PDA

Teljes verzió megtekintése : Átverés álldozata lettem!

bajnok91
2005-12-21, 14:25
Tisztelt kollégák!

Ezt a topicot azért nyitottam hogy aki az én helyzetemben leet volna ne kövesse el auzt a szarvashibát amit én!

Ez az egész 2-3 nappal ezelött irt nekem az egyik "vitorlázó" nevezetü "kolléga" ebbe a topic-ba:
http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=13231&start=15
Hogy kell neki a modell meg minden!
utána fel is vett msn-re és megbeszéltünk mindent DE elötte mondtam neki hogy hívjon fel mert akkor ugy elkrülhetők kisseb félreértések meg gyorsabb meg személyesebb is és azt mondta a "koléga" hogy nincs telefonja!
na ez már igy kezdett érdekessé lenni mert ebben a modern világban már szinte minden embernek van mobilja vagy vezetékes száma!Na mind1 szemethunytam a dolog felett aztán mondtam neki nem baj akkor itt beszéljük meg...!meg is állapodtunk egy reális árban és a "cimét" is elküldte
sőt utána pü ben is utána kérdeztem a biztonság kedvéért és ott is megadta az az ugynevezzet "cimet".
másnap el is küldtem a cuccost meg minden a postaköltséget ius ki kellet fizetnem (2600Ft) nem sok de "aki a kicsit nem becsüli a nagyot nem érdemli" szokták mondani!és miután feladtam első üzletemen felbozdulva el is meséltem egy emberkének az msn-en aki egy pár nappal elötte jelentkezett a gépre(legyen a neve Axefly) nevettséges összeggel és nem adtam neki oda és nagy fikázás közben kiléptem tőle!

Na és most jön a fordulat!:
Miután feladtam a postán a gépet az ugynevezett Axefly "kolléga"
benyögte hogy csak kamu volt az egész és hogy a cim is kamu meg a
forum név is kamu meg az egész!
ugyhogy oda 2600ft és remélemn hogy a vitorlát is vissza küldik hozzám!
Mert ha nem akkor sírva fakadok és felaksztom magam!

Boccs ha egy kicsit átláthatatlan a szöveg meg a helyesírás sem a tuti de azért remélem tanultok ti is az esetből! :roll: :!: [/url]

bajnok91
2005-12-21, 14:36
ne akarok köcsög lenni de most az leszek!
Axefly az nem más mint a fórumozó Perik18M
remélem mindenki megtudja hogy milyen aljas egy ember !
És utána még volt pofája megkérdezni hogy ha vissza küldik a gépet akkor eladom e neki! :twisted:

Vasix
2005-12-21, 15:31
Ettől kezdve, én csak kézbe vagyok hajlandó átadni, és kézből vagyok hajlandó átvenni bármit, amit itt hirdettek!

Lehet, kéne csinálni egy tisztogatást a felhasználók között!

pl.: alapból mindenki warning, amíg nem hívja fel Dudkint egy mobilról, aminek látszik a száma. Bemondja a nick-jét, Dud engedélyezi az avatart, és a rangot... (csak ötlet)

Farkas Mihály
2005-12-21, 15:39
A .......-át az ilyennek! Azért a korára is kiváncsi lennék. Sztem ezért sem akart telefonon beszélni, nehogy kiderüljön. Vagy egyszerűen nem volt mersze.
Én azért beszóltam volna neki hogy tartson maga elé egy zsebkendőt, mielőtt ejakulál az élvezettől. köcsög

remélem visszaküldik a cuccod

Gergew
2005-12-21, 15:55
Hátha a cím kamu, akkor biztosan visszaküldik , főleg ha utánvétellel küldted! Ne aggódj, a Posta nem fogja behúzni tutkó!

Dress
2005-12-21, 16:49
Nem is nagyon neztem korul, de erre azert rabukkantam:

"Bocsi!

Elérhetőségeim:Itt,email,pü!!
Tel:0630 413-8169(nem mindig van nálam)

Üdv:Erik!"

Ezt a baratod irta egy topikban.
http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?p=150594&highlight=#150594

Maxxx22
2005-12-21, 16:51
Eu tök érdekes. Éppen pár napja gondolkoztam el ezen, hogy ha valakinek nem tetszik egy másik fórumos, akkor ezzel a módszerrel tök könnyedén megszivathatja.
Persze ehhez már tényleg pofa kell, hogy anyagilag megkárosítsunk valakit.
Amúgy Perik kollega tőlem is akart vásárolni. Lehet jól jártam hogy nem jött össze az üzlet?

bajnok91
2005-12-21, 16:59
Erre inkább nem válaszolok de szerintem mindenki tudja a választ!
Benn voltam a postán és azt mondták hogy visszaküldik 100%
még szerencse de akkor is a postaköltséget azt nem adják vissza !
De megtanultam hogy ezentúl csak akkor küldüm el postai uton az árut hogyha beszéltem vele telefonon és megnéztem az adott cimet a térképen hogy egyáltalán az utca létezik mert pécsett nincs olyan utca amit mondott a gyerek!
De erre is van egy mondás:"Az ember haláláig tanul"
De remélem lessz anyi lelkiismeret a gyerekben hogy a postaköltséget kifizeti!

Perik18M
2005-12-21, 18:18
Hy mindenkinek!!!!

Axefly az a bátyám!!!!!!!

én az ő gépen fórumozok meg minden!!!

Na a helyzet a következő!!!

Mielőtt Farkas Úr útán mindenki anyázni kezd elmondok mindent!!!

