PDA

Teljes verzió megtekintése : Tarot 680/690 Hexacopter

Akác
2014-07-13, 14:46
Tapasztalatgyűjtés, infócsere T680/690-el kapcsolatban)

Akác
2014-07-13, 16:35
Hétfő este jutok hozzá a vázhoz, van valakinek tapasztalata szereléssel kapcsolatban? Érdemes-e csavarrögzítőt használni? Illetve a héten rendelem hozzá a többi alkatrészt. Örülnék ha tudna tanácsot adni motorral, ESC-vel, vezérlővel kapcsolatban.

Tervezetten Naza V2 menne bele, Aksi 4S 16.000 mah

Akác
2014-07-16, 11:12
Na, összeállt a váz. 690-est rendeltem, FY680-as dobozban küldték a kínaiak, IronMan leírással.. :D

blooor
2014-08-28, 21:30
A tegnap kellett tegyek alumínium csövet a talpakba erősítésként, mert az egyik egy landolás után T műanyagnál meghasadt(nem sok tartott a kettőbe törésig).
A vázat elég praktikusnak tartom ahogy össze lehet csukni, viszont az esc-k felfogatását a tervező nem gondolta át.
A lábaknál a ki-be hajtogatás után a csavar mindig kilazul. Valaki tud megoldást ennek kiküszöbölésére?

Sunnysky 700kv
HOBBYWING - FlyFun-30A
Arducopter 2.5.2-es

jpeti29
2014-08-29, 09:14
menetrögzítő

Akác
2014-09-02, 13:23
Az én gépem lassan összeáll. Aki vázat épít figyeljen arra hogy minden egyes csavarhoz csavarrögzítőt kell használni. Amikor kezdtem a végső építést szétszedtem majd újra összeraktam rögzítővel. Az ESC-k nekem a gép alá kerültek nem a végére. Powerboard pedig a "boom"-ra lett felfogatva. Most megjött a 3Axis Feiyu gimbal ami olyan nehéz a plusz motor miatt hogy ha a régi 2axis helyére teszem a gép orra bukik. Szóval az is mehet középre.. Ahhoz meg ugye kell a retractable landing gear hogy ne lógjanak a lábak bele a képbe.

Akác
2014-09-02, 13:27
:)

mpeter72
2014-09-02, 16:16
Szia!

Ajánlom figyelmedbe (ha behúzható talpakban gondolkozol):
http://www.banggood.com/HML650-Retractable-Folding-Landing-Gear-For-Tarot-650-680pro-HMF-S550-p-941639.html?utm_design=11&utm_source=emarsys&utm_medium=Mail_men98_email&utm_campaign=newsletter-emarsys&utm_content=Claire&emst=VpUrdYtMT2_48283_1060383_11

Akác
2014-09-02, 16:34
Szia! Ajánlom figyelmedbe (ha behúzható talpakban gondolkozol):

Köszi :) Két órája rendeltem meg kb.

Egyébként ha előrehúzza a gimbal a súlypontot az aksit hátratolva el lehet csalni vagy maradjon mindenképp középen?

mpeter72
2014-09-02, 16:59
Egyébként ha előrehúzza a gimbal a súlypontot az aksit hátratolva el lehet csalni vagy maradjon mindenképp középen?

Az akkumulátor eltolható a súlypont középe tartása érdekében, sőt ajánlott, azonban 3D gimbal esetében mindenképpen ajánlott a gimbal középen tartása, mivel a váz yaw elfordulása esetén ebben az esetben nincs horizontális mozgása a kamerának.

Akác
2014-09-02, 22:38
Ismerkedek egyenlőre a 3axis gimballal, nem gondoltam hogy ennyire szokatlan lesz. nekem új volt a V2 vezérlés, de nagyon szépen viszi a gépet ezzel együtt a 2axis gimbalt is. Csináltam pár felvételt az új Feiyuval de baromi szokatlan. Plusz ugye ha alul marad a géptörzs alatt a karok mindig belefognak lógni, vagy még lejjebb kell engedni. Úgy érzem ezt csak akkor lehet teljesen kihasználni ha meglesz a 12 csatornás rádió. 7csatornán egyenlőre elfogyott a lehetőség a bólintással.

blooor
2014-09-05, 21:50
Mekkora az összsúly, milyen motorok vannak rajta és a gímbálnak van saját control boardja vagy külön kell venni hozza?

