PDA

Teljes verzió megtekintése : Szimulátor - RealFlight - PhoenixRC - stb

ITEM
2014-07-11, 23:36
Ma vettem egy usb-s szimulátort és hozzákötöttem a futaba 8fgs távomhoz.

Teljesen jól működik. Elsőre a RealFlight 6.5 telepítettem fel és teszteltem. Elég jó ez is,de sajna csak 1 db multikopter van benne egy Gaui 330x.

Ezután feltelepítettem a PhoenixRC 4-et ami meglepetésemre teljesen magyarul is megy. Egyből felugrott az ablak,hogy frissítés van letöltöm-e. Letöltöttem és felfrissítettem az 5-ös verzióra.

http://www.phoenix-sim.com/default.asp

Ebben 4 kopterrel tudunk repülni,gyakorolni.

Blade 350 QX
Electric quadcopter with SAFE

Blade MQX
Electric quadcopter

DJI Phantom V1
Electric quadcopter

Gaui 330-X
Quadcopter

Külső felvétel: https://i1.ytimg.com/vi/C5VeIN8mp3Y/mqdefault.jpg (https://www.youtube.com/watch?v=C5VeIN8mp3Y)

Belső felvétel: https://i1.ytimg.com/vi/RWuq797C-54/mqdefault.jpg (https://www.youtube.com/watch?v=RWuq797C-54)

Képek:
http://rendszerguru.hu/Egyebek/Hexa/simulator/simu1.jpg
http://rendszerguru.hu/Egyebek/Hexa/simulator/simu2.jpg
http://rendszerguru.hu/Egyebek/Hexa/simulator/simu3.jpg
http://rendszerguru.hu/Egyebek/Hexa/simulator/simu4.jpg

ITEM
2014-07-12, 19:43
.

pulsarxp
2014-07-12, 20:00
Jó progi, de valamiért, amióta 64 bites win7-et használok, nem működik.

Artur H
2014-07-12, 23:38
Van Phantom rajta az prima. Nekem RealFlight 6.5 van azon találtam koptert de azt még nehezebb repiteni mint a Phantomot életben.

ITEM
2014-07-13, 01:27
Jó progi, de valamiért, amióta 64 bites win7-et használok, nem működik.

Nálam Win 8.1 64 bit fut. Egyébként a lemezen amit kaptam hozzá azon rajta volt már a win 7 és win 8 support is.

ITEM
2014-07-13, 01:31
Van Phantom rajta az prima. Nekem RealFlight 6.5 van azon találtam koptert de azt még nehezebb repiteni mint a Phantomot életben.

Igen mert az egy gaui 330-x nem éppen a legkezesebb jószág. Szerintem a valódi is ugyan ilyen lehet,szinte vezethetetlen sokszor.

Ez a phoenix RC szerintem jobb,nekem legalább is jobban tetszik.

hgabesz
2014-07-14, 14:52
Feltettem most az 5-öst, hogy megnézzem a Phantom-ot, azzal elég jól elvagyok, visszaáll szintbe mikor elengedem a kart, de gondolom ilyen a Phantom.

Viszont eddig 4-es verzióban gyakorolgattam a Gaui-val, egész jól ment, sokat "át is vittem" az igazi KK2-es kopter irányításába, de most az 5-ösben teljesen más a Gaui, ha elhúzom valamelyik irányba akkor úgy marad és nincs semmi akarat benne, hogy visszaálljon egyenesbe.
Igaz csak KK2-vel mentem eddig, de az se így viselkedik manual módban, nem ugrik vissza vízszintesbe, de nem is megy el a bánatba, mint a Gaui a szim.-ben. Úgy viselkedik, mint egy CP helikopter. Ez valami beállítással visszaállítható vagy időközben rájöttek, hogy ilyen egy igazi Gaui?

ITEM
2014-07-14, 15:20
Feltettem most az 5-öst, hogy megnézzem a Phantom-ot, azzal elég jól elvagyok, visszaáll szintbe mikor elengedem a kart, de gondolom ilyen a Phantom.

Viszont eddig 4-es verzióban gyakorolgattam a Gaui-val, egész jól ment, sokat "át is vittem" az igazi KK2-es kopter irányításába, de most az 5-ösben teljesen más a Gaui, ha elhúzom valamelyik irányba akkor úgy marad és nincs semmi akarat benne, hogy visszaálljon egyenesbe.
Igaz csak KK2-vel mentem eddig, de az se így viselkedik manual módban, nem ugrik vissza vízszintesbe, de nem is megy el a bánatba, mint a Gaui a szim.-ben. Úgy viselkedik, mint egy CP helikopter. Ez valami beállítással visszaállítható vagy időközben rájöttek, hogy ilyen egy igazi Gaui?

Én a Phoenix RC ben nem is néztem a Gauit. A phantom így reagál rendesen is. (Naza egyenesbe hozza ATTI és GPS módban ha elengeded a botot) KK val nincs tapasztalatom,de ezek szerint te tudod,hogy az hogy reagál. A Gauit a REalFlight 6.5 ben próbáltam ki,na ott halál volt szinte vezethetetlen,bár nem ismerem a Gauikat de valószínűsítem,hogy a rendes modell is ilyen lehet.

Majd megnézem,hogy mit művel nálam a Gaui a phoenixben.

smith_hun
2014-09-02, 14:14
Ugyan nem ilyen fejlett technika, de kompaktabb, és valószínűleg olcsóbb:

PicaSim szimulátor. Létezik PC-re, és mobilra is. Ingyenes maga a program, alapból elég sok géppel lehet repülni, és van egy darab QUADCOPTER is. Léteznek kiegészítő modellek a weboldalon, sok ember szerkeszt modellgépet, új pályákat, területeket...

Szinte minden repülési stílust lehet benne gyakorolni. Létezik fizetős verzió is, de sajnos már hiányos az emlékem, hogy milyen előnyöket kapunk. Viszont a licenc lifetime emlékeim szerint. Mobil platformon biztosan.