Tehát::
Volt egy nap mikor megláttam a dg-300-t és felajánlottam a gazdájának hogy Odaadom érte a BMX-emet!!!65000FT
Megegyeztünk nálam visszamondta!!
Jött Bratyóm 80000Ft-os Bmxével megegyeztek visszamondta!!!
Jó akkor jött L.Tomi!!!elmondtam neki nagyon bepipult ő is és elkezdett Bajnokkal beszélgetni Msn-en!!!veszekedtek meg minden persze bajnok is letiltott meg és is letiltottam őt sőt ki is töröltem!!!de L.Tomi folyamat kapcsolotba volt vele és ő ajánlotta fel neki a 20000Ft-ot!!!!akkor hárman közös beszélgetésbe kezdtük!!!De nem adja!!
Akkor én kitaláltam hogy csináljuk meg vele ezt a nagy baromságot!!!ő bele is egyezett közös volt minden!!!Vele beszélt bajnok msn-en nem velem!!!!és az ő email címe van megadva a fórumon is!!!L.tomi nem tom mit hablatyolt neki öszze de rávette hogy eladja bajnok a gépet!!
éN MÉG A FELADÁS ELőTT ESTE EL AKARTAM MONDANI NEKI HOGY NE KÜLDJE EL MERT KAMU!!!!L.TOMI MÉG NEM AKARTA HOGY MEGTUDJA!!!
Akkor kültem neki egy olyan privátot hogy lehet hogy nem kell mert anyagi problémák vannak!!!
Jó nem válaszolt!!!Csak másnap hogy elküldte reméli ki bíromm fizetni!!
akkor l.tominak mondam hogy és elmondom neki ő még most sem akarta de én elmondtam neki sőt meg is igértem hogy visszalessz térítve az anyagi kár!!!

Egyébként az elérhetőségeim a következők!!!

Petrács Gábor Erik

6723 Szeged Gyík u 26/A +.em/7ajt

Tel:0630 413 81 69

Ha valakit zavarok esetleg keressen fel!!!

Nyugodtam ki lehet tiltani a fórumról de akkor kérem L.Tomi nevét is megjegyezni!!!

Bajnok kérem ide írd a címed és megy a pénz!!

Nem szeretem a károm kodást főleg ha nekem szánják kérhetem mellőzzétek

Üdv:Erik!

bajnok91
2005-12-21, 18:32
Tehát::
Volt egy nap mikor megláttam a dg-300-t és felajánlottam a gazdájának hogy Odaadom érte a BMX-emet!!!65000FT
Megegyeztünk nálam visszamondta!!
Jött Bratyóm 80000Ft-os Bmxével megegyeztek visszamondta!!!

Ez így nem igaz mert szerintem megegyezni nem ugy szokás hogy
mondta ő a BMX-et és én elkértem a képet a bmx-ről és ő azt beleegyezének vette! a többi beleegyezés meg nem is igaz mert én az elejétől fogva pénzt szerettem volna gépért mert én is egy képet szeretnék venni de ez most mind1!Én már csak anyit szeretnék hogy megadja a pénzem és többé nem is lesz egymáshoz közünk az tuti!

Axefly
2005-12-21, 18:39
Hali minden fórumozónak!
Olvasom a dolgokat amiket tisztelt bajnok kolega írt!
Itt szeretném tisztázni,hogy én,azaz Axefly alias Petrács Alex vagyok!
És nem Perik18M-vagyok!
Az igaz,hogy családi kapcsolatban vagyok vele,azaz ő az öcsém.
Amit ő üzletel az az ö dolga.
És megjegyzem,ő is rendesen félre lett vezetve.
Csak azért szoltam hozzá a "vitához",hogy tisztázzam a nevemet.
Sajnálom,hogy egyes "kolegák"meggondolatlanul és "Tudatlanul"
Belekavartak egy tőlem távol álló "szivatásba".
Ha véletlenül valakinek gondot okoztam volna vagy esetleg rossz üzletbe vittem volna bele az kérem itt írja meg.
Köszönöm,hogy végigolvastátok.

További jó fórumozást kívánok!

Axefly

APPME
2005-12-21, 18:51
Na, üdv!
Első ránézésre vakon beestünk a középcsoportos ovisok torzsalkodásába...
El kéne pakolni a játékokat rendesen és ne csodálkozzatok, ha nem lesz szaloncukor.
Máskor oldjátok meg nélkülünk a bajotokat, úgyse tudunk igazságot tenni köztetek.
Rendetlenek!

Óvóbácsi

bajnok91
2005-12-21, 18:54
Boccs minenki nek a nevek kavarodása miatt csak eléggé meg van keverve ez az egész mert a két testvérnek két külön forum neve van de ugyanakkor az msn-cime ugyanaz igy elég nehéz megállapítani hogí most éppen melyik fél társalog velem!

És a félrevezetés alatt nem tom mit értettetek!
Mert az ár az ott áll a hirdetésben és ha azt mondod hogy tessék itt van 27000ezer forint de ez egy kicsit sok és aggyál már valamit még hozzá akkor ok megegyezünk valamiben és a tied !De az hogy küldessz egy fotót egy bmx-ről és én megnézem és megkérdeztem a faterom hogy mi a véleménye!(mert ugye nem én keresem a pénzt mert még tanulok)
és faterom azt mondja hogy neki nem tetszik ez az üzlet ezalatt te kijelentet hogy megegyeztünk! hát nem tom de én mint már említettem minimum telefonba egyezek meg főleg ilyen nagy értékü dolgokban!Nem rég egyzte meg egy Úrral telefonon 2méter fóliában és nem hiszem hogy férre vezettem volna vagy meglehet kérdezni embereket akik kapcsolatban álnak velem hogy valaha is félrevezettem volna őket!
De akár fel is lehet hívni aki nem hiszi el ! a számom:0699/346-150
És még azt se mondhatja hogy nem adtam meg a tel számom mert a hirdetésben is ott volt!

