittem itt egy Force 21 s modellautomotorrol van szo...

bandita/II
2005-11-22, 15:25
Ha nagyon szeretnéd mutatok neked olyan AUTOMOTORT ami nem megy 15000 fölé.

OFF:
Nem akarlak megsérteni de mire vagy ennyire büszke, hogy ilyen hangnemben osztod ki a szemmel láthatóan mélyebb ismeretekre alapozott tudású embert???Arról nem is beszélve, hogy valószínűnek tartom ő az idősebb.
ON

üdv
bandi

Tucsok
2005-11-22, 18:05
Ha nagyon szeretnéd mutatok neked olyan AUTOMOTORT ami nem megy 15000 fölé.

OFF:
Nem akarlak megsérteni de mire vagy ennyire büszke, hogy ilyen hangnemben osztod ki a szemmel láthatóan mélyebb ismeretekre alapozott tudású embert???Arról nem is beszélve, hogy valószínűnek tartom ő az idősebb.
ON

üdv
bandi

valszeg idosebb,inkabbbiztos...nem kiosztasnak szantam ,azert irtam mer en ennyit lattam az utobbi 3evben,annak orulok kijavitotok,mert elvegre erre van a forum nem?

elnezest ha kiokitasnak vetted Sanyiba....

bandita/II
2005-11-22, 20:54
valszeg idosebb,inkabbbiztos...nem kiosztasnak szantam ,azert irtam mer en ennyit lattam az utobbi 3evben,annak orulok kijavitotok,mert elvegre erre van a forum nem?

elnezest ha kiokitasnak vetted Sanyiba....

Kellemesen csalodtam benned.

Peti10000
2005-11-23, 23:33
Sziasztok!

"Ver az isten" engem! Fogalmam nincs, hogy sikerült összehoznom, de beállt a motorom. Szétdurrant benne a főtengelycsapágy. Nem tudom mit csesztem el: hidegen nem pörgettem, olalyozva volt mindig a légszűrő, nem gagyi saját kutyult üzemanyaggal ment(High Power 16%) Bejáratása megvolt rendesen. Talán a gyertyaégetős korszakból adódott az egész?
Hétvégén rakok fel egy pár képet érdekes látvány és egyben szomorú :(

Janika.Hu
2005-11-23, 23:58
Legjobb a "gagyi" saját anyag.:-)
Én nyáron valamivel több mint 60 litert füstöltem el egyetlen motorral, /force .26/ és csak most szedtem szét felújítgatni, bár semmi baja nincs. Csapágyakat, hajtókar perselyt kell csak cserélnem, meg zömítek kicsit a dugón, aztán egy évig megint békében iddogálhatja a gagyi kis anyagomat. :lol:
A lényeg a jó kenés, én 10-18% között teszek bele olajat, mikor hogy sikerül.:-) Bár mostanában inkább többet szoktam.

Peti10000
2005-11-24, 00:06
Félreértés ne essék senkit nem akartam megbántani! A "saját gagyi" üzemanyag alatt azt értettem, hogy egy kezdő saját észjárása által(mint pl Én) összekevert jónak tartott motorgyilkos nafta. Tehát ilyet nem kapott tőlem. Amúgy a High Power 16% nitronál (15% kenést ír)

Janika.Hu
2005-11-24, 00:10
Szerintem csak te lehetsz bánatos, az én motorom megy. :lol:
De amúgy nagyon kis odafigyeléssel tökéletes üzemanyagot lehet keverni, amivel hibátlanul, sokáig megy az autó.

-Dénes-
2007-12-06, 19:06
Sziasztok az én force 21-esem is gyertyagyilkos volt és nem tudtam rájönni h mi baja, zsír újan kaptam kézhez a mocit és hát nem tudom lehet h éppen 3 óra tájékán járhattam talán inkább kevesebb és megállt a moci(gyakorlatilag leszakadt a dugattyú fele)- ezt azután tette h dúsítottam kicsit a keverken, viszont a "gyertyaevésre" végigolvasva a topicot nem kaptam kielégítő választ, mert próbálkoztam különböző gyertyákkal de mind ugyanarra a sorsra jutott, novarossit speciel nem próbáltam mivel nem jutottam hozzá, inkább tervben volt mint a mociban:P szóval kellene egy kis segítség h mi a probléma és a másik h hol tudok felújítószettet venni, mivel sehol sem találok a netetn Mo-n, de vszínű csak én voltam a béna.

-Dénes-
2007-12-06, 19:11
pontosítok: erről a motorról van szó:

Delta Force 21 8Port Racing Boost Chamber

Delta Force 21 SpecifikációMax. teljesítmény: 2.59 LE
Max Fordulatszám: 41,500 Ford/perc
Felömlők száma 6+2 Port
Karburátor típusa: SLIDE
Főtengely csatlakozó: SG
Henger Kemény Chromozott
Főtengely csatlakozó: SG
Motor konstrukció: ABC
Motor méret: 3,5 ccm .21
Indítás típusa: STAR Pad

Üzemanyag igény: 10% Olaj Castrol M Racing
5-30%-os Nitromethane
Ideális üzemi hőmérséklet: 125-160C0

Delta Force T8, Purple with Boost Chamber

mazda92
2009-09-12, 20:57
Nekem is van egy de nem nagyon akar elindulni!
Néha egyszer kétszer elindul és meg 2 percig aztán leáll!
Mi lehet vele?
Mit lehet csinálni vele?

sültkrumpli87
2011-11-20, 17:52
Helló!

Meg tudnátok mondani, hogy milyen méretű O gyűrű kell a magas fordulati tűhöz? Megkopott annyira, hogy állandóan kicsavarodjon.... :(