A mobilos verziót frissítik néha, új fizika, új tulajdonságok kerülnek bele. De ami a mobilos verziónál a lényeg: lehet külső kontrollert is csatlakoztatni a mobilunkra, ha támogatja az OTG-kábelt.

Én a mostani frissítés során szembesültem ezzel a lehetőséggel, és ki is próbáltam. Eddig a kijelzőt érintve használtam, de a gamepad-al sokkal egyszerűbb. Én Mode 2 beállítással használom.

Itt megnézhető működés közben: http://youtu.be/4nIVfPSd4RQ

Konfig:
- Galaxy S3,
- sima OTG kábel,
- Saitek gamepad,

Reddragon84
2016-01-05, 23:49
Mint a cím is elárulja ebbe a topikba gondoltam a szimulátor témát, így télen épp eléggé aktuális. :)

Mivel szeretnék versenyezni és sajnos késő ősszel kezdtem a kopterezést, ezért kerestem szimulátorokat és a következő kettővel ismerkedtem meg eddig:

Hotprops
http://hotprops-fpv-race.com/home/
Ez még alpha stádiumban van, 3 pálya elérhető benne, beállítások még hiányosak, de az irányokat meg lehet vele jól tanulni és az egyik pálya nagyon jól használható kapukkal, zászlókkal. Tapasztalataim szerint leállított motorok mellett nem elég gyorsan pottyan le a gép, nekem fura volt, de eddig ez a kedvenc szimulátorom, mivel multiplayer része is működik.

FPV Freerider
http://fpv-freerider.itch.io/fpv-freerider
Van ingyenes demo változata 1 pályával. És meg lehet venni: több pálya, beállítási lehetőség. Ebben is jól meg lehet tanulni az irányokat az acro módhoz.

Mivel sajnos nincs még elég tapasztalatom, hogy élethűségükről nyilatkozzam ezért ezt inkább a tapasztaltabbaktól várom.
Valamint kérem osszatok meg minél több és jobb szimulátort, hogy lehessen gyakorolni komolyabb anyagi vonzat és hideg nélkül is! :)

keril
2016-01-06, 09:40
Freerider-el az volt a bajom, hogy túl nagy a késleltetése, pedig tavaly összerakott csúcsgépem van.
Másik hogy nem tudtam felismertetni vele a távirányítómat a demoval. De amúgy elég realisztikusnak tűntek a mozgásai és a környezetek is jók.

Én fizetős Phoenix-et használok. Ez elsősorban repülő, heli szimulátor, nagyon komoly fizikával. Helinél elengedhetetlen a szimulátoros tanulás, mert nagyon könnyen törik a gép, és nagyon nehéz az irányítás, és többnyire a helik csak ACRO módban tudnak repülni, nincs stabilizálás. )(vagy csak túl sok pénzért) Van benne pár quad is bár inkább csak 450-esek. 250-estől kicsit távol áll a viselkedése, könnyebb irányítani, de kezdőként sokat segített, kiismerni az alapvető viselkedését az irányítási módokat, és az alapreflexeket betanulni nagyon jó volt.
Pl. van benne lufivadászat. Ezzel tudtam a legtöbbet fejlődni, mert ehhez pontosság kell, nem lehet össze vissza csúszkálni. Persze a kapura repülés is hasonló csak ha a lufit elvéted, akkor nem történik semmi.

ZsoleszFPV
2016-01-06, 12:30
Kimondottan FPV quadkopter szimulátor nem sok van, leginkább az FPV Freeridert, illetve a LiftOff-ot szoktált emlegetni a témában. Pont a napokban foglalkoztam ezzel a kérdéssel is, valamint az Acro tanulással:

http://zsoleszfpv.blog.hu/2016/01/05/az_acro_repulesi_mod_elsajatitasa_egyszeruen_szimu lator_segitsegevel

Kövi
2016-01-06, 21:53
Ettől aktuálisabb nem is lehetett volna számomra egy téma! :D

Tegnap törtem a fejemet, hogy vajon mennyire is lehet reális a Freerider. Én a teljes verziót használom már 2 napja! :D
Elsőre sikerült az USB-t beállítani ( rém egyszerű ). Itt csak az lehet a buktató, ha valakinek nem univerzális ( átkapcsolható ) usb-s adaptere van. A progi ugyanis alap usb-s játékvezérlőt keres az FMS-hez és az Aeroflight-hoz hasonlóan.
Nekem egy rózsaszínű vevőre kötött univerzális van a HK-tól, azzal minden megy, és nem kell kábel csak egy 4 csatis vevő hozzá...

Ami elsőre furcsa volt, hogy nagyon lomha a quad benne. Miután feltekertem picit a gép mozgékonyságát ( elsősorban a függőleges körüli elfordulást ), máris jobban tetszett. Ez nem volt azonos high/low rate kiválasztásával, mert az nem hozta meg a kívánt eredményt. Ezzel a setuppal kis kitéréssekkel 15 perc gyakorlás után, már sikerült a zöld, dombos hosszú pályán végig kocogni esés nélkül.
Azt volna jó tudni, hogy egy valós géphez milyen beállítások állnak a legközelebb.

