PDA

Teljes verzió megtekintése : FPV Szövetség

Susitu1
2013-04-30, 17:25
Jó lett!
;D

csillagvzs
2013-04-30, 17:30
még csak pár fotót gyorsba felnyomtam. ;D

kabir bedi
2013-04-30, 19:09
Facebook oldalunk:
https://www.facebook.com/fpvszovetseg.

Like! 8)

QQC
2013-05-04, 21:38
Akkor kicsit bővebben.

2013. 04. 14.-én 16 fő részvételével megalakítottuk a Magyar FPV Szövetséget.

Az alakuló közgyűlésen megválasztottuk a tisztségviselőket és meghatároztuk a szükséges teendőket.

A szövetség alapszabályából:
"A Magyar FPV Szövetség a modellezés azon ágával foglalkozik, ahol modell irányítása az élő
videó kép alapján történik és támogat minden olyan modellező tevékenységet, mely az
irányításhoz segéd elektronikát használ fel."

Ez az apró idézet jól tükrözi azt az irányt, mely szinte minden modellezőt érint.

A videó kép alapján történő modell irányítás egy forradalmi és új technológia, de az irányítás segítő segédelektronika nélkül elképzelhetetlen lenne a helikopter modellezés, valamit egyre több repülés stabilizáló jelenik meg a repülőgépeken, de említhetnénk akár az autókat vagy hajókat is, ahol szintén kezd elterjedni a menetstabilizáló rendszer, mely az ideges állatot kezes báránnyá szelídítheti.

A technika fejlődésével egyre több modell tartalmaz majd olyan eszközt, ami az irányítást megkönnyítve az igazi szórakozást hozza le, véget vetve sok bosszúságnak és kárnak.

A szövetséget nem egy rideg kusza és kiismerhetetlen intézménynek szánjuk, hanem egy szabályokkal és határozott célokkal rendelkező, nagy modellező baráti társaságnak, ahol a tagok információt cserélhetnek és segítséget kaphatnak a felmerült kérdéseikre, valamint a modellezés iránt érdeklődők megfelelő iránymutatástan részesülhetnek, hogy a modellezés igazi kikapcsolódássá válhasson.

Ezek fényében kijelenthetjük, hogy a megalakított szövetség, a modellezők nagy részét érinti és szeretnénk, ha minél többen csatlakoznátok hozzánk.

Robertony
2013-05-05, 07:42
Egyesulet, nem szovetseg.
Akkor lenne szovetseg ha tagja legalabb ket jogi szemely, vagy jogi szemelyiseggel nem rendelkezo szervezet(pl egyesulet)

Paraglider
2013-05-05, 18:05
Egyesulet, nem szovetseg.
Akkor lenne szovetseg ha tagja legalabb ket jogi szemely, vagy jogi szemelyiseggel nem rendelkezo szervezet(pl egyesulet)

igen valahogy igy van.,ha jol tudom/emlékszem ptk 61,de 2012 ben változott valamelyest a civil szervezetek jogszabálya.

QQC
2013-05-05, 20:21
Köszi a figyelmeztetést, de ez nekünk is eszünkbe jutott. A teljes név: Magyar FPV szövetség Egyesület.
Mivel többünknek van cége, ez sem okozott volna problémát, de így tisztességesebbnek láttuk.

Lassan indul honlapunk is, addig pedig sok szeretettel várunk Facebook oldalunkon minden érdeklődőt: https://www.facebook.com/fpvszovetseg

Várunk továbbá minden, publikussá tehető képet videót, ami az FPV témába vág. Lehet bármilyen szakág, nem fontos a repülőre és multikopterre gondolni.

Robertony
2013-05-05, 20:56
Ez esetben /nem kotozkodes keppen mondom/ a felreertesek elkerulese vegett pontosan kellene fogalmazni.

QQC
2013-05-05, 22:09
Köszönjük az érszervételt, nem vettük kötözködésnek.

pulsarxp
2013-05-07, 20:45
http://www.fpvszovetseg.hu
még nem sok minden van fent, de már van... :D

csillagvzs
2013-05-08, 16:38
A találkozóra elkezdtük egy amatőr rádiós vizsga szervezését is (megfelelő számú jelentkező esetén). A vizsgára 2 hetente felkészítőt tartanánk témakörökre bontva.

"A tananyag letölthető (lesz) a honlapról, helység még nincs, de 2 hetente hétvégeken tartanánk konzultációs jelleggel témakörönként 1-1 szeánszot. Ehhez előbb el kéne olvasni az anyagot. Egyébként a skypon hg8loa néven elérhető vagyok, ha valakinek kérdése van. A végefelé lesz próbavizsga, ahol az előző évek valamelyikének kérdéseit lehet megoldani."

ati

Rádió amatőr vizsga (írd a végére a neved):
Pbr110
McELEK
pulsarxp
Ltomi78
QQC
Stallmaster
Csillagvzs
Gaben
h..zoli
carex
bigyula
csomy

csillagvzs
2013-05-08, 16:39
Rádióamatőr tananyag itt már elérhető:
http://www.fpvszovetseg.hu/?page_id=72

Ltomi78
2013-05-08, 17:34

A jelszó val védett bejegyzés? Kuldtok jelszó t

csillagvzs
2013-05-08, 17:42

A jelszó val védett bejegyzés? Kuldtok jelszó t

Nemsokára utólérjük magunkat.
A tagok automatikusan megkapják a hozzáférést.

mcelek
2013-05-08, 20:36
Ezt a topicot nem kéne áthelyezni?
Mondjuk ide:
http://forum.rcmodell.hu/index.php/board,35.0.html
Nekem nem fontos ;) ráadásul Egyéb-klubélet-és innen jönne.