Perik18M
2005-12-21, 19:10
Hali!!!!

mindenben teljesen igazad van!!mint az előbb msn-en mondottam holnap megy a pénzed!!

Bár tegnap vagy 5 milliószor bocsánatot kértem ezt ismét megteszem!!!

BOCSÁNAT!!!

Mivel én nem tudom bebizonyítani hogy L.Tomi is Benne volt így KÉRLEK TOMI SZÓLJ HOZZÁ!!!!!!

Köszönöm!!!

Perik18M
2005-12-21, 19:16
Ja és még egy!!!

Ha úgy érzi valaki hogy nincs helyem a fórumon és csak rontom a levegőt kérem jelezze a moderátornak és töröljetek!!!

igérem a kislában újját nem fogom idedugni!!

Az is elfordult tőlem aki eddig jó barátomnak és segítőmnek hittem!!!szerintem ha vége dumcsinak akkor töröljétek a nickem!!!!

De a vitorlás-t is!!!!

De azért L.tomit várjuk meg!!!

Köszönöm!!!

bajnok91
2005-12-21, 19:31
OK!!
Megbocsátok! :wink:

Dress
2005-12-21, 19:32
Varjuk.

bajnok91
2005-12-21, 19:36
Varjuk.

Ez hogy érted? :roll:

Perik18M
2005-12-21, 19:36
ebben ez a rossz!!!!!!!!!!!!!!!!

Te igen de az eddig legkedveltebb modellező kolléga biztos nem!!!!És ez bosszant a legjobban!!!!

De köszönöm a megbocsátásod!!!

Egy kolega azt mondta hogy egy pötyös labda van az életben!!!
Ezt én jól elrugtam!! :!:

Köszönöm!!!

moderátorok!!!!!!!!Döntsetek!!!

APPME
2005-12-21, 19:39
Rosszalkodnak…de egészségesek!

-’vónéni, ’vónéniiiííí!
-Mi bajmuk kisfiam?
- A Merik aszonta, hogyha odadom kicsit a röpüllőmet jáccani, akkó mehetek a béjemikszive’ és nem odaadta mégse…’sa Tomi meg aszonta, hogy még van mégegy jó pelusom a tisztaságiba, asztán nemis…mosmeg letagaggya…és aszt is monta, hogy ő nincs is itt -TOMIII!!! Nem gyön…
- Aha, akkor azért van rajtad a faliújság felcsavarva, értem, és?
- Úgy szeretném, ha a Meriknek nem lehetne a jele a piros röpüllő, mer’ aszt én akartam előbb …
-Na jó, gyerekek, tudjátok, hogy csúnya dolog árulkodni, mindjárt itt a Karácsony, béküljetek ki, jó?
Máskor szépen játsszatok…

A történetnek élő személyekhez, megtörtént eseményekhez semmi köze.

Dress
2005-12-21, 19:40
Varjuk.

Ez hogy érted? :roll:

Varjuk L.Tomit, vagy ne varjuk. En azert kivancsi lennek

Perik18M
2005-12-21, 19:45
Akár megvárjuk akár nem ezt a balhét már úgy is nekem kell elvinnem!!!

És el is viszem!!!Nem bújok el!!!

Holnap reggel megy a pénz!!!

Appme:

Azért a hülyeségből hülyeséget csinálni nagy dolog!!!De nekem tetszett!!!

bajnok91
2005-12-21, 20:27
APPME ehhez tehetség kell komolyan mondom!
Hát ha Perik barátja lennék akkor én nem rágtam volna be ezért mert szerintem csak nagy félreértés az egész!
Én ebből is tanultram !
bizony méghozzá egy nagyon fontos dolgot!
vagy személyesen vagy telefonon intézd az üzleti ügyeket!
de van még egy amit az egyik soproni kollégám mondott ha megmondják a cimet akkor nézzek utána interneten hogy egyantalán létezik-e a cim, mert ha ebben az esetben utána néztem volna akkor rájöttem volna arra hogy ilyen guttenberg nevezetű utca pécsett bizony nemlétezik csak pesten és ez nagy különbség!De bizonyára Perik is tanult a dologból!
És en most Tomi kolléga helyébe nagyon szégyelném magam mert anyázni meg szivatni azt tud de amikor szarban van akkor elbújik az anyukája szoknyája mőgé!

l. tomi
2005-12-21, 20:57
Sziasztok!
Bocsi h eddig nem írtam csak nem láttam a topicot!
Igen én is benne voltam nem tagadom, enyém volt az az msn cím ahol megbeszéltük az egészet!
Ez ugy kezdődött h Erik írt nekem h mekkora egy f@sz a bajnok mert átverte
ezért én is felvettem msn-re és beszéltem vele a stílusa hát....
nah mind1 Erik mondta h tréfáljuk meg én persze benne voltam csináltam egy email címet meg mindent msn-em már volt (2db) felvettem beetettem :oops: tudom, hogy nem volt szép dolog vállalom a következményeket és én kifizetem a posta felét!