Azt elfelejtettem mondani, hogy ezt FPV nézetben és ACRO üzemmódban csináltam, mert a selfleveling üzemmódtól ki voltam. Az csak külső nézettből való irányításhoz tűnt jónak. Ott hála a 13év helizésnek, a számomra fordított pitc/gáz használat ellenére is azonnal ment minden. 5 perc után ment a gép orra felé megdöntött kúp repülése is, de az akadályokat is meg lehetett vele repülni. Igaz ennek az égvilágon semmi értelme nem volt most! :D

Ami azonnal világos lett számomra, hogy ez az egész FPV 250-es Quad repülés sokkal, de sokkal nehezebb, mint gondoltam. Amit a videókon lát az ember, az szerintem sok száz, de lehet ezer start eredménye. Szóval kell a szimulátor, de rettentően! :)

vbodi
2016-01-07, 08:25

Tegnap törtem a fejemet, hogy vajon mennyire is lehet reális a Freerider. Én a teljes verziót használom már 2 napja! :D
Elsőre sikerült az USB-t beállítani ( rém egyszerű ). Itt csak az lehet a buktató, ha valakinek nem univerzális ( átkapcsolható ) usb-s adaptere van. A progi ugyanis alap usb-s játékvezérlőt keres az FMS-hez és az Aeroflight-hoz hasonlóan.
Nekem egy rózsaszínű vevőre kötött univerzális van a HK-tól, azzal minden megy, és nem kell kábel csak egy 4 csatis vevő hozzá...

Ami elsőre furcsa volt, hogy nagyon lomha a quad benne. Miután feltekertem picit a gép mozgékonyságát ( elsősorban a függőleges körüli elfordulást ), máris jobban tetszett. Ez nem volt azonos high/low rate kiválasztásával, mert az nem hozta meg a kívánt eredményt. Ezzel a setuppal kis kitéréssekkel 15 perc gyakorlás után, már sikerült a zöld, dombos hosszú pályán végig kocogni esés nélkül.
Azt volna jó tudni, hogy egy valós géphez milyen beállítások állnak a legközelebb.

Azt elfelejtettem mondani, hogy ezt FPV nézetben és ACRO üzemmódban csináltam, mert a selfleveling üzemmódtól ki voltam. Az csak külső nézettből való irányításhoz tűnt jónak. Ott hála a 13év helizésnek, a számomra fordított pitc/gáz használat ellenére is azonnal ment minden. 5 perc után ment a gép orra felé megdöntött kúp repülése is, de az akadályokat is meg lehetett vele repülni. Igaz ennek az égvilágon semmi értelme nem volt most! :D

Ami azonnal világos lett számomra, hogy ez az egész FPV 250-es Quad repülés sokkal, de sokkal nehezebb, mint gondoltam. Amit a videókon lát az ember, az szerintem sok száz, de lehet ezer start eredménye. Szóval kell a szimulátor, de rettentően! :)

Nekem a selfleveling mód megy mindkét néztben frankón , az acro nem, nincs is helis multam, csak koaxos.
Az acro-ra még gyúrni kell.
A szimu távirányítóm: Hitec Optic.

_hori
2016-01-07, 11:03
Volt nekem is nem régen olyan kérdésem, hogy milyen rate értékeket állítsak az igazi 250-es quadon, hogy hasonlóan viselkedjen, mint a Freerider-ben.
Végül magamnak tapasztaltam meg, hogy a CF alapértelmezett rate-jei kb. megfelelnek a Freerider Snappy preset, lowrate beállításával.
Én is mindkettőn a yaw rate értékét keveselltem, kezdő pilótaként.

Reddragon84
2016-01-07, 11:26
Én is mindkettőn a yaw rate értékét keveselltem, kezdő pilótaként.

Ez az érték a hotpropsban is kevés volt, negatív expot nyomtam rá. Durma is ezt ajánlotta a valóságban az Eachine Racerre. Gondolom a quadkopter működéséből adódóan is kevésbé mozgékony a yaw jellegű fordulásra.

Kicsit most elgondolkoztam a Freerider megvételén.

OFF: Gondolom, hogy a yaw mozgás úgy működik, hogy a kívánt forgással megegyező irányú motorok mozgását gyorsítja míg az ellentétes irányban forgókat lassítja. Viszont ha ez így van, akkor lehet kevésbé stabil a gép nagyobb mértékű yaw fordulásnál (kombinálva más mozgással)? Mivel bizonyos motorok kisebb fordulatszámon kénytelenek működni.

_hori
2016-01-07, 11:34
Ez legyen a PID szabályzó gondja.
Ügyes ő, megoldja.
:)

Reddragon84
2016-01-07, 11:48
Ez legyen a PID szabályzó gondja.
Ügyes ő, megoldja.
:)

Sajnos neki is van korlátja, a motor erőssége + gép súlya + kombinált forduló hozhat olyan szitut, hogy a yaw miatt az ellentétesen mozgó motorok lassabbak így a gyors kanyarban még gyengébb a teljesítménye az össz motor hajtásnak. Ez logikus problémának tűnik a gyengébb gépeknél (izom gépekről ilyenről természetesen tök felesleges beszélni, bár ott is van ez a jelenség). Valahogy ki kéne deríteni, hogy számít-e és ha igen mennyit (gép függő).

móki
2016-01-07, 11:53

Sziasztok !
Nagyon Jól mondja Kövi !
Ez a topic és a szimulátor programra utaló link nekem is nagyon kapóra jött .......Köszi !
Bár még nincs semmilyen quadom.......... és quad vagy helis múltam sincs de szeretném kipróbálni és venni egy 250-es quadot FPV -re
Egy MX12- rádiót és hozzá való szim kábelét csatlakoztattam a pc -re és csont nélkül felismerte a program .....gyors kalibrálás és már ment is a demo változat .
Gyenge tudással de olyan 20 perc után már sikerült néhány kapun egymás után átmennem ....... de a kamerás változattal ami nekem talán jobban bejön .
A kamera nézeti szög ami nekem fura és nem állítható .
Ami még érdekes ,.hogy szinte a földet kell csiszolni a géppel ,hogy a kapun át tudjak repülni és ne felette .......na ez nagyon nehéz nekem ;)
Egy biztos .....qurva sok órát kell gyakoroljak ,hogy élőben egy kicsit is tudjak majd használni egy quadot .FPV-re .