Hasi
2013-05-09, 09:17
Mondjuk ide:

Egyetértek. :D

ppeter
2013-05-09, 19:25
A találkozóra elkezdtük egy amatőr rádiós vizsga szervezését is (megfelelő számú jelentkező esetén). A vizsgára 2 hetente felkészítőt tartanánk témakörökre bontva.

"A tananyag letölthető (lesz) a honlapról, helység még nincs, de 2 hetente hétvégeken tartanánk konzultációs jelleggel témakörönként 1-1 szeánszot. Ehhez előbb el kéne olvasni az anyagot. Egyébként a skypon hg8loa néven elérhető vagyok, ha valakinek kérdése van. A végefelé lesz próbavizsga, ahol az előző évek valamelyikének kérdéseit lehet megoldani."

ati

Pbr110
McELEK
pulsarxp
Ltomi78
QQC
Stallmaster
Csillagvzs
Gaben
h..zoli
carex
bigyula
csomy
ppeter

Hetes
2013-05-09, 19:56
Pbr110
McELEK
pulsarxp
Ltomi78
QQC
Stallmaster
Csillagvzs
Gaben
h..zoli
carex
bigyula
csomy
ppeter
Hetes

dartus
2013-05-09, 20:07
Pbr110
McELEK
pulsarxp
Ltomi78
QQC
Stallmaster
Csillagvzs
Gaben
h..zoli
carex
bigyula
csomy
ppeter
Hetes
Dartus

eosbandi
2013-05-09, 21:02
[quote=dartus ]Rádió amatőr vizsga (írd a végére a neved):
Pbr110
McELEK
pulsarxp
Ltomi78
QQC
Stallmaster
Csillagvzs
Gaben
h..zoli
carex
bigyula
csomy
ppeter
Hetes
Dartus
EOSBandi

ati
2013-05-10, 13:48
Ennyi jelentkező már elég is a kihelyezett vizsgához. Aki még nem tag, az lépjen be! Az fpvszovetseg.hu-ról le lehet tölteni a tananyagot, ezt el kellene olvasni, meg kellene tanulni. Szintén a szövetség honlapjáról letölthető a vizsgára jelentkezés ürlapja, ezt le- és ki kell tölteni, papír alapon és aláírva pl. valamelyik konzultációra elhozni nekem. Én ezt beadom a HIF-nek, s kész. Az első konzultációra akkor kerülhet sor, ha néhányan már elolvassátok és van kérdésetek. Amikor a többség úgy érzi mindent tud, akkor szervezünk egy házivizsgát.

ati

csillagvzs
2013-05-10, 13:50
Web jelszavakkak kapcsolatban is lassan megvagyunk.

csomy
2013-05-10, 14:00
A belépési nyilatkozatba be lehetne írni központilag a szövetség bírósági bejegyzési számát, és az adóazonosító számát?

csillagvzs
2013-05-10, 14:06
Igen bekerül majd.
Még bejegyzés alatt.

QQC
2013-05-13, 08:25
Mondjuk ide:

Én már indítottam ott is : http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,132279.msg1620915.html#msg1620915

eosbandi
2013-05-13, 15:01
Kinek és hova kell elküldeni a kitöltött belépési nyilatkozatot ?

pulsarxp
2013-05-13, 16:26
Kinek és hova kell elküldeni a kitöltött belépési nyilatkozatot ?

jöhet nekem is, vagy McEleknek

stasz
2013-05-15, 21:42
Pbr110
McELEK
pulsarxp
Ltomi78
QQC
Stallmaster
Csillagvzs
Gaben
h..zoli
carex
bigyula
csomy
ppeter
Hetes
Dartus
EOSBandi
stasz

latna
2013-05-22, 11:27
Srácok, valaki írja már meg miért jó ez (vizsga, szövetség)!
Még nem tudtam eldönteni kell-e ez nekem..
Köszi!

ati
2013-05-22, 11:55
A rádióamatőr vizsga azért kell, mert előírja a törvény. Rádióamatőrként legálisan sok lehetőség nyílik ki számodra az FPV-zés terén. Rádióamatőrként használhatsz 1240-1300MHz frekvenciájú videó adókat, anélkül nem. Az FPV mint szabadidős sportág a rádióamatőrködés része. Mi pedig, akik szövetségbe tömörültünk (hú de randa szó) legálisan a jogszabályokat betartva szeretnénk ezt a sportágat mívelni. A szövetségbe való belépés ennek a célkitűzésnek elfogadása.

Füligjimmy
2013-05-22, 11:57
-érdekképviselet (hogy ne tiltsák be egy tollvonással az FPV-t, vagy ne hozzanak "kőidióta" szabályozást az abszolút "hozzáértők")
-biztosítás (pl. felelősségbiztosítás ha ráesnél valamire)
-rendezvények
-információk egy helyen
És még sok más.

latna
2013-05-22, 21:30
-érdekképviselet (hogy ne tiltsák be egy tollvonással az FPV-t, vagy ne hozzanak "kőidióta" szabályozást az abszolút "hozzáértők")
-biztosítás (pl. felelősségbiztosítás ha ráesnél valamire)
-rendezvények
-információk egy helyen
És még sok más.

