PDA

Teljes verzió megtekintése : Új biztosítás modellező tevékenységekre, amatőröknek is! TERVEZÉSI IDŐ!

smith_hun
2014-10-15, 19:42
Tisztelt Pilótatársak!

Bemutatkoznék...Kovács Szabolcs vagyok, lassan egy éve fertőződtem meg multikopterrel. Mivel szinte kizárólag a multikopter részleget olvasom, így senki sem ismer. De igazán ez sem tart vissza attól, hogy próbáljak a közösség segítségére lenni. Idén az egyik rokonom egy országos biztosítóhoz került, és gondoltam hátha lehetne valamit elérni a modellezők, a gépeik biztosítása érdekében.

Ezért felvettem a pléhpofát, és nincs vesztenivaló alapon megkerestem a rokonom, és ajánlottam egy lehetőséget neki: miszerint rengeteg modellezőt érdekelhet egy olyan lehetőség, hogy akár hobbicélú, akár munkához kötött repülést lehessen biztosítani.

Én első körben pofátlanul egy éves 5000HUF körüli összeget mondtam, és vártam az elutasítást. Nem azt kaptunk, hanem érdeklődést.

A biztosító hajlandónak tűnik közös munkával kidolgozni egy olyan speciális biztosítási ajánlatot, ami kitérhetne:
- hobbicélú repülés biztosítása (FPV és egyéb repülési módok, hobbi célú filmezés),
- versenymodellezés biztosítása (műrepülők, stb.),
- munkához kötött repülés biztosítása (profi filmezés),
- bizonyos esetekben a gépre kötött kár megtérítése (zuhanás, elvesztés, stb)
- repülési helyszínektől függő (modellrepülőterek, városi környezet, külterület, stb)
biztosításra.

Ergo aki hobbiból repül, és hobbiból filmez kis géppel, és mondjuk a gépnél flyaway következik be,a gép pedig mondjuk rázuhan egy autóra, és betöri a szélvédőt (jobb esetben), akkor a biztosító térítené a kárt.
Nyilván, ha valaki haszonszerzésre használja az octokopterét, és a munka közben következik be egy nem várt esemény (pl. lezuhan a gép, és összetörik), akkor a kárt enyhíti a biztossító.

Nyilván egy olyan komplex biztosítást lenne lehetőségünk megtervezni, ami jelenleg nem, vagy csak súlyos összegért lenne elérhető.

Amiben más lehetne ez a biztosítás, nem lenne szükséges hozzá egyesületi tagság, vagy versenyengedély a szövetségtől, hanem úgy lehetne megkötni, mint egy utasbiztosítást, az utcáról besétál "Példa József", bemutatja a feltételek szerint a gépet (gondolom egy műszaki szemlézést folytató embernek), és megkötik a biztosítást. Példa József pedig viszonylag nagyobb biztonságban érezheti magát, mert tudja, hogy baj esetén nem marad egyedül.

Nekem valahol egy, amolyan az autókhoz hasonló CASCO-jellegű biztosítás vonalazódik a fejemben...

Uraim!
Szeretném kihangsúlyozni, hogy tőlem csak az ötlet származik, és a közösségi reménybeli igénye, hogy vevők lennének egy ilyen olcsó biztosításra. Ebből nekem nem származik (remélem) nyereségem, jutalékom, vagy amit ilyenkor adni szoktak a közvetítőnek. Pusztán a jó fejűség motivál arra, hogy tegyek a közösség számára valami előnyöset, hogy boldogabban repülhessünk.

A biztosító ezeket az adatokat kérte tőlem:
- hány ügyfél lenne ebben a veszélyközösségben, mivel a díj fordítottan arányos a létszámmal
- milyen súlyú , teljesítményű , sebességű , méretű gépekről van szó / -tól , -ig /
- milyen értékű gépek és mekkora biztosítási összegre szeretne a szerződő felelősség biztosítást kötni
- jövedelem szerzés van-e a repülések célja között
- területileg PONTOSAN hol repülnétek és milyen gyakran

Én ezeket a válaszokat küldeném neki saját kútfőből gondolkodva:
- kb. 300-1500 fő,
- 400 grammtól felfelé (leginkább azért, mert nem csak a multikopteres közösségre lenne tervezve, hanem minden repülőmodellre),
- 60eHUF-tól felfelé
- sport, hobbi, és munkarepülések
- Magyarország területe, és a hivatalos modellrepterek

Szeretném jelezni, hogy baromira hidegen hagy, ha a közösség érdektelen marad, és ugyanúgy biztosítás nélkül repkednek páran, mint eddig, vagy megköti a drágább FPV Egyesület által elérhetővé tett biztosítást.

Itt a lehetőség, hogy előrébb lépjünk, tudjunk élni vele!

Örömteli, zuhanástól mentes repülést kívánok mindenkinek!

Tisztelettel:
Kovács Szabolcs

Haware
2014-10-16, 08:16
Szia,
Szerintem sokunkat érdekelne. Konkrétan mit vársz most a közösségtől, mi a következő lépés?
Üdv, Haware

smith_hun
2014-10-16, 12:25
Csak annyit, hogy észszerű keretek között írja fel minél több ember, hogy milyen szolgáltatás érdekelné, mekkora összegért.

Ezeket összesíteném, és küldhetném tovább...én sajnos nem tudom kitalálni, hogy különböző modell-szakágakban kinek mi fontos...

Nyilván olyat nem sikerülhet összehozni ami maradéktalanul jó lesz mindenkinek, de jó lenne kihasználni a lehetőséget...

Haware
2014-10-16, 12:44
Ok, akkor még annyit, hogy ne feledkezzünk meg a hydroplánosokról sem ;D
És a "kár" nem csak anyagi, hanem sajnos emberi is lehet. a felelősségbiztosításnak arra is ki kellene terjednie (gyógykezelés ktsg-e, gyógykezelés alatti munkabér kiesés, stb.)
Lehet, hogy furcsán hangzik, de bizonyos szempontból ez a része a biztosításnak hasonlít az eb-tartó felelősség biztosításra, amit asszem jövőre már minden kutyatartónak kötelező lesz megkötnie.

smith_hun
2014-10-16, 13:08
Igen, a balesetből származó személyi sérülésre is kiterjedne, ez benne volt a tervekben alapból...

Igazán a kérdések talán ezek:
- mennyit áldozna erre egy modellező,
- mit biztosítana (általános biztosítás, minden modellre külön, csak káreseményre, stb.)
- milyen tevékenységét biztosítaná (versenyzés, szabadidős tevékenység, munkavégzés, esetleg egyszerre több tevékenység),
- mire biztosítana (csak baleseti személyi sérülés, csak baleseti személyi sérülés + anyagi kár, mindenre kiterjedő káresemény)
- tevékenység helye (kiépített modellreptér, versenypálya, vagy lakott terület feletti repülés, vagy erdő/mező feletti repkedés, esetleg az ország teljes területe, stb.), esetleg külföldi tevékenység (versenyzőknek, filmeseknek)
- akarja-e a gépet biztosítani törés esetére (CASCO-szerű elv, önrész+biztosítási összeg, vagy meghatározott összegre),
- milyen kockázatcsökkentő részt vállal az ügyfél: hülye-biztos vezérlés, párhuzamos vezérlés, mentőernyő, stb.
- mekkora tömegű modellek jöhetnek szóba (pl. 400 grammos multikopter is tud kaszabolni szénszálas propellerrel),
- növeli a kockázatot a repülési idő? (nem mindegy gondolom, hogy 5 percet repül valaki egy multikopterrel filmezgetve hobbiból, vagy mondjuk 1,5 órát FPV-zik egy kb. 2500 gramm tömegű motoros vitorlázóval, stb)
- legyen-e irányításfüggő a kockázat mértéke (a régi, zavarható rádiók szemben a legújabb Futaba FASST irányítással pl.)
- csökkentse-e a kockázatot egy vezérlő esetén, ha zavar-védett a vezérlő? (ergo kiszűri a nem logikus GPS-jelet, és szükség esetén nem számol vele, ezzel is megakadályozva a hibás működést)

