PDA

Teljes verzió megtekintése : Egy naiv kerdes: versenyrendezes

RS Concept
2014-08-21, 22:14
Hello mindenkinek.

A kérdés szimpla:

Mit kell bebiztositani egy RG65os versenyhez a versenyrendezonek?

1 vagy 2 naposak az esemenyek?

Nálunk Komaromban vizfelulet van dogivel, szél is akad amennyit csak ohajt az ember.

A kaja jó a pia dettó.

Akár a szlovakiai kollegakkal is ossze lehet roffenteni a tarsasagot.

Koszonom a valaszotok.

Udv

Peter

molimi
2014-08-22, 13:10
Hello mindenkinek.

A kérdés szimpla:

Mit kell bebiztositani egy RG65os versenyhez a versenyrendezonek?

1 vagy 2 naposak az esemenyek?

Nálunk Komaromban vizfelulet van dogivel, szél is akad amennyit csak ohajt az ember.

A kaja jó a pia dettó.

Akár a szlovakiai kollegakkal is ossze lehet roffenteni a tarsasagot.

Koszonom a valaszotok.

Udv

Peter

Kell hozzá víz felület, ahonnan nem zavarnak el és a part jól járható, nem mocsaras nem nádas, és kényelmesen ki-be lehet tenni a hajókat !
kell egy rendező (nevezések, díjak intézése stb....)
Kell egy bíró a vitás esetek eldöntésére!
Kell egy könyvelő aki írja az eredményeket és számol a végén( van ehhez program pc-re meg ifonra meg androidra, blackberirenincs :-D)
kell egy hangszóró meg egy mp3 lejátszó ami mondja az időt a rajtokhoz! (nem muszáj de illik)
kell 6db bója + csónak a mentéshez ill. bója rakáshoz kivételhez, áthelyezéshez ha fordul a szél 30 foknál többet!

1 vagy 2 nap a futamok számától függ !
20 főig egy futamban mindenki, afelett HMS rendszer
5 futam után 1 kieső, 10 futam után 2 kieső
Ha jó az idő 30 főig HMS rendszerben le lehet tolni egy versenyt 1 nap alatt

Lehet kihagytam valamit, majd a többiek kijavítanak !

molimi
2014-08-22, 13:20
http://www.leevalleymyc.org.uk/downloads/HMS%202013%20Scoring%20(v1.0).zip

RS Concept
2014-08-23, 17:10
Hello.

Koszonom a reszletes magyarazatot. Kicsit macerasabbnak tunik mint gondoltam.

Mekkora a minimalis megengedett palyameret?

Sebaj, egyszer lehet hogy rendezek egy 65os verseny a Rudiger tavon Komarom sziveben. Nagyon jó etterem van a partjan. Alapból egy betonkad az Egesz a kozepen szigettel. Gondolom egy tokerulo is hete csinalni rajta. Kozonseg az lenne az biztos.

Ha kész a DF65osom ezen fogom eloszor megusztatni.

Udv

Peter

batali
2014-08-23, 19:57
Hello.

Koszonom a reszletes magyarazatot. Kicsit macerasabbnak tunik mint gondoltam.

Mekkora a minimalis megengedett palyameret?

Sebaj, egyszer lehet hogy rendezek egy 65os verseny a Rudiger tavon Komarom sziveben. Nagyon jó etterem van a partjan. Alapból egy betonkad az Egesz a kozepen szigettel. Gondolom egy tokerulo is hete csinalni rajta. Kozonseg az lenne az biztos.

Ha kész a DF65osom ezen fogom eloszor megusztatni.

Udv

Peter

Szia Peter!

Az hétvégén tartott F5-E (egyméteres hajók ) versenyén SVK, ROU, SWE versenyzők is részt vettek. Nyilvánvaló, hogy egy "hazai" versenyen indulhat az a versenyző aki elfogadja a versenykiírásban foglaltakat, függetlenül a honos országtól.

Ezért is nagyon fontos az egységes szabályrendszer alkalmazása.

A hazai RG65 szabályokat, versenyrendszert ismerteti az alábbi weboldal.
http://rg65-hun8.webnode.hu/

Amennyiben nincs saját szervezete az RG65 hajóosztálynak külhonban, akkor semmi akadálya az RG65-HUN rendszerbe való illeszkedéseteknek- akár csak időlegesen is!. Ebben az esetben viszont az RG65-HUN szabályrendszer alkalmazandó, elfogadandó.