1 - sajnos a kőidióták csak kőidióta döntéseket tudnak (és fognak is) hozni ha egyszer csak látóterükbe kerül a dolog (lásd: a szerencsétlen arc 2 évig járkált a birkaságra a kulcstartós kamera miatt.... szerinted???) arra pedig végképp ne számítsatok hogy ezen valamit is változtatni fog egy max 200 emberből álló "mókus csoport" (sorry a kifejezésért, de ezt pont le fogják sz..rni)
2 - ezt inkább nem részletezném mert közfelháborodást okozna :)
3,4 - hasznos dolgok, csak ehhez minek tömörülni?

mcelek
2013-05-22, 21:38
Nem szeretnélek megbántani, de
-jószerével az információt erről a közösségről szedted, ha FPV-zel, vagy egyáltalán reptetsz.
-a demokrácia, csak elvileg a kissebbség elnyomása, kell az érdekképviselet, főleg "szakmai" kérdésekben
-mi eddig is jó bulikat szerveztünk és ezután is szeretnénk
- segítünk is egymásnak
:P

latna
2013-05-22, 21:40
A rádióamatőr vizsga azért kell, mert előírja a törvény. Rádióamatőrként legálisan sok lehetőség nyílik ki számodra az FPV-zés terén. Rádióamatőrként használhatsz 1240-1300MHz frekvenciájú videó adókat, anélkül nem. Az FPV mint szabadidős sportág a rádióamatőrködés része. Mi pedig, akik szövetségbe tömörültünk (hú de randa szó) legálisan a jogszabályokat betartva szeretnénk ezt a sportágat mívelni. A szövetségbe való belépés ennek a célkitűzésnek elfogadása.

Ha összeszámolod hogy ezen kívül mennyi törvényt szegsz meg.....
Keresett már meg valakit az NMHH hogy, mutassa a cuccok minősítéseit, engedélyeit, valamint a rádióamatőr vizsgát??? (gondolom minden cuccotoknak megvan a legalapabb CE-je....)
És mi lenne ha holnapra betiltanák ezt a dolgot? Mindenki hányan dobnátok fel a gépét meg a GS-t az ebay-re???

Na ne vicceljünk...

Ne értsetek félre, nem a negatív hang akarok lenni, és ha van értelme valaminek, akkor ahhoz szívesen csatlakozom, de ebben eddig nem látom mi az a plusz amit jelent.

pulsarxp
2013-05-22, 21:41
1 - sajnos a kőidióták csak kőidióta döntéseket tudnak (és fognak is) hozni ha egyszer csak látóterükbe kerül a dolog (lásd: a szerencsétlen arc 2 évig járkált a birkaságra a kulcstartós kamera miatt.... szerinted???) arra pedig végképp ne számítsatok hogy ezen valamit is változtatni fog egy max 200 emberből álló "mókus csoport" (sorry a kifejezésért, de ezt pont le fogják sz..rni)
2 - ezt inkább nem részletezném mert közfelháborodást okozna :)
3,4 - hasznos dolgok, csak ehhez minek tömörülni?

1 - ha meg sem próbáljuk, akkor tuti nem...
2 - nc
3,4 - csak hogy egy példát írjak te jópofaságból bele ölsz 10000 órát, hogy csinálj erre egy weblapot, tartalommal, ezt üzemeltesd is?
Nem egyszerűbb ezt egy egyesület alatt több embernek megcsinálni? És ez csak nagyon kis szelete a dolognak.

latna
2013-05-22, 21:44
Nem szeretnélek megbántani, de
-jószerével az információt erről a közösségről szedted, ha FPV-zel, vagy egyáltalán reptetsz.
-a demokrácia, csak elvileg a kissebbség elnyomása, kell az érdekképviselet, főleg "szakmai" kérdésekben
-mi eddig is jó bulikat szerveztünk és ezután is szeretnénk
- segítünk is egymásnak
:P

Ne haragudj, nem igazán tudom összerakni a hozzászólásod első felét (biztos az én hibám). A másik része pedig támogatandó, csak minek ehhez tömörülni?
Kérlek konkretizáld a hozzászólás első felét.

mcelek
2013-05-22, 21:51
Lehet, hogy te saját kútfőből kisérletezted ki a legjobb FPV cuccokat és nem is tudtad, hogy ezen a fórumon taglaljuk tapasztalatainkat? Már, ha műveled ezt azt a sportot.
Focicsapatok is vannak és más területen is léteznek érdekképviseletek.
Régen nem volt minden faluban focipálya, de lett, sok szorgos egyesület fáradozása után.
Abban részben igazad van, hogy olykor magányos sportnak tűnhet szemüvegben kizárni a világot és mint a madár nézelődni, de akkor még nem voltál találkozón és talán barátaid sincsenek, akkkel megoszthatod örömöd, kínod.
8)

latna
2013-05-22, 22:11
Lehet, hogy te saját kútfőből kisérletezted ki a legjobb FPV cuccokat és nem is tudtad, hogy ezen a fórumon taglaljuk tapasztalatainkat? Már, ha műveled ezt azt a sportot.
Focicsapatok is vannak és más területen is léteznek érdekképviseletek.
Régen nem volt minden faluban focipálya, de lett, sok szorgos egyesület fáradozása után.
Abban részben igazad van, hogy olykor magányos sportnak tűnhet szemüvegben kizárni a világot és mint a madár nézelődni, de akkor még nem voltál találkozón és talán barátaid sincsenek, akkkel megoszthatod örömöd, kínod.
8)