...és nagyjából ilyen vélemények érdekelnek...minél jobban meg tudjuk határozni az igényeket, annál jobban tudjuk kialakítani a rendszert...

smith_hun
2014-10-16, 13:29
Nézzük az én konkrét esetemet:

Van egy DJI Phantom FC40 multikopterem. Nem vagyok egyesületi tag, és csak szabadidős tevékenység érdekében repülgetek havonta kb. 50-90 percet. A repülések 65%-a FPV repülés, a maradék 35% lesz hobbifilmezés. Az FPV repülésem 95% látótávolságon kívüli (300 méteren túli). A repüléseim 75%-a lakott területen kívüli, 25% lakott területen belüli, 0% modellreptér. A gépem rendelkezik GPS vezérléssel, fail safe funkcióval (azonnali ereszkedés, vagy hazajön és leszáll), repülési adatrögzítővel, és GPS nyomkövetővel. A tömege nem nagyobb 1300 grammnál. A repülési időm kb. 5-15 perc.

Ebből kifolyólag engem egy hasonló lehetőség érdekelne:
- balesetből eredő személyi sérülés, és anyagi kár biztosítása,
- műszaki meghibásodás miatt bekövetkező személyi és anyagi kár biztosítása,

Mit tudok vállalni a kockázatok csökkentése érdekében:
- nem repülök manuális módban (kezdőként elég veszélyes amúgy is),
- használom a vezérlő GPS és fail safe lehetőségét,
- olyan távirányítást használok, ami megfelel az új elvárásoknak (5,8GHz a gyári távirányító, és FASST védelem szintű),
- csökkentem a zavaró jelekkel zsúfolt területen való repülések lehetőségét,

Ezek után egy normálisan meghatározott kártérítési összeghatár kialkudása után vállalnék egy ilyen opciót:
Éves díj: 5-7eHUF, 1000000HUF kártérítési összeg (a munkahelyem is ennyit kötött rám halál esetére, fegyveres munkakörbe).

Nyilván aki kockázatosabban repül, fizethet többet, és emelheti az összeghatárt...az ígéret elhangzott, minél több ember igényli a biztosítást, annál kedvezőbb a díj...

Nyilván az is megoldás lehet, hogy nem bonyolítjuk a feltételeket, hanem csak személyi és anyagi kárt fedez a biztosító 1,5M HUF értékig, és amennyiben 1000 ember megköti, akkor egységesen, lakhelytől függetlenül mondjuk fizetünk 7000HUF-ot...

De csak tippelgetek...egy a lényeg: én speciel nem szeretnék sokat fizetni, mert úgy gondolom egyáltalán nem veszélyeztetek senkit és semmit, de azért a kisördög nem alszik...nem baj, ha van némi anyagi fedezet...

gordon89
2014-10-16, 13:37
Engem leginkabb a "cascos" resze erdekelne!
Mi lenne abban az esetben ha en pl a sajat hibambol osszetorom a 600as helimet?! Erre mit lehetne kitalalni?

ati
2014-10-16, 14:12
Lakott területen most sem, és valszeg az új szabályok szerint sem repülhetsz, így a biztosító kockázata minimális. A kártérítés összegét inkább emelni kéne, és önerőt bevinni valamint természetesen csak az idegen tulajdonba esett kárt téríti, a tiedet nem. Ez szinte kockázatmentes a biztosítónak, tehát akár az 5000Ft éves díj mellett is maradhatnánk. Ez inkább hasonlít a gépjármű kötelező felelősség biztosításra, tulajdoképpen arra is kell, csak repülőre. Ha jól tudom a hatóság is ilyesmit fontolgat. A biztosítótársaságnak saját jól felfogott érdekében állna megelőlegezni a bizalmat, most még nem sokan kötnének, de a hatóság bármikor adhat ki állásfoglalást - esetleg a biztosító is kérheti, vagy bármely modellező -aminek hatására tömeges biztosításkötés várható. Ez alá az összeg alá más biztosítótársaság sem megy, így aki korán kel ... elv fog érvényesülni. A tapasztalati tények is azt mutatják, hogy nagyon minimális a baleset, szinte nincs is, pedig most igencsak meredeken mennek a dolgok.

ITEM
2014-10-16, 14:25
Két kopter: Egy quad és egy Hexa.

Nem repülök messze nagyon max 6-700M de inkább szeretem látótávolságon belül tudni a gépeket.
Kizárólag hobby repülés,néha egy két felvétel,de nem kereskedelmi céllal. (Sem időm,sem energiám erre és ez nem is érdekel)

Quad:
Anti flyaway (ZeroTech S4-V2 repülésvezérlő)
Precíz GPS navigáció
Fail-Safe funkciók GPS jel vesztés és zavarás esetén: lebegés,hazarepülés,azonnali leszállás.
Fail-Safe funkciók Alacsony akkuszint esetén: Hazarepülés és leszállás, azonnali leszállás.
Teljes telemetrikus adatrögzítés (Fekete doboz) Visszanézhető,elemezhető.
FPV mód, élőkép a valósidejű telemetrikus adatokkal.
Rádióvezérlés: Fejlett rádióátviteli protokol Futaba FASST technológia. (Eredeti Futaba vevő és adó)

Hexa
Anti flyaway (Xaircraft SuperX repülésvezérlő)
Precíz GPS navigáció
Fail-Safe funkciók GPS jel vesztés és zavarás,iránytű meghibásodás,mágneses interferencia védelem aktiválása esetén: lebegés,hazarepülés,azonnali leszállás. Az autonóm repülés bármikor megszakítható,ha erre szükség lenne.
Fail-Safe funkciók Alacsony akkuszint esetén: Hazarepülés és leszállás, azonnali leszállás.
Teljes telemetrikus adatrögzítés (Fekete doboz) Visszanézhető,elemezhető.
FPV mód, élőkép a valósidejű telemetrikus adatokkal.
Rádióvezérlés: Fejlett rádióátviteli protokol Futaba FASST technológia. (Eredeti Futaba vevő és adó)

Számomra még elfogatható biztosítási összeg éves szinten akár 15.000 Ft/gép is ha megfelelőek a biztosítási paraméterek egy nagyobb összegű kártérítési igény esetén is. Normál esetben,megbeszélés után az alap/általános 7000 Ft-os díjat én is elfogathatónak tartanám.

Az emelt összegű biztosításnak fedeznie kellene az anyagi eszköz véletlenszerű meghibásodásának/megrongálódásának javítási költségeit,amit lehetőség szerint uniós és vagy Magyarországi Áfá-s számlával tudok igazolni. Természetesen teljes kórtörténeti jelentés készülne minden törésről,meghibásodásról és anyagi vagy személyi sérülésről,amennyiben erre igényt tartanak a biztosító szakemberei.

