PDA

Teljes verzió megtekintése : TowerPro, és társai: olcsó kínai cuccok. Vagy mégsem?

KeLe
2006-01-14, 06:48
A modellezés költséges hobby. Sokunk számára igazi gond a drága elektronika (motorok, vezérlők, szervók, stb) beszerzése.

Egy ideje megjelentek és itt a fórumon is beszerezhetők az olcsóbb kínai cuccok, amelyek nagyon sok modellező számára lerombolták-lerombolják a magas árak által emelt falat. Sokan vásároltak, sokan használják ezeket, de mostanig egyetlen negativ visszajelzést sem találtam ezek minőségével kapcsolatban. Nem reklámot szeretnék csinálni nekik, hanem egyszerűen szeretném megcáfolni az 'olcsó húsnak híg a leve' mondást. Szeretném megnyugtatni magam és sok más modellező társamat, hogy az olcsóbbat választva mégsem drágán vásároltunk. És szeretnék segíteni azoknak, akik még haboznak...

Tehát szeretnék egy véleménykutatást indítani az olcsó kínai modell elektronikák, első sorban a Tower Pro szervók, BL motorok és vezérlők minőségével kapcsolatban.

Nem azok hozzászólását várom, akik több 100000 Ft értékű gépeikbe természetesen a legjobb, legdrágább márkás cuccokat rakják.

Azok hozzászólását várom, akik vásároltak már ezekből a cuccokból és használták őket, valószinűleg olcsóbb, egyszerűbb gépekben.

A válaszokat előre is köszönöm,

KeLe

Anonymous
2006-01-14, 08:06
Sokan vásároltak, sokan használják ezeket, de mostanig egyetlen negativ visszajelzést sem találtam ezek minőségével kapcsolatban.

Ha ez így van, akkor meg is van a válasz. Nekem egy csomó Tower Pro cuccom van (szervók, szabályzók, motorok) eddig semmi hibát sem tapasztaltam a használatuk során.

Paco Modell
2006-01-16, 01:59
Nem csoda, hogy kevés a negatív visszajelzés. Mindegyiket ugyanott gyártják, csak a márkás cuccokat más dobozba teszik más matricával, de a belső ugyan az.

KeLe
2006-01-16, 08:01
@gabooka

Az, hogy én nem találkoztam még negativ visszajelzéssel, nem azt jelenti, hogy az nem létezik. A szavazás eredménye viszonylag pontosan fogja (remélem) tükrözni ezt.

Amúgy kérlek, részletesebben számolj be, mit hol használsz. Pl. 5 grammos szervó ekkora és ilyen gépben, csűrő / x kormány szervóként, stb. Ezt és ezt a motrot ilyen akksival és légcsavarral, ebben és ebben a gépben. Ezzel gondolom másoknak is hasznos információt nyujtanál.

@Paco Modell

Igen, manapság mindent Kínában gyártanak. Nekünk viszont fontos az is, hogy mennyiért tudjuk megvenni. Annak az oka, hogy sokan nem az olcsóbbat választják, az új termék iránti bizalmatlanság mellett lehet egyszerűen a megszokás vagy sznobizmus is. Talán segíteni fog egy számszerű bizonyíték.

Anonymous
2006-01-16, 08:36
@gabooka

Az, hogy én nem találkoztam még negativ visszajelzéssel, nem azt jelenti, hogy az nem létezik. A szavazás eredménye viszonylag pontosan fogja (remélem) tükrözni ezt.

Amúgy kérlek, részletesebben számolj be, mit hol használsz. Pl. 5 grammos szervó ekkora és ilyen gépben, csűrő / x kormány szervóként, stb. Ezt és ezt a motrot ilyen akksival és légcsavarral, ebben és ebben a gépben. Ezzel gondolom másoknak is hasznos információt nyujtanál.

Biztosan van negatív vélemény is és nem kell csodákat várni tőlük, de az ár/teljesítmény arányban viszont verhetetlenek. Ha ilyemi cuccok vásárlásán gondolkozol, akkor vedd meg nyugodtan.

Az alábbi gépekben használok ilyen alkatrészeket:
http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=13816

Valamint ehhez (http://www.aarchobby.com/shop/images/SANY0128.JPG) hasonló motort használtam egy 3DX-ben, valamint egy saját építésű trénerben (http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=699&postdays=0&postorder=asc&start=795) is.

rc7
2006-01-16, 10:33
Az igazán jó minőségű termék és a tömegcikk közt óriási különbség van. A választóvonal valóban nem az, hogy Kínában készült-e, hanem a felhasznált anyagok, és a tervezés-kivitelezés minősége.