_hori
2016-01-07, 12:01
Ja-ja, az könnyen belátom, hogy ha valami korlátba ütközik, akkor visszapattan. :)
Ettől függetlenül a rate értékek csak azt befolyásolják, hogy a botkitérítések mekkora vezérlőjelet produkáljanak.
Egyébként, a negatív expo szerintem nem jó megoldás a rate problémára.
Így nem tudsz nagyobb vezérlést adni olyankor amikor tényleg kéne, csak azt éred el vele, hogy középállás körül érzékeny lesz.

Reddragon84
2016-01-07, 12:16
Ja-ja, az könnyen belátom, hogy ha valami korlátba ütközik, akkor visszapattan. :)
Ettől függetlenül a rate értékek csak azt befolyásolják, hogy a botkitérítések mekkora vezérlőjelet produkáljanak.
Egyébként, a negatív expo szerintem nem jó megoldás a rate problémára.
Így nem tudsz nagyobb vezérlést adni olyankor amikor tényleg kéne, csak azt éred el vele, hogy középállás körül érzékeny lesz.

Nekem mondjuk pont az lenne a lényeg, hogy a középállás körül érzékenyebb legyen, nem akarok túl nagyokat mozgatni a boton oldalkormánynak. Szerintem ha a bot teljes kitérésénél nagyobb vezérlést adna, akkor túl sok lenne a forgás és az már fölösleges.

(Lehet nem ártana egy quadkopter repülésével kapcsolatos topik, ami a repülési és vezérlési tulajdonságokkal foglalkozik.)

Ha lenne valakinek ideje egy clean flight-ot printscreenes megoldással képeket csinálni és kommentálni melyik érték mit takar, mire jó és hogyan érdemes állítani szerintem a magyar pilóták 90%-ánál nagy segítség lenne.
Jobban megértve a szimulátorban is könnyebben változtatnánk az értékeket.

Hotpropsban amúgy felfedeztem, hogy a kamera állásszögének és a látásszögének halmozottan fontos a beállítása!
Minő meglepetés, ha az ember látja merre megy könnyebb irányítani... :)

Azt viszont érdemes tudni, hogy a jó versenyzéshez pl nem elég épp beesni a kapuba, hanem azon az ideális íven kell mozogni, amivel az ember meg tudja tartani a sebességét és a következő kapura rá tud készülni. És amíg eléri a kaput addig folyamatosan az ideális íven kell tartani a koptert, különben vagy nem szedi össze kapu után, vagy nem talál bele a következő kapuba. Ehhez viszont az szükséges, hogy vizuálisan folyamatosan figyelni tudja a következő kaput.
Így pl a hotpropsban 30 fokos dőléssel és 80 fokos látásszöggel teljesen jól tudok repülni (már csak az a baj, hogy gyenge a gép 4s-el és 5030-as propokkal :D propot kéne állítanom)

keril
2016-01-07, 12:34
Ez az érték a hotpropsban is kevés volt, negatív expot nyomtam rá. Durma is ezt ajánlotta a valóságban az Eachine Racerre. Gondolom a quadkopter működéséből adódóan is kevésbé mozgékony a yaw jellegű fordulásra.

Kicsit most elgondolkoztam a Freerider megvételén.

OFF: Gondolom, hogy a yaw mozgás úgy működik, hogy a kívánt forgással megegyező irányú motorok mozgását gyorsítja míg az ellentétes irányban forgókat lassítja. Viszont ha ez így van, akkor lehet kevésbé stabil a gép nagyobb mértékű yaw fordulásnál (kombinálva más mozgással)? Mivel bizonyos motorok kisebb fordulatszámon kénytelenek működni.

Mit kell gondolkodni rajta? 5$ ajándék. Én csak azért nem fizetem érte, mert nekem nem működött az távirányító USB illesztővel.

Stabilitáson ne törd a fejed. Az az FC dolga :) Elég jól kezeli, és nagyon is mozgékony a YAW. Kezdőknél a pilóta a gyenge pont, nem a quad fizikája. :)

keril
2016-01-07, 12:36
Egy biztos .....qurva sok órát kell gyakoroljak ,hogy élőben egy kicsit is tudjak majd használni egy quadot .FPV-re .

Szerencsére a quad mint olyan elég jó strapabíró, nyugodtan repülhetsz élőben is. Nem olyan kritikus a szimus gyakorlás mint helikopteren.

Zsolteeka
2016-01-07, 12:43
Viszont azért azt tartsátok szem előtt hogy sok mindentől függ hogy viselkedik egy quad. Hiába tanulsz be szimulátorban egy trükköt, lehetséges, sőt valószínű hogy a való életben nem úgy fog működni. Tehát a szimulátor alapvető repülési és vagy mentési mozdulatok betanulására alkalmas, ha ott tudsz überjó kört menni az egyik pályán, a való életben még nem biztos hogy a quadod ugyan úgy viselkedik. Szóval kéretik ezt szem előtt tartani. :)

keril
2016-01-07, 12:43
(Lehet nem ártana egy quadkopter repülésével kapcsolatos topik, ami a repülési és vezérlési tulajdonságokkal foglalkozik.)

Repülni kell nem agyalni.
A CleanFlight beállításokkal teli van a net, és a saját doksija is elég jól részletezi.
Ennél jobban mit akarsz még?
Neked kell értelmezni és alkalmazni, a sült quad nem fog a szádba repüli :)

Aki igazán tud repülni, annak nem kell látnia előre :) viszonyítási pontok kellene csak a manőverek kivitelezéséhez. Ez általában a föld, a horizont, és a közvetlen környezeted. Kamera mozgatás nem jellemző csak megdöntik hogy haladás közben is lásd a horizontot. Ha van is kamera állítás ezeken, akkor is az plusz súly, illetve csak a lebegés és haladás közötti szögeket szokás váltani vele.

Reddragon84
2016-01-07, 12:44
Hogy izgalmasabb legyen felrakom az eredményem :D Freeride demo-ban időmérő 1 kör 14:5x-es időm van.