Egyelőre ennyi,aztán majd még írok hozzá,ha valami eszembe jut.

Peace 8)

Seszi
2014-10-16, 14:48
Jó ez a téma nagyon, mert mi sokat filóztunk rajta, hogy olcsó biztosítást kössünk-e, ami nem fizet de sokan csatlakoznak és majd akkor lehet alkudozni, vagy olyat kössünk aminek van értelme és kevesebb a biztosított.. majd most talán kiderül, hogy 5000ft-os biztosításra lenne-e széles körben igény. írjatok ki egy szavazást, ahogy Robi tanácsolta...

remélem, ha ez a kezdeményezés bebizonyítja, hogy nem is olyan drága a mi biztosításunk, akkor páran észhez térnek és beszállnak. Ugyanis minél nagyobb a létszám, annál jobbak a feltételek. de asszem ezt már leírtuk sokszor..

ha pedig sikerül jobb feltételekkel szerződést kötni, jövünk mi is! :)

Tomek88
2014-10-16, 15:54
EZ engem is érdekel, főleg a másnak okozott anyagi kár, személyi sérülés-re kiterjedően. 5000-10.000 ft-ot nekem megér mindenképpen.

mcelek
2014-10-16, 16:38
Imádnám, ha még CASCO is lenne :P gondolom havi 20e-ért lenne ajánlat, de lehet, hogy annyiért sem. Kb. mekkora kárösszeg lenne egy rendes multikopter, kamerával földbe süllyesztve?
54€ az osztrák, de van jobb is, mivel a németek már tovább gondolták, 40-246€ választhatnak, persze van 2 országos szövetségük és csak azon keresztül.
Valamiért ragaszkodnak a szervezeti formához szerte a világban.
Szabolcs talán elárulja, melyik biztosító nagykutyájánál lehet alkudozni, mi szívesen segítünk, mert nem árt a mi biztosítónkat is versenyhelyzetbe kényszeríteni.
Lényeges, hogy pilóta nélküli légi járműre vonatkozzon, lehet a megfogalmazás RadioControled, vagy akármi, csak a légkörben való mozgásra egyértelmű legyen.
Szerintem a tömeg meghatározó az esetleges "becsapódás" energiája miatt.
400g az semmi, még egy 250-es quad is több, de egy EasyStar is 800g kezdő repcsi.
Hajrá, hajrá, veled vagyunk :-*

smith_hun
2014-10-16, 17:29
Én azért ragaszkodnék a NEM szervezeti tagsághoz, mert sokunkat hidegen hagy szabadidős tevékenység közben az egyesületi forma...
De, ha megkövetelik, akkor megteremtem a lehetőséget a jogi kereteken belül egy olyan egyesületnek (akárcsak a mostani egyetemi egyesületünknél), ahol tisztán láthatóan non-profit jelleggel menne a tagság, és egyetlen célja a jogi személyiség megteremtése a hobbipilótáknak.

Az egyetemi egyesületünk éves tagdíja 5HUF. Akkor emelkedett meg ilyen magasra, amikor kivonták a forgalomból az 1HUF-os érmét...
Mivel évek óta működik az egyesület, kiváló bizonyíték arra, hogy nem szükséges a tagoktól beszedni az 5000-10000-20000 HUF-os éves díjat...Bár nem fűlik hozzá a fogam, mert vannak rossz tapasztalataim az airsoft hobbiból ilyen téren, de nem is lehetetlen.

Scythe
2014-10-18, 18:51
Találtam egy alkusz céget, ahol lehet biztosítást kötni légi járműre, köztük drónra is. Kitöltöm az adatlapot, és meglátom hogy milyen árat kapok vissza, illetve melyik biztosítótól. A DJI gyári száma hány számjegy szokott lenni? Beírok valami kamu számot, mivel még nincs meg a Phantom, viszont jó lenne tudni hogy mi a helyzet.

http://www.best-office.hu/dron.php

ati
2014-10-18, 19:55
Ez nem semmi! Légyszi számolj be a fejleményekről ! Kíváncsian várom!

csillagvzs
2014-10-18, 20:19
Találtam egy alkusz céget, ahol lehet biztosítást kötni légi járműre, köztük drónra is. Kitöltöm az adatlapot, és meglátom hogy milyen árat kapok vissza, illetve melyik biztosítótól. A DJI gyári száma hány számjegy szokott lenni? Beírok valami kamu számot, mivel még nincs meg a Phantom, viszont jó lenne tudni hogy mi a helyzet.

Most meggazdagszom! :)
Mert ugye a kép az oldalon az én kopterem és nem emlékszem, hogy engedélyeztem volna a használatát.
És a fotós sem járult hozzá. .)

De más.

4 évnyi munkám eredménye után nagyon le legyen illúziótok a biztosítással kapcsolatban.
Mert a biztosítók kockázatelemzése alapján hiper kockázatos a történet.
De természetesen szeretném ha össze jönne amit szeretnétek.

mcelek
2014-10-18, 22:32
Nekem ez tetszik legjobban:
Magyarországon belül kietlen területen
Magyarországon belül lakatlan területen
Vajon mi lehet a különbség?

smith_hun
2014-10-19, 00:38
Szerintem:
- kietlen terület = szántó, erdő, préri, stb.
- lakatlan terület = mondjuk a tipikus olyan kiskertek ingatlanok, ahol nem lakik senki, de vannak szerszámos-kamrák, és bungik...de életvitelszerűen nem laknak/lakhat ott senki.

atitika
2014-10-19, 13:04
Üdv.!
Én autózom, ezekre is lehetséges valami opciót kérni? ???

Scythe
2014-10-19, 13:07

Most meggazdagszom! :)
Mert ugye a kép az oldalon az én kopterem és nem emlékszem, hogy engedélyeztem volna a használatát.
És a fotós sem járult hozzá. .)

De más.

4 évnyi munkám eredménye után nagyon le legyen illúziótok a biztosítással kapcsolatban.
Mert a biztosítók kockázatelemzése alapján hiper kockázatos a történet.
De természetesen szeretném ha össze jönne amit szeretnétek.

Ez nem újdonság sajnos.. Nekem sem esne jól ha valaki a munkám használná fel, a saját weboldala népszerűsítéséhez. Van amúgy erről a kopterről leírásod, blogod, hogy készült, stb? Kíváncsi lennék rá.

Nagyon jó lenne ha a biztosítás összejönne. Bárkinek megérne még évi 10k-t is, hogy biztonságba tudja gépét, akár rongálás, akár a gép sérülése miatt, akár bármilyen más anyagi kár bekövetkezése miatt. Tegnap amúgy el is küldtem az űrlapot kitöltve, szóval várom a fejleményeket. Majd holnap még megpróbálok felhívni 1-2 biztosítótársaságot, hogy mi a helyzet ezen a téren velük. Mindenképp leírom ide ha kapok bármilyen választ.

Scythe
2014-10-20, 19:35
"Tisztelt xy!

Egyenlőre cégek számára és bizonyos projektekre lesz elérhető a felelősségbiztosítás."

