PDA

Teljes verzió megtekintése : Matyasfoldi szel

Francii
2006-01-18, 14:42
Ma nagy szél volt Mátyásföldön. Odahordott mindenfélét...

Wick
2006-01-18, 16:17
Vagyis?... Amolyan átvitt értelemben, vagy tényleg nagy szél volt és odahordott szemetet, faágat, szélben sodrodo modelleket? :P

fukeneh
2006-01-18, 19:57
Átvitt értelemben...... :!: :evil: :D

Wick
2006-01-18, 20:10
Csak nem megint kocsis randalirozás? :(

ree
2006-01-18, 23:42
Remélem most hétvégén is lesz kint valaki!
HALLOD HILTI? :lol:
Engem szombaton fog a szél oda fújni! De remélem utána
szélcsend lesz! Már ezer éve nem voltam! Már elvonási
tüneteim vannak!

Dudkin
2006-01-19, 01:39

Az meg nem is lett volna baj, csak amikor a "hordaleknak" arca no! NA akkor van baj...

Dud

bölcsész
2006-01-20, 00:39
Mondta Iván, kint volt valamelyik nap. Róla van szó?

Csak mert nem tudom, kiről beszéltek. De tényleg érdekelne.

Helló.

Susitu1
2006-01-20, 10:39
Van akit kifútt a szél, nagyarca lett és azóta is nagy az arca és mostis ott van matyin, pedig köze nincs semmihez.

Eccer ezt a szemetet is elfujja a szél!!!!

Szab
2006-01-20, 11:33
A kívülállóknak és a frissen érkezetteknek tájékoztatásul közreadott információ szerint az egyesület egy közösen megtervezett keresztrejtvényre gyúr és ilyenformán gyakorol.
A rébuszokban beszélést már a 14. században ismerték a gyakran alkalmazták... A lovagok képesek voltak szívük hölgyéhez olyan mondatokat szólni, amelyek a mai napig fejtörést okoznak a történészeknek. Ennél már csak a traktoros Józsi esete érdekesebb, aki ugye kissé színtelen fogalomvilágának tükrében a következő célzó mondattal próbálta meg a tehenész Julist egy kis szénakazalbeli etyepetyére rávenni:
- "Te Julis, én most foglak, beviszlek a szénakazalba, oszt úgy megdöngetlek, hogy kettéáll a füled"
Erre Julis - elkapva a magasan szárnyaló gondolatmenet lényegét - a következőképp válaszolt:
- "Józsi, Józsi! Hát értem én a célzást!"

Noshát, okulva Józsi és Julis románcának történetén, nem-e lehetne-e kissé világosabban fogalmazni-e ?!? :lol: :P :wink: :D

Vagy másképpen: MI VAN???

Dress
2006-01-20, 11:38
Nem tudom elegge kihangsujozni a rohogest. :D :D :D
Szab benned nem tudok csalodni. :-)

Wick
2006-01-20, 16:19
Asszem én már végképp nem értem mi a nagy helyzet van, föleg hogy hogyan csöppentünk a légiháboruba.. :shock: Már tényleg szarul érzem magam tudatlanságom miatt, ha vki lenne kedves megosztani velem miröl van szo priviben ha ide nem akarjátok kiirni nagyon megköszönném :oops: :oops: :oops:

bingo
2006-01-20, 16:23
Nekem is küldjétek el lécci :) !
Ha vasárnap egyedül megyek ki gyalog a reptérre, vigyek valamit? (pl. gázspray, lőfegyver, anyós? :D )

BiNgO

hilti
2006-01-20, 21:17
Én úgy érzem, hogy nem volt túl jó gondolat a Franciitól cimzés nélkül fikázni valakit egy nyilvános forumon.
Nem az én dolgom, és talán hülyeség is osztanom az észt, de talán jobb minél elöbb túl lenni rajta.
A történet:
A héten Dudkin kiment Matyiföldre és ott találkozott az Ivánnal.
Iván elég rég óta nem jár ki közénk, amit többször probáltunk vele megbeszélni, sajnos sikertelenül. ő haraggal van mi felénk, amit néhányszor már kimutatott, igy történt ez azon a bizonyos napon is.
Dudkin igazából sohasem ártott Ivánnak, csak hovatartozásával adhatott indokot Iván elutasitó, rosszindulatú viselkedésére.
Ennek aztán hire ment, és Francii leirta ezt a bizonyos mondatot. Dudkin még tett rá egy lapáttal, ami bántotta Susitu igazságérzetét és már áll is a balhé.
Amig Iván és matyiföldiek között nem rendezödnek a dolgok addig sajnos várhatoak ilyen és hasonló levelek, és meglepetés embernek pedig meghagyjuk Susitut.

Üdv

panda
2006-01-20, 22:26
Hi !
Meg kell, hogy mondjam hogy néha úgy érzem bizonyos
topicok már elérik a dedó szintjét. Szerintem egy modellező
fórumnak nem a különböző gyenge idegrendszerű
számítógép elött ülő és unatkozó emberek lelki világának
a gyűjtő helye. Kb 2x voltam Matyin és azóta ami
ezzel a témával kapcsolatos van bőven a fórumon.
Vicces hogy ennyi okoskodó modellező emberke
miért nem másra fordítja az energiáját, mint hogy másokat
alázzon. Senki mellett nem vagyok de amúgy Ivánnal
kapcsolatban amikor kijött hozzánk budaőrsre semmilyen
problémánk nem volt, mert repülni mentünk s nem másért.
Szóval Ti miért is mentek Matyira ? Jó lenne magatokba
tisztázni, de ha nem megy akkor segítség képpen gyerekek
Matyin repülőzni és helizni lehet úgy rémlik valami.....
Egyébként meg nem törik le egyikőtök keze sem,ha
kezet fogtok s mondtok egy ilyet: pl: bocs faszok voltunk
mindketten. Azt ennyi. Lehet tovább repülni.
Itt meg a fórúmon szívesebben venné az ember ha valami
jó kis videót tennétek fel repülésről vagy képet repülésről
vagy valami újdonságot vagy tanácsokat adtak aki kér.
Jó lenne ha példát vennétek pl: HILTI vagy más modellezőkről,
aki a repülésért mennek ki, jó magamról nem is beszélve.
Remélem elgondolkodtató volt amit írtam, s senkit nem bántottam
meg. Remélhetem srácok, hogy lecsökkentitek az ehhez kapcsolódó
értelmetlen fárasztást.