Hotpropsban 3s-el 5030-as propokkal szinte csutka gázzal tudtam végigmenni 5 kört, kivéve amikor a gép gyengesége miatt talajt fogtam fordulóban, időt majd otthonról töltök fel.

Full kezdő vagyok, de szimulátorban pár hét után aki ráérez baromi gyorsan fejlődik. (Kérdés, hogy a valóságban mennyire fogom tudni használni.)

keril
2016-01-07, 12:48
Viszont azért azt tartsátok szem előtt hogy sok mindentől függ hogy viselkedik egy quad. Hiába tanulsz be szimulátorban egy trükköt, lehetséges, sőt valószínű hogy a való életben nem úgy fog működni. Tehát a szimulátor alapvető repülési és vagy mentési mozdulatok betanulására alkalmas, ha ott tudsz überjó kört menni az egyik pályán, a való életben még nem biztos hogy a quadod ugyan úgy viselkedik. Szóval kéretik ezt szem előtt tartani. :)

Ez így van. Ráadásul a steril virtuális világ, és a valóság még tökéletes fizikai utánzás esetén sem ugyan azt az élményt / információ mennyiséget adja. És akkor a "para faktorról" még nem is beszéltünk. Élőben amikor tétje van a dolognak, le tud bénulni az ember, így sokkal nehezebb az ami szimuban tökéletesen megy. Kb. mint az amikor végigmész egy 20 centi széles gerendán. 50centire a földtől sokkal könnyebb, mint ugyan ez 50méterre a földtől :)
Viszont az izom memória fejlesztésére, próbálkozásra, betanulásra, elég jó a szimu, az eltérésekbe hamar bele lehet tanulni.

Reddragon84
2016-01-07, 12:57
Repülni kell nem agyalni.
A CleanFlight beállításokkal teli van a net, és a saját doksija is elég jól részletezi.
Ennél jobban mit akarsz még?
Neked kell értelmezni és alkalmazni, a sült quad nem fog a szádba repüli :)

Aki igazán tud repülni, annak nem kell látnia előre :) viszonyítási pontok kellene csak a manőverek kivitelezéséhez. Ez általában a föld, a horizont, és a közvetlen környezeted. Kamera mozgatás nem jellemző csak megdöntik hogy haladás közben is lásd a horizontot. Ha van is kamera állítás ezeken, akkor is az plusz súly, illetve csak a lebegés és haladás közötti szögeket szokás váltani vele.

A szimulátorban azt tapasztaltam, hogy hiába látom a pöttyöket a földön 1000-szer könnyebb, ha a kaput látom és már előre "látom" az ívet is amin haladni fogok. Kamera döntésben nem gondolkozok, mert akkor 2 szöges irányítást is meg kell szokni (gondolom pont ezért használják csak lebegésnél).

Viszont az izom memória fejlesztésére, próbálkozásra, betanulásra, elég jó a szimu, az eltérésekbe hamar bele lehet tanulni.

A differenciál gyors megszokásában reménykedek én is. :) Természetesen a képminőségtől kezdve mindenben van változás. Emiatt kérdeztem korábban, hogy melyik lehet az a szimulátor, ami a legközelebb állhat a valós mozgáshoz.

keril
2016-01-07, 13:05
A szimulátorban azt tapasztaltam, hogy hiába látom a pöttyöket a földön 1000-szer könnyebb, ha a kaput látom és már előre "látom" az ívet is amin haladni fogok. Kamera döntésben nem gondolkozok, mert akkor 2 szöges irányítást is meg kell szokni (gondolom pont ezért használják csak lebegésnél).

Valóban könnyebb, de ez luxus jó pár esetben :)
Persze a lehetőségekhez képest be kell állítani a kamerát.

_hori
2016-01-07, 13:37
Akinek kontroller gondja van és van a fiókjában Arduino Leonardo, kicsi segítség.
CopyPaste-os program, fél óra termése, kéretik nem kritizálni! :)
Működik.

// Simulator Controller

#define PPM_Pin 3 //this must be 2 or 3
int ppm[16]; //array for storing up to 16 servo signals

JoyState_t joySt;

void setup()
{
//Serial.begin(115200);
//Serial.println("ready");

pinMode(PPM_Pin, INPUT);
attachInterrupt(PPM_Pin - 2, read_ppm, CHANGE);

TCCR1A = 0; //reset timer1
TCCR1B = 0;
TCCR1B |= (1 << CS11); //set timer1 to increment every 0,5 us

pinMode(13, OUTPUT);
joySt.xAxis = 0;
joySt.yAxis = 0;
joySt.zAxis = 0;
joySt.xRotAxis = 0;
joySt.yRotAxis = 0;
joySt.zRotAxis = 0;
joySt.throttle = 0;
joySt.rudder = 0;
joySt.hatSw1 = 0;
joySt.hatSw2 = 0;
joySt.buttons = 0;

}

void loop()
{
//You can delete everithing inside loop() and put your own code here
/*

int count;

while(ppm[count] != 0){ //print out the servo values
Serial.print(ppm[count]);
Serial.print(" ");
count++;
}
Serial.println(".");
*/
joySt.xAxis = map(ppm[0],950,2050,0,255);
joySt.yAxis = map(ppm[1],950,2050,0,255);
//joySt.zAxis = map(ppm[4],950,2050,0,255);
joySt.xRotAxis = map(ppm[2],950,2050,0,255);
joySt.yRotAxis = map(ppm[3],950,2050,0,255);
//joySt.zRotAxis = map(ppm[4],950,2050,0,255);

joySt.buttons = ppm[4]>1000;

delay(100);

// Call Joystick.move
Joystick.setState(&joySt);