Ennyit a biztosításról..

smith_hun
2014-10-20, 23:00
Ez de tré! Én is kitöltöttem, kíváncsi vagyok milyen válasz érkezik...seggre ülök, ha pozitív...csak azt nem értem, hogy kizárólagos céges köthetőség esetén miért a természetes személy adatait kellett megadni? >:(

Seszi
2014-10-28, 16:06
Sziasztok,

kéne még pár ember, hogy feltöltsük a biztosítási keretszerződést, és így jobb feltételeket alkudjunk ki. Per pillanat ez az egyetlen Mo területére érvényes általános modellező biztosítás. Lehet 3000 forintos biztosításról álmodozni, de oda sose jutunk el, ha nem egy csapatként lépünk. Ha valaki támogatná a kezdeményezést, jelezze és küldök infót.

üdv
Seszi

gordon89
2014-10-28, 18:28
En tamogatom,de milyen adatok kellenek?

smith_hun
2014-10-28, 18:35
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,165036.msg1927455.html#msg1927455

Seszi
2014-10-28, 18:44
én itt pofátlanul az FPV Egyesület biztosítását reklámozom :) remélem nem lesz belőle sértődés.. továbbra is tartom, hogy ha valaki jelentősen jobb feltételekkel tud szerződést kötni, akkor mi is jövünk testületileg. de egyelőre úgy néz ki, hogy nálunk működik a biztosítás, 25e ft per év áron. ebből kell főzni és ha leszünk elegen, lehet majd alkudozni a biztosítóval.

idén év végéig hobbistáknak elengedjük a tagdíjat, cégeseknek a 75e ft-ból 10e ft kedvezményt adunk!

http://www.fpvszovetseg.hu/uploads/belepesi_nyilatkozat_magan.pdf

a kitöltött nyilatkozatot az info@fpvegyesulet.hu címre küldjétek

smith_hun
2014-10-28, 20:06
Khhm...igen...akit érdekelt, biztosan belépett...akik a feltételekkel nem elégedettek, azok pedig nem. Én is tartom magam ahhoz, hogy az egyesület által megkötött biztosítás azoknak jó, akiknek ez a pénzkereseti forrása...tételezzük fel, hogy egy pár órás rezsidíjból meg is van az éves biztosítás összege... ;D
De az akkor is egy hétköznapi felelősségbiztosítás, amit szinte minden egyéni vállalkozónak meg kell kötnie...

Én ezt a hobbirepülősök szempontjából nézve nem tartom ideálisnak.

Hiszem, hogy nem egy szervezetbe tömörülve lehet csak csökkenteni az árakat (bár az egyesület éves beszámolójában biztosan fess lenne az adat, hogy mekkorát durrantott az egyesület vezetése, hogy a taglétszám növekedésével az éves díj lejjebb ment mondjuk 5000HUF-al, ami a mi szempontunkból nézve röhejesen kevés, de marketing szempontból nagyon fasza. Lehet villogni az egyesületnek egy "hatalmas" létszámmal, és jogot kérni arra, hogy érdek-képviseleti szervvé nőjje ki magát, ami általában egy szövetség dolga.)

Én nagyon értékelem azt, hogy többet értetek el, mint bárki más, de nektek is évekbe került az elmondásotok szerint. Gondolom nem baj, ha nekem sem megy három hét alatt. :)

De a reklámozást tegyed meg légyszi a saját topikotokban...a friss hírek felírása után úgyis előugrik a topik a lista elejére...de az, hogy passzív reklámmal odacsábítod az embereket, mintegy elszipkázva azokat az embereket, akik kifejtenék a véleményüket...nem túl fair dolog...ha nem jön össze, akkor úgyis mennek az emberek inkább a kitaposott úton.

De sokkal elegánsabb hátradőlni, és várni a fejleményeket, mint erőlködve reklámozni feleslegesen...

Nincs harag, de ilyen reklámokkal ne akadályozz légyszi! A vészmadárkodás, hogy nem sikerülhet, meg a sok reményt nem fűztök hozzá, mert évekbe került amíg ti ezt elértétek mondóka...így is "nagy segítség" volt az emberek kérdezgetése közben...

Szóval legyetek kedvesek, és ilyenekkel ne szemeteljétek tele a topikot...én sem megyek át embereket csábítani az FPV egyesület topikba...szerintem ez így udvarias viselkedés...

Seszi
2014-10-28, 20:31
azt gondolom, hogy ennek a topicnak a megnyitása is közérdeket sért, mert azt ígéred a modellezőknek, hogy lesz olcsó biztosítás, és néhányan arra várnak, és azért nem lépnek be hozzánk. fél év múlva majd elvész ez a topic a semmibe, mi belefulladunk a költségekbe és továbbra sem lesz olcsó biztosítás. Én még le sem írtam a véleményemet az olcsó biztosítás kötési esélyekről, mert azt gondoltam, néhány hét elég arra, hogy kiderüljön, ez nem megy.

ezt leszámítva igazad van :) nem illik más topicjába írogatni.

a fő kérdés amúgy az, hogy kinek milyen érdeke fűződik egy biztosítás intézéséhez. Ha nincs ilyen önös érdek, ahogy az elején írtad, akkor akár írogathatunk egy topicba is és használhatjuk egymás tapasztalatait..

mi 100 fő részére kötöttünk biztosítást, évi 2.5M ft díjjal, negyedéves fizetési periódussal. kevesebb emberrel nem állt szóba egyik biztosító sem. harmincvalahány befizetésnél tartunk. ebből könnyű kiszámolni, hogy a második negyedéves díjat már félig zsebből fizetjük. Ennyit a mi önös érdekeinkről.

smith_hun
2014-10-28, 21:47
1. azt gondolom, hogy ennek a topicnak a megnyitása is közérdeket sért, mert azt ígéred a modellezőknek, hogy lesz olcsó biztosítás,
2. és néhányan arra várnak, és azért nem lépnek be hozzánk.
3. fél év múlva majd elvész ez a topic a semmibe, mi belefulladunk a költségekbe és továbbra sem lesz olcsó biztosítás.
4. Én még le sem írtam a véleményemet az olcsó biztosítás kötési esélyekről, mert azt gondoltam, néhány hét elég arra, hogy kiderüljön, ez nem megy.

ezt leszámítva igazad van :) nem illik más topicjába írogatni.

5. a fő kérdés amúgy az, hogy kinek milyen érdeke fűződik egy biztosítás intézéséhez. Ha nincs ilyen önös érdek, ahogy az elején írtad, akkor akár írogathatunk egy topicba is és használhatjuk egymás tapasztalatait..
6. mi 100 fő részére kötöttünk biztosítást, évi 2.5M ft díjjal, negyedéves fizetési periódussal. kevesebb emberrel nem állt szóba egyik biztosító sem. harmincvalahány befizetésnél tartunk. ebből könnyű kiszámolni, hogy a második negyedéves díjat már félig zsebből fizetjük. Ennyit a mi önös érdekeinkről.

1. Ez a topik közérdeket sért???!!! :o
Ígértetek egy létszámot a biztosítónak, amit nem tudtok tartani, és az egyesület szarban van...áruld el nekem légy szíves, hogy ez mitől is közérdek? Ez az egyesület gazdasági érdeke...ami egyébként érdekes kérdéseket vet fel...költségvetésit, és egyesület vezetési kérdéseket...nyilván a felügyeleti szerv érdeklődve nézné a dolgot, ha tudna erről...de szerencsére erre nincs kapacitása...