Wick
2006-01-20, 22:43
Lehet hogy nagyon nincs jogom beleszolni meg ezek után bárkinek is a védelmére állni, mivel még eléggé új vagyok köztetek, de én ugy érzem ez a modellezés nem erröl szol. Nem tudom, mivel senki sem mondta el hogy egyáltalán gond van Iván és Matyiföld között, csak néha pár szo utalt erre, azt hittem vmi szokásos kis hajhuzgálásrol van szo... Igy, hogy halvány lila sejtelmem sincs az elözményekröl egyáltalán hogy mi okozza a probléma tárgyát, ezzel a hozzászolássommal nem szeretnék csak Matyiföld vagy csak Iván pártjára állni, ismerlek már titeket, ismerem Ivánt is, ti dolgotok hogy min kaptatok össze, csak azt szeretném elmondani hogy ez tényleg nem a háborurol szol, nem arrol hogy minél több ellenséget szerezzünk, hanem hogy minél jobban érezzük magunkat, mindannyian. Senki sem tökéletes, de ezt meg lehet beszélni barátilag is, egymásra fujás nélkül. Ezzel most tényleg senkit sem akarok megbántani, ha valakinek mégis szurná a szemét attol már most elnézést kérek, nem cimzem senkinek se, de van pár bölcs mondás amit én pl igyekszem betartani, egy ilyen ez is: Ha valakiröl mindenki elött mondasz véleményt hangosan, az megalázás, de ha négyszemközt mondod el neki, az baráti jotanács. (Tudom, mert volt pár ilyenben részem, tényleg nem kellemes...) Semmi értelme hidegháboruzni, legalábbis szerintem. Lehet azt mondjátok, ja persze, jövök itt a béke szövegemmel, talán ki is nézek 16-nak (akit érdekel mennyi vagyok az adjon ehhez a 16-hoz +4et) és azt mondjátok, ez nem olyan egyszerü hogy csak igy hipp hopp meg lehet oldani... miért ne lenne? De most komolyan... Mindenki félreteszi a haragját, az még mindig döntetlen, nem kellett senkinek se lejjebb adnia mint a másik.

Kövezzetek meg ha nincs igazam, azt is elfogadom, de ha igy folytatjuk nyithatunk még egy Légiháborus topicot mert ez be fog telni... Nem azért hagytam ott a Dunakeszi repteret (5 percre lakom töle :shock: ) és utazom mindig kb fél-3/4 orát (csak oda, + még vissza), hogy aztán ezt lássam itt is... Hanem mert megéri a benzin meg az az idökiesés, mert most öszintén, állati jofejek vagytok, segitökészek, belöletek kéne benépesiteni a földet!
Mégegyszer sorry, tényleg nincs sok jogom beleszolni, de ezt muszáj voltam leirni.

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Üdvözlettel: Viktor

fukeneh
2006-01-20, 23:12
A történet:
Iván elég rég óta nem jár ki közénk, amit többször probáltunk vele megbeszélni, sajnos sikertelenül. ő haraggal van mi felénk, amit néhányszor már kimutatott, igy történt ez azon a bizonyos napon is.
Dudkin igazából sohasem ártott Ivánnak, csak hovatartozásával adhatott indokot Iván elutasitó, rosszindulatú viselkedésére.

Üdv

hilti
2006-01-20, 23:41
Nekem nagyon tetszik, ahogy ezt Ti láttjátok, és való igaz ez tényleg ilyen egyszerü.
De ehhez két ember kell legalább. Mi hiába akarunk békülni, ha a másik fél erre nem hajlandó.
Dudkin csak a jobbját nyújtotta a reptéren és köszönt, azt hiszem igy el lehetne kezdeni egy beszélgetést, de nem ez történt, hanem hangos ráförmedés, kérdöre vonás volt a válasz Iván részéröl.
Mi csak azt szeretnénk amit Ti is mondtok, békét, repülözést és azt, hogy jól érezzük magunkat.
Ha van olyan közöttünk aki tartja a kapcsolatot az Ivánnal és vállalja a közvetitő szerepét, legyen szives segitsen, hogy ezt a kérdést megoldjuk.

Köszönöm

Wick
2006-01-20, 23:59
Én ugy vettem észre nem csak 2 emberröl van itt szo... Lehet hogy kezdetben 2 volt ebben érintett, de ugy látszik már 2 tábor néz egymással szembe. Nem lenne bölcs dolog csak az egyik félröl meghallgatni a dolgokat.. Nem kell közvetitö, abbol csak még több baj lenne, itt akkor egyszer és mindenkorra meg lehetne beszélni a nézeteltéréseket. És tényleg, az a minimum hogy végighallgassuk a másikat, és nem egyböl lecsapni hanem megfontolni hogy miért mondta azt. A gond viszont ott lesz, ha nem egy sztorira fejtjük vissza a fonalat, hanem továbbra is marad pár fonal meg gubanc, ki igy emlékszik ki ugy, azt már nem is ugy mondtam, te viszont ugy viselkedtél, ez nem müködik. Nehéz félretenni olykor a büszkeséget, de anélkül ott maradunk ahol voltunk, saját magunk igazának rózsaszin felhöjében.

Innentöl akkor viszont én nem is szeretnék szerepet vállalni ebben, hiszen sem ti, sem Iván nem tett nekem semmi rosszat, tettel sem, szoval sem, sehogyansenem, csak leirtam amit gondolok.
Remélem, mindenki kihámozza magának az ami rá vonatkozik, aki meg ebben nem érintett, az ne fokozza/sulyosbitsa a helyzetet. Tietek a szó, csak ennyit akartam még hozzáfüzni.
:oops:

Viktor

szandokan
2006-01-21, 00:10
A történet:
Iván elég rég óta nem jár ki közénk, stb.

Utólagos engedelmetekkel a nevem eltitkolásával, pontosítanám ezt a mondatot. Csak a tényekkel pártatlanul.

Ott voltam azon a bizonyos szemetet hordó szeles napon.

Az Ivánt hosszú könyörgés után rávették egy 10 cm3 -es delta repcsi
berepítésére, Matyin. Azt kérte az Iván hogy ne keljen taliznia az említett okok
miatt egyes személyekkel.

Meg is beszéltek egy -5 fokos hideg havazásos időt. Ekkor jött a meglepi:
8-10 perc után kiváktatott az egyik nem Ivánpárti ! Tiszta véletlen nem?

Ekkor az Iván elmagyarázta felháborodottan a csak maximum a horgásszékét reptetni tudó Reptérparancsnoknak , hogy hova menjen ilyen hidegben. És persze mivel foglalkozzon.

ui: Én lehetnék az a keresett Ivánpárti, de nincs netem és mielött lebuktatnátok az Iván IP- címéröl irtam. Közvetítő ha tudnék se lennék.

Maximum kéne egy olyan nagy tornádó ami nem besöpri , hanem kisöpri a szemetet Matyiról !

üdv: szandokan

Dudkin
2006-01-21, 00:32
Kedves Szandokan :)

Orulok, hogy ilyen okosan sikerult megfogalmaznod a mondataidat.

A repter parancsnoka nem en vagyok, de koszonom, megtisztelo, ha igy tunt. A horgasszekemet repulni? Szivesen megmutatom.
Csodalatos mennyi arc nelkuli, hazudozo baratja van Ivannak aki 23:10 kor is kepes vendegsegben jeleskedni forumkarateban :) Oszinte elismeresem.

Negy ember volt jelen a tortentekkor. Szemelyesen fogok mindenkit megkeresni, hogy tisztazzuk a helyzetet. A forum nem erre valo.