Akác
2014-09-06, 12:01
Mekkora az összsúly, milyen motorok vannak rajta és a gímbálnak van saját control boardja vagy külön kell venni hozza?

Még nem tudtam lemérni, de nem könnyű. A 8000-es aksikkal meg pláne. Sunnysky 600Kv-s motorok hajtják, a feiyu gimbalt pedig csak be kell dugni a vevőbe.

Akác
2014-09-08, 11:02
Ha tud valaki európában kapható /folder covert/ takarót gép burkolatnak vagy valami megoldást rá jelezze legyen szíves :)

mpeter72
2014-09-08, 20:06
Nem gondolkoztál azon, hogy amíg 2D gimbal van a gépen alulra teszed az aksit?

Akác
2014-09-08, 21:14
Nem gondolkoztál azon, hogy amíg 2D gimbal van a gépen alulra teszed az aksit?

Dehogynem, mindenképpen alulra szerettem volna, aztán hirtelen kellett összeépíteni és felülre került. Kiderült hogy nem is olyan rossz az a hely. Egy hétig volt rajta a 2D aztán elengedték a kínai vámról a visszatartott 3D-t és nagy meglepetésre becsengetett vele a DHL egyik délután. Plusz ugye alul a powerboardnál rengeteg vezeték megy..

Annyi hogy én a csúszásgátlókat az aksikra ragasztom így a szerintem egyik legszebb része a tarot feliratos aksitakaró szabadon marad.

Nekem amúgy a V2 egy műanyag bakon ül mert a kábelek nem fértek volna be, túl alacsonyra kerül ha gyári rajz szerint rakja össze az ember, középkonzolt fordítva kell összerakni és akkor jó. Apró buktatók..

e.anti
2014-09-08, 21:32
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy pontosan mi a különbség a 680 és a 690 között? Mert ahogy én láttam a motorok felfogatása más, de a Hobbyking-nék kapható 680-as a fotók alapján kicsit meg zavart. http://hobbyking.com/hobbyking/store/__63636__Tarot_FY680_IRON_MAN_680_Hexa_Copter_Carb on_Kit_TL68C01_EU_Warehouse_.html

Akác
2014-09-08, 22:48
Na, nekem ez ért haza 50 euroval drágábban Kínából. Igazából nincs különbség méretben. Mármint ezzel a felfogatással fut a 690-es széria is. Ez a jobbik verzió a felfogatást illetően, a sima rezonál itt a műanyag vég jobban tompít.

A Pro-nál van különbség, ott a felső szint powerboardként is funkcionál.

680 a sima felfogatás, aksitartó fent
690S Már műanyag végű, aksitartó fent
680PRO pedig modósított műanyag végű, hosszabb kicsit az ESC-k miatt amit alulra terveztek és alapból gép alatt van az aksi felfogatása, felülre csak egy takaró megy.

Elvileg. Bár nekem a PRO sosem tetszett és az ESC-k is a gép alatt vannak nálam, meg még négy másikon amit láttam.

e.anti
2014-09-09, 12:32
Köszönöm a kimerítő választ.

halex
2014-11-13, 20:15
Sziasztok!

A kis phantomom mellé szemezek egy 680-as pro változattal.
A kérdésem az lenne, hogy milyen motort érdemes beletenni. Eddig a Tarot 4006-t nézegettem. Vagy esetleg van aki mást és jobbat használ?
Előre is köszi!

Üdv: Halex

Gaboo
2014-11-18, 14:38
A csövek,(motortartó, és talpak mind karbonból vannak?

Gaboo
2014-12-06, 15:22

Senki? Csak azért kérdezem mert vannak ezek a kínai (félmegoldások) üvegszál valami karbon(hatású) héjba bújtatva...

Mk2_s
2014-12-17, 22:02

Senki? Csak azért kérdezem mert vannak ezek a kínai (félmegoldások) üvegszál valami karbon(hatású) héjba bújtatva...