A tömegcikket megvesszük kompromisszumként. A gond akkor van, amikor az eredetileg olcsó kínai terméket itthon drágán próbálják eladni. Szerencsére alakul a piac. Most már a "biciglicsengő motort" 3ezerért is meg lehet venni. Ilyen ár mellett már kezd kedvezővé válni számunkra is a kompromisszumos vásárlás.

SaintMan
2006-02-01, 08:48
Nem tudom, hogy a minőségi különbség teszi, de én mindíg megszívtam a tucattermékekkel, és már csak márkás dolgokat teszek a modelljeimbe.

Amúgy a nagy különbség egy HiTech és egy gagyi szervó között a minőségellenőrzés.

A helim kollektív vezérlése megette már az eredeti, kínai szervóját, egy NS05-öst, egy eSky szervót, meg mégegyet. HS-55-el viszont nem volt baj. Ha összeszámolom, hogy mennyi pénzt költöttem ezekre a "jutányos áron hozzáférhető, de ugyanott gyártott" szervókra, akkor k.b. 2szerese a HiTechnek.

Persze a gagyi depron repülőgépembe nyílván nem teszek minőségi szervót, ahol nincsenek olyan sebességi és nyomaték előírások, mint mondjuk egy helinél, vagy egy tisztességes repülőnél, és ha le is zuhan, nem kerül sokba.

Tehát azt kell eldönteni, hogy mennyire "Mission critical", azaz mennyire kell megbízhatónak lennie a szervónak. Ha igen, akkor tessék áldozni rá.

Üdv,
SaintMan

Fezo
2006-02-15, 22:05
Sziasztok

Én ma vettem egy Francii féle Brushless szabit (amire azt mondjátok hogy Kinai gagyi)
Nekem tökéletesen működik ráadásul egy az egyben ugyan az mint a Jeti Jes szabályzói !

Az elektronika teljesen ugyan az mint a 2xer 3xor annyiba kerülő Jeti szabályzóké !!!
(talán a rajta levő PIC nincs ugyanúgy programozva)

Sőt !!!

A Jes szabiknál a vezetékek csak forrasztva vannak szemben a Francii féle szabikkal ahol a forrasztáson felül még rá is van szilikonozva a panelra a kábel !
Ami azért elég megnyugtató dolog ha figyelembe vesszük hogy egy gép azért nem mindig simán repül (rázkódás, becsapódás, stb.)

Ezenfelül még (az a tip. Amit én vettem) még „hűtő” bordával is el van látva ami a Jes-nél szintén hiányzik !

Ma kb. 30 percig járattam egyfolytában a Francii féle szabályzót próbaképpen (természetesen egyfolytában cserélgettem az aksikat) hogy mennyire viseli az extrém terheléseket és az extrém idő tartamot !
Azt kell hogy mondjam30 perc után is még csak „kéz meleg” volt a szabályzó !

Persze azzal 1et értek én is hogy más amikor 1 terméket úgy adnak ki hogy alapos tesztnek vettnek alá illetve amikor legyártják és kész irány a forgalmazó.

Ezért mindenkinek azt mondom, hogy döntse el maga mit választ !

Egyébként pont tegnap füstölt le egy Jeti Jes 012 szabályzónk minden ok nélkül !!!
Természetesen megjavítottuk és elvégeztük azokat a módosításokat is amit a Jeti alapból nem tett meg ! Szemben a „Kinai gagyikkal”

Fezo

http://www.fezo-rc.atw.hu
fezo@eqnet.hu

DiamantTomi
2006-02-15, 23:16
Összehasonlítottam egy jeti meg egy bmi-models szabályzót és tényleg ugyanaz minden a panelon (legfeljebb odébb rakták az atmel IC-t stb) csak egy dolog nem volt ugyanaz: a BEC.Az egyik low dropos, a másik nem.Az egyik betojik 2 lipo cellánál (lemerítve 5-6V) a másik nem.Ezt sajna nem mindig lehet előre tudni főleg hogy zsugorfóliában vannak.A szervókkal is hasonló a helyzet.Sajnos kívülről elég nehéz eldönteni mi van benne.Nem mindig ugyaz az elektronika.Az egyik követi a botot a másik meg leng egy kicsit még.Szerintem érdemes lenne egy katalógust csinálni ezekről mik a tapasztalatok (egységes szempontok alapján) mert sok kínai cucc megéri a pénzét (ha azt az árat nézzük ami kínából rendelve lenne).Lehet hogy az rcgroups-on találna az ember sok véleményt ezekről csak sokat kell keresgélni.

mmormota
2006-02-16, 00:37
A 30A-es Towerpro szabályozó a következő furcsa jelenséget produkálja: nagy hidegben periodikusan leszabályoz, majd ismét ráadja a fordulatot és ezt ismétli. Egy Kamdax MIG-15-be építettem be, ha rájön ez a dolog, a szirénára emlékeztető hangot ad az impeller, ahogy fel-le változik magától a fordulatszám.
Vecsésen ugyanazon a hideg napon még két gép volt kinn az enyémen kívül Towerpro szabályozóval, mindkettő produkálta ezt a jelenséget.

