PDA

Teljes verzió megtekintése : Milyen Autopilot/OSD-t használsz FPV célra

bedrock
2014-10-21, 10:00
Sziasztok,

Ezidáig kizárólag C4S-t használtam, de érdekelne a többi rendszer előnye vagy hátránya a konkurenseivel szemben.

Szavazást szerettem volna indítani, de nem elérhető ebben a témában ez az opció.

Megkezdem: :)

Tehát én C4S-t használok, elégedett vagyok vele, gondom még nem volt.

bedrock
2014-10-21, 10:02
Hasznos lehet sokunk számára az egyes rendszerek megbízható beszerzési forrásának a linkje is. :)

csomy
2014-10-21, 10:11
C4S után most APMet (ArdupilotMega) használok. A koptereimen is ez van, ezért váltottam.
A C4S egy plug-N-play rendszer. Integrált OSD, árammérő. Az APMen ezek mind külön eszközök. A GPS is csak azért van külön a C4Sen, hogy ki lehessen tenni a megfelelő helyre.
Az APM sokkal részletesebb beállításokat tesz lehetővé, de ezért bonyolultabb is.
A pap és a papné esete. Ha meg vagy elégedve a C4S-el, akkor ne add el.
A mostani fejemmel nem adtam volna el én sem, de tény, az APM majdnem megáll a C4S árának a feléből.

SGY
2014-10-22, 07:03
Sziasztok.

EagleTree OSD Pro (és a hozzá tartozó modulok) van 2 gépben, a kis multin meg az új ET Vector. A földi állomás és antennaforgató is ET. Első ránézésre elég bonyolult, nehezen beállítható a régi rendszer, viszont sokat tud és szép az OSD-je. Túl sok kiegészítő kell hozzá, hogy mindent tudjon, ellenben a Vector megoldotta 1 dobozkával. Ennek már sokkal egyszerűbb a beállítása, a C4S-hez hasonló. Egyszerre tud multikoptert (8 rotorig) és merevszárnyúakat kezelni. Kompatibilis a régi ET ground stationnal. És színes az OSD-je, ami az egyik legfontosabb szempont.

davidka
2014-10-22, 07:33
APM2.6-ot használok a repülőmben, meg vagyok vele elégedve

bakesz
2014-10-22, 21:11
Sziasztok!
Én Apm Mini 3.1-t használok, minimosd-vel.
Viszonyítási alapom nincs, mivel eddíg csak ezzel az egy rendszerrel repültem, igaz még hever a fiókban egy 2.6Apm is.
Összességében nem kezdő fpv-s nek ajánlott, kell hozzá némi skill is, a beállításokhoz, és a programozásokhoz.
Tényleg nem egy plug&play.
Viszont eddíg teljesen meg vagyok elégedve vele. Széles körben személyre szabható, és az ára is töredéke más gps alapú robotpilótákhoz képest, amik hasonló szolgáltatásokat nyújtanak.

Bakesz

feket663
2014-10-22, 21:43
Hobbykinges APM 2.5.2 klónt használok, már a negyedik repülőgépemben teljesít szolgálatot. Mióta beraktam a légsebesség mérő modult is, még biztonságosabbá vált a gép repülése. Persze voltak gondok is, a DF13 klón csatlakozók nem igazán alkalmasak arra, hogy a tápfeszültség szaladgáljon rajtuk, de ezt egy 5 dolláros BEC-el kiküszöböltem. Ma sem vennék mást, a programozása viszonylag logikus, és a konfig beállítása alapszinten nem túl nehéz, bár később el lehet veszni a részletekben. Ami lényeges, a Return to launch funkció már alap PID értékekkel is működik, természetesen a stabilizálás funkció már igényel némi finomhangolást, de arra is ott az autotune, nekem elég jól beállította. Kedvencem a Cruise funkció, nyílegyenesen, magasságtartással megy a gép a legnagyobb szélben is, mintha zsinóron húznák, mindaddig, míg nem nyúlok a karokhoz, ez igencsak lecsökkenti a stresszt repülés közben, ha valaki több 10 kilométerre repül, persze, más meg inkább szereti irányítani a gépét, de természetesen ez is megoldható. Az OSD a közelében sincs esztétikailag az előbb felsoroltaknak, viszont informatív, akármit akárhová el lehet helyezni rajta, és a feladatát tökéletesen ellátja, főképp, ha az ember a hazánk fia, Gabek féle MinimOSD Extra kódot használja.