A saját cuccom összeállításánál természetesen nagy szerepe volt ennek a fórumnak valamint a külföldi fórumoknak is.
Természetesen jó dolog másokkal repülni, akár egyszerre is, egymást videózva. Akkor gondolom ennek a tömörülésnek az egyik fő célja az ilyen közös repülések megszervezése. Ez esetben érdekelne, hogy milyen helyszínek jönnek szóba, mert nem feltétlenül utaznék 100km-eket, amikor helyben is tudunk 3-an FPV-vel repülni. (természetesen gondolom ez nem mindenkinél adott)

mcelek
2013-05-22, 22:37
OK, látom hol a rés ;D
Vagy nem követted figyelemmel, milyen események hatására tömörültünk, vagy túl hosszú szünetet hagytál és nem olvastál vissza.
Az okokat a külföldi fórumokon is megtalálod, ahol az idióta szabályozás, tiltás nyomán, szerveződés és aláírásgyűjtés után, lazultak valamelyest a törvények.
Legfontosabb céljaink között olvashattad, hogy a joghelyek megalkotásához is irányt kívánunk mutatni, azért, hogy mindenki jól érezhesse magát ;)
A "normális" jogkövető magatartás jellemző a többségre, míg őrültnek titulálják az ettől eltérő viselkedést tanusító személyeket.

latna
2013-05-22, 22:58
OK, látom hol a rés ;D
Vagy nem követted figyelemmel, milyen események hatására tömörültünk, vagy túl hosszú szünetet hagytál és nem olvastál vissza.
Az okokat a külföldi fórumokon is megtalálod, ahol az idióta szabályozás, tiltás nyomán, szerveződés és aláírásgyűjtés után, lazultak valamelyest a törvények.
Legfontosabb céljaink között olvashattad, hogy a joghelyek megalkotásához is irányt kívánunk mutatni, azért, hogy mindenki jól érezhesse magát ;)
A "normális" jogkövető magatartás jellemző a többségre, míg őrültnek titulálják az ettől eltérő viselkedést tanusító személyeket.

Valóban sokat hagytam ki, mostanában nem volt időm fórumozni :(
Ettől függetlenül fenntartom, hogy ez Magyarország, ahol semmit nem szabad. (Miért van az, hogy itt nem lehet lajstromba vetetni egy olyan gépet (1:1) amit a világon mindenhol máshol lehet??? (Végül Szlovák lajstrom alatt repül ugyan úgy itthon...))

pulsarxp
2013-05-22, 23:01
OK, látom hol a rés ;D

Valóban sokat hagytam ki, mostanában nem volt időm fórumozni :(
Ettől függetlenül fenntartom, hogy ez Magyarország, ahol semmit nem szabad. (Miért van az, hogy itt nem lehet lajstromba vetetni egy olyan gépet (1:1) amit a világon mindenhol máshol lehet??? (Végül Szlovák lajstrom alatt repül ugyan úgy itthon...))

hehe... ezt végig sz*ptam én is... ha rákeresel a nikemre talán még még valahol felbukkan a 1,5 éves hánykolódásom :)

pulsarxp
2013-05-22, 23:02
ettől függetlenül még mindig azt mondom, ha meg sem próbáljuk, akkor hiába is sírunk...

ati
2013-05-23, 07:47
"Ettől függetlenül fenntartom, hogy ez Magyarország, ahol semmit nem szabad. (Miért van az, hogy itt nem lehet lajstromba vetetni egy olyan gépet (1:1) amit a világon mindenhol máshol lehet??? (Végül Szlovák lajstrom alatt repül ugyan úgy itthon...))"

- Valóban nehéz a hazai helyzet, de azért itt is vannak kedvező változások. Pl. a frekvenciák kiadásában jelentősen előre léptünk. 70MHz nálunk is engedélyezve lett, és kibővült a 70cm-es sáv is. Ha lassan is de vannak változások, nyilván erős érdekképviselet kell hozzá. Ez az elsődleges feladata az egyesületnek.

"Ha összeszámolod hogy ezen kívül mennyi törvényt szegsz meg.....
Keresett már meg valakit az NMHH hogy, mutassa a cuccok minősítéseit, engedélyeit, valamint a rádióamatőr vizsgát??? (gondolom minden cuccotoknak megvan a legalapabb CE-je....)
És mi lenne ha holnapra betiltanák ezt a dolgot? Mindenki hányan dobnátok fel a gépét meg a GS-t az ebay-re???

Na ne vicceljünk..."

Nem viccelünk. A rendszer nem így működik. Viszont bármikor történhet baleset, amikor is valakire rá kell húzni a vizes lepedőt. Nekem nem mindegy, hogy engedély nélkül folytatott tevékenységem miatt esetleg ráfázok, vagy sem. Lehet évekig illegalitásban gond nélkül űzni ezt a tevékenységet, de a pallós akkor is ott van a fejed felett. Az egyesület rövid távú célkitűzése pontosan ez, azaz a legális FPV-zés megteremtése. Ma még csak 200-an vagyunk, de leszünk többen is. Nagyon konkrét elképzeléseink vannak , hogy miért nem éri meg figyelmen kívül hagynia minket a törvényhozónak. Ehhez azonban mélyebben bele kell ásnod magad a témába. Eddig egyébként meglepő módon a hatóság hozzáállása eléggé pozitív.

Ja és nem kell minden cuccnak CE - látod ezt is rosszul tudod. A rádióamatőr CE jelzés nélküli berendezést is használhat - egyik ok amiért érdemes levizsgázni a sok közül.

latna
2013-05-23, 11:20
Ha lassan is de vannak változások, nyilván erős érdekképviselet kell hozzá. Ez az elsődleges feladata az egyesületnek.

Szerintem 200 ember nem képez erőt, de még 1000 sem.