Dud

Vasix
2006-01-21, 00:33
Én jártam Matyiföldön, repültem Matyiföldiekkel Esztergomban, sehol nem volt beszólogatás, sértegetés felém... sőt, sokan kérés nélkül segítették az embert...

Ivánt nem ismerem...

hilti
2006-01-21, 00:36
Ezzel a dologgal csak egy baj van ez a "horgásszékét reptetni tudó Reptérparancsnok" jobb kezét odanyujtva lépet oda Ivánhoz, azzal a céllal, hogy köszönjön, mivel ott voltál gondolom ezt Te is láttad és hallottad.
Erre érkezett a válasz "felháborodottan...hova menjen ilyen hidegben. És persze mivel foglalkozzon. ".
Szerinted ez igy rendben van?
Mit kellett volna tennie?
Esetleg elnézést kér, hogy éppen arra járt és kiment arra helyre amiért annyit dolgozott vagy lesüllyedni egy 8 elemis buszsoför stilusáig és megkérdezni, hogy mit keres itt hóesésben, -5 fokban egy modellező?!
Milyen emlitett okok vannak, amiért nem akar találkozni velünk Iván?
Milyen szemét van most matyiföldön, az amelyik nyirja a füvet, rendezvényeket szervez, informácios táblát helyez ki, asztalt épit, békülni szeretne olyanokkal akik már többször szemen köpték?

Üdv

Dress
2006-01-21, 10:01
Csak a tényekkel pártatlanul.

ui: Én lehetnék az a keresett Ivánpárti,

üdv: szandokan
Na tehat ez a ket dolog nalam uti egymast, foleg ha ott ulsz az Ivannal.

Az Ivánt hosszú könyörgés után rávették egy 10 cm3 -es delta repcsi
berepítésére, Matyin. Azt kérte az Iván hogy ne keljen taliznia az említett okok
miatt egyes személyekkel.

Mik ezek az okok. Kb 2 eve kivancsi vagyok ra.

Meg is beszéltek egy -5 fokos hideg havazásos időt. Ekkor jött a meglepi:
8-10 perc után kiváktatott az egyik nem Ivánpárti ! Tiszta véletlen nem?

De most komolyan ezt, hogy talaltatok ki. Teljes teruletzaras kellene ha az Ivan kimeg a repterre.

Ekkor az Iván elmagyarázta felháborodottan a csak maximum a horgásszékét reptetni tudó Reptérparancsnoknak ,

Tulajdonkeppen akkor a mi kis orszagunkban csak harom emberke lehetne barmilyen modellezessel kapcsolatos vezeto, repitesi tudasa alapjan: Masznyik, Steffel, Takács. (nagy tisztelettel emlitem nevuket!)

hogy hova menjen ilyen hidegben. És persze mivel foglalkozzon.

Ja es akkor az Ivan elzavart valakit a repterrol , ha jol ertem.

Nem tudok ezekkel mit kezdeni.

szandokan
2006-01-21, 11:59
Csodalatos mennyi arc nelkuli, hazudozo baratja van Ivannak aki 23:10 kor is kepes vendegsegben jeleskedni forumkarateban :) Oszinte elismeresem.

Dud

Képzeld feltalálták már a telefont , diktáltam ! Viszont nem alacsonyodom le a Te szintedre , hogy hazugnak nevezem a barátaidat és Téged!

Ez így történt ,hogy pánikszerüen kijöttél ellenőrizni. Amikor hetek óta egy lélek sem járt ebben a hidegben arra. Tán azt feltételezted hogy rosszban sántikálunk? Ezért kapta fel a vizet az Iván. De azokkal az ebberekkel nem fog kezet fogni ,akik a neten buzinak , hordaléknak stb-nek nevezik! Csodálkozol?

Szandokan !

ui: Mostantól átadom a Szandokan nevem , aki mindíg is az elnyomók ellen harcolt- az Ivánnak ! Mivel nem véletlenul választottam ezt a nevet !

Ezzel asszem meg is kaptad a választ Dress.

Te meg végre megtanulhatnál már magyarul helyesen írni. Álltalános iskola - rémlik valami ?

fuhur
2006-01-21, 12:16
Hmmm….
Én itt valamit nagyon nem értek.
Miért van az, hogy azok az emberek, akik ugyanarra a dologra szórják el a pénzüket, ugyanarra a dologra áldozzák szabadidejüket, ugyanazt a dolgot szeretik nézegetni és ugyanarról a dologról szeretnek beszélgetni, ennyire nem viselik el egymást. Talán megérteném, ha az egyik madarakat tenyésztene, a másik meg madárfaló macskákat, de nem! Mindannyian családunk rovására töltjük az időt a reptéren, a családi kassza rovására vesszük a drágábbnál drágább ketyeréket azért, hogy jót veszekedhessünk? Nem annak kéne inkább örülni, hogy nem vagyunk egyedül?
Vagy csupán arról van szó, hogy mindegy mit írunk a fórumba, csak nőjön a nézettség! Akár egy kereskedelmi TV.
Vagy én maradtam teljesen egyedül, mert se egyik, se másik párti nem vagyok. Én kedvelem mindkét oldalt, bár eddig azt hittem a másik oldalon a repülőmodellezést ellenzők vannak… Lehet, hogy több, mint két oldal van?

Békét, nyugalmat és sok szép leszállást mindenkinek!

Bimi
2006-01-21, 13:41
Ez így történt ,hogy pánikszerüen kijöttél ellenőrizni. Amikor hetek óta egy lélek sem járt ebben a hidegben arra.

Ezt meg honnan veszed (hacsak nem Te figyeled a repteret,hehe...) ?
Szinte mindennap van kint pár "őrült",aki a hidegben is reptetni akar.
Arról nem is beszélve,hogy az MMBK tagjai közül mindenki - ha éppen arra jár - be szokott kukkantani hogy ellenőrizze pl. az esetleges rongálásokat,amit a rallyzók fiatalok okoznak néha.
Összeesküvés-elmélet,hmmm....
:D

Dudkin
2006-01-21, 15:42
Kedves <STRIKE>Ivan</STRIKE> Szandokan.

Képzeld feltalálták már a telefont , diktáltam ! Viszont nem alacsonyodom le a Te szintedre , hogy hazugnak nevezem a barátaidat és Téged!

Hat jatszunk igy, miert az Ivan lanyanak a neve szerepel a mailcimedben ?

Ez így történt ,hogy pánikszerüen kijöttél ellenőrizni. Amikor hetek óta egy lélek sem járt ebben a hidegben arra. Tán azt feltételezted hogy rosszban sántikálunk?

Logikusnak is tunhet, hogy a XIV. keruleti lakhelyemrol kirohanok panikszeruen ellenorizni:)). (gy.k. 12 kilometer)
Eddig is megtettem, ahanyszor tudtam, mostantol ez meg gyakrabban elo fog fordulni. Hivjuk ezt allagmegovasi torekvesnek. Vagy csak egyszeruen gondoskodasnak.