Nem lehetek teljesen biztos abban, hogy a szabályozó okozta, a Lipo is gyanóba került. Viszont a LiPo a nagy üzemi áram miatt kimondottan meleg volt mikor kivettem a gépből. A másik gépem ugyanolyan Lipo-val pedig nem csinált ilyet, más szabályozóval.

Otthon, meleg szobában nem jött elő a probléma, és más alkalmakkor sem, mikor melegebb volt az idő. Hidegben viszont két hét különbséggel kétszer is. Az is a hideg mint lehetséges ok mellett szól, hogy az első prcekbe még nem csinálja - a szabályozó még a kocsi hőmérsékletén van.
Biztosan nem rádiózavar, a gép végig tökéletesen kormányozható maradt, és ha lejjebb vettem a gázt, megszűnt az ingadozás.
Olyan a jelenség, mint ha a hideg miatt indokolatlanul alacsony áramon belépne a túláramvédelem.
------------------
Utólag beszerkesztve:
Azóta kiderült, hogy a szabályozónak semmi köze se volt a fenti problémához. Egyik gépben a hideg Lipo, másikban mechanikus probléma okozta a fordulatszám ingadozást.

Fezo
2006-02-16, 06:49
hello mmormota

ilyen problémánk nekünk is volt pár hete amikor azok a nagyon kemény mínuszok voltak kint !

nálunk a LiPo volt a probléma !

ez úgy derült ki hogy kimentünk 2 géppel repkedni és miután az egyik géppel kirepkedtük magunkat jött volna a másik kb 20 perccel késöbb…..
….lipo zsebből ki gépbe berak és bekapcs és ugyan ez a jelenség volt mint nálad (brushless moci rángatózik és össze vissza változtatja a sebességét)

nagy nehezen alapjáraton forgattam pár percig a motort de utána összekapta magát a lipo és gyönyörűen ment

másnap ismét kimentünk és annak a gépnek a lipoját ami csak másodikként fog repülni beraktuk a honunk alá lehet hogy vicces megoldás de ismét kb 20 perc múlva behelyezve a második gépbe tökéletesen működött !!!

persze mindezek ellenére lehet az elektronika is hiszen ha csak az ellenállásokat nézzük már azoknak is változik az belső ellenállásuk igen kicsiny hőfokváltozásnál
is ami komolyan kihathat a vezérlésre, becre, stb

egy szónak is száz a vége nálunk a lipo melegen tartása megoldotta ezt a gondot

én is kíváncsian várom a többiek tapasztalatát ezzel kapcsolatban

Lamb
2006-02-22, 21:39
Sziasztok!

A hideggel nekem is meggyűlt a bajom, nekem is a motor csak rángatózott, az irányítás is csak ballansznak volt jó. Aztán kivettem a másik pakkot a kocsiból, azzal ment mint a karikacsapás. Másnap ugyanez pepitában. Aztán rájöttem, hogy azért ment a második, mert bedugva hagytam az ülésfűtést (Ne fázzon a hátsóm ha visszaülök) és az szépen melegítette a pakkot. azóta úgy megyek ki hogy az összes pakk az ölemben van, és mikor kiszállok ráhajtom a támlarészt.
Azóta gondolkozom a fűthető távirányítón, cipőn, sapkán, repteren. :D :D :D

KeLe
2006-02-24, 14:56
Köszönöm a hozzászólásokat és a szavazatokat, valami ilyesmire gondoltam, amikor a topikot indítottam. Körvonalazódik, hogy nincs nagy gond a kínai cuccokkal, megfelelő helyen és módon használva olcsó alternativa a márkás cuccokra, sok modellező örömére.
Szeretném ha folytatnánk, jól jönnek a beszámolók, vélemények, esetenként megoldások (hasonlóan az elektromos repülésnél megnyitott bicajcsengős topikhoz).