Viszont bármikor történhet baleset, amikor is valakire rá kell húzni a vizes lepedőt. Nekem nem mindegy, hogy engedély nélkül folytatott tevékenységem miatt esetleg ráfázok, vagy sem.

A felelősség úgy is a tied. (ha van biztosításod fizetik (persze ha megfeleltél a biztosítási feltételeknek), ha nincs, fizeted zsebből, személyi sérülés/halál esetén pedig... (de ez meg ne történjen senkivel)

Ma még csak 200-an vagyunk, de leszünk többen is.

Ma még szerintem 100-an sem vagyunk...

Nagyon konkrét elképzeléseink vannak , hogy miért nem éri meg figyelmen kívül hagynia minket a törvényhozónak.

Ezt megoszthatnád velem/velünk.

Ehhez azonban mélyebben bele kell ásnod magad a témába. Eddig egyébként meglepő módon a hatóság hozzáállása eléggé pozitív.

Ezt miből szűrted le? Folynak valamiféle egyeztetések?

Ja és nem kell minden cuccnak CE - látod ezt is rosszul tudod. A rádióamatőr CE jelzés nélküli berendezést is használhat - egyik ok amiért érdemes levizsgázni a sok közül.

Nem tudom rosszul, a munkám miatt eléggé járatos vagyok benne. (forgalomba hozni nem lehet cuccot CE nélkül)
Ám a az irományban nem az volt a lényeg, hogy van CE vagy nincs, hanem hogy a kutya nem ellenőrzi sem a vizsgádat, sem pedig az eszközöket, sem semmit.

Üdv.
[/quote]

latna
2013-05-23, 11:23
Kicsit félreérthetően fogalmaztam: A rádióamatőr használhat saját készítésü cuccot is, aminek persze nincs CE-je. (de nem is hozza forgalomba)

ati
2013-05-23, 12:02
OK akkor azt is tudod, hogy a gyártó, ill. a forgalomba hozónak kell ellátni CE jelzéssel a berendezéseket. Tudok példát rá, hogy ez ügyben büntettek is. Hogy az eu-ban ki és miként meri CE jelzés nélkül forgalomba hozni a cuccot, az legyen az Ő baja.

Nem gondolom, hogy az NHH üldözne bárkit is, de ha valami történik, tuti, ogy előveszik a jogszabályokat. Tehát én már pusztán attól nyugodtabban alszom, hogy legálisan csinálhatom. Ha valaki szeret "veszélyesen" élni, hát tegye nem kötelező egyik sem.
A felelősség biztosítást egyesületi keretek között lényegesen előnyösebb feltételekkel lehet megköni, mint egyénenként. Ez is egy érv az egylet mellett.

A szövetség alapításakor a skype-on folytattunk egy csomó egyeztetést, akkor indítottuk el a tárgyalást a hatóságokkal, én magam a vizsgát szervezem, és egyeztetek az NHH-val, ha kell. A tárgyaló delegációt elnökünk Csillagvári Zsolt vezeti, folyamatban van az ügy, pozitív hozzáállásnak nevezem, hogy nem küldtek el a fenébe, és hajlandóak időt áldozni rá. Maga a szabályozás eléggé összetett kérdés, ebbe most mélyebben nem mennék bele. Lehetséges kategóriákban gondolkozunk és megfelelő műszaki megoldásokat keresünk a feladat megoldásához. pl. hogyan lehet az ütközéseket elkerülni, a kockázatot minimálisra csökkenteni. Én nem feltételezem, hogy bárki erőből be akarna tiltani bármit is, a szabályozás sokszor cselekvési kényszer, ha az érdekeltek aktívak és megfelelő nyomást képesek a törvényhozásra gyakorolni, akkor menni fog a dolog. Én már vettem rész ilyen jellegű "háborúban" és örömmel jelentem győztünk, néha soká tart ugyan. A konkrét "hadászati" lépéseket majd egy sör mellett megbeszéljük, addig hadititok.:D

Füligjimmy
2013-05-23, 15:16
Kicsit félreérthetően fogalmaztam: A rádióamatőr használhat saját készítésü cuccot is, aminek persze nincs CE-je. (de nem is hozza forgalomba)

Nagyon úgy látom hogy csak kifogásokat keresel miért is ne lépj be.
Fölösleges, nem kötelező belépni. Ha úgy érzed szükséged van rá belépsz, ha nem akkor nem. Szíved ügye. Én pl. beléptem, pedig lassan másfél éve nem is FPV-zek, és úgy tűnik nem is fogok.
Miért léptem be? Mert valamiért még mindig "szívügyem" a téma.
Ellenpélda az MMSZ mert abból meg sok évi tagság után kiléptem. Szó szerint semmit se nyújtottak, nem reagáltak a megkeresésekre, olyan mintha csak ülnének elégedetten hátradőlve a foteljükben.
Baleset...
Még nem történt, de ahogy telik az idő, több FPV repülő lesz, egyre valószinűbb hogy történni fog.
Hogy kivel, az teljesen mellékes. Az már talán kevésbé hogy az illető mindent megtett-e hogy ne történjen meg, van-e biztosítása, és egyáltalán hogy áll a témához.
Már régen rossz ha odáig jutunk, de gond esetén a bíróságon ízekre szedik az FPV-ző kollégát, és az is számít hogy hol, mióta, mivel, és milyen ismeretekkel repült.
Jogi háttér.
Ma ebben a kis országban ember legyen a talpán aki egyértelműen tudja hogy valamit szabad vagy nem. Még jogi diplomával se lehet jogszabályokat értelmezni. Sőt, még a bírói itéletek se egyértelműek. Mart ugye van amiért elsőfokon tízévre felkötnek, másodfokon meg azt mindják hogy semmi gond, illetve fordítva.
Nem két évet töltöttem a jogalkalmazásban, hidd el láttam sok csodát amitől az egyszeri ember haja szála égnek áll.
Amúgy meg mit akarsz csak most alakultunk, ezután indul majd a "klubélet".