Ezért kapta fel a vizet az Iván. De azokkal az ebberekkel nem fog kezet fogni ,akik a neten buzinak , hordaléknak stb-nek nevezik! Csodálkozol?

Szandokan !

Azok az emberek szivesen elmondjak ezt szemelyesen is, normalis hangvetellel, barmikor. Ezen a szinten az emberek kepesek beszelni a problemaikrol. Igen csodalkozom, es szanakozom.

ui: Mostantól átadom a Szandokan nevem , aki mindíg is az elnyomók ellen harcolt- az Ivánnak ! Mivel nem véletlenul választottam ezt a nevet !

Ezzel asszem meg is kaptad a választ Dress.

Te meg végre megtanulhatnál már magyarul helyesen írni. Álltalános iskola - rémlik valami ?

HAHA!! Innen mar nincs lentebb :) vagy megis?:

Ekkor jött a meglepi:
8-10 perc után kiváktatott az egyik nem Ivánpárti !

Ezennel hivatalosan is irasban atnyujtom Vasas Ivannak, Szandokannak es a tovabbi "tomegeknek" akik mogotte allnak 2005-2006-os teli forumbalfasz-szpartakiad elso dijat. A tavaly teli dijat sajnos ovas miatt meg targyaljuk. Gratulalunk.

A valodi dij szemelyesen is atveheto. En nem felek az ertelmes eszervek eloszoban torteno utkoztetesetol.

Dudkin

Petii
2006-01-21, 15:50
nekem semmi bajom nincsen Ivánnal skypon beszéltem vele , nagyon segítőkész volt , sztem meg lehetne vele beszélni a dolgot, ha jól tudom az árkon kapta fel a vizet.

csáo: PEtii

Dudkin
2006-01-21, 16:05
Szia!

Nem fogod elhinni, nekem mar nincs arok :) Kimegyek nyaron, elnezek balra ,csak magas fuvet latok, valahol olyan 70 meterre tolem. Elnezek jobbra, ott is csak magas fuvet latok olyan 70 meterre. Odaig pedig mindket oldalon szepen apolt, jo minosegu kifutot, es vidam, elegedett modellezoket.

Az arok csak nehany fejben letezik, a gondolkodaskozpont helyen.

Dud

fuhur
2006-01-21, 16:29
Berosálok ezen az árkon :evil:

Ki kellene menni és megnézni :!: Nincs ott semmi, ami zavarná az átlag modelleket, viszont nagyon szépen megvédi a vandál autósoktól a szépen ápolt repteret :!:

Különben meg azóta van asztal, szemetes :!: és információs tábla is. Egy szépen alakuló kulturált modellező helyről van szó.

Jó lenne, ha nem a szóbeszéd, hanem a tényleges ismeret alapján alkotnánk véleményt. Ez vonatkozik a személyes kapcsolatok megítélésére is!

Petii
2006-01-21, 16:49
én tudom hogy jó hely ,voltam kint párszor, nem engem kell meggyözni :D

de akkor tulképpen mi is a probléma?

Dudkin
2006-01-21, 17:17
Szia!

Mar lassan mindannyian azt varjuk, hogy kideruljon.

Az MMBK a tavalyi evben is nagyon szivesen fogadta az ujonnan erkezoket, es az ujrakezdoket is. Ez ebben az evben sem fog valtozni.
Sok olyan rendszeres latogatoja van az altalunk uzemeltetett repternek, aki nem tagunk. Ezzel is bizonyitva latszik, hogy mi befogado/elfogado magatartassal allunk mindenkihez.

Az altalunk bevezetett szabalyrendszer a repules es repites biztonsagat szolgalja. Ennek szuksegesseget felesleges hangsulyozni.

Nekunk Matyasfold, es az MMBK a szorakozasrol es a szabadidonk ertekes modon torteno eltolteserol szol. Akinek problemaja van a matyasfoldi viszonyokkal, az hivatalosan megkeresheti a vezetosegunket. Biztosan fogunk tudni kozos hangot, megoldast talalni.

Udv: Dudkin

Petii
2006-01-21, 17:26
Ámen.

én mindig is jóléreztem magam Mátyásföldön ,ha újra kimegyek remélem igy lesz megint.

én sem látom semmi akadályát hogy Iván nyugodtan kijárhasson.
ezek szerint rajta múlik a dolog.

sziasztok

fukeneh
2006-01-21, 18:37
Pontosan ez lenne a megoldás, amit Dudkin említett. Ha valakinek valami problémája van a Mátyásföldön működő modellező klubbal, az keresse meg az MMBK vezetőségét és ott kultúrált, ész érveken alapuló kommunikációval biztosan talál megoldást a gondjára, bajára.

De azt szögezzük le, hogy egy új döntés, vagy kezdeményezés nem nyerheti el mindenkinek tetszését, így akinek esetleg problémája van egy újítással vagy új ötlettel annak el kell fogadnia a többség döntését, akaratát. Alkalmazkodni kell a többséghez, csak így működhet.

Az ilyen nyilvánosan kiteregetett problémák csak rontanak egy olyan közösség megítélésén, aki komoly erőfeszítéseket tesz mind anyagi mind szabadidő ráfordítás terén, hogy egy kultúrált, színvonalas modellező repteret, és a reptérhez tartozó modellező tagságot hozzon létre.

Ez alapján mind a többi modellező csoport, mind a kezdő modellezők téves következtetéseket, ne adj isten előítéleteket vonnak le ezekből a teljesen feleslegesen generált problémákból. Erre semmi szükség...

Ui: Csak a pontosítás végett, most az év elején, húszon egynéhány ember döntött úgy hogy az MMBK tagja szeretne lenni és legjobb tudása szerint, segíti a repülőtér további fejlődését.
Ehhez képest jelen esetben egy ember, akinek problémája van az ott lévő állapotokkal. Azt gondolom ez egy teljesen elfogadható arány, bár kétség kívül az lenne a legjobb ha egy sem lenne, de sajnos Magyarországon, magyar mentalitással ez csak vágyálom...

Danka Marcell

mrsad
2006-01-21, 21:30
Azértis végigolvastam... Életemben nem voltam még Mátyásföldön, tehát semmi kompetenciám nincs. De akkor is, ki az az Iván (tudom, tapasztalt modellező és buszsofőr :wink: ), hogy ekkora port tud kavarni??? Nem értem, hogy egy ember, aki anno bedurcizott egy árok miatt, és sértődötten elvonult, egyszercsak megjelenik, és ennyire fel tud húzni Benneteket... Nyugi, aztán reptessetek.

Pumilaci
2006-01-21, 22:17
Azért is hozzá szólok 8)
Pedig eddig nem akartam mert van olyan az mmbk tagjai között akivel
jó viszonyban vagyok.

De :!:

Azért ahhoz hogy ki is az az IVÁN :?:
Hozzá tenném azt az apróságot hogy ő márakkor is mátyásföldön repitett,
amikor az mmbk hangadói még csak a lendkerekes autójuk felett BRÜMMÖGTEK.