}

void read_ppm()
{ //leave this alone
static unsigned int pulse;
static unsigned long counter;
static byte channel;

counter = TCNT1;
TCNT1 = 0;

if(counter < 1020){ //must be a pulse if less than 510us
pulse = counter;
}
else if(counter > 3820){ //sync pulses over 1910us
channel = 0;
}
else{ //servo values between 510us and 2420us will end up here
ppm[channel] = (counter + pulse)/2;
channel++;
}
}

Arduino Leonardo kell hozzá és egy PPM-es vevő.
(Nekem ez utóbbi is DIY.8) )

Fő forrás: https://github.com/Cryocrat/LeonardoJoystick

Zsolteeka
2016-01-07, 13:51
Én amúgy bénábban repülök szimulátorban mint a való életben. Nem tudom megmagyarázni miért, de sem a Freeriderben sem egy eddig még be nem mutatott szimulátorban nem tudok normális kört menni. Viszont egyébként a quadommal nagyjából körbe találok mindenhol. :)

keril
2016-01-07, 15:58
Freeriderrel nincs nagy tapasztalatom, de amivel nekem volt dolgom a finom vezérlést, elnagyolva pontatlanul kezelik, vagyis olyan mintha túl magas lenne a dead band a vezérlésen. Kezdőknél ez nem zavaró mert úgy is túlhúzzák mindig :D

móki
2016-01-07, 17:21
Freeriderrel nincs nagy tapasztalatom, de amivel nekem volt dolgom a finom vezérlést, elnagyolva pontatlanul kezelik, vagyis olyan mintha túl magas lenne a dead band a vezérlésen. Kezdőknél ez nem zavaró mert úgy is túlhúzzák mindig :DLe fordítanád ezt kezdő nyelvre ?
Köszi .

keril
2016-01-07, 19:06
Le fordítanád ezt kezdő nyelvre ?
Köszi .

Pici mozdulatokat nem viszi át úgy mint a valóságban.

Zsolteeka
2016-01-07, 19:07
Jah, hiaba tolod fel a rate-et a gameben, nem ugy viselkedik a kopter. :)

Tapatalk-kal küldve az én LG-D855-el

Reddragon84
2016-01-07, 19:49
freerider demo köridő sivatagban 13:56 :)

Oleg
2016-01-07, 20:19
Sziasztok!

A Freeriderrel van pici tapasztalatom. A szimulátorban "sokkal" jobban repülök mint a valóságban. Nem tudtam a szimulátort úgy beállítani, hogy hasonlítson az igazi viselkedésére, bár ez simán lehet az én bénaságom. Ami számomra a legnagyobb különbség az a magasság tartás. A szimulátorban sokkal könnyebben megy míg élőben ezzel sokat küszködök. A szimulátort én is sterilebbnek érzem.

Üdv:

o

ZsoleszFPV
2016-01-07, 22:00
Mai info LiftOff témában:

Originally Posted by Boris B
Funny you ask this. I was just helping the developer from liftoff today to get the internal PID simulator to work better. Of course air mode was added in there

Azaz a BetaFlight Airmode is bekerült már a LiftOff-ba. Szerintem, mire kész lesz ez a LiftOff szimulátor elég jó lesz. De hogy az mikor lesz....?

luxoid
2016-01-07, 22:51
Sziasztok!

Hamarosan elkészül a kipróbálható előzetes az általunk készített szimulátorból. A játék lényege, hogy valódi gépek kerültek és kerülnek lemodellezésre, amelyeket a ténylegesen lemért értékeikkel ruházunk fel.
Igyekszünk a lehető legjobban realisztikusra fejleszteni.

18499

keril
2016-01-08, 10:54
Mai info LiftOff témában:

Originally Posted by Boris B
Funny you ask this. I was just helping the developer from liftoff today to get the internal PID simulator to work better. Of course air mode was added in there

Azaz a BetaFlight Airmode is bekerült már a LiftOff-ba. Szerintem, mire kész lesz ez a LiftOff szimulátor elég jó lesz. De hogy az mikor lesz....?

Na erre kíváncsi leszek. Ebből nincs demó? 20$ nem sok, de most támogattam 15$-al a a Freeridert, így ha nem nyújt sokkal többet, nem adnék érte most pénzt...főleg nincs kedvem a Steam-re regisztrálni.

Viszont a Freerider fizikája ilyen apróságokkal úgy vettem észre nem foglalkozik. Levett gázzal zuhanás közben is lehet forgolódni vele, meg a vortex-el sem foglalkozik.
Másik hogy nagyon lágyak a PID beállításai, nem is lehet módosítani. Rate értékeket már az egekig toltam :)

Persze azért ennek ellenére nagyon jó gyakorolni, így hogy végre normálisan működik a távommal.

ZsoleszFPV
2016-01-08, 11:02
Viszont a Freerider fizikája ilyen apróságokkal úgy vettem észre nem foglalkozik. Levett gázzal zuhanás közben is lehet forgolódni vele, meg a vortex-el sem foglalkozik.
Másik hogy nagyon lágyak a PID beállításai, nem is lehet módosítani. Rate értékeket már az egekig toltam :)

Igen, a FreeRiderben valóban nem áll le a PID loop levett gáznál sem. Lényegében be van építve az Airmode már alapból. :)))
A fizetős változatot használod? Ott a "Snapy" nevű preset beállításokka elég feszesek a PID-ek, ha még a Throttle-t feltolom mondjuk 70 fölé, akkor az ereje is megjön és kvázi egész közel van a 4-cellás gépemhez. A demó verzióban valóban nagyon lágy. Ott kb. egy 3S-nagy akksi, 5x3-as propokkal, aminek megfelel.

_hori
2016-01-08, 11:14
Akkor ezexerint ebben is benne van az air mód. :)
A vortex az mi? Valami olyasmi rémlik, hogy bizonyos sebességű függőleges süllyedéskor kéne valamit tapasztalnom miatta, de én a valóságban sem tapasztalok semmit a saját gépemmel.

keril
2016-01-08, 11:28
Sziasztok!