mcelek
2013-05-23, 22:28
Azt azért szeretném hozzátenni, hogy korábban is voltak egyeztetések hatóságokkal. Teljesen azonos rendszer, ám veszéjesebb célú kisérletek miatt, volt légtérzár is ;)
Elsősorban nem a kontrol vesztett, valahol földetérő FPV gép a legfélelmetesebb, mert valahogy mindenkinek az a kép ugrik be, hogy ez egy forgalmas úton mekkora balesetet okozna, pedig az ország több mint 90% nem út és lakott terület, hanem a légtérben esetleges bonyodalmak és károsodások egy 1:1 repülővel való találkozás. Szinte biztos, hogy az FPV gép húzza a rövidebbet és egy sugárhajtású gép turbinája esetleg karcos lesz, de ez függ attól is, hogy milyen az FPV gép. Viszont egy Cessna pilótája, vagy egy sárkányrepülő, alig tudna mitkezdeni magával az 1db motor, vagy textil szárny sérülésével.

latna
2013-05-24, 12:08
Nagyon úgy látom hogy csak kifogásokat keresel miért is ne lépj be.

Ezt cáfolom, hiszen itt vagyok, és érdekel a dolog. Csak nem ész nélkül szeretnék valamihez csatlakozni, hanem csak akkor ha van értelme. És amennyiben csatlakozok, akkor szeretnék is tevékenyen részt venni, nem csak ülni a tagságomon :)

latna
2013-05-24, 12:13
Azt azért szeretném hozzátenni, hogy korábban is voltak egyeztetések hatóságokkal. Teljesen azonos rendszer, ám veszéjesebb célú kisérletek miatt, volt légtérzár is ;)
Elsősorban nem a kontrol vesztett, valahol földetérő FPV gép a legfélelmetesebb, mert valahogy mindenkinek az a kép ugrik be, hogy ez egy forgalmas úton mekkora balesetet okozna, pedig az ország több mint 90% nem út és lakott terület, hanem a légtérben esetleges bonyodalmak és károsodások egy 1:1 repülővel való találkozás. Szinte biztos, hogy az FPV gép húzza a rövidebbet és egy sugárhajtású gép turbinája esetleg karcos lesz, de ez függ attól is, hogy milyen az FPV gép. Viszont egy Cessna pilótája, vagy egy sárkányrepülő, alig tudna mitkezdeni magával az 1db motor, vagy textil szárny sérülésével.

Szerintem nagyobb az esélye, hogy ráesel egy autóra, autóútra, mint hogy találkozol egy kisgéppel. (persze ez attól függ hol reptetsz)
Nagy géppel ha találkozol (Na ezt nem fogják engedni hogy 10.000-re mászkáljon mindenki.) akkor a gép simán kinyír 1 sugárhajtóművet. Ezt ugyanis egy madár is megteheti. (Elég ha csak megsérül, fellép a kiegyensúlyozatlanság, és az érzékelő leállítja a hajtóművet.)

ati
2013-05-24, 12:16
Ezt cáfolom, hiszen itt vagyok, és érdekel a dolog. Csak nem ész nélkül szeretnék valamihez csatlakozni, hanem csak akkor ha van értelme. És amennyiben csatlakozok, akkor szeretnék is tevékenyen részt venni, nem csak ülni a tagságomon :)

Ezt örömmel hallom, így legyen! Bármikor bekapcsolódhatsz a témákba.

Füligjimmy
2013-05-24, 14:29
Nem kell elkapkodni, amúgy is csak most indultunk.
Aztán hogy mi lesz később, azt meglátjuk.
A repülőkkel való ütközésekről meg annyit hogy kisebb géppel ütközni is felettébb sz@r ügy lenne. Egy sárkányrepülő pilótája reppen vagy 90 körül, és kap az arcába egy 50 körül repülő 500 grammos habgépet. Paff... Nem tenné zsebre.
Az esély mennyi rá? Nem sok, de kizárhatatlan tényező. A feladat az hogy az esélyeket mégjobban csökkentsük.
A nagygépes ütközések esélye még kisebb, de szintén nem lehet kizárni.
Talán valamivel nagyobb esélyértékekkel dolgozunk mint egy UL-UL ütközés, UL-nagyvas ütközés esélye, de nem sokkal. A bekövetkező káresemény viszont alacsonyabb kockázati tényezőjű mint egy UL esetében, ez javíthat a statisztikai esélyeken, és a Hungarocontrol szerintem ezeket mérlegeli.
Még annyit hogy "nagyvassal" való ütközés esetén ugyen nem biztos hogy egyből tömegkatasztrófa történne, de hogy akkora kárösszeg lenne a végeredmény hogy falnak rohannánk tőle, az bizony valószinű. Ennek az esélyét is le kell redukálni, illetve egy lehetséges káresemény anyagi vonzatait fedeznie kell a felelősségbiztosításnak, legyen szó betört autószélvédőről, vagy meghibásodó turbináról.
A valószinűségeket nullára lecsökkenteni lehetetlen, de mindent meg kell tenni hogy csökkentsük.

mcelek
2013-05-24, 21:34
OK, a modellezésben és az FPV repülésben is temérdek " baleset" van, leginkáb a startnál, szóval az ott tartózkodók szélvédője van leginkább veszélyben.
Itt vagy 2000 fórumózó milliónyi esését sorolhatná, de kiváncsi lennék arra a számra, hányszor esett valaki útra-autóra, bár hallottam 1-2 tréfásat, nem hiszem, hogy garmadával lenne ilyesmi.