Még egyszer bocsi ha törölni akartak töröljetek úgysem tudok ellene mit tenni megtörtén visszacsinálni már nem tudom!

Perik18M
2005-12-21, 21:00
Hát igen ez egy jó haverság kezdete!!!!

Én fullon azt hittem hogy tagadni fog!!!!
Tévedtem!!Meglepődtem és örülök!!

ui:Moderátorok itt volt tomi lehet dönteni!!!

bajnok91
2005-12-21, 21:02
A sítulusommal nem tom mi bajod van ! de mind1
az a lényeg hogy megoldotott ez az ügy!

l. tomi
2005-12-21, 21:05
A sítulusommal nem tom mi bajod van ! de mind1
az a lényeg hogy megoldotott ez az ügy!
Hát elmondom neked csak ezzel van a bajom!...

És en most Tomi kolléga helyébe nag n szégyelném magam mert anyázni meg szivatni azt tud de amikor szarban van akkor elbújik az anyukája szoknyája mőgé

xcarlos
2005-12-21, 21:05
Örülök hogy végre mogoldódtak a dolgok és nem lett nagyobb baj belőle!

További jó "üzletelést" és kellemes ünnepeket! :)

Perik18M
2005-12-21, 21:06
Az a baj hogy elég furán mivel volt egy két fórumozó meg szegedi kolega akivel én tartottam a kapcsolatot és elfordultak tőlem!!

De 2 ember sokat segített mogoldani a dolgokat!!!
Tomi(büszke vagyok rád)

A másik embert nem akarom idekavarni de biztos tudja kiről beszélek!!

nekik köszönöm!!!

l. tomi
2005-12-21, 21:10
Tomi(büszke vagyok rád)

Ez nem a büszkeségröl szol én nem b@szom át a másikat...(mint 1-esek)

Perik18M
2005-12-21, 21:12
És még egy ember akit magyarul úgy átcsesztünk mint a parasztbácsi a lósz.rt a kerítésen!!!

ő róla se hittem volna hogy tálan egy kicsit normális is tud lenni!!

bajnok91
2005-12-21, 21:15
Egyet tisztázzunk le én nem basztam át senit!

hilti
2005-12-21, 21:17
Elövettem a fiokbol az ünnepi sÍros-zsebkendömet és két nagy, karácsonyi könnycsepet bele ejtettem.
Teljesen megható ahogy itt hisztiztek, persze ez a korotoknak köszönhető.
Az viszont szar érzés, hogy szinte még gyerekként sportot üztök egymás átveréséböl, és erre a forum a segédeszköz.
Boldog Karácsonyt

Üdv

bajnok91
2005-12-21, 21:17
Egyezzünk meg egyben!
majd egyszer valamikor repülhetnénk együtt egy jó repülésben kiadós délután biztos nem ártana !(remélem ezt nem érti félre senki)

bajnok91
2005-12-21, 21:20
sportot üztök egymás átveréséböl, és erre a forum a segédeszköz.

Itt áljnk me én csak példaképpen irtam fel hogy tanuljunk egymás hibájábo!l

Perik18M
2005-12-21, 21:21
Nekem is azt mondták hogy pár hét!!!

Én most neked is azt mondom hogy pár hét sőt abban biztos vagyok hogy egy 10 év mulva úgy fogunk nevetni rajta hogy azt nemm is gondoljuk még!!!

de az is lehet hogy addig te is megszívatsz minket!! :lol:

l. tomi
2005-12-21, 21:22
Hiltinek teljesen igaza van!!! :oops:

bajnok91
2005-12-21, 21:23
Akkor szent a béka? :wink:

Farkas Mihály
2005-12-21, 21:24
Most hogy már tisztában vagyok a részletekkel (bár elég zavaros volt Perik leírása :lol: ) nem írnék olyat mint az előbb, úgyhogy elnézést kérek ha estleg megsértettem vele valakit (bár semmi személyes nem volt benne).
Na mindeggy. Az azért biztos hogy érdekes emberek/gyerekek vagytok...

Perik18M
2005-12-21, 21:28
akár szent is lehet az a béka!!!de egy kis pálesszel le kellene ahoz önteni nem!!!

Farkas Úr!!:
Semmi gond!!Érdekes???nem tudom a korát de ön nem viccelt meg senkit!!akkor lehet hogy maga az érdekes nem!!!

Mindenki csinál valami örült nagy baromságot !!!rajtunk ez most jött ki!!!

Janika.Hu
2005-12-21, 21:57
Kár, hogy nem vagytok autósok, most olyat mondanék......mint ott szoktam. :lol:

Perik18M
2005-12-21, 22:11
Sziasztok moderátorok!!

Lefler Tamás és Petrács Gábor Erik!!!!!Elkövettünk egy nagy hibát de beísmertük és a sértettet minél hamarabb kártérítjük!!!

De felmerült bennünk a kérdés hogy most mi legyen velünk maradjunk vagy mennyünk lesz valami bünti vagy az most elmarad????

Teljes mértékben szent lett az a béka sőt egész jó lessz ez!!!

Tehát a két bűnös most bűnbocsánatot kér!!!

Kérjük jelezzétek hogy mi lessz a sorsunk!!!!!!!!

Előre is köszönjük!!

Lefler Tamás,Petrács Gábor Erik VS Nagy Krisztián!

Üdv mindenkinek!!

Maxxx22
2005-12-21, 22:14
-Há de bíró Úr! Nem sok az az 5 év?

-Cigány! Mondom KÖTÉL

hilti
2005-12-21, 22:24
Sziasztok moderátorok!!