És ezt a modellező társukat sikerült elüldözni,és az árok lehet hogy csak az utolsó csepp volt a pohárban.

SZERINTEM 8)

ferland
2006-01-21, 22:57
Amit az MMBk művel az egyenesen felháboritó ,és nevetséges! :evil:
Az ,hogy Iván elérte nulla tolarencia szintjét,és ilyen hangnemben reagál , azt csak is magatoknak köszönhetitek!
Tudomásom szerint senkivel nincs nézeteltérése ,csak veletek!Miért??
Nekem is volt személyes problémám veletek,amit Ivánhoz,és a(többiek) hasonlóan oldottam meg, mégpedig úgy ,hogy váltottam repteret!Már több mint fél éve lakóhelyemhez közeli Budaörsre járok. Ott nagyon jó a csapat ,mondhatni problémamentes.
Csak ennyit akartam.

Francii
2006-01-21, 23:01
Szia Pumilaci! Remélem, rám is gondoltál, amikor azt írtad, hogy van akival jóban vagy... :wink:

Elöször egy kis helyre igazítás:Én nem azért nem repülőzöm és
oktatok mint sok éve már, mert nem engednek a Mátyásföldiek, hanem mert
Én így döntöttem.Nem vagyok rászorulva Matyiföld repterére,
mert tagságom van Némedibe és saját repterem van a házam előtt 50 méterre

Ezek után ugyanez az ember azt terjeszti az egész országban, hogy el lett zavarva Mátyásföldről!

Egy ember, két egymásnak szöges ellentétben álló kijelentés! Na akkor melyik az igazság? És ha bármelyik a kettő közül az igazság, akkor a másik kijelentést minek nevezzük? Szabadon választható a mindenkori igény és közönség szerint?

De nem gond, mi csak örülünk, hogy új barátokra és modellezőtársakra lelt, akik biztosan toleránsabbak hozzá mint mi, akiket sárral dobál több, mint egy éve.

Az, hogy már akkor is reptetett, amikor többen még csak "brummogtattak" elég elszomorító, mert az árokkal kapcsolatban az volt a baja, hogy a 13 kg-os gépével nem tud 110m-es kifutóra leszállni. Van olyan modellező Mátyásföldön, akinek ez 4 év után sikerült...

Susitu1
2006-01-21, 23:15
Ui: Csak a pontosítás végett, most az év elején, húszon egynéhány ember döntött úgy hogy az MMBK tagja szeretne lenni és legjobb tudása szerint, segíti a repülőtér további fejlődését.
Ehhez képest jelen esetben egy ember, akinek problémája van az ott lévő állapotokkal. Azt gondolom ez egy teljesen elfogadható arány, bár kétség kívül az lenne a legjobb ha egy sem lenne,

Én 2005-ben tagja voltam, de nem szeretnék az MMBK-hoz tartozni ezért 2006-tól nem vagyok tag. Segíteni fogom a reptér fejlődését mindenben, de egy két ember gondolkodásával, viselkedésével én sem értek egyet.
Ferland és Iván problémája ettől messze áll, őket csak sajnáni tudom, hogy barmok :cry:

bla bla bla iVán...... bla bla lba ....

ez itt mind Iván hozzászólása akinek az a baja, hogy lejárt a mokis korszaka, és nem tudja a lépést tartani, és van más jobb kezű modellező is mátyásföldön, nem csak Iván létezik. ő már csak ilyen nem tud változni, és ezért jobb ha nem is jár ki, pedig csak egy kurva nagyot kellene nyelnie és befogni a büdös nagy 'gombazabáló' pofját.

Pumilaci
2006-01-22, 00:22
Szasz Francii 8) többek között rád gondoltam :wink:

Mint tudod repterem nekem is van,mégis kijárogatok Budaörsre.
Sőt képes vagyok elmenni a Vecsési fiúkhoz is ha jó társaságra vágyom.
Nem mondhatom hogy egy ÁSZ vagyok a levegőben ráadásul tavaj november óta rohamosan romlik a szemem :cry:
Igy én is morcos lennék ha valakik :shock: BMBK-t :? alakitanának és árkot ásnának a budaörsi reptéren :evil:

Hozzátok is csak egy okbol nem nézek ki néha néha :cry:

Mindenhol jó csak Matyiföldre ne gyertek, mert nagy az 'árok'! :roll: :cry: :(

NO KOMMENT :oops:

Aron1
2006-01-22, 02:26
Sziasztok!

Megint ez a téma, és én megint behányok tőle.

Mert ennek, így soha nem lesz vége!

A megoldás kurvára egyszerű: Aki modellezni akar Matyin,
kimegy modellezni. De nem szarakodni, hanem modellezni!

Aki nem akar ott modellezni, az ne menjen oda.
De ne legyen már országos híre ennek a konfliktusnak.

Ha viszont mindkét fél ott akar lenni, kultúráltan (!!!) elfogadja a másik
jelenlétét! Baromira elférünk!

Győztes nem lesz, csak vesztesek, de abból kurva sok.

Mert ez már bele van kódolva a jelenlegi helyzetbe.

Picsába!

Áron

hilti
2006-01-22, 02:26
Amit az MMBk művel az egyenesen felháboritó ,és nevetséges! :evil:
Melyik részére gondolsz?

Az ,hogy Iván elérte nulla tolarencia szintjét,és ilyen hangnemben reagál , azt csak is magatoknak köszönhetitek!
Szerintem pedig önmagának köszönheti!

Tudomásom szerint senkivel nincs nézeteltérése ,csak veletek!
Még!

Miért??
Tudod a számát, hivd fel és kérdezd meg, utána áruld el nekünk is és végre lezárhatjuk ezt a vitát.

Nekem is volt személyes problémám veletek,amit Ivánhoz,és a(többiek) hasonlóan oldottam meg, mégpedig úgy ,hogy váltottam repteret!Már több mint fél éve lakóhelyemhez közeli Budaörsre járok. Ott nagyon jó a csapat ,mondhatni problémamentes.
Csak ennyit akartam.
Szerintem ez nem baj! Ha én is rosszul fogom érezni magam matyin valószinüleg én is el fogok menni. Nem lehet mindenkinek jót csinálni, csak azt kellene elfogadni, hogy erre törekszünk.

Szerintem mi már rengeteget nyeltünk és újra probáltuk Ivánt megkeresni. Rendezni szerettük volna ezt a dolgot, pont azért amit Fuhur is irt, hogy ugyanazon gondolkodású emberek férjenek meg egymás mellett. Mindig elutasitott.
Szerintem nincs ész érve, nincs igazi kézzel fogható gond, csak a gögösség.

Azért ahhoz hogy ki is az az IVÁN Question
Hozzá tenném azt az apróságot hogy ő márakkor is mátyásföldön repitett,
amikor az mmbk hangadói még csak a lendkerekes autójuk felett BRÜMMÖGTEK.
Mikor én lendkerekes autót tologattam, akkor egy Kádár János neveztű ember vezette ezt a kicsiny országot. Nem kivánom vissza!!!