Füligjimmy
2013-05-25, 11:22
Nekem "sima" repülőmodellel volt útrapottyanós esetem.
Sok éve egy spadot repítettem meg (belsőégésű motoros méretes darab volt) mikor a gyári vevőakkum egyszerűen megadta magát.
A gép szépen nyugodtan megindult az M5 felé, ami olyan egy kilométerre volt, én meg tehetetlenül néztem. Kínomban már láttam magamat a médiában és a börtöncellában mint tömegbaleset okozóját.
Szerencse volt hogy a csűrő picit balra állásban maradt, mert a gép szép nagy ívben megfordult, majd visszatért és a kocsimtól kb. 10 méterre "paff" a földútra.
Nem sok dolog sérült rajta, de az egyértelműen látszott hogy a rezonanciától eltört a vevőakki kábele tőben.
Felszálláskor még nem látszott rajta semmi.
Azóta kissé idegenkedem a robbanómotoros gépektől.

Előtte ettől a helytől nem messze egyik modellező kolléga gyengélkedő gépe ami szintén robbanómotoros gép volt, olyan 40 centi magasn repült át a vadiój kocsim fölött erősen imbolyogva, átesés előtti helyzetben.
Na akkor is megállt bennem az ütő csak másképp...

kabir bedi
2013-05-31, 21:52
Van valami oka annak,hogy a szövetségből egyesület lett?
Legalább is az arc könyvön az lett!

mcelek
2013-05-31, 22:24
Van valami oka annak,hogy a szövetségből egyesület lett?
Legalább is az arc könyvön az lett!

Asszem már volt téma, vagy csak az alapítókkal fejtegettük?
A lényeg, hogy a név :
Magyar FPV Szövetség Egyesület
Még várunk a bejegyzésre ;)

ppeter
2013-05-31, 22:32
Sziasztok!
A szövetség szó jobban kifejezi azt amit akarunk.
Az egyesület az a forma, amiben működni tudunk (amit be lehet jegyeztetni). A szövetség mint forma most még nem működik....
Üdv ppeter

RC Zumuld
2013-06-01, 22:06
Sziasztok!
A szövetség szó jobban kifejezi azt amit akarunk.
Az egyesület az a forma, amiben működni tudunk (amit be lehet jegyeztetni). A szövetség mint forma most még nem működik....
Üdv ppeter

Péter, kérlek, ne vedd piszkálódásnak, nem rossz szándékból mondom, de ez kb. olyan, hogy alapítok egy Bt. Kft- t.
Sajnos a Szövetség Egyesület kifejezés egyfelől támadható, másfelől megtévesztő. Arról nem is beszélve, hogy ha azt a nemes célt szeretnétek elérni, hogy ÉRTÉKMÉRŐJE legyen a csoportosulás ennek a szép hobbinak, szerintem komolytalan is!

ppeter
2013-06-01, 23:30
Szia!
Lehet, hogy igazad van.
A papírok így lettek beadva...
Üdv ppeter

mcelek
2013-06-02, 00:02
:o Szövetséget és alapítványt, úgy lehet alapítani, hogy legalább két, valamilyen szervezet is tagja az alapítóknak.
Mivel magasra tettük a céges tagság díját, ez elmaradt, de nyitott még a lehetőség, ahogy más esetekben is, mint pl. a sportegyesületek és szövetségek.
Szóval áll még a lehetőség azoknak, akik más klub, vagy egyesületi tömörülés után akarnak csatlakozni.
Tehát szövetségnek tartjuk magunkat, de eddig egyesület a formai része. Jelentős eltérés pedig nincsen, ha figyelembe vesszük a lehetőségeinket. 2 év múlva ugyanúgy odaadhatjuk az adónk 1% támogatásként.
8)

ati
2013-06-02, 08:57
Szerintem itt valami keveredés van. A MRASZ Magyar Rádióamatőr Szövetség is egyesületi formában működik. Az egyesületek szövetsége is egyesület. Létezik egyesülés, mint társasági forma, de az a gazdasági társaságoknál van. Szóval szövetség, aminek a jogi formája egyesület.

carex
2013-06-03, 22:29
Szeretnék érdeklődni mikorra várható, hogy küldtök jelszót a belépéshez?

A jelentkezésemet már több mint két hete leadtam. Így a rádióamatőr vizsga anyagaihoz sem lehet hozzáférni.

Üdv: carex

pulsarxp
2013-06-03, 23:21
Szeretnék érdeklődni mikorra várható, hogy küldtök jelszót a belépéshez?

A jelentkezésemet már több mint két hete leadtam. Így a rádióamatőr vizsga anyagaihoz sem lehet hozzáférni.

küldj nekem egy mailt:
pulsatxp kukac gmail pont com

ati
2013-06-04, 21:11
Aki árvíz közelében van, az csináljon felvételeket, és tegye fel az oldalunkra!

carex
2013-06-04, 21:19
"küldj nekem egy mailt:
pulsatxp kukac gmail pont com"

Bocs, de már küldtem, ahová kellett. A jelentkezést elküldtem, talán többször, több helyre nem kell írnom. Ha működik az Egyesület...