Lefler Tamás és Petrács Gábor Erik!!!!!Elkövettünk egy nagy hibát de beísmertük és a sértettet minél hamarabb kártérítjük!!!

De felmerült bennünk a kérdés hogy most mi legyen velünk maradjunk vagy mennyünk lesz valami bünti vagy az most elmarad????

Előre is köszönjük!!

Üdv mindenkinek!!

Szerintetek mi lenne a jó büntetés?
Csináltok egy nagy szart, majd probálgatjátok a mártirhalált, mint ártatlan fehér bárányok.
Igazából a forumnak annyiban ártotattok, hogy a szinvonalán sikerült lefelé rántani egyet, foglaltatok valamennyi tárhelyet, de leszögezhetjük, hogy a nézzetségetek nem volt rossz.
Igérjétek meg szépen Dudkin bácsinak, hogy soha többé nem csináltok ilyet, keressétek meg a telszámát itt a forumon és holnap hivjátok fel és egyenként, személyesen is kérjetek bocsánatot.
De a legjobb az lenne, ha most sürgössen befejeznénk ezt a témát és már erre a levélre sem válaszolnátok.

Üdv

Farkas Mihály
2005-12-21, 22:49
Sziasztok moderátorok!!

Előre is köszönjük!!

Üdv mindenkinek!!

Szerintetek mi lenne a jó büntetés?
Csináltok egy nagy szart, majd probálgatjátok a mártirhalált, mint ártatlan fehér bárányok.
Igazából a forumnak annyiban ártotattok, hogy a szinvonalán sikerült lefelé rántani egyet, foglaltatok valamennyi tárhelyet, de leszögezhetjük, hogy a nézzetségetek nem volt rossz.
Igérjétek meg szépen Dudkin bácsinak, hogy soha többé nem csináltok ilyet, keressétek meg a telszámát itt a forumon és holnap hivjátok fel és egyenként, személyesen is kérjetek bocsánatot.
De a legjobb az lenne, ha most sürgössen befejeznénk ezt a témát és már erre a levélre sem válaszolnátok.

Üdv

Ez jó! :lol: és igaz. Legfejjebb a szüleitek tiltanak el a sz.gépezéstől (így a fórumozástól) őrájuk jobban tartozik a ti nagy sorsotok mint pl az itteni moderátorokra :lol:

Farkas Úr!!:
Semmi gond!!Érdekes???nem tudom a korát de ön nem viccelt meg senkit!!akkor lehet hogy maga az érdekes nem!!!

Mindenki csinál valami örült nagy baromságot !!!rajtunk ez most jött ki!!!

nyugodtan szólíts misinek :) . 18éves vagyok ha érdekel (egyébként ahogy észreveszem mindenki tegezi egymást errefelé, ez te is megteheted akkor is ha 58 lennék. semmi szükség a felesleges udvariaskodásra)
De egyébként tényleg jól megvicceltétek Bajnok91-et, mint ahogy az a topicnyitó hozzászólásából is kiderült.
Persze én is csináltam nagy baromságokat anno (ulyuly!), de ti előre megfontolt szándékkal jó alaposan megszivattátok. És ezen az utólagos bűnbánásotok se változtat (ez egy kicsit mónika-sós mondat volt, úgy mint az egész téma :lol: ). Nekem ez meg se fordult volna a fejemben akárhány évesen is, de ha esetleg mégis akkor gondoskodtak volna róla a szüleim hogy többet tényleg ne. Ennek ellenére teljesen normálisnak tartom magam (ilyen téren :lol: ). Lehet hogy ez az újfajta liberális gyermeknevelési irányzatba nem illeszthető bele, de én ezt tartom alapnak.
Nah aztán többet nem is írok ide, mert csak semmirejó lenne.

cvt01
2006-01-03, 14:58
Kár, hogy nem vagytok autósok, most olyat mondanék......mint ott szoktam. :lol:

Janika, csak ido kerdese volt... :twisted:

Jól esne a májamnak beírni amit te szoktál az ilyen topikokba de inkább azt mondom, hogy a mai tinik morálisan a béka segge alatt vannak amire ez a két jómadár csak újabb példa. Az hogy a mondataik 70-80% nem felel meg a magyar nyelv követelményeinek már tényleg csak hab a tortán.

Janika.Hu
2006-01-03, 15:11
Tökéletesen igazad van, lassan át kell állítanom a szemléletemet. :lol:

cvt01
2006-01-03, 21:50
Elerte szemelyemet a nepharag :lol: de annyira vicces hogy meg kell osszam veletek. Kiemeltem feketevel a kedvencemet. Az egy "magyar" mondat barmennyire nehez is elhinni :D. Hat mire tanitjak ezeket a csirakat az iskolaban? Azt hiszem az oktatasi rendszerunk tenyleg kezd elkorcsosulni teljesen...

Feladó: l. tomi
Címzett: cvt01
Elküldve: 03 Jan. 2006 15:07
Téma: ?

Szia!
Bazdmeg muszaly volt beleszolni? nem a Te dolgod ne üsd bele az orrod légy kedves KÖSZÖNÖM

üdv.: Tomi

Feladó: cvt01
Címzett: l. tomi
Elküldve: 03 Jan. 2006 18:50
Téma: Re: ?
Ostoba vagy es ezt ujfent bizonyitottad, nojj fel.

