PDA

Teljes verzió megtekintése : Fordítva rántották be a motort

dobokai
2005-11-07, 20:09
Hello!!

Nekem mint teljesen kezdő és hozzá nem értő embernek elmagyarázná valaki hogy mi történik ha fordítva rántanak be egy modell motort??Mert kaptam egyet az egyik haveromtól,és ö mondta hogy fordítva lett berántva!!Ilyenkor menthető a motor??És miből kell összerakni a motort pontosan!!Meg hogy mi és hova megy??A motorra az van irva hogy 15-ZX!!A segítséget elöre is köszönöm!!

hyperspale
2005-11-07, 21:27
sztem nem lehet fordítva berántani egy motort mert ugye ott van egy szabadonfutó csapágy. ha jól tudom. de nem biztos.

Necro
2005-11-07, 21:37
nem egyszeru, de megoldhato, hogy valaki forditva inditsa be, bar "szakertelem" kell hozza :D
eleg nehez ugy osszerakni a berantot, hogy az egyiranyu forgoreszt forditva huzza ra tengelyre, de persze csodak mindig vannak, mert ugye ramegy :)

off:
talalkoztam szamitastechnikaban olyannal, hogy valaki kifureszlte a PCI csatlakozo vegeit, mert nem fert bele a memoria....de, hogy milyen indittatas vitte erre, hogy azt oda kell tenni, nos az kb ilyen jellegu, mint forditva inditani a mocit
on:

ha jobb minosegu a motor, elmeletben nem lehet nagy baja, ha be is indult, akkor igy jart, de attol fuggetlen akkor sem biztos, hogy baja lett

ez persze elmeleti dolog, en magam meg nem talalkoztam ilyen problemaval :D
kicsit azert megszeppen az ember ilyen kerdes hallatan .....

Janika.Hu
2005-11-07, 23:10
Időnként elindulnak visszafelé ezek a mocik, különösen a repülősök, nitrós üzemanyaggal.
Semmiféle fizikai károsodás nem éri ilyenkor, le kell állítani, és újraindítva tökéletesen fog működni.

thenin
2005-11-07, 23:15
nekem is volt ilyen egyszerüen megtorpant és elkezdett tolatni az autóm utána megállítottam ujra inditottam és tökéletessen ment

dobokai
2005-11-07, 23:16
Az jó lenne ha nem lenne baja,de tank hiányában meg némi kiegészitők pl.:rezó cső meg ilyenek, miatt nem tudom kiprobálni!!Nem tudna valaki segíteni hogy kitudjam probálni a mocit??És megtudná valaki mondani esetleg hogy hány ccm-es??Ez van az oldalára irva: 15-ZX !!!!!!!Ez mit takar??Ez elvileg autóbol van kiszedve!!Üdv Dobokai

XARAI
2005-11-08, 00:56
Én annyiban tudok segíteni, hogy megmondom hány ccm.
Pontosan 2.5 ccmről van szó, ekkora a moci.
Elvileg egy berántós motort csak egy írányba lehet berántani, mivel a zsinór egy irányba van felcsévélve. Esetleg ha kiszedik a szabadonfutó csapágyat és fordítva teszik be, akkor a berántás közben szabadonfut, visszaengedéskor hajtaná fordított írányba a motort, de szerintem a pullstarter rugójában nincs annyi erő, hogy fordítva beindúljon.
Üdv!

Janika.Hu
2005-11-08, 13:53
Nem feltétlenül, mert a ha berántás legvégén csak visszalöki a dugattyút a sűrítés, akkor előfordul/hat/, hogy a másik iránybe meg elindul.

szoti
2005-11-08, 21:17
Nekem is volt olyan hogy inditás után hátrafelé indult el az autóm de újrainditás után már rendben volt.

dobokai
2005-11-08, 22:27
Azt szeretném még megkérdezni hogy egy motort,teljesen apro darabjaira hogyn lehet szétszedni??Nincs valahol erről egy rajz vagy valami??És ha tudtok nekem olcsón hozzá ajánlani használt szűrőt,kipufogót,tankot,és a szükséges csöveket,azt megköszönném!!Köszi az eddigi segítségeket is!!

Üdv Dobokai

kovi01
2005-11-08, 22:39
Azt szeretném még megkérdezni hogy egy motort,teljesen apro darabjaira hogyn lehet szétszedni??Nincs valahol erről egy rajz vagy valami??És ha tudtok nekem olcsón hozzá ajánlani használt szűrőt,kipufogót,tankot,és a szükséges csöveket,azt megköszönném!!Köszi az eddigi segítségeket is!!

Üdv Dobokai

szeva!

nekem van mindenem ami neked kell :wink:

levegő szürő, kipufogó, sőt még üzi csövet is tudok adni :wink: :roll:
(tankom az nincs felesleges)

keress meg privibenn :!:

XARAI
2005-11-09, 02:21
A moci szétszedését kezd talán a henherfejjel, majd berántó, ez után hátlap és a lényeget már látod is! mennyire van elhasználva. Ha mindent oda teszel vissza ahonnan kivetted, nem lesz gond! Nem túl nagy pukkanás! Állj neki bátran!
Üdv!

XARAI
2005-11-09, 04:20
Most találtam neked egy topicot!
http://www.grimrc.com/forum/viewtopic.php?t=32