Kérlek, óvatosan a megfogalmazással, mert mások lehet bedőlnek neki, de én nem. Én 17 éve vagyok sportvezető a PTE-ÁOK saját sportszervezetében...aminek 17 éve alig van költségvetése, mert az állam nem ad pénzt, az egyetem nem ad pénzt, a hallgatóktól nem szedünk, hanem pályázatokból tengődünk, és minden sportvezető és egyetemi tanár ingyen teszi bele a magáét. Mégis benne vagyunk az egyetemi sportoktatásban, és sporttantárgyakat tanítunk, vizsgáztatunk...nos...ez a közérdek. ;)

Szerencsére nem valósult meg, de én is jegyeztettem be sportegyesületet 10 fővel, ahol a tagdíj alig volt éves szinten 500HUF...de az ügyvédem szerint is balfasz indokkal nem jegyezte be a cégbíróság...már majdnem panaszt nyújtottunk be, de visszaléptem szerencsére...a költségvetésünkkel nem volt gond...egy sportegyesületben feleslegesek az ilyen magas tagdíjjak, a szinte semmiért...
Persze, lehet mondani, hogy minden pénzbe kerül, meg költség...de gondolom az egyesület székhelye valakinek a címére van bejegyezve megfelelő térítésért...mi is így csináltuk, csak éppen ingyenes használhatósággal...és máris ingyen van az egyesület irodája...
Sorolhatnám, de a topiknak nem ez a célja...
Arról nem beszélve, hogy szinte minden Sportegyesületnek van lehetősége gazdasági tevékenységet végezni (kivéve azt hiszem a Kiemelten Közhasznú Egyesületek)...meg aztán ott van az adó 1% is nektek 1 év múlva...

2. Én nem azt ígértem, hogy lesz olcsó biztosítás!! Hanem azt, hogy van lehetőség tárgyalásokat kezdeni egy olcsó biztosítás érdekében!
Igen...várnak. Várni is fognak, és jól is teszik, hogy várni fognak...nektek évekbe került a megoldás...reményeim szerint jövő hónapban le tudok ülni a baranyai régiós igazgatóval egyeztetni. Onnan pedig kiderül, hogy merre tovább. Addig várom a valóbban hasznos véleményeket, aztán összesítem őket, megpróbálok tök egyedül kitalálni egy koncepciót, és azzal leülni egyeztetni...

Addig az egyesületbe miért lépjenek be az emberek, és fizessenek feleslegesen többet?? Pláne a hobbi-repülők?? Akiknél igazán kicsi az esélye, hogy kárt szenvednek...Persze nyilván jó lenne nektek, ha megtérülne a túlvállalásotok...2500000HUF :o Basszus...az nem kevés összeg...Nem csodálom, hogy tepertek a létszám miatt...

Tudod mit? Úgyis erről vagyok híres, hogy nyíltan kimondom a véleményem...az a véleményem, hogy az egyesületetek elsősorban azoknak kedvező, akik ebből élnek, és keresik a pénzt...párotok burkolt elmondása alapján nem is keveset (nyilván ehhez kellett befektetés is, de azért nem kell sajnálni az ilyen cégeket)...akik ebből élnek, fizessék meg a biztosítás költségét tisztességgel, és ne csábítgassák az egyszeri hobbirepülőket, hogy ez nekik mennyire előnyös, pedig egy szart.

3. Igazán örülök neki, hogy ennyire támogatsz minden önzetlen kezdeményezést! Ez nagyon sok jó indulatot jelent, hogy ennyire bízol a topik, és a kezdeményezés élettartamában! Sajnos nincs a fórumban :szarkazmus: ikon, hogy beszúrhassam. De szépen megmutatkozik a közösség iránti önzetlen elkötelezettség...remélem másoknak is lesz annyi tisztánlátása, hogy ezt észrevegyék...

4. Annak külön örülök, hogy túlélte a topik ezek szerint túlélte az általad remélt pár hetet...tényleg eléggé tele agy jó indulattal...Köszi! :szarkazmus:

5. Önös érdek??? Csak neked, csak most, és valószínűleg egyedüliként az országban megígérem, hogy abban az esetben, ha mégis sikeresen összejön az általam (!!!) elfogadhatónak tartott "NÉPI DRÓN-BIZTOSÍTÁS", átláthatóvá teszem mindenki számára azt, hogy milyen kedvezményt/jutalékot ajánlana nekem a biztosító, és mennyire nem fogadom el!

Használhatjuk egymás tapasztalatait??? Mit osztottál meg velünk/velem, hogy segíts azon kívül, hogy nem sikerülhet, meg milyen nehéz ez, nem állnak szóba majd velünk, és csak egyesület érhet el valamit????

6. Az egyesületetek optimistán vállalt egy létszámot, amit ilyen feltételek mellett (a "NÉPI DRÓN-BIZTOSÍTÁS"tól függetlenül) nem fogtok tudni sem idén, sem jövőre teljesíteni...az emberek inkább repülnek biztosítás nélkül, ahogy eddig...és tedd nyugodtan a szívedre a kezed, ha nem te kötötted volna meg, és nem kellene a létszám, mert egy egyszeri melós hobbirepülős lennél...te sem kötnéd meg. ;) Persze úgysem fogod beismerni, mert védeni kell az egyesület, és a drága biztosítás mundérját...ezt értékelni fogja majd az egyesület közgyűlése. Az más kérdés, hogy a pénzügyi beszámoló miatt nem fognak őszintén mosolyogni...
Volt egy jó mondás a tudjukkitől: "Merjünk nagyot álmodni!" annak idején megboldogult Hofi Géza mondta: "Az ébredés nagyon fájdalmas lesz!"
Ti ezt megtettétek, és hozott az egyesület egy üzleti döntést...Én nem tettem volna létszám, és a kezemben lévő befizetés nélkül, mert anno nagyon jól elolvastam a felelősségét az egyesületi elnöknek, és nem vállalom soha túl magam...volt olyan, hogy egy terület használata érdekebén csak 1,5 évig tárgyaltam egy céggel, ami sikerrel végződött...pedig arra sem adtak esélyt.
Arra egyébként nem gondoltatok, hogy a 2,5milliós flotta felelősség biztosítás díját ti magatok vigyétek le, mondjuk 12500HUF-ra, és akkor lehet, hogy a maradék hiányzó 170 ember esetleg hamarabb belépne? Vagy erre a biztosítási kötvény miatt nincs lehetőség?? (gondolom ez utóbbi)

De mindegy...gyűjtöm az angliai rendszerről az infókat, figyelem az amerikai engedélyezési eljárásokat, segítséggel megtudtam milyen a rendszer Németországban, így vannak kiindulási lehetőségek...egy biztos: a biztosítóknak lépniük kell, és aki először nyit a lakosság felé, az nagyobbat szakít, mint a később eszmélő többi biztosító.
Igen nagy az esélye, hogy a légügyi hatóság előírja majd a biztosítás meglétét (ahogy pár országban)...tehát csak idő kérdése.
Az emberek pedig veszik a gépeket szabadon, mert már nem a szocialista állam van, ahol 10 év várakozás után a Merkúr telepen átvehette a Trabantját szegény ember...

Nézd...ha mégsem jön össze, akkor örömmel verheted a mellkasod, hogy megmondtad, mosolyoghatsz, bólogathatsz...és reménykedhetsz, hogy lesznek még akik kényszerből belépnek ennyi pénzért...