Üdv

bölcsész
2006-01-22, 02:38
Szia Pumilaci és a többiek B.örsről!

Nos, én mostanáig a műhelyben voltam (reggel 8tól), jelenleg préselődik a legújabb Extra szárnya. Most látom csak, meddig fejlődött ez a topic, míg én bigyóztam.
Néha arra gondolok, ások egy árkot B.örsön, és akkor majd ti nem tudtok odajönni, majd én leszállok szépen a bazi nagy-nehéz gépemmel szépen a pályára, és mindig odahívom majd az Ivánt (úgyis haverom 15 éve), szálljon le a helijével, azzal a szakadttal.

És akkor majd jól meg lesz osztva a mi kis társaságunk.

Tényleg, miért szólunk (szólok) hozzá ehhez a témához?

Egyáltalán, miért szólok hozzá bármihez is? Van dolgom bőven.

Jó éjt mindenkinek.

hilti
2006-01-22, 03:37
Néha arra gondolok, ások egy árkot B.örsön, és akkor majd ti nem tudtok odajönni,
Gondolom el lett neked magyarázva, hogy a gödör azért készült, hogy a modellezök ne tudjanak repiteni és a repteret megközeliteni.

majd én leszállok szépen a bazi nagy-nehéz gépemmel szépen a pályára, és mindig odahívom majd az Ivánt (úgyis haverom 15 éve), szálljon le a helijével, azzal a szakadttal.
Arra azért majd figyelj oda, hogy hosszabb pályát készits mint mi, mert a haverodnak a miénk rövid volt.

És akkor majd jól meg lesz osztva a mi kis társaságunk.
Ezzel Te most viccelsz, de probáld ki aztán majd beszélünk.

Üdv

vmi
2006-01-22, 09:31
vicces tema ez pal utcai fiuk feldolgozas, de visszakanyarodnek a topic cimere, a matyifoldi szelre. ;)
tegnap jartam eloszor matyifoldon.
banyek, mire kiertem, felelenkult a szel, hiaba vartam 2 orat megreptetni a kis 2 fedelu habtestu szuttyogomet, csaknem hagyott alabb.
readasul mikor 1x megis megprobaltam, leszallas utan havas lett a gep, es sikerult a havat besoporni a geprol a radiomba, amit nem vettem eszre, csak 2 oraval kesobb, hogy a radiom sipol kikapcsolt allapotban. majd szetvetett az ideg, ugyhogy most kerek bocsit, hogy pacsi helyett csak egy odadobott hangos helloval sietosen elhajtottam haza. szetszedtem, kiszaritottam, osszeraktam, most jonak tunik.
kozben 3-orara itt obudan szelcsend lett, ugyhogy a hajogyari szigeten a kutyaszaros reten (itt arok helyett ez van), jokat repcsiztunk a baratommal.

hozzafuznem, hogy a matyifoldi tarsasag szamomra ill. egy masik epp akkor kierkezett kezdo fele is roppant segitokesz volt, szepek a gepeitek, es a cudar szel ellenere jol ereztem magam. sok hasznos dolgot lattam.

matyifold elegendoen nagy mezo, szerintem 2 kifuto is elfer rajta, lehetne egy arokmentes is, a rallysok altal is polirozva...

udv

vmi

Vasix
2006-01-22, 11:24
Én azt mondom, széllel szembe ne pisiljünk! ;)
Meg hiába van hátszeled... akkor különösen nehéz álló motorral, épségben leszállni... :(

szandokan
2006-01-22, 13:49
[Arra azért majd figyelj oda, hogy hosszabb pályát készits mint mi, mert a haverodnak a miénk rövid volt.

Üdv

Figyelj Te ......... ! Nem nekem volt rövid a pálya hanem az azóta az árokba esett 30 repülőnek ! Ezt szerettem volna megelőzni!
Igaz nektek ez nem számít , mert elégetitek és vesztek másikat.
Azon az ominózus napon a delta motorja is megállt , mégis leszálltam a fél pályánára! Nekem ez a pálya nem rövid , ha nem tudnád !
Csak szeretném elkerülni a pályátokat meg a képeteket , véglegesen !

A 8 elemis buszos sajna nem találja az aranyműves bizonyítványát, elégedj meg evvel a képpel.

http://users.atw.hu/ivi/gimi.jpg

Dress
2006-01-22, 13:54
Ivan!
Meg benne vagyok a nyolc napban:

Isten eltessen sokaig!

:D

szandokan
2006-01-22, 14:33
Köszi !

Francii
2006-01-22, 15:13
20 évesen érettségiztél? Nekem ez már sikerült 18 évesen... :wink: Igaz, nem is buktam meg az oviban játékból!

hepi börzdéj tú jú!

Én is szeretlek Iván...!

Petii
2006-01-22, 15:25
nah vmi nem stim

Iván = Sandokan?

amúgy énis 20évesen fogok,mert évvesztes vagyok és kéttannyelvüs:)

Dudkin
2006-01-22, 16:51
"Louis, I think this is the beginning of a beautiful friendship."

Sirok...

hilti
2006-01-22, 18:25
Szeretnék elnézést kérni és kijavitani magam

... lesüllyedni egy 8 elemis buszsoför stilusáig és megkérdezni, hogy mit keres itt hóesésben, -5 fokban egy modellező?!...
Tehát a fenti mondat igy hangzik helyesen:

... lesüllyedni egy gimnáziumi érettségivel és aranyműves bizonyitvánnyal rendelkező buszsoför stilusáig és megkérdezni, hogy mit keres itt hóesésben, -5 fokban egy modellező?!
Szerintem igy szomorubb a kép. Tanult ember létedre igy tudsz viselkedni akkor legalább ne mutogasd a bizonyitványt.
A matek eredmény ugyan nem látszik, de túl magas nem lehetett, mert a 30 repülő már megint hazugság.

Üdv

klac
2006-01-22, 20:14
Olvasva boxolásotokat, hát nem semmi.

Hál, Istennek Vecsésen Béke van ! Főznek, eszünk, iszunk, modellezünk, jol érezzük magunkat, a szép ősgyepen.
Néha egy-egy BOING-767 túl alacsonyan fordul, de rögtön panaszt teszünk a légiirányításnal !

" Szeressétek egymást gyerekek, az élet csak ígyszép.......

KLac :) :lol: :wink:

hilti
2006-01-22, 20:55
Főznek, eszünk, iszunk, modellezünk, jol érezzük magunkat, a szép ősgyepen.
Néha egy-egy BOING-767 túl alacsonyan fordul, de rögtön panaszt teszünk a légiirányításnal !

Nálunk ugyan ez a helyzet, csak néha én csinálom a fesztivált :oops:

Üdv

APPME
2006-01-22, 21:04
Főznek, eszünk, iszunk, modellezünk, jol érezzük magunkat, a szép ősgyepen.

