PDA

Teljes verzió megtekintése : Kiraboltak

looszg
2006-02-05, 20:22
Sziasztok.

Itt indítom a topicot, mert eléggé anyázásra áll a szám...
Kaptam kölcsön egy elektromos Monster Truckot, és kimentem a Luppa-tavakhoz (budakalásznál a bányatavak), gondoltam megjáratom a jégen... Nálam volt a felsőszárnyas depron gyakorlórepülőm is (eléggé viharvert darab). Megálltam a tóparton, a töltés tetején, és lementem a partra. Az autót bezártam. Légvonalban kb 10 méterre voltam az autótól, és kb. tíz percig nem láttam.

Mire visszamentem: Táskám összes irattal, autórádió, és repülő + táviránytó sehol.
Rendőrségen bejelentettem, de nem voltak túl lelkesek, hogy a vasárnap délutáni sziesztájuk közben zavarom őket... :(
Meg se kérdezték, hogy láttam e valamit, vagy valakit. Nem tudom, hogy ilyenkor van e értelme ujjlenyomatot venni, de nem vettek.

Szerencsére a cucc értéke nem túl nagy (analóg graupner FM 314-es rádió, és Karzo féle elektronika volt a gépben), de azért bosszantó és elveszi az ember kedvét...

Nem hiszem, hogy megpróbálnák eladni, szerintem inkább kipróbálják, és 3 perc alatt nullára fogják szanálni, de mégis, ha valakinek el akarnak adni a fent említett cuccokból, az légyszi szóljon...

köszi.
lg.

klac
2006-02-05, 21:09
Hát ez a mai nap NEM A Tied volt !

Nekem már kétszer megtörtént ! Tanulság : iratot nem hagyunk az autóban és a pénzünket pénztárcában kell tartani a bankkártyával egyetemben.
Nem kioktatni akarlak, félre ne értsd ! Együtérzünk !

Nekem mindkét alkalommal megkerűltek az iratok, csak kb 3 hét múlva. A második alkalommal márcsak akkor, mire minden ujra elkészűlt, szig, lakcímkrtya, jogsi, 2 db forgalmi. A költség egy laza 25 pénz.

KLac

looszg
2006-02-05, 21:37
Az a vicc, hogy soha nem szoktam semmit az autóban hagyni. Most is összesen 10 méterre (légvonalban) távolodtam el, csak épp nem láttam rá...

xcarlos
2006-02-06, 16:27
Hát öszinte részvétem! :(
Velem szerencsére még nem történt ilyen eset (3x kopp), de igyekszem is elkerülni, amennyire lehet.
Sajnos nincs saját gépjárművem, amit meg használni szoktam, abban sem lehet pl még a quasaromat sem
eltüntetni a csomagtartóban.
Ilyen esetben legalább az adót és a kisebb cuccokat berakom a csomagtartóba, igy talán kisebb a csábítás...

looszg
2006-02-06, 19:09
Adó nekem se látszott, de a repülő nem fért el a csomagtartóban (fiat seicento). Mondjuk ha szétszedtem volna...

De sajna elötte mutattam meg a kollegának, és utána nem akartam szétszedni, meg újra összerakni, mert még tervben volt, hogy repülgetek egy kicsit.

Lompi
2006-02-06, 20:09
Sajnos nagyon vakmerok a rablo urak! Nekem LOTER elott parkolo autobol kiloptak a radiot ugy, hogy a radio nyakjabol is kiszakadt egy darab es betorte az ablakot is, az okozott kar sokkal nagyobb volt mint a radio erteke raadasul az is hasznalhatatlan lett... A rendorseg a fule botjat sem mozgatta, pedig azonnal hivtam oket, stb. Igy inkabb egy kicsit atneztuk a kornyeket, meglett az uriember...

Bocsanat, hogy egy kicsit off volt, de sajnos sehol semmi sincs biztonsagban :(

shark
2006-02-06, 20:30
Sokszor egy kis keresés és az emberi kéz többet segít a dolgokon mint a rendőrség! Vigyorgunk rajta de elég szomorú :!:

Yeti
2006-02-06, 22:31
Szia Looszg!

Nagyon sajnálom a történteket. A tolvajlásban az esetenkénti anyagi kárnál (párszor feltörték már a kocsinkat a házunk elött) számomra még kellemetlenebb, hogy az ember mindennapjait is átformálja. Mindent nyitni, zárni, figyelni....