Ha segíteni nem akarsz, legalább ne akadályozz! (egyébként ezért is nem kérdeztem utána a biztosítónak, hogy más érdekcsoportok ne lehetetlenítsék el a kezdeményezést, ahogy az szokott lenni ma itthon Magyarisztánban)

Részemről lezárom az ilyen jellegű vitát!

mcelek
2014-10-28, 22:05
Sajnálom, hogy ilyen sértődősre sikerült, tudom Seszi nem szarkazmusból szólt, de neked is meg kell értened, hogy MA van valamink, ami másnak holnap is csak majdani lehetőség. Addig meg ne legyen senkinek balesete, vagy csak pihentesse a technikát polcon, mert kockázat az ugyebár van ;)
Szerencsére szépen alakul a tagság és a biztosításunk is jól fog alakulni, amikor a továbblépésről tárgyalunk majd.
Én korábban is sok sikert kívántam a kezdeményezésedhez és szurkolok, de addig is nyugodtan alszom és főleg repkedek gondtalanul, mert nekem, már van biztosításom.
Egyenlőre többen vagyunk nem üzleti felhasználók és Seszi sem az, tehát nem profitálunk.
Egyébként jó volt Pécsen :-*

smith_hun
2014-10-28, 22:13
Így van mcelek! A jelen számít, és az első mérföldkő biztosan az egyesületé...a lehetőség adott. Aki attól lesz nyugodt, hogy van biztosítása, és futja neki rá...annak én is azt mondom, hogy kösse meg...
De azzal úgyis mindenki egyetért, ha véletlenül akad egy lehetőség, amivel lehet csökkenteni a költségeket...miért hagyjuk el futni? A másik hozománya lehetne a biztosításnak, hogy az egyesület is kezdeményezheti az esetleg olcsó biztosítás létrejötte után a kötvény felülvizsgálatát, mutogatván, hogy máshol olcsóbb is van már...

Örülök, hogy jól éreztétek magatok Pécsen a családdal, és jó volt személyesen is találkozni...ilyenkor mindig kiderül, hogy bármennyi idő is van találkozni, az mindig kevés lesz! Az ömlesztett infó amit átnyomtál...jó volt, és sok dologban kinyitotta a szemem, hogy mennyi mindent kell számításba venni! :D

mcelek
2014-10-28, 22:22
Sorry, már sok éve felhívták a figyelmemet erre a "rossz tulajdonság"-nak tartott információáradatomnak, de még ma is azt gondolom, hogy felfogható módon teszem.
És képzeld, ennyi év alatt rám ragadt innen, kiemelem a lényeget, pedig nagyon nem értek az elektronikához, épp, csak az FPV szenvedély tüze ;)

Seszi
2014-10-28, 23:27
ne offoljatok itt ezzel a Péccsel! ;D komoly dolgokról van szó..

1. leírtam, csak nem akarod megérteni. a meglévő biztosítást kéne gatyába rázni és nem pedig megosztani a maroknyi aktív modellezőt
2. nekünk évekbe telt, de csak akkor nyitottunk neki topicot, amikor már volt eredmény
3. a jóindulat nálam alapvető
4. a topicodat én hoztam fel, 1 hete nem írt bele senki
btw félreértettem az utolsó bejegyzésedet, azt hittem ez valamiféle lezárása a témának
5. ha nincs önös érdeked, akkor mire ez a szájtépés? egy hajóban evezünk (csak Te fordítva ülsz)
publikus a szerződésünk és elmondtuk, hogy mik az akadályok.. mit tudnék még megosztani?
6. nem én kötöttem a biztosítást. hobbyrepülős vagyok és asszem én fizettem be harmadiknak
adhatnánk olcsón a biztosítást, félek akkor se lenne elég belépő. Ez részben a Te topicodból derült ki

nem vagyok az a mellkasverős... tényleg örülnék, ha tudnál fele ennyiért biztosítást kötni, de Neked is ugyanazokkal a problémákkal kell majd szembenézned, mint nekünk..
mennyiért, minimum hány főre kötnek és az a létszám tényleg befizeti-e.. előre azért mégse kérheted el 500 embertől a 3000 forintot. Bár én odaadnám :)

Scythe
2014-10-30, 19:32
én itt pofátlanul az FPV Egyesület biztosítását reklámozom :) remélem nem lesz belőle sértődés.. továbbra is tartom, hogy ha valaki jelentősen jobb feltételekkel tud szerződést kötni, akkor mi is jövünk testületileg. de egyelőre úgy néz ki, hogy nálunk működik a biztosítás, 25e ft per év áron. ebből kell főzni és ha leszünk elegen, lehet majd alkudozni a biztosítóval.

idén év végéig hobbistáknak elengedjük a tagdíjat, cégeseknek a 75e ft-ból 10e ft kedvezményt adunk!

http://www.fpvszovetseg.hu/uploads/belepesi_nyilatkozat_magan.pdf

a kitöltött nyilatkozatot az info@fpvegyesulet.hu címre küldjétek

"- Önrész: a kár 10%-a, de minimum 100.000.- Ft." Így hogy ezt el olvastam, le is mondtam arról hogy kössek biztosítást. Be kell látni hogy aki vesz egy gépet 150-200-ért, az nem fog olyan biztosítást kötni aminél minimum 100k-t kell fizetned ha valami történik. Ez inkább amolyan S900 S1000 illetve saját építésű, millió közeli gépekre jó. Nem megsérteni akartalak ezzel, de aki elveti a biztosítást, az emiatt veti el mert iszonyat sok az önrész. Tudom hogy jelenleg ebből kell gazdálkodni, de be kell látni hogy bizonyos feltételek mellett ez a Magyar piacon drágának számít.

Seszi
2014-10-30, 20:30
a géped értéke nem szempont. az abban esett kárt nem fedezi a biztosító. viszont egy 20 ezres habgéppel is beeshetsz a teli csűrbe... lipotűz... több M ft kár.

mcelek
2014-10-31, 08:42
Na meg konkrétan kötelező is, ez valós.
http://m.hvg.hu/tudomany/20141030_dronok_harca_hamarosan_lecsap_a_magyar_to
Tehát bárki számonkérhető :-*

ati
2014-10-31, 08:47
Lelki szemeimmel már látom a rendőrök elől menekülő családapákat 8-10 éves fiaikkal! ;D

Seszi
2014-10-31, 09:05
zavarba kell őket hozni egy FPV Egyesületi tagsági kártyával :)

miezmiez biztosítás meg Tagkártya hmm Lali gyeremá, nem ilyet mutattak az eligazításon? Na jó szórakozást! amúgy, milyen magasra megy? Énis vettem a gyereknek pont ilyet! Csak kékbe. Még nem tudtuk bekapcsolni. Nem baj, legalább nem töri össze a büdös kölök...

zoli
2014-10-31, 18:18
EZ engem is érdekel, főleg a másnak okozott anyagi kár, személyi sérülés-re kiterjedően. 5000-10.000 ft-ot nekem megér mindenképpen.

Ez a formája a biztosításnak engem is érdekel.

