PDA

Teljes verzió megtekintése : Hol a kábelem?

bingo
2006-01-01, 18:14
Üdv mindenki!

Én november 5.-én rendeltem dj_us-tól egy kábelt A SkyLadys távirányítómhoz.
Először arról volt szó, hogy azután fizetek, miután megjött a kábel. A gyanúm beigazolódott: Rákérdezett, hogy mikor utalok át, és akkor küldi a kábelt. Én belementem abba, hogy előre fizetek. Sajnos :( .A címemet is elküldtem neki.
27.-én megkérdezte, hogy milyen rádióhoz is kell nekem a kábel? Én visszaírtam neki, hogy Skyladyshez. MSN-en megkérdeztem tőle, hogy ugye már feladta-e a kábelt. Azt válaszolta, hogy teszteli, mert nem szeretné anélkül feladni. Pár nap múlva rákérdeztem, hogy feladta már? Azt a választ kaptam, hogy nem jutott még el a postáig.
Azóta hiába kérdezgetem MSN-en, de tojik válaszolni nekem. Az nem jó kifogás, hogy a kislányom/feleségem/nagyszülőm volt éppen akkor a gépnél, mert akkor a kedves rokon odamenne hozzá, és közölné vele, hogy MSN-en akarnak veled beszélni, de legalábbis visszaírna, hogy bocsi, de nincs itthon.
Hol van a kábelem? Hol van a pénzem? Hol vagy , dj_us?

bingo
2006-01-01, 18:17
Elnézést, a topic, aminek a portékájából rendeltem, itt van :oops: :oops: :oops: :
http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=11760

SYL
2006-01-01, 18:48
Így utólag már mindegy, de miért nem a postai utánvétet választottad?
Az a legjobb, mert védi az eladót és a vásárlót is valamilyen szinten.

Tomcat
2006-01-01, 18:56
Bingo ! Miért nem kérdezel ?
Ha a srác eltűnt, akkor megszívtad, és máskor tényleg csak postai utánvét. ő sem kap lét addig, amíg te nem vetted át, és te sem kapod meg, amíg nem virítottad a zsét a postán.

bingo
2006-01-01, 18:56
Már átbeszéltük a dolgot, és megegyeztünk, postán a kábelem :D :tanc:

dj_us
2006-01-07, 00:46
belaim az urban!

megkesve bar, de megvagyok. elmondanek par dolgot, bar nem a vedelmem miatt. ami tortent az megtortent, tobbe kevesbe az en hibambol es masbol is de ezt most hagyjuk. eloszor is az en hibam az az, hogy egyszerre kisit sok "munka" futott be, es igen nagy keseseim voltak meg a regi kabelekkel. eloszor muszaj volt azt teljesiteni. aztan volt anet nemlevos idoszak, majd teliszunet stb, net nelkul. aztan _rejtelyes modon_ kitorlodott az osszes privat uzenet, igy fogalmam se volt kinek mi kellett. bingo esetere meg annyit, hogy mikor mondta h nemsokara utaljak a penzt, mondtam, hogy meg felesleges, mert amig nem jutok el odaig, hogy kiprobaljam, nem adom fel. feladta a penzt megis. masik tortenet: feladtam 1 kabelt utanvettel, majd ugy 15 nap mulva visszajott a csomagom sz@rra tepve, jegyzokonyvel stb... posta is vigyaz a dolgokra... Igy nincs ertelme utanvettel feladni cuccot, mert mire odaer olyan allapotban erkezik meg, hogy normalis ember azt nem veszi at... persze a feladas koltseget, cirka 750 ft en bukom. utalas azert jobb, mert feladas ajanlottkent csak 100 ft, es maris olcsobban jon ki a kabel. es hangsulyozom mindig, amig a kabel ninc skeszen becsomagolva, postara keszen, ne utaljanak! na ennyi volt a mese mara, szerintem nem vagyok egy szemet csalo lopo allat, akinek eddig kuldtem kabelt, mindenki meg volt elegedve, sztem mindenkinek segitettem kabelt osszehozni geppel, es meg szimulator progit is adtam..

udv, es elnezest utolag is..