Azért a szóhasználatra kérlek ügyelj! A rablás azt jelenti, hogy erőszakkal (fegyver, bántalmazás, fenyegetés) kényszerítettek értékeid átadására. Téged megloptak, NEM kiraboltak. Csak azért szólok, mert így kapnak szárnyra a rémtörténetek.

De, részvétam a történtek miatt.

looszg
2006-02-07, 18:28
Téged megloptak, NEM kiraboltak

Jogos.

Bár szegény autó szempontjából nézve... Erőszakkal jól elrontották a zárat. :evil:
De már megjavítottam. :twisted:

A tolvajlásban az esetenkénti anyagi kárnál (párszor feltörték már a kocsinkat a házunk elött) számomra még kellemetlenebb, hogy az ember mindennapjait is átformálja. Mindent nyitni, zárni, figyelni....

Igen. Én is pont ezen gondolkoztam.

Dress
2006-02-07, 19:33
Te , de most komolyan, miert nincs benne riaszto?

Lompi
2006-02-07, 19:41
Az en meglatasom, hogy a riaszto nem sokat segit... :(

Dress
2006-02-07, 19:45
Miert?
10 meterre allt tole es eszre se vette. Akkor legalabb szirenazott volna.
De nem akarok errol vitat nyitni am.

Lompi
2006-02-07, 19:47
Ebben igazad van! En sem nyitok vitat 8)

looszg
2006-02-08, 22:34
Ebben az esetben tényleg segített volna a riasztó.

Ha másban nem, jól elvertek volna. Sajnos láttam elötte a feltételezett tettes urakat, és két autónyi vastagnyakláncos kopasz uriember volt tuningolt verdákban.

(Egyébként a riasztó helyett rejtett kapcsolót és kormányzárat alkalmazok.)

Gézabá
2006-02-09, 13:51
A szaros, tetves betörőre, a gépkocsifeltörőre, a tolvajra nem illik azt a szót használni, hogy bátor.
Ha egy ilyen szarházit tetten érsz, eltöröd mind a két kezét és lábát, meglátod a bátorsága rendkívül hamar elszáll, ici-pici kis nyuszika válik belőle.

takacsj
2006-02-09, 14:14
Bizony ezek nem "bátor" hanem inkább sunyi aljas genya egyedek...
Nekem pár éve az egész autóm tűnt el, de nyomtalanul.
A sors fintora hogy előtte visszamondtam a cascot, és vettem bele egy drága Pirahna riasztót,és kormányzárat amit elvittek a kocsival együtt.
:evil: :evil: Még mindíg ökölbe szorul a talpam is ha rágondolok.

Azóta soha semmit nem hagyok a kocsiba ha eltávolodok tőle.

Egyébként van ennél kellemetlenebb dolog is, úgy hívják lakásbetörés.
Az aztán fel tudja agyalni a szenvedőt, abban is volt részem.
Azóta van két kutyám, és riasztó a lakásban.
Persze ez sem nyújt teljes biztonságot, mert olyan nem létezik.

Gall
2006-02-09, 14:25
Sziasztok!
Nem akarok tovább OFF-olni :oops:, különben is inkább csak olvasok, de
ezt úgy érzem -mint lehetőséget- tovább kell adjam. Mail-ben kaptam, nem tudom igaz-e, de jól hangzik:

Szolgálunk és védünk

Éppen lefeküdtem az este, amikor a feleségem szólt, hogy látja az ablakból,
hogy égve felejtettem a garázsban a lámpát.

Amikor kinéztem, láttam, hogy a garázsban emberek járnak és egymásután
viszik el tárgyainkat, ki, a közelben lévo kocsijukhoz. Felhívtam a
rendorséget, de azok azt mondták, nem tudnak segíteni, mert most éppen
nincs egy kocsijuk sem a környéken, de megigérték, azonnal kiküldenek
egyet, amikor arra alkalom lesz.

Mondom, OK, visszaakasztottam a kagylót, vártam egy percig, majd
visszahívtam a rendorséget:

"Halló, egy perccel ezelott hívtam önöket, mert tolvajok járnak a
garázsomban. Hát nem kell többé idegeskedniök, mert mindegyiket lelottem
már a puskámmal."

Két percen belül féltucat rendorautó huhogott a házam elott, plusz egy
különleges rendorkészültség is, mindenki kiszállt a házhoz.