Papa
2015-02-16, 21:31

Ebben a formában engem is érdekelne.

boniem
2015-03-27, 10:56
Érdekes hogy mindenki a biztosításon pörög amikor hivatalosan SEMMINEMŰ járgány NEM emelkedhet a levegőbe hatósági vizsga és légtérhasználati engedély nélkül. Kitörölheti mindenki az FPV tagságival is semmit sem ér. Ameddig a törvény meg nem születik a 3 kategóriáról.
1 Hobby kategória (mekkora milyen magasra mehet stb)
2 hobby kategória kamerás (kérdéses hogy egyeltalán lesz-e)
3 üzleti célú FPV és képrögzítésre alkalmas gépek (adatvédelmi törvényben foglaltak szerint a rögzítés, valamint a repüléseket be kell jelenteni a hivatalnál)
Addig minden repülés törvénytelen ha van biztosítás ha nincs.

csillagvzs
2015-07-20, 23:32
Érdekes hogy mindenki a biztosításon pörög amikor hivatalosan SEMMINEMŰ járgány NEM emelkedhet a levegőbe hatósági vizsga és légtérhasználati engedély nélkül. Kitörölheti mindenki az FPV tagságival is semmit sem ér. Ameddig a törvény meg nem születik a 3 kategóriáról.
3 üzleti célú FPV és képrögzítésre alkalmas gépek (adatvédelmi törvényben foglaltak szerint a rögzítés, valamint a repüléseket be kell jelenteni a hivatalnál)

Sok mindenben igazad van.

Úgy kezdődik, hogy semmilyen repülő ezköz sem emelkedhet a levegőbe biztosítás nélkül.
Minden más csak utánna jön.
És itt tök mindegy, hogy hobbi repülés vagy nem.

Kérdés, hogy akkor hogy is repüllsz? Megszeged a törvényeket ahogyan mindenki más is?
Igen. De vannak akiknek azért akad biztosítása is.
Hogy miért?
Azért mert legalább gondol arra is ha bármi bibi becsúszik.
Hogy ne fájjon annyira ha baj van.

A biztosítás megléte egy fontos történetnek kellene lennie.

Igaz nekem foggalmam sincs semmiről sem.
Mindenki azt csinál amit akar max őt basszák meg. (és áttételesen mindenki mást is)

Az, hogy mindenki feketézik? Arra is akad véleményem de azt megtartom magamnak. :)

Aenima
2015-08-14, 15:01

Ez így ebben a formában nem igaz. A dolog engem is erősen érdekel ezért felvettem a kapcsolatot a Légügyi Hatósággal. Első körben a sajtó osztály felé ment a kérdés amire egy elég egyszeű válasz érkezett. Érthető módon az illetékes munkatársak csak a sajtó osztályon keresztül nyilatkozhatnak ezért most várom, hogy kivel drótoznak össze bár azt kértem, hogy ha megoldható akkor Ozoli Zoltán legyen az. Mindenesetre eléggé segítőkészek amint lesz valami azt jelzem. Addig meg érdemes ezt (http://www.repulestudomany.hu/kulonszamok/2009_cikkek/Wuhrl_Tibor.pdf) átböngészni, mert a vonatkozó törvény nem ismeri a repülőmodell fogalmát azokat csak a meglévő kategóriákba lehet beerőszakolni ami egyrészt vicces másrészt meg érthető.

chris.
2015-08-16, 10:53
Kezdve a lufitól, papírrepülőtől, papírsárkánytól, át a 3-4CH-s játékokon keresztül egészen a modellhelikopterekig, hol lehet az a határ, ahol már kellene a biztosítás?
(méret, teljesítmény, hatótáv?)

Aenima
2015-08-16, 14:24
A legugyi torvenyben van par pont ami alapjan nem lajstrom kotelesek a 40kg (ha jol emlekszem) alatti repulok plusz meg a torveny hatalyat leiro reszben szinten egy erosen altalanosito resz, hogy minden ami repul es anyagi kart illetve szemelyi serulest okoz. Ez igen pongyola a reszemrol de AZ 1995 is legugyi torvenyben megtalalod.

mcelek
2015-08-19, 22:57
Nos igen, pont ezért kezdtük el anno az FPV egyesületet ;)
A '95-ös légügyi törvény, bár a MAGYAR igen szép, cizelláltan kifejező nyelv, sajnos kontár munka :( miszerint még a golflabda is (mivel aerodinamikus a felülete) "légi jármű" szóval nem talicska, ahogy a felszíni közlekedésben az nem minősül járműnek :o Röhelyes, hogy a papírsárkány madzagon eregetve, már földi, fizikai kapcsolata miatt viszont nem.
Háztartási felelősség Biztosítás az elrúgott börbogyó által betört üvegre fizet, de elszabadult modellre nem és a magyarázat az, hogy nincs kapcsolat az irányító és az eszköz között :o Pedig szerintem a rádióhullámok igen erősen kimerítik a fizikai kapcsolatot, ellentétben a jól megcsűrt focival, aminek a szél is segít. Amúgy nemzetközi probléma, más országokban is gond, hogyan szabályozzák.
Szájkaratézunk a szabályozás értelmes megvalósításáért és szereztünk egy kifejezetten erre a célra jó felelősség biztosítást "pilóta nélküli légi jármű üzemeltetésére". Keretszerződés, lehet csatlakozni :*)

tt.alfa.team
2016-12-15, 22:58
Felelősségbiztosítás pilóta nélküli légijárművekre!!!
2017. január 1-től már a rendőrség is ellenőrizheti a pilóta nélküli légijárművek kötelező felelősségbiztosításának meglétét. Ennek megléte minden modellező és drónpilóta érdeke, hogy védve legyen esetleges károkozás esetén.
Kötelező felelősségbiztosítás köthető 25kg-ot meg nem haladó pilóta nélküli légi járművekre a Hajdúszoboszlói Modellező Egyesületnél!
Két kategóriában köthető biztosítás Egyesületünknél:
a, 7 kg-ot meg nem haladó légijárművekre (repülő-, helikoptermodellek és multikopterek/drónok) évi 7.000 Ft-os áron.
b, 25 kg-ot meg nem haladó pilóta nélküli légijárművekre (repülő-, helikoptermodellek és multikopterek/drónok) évi 12.000 Ft-os áron.
Mindkét kategória az EGÉSZ EURÓPAI UNIÓ területére érvényes, a pilóta nélküli légijárművek használói számára a 2017-es évben.
A biztosítási igényeket az rcbiztositas@gmail.com e-mail címen fogadjuk, ahol nevet, címet és a biztosítani kívánt kategóriát kérjük megírni.
Üdvözlettel,
Hajdúszobszlói Modellező Egyesület

smith_hun
2016-12-16, 00:16
Szükséges hozzá az egyesületi tagság? Ha igen, milyen feltételekkel? Egyesületen kívüli modellező is ezeket a feltételeket kapná?

tt.alfa.team
2016-12-16, 06:47
Igen, szükséges hozzá. A közölt biztosítási díj tartalmazza a Hajdúszoboszlói Modellező Egyesület tagsági díját. Bármilyen kérdés esetén kereshettek telefonon is: 06703109250

wagzo
2016-12-16, 10:53
Beszéltem Gyulával a biztosítási feltételekkel kapcsolatosan:

A biztosítás egész Európában 10-10 Mft kárig nyújt fedezetet ( mind anyagi kár, mind személyi sérülés -sose legyen- esetére).
A biztosítás érvényes közterületen kívüli repülés esetén bekövetkezett kárra.
Közterületen lévő rendezvényre - legyen az akár falunap, bemutató, egyéb közterületen lévő rendezvény - NEM ÉRVÉNYES, az ott bekövetkezett kár esetén a biztosító nem fizet.