Peter

Feladó: l. tomi
Elküldve: 03 Jan. 2006 19:38
Téma: Re: ?
Te meg szánalmas és légy kedves NE íRJ ABBA A KIBASZOTT TOPICBA

Feladó: Perik18M
Elküldve: 03 Jan. 2006 20:01
Téma: Szevasz!!!
Szió!!

Na figyi mivel haver srácot úgy mond leugattad engem már nem fogsz mert teszek róla!!!megmagyarázom hogy ha nem olvastad volna végig a topikot, nem tom hogy ki 70-80% nem a magyar nyelvnek megfelelot!!!!!ha lettél volna olyan kedves és végégolvasod a topikot akkor te is látod hogy rossz szót nem ejtettem illetve a haver sem ejtett ki a száján!!!!de mond meg nyugodtam hogy téged melyik szó zavart és esetleg nem oda illo volt!!!

A haversrácnak írtad hogy nojj fel hát nem tom hogy kinek kellene felnoni ha esetleg te nem követtél el elore megfontolt szándékkal átbaszásokat akkor nyugodtam felkereshetsz!!!!!

De o most azért lett mérges mivel ott volt hagyva a topik nem szólt hozzá senki mindenki átlépett felette de te azért is!!!!!Há me mé né!!!!!!

ügyes vagy!!!!!!!!!!egyébként nyugodtan meglehet mondani a véleményed csak akkor már szerintem a te hozzászólásaid nem lessznek a magyar nyelvbe valóak!!!

Így megkérlek hogy ha esetleg valami mondandód lenne a továbbiakban akkor azt kérlek a topikban jelezd mert engem személy szerint nem érdekel!!!

Köszi!!

Üdv:Erik!!

Kisse osszezavarodtam, mert egyikojuk arra ker, hogy ne a topikba irogassak (bazmeg) a masik meg arra hogy pont ott fejtsem ki ha valami nem tettszik. :roll: Most mi legyen?

Maxxx22
2006-01-03, 22:05
Az van, hogy ég a pofájuk, te meg nem hagyod süllyedni a topicot. :D

mz/x
2006-01-03, 22:18
Háááát jót röhögtem.....:)

Szabad ilyet leirni?

UP :)

bajnok91
2006-01-03, 22:37
Hali!!

Szerintem akkor nem röhönél ha veled történt volna ez meg!
de már "no para" mert a vitorlázót eladtam!
De a postaköltséget az máig se kaptam vissza!(de ezt csak suttogva!)

üdv. bajnok!

l. tomi
2006-01-03, 22:51
sziasztok :P
nah 1 arra lettünk idegesek h már kb 1hete senki nem írt a topicba de erre ő azért is, bajnokkal meg megbeszéltük ahogy tudjuk ketten küldjük! bocsánat a káromkodásért de nagyon felboszantott h ő látta h senki nem ír erre ő azért is, elismertük szemét dolog volt még hányszor mondjuk el?

üdv.: Tomi

hilti
2006-01-03, 23:13
Szerintem ez úgy elba...tátok ahogy kell.
Ha annyit irsz privátba cvt01-nek, hogy légyszives ne irj a topicba, mert szégyeljük magunkat és nem akarunk újra háborút, szerintem ő ezt figyelembe veszi és téma lezárva.
De Ti (l.tomi, perik18M) vagytok akkora ökrök, hogy nem éritek be egy pár pofonnal, hanem agyonveretik magatokat.

Gratulálok

Omega
2006-01-04, 02:21
Hello

Es meg mindig nem fogtatok fel, hogy nem azzal volt problemaja amit leirtatok, hanem ahogy, amilyen formaban tettetek, ezzel teljesen igazolva cvt01 allitasat.

Hat mire tanitjak ezeket a csirakat az iskolaban? Azt hiszem az oktatasi rendszerunk tenyleg kezd elkorcsosulni teljesen

Hat irni-olvasni mar nem, sajnos. De akkor mire is? Biztos jomodorra, tiszteletre, becsuletessegre stb, stb........

oceanearth
2006-01-04, 07:48
Sziasztok!

Ez tényleg hihetetlen amit itt művel Tomi meg Erik meg még ki tudja hányan vannak. Az egészben egyébként az a szép, hogy Bajnok máig nem kapta meg a pénzt.
Idézet Erik üzenetébőla, ami 2005. dec. 21-én volt postolva!
"Holnap reggel megy a pénz!!!"

Szegény srác még máig nem kapta meg, azt a 2400ft-ot, mivel 2en felezik állítólag így 1200Ft-ot kéne küldeniük fejenként, de ők erre képtelenek, na ez a lol és ne mondja nekem senki, hogy hirtelen nem tud küldeni 1200Ft-ot, mivel a stílusukból ítélve Erikék még igen csak gyerekek, lehet ám apucitól is kérni.

dawee
2006-01-04, 08:00
Sziasztok!

Csak erre jártam és megtetszett a témakör, ahol a topic épp kalandozik. Épp gimis vagyok, és tudom hogy mit tanulunk. Rengeteg lexikális tudást, és rengeteg lexikális tudást. Ja meg sok ilyen lexikális dolgot. Amúgy abszolút semmi mást. Fontosabb hogy ismerd az összes uralkodó évszámait és minden görög intézmény görög nevét, sőt, gyakorlatilag minden dolog görög nevét, minthogy miért nem mondod az osztályfőnöknek hogy b*szzameg és miért nem jó parasztnak lenni. Nehéz elmagyarázni egy-két tagnak, hogy sexuális felvilágosításon miért nem kell szivatni a hölgyet, aki(sajnost csak a teljes lehangolódásig) lelkesen magyarázta a biztonságos szex mibenlétét. Nekik ez a téma snassz volt. És én tudom, hogy észben sem éretlenek hozzá. Egyszerűen nincs értékrendjük. Amúgy például a mi osztályunkból szerintem csak egy jó kemény osztályfőnök hiányzik. Na mindegy, bocs az offért.
Üdv

Dávid

mz/x
2006-01-04, 10:48
Szerintem ez egy jo nagy tanulság mindenkinek.Nem csak ti, hanem mindenki tanult belőle. Ez a fajta szivatás már nem olyan, mint amikor sót szórunk titokban a másik kajájába a menzán....... Aki saját maga finanszírozza a hobbiját, és nem apuci pénzén modellezik, annak még vérlázítóbb ez az egész.