Természetesen elfogták a tolvajokat is. Az egyik rendortiszt megjegyezte:
"Azt hittem azt mondta, hogy már mindegyiket lelotte".

Válaszoltam:"Azt hittem önök azt mondták, hogy nem tudnak senkit azonnal
kiküldeni".
Üdvözlettel: Gall

Lompi
2006-02-09, 14:56
Ez igy igaz! De az a baj, hogy a torveny oket vedi... Ha megvered akkor meg feljelent, ha nincs tanu az mas helyzet. Gyakorlatbol tudom, hogy ha en fegyverrel megvedem magam a rendorseg (hiaba onvedelem) engem vonhat felelossegre.
Sajnos ugyancsak tapasztalatbol tudom, hogy a rendorseg sima bejelentesre nem nagyon reagal, de ha vedekezes keppen fegyverhasznalat is elofordul akkor azonnal jonnek es altalaban a jogasan vedekezot viszik el bilincsben...

Olyan tapasztalatom is volt amikor nyilvanvalo eroszakra utalo helyzetben voltam (harom vastagnyaku hustorony uvoltott velem) es ket rendorauto is lassitott de nem allt meg...

Nagyon meg kell gondolni, hogy az ember hol es mikor, mivel vedi meg magat...

A lakasbetores is ingovanyos talaj. Hozzam is tortek be ugy hogy kest fogtak ram, en fegyvert fogtam a tisztelt rohadekra. A rendorseg meg velem vitatkozott, hogy hogyan mereszelek a sajat engedelyel tartott onvedelmi fegyveremmel a sajat lakasomban vedekezni!!! Az volt a szerencse, hogy loves nem volt... Meg a betoronek allt feljebb, hogy eletveszelyben volt!!! Aznap kiengedtek!!!

elike
2006-02-09, 17:27
Sziasztok

Most már nem bírom magamban tartani, így hát elmondom.

Nem tudom miért vagytok ennyire ellenségesek a rendőrökkel.
Amikor tudnak mindíg segítenek. :)
A kollégámnak is segítettek.
Ment hazafelé pár hónapja, Szentendréről Pest felé kocsival.
Ment elötte egy autó, de lassan. Szépen megelőzte. Visszatért a saját sávjába, felkapcsolta a reflektort és látta, hogy egy szép nagy szarvas van elötte az úton. Elütni nem akarta, félrerántotta a kormányt jobbra, amitől belecsúszott az árokba. A kocsi így kevésbé sérült. Megállt az az autós, akit megelőzött, megállt egy szembejövő és segítettek neki. Egyszercsak vijjogva megáll egy rendőrautó. Kiszáll a p....zt, odamegy a kollégához és megbünteti 5.000 forintra, mert letért az útról. 6-an mondták neki, hogy a szarvas miatt került oda, de erre ő csak annyit mondott, hogy most nem látja sehol a szarvast, 5.000, vagy feljelenti.
A kollégám odaadta a pénzt, a rendőrök beültek az autóba és robogtak tovább.
Szóval a rendőrök nagyon "segítőkészek" is tudnak lenni.

Részvétem looszg.
Bizony szörnyű dolog ilyennel szembesülni.
Száradjon le a keze az ilyennek, de ennél nagyobb öröme az életben sose legyen.
De ha a rendőrökre vársz, hogy valami történjen, inkább hagyd is ki őket.
Sajnos már nekem is törték fel az autómat. Szerencsére volt rajta casco, csak azért szóltam a zsaruknak, mert kellett a papír. Megkerestük a gyereket, aki csinálta, remegő lábakkal adta vissza a rádiót, könyörgött, hogy ne szóljunk a zsaruknak, így a kecske is jóllakott, és a káposzta is megmaradt.
Sajnos másképp nem megy ebben a remekül szervezett országban.

De egyébként az is furcsa nekem, ha behívnak tanúskodni és valamit véletlenül rosszul mondasz, lecsuknak 3 évre hamis tanúzásért, de ha a gyanúsított hazudozik össze-vissza, az teljesen rendben van.

Sajnos nagyon tisztában kell lenni a jogaiddal, mert ha nem, nagyon ráfázhat az ember.

Bocs az OFF-ért
Mégegyszer részvétem. Remélem meglesznek a cuccaid.

Üdv: Elike