DiamantTomi
2006-02-24, 18:36
Sok cucc alulról súrolja a használhatóság határát, vagy idő előtt tönkremegy.Javítani nem nagyon lehet őket.Ha biztosra akarsz menni ismered a terméket, mert nagy zsákbamacska lehet, ez a márkás cuccoknál kizárt.

rc_elektro
2006-05-05, 20:49
Nagy összehasonlítási alapom nincs a márkás termékekkel.Nemrég kezdtem foglalkozni a modellezéssel.Megvettem az alkatrészeket,gépet,stb..,elkezdtem összeépíteni a gépet(e-starter)
3db noname 9g-os servo,nem tudom milyen márka,mert nem volt ráírva semmi,és nem is azt kaptam aminek a képe fent volt a webshop-ban.
A servó úgy nézett ki,mintha a fogaskerekek nyomták volna kifelé a servó burkolatát :D (tojásforma),mondom nem számít,csak működjön.
Beépítettem mindegyiket,nem is gondolván hogy bármi probléma lehet.
Mindhárom servo folyamatosan zizegett,az egyikből kattogó hangok jöttek,és a csűrő servo nem állt vissza alaphelyzetbe,2-3 karmozdítás,és mindig máshol állt meg :D A servokat visszaküldtem,és 3 db szintén kínai TowerPro 9g-os servót rendeltem helyettük,amik viszont tökéletesen működnek.Nézzük a szabályzót :) TowerPro 30/40A.Folyamatos rádiózavar effektet produkált,volt amikor 50 méterre az adótol,volt amikor az adó(optic6) melett állva.Motor ki-be,servók zizegnek,stb.. Természetesen a szabályzóhibára azután kezdtem gyanakodni,miután már mindent átcseréltem,és miután az első berepülésnél 3x verődött földbe a gép :evil: Az sem tünt normálisnak,hogy a szabályzón található BEC panel(segédpanelon kapott helyett a 4db 7805 smd stab ic)Indokolatlanúl melegedett.Először azt hittem nem bírja el a 3 servot :shock: Miután mindent lekötöttem a szabályzórol,csupasz szabályzóra akkut csatlakoztatva kb 2 perc alatt szintén elérte a forró közeli állapotot,sajnos ismét szembesülnöm kelett a szomorú ténnyel,hogy megint nem lessz berepülés :( Elmúlt 3 hetem azzal telt(és még nincs vége),hogy küldözgetem vissza a hibás alkatrészeket,és próbálok helyettük működőképes alkatrészekhez hozzájutni.Sokan használnak ilyen eszközöket,valószínüleg álltalában problémamentesen,szerintem eddig csak nem volt szerencsém :D

st_robi
2006-05-05, 21:06
nekem eddig egy towerPro bushless mocimnak elég mélyen kiszakadt a tekercselésnél vagy h mondjam :P :oops:
igazából idővel javítható lenne de én inkább vettem egy újat 3ezer forintért, a régin meg megnézem hogy is van a belseje (ha esetleg nem tudnám összeszerelni 8) )
nah meg egy towerpro szabim is van ,azzal meg nincs bajom,,
de azt megjegyzem h az új motor(tök ugyanolyan csak máshol vetttem)
sokkal jobban bírja, a régi sztem vmi selejtes szar volt..bár azt postán kaptam :)

rc_elektro
2006-05-16, 01:00
A folyamatos rádió zavar problémálkat a 8 csatornás dual Hitec vevő okozta(vagy kristály).A szintén új TowerPro 30A szabályzón,servókat működtetve, pár mp alatt tűzforró lessz a bec panel.Rendeltem egy Feigao 8 csatornás vevőt,ami csak akkor működik normálisan,ha picit megnyomom a vevő dobozát :lol:Az első gépemhez megrendelt új alkatrészek 60%-a használhatatlan ! A postázgatás napokig tart.
Majdnem 2 hónapja építem a gépem,és még nincs működőképes szabályzóm és vevőm. :gondolkodik:

Energy
2006-05-16, 06:52
Himodel-AS 18/25-ös szabályzóm ment tönkre kb. 2-3 repülés után. Sajnos leégetett egy motort is. Valószínűsíthetó hogy néhány FET ment rajta tönkre. Várom a garanciás fejleményeket...

gcs
2006-05-16, 08:52
Hogy legyen valami pozitív tapasztalat is, nekem van egy több mint 1 éves 14/18as kínai szabályzóm (még a legelső Karzo-féle), azóta semmi bajom vele pedig mostanában 16-18A-t kap teljes gázon, nem épp rövid időkre.
A 30/40A-essel semmi bajom.
A szervók közül a SG-50-el nem vagyok kibékülve, nem egyenletesen fordul hanem néha megáll majd 10-20 fokot ugrik. Lehet hogy csak valami hibás szériát fogtam ki. De Tiger Moth-ba több mint elég :lol:
Az SG-90-ből van egy marékkal, nagyon jó cucc, a VS-6-al is meg vagyok elégedve.
HiModel akksik nagyon jók, főleg a 20C-s széria.
A cuccaim több mint fele ilyen "gagyi kínai" és nem bántam meg hogy ezeket vettem.

mmormota
2006-05-16, 15:09
Himodel-AS 18/25-ös szabályzóm ment tönkre kb. 2-3 repülés után. Sajnos leégetett egy motort is. Valószínűsíthetó hogy néhány FET ment rajta tönkre. Várom a garanciás fejleményeket...