A gyári Tarot típuson minden karbonból van (a már leírt típusnál ahol a motortartó a karok végére külön műanyag felfogatáson helyezkedik el, viszont ehhez már létezik mod ahol CNC-zett aluból van motortartó és ezeket darabonként lehet beszerezni, és az ezeken lévő motortartó már karbon). A kínai oldalakon a feltűnően olcsó vázak azok tartalmazzák a hibrid megoldást (karbon csövek+üvegszál csövek), tehát vásárlás előtt érdemes nagyon megnézni mit tartalmaz a készlet, valamint mi a csomag súlya. (mert néha ez is árulkodó jel, mert az üvegszál cső a hasonló merevség eléréséhez nagyobb összsúllyal rendelkezik de ez egy gépnél 50-100g eltérést eredményezhet a weblapok adatai alapján)

Gaboo
2014-12-18, 13:34

A gyári Tarot típuson minden karbonból van (a már leírt típusnál ahol a motortartó a karok végére külön műanyag felfogatáson helyezkedik el, viszont ehhez már létezik mod ahol CNC-zett aluból van motortartó és ezeket darabonként lehet beszerezni, és az ezeken lévő motortartó már karbon). A kínai oldalakon a feltűnően olcsó vázak azok tartalmazzák a hibrid megoldást (karbon csövek+üvegszál csövek), tehát vásárlás előtt érdemes nagyon megnézni mit tartalmaz a készlet, valamint mi a csomag súlya. (mert néha ez is árulkodó jel, mert az üvegszál cső a hasonló merevség eléréséhez nagyobb összsúllyal rendelkezik de ez egy gépnél 50-100g eltérést eredményezhet a weblapok adatai alapján)

HobbyKing??? Ott a gyári karbon verzió van?

f27
2014-12-22, 21:06
Ezt a motort hasznalja valaki?

http://www.banggood.com/Tarot-6S-380KV-4008-Brushless-Motor-For-RC-Foursix-roter-Multicopters-p-936812.html

Karacsonyfa alatt lesz egy tarot 680 pro verzio,es ilyen motorokat teszek bele.
Melle pedig spider opto ESC kev, V2 vezerlesel.

Mk2_s
2014-12-30, 12:43
Ezt a motort hasznalja valaki?

http://www.banggood.com/Tarot-6S-380KV-4008-Brushless-Motor-For-RC-Foursix-roter-Multicopters-p-936812.html

Karacsonyfa alatt lesz egy tarot 680 pro verzio,es ilyen motorokat teszek bele.
Melle pedig spider opto ESC kev, V2 vezerlesel.

Késő olvasom. :(
Nem vagyok egy nagy májer, mert én is csak a sötétbe tapogatózok még, de az adattáblája alapján nem valami jó a hatékonysága.

f27
2014-12-30, 21:43
Kozbe megjott ebbol a motorbol 4db
Nagyon szepen forognak,remelem a 24 polis veget jo lesz mukodes kozben is.
Eleg egyenletesen huz a magnas is benne.
Eleg strapabironak nez ki.
Finoman kivan dolgozva.
Szep nagy is :)
Forumok szerint csak azoknak ajaljak aki 22,2v-al akarja hasznalni,mert ez csak ezen mukodik megfeleloen,nem szereti a kevesebb cellat egyeltalan.
2db varok meg aztan teszem ra a a gepre oket :)

H.krisztián
2015-01-01, 09:41
Sziasztok.
Be állnék én is a népes táborotokba ha lehet. ;)

Kiváncsi volnék a véleményetekre.
3 cella 4000 lipoval hajtanám,esetlegesen 2 db-al
vezérlő NazaV1 V2 fw.
Iosd
DJI Ground station
Ha jó akkor 30A szabályzó
Motor első körben Sunnysky 2212 980KV (4 db van most egy quadon ehhez vennék még kettőt.) (vagy kevés volna ez a motor)
Kamera egyenlőre gopro de volna rá kézi kamera zoom-al 3 axis gimballal
5.8 videó adó

Itt jönnek még a kérdések.
3 váz van. melyiket ajánljátok?

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__62739__Tarot_680PRO_HexaCopter_Folding_Frame_3K_ Carbon_KIT_EU_Warehouse_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__63636__Tarot_FY680_IRON_MAN_680_Hexa_Copter_Carb on_Kit_TL68C01_EU_Warehouse_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__63639__Tarot_FY650_IRON_MAN_650_Quad_Copter_Carb on_Kit_TL65B01_EU_Warehouse_.html

Ezekhez kell külön venni lábakat vagy jár hozzá?
A felhúzható lábakhoz kell szervő?
Milyet javasoltok?