Hamarosan elkészül a kipróbálható előzetes az általunk készített szimulátorból. A játék lényege, hogy valódi gépek kerültek és kerülnek lemodellezésre, amelyeket a ténylegesen lemért értékeikkel ruházunk fel.
Igyekszünk a lehető legjobban realisztikusra fejleszteni.

18499

Wow! elismerésem! Kíváncsi leszek rá.

keril
2016-01-08, 11:37
Igen, a FreeRiderben valóban nem áll le a PID loop levett gáznál sem. Lényegében be van építve az Airmode már alapból. :)))
A fizetős változatot használod? Ott a "Snapy" nevű preset beállításokka elég feszesek a PID-ek, ha még a Throttle-t feltolom mondjuk 70 fölé, akkor az ereje is megjön és kvázi egész közel van a 4-cellás gépemhez. A demó verzióban valóban nagyon lágy. Ott kb. egy 3S-nagy akksi, 5x3-as propokkal, aminek megfelel.

Igen Snapy-t használom, de a Roll-t fel kellet tolni így is 10-ig hogy szinkronba kerüljön a kezem a géppel.
Hanem olyan mint a túl magas lenne D érték.

keril
2016-01-08, 11:46
Akkor ezexerint ebben is benne van az air mód. :)
A vortex az mi? Valami olyasmi rémlik, hogy bizonyos sebességű függőleges süllyedéskor kéne valamit tapasztalnom miatta, de én a valóságban sem tapasztalok semmit a saját gépemmel.

Igen ez. Magyarul örvény vagy turbolencia, (csk külföldiül okosabbnak tűnők :D ) amit a rotorok keltenek a gép alatt, és ami sülyedéskor bizonytalanságot okoz a gépeknél ha belesülyedsz. Ha haladsz előre akkor ilyen gond nincs, mert elhagyja az örvényeket, csak ha álló helyzetben túl gyorsan ereszkedsz. Ilyenkor eleve csökken a stabilitása a gépnek. Illetve ezek az örvények a felhajtó erőt is csökkentik, vagyis nagyobb gázt kell adni a gépnek hogy megállítsad a sülyedését, aztán amikor megáll és kikerül a légörvényből, akkor hirtelen megindul felfelé.
Kezdők többek között ezért szokták a plafonon összetörni az amúgy atomstabil koax helit :D
18512

Amúgy az airmode valamint a giroszkópos vezérlés elég jól kiküszöböli ezt a stabilitás romlást.

_hori
2016-01-08, 11:56
Ok, akkor tapasztalom.
De csak azt a részét, hogy nagyobb gáz kell a megállításához és frankó ilyenkor a légcsavarok hangja. :)
A stabilitás csökkenés viszont nincs meg. Atomstabilan zuhan függőlegesen, teljesen levett gázzal is és nem teljesen levett gázzal is, kontrolláltan, nem szabadesésben.
Hozzáteszem, mindezt horizon módban, tehát gondolom az FC oldja meg.

luxoid
2016-01-08, 12:01
Igen ez. Magyarul örvény vagy turbolencia, (csk külföldiül okosabbnak tűnők :D ) amit a rotorok keltenek a gép alatt, és ami sülyedéskor bizonytalanságot okoz a gépeknél ha belesülyedsz. Ha haladsz előre akkor ilyen gond nincs, mert elhagyja az örvényeket, csak ha álló helyzetben túl gyorsan ereszkedsz. Ilyenkor eleve csökken a stabilitása a gépnek. Illetve ezek az örvények a felhajtó erőt is csökkentik, vagyis nagyobb gázt kell adni a gépnek hogy megállítsad a sülyedését, aztán amikor megáll és kikerül a légörvényből, akkor hirtelen megindul felfelé.
Kezdők többek között ezért szokták a plafonon összetörni az amúgy atomstabil koax helit :D
18512

Amúgy az airmode valamint a giroszkópos vezérlés elég jól kiküszöböli ezt a stabilitás romlást.

Köszi a tippet! Az örvényeket még nem raktam be, de már tervezzük egy ideje.
A Real Drone Sim-ben van zuhanás és nem falevélként hullik alá a gép, miközben még irányítani is lehet... Nálunk nem így van... Ha be vagy dőlve valamelyik irányba és leveszed a gázt, akkor tehetetlenségi zuhanás kezdődik és a gép át is fordul akár, sőt egyre gyorsabban. PID tuning, gépek virtuális építése, tuningolása még nincs készen, de az is benne van a tervben.
Jelenleg nálunk a felhajtóerőt befolyásolja már a gép tömege, a rajta lévő motorok ereje, a propeller, a levegő sűrűség és a lipo akku állapota.
A valós számítások ellenére próbáljuk megtartani az arcade játékélményt, hogy ne azon legyen a hangsúly, hogy a gépet megtanuljuk vezetni...
Hamarosan, azaz pár napon belül kiadunk egy előzetes tesztelhető demót, ami még nem a rendes publikus demo, emiatt még lesznek benne hiányosságok.

luxoid
2016-01-08, 15:02
Wow! elismerésem! Kíváncsi leszek rá.

Köszi! Igyekszünk minél gyorsabban és jobban összerakni! Egy-két nap és felkerül egy előzetes demó róla!

pumuklis
2016-01-23, 07:55
Köszi! Igyekszünk minél gyorsabban és jobban összerakni! Egy-két nap és felkerül egy előzetes demó róla!
És hol lesz elérhető a demó, illetve ha megtetszik, hogyan, és mennyiért lehet majd hozzájutni a teljes verzióhoz?

ITEM
2016-01-30, 20:54
Felkészültem a demo tesztelésére :D (Ha már szimulátor,akkor legyen "nagyképű" )

https://www.youtube.com/watch?v=r0xsKmpFDfY

wagzo
2016-02-18, 09:19
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy az FPV Freerider használható-e "USB"-s távval és ha igen szükséges-e hozzá valami illesztő progi vagy csak " rendes" rádióval működnek?