Lehetett esetleg fordítva is. Ha (pl túlterhelés) miatt a motor túlmelegszik, a lemágneseződés miatt megnövekvő áram tönkreteheti a szabályozót.

Nemrég a Jeti szabályozómat tette tönkre a motor. Itt egyértelmű volt a sorrend, a motor csapágya szétesett, és a törmeléktől beszorult a rotor. Két P Fet-et és az ezeket meghajtó tranzisztort cseréltem. Meg a csapágyat... :lol:

mmormota
2006-05-16, 15:15
Hogy legyen valami pozitív tapasztalat is, nekem van egy több mint 1 éves 14/18as kínai szabályzóm

Én is használok pát kínai Towerpro szabályozót, szépen működnek. Korábban írtam egy impellerben fordulatszám ingadozásról, tévedés volt. Nem a szabályozó okozta. Kissé lelazult a rotor és néha véletlenszerűen berezgett, ez okozta a hibát. Mikor másik szabályozóval teszteltem, éppen nem csinálta, becsapott. Később, a modellt sokat reptetve a másik szabályozóval is előjött a hiba és állandósult. Így aztán megtaláltam...

Energy
2006-05-16, 18:02
Lehetett esetleg fordítva is. Ha (pl túlterhelés) miatt a motor túlmelegszik, a lemágneseződés miatt megnövekvő áram tönkreteheti a szabályozót.

Nemrég a Jeti szabályozómat tette tönkre a motor. Itt egyértelmű volt a sorrend, a motor csapágya szétesett, és a törmeléktől beszorult a rotor. Két P Fet-et és az ezeket meghajtó tranzisztort cseréltem. Meg a csapágyat... :lol:

Igen mi is gondoltunk erre, de aztán elolvasva a szabályzó leírását, elméletileg a motormeghibásodásokból adódó túláram ellen védett a szabályzó. Vagyis a leirás motor jam-et ír, de gondolom ezt az áramfelvételéből álapítja meg.
Az tény, hogy a motor melegedett, de mértem áramfelvételt és nem volt gond. Amíg a szabályzó jól működött mégcsak langyos sem volt, az aksi sem.
Azóta szédszedtem a motort újra tekercseltem mindent, mint ahogy a gyári volt. Ugyan úgy melegszik. Elér egy olyan 60-70 fokot és azon marad. Ezt légcsavar nélkül is produkálja. Csapágyra tippelek én is, mert úgy érzem nem a tekercsek melegednek. Inkább a tengely felől érzem, bár nagyon nehéz megállapítani.
Egy másik topicban írtam is, hogy a szabályzó úgy égette le a motort, hogy el sem indítottam. Összedugtam a szabályzót az akuval és rögtön elkezdett füstölni az egyik fázis vezetéke. Rögtön szét is húztam. Aznap előtte nem repültem vele. Korábban pár nappal előtte ment, de akkor semmi gond nem volt.

Más kínai cuccokkal nekem sem volt gondom, aksikat, szervókat használok és mindel meg vagyok elégedve.
A kis SG-50-nek egy baja van lepattan az alsó kis műanyag lap, de egy kis pillanatragasztó segít ezen is.

UI.: Befogtam a motort egy fúróba és pörgettem. Így nem melegszik, tehát nem mechanikai jellegű a melegedés.

mmormota
2006-05-16, 21:12
Elér egy olyan 60-70 fokot és azon marad. Ezt légcsavar nélkül is produkálja. Csapágyra tippelek én is, mert úgy érzem nem a tekercsek melegednek. Inkább a tengely felől érzem, bár nagyon nehéz megállapítani.

Az üresjárati melegedést szinte teljes egészében a vasban indukálódó örvényáram okozza. Tehát elsősorban az álló rész vasa melegszik.
Az, hogy mekkora ez a veszteség, a lemezelt vasmag minőségétől függ. Súlyos anyagi kérdés. A jobb lemezelt vasmag sokkal többe kerül.

Persze a konstrukció is beleszól, de lemásolt motorok, pl. a belső forgórészes Hacker/Himax páros esetén jól kijön a különbség, mivel a konstrukció a csereszabatosságig azonos. :lol:

Energy
2006-05-16, 21:41
Hát bizony ránézésre az egész motorban a vasmag a leggyengébb láncszem. Míg a többi része elég precízen meg van csinálva, a vasmag kevésbé. Van egy rész ahol a lemezek között rés is van. Nem nagy de ott van.