Nálunk ugyan ez a helyzet, csak néha én csinálom a fesztivált :oops:

Üdv
Igen én is láttam, ahogy kavartál azzal a pár köbcentis trénerrel, mer' hogy berepülés, meg minden...
Meg persze hogy leszálltál egyhelyben azzal a kis depronnal.
Többiek meg csak nézhették...meg rídogátak. Én is itthon, piszkos életbe...Tudom, hogy nem ide tartozik, de hogy mer ilyen szép repülőd lenni?!

Freshy
2006-01-23, 06:09
Hát sziasztok kedves MMBK!

Én a most elmúlt karácsonyra vettem magamnak egy Raptort. Ezt megelőzően se a helikhez, sem a robbanómotorhoz nem sokat konyítottam. Próbáltam magam kiművelni innen a fórumról és a M&H oldaláról, de gyakorlati tapasztalatot nem nagyon tudtam volna és nem is mertem volna megszerezni egyedül. Két ember is segített a kezdő lépésekben: Ferland és Iván. Mindketten válltvetve harcoltak az én és a helim "fejlődéséért" . Csodálkoztam. Ennyi önzetlen segítséget nem nagyon láttam ezelőtt. Idő és energia több került talán az ő részükről, mint tőlem abba a helibe. Téliszünetem volt a suliban ahol tanítok és így egy héten keresztül foglalkozhattunk az állítgatással és az okításommal. Komoly mínuszok, szelek és hópelyhek repkedtek mellettünk. Szilveszter napján Némediben szálltam fel először a helimmel az Iván Egise alatt. Csodálatos érzés volt! Nagyon sokkal tartozom annak az embernek!
Az alatt a hét alatt sokat beszélgettünk. Egyszer szóbakerült, h miért nem a mátyásföldi reptéren folytatjuk a beállítgatást. Könnyen és részletezés nélkül hárította Iván a kérdésemet!!! Úriember volt, minden szavával, felétek. Nem mocskolt, nem dobált sárral senkit. Kíváncsi lettem volna a igazi okokra, de jókedvűen témátváltott.
Tudjátok vannak igazán sensitív emberek, akik nem igazán mutatják ki a sérüléseiket, sőt inkább tüskéket növesztenek, ha sérelem éri őket, csak hogy méginkább férfiak maradjanak, de ettől még érzik és emlékezik a sérelmet. Lehet, hogy más utat kéne keresni a közös hang megtalálására.
Ivánt egy határozott, kissé makacs és valamennyire önfejű, de semmiképpen nem egy rosszindulatú embernek ismertem meg. Persze nem kizárt, hogy Iván már tényleg nem akar visszatáncolni és akkor kár is ezt tovább feszegetni.
Ezek tükrében kérlek titeket pár ideológiát átértékelni Ivánnal szemben! Kérlek, ne csak az ellenséget lássátok benne!

APPME
2006-01-23, 10:37
Hali Freshy!
Amit mondani akarok, senki ellen nem irányul,nem kívánok dehonesztálni sem...(dícsőséget lerombolni)Ilyen szempontból hű, de OFF. Reagálva a tanuló, tanító viszonyra: Saját tapasztalatom, hogy eleve így áll oda sok ember - legalábbis, akiket ismerek - a tanulóhoz.
1, Ott egy lehetőség, egy ember, akiből még bármi lehet, mind egy újszülött...
2, Újra átéljük segítségével, tanításával azt az "elsőt", ami nekünk - nyugodj meg - ugyanakkora élmény volt, mint amiben most részesültél.
3, A "mester, tanítvány" különleges viszony. A tanuló a hobbi iránti alázattal, igen nagy figyelemmel van a tanítójához, és ez viszonylag bensőséges, legtöbbször hosszú időre, vagy egy életre megmaradó, tisztelendő kapcsolattá válik.
4,A modellező nem normális ember, tehát ilyen önzetlenségekre képes, hajlandó...
5, Aztán "lakva ismeri meg az ember a másikat", múlhat a varázs, változnak a viszonyok...vagyis egy teljesen más felállás, amikor elvileg egyenrangú modellezők találkoznak, viszonyulnak egymáshoz. Akkor ugyanolyan módon előjönnek emberi gyengeségek, nem vakít az "első szerelem". Ez most nem tárgya írásomnak.
Valószínűleg nemsoká eljön az idő, amikor megtapasztalod, tanítani is jó...

Freshy
2006-01-23, 13:58
Szia Appme!

Olykor sírni tudok az írásaidtól (a röhögéstől)! Most nem vicceltél :(! Amit írsz teljesen reális és valós. Én lassan 8 éve edzősködöm Pécsett és mostmár Pesten is. Sokszor átéltem mindazt amit leírsz. Borzasztó bensőséges viszony tud kialakulni oktató és tanítvány közt, ha az illető jól csinálja a dolgát. Minél több energiát heccel bele az ember, annál hálásabb a delikvens. Sokan ezzel visszaélnek... Volt edzés ami csak nőknek indúlt. 13 évestől a 40es családanyáig sokan megfordúltak nálam. Minden nagyképüség nélkül állítom, h nagyobb százalékban jöttek a személyem miatt, mint a sport felé történt elkötelezettségükből. Na ezek hamar le is morzsolódtak, mert számomra borzasztó etikátlan volt mindíg is kikezdeni a tanítványaimmal. Akik valóban sportolni jöttek, azokból majdnem mindenki el is jutott a Magyar Bajnokságig.
Nagyon is tisztában vagyok vele, hogy sokkal jobban kötődik az ember ahhoz, aki foglalkozik vele! Én ezt átlátva és a befolyástól letisztultan írtam egy véleményt, ha tetszik kritikát, hajnalban az Ivánról. Mindíg megpróbálom objektíven nézni és körültekintően mérlegelni a kimondás előtt álló szavaimat. Ez lenne az alapideológiám pillére, miszerint nem bánok meg semmit és nem kérek bocsánatot senkitől. Jól átgondolva, ha valakiről, valamiről megvan a véleményem, akkor azt általában ki is mondom. Soha nem mondok olyat az ember háta mögött, amit meg ne mondanék a szemébe is! Aki ismer, az tudja. Persze nem mindíg jön össze, néha én is korán alkotok ítéletet és néha kiszalad ez-az nekem is a számon (hál'n Istennek, meg tudom számolni, hogy hányszor hibáztam).
Az Ivánról pro és contra egyenlőre, jobbára csak szépet és jót tudok mondani. Aki jobban ismeri az persze többet tud tenni a mérleg serpenyőibe. Kérdés, hogy azok az emberek, akik nálam sokkal jobban ismerik az Ivánt és ezeket az aktuális körülményeket, mennyire elfogultak bármelyik oldallal kapcsolatban!?

Meg persze az sem elhanyagolható kérdés, hogy egy tanúlt, jólszituált, jócsaládból származó értelmiségi, milyen módon ad hangot a véleményének. De senkinek sem szeretnék etikai vitaforumot nyitni, sem retorikai alapkurzust haladóknak...

hilti
2006-01-23, 17:11
Ivánt egy határozott, kissé makacs és valamennyire önfejű, de semmiképpen nem egy rosszindulatú embernek ismertem meg.