UP :)

Perik18M
2006-01-04, 13:46
Na ismét sziasztok!!!!

Eggyet szegezzünk le én nem apuci pénzén modellezem és nem is anyumén hanem dolgozok dolgoztam és dolgozni is fogok!!!!még egy nem tom hogy kinek mi a baja a kifejezésemmel de szerintem még mindig nem írtam olyat ami sértette volna bármely kedves modellező lelki világát!!!

Ja a pénz!!!!Igaz bajnok kolega nem említette de mi megbeszéltük vele hogy januárban kapok fizut és akkor küld nekem egy csomagot és ezt a tényleg kis összeget belevesszük!!!!!

Én nem szerettem volna megsérteni senkit és azt hiszem hogy nem is sértettem!!!
Ja még egy:18 éves vagyok jelenleg tanulok mint szobafestő mivel hamar pénzt kell keresnem még van fél évem és utána szabadulok fel!!!semmi ilyesmit nem tanulunk az iskolában ami talán a kifejezésemet javítaná!!!!Eddig a nehezen megszerzett pénzből anyumnak és a modellezésnek is adtam bár néha csak egy szervóra futotta!!!mert havi ösztöndíjam 20000Ft!!!!!!Bratyóm kinőtt cuccaival repülök mert ha ő nincs akkor talán nem is modellezem!!!!

Ha bárkinek bármi kérdése mondandója lenne akkor hívjon fel vagy keressen meg személyesen vállalom ha megsértettem valakit!!!

Bár kedves kolegák meg kell hogy mondjam nem szeretem az ocsmány beszédet főleg ha nekem,nekünk szánjátok!!!

Aki apucé pénzén kezdett el modellezni csak az írjon lehet hogy kevesen lesztek!!!

Üdv:Erik!!!

bajnok91
2006-01-04, 13:57
Hali!

Engem ez az apucis dolog mindig nagyon zavart!
Szerintem egy 14 éves kisemberke nem nagyon tud saját pénzből modellezni
mert nem dolgozik nem is nagyon tudna mivel suliba is kell járni meg tanulni is kell és pénz hián rászorulok a szüleim támogatására! És szerintem nincs olyan gyerek(0-16éves korig) aki önerőböl tudott volna modellezni maximum nyári munkát tudott igénybevenni de azon kívül apucinak kellett kipotolni a hiányzó összeget!De abban mindenkinek igaza van ha apuci pénzén modellezik valaki az ne fikázon másokat mert nekik nincs anyi olyan vagy egyáltalán nincs gépe mert ez nagyon nagy szemétség!

Üdv.bajnok

Vasix
2006-01-04, 14:17
Apuci vagyok:

tegnap a 4 éves fiam életében először fogott adót a kezébe, első startból több, mint 4 percig reptetett egy trainert - igaz szimulátoron, csak gázzal, és oldalkormánnyal. Ha le is fog tudni szállni vele, akkor finanszírozni fogom a sportolási lehetőségét... szerintem ennek a lehetőségnek a megteremtéséből is áll a fiatalok támogatása... (persze, máris lehet hozzávágni, hogy "Vazzeeeeeg! Apuci pénzén...", de én őrülten büszke vagyok rá! :D )

Az "apuci pénzén" kifejezés nekem mást takar: azokat a fiatalokat, akiknek nincs tiszteletük semmi és senki iránt.
Én mindent meg fogok tenni azért, hogy a gyermekeim egészséges világképet alkossanak, becsületesen éljenek, tudják becsülni a lehetőségeiket...

mz/x
2006-01-04, 15:06
Az "apuci pénzén"-t nem bántásnak használtam.Senki ne vegye annak.A dolog lényege az, hogy amíg nem nem a saját bőrünkön kell megtapasztalni azt, hogy milyen nehéz megkeresni mondjuk egy jobb adó árát, addig könnyen viccelödünk a pénzen(és a pénzel).
Ja, és mégvalami: az ügyben érintettekkel kapcsolatban csak annyi, hogy én úgy látom, hogy ez a kis ügy átment filozófiai fejtegetésekbe, amiből sokan tanulnak szerintem.Szoval, mivel minden tisztázódott körülöttetek(vagy remélhetőleg fog),ezért ne vegyétek személyeskedésnek a leírtakat, csak annyi történt, hogy a történetetek előhozott dolgokat az emberekből....

picipocc
2006-01-08, 17:41
Sziasztok!