Most átalakítottam a repülő elejét, hogy több levegő menjen be. Talán ez is segít majd, hogy ne melegedjen annyira.

http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=17340

A nagyobbik motorról van szó. Ami amugy elég erős kis motor a súlyához képest.

boldivi
2006-05-19, 22:20
Sziasztok!

Én az ilyen "olycsó" motorokkal azt tapasztaltam, hogy vagy kotyognak vagy a tengely mentén mozog a forgórész előre-hátra.

A Himodell 490OL-4D motorom olyan hangot ad ki, mint egy kávédaráló, valaki azt hitte, hogy kefés, áttételes motort indítottam be. Néha indításnál visít forgás helyett (valami szabályzási hiba). Erő van benne, 430g-os gépet jól visz 3 cellával. Érezhetően melegszik.

Van csengőmocim is. :lol: Kis habgépbe 500g körül megéri az árát. Tuningolható áttekercseléssel! Csak a tengely könnyen görbül. Viszont passzol rá a GWS légcsavar.

Van ám egy Francii féle MDLD-225 motorom is. A Zenn modellsport is árulja. Ez a legnagyobb ezek közzül. A furata teljesen megegyeznek egy AXI-éval és jár hozzá fordítókészlet, csatlakozók, propsaver és adapter. Élmény volt kibontani a borítékot. :lol: Még nem próbáltam ezt a mocit, de ígéretesnek tűnik. Ennek a motornak jár a tengelye előre-hátra. Propi nélkül a körmömmel hozzáérve a kis rezgés kellemetlen érzést kelt. Légcsavarral azonban úgy emlékszem ez a rezgés megszűnik, vagy legalábbis alig érezhetővé válik, mivel a tengelyt kifelé húzza. Úgy gondolom, ha nem esik szét, azt a 8500Ft-ot megérte. A hatásfoka sajnos nem lehet túl jó, mert egy másik motort nemhogy magához vonz, hanem meg is tart! :)

Most tervezek venni egy kisebbet ami belefér az Aero Cruiser-be. Bár dilemmázok, ne vegyek -e inkább egy AXI-t? Utóbbi jól bevált. Jó a hatásfoka és nem kotyog, meg hasonlók.

deba
2006-07-20, 17:53
Nekm csak csengőmotorjaim vannak, és towerpro szabályzók. Meg vagyok velük elégedve, leszámitva a néha áttekercseléseket és a csapágycseréket. A kefés motoroknál sokka jobbak, árban elérhetők. Most várom akomolyabb motorokat kinából, de a szabályzókka semmi bajom nem volt még.

Tocska
2006-10-01, 12:33
A kínai cuccoknál maradva: az Origóban megjelentek a Welgard motorjai. Fotóról megitélve elég igényes kivitelű AXI klónok kevesebb, mint félárért. :tanc:
Volt már valakinek a kezében élőben? Esetleg reptapasztalat? :?:

boldivi
2006-10-01, 12:59
A kínai cuccoknál maradva: az Origóban megjelentek a Welgard motorjai. Fotóról megitélve elég igényes kivitelű AXI klónok kevesebb, mint félárért. :tanc:
Volt már valakinek a kezében élőben? Esetleg reptapasztalat? :?:
Nekem is felhívták rá a figyelmem a Nyíregyházi boltban. És volt is a kezemben. Rögtön a legnagyobbat néztem meg elsőre. :) Súlya persze van, de egész jók így ránézésre. Még AXI-hoz hasonló számadat is van rajtuk. A csomagból nem vettem ki, azt nem tudom mennyire precíz. Rögtön mellette szintén olcsó kategóriás LiPo akksik. Persze a gyártót nem jegyeztem meg, de biztosan egyről beszélünk.

PaSky
2006-10-03, 22:41
Ma kipróbáltunk egy Drenalynban ( wc tető ) a wa22-08-12-es motort egy 1500 mah-ás 7,4 v-os welgard akkuval, 9*4,7-es sróffal.A modell 300gr súly mellett majdnem viharos szélben is rakéta módon emelkedett függőlegesen, és ami meglepett, az axira jellemző visítás is jött üzem közben.Így elsőre az axi silver sorozathoz tudom hasonlítani kiváló minőség mellett, szépen fut nem lötyög stb.Este megnéztük egy 11,1-es e-tech akkuval is.........BRUTÁLIS.Persze ezzel a légcsavarral már melegedett egy kicsit de ezen a kisebb sróf segíteni fog.
Mindenkinek csak ajánlani tudom aki jó minőségü de olcsó motort akar. Üdv PaSky.

Krisztina64
2006-10-21, 12:37
Sziasztok!
A témával kapcsolatosan sok tapasztalatot szereztünk.többféle céllal használt repülőkben,amikkel kizárólag fiunk repül. A vásárlás ár-minőség tapasztalat azonban a mi pénztárcánkat terheli...

