PDA

Teljes verzió megtekintése : Olcsó Hd sportkamerák

halex
2014-05-30, 08:22
Sziasztok!

Most próbálom megérteni az FPV dolgot és összerakni egy egyszerűbb konfigot.
Így érthető, hogy sajnos nem a Gopro-t nézegetem, hanem az olcsóbb akció/sportkamerákat.
A nagy kérdés mégis megvan:
Miként tudom átvinni az élőképet a kamerából Pl egy Overmax actioncam2.1-es kamerából, vagy hasonló kategóriájú kamerából? A gopro,hoz találtam usb-s csatlakozót. Az csak gopro, vagy univerzális is lehet.

Segítséget előre is köszi!

csomy
2014-05-30, 08:25
Ez teljesen kamera függő. Úgynevezett AV out kimenet kell legyen a kamerán. A GoPro három illetve a mobius kamerákon ez történetesen az USB csatlakozó egyik lába.

pbr110
2014-05-30, 10:06
Miként tudom átvinni az élőképet a kamerából Pl egy Overmax actioncam2.1-es kamerából, vagy hasonló kategóriájú kamerából?

Ha van AV (analóg videó) kimenete, akkor azt kell használni, ha nincs, akkor szitu függő lehet és mit lehet csinálni.
Megjegyzés, a kamerák általában nem élőképet adnak ki, hanem késleltetett.

bivanbi
2014-05-30, 15:49
Mobius: lehet hozzá usb -> AV kábelt kapni néhány dollárért, ezen rögtön van táp bement csatlakozó is, modellezésben ,,szabványnak'' számító csatlakozóval (hogy hívják a szervócsatlakozót szaknyelven?). Az AV kimenet késleltetése nem elhanyagolható, de néhány száz ms körül van. Műrepülésre valószínűleg alkalmatlan, de utazórepülésnél szerintem alkalmas a gép vezetésére. Bár nem volt kérdés, de a Mobius ,,kibelezhető'', a házából eltávolítva, és megfelelően hosszú CMOS szenzor kábellel (szintén néhány dollárért beszerezhető) az elektronika, az objektív és a tápellátás viszonylag nagy szabadsággal, egymástól nem túl távol levő helyen beépíthető a gépbe.

pl:
http://hobbyking.com/hobbyking/store/RC_PRODUCT_SEARCH.asp?strSearch=mobius