Én egyböl egy bocsánatkéréssel kezdeném, amiatt, hogy csak ezt az egy mondatot emeltem ki a leveledböl. Én is igy ismertem meg az Ivánt.
Furcsa érzés nekem is Ivánnal veszekedni, mert nekem is nagyon sokat segitett az elindulásnál, aztán az azt követő idöszakban is. Mondhatni, hogy barátok voltunk. Megismerhettem a családját és úgy érzem ök is befogadtak, elfogadtak. Sikerült mindent megbeszélnünk, és aszerint cselekedtünk.
Aztán megfordult minden.
Igazából az okokon gondolkozom, de nem tudok, olyat emliteni, amivel idáig jutottunk. Rossz hasonlattal talán túl pofoztuk az egoját.
Sajnos nem igaz az, hogy nem kelti rossz hirünket, mert akkor nem hallanánk vissza olyan dolgokat, amik nem igazak és abszolult nem esnek jól. 2005-ben az MMBK vezetöi közé tartoztam és nem kis küzdelem volt megértetni az emberekkel, hogy amit matyiföldröl hallottak az nem igaz, jöjjenek el és gyözödjenek meg saját szemükkel a tényekröl.
Én nagyon sajnálom, hogy ez az egész igy alakult, és igazából még a jó megoldás sem kristályosodott ki elöttem teljesen. Egy biztos, ha mi ezen túl akarunk jutni akkor beszélnünk kellene. Akár azzal a befejezéssel, hogy nincs harag, de nem repülözünk együtt többet, vagy azzal, hogy újra együtt hasitjuk a légteret a XVI. kerületi égbolton.
Azt gondolom, hogy többet könyörögni én már nem fogok, amit lehetett azt mi megtettünk. Hivtuk levélben, telefonon, üzenve neki más emberekkel stb.
Végeredményként egy dolgot szeretnék, akár Ivánnal, akár nélküle, béke legyen matyiföldön, és senki ne itélkezen anélkül, hogy nem volt nálunk és nem beszélt velünk.

Üdv

zaveczky.t
2006-01-23, 19:54
nem tárgyalnátok inkább a mozimúsort , kezd unalmas lenni hogy b szogatjátok az embert.

APPME
2006-01-23, 21:00
nem tárgyalnátok inkább a mozimúsort , kezd unalmas lenni hogy b szogatjátok az embert.
Lefordítom:
Mi a túrónak beszéltek erről, meg hogy milyen jó lenne megérteni egymást, tisztázni dolgokat???
Vegyétek már tudomásul, hogy mmbk-s hülyék vagytok, punktum...
Nincs mit beszélni erről, haljatok meg így...

Ne haragudj, azért lehet erről a témáról beszélgetni is, én több törekvést látok a moziműsorra "hivatott" emberek némelyikébe, minthogy egy életre homokba dugják a fejüket.
Azonban azt megengedem :), hogy a megérthetetlent nem fogják tudni megérteni. :( :( :(
Viszont vagdalkozásra kiváló véleményt formáltál, sokan be tudnak "érdemben" kapcsolódni így.
Nagyon nagy kár lesz érte, ha így lesz.

Pumilaci
2006-01-23, 21:16
Szia Tomi :lol:
Má kezdett leülni a topik.
Apmecsovics elvtárs jóó felkapta a vodkát :oops:
Ha tudná hogy neked csak az ment az idegeidre mint nekem :?

MIÉRT KELL KÜLÖN TOPIKOT NYITNI AZÉRT HOGY VALAKIT B...sanak :cry:

Főleg ha ez a valaki az itt lévők töbségét segitette az indulásnál 8-[

hilti
2006-01-23, 21:28
Azért kell valakit itt b...gatni, mert ha felhivod nem veszi fel a telefont, emailre nem válaszol, de közben elhiteti veled, hogy Ö egy szegény elüldözött, akit szemét modon kizsákmányoltak, és lehetetlené tették a repülözést matyiföldön egy árokkal.
Bocs, ha ez éppen nem fér bele a napi étrendetekbe, és már hánytok a témától, de valahol nekem is el kell mondanom, hogy nem attól válik megoldottá a dolog, ha elfelejtjük.
Szerintem b...gatva itt nem csak az Iván van, nekem ugyan olyan szar harcolni azért, hogy ne legyen balhé, és átmenjen az is, hogy nem jó ide ülni esténként is bizonygatni a bizonyitványt a vakon itélkezök elött.

Üdv

deltahf
2006-01-23, 22:53
Ez amolyan szélmalomharc, én is végigcsináltam tavaly nálunk.
Aztán meg semmi.
Erősebb kutya basz..k ugyis.

Fel a fejjel. Se több se kevesebb nem lesz.

ICE-titán
2006-01-24, 07:50
Üdv!

Yo nyomjátok a karakterkaratét :lol: szeretnék egyszer én is erre a szintre eljutni és felnézni rátok közben :D Deltahf állatos pornómegközelítése a legjobb de ha már itt tartunk akkor az a kutya kettyint amelyiknek van mivel :D , mellesleg deltahf le van maradva mert nyomják már ezt gruppenbe is :D

Yo repülést mindenkinek már ha jön a jóidő :)

szandokan
2006-01-24, 20:25

Az meg nem is lett volna baj, csak amikor a "hordaleknak" arca no! NA akkor van baj...

Dud

A feletteseim úgy döntöttek , hogy ez a hordalék nem találkozhat többé
Matyiföldel !

Dudkin azt a bizonyos hajódat már nem kell féltened. Nagy az óceán
de ha mégis összefutnánk nem fogom megtorpedózni!

ui: köszi mindenkinek a hozzászólásokat , sokat tanultunk belőlük.

üdv : szandokan

Dudkin
2006-01-24, 21:07
Ivan!

Kerlek irj erthetoen, ha sikerul. Milyen hajo?
Tudok egy mondatot amiben szerepel a "beka" es a "hajo" szo ha mar erre terelted a temat...

Te mar nagyon sokszor leirtad ezt, annak ellenere, hogy barmikor szivesen latott ember lennel Matyasfoldon.

Tokeletesen komolytalan vagdalkozas az amit muvelsz. Leirom utoljara es erthetoen:

Matyasfoldon mindig szivesen latunk, ha te is megerted, hogy az amit ott teszunk az nem a modellezes ellen, a jo hangulat ellen, es nem Vasas Ivan ellen van, hanem pont forditva. Amennyiben a rosszhirkeltest, es a hatunk mogott torteno aknamunkat nem sikerul abbahagyni, ugy ez a viszony meg jobban elmergesedik. Ennek senki nem latna hasznat.

Konyorgom legalabb annyira legyel ember, hogy elvallalod eppen ki vagy, amikor irsz, hogy az olvasok is ertsek. Ez pont olyan mint elszaladni hangosan ordibalva, csapkodva egy repterrol, ahelyett, hogy normalis emberi hangon beszelgetnenk az esetleges problemakrol.

Dudkin