Én is Apuci vagyok és a 12 éves fiam ,valamint a 11,és a 9 éves lányom is modellezik!
Bár nem mondanám ,hogy apuci pénzén!
Amikor a többi gyerek megy hamburgerezni meg fagyizni akkor a fiam inkább kihagyja mert kell a zsebpénz szervóra meg depronra.
Ha kitakarítja az autót akkor is megkapja a tisztességes "bérét"!
És ezzel nem akarom azt a látszatot kelteni mintha én lennék valami bazi nagy pedagógus de az biztos hogy nagyon büszke vagyok a kölökre amiért legalább megpróbálja maga előteremteni a hobbyjához való pénz egy részét!
Az is igaz hogy nem 1000 Eurós gépeken repked !

Üdv a Picipocc

bajnok91
2006-01-08, 21:14
Hello picpocc!

Az én meglátásom meg az hogy ha te zsebpénzt adsz neki az is a te pénzed vagyis apucipénze!De hogyha megdolgozik a pézéért akkor az már jó de
egy apa az biztos több pénzt ad a fiának egy autólemosásért mint egy akárkinek!(szerintem)

Üdv.bajnok

Vasix
2006-01-09, 09:27
Bajnok,

igen, előfordul, hogy több pénzt adnak!

A 4 éves fiamat majd elküldöm a kedvedért bányába, hogy ne "apuci pénzén" próbálkozzon... ehh! :cry:

Addig, amig nem dolgozik, igenis az én pénzemen fog modellezni, mégpedig úgy, hogy Tisztelni fogja a nagyobb tudású, értékes jellemű embereket! (az "apuci pénze" a nagyképű seggfejeket jelenti, akiknek nem szent semmi sem) Sőt, tudom, most elszomorítalak, de ha dolgozni fog, és megkér, hogy "Apa, szeretnék egy ilyen-olyan valamit, csak nincs most rá elég pénzem", akkor azt is ki fogom pótolni neki! Természetesen ugyan ez érvényes a lányomra is, aki vitorlás hajót szokott irányítani a vizen...

Ez a topic lassan átalakul gyermeknevelési tanácsadó rovattá, és mit szokott ennél a témánál, kezd kialakulni, hogy azok az emberek nyomják a jobbnál jobb tippeket, akik épp csak ivarérettek, nemhogy gyereket vállaltak volna...

(részemről befejezve, ha valakit érdekel a véleményem, akkor valamelyik reptéren szívesen beszélek Vele erről a témáról)

oceanearth
2006-01-09, 10:16
Hello picpocc!

Az én meglátásom meg az hogy ha te zsebpénzt adsz neki az is a te pénzed vagyis apucipénze!De hogyha megdolgozik a pézéért akkor az már jó de
egy apa az biztos több pénzt ad a fiának egy autólemosásért mint egy akárkinek!(szerintem)

Üdv.bajnok

Szia bajnok!

elég nagy fogaklomzavarba vagy. az, hogy apuci pénze, az mást jelent.
Picpocc nagyon is jól csinálja, hogy nem csak simán adka a pénzut a gyerekeknek, ahnem minimákisan meg kell doglgozniuk érte. ez sztem nagyon jó, mert a gyerek így meg fogja tanulni értékelni a dolhokat, vigyázni fog a cuccaira, mert nem az lesz a fejébe, hogy eltörik,e eltörik, majd apa vesz másikat, hanem, hogy ha eltöröm, megintt moshatok 1 hónapig kocsit. ez egy nagyon jó dolog, hogy picpocc így neveli a gyermekeit.
azért azt ne várd el, hogy egy 5-6 éves kisgyereket elküldjenek a Tescoba polcfeltölktőnek, egy 5-6 éves gyereknek egy autómosás vagy egy fűnyírás, ami nekünk kis meló, bizony nekik nagy meló és jutalmat érdemlnek.
és ezek a gyerekek, ami nagyon fontos, hogy már kiskorukba meg fogják tanulni mit jelent az a szó, hogy PÉNZ, mennyit kell dolgozni érte etc. ezek a srácok ha elmennek a táborba nem fogják elszórni a szöcét hanem takarékosan fognak élni és ezért minden tiszteletem picpoccé, hogy ilyen korán erre neveli a gyerekeit.

APPME
2006-01-09, 14:34
Hali!
Jóideje nagyon ugyanazon nevező mentén hasad a fa, még Bajnok is ilyen értelemben nyilatkozott, csak nem vevődött észre...
Az, hogy a gyerekünknek egy munkáért többet juttatunk a "kelleténél", természetesnek gondolom - részemről is...
Természetes, ha bárkinek még gondolata van ezzel kapcsolatban, nyilván elfér ezek mellett...
Azt viszont megállapíthatjuk, hogy tulajdonképpen a topicban dúl az egyetértés.:)

bajnok91
2006-01-09, 16:16
Hello mindenki!

szerintem ti félreértettetek!
mert Ugy mond én is "apuci pénzén" modellezek!
És engem az zavart hogy engem is fikáztak azzal .....
Ha én apa leszek és az én gyerekem is modellezni fog(remélem)
akkor én is támogatni fogom mindenben nem csak okosságokkal hanem pénzel is !
Én is egy ideig olyan voltam hogy ha törik akkor apuci ugyis mekcsinálja vagy vesz másikat de mostanába megváltozott a szemléletem és elkeztem
törött vagy hiányzó alkatrészü gépeket megcsinálni hogy ne keljen "apuci pénzét" igénybevennem de még igy is néha segítenie kell sajnos egy két szervó megvételében meg hasonnlódolgokban!
Nem titok én 14 éves vagyok most járom a 8.-osztályt!

Ja és APPME nak sikerült "kibogózni a szavaimat és mások szavait és
észrevette hogy mindenki ugyanarról beszél egymást megerősítve!

Üdv.bajnok