Szab
2006-01-07, 10:43
No lám, az éremnek MINDIG két oldala van!
Minél több időt tölt az ember ezen a bolygón, annál jobban elfogadja ezt! Van pár légiháború topic amitől sajnálom még a byte-okat is a szerveren, de ez oktató jellegű!

Az egyből nekitámadás, a másik oldal álláspontjának megkérdezése és meghallgatása nélkül, nos ez a könnyebb út, mindig. Aztán legtöbbször jön a hidegzuhany, hogy mégse olyan gonosz ember mindenki, mint amilyen szar, romlott világban élünk.

Tanulságos, mert mutatja, hogy szinte mindenkinek milyen undorító elképzelései vannnak arról, hogy az egész emberiség egy nagy hulladék csaló, szemétláda, stb. Hiszen ez az ELSő reakció...

Aztán mutatja azt is, hogy milyen nyugodtan és higgadtan is lehet reagálni egy-egy ilyenre, pusztán a tények erejével eloszlatni a kételyeket...

És tanulságos, mert a végén mindenki rájön, hogy nemcsak csalás, rosszindulat, gonoszság vezérli a mindennapjainkat, hanem vannak olyan egyszerű, szinte bagatell történések, amik miatt úgy nézhet ki, hogy valaki nem tartja a szavát! Tanulságos azért is, mert ha az eredeti "támadó" megérti a lényeget, máris visszatér az udvarias, elfogadó, megértő magatartáshoz! Köszönet érte a feleknek, hiszen példaértékűen szelíden sikerült megoldást találni! Az ügy kitisztult, a probléma megoldódott, de mégis benne van ez a pár apróság, amit a sorok közül lehet kiolvasni...

A történet rövid, nem kellett hozzá többszáz hozzászólás, hogy kisimuljon, ezért gyorsan átlátható.
Javaslom a gyakori "légiháborúzóknak" a LÉNYEG megértését, hogy egy vitában mindig van egy másik oldal is, aminek az ismerete nélkül vitázni olyan, mint nő nélkül szeretkezni...

Maxxx22
2006-01-07, 11:02
Az asszony nő nélkül szokott.
:twisted:

dj_us
2006-01-07, 16:54
ÁMEN

Maxxx22: :wink: 8)

cvt01
2006-01-08, 18:18
Tanulságos, mert mutatja, hogy szinte mindenkinek milyen undorító elképzelései vannnak arról, hogy az egész emberiség egy nagy hulladék csaló, szemétláda, stb. Hiszen ez az ELSő reakció...

Ezzel kapcsolatban hadd mondjak el egy tanulsagos tortenetet:
Egy cegtol rendeltem online egy rakas alkatreszt. Akkoriban szoktam ra erre a rendelesi modra szoval meg uj volt a dolog. Kb 130$ ertekben rendeltem ezert a 10$-os postakoltseg realisnak tunt. Par nap mulva megerkezett a csomag kb 30$-nyi alkatresszel (a tobbi nem volt raktaron). Igy a 10$ mar eleg sok mint postakoltseg. Irtam egy szarkasztikus levelet a cegnek, hogy ugyanma nem kellet volna szolni elotte, hogy a tobbi nincs raktaron es hogy igy is kell-e bla bla bla meg azt is kijelentettem, hogy ilyen szolgaltatast nem fogok tobbet igenybe venni meg minden. Meg aznap kaptam valaszt, amiben elnezest kertek a tortentekert es tudattak velem, hogy a postakoltseget visszatettek a kartyamra :roll: eleg hulyen ereztem magam

Azota ketszer meggondolom hogyan kommunikalok az eladokkal legyen az eBay, online shop vagy barmi mas es ezt tudom javasolni mindenkinek, ja es turelem az ido sokmindent megold...

Yeti
2006-01-08, 23:19
Az asszony nő nélkül szokott.
:twisted: :lol:

Yeti
2006-01-08, 23:24
A Szab által írt dolgokat ez talán még markánsabban ilusztrálja (a kedvencem :twisted: ):
http://www.forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=12457&postdays=0&postorder=asc&start=0