A segítségedet köszönöm, csak mi lenne ha kis hazánkban működne végre valami, például a mi Egyesületünk?!

pulsarxp
2013-06-04, 21:23
Mivel még újak vagyunk a témában nekünk is van mit tanulni, nyilván nem megy minden zökkenő mentesen az elején. De ez szerintem tök normális dolog. Vagy van aki tökéletesnek születik?
Ezért kérem, hogy ha küldesz nekem egy mailt a pulsarxp kukac gmail pont com -ra már küldöm is a hozzáférést!

"küldj nekem egy mailt:
pulsarxp kukac gmail pont com"

Bocs, de már küldtem, ahová kellett. A jelentkezést elküldtem, talán többször, több helyre nem kell írnom. Ha működik az Egyesület...

A segítségedet köszönöm, csak mi lenne ha kis hazánkban működne végre valami, például a mi Egyesületünk?!

ppeter
2013-06-12, 20:46
Sziasztok!
Ismét közgyűlést kell tartanunk (leginkább az alapító tagoknak). Időpont egyeztetés Skype-on.
Üdv ppeter

Füligjimmy
2013-06-12, 22:24
Nekem jelenleg nincs skype-om!!
Viszont gmailen majdnem mindig online vagyok...

ati
2013-06-13, 05:49
A szövetség oldalára tettem fel vizsgakérdéseket megoldva. Ebből látható, hogy elég hülyén vannak megfogalmazva, de kiszűrhető a helyes válasz, némi tárgyi tudás szükséges.

stasz
2013-06-13, 06:39
Sziasztok!
Ismét közgyűlést kell tartanunk (leginkább az alapító tagoknak). Időpont egyeztetés Skype-on.
Üdv ppeter

Skypeom két fpv szövetséges topicot is mutat, de egyikben sincs új üzenet jó ideje :(

ppeter
2013-06-13, 06:53
Szia Stasz!

---
Skypeom két fpv szövetséges topicot is mutat, de egyikben sincs új üzenet jó ideje :(

A Skype:"FPV szövetségel kapcsolatos dolgok": Tegnap 20:08 -kor írtam be, ma is van bejegyzés 0:39 -kor. A taglistában a neved mellett kérdőjel van....
Üdv ppeter

pulsarxp
2013-06-13, 18:55
A szövetség oldalára tettem fel vizsgakérdéseket megoldva. Ebből látható, hogy elég hülyén vannak megfogalmazva, de kiszűrhető a helyes válasz, némi tárgyi tudás szükséges.

szép munka ;)

pulsarxp
2013-06-19, 03:53
Figyelem, figyelem! Közszolgálati közlemény: Megkérném minden kedves tagunkat, de leginkább az alapító tagokat, hogy kukkantson be az egyesület weblapján lévő fórumba.
Köszönöm

distvan52
2013-06-19, 08:42
Hogy találom meg.

Füligjimmy
2013-06-19, 11:36
Valami gond van, engem nem ismer...

pulsarxp
2013-06-19, 18:26
reklamációk megoldva :D

Füligjimmy
2013-06-19, 19:26
Gyors support. ;D

Füligjimmy
2013-08-02, 14:06
Nagy a csend mostanában, mi a helyzet a szövetséggel (egyesülettel)?
Egyik fő probléma a felelősségbiztosítás lenne, erre jó volna kicsit rágyúrni.
Amit a MMSZ kínál, az valójában semmire se jó. Ha jól emlékszem -már több éve hogy beleolvastam- ahhoz írásbeli engedély kell a "modellreptér" tulajdonosától. Ilyesmi pedig kis hazánkban nem létezik.

pbr110
2013-08-02, 22:01
Egyelőre papírozunk a bíróságnál,

Ltomi78
2013-08-28, 12:38
A biztonsági topic kezd unalmas lenni ...kicsit tényszerű en megmondana valaki mi a státusz a jelenleg a szövetség i feladatoknak. Hol tart a bejegyzés.
Eredmények? Mi az a szabályozás ami megvan azon a ket oldalon kivul amit ajanlasoknak irtatok.

Egyáltalán ezevben várható valami amit szövetség gel elerunk?
Vagy inkább varunk es nem hivjuk fel magunkra a figyelme t. Az is hasznos lehet. ..csak tudjuk mar hol tartunk.
Koszi

mcelek
2013-08-28, 17:39
Nyugi, majd eljön az ideje a lobbizásnak is ;)
Addig mindannyian ugyanazt tesszük, mint eddig, pesztráljuk az újoncokat és száj, illetve klaviatúra karatézunk a vissza nem olvasó, hőbörgő és egyéb különcködőkkel. Már aki ide téved ???
Az a cél, hogy felhívjuk magunkra a figyelmet, elsősorban az ezt a hobbit választó kezdők, másodsorban a várható szabályozás miatt.

Füligjimmy
2013-09-23, 19:33
Hogy áll az egybe-sület?
Alakul már a bejegyzés?

Mat
2013-11-16, 18:19
Sziasztok,

a hét elején kitöltöttem és elküldtem a neten az adatkérő lapomat aláírva - azóta semmi ...

Kb. mire és mikorra számíthatok? Esetleg valamilyen plusz teendő?

Üdv: Laci

Füligjimmy
2013-12-05, 16:41
Lassan itt az év vége.
A következő évre van valami terv? Tagdíjat mikor lehet utalni?

csillagvzs
2013-12-08, 10:23
Lassan itt az év vége.
A következő évre van valami terv? Tagdíjat mikor lehet utalni?

Amikor eljutnánk odáig, hogy bejegyzésre kerül az egyesület.