Köszönöm.

Erre gondolok:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__22822__Hobbyking_6CH_RC_Flight_Simulator_System_ Mode_1_.html?strSearch=simulator

wagzo
2016-02-19, 23:38
Kipróbáltam a fenti távot - illetve csak szerettem volna - de sajnos nem ismeri fel. :(
Pedig azt írja, hogy használj USB controller-t, vagy RC rádiót.

pittyu
2016-02-22, 11:45
Hali.Ez érdekel engem is :

És hol lesz elérhető a demó, illetve ha megtetszik, hogyan, és mennyiért lehet majd hozzájutni a teljes verzióhoz?

pumuklis
2016-02-22, 11:59
http://forum.rcmodell.hu/images/misc/quote_icon.png luxoid eredeti hozzászólása http://forum.rcmodell.hu/images/buttons/viewpost-right.png (http://forum.rcmodell.hu/showthread.php?p=1436889#post1436889)[/COLOR]
Köszi! Igyekszünk minél gyorsabban és jobban összerakni! Egy-két nap és felkerül egy előzetes demó róla!]

Valaki tud válaszolni?

Dark Angel
2016-02-23, 22:05
Sziasztok. Lehet már volt róla szó de a Phoenix RC-ben lehet letölteni további gépeket és ha jól emlékszem akkor multikopterből van még kettő.

Ákoska1985
2016-02-26, 00:13
Sziasztok!

Freerider demóval próbálkoznék, de nem ismeri fel a rádiómat. :-( Win7 látja, (zadig driver telepítés után) mint FrSky Taranis Joystick. A Freerider oldalán található pdf-ben szereplő beállításokat megcsináltam, de semmi. Találkozott már valaki hasonlóval? (Taranis X9E rádióm van)

Tapatalk-kal küldve az én HUAWEI Y6-omról.

_hori
2016-02-26, 00:35
Mint játékvezérlő, beállítottad és kalibráltad?

Ákoska1985
2016-02-26, 01:22
Mint játékvezérlő, beállítottad és kalibráltad?

Nekem csak így volt hajlandó feltelepülni (vagy valamit nagyon elbénáztam, ami elég valószínű):
http://indafoto.hu/dragon22/image/23820846-93177cd8/701572
Nekem az az ablak üres, amit te lefotóztál. :(
Hogyan tudom játékvezérlőként telepíteni?
http://indafoto.hu/dragon22/image/23820848-c01ed4f8/701572

_hori
2016-02-26, 15:30
Passz.
Gondolom firmware olyan van a Taranis-on, Amiben él a joystick, mert ha nem, akkor valszeg nem ismerné fel annak a gép...
(Az openTX beálltásaiban a massstorage vagy a CLI ki van pipálva? Látod drive-ként a kártyát?)

Ákoska1985
2016-02-26, 15:36
Passz.
Gondolom firmware olyan van a Taranis-on, Amiben él a joystick, mert ha nem, akkor valszeg nem ismerné fel annak a gép...
(Az openTX beálltásaiban a massstorage vagy a CLI ki van pipálva? Látod drive-ként a kártyát?)

Driveként nem látom. Ennek majd utánanézek. A táv tegnap előtt jött meg, szóval még magázódunk. Régebben egy Spektrum DX6i-m volt. Ez teljesen más. Sokkal szabadabban állítható és több a lehetőség. És jobban el tudok veszni a sok beállítás közt. :-)

Legújabb OpenTX van rajt. (2.1.7-es verzió) Frissítés sikerült. Már magyarul is beszél. :-)

Tapatalk-kal küldve az én HUAWEI Y6-omról.

Ákoska1985
2016-02-28, 19:42
Megvan a probléma. A zadig-os driver tolt ki velem.
Felraktam ezt: http://www.frsky-rc.com/download/view.php?sort=Tool&down=160&file=Driver-Windows%20XP/7/8/Vista
És minden megy. :)
Nem tudom miért nem ezzel kezdtem a Companionhoz mindenhol a zadig-ot írták. :/

wagzo
2016-03-02, 19:23
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy a FPV Freerider szimulátor használható-e "USB"-s távval és ha igen szükséges-e hozzá valami illesztő progi vagy csak " rendes" rádióval működnek?

Köszönöm.

Erre gondolok:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__22822__Hobbyking_6CH_RC_Flight_Simulator_System_ Mode_1_.html?strSearch=simulator

Kipróbáltam a fenti távot - illetve csak szerettem volna - de sajnos nem ismeri fel. :(
Pedig azt írja, hogy használj USB controller-t, vagy RC rádiót.

Valaki, ötlet, segítség??

Tegzi
2016-03-29, 13:04
Sziasztok.

Nem biztos hogy ez a legjobb fórum a kérdésemre de ezt találtam a legmegfelelôbbnek.
Egy Walkera Scout 4-es quadrocopter-nek lettem a tulajdonosa DEVO F12E irányítóval. Eddigi modellezésem 2D irányba teljesedett ki csak, a levegôt még nem hódítottam meg. Gondoltam elkerülendô a gyors amortizálást elöször beszereznék 1 szimulátort.
Node melyiket?
Sokfajta van eBay-en, pl 22 in 1 Real Flight simulator, stb.

Elôre is köszi a segítséget.

Üdv
Tegzi

Sent from my iPhone using Tapatalk

keril
2016-03-29, 22:20
Ezt javaslom neked (http://forum.rcmodell.hu/showthread.php?68993-%C3%9Aj-USB-szimul%C3%A1tor-Realflight-G7-Phoenix-Rc-5-VRC-2&highlight=szimul%C3%A1tor)

Az embert ismerem a mezőről, aktív modellező, korrekt, garancia és kipróbált darab. Én is ezt használom a quadcopter szimulátorokhoz is.