A biztosítás díját a Hajdúszoboszlói Modellező Egyesület számlájára kell utalni, mely korlátozott egyesületi tagsággal is jár.
Ezt követően lesz érvényes a biztosítás a tag részére. Egy egyesületi tagi kártyát kapunk rajta a biztosítási szerződés számával, az egyesület vezetőjének és a biztosító telefonszámával.
Nem személyre szóló biztosítás, a Hajdúszoboszlói Modellező Egyesület kötötte a tagok részére.
A biztosító a K&H.

boco10
2016-12-16, 12:30
7000Ft és legláisan repülhetek bárhol az országban a 210-es racer géppemmel? Vagy kell még más engedély is e mellé?

csabatex
2016-12-16, 14:06
Ez a biztosítási díj szerintem nagyon korrekt.
Korábban kértem egy ajánlatot egy másik biztosítótól, de az jóval borsosabb volt....

embertars
2016-12-16, 21:00
A biztosítás érvényes közterületen kívüli repülés esetén bekövetkezett kárra.

Sziasztok!
Akkor pontosan hova érvényes? Közterületen kívül ismerek magánterületet. Oda? Tehát pl. egy magánreptéren?
Köszi: Z.

tt.alfa.team
2016-12-16, 23:24
Így van modellezni általában magánterületen szoktunk, legtöbb esetben a terület valakié. :)
A nagy érdeklődésre való tekintettel módosítottunk a biztosításunkon, hogy ne csak a légi modellezők, hanem a földi és vizi modellek használói is tudjanak biztosítást kötni nálunk.
Ennek a módosított biztosításnak jövő hétre ígérte a biztosító a visszaigazolását, ezért a kötvényszámot akkor tudom átküldeni. Igény esetén e-mailen átküldöm a biztosítás feltételeit, vagy le tudjátok tölteni a K&H oldaláról (ÁFF-07). Ezen kívül nincs apróbetűs, vagy egyéb megkötés, a biztosítás édemileg ebből anyagból áll össze.
Természetesen bármilyen felmerülő egyéb kérdésre megpróbálunk a lehető legrövidebb idő alatt választ adni.
Biztosítottnak tekinthető a szerződésünk alapján az a modellező, aki egyesületünk számlájára a kívánt kategóriának megfelelő összeget ÁTUTALJA (pénztári befizetés esetén 7590 ill. 12615 Ft mivel ebben az esetben plusz banki költségek merülnek fel),megadja nevét, címét és a személyi igazolvány számát. Az összeg beérkezése után kap e-mailen egy saját maga által kinyomtatható egyesületi tagsági és biztosítási kártyát, amelyen a egyesületi és személyes adatain kívül a kötvényszám és a biztosítás kontaktszemély telefonszámát, továbbá a bejelentési e-mail cím szerepel. A biztosítási kártya a hivatalos személyes okmányokkal együtt igazolja a meglévő biztosítást, külön igény esetén egyesületünk névre szóló igazolást állít ki a hatóságok felé.
A kártya tulajdonosa egyesületi tagságot kap, de ebben az összegbe nem tartozik bele a hajdúszoboszlói pálya korlátlan használata, ami igény esetén (nem kötelező) további évi 20.000 forintba kerül.
Mint már írtam, a biztosítás egész Európa területére érvényes 2017. január 1-től.

üdvözlettel,
M.Tóth Gyula
egyesületi elnök
Tel.: 06 70 310 9250
Hajdúszoboszlói Modellező Egyesület

Éves díj 7kg-os modellekig: 7.000 Ft, 25kg-os modellekig: 12.000 Ft

Számlaszám: OTP 11738084-21392597 (az összeget CSAK ÁTUTALÁSSAL tudjuk fogadni, (pénztári befizetés esetén 7590 ill. 12615 Ft mivel ebben az esetben plusz banki költségek merülnek fel) közleményként kérjük beírni a nevet, címet és a szig. számot)

www.rcmodellpalya.hu

Susitu1
2016-12-28, 21:46
ez egy kicsit barátságosabb: http://www.best-office.hu/dronbiztositas.php itt területi megosztást is lehet választani, akár mindegyiket!!! és a fedezeti összeget is te választod meg!!!

Még ne kössetek itt, ha jól tudom januártól az árak lemennek!!!

HC
2016-12-29, 08:55
Hát ez eléggé érdeke...
Mi van a hagyományos épített RC Modellekkel (gyártó, gyártási szám, meg hasonlók)? Miért gépre (drón?) és nem személyre köthető?
kietlen terület??? Ennek mi a szakszerű definíciója? :confused:

csubirally
2016-12-29, 15:39
2 repcsim van akkor 2 szer 7000 ?

HC
2016-12-29, 17:38
Nekem 9....

tt.alfa.team
2016-12-29, 19:48
Egyesületünknél köthető biztosítás SZEMÉLYRE szól, nem függ a modelleik számától. Ha minden géped 7 kg alatt van, egy évre ÖSSZESEN 7000 Ft a tagsági díjjal együtt.

csubirally
2016-12-30, 05:20
az jóóó kifizetem akkor, tag leszek, mehetek repülni hozzátok nyugottan?

scalerudi
2016-12-31, 23:21
Szervusztok,

mi kb 3 éve ezt használjuk ár érték arányban igen jó:
https://www.deutsche-modellsport-organisation.de/versicherungen/umfassende-modellhalter-haftpflichtversicherung.html

regisztráció nem bonyolult némi nyelvtudás vagy fordító progi szükséges :)

Üdv

Cihap
2017-01-01, 10:19
ez egy kicsit barátságosabb: http://www.best-office.hu/dronbiztositas.php itt területi megosztást is lehet választani, akár mindegyiket!!! és a fedezeti összeget is te választod meg!!!

Még ne kössetek itt, ha jól tudom januártól az árak lemennek!!!

Ez a Best offiszos dolgot mintha anno kitöltöttem volna és válaszra sem méltattak. A bestes csak egy gépre jó a Gyuláéké viszont személyre szóló.
Szerintem nem kérdés hogy a Gyuláéké a nyerő biztosítás eddig.

Az én mobil készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

wagzo
2017-01-01, 12:07
Ez a Best offiszos dolgot mintha anno kitöltöttem volna és válaszra sem méltattak. A bestes csak egy gépre jó a Gyuláéké viszont személyre szóló.
Szerintem nem kérdés hogy a Gyuláéké a nyerő biztosítás eddig.

Az én mobil készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

A "Gyula féle" biztosítás sem személyre szóló!!
Akkor személyre szóló a biztosítás ha a biztosító személyesen veled köti meg azt.
Tudomásom szerint ezt a biztosítás a Hajdúszoboszlói Modellező Egyesület - mint jogi személy - kötötte a biztosítóval és mint egyesületi tag, így biztosítottnak minősülsz.

Ettől függetlenül jelenleg ez a legjobb ajánlat.
:) :)

tt.alfa.team
2017-01-01, 21:48
A fentiekben leírt a valóságnak megfelelő. Egyesületünk tagjaira érvényesíti (mint ahogyan már többen meg is kaptátok) a biztosítását. Névre szól, modellszámtól függetlenül, súlykorlátozással. 7kg vagy 25kg alatti modellekre (földi, vízi és légi egyaránt) érvényes.
Részletes leírást az Extreme Airfield Hajdúszoboszló topicban találtok. Búék minden modellezőnek!