1. Kínai 54 gr-os olcsó bicajcsengő a hozzávaló szabályzóval ( Francitól) több depronrepcsit kiszolgált már,a szab és a motor kb 9 hónap használat után most is működik :)
2. Brushless 24 gr-os motor és szab együtt - Franciitól.
Ez a moci és szab egy Smoove tipusu kétfedelű depron gépbe került. Súlya akku nélkül motorral,szervókkal,szabályzóval összesen 170 gr. Ezzel gyakorolt a fiam az F3P-A programot heteken keresztül, és a zenés műrepülést ezzel repültea versenyen. Szépen működött minden, kb 3 hónapig. Akkor a szab egyik pillanatról a másikra lefüstölt. Meg lett javítva,de sajnos kb 10 perc repítés után ismét valami nem ok, így szab csere következik.
3. Hacker A20 50S - F3P-A teremverseny miatt került sor a vételre. Úgy gondoltuk, a verseny jellege megkívánja a profi felszerelést, és kíváncsiak voltunk a különbségre is. Ugyanolyan Smoove tipusu gépbe került,mint az előző,kínai. Sajnos a hozzávaló szabályzó épp nem volt kapható, így előszőr egy Tower Pro 10-13 A-s szabályzóval próbáltuk ki. A Hacker motor olyan hangot adott, mint a kávédaráló... Telefon Pandának,ő rögtön mondta,nem lesz jó a szabályzónk,nem szabályoz elég finoman. (más mocihoz eddig,és ezután is jó volt) Elmentünk hozzá,de mivel a Hacker szab még mindig nem érkezett meg, ő elővette a saját Jeti szabályzóját, és csoda történt, a hang megszelidült :) Így kisfiam a versenyen ezzel a konfiggal indult. A moci és a kölcsön szab is tökéletes volt. Pár nappal késöbb megérkeztek a Hacker szabályzók,azóta azzal használja, kb 5 hónapja éjjel-nappal :)- ez a kedvenc gépben van, mindent tud,amit kell :)
Ára kicsit borsos,de nekünk megérte.
4.Hoaxi depron kétfedelű 3D-s repcsibe került egy 2900 ft-os
bicajcsengő, és egy ToverPro szab hozzá 9 gr-os mikroszervókkal. Jól műxik, semmi gond a konfiggal. Kisfiam nagyon szereti ezt a gépet is.
Természetesen ez Terem műrepülésre nem alkalmas,de csodálatos bemutatókat repült vele szabadban, Nem kis strapának van kitéve a gép súlya miatt,ez a legnehezebb modellünk, simán lóg vele :)
5. 33 gr-os axi utánzat szintén jól teljesít(ett az én depronomban amivel szintén a gyerekem repült, amíg én még csak szimulátoron bátorkodtam törni-zúzni :).
Pár nappal ezelőtt egy olcsó vevő miatt földbedöngölte.
Adó és vevő ügyben fontosnak érzem a minőséget, illetve a mi esetünkben a verseny jellege megkívánta egy gépbe a drágább konfigot, de a többi repülőben ugyanolyan jól teljesít és a célnak tökéletesen megfelel az olcsóbb.
Üdvözlettel : Krisztina

Petyke
2009-04-16, 20:13
Sziasztok!

Régen nem volt ez a téma felhozva és az első rossz tapasztalat az "olcsó kínai cuccokkal" miatt gondoltam írok.
Az autós EZRUN 25A.es szabival fürödtem be. Tökéletesen működött a hozzá adott 3000Kv 13Ts yeah racing motorral a TT01.ben. Majd amikor megérkezett a Slash.em kipróbáltam vajon mit mehet vele.
Majd amikor negyedszer töltöttem fel a 3200as lipomat meg se akart moccanni a cucc. Szomorúan hazaballagtam a terepről és szétszedtem az esc.t. A szag ami belőle áradt igen jellegzetes volt. Égett fet....

Röviden ennyi a történet. Ha engem kérdeztek ezek a gagyi cuccok többe kerülnek mint a minőségi márkás termékek. Azokból elég egy alapos keresgélés után a nekünk megfelelőt megvenni és az biztos kiszolgálja a boldog tulajt.

Köszönöm, hogy elolvastátok a véleményem. :)

Petyke

dole
2009-04-19, 20:02
Nem lehet, hogy simán túlterhelted? A 25A szabályzó necces lehet egy rossz áttétellel.

Mikeylama
2009-04-20, 10:58
Sziasztok!

