PDA

Teljes verzió megtekintése : Bejáratás

xtr
2005-11-03, 21:49
Sziasztok,

Gondom van a a szép új 1:8-as Zircon buggym, főleg a benne egy 3.5 ccm-es SH motor (gyári) beállításával.
Beindítottam elsőre, szépen jár alapjáraton, stabil teljesen. El is pöfögtettem már vele 2 tankot így. A kérdés az, hogy mennyi a normális üzemanyag/olaj mennyiség, amit egy tank alatt kiköp álló helyzetben alapjáraton magából? Egy újságpapírra téve járattam egy tanknyit, és annyit "kipracsált", hogy átáztatta az újság jónéhány lapját. Ez normális a dús beállításnál?
A másik - talán ennél fontosabb - kérdésem: finom (max fél) gázadásra kicsit emelkedik a fordulatszám, majd pedig egy hirtelen mozdulattal leáll a motor. Mi lehet ennek az oka? Túl dús és belefullad? Piszkáljam a fődúsítót, vagy mitől állhat meg?

Slash
2005-11-04, 10:40
Sziasztok,

Gondom van a a szép új 1:8-as Zircon buggym, főleg a benne egy 3.5 ccm-es SH motor (gyári) beállításával.
Beindítottam elsőre, szépen jár alapjáraton, stabil teljesen. El is pöfögtettem már vele 2 tankot így. A kérdés az, hogy mennyi a normális üzemanyag/olaj mennyiség, amit egy tank alatt kiköp álló helyzetben alapjáraton magából? Egy újságpapírra téve járattam egy tanknyit, és annyit "kipracsált", hogy átáztatta az újság jónéhány lapját. Ez normális a dús beállításnál?
A másik - talán ennél fontosabb - kérdésem: finom (max fél) gázadásra kicsit emelkedik a fordulatszám, majd pedig egy hirtelen mozdulattal leáll a motor. Mi lehet ennek az oka? Túl dús és belefullad? Piszkáljam a fődúsítót, vagy mitől állhat meg?

Szia!

ezek szerint a motor meg bejaratos. attol lesz minden csupa trutymo korulotte ennyire, mert gyarilag dusra van karburalva a motor, ez kell a bejaratashoz. Mivel a masodik tanknal vagy, es egy picit mar kezd eletre kelni a motorod, jo uton haladsz. Azert all le, mert tul sok naftat kap. Kicsit zarjal rajta, en max egy negyedet javasolnek, nezd meg. Még ne akarjal teljesitmenyt a motortol, szepen, max. felgazos kigyorsitasokkal jarasd be, ahogy kell. (csomo cikk van errol ha bizonytalan lennel)

Meg legalabb 3 tankon at, minimum. Legyel turelmes, meghalalja a motorod. (RB moci gyari ajanlas 10 tank...csak a miheztartas vegett :) )

a negyedik tank utan megint zarhatsz rajta picit.

nezzed, hogy nem melegszik e tul!

a tankolasok kozott hagyd kihulni a motort ugy, hogy a dugo az also holtponton legyen. (ha forgatod a lendkereket akkor ott, ahol nem akad...)

xtr
2005-11-04, 11:49
Szia,

Köszi a segítséget! Elolvastam már a témában rengeteg leírást, ismertetőt, hozzászólást. A gondom az, hogy leáll. De ha ez lehet a túl dús beállítástól, akkor szépen finoman csökkentem. Délután ki is próbálom. Azt olvastam vhol, hogy az sem baj, ha bejáratásnál rajta van folyamatosan az izzító a gyertyán..
Délután csavargatom kicsit, meglátjuk.. Remélem mostmár menni fog legalább annyira, hogy pörögjenek a kerekek..:)

roli
2005-11-04, 14:34
Hello

Szerintem az az izitós dolog értelmetlen.
Csak meriti az aksiját az izitónak,hát a gyergyára nem tudom hogy milyen hatással van,de szerintem felesleges a bejárátás alatt végig a gyergyán hagyni.
És persze máskor is.

Roli

szoti
2005-11-04, 19:22
Hali én is egy hete vettem egy ilyen gépet de sikerült beálitani a fölső csavaron csak max felet csavarjál be az alson pedig addig tekerjél amig hirtelen gázadásra veszi a fordulatot,és még azon a pici csavaron tekerjél befelé hogy nöljön az alapjárat és akkor valoszinű nem is fog leálni.

XARAI
2005-11-04, 19:25
Hi all!

Nekem az első tanknál gyári beállításon annyi anyagot kapott, hogy kénytelen voltam végig rajta tartani az izzítót, mert különben leállt. Második tanknál már le tudtam venni az izzitót és szépen dúsan ment is a moci. Majd a 4-5-ik tank körül elkezdett dadogni a moci és nem ment (holott még hozzá sem nyúltam a beállításhoz). Na ekkor kedtem zárni és mintha ágyúból lötték volna ki.
Szerintem még az elején nagyon óvatosan a zárással!

Üdv!

xtr
2005-11-07, 09:09
köszönöm a segítségeket! müködik gyönyörűen a gép :!: valóban túl dús volt a gyári beállítás, fél fordulatot zárva a fődúsítón gyönyörűen veszi a motor a fordulatot!

márkkk
2007-01-20, 09:30
Van egy tamiya Nitro crusherem ,most vettem! azt szeretném tudni hogy hogy kell bejáratni a motorját, szabályosan???????

Ori
2007-01-20, 10:06
Szia!

Motor bejáratás:
http://www.rcoffroad.hu/media/cikkek/cikk13.php

Motor beállítás:
http://www.rcoffroad.hu/media/cikkek/cikk12.php

Üdv.:

Ori

oze
2007-01-21, 05:40
A Mega motorokhoz a gyártó ezt javasolja:
1. Tedd dúsabbá a karburátor beállítást (1/2 fordulat az óramutató járásával ellentétesen a fő dúsítótűn)
2. Fél sebesség, kismértékű gyorsítás 4-5 tanknyi üzemanyag felhasználásával
3. Ezután fokozatosan ritkítani kell az üzemanyagot (1/8 fordulatok az óramutató járásával egyezően) és a végsebességet és a gyorsulást növelni - 3 tanknyi üzemanyag felhasználásával
4. Utána a karburátor hangolása az adott gyertyához, üzemanyaghoz, és körülményekhez.
Üdv:
OZé

márkkk
2007-01-23, 17:22
Mindenkinek köszönöm a segítséget!!