A hazai versenyzők pedig a külhoni szabályok szerint kell, hogy versenyezzenek ha az ottani versenyeken indulnak.

batali
2014-08-24, 08:50
A pálya méretére nincs külön előírás, cirka egy kézilabda pálya nagyság már bőven elég. A bóják lehetnek egyszerűek is. 20-25 cm-es gumilabda is tökéletes. Rá kell kötni egy jó hosszú, lehetőleg a vízben elmerülő zsinórt, a zsinórra ráhúzol egy jó nagy csúszó ólmot (pecaboltban kapható) és ezt bedobod a vízbe. A honlapon látható - a versenyutasítás menüpontban - az egyszerűsített "ergé" versenypálya. Itt csak négy bója kell mindössze. A mentőhajó is lehet egy egyszerű elektromos kis hajómodell, mi tolóhajót használunk erre a célra. Bármilyen furcsa az a jó megoldás ha a mentőhajó az elromlott vitorlás oldalát tolja vagyis a vitorlás keresztben áll a menetirányra. Persze ha van ilyen mentőhajó akkor az a bóját is be tudja vinni az adott helyre és ott csak a zsinórral le kell rántani róla. Az ólom lesüllyed, a zsinór is elsüllyed már csak a parton kell a zsinór végét kikötni.
Láthatod, hogy nem egy bonyolult dolog ez. Nem túl nagy létszám esetén ez a módszer működik, kipróbáltuk. Mi így kezdtük el az RG65 hajózást.

batali
2014-08-24, 08:59
A versenyutasításban le van írva a pontszámítás is de egyszerűen: az elsőnek befutó 1 pontot kap a második 2 pontot a harmadik 3 pontot stb futamok végeztével. Ezt is lehet úgy adminisztrálni, hogy az elsőnek befutó írja a többi befutót egy lapra, egymás alá a vitorlaszámokat A verseny végén össze kell adni a vitorlaszámok pontszámait. Az első az akinek a legkevesebb pontja van. A visszaszámolást is egy telefonnal, jobb rádióadóval meg lehet oldani. Mi az elején egyszerű karórát használtunk és valaki bemondta a hátralévő időt. 50 másodperc negyven másodperc..... a végén 10 9 8 .... start.
A bíráskodást is az egyik versenyző elvégezheti. Sportszerű társaságnál ez nem lehet gond.
Szóval el kell kezdeni ez a legfontosabb!

batali
2014-08-27, 08:25
. törölve

tibusio
2014-09-30, 10:55
Batali, én úgy értettem, hogy Komárom, és nem Komarno. A Rüdiger tó is itt van, ha jól látom. Péter, a kisebbik, vagy a nagyobbik részen lehetne hajózni? A nagyobbikban elég zavaró az a két sziget, egy normál pályához. Persze tókerülőnek izgalmas. Ha megfelelő számú résztvevőt akarsz, akkor Batalival kell egyeztetned, hogy a verseny bekerüljön mondjuk a jövő évi versenyprogramba. Javaslom, hogy előtte látogass el egy-két versenyünkre, hogy szívj egy kis verseny levegőt. Remélhetőleg megindul a téli sorozat, és a Városligetben vagy valahol a környéken meg fogsz minket találni. Persze szívesen látunk a hét végén Földváron is!

RS Concept
2014-09-30, 19:50
Sziasztok skipperek.

Igen del-komaromi Rudiger to (a nagyobbik gelalap forma) ami lehetne alkalmas akar versenyre is. Jelenleg ezen gyakorlom a szél kezeleset.
Hogy zavaro e a sziget azt nem tudom mivel egyedul hajozva nem tunik annak. De ugye vannak szelarnyekos és szeles reszek ez altal ami Gondolom befolyasolja egy palya kituzeset. Tokerulo regattanak szerintem OK. Akar tobb koros derbyre is.

Etterem (csarda)és parkolas kozvetlen a to partjan. Depo gond nelkul.
Egyedul alkalmatlannak erzem magam hogy akar egy versenyt is lebonyolitjak. Ugyan elektromos versenyrendezesben van boven tapasztalatom de az kicsit mas teszta.
Teljesen egyertelmu hogy el kell mennem versenyekre informaciokat gyujteni de leginkabb hajozni. Szerintem legalabb 1 ev kell ahhoz hogy képben legyek a temaval. Plusz elugrom a honatyakhoz hogy egyaltalan engedik e a versenyzést. Bar ketseg kivul sok-sok nezelodo lenne ami jot tesz a kategorianak.
Csak a parszori kimenetel a DF65el és a Turnigy 78al azonnali reakciot valtott ki. Apucik anyucik nagyszulok jottek webshop infoert hogy hol lehet beszerezni ilyen hajokat. Es tudtommal vannak Komaromban is modellezok uh. Azok közt is akadhat lelkes elvtars.

Egyelore Ennyi. Majd osszefenykepezem a helyet revizio keppen.

Koszonom.

Udv

P

RS Concept
2014-10-15, 12:16
Sziasztok.

Ma felhivott Jankovic kolléga Rozsahegyrol (SK) azzal a kerdessel hogy lehetne e egy nemzetkozi 65os versenyt rendezni Komaromban. A valasz persze.
Par reszletes meg kielemzek de a Duna eszaki oldalan van két nagyon alkalmas akar C rigges to is.
Ha tobb info lesz jelzem. Jovo evi naptarba lenne bejegyezve.

Ahoj

batali
2014-10-15, 14:27
Szerintem is ez a jövő! ;)

tibusio
2014-10-21, 15:14
Megyünk!