Régen nem volt ez a téma felhozva és az első rossz tapasztalat az "olcsó kínai cuccokkal" miatt gondoltam írok.
Az autós EZRUN 25A.es szabival fürödtem be. Tökéletesen működött a hozzá adott 3000Kv 13Ts yeah racing motorral a TT01.ben. Majd amikor megérkezett a Slash.em kipróbáltam vajon mit mehet vele.
Majd amikor negyedszer töltöttem fel a 3200as lipomat meg se akart moccanni a cucc. Szomorúan hazaballagtam a terepről és szétszedtem az esc.t. A szag ami belőle áradt igen jellegzetes volt. Égett fet....

Röviden ennyi a történet. Ha engem kérdeztek ezek a gagyi cuccok többe kerülnek mint a minőségi márkás termékek. Azokból elég egy alapos keresgélés után a nekünk megfelelőt megvenni és az biztos kiszolgálja a boldog tulajt.

Köszönöm, hogy elolvastátok a véleményem. :)

Petyke

Szia! csatlakoznék az előttem szólóhoz, szerintem a 25A-es szabi egy 1/10-es offroad autóba sok lehet. Én a 60-A-es szabimat is féltve tettem bele(utóbb kiderült, hogy alaptalanul)az 1/10-es túraautó alvázamba.
Egyszóval szerintem a szabid kevés volt a Slash-hez, és leégett.

Petyke
2009-04-21, 13:39
Helló!

Még soha nem égettem le szabályzót. Ez volt az első brushless rendszerem és egyszerűen nem bírtam ki, hogy nem dobjam be az új Slash-embe a gyári cucc helyett. Vígan működött a dolog, 2db lipómat kimerítettem vele, majd egy töltés után ugyanazzal az áttétellel (kisebbik 18/86) folytattam volna a játékot, de kb 50cm-t gurult
és se kép se hang. Haza, szabi ki, szagol, jellegzetes égett fet szag.
Most a gyári Traxxas Velineon rendszert nyúzom. Majd meglátjuk ez meddig bírja. :)

Sziasztok!

vaskalap
2009-04-26, 18:21
Az én occó citromos doboz repülőmben Tower-pro motor -szervó, és valami olcsó BEC-es szabályzó van, rengeteget esett, (haverom gyakorolgat a géppel ::)) tengelyt is görbített :D, de eddig semmi probléma nem merült fel. Pedig két hónapig minden repülés után kellett valamit javítgatni a gépen. Szóval én csak ajánlani tudom az olcsó kínai dolgokat, viszont eléggé sok selejt van köztük, úgyhogy sajnos ez a szerencse dolga.

Bercel
2009-04-26, 18:55
Helló,

Márpediglen a Fetnek szaga nincs, így valószínüleg a NYÁK hordozóját érzed. Az valami epoxy üvegszövettel megerősítve, na az epoxy ha égett az büdös de cefetül.

Üdv

Bercel

ferenc71
2010-04-11, 20:18
Sziasztok.Nézegetek egy TowerPro H40A szabályzót mi a véleményetek róla, nem kevés egy kicsit a BEC értéke?
Köszi a válaszokat.

b.szabi
2010-04-26, 10:22
Sziasztok!

Én vásároltam Tower Pro mg995 digital szervót és a vásárlás után olvastam ezt a cikket. Nekem még működik (elektromosban használom kormányra), de ki tudja meddig. Mindenesetre érdemes elolvasni a cikket és ezek után mérlegelni, hogy megéri-e egy esetleges gáz-fék szervóként használt szervó miatt leamortizálni a technikát amikor az megáll mint a szög és full gázon lerombolsz vele valamit.

http://www.rcmodelreviews.com/mg995review.shtml

Üdv, Szabi

nandi62
2010-04-26, 18:55
Attól hogy kínai nem biztos hogy gagyi, főleg hogy a nevesebb gyártók is ugyanott gyártanak.
Attól olcsóbb, hogy nem tesztelik. Ezért aztán jelentős különbségek vannak. Repülőben én sosem terheltem a szabit 60-70%-nál jobban. Repcsiben könnyen mérhető a max terhelés. Azért én kicsit soványnak érzem 13T motorhoz 25A-es szabi. Főleg ha nincs rajta ventillátor. Offroadba meg pláne. Sokat számít az elhelyezés, a hűtés miatt. Jobb helyen 10T motorhoz 100A folyamatos szabit adnak. Érdemes pár perc használat után megtapogatni a motort, meg a szabit. Ezek a kis szerkezetek általában 5 perc után elérik az üzemi hőfokot. Én azt szeretem, ha a motor olyan meleg, hogy másodpercekig rajta tudom tartani a kezem, a szabin meg folyamatosan. A verseny az más. TowerPro szervóim vannak nekem nem volt különösebb gondom velük. Ezrun szabinál meg érdekes, mert elvben van hővédelem.